PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : Death Note | معرفی انیمه | بحث و تبادل نظر

Mahdi Razor
04-25-2016, 03:42 AM
Death Note

http://picoup.ir/images/83843441020575774432.jpg

:MAl: (http://myanimelist.net/anime/1535/Death_Note) .:IMDB:. (www.imdb.com/title/tt0877057/)

درباره انیمه :

دفترچه مرگ یک مانگا نوشته شده Tsugumi Ohba و کشیده شده توسط Takeshi Obata هست که در سال 2003 منتشر و 2006 به پایان رسید ، یک انیمه تلوزیونی در از سال 2006 تا 2007 با 37 اپیزود از دفترچه مرگ پخش شد که به سرعت طرفداران بی شماری پیدا کرد و جزو برترین انیمه های تاریخ شد ، مانگای این انیمه بیش از 30 میلیون نسخه فروخته و چندین فیلم تلوزیونی هم از روی این انیمه ساخته شده اما هیچکدوم نتونستند موفقیت چشم گیر انیمه رو تکرار کنند . یک مینی سریال تلوزیونی نیز در سال 2015 پخش شد و در 11 قسمت به اتمام رسید

داستان انیمه :

داستان از آنجایی آغاز می شود که لایت یاگامی یک دانش اموز ممتاز یک دفترچه که توسط خدای مرگ “شینیگامی” بر روی زمین افتاده است را پیدا می کند. این دفترچه به صاحبش این توانایی را می دهد که با نوشتن اسم واقعی یک شخص و تصور قیافه ی او شخص مورد نظر را بکشد. داستان با تلاش لایت برای از بین بردن انسان‌های شرور برای ساختن جهانی بهتر ادامه پیدا می کند. در ادامه پلیس بین الملل تصمیم به پیگرد این ماجرا می گیرد و یک کاراگاه نابغه با نام مستعار “ال” که هیچ کس قیافه ی او را ندیده است موظف به این کار می شود و داستان تقابل این دو نابغه در ادامه روایت می شود.

چرا باید دید :

چون ندیدنش غیر ممکنه :Smiley35:

شخصیت های اصلی :

http://picoup.ir/images/20129070545685897659.jpg http://picoup.ir/images/96580466925706716252.jpg

لایت یاگامی (شخصیت اصلی ) ال ( بزرگترین کاراگاه دنیا )

http://picoup.ir/images/38859987974522095948.jpg http://picoup.ir/images/59578335082159855547.jpg

امانه میسا ( مدل معروف ) ریوک ( شینیگامی صاحب دفترچه )

http://picoup.ir/images/85362540160992469033.jpg http://picoup.ir/images/23404767970511359261.jpg

نیر ( جانشین اول ال) ملو ( جانشین دوم ال )

Katy Perry
04-25-2016, 03:57 AM
واقعا مرسی بابت تاپیک .
نبود تاپیک جامعی برای دث نوت به شدت حس می شد .
ینی از این انیمه آدم هر چی بگه کم گفته .
با اختلاف بهترین انیمه ایه که به عمرم دیدم .
ینی لحظه به لحظش یه شاهکار هنریه .
ندیدن این انیمه رو خداییش با هیچی نمیشه مقایسه کرد .
اینا رو نوشتم که ادای دینی کرده باشم به دث نوت .
من خودم تا الان 4 بار دیدمش و بازم خواهم دید .
مرسی تیم انیمیشن.

Mahdi Razor
04-25-2016, 04:03 AM
واقعا مرسی بابت تاپیک .
نبود تاپیک جامعی برای دث نوت به شدت حس می شد .
ینی از این انیمه آدم هر چی بگه کم گفته .
با اختلاف بهترین انیمه ایه که به عمرم دیدم .
ینی لحظه به لحظش یه شاهکار هنریه .
ندیدن این انیمه رو خداییش با هیچی نمیشه مقایسه کرد .
اینا رو نوشتم که ادای دینی کرده باشم به دث نوت .
من خودم تا الان 4 بار دیدمش و بازم خواهم دید .
مرسی تیم انیمیشن.

واقعا تعجب کردم چرا نبود ، یعنی هنگ بودم شکل این شکلکه :Smiley10: ، فکر کردم چون همه میشناسن کسی دلش نخواسته واسش مطلب کار کنه ولی شاید یکی نشناخت و خواست بشناسه در کل عجیب بود همچین انیمه معروفی تاپیکش نبود ، در مورد دث نوت باید بگم تا قسمت 20 خیلی فوق العاده بود ولی بعدش افت کرد ، دث نت انیمه فوق العاده و شاهکاریه ولی اینکه خیلیا میگن بهترین انیمه تاریخه اصلا درست نیست ، چندین بار تا حالا این حرفو زدم خیلیا هم گفتن دلیل بیار ، دلیلمم این بود که ضعفاش بخاطر هیجانش پوشیده میشد ، پایانش از اول انیمه مشخص بود ( ریوک اشاره میکنه ) و شخصیت مکمل انچنانی هم نداشت به جز یکی دو تا ، هر چند اواخر انیمه که هیجانشم خوابید کم کم نواقصش پیدا شدند ولی باز هم میگم دث نوت یک شاهکاره ولی بهترین قطعا نیست

Nora
04-25-2016, 02:51 PM
من نیمه اول انیمه رو خیلی دوست داشتم اما از نیمه دوم به بعد و اتفاقی که افتاد :Smiley15: دیگه هیجان قبل رو برام نداشت، برای همین روی دور تند دیدم
دفترچه مرگ انیمه خوبیه ولی نه خیلیییییییی :Smiley36: این همه انیمه عالی هست بابا دست از سر این بردارین :Smiley36:
به نظرم بیشتر اسم در کرده ...یعنی همه اسمشو شنیدن و دیده باشن و نباشن به هم پیشنهاد میدن :Smiley36: انگار به همه تلقین شده خیلی خاصه ولی به نظر من جز نیمه اول، بقیه ـش بیخود بود :Smiley89:
ممنون برای تاپیک :Smiley30:

Miss Harley
04-25-2016, 05:13 PM
من این راز رو هیچ جا به جز اینجا فاش نکردم...
من از اپیزود 25 به بعدو ندیدم، یعنی خب با لاجیکم جور درنمیومد :Smiley20:
1 تا 25 اوکیه، خوبه، عالیه، فوق العاده ست بعدش... بووووووووووووووووو! :Smiley104::Smiley107::Smiley11::Smiley68:

Tha Real Nigga
04-25-2016, 05:22 PM
من این راز رو هیچ جا به جز اینجا فاش نکردم...
من از اپیزود 25 به بعدو ندیدم، یعنی خب با لاجیکم جور درنمیومد :Smiley20:
1 تا 25 اوکیه، خوبه، عالیه، فوق العاده ست بعدش... بووووووووووووووووو! :Smiley104::Smiley107::Smiley11::Smiley68:

lمیدونم حال آدم گرفته میشه بعد از اون قضیه ولی به نظر من اون چند قسمت پایانی رو هم ببین به پای 25 قسمت اول نمیرسه ولی بازم قابل قبوله :Smiley69:

Alireza-cRm
04-25-2016, 05:43 PM
من کلا دوتا انیمه دیدم اینم یکیشه، حالا اگه فوتبالیستا رو حساب نکنیم:Smiley36:
سریال اوایلش خیلی خوب و هیجان انگیز بود، ولی از یک جا به بعد دیگه خسته کننده شد به نظرم.
از شما چه پنهون بعد مرگ ال دیگه اصلا حال و حوصله ی سریال رو نداشتم،هنوزم تموم نکردمش اما برای خودم سریال همونجا تموم شدش:Smiley19:

Revenant
04-25-2016, 07:04 PM
منم به شدت با این که انیمه اخراش افت کرد موافقم. ولی پایان قشنگی داشت. ینی با اون پایان قشنگ منو ک راضی کرد

om3ga
04-25-2016, 07:54 PM
از وقتی نیر و ملو وارد داستان میشن انیمه افت میکنه!!! ولی بازم عالیه!!! :Smiley35:

گویا فیلمشم دارن میسازن :Smiley39: فقط امیدوارم مث فیلم attack on titan نشه که خیلی خورد توی ذوقم فیلمش :Smiley104:

Miss Harley
04-25-2016, 08:25 PM
lمیدونم حال آدم گرفته میشه بعد از اون قضیه ولی به نظر من اون چند قسمت پایانی رو هم ببین به پای 25 قسمت اول نمیرسه ولی بازم قابل قبوله :Smiley69:

میدونم اتفاقات بعد اون اپیزود رو، پایانش رو هم خبر دارم ولی نمی خوام ببینم چون تحریمش کردم :Smiley14:

GRISHA
05-03-2016, 02:45 AM
واقعن موضوع متفاوتی داست به نظر من از انیمه هایی مثل ناروتو و توکیو غول و.. خیلی بهتر بود

peyman_eun
08-08-2016, 03:45 PM
همه‌ی 37 قسمت این انیمه رو دانلود کردم، دیروز 7 قسمت ازش دیدم و تا اینجا میتونم بگم به شدت هیجان انگیز بود و از هر 7 قسمت لذت بردم.
وقتی میخواستم قسمت اول رو ببینم یک لحظه جا خوردم! چون گرافیک انیمه افتضاح بود حتی طراحی ها هم خوب نبود ولی این انیمه داستان فوق العاده ای داره و همین هست که باعث شده خیلی‌ها بگویند که شاهکاره. در واقع از همه بیشتر روی داستان انیمه کار شده و از این لحاظ بسیار انیمه ی قوی‌ای هست و جذابیت بسیار زیادی هم داره. اما به نظر من حتی داستانش هم حفره‌های بسیار زیادی داشت که البته بعضی‌هاش زیاد مهم هم نیست (نمیخوام دیگه مثال بیارم که هم اسپویل نشه هم اینقدر مسائل مهمی نیستند که بخواهیم از یک انیمه انتظار داشته باشیم هیچ ایرادی نداشته باشه) مهم این هست که روایت داستان به شکلیه که بیننده از دیدن هر قسمت لذت میبره. اینطور که دوستان در این تاپیک گفتن احتمالأ در قسمت های بعد از 25 افت میکنه که امیدوارم اینطور نباشه، در هر صورت این 7 قسمتی که من دیروز دیدم واقعأ هیجان انگیز بود.

wlh
08-08-2016, 05:23 PM
این تنها انیمه ای که من دیدم
امتحان مقاومت مصالح پایان ترم داشتم با یکی از بهترین دوستام صبح شروع کردیم و تا آخر شب تمومش کردیم
شخصیت محبوب من شینیگامی ریوک هستش
به شدت موضوع جالبی داره من از گرافیک و اینا سر در نمیارم ولی موضوع کافیه برای دیدن

Dexter_171
08-08-2016, 06:26 PM
این انیمه تا قسمت 23 خیلی خوبه اما بعدش با ورود شخصیت های نیر و ملو داستان روند جذابش رو از دست میده ( شاید به خاطر عدم پرداخت خوب به این دو شخصیت )
به نظرم بیشتر به خاطر موضوع خاصش معروف شد وگرنه انیمه بهتر از این هم هست ...

Nora
08-08-2016, 07:50 PM
منم خیلی وقت پیش دیدم ... همون طور که پیمان گفت گرافیک انیمه اصلا خوب نبود. موسیقیش رو خیلی دوست داشتم
هر چند فقط نیمه اولش رو با علاقه دیدم و بقیش اصلا خوب نبود ... اونایی که دیدن احتمالا دلیلشو باید بدونن :Smiley15: به نظرم بعد از نیمه اول بیخود ادامش دادن ... باید همون جا تمومش میکردن - ابهت انیمه زیر سوال رفت -

Raylan Givens
08-08-2016, 08:03 PM
انیمه‌ی خیلی خوبی بود، داستان جذاب، هیجانی؛ یادمه توی عید شروع کردم به دیدنـش، جوری بود که هنوز قسمتی که داشتم می‌دیدم تموم نشده بود، توی فکر دیدن قسمت بعد بودم؛ در این حد یعنی :Smiley36: ولی بعد از اون اتفاق، هیچ انگیزه‌ای دیگه واسه دیدنـش نداشتم انقدر افت کرد. یادمه فقط هفته‌ای 1 یا 2 قسمت می‌دیدم تا به پایانـش برسم.

kebrity
08-09-2016, 09:53 AM
انیمه ی خیلی خوبی بود حیف که آخرش افت کرد. بنظر من انیمه های مانستر و full metal alchemist از این بهترن.

86471181
08-11-2016, 03:59 PM
انیمه ی خیلی خوبی بود حیف که آخرش افت کرد. بنظر من انیمه های مانستر و full metal alchemist از این بهترن.
فول متال که در قیاس با دث نوت یه شوخیه کودکانه هست ( حتی در قیاس با خودش) اینجا (http://tvworld.info/showthread.php?t=44664)در موردش قبلا با مرحوم ایرج و امین شپرد بحث کردیم.
اما در مورد افت انیمه از قسمت 25 به بعد:
1- اول اینکه دوستان محبت کردن نگفتن فقط چه اتفاقی میفته قسمت 25، با معرفی انیمه + پستهایی که داده میشه دیگه خیلی تابلو هست چه اتفاقی میفته، مراعات کنین آقا، مزش رو نپرونین
:Smiley35:
2- من هم جز اون دسته هستم که میگم افت میکنه، اما دلیل اصلیش که میگیم افت میکنه اینه که 25 قسمت اول محشر بود، یعنی با خود انیمه قیاس میزنیم میگیم افت میکنه، وگرنه همون قسمت 25 به بعد رو فقط با بعضی از انیمه های دیگه مقایسش کنیم شاید باز هم لفظ شاهکار، محشر، حداقل خیلی خوب رو به کار ببریم
3- چه قسمت 25 به بعد افت کرده باشه از نظر ما چه افت نکرده باشه، باز هم یه تجربه ی فوق العاده هست این انیمه و مدتها میشه ازش یاد کرد و خیلی ها رو جذب دنیای انیمه میکنه

kebrity
08-12-2016, 09:59 AM
فول متال که در قیاس با دث نوت یه شوخیه کودکانه هست ( حتی در قیاس با خودش) اینجا (http://tvworld.info/showthread.php?t=44664)در موردش قبلا با مرحوم ایرج و امین شپرد بحث کردیم.
اما در مورد افت انیمه از قسمت 25 به بعد:
1- اول اینکه دوستان محبت کردن نگفتن فقط چه اتفاقی میفته قسمت 25، با معرفی انیمه + پستهایی که داده میشه دیگه خیلی تابلو هست چه اتفاقی میفته، مراعات کنین آقا، مزش رو نپرونین
:Smiley35:
2- من هم جز اون دسته هستم که میگم افت میکنه، اما دلیل اصلیش که میگیم افت میکنه اینه که 25 قسمت اول محشر بود، یعنی با خود انیمه قیاس میزنیم میگیم افت میکنه، وگرنه همون قسمت 25 به بعد رو فقط با بعضی از انیمه های دیگه مقایسش کنیم شاید باز هم لفظ شاهکار، محشر، حداقل خیلی خوب رو به کار ببریم
3- چه قسمت 25 به بعد افت کرده باشه از نظر ما چه افت نکرده باشه، باز هم یه تجربه ی فوق العاده هست این انیمه و مدتها میشه ازش یاد کرد و خیلی ها رو جذب دنیای انیمه میکنه
فول متال تنوع بسیاری داشت و همین داستانش را شیرین می کر مخصوصا سری اولش. اما مانستر با این انیمه قابل مقایسه تره و بنظرم انسجام بیشتر و داستان عمیق تری داره. نکته ی دیگه اینکه مانستر داستانش تخیلی نیست و از این نظر با انیمه های دیگه فرق داره.

EYE
08-12-2016, 12:12 PM
بنظر من نه دث نوت نه مانستر نه فول متال کلا قابل مقایسه نیستن!!! از همه لحاظ با هم فرق دارن.چه تم داستانی...چه روند...چه سبک....
ولی با اینحال ماسنتر همونطور که گفته شد بیشتر قابل مقایسست بدلیل تم دارک و تاریکی که داره.که اینجا دث نوت در مقابل مانستر شبیه برنامه کودکه :) و اما در مورد فول متال کلا مقایسه نشه بهتره چون اصلا از هیچ لحاظی مچ نیست با اون 2تا

اضافه شده در : 2 minutes

ولی کل انیمه یه طرف...موسیقی Endingو Opening نیمه دوم انیمه یه طرف(مخصوصا اندینگ).مریضه مریض:Smiley19::Smiley19::Smiley19::Smiley19:ه نوزم بعضی موقعها گوشش میدم واقعا به جنون میرسم.دث نوت از این لحاظ که بتونه مخاطبو به دیوانگی و جنون برسونه عالی عمل میکرد واقعا:Smiley69:

peyman_eun
08-17-2016, 01:58 AM
قسمت های 12 تا 16 رو امشب دیدم، قسمت 16 خیلی برام جالب بود
مخصوصأ پایان قسمت 16 که مشخص شد دوباره کشتار راه افتاده در حالی که هر دوی اونها (کیرای اول و دوم) زندانی هستن.
یک حدسیاتی در مورد قسمت 17 دارم که باید ببینم درست از آب در میاد یا نه، تا به حال قسمت های 16 و 15 و 11 و 7 رو بیشتر دوست داشتم.
جالب اینجاست من که 16 قسمت بیشتر ندیدم ولی خواهر کوچیکم و برادرم هر دوشون تا قسمت 37 کامل دیدن! هر دوشون گفتند انیمه زیاد افت نمیکنه یعنی دو قسمت خیلی افت میکنه اما دوباره پس از اون خوب میشه و از پایانش هم راضی بودن، حالا هر وقت خودم کامل دیدم نظرم رو در مورد قسمت هایی که بهتر بودن و قسمت هایی که افت میکنه میگم.
تا به حال یعنی تا قسمت 16 که من دیدم افتی نداشته (ولی قسمت های 8 و 9 و 10 هیجانشون کمتر بود) و خیلی راضی بودم، داستان عالی پیش میره و غافلگیری هم زیاد داشته.

peyman_eun
09-15-2016, 02:13 AM
به یک چیزی پی بردم، اونم اینکه اینقدر قسمت 25 خوب بود که بیننده همینجا متوقف میشد!! دقیقأ این اتفاق برای من هم افتاد و تا مدت زیادی روی قسمت 25 توقف داشتم. یک جورایی قسمت 25 برام پایان بود :Smiley36: (جالبه حتی کسانی هم که انیمه رو ندیدن میدونن قسمت 25 چه اتفاقی افتاده!!) ولی حقیقتش وقتی ادامه‌اش رو دیدم به این نتیجه رسیدم که ادامه اش هم با وجودی که افت و خیز داشت، ساخت قسمت‌های انتهاییش الزامی بود. اگر دقت کنید بعد از قسمت‌های 24 و 25 و 7 میشه گفت برترین قسمت‌های انیمه همون دو قسمت آخر یعنی 36 و 37 بودن.

معمولأ شیرین‌ترین خاطراتی که از این انیمه‌ها باقی میمونه مربوط به یک اپیزود سرنوشت‌ساز میشه!

مثلأ در انیمه‌ی دیث نوت قسمت‌ 25. بهترین کاراکتر انیمه‌اش هم "ال".
در انیمه‌ی اشتاین گیت قسمت 12 (انیمه تا قبل این قسمت فقط داشت زمینه چینی میکرد، یعنی 11 قسمت مبهم که زیاد جذابیتی هم نداشتن! به قسمت 12 که میرسه همه‌ی وقایعی که در قسمت‌های قبلی دیدیم رو به هم ربط میده! از اینجا به بعد انیمه خودش رو نشون میده. بهترین کاراکتر این انیمه "مایوری شینا" هست)
در انیمه Re: Zero قسمت 15 که دیوونه‌ات میکنه. اشکت رو در میاره، نفست رو بند میاره، بغضت رو میشکنه، دیگه چی بگم؟ :دی، در این انیمه هم شخصیت‌پردازی "رِم" عالی بود.
و ...

ولی دیث نوت و Re: Zero افت و خیز زیاد داشتن برخلاف اشتاین گیت که تقریبأ همه‌ی قسمتای از 12 و به بعد جذاب بودن. یا مثلأ انیمه‌‌ی Akame ga Kill کل قسمتاش جذاب بودن خصوصأ دو قسمت آخرش (چه کشت و کشتاری داشت این انیمه!!).

abbas stannis
12-30-2016, 03:56 PM
این تعریف رو در مورد دفترچه یادداشت مرگ شنیده بودم که باعث شد ببینمش : این انیمه به قدری جذاب و هیجان انگیز است که باعث می شود بعد از دیدن آن ، موقع تماشای سریال های جذابی مثل 24 و فرار از زندان خوابتان ببرد!
واقعا هم همینطوره نیمه اول این انیمه و تقابل دو شخصیت اصلی باعث میشد موقع تماشاش حتی پلک هم نزنم تا چیزی رو از دست ندم. اما امان از نیمه دوم انیمه:Smiley104:
به هر حال عاشق داستان قدرتمند این انیمه و ایده جذابش شدم. خودم هم یه قانون به قوانین دفترچه یادداشت مرگ اضافه میکنم: هر کسی آوازه این انیمه را شنیده باشد و تماشایش نکند بعد از 13 روز خواهد مرد :Smiley35::Smiley69:

Luca Brasi
12-30-2016, 04:37 PM
من ٣٧ اپيزود اين انيمه رو تا اونجا كه بدنم جواب ميداد بصورت زيپ شده:Smiley36: ديدم ، چرا؟
چون زماني كه اولين اپيزود اين انيمه رو ببينيد ديگه امكان نداره بتونيد پشت سر هم نبينيدش... ذات Death Note اينه:Smiley69:

كساني كه ميخوان يه داستان تعليق گونه رو به تصوير بكشن ٣٧جلسه بايد سركلاس Death Note بشينن
تا بفهمن ، تعليق يعني چي!

هرچي از اين انيمه بگم كم گفتم فقط همين رو ميگم كه متفاوت ترين تجربه ي عمرتون رو خواهيد داشت

bayani
01-01-2017, 02:12 AM
منم چند سال بود میخواستم این انیمه رو ببینم و متاسفانه عقب مینداختمش
تا اینکه عزم رو جزم کردم و نشسته تا قسمت 23 رو دیدم
باید بگم که در شاهکار بودنش شکی نیست حتی برای منی که تجربه ای در دیدن انیمه ندارم و کاملا این موضوع ملموسه
ولی قسمت 15 فکرکنم که لایت رو میندازه زندان تا همین قسمت 21 خیلی افت شدیدی کرده و کلا موضوع این شرکت که پیش اومد افت کرد سریال و بدجوری زد توی ذوقم
حالا امیدوارم در ادامه بهتر بشه

coolsmoker
01-17-2017, 12:37 AM
به پیشنهاد یکی دوستان دیدم . بعد از wire ترک سریال کرده بودم ولی اینم بخاطر رفیقم و اینکه تعداد اپیزود ها و تایم شون کم بود یه سره در عرض سه روز دیدم و الان تموم شد :دی

الان همه نظراتو خوندم و همه ، مِن جمله خودم بعد از اپیزود 25 و اون اتفاق حالمون گرفته شد و یه جورایی سریال افت کرد . این اولین انیمه ای هست که دیدم و در کل راضی بودم اما پایانش واقعا تو ذوقم زد و بیشتر حالمو گرفت :|

اون چیزی که فکر میکردم و انتظار داشتم (new world) نشد ، منظورم اون نیو ورلدی که فکر میکردیم اتفاق میوفته :دی اخرشم یه شخصیت نچسب و ضدحال پیروز شد (نیئر) :|

یه چیزی پیشنهاد بدین حالم خوش بشه . تعداد اپیزود کم و تایم کم

ali139494
01-17-2017, 12:02 PM
attack on titan حتمی ببین معرکس

Admini3trator
01-17-2017, 12:41 PM
یه چیزی پیشنهاد بدین حالم خوش بشه . تعداد اپیزود کم و تایم کم

Code Geass
Fullmetal Alchemist Brotherhood
Steins;Gate
Zetsuen no Tempest
Attack on Titan

Sajadm98
02-18-2017, 11:41 AM
http://uupload.ir/files/tesm_snap1_[1600x1200].png
الان قسمت اول و شروع کردم
این پست و برای این قرار میدم که چون با تعریف های فوق العاده ایی که از این انیمه شنیدم میدونم بعداََ دلم خیلی براش تنگ میشه و با خودم میگم : « ای کاش این سریال و فراموش میکردم و می نشستم دوباره میدیدم » . اون موقعس که احتمالا میام به تاپیکش سر میزنم و با این پست که هنوز قسمت اول و ندیدم و خاطرشُ برام زنده میکنه برمیخورم :Smiley69:

AdibTE
03-23-2017, 08:20 AM
شاید باورتون نشه ولی نتفلیکس در حال ساخت فیلم این انیمه هستش و تریلرش به تازگی پخش شده میتونین برین از یوتیوب ببینین :) ))))))))))

pro_translator
03-23-2017, 09:28 AM
موسیقیش رو Atticus Ross (که خیلی با Trent Reznor توی فیلم‌های David Fincher همکاری داشته) نوشته... :Smiley35::Smiley35::Smiley35:

(ولی انصافا هیچی موسیقی متن خودش نمیشه :Smiley69:)

(دوستان نگاه کنین نقش L رو دادن به کی :Smiley39::Smiley10: )

afshinvatan
06-26-2017, 04:04 AM
نمیدونم چرا دوستان اینقدر جبهه گرفتن نسبت به قسمت 25 به بعد به نظرم نیاز بود اتفاق بیفته شاید از 26 تا 31 انیمه افت داشت ولی خودش رو بالا کشید و به عالی ترین شکل ممکن تموم شد

Nora
07-01-2017, 09:22 PM
شاید باورتون نشه ولی نتفلیکس در حال ساخت فیلم این انیمه هستش و تریلرش به تازگی پخش شده میتونین برین از یوتیوب ببینین :) ))))))))))

با دیدن تریلرش احساسات آدم جریحه دار میشه :Smiley15: با این انتخاب بازیگرشون واسه ال :Smiley10: هر چی که از ال توی ذهنم بودو داغون کردن - حیف شخصیت جذابش - بی سلیقه ها

Luca Brasi
07-01-2017, 09:53 PM
یکی نظر جالبی داده بود

دادن نقش L به یک سیاه پوست هونقدر مسخره است که بخوان از زندگی اوباما فیلم بسازن نقشش رو بدن به یک سفید پوست!!

ژاپنی ها برخلاف نویسنده های کامیک بوک آمریکائی ذهن بسیار خلاقی دارن , شخصیت پردازی هاشون بسیار عمیقه روایت داستان های پیچیده ای دارن
بهمین خاطر اگر قرار باشه حتی انیمه ای مبنای اقتباس قرار بگیره باید کار خود ژاپنی ها باشه نه آمریکائی ها:Smiley104:
چون اینا نشون دادن تو اقتباس های خودشون هم موندن چون فکر و ذکرشون فقط جذب مخاطب برای فروشه :Smiley35: بخاطر همینکه آب می بندن به اکشن فیلم و اصلا یادشون میره شخصیت پردازی پس چی:Smiley13: چه برسه به ریزه کاری های دیگه

bayani
07-02-2017, 01:30 AM
فقط شینیگامیه میخورد جالب باشه
اخه روی چه حسابی L رو سیاه پوست کردن ؟ این حرکتای حمایت از سیاها هم این چندساله دیگه شورشو در آورده :Smiley36:
تازه شخصیت لایت هم با اون جدیت و تیز هوشی اصلا به این پسره که انگار اسکولاست نمیخوره .
تنها امیدم به اسم بزرگ نت فلیکسه

DexterGreyJR
07-02-2017, 06:03 PM
این Casting افتضاح دگ چیه!!!!!!!!!!!
کرکتر میسا ک شبیه دخترای مسخره فیلم های high schoolه
یاگامی هم که مرسی واقعا چرا شبیه خنگاست!!!!
با سیاه بودن L مشکلی ندارم ولی بازم بازیگرش اصلا مناسب نیست
هرچند ک همه اینا بر اساس 2 دقیقه تریلر
نتفلیکس تا الان ناامیدمون نکرده امیدوارم که ایندفعه که برای من حداقل مهم ترین تولیدشه ناامید نکنه!!!!
.....
ولی در کل نمیدونم چرا آمریکا اینقدر علاقه داره فاتحه بخونه به شاهکار های کشور های دگ

pro_translator
07-03-2017, 11:12 AM
دوستان یکی از علت‌هایی که شخصیت‌ها انقدر تغییر کردن اینه که متاسفانه یک عدد آسیایی پیدا نشد که بتونه انگلیسی فصیح و بدون لهجه صحبت کنه و این روی تصویر مسخره می‌شد که شخصیت‌ها دارن به زبانی صحبت می‌کنن که انگار سختشونه...

و این که این سریال قراره یه اقتباس پراکنده باشه از اصل مانگا نه بازسازیش... اگه قراره کاراکترها آمریکایی باشن، پس multi-racial کردنشون هم توی آمریکا بعید و دور از انتظار نیست...

هر چند باز هم به دل نمی‌شینه این کار...

DexterGreyJR
07-03-2017, 03:30 PM
دوستان یکی از علت‌هایی که شخصیت‌ها انقدر تغییر کردن اینه که متاسفانه یک عدد آسیایی پیدا نشد که بتونه انگلیسی فصیح و بدون لهجه صحبت کنه و این روی تصویر مسخره می‌شد که شخصیت‌ها دارن به زبانی صحبت می‌کنن که انگار سختشونه...

و این که این سریال قراره یه اقتباس پراکنده باشه از اصل مانگا نه بازسازیش... اگه قراره کاراکترها آمریکایی باشن، پس multi-racial کردنشون هم توی آمریکا بعید و دور از انتظار نیست...

هر چند باز هم به دل نمی‌شینه این کار...

همه کسایی که اینجا یکم جدی تر سریال ها رو دنبال می کنن با Diversity act of tv media اوایل قرن 21 آشنایی دارم
و خیلی واضح میتونین توی کست های سریال ها ببینید این قضیه رو کرکتر گ*ی یا افریقایی-امریکایی و باید توی هر کست انسمبلی باشند
یعنی یجورایی مجبورن
و در مورد بازیگر اسیایی تبار که گفتی هم بگم که این اقتباس امریکایی هستش پس اگ کسی توقع داشته که کرکتر ها رو بازیگران اسیایی قرار بوده ایفا کنند سخت در اشتباهه
اما منظور حداقل شخص من این بود که حداقل از روی تریلر اصلا نمیشه خوی یاگامی رو (حالا بقیه بماند) در این بازیگر حس کرد.

KING STANNIS
07-08-2017, 05:18 PM
http://picoup.ir/images/18556898036750881584.jpg

این چهره willem dafoe ب عنوان صداپیشه ریوک(Ryuk) (شینیگامی) انتخاب شد.

KING STANNIS
07-11-2017, 09:58 PM
پایان انیمه

http://picoup.ir/images/15042279748326911807.png

اپیزود اخر واقعا عجیب غریب بود.انتظارشو داشتم اما نه در این حد ...مرگ ب دست شینیگامی ک تا دیروز رفیقش بود.اصلا حالم گرفته شد خدایی...مرگ ناجوری بودش.کیرا چندجا اشتباه کرد وگرنه مچشو نمیگرفتن.با اینکه داستان ضعف های زیادی داشت اما راضیم.نمره من 9.برای من ک واقعا تاثیرگذار بودش..در رابطه با این فیلم ‌netflix هم نمیدونم چطوری 37 اپیزود میخوان تو ی فیلم نهایتا دوساعته جا بدن خودمم موندم.

KING STANNIS
07-23-2017, 10:14 PM
http://picoup.ir/images/70592323326953218601.jpg

دومین تریلر که در کامیک کان منتشر شد

720 (http://ir51.uploadboy.com/d/r5ndlynpjd327nwh3esg3v6c4ponqla5dp26k73jn3yuxusvfq 3cb22mrko3v4hlzgpeh6ll/DEATH%20NOTE%20Trailer%20@2%20Comic%20Con%202017%2 0(2017)%20Movie%20HD_HIGH.mp4)

Sσнєiℓ
11-26-2017, 08:57 PM
با وجود این بحثهای داغ اخیر توسط دوستان وسوسه شدم هرچه زودتر انیمه دیدن رو با دث نوت شروع کنم. تازه قسمت 7 رو تموم کردم و سکانس آخر واقعا... :Smiley10: چرا لایت انقد ملعونه؟ :Smiley19:

تا الان بسیار فراتر از حد انتظارم بوده و کلمه ای برای وصفش نمیشناسم. اصلا فک نمیکردم بتونم هنوز با تصاویر کارتونی که در دوران بچگی انقد برام جدی بود مشابه فیلمهای معمولی ارتباط برقرار کنم و برام احساسات برانگیز باشه. تازه من دنبال سریالی شبیه دکستر میگشتم برای دیدن که از قضا این هم بی شباهت بهش نیست! :Smiley36:

.....

pro_translator
11-27-2017, 02:37 PM
با وجود این بحثهای داغ اخیر توسط دوستان وسوسه شدم هرچه زودتر انیمه دیدن رو با دث نوت شروع کنم. تازه قسمت 7 رو تموم کردم و سکانس آخر واقعا... :Smiley10: چرا لایت انقد ملعونه؟ :Smiley19:

تا الان بسیار فراتر از حد انتظارم بوده و کلمه ای برای وصفش نمیشناسم. اصلا فک نمیکردم بتونم هنوز با تصاویر کارتونی که در دوران بچگی انقد برام جدی بود مشابه فیلمهای معمولی ارتباط برقرار کنم و برام احساسات برانگیز باشه. تازه من دنبال سریالی شبیه دکستر میگشتم برای دیدن که از قضا این هم بی شباهت بهش نیست! :Smiley36:

.....

اولین واژه‌های هر کسی که انیمه دیدن رو شروع می‌کنه :Smiley35:

:Smiley17:

Sσнєiℓ
12-14-2017, 09:44 PM
تازه قسمت 14 رو تموم کردم. شخصیتی که کم کم دارم عاشقش میشم Ryuk هستش. یا بهتره بگم تنها شخصیتی که ازش خوشم اومده. Light مثل دکستر نیست و نمیشه دوسش داشت(تا اینجا). :Smiley15:

خب از Ryuk بگم که خیلی خوبه.:Smiley30: با اون حالت چهره سرد و ثابتش که در حالت عادی هم بظاهر خندان هست. وقتی لایت داره با اون هوشش کارهای خارق العاده انجام میده و یا برای بقیه **‌کلک‌بازی در‌میاره قیافه اش خیلی بامزه میشه.... پوزخندهایی که وقتی از کارهای جالب لایت ذوق میکنه میزنه هم خیلی باحاله... :‌))

فعلا تنها شخصیتیه که ازش خوشم اومده... :Smiley36:

Rezaraki
12-14-2017, 10:54 PM
تازه قسمت 14 رو تموم کردم. شخصیتی که کم کم دارم عاشقش میشم ryuk هستش. یا بهتره بگم تنها شخصیتی که ازش خوشم اومده. Light مثل دکستر نیست و نمیشه دوسش داشت(تا اینجا). :smiley15:

خب از ryuk بگم که خیلی خوبه.:smiley30: با اون حالت چهره سرد و ثابتش که در حالت عادی هم بظاهر خندان هست. وقتی لایت داره با اون هوشش کارهای خارق العاده انجام میده و یا برای بقیه **‌کلک‌بازی در‌میاره قیافه اش خیلی بامزه میشه.... پوزخندهایی که وقتی از کارهای جالب لایت ذوق میکنه میزنه هم خیلی باحاله... :‌))

فعلا تنها شخصیتیه که ازش خوشم اومده... :smiley36:

ریوک اولا شاید حتی وسطا هم موثره و نقش داره ولی جلوتر دیگه نقشش کم میشه!

مثل خیلی های دیگه منم مجذوب این انیمه شدم و دیدن این انیمه یه شروعی بود برای انیمه دیدن همونطور که لاست شروعی بود برای سریال دیدن! ولی اینم مثل لاست اصلا از پایانش راضی نبودم
آخر کار شخصیت اول میمیره، قبول ولی اینکه چطور میمیره خیلی موثره تو تاثیری که مجموعه رو بیننده میزاره، اینکه شاگردای l که هیچ کدوم در حد l نیستن، بتونن لایت رو شکست بدن اونم به نحوی تحقیر آمیز، اصلا دلچسب نبود! لایت هوشمند که برای هر نقشه ای پنج تا احتمال میچید، بیست تا راه فرار میزاشت عحیب بود که هیچ راه فراری برای خوئدش درست نکرده بود! تا قسمت آخر دیگه برای خودش پادشاهی میکرد و میتونست از نفوذ کیرا استفاده کنه و یا کار های دیگه! یا نیازی نبود که اونحا سعی کنه همشون رو با کاغذی که تو ساعتش بود بکشه! اصلا هوشمندانه نبود و کلا پایان انیمه مطابق با روندش نبود!

با مردن لایت و حتی ال مشکلی ندارم ولی با نحوه ی مردن لایت چرا!

Sσнєiℓ
01-05-2018, 07:37 PM
انیمه رو تمومش کردم. بعنوان یک بیننده عادی نظرمو میگم.

به نظرم هرچی جلو میریم باید هیجان و حساسیت کار میرفت بالا، ولی بعد از L سریال دیگه هیچوقت به اون سطح نرسید. اینه که تا حدی حرف کسانی که میگن زیادی کشش دادند درسته.(البته شاید بی انصافی باشه اگه بگیم "افت کرد")

پایان انیمه هم که جای خودشو داشت. انگار Near در قسمت پایانی از کد تقلب استفاده کرده بود!
دث نوتی نبود. یعنی شبیه 36 قسمت قبل نبود. اونم از دو جهت! یکی شکست تحقیرآمیز لایت و حتی میکامی. ینی انقد اسکول نبودن!
دوم شسته رفته و غیرِباز بود پایانش!
با این پایانِ متوسط، کمی به انیمه ظلم کردند.

صداپیشه ی ژاپنی زبان ِ لایت عالی بود. :Smiley17:
صداپیشه های انگلیسی هم در کل ضعیفتر بنظر میومدن. هرچند چون خیلی کم گوش دادم نمیتونم نظر قطعی بدم.

موسیقی متن هم که پیش من نمره انیمه رو برد بالا و شاهکار بود.

ریوک و خنده هاش هم که عشق بود. :Smiley17:

در کل از دث نوت خوشم اومد و بعنوان اولین انیمه سریالی که دیدم تجربه خیلی خوبی بود.

8.5/10

Luca Brasi
01-06-2018, 12:21 AM
هميشه به حال دو دسته آدم غبطه ميخورم
يكي كسايي كه ميخوان فرندز رو براي اولين بار شروع كنن ببينن
يكي كسايي كه ميخوان Death Note رو شروع كنن برا اولين بار:Smiley35:

bbas
01-06-2018, 02:03 AM
هميشه به حال دو دسته آدم غبطه ميخورم
يكي كسايي كه ميخوان فرندز رو براي اولين بار شروع كنن ببينن
يكي كسايي كه ميخوان Death Note رو شروع كنن برا اولين بار:Smiley35:

موافقم با حرفت، خوش به سعادتشون ...:Smiley17:
البته فکر کنم فرندز رو الان بار دهم هست دارم میبینم، نمیدونم چرا ازشون سیر نمیشم:Smiley35:

jax teller
04-19-2020, 06:21 PM
تنها شعری که میتونم بعد از اون صحنه پایانی و پایان سریال بگم بدون شک همینه:

پشمهایم دار و ندارم بود.........دار و ندارم کووووووووووو.......

اولین و صد البته آخرین تجربه انیمه دیدنم و باید بگم wow. اصلا انتظار نداشتم این انیمه بتونه اینهمه منو درگیر خودش کنه و هیجان و جنون به شدت بالایی رو بهم وارد کنه.کیرا اینهمه رو دست میزد ب این و اون چ رودست نابی خورد و پایان سریال و مرگش توسط ریونک هم با اون موسیقی دیووانه کننده بود و صد البته غمگین و ناراحت کننده. قبول دارم سریال بعد از قسمت 25 تا حدودی افت که نمیشه گفت یخورده پیچ تو پیچ شد ولی فلش بک هایی که میزد همه چی رو مو ب مو توضیح میداد 37 قسمت ناب...عجب ایده نابی داشت این انیمه و عجب سلاح خطرناکیه دفرچه مرگ همونطور که دیدیم و طبق صحبت ریونک این ذفترچه جز شکست و بدبختی چیز دیگری برای کسی که صاحبشه نداره....

بعد از the wire و غم کشندش حالا غم اینم اضافه شد:Smiley47::Smiley47::Smiley47::Smiley47:

ایام به کام و تا سریال هست زندگی باید کرد.

1919
04-19-2020, 09:02 PM
تنها شعری که میتونم بعد از اون صحنه پایانی و پایان سریال بگم بدون شک همینه:

پشمهایم دار و ندارم بود.........دار و ندارم کووووووووووو.......

اولین و صد البته آخرین تجربه انیمه دیدنم و باید بگم wow. اصلا انتظار نداشتم این انیمه بتونه اینهمه منو درگیر خودش کنه و هیجان و جنون به شدت بالایی رو بهم وارد کنه.کیرا اینهمه رو دست میزد ب این و اون چ رودست نابی خورد و پایان سریال و مرگش توسط ریونک هم با اون موسیقی دیووانه کننده بود و صد البته غمگین و ناراحت کننده. قبول دارم سریال بعد از قسمت 25 تا حدودی افت که نمیشه گفت یخورده پیچ تو پیچ شد ولی فلش بک هایی که میزد همه چی رو مو ب مو توضیح میداد 37 قسمت ناب...عجب ایده نابی داشت این انیمه و عجب سلاح خطرناکیه دفرچه مرگ همونطور که دیدیم و طبق صحبت ریونک این ذفترچه جز شکست و بدبختی چیز دیگری برای کسی که صاحبشه نداره....

بعد از the wire و غم کشندش حالا غم اینم اضافه شد:Smiley47::Smiley47::Smiley47::Smiley47:

ایام به کام و تا سریال هست زندگی باید کرد.

چرا آخرین انیمه حالا:Smiley35:
بودین فعلا:Smiley36:

jax teller
04-20-2020, 12:32 AM
چرا آخرین انیمه حالا:Smiley35:
بودین فعلا:Smiley36:

چاکر همه انیمه بارها تجربه فوق العاده ای بود ولی خب دنیای سریال هست بخوام وارد دنیای انیمه هم بشم اسیر میشم

Rezaraki
04-20-2020, 04:09 PM
چاکر همه انیمه بارها تجربه فوق العاده ای بود ولی خب دنیای سریال هست بخوام وارد دنیای انیمه هم بشم اسیر میشم
حالا نمی خواد کامل وارد شی یه سری انیمه ها یه سر و گردن از بقیه بهترن میتونی بین هر از چندی یه دونه از اون خیلی معروف ها رو ببینی.
البته بین اون ها هم شاید بعضیاش به سلیقه ات نخوره ولی به هر حال احمتالا ین که خوشت بیا زیاده.
خود من با Deathnote خیلی حال کردم و بعد از اون از انیمه Monster هم خیلی خوشم اومد ولی نمیتونم توصیه اش کنم با اطمینان که خیلی هم فرق دارن و شاید از ریتم آروم تر مانستر خشت نیاد ولی داستانش رو به شکل زیبایی تعریف می کنه.
یا مثلا Attack on titan هم خیلی خوبه، احتمالش که خوشت بیاد زیاده، کیفیت خیلی خوبی هم داره، به نظرم اگه یه روز از سریال و فیلم خصته شدی این انیمه رو برو سراغش که احتمالا نا امید نمیشی ازش.

jax teller
04-20-2020, 05:09 PM
حالا نمی خواد کامل وارد شی یه سری انیمه ها یه سر و گردن از بقیه بهترن میتونی بین هر از چندی یه دونه از اون خیلی معروف ها رو ببینی.
البته بین اون ها هم شاید بعضیاش به سلیقه ات نخوره ولی به هر حال احمتالا ین که خوشت بیا زیاده.
خود من با Deathnote خیلی حال کردم و بعد از اون از انیمه Monster هم خیلی خوشم اومد ولی نمیتونم توصیه اش کنم با اطمینان که خیلی هم فرق دارن و شاید از ریتم آروم تر مانستر خشت نیاد ولی داستانش رو به شکل زیبایی تعریف می کنه.
یا مثلا Attack on titan هم خیلی خوبه، احتمالش که خوشت بیاد زیاده، کیفیت خیلی خوبی هم داره، به نظرم اگه یه روز از سریال و فیلم خصته شدی این انیمه رو برو سراغش که احتمالا نا امید نمیشی ازش.

attack on titans رو دان کردم ب زودی میبینم ولی انیمه های دیگه رو نمیتونم .چون تو دنیای سریال هنوز خیلی کار دارم

ShInOdA
04-20-2020, 10:53 PM
من دانلودش کردم، ولی دوبله انگلیسیه، خیلی تفاوت داره با صدای ژاپنیش؟! برم ژاپنی رو بگیرم یا همین خوبه؟!

Rezaraki
04-21-2020, 12:02 AM
من دانلودش کردم، ولی دوبله انگلیسیه، خیلی تفاوت داره با صدای ژاپنیش؟! برم ژاپنی رو بگیرم یا همین خوبه؟!

بسته به خودت داره، من که با صوت انگلیسی مشکلی ندارم،فقط بی روح هستش نسبت به صدای ژاپنی ولی خب داستان رو میگیری چی بوده و به نظرمن فرقی نداره. از داد و بیداد های الکی این ژاپنی ها هم در امانی!
این دوبلور های انگلیسی حتی نسبت به دوبلور های ایرانی هم بیروح و خسته تر اند، نسبت به ژاپنی ها که خیلی با هیجان صدا گذاری میکنن دیگه تفاوت خیلی زیاده ولی کل این تفاوت هم به نظرم اهمیتی نداره و بشین ببین با همین
یه چک هم بکن که صدای ژاپنی هم شاید روش باشه و بتونی تغییر بدی و با هر کدوم خواستی ببینی، چند تا انیمه رو اینطوری دیدم که هم صدای دوبله انگلیسی روش بود و هم ژاپنی

phoenix90
04-21-2020, 12:26 AM
من اهل انیمه نیستم حقیقتش چند وقت قبل اتک رو دیدم چند اپیزود اصلا خوشم نیومد.نمیدونم شاید با انیمه درستی شروع نکردم رفقا یه انیمه خوب بگین واسه شروع.من هیچی ندیدم تا به حال یه چیزی بگین که داستان درست و حسابی داشته باشه گرافیک اینا مهم نیست واسم
راستی دوبله انگلیسی هم باشه زبان ژاپنی واقعا واسم غیرقابل تحمله فکر کنم یکی از دلایل اصلی که تا به حال نتونستم وارد دنیای انیمه بشم همین زبان ژاپنیه هی جیغ میزنن اعصابم بهم میریزه

ShInOdA
04-23-2020, 03:42 PM
http://picoup.ir/images/91464961524923016343.gif

!Light: If we catch Kira, he is evil. If he rules the world, he is justice

ترجیح میدادم نبرد ال و لایت تا اپیزود آخر ادامه پیدا میکرد، و اخرش به سبک رام و شام، دست تو دست جان به جان آفرین، تسلیم میکردن. ولی خب تا اپیزود 25 پرکشش و قوی ادامه پیدا کرد. شاید خیلی خفن تر میشد اگه همون اپیزود 25 تمومش میکردن (البته برای این کار یکمی تغییرات باید تو روند داستان میدادن). ریوک هم، مارتین لارنس طور، نمک می پاشید و میخندوند!

Luca Brasi
07-26-2020, 02:04 PM
اگر تعريف general از مجموعه سريالي داشته باشيم(جدا از اينكه عناصر زنده هستن يا نقاشي و كامپيوتري)
مطمئنا تو اين تعريف دفترچه مرگ يه نمونه بي نظير و نادره! (حتي با در نظر گرفتن مجموعه هايي مثل breaking bad و شرلوك و ريك و مورتي و ...)

چقدر ذهن يك نويسنده ميتونه ظرفيت و پتانسيل داشته باشه براي خلق يك داستان نو و در ادامه پرورش دادنش تا اخرين پله و هميشه در اوج بودن!
اين مورد رو زماني قشنگ درك ميكنيد كه براي اولين بار اين مجموعه رو داريد ميبينيد و بدون اينكه متوجه گذر زمان بشيد يه كله حداقل ١٥ تا اپيزودش
رو ديدين:Smiley35:

عناصري از قبيل : تعليق | دلهره | ترس | هيجان
به زيبايي هرچه تمام تر در تك تك سكانس ها و خط داستاني تزريق ميشه و تماشاگر لذت مضاعف ميبره از اين تركيب.

پ.ن : خوشبحال هركسي كه ميخواد براي اولين بار اين مجموعه رو ببينه

giumartan
07-26-2020, 07:07 PM
پ.ن : خوشبحال هركسي كه ميخواد براي اولين بار اين مجموعه رو ببينه

اومدم این تاپیک که همین جمله رو بنویسم واقعا خوشبحالش !