PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : Game Of Thrones | بحث اپیزودیک | فصل ششم , اپیزود اول

Katy Perry
04-25-2016, 12:11 PM
http://picoup.ir/images/48685614298596972157.jpg

Season6, Episode 1, The Red Woman
فصل ششم, قسمت اول, زن سرخ

.:IMDB:. (http://www.imdb.com/title/tt3658014/?ref_=ttep_ep1)

خلاصه داستان اين قسمت : جان اسنو مرده است . دنریس با مردی قدرتمند ملاقات می کند . سرسی دوباره دخترش را می بیند .

[ویرایش مدیریت]
لطفا جهت احترام به حقوق سایر اعضای انجمن:
از بیان هرگونه مطلب اسپویلری مرتبط با قسمت های آتی سریال خود داری نموده و از بحث درباره محتوای اپیزودها در تاپیک های غیر مرتبط و چتباکس خود داری نمایید.
برای دانلود زیرنویس هم از قسمت زیر به تاپیک مربوطه مراجعه فرمائید.
باتشکر از همه دوستان گرامی

.:dl-topic:. (http://tvworld.info/showthread.php?t=46523&p=201767#post201767) .:sub-topic:. (http://tvworld.info/showthread.php?t=46543&p=201777#post201777)

abbas stannis
04-25-2016, 12:35 PM
خب سریال دوباره با کشتن شخصیت های مهمی آغاز شد.
دوران مارتل و تریستان مارتل کشته شدن و احتمالا دورن برای انتقام و جنگ آماده خواهد شد چون دیگه احتیاط های دوران مارتل وجود نداره.

جسد جان هم تو اون اتاق بلاتکلیف مونده و اینکه جان اسنو رو کاملا مرده و سرد دیدیم یه جورایی من رو ناراحت کرد:Smiley96:

اما سورپرایز اصلی ملیساندر بود. با سکانس آخر سریال دیگه تقریبا واضح شده که ایشون همون شیرا سی استار خواهر ناتنی بریندون ریورز (کلاغ سه چشم) هست که تونسته با جادو خودشو جوون نگه داره. اما خب اینکه چرا پیش استنیس رفته بود و یا با کلاغ سه چشم ارتباط داره هنوز مشخص نیس و عملا داستان پیچیده تر شد! و اینکه برای جان چیکار میتونه بکنه؟!

صحنه های مبارزه آریا هم چقدر خوب تدوین شده بود و یه سکانس ساده آدم رو به وجد اورد.
برین و سانسا هم که به همدیگه رسیدن دوباره و این بار سانسا پذیرفتش :Smiley35:

و اینکه کشتن دوران و تریستان و تغییر ملیساندر برام اسپویل شده بود اما بازهم بهت زده شدم:Smiley10::Smiley10:

klax0n
04-25-2016, 12:47 PM
بعد از یک سال انتظار ...
تعداد خوبی از شخصیت‌ها رو نشون دادن، برن و وحشی‌ها رو هم دوست داشتم ببینم ولی نبودن

داستان دیوار زمینه سازی خوبی داشت برای اتفاقات بعدی
سانسا یکم فیلم هندی شد: فرشته نجات از راه میرسد ... !
غم سرسی رو هم دیدیم که احتملا زمینه خشم و انتقام سرسی در قسمت‌های آینده خواهد بود ولی سرسی دیگه سرسی سابق نیست و احتمال سرخوردگی بیشترش وجود داره
دورن هم بلاخره یه کاری کرد ولی به نظرم با زمان محدود سریال پرداختن به دورن چیزی به جز اتلاف وقت نیست
آریا هم که الکی دارن کشش میدن که یهو تو یه قسمت یه نفر رو بکشه!
تیریون هم خوب وضعیت رو بررسی کرد و امیدواریم بدون کش دادن بیش از حد به قسمت‌های هیجان انگیزش برسیم
دنریس هزار اسم هم که باز امداد غیبی بهش رسید و به جای مورد تجاوز قرار گرفتن یه ارتش جدید گیر آورد!
در پایان ملیساندرا دلمون رو کباب کرد!

امیدوارم با توجه به کمبود وقت در قسمت‌های بعد الکی داستان رو کش ندن و به مسائل مهم بپردازن
بی صبرانه منتظر ادامه وقایع دیوار، وحشی ها و سانسا هستم

armina90
04-25-2016, 12:49 PM
خب سریال دوباره با کشتن شخصیت های مهمی آغاز شد.
دوران مارتل و تریستان مارتل کشته شدن و احتمالا دورن برای انتقام و جنگ آماده خواهد شد چون دیگه احتیاط های دوران مارتل وجود نداره.

جسد جان هم تو اون اتاق بلاتکلیف مونده و اینکه جان اسنو رو کاملا مرده و سرد دیدیم یه جورایی من رو ناراحت کرد:Smiley96:

اما سورپرایز اصلی ملیساندر بود. با سکانس آخر سریال دیگه تقریبا واضح شده که ایشون همون شیرا سی استار خواهر ناتنی بریندون ریورز (کلاغ سه چشم) هست که تونسته با جادو خودشو جوون نگه داره. اما خب اینکه چرا پیش استنیس رفته بود و یا با کلاغ سه چشم ارتباط داره هنوز مشخص نیس و عملا داستان پیچیده تر شد! و اینکه برای جان چیکار میتونه بکنه؟!

صحنه های مبارزه آریا هم چقدر خوب تدوین شده بود و یه سکانس ساده آدم رو به وجد اورد.
برین و سانسا هم که به همدیگه رسیدن دوباره و این بار سانسا پذیرفتش :Smiley35:

و اینکه کشتن دوران و تریستان و تغییر ملیساندر برام اسپویل شده بود اما بازهم بهت زده شدم:Smiley10::Smiley10:

خب من خیلی با اینکه ملیساندر همون شیرائه موافق نیستم. می دونیم شیرا سی استار از نسل تارگرین هاست و موهای نقره ای داره. به نظر من راجع به هویت ملیساندر هنوز هم نمیشه نظر داد. اصرارهای اون برای قربانی کردن شیرین، به دنیا آوردن قاتل رنلی و ... نشون دهنده ی باور عمیق اون به رلوره که من چنین شخصیتی رو از شیرا انتظار ندارم.

Star of GT
04-25-2016, 12:54 PM
بالاخره انتظارها به پایان رسید و فصل ششم هم شروع شد

من با دیدن تریلرها و اسم قسمت اول فکر میکردم منظور از (The Red Woman) اونی باشه که تو میرین بود.
غافلگیرکننده بوده این حرکتشون

واقعا جسد بی روح و رنگ پریده ی جان اسنو من رو هم ناراحت کرد :((

با اون عکسای اسپویلی که از ملیساندرا و پیر شدنش دیده بودم فکر میکردم قراره بعد از نجات جان اسنو پیر بشه

الان موندم چجوری میخواد جان رو نجات بده :( خود ملیساندرا هم ناامید شده انگار :Smiley19:

10 میدم به این قسمت - چون به وضعیت اکثر شخصیت ها پرداخته بودن و از همه ی شهرها سکانسی رو داشتیم (فقط برن هنوز وضعیتش مشخص نیست)
احتمالا قسمت دوم تمرکز اصلی داستان روی برن خواهد بود

یعنی اگه تا آخر این فصل جان اسنو زنده نشه - من خودم به شخصه یک میلیون اکانت تو IMDB میسازم و نمره ی سریال رو میارم زیر پنج :Smiley104:

far30film
04-25-2016, 01:35 PM
فصل شیش
شروع از دیوار خیلی خوب بود
دنریس :/ کاش یزره داستانش سرعت بگیره
آریا سکانسی ساده اما جذاب
بانو سانسا :/
رمزی با وجود تمام وحشی بازی هاش یکی از جالب ترین شخصیت های سریال :-)
سری ( مو کوتاه بهش اومده ) یعنی می تونه انتقام بگیره ؟
فکر می کنید بین دورن و لنستر جنگ رخ بده ؟
ما منتظریم یکم معما ها و پیچیدگی سریال با گذشت فصل ها کم بشه اما کم که نشد اضافه هم شد

"Ross Geller"
04-25-2016, 02:01 PM
واسه قسمت اول خیلی خوب بود . قسمت اول هیچ موقع اتفاق خیلی خاصی نباید بیوفته , و سریال تقریبا کامل همه رو نشون داد .
من خوشبختانه اسپویل نشده بود چیزی واسم از تمام قسمت لذت بردم :Smiley36:
اولین مرگ هم دوران بود که واقعا شوکه کننده بود . جالبی سکانس سرباز ها بودن که فقط نگاه میکردن و دیالوگ های الاریا سند بود که به دوران میگفت و واقعا همشون درست بود .
بهترین دیالوگ هم واسه جیمی بود که مطمئنن این فصل میشه شبیه جیمی فصل های اول که من عاشقش بودم :Smiley19:
تنها نکته منفی این بود که بعد 1 سال اپیزود 47 دقیقه ای بود :Smiley104: همیشه نزدیکه 1 ساعت بودن اپیزودا .
پ.ن : نمیدونم پستم چرا 2 بار اومده ! :Smiley39: یکی از مدیر ها بی زحمت دومی رو پاک کنه :Smiley17:

.Ven0m.
04-25-2016, 02:02 PM
چسبید بعد از یک سال دوری
کلا گات فلسفش اینه هر فصل یه شخصیت خاصی رو دور ـه فصل قبل جان بود (شایدم هست؟! ) این فصل احتمالا برن میتونه مهم ظاهر بشه اونم زیاد ... که البته ندیدیمش این قسمت .
دورن و پایتخت خیلی بخش داستانی خوبی داشتن ، آریا خیلی خوب نبود اونقدر . بقیه چیز ها هم که در حد استاندارد های گات بود دیگه ، از همین حالا بوی آخرای قصه داره میاد : (

"Ross Geller"
04-25-2016, 02:02 PM
واسه قسمت اول خیلی خوب بود . قسمت اول هیچ موقع اتفاق خیلی خاصی نباید بیوفته , و سریال تقریبا کامل همه رو نشون داد .
من خوشبختانه اسپویل نشده بود چیزی واسم از تمام قسمت لذت بردم :Smiley36:
اولین مرگ هم دوران بود که واقعا شوکه کننده بود . جالبی سکانس سرباز ها بودن که فقط نگاه میکردن و دیالوگ های الاریا سند بود که به دوران میگفت و واقعا همشون درست بود .
بهترین دیالوگ هم واسه جیمی بود که مطمئنن این فصل میشه شبیه جیمی فصل های اول که من عاشقش بودم :Smiley19:
تنها نکته منفی این بود که بعد 1 سال اپیزود 47 دقیقه ای بود :Smiley104: همیشه نزدیکه 1 ساعت بودن اپیزودا .

naafas
04-25-2016, 02:06 PM
از دیدن جان اسنو تو اون وضعیت خیلی ناراحت شدم بدتر اینکه ملیساندرا خیلی ناامید بود برعکس سرداووس. اون رفیق جان هم فکر کنم رفت دنبال تورمند و وحشی ها.
سانسا حالا یه محافظ قسم خورده داره مشتاقم بدونم کجا میخان برن باید منتظر حرکات دیوانه وار از سمت رمزی باشیم
تیریون و واریس تیم خوبین شاید بتونن اوضاع میرین رو درست کنن. دنریس هم اسیر شد و باید ببینیم جوراه و داریو و اژدهاش کاری میتونن براش انجام بدن.
جیمی هم رفته تو فاز انتقام صحبتاش با سرسی جالب بود
صحنه های مربوط به آریا رو دوست داشتم ولی از دورن خیلی بدم میاد کلا جذاب نیست.

тнor
04-25-2016, 02:30 PM
قسمت خوبی بود همه مون بی صبرانه منتظرش بودیم
درکل منتقد خوبی نیستم و نمیتونم بگم کجا خوب بود یا بد
اما به نظرم اینطوری حذف کردن دوران و محافظش اونم در حالی که حتی یک نفر هم از جاش تکون نخورد
یعنی بین اون همه محافظ فقط یارو سیاه پوسته بهش وفادار بود و اینکه سیر اتفاقات به نظرم سرعتش بیشتر شده
فک کنم به خاطر اینه که میدونن چقدر دیگه قراره بسازن (با توجه به اون تعداد قسمت های که اعلام کردن قراره بسازن تا سریال تموم بشه)
اما واقعا سرسی موهای کوتاه جذاب ترش کردن:Smiley36:
فقط حیف برن رو نداشتیم این قسمت دوسال منتظرم ببینم با کلاغ سه چشم به کجا میرسه
متعصبانه هم 10/10 دادم:Smiley14:
فقط دوست دارم قسمت بعد جیمی راه رسم پسرش جافری رو ادامه بده سر چندتا از این سپت ها رو مخصوصا اون زنه که پیش مارجری بود رو نیزه بزنه یکم دلمون خنک شه
اما خدایش سکانس اخر حال بهم زن بود

тнor
04-25-2016, 02:45 PM
مشکل اینجاس باز نمیشه سابسنس
با ف.ل...ر شکن باز میشه
از اینجا بگیر
http://1subdown.ir/subtitles/game-of-thrones-sixth-season/farsi_persian/1321287

MOHAMAD_TBAG
04-25-2016, 03:19 PM
بدونه هیچ تردیدی میگم بهترین فسمت اولی بود که دیدم ( در مجموع پنج فصل )
با این که از بی غرتی دوران مارتل نسبت به مرگ اوبرین بدم میومد ولی از این طور کشته شدنش خییییلی ناراحت شدم
از یه طرف از دخترای اوبرین خوشم میاد :d:d از طرفی از این کارشون بدم اومد
جان هم که اصلا حرفشو نزنییییید :((:((:(( اگه نباشه دیدن این سریال حروووومه
دنریس هم احتمالا با کمک اژدهاش بتونه فرار کنه
تو سکانس اخر که ملیساندرا بود یه ترسی وجود منو گرفت نمیدونم چرا !!
واااااااااااااااااااااای چطوری یک هفته صبر کنم:Smiley18:

chanter
04-25-2016, 04:00 PM
قسمت اصلا هیجان انگیزی نبود:Smiley39::Smiley39::Smiley39:

اکثر زمان این قسمت به جمع و جورکردن فصل قبل گذشت:Smiley15::Smiley15::Smiley15:

ایشالله قسمت بعد همش مال شمال باشه:Smiley36::Smiley36:

arya17
04-25-2016, 04:04 PM
قسمت خوبی
حقیقتش این قسمت باید جزیی از فصل گذشته میبود چون تمام داستان های فصل قبل رو به سر انجام رسوند
خیلی بدم میاد که آریا استارک رو اینجوری میبینم ولی دختر آینده داریه:Smiley36:
دنریس هم دوباره گیر افتاد و تقس بازی درمیاورد
جان اسنو قسمت بعدی زنده میشه مطمئنم
و میرسیم به سکانس آخر که یه جرقه بود بیشتر بانوی قرمز رو یشناسیم

farzinawsome12
04-25-2016, 04:37 PM
خب بالاخره رویت شد:Smiley10:
مثله فصل گذشته بهترین و جذابترین خط داستانی مربوط به شماله:Smiley36::Smiley35:

1919
04-25-2016, 04:46 PM
سلام
یه لینک می خواستم که این قسمت رو با انچه گذشت و انچه خواهید دید داشته باشه
ممنون میشم راهنمایی کنید

WALKING DE4D
04-25-2016, 05:50 PM
4/10 ::Smiley69:
قسمت متوسطی بود خیلی خلاصه : اریا بعد 2 فصل هنوز مشخص نیست هدفش چیه
سانسا همچنان داره دست به دست میچرخه ولی میتونه در ادامه داستان نقش موثری داشته باشه
قسمت جذاب سریال شمال تنها امید برگشتن جان اسنو ملیساندر. اگه جان اسنو برنگرده احتمالا برن جایگزین جان اسنو بشه و جای خالیشو پر کنه:Smiley35:
اریا همچنان بدون هدف داره جلو میره اصلا مشخص نیست که قرار چه تاثییری رو روند سریال داشته باشه:Smiley15:
مارتل که به شدت مسخره حدف شد در این باره حرفی زده نشه بهتر:Smiley15:
دنریس از جمله کاراکتر هایی بود که میتونست سریال فوق العاده جداب کنه متاسفانه اصلا نتونستن روی دنریس مانور خاصی بدن امید وارم حداقل این فصل اون اب بندی های فصول قبل نداشته باشن:Smiley39:
در اخر یه تشکر بابت ترجمه خوبی که داشتید :Smiley17::Smiley17:

1919
04-25-2016, 06:22 PM
کلا شما با got مشکل دارین . همیشه نمره های 4 و 5 و..
با این کارا نمیتونی سریال walking dead مسخره که همیشه هم بهش 10 میدید رو بالاتر از got قرار بدید
نمره دهی شما رو همه چند ساله دیدن که با قصد و غرضه
بدترین قسمت got ارزش کل walking dead رو داره
ما هم نمیایم تو پیج walking dead هر قسمت رو تخریب کنیم
شما هم از این به بعد لطفا مثل چند سال قبل عمل نکنین

farzinawsome12
04-25-2016, 06:50 PM
نمیدونم بعد از حذف مارتل واسه دخترای اوبرین و مادرشون نقشه ای دارند یا نه:Smiley39:البته حرکتیم قرار باشه اتفاق بیفته از طرف جیمیه،باید ببینیم اول به بخش مذهب و های اسپارو میپردازه یا قاتل دخترش شایدم...
حرکت آخر ملیساندرام باید دید نتیجش تو قسمت بعدی چی میشه و از این کار هدفش احیای جان بوده و یا فقط فرار کردن افراد معتمد جان و سرداووس از کسل بلک:Smiley39:یه حسی بهم میگه آخرین فصله حضور ملیساندرا توی سریاله:Smiley19:به دیالوگش که گفت من اونو تو شعله های آتش دیدم که تو وینترفل در حال مبارزه بود،دقت کردید؟؟؟:Smiley36:
خب راجب آریام باید بگم که 2 فصله تو حاشیست و قصه مجزای خودشو به تنهایی پیش میگیره که اگر تو 2 قسمت آیندم همین باشه نکته منفی حساب میشه...
از دنریسم کلا خوشم نمیاد خیلی بهش بها داده میشه و خوب نشونش میدن که جالب نیست:Smiley15:
سانسا نقش کلیدی این فصله که قسمتای بعدی خواهیم دید:Smiley35::Smiley35:
اسم قسمت بعدی home هستش که من فکر میکنم مربوط به بازگشت ثیون گریجوی به خونه و سرزمین پدریشه:Smiley69:
راجب نمره 4:Smiley10: بدترین قسمت این سریال(که نداره) مساویست با بهترین قسمتای بعضی از سریال ها،منم بهش 9 دادم،چون اولا نسبت به قسمت یک بودنش خوب بود،دوما یه نمره ندادم چون نمره ده مختص اپیزودایی مثل هاردهومه:Smiley17:
راستی ملیساندرا بعد از چروک شدن چرا رفت عادی روتخت خوابید؟؟؟:Smiley39:

hasssan
04-25-2016, 06:54 PM
سانسا همچنان داره دست به دست میچرخه ولی میتونه در ادامه داستان نقش موثری داشته باشه
قسمت جذاب سریال شمال تنها امید برگشتن جان اسنو ملیساندر. اگه جان اسنو برنگرده احتمالا برن جایگزین جان اسنو بشه و جای خالیشو پر کنه:Smiley35:
اریا همچنان بدون هدف داره جلو میره اصلا مشخص نیست که قرار چه تاثییری رو روند سریال داشته باشه:Smiley15:
دنریس از جمله کاراکتر هایی بود که میتونست سریال فوق العاده جداب کنه متاسفانه اصلا نتونستن روی دنریس مانور خاصی بدن امید وارم حداقل این فصل اون اب بندی های فصول قبل نداشته باشن:Smiley39:

به جز 4 از 10 با بقیه حرف ات تقریبا موافقم
من خودم 7 دادم ولی شش و نیم هم مثلا جا داشت
سانسا فیلم هندی نجات پیدا کرد.
دوران مارتل، پسرش و محافظ ش که یکی از بزرگترین جنگجویان کتابه مثل بره کشته شدن. اگه صحنه کشتن رو نشون نمیدادن و فقط نشون میدادن اینا مردن و دارن سوزونده میشن بهتر از این صحنه هایی میبود که دیدیم:Smiley19:
قبلا هم گفتم فصل یک که مو به مو از رو کتابه داستان انسجام فوق العاده ای داره و سکانس های ابکی وجود نداره. هرچی داستان از کتاب فاصله گرفت نقاط ضعف ش بیشتر شد و حالا که از کتاب ها جلو زده نگرانم کلا خرابش کنن. امیدوارم اینطور نشه

nemsis
04-25-2016, 07:03 PM
سلام
قسمت خوبی بود و با دوستان موافقم دیدن جان انقدر سرد و تنها اذیتم کرد
ولی جالب بود تو دیوار لعنتی که هیچ کس به سایه خودشم اعتماد ندارد دوستهای جان اینجوری پای جنازشم وایساده بودن.
سانسا خوب بود هر چند بدم نمیومد تو دریاچه یخ میزد از دست این سنبل بلاتکلیفی تو سریال راحت میشدیم. اهههه دوزار خون استارک تو این دختر نیست.

اریا ولی با اینکه داره دق میده منو ولی امیدوارم بهش.
متاسفانه اینجور که بوشمیاد بازم من دلم خنک نمیشه و این دنریس خانم همچنان بدون هیچ زحمتی به فتوحاتشون ادامه میدن.
از دورن خوشم نمیاد ولی زن اوبرین باحاله فقط.

سرسی احساساتی همممم دوست ندارم زیاد ولی کنار جیمی اگر چیمی تو فاز انتقام بموند زوج باحالی میشن.
وایییییی اون سکانس اخر عالی بود یکجوری اهنگ زمینه داشت ادم رسما شوک میشد. و اگر زحمتی نیست یکی لطف کند راجع به این خواهر کلاغ سه چشم توضیح بده.
کاش رو این بعد ملیساندرا کار . کنن کلا جادوگری دارک خیلی باحاله
و در اخر اینکه بابا بعد یک سال همش پنجاه دقیقه. ؟؟؟؟؟ این رسمشه اخه؟

Revenant
04-25-2016, 07:09 PM
صحنه ی سانسا و براین واقعا احساسی بود و لذت بردم.
در سکانس آخر من به شخصه مردم. الان از گور بازگشتم(revenant )و دارم پست مدم. ینی واقعا صحنه عجیبی بود.

naafas
04-25-2016, 07:17 PM
منم با بعضی دوستان موافقم بعضی جاها متوسط بود مثل دورن و کشتن مسخره مارتل و پسرش. آریا هم با اینکه سکانس این قسمتش رو دوست داشتم ولی خیلی داره کش پیدا میکنه دیگه باید بره سراغ برنامه و هدف اصلی داستانش.به غیر اینها همه چی عالی

WALKING DE4D
04-25-2016, 07:27 PM
کلا شما با got مشکل دارین . همیشه نمره های 4 و 5 و..
با این کارا نمیتونی سریال walking dead مسخره که همیشه هم بهش 10 میدید رو بالاتر از got قرار بدید
نمره دهی شما رو همه چند ساله دیدن که با قصد و غرضه
بدترین قسمت got ارزش کل walking dead رو داره
ما هم نمیایم تو پیج walking dead هر قسمت رو تخریب کنیم
شما هم از این به بعد لطفا مثل چند سال قبل عمل نکنین
سلام دوست عزیز:Smiley17:
نظر شخصی خودمو گفتم دلیلی نداره با لفظ بدی صحبت کنین :Smiley17:
نکته بعدی اینجا بحث در باره بازی تاج تخت نه سریال دیگه ای لطفا درباره این سریال صحبت کنین:Smiley69:
فکر کنم این حق داشته باشم که نظر متفاوتی نسبت به شما داشته باشم و هم فکر و هم عقیده نباشیم :Smiley69:

فکر کنم همه موافق باشن که حذف شدن کسی که 1 فصل توی سریال بوده و تایمی از سریال مختص خودش قرار داده باشه اونم به این طرز انگار یک سرباز عادی کشته باشن واقعا مسخرس
دوم اینکه اریا همجنان یه سرگیجه تو سریال به حساب میاد دنریس واقعا خیلی جای پیشرفت داره ولی مثل یه سیاهی لشکر توی سریال که قرار تایم سریال پر کنه تا به اینجا که چیز خاصی ازش ندیدم هنوز یادمه که توی جدی ترین جنگ دنریس وقتی تیر هایی که از کمان میومد دقیقا جلو پاش به زمین میخوردن :Smiley14: یا حذف شدن استنیس باراتیون با اون همه بزرگی دقیقا 1 فصل 10 قسمتی برای لشکر کشی استنیس باراتیون در نظر گرفتن ولی بازم یا یه جنگ به شدت مسخره حدفش کردن نمیدونم چرا بعضیا دفاع بی جهتی میکنن اگه لازمه مثال دیگه ای بزنم فقط 1 نکته دیگه؟

نظری که شما داری میدی و نمره 9 که شما میدی کاملا احساسی و بازم نظر شخصی شماس که 9 میدی وگرنه نمره 9 برای این قسمت خیلی زیاده فکر کنم نظر سنجی برای قسمت 7 8 9 10 سریال باید برای شما از 30 نمره حساب کنن چون 10 نمره جواب گو نیست

siavashbehzad1
04-25-2016, 07:39 PM
چنگی به دل نزد ، یکی از شخصیتایه اصلیو میکشن بعد توقع دارن مردم با سانسا و بانویه سرخو چارتا شخصیت دیگه ارتباط برقرار کنن :Smiley35::Smiley10::Smiley69:

.Ven0m.
04-25-2016, 07:49 PM
نکته بعدی اینجا بحث در باره بازی تاج تخت نه سریال دیگه ای لطفا درباره این سریال صحبت کنین:Smiley69:
فکر کنم این حق داشته باشم که نظر متفاوتی نسبت به شما داشته باشم و هم فکر و هم عقیده نباشیم :Smiley69:

فکر کنم همه موافق باشن که حذف شدن کسی که 1 فصل توی سریال بوده و تایمی از سریال مختص خودش قرار داده باشه اونم به این طرز انگار یک سرباز عادی کشته باشن واقعا مسخرس
دوم اینکه اریا همجنان یه سرگیجه تو سریال به حساب میاد دنریس واقعا خیلی جای پیشرفت داره ولی مثل یه سیاهی لشکر توی سریال که قرار تایم سریال پر کنه تا به اینجا که چیز خاصی ازش ندیدم هنوز یادمه که توی جدی ترین جنگ دنریس وقتی تیر هایی که از کمان میومد دقیقا جلو پاش به زمین میخوردن :Smiley14: یا حذف شدن استنیس باراتیون با اون همه بزرگی دقیقا 1 فصل 10 قسمتی برای لشکر کشی استنیس باراتیون در نظر گرفتن ولی بازم یا یه جنگ به شدت مسخره حدفش کردن نمیدونم چرا بعضیا دفاع بی جهتی میکنن اگه لازمه مثال دیگه ای بزنم فقط 1 نکته دیگه؟

نظری که شما داری میدی و نمره 9 که شما میدی کاملا احساسی و بازم نظر شخصی شماس که 9 میدی وگرنه نمره 9 برای این قسمت خیلی زیاده فکر کنم نظر سنجی برای قسمت 7 8 9 10 سریال باید برای شما از 30 نمره حساب کنن چون 10 نمره جواب گو نیست

التبه من این وسط این رو هم به شما دوست عزیز بگم که این جا یه فروم ـه و باید انتظار همچین فیدبک هایی رو داشته باشین ، هر کسی میتونه هرکسی رو نقل قول کنه چه بسا توی فروم های خارجی مثل Reddit خیلی خشن تر هم باشه ، بالاخره این دو سریال خیلی فن بیس گنده ای دارن ـو نمره 4 دادن به این قسمت قطعا پیامد هایی داره از طرف طرفداران و البته کاملا هم باید بهشون (بهمون) حق داد بابت این ری اکشن ها .

siavashbehzad1
04-25-2016, 08:04 PM
التبه من این وسط این رو هم به شما دوست عزیز بگم که این جا یه فروم ـه و باید انتظار همچین فیدبک هایی رو داشته باشین ، هر کسی میتونه هرکسی رو نقل قول کنه چه بسا توی فروم های خارجی مثل Reddit خیلی خشن تر هم باشه ، بالاخره این دو سریال خیلی فن بیس گنده ای دارن ـو نمره 4 دادن به این قسمت قطعا پیامد هایی داره از طرف طرفداران و البته کاملا هم باید بهشون (بهمون) حق داد بابت این ری اکشن ها .

بنظرم که حرفشون درست بوده ! شما چه دفاعی دارین از این سریال ؟ آدم یک سال صبر کنه بعد تنها اتفاقی که مثلا بیفته این باشه که دنریسو بفرستن بیوه خونه بعد اون یارو بره آزادش کنه ، تیریونم تو همون شهره بمونه یکم اوضاعو ردیف کنه . سانسا هم برسه به نایت واچ ببینه جان اسنو مرده آریا هم بعد چند قسمت گدایی و کتک خوردن تو خیابون بیناییشو بهش برگردونن ، پیتر بیلیشم گه گاهی یه سرکی بکشه بین قسمتا بفهمیم هنوز هستش و همینطور باقی شخصیتا !!!!! خود داستان سریال جذابه اما کارگردان خیلی کند پیش میبره همه چیزو .. میتونست خیلی قشنگتر کار کنه .. حداقل سالی 24 قسمت بسازه یا تایمشو بیشتر کنه .. یا اینقد زوم نکنه رو مسایل کوچیک وقتی اینهمه شخصیت داره تو سریال ..

klax0n
04-25-2016, 08:25 PM
بنظرم که حرفشون درست بوده ! شما چه دفاعی دارین از این سریال ؟ آدم یک سال صبر کنه بعد تنها اتفاقی که مثلا بیفته این باشه که دنریسو بفرستن بیوه خونه بعد اون یارو بره آزادش کنه ، تیریونم تو همون شهره بمونه یکم اوضاعو ردیف کنه . سانسا هم برسه به نایت واچ ببینه جان اسنو مرده آریا هم بعد چند قسمت گدایی و کتک خوردن تو خیابون بیناییشو بهش برگردونن ، پیتر بیلیشم گه گاهی یه سرکی بکشه بین قسمتا بفهمیم هنوز هستش و همینطور باقی شخصیتا !!!!! خود داستان سریال جذابه اما کارگردان خیلی کند پیش میبره همه چیزو .. میتونست خیلی قشنگتر کار کنه .. حداقل سالی 24 قسمت بسازه یا تایمشو بیشتر کنه .. یا اینقد زوم نکنه رو مسایل کوچیک وقتی اینهمه شخصیت داره تو سریال ..

آخ که حرف دل من رو زدی
من این قسمت رو سه دور صبح دیدم: یکی بدون ساب یکی با ساب انگلیسی یکی با ساب فارسی
قطعا داستانش کشش زیادی داره و به راحتی مخاطب رو جذب میکنه

ولی از معایب میشه گفت متاسفانه زمانش بسیار کمه، شخصیت‌ها نسبت به زمان زیاد هستن و بیشتر هم میشن، داستان کند جلو میره و بدتر از همه بیشتر به شخصیت‌ها و داستان‌های فرعی پرداخته میشه

afshin2014
04-25-2016, 08:26 PM
قسمت خوبی بود ، اتفاق های جالبی هم افتاد البته به لطف اسپویل هایی که شده بود و تحمل نداشتم نبینمشون برام جذابیت نداشت ولی از دید کسی که اسپویل ها رو ندیده نمره 7/5 می گیره

Sherlock
04-25-2016, 08:30 PM
همون طوری که انتظار داشتم سریال از ادامه‌ی فصل قبل و با صحنه‌ی جنازه‌ی جان شروع شد. بعد از این همه صبر و هیجان این که با داستان شخصیت مورد علاقه‌ات شروع بشه خیلی لذت بخشه.
ناله‌های گوست و نگاه‌های معنادار سر داووس به جنازه‌ی جان برای من بهتر از این نمیشد. به طرز عجیبی دارم شیفته‌ی شخصیت سر داووس میشم. پتانسیل خوبی داره. :Smiley35:
من خیلی وقته مطمئن شدم که جان برمی‌گرده و امیدوارم این اتفاق هر چه زودتر بیوفته تا داستان راحت‌تر جلو بره. ببینیم ملیساندر چه نقشه‌ای داره. این صحنه‌ای که نشون دادن می‌تونه ربطی به برگردوندن جان داشته باشه؟ اگه با اون گردبند جوونی خودش رو حفظ می‌کرد چه جوری یه بار تو فصل‌های قبلی تو وان حموم بدون گردنبندش بود؟!
سانسا یک بار دیگه فرصت داره از موقعیتی که براش پیش اومده استفاده کنه. فقط امیدوارم دوباره خام حرف‌های بیلیش نشه.

در مورد بقیه‌ی داستان‌ها نظر خاصی ندارم. دنریس و آریا که پیشرفت خاصی نداشتن. کینگزلندینگ هم هنوز داره استارت میزنه و نمیشه قطعی نظر داد. باید قبول کرد که بخش دورن رو دست سازندگان سریال باد کرده بود، طوری که خودشونم نمی‌دونستن چی کار می‌خوان باهاش بکنن. بر خلاف داستان کتاب که دوران رو شخصیتی سیاستمدار و دخیل در همه‌ی اتفاقات نشون میده، تو سریال خیلی ضعیفه و مردنش هم احتمالاً پیشبرد داستان رو راحت‌تر می‌کنه. شاید بشه گفت با توجه به یه سری چیزهای دیگه‌ای که از سریال حذف شدن کشته شدن دوران هم اتفاق غیر منطقی‌ای نباشه.

یه چیزی که برام عجیب بود و انتظار دارم تو قسمت‌های بعدی در موردش گفته بشه سرنوشت استنیسه. هنوز خیلی‌ها فکر می‌کنن استنیس نمرده و برای باز نموندن داستان باید صحه‌ای بر این قضیه بذارن.
تو این قسمت هم داستان‌های شمال از همه جذاب‌تر در اومده بود و مطمئناً قسمت بعدی هم با اضافه شدن برن و گریجوی‌ها میشه انتظار جذاب‌تر شدن سریال رو داشت.

.Ven0m.
04-25-2016, 08:43 PM

دیگه عالم و آدم میدونن پیشبینی کردن سریالی مثل گات از عهده نوستراداموس خدا بیامرز هم بر نمیاد ، مرسی که کل پلات فصل رو توضیح دادید دیگه نرم ببینم : دی
این سریال به غیر قابل پیشبینی بودنش معروفه و هممون اینو میدونیم و بهمون بار ها و بار ها و بار ها ثابت شده .

New_Sense
04-25-2016, 09:13 PM

http://www.uplooder.net/img/image/73/2182533bc7f05525373525f39baf67c2/Melisandre-12.jpg

بازی تاج و تخت ؛ جذاب مثل همیشه

سلام به همه دوست داران سریال بسیار زیبای بازی تاج و تخت ؛ سریالی که مطمنا توی این یکی دو هفته اخیر طرفداراش سر ذوق اورده که نه تنها در دنیای مجازی بلکه در دنیای واقعی هم زبانزد همه عاشقان سریال و سینه فیلم ها و حتی فیلم بین های عادی شده ؛ تا جایی که عده ای با اشتیاق به سوی کتاب های مطرح و مشهور و زیبای این سریال رفتن و خب همزمان کتاب را مطالعه کردن و سریال را هم دیدن و هنوز مشتاقانه منتظر قسمت بعد و لذت بردن از این دنیای جی آر آر مارتینی هستند .

قبل از اینکه نقد کوچکی در مورد این قسمت بنویسم ؛ لازم دیدم چند گلایه کنم از همین دوست داران سریال .
در همین بازار گرم اومدن سریال متاسفانه توی انجمن به لطف همین دوستان صحنه هایی از این سریال و حتی داستان اسپویل شد و بعضی از بچه ها ضد حال خوردن ؛ اول خواهش دارم از دوستان اسپویل کننده که به احترام دوستان دیگتون به احترام هنر سینما ؛ صنعت بزرگ سریال و عشق به هنر نمایشی و همچنین ایجاد فرهنگ غافلگیری در فیلم و سریال ها این وضعیت اومدن و شرح دادن قسمت بعدی سریال و داستان سریال و کتاب سریال رو بزارید کنار و نگید ؛ هرچند بنده خودم شخصا به همین دلیل که میدونستم عده ای اسپویل میکنن وارد هر تایپیکی از سریال نمیشدم که مبادا اون لذت غافلگیری واسه تماشا سریال رو از دست بدم . و دوم تقاضا دارم از مدیران عزیز انجمن که حرکت و تذکر جدی برای جلوگیری از اسپویل کردن سریال توسط دوستان داشته باشن ؛ نه تنها برای این سریال بلکه برای تمامی سریال ها .
من فکر میکنم اگر کمی معرفت وجود داشته باشه در بین این عزیزان به جای اینکه بیان سریال رو اسپویل کنن ؛ کاری میکنن که دوستانشون هم ازین غافلگیری لذت ببرن .

خب اما اپیزود اول از فصل ششم سریال بازی تاج و تخت
یه چیز جالب واسم بود که هم خنده دار بود هم اینکه دلیلش رو نفهمیدم ؛ 2 یا 3 تا از دوستان اومدن توی همین تایپیک دوباره دعوای طرفداری بین ۲ سریال محوب گات و واکینگ دد رو راه انداختن و چون این تایپیک مربوط به گات هست و من قبلا در تایپیک واکینگ دد از سریال واکینگ دد در جاهایی دفاع کردم ؛ در این تایپیک هم از گات دفاع میکنم .

ما در اپیزود اول تمامی روند داستان اپیزود 10 فصل 5 رو شاهد بودیم که در این اپیزود ادامه داده شد ؛ لازم نبود که این اپیزود خیلی خیلی به دنبال شرح وقایع باشه ؛ همین که همه داستان ها رو در بر گرفت ؛ احترام به بیننده هاش رو نشون داد .
ایپزود خوبی بود به چند دلیل اول اینکه داستان از ادامه کشته شدن جان اسنو شروع کرد و چیزی که همه ما دوست داشتیم بدونیم خب جان چی شد ؟ و سر داووس و ملیساندرا و اون چند یار جان اسنو قرار گرفتن در برابر تورن و برادران نایت واچ ؛ چیزی که در این اپیزود یکم معماوار شد ؛ این بود که چرا جان اسنو بعد از مرگ تبدیل به وایت واکر نشد ؟ همانطور که در فصل های قبل دیدید هر کسی که کشته میشد تا قبل از اینکه اتیشش بزنن تبدیل میشد به واکر ؛ و اون نگاه معنا دار سر داووس به خون جان اسنو روی برف یکی از نکات این سریال بود .

ملیساندرا این دیالوگ رو گفت ؛ « من در شعله ها دیدمش و در وینترفل میجنگید» و اون یاس و ناامیدی ملیساندرا ؛ نمیشه گفت واقعا چی میخواد پیش بیاد .

چقدر اون صحنه ای که تورن برادران نایت واچ رو توجیه میکرد که به این دلایل کشتمش و همراه شدن اون برادرا ضد حال بود ادمایی که خیلی راحت خیانت میکنن ؛ جان اسنو به کیا امید داشت . من فکر میکنم جان اسنو از همون اول امیدش به وحشیا بود برای نگهبانی از دیوار .

شخصیت رمزی بولتون و پدرش به نظر من خیلی خوب روشون کار شده چیزی که خیلی واضح هست رمزی برای لذت از قدرت باید سانسا رو پیدا کنه . و امیدواریم که نتونه پیدا کنه که اگر پیدا کنه با بی رحمی تمام بعد از بچه به دنیا اوردن سانسا ؛ اونو به قتل میرسونه . شخصیتی که همه کار عجیبی ازش بر میاد . همانطور که شاهد بودیم جسد معشوقشم گفت بندازین جلو سگ ها ؛ دیگه قصاوت و بی رحمی بالاترین از این نیست و جالبه این حرامزاده بولتون ها نقطه مقابل حرامزاده استارک ها هست .

سرسی رو میبینیم که به پیشگویی ایمان اورده و شاید این رنج و عذابی که مذهب هفت بهش داده باعث اینطور وضعیت آشفته اون شده ؛ چیزی که مشخصه هم سرسی هم جیمی هر دوشون به فکر انتقام از مارتل ها و مذهب هفت و تیریون هستن .

صحنه غافلگیر کننده سریال که خیلی خوب و سریع بود صحنه مرگ دوران مارتل هست که خیلی راحت بیوه اوبرین میکشتش و باید عرض کنم این شخصیت ؛ شخصیتی نبود که بتونه در جنگ بین لنیستر و مارتل ها دووم بیاره و مشخصا باید حذف میشد به نظر من ؛ چیزی که مارتل ها همشون دچارش هستن این کینه دوزی سال های دور که از الیا مارتل شروع شده و تا اوبرین ادامه پیدا کرده ؛ مارتل ها به کشتن های عجیب غریب هم عادت دارن همانطور که میدونید از هر نوع کشتن از طریق سم از پشت سر و در لحظه غافلگیری ابایی ندارن ؛ در اون صحنه دلیل کشتن دوران رو خود بیوه اوبرین توضیح میده و در این بین پسر دوران مارتل هم میکشنش و چیزی که سریال به ما میگه « والار مورگولس»

دیالوگ های بین تیریون و واریس خیلی ساده و با سیاست بود کاری که این دو نفر باید بکنن در این شهر پر آشوب کار سختی هست کاری که دنریس طوفان زاد ؛ مادر اژدهایان ؛ کلیسی دوتراکی ها ؛ میسا مردم میرین ؛ پادشاه اندال ها و خدایان قدیم و جدید نتونست با پسران هارپی انجام بده .

این دو تراکی ها همون دوتراکی هایی بودن که در زمان مرگ کال دوروگو ؛ کالیسی ترک کردن و خب داستان از اونجایی قشنگ میشه که دنریس یا کالیسی باید بره به معبد و در کنار بقیه بیوه های کال باشه و بتونه کال جدید رو توجیح کنه که همراهش باشن .

بعضی از دوستان اشاره کردن که داستان اریا ؛ کش دادن و نامفهوم هست ؛ که برعکس که من میگم داستان همانطور که باید باشه هست ؛ داستان اریا یک داستان معماوار هست چیزی که اریا باید یاد بگیره و بتونه بدون داشتن چشمهاش بجنگه و در اصل شاید این دیدن بدون چشمهاش باعث بشه یک شخصیت بی چهره بشه و هنوز باید منتظر موند ؛ کافیه دوستان کمی حوصله کنن به جای اینکه ناله سر کنن .

و اما سکانس آخر
سکانسی که خیلی خیلی مرموز و عجیب بود تبدیل شدن ملیساندرا به یک زن پیر که احتمالا اون گردبندی که دور گردنش بود باعث جوون نشون دادنش میشد ؛
در این سکانس باورهای ملیساندرا احساس میشه تغییر کرده و احساس میشه خودش به این باور رسیده که دیگه غیب گویی و اینده گویی نداره ؛ چون در جای جای فصل قبل اینده گویش غلط از آب در اومد ؛ در مورد پیروزی سپاه استنیس باراتیون اشتباه کرد ؛ در مورد جان اسنو اشتباه کرد و خب چیزی که نامشخصه اینه که ملیساندرا کیه ؟ و چیکار میخواد بکنه ؟ و هزاران سوال دیگه
و در این اپیزود همانطور که از اسمش مشخصه سوال بی جواب میماند که بانوی قرمز کیه ؟

امیدوارم ازین نقد و دیدگاه لذت برده باشید .

cincinnatus
04-25-2016, 09:34 PM
به قول پویان عسکری در سایت 7فاز مردم دنیا دو دسته‌اند: کسانی که عظمت بازی تاج و تخت را درک کرده‌اند و کسانی که درک نکرده‌اند!

armina90
04-25-2016, 09:38 PM
خب شاید بشه وجود سایر سکانس های قسمت اولو توجیح کرد ولی اون قسمت داریو و جورا و دیگه خیلی کش دادن. نمیدونم من شبیه تو میشم ال میشم بل میشم رسما bullshit بود. خیلی رو روانم رفتن دوتایی. یعنی نویسنده هیچ چیز جذابتری پیدا نکرده جز مکالمات ملال آور اینا. میتونستن سکانس رو کوتاه تر کنن و در عوض به بقیه قسمت ها پر و بال بیشتر بدن.

"Ross Geller"
04-25-2016, 09:43 PM
HATERS GONNA HATE :d
باز گات شروع شد و یه عده اومدن با نقد های الکی خرابش کنن . بعضیا که تا ته سریال رو الان انگار میدونن و از نویسنده ناراضین که چرا داستان کند پیش میره بعضیا هم که هی سنگ کتاب به سینه میزنن .
من خودم کتاب رو میخونم و سریال رو هم میبینم هر کدوم زیبایی های خودش رو داره و خوشحالم که متفاوته یه جاهاییش چون 2 تا خط داستانی رو دنبال میکنم . حالا اونی که کتاب رو دوست داره میدونه سریال یه جاهایی مسیرش فرق داره دیگه غر زدنش واسه چیه ؟ً!
یه عده هم که طرفدار سریال های ابکی هستن میان اینجا میگن دارن اب میبندن به سریال :))
1. اریا از اول کتاب پیشرفتی نداشته ؟ برادران بدون بنر رو دید , با برین ملاقات کرد , توی عروسی خونین بود که سرنوشت راب رو ببینه , کاراکتر هاوند با اریا پروندش بسته شد , به براووس اومد و داره تبدیل میشه به یکی مثل جاکن ( نکنه انتظار داشتی تو یه قسمت مثل جاکن شه که بعد خود شما بیای بگی فیلم هندی شد و چجور یهو اینقدر قوی شد :)) )
2. دنریس شهر ها رو فتح کرده , تیریون بهش ملحق شده , اژدها هاش بزرگ شدن و مطمئنن نقششون بیشتر شده , و باز هم اگه قوم دوتراکی رو نشون نمیداد واسه خود شما سوال نبود قوم به این بزرگی یهو چه بلایی سرش اومد ؟
3. سانسا هم با فرار از کینگز لندیگ رفتن پیش خالش و اعتماد به بیلیش و کاری که بیلیش باهاش کرد الان اعتمادش به بیلیش هم از دست داده و واسه همین مطمئنن شمال رو میتونه واسه جنگ متحد کنه . یه عده هم میگن فیلم هندی نجات پیدا کرد ! برین 1 فصله دنباله سانساست واسه نجاتش و کامل زیر نظر داشت اون منطقه رو چجور فیلم هندیه ؟؟!
تنها قسمت ضعیف کاراکتر دوران مارتل بود توی سریال که منم قبول دارم و واسه همینم 9 دادم .
حکایت گات هم جالبه :d یارو 8 صبح آلارم میزاره پاشه سریال رو دانلود کنه که بیاد گیر بده و سریال رو تخریب کنه :))

massam
04-25-2016, 09:51 PM
اقا یه سوال اونجا که سانسا فیلم هندی نجات پیدا کرد،اون 2 تا سگ چی شدن یه دفه رفتن رو سایلنت!!!!!!!!!؟؟؟؟؟

Hound
04-25-2016, 09:58 PM
HATERS GONNA HATE :d
باز گات شروع شد و یه عده اومدن با نقد های الکی خرابش کنن . بعضیا که تا ته سریال رو الان انگار میدونن و از نویسنده ناراضین که چرا داستان کند پیش میره بعضیا هم که هی سنگ کتاب به سینه میزنن .
من خودم کتاب رو میخونم و سریال رو هم میبینم هر کدوم زیبایی های خودش رو داره و خوشحالم که متفاوته یه جاهاییش چون 2 تا خط داستانی رو دنبال میکنم . حالا اونی که کتاب رو دوست داره میدونه سریال یه جاهایی مسیرش فرق داره دیگه غر زدنش واسه چیه ؟ً!
یه عده هم که طرفدار سریال های ابکی هستن میان اینجا میگن دارن اب میبندن به سریال :))
1. اریا از اول کتاب پیشرفتی نداشته ؟ برادران بدون بنر رو دید , با برین ملاقات کرد , توی عروسی خونین بود که سرنوشت راب رو ببینه , کاراکتر هاوند با اریا پروندش بسته شد , به براووس اومد و داره تبدیل میشه به یکی مثل جاکن ( نکنه انتظار داشتی تو یه قسمت مثل جاکن شه که بعد خود شما بیای بگی فیلم هندی شد و چجور یهو اینقدر قوی شد :)) )
2. دنریس شهر ها رو فتح کرده , تیریون بهش ملحق شده , اژدها هاش بزرگ شدن و مطمئنن نقششون بیشتر شده , و باز هم اگه قوم دوتراکی رو نشون نمیداد واسه خود شما سوال نبود قوم به این بزرگی یهو چه بلایی سرش اومد ؟
3. سانسا هم با فرار از کینگز لندیگ رفتن پیش خالش و اعتماد به بیلیش و کاری که بیلیش باهاش کرد الان اعتمادش به بیلیش هم از دست داده و واسه همین مطمئنن شمال رو میتونه واسه جنگ متحد کنه . یه عده هم میگن فیلم هندی نجات پیدا کرد ! برین 1 فصله دنباله سانساست واسه نجاتش و کامل زیر نظر داشت اون منطقه رو چجور فیلم هندیه ؟؟!
تنها قسمت ضعیف کاراکتر دوران مارتل بود توی سریال که منم قبول دارم و واسه همینم 9 دادم .
حکایت گات هم جالبه :d یارو 8 صبح آلارم میزاره پاشه سریال رو دانلود کنه که بیاد گیر بده و سریال رو تخریب کنه :))
دوست عزیز واقعا زیبا و به جا نوشتی این مطلب رو . من خودمم می خواستم به این مطالب اشاره کنم که دیدم شما به زیبایی مطرح کردی. دیگه من بهتر از این نمی تونستم بنویسم.
فقط این نکته رو دوباره منم اضافه می کنم که منم کتاب و سریال رو با هم دنبال می کنم و هر دو واسم واقعا جذابن. طبیعتا من در مورد همه کارهایی که کتاب و فیلم همزمان موجوده , کتاب رو یه مقدار
بیشتر دوست دارم چون مستقیم خود نویسنده اصلی می نویسه ولی همچنان فیلم هاش رو هم دوست دارم. من فقط معتقدم این بخش دورن توی سریال نمی دونم چرا در نیومد. بر عکس شخصیت اوبرین
که بی نظیر بود. اما بقیشون اصلا در نیومدن درست. به جز این مورد با وجود اینکه کتاب ششم منتشر نشده همچنان سریال در سطح بالایی هست حتی با وجود نبودن کتاب ششم.

viper8000
04-25-2016, 10:02 PM
یه سوال.فکر کنم. قبلا بچه ها گفتن لیست بازیگران فصل بعد اعلام شده.ایا اسم بازیگر ملیساندرا هم بود.اگه نیست. این سکانس اخر که نامیدی تو چشمهاش موج میزد و خوابیدنش. یعنی کارش تموم شد.رفت پی کارش

Toxic Fighter
04-25-2016, 10:08 PM
قبلا تو عکسا پیر شدن ملیساندرا رو دیده بودم فکر کردم قراره یه جورایی با طلسم و جادو جون خودشو فدای جان کنه ولی با سکانس آخر ناامید شدم :(

برای قسمت اول راضی کننده بود
9 از 10

Ward
04-25-2016, 10:12 PM
یه سوال.فکر کنم. قبلا بچه ها گفتن لیست بازیگران فصل بعد اعلام شده.ایا اسم بازیگر ملیساندرا هم بود.اگه نیست. این سکانس اخر که نامیدی تو چشمهاش موج میزد و خوابیدنش. یعنی کارش تموم شد.رفت پی کارش

فک کنم هر شب این کارو انجام میده

Sherlock
04-25-2016, 10:15 PM

کجا گفتن لیست بازیگران فصل بعد اعلام شده؟
ولی ملیساندر حداقل کارش با این اپیزود تموم نشد، چون توی تریلر چندتا صحنه‌ی دیگه هم ازش بود.

WALKING DE4D
04-25-2016, 10:15 PM
اقا یه سوال اونجا که سانسا فیلم هندی نجات پیدا کرد،اون 2 تا سگ چی شدن یه دفه رفتن رو سایلنت!!!!!!!!!؟؟؟؟؟

سگ ها احتمالا از ترس پا به فرار گذاشتن :Smiley14:

MOHAMAD_TBAG
04-25-2016, 10:20 PM
از صبح تا الان , همچنان شوکه , در فکر , و سوالاته زیادی در ذهن :-?/:)
سکانس ملیساندرا بیشترین تاثیر رو در من داشت
ناامیدی و ترس در چهرش بیداد میکرد
به نظرم برای نجات جان میخواد به زندگیش پایان بده و خودش رو فدا کنه
وااااااای که برادران نایت واچ چقدر زود خام حرف های سر الیسر شدن ... اولش فکر کردم شورشی چیزی اتفاق میوفته , اصلا امیدی در من زنده شد ولی .........
جان اسنوی تنها بین دشمنان ...... ولی خوب صد در صد کمک میرسه
کالیسی هم احتمالا قصد فرار نداشته باشه , به نظرم با یکی از اونها ازدواج کنه و دوتراکی ها به ارتشش ملحق بشن

و باز هم سکانس ملیساندرا :-?:-?
چاره ای نیست , باید تا هفته ی دیگه صبر کرد:Smiley18:

WALKING DE4D
04-25-2016, 10:20 PM
دیگه عالم و آدم میدونن پیشبینی کردن سریالی مثل گات از عهده نوستراداموس خدا بیامرز هم بر نمیاد ، مرسی که کل پلات فصل رو توضیح دادید دیگه نرم ببینم : دی
این سریال به غیر قابل پیشبینی بودنش معروفه و هممون اینو میدونیم و بهمون بار ها و بار ها و بار ها ثابت شده .

تا به اینجا فصل 2 قسمت پایانی خلاصه میشه به حذف کاراکتر محبوب فصل و حدف یکی از چهره های بد سریال فکر نکنم حدس زدنش بعد از دیدن چند قسمت سخت باشه

یکی از ضعف دیگه سریال زیاد بودن شخصیت و اضافه کردن شخصیت های جدید و حذف کردن کاراکتر ها به بدترین شکل ممکن چیزی که توی فصول گذشته کاملا مشخص

اضافه شده در : 9 minutes

فکر نکنم دیگه تا این حد یه نقش کلیدی و حذف کنن مطمن باش که اخرین قسمت حضور ملیساندر نیست و باز هم در قسمت اتی میبینمش

vahid-fcb
04-25-2016, 10:47 PM
به نظر بنده داستان خیلی هم متناسب و خوب داره پیش میره ، قسمت اول تقریبا جمع بندی قسمت 10 فصل قبل بود .

بنده هر سال چند روز قبل از شروع فصل جدید یک بار تمام و کمال فصل های قبل رو میبینم تا چیزی از قلم نیوفته و امسال هم ساعت 11 دیدن فصل های قبل تموم شد و بعدش قسمت اول فصل ششم که ساعت 9 دانلود شده بود رو دیدم .

بعضی از دوستان هم میگن چرا برای هر فصل 24 قسمت پخش نمیشه ! خوب این مورد کاملا مشخصه ، با توجه به تعداد بالای کاراکتر ها و همچنین عظمت صحنه ها و فیلمبرداری هر فصل در چند کشور و جلوه های ویژه ای که از سطح tv بالاتره بسیار هم کار بی نظیری میکنند که هر ساله یک فصل 10 قسمتی رو آماده پخش میکنند و همونطور که مطلعید فصل ششم با تاخیر یک ماهه داره پخش میشه . اگه برای هر فصل بیش از 10 اپیزود ساخته بشه مثل این هست که با استفاده از 4 تا پمپ آب با فشار قوی سریال رو به آب ببندند !

WALKING DE4D
04-25-2016, 11:00 PM
به نظر بنده داستان خیلی هم متناسب و خوب داره پیش میره ، قسمت اول تقریبا جمع بندی قسمت 10 فصل قبل بود .

بعضی از دوستان هم میگن چرا برای هر فصل 24 قسمت پخش نمیشه ! خوب این مورد کاملا مشخصه ، با توجه به تعداد بالای کاراکتر ها و همچنین عظمت صحنه ها و فیلمبرداری هر فصل در چند کشور و جلوه های ویژه ای که از سطح tv بالاتره بسیار هم کار بی نظیری میکنند که هر ساله یک فصل 10 قسمتی رو آماده پخش میکنند و همونطور که مطلعید فصل ششم با تاخیر یک ماهه داره پخش میشه . اگه برای هر فصل بیش از 10 اپیزود ساخته بشه مثل این هست که با استفاده از 4 تا پمپ آب با فشار قوی سریال رو به آب ببندند !

24 قسمت؟!! همین 10 قسمت داستان کم میارن نصف فصل یعنی 5 قسمت اب بندیه 5 قسمت دوم یه هدف مشخصیو جلو میرن همین 10 قسمت خوبه اگه 24 قسمته میشد خیلی افتضاح بیشتری به بار میوردن

viper8000
04-25-2016, 11:01 PM
خب عقیده همه این بوده ملیساندرا تو شمال هستش. تا جان رو نجات بده.اما اگه قرار باشه نجات نده. خب از دور خارج میشه/
یه کار باحال بنظرم رسید.مثلا بره تو جلد جان اسنو .خخخخخخخخخخخخ/

afshin2014
04-25-2016, 11:01 PM
نقد قسمت اول به نقل از دو منتقد

زمان اپيزود اول ده دقيقه كمتر از استاندارد سريال است. ديويد بنيوف و دنيل وايز حالا و دراين فصل به ظاهر همه كاره اند و اين اپيزود هم نوشته آنهاست:

يك: اسنو روي برف، با چشماني خيره و پر از بهت و نااميدي، چشماني كه آخرين بار به پيشكار بي سروپاي دهاتي اش دوخته شده بود و حالا سرداووس آنها را مرده و خيره در چشم مرگ مي نگرد. اديسون تولت (اد "مصيبت" / Dolorous Edd) و چند نفر از رفقاي هنوز وفادارش كمك مي كنند تا پيكر رشيد فرمانده كارد آجينشان را روي تخته دراز كنند. مليساندره از راه مي رسد و مي گويد: «من تو شعله ها ديدمش، اونو ديدم كه براي وينترفل مي جنگيد.» و داووس جواب مي دهد: «شعله ها به من مربوط نمي شن، ولي جان اسنو مرده.»

به خاطر داشته باشيد كه دوصفحه قبل از صحنه قصابي جان در كتابها "نامه صورتي" / The Pink Letter از راه مي رسد و جان افسرهاي نايتس واچ و بزرگان وحشي ها را جمع مي كند و به آنها خبر مي دهد كه بقيه پروژه نجات وحشي ها را بايد خودشان انجام دهند، چون او قصد دارد به وينترفل برود و حساب حرامزاده بولتن را كف دستش بگذارد: تورن و مارش و يارويك و دارو دسته با شنيدن اين خبر است كه فرمانده شان را بي اعتنا به قوانين "ديوار" دانسته و مهدورالدم اعلامش مي كنند. معروف است كه هرگاه يك استارك به سمت جنوب حركت كند بلا و بدبختي هم به دنبالش خواهند رفت و جان هم قطعا يك "استارك" است.

دو: رمزي خيلي خشن و خيلي ترسناك جنازه عشقش را به سگها مي دهد، واي كه مرديم از ترس. و بعد آن سخنراني احمقانه لرد بولتن راجع به "ارتش لنيسترها". همه مي دانند كه هيچ شاهي در اين سيصد سال به شمال لشكر نكشيده، تازه مگر خود بولتن در فصل قبلي به ليتل فينگر نمي گفت تايوين مرده و لنيسترها ديگر قدرتي ندارند؟

سه: ثئون و سانسا دارند از دست سگهاي شكاري فرار مي كنند و به رودخانه مي رسند. عبور از رودخانه و خيس كردن لباسها اصلي ترين راه فرار از دست سگهاي شكاري است، ولي خب سگهاي رمزي خيلي خشن و خيلي ترسناكند و ظرف سه سوت طعمه هايشان را پيدا مي كنند. برين و پادريك از راه مي رسند و پاد را مي بينيم كه بالاخره وبعد از لااقل دوسال سواركاري و شمشيرزني را فراگرفته است. ريك دوباره شمشير در دست مي گيرد و به ثئون بدل مي شود: "آنكه مرد ديگر هرگز نمي ميرد، بلكه قويتر و محكم تر و شمشير به كف برمي خيزد.."، درست مثل ثئون گريجوي. بريين دوباره مقابل سانسا زانو مي زند ودختر به ياد و قرينه مادرش در فصل دو اذكار را به زبان مي راند و برين را مي پذيرد. آخرين جمله استنيس به بريين در فصل قبل را يادتان هست؟ «برو و وظيفه ات را انجام بده» آيا شواليه زن (تركيبي ناممكن) درپي انجام دستور پادشاه جديدش است يا همين طور از اين طرفها رد مي شده و به سانسا برخورده؟

چهار: جيمي جنازه ميرسلا را به پايتخت برمي گرداند و سرسي دوباره ياد پيشگويي "مگي قورباغه" مي افتد و جيمي در گزين گويه اي اسفبار مي گويد: «گور پدر پيشگويي، گور پدر همه، خودمونو عشقه.» اين بيشتر شبيه يك جوان جعلق آمريكايي است كه اگر نقشش را به جورج كلوني مي دادند خيلي هم باشكوه تر مي شد، نه سر جيمي لنيستر. بنيوف و وايز از فصل اول سرسي را به خاطر عشق به بچه هايش قابل ستايش مي دانستند، درحالي كه هر سگ و شغالي هم بچه هايش را دوست دارد وبه خاطرشان گلو مي درد. اين فقط يك غريزه تربيت نشده است و نه ملاك انسانيت. شاه سكانس "سيكاريو" را يك بار ديگر ببينيد تا بفهميد آيا مي توان عشق به زن و بچه را ملاك انسانيت دانست يا نه. نه، اين جيمي ما نيست و بعيد است كه تا آخر سريال هم بشود.

پنج: فداييان خدايان هفتگانه از نظر اچ بي اويي ها همان اسلاف قديمي داعش هستند، مثل خواهران گشت ارشاد مثلا. مي بينيد كه فقط اينجا نيست كه اينطور عوامفريبي ها پرمشتري اند و پدر همه عوامفريبان عالم هاليوود است. مارجري قرار است آزاد شود و هاي اسپارو هم دنبال كاغذبازي هاي همين جريان است.

شش: دورن، دورن و باز هم دورن. واقعا مسخره بازي فصل پيش كافي نبود؟ ايلاريا سند فقط يكي از صدها معشوقه اوبرين بوده و نه بيشتر. او در كتابي به حجم اقلا پنج هزارصفحه هشت خط داستان هم ندارد، ولي اينجا همه كاره يكي از اصلي ترين اقاليم سبعه شده است: او و دخترك ملوس اوبرين آريو هوتاه غول پيكر را مثل پشمك مي كشند و پرينس دوران را مثل باقلوا. و بعد نيمريا و اوبارا مي روند سراغ تريستين كه معلوم نيست چرا با جنازه نامزدش به پايتخت نرفته است و او را هم مثل پاستيل مي كشند. مشكل اساتيد اين است كه ستون فقرات ماجرا را درباره دورني ها (وشايد بقيه خاندانهاي وستروس) نفهميده اند: وفاداري. وفاداري در دنياي آتش ويخ مثل وفاداري بين كارمندان شبكه اچ بي او نيست و دورني ها حاكمشان يا عموزاده هايشان را مثل مگس سلاخي نمي كنند.

هفت: تيريون در ميرين هنوز دارد راجع به عضو از دست رفته وريس طنازي مي كند و يك كشيش سرخ پوش ديگر هم ظهور مي كند. شهر درگير جنگ است و درمحاصره يونكايي هايي كه كشتي هاي پهلوگرفته در ساحل را آتش مي زنند تا كسي قادر به فرار نباشد.

هشت: برادران سلحشور جورا و داريو اينجا در سريال به دنبال عشق مشتركشان يورتمه مي روند و لاف در غريبي مي زنند. جورا انگشتري كه دنريس درپايان فصل قبل زمين انداخته بود را پيدا مي كند و معلوم مي شود دوتراكي ها ملكه را گرفته اند. جالب است كه كال وحشي صحراگرد وقتي مي فهمد دني بيوه كال ديگري بوده ازو دست مي كشد: او شرف سرش مي شود ولي دورني هاي متمدن و وفادار نه.

نه: آرياي نابينا در براووس، بهتر است اين سكانس را از پي او وي خودش ببينيم: هيچ.

ده: اد به سراغ تورموند رفته و اليسر تورن هنوز فكر مي كند "شواليه" است. مليساندرا جلوي آيينه لخت مي شود و نگين مخصوص گردنبندش مي درخشد و ناگهان... . تفسير اين به ناگهان چندقرن پير شدن بماند براي اهلش، تاثير "گالوم" ارباب حلقه ها ولي در طراحي اين كانسپت به خوبي معلوم است: ترسناك و بهت آور.

بهترين صحنه: وقتي ثئون سانسا را درآغوش مي گيرد و نواي نوحه وار استاركها دوباره نواخته مي شود.

بهترين ديالوگ: وقتي تورن خودش را ازپشت در يك "شواليه" معرفي مي كند و "سر" داووس كنايه مي زند: «شنيدين بچه ها؟ ديگه اصلا جاي نگراني نيس.»

به نقل از سایت 7فاز

vahid-fcb
04-25-2016, 11:16 PM
24 قسمت؟!! همین 10 قسمت داستان کم میارن نصف فصل یعنی 5 قسمت اب بندیه 5 قسمت دوم یه هدف مشخصیو جلو میرن همین 10 قسمت خوبه اگه 24 قسمته میشد خیلی افتضاح بیشتری به بار میوردن
اون 24 قسمت نظر بنده نبود و درواقع توضیحی بود برای دوستانی که چرا بیش از 10 اپیزود نمیتونن بسازن .

viper8000
04-25-2016, 11:27 PM
یه سوال.مگه شاهزاده دورنی تو کشتی نبود. چطور پدرش خبر نداشت که عروسش مرده. تازه نامه براش رسید؟

KING STANNIS
04-25-2016, 11:34 PM
خب اول از همه یادمه یجا خوندم ک سازنده ها گفته بودن برا هر اپیزود حدود ده میلیون ذلار ب بالا خرج کردن چیزی ک من دیدم اگه تو تهران میساختنش با چندرغاز جم میشد...
دوما این چرا 49 دقیقه بود:Smiley39::Smiley39::Smiley39:تازه ی ساعتشم تیتراژبود:Smiley14::Smiley14::Smiley14:
سوما ب لطف دوستان تقریبا مشخص بود قراره چی ببینیم و حالا باید ی هفته دیگه بصبریم...:Smiley121::Smiley121::Smiley121:
چهارما مگه نگفته بودن ک کیت هرینگتون(جان اسنو) نیستش پس این عمه بزرگ من بود داشت بازی میکرد...:Smiley63::Smiley63::Smiley63:
پنجما تو تیتراژ همش منتظر اسم استفن دیلین(Stannis) بودم ک ظاهرا فعلا خبری نیس...:Smiley107::Smiley107::Smiley107:

http://picoup.ir/images/12002133709343635281.jpg

شیشما مث تمام اپیزودهای اول سعی داشت last seenهمشونو(تلگرامه ها :Smiley14::Smiley14::Smiley14:) نشون بده...
حالا بخش اول اینطور ک بوش میاد با توجه ب درگیری جان اسنو و نایت کینگ و اون سکانس هیجانی فصل قبل و درگیری بین سرداوس و بروبچ نایتس واچ قطعا جان زنده خواهد شد...
اون اد هم احتمالا رفت دنبال تورمند و وحشی ها...
قسمت سانسا و تیون رو احتمالا رفتن هندوستان پرکردن سگا کلا ناپدید شدن و برین هم شده بود رستم دستان...یعنی خداوکیلی یکی مث رمزی ک اینهمه بی شرفه وارث شمال تو چنگش باشه 3تا سرباز و دوتا سگ اسگل میفرسته دنبالشون...شما بگین؟؟؟؟؟؟
اما لنیسترهای عزیز دقیقا تمام حرومزاده های سریال ب ی شکلی فنا شدن و سریال جنبه مذهبی پیدا کرده ازدواج و از داستانا...
جیمی هم فقط حرف مفت زد بعید میدونم کاری بکنه وقتی 2تا دست داشت کاری نکرد الان ک واسه دستشویی رفتن هم معطله...
سکانس دورن رو ک هیچی نمیگم اگه اینا ی درصد برای بیننده احترام قائل بودن اینطوری نمیساختنش...خیلی ضعیف
من اگه از تهران بخوام برم وستروس ی هفته ای نهایتن میرسم دنی 6 فصله نتونسته برسه خخخخخخخخخخخ....
سکانس اریا هم خوب بود اما دیگه کشش ندن بهتره...
و اما ملیساندرا ک همش سوال پشت سوال...باید صبر پیشه کنیم ک همانا خداوند روشنایی با صابرین است..
درکل این اپیزود با تمام کاستی هاش گندهای اپیزود اخر سیزن قبل جم کرد...

Longmire
04-25-2016, 11:37 PM
شروع خیلی خوبی بود. به همه چیز هم پرداخته شد. از همون شروع و زوزه های گوست بگیر تا اون تغییر چهره ملیساندرا همش جالب بود و سوالایی رو هم پیش آورد
اول از همه اون نگاه معنادار سر داوس به جنازه جان و خونش مفهوم داشت. همینطور آلیسر خیلی راحت دلیلشو گفت و بقیه هم پشتیبانی کردن ازش
حالا هم که منتظر اد هستن و خب مشخصه دنبال کی رفته. تورموند. دلیل اینکه تو یکی از عکسا دروازه کسل بلک توسط وان وان شکسته میشه مشخص شد
رمزی واقعا تو احساسات روی همه رو کم کرده. حتی به معشوق خودش هم رحم نکرد. بین صحبتاش با روس هم ظاهرا مشخص شد چی به سر استنیس اومد.
سانسا و تیون هم تو مخمصه بدی افتادن ولی خوشبختانه برین به موقع رسید. آریا هم زیاد نشون داده نشد ولی همین منظور رو رسوند که باید برای دفاع از خودش و زنده موندن چیکار کنه
کشته شدن دوران مارتل هم غیر قابل پیشبینی بود ولی منطقی. مشخص بود حریف خوبی برای لنیستر ها نیست. صحبتای تیریون و لرد واریس هم بیشتر حول شهر و مشکلاتش گذشت که بعد کشتی ها سوزونده شدن و این یعنی راه فراری از مشکلات پیش رو نیست
دنریس هم با گفتن اینکه همسر کال دروگو بوده خودشو نجات داد ولی از اینکه باید به محل بیوه های کال بره نه. حالا جورا و داریو هم که دنبالشن
ولی صحنه آخر معمای خاصی داره. چرا یه دفعه ملیساندرا به یه پیرزن تبدیل میشه ؟ و به قول دوستمون بانوی سرخ کیه ؟
مشخصه که باید صبر کنیم تا به جواب سوالامون برسیم

اَلی
04-25-2016, 11:47 PM
قسمت اول پخش شد:Smiley36::
1-جسد جان اسنو و تازه شدن داغ دل! آه... چه فاز سنگینی...
2-یعنی هرچی فحشه تقدیم این سر آلیستر کردم:Smiley15:بی شرف!
3-بیچاره سانسا... از فصل اول تا الان فقط زجر کشیده... چقد مظلومه این دختر!
4-من چقد از برین خوشم می آد! شوالیه به این می گن ها:Smiley36:
5-این رمزی بازم د/ی/و/ث بودن خودشو ثابت کرد! یعنی چی آخه: «جسدشو بندازین جلو سگا!» بی شرف!!!!!!! خیلی خیلی بی شرف!
6-ولی بابای رمزی بدجوری حالشو گرفت ها! خوشم اومد...
7-بیچاره سرسی... واقعاً دیالوگاش قشنگ بود... «شاید من یه هیولا نباشم» دلم به حالش سوخت...
8-می دونم که خیلیا از زن اوبرین بدشون می آد ولی من برخلاف همم!عجب زن قدرتمندیه... خوشم می آد!
9-عشق منو دیدین؟تو زندون بود... هی می گه بی گناهم این اسپارو اعظم حالیش نمی شه!
10-اون یکی عشقمو دیدین؟ بی شرفا شلاقش می زدن کالیسی جانو!
11-اون یکی عشقم چی؟:Smiley36:آریای بیچاره! کور شده طفلک! دلم خیلی براش سوخت...
12-و بالاخره می رسیم به ملیساندار... من نفهمیدم!این قیافه ی اصلیش بود یا طلسمی چیزی؟! چقد کاراکترش مرموزه!:Smiley2::Smiley2:
کی صبر کنه تا قسمت بعد؟!:Smiley116::Smiley116::Smiley116::Smiley1 16::Smiley116:

cincinnatus
04-25-2016, 11:59 PM
من‌حیث‌المجموع به عنوان قسمت اول فصل و حتی در مقایسه با قسمت‌های اول فصول قبل خوب و قابل‌قبول بود و خب سورپرایز بهت‌آوری که اخرش داشت البته برای کسانی که اسپویل نشده بودن مثه من! چهره‌ی ناامید و شکست خورده‌ای داشت "زن سرخ" واقعا انتظار شکست استانیس و مردن اسنو رو نداشت ظاهرا ولی هنوز زوده قضاوت. باید منتظر موند و امید داشت بهش بخصوص با توجه به تلاش مشکوک سر داووس و دوستان برای محافظت از جنازه جان اسنو.
همون طور که خیلیها اشاره کردن خط داستانی دورن مثل فصل قبل خوب در نیومده بود. بقیه کاراکترها خوب بودن. فک کنم دیگه بعد از 2 سال همه منتظر دیدار مجدد برندون استارک هستیم.

Ever_3313
04-26-2016, 12:39 AM
سلام خدمت دوستان..تشکر بابت زیرنویس که واقعا سریع آماده شد..نایتس واچ در فصل های اول حوصله سربر بود اما الان واقعا کولاک کرده و هیجان و غیرقابل پیش بینی بودنش از داستانای دیگه سریال بیشتره..خیالم راحت شد که جان برمیگرده ..اشاره کردن که کار ناتموم داره...آریا باید هم داستانش اینجوری کند بره که شخصیتی که بعدا شکل میگیره ازش قابل هضم باشه...جنگ دورن و لنیسترها رو میبینم از دور..که بنظر جنگ سختی باشه با توجه به نبود تایوین قضایای مذهب و سپتون و بدهیای لنیسترها..در کل این فصل میخواد بترکونه انگار..تک تک نظرات رو میخونم و لذت میبرم.. بازم دم همتون گرم.

klax0n
04-26-2016, 12:57 AM
راستی یه تصویر هم توی تصاویر اسپویل شده از این قسمت بود که نشون داده نشد!
فکر کنم چند مین مربوط به اون تصویر رو حذف کردن که این قسمت تایمش کم شد!

abbas stannis
04-26-2016, 01:15 AM
یه چند تا نکته جا موند بگم:

دنریس . تو کتاب اونی که تو علفزارها میبینتش کال ژاکو هستش که از افراد کال دروگو بود و در کتاب اول پس از اینکه کال دروگو مرد تقریبا جمع زیادی از کالاسار رو میبره و خودش رو کال جدید میگه. من فکر میکردم تو سریال هم همینطوره و کال جدید دنی رو میشناسه و با این ذهنیت به اسیر شدن دنریس نگاه می کردم اما دیدیدم که این کال جدید کال مورو نام گرفته و اصلا دنریس رو نمیشناسه و پس از اینکه دنریس خودشو معرفی میکنه به خاطر اسم بزرگ کال دروگو دیگه بهش بی احترامی نمیکنه. ( ای دنریس خوش شانس :Smiley35:)

رفتار سرسی و برخوردش با مرگ میرسلا رو مقایسه کنید با برخوردش با مرگ جافری و تایوین. این طور به نظر میرسه که پس از پیاده روی شرم سرسی حسابی متحول شده و به حرف های جادوگری که در دوران بچگی دیده ایمان اورده و حالا منتظر مرگ تامن هست. اما صحبت های جیمی و دلداریش ( که خیلی عالی و احساسی بودن) حسابی ما رو به ادامه داستان این دو نفر و انتقام احتمالیشون امیدوار کرد.

بعضی دوستان میگن چرا این قسمت خیلی از اتفاقات رو مشخص نکرد . باید گفت که این تازه قسمت اول بود و باید اون همه داستان پایان نیفته فصل قبل رو جمع میکردن و نمیشد بدون این سکانس ها رفت و به ادامه داستان پرداخت.

اتفاقات دورن چون متاسفانه خیلی با روندش تو کتاب فرق داشته دلسرد کننده به نظر می رسید اما به نظرم اگه دورن برای جنگ به پا خیزه میشه گفت که خط داستانی گریف جوان تو کتاب رو که داشت استورمزاند رو تسخیر میکرد، به دورنی ها انتقال دادن. البته تکلیف این دورنی ها اصلا مشخص نیست و فقط باید صبر کرد و دید:Smiley39:

و اما درباره استنیس که هنوز امثال من منتظرن تا زنده باشه!!!
تو سکانس های صحبت بین رمزی و روس بولتون گفته شد که استنیس کشته شده و گفتن که اگه میدونستیم قاتلش کیه بهش جایزه میدادیم. همچنین برین و پادریک هم بدون استینس، سانسا و تیون رو پیدا میکنن ( لابد برین قطعا کار استنیس رو تموم کرده و ولش کرده جنازشو). شاید سازندگان با همین ها میخاستن مرگ استنیس رو برای ما تایید شده بدونن.
اما
وقتی راب مرد ما جناشو دیدیم که کله دایرولفش رو بهش چسبونده بودند و تمسخر کردن. وقتی ادارد استارک مرد، سرش رو روی دیوارهای قلعه سر به همراه سانسا دیدیم. اما برای مرد بزرگی مثل استنیس ما نباید هیچ جنازه ای ، یادبودی چیزی داشته باشیم؟!:Smiley39: امیدوارم در قسمت های بعد همچین چیزی رخ بده

siavashbehzad1
04-26-2016, 01:26 AM

واقعا حذف کردن جان اسنو به ذهن هیچ آدم منطقی نمیرسید ... با این کارشون زدم کردن از سریال .. مثه این میمونه تو سریال واکینگ دد ریکو حذف کنن .. سریال همون روند کند خودشو حفظ میکرد بهتر بود تا یکی از شخصیتایه جالبشو حذف کنن ..
پ .ن :دوستانم ( همه بچه های گل انجمن ) خواهشا صبر و تحملشونو در مورد نظرات دیگران بالا ببرن آدم حس کنه تو یه جمع فرهیختس :Smiley17: من تقریبا از 2011 عضو سایتم ولی زیاد خوشم نمیاد قاطی این نقدا و اینجور مسایل بشم .. بیشتر بجایه نقد کردن سریال به نقد کردن کاربرا پرداخته میشه :Smiley35::Smiley69:

mkarimifard77
04-26-2016, 02:04 AM

سلام دوست عزیز . بنظر من هم شما خیلی بدبینانه دارین نظر می دین. برای سریالی که قراره 8 فصل پخش بشه کاملا طبیعیه که توی بعضی سکانس ها هیجان ایجاد بکنه و شخصیتهایش را در شرایط تعلیق قرار بده ، بنابراین اون سکانس مربوط به دنریس که مثال زدید اتفاقا خیلی هم هیجان انگیز بود و بسیاری از طرفداران واقعی سریال نگران بودند که اون هم کشته بشه و یا سکانس مرگ استنیس که حقیقتا تاثیرگذار از آب در آمده بود ، شما بهتره کامنتهایی را که راجع به قسمت آخر فصل قبل و سکانس جنگ استنیس نوشته شده دوباره بخونید. شاید هم توقع داشتید که جنگ استنیس هم چندین قسمت طول بکشه که خیلی توقع بیجاییه.
ضمنا اگه دقت کنید توی همه سریالهای دیگه خیلی بیشتر از این سریال سکانسهایی را می بینیم که قهرمانان داستان از خطرات پی در پی نجات پیدا می کنند ، مثلا توی همون سریال واکینگ دد اگه دقت کنید اولا داستان بیش از حد داره کش میاد و انگار اصلا پایانی برایش متصور نیست (البته فصل آخرش را من ندیدم هنوز) و اینجوری اگه ادامه بدن می تونن توی هر فصل ، قهرمانان سریال را بفرستن توی یک ساختمان یا قلعه یا یه جای شبیه اون و بعد هم یه تعداد آدم بد بهشون حمله کنند و نهایتا تا آخر فصل هم یکی دوتا از قهرمانان فرعی کشته شوند و بقیه هم باز بصورت معجزه آسا نجات پیدا کنن و اینجوری یه فصل را سرهم بندی کنند ، توی هر قسمت هم هی یکی از شخصیتها ناامید میشه و یکی دیگه بهش دلداری میده.
درقیاس با سریالی مثل واکینگ دد واقعا گات یک شاهکار بلامنازع هست . این سریال با هر قسمت داره داستانش جلوتر میره ولی واکینگ دد و بسیاری سریالهای دیگه فقط آب بهشون می بندن و هی درجا می زنن و اصلا داستانشون معلوم نیست بالاخره میخواد کجا بره یعنی عملا پادر هوا هستند. انصافا واکینگ دد را اگه چند قسمت و حتی یک فصل کاملش را نبینی چیزی را از دست ندادی و می تونی از هرجایی که دلت خواست داستان را دنبال کنی ولی گات واقعا هر قسمتش کلی اطلاعات به بیننده می ده و اگه هر قسمتش را از دست بدید عملا از جریان قصه دور می شین. قرار نیست که هر قسمت سریال فقط جنگ و اکشن داشته باشه ، اونجوری که اصلا سریال به افتضاح کشیده میشه.

اضافه شده در : 45 minutes

راستی یه تصویر هم توی تصاویر اسپویل شده از این قسمت بود که نشون داده نشد!
فکر کنم چند مین مربوط به اون تصویر رو حذف کردن که این قسمت تایمش کم شد!

سلام. من متوجه نشدم که منظورتون چه بخشیه که حذف شده اگه ممکنه توضیح بدین.

farzinawsome12
04-26-2016, 03:23 AM
سلام. من متوجه نشدم که منظورتون چه بخشیه که حذف شده اگه ممکنه توضیح بدین.
اون صحنه که ملیساندرا حالت بوسه به جان اسنوی مرده گرفته بود منظورشون بود که به نظرم اون عکسه ساختگی بود:Smiley69:
دوستان تو یکی از تریلرا ملیساندرا رو بالکن(باورکنید لغت بهتری نیافتم)محیط دیوار ایستاده بود و با اعتماد به نفس خاصی که تو چهرش دیده میشد به افق خیره شده بود:Smiley40:ما همچین صحنه ای از ملیساندرا تو اپیزود اول ندیدیم وباتوجه به اینکه قسمت بعدی تورمند و وان وان دوست داشتنی سر میرسن فکر کنم که فاتحه ی برادران نایت واچ و بخصوص سرآلیستر خوندست و وحشیا دیوارو میگیرن دستشون و شایدم اصلا نامگذاری قسمت بعدی(home) به همین دلیل بوده باشه:Smiley35:

saeed_iri
04-26-2016, 03:29 AM
به عقیده من هم بهترین شروع رو بین تمام فصل ها داشت چرا که با ریتم خیلی خوبی به همه ماجراها سرکی کشید و داستان به خوبی پیش رفت .
به نظرم دوستانی که این اپیزود به نظرشون ضعیف بود ، مدیوم این سریال رو گم کردن.

mamali vd
04-26-2016, 03:37 AM
این که اریا اینجوری داره بی هدف تو سریال میچرخه خیلی نکته قشنگیه
چون یه دختر بچه تک و تنها که همه رو از دست داده و تنهایی فرار کرده چه هدفی میتونه داشته باشه؟ اونم بعد از نا امیدیه فصل قبلش
به نظرم این هوش نویسندس که اینجوری در آورده
ولی شک نکنید اینده خفنی داره
جورج حتما براش یه برنامه ای داره

siamak5561
04-26-2016, 04:22 AM
کلا هرچی هست به اون گردنبند ربط داره، من فکر میکنم احتمالا میخواد از قدرت گردنبند استفاده کنه، ولی خب اونوقت دیگه هیمشه اینشکلی میمونه...

T-REX
04-26-2016, 04:31 AM
برای شروع خوب و قابل قبول بود (ولی پرفکت نبود). شاید بهتر بود که کلا دورن رو از چرخه سریال خارج می کردن ولی با این کودتایی که صورت گرفت باید شاهد مانور بیشتری روی دورنی ها باشیم.

کالیسی طفلک چه قدر کثیف و گرد و خاکی شده بود:Smiley19: جوری سینه ستبر کرده بود که من شک کردم نکنه اون دوتراکی ها رو اسیر گرفته! من نمی دونم حالا چه کاریه که تا شهر ویس برده بشه!؟ همون جا با یکی از کال ها ازدواج کنه تا از بیوه بودن در بیاد دیگه.:Smiley35: وسط اون همه سبزه جورا یه انگشتر پیدا می کنه!!!!! این دوتراکی اون مناطق خوش آب و هوا و سبزه رو ول کردن رفتن تو بیابون که چی بشه؟

ملی مو قرمز هم باز یکی از اون حرکت های متحیر العقولش رو رو کرد. البته این بار مطمئنا با این شرایط سنیش دیگه نمی تونه سایه باردار بشه ( ته تهش یه دندون مصنوعی می تونه از خودش بیرون بیاره:Smiley36:) به شخصه احتمال می دم که برای در امان ماندن از تجاوز برادران شب این حرکت رو زد تا بتونه با خیال راحت یه چرتی بزنه.

Dr strangelove
04-26-2016, 05:14 AM
با اینکه مثل شما شخصیت ها و داستان رو نمی شناسم اما قسمت خوبی بود خوشم اومد . نمره نمی تونم بدم
این رو هم به شوخی بگم که سکانس اخر تقلبی بود از شاهکار کوبریک Shining :d

alighamarii
04-26-2016, 07:37 AM
i just wow!.....

viper8000
04-26-2016, 08:29 AM
شايدم اون بانو كه سرخ كه ميره مرين همين مليساندرا هستش.تو چهره جديد. چون جان هم مرده.ميتونه منظور از پير نشون دادنش همين باشه.

Sherlock
04-26-2016, 08:53 AM
واقعا حذف کردن جان اسنو به ذهن هیچ آدم منطقی نمیرسید ... با این کارشون زدم کردن از سریال .. مثه این میمونه تو سریال واکینگ دد ریکو حذف کنن .. سریال همون روند کند خودشو حفظ میکرد بهتر بود تا یکی از شخصیتایه جالبشو حذف کنن ..
پ .ن :دوستانم ( همه بچه های گل انجمن ) خواهشا صبر و تحملشونو در مورد نظرات دیگران بالا ببرن آدم حس کنه تو یه جمع فرهیختس :Smiley17: من تقریبا از 2011 عضو سایتم ولی زیاد خوشم نمیاد قاطی این نقدا و اینجور مسایل بشم .. بیشتر بجایه نقد کردن سریال به نقد کردن کاربرا پرداخته میشه :Smiley35::Smiley69:
مرگ جان همین طوری الکی و بدون منطق هم نبود. بر اساس نظریه‌ها جان باید می‌مرد تا از بند تعهدش آزاد بشه. و حتی در نظریه‌های پیشرفته‌تر این مرگ و زنده شدن می‌تونه باعث زنده شدن جان به عنوان آزور آهای بشه. لطفاً از همین قسمت اول زود قضاوت نکنید.

siavashbehzad1
04-26-2016, 10:07 AM

بنده هر سال چند روز قبل از شروع فصل جدید یک بار تمام و کمال فصل های قبل رو میبینم تا چیزی از قلم نیوفته و امسال هم ساعت 11 دیدن فصل های قبل تموم شد و بعدش قسمت اول فصل ششم که ساعت 9 دانلود شده بود رو دیدم .

http://www.zoomit.ir/2014/7/10/12530/game-of-thrones-effects/
خیلی هم زمان بر نیستن :Smiley69:
اینم یه مقایسه بودجه بین فیلم و سریال
http://www.persian-star.org/hollywood/
سریال GOT هر قسمت 6$ هر فصل ده قسمت ----> 60$

yOuSeF76
04-26-2016, 12:12 PM
اتفاقات مهمتر جز بخش سانسا موکول شد به 2 و 3 متاسفانه

اما نکته مهم بخش اول بخشی هست که ملیساندرا داخل اتاق میاد و میگه اون رو در نبرد وینترفل دیده که میجنگیده!
(نبرد بزرگ وینترفل که طبق گفته هاشون احتمالا اپیزود 6 باشه) نتیجه گیری بخش با خودتون

نکته بعدی بخش سانسا نسبتا خوب جمع شد برای فعلا هم پروندش بسته شد احتمالا با توجه به اهمیت بخش جان و اتفاقات پایتخت و بازگش برن تو اپیزود بعدی ،
خبری از اریا و سانسا تو اپیزود بعد نباشه(اربا رو مطمئن نیستم) سر انجام با برین عهد بست فعلا خیالمون از بابت جون سانسا راحته

و اما بخش پایتخت که چیز خاصی نداشت حتی بخش مارجری (که البته ناراحتی و غم و غصه فراوانی داشت )

بخش بعد یعنی دورن بخش فاجعه ماجرا که شاه و پسر شاه محافظ شاه دورن مث گوسفند کشته شدن! کارگردانی افتضاح این سکانس و حذف کردن دو شخصیت به این راحتی نقطه فاجعه سریال بود به نظرم چیز خاصی هم نمیشه گفت!:|

بخش تیریون و واریس با همه ی معمولی بودن فان خودش رو داشت مخصوصا عکس پایینکشتی های کالیسی هرزه هم که اتیش زدن خدا روشکر دلم خنک شد

farzinawsome12
04-26-2016, 12:45 PM
آقا کسی راجب نام اپیزود سوم نظری نداره؟؟؟عهد شکن راجب کی میتونه باشه؟؟؟میتونه راجب شکسته شدن عهد و پیمان جان از برادرای نگهبان شب باشه؟؟؟

tasha
04-26-2016, 02:15 PM
من نمی فهمم چرا دعوا میکنین؟
خوب یکی مثل گات دوست داره و همه قسمت هاش براش پرفکته و یکی هم یک سریال دیگه
اون دوستانی که واکینگ دد دوست دارن هم نظرشون محترم. دیگه کوبوندن یک سریال دیگه چه معنی میده؟
اینجا فقط باید در مورد اپیزود اول حرف زد نه نقد کل داستان و فصل های سریال و مقایسه اش با کتاب و نقص هاش نسبت به کتاب و سریال های دیگه!
همین...
به نظر من که اپیزود اولش خوب بود. فقط تایمش خیلی کم بود.
اریا هم قسمت اخر فصل قبل تازه کور شد نمیشه که یکهو تبدیل به ابرقهرمان بشه که. یکم زمان نیازه و این تازه قسمت اوله!
جان و داستانش و کسل بلک عالی پیش میرن و اصلا هم خسته کننده نشدن.
باتوجه به اینکه دورن مارتل علاقه ای به جنگ نداشت می بایست یک طوری حذف میشد تا جنگ بین مارتل ها و لنیستر ها را ببینیم. حالا اگر محافظش تو کتاب یک ابرقهرمانه یا خمد دورن ادم سیاستمدار و عالی تو کتاب هست این فرق میکنه. چون ما تو فصل قبل هم چیزی ازین دو نفر ندیدیم که به بیننده القا کنه که اینا مثلا خیلی خاصن. شاید برای کتاب خون ها این قسمت مسخره باشه ولی برای فیلم بین ها کاملا عادیه چون چیز دیگری غیر ازین بهشون القا نشده.
رمزی بولتون و پدرش هم عالی بودن. هم دیالوگ هاشون و هم خط داستانی شون.
برین هم کل فصل قبل دنبال سانسا بود و اصلا کارش همین بود برای همین فیلم هندی بودنش را نمی فهمم چرا میگین؟ فقط سگ ها یکهو ناپپدید شدن که این می تونه یکم ایراد داشته باشه.
سرسی و جیمی هم واقعاااااا محشر بودن. هم نقششون و هم دیالوگ هاشون.
و اما دنریس. بازم به نظرم خط داستانیش مطابق فصل قبل پیش رفت. دنریس برای موفقیت به حمایت دوتراکی ها احتیاج داره و این شروع کارشه و به نظرم خوب شروع شده...
تیریون عزیزم هم که واقعا خوب بود چون نشون داد که باید مشکلات شهرو حل کنه. و راه فراری نیست...

در کل قسمت خوبی بود!
و اینکه یک قسمت اول بود و نباید قضاوت زودهنگام کرد...

در آخر تشکر از تیم ترجمه که ترجمه را زود در اختیار ما گذاشتن...

Ned Stark
04-26-2016, 02:47 PM
بعد از تقریبا حدود یه سال آف بودن در انجمن :Smiley16:

با شروع سریال اومدم.. و اینجا باید گفت " چه میکنه این بازیکن " ** تاج و تخت ** :Smiley69::Smiley14:

لذت بردم...همین
آخرش فقط داشتم چیزی میخوردم که با دیدن اون صحنه ترجیح دادم هیچی نخورم:Smiley12::Smiley73:

persp000000lis
04-26-2016, 03:26 PM
بنظرم با همون گردنبند جان اسنو رو زنده میکنه

پ ن : بقول یکی از بروبچه های انجمن "از ترس برادران نایت واچ خودشو اون شکلی کرد که کسی نزدیکش نشه" :Smiley14:

ShInOdA
04-26-2016, 05:51 PM
بالاخره بعد از یکسال صبر ایوب وار ایپزود اول رو دیدیم ... .. .
خدا رو شکر اسپویل نشد برام و از جهاد اکبرم راضی ام :Smiley36:

بنظرم برای ایپزود اول یک سریال که در انتها فصل قبل همه رو شوکه کرده بود و تو حنا گذاشته بود قسمت قابل قبول و حتی میشه گفت خوبی بود
بنظرم جمع و جور کردن اون همه اتفاق سوال برانگیز تا حدودی که باید انجام شد ... .. .
هیچ کارگردانی نمیاد تو ایپزود اول فصل جدیدش تمام راز ها و تئوری هایی که بینندگان ساختن و هنوزم ادامه داره رو کنه ! بعضی ها هم خدا رو میخوان هم خرما رو ! انتظار داشتن تمام علامت سوال ها براشون تو همین قسمت اول رفع بشه ! دقیقا معلوم بشه جان زندس یا نه ! استنیس چی شد ! و ... .. . اینجوری که نمیشه و هیچ سریالی تا حالا اینکار رو نکرده تو بینندگانش رو بشدت کاهش میده وقتی قسمت اول تمام اتفاقات فصل رو بشه پیش بینی راحت ترین کار ممکن و دلسرد شدن ... .. .
بگذار بگذریم ... .. .
دو بخش ابتدایی و انتهایی ایپزود بنظرم اوجش بود ... بخش اول که جنازه جان و اتفاقات نایتز واچ ... که فضا ساری عالی بود
بخش دوم ملیساندرا >> که خودتونم دیدن همین الان شروع کردن تئوری ساختن برای اتفاقی که افتاد << خوب این جذابیت نیست ؟

فکر میکنم بجای اینکه تو این فصل شاهد رفع شدن تمام علامت سوال ها باشیم شاهد افزوده شدن ؟؟؟ دیگه ای بجاشون هستیم ...
من خودم 8 دادم ...

# این فصل مثل شمشیر دودمِ ، چون سریال زودتر از کتاب اومد ، و مسلما تفاوت هایی چشمگیری داره با کتاب ... ( حتما با مارتین هماهنگ هستن )
و خدا شکر اینکه بینندگان از دست خوانندگان کتاب در امانن :Smiley35:
دوم اینکه امیدوارم داستان جوری متفاوت از اب در نیاد که یک طرف قصه رو دلسرد کنه

WALKING DE4D
04-26-2016, 06:41 PM
سلام دوست عزیز . بنظر من هم شما خیلی بدبینانه دارین نظر می دین. برای سریالی که قراره 8 فصل پخش بشه کاملا طبیعیه که توی بعضی سکانس ها هیجان ایجاد بکنه و شخصیتهایش را در شرایط تعلیق قرار بده ، بنابراین اون سکانس مربوط به دنریس که مثال زدید اتفاقا خیلی هم هیجان انگیز بود و بسیاری از طرفداران واقعی سریال نگران بودند که اون هم کشته بشه و یا سکانس مرگ استنیس که حقیقتا تاثیرگذار از آب در آمده بود ، شما بهتره کامنتهایی را که راجع به قسمت آخر فصل قبل و سکانس جنگ استنیس نوشته شده دوباره بخونید. شاید هم توقع داشتید که جنگ استنیس هم چندین قسمت طول بکشه که خیلی توقع بیجاییه.
ضمنا اگه دقت کنید توی همه سریالهای دیگه خیلی بیشتر از این سریال سکانسهایی را می بینیم که قهرمانان داستان از خطرات پی در پی نجات پیدا می کنند ، مثلا توی همون سریال واکینگ دد اگه دقت کنید اولا داستان بیش از حد داره کش میاد و انگار اصلا پایانی برایش متصور نیست (البته فصل آخرش را من ندیدم هنوز) و اینجوری اگه ادامه بدن می تونن توی هر فصل ، قهرمانان سریال را بفرستن توی یک ساختمان یا قلعه یا یه جای شبیه اون و بعد هم یه تعداد آدم بد بهشون حمله کنند و نهایتا تا آخر فصل هم یکی دوتا از قهرمانان فرعی کشته شوند و بقیه هم باز بصورت معجزه آسا نجات پیدا کنن و اینجوری یه فصل را سرهم بندی کنند ، توی هر قسمت هم هی یکی از شخصیتها ناامید میشه و یکی دیگه بهش دلداری میده.
درقیاس با سریالی مثل واکینگ دد واقعا گات یک شاهکار بلامنازع هست . این سریال با هر قسمت داره داستانش جلوتر میره ولی واکینگ دد و بسیاری سریالهای دیگه فقط آب بهشون می بندن و هی درجا می زنن و اصلا داستانشون معلوم نیست بالاخره میخواد کجا بره یعنی عملا پادر هوا هستند. انصافا واکینگ دد را اگه چند قسمت و حتی یک فصل کاملش را نبینی چیزی را از دست ندادی و می تونی از هرجایی که دلت خواست داستان را دنبال کنی ولی گات واقعا هر قسمتش کلی اطلاعات به بیننده می ده و اگه هر قسمتش را از دست بدید عملا از جریان قصه دور می شین. قرار نیست که هر قسمت سریال فقط جنگ و اکشن داشته باشه ، اونجوری که اصلا سریال به افتضاح کشیده میشه.

اضافه شده در : 45 minutes

.

شما گفتی :سکانس مرگ استنیس که حقیقتا تاثیرگذار از آب در آمده بود ولی متاسفانه اصلا اینی که میکی از اب در نیومد بلکه با شعور بیننده بازی شد این همه ازش تعریف کردن و 1 فصل و حول لشکر کشی چرخید ولی در اخر به طرز افتضاحی شکست خورد کاملا اب بندی بود نکته بعدی اصلا انتظار نمیرفت 3 4 قسمت بخوان اب ببندن تا جنگ به رخ بکشن توی همون بازه زماننی میتونستن تاثیر گذار تر عمل کنن
درقیاس با سریالی مثل واکینگ دد واقعا گات یک شاهکار بلامنازع هست در باره این متنی که زحمت کشیدین و نوشتین باید بگم زانر twd با got کاملا متفاوت
هیچ سریالی توی زانر twd حتی به گرد پای این سریال هم نمیرسه در اینکه 3 فصل خوب و بقیه فصل متوسط بوده هیچ شکی نیست . ولی توی سبک got سریال های دیگه ای هم ساخته شده
که نقطه ضعف گات بیش از بیش به رخ میکشه

ین سریال با هر قسمت داره داستانش جلوتر میره ولی واکینگ دد و بسیاری سریالهای دیگه فقط آب بهشون می بندن نمیدونم شاید اولین تجربه سریالیتون باشه که این حرفو میزنین ما تا به اینجا چیزی که از got دیدم در یک فصل 10 قسمته 5 قسمت کاملا اب بندی و تایمی که براشون درامد داره و باید منتظر این باشیم توی 2 قسمت پایانی فصل کلی اتفاق بیوفته و 4تا نقش اصلی و محبوب سریال بکشن و در اخر بگیم عجب فصل عالی بود
انصافا واکینگ دد را اگه چند قسمت و حتی یک فصل کاملش را نبینی چیزی را از دست ندادی و می تونی از هرجایی که دلت خواست داستان را دنبال کنی ولی گات واقعا هر قسمتش کلی اطلاعات به بیننده می ده و اگه هر قسمتش را از دست بدید عملا از جریان قصه دور می شین. قرار نیست که هر قسمت سریال فقط جنگ و اکشن داشته باشه ، اونجوری که اصلا سریال به افتضاح کشیده میشه.
کاملا با این حرفتون به این نتیجه رسیدم ادامه این بحث کاملا بیهوده در اخر برای دیدن 1 سریال باید یه پیش زمینه و اطلاعاتی از سریال داشته باشین نمیفهمم سریال از هر جایی که دلت خواست ببینی مگه میشه ؟مگه داریم ؟! . :Smiley14: عین این میمونه سریال lost بیای از فصل 3 شروع به دیدن بکنی و تا اخرش مطمنن چیزی متوجه نمیشین این حرفت کاملا غیر منطقی شاید twd یخورده صحنه زامبی داره بدرد گروه سنیتون نخوره و همین سریال got برای شروع کارتون خوب باشه :Smiley17:

"Ross Geller"
04-26-2016, 07:10 PM
شما گفتی :سکانس مرگ استنیس که حقیقتا تاثیرگذار از آب در آمده بود ولی متاسفانه اصلا اینی که میکی از اب در نیومد بلکه با شعور بیننده بازی شد این همه ازش تعریف کردن و 1 فصل و حول لشکر کشی چرخید ولی در اخر به طرز افتضاحی شکست خورد کاملا اب بندی بود نکته بعدی اصلا انتظار نمیرفت 3 4 قسمت بخوان اب ببندن تا جنگ به رخ بکشن توی همون بازه زماننی میتونستن تاثیر گذار تر عمل کنن
درقیاس با سریالی مثل واکینگ دد واقعا گات یک شاهکار بلامنازع هست در باره این متنی که زحمت کشیدین و نوشتین باید بگم زانر twd با got کاملا متفاوت
هیچ سریالی توی زانر twd حتی به گرد پای این سریال هم نمیرسه در اینکه 3 فصل خوب و بقیه فصل متوسط بوده هیچ شکی نیست . ولی توی سبک got سریال های دیگه ای هم ساخته شده

ین سریال با هر قسمت داره داستانش جلوتر میره ولی واکینگ دد و بسیاری سریالهای دیگه فقط آب بهشون می بندن نمیدونم شاید اولین تجربه سریالیتون باشه که این حرفو میزنین ما تا به اینجا چیزی که از got دیدم در یک فصل 10 قسمته 5 قسمت کاملا اب بندی و تایمی که براشون درامد داره و باید منتظر این باشیم توی 2 قسمت پایانی فصل کلی اتفاق بیوفته و 4تا نقش اصلی و محبوب سریال بکشن و در اخر بگیم عجب فصل عالی بود
انصافا واکینگ دد را اگه چند قسمت و حتی یک فصل کاملش را نبینی چیزی را از دست ندادی و می تونی از هرجایی که دلت خواست داستان را دنبال کنی ولی گات واقعا هر قسمتش کلی اطلاعات به بیننده می ده و اگه هر قسمتش را از دست بدید عملا از جریان قصه دور می شین. قرار نیست که هر قسمت سریال فقط جنگ و اکشن داشته باشه ، اونجوری که اصلا سریال به افتضاح کشیده میشه.
کاملا با این حرفتون به این نتیجه رسیدم ادامه این بحث کاملا بیهوده در اخر برای دیدن 1 سریال باید یه پیش زمینه و اطلاعاتی از سریال داشته باشین نمیفهمم سریال از هر جایی که دلت خواست ببینی مگه میشه ؟مگه داریم ؟! .
کاری به سریال ابکی که طرفدارشی ندارم . اصلا در حد گات نیس که بخوام مقایسه اش کنم :))
1. بگو ببینم سریال هایی که توی ژانر گات اومده و ازش بهتره چیا هستن ما هم ببینیم ؟!
2. یکم فارسی مطالعه کن 2تا لغت جدید یاد بگیری . یه لغت اب بندی معلم دوم راهنمایی بت گفته با همون هی پست میدی ! خوب بگو مشکل چیه ؟ استنیس ؟ استنیس کاری به سرنوشتش تو کتاب ندارم ولی توی سریال منطقی مرد ! کسی که سرباز هاش مزدور بودن و شرایط سخت شد رهاش کردن . کسی که دخترش رو کشت و روحیه اش مرد واسه جنگ ! کسی که زنش خود کشی کرد و فهمید واسه هدفش خونوادشو از دست داده . توی اپیزود های قبلی هم به شیرین گفته چقدر واسش مهم بوده که توی کل Seven Kingdoms گشته بود که بیماری گری اسکیلشو خوب کنه , همچین کسی بعد از مرگ دخترش معلومه جنگ رو میبازه .
جواب بقیه حرفاتم تو پست قبلیم دادم . هر چند کل حرفت اینه که 5 قسمت اب بندیه 5 قسمت یه هدف دارن :))

شاید twd یخورده صحنه زامبی داره بدرد گروه سنیتون نخوره و همین سریال got برای شروع کارتون خوب باشه
تو که از زامبی های واکینگ دد میترسی فک کنم گروه سنیت به گات نخوره . ما که به زامبی های واکینگ دد میخندیم :))

New_Sense
04-26-2016, 07:26 PM
تعدادی از دوستان دیالوگ های بین رمزی بولتون و روس بولتون رو فکر کنم کاملا دقت نکردن ؛ در این دیالوگ روس بولتون خطاب به رمزی میگه « به خاطر تو شاه دروغین استنیس باراتیون مرده » من فکر میکنم همین کافی باشه که دیگه دوستانی که منتظر استنیس هستند که برگرده ؛ امیدوار نباشن .

siavashbehzad1
04-26-2016, 07:42 PM
قرار نیست که هر قسمت سریال فقط جنگ و اکشن داشته باشه ، اونجوری که اصلا سریال به افتضاح کشیده میشه.

بنظرم سریالی که هر قسمتش در مورد جنگه و از هر طرف که نگاه کنی یه سپاه آماده حملس .. سپاه دنریس سپاه رامزی و سپاه شمالی ها و ...... باید حداقل به این موردم توجه بشه .. قسمت اکشن سریال زیاد جذاب نشده .. حتی در حد vikings هم نیست

snr
04-26-2016, 07:58 PM
به نظر من زنده کردن یک مرده به خاطر نظرات بینندگان یا حتی cliffhanger کردن این موضوع اصلا قابل قبول نیست به شخصه سریال واکینگ دد را بعد از زنده کردن گلن ادامه ندادم همه برتری got نسبت به بقیه سریالها در همین واقعی بودن آن و عدم ترس در حذف شخصیتهای مهم و محبوب بوده است چرا که در تاریخ هم به همینگونه بوده به نظر من اگر جان اسنو به هر طریقی زنده شود باتوجه به زنده ماندن سانسا و احتمال شدید خوب شدن اریا عملا همه اتفاقات فصل قبل به خوبی و خوشی تمام شده و این سریال هم به جرگه سریالهای متوسط خواهد پیوست

WALKING DE4D
04-26-2016, 08:34 PM
کاری به سریال ابکی که طرفدارشی ندارم . اصلا در حد گات نیس که بخوام مقایسه اش کنم :))
1. بگو ببینم سریال هایی که توی ژانر گات اومده و ازش بهتره چیا هستن ما هم ببینیم ؟!
2. یکم فارسی مطالعه کن 2تا لغت جدید یاد بگیری . یه لغت اب بندی معلم دوم راهنمایی بت گفته با همون هی پست میدی ! خوب بگو مشکل چیه ؟ استنیس ؟ استنیس کاری به سرنوشتش تو کتاب ندارم ولی توی سریال منطقی مرد ! کسی که سرباز هاش مزدور بودن و شرایط سخت شد رهاش کردن . کسی که دخترش رو کشت و روحیه اش مرد واسه جنگ ! کسی که زنش خود کشی کرد و فهمید واسه هدفش خونوادشو از دست داده . توی اپیزود های قبلی هم به شیرین گفته چقدر واسش مهم بوده که توی کل Seven Kingdoms گشته بود که بیماری گری اسکیلشو خوب کنه , همچین کسی بعد از مرگ دخترش معلومه جنگ رو میبازه .
جواب بقیه حرفاتم تو پست قبلیم دادم . هر چند کل حرفت اینه که 5 قسمت اب بندیه 5 قسمت یه هدف دارن :))

تو که از زامبی های واکینگ دد میترسی فک کنم گروه سنیت به گات نخوره . ما که به زامبی های واکینگ دد میخندیم :))

در جواب سوال اولت : اولا شما متنی که نوشتم کاملا بخونین واضح نوشتم فکر کنم کسی که کلاس اول ابتدایی هم که باشه میتونه تشخیص بده مگه اینکه اول ابتدیی هم نباشه و پایین تر باشه گفتم [COLOR="#FF0000"زانر مشابه [/COLOR]
در جواب سوال 2 قسمت اول : اسم کتابی که تالیف خودتونه معرفی کنین مطالعه میکنم دایره لغوی خودمو گسترده تر میکنم :Smiley14: در ضمن برای اینکه من بخوام از چه کلمه ای استفاده کنم لزومی نداره با شما هماهنگ کنم
اما قسمت دوم Stannis Baratheon: یکی از بهترین شخصیت داستان بود در اینکه میگی کاملا منطقی مرد :Smiley10: اگه همه بخوان از دید و منطق شما فکر کنن که هیچی :Smiley35:
کسی که سربازاش مزدور باشه مطمنن نمیتونه این همه محبوبیت داشته باشه
در ضمن چند نکته :
استنیس در یک ازدواجی که به هیچوجه از روی عشق و علاقه نبود با "سلیسه فلورنت" ازدواج کرد.

استنیس همواره از همسرش به دلیل اینکه هیچ فرزند پسری برای او بدنیا نیاورده بود دلخور بود این ناراحتی را همواره اظهار میکرد.
فکر کنم کسی که تاج و تخت واسش مهم باشه بخاطر کشته شدن دخترش شکست نمیخوره نظریه های شما برای خودتون بمونه بحث من سر چیز دیگس حداقل کشته شدنشو کمی حماسی تر میکردن نه اینکه مثل یه ترسو باهاش رفتار کنن
حرف اخریم که زدی فقط بهش میخندم جیزی نمیگم در این باره :Smiley14::Smiley36: زامبی های twd هم به شما میخندن :Smiley14:

afshin2014
04-26-2016, 09:24 PM
قرار بود یه after show هم داشته باشه که بحث اپیزودیک کنن ، کسی خبر داره پخش شد ، نشد ؟؟!! یا برای دانلود هست یا نیست ؟؟

M.Amir
04-26-2016, 09:39 PM
دوستان لطفا با هم مدارا کنید!
تاپیک در مورد گفتگو در مورد این قسمت از سریال است! نه بحث با همدیگه سر مسائل دیگر!
هرگونه بحث در مورد سریالهای دیگر و توهین به یکدیگر در این تاپیک جای ندارد!

سعی کنید در مورد اتفاقات خود سریال بحث کنید و از این سرگرمی لذت ببرید!

arya17
04-26-2016, 10:45 PM
می خواستم از دوستان یه سوال بپرسم
این سریالو با چه سریالایی میسنجین که بهش 4 میدین
خیلی برام غیر قابل درکه بگین تا منم بدونم

M A S T E R
04-26-2016, 11:01 PM

مثل اینکه با واکینک دد مقایسش کرده بودن :Smiley19:

MOHAMAD_TBAG
04-26-2016, 11:10 PM

.................................................. .................................................. ...................................
یه مشت نوبه بچه سن میان درباره گات چرت و پرت میگن
"Ross Geller" ول کن داداش بحث کردن با اینا بی فایدس
من نمیدونم والکینگ دد چه ربطی به گات داره که با هم مقایسش میکنن آخه :Smiley18:
اتفاقا زامبی های والکینگ دد مزخرف ترین زامبی هایی بودن که من تا حالا دیدم ( مثل هویج میمونن .. هر کسی میتونه بکشتشون )
در مورد قسمت ها و فصل هاشم که تا فصل 4 چرت و پرت بود از اون به بعد داره کمک کم راه می افته ( اونم زیاد مالی نیست )
کدو سریاله که تو سبک گات قد علم کرده ؟؟ یکیش رو نام ببر !! ( حتما وایکینگ ها خخخ )
بی خیال .... خوش باشید با اون افکار خنده دارتون

اضافه شده در : 3 minutes

[QUOTE=new_sense;201959][JUSTIFY][TABLE="width: 700, align: center"]
[TR]
تعدادی از دوستان دیالوگ های بین رمزی بولتون و روس بولتون رو فکر کنم کاملا دقت نکردن ؛ در این دیالوگ روس بولتون خطاب به رمزی میگه « به خاطر تو شاه دروغین استنیس باراتیون مرده » من فکر میکنم همین کافی باشه که دیگه دوستانی که منتظر استنیس هستند که برگرده ؛ امیدوار نباشن .

من فکر کنم شما هم خوب دقت نکردی دادا
بعدش به رمزی میگه کی کشتتش تا بهش پاداش بدن
و بعد رمزی بهش میگه : نمیدنم ( یعنی رمزی و سرباز هاش ندیدن که استنیس مرده یا کی استنیس رو کشته ) ( البته ما خودمون میدونیم )
به نظر من استیس زندس .............

Ward
04-26-2016, 11:12 PM

این رای به اپیزوده نه به سریال
اگه میخواستن همه 9 و 10 بدن که دیگه شماره گذاری از یک تا ده به چه درد میخوره؟
(خودم 9 دادم)

srshtvworld
04-26-2016, 11:54 PM
من فکر کنم شما هم خوب دقت نکردی دادا
بعدش به رمزی میگه کی کشتتش تا بهش پاداش بدن
و بعد رمزی بهش میگه : نمیدنم ( یعنی رمزی و سرباز هاش ندیدن که استنیس مرده یا کی استنیس رو کشته ) ( البته ما خودمون میدونیم )
به نظر من استیس زندس
قطعا وقتی جفتشون اتفاق نظر دارن که مرده جنازش رو دیدن و اون بحثی که میکردن واسه این بود که به چشم خودشون ندیدن کسی بکشتش یا کسی ادعاش کشتنش رو بکشه(که خب منطقیم هست)

jessi
04-27-2016, 01:11 AM
ببینید هوشمندی این نویسندگانو که با مرگ یه شخصیت نصف جهانُ انداختن به جون هم
بعضی نظرات انقد جالبه وقتی میخونم حال میکنم ولی بعضی ها مثل بچه ها دعوا میکنن اعصاب آدم میریزه به هم . سعی کنید نکات جالبی بگین . بعضی ها خیلی چیزای جالبی میگن که سریال دیدنُ برا آدم جذابتر میکنند .

من که میگم جان اسنو مُرده و دیگر زنده نخواهد شد . اینو باور کنید... باشد که با اون بزرگوار محشور بشیم . الفاتحه

lady snow
04-27-2016, 01:19 AM
این اولین پستمه. همیشه فقط میخوندمتون ولی الان دلم خواست منم تو بحث باشم.:Smiley17::Smiley17:
من امتیاز 8 دادم. به نظرم شروع خوبی بود. آروم وارد داستان شدیم.
1- برعکس همه من از دورن راضی بودم. چون این دو سه نفر واقعا بی خاصیت بودن و حذفشون همین اول فصل به من امید داد شاید یه کم هیجان از دورن داشته باشم. به یاد ابرین عزیزم
2- اگه سانسا تو اون رودخونه یخ میبست هم واسه من مهم نبود. دیگه حوصله این دختر احمق بی خاصیت رو ندارم.
3- از گشتن وسط سرزمین های ناکجاآباد خسته شدم. 5 فصل داریم با دنریس دور خودمون میچرخیم. یه جوری خسته شدم از داستان دنریس که حاضرم اون قسمتا رو بزنم جلو. خداکنه تا آخر این فصل این اژدهاها برسن به وستروس.:Smiley15:
4- فک میکنم دوباره جیمی فصل اول رو ببینیم تو این فصل. من اون جیمی بدجنسو بیشتر این جیمی بی خاصیت دوست دارم.
5- ملیساندرار هم که دیگه گفتن نداره. هممون هیجانش رو داریم ببینیم بالاخره چیکار میکنه. راستی متوجه زوم دوربین روی شیشه قطره روی میز شدین وقتی گردنبندشو دراورد. فک میکنم این اکسیر جوانی باید باشه. اگه یادتون باشه تو وان حمومش از این میریخت وقتی گردنبند نداشت.:Smiley35:
6- و نکته طلایی. نگاه سر داووس به خون جان. خونش یخ و برفو کامل آب کرده بود:Smiley10:. خعلی خوشم اومد. به نظرم یه کد بهمون دادن. نظریه داره اثبات میشه؟؟:Smiley35::Smiley35:

abbas stannis
04-27-2016, 02:52 AM
قرار بود یه after show هم داشته باشه که بحث اپیزودیک کنن ، کسی خبر داره پخش شد ، نشد ؟؟!! یا برای دانلود هست یا نیست ؟؟

من یه خوردشو از یوتیوب دیدم چیز خاصی نداشت . همین بحثای اینجا خیلی هم بهتره :Smiley35:
اینم لینک دانلودش اگه خواستی ببینی
http://uptobox.com/l480ixj5tbce

Artin_PM
04-27-2016, 01:07 PM
Episode 1

فقط میتونم بگم عالی بود همه چیز به جا و همه چیز خوب بود
بیچاره جان اسنو دلم براش سوخت لعنت به نویسنده ها :|
سانسا بیچاره هم که نمیدونه جان مرده میخواد بره قلعه سیاه
مطمئنم در آینده درون ها یه جنگی رو آغار میکنن و انتقام اوبرین رو میگیرن

9/10

در ضمن دوستان این بحث ها و دعوا های الکی چیه میکنین زشته به خدا...همه ی این سریال ها چه گات چه واکینگ دد در نوع خودشون جذاب هستن و برا من و شما ساختن که تماشاشون کنیم نه اینکه سرشون دعوا کنیم...یکی خوشش میاد یکی نمیاد این چیه دیگه قرار نیست همه خوششون از یه چیز بیاد...متاسفانه ما ایرانیا همه چیو به گند میکشیم

gla021
04-27-2016, 01:13 PM
فقط بعضی از صحنه ها واقعا زیادی و مسخرست (شایدم پشتش هدفه خاصی هست) مثلا دقت کردین سه دقیقه از سریال رو دو تا سرباز دوتراکی داشتن درباره این که چه طور با دنریس باشن بحث میکردن!!!
خوب این واسه مخاطبی که یکسال نشسته و انتظار کشیده چه باری داره؟؟؟!!!
بدون تعصب!

1919
04-27-2016, 01:13 PM
[QUOTE=WALKING DE4D;201868]تا به اینجا فصل 2 قسمت پایانی خلاصه میشه به حذف کاراکتر محبوب فصل و حدف یکی از چهره های بد سریال فکر نکنم حدس زدنش بعد از دیدن چند قسمت سخت باشه

یکی از ضعف دیگه سریال زیاد بودن شخصیت و اضافه کردن شخصیت های جدید و حذف کردن کاراکتر ها به بدترین شکل ممکن چیزی که توی فصول گذشته کاملا مشخص

اضافه شده در : 9 minutes

پس حالا که اینقدر راحته لطف کنید بگید تا اخر این سیزن کیا میمیرن و وقایع چی میشه
در ضمن همون اپیزود هاردهوم نشون داد ترس از مرده چیه که 6 سیزن بعضی چیزا نتونستن القاش کنن

Artin_PM
04-27-2016, 01:21 PM
فقط بعضی از صحنه ها واقعا زیادی و مسخرست (شایدم پشتش هدفه خاصی هست) مثلا دقت کردین سه دقیقه از سریال رو دو تا سرباز دوتراکی داشتن درباره این که چه طور با دنریس باشن بحث میکردن!!!
بدون تعصب!

ایراد بنی اسرائیلی به این میگن دقیقا :|
شما انتظار دارید هر دقیقه سریال جنگ و دعوا و خونریزی و هیجان باشه

siamak5561
04-27-2016, 02:30 PM
دیروز کاریس ون هوتن ( ملیساندره) توی اینستاگرامش نوشته دلم برای گردنبند تنگ میشه، فکر کنم میخواد جان اسنو رو زنده کنه ولی احتمالا دیگه مجبوره با همین ظاهر فعلیش سر کنه.

mahan birabt
04-27-2016, 02:54 PM
عالی بود این قسمت..تقریبا به همه یه سری زد..البته دلم واسه چشای زیبای آریا بیشتر از همه سوخت...این ملیساندراهم انگاری میره تو بدن جان اسنو!!!! البته قبول دارم خیلی ساده است و احتمالا این اتفاق نیوفتده..دوست داشتم یه خبری هم از اون پسره (استارک ها که چلاغ بود) میداد..خیلی وقته ندیدیمش...در کل عالی بود این قسمت و حیف حیف که زود تموم شد!!!

Mikado
04-27-2016, 03:00 PM
دیروز کاریس ون هوتن ( ملیساندره) توی اینستاگرامش نوشته دلم برای گردنبند تنگ میشه، فکر کنم میخواد جان اسنو رو زنده کنه ولی احتمالا دیگه مجبوره با همین ظاهر فعلیش سر کنه.

http://picoup.ir/images/06716497780290051543.jpg

البته معنی جمله اش اینی که شما گفتی نمیشه، ولی قبول دارم که کنایه داره.

:gotta love
A way of expressing your liking/preference for something, sometimes sarcastically

viper8000
04-27-2016, 04:17 PM
بدون تعصب!

البته میتوان از این دید هم نگاه کرد. که بعضی از دوتراکی ها به سنت های گذشته خود ایمان ندارند و اماده تغییر هستش.شاید این سربازه که مخالف بود در جریان نجات دنریس نقشی ایفا کنه. من که تا حالا دیالوگی نبوده تو این سریال رد و بدل شده باشه. و صرفا برای پر کردن وقت بوده باشه ندیدم.به هر حال زیاد مهم نیست:Smiley69:

اضافه شده در : 7 minutes

نویسنده م.م.استارک

پیش از هر مطلبی باید به این نکته اشاره کنیم که سریال محبوب بازی تاج و تخت هوادارانش را در قسمت ابتدایی فصل ششم شوکه کرد. ملیساندر یا راهبه سرخ ( بازیگر : کاریس فن هاوتن ) که از فصل دوم وارد سریال بازی تاج و تخت شد ، در انتهای قسمت اول فصل ششم پس از باز کردن گردنبند یاقوت سرخ از گردنش ، نشان داد که بسیار پیرتر از آن چیزی است که پشت این شخصیت جذاب و جوان قرار گرفته است.

ملیساندر زنی زیباست ، کاریس فن هاوتن نیز ۳۹ ساله است. اما ملیساندری که ما در انتهای قسمت اول فصل ششم مشاهده کردیم به معنای واقعی کهن سال بود. پیرزنی خمیده با موهای شکننده و جسمی پیر و فرتوت. واضح است که او سالهای مدیدی زندگی را تجربه کرده است.

پیش از پاسخ دادن به این سوال که ملیساندر دقیقاً چند سال دارد ، بهتر است یک فلش بک به عقب در فصل دوم سریال بزنیم ، جایی که ملیساندر به دلیل شکست در نبرد بلک واتر مغضوب استنیس شده است.

ملیساندر : واقعاً می خواهید جنگ رو رها کنید چون که فقط در یک نبرد شکست خوردید ؟

استنیس: یک جوری راجع به جنگ صحبت می کنی انگار که اون رو درک می کنی.

ملیساندر : من مدتی خیلی بیشتر از شما مشغول جنگیدن بودم.

استنیس یک مرد میان سال است. پس اگر ملیساندر سالها پیش از استنیس در حال جنگ یا همان حیات بوده ، مسلماً سنی فرای چهره ی جوان و بشاش خود دارد. ظاهراً اغلب طرفداران برای نخستین بار به این دیالوگ توجه خاصی نشان ندادند ، اما حال این دیالوگ نه تنها مهم بلکه ممکن است کلید حل معمای ما نیز باشد.

اگرچه فن هاوتن نیز در مصاحبه ای در هالیوود به این نکته اشاره کرده که ملیساندر از چیزی که نشان می دهد مسن تر است.

فن هاوتن : ” من نمی دانم که او دقیقاً چند ساله است ، اما او تقریباً صد سال را رد کرده و فردی بسیار با تجربه است. منتها صحبت کردن در این باب برای من بسیار مشکل است به دو دلیل : اول اینکه ما می خواهیم به هر شکل این قضیه به صورت یک راز باقی بماند و دوم ، من کتاب ها را مطالعه نکرده ام.

سرنخ دیگری که در باب سن ملیساندر وجود دارد ، توسط یک ژورنالیست که ادعا می کند با مارتین در این باب صحبت کرده به دست ما رسیده است. او گفته است که ملیساندر چندین قرن ( حدود ۴۰۰ سال ) سن دارد و همچنین ادعا می کند که این مطلب را از خود مارتین شنیده است.

خوانندگان کتاب یحتمل در این باب که ملیساندر از چه طریقی خود را جوانتر نشان می دهد اطلاعات و حدسیات خوبی دارند. در کتاب رقصی با اژدهایان ، او با اجرای یک جادو باعث تغییر چهره و صدای پادشاه وحشی ها منس ریدر شد و این نکته باور این موضوع که او جادویی مشابه روی خود انجام داده را آسان تر می کند.او قدرت چنین سحر و جادویی را در یاقوت سرخ رنگی که همیشه بر گردن خود دارد حمل می کند. این نکته از این نظر منطقی به نظر می رسد که وقتی او گردن بند را باز می کند ، چهره ی حقیقی اش نمایان می شود.

اما مساله ای که باعث ایجاد شک و شبهه در تئوری گردنبند می شود را باید در فصل چهارم سریال جستوجو کنیم. جایی که ملیساندر در حال حمام کردن با همسر استنیس در حال صحبت می باشد . در آن صحنه او گردنبند یاقوت سرخش را به گردن ندارد. آیا این مساله باعث ایجاد یک تناقض می شود ؟! احتمالاً . لکن فرضیه هایی وجود دارند که می توانند به این تناقض پاسخی منطقی بدهند.
برخی طرفداران اینگونه تصور می کنند که سیلیس ( همسر استنیس ) ظاهر حقیقی ملیساندر را دیده و به همین دلیل نگاهش را از او برگرفته است. اما مخالف این نظریه سیلیس یحتمل به دلیل برهنه بودن ملیساندر و حجب و حیایی که خود به آن معتقد بود نگاهش را از او برگفته است.

همچنین ممکن است که بازکردن گردنبند تنها دلیل نمایان شدن چهره ی واقعی ملیساندر نباشد. طبق اظهارات دن وایس : ملیساندر یاقوت سرخ را به این منظور باز کرده که شاید ایمان خود را پس از شکست استنیس در وینترفل از دست داده باشد. او از تمام دروغ هایی که در طول زندگی اش با آنها سروکار داشت خسته شده بود و نیاز داشت به خاطر بیاورد که او دقیقاً چه کسی و چه شکلی است. این موضوع می تواند از نظر تاثیر روانی اهمیت داشته باشد.

در آینده مشخص خواهد شد که آیا این مساله تاثیری در ادامه ی روند داستان خواهد گذاشت ، یا اینکه به صورت یک راز میان طرفداران و راحبه ی سرخ چندصد ساله باقی خواهد ماند.

ترجمه: بهنام حشمتی

منبع: winteriscoming

اضافه شده در : 5 minutes

meraj88
04-27-2016, 05:05 PM
سلام بر دوستان
من به این اپیزود 4 دادم در قیاس با خود سریال...
دیدم که دوستی نوشته بود چرا 4 دادین حتما واکیمگ دد بهتره از نظر شما....در جوابشون بگم قطعا ابن سریال چزو سه سریال برتر تاریخه و قیاسش با واکینگ دد فقط مزاحه!!!!!اما هر اپیزود بحثش جاست از نظر من فصل قبل اپیزود 8 قطعا بهترین اپیزود سال بود با کسب نمره ی کامل...الان هم همه می دونن که در اینده شاهکار هایی خواهیم دید ولی واقعا از دید شخصی من در قیاس با سایر قسمت هاش از متوسط پایین تر بود در حد همون 4....البته این چهار با 9 واکینگدد به راحتی برابری میکنه...

mani_111
04-27-2016, 05:37 PM
سلام به همگی
بهترین شروع در کل فصل های اخیر شروع همین فصل بود ...
دوستان میگن صحنه ی نجات سانسا یه کم شبیه فیلم هندی شد !! اما به نظر من به اندازه کافی توی این سریال این شخصیت سختی کشید که نجاتش اونم به این شکلو بخوایم خوش شانسی بدونیم که نصیبش شد و حقش بود !!
به نظر من این قسمت پیش زمینه ای بود واسه قسمت های آتشین آینده !! فقط همین و بس !!
نمره ی من به این قسمت 8 هستش

gla021
04-27-2016, 05:57 PM
درباره داستان میلساندرا و جان اسنو ممکنه این خبر هم لینک باشه:
اهورا مزدا در مجموعه تلويزیونی «بازی تاج و تخت»

در فصل ششم مجموعه «بازی تاج و تخت» یکی از شخصیت‌های این عالم تخیلی به نام «آزور آهای» نقش مهمی خواهد داشت. شخصیتی که خصایص اهورا مزدا، خدای آیین زرتشت را داراست.

پخش ششمین فصل از مجموعه تلویزیونی «بازی تاج و تخت» که براساس مجموعه داستان‌های تخیلی جرج آر.آر. مارتین ساخته شده، از روز ۲۴ آوریل توسط شبکه تلویزیونی اچ‌بی‌او آغاز شد.

به نوشته مقاله‌ای در ستون دیدگاه‌های روزنامه واشنگتن پست، کسی از جزییات داستان فصل ششم «بازی تاج و تخت» اطلاع دقيقی ندارد ولی براساس کتاب جرج آر.آر. مارتین و پنج فصل قبلی این مجموعه پر طرفدار، «آزور آهای» جنگجوی خداگونه‌ای است از دوران باستان که در نبردی عظیم بر تاریکی پیروز شده و اسلحه‌ای دارد که خدای آتش یا ارباب نور آن‌را تبرک کرده است. گمان زده می‌شود که او در شرایط خطیر و مشابهی در فصل ششم مجموعه «بازی تاج و تخت» دوباره ظهور خواهد کرد.

در بخشی از کتاب دوم جرج آر.آر. مارتین آمده است: «پس از یک تابستان طولانی، روزی فراخواهد رسید که ستاره‌ها خونریزی خواهند کرد و تاریکی بر جهان سایه خواهد انداخت. در این لحظات خطیر، جنگجویی از درون آتش شمشیر سوزانش را برخواهد کشید. آن شمشیر، شمشیر سرخ پهلوانان، که نور را با خود خواهد آورد، در دست «آزور آهای» خواهد بود که دوباره ظهور می‌کند و تاریکی را فراری می دهد.»

داستان‌های مسیحیایی که از ظهور مجدد ناجیان سخن می‌گویند، جهان‌شمولند. بسیاری از مذاهب جهان چنین اساطیری دارند و همواره یکی از عوامل مهم در تحریک تخیل انسان بوده‌اند.

اما در میان علاقمندان مجموعه تلویزیونی «بازی تاج و تخت» به افسانه «آزور آهای» و منشا تاریخی این شخصیت توجه ویژه ای می‌شود. جرج آر.آر. مارتین خود گفته است که آن را براساس اساطیر مذهب زرتشت خلق کرده است.

مذهب زرتشت که هزاران سال قبل در سرزمینی که امروز ایران نامیده می‌شود ظهور کرد، نه تنها در تثبیت عنصر تطهیرکننده آتش بلکه در تدوین جهانبینی متکی بر اصل دوگانه خوب و شر(نیکی و پلیدی)نقش مهمی داشت که بعدها بر فلسفه ادیانی که در خاورمیانه ظهور کردند بی تاثیر نبود.

در آیین زرتشت، خدا، اهورا مزدا نامیده می شود که قادر و خالق مطلق است. در آیین های مذهبی باستانی‌تر در فلات قاره ایران، اعتقاد بر این بود که اهورا مزدا دو روح نیکی و بدی را خلق کرده است. روح نیکی سپنته مینو و پلیدی انگره منیو و یا اهریمن نامیده می‌شود. اما در آیین زرتشت اهورا مزدا فقط با سپنته مینو در ارتباط است که خالقی زندگی بخش است و اهریمن موجودی است که باید شکست داده شود.

در دانشنامه بریتانیکا چنین آمده است:«اهریمن برای حمله به نور گله‌ای از شیاطین آفرید که نماد حسادت و خصوصیاتی مشابه آن بودند. با وجود مصائب و آشوبی که بر اثر هجوم او در جهان بوجود آمد، معتقدان انتظار دارند که در نهایت اهریمن توسط اهورا مزدا شکست خواهد خورد. شیاطین به قلمرو خود خواهند گریخت و در آنجا یکدیگر را خواهند درید و موجودیت اهریمن نیز به پایان خواهد رسید.»

این مبارزه ابدی با اهریمن فقط مختص آیین زرتشت نیست. در مجموعه تلویزیونی «بازی تاج و تخت» نیز هر چند به شکلی کمیک، روال داستان به سمتی پیش می‌رود که «رئیلهور» و «آزور آهای» که در مجموع خصایص و قدرت اهورا مزدا را دارند، به نبرد یک اهریمن بی رحم می روند که نماد تاریکی است.

تاکنون پنج فصل از این مجموعه پخش شده و فصل ششم تا اواسط تابستان پخش خواهد شد. برنامه ریزی برای تولید فصل هفتم این سریال برای پخش در سال ۲۰۱۷ نیز انجام شده است.

سازندگان «بازی تاج و تخت»،پیش‌بینی می‌کنند که سری کامل کتاب‌های این مجموعه،قابلیت تولید حدود ۸۰ ساعت فیلم، یعنی مدت زمان کافی برای تولید ۸ فصل را دارد.

سال گذشته فصل پنجم سریال «بازی تاج و تخت» با دریافت ۱۲ جایزه در مراسم «امی» که به اسکار تلویزیونی آمریکا معروف است،‌ توانست رکورد جدیدی از خود برجای گذارد.

اضافه شده در : 7 minutes

ایراد بنی اسرائیلی به این میگن دقیقا :|
شما انتظار دارید هر دقیقه سریال جنگ و دعوا و خونریزی و هیجان باشه

والا من نظر خودمو گفتم، اینکه بعد از یکسال بشینی ببینی دو تا سرباز دارن در باره موی یکجای دنریس بحث میکنن و سر این که امشب از کدوم سمت .... واسه من مخاطب جالب نیست و هیچ پیامی نداره
حالا بنی اسرائیلی یا هر قومه دیگه ایش رو نمیدونم چیه، فقط نظرم رو گفتم.

farzinawsome12
04-27-2016, 06:33 PM
والا من نظر خودمو گفتم، اینکه بعد از یکسال بشینی ببینی دو تا سرباز دارن در باره موی یکجای دنریس بحث میکنن و سر این که امشب از کدوم سمت .... واسه من مخاطب جالب نیست و هیچ پیامی نداره
حالا بنی اسرائیلی یا هر قومه دیگه ایش رو نمیدونم چیه، فقط نظرم رو گفتم.
به نظر شما میشه بدون مقدمه چینی و پرداختن به داستانا و شخصیتها ناگهانی یه جنگی چیزی بندازن به داستان؟؟؟به نظر شما داستان حالت خطی و یکنواخت پیدا نمیکنه؟؟؟
گات قشنگه چون متوازنه،بعد از هر آرامشی یه طوفان داره:Smiley69:
بعد طبق چیزایی که دیدیم و تو تریلرا جنگ بین بولتون ها و وحشیا و قوای متحد شمال پخش شده،حدس زده میشه این جنگ اواسط فصل ششم باشه،انقدر کارگردانهای این سریال باهوشن که پایان سریالو تو تریلرا نیارن:Smiley69:مطمئن باشید این فصل پراز هیجانه برای این هیجانم مثله فصلای قبل خیلی نمیخواد صبر کرد...
مطمئنا علاوه بر این جنگ نشون داده شده تو 3 قسمت پایانی سوپرایزای زیادی خواهیم دید:

viper8000
04-27-2016, 09:13 PM
این متن نامه جیمی به پرنس دورانه. شاید به بعضی از سوالات جواب بده البته نه همش.
The Princess Mrycella died by poison on our return journey. I suspect Ellaria, not you, but my sister will demand war. I doubt Ellaria’s head will appease her, but it is a start, along with your nieces. Your son cannot stay in King’s Landing. I am sending him back on the same ship.:Smiley7:

اَلی
04-27-2016, 09:32 PM
یه چیزی داره مث مته مغزمو سوراخ می کنه!:Smiley15:
من یه حدسی زدم... شاید اشتباه باشه چون من کتابو نخوندم اونقد اطلاعات ندارم اما...
فک می کنم اون جادوگری که به سرسی گفته بود بچه هاش می میرن ملیساندار باشه!:Smiley69::Smiley69::Smiley69::Smiley69:
نمی دونم دیگه... اعتراف ذهن خطرناکه منه!:Smiley35::Smiley35:

lady snow
04-27-2016, 11:05 PM
میگم به نظر شما ممکنه ملیساندر نتونه واسه جان کاری کنه بعدش برن بیاد جان رو زنده کنه؟
اینم توهمات ذهن خطرناک منه:Smiley14:

منم مطمن هستم اون دو تا دوتراکی تو قسمتای بعد یه نقشی دارن. همینطوری وارد داستان نشدن. حالا یا به دنریس کمک میکنن یا بلایی سرش میارن.

chanter
04-27-2016, 11:13 PM
من یه حدسی زدم... شاید اشتباه باشه چون من کتابو نخوندم اونقد اطلاعات ندارم اما...
فک می کنم اون جادوگری که به سرسی گفته بود بچه هاش می میرن ملیساندار باشه!:Smiley69::Smiley69::Smiley69::Smiley69:

فکر نکنم اما ایده خوبه:Smiley69::Smiley69::Smiley69::Smiley69:

MOHAMAD_TBAG
04-27-2016, 11:23 PM

نه دادا ملیساندرا نیست
یه بار قسمت اول فصل 5 رو ببین ( همون ده دقیقه اولش )
من یکی هم به صحنه ای که سر داووس خیره شده بود به خون جا اسنو که روی برف و یخ ریخته بود فکر میکنم ( مشکوک میزنه )

abbas stannis
04-27-2016, 11:58 PM
راستی متوجه زوم دوربین روی شیشه قطره روی میز شدین وقتی گردنبندشو دراورد. فک میکنم این اکسیر جوانی باید باشه. اگه یادتون باشه تو وان حمومش از این میریخت وقتی گردنبند نداشت.
نکته ی بسیار جالبی بود.
تو همون قسمتی که شما میگی ( یعنی اپیزود هفتم از فصل 4 ) وقتی بانو سلیس همسر استنیس وارد اتاق میشه و ملیساندر داخل وان حمام هست؛ ملیساندر از سلیس میخاد که یه شیشه آبی رنگ رو بهش بده و اون رو میریزه داخل وان . اما نکته ی که هست اینه که تو سکانس مربوط اپیزود اخیر، زوم دوربین روی شیشه روی میز یه نوع شیشه دیگه رو نشون میده نه همون شیشه آبی رنگ فصل چهار !
من در این رابطه با مقاله آقای م.م. استارک سایت وینترفل که کاربر viper8000 گذاشته بودن ، موافقم.:Smiley35:

من یکی هم به صحنه ای که سر داووس خیره شده بود به خون جا اسنو که روی برف و یخ ریخته بود فکر میکنم ( مشکوک میزنه )

منبع : کانال Westerosir

وقتی طرفدار سریال و کتاب باشی از هر چیزی تئوری میسازی :)

http://picoup.ir/images/18835275584469123265.jpg

http://picoup.ir/images/63521424829620629125.jpg

http://picoup.ir/images/88752422060923547300.jpg

این متن نامه جیمی به پرنس دورانه. شاید به بعضی از سوالات جواب بده البته نه همش.
The Princess Mrycella died by poison on our return journey. I suspect Ellaria, not you, but my sister will demand war. I doubt Ellaria’s head will appease her, but it is a start, along with your nieces. Your son cannot stay in King’s Landing. I am sending him back on the same ship

نامه اصلی که چقدرم خوش خطه :Smiley35::Smiley35:

http://picoup.ir/images/31643581388366338810.jpg

viper8000
04-28-2016, 01:22 AM
بعضی دوستان میگن .
نقل قول:به نظر من داووس از یخ نزدن خون جان تعجب میکنه که چطور تو این مدت تو این سرماش وحشتناک خون هنوز شکل مایع بودن خودشو حفظ کرده و گرمه:Smiley39:

اضافه شده در : 1

بعدشم. شب کشتنش.تو اون منطقه باید سریع تبدیل بشه. چرا نشده هنوز؟

rahavix
04-28-2016, 06:19 AM
آقا اون توی واکینگ دده که هر کی میمیره تبدیل میشه! اینجا تا آدرها نباشن تبدیل نمیشه.
من یه تئوری دارم که ملیساندر اون جوری که در مورد وینترفل حرف زد شاید داره بخودش میگه که یه جا اشتباهی شده و باید یه اقدامی بکنم!
شاید قضیه خون گرم جان اسنو هم دلیل بر دراگون بودنش باشه و خدا رو چه دیدی، شاید آتیشش زدن و ققنوس وار زنده شد.
البته از گرگش هم اصلا نباید غافل شد

lady snow
04-28-2016, 02:30 PM
آره درسته. مرده ها باید توسط آدرها به آدر یا وایت واکر تبدیل بشن. همونجوری خودجوش که نمیشه:Smiley15:

shahin9191
04-29-2016, 03:41 AM
با سلام...دوستان دو سال گذشت و از زمان فصل 4 بود که رفتم خدمت و الان دوباره برگشتم .یادش بخیر که اون زمان چقد نایتس واتچ رو دوس داشتم و الان بعد خدمت متنفر شدم..بگذریم :))
من 10 دادم چون این سریال از نظر من میزان و معیاره...واسه سنجش بقیه سریالا پس باید 10 باشه...غیر از این نمیشه..مثل 3 گانه پدر خوانده که معیار سنجش فیلم سینماییه از نظر من.
دوستان حدس من اینه که جان به طور حتم مرده و دیگه برنمیگرده.من شخصا عاشق کاراکترش بودم اما اگه برگرده دیگه روحه گات از بین میره...ملیساندرا هم یه کاراکتر رد گم کنی بیش نیست و به زودی بعد یکی دوتا شیرین کاری فاتحش خوندست.
استنیس هم مرده توش شکی نیست. از اونجایی که طبق گفته ند استارک هزار مرد جنگی در داخل قلعه وینترفل میتونن صد هزار مهاجم رو شکست بدن( به خاطر نوع طراحی دژ) به نظرم فعلا بولتون ها رو شکست ناپذیر میبینیم متاسفانه
و قشنگ ترین خط داستانی از نظر من دورن هست که اکثر دوستان اونو وقت تلف کنی میدونن...واقعا چرا؟ تو تاریخ هزاران بار پیش اومده همچین تغییری در راس قدرت.و اصلا خیانت نبود چون دوران مارتل ترسو قدرت رهبری نداشت و حرفای زنه اوبرایان کاملا حقیقت بود..حالا دورن هم حرفی واسه گفتن داره. جدیدا طرفدار سرسی و جیمی شدم.امیدوارم یه چیزایی پیش بیاد که این مذهبی هاشون کله پا بشن مخصوصا اون زنیکه که میگفت shame ....

m3hrdad
04-29-2016, 10:51 AM
با سلام...دوستان دو سال گذشت و از زمان فصل 4 بود که رفتم خدمت و الان دوباره برگشتم .یادش بخیر که اون زمان چقد نایتس واتچ رو دوس داشتم و الان بعد خدمت متنفر شدم..بگذریم :))
من 10 دادم چون این سریال از نظر من میزان و معیاره...واسه سنجش بقیه سریالا پس باید 10 باشه...غیر از این نمیشه..مثل 3 گانه پدر خوانده که معیار سنجش فیلم سینماییه از نظر من.
دوستان حدس من اینه که جان به طور حتم مرده و دیگه برنمیگرده.من شخصا عاشق کاراکترش بودم اما اگه برگرده دیگه روحه گات از بین میره...ملیساندرا هم یه کاراکتر رد گم کنی بیش نیست و به زودی بعد یکی دوتا شیرین کاری فاتحش خوندست.
استنیس هم مرده توش شکی نیست. از اونجایی که طبق گفته ند استارک هزار مرد جنگی در داخل قلعه وینترفل میتونن صد هزار مهاجم رو شکست بدن( به خاطر نوع طراحی دژ) به نظرم فعلا بولتون ها رو شکست ناپذیر میبینیم متاسفانه
و قشنگ ترین خط داستانی از نظر من دورن هست که اکثر دوستان اونو وقت تلف کنی میدونن...واقعا چرا؟ تو تاریخ هزاران بار پیش اومده همچین تغییری در راس قدرت.و اصلا خیانت نبود چون دوران مارتل ترسو قدرت رهبری نداشت و حرفای زنه اوبرایان کاملا حقیقت بود..حالا دورن هم حرفی واسه گفتن داره. جدیدا طرفدار سرسی و جیمی شدم.امیدوارم یه چیزایی پیش بیاد که این مذهبی هاشون کله پا بشن مخصوصا اون زنیکه که میگفت shame ....

شما کلا مهر باطلی زدی بر همه نظریه های موجود:Smiley14::Smiley10: به نظر من قضیه زنده شدنه جان اسنو یه بحث هست، ظهور دوباره آزار آهای یه بحث دیگه... حالا نمیخام وارد جزییات بشم دیگه!! روحه گات اگه میخاست از بین بره اون زمانی باید میرفت که یه دود سیاه از یه جایی اومد رفت رنلی رو ناک اوت کرد. یا داستان مردان بی چهره:Smiley104: تو این دنیایی که جادو و جمبل همه کار میکنه والا برگشت ند استارک و خاندان استارک هم بعید نیست:Smiley15:
به فرض که ند استارک درست گفته باشه، ولی آخر جنگ بالاخره استنیس زنده موند که! اون تصمیم بریین بود که ما توش موندیم کشته یا نکشته!
بولتون ها هم همه قریب به اتفاق میگن که کله پا میشن این فصل:Smiley34: رمزی و جیمی هم کاندیدای اوله سقوط به دسته پایین ترن:Smiley35: فقط با بخش آخر صحبتتون موافقم

Artin_PM
04-29-2016, 12:28 PM
اینکه خون جان گرم بود تو اون سرما نکته جالبیه ممکنه دراگون باشه
نمیدونم چرا حس میکنم جان برمیگرده!

mohammad1992
04-29-2016, 04:31 PM
چه عالی شد بازم گات شروع کرده من راستش سال گذشته اسپویل زیاد میکردن نمونه اش هم اون قضیه کور شدن آریا که در قسمت های دوم فصل پنجم دوستان اشاره کردن و در همون سیزن آخر هم گفتم که قسمت ها رو کامل میبینم بدون اسپویلر اینجوری برام بهتر و جذاب تر

Aali99
04-29-2016, 11:22 PM
آقا الان شبکه ی سه یه برنامه ای رو نشون میده که تیتراژش ماله GOT بود.
تو اتاق بودم یه لحظه که شنیدم فکر کردم شبکه ی 3 Got دوبله کرده !!!:Smiley10:

lady snow
04-29-2016, 11:42 PM
مطمن باشین جان توی سریال زنده میشه. آخرای فصل
ولی احتمال اینکه تو کتاب بمیره هست. چون مارتین یه بیمار روانیه که خواننده هاشو آزار روحی میده:Smiley36::Smiley36:

Sheibani
04-30-2016, 01:48 AM
قطعا برای جان اسنو اتفاق مهمی خواهد افتاد و از سریال حذف نمی شود.
بعد از اینکه سر داووس جنازه رو میبره به لکه خون خیره میشه و در همین لحظه موسیقی فیلم به خوبی هشدار میده و تدوینگر فیلم با نمای نزدیک از نگاه داووس و خون جان اسنو شک ما رو برطرف می کند.
لکه خون جان شبیه یک اژدها هست...

Sally
04-30-2016, 02:25 AM
امروز داشتم یه نگاهی رو قسمت‌های قبلی می کردم
تو فصل اول قسمت ۸-۹ اگه یادتون باشه یه وایت توی کسل بلک به جان اسنو حمله می کنه، اونم یه چراغ رو با دستش می گیره و پرت می کنه، توی قسمت بعدش نشون می ده که دستشو با باند بسته
http://picoup.ir/images/15145388085559319444_thumb.png (http://picoup.ir/viewer.php?file=15145388085559319444.png)

http://picoup.ir/images/82541941273449070454_thumb.png (http://picoup.ir/viewer.php?file=82541941273449070454.png)

همون موقع هم که می خواد پرتاب کنه به خاطر گرما و آتیش فریاد می زنه
http://picoup.ir/images/36466372624960618728_thumb.png (http://picoup.ir/viewer.php?file=36466372624960618728.png)

اگه جان اسنو از تارگرین بود، آتش روش اثری نداشت یعنی نیستش
فکر کنم کلا قضیه تارگرین و دراگون بودن جان اسنو کنسله حان اسنو هم واقعا مرده

King Jon snow
04-30-2016, 03:53 PM
امروز داشتم یه نگاهی رو قسمت‌های قبلی می کردم
.
.
.

اگه جان اسنو از تارگرین بود، آتش روش اثری نداشت یعنی نیستش
فکر کنم کلا قضیه تارگرین و دراگون بودن جان اسنو کنسله حان اسنو هم واقعا مرده

من که بعید میدونم جان زنده نشه.یعنی سرتاسر قسمت اول فصل ششم همش به ما چشمک میزدن که جان زنده میشه.از نگاه سر داووس به خون همچنان گرم جان اسنو (طبیعتا خونش باید یخ میزد بعد از اون مدت زمان ) یا جمله ملیساندرا مبنی بر دیدن جان در آتش که در وینترفل جنگ میکنه و همچنین سکانس آخر قسمت اول و پیر شدن ملیساندرا که بازم میتونه ما رو به سمت زنده شدن جان امیدوار کنه

afshin2014
04-30-2016, 09:38 PM
دوستان یه نکته جالب دوباره که داشتم می دیدم قسمت اول رو متوجه شدم در صحنه ای که برین به سانسا رسید سگ ها نبودند و غیب شدن ؟؟!!! در حالی که صدای اونا میومد تا قبلش ؟؟ یعنی گاف داده سریال ؟؟

King Jon snow
05-01-2016, 12:20 PM
دوستان یه نکته جالب دوباره که داشتم می دیدم قسمت اول رو متوجه شدم در صحنه ای که برین به سانسا رسید سگ ها نبودند و غیب شدن ؟؟!!! در حالی که صدای اونا میومد تا قبلش ؟؟ یعنی گاف داده سریال ؟؟

ببین خب این بعید میدونم گاف باشه یعنی تدوینی که این سریال داره فوق العاده عالیه و بعیده چنین سوتی بده.از دو حالت خارج نیست:

1 - یا یکی از سربازا با اون سگ ها فرار میکنن تا به بولتون ها اطلاع بدن
2 - و یا اینکه به خاطر موضوع حمایت از حیوانات و نشان ندادن کشتارشون که جدیدا مد شده نتونستن اون صحنه رو نشون بدن.یعنی سکانس ساخته شده و بعدا حذف شده از سریال

وگرنه غیر از این بعید میدونم سوتی داده باشن چون من خودم و خیلی دیگه از دوستام اینو متوجه شدیم مگه میشه سازنده و گروه تدوین نفهمیده باشن؟!

hossein370
05-01-2016, 07:31 PM
اصن از اول این سریال خوراکش نقش اولاش بود... تا حالا که به هیچکی رحم نکرده ولی بعید میدونم جان زنده شه، و از یه طرف دیگم نمیتونم این سریالو بدون جان تصور کنم که چی میخواد بشه!!

Sent from my KingTopG72WG using Tapatalk

rahavix
05-02-2016, 04:58 AM
آقا یه نظریه ای راجع به حرفای ملیساندر به ذهن من خطور کرد. اون در واقع اشتباه ندیده توی شعله ها،
بلکه آدما رو اشتباه تشخیص داده!
شاید در آینده آریا و یا شخص دیگه ای از چهره ی استنیس و جان اسنو داره استفاده میکنه!
خب با توجه به داستان آریا، کاملا امکان داره.

alita34
05-02-2016, 05:34 AM
آقا یه نظریه ای راجع به حرفای ملیساندر به ذهن من خطور کرد. اون در واقع اشتباه ندیده توی شعله ها،
بلکه آدما رو اشتباه تشخیص داده!
شاید در آینده آریا و یا شخص دیگه ای از چهره ی استنیس و جان اسنو داره استفاده میکنه!
خب با توجه به داستان آریا، کاملا امکان داره.

ولی به نظر من امکان زنده شدن جان اسنو زیاده بخصوص با این اسپیول هایی که از داستان شده:Smiley35:

mkarimifard77
05-03-2016, 01:49 AM

کاملا با این حرفتون به این نتیجه رسیدم ادامه این بحث کاملا بیهوده در اخر برای دیدن 1 سریال باید یه پیش زمینه و اطلاعاتی از سریال داشته باشین نمیفهمم سریال از هر جایی که دلت خواست ببینی مگه میشه ؟مگه داریم ؟! . :Smiley14: عین این میمونه سریال lost بیای از فصل 3 شروع به دیدن بکنی و تا اخرش مطمنن چیزی متوجه نمیشین این حرفت کاملا غیر منطقی شاید twd یخورده صحنه زامبی داره بدرد گروه سنیتون نخوره و همین سریال got برای شروع کارتون خوب باشه :Smiley17:

عزیز دوست داشتنی ، بنده به شما توهین نکردم که اینجوری جوابم را نوشتین. اتفاقا برخلاف تصور شما ، من از زمانی که ویدئو بتاماکس و فیلم کوچیک بود تا حالا بصورت مرتب فیلم می بینم دیگه خودتون در نظر بگیرید که قطعا اولین تجربه سریال دیدن من نیست.خدا را شکر که توی این مدت بیش از 30 سال تعداد زیادی از فیلمهای ارزشمند تاریخ سینما را موفق شدم تماشا کنم و اتفاقا بطور تقریبی حدود 25 تا 30 سال هم میشه که مجلات سینمایی و علی الخصوص مجله فیلم و نقد فیلمهای سینمایی را می خونم بنابراین فکر می کنم که در حد اندکی نسبت به ساختار و فیلمنامه و تشخیص فیلم خوب از بد اطلاع داشته باشم.
صرفنظر از مطالب بالا ، بنده کماکان اعتقاد دارم که بازی تخت و تاج یکی از بهترین و اگر دوستان عزیز حمل بر قضاوت احساسی نکنند بنظر من بلحاظ غنای داستان ، شخصیت پردازی مناسب آن هم در سریالی که بی شک پر شخصیت ترین سریال تاریخ می باشد و کارگردانی و سایر عوامل فنی بدون رقیب و با قدری فاصله از لاست و بریکینگ بد بهترین سریال تاریخ است .
درخصوص واکینگ دد هم معتقدم که فصل اولش با شش قسمت پرو پیمان حقیقتا عالی بود ولی متاسفانه فصل به فصل افت کرده . این سریال اگه همون استاندارد فصل اولش را حفظ می کرد و یا در جای مناسب و در اوجش خاتمه پیدا می کرد مطمئنا می تونست جایگاهی شایسته تر داشته باشه ولی با کمال تاسف مجدد ، بدلیل سوءاستفاده تجاری هر چه را که در فصل اول و تا حدی در فصل دوم ریسیده بود حالا پنبه شده. من واقعا معتقدم اگه چند قسمت سریال را هم نبینیم خیلی چیزی از دست ندادیم ، نه اینکه وقایعی توی اون چند قسمت رخ ندهند بلکه به این دلیل که داستان این سریال کلا فاقد یک هدف گیری مشخص است و فقط تعدادی شخصیت را داریم که دائما از خطر زامبی ها و آدمهای ناجور فرار می کنند بدون اینکه نتیجه گیری خاصی داشته باشیم. این خط تکراری بطور مداوم در هر فصل تکرار می شود و شخصیتها با یک تغییر جزئی در موقعیت فقط بطور مداوم سرگردان و در حال گریز هستند.

persp000000lis
05-20-2016, 03:09 AM
عزیز دوست داشتنی ، بنده به شما توهین نکردم که اینجوری جوابم را نوشتین. اتفاقا برخلاف تصور شما ، من از زمانی که ویدئو بتاماکس و فیلم کوچیک بود تا حالا بصورت مرتب فیلم می بینم دیگه خودتون در نظر بگیرید که قطعا اولین تجربه سریال دیدن من نیست.خدا را شکر که توی این مدت بیش از 30 سال تعداد زیادی از فیلمهای ارزشمند تاریخ سینما را موفق شدم تماشا کنم و اتفاقا بطور تقریبی حدود 25 تا 30 سال هم میشه که مجلات سینمایی و علی الخصوص مجله فیلم و نقد فیلمهای سینمایی را می خونم بنابراین فکر می کنم که در حد اندکی نسبت به ساختار و فیلمنامه و تشخیص فیلم خوب از بد اطلاع داشته باشم.
صرفنظر از مطالب بالا ، بنده کماکان اعتقاد دارم که بازی تخت و تاج یکی از بهترین و اگر دوستان عزیز حمل بر قضاوت احساسی نکنند بنظر من بلحاظ غنای داستان ، شخصیت پردازی مناسب آن هم در سریالی که بی شک پر شخصیت ترین سریال تاریخ می باشد و کارگردانی و سایر عوامل فنی بدون رقیب و با قدری فاصله از لاست و بریکینگ بد بهترین سریال تاریخ است .
درخصوص واکینگ دد هم معتقدم که فصل اولش با شش قسمت پرو پیمان حقیقتا عالی بود ولی متاسفانه فصل به فصل افت کرده . این سریال اگه همون استاندارد فصل اولش را حفظ می کرد و یا در جای مناسب و در اوجش خاتمه پیدا می کرد مطمئنا می تونست جایگاهی شایسته تر داشته باشه ولی با کمال تاسف مجدد ، بدلیل سوءاستفاده تجاری هر چه را که در فصل اول و تا حدی در فصل دوم ریسیده بود حالا پنبه شده. من واقعا معتقدم اگه چند قسمت سریال را هم نبینیم خیلی چیزی از دست ندادیم ، نه اینکه وقایعی توی اون چند قسمت رخ ندهند بلکه به این دلیل که داستان این سریال کلا فاقد یک هدف گیری مشخص است و فقط تعدادی شخصیت را داریم که دائما از خطر زامبی ها و آدمهای ناجور فرار می کنند بدون اینکه نتیجه گیری خاصی داشته باشیم. این خط تکراری بطور مداوم در هر فصل تکرار می شود و شخصیتها با یک تغییر جزئی در موقعیت فقط بطور مداوم سرگردان و در حال گریز هستند.

جسارت نباشه
اما دارى اشتباه ميكنى

حق با اون دوستمونه

چون چندسال فيلم ديدى فكرميكنى الان چيزى ميدونى
اما اشتباه ميكنى

you know nothing john snow