PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : Game Of Thrones | بحث اپیزودیک | فصل ششم , اپیزود چهارم

Katy Perry
05-16-2016, 12:13 PM
http://picoup.ir/images/48909163757835557264.jpg

Season 6, Episode 4, Book Of The Stranger
فصل ششم, قسمت چهارم, کتاب بیگانه

.:IMDB:. (http://www.imdb.com/title/tt4283016/?ref_=ttep_ep4)

خلاصه داستان اين قسمت : تیریون معامله‌ای می‌کند. جورا و داریو وظیفه سختی را برعهده می‌گیرند. جیمی و سرسی تلاش می‌کنند تا موقعیت خود را بهبود بخشند.

.:dl-topic:. (http://tvworld.info/showthread.php?t=46523&p=203722&viewfull=1#post203722) .:sub-topic:. (http://tvworld.info/showthread.php?t=46543&p=203738&viewfull=1#post203738)
ویرایش مدیریت:
لطفا جهت احترام به حقوق سایر اعضای انجمن:
از بیان هرگونه مطلب اسپویلری مرتبط با قسمت های آتی سریال خود داری نموده و از بحث درباره محتوای اپیزودها در تاپیک های غیر مرتبط و چتباکس خود داری نمایید.
برای دانلود زیرنویس هم از قسمت بالا به تاپیک مربوطه مراجعه فرمائید.
باتشکر از همه دوستان گرامی

klax0n
05-16-2016, 12:20 PM
سوال اصلی اینه: آیا در تاریخ گات اپیزود به این داغونی داشتیم؟
در ابتدا که هیچی نداشت و آب بندی بود، در پایان هم دوباره شاه‌کارهای سرکار خانم شروع شد!
حتی کسی حوصله ترجمه زیرنویسشم نداشت!
6/10

KEVIN GARVEY
05-16-2016, 12:29 PM
یکی از بهترین صحنه های احساسی و درام وشاید بهترینش صحنه رویارویی سانسا و جان بود. خیلی بهم چسبید.
سکانس دنریس بد نبود ولی خوبم نبود. اصلا غافلگیری ای نداشت.
فعلا زیرنویس شو ندیدم ولی قسمت خوبی بود.

srshtvworld
05-16-2016, 12:58 PM
خط داستانی دنریس واقعا خسته کنندست.تنها جذابتیش همینه که هر چند وقت یه بار ....

Sir Nikk
05-16-2016, 01:00 PM
طرفدارا انقدر انتظاراتشون بالا رفته که می خوان هر قسمت یه ارباب حلقه ها باشه
به نظر من قسمت متوسط رو به بالایی بود.
لیتلفینگر هم برگشت، کلا معلوم نیست این با کیه.
جالب ترین بخش این قسمت برای من به هم رسیدن استارک ها بعد از جدایی ریکان و برن بود.
این قسمت اوج نداشت
گاتی ترین سکانس باز هم برای رمزی بود، رمزی عالی بود عالی
منتظر قسمت بعد و برخورد برن و وایت واکرها هستم
نمره من به هر بخش:
دیوار: متوسط رو به بالا
گینگز لندینگ:متوسط
میرین: ضعیف
ویل:ضعیف
وینترفیل:عالی
سرزمین دوتاراکی: متوسط

Yellow King
05-16-2016, 01:07 PM
صحنه بغل کردن جان و سانسا واقعا نزدیک بود اشکم دراد! :Smiley116::Smiley24:

با اینکه نفهمیدم چرا لرد یلیش میخواد به سانسا کمک کنه ولی مهم اینه که سربازا میان کمک جان و به امید خدا دهنی از رمزی سرویس میشه! :Smiley36:

و بازهم صحنه ای دیگر رو شاهد بودیم که این رمزی چقدر دیوس باشه، از لحظار منفی یه جورایی خیلی خوبه! :))

این دنریس هم داستانش تخیلی شده چجوری اون همه رو کشت و اونجا رو آتیش زد اونم با سه تا مشعل آتیش؟! :Smiley39: ولی باز به ارتشش اضافه شد داره ترسناک میشه دیگه کم کم :Smiley19:

MDZaRa
05-16-2016, 01:21 PM
از نظر پیشرفت داستان دنی بدک نبود البته با توجه به اینکه نصف اپیزود بین دوتراکی ها بود این حدااقل انتظاره!
مثل چن قسمت قبلی کینگزلندینگ به نظر من همچنان ضعیفه
رمزی هم که با اون پیغامش گردنشو به لبه شمشیر جان (Longclaw) نزدیکتر کردش
ارتش ویل بک آپ درست حسابی واسه جان هست یا نه؟

King Jon snow
05-16-2016, 01:38 PM
قسمت چهارم فصل ششم بازی تاج و تخت برای من بسیار جذاب بود و کاملا انتظاراتم رو برآورده کرد.

اول اینکه به اون آرزمون رسیدیم که استارکی ها بالاخره چشمشون تو جمال هم باز شد.خیلی خوشحال شدم که سانسا بالاخره با جان اسنو ملاقات کرد و این تنها یه ملاقات ساده نبود بلکه شروعی بر اون چیزی که مدتهاست متنظرشیم یعنی حمله جان اسنو با گروه اعظمی از سپاه وفادار به وینترفل و کشتن اون رمزی بولتون خونخوار . لحظه ملاقات سانسا و جان بسیار دل انگیز بود برام.

و اما تیریون کوتوله دوست داشتنی :Smiley35: شما رو نمیدونم ولی من که مجذوب مدل حرفاش و سیاستش شدم. از اون طرف بالاخره شاهد حمله پایتخت نشینان به گنجشک اعظم خواهیم بود و به احتمال زیاد جیمی رهبری میکنه جنگ رو :Smiley69:

و
و
بله آخر قسمت که دنریس فوق العاده بود چقدر از این تیکه آخر قسمت خوشم اومد.دنی نشون داد الحق که مادر آف دراگون هستش و سازندگان سریال خیلی قشنگ و هیجان انگیز این قسمت رو نشون دادن.بازم زانو زدن موج زیادی جلوی دنی برام جذاب بود البته به عنوان یک طرفدار دنریس میگم وگرنه میدونم بعضی ها با دنریس مشکل دارن خب ظبیعتا منم با این بعضی ها مشکل دارم:Smiley104::Smiley104:

امتیاز من به این قسمت با قاطعیت : 10 / 10

тнor
05-16-2016, 01:43 PM
قسمت جالبی بود
از همه بیشتر میترسم ملت تو مرین بر علیه تریون بشن
جان اسنو هم که بلاخره تصمیمش رو گرفت و ملتی رو خوشحال کرد
جالب ترین نکته داستان هم برام نگاه های خریدانه تورموند به برین بود :Smiley14::Smiley14:
دنریس هم که اول رفت اون بالا فکر کردم میخواد به کال ها قدرتش رو نشون بده اما واقعا دمش گرم لشگرش رو یه شبه چندین برابر کرد:Smiley36:
رمزی هم که باز نشون داد که چطور ادمیه خدایش مارموز ترین شخصیت داستان میشه گفت همین رمزیه
لیتل فینگر هم که قشنگ سوار بر اسبی به نام لرد اف ویل هست
تیون هم که به اغوش گرم خانواده برگشت
واقعا هم که تایتل وان ترو کوین برازنده دنریس هست من موندم ملت از جونش چی میخوان یه زن این همه قدرت گرفته بس نیست باید اپلو هوا کنه تا راضی بشین

naafas
05-16-2016, 01:45 PM
به نظر من قسمت خوبی بود البته از سکانس های دنریس که بگذریم.
دیدار دوباره جان و سانسا با آهنگ مخصوص خاندان استارک اشک منو درآورد خیلی حال کردم، رمزی دیوانه داره منفورتر از اینی که هست میشه فقط امیدوارم جان پوستشو بکنه با وجود داشتن وحشی ها و سرداووس و میلساندار
بلاخره فهمیدیم که بران واقعا استنیس رو کشته.
سکانس های میرین جالب بود تیریون سیاستمدار خوبیه دیالوگهاشم عالیه.
لنیسترها و تایرل ها هم که متحد شدن بزنن کله گنجشک اعظم له کنن مارجری رو فکر میکردم طرفدار مذهب هفت میشه ولی مثه اینکه نمیشه.
لرد بیلیش هم رویت شد معلوم نیست طرف کیه و چی تو سرشه.

chanter
05-16-2016, 01:57 PM
قسمت متوسط بود در کل.

برای من این فصل وقت شمال جذابه.

اوه اوه پرومو قسمت 5 نشون داد خیلی میتونه خوب باشه

nemsis
05-16-2016, 02:05 PM
سلام

کلا قسمت های مربوط به دنریس که هیچی. البته آن قسمت آخرکه زد کال ها را ترکوند خوشم اومد من با این سیستم مرد سالار دوتراکی ها خیلی مشکل دارم. استثنائا این حرکتش خوب بود.

و آن قسمت رسیدن سانسا و جان به هم با آهنگ مخصص استارک ها عالی بود همونطور که دوستمون گفت. اونجا که نشسته بودن حرف میزدن خیلی خوببود هر دوشون واقعا بزرگ شده بودن مخصوصا سانسا. رمزی هر چی نداشت تنها حسنش این بود سانسا را از خواب خرگوشی بیرون آورد.

و نامه رمزی خیلی با حال بود. انصافا رجزخوانی کم داشتیم.

و در آخر اسکار ترسناکترین بخش این قسمت میرسد به آن نگاه آخر لرد بیلیش.به نظرم میاد صبر میکند خوب که ارتش جان ضعیف شد. و بعد از شکست بولتون ها. تازه میاد وسط و ارتش جان را شکست میده.

به شدت منتظر اپیزود بعد ستم به امید نابودی این گنجشک و سایر پرنده ها:Smiley35:

King Jon snow
05-16-2016, 02:11 PM
سوال اصلی اینه: آیا در تاریخ گات اپیزود به این داغونی داشتیم؟
در ابتدا که هیچی نداشت و آب بندی بود، در پایان هم دوباره شاه‌کارهای سرکار خانم شروع شد!
حتی کسی حوصله ترجمه زیرنویسشم نداشت!
6/10

من آخرش نفهمیدم مشکل بعضی از دوستان با دنریس چیه؟:Smiley104: خیلی سکانس آخر این قسمت قشنگ بود. برخورد یک زن با جماعتی از مردهای کودن . واقعا خوشم میاد من

من که دنی رو دوس دارم و بخش های مربوط بهش برام خیلی جذابه بخصوص که الان تیریون هم بهش ملحق شده:Smiley35:

cincinnatus
05-16-2016, 02:13 PM
قضیه اینه که گات خودش سطح انتظارات رو به قدری برده بالا که ما از هر قسمت انتظار شاهکاری در حد یک فیلم سینمایی بزرگ داریم که البته معمولا هم برآورده میشه. سیر داستان تا حدی معمولی بود و تقریبا آماده‌سازی برای ادامه فصل ولی حتی در یکی از قسمت‌های آرومش هم ما رو از دیدن یک صحنه هیجان‌انگیز مرگ بی‌نصیب نذاشت! عجب جانور زیرک و "حروم‌زاده‌ایه" این رمزی! تاکیدش به واژه "حرامزاده" تو نامش به جان جالب بود. البته که بهترین لحظه اپیزود دیدار جان و سانسا بود. سرآنجام "بعد از جدایی‌ها" دو استارک به هم رسیدن. باید ببینیم چطوری حق رمزی رو میذارن کف دستش! به نظرم برای اقلا گروهی از طرفداران دنیای بازی تاج و تخت که چندان علاقه‌ای به دنریس ندارن مثل من، این همه قدرت و موقعیتی که در اختیارش قرار میگیره جذاب نیست. بالاخره سر و کله‌ی لیتل‌فینگر هم که به شکل مشکوکی غیبت داشت تا حالا پیدا شد. قابل پیشبینی نیست این مرد!

klax0n
05-16-2016, 02:18 PM
حالا از گله که بگذریم نظرم در مورد قسمت‌های مختلف:

بهترین قمست مربوط به مکالمه‌های جان و سانسا بود، کاملا رومانتیک ...
نگاه‌های تورمند خیلی جالبه، نشونش که میدن ناخودآگاه میزنم زیر خنده!

صحبت‌های تریون کاملا من رو به یاد برجام مینداخت!

دهن ... بیلیش هم که خیلی نامرده!
درباره اینکه بیلیش کمک جان بیاد اصلا همچین فکری نکنید، بیلیش به جز سرویس کردن دهن رمزی و جان به چیز دیگه‌ای فکر نمیکنه
شاید هم میخواد به خاطر کشتن معشوقش از بولتن‌ها انتقام بگیره!

نامه رمزی هم به دلیل توجیه وحشی‌ها برای شرکت در جنگ بود! و دیدیم که کاملا هم به هدفش رسید وگرنه دلیلی نداشت رمزی همچین نامه‌ای بفرسته و باعث تحریک جان بشه

صحبت‌های تیون و خواهرش خیلی اذیت کننده بود به زور تحمل کردم

در پایان آخه چی فکر میکنن که این معجزه‌ها رو از دنریس نشون میدن؟!

Ever_3313
05-16-2016, 02:19 PM
سلام

کلا قسمت های مربوط به دنریس که هیچی. البته آن قسمت آخرکه زد کال ها را ترکوند خوشم اومد من با این سیستم مرد سالار دوتراکی ها خیلی مشکل دارم. استثنائا این حرکتش خوب بود.

و آن قسمت رسیدن سانسا و جان به هم با آهنگ مخصص استارک ها عالی بود همونطور که دوستمون گفت. اونجا که نشسته بودن حرف میزدن خیلی خوببود هر دوشون واقعا بزرگ شده بودن مخصوصا سانسا. رمزی هر چی نداشت تنها حسنش این بود سانسا را از خواب خرگوشی بیرون آورد.

و نامه رمزی خیلی با حال بود. انصافا رجزخوانی کم داشتیم.

و در آخر اسکار ترسناکترین بخش این قسمت میرسد به آن نگاه آخر لرد بیلیش.به نظرم میاد صبر میکند خوب که ارتش جان ضعیف شد. و بعد از شکست بولتون ها. تازه میاد وسط و ارتش جان را شکست میده.

به شدت منتظر اپیزود بعد ستم به امید نابودی این گنجشک و سایر پرنده ها:Smiley35:

لرد بیلیش ارتش ویل رو میاره برا گرفتن وینترفل..و از رابطه ای که بین اون و سانسا شکل گرفته بود و با سیاستی که داره قطعا نیروهاشو به نیروهای جان اضافه میکنه نه اینکه با ارتش جان و سانسا بجنگه!

raymond
05-16-2016, 02:20 PM
سلام به همه دوستان . اقا قسمت جالبی بود و واقعا لذت بخش ترین بخش دیدار جان با سانسا بود که وقعا خوش حالم کرد خیلی عالی بود به نظرم .
اما در مورد دنریس فکر میکنم بد نبود ولی اگر منصفانه قضاوت کنیم بایدگفت قابل پیش بینی و خسته کنندست البته با اومدن تیریون خیلی جذاب تر شده. فقط خدا کنه لرد بیلیش قصدش کمک باشه و باز یک نقشه شوم تو استین نداشته باشه که به احتمال زیاد هم داره :Smiley15::Smiley15:
خط داستانی جزایر اهن هم داره جالب میشه . و در اخر به امید این که رمزی رو به بدترین شکل به سیخ بکشه جان :Smiley35:

Sir Nikk
05-16-2016, 02:22 PM
الان دوباره با دقت بیشتر نشستم به دیدن
نگاه تورموند به برین خیلی جالب بود
لحظه ای که سانسا و پاتریک و برین وارد شدن نگاه عجیبی بین این دو رد و بدل شد.
دوستانی که انتقاد می کنن هم حق دارن و هم یکم زیاد مته به خشاش ...
حق دارن چون تماشاچی بهترین و پر طرفدارترین و با معنا ترین سریال پخش شده هستن و انتظارشون بالاست
اما اینو بدونین ما داریم سریال میبینیم
تو سریال قسمتهایی برای مقدمه چینی هست و قسمت هایی هم طوفانی
این قسمت مقدمه ای بود برای چند نبرد.نبرد پادشاهی با های اسپارو، نبرد وینترفیل و بازگشت عالی دنریس به میرین
من عاشق گات هستم چون هر بار که قسمت جدیدی میاد اون چیزایی که فکر می کردم اتفاق نمی افته، درسته ناراحت میشم اما میبینم این نوع ساخت سریال عالیه

MDZaRa
05-16-2016, 02:23 PM
لیتل فینگر هم که قشنگ سوار بر اسبی به نام لرد اف ویل هست
اسب که چه عرض کنم، یابو سوار شده:Smiley14:(البته دور از جون خالش)

یه نکته جالب هم اینجا اعتراف های سانسا بود.. خودش هم می دونه چی کشیدیم از دست حماقت هاش:Smiley19:
البته پذیرایی منحصر بفرد تیریون از مهموناش هم بماند، هنوز گری وورم و میساندی نمی دونن با چه مخی طرفن:Smiley125:

HAMID13
05-16-2016, 02:39 PM
بهترین سکانس سکانسه برخورد جان و سانسا با آهنگ مخصوصه استارک ها و نگاه هیز تورموند :دی
خوب لیتل فینگر مشخصا هم ویل رو میخواد هم وینترفل رو ویل رو با داشتن پسر جان آرن داره وینترفل رو هم با سانسا میخواد بگیره و حالا شوالیه های ویل آماده لشگر کشی به وینترفل میشن
کینگز لندینگ آماده رویارویی ارتش تایرل و لنیستر با های اسپارو و پیروانش میشه
تیریون داره ی حرکتایی میرنه واسه برقراری صلح که بازی سیاسته باید دید پیروز میشه یا نه
دنریس هم که ولشکن
(پرومو 5 نشون داد :برن از خواب بیدار نشد و تو خواب و رویا موند و بالاخره ظاهرا گیر کرد اوونم با کی :دی)

тнor
05-16-2016, 02:49 PM
فقط یه چیزی راجب لیتل فینگر بگم که احتمال میدم از کشته شدن جان و شکسته شدن عهدش خبر نداره
یعنی اگه نقشه ای هم داشته باشه برای استفاده از سانسا و گرفتن شمال و زبانن بگه که انتقام معشوقه مو دارم میگیرم که همیشه هم محاسباتش رو دقیق انجام میده فکر کنم با امدن جان به میدون محاسباتش به هم بخوره
گرفتن شمال براش الان تو محاسباتش قلع و قم کردن بولتون ها و سانسا هم که یه نمه دوستش داره استفاده از این موقعیت و ازدواج با سانسا و ادامه داستان

:Smiley14::Smiley14::Smiley14:بازم اشاره میکنم به تورموند و برین ( هپی کاپل) احتمالا اخر این فصل به تاپیک عشق های جاودان وستروس ملحق بشن:Smiley14::Smiley14::Smiley14:

lady snow
05-16-2016, 03:18 PM
روند داستان چقدر تند شده. من اصلا فکرش رو نمیکردم همین اول جان و سانسا باهم روبرو بشن. اگه طبق سیاست قدیم سریال بود سه چهار قسمت طول میکشید. البته من اینجوری خیلی راضیترم.

1- آشا:Smiley10: مرگش واسم غیرمنتظره بود. منتظر بودم رمزی یه کم باهاش بازی کنه بعد پوستشو بکنه.
عاشق اون لبخند و خونسردی رمزی هستم. آدم اصن نمیفهمه چی تو مخشه

2- برین و تورموند. Are you kidding me:Smiley15:

3- اون سکانسی که جان بالاخره قبول کرد وارد بازی جانشینی بشه خیلی دوست داشتم.:Smiley35:

4- درباره دنریسو میرینو دوستاش... اصن ولش کن. حوصلشو ندارم:Smiley36:

5- لرد بیلیشم باید وسط راه نقششو عوض کنه. چون جان ایز الایو:Smiley35:
از فصل اول منتظرم ببینم سریال چه انتقامی از بیلیش میگیره. یعنی چیجوری میکشتش؟؟:Smiley15:

siamak5561
05-16-2016, 03:43 PM
اون لحظه ای که در کسل بلک باز شد و چشمم به سانسا افتاد عالی بود، لحظه ملاقاتش با جان بسیار دل انگیز بود برام ، رسیدنش به جان تنها نکته مثبت این اپیزود بود
تیریون هم که نشون داد الحق که سیاستمداریه برا خودش.
این تیکه آخر مربوط به دنریس هم واقعا آبکی بود، یه مکان به این بزرگی در عرض 2 دقیقه کامل آتیش گرفت، اون کال ها هم که اینقدر بی عرضه!! البته خوبیش این بود بعد از مدتها چشممون به جمال دنریس روشن شد :Smiley36:

دوستان لطفا در مورد پرومو توی اسپویلر صحبت کنید، من دوست ندارم هیچی برام اسپویل بشه.

cincinnatus
05-16-2016, 03:44 PM
به نظر من اتفاقی که طی چند فصل گذشته افتاده اینه که کاراکتر‌ها و خط‌های داستانی از هم فاصله گرفتن به نسبت اوایل داستان و همین سبب شده که فرصت کافی برای پرداختن دقیق به کاراکترها به دلیل محدودیت‌های فنی و مالی و زمانی نباشه و به نسبت قبل الان با پیچیدگی کمتر در روایت داستان طرفیم که بیشتر طرفداران جدی‌تر سریال نمی‌پسندن ولی گریز‌ناپذیره و احتمالن با پیوستن دوباره خط‌های داستانی مثل اتفاقی که برای سانسا و جان رخ داد اوضاع بهتر میشه. الان وضعیت جوریه که اصلا امکانش نیست که در یک قسمت تمام خط‌ها داستانی رو تعقیب کنی. جا نمیشه! این اپیزود برن و آریا غایب بودن (دلمون برای سفرهای برن تنگ شده) نکته جالب اینه که ریت این قسمت در سایت imdb در حال حاضر 9.5 است که البته تعدیل خواهد شد و مقداری پایین خواهد آمد ولی باز هم برای این قسمت بالا به نظر میرسه! ظاهرا بینندگان از این کاهش پیچیدگی استقبال می‌کنن. کاراکتر فرعی جذاب دیگه‌ای که من دوس دارم دوباره ببینم بران، آدم‌کش مزدور تیریونه. ببینیم اصلا فرصتی پیش میاد تو این اوضاع شلوغ که بری کاراکتر‌های اصلی هم فضا کمه!

King Jon snow
05-16-2016, 04:06 PM
پرموی هفته بعد رو ببینید چه غوغایی میشه هفته بعد:Smiley88:

به نظرتون اون وایت واکرها که نشون میده داستانش چیه؟مربوط به گذشتس؟

shahin9191
05-16-2016, 05:15 PM
سلام گرم به دوستان.همین الان مستقیم از km player اومدم اینجا بعد دیدن قسمت چهار :)
زیبا ترین صحنه ای که بعد از 6 فصل دیدم حتی لذت بخش تر از مردن جافری رسیدن جان و سانسا بهم بود...همش فکر میکردم جان اونجا رو قبل اومدن سانسا ترک میکنه. از طرفی لیتل فینگر قبلا یه بار غیر مستقیم به لرد وریس خاجه عزیزمون گفته بود پادشاهی رو میخاد و تو این راه مسلما تا جایی که بشه دنبال متحد میگرده و از شمال به سمت جنوب حرکت خواهد کرد برای رسیدن به کینگز لندینگ. احتمال همزمانی درگیری بین ارتش جان و سانسا با بولتون ها از یک طرف و کمک کردن بیلیش تو وسط داستان زیاده. ماجراهای کینگز لندینگ گاماس گاماس و پخته داره پیش میره... دوستان دقت کنن فیلم اژدها وارد میشود بروسلی که نیست هر قسمت بکش بکش باشه اخه...دنریس داستانش کلا تخیلیه و اونایی که با دنریس حال نمیکنن به نظرم کلا سریالو نبینن بهتره به جای اینکه هی نمره پایی بدن و غرغر کنن.ماجراهای فیلم در کل فانتزی هستن و ایرادی به تخیلی بودن قسمت های دنریس وارد نیست چون این سبکه سریاله. تیریون هم به نظر من حرفایی که میزنه رو باید یادداشت برداری کرد چون هم تو محیط کار و تجارت و هم تو روابط اجتماعی کاملا صدق میکنه

T-REX
05-16-2016, 05:21 PM
یکی از شیرین ترین لحظاتی بود که تو چندین اپیزود و بلکم فصول اخیر دیده بودم.:Smiley17: همین و بس

http://uupload.ir/files/vsuy_bvhvgvg.png

نبرد حرام زادگان هم بالاخره کلید خورد. رمزی تو نامه صورتیش نباید لو می داد که ریکان رو در اختیار داره. حرکت بچه گانه ای بود.

بر القاب بیشمار دنریس باز هم افزوده شد.:Smiley48: انگارتو انبار باروت جلسه گذاشته بودن. یعنی حتی یه دوتراکی هم نبود که یه سطال آبی خاکی بیلی چیزی بیاره؟ اگر این اتیش توسط اژدهای دنریس به وجود میومد، منطقی تر و بهتر جلوه می کرد.:Smiley3:

در حالی که رمزی و جان قراره بزنن به تیپ و تاپ هم، بیلیش هم میاد و وینترفل رو با خیال راحت تصاحب می کنه، چرا که به گفته خودش هرج و مرج نردوبونیه که باید از اون بالا رفت.

چه عجب! بالاخره یه تاپیکی رو دیدیم که توش خلاصه قسمت نوشته شده بود!( هرچند که به گمونم باید خلاصه قسمت قبل نوشته می شد)

farzinawsome12
05-16-2016, 05:49 PM
خب اپیزود چهارم:Smiley69:
اول از همه بعد از 5 فصل بالاخره 2 تا از اعضای خانواده استارکها با هم دیدار کردند و واقعا چسبید:Smiley35:
استنیسم که دیگه باتوجه به دیالوگ برین از تارٍث صددرصد مرده:Smiley19:رمزیم که فقط میکشه و لذت میبره:Smiley14:بالاخره این نامه ی معروف رمزیم فرستاده شد و خونده شد بیا و ببین:Smiley35:
از قسمت بعدی جان و سرداووس میفتن دنبال جمع کردن ارتش...
خب تیریون خیلی خیلی دیالوگای باحالی میگه و واقعا دوست داشتنیه...
ایده ی آزاد شدن دنریس قشنگ بود ولی آخرش اون همه دوتراکی بدون هیچ حرفی بهش تعظیم کردن یه خورده غیر طبیعی بود:Smiley15:
سرسی و جیمی هم مثل اینکه نقشه هاشونو کشیدن وتامن هنوز به درد نخور و در لیست مرگ این فصل قرار داره:Smiley14::Smiley14:
راستی کسی سر در میاره چی توسر این لیتل فینگره؟؟؟:Smiley108::Smiley108:
ودر آخر زودتر از چیزی که فکرشو بکنید اتفاقات مهم و جنگ های در پیش این فصل شروع خواهد شد:Smiley35:

.Ven0m.
05-16-2016, 06:56 PM
به ضرث! قاطع اپیزود قوی ـی بود ، بازگشت دنریس : ))) فک کنم گرافیکی بود :Smiley39: :Smiley14:
گذشته از این ها خط داستانی دنریس خیلی جون گرفت مثل سه فصل اول شد ، جالبه همه داستان ها دارن جذاب میشن ، پایتخت خیلی خوبه شده . شمال هم که عالی . منم که راضی ، فقط کو تا هفته بعد :Smiley15:
10/10

Longmire
05-16-2016, 07:13 PM
صحنه آغازین که جان و سانسا بهم رسیدن به نظرم اوج این قسمت بود و واقعا قشنگ بود
بیلیش باز پیداش شد و مشخص نیست اصلا با کیه قصد و نیتش چیه و چیکار میخواد بکنه (اصلا بالاخره میمیره یا نه ؟ این مهمه)
رمزی که واقعا دیوانس. فکر نمیکردم آشا هم اینقدر زود بمیره. نامش به جان هم که جالب بود
خیره شدنای تورموند به برین خیلی عالی بود. آدم اصلا خندش میگیره
سرسی هم بالاخره یه جورایی با عموش و النا متحد شد که کاری کنن
در مورد دنریس هم حال ندارم چیزی بگم. ولی سکانسش همچین بد هم نبود
تئون هم بالاخره برگشت پیش خانوادش.

iran9win
05-16-2016, 07:43 PM
کاش مارتین اینقدر تو کف دنریس نیود خدایی.....
یعنی همه میرسه به دنریس مغز و قلمش در حد نویسنده های هندی میاد پایین
بابا جمعش کن همه دارن جر میخورن هیچی نمیشن این نهایت زحمتش اینه لخت شه و یک اتیشی بپا کنه و تمام با اون هیکل زاغارتش اه اه...

lady snow
05-16-2016, 07:48 PM
دوستان دقت کنن فیلم اژدها وارد میشود بروسلی که نیست هر قسمت بکش بکش باشه اخه...دنریس داستانش کلا تخیلیه و اونایی که با دنریس حال نمیکنن به نظرم کلا سریالو نبینن بهتره به جای اینکه هی نمره پایی بدن و غرغر کنن.ماجراهای فیلم در کل فانتزی هستن و ایرادی به تخیلی بودن قسمت های دنریس وارد نیست چون این سبکه سریاله. تیریون هم به نظر من حرفایی که میزنه رو باید یادداشت برداری کرد چون هم تو محیط کار و تجارت و هم تو روابط اجتماعی کاملا صدق میکنه

دوست من علاقمند نبودن به کارکتر دنریس هیچ ربطی به فانتزی نداره. به قول خودتون اگه کسی اهل فانتزی نباشه که اصن همچین سریالی با سه اژدها و یه مشت آدر و وایت واکر و این مسخره بازیا نگاه نمیکنه. پس همه بیننده ها عاشق فانتزی هستن که دارن این سریالو میبینن. اونایی که به دنریس انتقاد میکنن به خاطر شخصیت پردازی بیمزه اون هست. من به شخصه از فصل دوم به این طرف از دنریس خوشم نمیاد. اینکه همیشه همه جا یهو کلی آدم بدون دردسر دورش جمع میشن تعظیم میکنن. ماشالله همه هم عاشقشن.همه وفادارن. اصن یه وضعی. هم تو کتاب هم سریال دنریس زیادی بولد شده. تا حدی که باعث شده شخصیتش جذابیتش رو واسه من از دست بده. همشم دارن یه دور باطل اونور دریا میزنن. هی از اینجا میپره اونجا چندهزار نفر بهش اضافه میشن. بعد میپره یه جا دیگه باز چند هزار نفر بش اضافه میشن. من به این دلیل از داستانش خوشم نمیاد. وگرنه عاشق اون سه تا اژدهام:Smiley69: و از اینکه دنریس بعدا بیاد وستروس همه جلوش بیفتن زمین حالم بد میشه. اما به کسایی که ازش خوششون میاد احترام میزارم

Sherlock
05-16-2016, 08:46 PM
اگرچه با توجه به پرومویی که از این اپیزود دیده بودم خیلی هیجان زده و منتظرش نبودم ولی اگه بخش دنریس رو از این قسمت حذف کنیم، نمره‌ی قابل قبولی از من می‌گیره.

دیدار جان و سانسا عالی بود. بعد از این همه فصل دوباره اعضای این خاندان فلک زده همدیگه رو دیدن و لحظه‌ی احساسی زیبایی شکل گرفته بود. بالاخره نامه‌ی حرامزاده هم رسید و یواش یواش باید منتظر لشگرکشی به وینترفل باشیم.
با حرفی که برین زد فکر کنم دیگه باید کار استنیس رو تموم شده بدونیم. مگر این که دلیل قانع کننده‌ای واسه دروغ گفتنش وجود داشته باشه.

بیلیش خوش خط و خال به سریال برگشته و مثل این که بدجوری مخ رابین رو زده. حالا با چه رویی می‌خواد برگرده پیش سانسا؟ ولی این دفعه حتی اگه سانسا هم گول بخوره بعید می‌دونم جان بذاره اتفاق ناگواری رخ بده. دوران شکوه بیلیش هم باید حدی داشته باشه.

پیشرفت رو تو وقایع کینزلندینگ حس می‌کنم ولی متاسفانه خیلی کند و خیلی حوصله سر بر! مثلاً همون صحبت‌های های اسپارو و مارجری رو میشد به یه شکل کوتاه‌تر رقم زد. با این حال امیدوارم نبرد داخلی هیجان رو به این خط داستانی برگردونه.

و اما حماسه‌ی تکراری و فوق العاده قابل پیش بینی مادر اژدهاها، شکننده‌ی زنجیرها، ملکه‌ی میرین و نسوززززز :| :Smiley15: بابا بسه دیگه، این دنریس چقدر قراره الکی الکی و بدون مشکل بالا بیاد؟ 8-| این که میره و همه‌ی دوتراکی‌ها رو به خدمت می‌گیره رو دیگه فکر کنم همه حدس زده بودن! مشکل این جاست که فکر نمی‌کنم تو کتاب هم تفاوت چندانی داشته باشه چون این شخصیت سوگلی مارتینه. ای کاش میشد کلاً این رو اسکیپ کنن! والا!

Tha Real Nigga
05-16-2016, 09:02 PM
قسمت خوبی بود دوست داشتم ولی یه سوال برام پیش اومد مگه امیلیا کلارک از فصل چهار به بعد نگفته بود صحنه ای رو برهنه بازی نمیکنم الان چطور شد:Smiley10:؟ امکان داره ساختگی باشه؟:Smiley36:

farzinawsome12
05-16-2016, 09:15 PM
قسمت خوبی بود دوست داشتم ولی یه سوال برام پیش اومد مگه امیلیا کلارک از فصل چهار به بعد نگفته بود صحنه ای رو برهنه بازی نمیکنم الان چطور شد:Smiley10:؟ امکان داره ساختگی باشه؟:Smiley36:

احتمال زیاد مثل فصل قبلی و برهنه شدن سرسی،از بدن یک شخص دیگه استفاده کردن و صورتشو گذاشتن:Smiley69:

Jon Stark
05-16-2016, 10:15 PM
مثل همیشه قسمت عالی بود ( بترکه چشم دشمناش و هر چی حسود و بخیله :Smiley36: )

واقعا خوشحالم که سانسا به جان رسید و همدیگرو دیدند
اگه یادتون باشه تو تریلر فصیل شش وحشی ها داشتند شکست میخوردند .... یعنی حمله جان به وینترفل با شکست مواجه میشه :Smiley39:
اصلا اون جنگ به جان و سانسا مربوط میشه :Smiley39: یا اصلا یه جنگه دیگست :Smiley39:
این تیریون چقدر خوب حرف میزنه ..... حرف نداره :Smiley41:
دقت کردید اون زن گندهه که با سانسا اومد به دیوار ( اسم لعنتیش رو همش یادم میره :Smiley19: ) به ملیساندرا گفت که من استنیش رو وقتی داشت اعتراف میکرد کشتم :Smiley10:
یعنی استنیس واقعا مرده :Smiley10::Smiley39:
سکانش دنریس هم عالی بود حالا با یه لشگر از دوتراکی ها و آویژه ها همرو به خاک و خون میکشه:Smiley35::Smiley35:
و در اخر من تو کفه نامه ای هستم که رمزی برای جان نوشته بود :d:d:d خیلی خوبه این بشر .... با اینکه بدم میاد ازش ولی عاشقه این حرکاتشم ( روانی ) :X:X
آها داشت یادم میرفت ( میبینم که یه نفر امتیاز 1 داده =)) خسته نباشی دلاور ... خداقوت پهلوان =)) )

Toxic Fighter
05-16-2016, 10:28 PM
نسبت به قسمتای قبلی ضعیف تر بود ولی خوب رسیدن جان و سانسا بهم باعث شد شارژ بشم :Smiley36:

چی بشه جنگ رمزی و جان :Smiley10:

دنریس واقعا خسته کننده شده واسه من همش کارای تکراری، کی میخواد یه حرکتی بزنه آخه اوج کارش اولین بار که آتیش نگرفت و تسخیر اولین شهرش بود بعد اون فقط تکرار کارای قدیمی :Smiley15:

راستی مگه نگفته بود دیگه برهنه نمیشه؟ :Smiley10: فکر کنم بادی دبل بود اینم ولی من چک کردم با قسمتای قبلی :Smiley36: :Smiley7: انگار بدن خودش بود شاید از قسمتای قبلی برداشتن چسبوندن :Smiley36:

"Ross Geller"
05-16-2016, 11:00 PM
خوبی این سیزن سریع و البته با کیفیت پیش رفتن داستان هاست :Smiley35:
واقعا سکانس جان و سانسا جزء 5 تا سکانس برتر احساسی سریال بود . خیلی خوب بود . من همش فکر میکردم همدیگرو نبینن ولی خیلی خوب شد .
منم زیاد از دنریس خوشم نمیاد ولی این قسمت خیلی خوب بود ارتش خوبی بدست اورده و داستانش کلی جلو افتاد .
9/10
پ.ن : یه سلام میکنم به Hater های سریال با نمره های 1 2 3 4 که میدن . دورد و صد بدرود :Smiley41:

ռﻨĸlձսร ოﻨĸձεl
05-16-2016, 11:10 PM
http://s6.picofile.com/file/8251685926/Game_of_Thrones_S06E04_720p_HDTV_x265_ShAaNiG_mkv_ snapshot_54_27_2016_05_16_22_04_00_.jpg
http://s7.picofile.com/file/8251685934/Game_of_Thrones_S06E04_720p_HDTV_x265_ShAaNiG_mkv_ snapshot_55_15_2016_05_16_22_05_38_.jpg
http://s6.picofile.com/file/8251685968/Game_of_Thrones_S06E04_720p_HDTV_x265_ShAaNiG_mkv_ snapshot_56_28_2016_05_16_22_06_47_.jpg

nemsis
05-16-2016, 11:20 PM
من فکر میکردم فقط خودم با دنریس . مشکل دارم خدا را شکر واقعا هیچ کس تنها نیست حتی در این مورد.

و اینکه انصافا دهان مبارک همه کاراکترها در حال اسفالت شدنه جز ایشون. حداقل محض تفریح یک بلایی سرش بیاد بد نیست.
و ایضا منم متنفرم اگر . پاش برسد به وستروس بخواد برای جان یا اریا که دارن رسما سرویس میشن شاخ بشه.

Sherlock
05-16-2016, 11:27 PM
قسمت خوبی بود دوست داشتم ولی یه سوال برام پیش اومد مگه امیلیا کلارک از فصل چهار به بعد نگفته بود صحنه ای رو برهنه بازی نمیکنم الان چطور شد:smiley10:؟ امکان داره ساختگی باشه؟:smiley36:

نه. خود امیلیا کلارک تو مصاحبه با ew تایید کرد که این بدن خودش بوده و از بدل استفاده نکردن.

jessi
05-16-2016, 11:30 PM
به نظر من که عالی بود . این چهار قسمت حرف نداشت یکی از یکی بهتر . این فصل خیلی خوب شده . فصل پنج یکم روند داستان کند شد ولی امسال خداروشکر روند رو ببین
/
قسمت بعدی هم که میترکونه :)

abbas stannis
05-17-2016, 12:31 AM
اوج درام این قسمت روابط خواهربرادری بود که به قشنگی نشون داده شد: سانسا و جان. تیون و یارا .

http://picoup.ir/images/62471481139243596020.jpg

http://picoup.ir/images/78378162487900450853.jpg

نبرد حرامزاده ها با نامه مشهور رمزی رسما کلید خورد و قطعا نقطه اوج این فصل خواهد بود. راجع به سرنوشت جنگ نمیشه چیزی گفت.البته اگه اتفاقات پشت دیوار به این اوضاع بپیونده چه شود! فرض کنید وقتی ارتش متحد شمال با بولتن ها در حال جنگن صدایی از شمالی ترین نقطه وستروس یعنی دیوار به گوش برسه. صدای شیپور زمستان. دیوار عظیم یخی فرو بریزه و آدرها با لشکری که درد احساس نمیکنن، پا به وستروس بذارن. هم لشکر متحد شمال و هم بولتون ها مات و مبهوت! و زمانی که شب طولانی فرا برسد.... در این لحظه فصل تمام شود!:Smiley35::Smiley35:

http://picoup.ir/images/64236736155406305833.jpg

به نظرم رمزی این قسمت حتی مارتین رو هم عصبانی کرد! آخه اوشا ( دختر وحشی) از شخصیت های سریال بود که مارتین ازش تعریف کرده بود که تونسته، از اوشای کتاب هم تاثیرگذارتر باشه.
صحنه مرگ رمزی هم باید عجیب ترین و وحشتناک ترین مرگ سریال باشه تا بتونه ذره ای از این کارهاش جبران بشه:Smiley35:. البته این رمزی ای که ما دیدیم بعد از مرگ هم توسط شاه شب به لشگر مردگانش میپیونده و باز هم آدم میکشه!!:Smiley35::Smiley35:

http://picoup.ir/images/81416402092397868143.jpg

این متن نامه اصلی(در کتاب) رو هم بخونید، بد نیست. همچنین لحن ها را هم مقایسه کنید.
نامه ای که مهر خاندان بولتون خورده بود و منتسب به رمزی هست.

"حرومزاده، شاه دروغینتون مرده. اون و تمام سپاهش در هفت روز نبرد در هم شکستند. شمشیر جادویی‌ش پیش منه. اینو به فاحشه‌ی سرخش بگو.

دوستای شاه دروغینتونم مردن.سراشون بالای دیوارای وینترفله. بیا ببینشون، حرومزاده. شاه دروغینتون دروغ گفت، مثه تو. تو به همه‌ی دنیا گفتی پادشاه اون ور دیوار رو سوزوندی. در عوض اونو به وینترفل فرستادی تا عروس منو بدزده.

من عروسم رو برمی‌گردونم. اگه می‌خوای منس ریدر برگرده، بیا و تحویلش بگیر. من اونو توی یه قفس کردم تا همه‌ی شمال ببینه و اثباتی باشه برای دروغای تو. اون قفس سرده، اما من از پوست اون شش تا فاحشه‌ای که با خودش به وینترفل آورده بود، یه ردای گرم براش درست کردم.

من می‌خوام عروسم برگرده. من ملکه‌ی شاه دروغین رو می‌خوام. من دخترش و اون جادوگر قرمزش‌ رو می‌خوام. من اون پرنسس وحشی‌ رو می‌خوام. من پرنس کوچولو رو می‌خوام، بچه‌‌ی وحشی رو می‌گم. و من ریک‌مو می‌خوام. حرومزاده، اونا را برام بفرست، و منم برای تو و کلاغ سیاهات دردسر درست نمی‌کنم. اونا را ازم دور نگه دار، وگرنه اون قلب حرومزاده‌تو بیرون می‌کشم و می‌خورم.

رمسی بولتون، لرد نجیب‌زاده وینترفل "

iran9win
05-17-2016, 02:35 AM
جا داره امروز رو یوم الله بنامیم !!!

بعد از 6 سال بالاخره 2 نفر از خاندان مظلوم و غریب استارک بهم رسیدن

الله اکبر!!

hashem_stark
05-17-2016, 02:44 AM
قسمت جالبی بود خیلی خوب و سریع:Smiley35: جان اسنو میخواست بره ولی مگه میتونه سانسا امد خیلی هم به موقع امدش هرچی هم بگه جان میگه چشم

لرد بلیش یا همون انگش کوچیکم سریع ظاهر شد داستان جالب تر شد چه جوری میخواد تو چشم سانسا نگاه کنه چقدر مکاره این بشر حتما با چندتا کلمه خرش میکنه ولی خوبه که میخواد بیاد به کمک جان اسنو فقط نمیدونم چند هزار نفری هستن
قسمت های زیبا زیاد داشت ولی من از نامه رمزی به جان اسنو خیلی خوشم امد اوج هنر دیپلماسی و نامه سیاسی بودش :Smiley14: اون ریش قرمزه سر دسته وحشی ها فر خورده بود که این یارو کیه اینجوری نوشته :Smiley14: اخ اخ چه جنگی بشه التبه فکر کنم تا قسمت نه ده میکشه تا جنگ اتفاق بی افته یه جنگ هم تو سرزمین لنیسترها داریم چه شود :Smiley7:

ShInOdA
05-17-2016, 02:47 AM
واقعا از لحاظ فرمی و حتی محتوایی سریال قسمت به قسمت داره بهتر میشه ...
اوایل سریال و ورود سانسا و دیدار جان واقعا احساسی بود ... درومد اونچه که باید درمیومد !
با دیلوگ های رد و بدل شده بین برین و داوس و ملیساندر فکر کنم باید منتظر مرگ یکیشون بود ... کینه برین و خشم داوس ...
بخش کینگزلند هم جرقه شروع وقایعش زده شد و باید منتظر نبردی خونین بین دو گروه بود ... فکر میکنم اسپارو قشنگ رو مخ تامن کارکرده و شاید تامن همه رو شوکه کنه !
اسپارو کاراکترش خیلی جذاب شده ، فکر نمیکنم به سادگی بشه این مرد نترس و باهوش رو سرنگون کرد ...
تریون هم تازه مشکلاش داره شروع میشه ... نبرد اربابان و بردگان و شاید خیانتکاران احتمالی !!
و در اخر بخش چرت دنریس که قشنگ#خار_فانتزیه ! ادم حرص میخوره این سکانس های اینو میبینه ! تکبر و غرورش حالمو بهم میزنه ! اون همه کال یه شمشیر نداشتن بهش حمله کنن !!! با زهم حماسه عریان شدن و سجده کردن ملت و ... ! چ کاریه بره هر شهری لخت شه خودشو بندازه تو اتیش ملت سجده و ادامه ماجرا ! واقعا باید اینو تا فصل 8 یا بیشتر تحمل کرد !؟!؟ امیدوارم اون پایان تلخ و شیرینی که مارتین گفت کشته شدن دنریس باشه ... که خیلی هم شیرینه ! 7 از 10

Hound
05-17-2016, 03:48 AM
قسمت اول بررسی اپیزود چهارم. احتمالا سه یا چهار بخش بشه :

چرخش امور در Book of the Stranger وارد بخش های جالبی کرد ما رو. اپیزودی با سرعت مناسب و نظم جالب امور در Game of Thrones. بریم غرق شیم درش !

http://winteriscoming.net/wp-content/uploads/2016/05/Screen-Shot-2016-05-15-at-10.14.57-PM-630x390.jpg

استارت کار بازم در کسل بلک زده میشه. تا الان تمام اپیزود های فصل , اینجا شروع شده. به جز این قسمت همشونم در کسل بلک تموم شدن. دنریس این رویه رو شکست.
در بین صحبت های دلروس اد و جان , سانسا - برین و پادریک به قلعه سیاه می رسن. عجب صحنه ای هست این صحنه. فراموش نمی کنن هوادارا این صحنه رو. می شه این صحنه رو کسی
ببینه و حداقل حس گریه بهش دست نده ؟ جان انگار که روح دیده. بعد از شش فصل. سانسا در پوست خودش نیست. الان دیگه قدر تک تک اعضای باقی مونده خانوادشو می دونه. خونواده براش معنایی ماورای
اون چیزی رو پیدا کرده که فصل اول داشت. چه موسیقی همراهی می کنه صحنه رو.

https://usatthebiglead.files.wordpress.com/2016/05/jon-snow-and-sansa-reunite.gif?w=1000

http://vignette2.wikia.nocookie.net/gameofthrones/images/7/75/House_Stark_and_retainers.jpg/revision/latest?cb=20110302142138

تورمند کمپلت تو کف برین مونده :Smiley10:

http://winteriscoming.net/wp-content/uploads/2016/05/Tormund-Giantsbane-Official-630x419.jpg

سانسا نشون می ده حداقل چیزی که در کینگزلندینگ یاد گرفته تاثیر گذاشتن روی مخاطبش هست. وقتی جان رو ترغیب می کنه به پس گرفتن وینترفل. بهش تاکید می کنه بدون این کار خبری از امنیت
جانی برای هیچ کدومشون نیست. " وینترفل خونه ماست. متعلق به ماست. " جان اما خسته از جنگیدنه. شایدم واقعا حق داره. از همون ورودش در فصل اول به کسل بلک در حال جنگیدنه. " من جنگیدم ... شکست خوردم ".
انگار بازتاب اخرین کلمات سر الیسر رو از اپیزود قبل می شنویم اینجا ! انگار نفرینی که سر الیسر روی جان گذاشته عین سنگینی روی ذهنش افتاده. سانسا تسلیم نمی شه. " می خوام که کمکم کنی. اما اگه مجبور بشم
خودم تنهایی سعی می کنم." حداقل سعی می کنم. تمام افرادی که ارزو داشتن سانسا محکمتر عمل کنه و قاطع تر باشه به ارزوشون رسیدن. دیر اید ولی خوش اید!

http://winteriscoming.net/wp-content/uploads/2016/04/Brienne-kills-Stannis-Official-HBO-630x419.jpg

پرس و جوهای سر داووس در مورد شیرین داشت بانوی سرخ رو وادار به اعتراف می کرد که برین نجاتش داد ! رسمی ترین نوع تایید مرگ استنیس براتیون و خط بطلان بر تئوری های زنده بودنش.
یه تهدید سفت و سخت واسه ملیساندر هم اومد که در نوع خودش جالب بود.خیلی واضح اعلام کرد که اگه بتونه شرط ببنده سر اینکه کی جادوی سیاهی بلده که بشه باهاش یه شبه سیاه فرستاد برای قتل رنلی ,
شرطو سر ملیساندر می بنده! این گیر ملیساندر به منتخب بودن جان هم بیشتر نگران کنندست تا دلگرم کننده با توجه به ایراد اساسی گیرنده های این خانم! چه بلایی سر استنیس اومد با همین حرفا.
هر چند ملیساندر زیاد خودش نیست و بعیدم می دونم حتی اگه بتونه به خودش برگرده به این زودیا ببینیمش.

http://winteriscoming.net/wp-content/uploads/2016/05/Robin-Arryn-Official-630x419.jpg

می ریم جلوتر تا رابین ارین رو ببینیم. اینجا در vale با معنای دقیق واژه حیف نون اشنا می شیم:Smiley19: بیلیش بعد از ملاقات با سرسی و ملکه خارها و اشوب کشیدن کینگزلندینگ بر می گرده!
در جا مخ رابین رو می زنه با یک هدیه از نوع شاهین. لرد رویس که کلا با بیلیش حال نمی کرد الانم حال نمی کنه. این حال نکردن داشت باعث پروازش از مون گیت می شد که فعلا ازش جست! یا باید با
لیتلفینگر حال کنی یا هدایای بهتری نسبت به بیلیش به رابین ارین بدی:Smiley36: این که شرایط رو لیتلفینگر به سمت دخالت نظامی شوالیه های vale برده هم جالبه.

Yellow King
05-17-2016, 04:14 AM
همین الان یه عکس باحال تو اینستا دیدم میذارمش تو اسپویلر! :d

http://8pic.ir/images/gmdc30nt8up1db0nyjlj.jpg

persp000000lis
05-17-2016, 04:28 AM
كسل كننده ترين اپيزود تاريخ بود [emoji90]

پ ن : دنريس چقدر hater داره !
بازيش يكم ضعيفتر از بقيه بازيگراس،نقشش هم يكمى لوس شده،اما لامصب بدجور sweet و cute ـه ❤️

Sent from my iPhone using Tapatalk

HAMID13
05-17-2016, 01:23 PM
فقط امیدوارم جنگ معروف به جنگ حرام زاده ها مثل جنگ کینگز لندینگ نشه
اینطوریکه جان و وحشی ها در حال شکست خوردن از بولتن ها باشن بعد یهو شوالیه های ویل با پیتر بیلیش از راه برسن و بزنن همه رو قلع و قمع کنن و بگن ما بردیم :دی

Hound
05-17-2016, 01:47 PM
نامه رمزی جالب بود. the pink letter. وینترفل مال منه حرومزاده. بیا و ببین !!!
امضای رمزی پای نامه ثابت می کنه که دخل پدرش رو اورده. سانسا می دید فصل قبل که رمزی سر اینکه وراثتش به خطر بیفته کلا بی اعصاب میشه.
اسارت ریکون و تهدیدهای علنی رمزی بالاخره جان رو مجاب به دخالت مستقیم می کنه. فعلا کمبود نیرو دارن. اینجا نقش داووس و معجزه مذاکراتش می تونه خودنمایی کنه.
در میرین تیریون هر چی از سیاست می دونه گذاشته وسط تا درگیری های داخلی رو تموم کنه. کلا این کارا رو خیلی خوب انجام می ده اما یه مشکل هست. سیاست های تیریون مال وستروسه. مال
روحیه حاکم بر هفت اقلیم پادشاهی هست. ایسوس فضای دیگه ای داره. مناسبات دیگه ای درش حاکمه. نمی دونم کاراش چقدر جواب بده. پیشنهادش به اربابان مشابه پیشنهاد ابراهام لینکلن به
ایالت های جنوبی هست برای جلوگیری از civil war. اما متاسفانه دیدیم که سیاست های لینکلن سیاست مدارم شکست خورد و در نهایت جنگ در گرفت. نمی دونم. باید دید.
در کینگزلندینگ مارجری رو می بینیم که انصافا خوب روحیش رو حفظ کرده. نتونستن بشکننش. خوب جلوی گنجشک اعظم درمیاد. در یه حد منطقی و جالب. نه زیاد از حد. اشاره ای که به book of the stranger
می کنه جالب بود. استعاره جالبی داشت. برادرش اما شکسته. سر لوراس تایرل ( شوالیه گل ها ) اوضاع خوبی نداره. مارجری تمام تلاشش رو می کنه که شرایط رو بهش تفهیم کنه. ارومش کنه.
الحق که نوه ملکه خارها هست !!!
http://winteriscoming.net/wp-content/uploads/2016/05/20160511_ep604_Publicity_Still_08001348411-630x354.jpg
یه لشگر کشی در کینگزلندیگم در راهه. ارتش تایرل ها شهر رو تسخیر خواهند کرد. می دونیم که ارتش قدرتمندی دارن. استنیس با از دست دادنشون ضربه بدی خورد. و بازم پاسخ لیدی اولنا به
کوین لنیستر : " خیلیا بدون اینکه کاری بکنیمم کشته میشن ! بهتره مرده ها اونا باشن تا ما !!! "
پایسل همچنان به تحقیر سرسی ادامه می ده. عجب نگاهی انداخت بهش موقع خروج از اتاق. اخرشم فقط به امر شاه بیرون رفت.
بعد می رسیم به ملاقات تیان و یارا. احتمالا تنها جایی که به تیان هنوزم ارامش می ده همین بودن در کنار خواهرشه. یارا هر چیم که در مورد تیان فکر کنه هنوزم کاملا واضحه که دوستش داره.
برای من احساس توی این صحنه موج می زد. یارا براش هم مادره. هم پدر. هم خواهر و هم برادر. وجودش برای تیان بسیار باارزشه.

و صحنه ای که اتش زد وجود منو. اشا اخرین تلاش خودش رو برای محافظت از اعضای خاندان استارک انجام داد. وفاداری این ادم عجیبه اصلا. یادم نمی ره وقتی خبر اعدام ند به وینترفل رسید کنار برن بود.
متاسفانه بر خلاف همیشه دو تا نکته برنامه هاشو به هم زد و باعث شد بهای کارش رو با جونش بپردازه : 1- طرف حسابش سایکوپسی به نام رمزی بود - 2- همون طور که خود رمزی در لحظات
اخر گفت تیان رو کاملا در مورد ریز ریز مسائل تخلیه اطلاعاتی کرده بود و می دونست که بچه های استارک با کمک چه کسی و چطوری از چنگش فرار کردن.

یه تیکه اخرم داره بررسیم از این اپیزود که کامل می پردازم به بخش دنریس و بعضی مسائل حاشیه ای.

Ho3!En
05-17-2016, 01:53 PM
اگر جان تغییر کرده باشه و سانسا رو با یه نقشه خاصی تحویل رمزی بده عجب سریالی بشه:Smiley36:
ولی خیلی همه چی گل و بلبل شده مراقب باشید:Smiley69:

Ward
05-17-2016, 03:02 PM
این سکانس دنریس چرا این شکلی بود؟
شده شبیه یوسف پیامبر:/

mahan birabt
05-17-2016, 03:56 PM
جان اسنو از مرگ برگشته ترسو تر شده..بابا برو بزن خار رمزی رو سرویس گن دیگه.....از سانسا یاد بگیر..البته آخرش نامه رمزی رسید دیگه چاره ای نیست.یه غول بفرستی میزنه خار رمزی رو .....
در کل قسمت خوبی بود.....آرامش قبل از طوفان..گفتم چند قسمتی این مدلی هست تا..در ادامه جنگ جان اسنو و رمزی....جنگ لنیستر ها و سپاه شاهنشاهی با مذهبی ها....و احتمالا برن هم یه چنتایی واکر یاد بگیره بترکونه!!!

عاشق سکانس صحبت های سرسی با پسرش (شاه جوان) بودم راجع به گنجشک اعضم (راحل) دیالوگ های خوبی توش بود..سکانس سانسا و جان اسنو..رمزی و اون زن وحشیه (اسمش یادم نیست) همه خوب بود..سکانس کالیسی هم جالب بود..یارو بی تربیته اتیش گرفت دلمون خنک شد.....فعلا مخاطبا خال میکنند..سانسا به جان استو رسید...زنده شدن جان اسنو و....

لنیستر کوچک هم کمامان محبوب ترین شخصیت قصه برامن هست ( عاشق دیالوگ هاشم) یه خردمندی میگفت : (با دشمنا صلح میکنند نه با دوستان)

نمره به این قسمت بازهم 10

alisoltani87
05-17-2016, 04:19 PM
امیدوارم اون خط داستانی که منس رایدر توش زنده س تو سریال هم اتفاق بیوفته.

فک نمی کنم اومدن سانسا پیش جان برای دیدار خواهر برادری بود، فک می کنم مث قبل اهمیتی به جان نمی ده، و فقط می خواد برای منافعش ازش سواستفاده کنه، وقتی جان رو بعد از مدت ها بغل کرد حتی یه قطره اشکم نریخت :Smiley104:، با شخصیتی که از جان دیدیم بعیده بازیچه دست کسی بشه، ولی گفت به خاطر این که روح پدرش نیاد سراغش این کارو به وینترفل حمله می کنه :Smiley35:
ترجیح می دادم دیدار آریا و جان رو می دیدم:Smiley34:

از طرف دیگه هم دلم می خواد جان به خاطر چیزایی که دیده ارتش درستی جمع کنه و برگرده تا با وایت واکرها بجنگه، ازین که انرژیشو توی جنگای هفت پادشاهی بخواد بذاره خوشم نمیاد، ولی خط سیر داستان هم به نظر میاد جان برگرده به دیوار.

lady snow
05-17-2016, 04:19 PM
یه لحظه فکر کنید آریا لیتل فینگر رو بکشه:Smiley36:
بالاخره بفهمه لیستش خیلی احمقانه بوده و باید یه لیست جدید تهیه کنه. چه حالی داره:Smiley35:

mahan birabt@ جان اسنو نترسیده. فقط گیج شده نمیدونه چه تصمیمی بگیره. و انگار خودش رو استارک نمیدونست تا وقتی که سانسا بهش گفت تو پسر آخرین نگبان واقعی شمال هستی

persp000000lis
05-17-2016, 04:33 PM
خیلی همه چی گل و بلبل شده مراقب باشید:Smiley69:

اره واقعا
جز شما نديدم كسى به اين ارامش قبل از طوفان توجه كنه

alisoltani87
05-17-2016, 04:38 PM
دلیل نفرتی که از دنریس هس شاید به خاطر اینه که شخصیت محکم الانش درست خط سیرشو طی نکرد، اون دختر آرومی که به برادرش اجازه می داد که حتی اگه لازم باشه به دوتراکی ها اجازه بده که کل قبیله شون بهش تجاوز کنن، فقط به کمک یه فاحشه که یادش داد چطور عشق بازی کنه، و کمی نفرت از برادرش، رسید به مغرورترین شخصیت داستان که می خواد همه چیز درست باشه، این که کی فهمید درست چیه، و چرا با برده داری مشکل داره، و چرا این قدر مغروره برای مخاطب سواله. ولی مهم اینه که دنریس همونطور که تو این قسمت گفت آرزوهاش بزرگه و پشتوانه اژدها پشتشه، که کاملا جادو هم هس. و درسته که با معادلات سیاسی آشنا نیس، ولی با معادلات قدرت، و بازی با اون ها آشناس.

چیزی که ازین سریال بیش از هرچیزی دوس دارم اینه که آدمایی که خاکستری ان با هر ویژگی ای که دارن نقشی رو اتفاقات می ذارن، این که مارتین، جیمی لنیستر مغرور و زناکار رو توی صحنه حمام با برین یا از دست دادن دستش به شخصیتی تبدیل کرد که نسبتا محبوب شد، اونم فقط با باز کردن داستانش برای مخاطب؛ یا تیریون رو در حالی که ما رو همراهش کرد، نشون داد که پدرشو کشت و ما همه باز هم دوسش داریم، و یا حتی درمورد هاوند، نشون می ده که همراه آدما شدن تو داستاناشون باعث میشه بفهمیم تصمیماتشون رو که حتی از دور به نظر اشتباه میومدن.

ولی جدای ازین مسئله من خوشم میاد که یه شخصیت منفور جزو اصلی های داستان بمونه، دنریس هرچن منفور، این که بتونه کمک به نجات زندگی مردم بکنه، حتی اگه رمزی برای نجات مردم از دست وایت واکرها همراه میشد، باز بیشتر لذت می بردم، به نظر من آدم بد نداریم، رفتار بد داریم، تو این فیلم هم خیلی جاها اینو نشون داده، باز هم نشون بده من یکی طرفدارش میشم.

bender
05-17-2016, 04:54 PM
از خواندن کامنتتون لذت بردم
ولی درباره این که گفتید آدم بد نداریم
در مورد شخصیت رمزی من هرچی دقت میکنم هیچ نقطه سفید یا حتی خاکستری در وجودش نمیبینم همش مثل oled خاموش سیاه سیاهه

.:SiSiBK:.
05-17-2016, 07:50 PM
واقعن اگه این سریال تیریون رو نداشت بازم کسی میدیدش؟ :|

بجز صحنه ی رویارویی جان و سانسا هیچ چیز دیگه ای نداشت. فقط بخاطر اون صحنه و بخاطر تیریون به این اپیزود 8 دادم (البته دستم خورد میخواستم 7 بدم :Smiley69:)
از دنریس هم دیگه دارم خسته میشم:Smiley104:خیلی دارن گنده ش میکنن. مگه رو زمین چی بود که وقتی اون جام های آتیش رو انداخت اون پله ها اونجوری شعله ور شد؟ http://forum1.tvsho.info/images/smilies/yahoo/19.gif خیلی خیلی مسخره بود

پ.ن: این رمزی کی میمیره :|

AdibTE
05-17-2016, 08:03 PM
از دنریس هم دیگه دارم خسته میشم:Smiley104:خیلی دارن گنده ش میکنن. مگه رو زمین چی بود که وقتی اون جام های آتیش رو انداخت اون پله ها اونجوری شعله ور شد؟ http://forum1.tvsho.info/images/smilies/yahoo/19.gif

فک کنم چیزی که جام هارو شعله ور میکنه یه چیزه مایعیه، جام ها هم نسبتا بزرگ بودن، وقتی کج کرد همش ریخت دیگه :/

منم با نظرت موافقم ولی، وسطای اپیزود حوصلم سر رفت، اونجوری که اونا میخوان تو 8 فصل تمومش کنن آدم انتظار فراز و نشیب نداره باید همش تند تند باشه :|
از سکانس جان و سانسا خیلی لذت بردم، معجزه شده انگار همه به هم میرسن :| ازین لورد آرین هم بدم میاد -__-
8 دادم.

alisoltani87
05-17-2016, 08:26 PM
از خواندن کامنتتون لذت بردم
ولی درباره این که گفتید آدم بد نداریم
در مورد شخصیت رمزی من هرچی دقت میکنم هیچ نقطه سفید یا حتی خاکستری در وجودش نمیبینم همش مثل oled خاموش سیاه سیاهه

آخرش داستانه ولی چیزایی که از رمزی نشون داده بخش های سیاهش بوده، فرض کن مادرش همسر یه روستایی بوده، لرد بولتون پدرشو دار می زنه و زیر چوبه دار به مادرش تجاوز می کنه، جدای ازین صحبتا جمله تیریون رو تو توضیح همه آدما چه سیاهیش بیشتر و چه سفیدیش بیشتر میارم، وقتی میساندی بهش گفت تو به این اربابا اعتماد داری؟ گفت: من به برآورده کردن منافعشون اعتماد دارم.

arhi
05-17-2016, 10:53 PM
به نظر من تو این سریال به اندازه کافی قسمتهای داستانی جالب مربوط به دنریس وجود داشته. شاید اگه یه سبیل کلفت مو مشکی جای ایشون بود اینهمه مورد نفرت واقع نمیشد:Smiley69:.به هر حال از بعضی کامنتها یه مقدار نگاه جنسیتی مرد سالارانه هم احساس میشه.

Jon Stark
05-17-2016, 11:21 PM
از تو آتيش زنده بيرون ميومديم , وقتى از تو آتيش زنده بيرون اومدن مد نبود :Smiley109::Smiley109:

حضرت ابراهيم خطاب به دنريس تارگرين :Smiley14::Smiley14:

hashem_stark
05-18-2016, 02:09 AM
انتظار داری وقتی زنده از اون همه آتیش بیرون میاد و جاییش نسوخته براش کف و سوت بزنن :Smiley69:

koresh92
05-18-2016, 05:51 AM
انصافا تخت سلطنت یا باید مال جان بشه یا آریا این دو تا پدر شون در اومده تو این سریال
اگه قرار یک نقش اصلی از بین بره امیدوارم دنریس باشه قدرتشم برسه به تیریون :Smiley35:، هر چند از قرار معلوم این پیرمرد بی خیال مادر اژدها نمیشه.:Smiley15:
جای آریا تو این قسمت خالی بود، جای برن هم همین طور

sina123
05-18-2016, 06:36 AM
در کل که قسمت جالبی بود اگه از قابل پیشبینی بودن Ramsay و Daenerys بگذریم :Smiley36:

اما نکته ای که میتونه بسیار جذاب کنه سریال رو اینه که اون نامه رو Ramsay ننوشته باشه. اول اینکه اصلن نوع جمله ها جوری نبود که Ramsey نوشته باشه، دوم اینکه وقتی ما Lord Baelish رو میبینیم که با اون اعتماد به نفس میخواد بره به حنگ Boltons معلومه که نقشه داره و بدون نقشه نمیره. به احتمال زیاد نامه فکر خود LFه. یه دلیل خیلی مهمشم میتونه عبارت "come and see" باشه که چند بار توی نامه اومده و ما اول این قسمت دیدیم که Lord Baelish وقتی رفت به Vale به اون بچه ی خنگ Robin گفت : "My lord, "come and see". I missed your name day, go on" و خوب اگه دقت کنید کارگردان به وضوح تاکید داره رو گفتن come and see، و بعدن دلیل تاکیدش تو نامه مشخص شد. حالا اینکه همه ی کارا رو به تنهایی کرده یا نه خودش سواله.

میتونه جواب این سوال این باشه: با "Lord Umber" هماهنگه، ینی حتی Rickon و Osha رو هم خودشون تحویل رمزی دادن و Lord Umber میره ramsay رو تحریک به جنگ با Jon میکنه و از یه طرف نامه ی تحریک آمیر میره برای Jon.

با این کار Baelish هم میتونه انتقام عشقشو از Boltons بگیره هم با کمک به Sansa توی جنگ یه جورایی تلاششو برای ازدواج با اون و در نتیجه حکومت بر شمال و Winterfell بکنه. چون Sansa عملن Queen of the North میشه دیگه.

حالا اگه اینا درستم نباشه ولی درست بودنش خیلی جذابه :Smiley35:

راستی Jon Snow هم که دیگه کم کم باید Stark شه و از حرومزادگی در بیاد :د اگرچه مطمئنن حرومزاده Ned نیس :د

m3hrdad
05-18-2016, 10:49 AM
در کل که قسمت جالبی بود اگه از قابل پیشبینی بودن Ramsay و Daenerys بگذریم :Smiley36:

اما نکته ای که میتونه بسیار جذاب کنه سریال رو اینه که اون نامه رو Ramsay ننوشته باشه. اول اینکه اصلن نوع جمله ها جوری نبود که Ramsey نوشته باشه، دوم اینکه وقتی ما Lord Baelish رو میبینیم که با اون اعتماد به نفس میخواد بره به حنگ Boltons معلومه که نقشه داره و بدون نقشه نمیره. به احتمال زیاد نامه فکر خود LFه. یه دلیل خیلی مهمشم میتونه عبارت "come and see" باشه که چند بار توی نامه اومده و ما اول این قسمت دیدیم که Lord Baelish وقتی رفت به Vale به اون بچه ی خنگ Robin گفت : "My lord, "come and see". I missed your name day, go on" و خوب اگه دقت کنید کارگردان به وضوح تاکید داره رو گفتن come and see، و بعدن دلیل تاکیدش تو نامه مشخص شد. حالا اینکه همه ی کارا رو به تنهایی کرده یا نه خودش سواله.

میتونه جواب این سوال این باشه: با "Lord Umber" هماهنگه، ینی حتی Rickon و Osha رو هم خودشون تحویل رمزی دادن و Lord Umber میره ramsay رو تحریک به جنگ با Jon میکنه و از یه طرف نامه ی تحریک آمیر میره برای Jon.

با این کار Baelish هم میتونه انتقام عشقشو از Boltons بگیره هم با کمک به Sansa توی جنگ یه جورایی تلاششو برای ازدواج با اون و در نتیجه حکومت بر شمال و Winterfell بکنه. چون Sansa عملن Queen of the North میشه دیگه.

حالا اگه اینا درستم نباشه ولی درست بودنش خیلی جذابه :Smiley35:

راستی Jon Snow هم که دیگه کم کم باید Stark شه و از حرومزادگی در بیاد :د اگرچه مطمئنن حرومزاده Ned نیس :د

خیلی تئوری جالبی بود :Smiley10: مرسی از شما! ایده کاملا منطقی و جالبی به نظر میاد با توجه به سیاست بازیهای جناب LF! از همون اول هم که سانسا رو به عقد رمزی درآورد میشد حدس زد که داره یه نقشه ی بزرگتری رو طراحی میکنه! فقط بنده خدا این وسط نمیدونه که جان یه بار مرده و زنده شده و اینکه سانسا هم فِلِنگُ بسته :Smiley14: به نطر من که خودش میخاد والی شمال بشه (با توجه به علاقه همیشگیش به کتلین و این اواخر نسبت به سانسا و کلا شمال :Smiley36: و همچنین نقش عمده و پر رنگی که در اعدام ند استارک داشت). ازدواج سانسا با رمزی هم کاملا نقشه خودش بود (علیرغم میل باطنیش)، تا کسی بهش شک نکنه. ولی هنوز درک نمیکنم چرا جان اسنو :Smiley39: چون جان براش یه تهدید محسوب میشه! با توجه به سابقه ی لیتل فینگر که همیشه دو قدرت بزرگ رو به جون هم میندازه تا همدیگه رو تضعیف کنن و خودش در نهایت سود و منفعت اینجور جنگ ها رو ببره، اینبار هم میخاد همین کار رو کنه:Smiley35: احتمال میده که جان اسنو و رمزی بیفتن به جون هم و همدیگه رو نفله کنن، اگه جان بمیره که چه بهتر چون یه استارکه دیگه کمتر میشه و سانسا هم اینو از چشم LF نمیبینه و بعد (زِهی خیالِ باطل) خودش رو به عنوان warden of the north معرفی میکنه! همین الان هم که روی ریوِرران تسلط کافی داره (با عنایت به اپیزود قبل) و همچنین والی یه جای دیگه هم هست (دقیق یادم نیست تایوین لنیستر به کجا منصوبش کرد).
من جای مارتین بودم لیتل فینگر و واریس رو بطور مشترک میشوندم رو تخت آهنین :Smiley35: الحق که مغز جفتشون خوب کار میکنه و خوب بازی میدن زمینُ زمانُ!! ندیدم تو این شش فصل این دو تا موجود از کسی رو دست یا رَکَب بخورن، حتی از همدیگه!!!! و اینجاست که میگن سیاست پدر و مادر نداره...
اگه میشد دوبار لایک میکردم این پستتو :Smiley17:

eminemkamy
05-18-2016, 12:19 PM
یه سریال چقدر میتونه جذاب باشه فوق العادست همه چی داره این سریال حیف که 10 قسمتِ هر فصل...
در بین این 4 قسمت اول فصل که دیدم از این سکانس سوختنِ دوتراکی ها از همه بیشتر بدم اومد واقعا قشنگ درست نکرده بودند خیلی معمولی انگار دنریس داره با عروسک ها بازی میکنه یعنی یکیشون نتونستن فرار کنن این اتیش ها چجوری میسوختن !؟!؟؟!؟!؟؟ جالب نبود سکانس

Hound
05-18-2016, 01:10 PM
The Pink Letter از رمزی بولتون به جان اسنو. منتشر شده توسط HBO : ( دستخط رمزی دقیقا مشابه چیزی هست که مارتین توصیف کرده. )
به خائن و حرامزاده , جان اسنو ...

http://winteriscoming.net/wp-content/uploads/2016/05/Pink-Letter-630x1008.jpg

King Jon snow
05-18-2016, 02:04 PM
به نظر من تو این سریال به اندازه کافی قسمتهای داستانی جالب مربوط به دنریس وجود داشته. شاید اگه یه سبیل کلفت مو مشکی جای ایشون بود اینهمه مورد نفرت واقع نمیشد:Smiley69:.به هر حال از بعضی کامنتها یه مقدار نگاه جنسیتی مرد سالارانه هم احساس میشه.

http://s7.picofile.com/file/8251685934/Game_of_Thrones_S06E04_720p_HDTV_x265_ShAaNiG_mkv_ snapshot_55_15_2016_05_16_22_05_38_.jpg

آره بعضی ها نمیدونم فازشون چیه شدن هیتر دنریس!! دقیقا مردسالاری یکی از دلایلشه و یه موضوع دیگه که برام جالب بود اینه که دنریس در بین هواداران امریکایی سریال بسیار طرفدار داره دقیقا به اندازه جان اسنو مردم دوسش دارن ولی در کشورهای اسلامی و علی الخصوص ایران:Smiley104:

modern_gesprach
05-18-2016, 05:05 PM
بهترين سكانس اين قسمت لحظه‌ي آتش زدن محل بدست دنريس بود.
ها ها ها واي چقدر حال داد... به اميد روزي كه تك تك خاندان‌هاي حريص و خائن بدست استورم بورن كاليسي مادر اژدهايان
جزغاله بشن و خاندان بر حق تارگرين بر تاج و تخت وستروس بشينه...
چقدر لذت مي‌برم كامنت‌هاي دوستان مخالف دنريس كه مثل اسفند روي آتش جيليز ويليز مي‌كنن رو مي‌خونم و يا اينكه در كامنت
باقي دوستان اثري از يكي از خط داستاني‌هاي مهم سريال نمي‌بينم ... خودتون رو آماده كنين كه استورم بورن سراغ همه خاندان‌ها مياد
و اينكه خدايي يخورده بيشتر تحقيق كنين و سطح فكري خودتون رو بالا ببرين ايرادها و مسائلي كه از بخش دنريس مي‌گيرين بسيار خنده دار و بچه‌گانه‌
بدون پايه و اساسه و باعث بسي خنده ميشه البته جسارت نباشه
10/10

Rezaraki
05-18-2016, 06:40 PM
نمیدونم این چه منطقیه که چون یه سری از یه شخصیت زن بدشون میاد پس از زن ها و قدرت گرفتنشون هم کلا بدشون میاد!؟
آقا من اگه از راب خوشم نمیومد که الکی داره قدرت میگیره و همه ی جنگ هارو میبره پس حتما با مردا مشکل دارم و تو خط فمنیسم و اینهام؟
------------

یه نکته ای که توجه ام رو جلب کرده اینه که تو سریال هر کی قدرت میگیره، بعد از یه مدت یا میمیره یا یه بلایی سرش میاد، یعنی تا یکم اوضاع بر وفق مراد یکی پیش میره، یه چیزی به هم میریزه و اینجا یا شخصیت قدرت گرفته نفله میشه! یا یه بلای کوچیکی سرش میاد.
برای دنریس هر سری بعد از پیروزی هاش یه موردی پیش اومده یه مدت افول کرده دوباره طلوع کرده، یه بار شوهرش مرد، یه بار زندانی شد یا الانم که بعد از گرفتن میرین هارپی ها اومدن و اژدها که نجاتش داد افتاد بین دوتراکی ها و خلاصه تا حالا همینطوری رو قدرت مونده .
از اون طرف جان تا قدرت گرفت مرد! راب هم همینطور. بیلون گریجوی همینطور. ند همینطور، سرسی همینطور و بقیه.
این وسط لرد بیلیش هیچیش نمیشه فقط!

afshin vatan
05-18-2016, 09:18 PM
به جز گروهی که کلا مخالف دنریس هستند باید حق بدیم از نظر کارگردانی سکانس اخر این قسمت خیلی بد بود اولا نحوه سوختن و دوما سرعت سوختن

ShInOdA
05-18-2016, 10:35 PM
به اميد روزي كه تك تك خاندان‌هاي حريص و خائن بدست استورم بورن كاليسي مادر اژدهايان
جزغاله بشن و خاندان بر حق تارگرين بر تاج و تخت وستروس بشينه...

به چه دلیلی وارث حقیقی هست؟ جدش (اگان فاتح) با زور و کشتار وستروس رو گرفته و بیشتر اجدادش ظالم بودن و کلی کشتار کردن .پدرش آدم ظالم دیوانه و پستی بود،داداشش با حرکت خودش خیانت میکنه (به زنش که از خاندان بزرگیه) ،شرافت دو خاندان رو لکه دار میکنه (استارک و براتیون) و زمینه ساز کار های پدرش میشه (سوزاندن استارک و ...) و تو این چند ماه ککش هم نمیگزه و بعد وقتی قیام شروع میشه اشتباهش رو جبران نمیکنه هیچ، بلکه شروع میکنه به کشتن قیام کننده ها.
حالا این خانم نه تنها از پدرش و برادرش دفاع میکنه بلکه داعیه غاصب بودن رابرت، ادارد و هرکی که بر علیه پدرش قیام کرده رو داره و خودش و خاندانش رو مظلوم میدونه و صاحب حق و تاج و تخت چرا؟؟؟؟ اگر به دیده حق و انسانیت نگاه کنیم هیچ حقی نداره به دلایلی که گفتم و اگر به دیده قدرت هم نگاه کنیم رابرت تخت رو با قدرت و جنگ گرفته مثل نیاکان دنریس (که الان حق خودش به تخت رو منتسب به اونا میدونه) پس این دختر مغرور چی میگه این وسط؟ این بزرگترین دلیل از میان چندین دلیلی است که من با دنریس مخالفم و اون رو دیکتاتور و ظالم میدونم ...

پ.ن : متن نظر یک دوست در وستروس ...

King Jon snow
05-18-2016, 10:50 PM
به چه دلیلی وارث حقیقی هست؟ جدش (اگان فاتح) با زور و کشتار وستروس رو گرفته و بیشتر اجدادش ظالم بودن و کلی کشتار کردن .پدرش آدم ظالم دیوانه و پستی بود،داداشش با حرکت خودش خیانت میکنه (به زنش که از خاندان بزرگیه) ،شرافت دو خاندان رو لکه دار میکنه (استارک و براتیون) و زمینه ساز کار های پدرش میشه (سوزاندن استارک و ...) و تو این چند ماه ککش هم نمیگزه و بعد وقتی قیام شروع میشه اشتباهش رو جبران نمیکنه هیچ، بلکه شروع میکنه به کشتن قیام کننده ها.
حالا این خانم نه تنها از پدرش و برادرش دفاع میکنه بلکه داعیه غاصب بودن رابرت، ادارد و هرکی که بر علیه پدرش قیام کرده رو داره و خودش و خاندانش رو مظلوم میدونه و صاحب حق و تاج و تخت چرا؟؟؟؟ اگر به دیده حق و انسانیت نگاه کنیم هیچ حقی نداره به دلایلی که گفتم و اگر به دیده قدرت هم نگاه کنیم رابرت تخت رو با قدرت و جنگ گرفته مثل نیاکان دنریس (که الان حق خودش به تخت رو منتسب به اونا میدونه) پس این دختر مغرور چی میگه این وسط؟ این بزرگترین دلیل از میان چندین دلیلی است که من با دنریس مخالفم و اون رو دیکتاتور و ظالم میدونم ...

پ.ن : متن نظر یک دوست در وستروس ...

اولا تاج و تخت متعلق به تارگرین بوده و این حق دنریس هستش الان. اگر هم شما ادعا می کنید که چون رابرت با قدرت و جنگ تخت رو گرفته خب دنریس هم با قدرت فوق العادش و با کمک تیریون ایشالا دوباره تختو بر می گردونه به دست تارگرین وارث حقیقی. اما در مورد انتقادت از شخصیت دنریس باید بگم که دنریس از بین همه کسانی که ادعای تاج و تخت میکنن از همه لحاظ مناسب تره چون هم شرافت داره هم قلب رئوفی داره (اینو در مبارزش با برده داری دیدیم)کجای دنریس دوست داشتنی دیکتاتوره آخه؟اینکه میزنه هر چی کال بی شرف دوتراکی رو میکشه؟یا اینکه با برده داری مبارزه میکنه؟یا ارباب های ظالم رو میکشه؟ ضمنا دنریس قدرت واقعی پادشاهی و جنمشو داره آتیش هم که کلا اثری روش نداره معلوم هم نیست اصلا میرا باشه ! یه چیزی هم که از شخصیتش بی نظیره اینه که واقعا برای هدفش تلاش میکنه .چیزایی که در مورد باباش و جد و آبادش گفتی اصلا هیچ ربطی به خود دنریس نداره و این دختر تنها کسی هست که می تونه روی تخت بشینه لیاقتشو داره. البته جان اسنو رو من حساب نکردم چون جان هیچوقت ادعای تاج و تخت نکرده وگرنه شخصیت جان رو هم خیلی قبول دارم.

viper8000
05-18-2016, 11:03 PM
تنها فرد شایسته فرمان روایی لرد بیلیش هستش.همین که گفتم:Smiley104::Smiley7::Smiley36:

اضافه شده در : 19 minutes

جنگ پنج ملکه؟

جنگ تاریخی پنج پادشاه را یادتان می‌آید؟ همانی که پنج‌تا از کسانی که خودشان را پادشاه می‌نامیدند برای تصاحب تخت آهنین و انتقام‌گیری وارد نبرد با یکدیگر شدند؛ جافری، استنیس، رنلی، راب استارک و بیلون گریجوی. خب، حالا به نظر می‌رسد در فصل ششم جنگ پنج پادشاه در قالب جنگ پنج ملکه بازخواهد گشت؛ سرسی، مارجری، سانسا، دنی و الاریا. باید دید این جنگ چگونه به پایان می‌رسد!

lady snow
05-18-2016, 11:36 PM
من نمیدونم چه حرفیه بعضی از دوستان میزنن. آخه مشکل داشتن با روند داستان دنریس چه ربطی به زن بودنش داره؟؟:Smiley39:
شما دارین رسما به بقیه دوستان توهین میکنین.
من اوایل از دنریس خوشم میومد. این روندی که داشت طی میکرد از یه بچه ساده به یه آدم تقریبا خودساخته که قراره در آینده کارای مهمی انجام بده. همین مسیر رو بقیه کارکترها هم داشتن طی میکردن. مثل جان، آریا، سانسا، راب. هر کدوم به نوعی داشتن بزرگ میشدن با توجه به بلاهایی که سرشون میومد. ولی از یه جایی به بعد روند داستانی دنریس بیمزه و یخ شد. همینطور کشکی کشکی اومد بالا. درحالی که بقیه کاراکترها زجرکش داشتن میشدن خانم دنریس با یه مشت عاشقو وفادار راحت جلو میرفت. انگار نویسنده(هم کتاب هم سریال) داشت برای دنریس پارتی بازی میکرد. به این دلیل کم کم دیگه جذابیتش رو واسه من از دست داد.
من هیچ تنفری از دنریس ندارم. فقط داستانش رو دوست ندارم دیگه. به طور کلی من تو سریال از هیچکدوم از کارکترها منتفر نبودم به جز تایوین لنیستر.
خیلی از کسانی که با داستان دنریس مشکل دارن عاشق داستان آریا هستن. پس اصولا این حرف که چون فلانی زنه شما سوختین یه حرف مسخره و کودکانه هست.:Smiley35:

اینکه دنریس برحق هست یا برحق نیست. من نظری ندارم. هر کس بتونه جنگ رو ببره برندست.
ولی خوشم نمیاد همینجوری کشکی کشکی همه جلو زانو بزنن

Ever_3313
05-18-2016, 11:41 PM
اولا تاج و تخت متعلق به تارگرین بوده و این حق دنریس هستش الان. اگر هم شما ادعا می کنید که چون رابرت با قدرت و جنگ تخت رو گرفته خب دنریس هم با قدرت فوق العادش و با کمک تیریون ایشالا دوباره تختو بر می گردونه به دست تارگرین وارث حقیقی. اما در مورد انتقادت از شخصیت دنریس باید بگم که دنریس از بین همه کسانی که ادعای تاج و تخت میکنن از همه لحاظ مناسب تره چون هم شرافت داره هم قلب رئوفی داره (اینو در مبارزش با برده داری دیدیم)کجای دنریس دوست داشتنی دیکتاتوره آخه؟اینکه میزنه هر چی کال بی شرف دوتراکی رو میکشه؟یا اینکه با برده داری مبارزه میکنه؟یا ارباب های ظالم رو میکشه؟ ضمنا دنریس قدرت واقعی پادشاهی و جنمشو داره آتیش هم که کلا اثری روش نداره معلوم هم نیست اصلا میرا باشه ! یه چیزی هم که از شخصیتش بی نظیره اینه که واقعا برای هدفش تلاش میکنه .چیزایی که در مورد باباش و جد و آبادش گفتی اصلا هیچ ربطی به خود دنریس نداره و این دختر تنها کسی هست که می تونه روی تخت بشینه لیاقتشو داره. البته جان اسنو رو من حساب نکردم چون جان هیچوقت ادعای تاج و تخت نکرده وگرنه شخصیت جان رو هم خیلی قبول دارم.

دوست عزیز دنریس داشتن قلب پاک و نمیدونم اینا یطرف قضیس..دنریس سیاست و پختگی کامل رو نداره چه بسا میبینی که میرین تحت فرمان تیریون و سیاستش چقدر فرق میکنه وضعش..ثانیا دنریس همونطور که همه میدونن نازا هستش...وضعیت جانشین پادشاهی و وارث تاج اگه ایشون به تخت بشینه چجوری میشه..درکل کاملا مشخصه دنریس نمیرسه به حاکمیت وستروس.

Rezaraki
05-19-2016, 12:00 AM
سلام
البته بحث سر همین جمله است دیگه، رو چه حسابی تاج و تخت "حق" دنریس هست، صرف این که ادعا میکنه؟ یا چون سه چهارتا پادشاه قبل باباش بوده؟ خاندان تارگریان با زور تخت رو گرفته و باراتیون هم همینطور
آقا فروم های خارجی، کجا ها رو میرید چک میکنید؟ من فروم درست حسابی ای برای سریال پیدا نکردم معرفی کنید ممنون میشم.

viper8000
05-19-2016, 12:02 AM
بنظر من باید دوستان دقت کنند که دنریس در وستروس نیست. برای مثال فرض گنید یه نفر در دانشگاه های اسم نمیبرم ایران شاگرد اول داره میشه. یکی در بهترین دانشگاه چهان/ایا میزان سختی و تلاش لازم برای رسیدن به این هدف یکیه؟اون شخص تو ایران در ضمن از امکانات عجیب و غریبی بر خوردار داره(داشتن اژدها و معجزه پیامبری "نسوختن") اونی که تو دانشگاه برتر داره رقابت میکنه نداره

میبینید که یه وستروسی دیگه امد براحتی داره زمام امور رو در این ور اب بدست میگیره.اما در وستروس داشت اعدام میشد.در این جا دنریس رقیب قدرتمندی نداره. فرض کنید لرد بلیشی میبود.تاحالا امپراطوری برای خودش ایجاد کرده بود.یا جتی یکی مثل بولتون یا همین سرسی دیونه خودمون.خیلی با سیاستر از دنریس هستش.اما خوب دنریس از موهبت های الهی برخورداره .که کارش رو راحتر کرده. اما هنوز به جنگ یک رقیب قدرمند نرفته پس هنوز به هیچ جا نرسیده.که میگید دنریس الکی قوی شده. درسته اژدها داره.اما بلد نیست استفاده کنه. درسته الان یه ارتش از وحشی ها داره. اما یه نکته.این وحشی ها تا حالا فقط به روستاهای کوچک حمله کردن. تاحلا پشت در های یک قلعه برای فتح کردنش نرفتن.تاحالا با یه ارتش سوار نظام مثل ارتش لنسترها روبرو نشدن.تاحالا روی دریا مبارزه نکردن.در ضمن هنوز دنریس یک فرمانده نظامی نداره این بزرگترین نقطعه ضعفشه. هرچند که بخش کشور داریش الان بهبود یافته

KING STANNIS
05-19-2016, 12:02 AM

http://picoup.ir/images/54813447486836992365.jpg

من نمیخواستم نظر بدم اما مث اینکه نمیشه دوست عزیز با چ برداشتی دنریس وارث برحقه....
عالم و ادم میدونن ک

Stannis

برحقه...
بازهم من ب حرف برین اعتماد ندارم ک گقت اعدامش کردم...

http://picoup.ir/images/56613856205711537188.png

چون از کلمه excuted استفاده کرد ب معنی اعدام از کی تا حالا با شمشیر اعدام میکنن:Smiley39::Smiley39::Smiley39::Smiley39: :Smiley39:
همچنان معتقدم استنیس زندس چون ضایع ترین کسانی ک توی این سریال مردن مرکشونو کامل نشون داده استنیس کم کسی نبود ک چرا سریع رفت رو ی Scene دیگه...

http://picoup.ir/images/51889243103205702664.png

http://picoup.ir/images/84059771744999905800.jpg

.Ven0m.
05-19-2016, 12:11 AM
دلیلی نیست استنیس زنده باشه ، کسی که انقدر بدبخت و کوته فکر بود که دختر خودشو زنده زنده سوزوند ، همون بهتر که توسط برین از تارت گردن زده شد که قطعا همینطوره ، چون برین زنی نیست که کاری ـو الکی انجام بده یا دروغ بگه ...

Ever_3313
05-19-2016, 12:16 AM
http://picoup.ir/images/54813447486836992365.jpg

من نمیخواستم نظر بدم اما مث اینکه نمیشه دوست عزیز با چ برداشتی دنریس وارث برحقه....
عالم و ادم میدونن ک

Stannis

برحقه...
بازهم من ب حرف برین اعتماد ندارم ک گقت اعدامش کردم...

http://picoup.ir/images/56613856205711537188.png

چون از کلمه excuted استفاده کرد ب معنی اعدام از کی تا حالا با شمشیر اعدام میکنن:Smiley39::Smiley39::Smiley39::Smiley39: :Smiley39:
همچنان معتقدم استنیس زندس چون ضایع ترین کسانی ک توی این سریال مردن مرکشونو کامل نشون داده استنیس کم کسی نبود ک چرا سریع رفت رو ی Scene دیگه...

http://picoup.ir/images/51889243103205702664.png

http://picoup.ir/images/84059771744999905800.jpg

عزیزجان استنیس نمرده باشه الان کجاست؟! باید نشونش میدادن دیگه..یا ملیساندره میفهمید که زندس..ضمنا استنیس همه کوپن هاشو سوزوند حتی دخترش!!! دلیلی نداره زنده باشه داستانش تموم شد.

Yellow King
05-19-2016, 12:20 AM
راستی یه نکته که فکر میکنم کمتر کسی متوجش شد این بود که این اپیزود رو خواهر و برادرا بیشتر متمرکز بود

http://8pic.ir/images/qxywa97wgkwwdmdpdin7.jpg

King Jon snow
05-19-2016, 12:41 AM
یه نکته رو یادم رفت خدمت دوستان بگم که به نظر من احتمال بسیار زیاد دنریس آزور آهای میتونه باشه . احتمال ها بیشتر سمت جان بود ولی به نظرم میشه شانس بیشتری برای دنی قائل باشیم تا جان.

http://8pic.ir/images/96m6ieynx3f72r9v9g9f.jpg

Sir Nikk
05-19-2016, 12:44 AM
دوستان بحث بر سر دنریس فکر نمی کنم زیاد جالب باشه
چون طبق سیر داستان یه ابر قدرتی واسه خودش
بیشتر فکر می کنم به خاطر اینکه خیلی راحت به مقصودش رسید و کمتر از ملکه های دیگه زجر کشیده دوستان زیاد باهاش ارتباط برقرار نمی کنن
مثلا سانسا کل خانوادشو از دست داد پدرش جلوش دار زده شد و دو بار تو بدترین حالت مجبور به ازدواج شد در صورتی که بهش وعده ازدواج با شاه رو داده بودن
سرسی هم کم زجر نکشید و دوتا از بچه هاش به بدترین حالت ترور شدن و بزرگترین تکیه گاهش یعنی تایوین مرده
آریا هم خیلی سختی کشیده و تا رسیدن به براووس کلی بالا پایین داشته و عذاب دادنش
مارجری هم دوبار پادشاه هایی که باهاشون ازدواج کرده سوت شدن و الانم های اسپارو بیچارش کرده و بر خلاف بقیه یه لشگر پشتشه
و تا حدودی خواهر تیون هم چون قدرتمند نشون داده قابل احترامه
اما دنریس یکم زود به همه خواسته هاش رسیدهو از تمام ماجراها و قدرت ها دور بوده
البته قدرتمند ترین سلاح دنریس تریون و واریس هستن نه اژدها هاش
ببینین بیلیش چجوری همه رو مچل خودش کرده، واریس خیلی از اون زرنگتره اما جلو سیاست های تیریون کم اورده
دنریس هر چقدر قدرتمند باشه شمال با کسی شوخی نداره

T-REX
05-19-2016, 12:44 AM
اعدام از کی تا حالا با شمشیر اعدام میکنن

دوست عزیز بهتره برید و یه بار دیگه فصل اول رو تماشا کنید تا ببینید آیا میشه با شمشیر هم کسی رو اعدام کرد یا نه. نکنه انتظار داشتید تا برین تو اون جنگ و جدل بره و طناب دار مهیا کنه!

در رابطه با اینکه تاج و تخت حق کیه سرسی جمله جالبی درباره تارگین ها گفته: " هر وقت یه تارگرین به دنیا میاد، خدایان شیر و خط میندازن!"

lady snow
05-19-2016, 12:45 AM
یه نکته رو یادم رفت خدمت دوستان بگم که به نظر من احتمال بسیار زیاد دنریس آزور آهای میتونه باشه . احتمال ها بیشتر سمت جان بود ولی به نظرم میشه شانس بیشتری برای دنی قائل باشیم تا جان.

http://8pic.ir/images/96m6ieynx3f72r9v9g9f.jpg

با اجازه شما امیدوارم نباشه:Smiley36::Smiley36:

Yellow King@ کاملا درسته ملاقات خواهرها و برادرها. و نکته جالب اینکه این اپیزود خواهرها در موضع برتر نسبت به برادرها بودن. :Smiley35:

Hound
05-19-2016, 01:05 AM
بخش اخر مطلب من که تمرکز کردم اینجا روی دنریس :

همراهی جورا و داریو در این قسمت برام دوست داشتنی بود. رابطه عجیب غریب و جالبی داشتن این 2 تا با هم. مخصوصا اون صحنه ای که داریو خنجرشو نمی داد ته خنده بود.

http://winteriscoming.net/wp-content/uploads/2016/05/GoT-604-12-630x354.jpg

اعتقاد من همیشه این بوده که استعداد اصلی دنریس در کشورگشایی و فتوحات هست. نوه بر حق اگان فاتح و دو خواهرش هست. از توانایی های مادرزادی و ژنتیکی - خانوادگی که داره
در این راه به بهترین شکل استفاده می کنه. ثابت می کنه که the last dragon هست. در عین اینکه جزو شخصیت های باشرافت دنیای مارتین می دونمش اما این شرافت باعث نمی شه در مورد
دشمنان خطرناکش نرمش نشون بده و اجازه بده که کنترل کار از دستش بیرون بیاد. تا فصل 4 که با فتوحات جلو اومد , کارش خوب جلو رفت اما از فصل 4 و 5 که فعلا موندنی شد در میرین ایراد اصلی کارش
نمایان شد. تایوین لنیستر که توی اردوگاه دنریس با اون نامه تفرقه انداخت و جورا مجبور به کناره گیری شد. دنریس اما در اداره امور بعد از فتح و کشورگشایی ضعف زیاد داشت. ایراداتش در این زمینه مشکلات بسیاری رو براش ایجاد
کرد و در نهایت همون مشکلات باعث شدن مجبور به ترک میرین بشه. تا اینجا می دونم که اداره امور بعد از فتوحات کار دنریس نیست. اینجا به مشکل می خوره. باید هیئتی از مشاورین و متخصصین سیاسی
داشته باشه که اداره امور رو اونا به عهده بگیرن و دنریسم با کاریزمایی که بین مردمش داره اونا رو پشتیبانی کنه. نام تارگرین مثل لایه محافظ , دولتش رو پشتیبانی کنه. هر چند ادم کله شقی هست اما اون جایی که
واقعا حس کنه لازمه , کار رو به کاردون می سپره. در فصل 5 هم دیدیم نیومد صرفا در یک کار بچگانه و یه جور انتقام گیری کورکورانه از لنیستر بودن تیریون انتقام بگیره. به جاش از تجربه و ذکاوت تیریون تصمیم گرفت استفاده کنه.
وقتی سر باریستان در مورد پدرش ( پادشاه دیوانه ) توضیح داد نداد اعدامش کنن که چرا از پدرم بدگویی می کنی. قبول کرد و اشتباهات پدرش رو پذیرفت. وقتی متوجه شد در مورد جورا زود قضاوت کرده , بر اشتباه خودش اصرار نکرد.
حتی با اینکه احساسات یک زن در این موارد خیلی شدیدتره. افرادی که دور و برش هستن ازش نمی ترسن اما ازش حساب می برن. حرفش رو می خونن. هر کدومشون به نوعی. اینا رو داره اما توی اداره مملکت به صورت شخصی
ریپ می زنه. مثلا بی خودی فصل قبل اورد او جوون رو که یه هارپی رو کشته بود توی ملا عام اعدام کرد. اصلا اون مراسم جز دردسر کاری نکرد.
اما در نهایت کلام واریس برام جالبه و فارغ از علایق شخصی خودم بهش احترام می زارم : مملکت به حاکمی احتیاج داره ملایم تر از استنیس اما محکم تر از تامن. کسی که هم اونایی که باید ازش بترسن,اونایی
که باید, دوستش داشته باشن.
قدرت هایی که داره از قبیل ضد اتش بودن - مادر اژدها و اژدهاسوار بودن و حتی توانایی کنترل و در اختیار گرفتن قدرت اتش در برابر ادرها و لشکر مردگان که اونها هم قدرتهای ماورایی زیادی دارن ( خصوصا ادرها ) , در
رویارویی نهایی به شدت مورد نیاز انسانهاست. قطعا بدون دنریس در این نبرد , کار به مراتب سخت تر میشه.
من از اونجایی که ند ساپورت کننده و حامی استنیس بود و حتی این کار به قیمت سرش تموم شد واسش همیشه دلم می خواست استنیس دست بالا رو داشته باشه اما متاسفانه استنیسی که ند ازش حمایت می کرد
به مرور زمان و با دور موندن هر چه بیشتر از تاج و تخت قانونیش در زمان براتیون ها , روز به روز بیشتر در منجلاب تصمیمات فاجعه بارش فرو رفت. اعتماد بی جا و بی قید و شرط به بانوی سرخ و جدی نگرفتن مشاوران و
جدی نگرفتن اهمیت پیدا کردن شرکای قابل اعتنا ( در حالی که رنلی با قبول ادغام نیروهاش با استارک ها و ارتش شمال حتی با وجود نداشتن ساپورت ند در این زمینه عقلانی تر تصمیم گرفت. ), در نهایت خودش و تک تک اعضای
خانوادش رو ریشه کن کرد.
الانم به نظرم تیم همکار دنریس , تیم خوب و منسجمی هست اگه همینطور بمونه یا حتی بهتر بشه.

و در نهایت : As Quaithe’s prophecy from A Song of Ice and Fire goes : To go forward you must go back ( پروفسی در مورد دنریس در نغمه ای از یخ و اتش : برای اینکه جلو بری اول باید به عقب حرکت کنی ! )

حکایت الانش هست که با برگشت بین دوتراکی ها در اصل به جلو حرکت کرد.

این فصل خیلی خوب جلو اومده تا اینجا. 4 تا اپیزود اول دوتاش بالای 9 هستن. ( و oathbreaker هم نمره بالایی داره واسه اپیزود سوم.کلی صحنه به یاد موندنیم داشت که بارها و بارها میشه دید و غرق در لذت شد.قسمت اولم اگه اون بخش دورن کلا به این شکل وارد سریال نمی شد جا داشت بالاتر بگیره. کلا خط دورن خصوصا با این اعضا و خط داستانی همون حذف بشه بهتره.) مشاوره هایی که مارتین هنوزم داره به سازنده های سریال می ده کار خودشو کرده. هر چند که خودش گفته به
دلیل عقب بودن در نگارش بادهای زمستان ( بعد از چند سال خوشگذرونی ! ) مستقیما مطلب نمی نویسه اما با سازنده های سریال در تماسه. جلسه می زارن. مباحث توجیحی براشون داره. نمونشم صحنه قربانی کردن
شیرین در فصل گذشته در اپیزود رقصی با اژدهایان بود که سازنده ها گفتن مارتین بهشون گفت که استنیس در مقطعی, شیرین رو قربانی می کنه و دهن همه رو باز گذاشته. البته بعد از اینکه این خبر صدای یه سری
از کتابخونا رو دراورد که مطالب رسما داره اسپویل می شه دیگه از محتوای جلساتشون مستقیم صحبت نکردن. قطعا سریال حتی با وجود تغییرات از کتاب ها بازم مسائل اصلی جلدهای اینده رو اسپویل می کنه.مثل همین نامه صورتی. شک وجود داشت که رمزی واقعیت رو نوشته یا نه که دیدیم واقعیت رو می گه و استنیس رو متلاشی کرده.
بخش هایی البته باقی گذاشته می شه واسه خود مارتین که به بازاریابی کتاب ها لطمه وارد نشه و سریال در اون خطوط داستانی ورود نمی کنه.

ps : اصلا من این عکس جان رو در زره استارک می بینم روانی میشم. چقدر خوبه این لباس. یاد ند بخیر :

http://watchersonthewall.com/wp-content/uploads/2016/05/GOT605_102015_HS__DSC68981.jpg
https://tyrionlannister.net/wp-content/uploads/2015/03/eddard-stark-I-dont-fight-in-tournaments.png

اسم این اپیزود رو من برای خودم می زارم : The siblings با سه جفت خواهر و برادر که همدیگه رو بعد از قرنی ملاقات کردن!

sina123
05-19-2016, 04:26 AM
مرسی :) والا توی پستمم گفتم، اگه ندونه Sansa فلنگو بسته که اصن کار LF نمیتونسته باشه، چون تو نامه اومده که Sansa رو برگردون :Smiley36: واسه همینه که احتمال میدم با Lord Umber هم هماهنگن حتی توی گرفتن و تحویل دادن Rickon و Osha. خلاصه اوضاع داره پیچیده میشه، به نظرم Baelish تا همینجاشم حقش هست یه مدت حکمرانی کنه :Smiley36: و خوب از هوش Varys و Tyrion هم نمیشه گذشت، عالین اینا.

rolan
05-19-2016, 05:14 AM
8 امتیاز برای این اپیزود ... تا اینجا اون طوفانی که همه برای این فصل پیش بینی میکردن رو ندیدیم و معمولی پیش رفته ! شاید کم کم شروع بشه ! بی صبرانه منتظرم سرسی با اون غول بیابونیش گردوخاکو شروع کنه ......... :Smiley36:

Alex Vause
05-19-2016, 06:28 AM

نه خودش بوده http://www.telegraph.co.uk/tv/2016/05/16/emilia-clarke-confirms-there-aint-no-body-double-in-recent-nude/

:Smiley15: به چه چیزایی فکر می کنید ...

با توجه به این همه شخصیت و داستان بسیار گسترده بعضی اوقات یه سری سکانس ها و دیالوگ ها به نظر طولانی و خنثی میاند . البته در شکل گیری داستان تاثیر دارند قطعا ولی میشه باز یه سری رو کمتر کرد ... اگه این فصل با این روند ادامه پیدا کنه راضی کننده نیست ... اما احتمال زیاد باز اتفاق بزرگشون رو میذارند تا قسمت 9 بعد هم اخر قسمت 10 یه سکانسی میذارند که همه منتظر فصل 7 بشند :Smiley85:

King Jon snow
05-19-2016, 10:40 AM
بچه ها امروز یه کلیپ از سریال دیدم که خیلی قشنگ بود آخر کلیپ اشاره شد که آتش تنها چیزی هستش که باعث نابودی وایت واکرها میشه.با این حساب آیا احتمال آزور آهای بودن دنی قوی تر نمیشه؟

jessi
05-19-2016, 02:26 PM
وقتی جان زنده شد انتظار داشتم دو سه سکانس از جان نشون بده که براش عجیب باشه و وات د *** باشه انگار نه انگار از مرگ برگشته یا بره پیش بانوی قرمز یه تشکری چیزی یه گوسفندی نذر کنه انگار نه انگار مرده بوده بعد زنده شده . خیلی کول با قضیه کنار اومد . یا مثلا یه نیرویی بهش اضافه میشد جالب میشد . بعد اون زخماش عفونت نکنن خدای نکرده ...
من دیگه پرومو قسمت بعدی هارو نگاه نمیکنم از مزه ش میپره مثلا پرومو قسمت پنج نشون میده وایت واکرهارو بعد قسمت بعد سوپرایز نمیشی :0 به شما هم پیشنهاد میکنم دیگه تیزر نبینین :) :**

Hound
05-19-2016, 02:27 PM
http://winteriscoming.net/wp-content/uploads/2016/01/game-of-thrones-10-osha-und-bran-1215059-810x456.jpg

صحبت های مارتین در مورد Natalia Tena (بازیگر نقش Osha ) :

"فقط می تونم بگم که فوق العاده بود . نمی تونستم از کارش چشم بردارم. احتمالا اون شخصیتی نبود که من اول برای خودم از این نقش ترسیم کرده بودم , بلکه در حقیقت به مراتب بهتر بود
از چیزی که من در ذهنم از Osha خلق کرده بودم."

osha با درایتی که داشت موفق شد برن و ریکون رو صحیح و سالم از دست اهن زاده ها بیرون بکشه و نجات بده. اما تلاش مجددش در مورد مواجهه با رمزی بولتون جواب نداد. عجیب اینجاست که
اگه تیان تمام اطلاعات رو برای رمزی زیر شکنجه کامل رو نمی کرد ممکن بود Osha ما رو از شر یکی از کثیف ترین شخصیت های دنیای مارتین حتی نجات بده. افسوس!

اگه فقط دو - سه تا مسئله در وستروس باشه که تلاش برای انجامشون ارزش مرگ رو هم داشته باشه یکیشون تلاش برای کشتن رمزی اسنو هست.

Natalia Tena در دنیای فانتزی ها کم تجربه نیست. نقش نیمفادورا تونکس رو در مجموعه فیلم های هری پاتر به شکل جالبی ایفا کرد. شخصیتی که مخصوصا برای کسایی که با کتاب های هری پاتر در
دنیای فانتری رولینگ زندگی کردن بسیار خاطره انگیز و به یادماندیه.

در مقاله ای winteriscoming.net در مورد اخرین تلاشش برای نجات استارک ها می گه : حتی اگه در مواجهه با رمزی , چوب جادوش رو در اختیارش داشت و استادش , Mad-Eyed Moody , هم کنارش بود بازم کشته می شد!

در اخر می گه : چوب های جادو رو به احترامش بالا ببرید!

“I was never a prefect myself. My Head of House said I lacked certain necessary qualities…. Like the ability to behave myself.”
—Tonks, Harry Potter and the Order of the Phoenix

" من خودمم هیچ وقت کامل نبودم. رئیس گروهم تو مدرسه می گفت یه سری توانایی های لازم رو ندارم ... مثل توانایی خوب رفتار کردن! "
نیمفادورا تانکس , هری پاتر و محفل ققنوس

Star of GT
05-19-2016, 04:10 PM
واقعا دیدار های خواهر و برادری چقد جالب بود تو این قسمت

9/10

lady snow
05-19-2016, 04:58 PM
بچه ها امروز یه کلیپ از سریال دیدم که خیلی قشنگ بود آخر کلیپ اشاره شد که آتش تنها چیزی هستش که باعث نابودی وایت واکرها میشه.با این حساب آیا احتمال آزور آهای بودن دنی قوی تر نمیشه؟

من خیلی وقته به این نتیجه رسیدم آزورآهای یک شخص خاص نیست. و اون داستانی که از خصوصیات آزورآهای میگن یه چیز افسانه ای بوده. احتمالا یک گروه با همکاری هم به زمستان خاتمه میدن. در واقع یک مجموعه اتقاقات

far30film
05-19-2016, 09:23 PM
نظرات پیرامون دنریس بعضی مواقع یکم خنده دار.ه
بعضی از دوستان مواضعی که داران خیلی افراطی این دوستان فقط از راه رفتن این زن ایراد نگرفتن
درباره سکانس پایانی این قسمت»
اول اینکه چه جوری چهارتا آتش دان باعث ایجاد آتیش شدن فقط یکم توجه می خواد به این که داخل این جور وسیله ها معمولا مایع هایی شبه روغن استفاده می شه نه چوب خالی و مهم تر از اون بنا از چوب بود نه آهن سنگ پس آتش گرفتنش خیلی فانتزی نیست
دوم در مورد خروج و زانو زدن » قبول دارم که سکانس غافل گیری و هیجان نسبی پایان تری(نسبت به وقایع چند قسمت اخیر داستان) داشت که اونم جای ایراد گرفتن زیاد نداره چون اهمیت سکانس انقدر زیاد نبود (نظرشخصی) زانو زدن هم که خیلی مسله ساده ایی هست این آدم هایی که روایت می شه در داستان سراسر خرافاتی اند بعد شما انتظار دارید جلو کسی که از تو آتش زنده بیرون می یاد زانو نزنند به خدا اگه یکی همین الان از تو. آتش زنده بیرون بیاد همون هایی که می گن چرا زانو زدن اول همه زانو می زنند
نظر کلی »
دنریس پتانسیل شدیدا بالایی در داستان داره اما نویسندگان فعلا روش خیلی مانور ندادن
با حضور تریون و اژدها وارتش بزرگش و حالا این نیرو های تازه باید منتظر باشیم کم کم دنریس را بیشتر در داستان اصلی و جنگ ها ببینیم
اگه دنریس و جان متحد بشن جالب می شه
بی شک بی مزه ترین قسمت داستان در فصل شیش مربوط به لنستر ها و تامن (جافری کجایی؟) و این شورای کوچک است

alisoltani87
05-20-2016, 04:12 PM

به نظر من ایده ت عالی بود، این طور دکه مشخص شد نامه رو خود رمزی نوشته ولی این که لرد آمبر با لیتل فینگر هماهنگ باشه، و رمزی رو تحریک به نوشتن نامه کرده باشه تا جان از اون طرف، جنگجوهای ویل از اون طرف و لرد آمبر هم درون بهش حمله کنن، می تونه با ترکیب شخصیت لرد بیلیش ینی محافظه کاری و سیاست بازی جور درمیاد

shifter
05-22-2016, 10:14 AM
دنریس دیگه واقعا لشکر عجیب غریبی جمع کرده...نمیخواد حمله کنه وستروس؟:دی
اگان اول هم با 3 تا اژدها حکومت رو گرفت...و با ارتش کوچکتر نسبت به ارتش دنریس...

King Jon snow
05-22-2016, 03:59 PM
قسمت پنجم لینکش لیک شده الان برای دانلود موجوده:Smiley10:

Mani Vampire
05-22-2016, 04:27 PM
قسمت پنجم لینکش لیک شده الان برای دانلود موجوده:Smiley10:
از کاربران عزیز خواهشمندم توی این تاپیک راجع به قسمت پنجم بحث نکنن
هرگونه بحث کوچیکی راجع به قسمت پنجم باعث اخراج نسبتاً طولانی کاربر خواهد شد! این پست اخطار اول و آخر به خطاکاران خواهد بود

1919
05-22-2016, 06:39 PM
فقط 1 سوال
زیرنویس قسمت 5 رو میشه سریع بذارین؟

yaser63
05-22-2016, 06:50 PM
فقط 1 سوال
زیرنویس قسمت 5 رو میشه سریع بذارین؟
باسلام
این (http://www.addic7ed.com/search.php?search=game+of+thrones&Submit=Search) لینک به سایت مرجع addic7ed و این (https://subscene.com/subtitles/game-of-thrones-sixth-season) هم لینک به ساب/سین تا این لحظه هنوز هیچ زیرنویس انگلیسی نیومده که متعاقبا استارت ترجمه پارسیش شروع بشه ضمن اینکه این قسمت زودتر از موعد منتشر شده و برنامه ریزی دوستان عزیز مترجم را دچار اخلال کرده.نهایتا یه مقدار صبر بفرمایید فردا صبح به روال عادیش میتونید این اپیزود رو هم با کیفیت بالا ببینید