PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : Game of Thrones | بحث اپیزودیک | فصل ششم , اپیزود سوم

yaser63
05-09-2016, 11:27 AM
http://picoup.ir/images/74395938363364358870.jpg (http://picoup.ir/)

Season 6, Episode 3, Oathbreaker

.:IMDB:. (http://www.imdb.com/title/tt4131606/?ref_=ttep_ep3)

خلاصه داستان اين قسمت : ...

.:dl-topic:. (http://tvworld.info/showthread.php?t=46523&p=203179#post203179) .:sub-topic:. (http://tvworld.info/showthread.php?t=46543&page=4&p=203186#post203186)
ویرایش مدیریت:
لطفا جهت احترام به حقوق سایر اعضای انجمن:
از بیان هرگونه مطلب اسپویلری مرتبط با قسمت های آتی سریال خود داری نموده و از بحث درباره محتوای اپیزودها در تاپیک های غیر مرتبط و چتباکس خود داری نمایید.
برای دانلود زیرنویس هم از قسمت بالا به تاپیک مربوطه مراجعه فرمائید.
باتشکر از همه دوستان گرامی

Aali99
05-09-2016, 11:31 AM
قسمت متوسطی بود.آرامش قبل از طوفان کاملاً به چشم میومد.
جان برگشت .(و همچنین فهمیدیم اونجاش کوچیکه که تو راهبرد داستان خیلی کمک میکنه !!!)
انتظار داشتم برج شادی رو کامل ببینیم اما کلاغ سه چشم عوضی برن رو برگردوند ...
سرسی میخواد انتقام میرسلا رو بگیره و این تامن هم چقدر بی عرضه است !!! دلم واسه جافری تنگ شد باید یکی مثل جافری مقابل این های اسپارو داشتیم.
بالاخره ریکون رو هم دیدیم و باز یکی از دایرولف های استارک ها ...الان دایرولف برن و جان مونده مال آریا هم گم شده ...(فصل اول گذاشت بره تا نکشنش)
و صحنه ی آخر ... چهره ی اولی دلم رو سوزوند ... آخه اونم حق داشت وحشی ها خانوادش رو کشته بودن ... به هر حال...

My watch is Ended
جوابی دندان شکن برای اونایی که میگفتن جان رو چرا کشتن وقتی میخواستن برش گردونن ...

داستان یجوری شده اونقدر تئوری سازی میشه که بالاخره یکیش درست از آب در میاد... تقصیر مارتین هم نیست اون کل داستان رو از اول تو ذهنش داشته حالا که نمیتونه یجوری تغییر بده که تو تئوری ها نباشن...
اونایی هم که مگن چون سریال قبل کتاب اومده دارن آب میبندن و طبق نظر بیننده میرن باید بگم که مارتین به همه ی اینا نظارت داره ... شاید بعضی جاها متفاوت پیش برن امّا پایان یکسان خواهد بود ...
8/10

klax0n
05-09-2016, 11:54 AM
با قسمت برج شادی خیلی حال کردم، مبارزه خیلی خوب تنظیم شده بود و میشه گفت از بهترین مبارزه‌هایی بود که تا الان دیده بودم
بازیگر سرآرتون دین خیلی خوب بازی کرد
سریع، با تمرکز بالا و با تسلط به دو شمشیر مبارزه میکرد
شنیدیم که از ریگار شکست خورده! پس ریگار دیگه کی بوده ...
به نظرم پادشاه‌ها و فرمانده‌های قدیم خیلی از جدیدها سرترن ...
ولی نمیدونم چرا با بازیگر جوونی لرد استارک نمیتونم درست ارتباط برقرار کنم
منتظرم ببینم داخل برج چه اتفاقی خواهد افتاد

بعد از مدت‌ها دوباره آریایی که فصل‌های اول داشتیم رو دیدیم و کاملا راضی بودم ازش
فکر میکنم از این به بعد داستان آریا همون آریایی باشه که میشناختیم

از قدرت نمایی واریس هم لذت بردم ...

با لردآمبر هم آشنا شدیم
خودش مثل وحشی‌ها بود و از وحشی‌ها هم متنفر بود
رمزی، کاراستارک و لرد آمبر ...
جان، تورمند، سرداووس و ملیساندر ...
چه شود
در آینده: نبرد استکبار و مستضعفین!

در پایان نمایش فوق‌العاده‌ای رو شاهد بودیم
به شخصه از حذف سرالیسر ناراحت شدم، از بهترین رجز خون های گات بود
جنازه هاشون طوری آویزون شد که انگار هزار ساله مردن
جان هم که آزاد شد: and now his watch is ended
به نظرم اون گفته‌ "فکر میکردم توی شب طولانی قراره رهبریمون کنه" مربوط به همین بازنشستگی جان باشه

بقیه داستان هم زیاد حال نکردم باهاش!
امتیاز ۸ از ۱۰

mad_me2009
05-09-2016, 11:57 AM
یه قسمت خوب ومتعادل...
واقعا داستان ازسم و گیلی میخواد به چی برسه ؟؟؟؟
جان هم انگار خیلی عوض شده اما بعید میدونم بره قاعدتا باید به وینترفل حمله کنه خصوصا وقتی خواهد فهمید دیکون گروگان اوناس...
قسمت مربوط به پایتخت هم داره جوری پیش میره که انگار میخوان کشت و کشتار بین خودشون راه بندازن...
و بلاخره برندن استارک و گذشته ...
نبرد فوق العاده ای کردن و چقدر حرفه ای مبارزه کردن ... ولی کش دادنش باید لیانارو هم نشون میدادن و تکلیف جان معلوم میشد ...

King Jon snow
05-09-2016, 12:04 PM
خب قسمت سوم بعد از یک هفته انتظار سخت سر رسید و دیدمش

اول اینکه خیلی سورپرایز شدم چون فکر میکردم جان اولی رو حداقل ببخشه که دیدیم نکرد و خوشم اومد:Smiley69:
دوستانی که همش ایراد های مزخرف می آوردن که زنده کردن جان دیگه علتی نداشت و نباید این اتفاق می افتاد حالا دوزاریشون امیدوارم افتاده باشه که علتش چی بوده و جان دیگه عملا از قسمی که خورده بود آزاد شد و الان میتونه از نایت واچ ها جدا بشه که دیدیم شد.
تنها نکته منفی این قسمت به نظرم این بود می تونستن بیشتر شوکه شدن نایت واچ ها از زنده شدن جان رو به تصویر بکشن تعجبشون و حتی زانو زدن جلوی جان که نمیدونم چرا اینقدر سطحی ازش گذشتن.

قسمت در کل خوبی بود و نمره 8 از 10 بهش دادم:Smiley17:

abbas stannis
05-09-2016, 12:10 PM
به زمانی رسیدیم که نگهبانی جان به پایان رسید و دیگه هیچ دینی به نگهبانان شب نداره. ملیساندر اشاره ی کوتاهی به شاهزاده موعد کرد اما خودش هم چندان مطمئن به نظر نمیرسید.
راجع به تغییر جان پس از برگشت؛ من که فعلا تغییر خاصی در جان ندیدم و جان همون شخص قبلی بود.

سرسی هم کماکان خشمگین و تشنه انتقام هست .
در این اپیزود هم سرسی و هم گنجشک اعظم اشاره هایی داشتند به یک مبارزه برای محاکمه تا کاملا گناهان سرسی پاک بشه. نماینده سرسی که معلومه . گرگور کلگین که حالا توسط کایبرن هیولایی شده برای خودش. اما نماینده مذهب کیه؟ در این رابطه یک مورد شبه اسپویل هست:Smiley69: که در تایپک اسپویلرها راجع بهش صحبت میکنیم:Smiley35::Smiley35:

و به شخصه میخام کلاغ سه چشم رو خفه کنم! این همه مدت منتظر وقایع برج شادی بودیم اما درست لحظه ای که میخاستیم لیانا رو ببینیم برن رو برگردوند!!
اما بیشتر و بیشتر به سرآرتور دین افسانه ای علاقمند شدم بهترین شمشیرزن وستروس :Smiley41::Smiley41:. واقعا صحنه های مبارزه ی سرآرتور به زیبایی طراحی شده بود و به خوبی قدرت شمشیر سحرگاه رو نشون داد
و هاولند رید نامرد که از پشت خنجر زد و گرنه ادارد زودتر از این ها مرده بود.

تمرین های آریا هم سرعت گرفته و به زودی تبدیل به هیچ کس میشه و احتمالا بهش ماموریت داده میشه ( که راجع به ماموریتش هم میشه یه حدسایی زد)

ریکان استارک هم بدست رمزی افتاد که احتمالا ازش برای تحت فشار قرار دادن جان استفاده میکنه. همچنین شگی داگ دایرولف ریکان هم به برادرش گری ویند و خواهرش لیدی پیوست تا فقط سه تا از شش دایرولف استارک ها باقی بمونه:Smiley24:

این اپیزود روند آروم تری داشت اما به خوبی داره تمام داستان ها جلو میره . 9/10

amir2123
05-09-2016, 12:42 PM

و ریگار هم از رابرت...

тнor
05-09-2016, 12:51 PM
این قسمت هم خوب بود درسته طوفانی نبود اما خوب بود
فقط حیف شد از گریجویی ها کسی توش نبود
اریا هم که مثل اینکه داره اون چیزی که هیچکس ها میخوان میشه اما فکر نکنم اریا واقعا هیچکس بشه
در حالی که همه مون برای وقعایع برج شادی له له میزدیم نامردی کردن و نزاشتن بفهمیم که چی به چیه
جان هم که رسما میخواد برگرده خونه
امبر ها هم که نامردی کردن فقط میترسم بلای که سر تیون اومد رو سر ریکان بیاره
از رمیز همچین کاری بعید نیست
لیتل برد ها هم که صاحب جدید پیدا کردن
و همچان لرد بیلیش پیداش نیست خیلی عجیبه
و اما کالیسی دریایی علف:Smiley14: زاده ای طوفان :Smiley14: ننه اژدها ها:Smiley14:شکننده زنجیر ها:Smiley36:
خوشم میاد تو هر موقعیت معرفی کامل میکنه:Smiley14:
ملیساندرا هم که انتظار داشت جان از لرد اف لایت براش بگه که معلوم شد جای نرفته بوده
و شخصا دوست داشتم که سر اون چهار نفر رو بزنن نه اینکه دار شون بزنن
البته بیشتر دل میخواست از دیوار اوزون شون کنن :Smiley36: برای عبرت همگانی

nemsis
05-09-2016, 12:54 PM
سلام

خیلی عالی بود روند داستان.
و با دوستان موافقم به شدت دوست دارم این کلاغ سه چشم را خفه کنم. میگذاشت ببینیم چی میشه دیگه.
قسمت دنریس وقسمت سم واقعا اضافی بود کلا من از دنریس خوشم نمیاد البته.
و بازم تریون عالی بود مخصوصا اونجا که میگفت بازی کنیم. اصلا وجود این بشر به تلطیف روحیه گات بین ها کمک میکند.
اریا عالی بود واقعا امیدوار کننده است. من از اول چشم امیدم به این بچه بود.
و این که پرنده های واریس خیلی باحال بودن. ادم میموند واقعا تو کارش.
و دست دست جان ازاد شد امیدوارم بزند این رمزی را نصف کند.
همین چون برج شادی را کامل نشون نداد هشت دادم

cincinnatus
05-09-2016, 01:01 PM
خب بعد از غیبتی طولانی مدت، ریکان رو دیدیم، همراه با سر جدا شده شاگی‌داگ! یکی از کاراکترهایی که مدت‌ها خبری از اون‌ها نبود مثل بلک فیش و گندری و البته بنجن استارک! امیدوارم از سرنوشت باقی کاراکترها هم با خبر بشیم. جذاب‌ترین خط داستانی برای من برندونه. از دیدن شمشیر سحر، سر آرتور دین لذت بردیم. بعد از یک قسمت دوباره چهره‌ي انتقام‌جوی سرسی رو دیدیم. و نگهبانیش هم که دیگه به پایان رسید. ولکام بک تو وستروس، جان!

theboy
05-09-2016, 01:01 PM
با قسمت برج شادی خیلی حال کردم، مبارزه خیلی خوب تنظیم شده بود و میشه گفت از بهترین مبارزه‌هایی بود که تا الان دیده بودم

ریگار مثل ند استارک فقط یک جنگجوی بهتر از متوسط بوده، تاجایی که می دونم ریگار، آرتور دین و باریستان سلمی رو در نبرد نمایشی(با نیزه روی اسب) شکست داده که تخصصش بوده همونطور که لوراس مانتین رو تو نمایش شکست داد(بیشتر به قلق بلد بودنه)
آرتور دین و باریستان دو تا از بهترین شمشیر زنای تاریخ وستروس بودن و هیشکی حریفشون نبود(حیف جفتشونم مردن :| )

سریال مبارزه ی آرتور رو خیلی قشنگ نشون داد، اصلا قشنگ معلوم بود که بهترین شمشیر زن وستروسه.
اون صحنه که برن گفت آرتور از بابای من بهتر بود و کلاغ سه چشم گفت خیلی بهتر، خیلی قشنگ بود.

Admini3trator
05-09-2016, 01:27 PM
خب بالاخره جان از اون قلعه لعنتی زد بیرون ، و تازه خط داستانی جان قراره جون بگیره !
برن هم معلوم شد روحش واقعا تو زمان سفر میکنه ، نه فقط گذشته رو میبینه !
این یارو جدیده که با رمزی متحد شده مطمعا به رمزی خیانت میکنه !

KingYeeZUs
05-09-2016, 01:33 PM
قسمت خوبی بود :Smiley17:
سکانس برج شادی و مبارزش واقعا قشنگ بود :Smiley17:خیلی دوست داشتم بازیگر خود ند تو فلش بک باشه که نشد :Smiley96:
خب الان دیگه روشن شد چرا جان رو کشتن و دوباره زنده کردن و البته مطمئنم جان سابق نیست مخصوصا باون دیالوگ ها که مطمئنی هنوز خودتی
امیدم از این که سانسا رو جان رو ببینه از دست دادم
لحظه اعدام هم یه لحظه گفتم اولی رو نمیکشه که خداروشکر کشتش :Smiley35:
امبر ها هم که خائن درومدن دیالوگاش با رمزی هم خوب بود :Smiley35:
گنجشکک اعظم احساس میکنم میره رو مغز شاه و تقریبا تحت کنترلش در میاره
اریا هم بالاخره یکم داستانش رفت جلو
سکانس سم هم کلا حال نمیکنم تاثیری رو داستان نداره

Yellow King
05-09-2016, 01:51 PM
یعنی من چقدر از این دنریس بدم میاد! طرف تو غل و زنجیره یارو رو تهدید میکنه سرتو میزنم به خودش هم 6 خط لقب میده فلانم و بیسارم... بدون اژدهاش هیچ پشمی نیست واقعا! داستان سریال میاد روش اصن خوابیده میشه هیجان آدم... :Smiley104:

واقعا موندم حالا که جان زده بیرون از قلعه کجا میره چیکار میکنه.. :Smiley39:

مبارزه ی ند استارک با سر آرتور دین هم خیلی دیدنی بود نامردی کشتنش وگرنه که ند عمرا نمیتونست یارو رو شکست بده... فانتزیم اینه کریس همسورث بیاد نقش ریگار تارگرین رو بازی کنه خیلی واقعا بهش میاد! :Smiley36: ولی کلا اگه ببینیمش جالب میشه... این تاریگرین ها قبلا خییل خوب بودن الان این دنریس و اون داداش مرحومش اصلا من خوشم نمیاد ازشون :Smiley59:

نمیدونم چرا ولی من از سر آلیسر خوشم میومد! ناراحت شدم کشتنش... وفاداریش رو واقعا ستایش میکنم و یجورایی بهش حق میدم که زد جانو کشت! :Smiley108: در کل کرکتر خوبی بود حیف شد مرد...

به امید نشستن استارک ها روی تخت آهنین :Smiley36::Smiley122::Smiley38:

.Ven0m.
05-09-2016, 01:54 PM
اون لجظه اعدام ، اوفف اون صورت اولی ، من آمدم : )))))

KEVIN GARVEY
05-09-2016, 01:56 PM
دوستان تو پستهای بالا هر چی میخواستم بگم رو گفته بودن ولی اینو بگم که سکانس مبارزه تو برج شادی انصافاً یکی از بهترین سکانسهای مبارزه شمشیری ای بود که دیدم. خیلی خوب بود لامصب آرتور دین

massam
05-09-2016, 02:06 PM
خداییش این تامن چه قد ساده و بچه است!!!!!!!ادم اعصابش خورد میشه!!سربازای تومن زره طلایی و اونقدر نمرین کردن بالخره سربازای خوبین دیگه بعد از 4 تا ادم که یه دونه فقط چماق دستشه جوری میترسن انگار اونا شوکر دارن بابا بزنید بکشید که این های اسپرو که داره میره رو اعصاب!!!!

Ever_3313
05-09-2016, 02:09 PM
بنده کتاب رو نخوندم و فقط سریال رو دیدم و انگار ند اونقدری که تو میانسالی شریف بنظر میومد تو جوانیش نبوده...با توجه به دیالوگ برن انگار ماجرا رو جوری تعریف کرده که خودش تو نبرد تن به تن سرآتور داین رو کشته..ولی خیلی باحال بود یک به چهار زد نفله کرد..اولی هم قبل از اعدام فقط نفرت از چشماش میبارید..بجای ندامت!! خوب شد اعدامش کرد وگرنه باز شر میشد برا جان..قسمت سخت ماجرا این یه هفته منتظر موندنه..ممنون از همتون.

Tha Real Nigga
05-09-2016, 02:31 PM
بنده کتاب رو نخوندم و فقط سریال رو دیدم و انگار ند اونقدری که تو میانسالی شریف بنظر میومد تو جوانیش نبوده...با توجه به دیالوگ برن انگار ماجرا رو جوری تعریف کرده که خودش تو نبرد تن به تن سرآتور داین رو کشته..ولی خیلی باحال بود یک به چهار زد نفله کرد..اولی هم قبل از اعدام فقط نفرت از چشماش میبارید..بجای ندامت!! خوب شد اعدامش کرد وگرنه باز شر میشد برا جان..قسمت سخت ماجرا این یه هفته منتظر موندنه..ممنون از همتون.

ند استارک بارها گفته که اگه هاولند رید اونجا نبود من کشته میشدم و زندگیمو مدیون هاولند رید هستم:Smiley35:

cincinnatus
05-09-2016, 02:35 PM
به هر حال همه‌ي آدما گذشته‌ای دارن! ولی من چندان ایرادی به ند استارک شریف و بزرگ نمی‌گیرم. اولا که هیچ راه شرافت‌مندانه‌ای واسه شکست دادن سر آرتور دین لامصب! نبود، دوم خنجر از پشت رو ند نزد یا دستورش رو نداد. رید هم فقط به شکل غریزی از لردش محافظت کرد نمیشه زیاد خرده‌ای گرفت ازش. در مورد داستانی که بعدا واسه بقیه تعریف کردن هم به نظرم فرا تر از شخص به مصلحت خاندنشون و شمال عمل کردن. همه‌ی این‌ها در حالتیه که خیلی جوون بودن. در کل منطقی و زیبا بود.

lady snow
05-09-2016, 02:41 PM
:Smiley24::Smiley24:
1- من الان عزادارم. وقتی آرتور دین کشته شد اشکم درومد. این بود شرافت استارکها عایا؟ زدین با نامردی شمشیر صبح عزیزم رو کشتین ادعای شرافتم دارین. شرم بر شما. :Smiley106:
من همیشه معتقد بودم خاندان استارک بیشتر اسیر حماقتشون شدن تا شرافت. و تو این قسمت به اطمینان صد در صد رسیدم که درست میگفتم. هیچ شرافتی نداشتن. بعله:Smiley35:
امروز یکی از آرزوهای بزرگ من براورده شد. سر آرتور رو دیدم. واقعا فوق العاده بود مبارزه برج شادی. اومد صدر لیست بهترین سکانسای من. عالی عالی عالی
و اینکه لحظه درستی کات کردن کردن. اینجوری بازم هیجان دارم ببینم تو برج چه خبره. صدای گریه نی نی رو شومام شنیدیدن :Smiley36:

2- خدا رو شکر جان چندان تغییر نکرده. هنوز همون قلب مهربانش رو داره. با اینکه کار درست رو انجام داد ولی غمگین بود از کارش.

3- میگم واقعا کشتن دایرولف اینقدر آسونه:Smiley15:
به نظر من سرداووس آمبرها رو قانع میکنه که پشت جان بیان. اونا میفهمن که خطر وحشیا واسه همیشه از بین رفته و خطر آدرها مهمه. الان فقط به خاطر وحشیا اومدن سمت بولتون و ولی قبولشون ندارن.

4- به نظر شما آریا برمیگرده وستروس؟؟؟؟:Smiley88:

فقط به خاطر بهترین سکانس سریال به این قسمت 9 دادم. تا حالا بیشترین امتیازم به هاردهوم بود که 10 داده بودم.

Hound
05-09-2016, 02:48 PM
اووف , چه مبارزه دهن سرویسی بود مبارزه برج شادی. بی نظیر مبارزه می کرد سر ارتور دین. شمشیر سپیده دم ! ند خوب مبارزه می کرد مثل فصل اول با جیمی لنیستر ولی خب عالی نبود مسلما. نزدیک بود کار ایلین پین رو 20 سال
قبل انجام بده :Smiley14: شخصیت نزدیک و مناسبی رو برای جوونیای ند انتخاب کرده بودن. دیدن ند توی هر سن و سالی برای من لذت بخشه. هنوزم شخصیت محبوب منه. حتی با وجود ضعف هاش.
صحنه های اریا فوق العاده بود. چه موزیکی داشت اون قسمت. داره کدهای اینده اریا ارسال میشه!
قضیه جان عالی داره جلو میره. هی می گم دوستان غرغر نکنن در مورد وقایع تاثیرگذار برای اینه. الان دیدن که جان رفت و برگشت برای چی. حریف رمزی و اراذل و اوباش همراهش فقط جانه.
الیستر تورن هم بالاخره به سزای خیانت هاش رسید. بی پدر هی به ند توهین می کرد و بهش می گفت خائن. اخر سر دیدیم که خودش خائن بود. اولی هم یه troubled soul بود! سرتاسر کینه ( درسته حق داشت ) ولی
دیگه نمیشد نجاتش داد. در سیاهی غرق شده بود. جان قبلی هرگز اولی رو نمی کشت برای هیچ جنایتی. جان الان داره سیاهی دنیا رو کامل حس می کنه. دیگه حال و حوصله قبل رو نداره. به قدر کافی کشیده.
خیلی صحنه خوب و پرفکتی دراومد اون صحنه اعدام و جدایی جان از نایتز واچ.
این اومبر هم خودش وحشی می زد. ادم وفاداری به نظر نمی رسید. اینده این با رمزی چه شود نمی دونم. خیانت سنگینی رو مرتکب شد با تحویل دادن ریکون به رمزی. بیچاره اوشا.
در مورد سم هم باز خیلیا دارن عجله می کنن. سم نقشش در مبارزه نهایی با ادرها کاملا چشمگیر خواهد بود. بازیگرشم من دوست دارم. ادم فان و دوست داشتنی هست. نقشش بیش از حد نیست اما به موقش تاثیر مناسبش
رو خواهید دید.
دنریسم با اینکه برای من خیلی دوست داشتنی نیست اما نقشش در دنیای نغمه چه خوشمون بیاد چه نیاد , زیاده. هر چه زودتر با این موضوع کنار بیاییم راحت تریم. کلا ادم کله شقیه. ولی امیلیا کلارک خوب از
پس دراوردن این شخصیت کله شق براومده درست مثل لنا هدی که نقش سرسی لنیستر رو بی نظیر به نمایش گذاشته که من می بینمش نفرت وجودمو می گیره. هیچ وقت سرسی رو برای کاری که با ند کرد و می خواست
با تیریونم تکرار کنه نمی بخشم. هیچ وقت.
تیریون مثل همیشه دوست داشتنی و حتی در شوخی و خنده با کیاست. واریس بسیار تاثیر گذار و a force to be reckoned with !!! خیلی به درد اردوگاه دنریس می خوره و خواهد خورد.

من هنوزم منتظرم این فصل دهن اون والدرفری سرویس بشه عین اون روس بولتون خائن.

بزودیم سر و کله پیتر بیلیش پیدا می شه و طبق معمول همه رو می ندازه به جون هم. هر چی اتیشه این لعنتی روشن کرده.

ps : این اشاراتی که به Hound توی این قسمت شدم جالب بود. اریا اقرار کرد به زبون که از لیست بیرونش اورده. دیگه نمی خواد مرده باشه. با توجه به صحبت های ایان مک شین که در این فصل
جزو بازیگرا هست و گفته شخصیتش یه مبارز قدیمی هست که دیگه مبارزه رو کنار گذاشته و گروهی رو تشکیل داده و یه کاراکتر که همه فکر می کردن مرده رو پیش خودشون تیمار می کنن تا سلامتیشو به دست بیاره
و دیده شدن بازیگر نقش هاند در هتلی که محل حضور بازیگرا بازی تاج و تخت هست در عین اینکه این بازیگر سر هیچ کار دیگه ای نیست باعث میشه فکر کنم صحبت های این قسمت اریا زمینه ساز حضور Hound باشه. برادرشم دوباره سر گریگور خطاب می کردن. انگار که می خواستن نام خاندان Clegane دوباره به یادها بیاد.

9/10

klax0n
05-09-2016, 03:25 PM
چندتا نکته بود که شاید در آینده بهشون پرداخته بشه:

از لیست آریا سه نفر مونده، بعید نیست خودش لیستش رو خالی کنه ... (در آینده نزدیک)
اون شخصی که جا انداخته کی میتونی باشه؟ رمزی؟
اشاره‌ای هم به مرگ هاوند شد ...

اگه کلاغ سه چشم ۱۰۰۰سال میدونسته باید به برن "همه چیز" رو آموزش بده
حتما هدف بزرگی از این کار داره
به نظر من که پادشاه شمال یا حتی مناطق دیگه! برن خواهد بود

سرسی هم که به فکر مبارزه سرکلگور با ... بود؟
گنجشک اعظم مغز تامن رو شستشو نده ...

سرالیسر به جان گفت تا ابد باهاشون بجنگ و سرداووس هم گفت دوباره شکست بخور ...
احتمالا منظورشون به مرگ‌ها و زنده شدن‌های دیگه جان در آینده باشه!
جان هم تک و تنها گذاشت رفت ... فکر کنم میخواست بره سر مزار مرحوم ایگریت و یادی ازش بکنه!
آخه یه مشورتی یه صحبتی ...
نمیدونم به جز وحشی‌ها کسی ازش حمایت میکنه یا نه

از اون جمله جان در جواب اینکه بعد از مرگ چی دیدی؟ "هیچی". خوشم نیومد

yaldakh
05-09-2016, 03:39 PM
آخه چرا برج شادی کامل نبودددددد:Smiley7:البته حدسم میزدم کامل نباشه
سر آرتور دین خیلی خوب بود قبلا هم ند گفته بود که اگه هالند رید نبود من مرده بودم
خیلی دوست دارم ریگارو:Smiley17:رو ببینم فک میکنم دنریسم ذره از دیوونگی های باباشو داره و اصلا به داداشش ریگار نرفته:Smiley15:
دلم واسه ریکون میسوزه این رمزی رحم نداره امیدوارم زودتر جان یا هرکسی بره نجاتش بده :Smiley104:شگی داگگگگ:Smiley19:
آریا به خاطر توانایی وارگ بودنش تو کتاب بیناییشو بدست اورده ولی اینجا اصلا خبری ازش نیست گرگشم که اصلا دیگه نیاوردن:Smiley39:

Red Hood
05-09-2016, 03:49 PM
این پادشاهی که من میبینم ارزش این همه مکافات نداره وقتی شاه نمی تونه جلوی یه سری تندروی مذهبی رو بگیره

farzinawsome12
05-09-2016, 03:59 PM
پروموی قسمت بعدی رو ببینید حتما داستان های زیادی قراره حرکت کنند
پیتر بیلیش دیده شدش،سانسا و برین وارد یه منطقه ای شدن که شاید دیوار باشه،مارجری هم شاید واک شیم شه:Smiley36:خب قسمت خوبی بود...
برج شادی و وقایعش داره مارو دغ میده:Smiley36::Smiley36:
سر آرتور دین عجب مبارزی بود،خوشم اومد ازش:Smiley35:
خب جوراه مورمنت غیب شده:Smiley39:داستان دنریس همچنان بدون پیشرفت:Smiley19:
به نظرم خیلی خوب بود که داستان و ضرب آهنگ داستان روند متوسط و مناسبی گرفت،تا جنگ بولتونها و شمال به اوجش برسه:Smiley35::Smiley35:چرا دایروولف ریکان رو کشته بودند؟؟؟
خب این فصل کلا دارن بهمون حال میدن،آدم خوبا زنده میشن،آدم بدا میمیرن:Smiley36::Smiley36:
همونطور که حدس میزدم عهدشکن همون جان اسنو بود،داستان فصل ششم تازه شروع میشه از قسمت بعد...
به نظرم تو سکانس آریا از عمد به هاند(تازی) اشاره کردن،فکر کنم زندست:Smiley39:
و در آخر شمارو با این صحنه شیرین تنها میزارم:Smiley17::Smiley17::Smiley17:
http://8pic.ir/images/21eefaidow3hzkm16nvt_thumb.png (http://8pic.ir/viewer.php?file=21eefaidow3hzkm16nvt.png)

chanter
05-09-2016, 04:30 PM
ای خدا آخه تا کی باید شاهد بدبختی خاندان استارک باشیم.

ریکو رو رمزی گرفته:Smiley19::Smiley19:

سکانس آخر جان میخ کوبم کرد خیلی خوب بود.
عاقا فقط من اینطورم که سکانسای سم و گیلی رو نمیبینم یا شمام اینطورید؟:Smiley14:

Sir Nikk
05-09-2016, 04:45 PM
دیالوگ های رد و بدل شده بین سر داووس و جان نشون از یه جنگ بزرگ داره
مبارزه سر آرتور و لرد استارک عالی بود.بهترین تیکه سریال
آریا دیگه داره ساخت و سازش کامل میشه و داستانش جهت می گیره
رمزی هم که اسمش روشه پوست میکنه،بیچاره آشا که چه دهنی ...
قسمت سم هم با اینکه اصلا جالب نبود اما نکاتی داشت که می خواد بره سیتادل تا به جان به وقتش کمک کنه.جان خیلی کارا داره
دنریس قسمتش اصلا جالب نبود.اصلا
و در آخر هم تموم شدن نگهبانی لرد اسنو عالی بود
تو پرومو قسمت 4 تیون می ره پیشه خواهرش

shahin9191
05-09-2016, 05:13 PM
چند تا دیالوگ کلیدی تو فیلم بود که دوستان هم اشاره کردن.امیدوار بودم اون هدیه آمبر به رمزی ریکان نباشه که بود...damn it
کلا قسمت جان عالی بود مخصوصا زمانی که لباسش رو داد به اون یارو و گفت مال توعه و اگه میخای بسوزون یا بپوشش اصن جون گرفتم با شنیدنش...سم خیلی کند پیش میره داستانش اما باید منتظر موند.گات هیچیش بی منظور نیست.من قسمت هایی که برن رو نشون میده با دو جفت گوش و چشم اضافه نگاه میکنم از بس خوووووبه.تو تریلر های قبل شروع این فصل دیدیدم ارتش پادشاه سپت رو محاصره کرده که فرماندشون هم جیمی بود ولی نمیدونم کی اتفاق میوفته..اونجاش هم که لیدی اولنا به سرسی گفت تو دیگه ملکه نیستی و منظورم از ملکه مارجری بود آب سردی بود بر روح و روان سرسی...دیگه بین لنیستر ها هم اعتبارشو از دست داده سرسی.بعید میدونم به دورن حمله کنن با این اوضاع.در ضمن تو فصل 5 لرد بیلیش از طرف سرسی اجازه گرفت تا به پیروز جنگ استنیس و بولتون ها حمله کنه و باید منتظر اومدن بیلیش بود
10/10 منتظر فسمت بعدی شاهکار گات

MDZaRa
05-09-2016, 06:24 PM
به نظرم می تونستن یه کم نقش ملیساندره رو پررنگ ترش بکنن، یه جوری شد اصلاً انگار اون باعث برگشت جان نبوده، محل سگ هم براش نذاشتن:Smiley116:
برعکس بعضی از دوستان من از سکانس های سم تارلی بدم نمیاد شاید به این خاطره که منو یاد Dude سریال لاست میندازه:Smiley1:
سکانسی که بیشتر اوقات ازشون رد میشم بیشتر مال سرسی و تامن شاه عزیز دردونه شه Sucks!!

prongz
05-09-2016, 06:37 PM
بازیگر ند به هیچ عنوان اون حس لیدرشیپی رو منتقل نمی کنه.این پیزوری رفته یه پادشاهیو بر انداخته؟

اضافه شده در : 2 minutes

و در آخر شمارو با این صحنه شیرین تنها میزارمخیلی صحنه ی غم انگیزی بود.حق داشت انتقام پدرشو بگیره.اون نفرتش هم بخاطر همین بود که نتونست انتقام بگیره

farzinawsome12
05-09-2016, 06:54 PM
بازیگر ند به هیچ عنوان اون حس لیدرشیپی رو منتقل نمی کنه.این پیزوری رفته یه پادشاهیو بر انداخته؟

اضافه شده در : 2 minutes

خیلی صحنه ی غم انگیزی بود.حق داشت انتقام پدرشو بگیره.اون نفرتش هم بخاطر همین بود که نتونست انتقام بگیره

البته اینم نظر شماست ولی جان اسنو که پدرومادرشو نکشته بودش،جان بهش پناه داده بود و داشت بهش فنون جنگی رو یاد میداد و به حریم شخصیش واردش کرده بود،به نظر من اسمش انتقام نبود،خیانت بود...

Sherlock
05-09-2016, 07:25 PM
اینم از قسمت ۳. این همه صبر کردیم (یه هفته، یه سال گذشت :Smiley104:) ولی حداقل برج شادی رو هم کامل نشون ندادن. کلی دلمون رو صابون زدیم که بالاخره وضعیت پدر و مادر جان مشخص میشه ولی نشد. اما در کل سکانس مبارزه‌ی آرتور دین و دوستان بی نظیر بود. حتی می‌تونم بگم از این بیشتر از مبارزه‌ی اوبرین و گرگور لذت بردم. معلومه که حسابی روش کار و تمرین شده بود. فقط حیف که بازیگر جوونی‌های ند این قدر نچسب بود. اصلاً میمیک صورتش به وَجَنات ند نمی‌خورد. برن هم داستانش همین طور داره پیچیده‌تر و جذاب‌تر میشه. چه ماموریتی مهمتر از آموزش رهبری مبارزه با شاه شب می‌تونه ۱۰۰ سال طول بکشه؟ الان در کنار ادامه‌ی برج شادی که اصلاً معلوم نیست دوباره کِی نشون داده بشه منتظر اون صحنه‌ای که توسط آدرها محاصره میشه هستم.

جان عزیز زنده شد و برخلاف این که فکر می‌کردم باید آزور آهای باشه به پرنس وعده داده شده رفرنس دادن. مشخصات پرنس وعده داده شده یه طور دیگه است، باید ببینیم چه برنامه‌ای واسه این دیالوگی که نوشتن دارن.
خوشحالم که خائنین دار زده شدن. دیدن قیافه‌ی حلق آویز شده‌ی اولی بعد از نشون دادن چهره‌ی نفرت انگیزش به جان لذت بخش بود. حالا نگهبانی تموم شده و نوبت به سیخ کشیدن رمزیه :Smiley69:

در مورد دنریس، تیریون و سم نظر خاصی ندارم فقط کِی میشه که این دنریس دیگه چهار صفحه لقب نگه؟! :Smiley108:

با ورود مجدد کوان و لیدی اولنا به نظر می‌رسه که داستان پایتخت هم یواش یواش باید جذاب بشه. احتمالاً یه مبارزه با محاکمه‌ی دیدنی خواهیم داشت و شاید سورپرایزی برای کوان. ترحم آمیز بودن سرسی هم یه قسمت بیشتر دووم نیاورد و دوباره منفور شد.

آریا تونست خودش رو به عنوان هیچکس به جیکن بشناسونه ولی به نظر من هنوز همون آریاست و بعداً هم مجدداً آریا خواهد شد. اصلاً یکی از امیدهای من کشته شدن سرسی به دست آریائه. احتمال میدم که تا آخر همین فصل عزم رفتن به وستروس کنه.

و در آخر نذاشتن شادی اپیزود قبلمون پایدار بمونه. فکر کنم بدترین سرنوشتی رو که میشد برای ریکان متصور شد همینه. یعنی اگه خبر میومد که یه جایی تو راه کشته شده خیالمون راحت‌تر میشد ولی با این لبخند شیطانی که رمزی زد خدا به داد ریکان برسه. تنها امید فقط اینه که جان زودتر حمله کنه وگرنه...
شگی داگ...:Smiley24:

T-REX
05-09-2016, 07:50 PM
قسمت متوسطی بود. مبارزه برج شادی رو خیلی سریع تموم کردن. چون نتیجش هم معلوم بود هیجان خاصی نداشت (مقایسه کنید با دوئل کوه و اوبرین مارتل). تنها نکتش زمانی بود که برندن پدرش رو صدا زد و بعد هم ادارد با حالت مشکوکی برگشت عقب. بازیگر خیلی داغونی رو برای جوونی های ند انتخاب کرده بودن. قیافش خیلی خیط بود. بیشتر شبیه خواهر سرسی می موند.:Smiley14:

ملیساندر توقع داشت که جان خدای نور رو ملاقات کرده باشه. ولی وقتی فهمید بعد از مرگ چیزی جز پوچی نیست خیلی تو ذوقش خورد. جان بازگشت به شدت معمولی داشت و از حماسه سازی هیچ خبری نبود. (مارتین کجایی؟ دقیقا کجایی؟:Smiley104:). صحنه های اعدام عالی از آب در اومده بودن. بار آخری که جان یکی رو اعدام کرد ، بعدش جنگ بزرگی در گرفت. امیدوارم این آخرین باری نبوده باشه که کسل بلک و دیوار رو می دیدیم. وایت واکرها کجان؟ (آهان احتمالا قراره قسمت آخر یه ده ثانیه ای نشونشون بدن). ملیساندر گفت که درباره استنیس اشتباه می کرده، هیچ تضمینی نیست که درباره جان هم مطمئن باشه.:Smiley15:

چه اسمی تو لیست آریاست که حاضر به گفتنش نشد؟ طفلک چه قدر از اون دختره بد ترکیب کتک می خوره:Smiley19:. (احتملا اسم همون دختره تو لیستش هست). به این نکته هم که آریا فقط سه تا بردار خونی داره به خوبی اشاره شد.

سرسی و سپتون اعظم مثل همیشه عالی و چشم نواز بازی می کنن. جافری یه جور شیرین عقل بود، برادرش هم یه طور دیگه. این وسط عموی سرسی چرا طرف تایرل ها رو گرفته؟ چرا با هم دیگه متحد نمیشن؟ انگار هر دو می خوان از آب گل آلود ماهی بگیرن. اسپارو اعظم حرف نداره. امیدوارم حداقل تا آخر این فصل زنده نگهش دارن.:Smiley48:

از وقتی دنریس اسیر شده سکانس هاش خیلی جذاب تر شدن. چه طوری قد قد می کرد و شاخ و شونه می کشید:Smiley69:. اگر جورا و داریو به موقع نرسن، اتفاقات بدی برا دوتراکی ها رقم می خوره. می ترسم آخرش دنریس همه دوتراکی ها رو اسیر خودش بکنه. چرا که ممکنه دوتراکی های قاره اسوس، نقشی مشابه وحشی های وستروس رو بازی کنن. به خصوص که جان هم یه مدت اسیر وحشی ها بود.

بهترین بخش این اپیزود، صحبت های رمزی و لرد آمبر جوان بود که نشون داد از رمزی هم ناکس تره. کلا آمبر ها مثل وحشی ها می مونن. از ریک 2 هم که رو نمایی شد. رمزی طوری بود که انگار به .. تیتاپ دادن.:Smiley36: چون با یه فصل زوج رو به رو هستیم ممکنه که ریکون جون سالم به در ببره، چون اگر اشتباه نکنم فصل 1 ند اعدام شد، فصل 3 راب کشته شد و فصل 5 هم که جان مرد. ولی تو فصل های زوج هیچ استارک خاصی کشته نشده. شاید هم بوده و من یادم نیست.

به شدت منتظر دیدن دورنی ها و آهن زادگان به خصوص یارا گریجوی هستم. :Smiley2:

خلاصه قسمت های 4 و 5

Tyrion (Peter Dinklage) strikes a deal. Jorah (Iain Glen) and Daario (Michiel Huisman) undertake a difficult task. Jaime (Nikolaj Coster-Waldau) and Cersei (Lena Headey) try to improve their situation.

Tyrion seeks a strange ally. Bran (Isaac Hempstead Wright) learns a great deal. Brienne (Gwendoline Christie) goes on a mission. Arya (Maisie Williams) is given a chance to prove herself.

lady snow
05-09-2016, 08:48 PM
منم با دوستان موافقم. بازیگر نقش ند مناسب نبود. کسی که تو جووونی ریزنقش باشه تو سن میانسالی که هیکلش اونجوری با ابهت نمیشه:Smiley15:
در عوض انتخاب بازیگر نقش سر آرتو خیلی عالی بود.
راستی یه چیز دیگه. آرتور دین اولش یه شمشیر تو زمین فرو کرد. اما واسه مبارزه دو تا شمشیر رو کشید. اون شمشیر رو زمین چی بود پس:Smiley39::Smiley36::Smiley36:

Longmire
05-09-2016, 10:55 PM
اپیزود خوبی بود. صحنه برج شادی خوب از آب در اومد ولی بازیگر ند استارک اصلا به میانسالیش نمیخورد
زنده شدن جان هم خوب کار شده بود. تیکه ای که تورموند بهش انداخت خنده دار بود و اونطوری که جان رو بغل کرد نشون داد تا آخر راه باهم میمونن ( در کل از تورموند خیلی خوشم میاد)
صحبتای تامن و سپتون جالب بود. شخصیتی که سپتون داره به شخصیتای منفی میخوره ولی نقشش مثبته. حرفاش هم منطقین
دنریس هم به مقصد رسید و دیگه اینجا جایی نیست که هی دستور بده. ولی معلوم نیست تا کی میخواد هی لقب بگه
و اما دو صحنه آخر. بالاخره ریکان هم دیده شد کجاس و بدبختی تو دام چه بشری افتاده. و جمله جان اسنو " نگهبانی من به پایان رسیده"
ظاهرا دیگه کسل بلک رو نمیبینیم
به این قسمت 8 میدم

jessi
05-09-2016, 11:02 PM
چرا نگهبانی جان اسنو تموم شد ؟؟ بخاطر اینکه اونارو اعدام کرد ؟؟ یا بخاطر اینکه مرد و زنده شد ؟؟ یا بخاطر اینکه همینجوری حال نکرد اومد بیرون و عهد شکن شد ؟ :Smiley69:

قسمت کینگزلندینگُ خیلی دوس دارم چون فصلهای اول خیلی قشنگ به دلم نشسته . دوس دارم دوباره تیریون و سرسی و جافری و اینا همه دور هم باشن . درضمن عاشق جافری ام نمیدونم چرا :))))))))) فک کنم سادیسمی چیزی هستم . .. قضیه جانُ بگین راستی والا انقد شوک میدن تو این گیم او ترونز آدم هنگِ میترسم قسمت بعد یه دست از Kmplayer بیاد بیرون چاقو رو فرو کنه تو شکممون.

Ever_3313
05-10-2016, 12:21 AM
[QUOTE=jessi;203260]چرا نگهبانی جان اسنو تموم شد ؟؟ بخاطر اینکه اونارو اعدام کرد ؟؟ یا بخاطر اینکه مرد و زنده شد ؟؟ یا بخاطر اینکه همینجوری حال نکرد اومد بیرون و عهد شکن شد ؟

چون تو اون سوگندی که یاد میکنن تو اول عضویت در نگهبانی شب یه قسمتش میگن تا زمان مرگم..جان وقتی مرد نگهبانیش تموم شد.

Hound
05-10-2016, 03:07 AM
البته نظرات خب متفاوته اما در مورد بازیگر جوونی ند من همچنان معتقدم انتخاب خوبی هست. هیکلی شدن ند در میانسالی دلیل خوبی نیست برای رد اینکه در جوونی نمی تونسته
اندام لاغرتری داشته باشه. همون رابرت زمین تا اسمون زمان قبل پادشاهیش و کله خراب بودنش تو مبارزات هیکلش فرق داره با اون چیزی که اواخر عمرش در فصل اول دیدیم.
ند در مورد رابرت می گه : من نمی دونم چرا اینقدر رابرت هیکلی شده !!! کتلین پاسخ می ده : چون تنها زمانی دست از خوردن ور می داره که مشغول نوشیدنه!
حالا خوردن یکی از دلایل هست. دلایل دیگه هم می تونه در تغییر هیکل زیاد افراد از جوانی تا میانسالی تاثیر بزاره.
اصلا چرا جای دور بریم. همین فرهاد اصلانی خودمون رو جوونیاش رو توی فیلم امام علی مثلا ببینید در نقش یزید و الانشم ببینید.
استایل صورت بازیگر جوونی ند مناسب هست و قابل قبول. مسلما جای اینو نمی گیره که خود شان بین بیاد نقشو بازی کنه که اونم چندان امکان پذیر نیست. هفت سال از فیلم برداری
فصل اول گذشته و تازه همون موقع هم شان بین ادم جا افتاده ای هست. هر چقدرم گریم کنی نمی تونی نزدیک 20 سال جوون جلوش بدی. عین کیمیا هم نیست که با یه عینک قضیه حل بشه!
خود شان بین هم زمانی که اشاره کرد در فصل 6 نیست گفت که مسئله سن مهمترین مانع حضورش هست وگرنه من مطمئنم قطعا انتخاب اول خودش بوده اما شرایط فراهم نشده برای حضورش.
مسلما تستای زیادی گرفتن و در نهایت بازیگر فعلی نزدیک ترین گزینه تشخیص داده شده. به همین سادگی انتخاب نشده.

Star of GT
05-10-2016, 10:14 AM
راستی یه چیز دیگه. آرتور دین اولش یه شمشیر تو زمین فرو کرد. اما واسه مبارزه دو تا شمشیر رو کشید. اون شمشیر رو زمین چی بود پس:Smiley39::Smiley36::Smiley36:

وقتی دوتا شمشیر رو کشید یکی رو از غلاف بیرون آورد و اون یکی رو همونی که تو زمین فرو کرده بود رو گرفت دیگه
اینم عکسی که از اون لحظه فریز کردم
http://8pic.ir/images/whhm59gfpbdrfykk21an.jpg

Mohammad Tz
05-10-2016, 11:31 AM
مبارزه با شکوه سر آرتور دین واقعا سکانس فوق العاده ای بود مخصوصا وقتی دوتا شمشیر رو دستش گرفت یه حس نابی بهم دست داد :Smiley10:
جان اسنو هم که از دیوار خداحافظی کرد باید منتظر بمونبم تا ببینیم حرکت بعدیش چیه
آریا هم که هیچکس شد اما هنوز معلوم نیست فایده این هیچکس بودن چیه:Smiley39:
لرد امبر هم که حال رمزی رو قشنگ گرفت:Smiley36:
در کل به نظر میاد یک فصل رویایی رو در پیش داریم:Smiley35:

mahan birabt
05-10-2016, 05:14 PM
ماشالا قسمت به قسمت بهتر میشه...متن ها روز به روز قوی تر...از اون تیکه که از جان اسنو پرسیدن چی دیدی؟ گفت هیچی خیلی خوشم اومد( بعد از مرگ خاموشی مطلق است) ...آریا مشخص بود بیناییشو به دست میاره...اون مذهبی ها هم حرفاشون خیلی برا ماها آشناست( متاستفانه) و خیلی خوب بود.... در مورد رمزی اسنو هم که یه دختر استارک رو از دست داد و حالا یه پسر استارک را به دست آورد...(لعنت به رمزی) و در نهایت هم جان اسنو رفت به سمت شاه شدن ( اول وینتر فیل و بعد...) .کالیسی هم بیچاره دلم براش سوخت..البته خوب مادر ازدها دوباره قدرتو به دست میگیره..و سرسی هم که یه هیولا پرورش داده....
درمورد سکانس معروف برج شادی هم خیلی به نظرم انتخاب بازیگرا عالی بود..مشخص شد ند استارک هم با خنجر از پشت تونسته بود موفق بشه و خوب برای پسرش یه کم باعث ناراحتی شد...توی پایک هم (همون محل آهن زاده ها) یه جنایتی رخ داده بود که این قسمت دیگه بهش پرداختی نشد.امیدوارم در ادامه داستان اون یارو مشخص بشه.کلا عجب سریالی (حیف حیف فصل 8 قراره تموم شه)

در کل به نظرم فصل 6 تا اینجا و شاید 2 قسمت دیگه آرامش قبل از طوفانه...و بعد شروع میشه باز اتفاق های عجیب...امیدوارم این فصل آخرین فصل حضور رمزی و این آتو آشغالا باشیم

ShInOdA
05-10-2016, 06:14 PM
قسمت بسیار خوبی بود ...
یجورایی این قسمت تا الان قوام سریالِ ...
همه چی یک روند منطقی و خوبی داشت کمی هم از سرعت کاسته شد که بنظرم خوبِ ...
مبارزه برج شادی رو خوب دراورده بودن ... الان برن با خودش میگه پدرش دیگه چه دروغ هایی بهشون گفته !! تو پیش بینی هم گفته بودم کامل اتفاقات برج رو نشون نمیدن این قسمت:Smiley16:
سکانسها یجوری زنجیر وار بودن ... بحث گفنگو کردن از تریون >> گفتگوی اسپارو و پادشاه
پرنده های واریس >> پرنده های سرسی
++ دو مورد عذاب اور همیشگی ... کالیسی و سم ... :Smiley18:کالیسی که فاز ورش میداره من فلانم و بهمانم و ... سم که همش بالا میاورد و کلی دیالوگ چرت و چرند :Smiley104:
نمیدونم عجیبِ رمزی منفوریتش تو سریال برای من از همه منفورین کمتره ! خیلی باهوش و مکاره ... الانم که یه برگ برنده افتاده دستش ... .. .
اریا این قسمت خیلی خوب بود ... اون بکگراند هایی که از جاکان میداد تو سریال عالی بود ... ( نو وان )
در اخر هم کسل بلک زیبا بود البته انتظار اعدام اونارو نداشتم فک میکردم سرهاشونو میزنه که اعدام گزینه بهتری بود قشنگ خفت و ذلت تو صورت کریهشون معلوم بود،و جانی که از قسم ازاد شد
9 / 10

KEVIN GARVEY
05-10-2016, 06:24 PM
آقا یه سوال. الان مذهب اسپاروها و هیچکس ها و خدای آتش و نور چه فرقی میکنن. فکر نمیکید جنگ آخرالزمان این دنیا همین جنگ دین ها باشه

lady snow
05-10-2016, 07:07 PM
وقتی دوتا شمشیر رو کشید یکی رو از غلاف بیرون آورد و اون یکی رو همونی که تو زمین فرو کرده بود رو گرفت دیگه
اینم عکسی که از اون لحظه فریز کردم

مرسی. چند بار این تیکه رو دیدم تا متوجه شدم:Smiley36:
راستی کسی میدونه اسم بازیگر نقش سر آرتور چیه؟ من نمیشناسمش حالشم ندارم تیتراژ رو چک کنم

alisoltani87
05-10-2016, 07:20 PM
بازیگر جوونی ند استارک لازمه ند استارک ساده و خام رو منهای تجربه نشون بده که خوب هم نشون میده، بزرگ کردن هیکل هم کاری نداره، چه از طریق جلوه های ویژه و چه از نظر انتخاب بازیگر، ازونجایی که ما با یه جنگجوی متوسط روبروییم، که از نظر جنگاوری هیچ اسمی در نکرده، باید انتظار یه هیکل متوسط رو هم داشته باشیم (ضمن این که با ند استارک جوون و حدودا بیست ساله مواجهیم)

سم قراره راهکار بده همون طور که تا الان می داده. فقط تا الان با کتابای کمی که خونده بود در آینده با کتابای بی شماری که می خونه، به جای این که نشون بدن چطور از گیلی جدا میشه و چرا وقتی برمیگرده تنها برمیگرده توی این سکانس توضیحش دادن. برای در آوردن شخصیت و اتفاقا سکانس لازمی بود.

از حضور واریس توی میرین راضی ام کارش قشنگ بود ته و توی ماجرا رو درآورد.

اونجایی هم که میستر پایسل کوه رو دیدو ترسید بامزه بود با صدایی که ازش دراومد :Smiley14:

های اسپرو به نظر من جزو شخصیتایی نیس که به این راحتی از داستان بره، مث ملیساندرا احتمالا شخصیت یا فیزیک دیگه ای پشت داستانشه. برای هدفی بزرگتر داره حرکت می کنه و کار احمقانه نمی کنه، حواسش هم جمعه، اشتباه هم نکرده، انتظار نقش جدی تر ازش دارم.

مشتاقم ببینم کی توی لیست آریا بود شاید منظور کسایی باشه که قراره به دست آریا و در راه خدای بیشمار چهره کشته بشن.

این که جان اسنو چطور می خواد بجنگه جای نگرانی نداره واسم، هرچند قبل از کشته شدنش و جنگیدن برای هدف نگهبانان شب برام جذابیت بیشتری داشت، به عنوان یه فرمانده جنگی می پسندمش ولی پختگی یه پادشاه رو نداره، در واقع یه سیاست مدار نیس برای این که پادشاه بشه.

Sherlock
05-10-2016, 07:51 PM
بازیگر جوونی ند استارک لازمه ند استارک ساده و خام رو منهای تجربه نشون بده که خوب هم نشون میده، بزرگ کردن هیکل هم کاری نداره، چه از طریق جلوه های ویژه و چه از نظر انتخاب بازیگر، ازونجایی که ما با یه جنگجوی متوسط روبروییم، که از نظر جنگاوری هیچ اسمی در نکرده، باید انتظار یه هیکل متوسط رو هم داشته باشیم (ضمن این که با ند استارک جوون و حدودا بیست ساله مواجهیم)

ند زمانی به برج شادی میره که جنگ دیگه تموم شده و شورش رابرت به سرانجام رسیده. اونا پیروز شدن و حکومت رو به دست گرفتن. پس اون قدر هم خام و بی تجربه نبوده. اصلاً بعد از این قضیه ادارد به وینترفل برمی‌گرده و ۱۵ سال بعدی رو تا شورش بیلون گریجوی خیلی کم از اون‌جا خارج میشه پس خیلی بعیده که با پایان جنگ اصلی هنوز هم این قدر خام و ناپخته باشه.

Admini3trator
05-10-2016, 09:28 PM
مرسی. چند بار این تیکه رو دیدم تا متوجه شدم:Smiley36:
راستی کسی میدونه اسم بازیگر نقش سر آرتور چیه؟ من نمیشناسمش حالشم ندارم تیتراژ رو چک کنم

http://www.imdb.com/name/nm1074361/

تو Black Sails هم بازی کرده .

abbas stannis
05-10-2016, 09:31 PM
آقا یه سوال. الان مذهب اسپاروها و هیچکس ها و خدای آتش و نور چه فرقی میکنن. فکر نمیکید جنگ آخرالزمان این دنیا همین جنگ دین ها باشه

مذهب های اسپارو و پیروانش به عنوان "مذهب هفت" شناخته میشه که معتقدند یک خدای اصلی وجود داره که دارای هفت بعد هست. شامل پدر، مادر، آهنگر، جنگجو، غریبه، دوشیزه، عجوزه. این مذهب بیشترین پیرو رو در وستروس داره و فقط شمالی ها و آهن زادگان این دین رو نمی پرستند.

هیچکس ها که همون مردان بی چهره هستند ، خدای فراوان چهره رو می پرستند. پيروان خدای بسيار چهره باور دارند که مرگ پايانی رحمت آميز بر رنج ها است. زمانی که يک مرد بی چهره هويتش را رها می کنه تا به خدمت خدای بسيار چهره دربیاد، او تنها بايد اهدافی را که به او گفته می شود رو بکشه نه اين که خودش تعيين کنه که چه کسی ارزش «هديه» آن ها را دارد. پیروان این خدا در براووس هستند.

همچین داخل وستروس دو نوع خدا دیگه وجود داره که یکی خدایان قدیم هست که شمالی ها بهش معتقدند و اون یکی خدای مغروق هست که آهن زادگان بهش اعتقاد دارن.

اما اون جنگی رو که بهش اشاره کردید بیشتر شامل این دو خدا میشه که در ادامه میگم:
خدای روشنایی که اسم اصلیش رلور هست در اسوس بیشتر طرفدار داره و خیلی کم داخل وستروس پیرو داره . اساس این مذهب وابسته به یک دوگانگی است، دیدگاهی مانی گرایانه، که در یک سو رلور به عنوان خدای روشنایی، حرارت و زندگی و در سوی دیگر خدایی که اسمش نباید گفته شود(آدر بزرگ) به عنوان خدای یخ و مرگ قرار دارد. ( البته خود مارتین گفته که "رلور" و "آدر بزرگ" در داستانش حضور فیزیکی ندارند)

هر دو طرف درگیر نبردی ابدی بر سر سرنوشت جهان هستند. جنگی که بنا به پیشگویی‌های باستانی در کتاب‌های متعلق به آشایی وقتی خاتمه پیدا می‌کند، که آزور آهای به عنوان ناجی دوباره بر گردد، در حالی که شمشیر مشتعل و سرخ قهرمانان که لایت برینگر نامیده می‌شود در دستانش قرار دارد و از سنگ اژدها بیرون می‌آورد.طبق گفتهٔ مارتین این مذهب تقربیا بر اساس پرستش آتش در آیین زرتشتی است. جنبه های دوگانه این مذهب از آیین زرتشتی و کاتار های (Cathars) قرون وسطی در اروپا که در جریان جنگ‌های صلیبی آلبیجنسی (Albigensian Crusade) نابود شده بودند، الهام گرفته شده است.

AdibTE
05-10-2016, 11:04 PM
وقتی سرعت و کیفیت سریال رو نسبت به چند فصل قبل نگا میکنی کاملا مشخص که زمین تا آسمون بهتر و بهتر شده. سرعت سریال که بماند، هیجان هم بماند، اینکه آخر هر قسمت میگی "اه کاش تموم نمیشد." خیلی سخته. -_- چیزی نمیگم دیگه با این دیالوگ تنهاتون میزارم. :))

http://picoup.ir/images/07242880509303268803.jpg

+ A wise man once said the true history of the world, Is the history of great conversations in elegant rooms.

- Who said this؟

+ Me, Just now.

+يک مرد دانا يک زماني گفت که تاريخ واقعي دنيا، تاريخ گفتگوهاي مهم در اتاق هاي زيبا هستش.
- کي اين حرف رو زد؟
+ خودم. همين الان.

iran9win
05-11-2016, 04:00 AM
دوستان به نظر من سکانس نبرد برج شادی
بهترین و زیباترین و واقعی ترین سکانس از نبرد تن به تن از یک قهرمان با چند نفر همزمان هست
کل تاریخ سینما میگم
از بروسلی بگیر تا تروی و غیره......
لطفا هرکسی نظری خلافش رو داره معرفی کنه تا بریم ببینیم کجاست بهتر ار این سکانس

از نظر من همین تک سکانس ارزش یک اسکار داره

تا حالا ندیدم یک سکانس بدون هیچ حرف و حدیث جانبی بتونه فقط با تصویر به این زیبایی قدرت و قابلیتهای یک ابر قهرمان رو به همه نشون بده و متوجه کنه

و این دقیقا تعریف خالص هنر کارگردانی و سینماست

mlu7
05-11-2016, 11:12 AM
اخ این رمزی عشق منه لامصب
خدا کنه نمیره اگه هم بمیره ب دست جان بدترین شکل ممکن

MDZaRa
05-11-2016, 11:40 AM
توجه كردين توي داستان رفتار سرسي مثل پسري ميشه كه شاهه، مثلاً اون موقعي كه جافري شاه بود سرسي هم مثل جافري يه شخصيت نفرت انگيز پيدا كرده بود>:)
ولي حالا مثل تامن شده حال بهم زن و بي بخار:-&
شايدم اين تاثير رفتار شاه رو نشون ميده روي خونواده خودش!
البته اون موقعي كه جافري بود لنيستر بزرگ هم بود و كاملاً خاندان رو تحت سلطه داشت و سرسي هم خيلي از اين نظر پشتش گرم بود:Smiley78:

New_Sense
05-11-2016, 03:22 PM
دوستان به نظر من سکانس نبرد برج شادی
بهترین و زیباترین و واقعی ترین سکانس از نبرد تن به تن از یک قهرمان با چند نفر همزمان هست
کل تاریخ سینما میگم
از بروسلی بگیر تا تروی و غیره......
لطفا هرکسی نظری خلافش رو داره معرفی کنه تا بریم ببینیم کجاست بهتر ار این سکانس

از نظر من همین تک سکانس ارزش یک اسکار داره

تا حالا ندیدم یک سکانس بدون هیچ حرف و حدیث جانبی بتونه فقط با تصویر به این زیبایی قدرت و قابلیتهای یک ابر قهرمان رو به همه نشون بده و متوجه کنه

و این دقیقا تعریف خالص هنر کارگردانی و سینماست

یه مقداری حرفتون اغراق هست به هیچ وجه بهترین سکانس جنگ تن به تن بین یک قهرمان با چند نفر همزمان توی تاریخ سینما نیست . سکانس خوبیه ولی اینقدری که شما بزرگش کردین به هیچ وجه .

نمونه سکانس هایی هم بخوام مثال بزنم در فیلم «گلادیاتور » ریدلی اسکات میتونید ببینید به شدت قدرتمند هست و حتی فیلم « ارباب حلقه ها » یک چنین صجنه هایی رو داره و یا حتی فیلم « آخرین موهیکان » از مایکل مان اینم باز صحنه های مشابهی داره که قدرتمنده ؛ و یا حتی فیلم « اسپارتاکوس» کوبریک که مایکل داگلاس بازی میکنه و یا فیلم « بن هور » بازم فیلمای دیگه ای هم هست الان حضور ذهن ندارم ولی مطمنا فیلم گلادیاتور صحنه های درگیری دقیق مشابه همین سکانس رو داره و به شدت قدرتمند تر هست .

iran9win
05-11-2016, 04:08 PM
یه مقداری حرفتون اغراق هست به هیچ وجه بهترین سکانس جنگ تن به تن بین یک قهرمان با چند نفر همزمان توی تاریخ سینما نیست . سکانس خوبیه ولی اینقدری که شما بزرگش کردین به هیچ وجه .

نمونه سکانس هایی هم بخوام مثال بزنم در فیلم «گلادیاتور » ریدلی اسکات میتونید ببینید به شدت قدرتمند هست و حتی فیلم « ارباب حلقه ها » یک چنین صجنه هایی رو داره و یا حتی فیلم « آخرین موهیکان » از مایکل مان اینم باز صحنه های مشابهی داره که قدرتمنده ؛ و یا حتی فیلم « اسپارتاکوس» کوبریک که مایکل داگلاس بازی میکنه و یا فیلم « بن هور » بازم فیلمای دیگه ای هم هست الان حضور ذهن ندارم ولی مطمنا فیلم گلادیاتور صحنه های درگیری دقیق مشابه همین سکانس رو داره و به شدت قدرتمند تر هست .

این که نشد دوست عزیز اسم فیلم مینوسی!!!!

برادر یک سکانس دقیقا یک سکانس به ما معرفی کن از اینهمه که گفتی
ما بریم ببینم که در یک نبرد یک به چند بدون حرف و حدیث و فقط از روی تصویر یک ابرقهرمان رو نشون بده که چند نفر از پسش برنمیان

در ضمن با این سبکی که شما مثال زدی بالیوود هم هست کلی صحنه نبرد تک به چند داره نه دوست عزیر؟؟!؟:Smiley36::Smiley36::Smiley36::Smil ey36::Smiley35::Smiley35::Smiley35::Smiley35:

M A S T E R
05-11-2016, 05:14 PM

ما بریم ببینم که در یک نبرد یک به چند بدون حرف و حدیث و فقط از روی تصویر یک ابرقهرمان رو نشون بده که چند نفر از پسش برنمیان

در ضمن با این سبکی که شما مثال زدی بالیوود هم هست کلی صحنه نبرد تک به چند داره نه دوست عزیر؟؟!؟:Smiley36::Smiley36::Smiley36::Smil ey36::Smiley35::Smiley35::Smiley35::Smiley35:

در فیلم تروی مبارزه آکیلیس ( برد پیت ) در شروع جنگ که کشتیشون به ساحل لنگر میگیره و بقیه هنوز نرسیدن . یه سکانس فوق العادست هرچند ه از این سکانسها در فیلم تروی زیاده

New_Sense
05-11-2016, 07:37 PM

در ضمن با این سبکی که شما مثال زدی بالیوود هم هست کلی صحنه نبرد تک به چند داره نه دوست عزیر؟؟!؟

اول اینکه شما که دم از سینما و هنر خالص و کارگردانی میزنی باید یه فیلم بهت معرفی میشه کامل ببینی ؛ و خب من اگر دقیق اون سکانس رو بهت معرفی کنم تو که نمیدونی دقیق کجای فیلم رخ میده ؛ مگه چی میشه 2 ساعت یا 3 ساعت فیلم رو ببینی ؟ اینایی که گفتم از شاهکارهای سینمای جهان هستن و همشون جزو 250 فیلم برتر جهان هستن و کارگردان هاشون هم مطرح هستن .

اینکه میایی فیلمهای بزرگی چون اسپارتاکوس و بن هور و گلادیاتور که همشون ماشالا هرچی اسکار و جایزه درو کردن و همگی نقد مثبتی داشتن رو با بالیوود مقایسه میکنی نشون میده اطلاعاتی از سینما نداری و خب بسنده کردی به 4 تا سریال و فیلم جدید توی همین 10 یا 20 سال اخیر ؛ و این خیلی بده . پیشنهادم اینه حتما فیلمهای مطرح دنیا از چاپلین تا نولان رو ببین .

من خودم از نبرد قلعه شادی در این سکانس لذت بردم ولی اینو یادمون باشه همه این صحنه ها و سکانس های مطرح و خوب وام دار فیلمهای بزرگ قبل از خودشون هستن و به هیچ وجه زودی بدون داشتن اطلاعات و ندیدن اون فیلمهای نگیم که بهترین سکانس در تاریخ سینما هست .

برای اینکه شما هم بری ببینی سکانس مطرح آخرای فیلم گلادیاتور ؛ ماکسیموس ( با بازی راسل کرو ) که به عنوان گلادیاتور در ارنا با چند نفر میجنگه .

abbas stannis
05-11-2016, 07:54 PM
تماشای اپیزودها برای بار اول جوری شده که ما تشنه ی دنبال کردن خطوط داستانی شخصیت های مختلف هستیم که ببنیم آنها چیکار میکنن و سرانجامشون به کجا می رسه و در بار اول چنان هیجان زده ایم که بعضی صحنه های جالب رو بهش توجه نمی کنیم.

الان یک بار دیگه که به تماشای این اپیزود نشستم و خط داستانی برام مهم نبود و به جزئیات توجه بیشتر کردم به نکته ای برخورد کردم که بسیار قامل تامل و غم انگیز هست.

http://picoup.ir/images/44628008108492725758.jpg

قهرمان زندگی برای هر کودک و نوجوانی پدرش است. و پدر در هر شرایطی باشه باز هم قهرمان و اسطوره زندگی پسرش هست. این قضیه برای برن استارک هم همینطوره. از همون کودکی داستان قهرمانی های پدرش در زمان شورش رابرت زبانزد خاص و عام بود. و برای برن ، ادارد استارک همون قهرمانی بی مثالی بود که به داشتنش افتخار می کرد. اگر چه ادارد بارها و بارها درباره سر آرتور دین با احترام صحبت می کرد و همیشه معتقد بود که اگر هاولند رید نبود کشته می شد اما باز هم پیروز نبرد بود و برای برن پدری بود که حتی در مقابل بهترین های شمشیرزنی وستروس پیروز شده بود.

http://picoup.ir/images/02306969200427126114.jpg

اما زمانی که برن از حقیقت مبارزه ی تن به تن باخبر میشود میتوان بهت را در چهره ی بسیار جوانش دید . بهتی که هم غمی را پنهان می کند و هم به ما میگوید که قهرمان همیشگی زندگی او یعنی پدرش دیگر آن قهرمان و اسطوره بی نقص دوران کودکیش نیست. و چقدر بده یک نوجوان بعد از مرگ پدرش این رو بفهمه و پدر هیچ فرصتی برای دفاع از خودش نداشته باشه.:Smiley116:

http://picoup.ir/images/11809249130671535289.jpg

iran9win
05-12-2016, 01:39 AM
اول اینکه شما که دم از سینما و هنر خالص و کارگردانی میزنی باید یه فیلم بهت معرفی میشه کامل ببینی ؛ و خب من اگر دقیق اون سکانس رو بهت معرفی کنم تو که نمیدونی دقیق کجای فیلم رخ میده ؛ مگه چی میشه 2 ساعت یا 3 ساعت فیلم رو ببینی ؟ اینایی که گفتم از شاهکارهای سینمای جهان هستن و همشون جزو 250 فیلم برتر جهان هستن و کارگردان هاشون هم مطرح هستن .

اینکه میایی فیلمهای بزرگی چون اسپارتاکوس و بن هور و گلادیاتور که همشون ماشالا هرچی اسکار و جایزه درو کردن و همگی نقد مثبتی داشتن رو با بالیوود مقایسه میکنی نشون میده اطلاعاتی از سینما نداری و خب بسنده کردی به 4 تا سریال و فیلم جدید توی همین 10 یا 20 سال اخیر ؛ و این خیلی بده . پیشنهادم اینه حتما فیلمهای مطرح دنیا از چاپلین تا نولان رو ببین .

من خودم از نبرد قلعه شادی در این سکانس لذت بردم ولی اینو یادمون باشه همه این صحنه ها و سکانس های مطرح و خوب وام دار فیلمهای بزرگ قبل از خودشون هستن و به هیچ وجه زودی بدون داشتن اطلاعات و ندیدن اون فیلمهای نگیم که بهترین سکانس در تاریخ سینما هست .

برای اینکه شما هم بری ببینی سکانس مطرح آخرای فیلم گلادیاتور ؛ ماکسیموس ( با بازی راسل کرو ) که به عنوان گلادیاتور در ارنا با چند نفر میجنگه .

شما اعصاب نداری معلومه

و کلا از اون دست ادمها هستی که فکر میکنی قلمبه سلمبه حرف بزنی یعنی خیلی خفنی !!!

به هر حال من نظرم رو واضح گفتم و شعار ندادم گفتم به نظر من و قصدم هم اینه اگر جایی هست از شما ها بشنوم و برم ببینم

ولی سکانسی که شما معرفی کردی اصلا خاص نیست و هیچ جذابیتی نداره اونو دیدم اتفاقا

در پایان با احترام من اصلا مثل شما نیستم که ادعام شه همه چی رو میدانم

New_Sense
05-12-2016, 02:33 AM
شما اعصاب نداری معلومه

و کلا از اون دست ادمها هستی که فکر میکنی قلمبه سلمبه حرف بزنی یعنی خیلی خفنی !!!

به هر حال من نظرم رو واضح گفتم و شعار ندادم گفتم به نظر من و قصدم هم اینه اگر جایی هست از شما ها بشنوم و برم ببینم

ولی سکانسی که شما معرفی کردی اصلا خاص نیست و هیچ جذابیتی نداره اونو دیدم اتفاقا

در پایان با احترام من اصلا مثل شما نیستم که ادعام شه همه چی رو میدانم

عجب ! میگین راهنمایی کن راهنمایی میکنم بهتون بر میخوره و ناراحت میشین :Smiley36:

من ادعایی نکردم اطلاعاتی که دارم رو بهتون گفتم ؛ دیگه هر جور دوست دارین میتونین برداشت و قضاوت کنید .

موفق و پیروز باشی .

HAMID13
05-12-2016, 02:39 AM
تفاقات برج شادی کامل نشون داده نشد ولی بازسازیش خیلی خوب بود (کلا داستان برن تو این فصل خیلی خوبه ) سر آرتور دین عالی بود عالی

آمبر ها ریکان رو تسلیم کردن و حالا بولتن + کا استارک + آمبر متحد شدن (ولی حسی که دارم اینه که رمزی نمیتونه شمال رو نگه داره کاری به جنگ پیش رو ندارم کلا نمیتونه نگه داره)

داستان دنریس که مزخرفه آخرش اژدهاش باید نجاتش بده

کینگز لندینگ مثه اینکه عمو کوان علاقه ای به سرسی و جیمی نداره و اونارو دور نگه میداره گنجشک اعظم هم که بچه شاه رو حساب نمیکنه ایشالا ی درگیری خوشگل پیش میاد ولی اونچیزی که مشخصه زور سلطنتی ها به سپتی ها نمیرسه

آریا بالاخره چمشو بدست آورد حالا ی کم داستانش جبو بره بهتر میشه ازین بلا تکلیفی درمیاد

نگهبانی من تموم شد(خیلی جملش خوب بود جان پیمانشو شکوند و حالا ازین به بعد داستانش دیدنی تر از همیشه میشه)

alisoltani87
05-12-2016, 10:46 AM
ند زمانی به برج شادی میره که جنگ دیگه تموم شده و شورش رابرت به سرانجام رسیده. اونا پیروز شدن و حکومت رو به دست گرفتن. پس اون قدر هم خام و بی تجربه نبوده. اصلاً بعد از این قضیه ادارد به وینترفل برمی‌گرده و ۱۵ سال بعدی رو تا شورش بیلون گریجوی خیلی کم از اون‌جا خارج میشه پس خیلی بعیده که با پایان جنگ اصلی هنوز هم این قدر خام و ناپخته باشه.

زمانی که رابرت میره و ند رو میاره هفده ساله که همدیگه رو ندیدن، اون زمان زمانیه که نوزادی به نام جان رو همراه خودش آورده. شخصیت استارک ها به طوری که لیتل فینگر تو فصل یک توصیف می کنه، Starks, quick temper, slow minds.. منظور منم از ساده و خام بودن، سادگیه و هفت خط نبودن، همون چیزی که ند استارک به عنوان دست پادشاه هم همچنان تو خودش دارتش. منظورم از تجربه هم یه نگاه پخته س، که در گذر سال ها شکل می گیره و روی چهره تأثیر می ذاره، بازیگر ند استارک بیست ساله که به قول شما تازه از جنگ برگشته و بی تجربه هم نیس، تازه از جنگ برگشته و لازمه سادگی همراه و بی تجربگی جوونی همچنان توی ظاهر بازیگرش وجود داشته باشه. بازیگر ند استارک چهل ساله سادگی رو داره توی نگاهش ولی چهره پخته ای داره. از این جاس که میگم انتخاب بازیگر برای هر دو به طور قابل قبولی خوب بوده.

meraj88
05-12-2016, 11:48 AM
چرا همه میگن جان پیمانش رو شکوند؟ حالا دقیقا یادم نیست ولی فکر کنم سوگندشون تا مرگ پا برجا بود...جان هم که مرد و زنده شد یعنی تا مرگ هم نگهبان بود ولی از الان به بعد بعد از مرگه.......پس سوگندش نشکسته بلکه تموم شده...
یه شوخی :فکر کنید اخر سریال بفهمیم این ها جان اسنو زنده نشده بلکه بفیه همه مردن و از این فصل به بعد داستان بعد از مرگشون بوده(مثل لاست)

"Ross Geller"
05-12-2016, 01:12 PM
فک نکنم امبر ها متحد بولتون ها بمونن ! برن توی فصل 3 میگه ریکون برو پیش امبر ها اونا هنوز متحد استارک ها هستن .
رمزی هم گفت آمبر ها با پدرم متحد نشدن . احتمالا نقشه ای داره این آمبری که دیدیم . چون اگه جان هم بخواد شمال رو بگیره و با بولتون ها بجنگه به متحد نیاز داره و به کمک وحشی ها تنها نمیتونن پیروز بشن . :Smiley35:

alisoltani87
05-12-2016, 02:23 PM
من فک می کنم ملیساندرا از نسل فرزندان جنگل یا خواهر کلاغ سه چشم باشه که فعلن برن پیششه و همون طور که کلاغ سه چشم از دور همه وقایع رو زیر نظر داره، ملیساندرا هم در جریان مسائل هس و این که میگه برای خدای نور تلاش می کنه همه فیلمشه، و این که میگه دیگه مطمئن نیسم از این که چی درسته هم فیلمشه، می خواد اعتماد سر دواووس و جان رو به دست بیاره، در واقع می دونه که نجاتشون وابسته به اینه که سه اژدها، سوارهای درستی داشته باشن، و در واقع دارن جنگ پیش رو رو مدیریت می کنن. یه جور دیگه بخوام بگم، توی جنگ اصلی که با وایت واکرها و وایت ها دارن، لازمه فرمانده های درست سر جاشون باشن، و کلاغ سه چشم نیروهایی رو به جاهای مختلف فرستاده تا کارها رو هماهنگ و مدیریت کنن، از این نیروها یکی ملیساندرا باید باشه، یکی ایریوی تاجر یا همون کسی که سه تا تخم اژدها رو به دنریس داد، و یکی دیگه جان آهاکار یا همون استاد آریاس. و برای اطمینان از این که همه چیز سر جای خودش قرار بگیره، برن رو هم داره بهش اطلاعات می ده تا جان اسنو رو در مسیر درست قرار بده

amrtat71
05-12-2016, 03:13 PM
یه چیزی خیلی اذیتم میکنه همیشه قبل از یه صحنه عالی باید ی چیز مزخرف باشه..:Smiley18::Smiley18:
مثلا همین قسمت دقیقا باید قبل از حادثه برج شادی ما باید استفراغ سم رو نگاه کنیم:Smiley19: ...خدا لعنت کنه کارگردان:Smiley13:....هی میخوایم از اولش ببینیمش ک سم....:Smiley107:

iran9win
05-12-2016, 07:19 PM
عجب ! میگین راهنمایی کن راهنمایی میکنم بهتون بر میخوره و ناراحت میشین :Smiley36:

من ادعایی نکردم اطلاعاتی که دارم رو بهتون گفتم ؛ دیگه هر جور دوست دارین میتونین برداشت و قضاوت کنید .

موفق و پیروز باشی .

شما عزیزی منم خدا شاهده قصدم این نبود
به هرحال کلا عذر قصد این نبود کلا و از ما دلگیر نباش

shahramz
05-13-2016, 04:04 PM
کسی میتونه موسیقی پایانی قسمت سوم رو بزاره برا دانلود؟ خیلی زیبا بود............

abbas stannis
05-13-2016, 08:07 PM
کسی میتونه موسیقی پایانی قسمت سوم رو بزاره برا دانلود؟ خیلی زیبا بود............

بفرمایید

دانلود (http://s7.picofile.com/file/8251225750/game_of_thrones_music.mp3.html)

موزیک زیبایی هست
درست زمانی که این جمله از زبان جان اسنو گفته میشه : my watch has ended
همچین کاوری براش قشنگه:Smiley69:

http://picoup.ir/images/38248603306820281007.jpg

shahin9191
05-14-2016, 01:45 AM
دوستان یه سوال؟ با این فرض که جان اسنو یه تارگرین باشه دقیقا چه نسبتی با دنریس داره؟ و اینکه مادر دنریس همون الیا مارتله؟ یه توضیح کوتاه بدین ممنون میشم

Katy Perry
05-14-2016, 07:46 AM
بفرمایید

دانلود (http://s7.picofile.com/file/8251225750/game_of_thrones_music.mp3.html)

موزیک زیبایی هست
درست زمانی که این جمله از زبان جان اسنو گفته میشه : my watch has ended
همچین کاوری براش قشنگه:Smiley69:

http://picoup.ir/images/38248603306820281007.jpg

واقعا اهنگ قشنگی بود ... مرسی

alisoltani87
05-14-2016, 09:32 AM
دوستان یه سوال؟ با این فرض که جان اسنو یه تارگرین باشه دقیقا چه نسبتی با دنریس داره؟ و اینکه مادر دنریس همون الیا مارتله؟ یه توضیح کوتاه بدین ممنون میشم

جان اسنو اگر یه تارگرین باشه فرزند ریگار و لیانا استارکه، ریگار برادر بزرگتر دنریس میشه و هر دوشون فرزندای پادشاه دیوانه؛ ینی دنریس عمه جان اسنو میشه. الیا مارتل زن اول ریگار میشه که طبق گفته ها توسط کوه کشته میشه، گفته میشه ریگار و الیا یه دختر و یه پسر داشتن که اون ها هم کشته شدن.
از خاندان تارگرین از ایگون تارگرین که برادر کوچکتر پادشاه دیوانه س و عموی دنریس خبری نداریم که زنده س یا مرده.

Hound
05-14-2016, 03:03 PM
صحبت های Owen Teale (بازیگر نقش سر الیستر تورن ) . مخصوصا در مورد صحنه اعدام. یه خورده پیاز داغش رو زیادتر زدم خوشمزه تر شه :Smiley69:

http://watchersonthewall.com/wp-content/uploads/2016/05/tumblr_mba9jrzcgz1qis07wo1_500.jpg
سر الیستر - جیور مورمونت ( لرد فرمانده قبلی ) - جرج مارتین

http://winteriscoming.net/wp-content/uploads/2016/05/GoT-603-32-630x361.jpg
من جنگیدم , شکست خوردم , حالا ارام می گیرم. اما تو , لرد اسنو , تا ابد در جنگ و درگیری خواهی بود !

http://watchersonthewall.com/wp-content/uploads/2016/05/33F8CFF100000578-3580252-image-a-18_1462767365311.jpg

http://winteriscoming.net/wp-content/uploads/2016/05/GoT-603-36-810x467.jpg
توی صحنه اعدام از بدلکار استفاده نکردیم. چند تا متخصص روی کار نظارت داشتن. زیر لباس هامون لایه های محافظ گذاشتن. مخصوصا نزدیک گردن. یه سیم طراحی کردن که وزن اصلی رو موقع اعدام , اون سیم تحمل کنه. وقتی خودم روی سکوی اعدام ایستادم به خودم گفتم : اینقدرام بد نیست ! بد ناظر صحنه گفت : الان می خوایم دستاتون رو پشتتون ببندیم! وقتی این کارو کرد حس خیلی بدی پیدا کردم. استرس گرفتم . ترسناک بود و هیچ کاری نمی تونستم بکنم. حتی با این که متخصص امنیت این صحنه اونجا ایستاده بود و دائم با ما صحبت می کرد و اطمینان می داد که نگران نباشیم!!! ... فیلم برداری این صحنه در تمام طول عمر حرفه ایم , یکی از شوک اورترین و ترسناک ترین لحظات بود. واقعا می ترسیدم. هر کس دیگه ای هم بود می ترسید. با اینکه فشار رو روی گردنم حس نمی کردم. لایه های امنیتی مخصوصی زیر لباسم بود. باید توی اون لحظات نقش رو بازی می کردم!!!... همه افرادی که داشتن صحنه رو از نزدیک می دیدن توی شوک بودن و دلهره ! به هر حال این صحنه برای تنبیه و مجازات بود. باید ترسناک در میومد ! این تکنیکی که طراحی کردن برای طبیعی دراوردن صحنه دار زدن , خوب جواب داد. هر چند که پدر من در اومد !

saeedgreat
05-14-2016, 08:17 PM
جان اسنو اگر یه تارگرین باشه فرزند ریگار و لیانا استارکه، ریگار برادر بزرگتر دنریس میشه و هر دوشون فرزندای پادشاه دیوانه؛ ینی دنریس عمه جان اسنو میشه. الیا مارتل زن اول ریگار میشه که طبق گفته ها توسط کوه کشته میشه، گفته میشه ریگار و الیا یه دختر و یه پسر داشتن که اون ها هم کشته شدن.
از خاندان تارگرین از ایگون تارگرین که برادر کوچکتر پادشاه دیوانه س و عموی دنریس خبری نداریم که زنده س یا مرده.

اقا این خانواده ی تارگرین چقد پیچیدس family tree شو دیدم هنگیدم.تو یه جاش زده بود زن تایوین لنیستر و madking با هم رابطه داشتند درسته؟یعنی ممکنه یکی از سه تا بچه های تایوین تارگرین باشه؟

тнor
05-14-2016, 08:45 PM
اقا این خانواده ی تارگرین چقد پیچیدس family tree شو دیدم هنگیدم.تو یه جاش زده بود زن تایوین لنیستر و madking با هم رابطه داشتند درسته؟یعنی ممکنه یکی از سه تا بچه های تایوین تارگرین باشه؟
این فقط یه حدس اگر هم باشه خیلی سخته که هر سه تا شون هم بچه مد کینگ باشن
بیشتر تئوری ها روی تریون هست البته درصد واقعی بودنش اندازه ددرصد واقعی بودن اینکه جان تارگریان باشه نیست

alisoltani87
05-14-2016, 09:52 PM
این فقط یه حدس اگر هم باشه خیلی سخته که هر سه تا شون هم بچه مد کینگ باشن
بیشتر تئوری ها روی تریون هست البته درصد واقعی بودنش اندازه ددرصد واقعی بودن اینکه جان تارگریان باشه نیست

بیشتر حدسا روی تیریونه، ولی یه جا خوندم، مدکینگ توی عروسی تایوین به زن تایوین تجاوز می کنه، که احتمالا دوقلوهای تایوین ینی جیمی و سرسی حرامزاده های مدکینگ میشن؛ یه جایی تیریون رفتار جافری رو به مدکینگ شبیه می دونه، و یه جایی سرسی به نداستارک می گه ازدواج خواهر برادری توی تارگرین ها برای حفظ خون کار طبیعی ای بوده.

در هر صورت چیز قطعی ای نیس.

kntu
05-14-2016, 10:36 PM
راستی یه سوال وجه تسمیه اپیزود چی بود؟

who broke his oath?

hasssan
05-14-2016, 10:49 PM

who broke his oath?

جان

Hound
05-14-2016, 10:55 PM

who broke his oath?

هم عهد شکنی و خیانت اعضای نایتزواچ به سرکردگی سر الیسر - هم خیانت House Umber که قسم خورده به استارک ها هستن (sworn to Stark) که ریکون استارک رو تحویل رمزی دادن ( به همراه اشا )
( Smalljon در این اپیزود با عهد شکنی خانوادگی , ریکون رو که پناهنده به اونها شده بود رو تحویل دشمن داد ). اگرم به معنای مثبت خارج شدن از یک عهد نگاه کنیم می شه بیرون شدن جا اسنو از عهد خودش به نایتزواچ.

koresh92
05-15-2016, 03:53 AM
1- ادیان توی فیلم خیلی زیاده خودش یک تایپیک جداگانه میخواد که فلسفه شون چیه
2- در مورد رمز زنده شدن مرده ها چیزی نگفتن هنوز داستان اونور دیوار جذاب تر

MDZaRa
05-15-2016, 03:03 PM
حتمالا دوقلوهای تایوین ینی جیمی و سرسی ح/ر/ام/ز/اد/ه های مدکینگ میشن
یعنی احتمالش هست Kingslayer پدر خودشو کشته باشه؟ ایمپ هم که کار مشابهی کرد با تایوین
برادران پدرکش:Smiley74:

lady snow
05-15-2016, 03:45 PM
به شخصه امیدوارم این بچه لنیسترا ربطی به مدکینگ نداشته باشن. :Smiley15:

Tha Real Nigga
05-15-2016, 09:47 PM
Tower of Joy - Jedi Battle (Game of Thrones + Star Wars)

http://8pic.ir/images/4vp8tjbop9yk5bj1ly5k.jpg

یو*تیوب (https://www.youtube.com/watch?v=4CTJEZXtr94)

دانلود و تماشا (http://www.namasha.com/v/2gbFYgxM)

shifter
05-16-2016, 03:14 AM
تارگرین ها به سنت والریایی ازدواج با محارم اعتقاد داشتن...پس چون سرسی و جیمی هم اینکارو کردن میشه نتیجه گرفت ربطی به ایریس (مد کینگ) داشتن؟

ali_74
05-16-2016, 03:22 AM
the best episode

тнor
05-16-2016, 04:19 AM
تارگرین ها به سنت والریایی ازدواج با محارم اعتقاد داشتن...پس چون سرسی و جیمی هم اینکارو کردن میشه نتیجه گرفت ربطی به ایریس (مد کینگ) داشتن؟
در صورتی نظریه شما درسته که از ذات تارگریانی خودشون خبر داشته باشن
اونجوری که تو مقالات مختلف خوندم همه تیریون رو به تارگریان ها ربط میدن

Tha Real Nigga
05-16-2016, 09:01 AM
دلیل اینکار سرسی و جیمی گرفتن امپراطوری بود بدون جنگ و خونریزی بود

ازدواج با محارم هم تمام تارگرین ها اینکار رو نکردن مثل اگان پنجم که با دختری که دوستش داشت ازدواج کرد نه مثل شاه دیوانه و همسرش-خواهرش یا اگان اول که با هر دو خواهرش ازدواج کرد !:Smiley35: