PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : Rectify : بحث و تبادل نظر پیرامون فصل چهارم و پایانی

yaser63
09-11-2016, 12:57 AM
http://picoup.ir/images/92845137661068872924.jpg (http://picoup.ir/)
.:inf-topic:. (http://tvworld.info/showthread.php?t=41215).:IMDB:. (http://www.imdb.com/title/tt2183404/?ref_=nv_sr_1):RottenTomatoes: (https://www.rottentomatoes.com/tv/rectify/s04/):metacritic: (http://www.metacritic.com/tv/rectify/season-4)

در این تاپیک می‌توانید پیرامون فصل چهارم و پایانی سریال Rectifyکه پخش آن از شبکه Sundance از بیست و ششم اکتبر 2016(به وقت ایران:پنجشنبه ششم آبان ماه 95) آغاز می گردد بحث و گفتگو کنید. لطفا اگر می‌خواهید در مورد قسمت خاصی بحث کنید، در ابتدا عنوان قسمت موردنظرتان را بیان کنید تا دیگران متوجه بحث شما بشوند، و از اسپویل شدن مطلب برای دوستانی که هنوز قسمت مورد نظر را ندیده اند، جلوگیری شود. در موارد ضروری استفاده از تگ اسپویلر را نیز مد نظر قرار دهید.

.:dl-topic:.
(http://tvworld.info/showthread.php?t=47450&p=212647#post212647)

joker8
10-29-2016, 03:14 PM
پیش درامد :
درونگرا هایی مثل من ، دنیل (یک کاراکتر یونیک که بیننده میتونه فوق العاده درکش کنه و باش همزادپنداری کنه و اینو مدیون بازی بی نقص aden young که کلاه از سر برمیداریم به افتخارش ، این شخصیت رو برای ما بسیار باورپذیر نه تنها برای یک فرد درونگرا بلکه برای عموم مردم)یا به طور سادیسمی وارش مثه اولیت اندرسون در مستر روبات، کاراکتر هایی هستن که به نوع مختلفی این درونگرایی در وجودشون شکل گرفته ، یعنی بعضی ها انتخاب میکنن که از جامعه ی اطرافشون دور باشن و با تنهایی با خلوت خودشون زندگی میکنن و حتی لذت میبرند! و یا مثل دنیل بدون خواست درونی و به اجبار دور از اجتماع و دنیا ی اطرافش قرار گرفته و این باعث شده شخصیتی ازش بسازه پر از پارادکس درونی چیزی که شاید سال ها یک روانشناس هم نتونه درستش کنه و همش در حال تنش با خودش و دنیای بیزونشه.البته باید اینم بگم درونگرایی که در جامعه ما مساوی با افسردگی و اینجور صفتها یاد میشه که واقعا غلط و از شعور پایین فرد قضاوت کننده است خیلی فرق میکنه چه بسا آدمای اجتماعی که از درون تهی و نابود شده باشند.
بگذریم Rectify یک درام شاهکار و خوش ساخته که متاسفانه یا خوشبختانه فصل آخرش رو سپری میکنه متاسفانه این که داره تموم میشه و خوشبختانه این که به قول معروف در اوج خداخافظی میکنه مثل breaking bad و داستان با کشش های بدون محتوا همراه نمیشه،البته به نظر من سریال هنوز جا داشت واسه پرداخت داستان...
فصل قبل با رفتن دنیل از شهر تمام شد و این فصل با یک دنیل که به شهر جدید رفته ،کار میکنه و هنوز هم با خودش در حال سر و کله رفتنه روبه رو میشیم ! اگه طرفدار این سریال باشید میدونید که سریال روند آرومی داره و قرار نیست اتفاقای عجیب غریبی توش بیوفته ! دنیل سعی داره خودشو با جامعه وقف بده که هنوز بعد از چند ماه این اتفاق رخ نداده ، دیالوگ های بسیار مهم و تاثیر گذاری با یک موزیک متن به جا و عالی بین دنیل و مسول کمپ ردو بدل میشه که به نظر من یکی از بهترین مونولوگ ها در تاریخ TV محسوب میشه ! یه قسمت از دیالوگ دنیل به عمق فاجعه میرسیم :
Daniel : When you are alone with yourself all the time , with no one but yourself,you begin to go deeper and deeper into yourself,until you lose yourself,It's a perverse contradiction

پ ن 1 : خسته نباشید به جواد و ارسلان عزیز بابت ترجمه :Smiley17:
پ ن 2 : حتما سریالو ببینید پشیمون نمیشید :Smiley69:
پ ن 3 : ببخشید خیلی حرف زدم :Smiley34::Smiley17:

modern_gesprach
10-29-2016, 08:34 PM
هنوز فرصت نكردم قسمت اول رو ببينم . خالي از لطف نيست يه صحنه بنظرم خيلي احساسي از فصل قبل بذارم

http://s8.picofile.com/file/8272680676/Rectify.JPG

Joey
11-05-2016, 11:27 PM
فکر میکنم ایده‌ی خیلی هوشمندانه‌ای بود که یک قسمت فقط دنیل رو دیدیم بدون خانواده و یک قسمت فقط خانواده رو دیدیم بدون دنیل، اینجوری خیلی خوب این جدایی دوطرفه حس شد. خیلیا میگن رکتیفای زیادی کش پیدا کرد، ولی من یکی که اصلا ازش سیر نمیشم، اینقدر که این درام دقیق به جزئیات می‌پردازه که گاهی حس میکنی وسط خطوط کتابی هستی که دوست نداری هیچ وقت تموم بشه. الانم که بعد سه فصل شخصیت‌ها کاملا جا افتادن و به طرز عجیبی به هیچ وجه خسته کننده و تکراری نیستن، که نشون از شخصیت‌پردازی بی‌نظیر تک تک کارکترها داره. رکتیفای اونقدر درست و واقعی بود که خیلی برام مهم نیست چطور تموم میشه، چون شاید واقعا پایانی هم نداره، مثل یک زندگی واقعی که همیشه در جریان ـه.

nosheh
11-06-2016, 07:06 AM
چقدر خوبه این سریال.................. :Smiley35:

nosheh
11-06-2016, 04:28 PM
وای.... تیکه تخم مرغ ها عالی بود!:Smiley46:

به عنوان یه خانم و البته یه مادر کاملا حسش رو درک کردم....

maasoudn
11-06-2016, 07:49 PM
کلا سریال آروم و خوبیه قسمت اول خیلی چسبید بعد از مدت ها دوباره با دنیل
ممنون بخاطر ترجمه و زیرنویس خوب:Smiley17::Smiley17:

anzalichi
11-10-2016, 05:16 PM
خیلیا میگن رکتیفای زیادی کش پیدا کرد، ولی من یکی که اصلا ازش سیر نمیشم، اینقدر که این درام دقیق به جزئیات می‌پردازه که گاهی حس میکنی وسط خطوط کتابی هستی که دوست نداری هیچ وقت تموم بشه.

من خودم جزو این دسته از افراد بودم و هستم:d من خودم دلیلم برای این حرف اینه که میترسیم ادامه و کش دار بودن سریال اینطوری که این فصلهای اولیه داریم لذت میبریم اون حال و هوای سریال رو برامون تداعی نکنه.. بدون شک آرامش بخش ترین سریالی که تواین سالها پخش شده همین اثره و همگی داریم از فریم به فریمش لذت میبریم ولی خب عوامل زیادی میتونه دخیل باشه که مارو ازین لذت بی نصیب بزاره.. مثلاً یکیش جاه طلبیه کارگردان که خداروشکر این سریال ازین بابت خیالمون رو راحت کرده..یا مثلاً شبکه بزنه بگه سریال رو نمیخایم تمدید کنیم و وسط فصلهای 5 یا 6 بیان هول هولکی داستان رو جمع کنن و .... سریال در یک کلام شاهکاره..درام خالص.. اپیزود 1 فصل چهار رو میطلبه دهبار نگاه کنم.. نمیدونم چرا بیننده ی کمی داره تو ایران :d این صحبت های دنیل تو این قسمت خانه خراب کن بود...

...and if I'm dead , then why am I still so goddamn lonely??

نویسنده ی سریال یک دید خیلی عالی از انسان و ذاتش رو تو وجود دنیل پیاده کرده..امیدوارم بعد ازین سریال بیکار نشینه و سریع بره سراغ یک درام دیگه و بازهم سریال ازش ببینیم.... علاقمندان سریال رمان "یادداشت های زیرزمینی " رو مورد عنایت قرار بدید :d نصف حرکات و رفتارهایی که دنیل ازخودش نشون میده رو انگار میتونستم پیش بینی کنم..بخاطر همون رمان بود..
Aden Young هم به راحتی چندین قدم ازون نقشی که باید بازی کنه جلوتر و عالی بازی میکنه..چقدر عالیه این بازیگر..اشکی که تو اپیزود 1 ریخت خودش سه چهارتا Emmy میطلبید..متاسفم واسه این مراسم ها.. بحث درونگرایی باشه دنیل هلدن به تنهایی راه رفتنش کل Mr.Robot رو میزاره تو جیبش...!!

Raylan Givens
11-13-2016, 05:25 PM
http://picoup.ir/images/45356045581245476145.jpgتعریف و تمجید کردن دیگه یه‌جورایی کلیشه شده، پس فقط حسم رو میگم. موقع دیدن رکتیفای در عین حال هم یه حس لذت و خوشی دارم و هم یه حس خفگی. حس عجیبیه که نمی‌دونم بعد از تموم شدنـش سریالی پیدا میشه که چنین حس خاصی رو بهم بده با نه؛ ولی واقعیت یه چیزه، اونم اینه که این اثر ساخته شده و وجود داره، و می‌تونم هر چندبار که دلم خواست و هوس کردم، بشینم ببینمـش و با این حس تکرارنشدنی، زندگی کنم. و قطعاً همین‌کارو می‌کنم.

توی قسمت اول هم از اول تا آخرش احساس می‌کردم اشک توی چشم‌هامه که اینم شدیداً عجیبـه؛ چون من آدم احساساتی‌ای نیستم. در واقع اگه منو بشناسید، می‌بینید که من خیلی هم بی‌احساسـم :دی باید دست‌های ری مک‌کینون و عوامل رو برای خلق کردن چنین اثری واقعاً بوسید.

modern_gesprach
11-13-2016, 11:48 PM
ياد ندارم سريال درام به اين كندي و آرومي ديده باشم ولي وقتي اپيزود تموم ميشه ميگم اي بابا اين كه تازه شروع شد
چرا طولاني‌ترش نمي‌كنن و هي كشش بدن.
توي يه حس دو گانگي قرار ميده آدم رو بعدشم يه مدت بخاطر حرف‌هاي اين دنيل كه قفل هستم

saeed988
11-14-2016, 01:48 AM
http://picoup.ir/images/45356045581245476145.jpgتعریف و تمجید کردن دیگه یه‌جورایی کلیشه شده، پس فقط حسم رو میگم. موقع دیدن رکتیفای در عین حال هم یه حس لذت و خوشی دارم و هم یه حس خفگی. حس عجیبیه که نمی‌دونم بعد از تموم شدنـش سریالی پیدا میشه که چنین حس خاصی رو بهم بده با نه؛ ولی واقعیت یه چیزه، اونم اینه که این اثر ساخته شده و وجود داره، و می‌تونم هر چندبار که دلم خواست و هوس کردم، بشینم ببینمـش و با این حس تکرارنشدنی، زندگی کنم. و قطعاً همین‌کارو می‌کنم.

توی قسمت اول هم از اول تا آخرش احساس می‌کردم اشک توی چشم‌هامه که اینم شدیداً عجیبـه؛ چون من آدم احساساتی‌ای نیستم. در واقع اگه منو بشناسید، می‌بینید که من خیلی هم بی‌احساسـم :دی باید دست‌های ری مک‌کینون و عوامل رو برای خلق کردن چنین اثری واقعاً بوسید.

واقعا عالیه این سریال و هرسال دنبالش میکنم
چیزی که متوجه نشدم چرا اون اثار هنری رو وقتی دید گفت غیر واقعیه و اشک ریخت ؟ دلیلشو متوجه نشدم

saeedson
11-18-2016, 01:43 AM
سلام به همه دوستان و علاقه مندان این سریال. من هم مثل همه شما عزیزانی که ازین سریال تعریف کردید، بهش وابسته شدم و نگران اینم که این فصل رو نتونم با ترجمه خوب شما عزیزان ببینم. لطفا اگر از مراحل ترجمه این سریال خبر دارید به ما هم بگید تا این چند قسمت پایانی رو هم با ترجمه های خوب شما ادامه بدیم. باز هم ممنون و متشکرم بخاطر تمام زحمات شما.

Raylan Givens
12-16-2016, 02:29 PM
http://picoup.ir/images/08390973275753947382.jpg

Farewell#
Rectify#

MaMaLoM
07-04-2018, 12:05 AM
این از اونا بود که دلم نمیومد فصل آخرشو ببینم، واقعا دلم نمیخواست تموم شه گرچه در بهترین زمان ممکن و بدون هیچ "اضــافـه کاری‌ای" سریال به کار خودش پایان داد اما بازم یه لفظِ "حــیف شــد" بعد از تماشای آخرین اپیزود این سریال رو لباتون میمونه ... شاید یه خانواده به ظاهر گرم و صمیمی که بچه‌هاش بزرگ شدند، خوش و خرّم با هم تعامل دارند، خونشون باغچه داره، کاسبی‌ـشون رونق داره و زندگی نرم و روتین میچرخه آرزویِ خیلیا باشه اما نباید فراموش کرد که "همه" غم دارند! جور کردن قسط خونه و پرداخت بدهی‌ها برای کسی که "نداره" بزرگترین چالش‌ـه اما در مقابل دختر جوونی در منطقه‌ی مرفه شهر زندگی میکنه هرگز خوشحال نیست چون با دوست پسرش به شدت بحثش شده! هر دو غمگین و ناراحت‌ـند،"دقــیقـا" به یک اندازه اما خب جنس چالش ها کمی متفاوته! البته اندازه‌اش دیگه مورد بحث نیست چون اینجا چیزی که باید در نظر گرفته بشه "خــوشحـال نبود‌ن‌ـه" ... چیزی که هر دویِ این افراد درش تبهر دارند ... مگه داریم غم از این بزرگتر که از 18 سالگیت بیوفتی انفرادی بخاطر کاری که نکردی، اونم 20 سال! داریــم؟
حس و حال این سریال خیلی یونیک بود چون بهم نشون میداد چقدر میتونه سخت باشه وقتی بیست سال با دنیا تعامل نداشته باشی. وقتی که دنیل برای اولین بار تو چمن قدم میزد یا مزه‌ی فست فودیو میچشید که تا حالا نخورده بود احساس متولد شدن در 40 سالگی رو داشت ... این سریال تا دلتون بخواد چیزای جدید براتون داره که ثانیه به ثانیه‌اش لذت بخشه اما ماحصل تــمــام اینا اپیزود آخر این سریال بود ... دقیقا جایی که دنیل تصمیم گرفت خوشحال باشه

hgot
07-04-2018, 11:04 AM
دوستانی که این سریال دیدند
این سریال درام سیاه و خشک مثل the wire , house of cards
تو این مایه هاست ،

nosheh
07-04-2018, 12:04 PM
تو این مایه هاست ،

نه اینجوری نیست

.:SiSiBK:.
07-07-2018, 12:04 PM
تو این مایه هاست ،

نه اصلن. من خودم به شخصه شبیهشو ندیدم. اگر درام خالص دوست داری ببینش. کلن سریال کاملن دیالوگ محوره، داستان خوبی داره و بازی بازیگرا هم عالی و فوق العاده ست

Lou Bloom
07-08-2018, 07:19 AM
تو این مایه هاست ،

شاید شبیه‌ترین سریال شناخته‌شده به این سریال Bloodline باشه.
Rectify یک سریال درام و رازآلود‌ ـه که در مورد خانوادست!
یکی از اعضای خانواده سال‌ها دورافتاده و در نوجوانی به جرمی مرموز متهم می‌شه و اسیر میله‌های زندان شده.
بالاخره برمی‌گرده، اما دیگه هیچ‌چیز مثل سابق نیست...

Avon Barksdale
07-10-2018, 02:14 PM
این سریال خیلی خوبه.
از 1 سال پیش که تمومش کردم تا الان هرجایی خواستم یه سریال درام معرفی کنم اسم Rectify رو آوردم.

موضوع و داستان سریال تکراری نیست و هنگامی که دارید تماشاش میکنید شمارو یاد فلان فیلم و فلان سریال دیگه نمیندازه و این برای خودم خیلی مهمه. بر خلاف 90 درصد سریال های الان که همش شده خون آشام و زامبی و آخر الزمان.

بازیگرا همگی عالی و واقعا چقدر خوب انتخاب شده بودن! از Aden Young در نقش دنیل هولدن گرفته که این بازیگر در طول سریال،، "درام" رو به معنی واقعی کلمه به بیننده نشون میده تا بقیه بازیگر ها،Abigail Spencer که نقش خواهر دنیل رو داشت و عالی هم بود توی سریال و بقیه...

در کل به کسانی که هنوز ندیدن این سریال رو پیشنهاد میکنم حتما ببینیدش اگه از این ژانر خوشتون میاد .

sarkhail
08-13-2021, 12:03 AM
بعد از یه وقفه نه چندان طولانی مدت، امشب استارت فصل چهارم سریال رو زدم و الان دیگه برگی برام نمونده.

حقیقتا صحبت های دنیل با اون یارو که اسمش یادم نمیاد، نفس گیر بود. نحوه فیلمبرداری به صورت اول شخص درمیومد و جوری بود که انگار دنیل داره با مخاطب صحبت میکنه و یه جورایی دیوار چهارم شکسته میشه. انگار دنیل داشت با همون صدای خاص و گرمش، با منه مخاطب درد دل می کرد و حرف هایی که سه فصل از گفتنشون منع شده بود، واسم می گفت. منه بیننده سریال، سه فصل نتونستم اونجور که باید با دنیل ارتباط برقرار کنم، مثل خانواده اش نتونستم درکش کنم و مثل اطرافیانش قضاوتش کردم و حالا دنیل داره عمق وجودش رو عریان و بدون واسطه به من نشون میده و این منم که مات و مبهوت موندم. از اون جالب تر، صحبت های همون یارو بود. حقیقتا حس می کردم اگه تو دنیای رکتیفای، دنیل بیاد این صحبت ها رو واسم بکنه، بغلش می کنم و دقیقا همون حرفایی رو میگم که از دهن این یارو شنید.

خلاصه که به شدت شروع جذابی داشت و امیدوارم همین روند حفظ بشه و در نهایت یه فصل آخر بی نظیر داشته باشیم.

FARID_S
08-13-2021, 08:01 PM
دوستان این سریال معرکه است!!! من تا کنون دوبار این شاهگار را دیده ام کلی حال کردم حتما" ببینید ضمنا"زیرنویس آن هم عالیست.