PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : فیلم کوتاه پرسه

Marlon Brando
09-30-2016, 07:39 PM
اوایل تابستان بود که کمیل گلیج یکی از دوستان قدیمی ام بعد از سال ها تصمیم به ساخت فیلمی گرفت که بر اساس زندگی خودش بود.پس مدتی را مشغول به نگارش فیلمنامه شد و از انجاییکه فیلمنامه خود زندگیش بود سریع اینکار به پایان رسید.داستان او حول جوانی بود که عاشق سینما بود سینما تمام زندگیش و او حل در مدیوم این جادو.در این حین او عاشق دختری است متاسفانه از انجاییکه قادر به ارتباط برقرار کردن نیست با حسرت از کنار او می گذرد .قادر بجنگدیدن نیست و در ارتباط برقرار کردن با جنس مخالف ناتوان است.نیاز به عشق دارد ولی نمی خواهد و نمی تواند به ان دست یابد در اخر داستان پسر دختر موردعلاقه اش را با فردی دیگر می بیند وهمین هم سبب فروپاشی ذهنی اش می گردد که سبب می شود در پایان او را در حال قدم زدن به سوی دریا بینیم در حالیکه صدایی سرد و ماشینی او را به جنگیدن در این زندگی سخت تهییج می کند به دست یافتن انچه که او می خواهد و او را نهی می کند از خود ازاری.
(متاسفانه پایان فیلم ان چیزی نبود که من دوست داشتم و به دلیل برخی ممیزی ها تصمیم گرفتیم که حداقل پایانی کمی خوش را برایش در نظر بگیریم.)
اما در مورد پایانی که دوست داشتم و نزاشتند :d:شخصیت اصلی بعد از شکست عشقی (!) به خانه می اید و صبح با صدای زنگ بلند می شود.سپس وسایل اتاق را بیننده شلخته و نامرتب می بینیم.شاید که خود به مرز دیوانگی رسیده باشد و اتاقش را بهم ریخته باشد و شاید هم پلیس به خانه ی او زنگ زده باشد(همانطور که در فیلم میبینیم زنگ خانه اش زده می شود) و به جرم فروش غیرقانونی فیلم های خارجی خانه اش را جستجو کرده باشد. درپایان نیز قدم زنان در حالیکه دست هایش را به مانند صلیب باز کرده مسیح وار به دریا می زند.در قاب در حالیکه دوربین روی شن قرار دارد ما فقط او و یک فرد ناشناس را می بینیم که در لب دریا قرار دارند.شخصیت اصلی تا نیمه بدنش صلیب وار در اب فرو رفته و حال مرد ناشناس نیز بلند شده و به او مینگرد.تصویر کات خرده و فیلم با این قسمت از اهنگ HIGH HOPES از گروه Pink Floyd
The grass was greener

٬سبزه سبزتر بود،‌
The light was brighter
روشنایی روشن تر
The taste was sweeter
طعم شیرین تر بود
The nights of wonder
شب هامون شگفت انگیز بودن
With friends surrounded
جمع دوستان جمع بود
The dawn mist glowing
مه صبحگاه می درخشید
The water flowing
نهر می خروشید
The endless river
رود بی پایان بود
Forever and ever
برای همیشه و همیشه

پایان می یابد.با این تصور که ایا او به دست ان فرد ناشناس نجات میابد یا عروج او موفقیت امیز به پایان می رسد!
تماشای فیلم کوتاه : http://www.namasha.com/v/ep7sle5i

peyman_eun
09-30-2016, 07:43 PM
سلام بر دوستان تی وی ورلدی.مدتی بود که مشغول ساخت فیلمی بودیم که چند روز پیش کارهاش پایان یافت.ممنون میشم این فیلم کوتاه ببینید و نظر بدید.
>> چون جایی مناسبی پیدا نکردم متن در این تاپیک قرار دادم.
www.namasha.com/v/ep7sle5i

علیرضا جان از تک تک لحظات این فیلم کوتاه لذت بردم. باید رفت و به سمت هدف قدم برداشت. قاب و تعلیق سکانس‌ها واقعأ عالی بود. به نظرم تدوین و موسیقیش هم جزو ویژگی‌های مثبتش بودن. اگه بخوام یکی از عیب‌هاش رو هم بگم (فقط در جهت اینکه کارهای بعدی بهتر باشه وگرنه ارزش این فیلم کوتاهی که دسته‌جمعی ساختید بالا بود و چیزی از ارزش‌هاش کم نمیشه) باید به این مورد اشاره کنم که از نظر مفهومی جوابی که به بیننده میده کمی کلیشه‌ای هست. یعنی به خوبی مشکل رو مطرح میکنه اما انگار اینقدر جواب به این مسئله سخته که مجبور میشه در انتها یک چیزی بگه و بره! منظورم این هست که میتونست داستان بهتری داشته باشه. بسیاری از سکانس‌های فیلم عالی بودن، خصوصأ دیدن سه فیلم از سه مانیتور به طور همزمان خیلی جالب بود و نشون میداد این شخص هدفش مشخص نیست و آشفته‌ست. در کل عالی بود. خسته نباشید میگم به عوامل سازنده‌ی این فیلم کوتاه و امیدوارم در کارهای بعدیشون هم موفق باشند. :Smiley30:
علیرضا جان دوست دارم بدونم چه نقشی در ساخت این فیلم داشتی (بهم خصوصی پیام بده:دی)

MaMaLoM
09-30-2016, 09:11 PM
من دیدم فیلمو و میخوام سوالی بپرسم که خودم جوابشو میدونم اما برام جالبه که بقیه چه جوابی میدند!

داستان او حول جوانی بود که عاشق سینما بود سینما تمام زندگیش و او حل در مدیوم این جادو
مگه عاشق سینما نبود و به عشقش، عشق نمیورزید؟ مگه خودشو مملو از این هنر نکرده بود و صبح و شب ازش لذت نمی‌برد؟؟

در این حین او عاشق دختری است
مگه عاشق هنر نبود؟!

ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ــــــــــــــــــــــ

این دو خطی که نقل قول گرفتم در فیلم هم به نمایش گذاشته شده بود و ایراد از استفاده‌ی کلمه‌ی "عشق" نیست ... بنظرم ایراد در تعریفی‌ـه که برای عشق درون ذهنمون ایجاد کردیم.
عشق = خلا درونی‌ای که فرد بعد از یه سنی حس میکنه و فقط و فقط یه جنس مخالف میتونه این خلا رو پر کنه. کاملا غریزیه و برای 99.99٪ افراد صادقه
بنظرم کلمه عشق فقط و فقط در شرایط بالا کاربرد داره اما متاسفانه اکثرا در مکان و زمان نامناسب، خطاب به چیز‌ها یا افرادی نامناسب استفاده میشه

Marlon Brando
09-30-2016, 09:29 PM
ستایش خانوم من نمیدونم چرا شما اینقدر مخالف عشق مرد به زن و بالعکس هستید.(با توجه به صندلی داغی که داشتید و افکار گذشت تون دارم عرض میکنم) و میخواید بحث علمی کنید.یعنی به نظر شما فقط یک فرد جوان عاشق میشه و یک فرد میانسال و مسن نمیتونه عاشق بشه و به نظرتون فقط یک عشق در زندگی کافیه یعنی مثلا چون شخصیت اصلی عاشق سینماست و اونرو دوست داره دیگه نباید به چیزی عشق بورزه حتی مادرش و همینطور در فیلم یک دختر.

MaMaLoM
09-30-2016, 09:54 PM
ستایش خانوم من نمیدونم چرا شما اینقدر مخالف عشق مرد به زن و بالعکس هستید.(با توجه به صندلی داغی که داشتید و افکار گذشت تون دارم عرض میکنم) و میخواید بحث علمی کنید.یعنی به نظر شما فقط یک فرد جوان عاشق میشه و یک فرد میانسال و مسن نمیتونه عاشق بشه و به نظرتون فقط یک عشق در زندگی کافیه یعنی مثلا چون شخصیت اصلی عاشق سینماست و اونرو دوست داره دیگه نباید به چیزی عشق بورزه حتی مادرش و همینطور در فیلم یک دختر.

نه والا مخالف نیستم! شاعر میفرماید: "عاشق دست تو دستِ معشوق، معشوق پیش هر کی پول پَلوشه" از "آیین" با اندکی تلخیص:d
نه منظورمو بد گرفتی ... میگم از یه سنی به بعد این حس فعال میشه، نمیگم فقط تو یه سنی فعاله ... حالا یکی تو میانسالی میره سراغش یکی هم در جوانی ... این مساله زیاد توفیقی نداره و مرتبط به بحثمون نیست.
خب اگر قرار بود چندتا عشق داشته باشیم که نمیشد! این دوستانِ مجازی رو دیدید که هر وقت سلام احوال پرسی میکنی باهاشون از این الفاظ استفاده میکنند ... "سلام چطوری عشقم" ... "داداش عشق منی تو" و غیره ... مثالِ این بحثه دقیقا! اگر از من بپرسن میگم به سینما علاقه شدید دارم ولی اگر یه دختر باعث میشه صلیب وار خودمو تو افق محو کنم، پس حتما عاشق اون دختره‌ـم نه سینما وگرنه عشقِ به سینما میتونست برای ادامه کار منو تحریک کنه ... درسته؟ اگر سینما رو از پسر میگرفتیم میتونست خودش رو با دختره سرگرم کنه اما برعکسش اتفاق نیوفتاد ... چه نتیجه‌ای میشه گرفت؟

Marlon Brando
09-30-2016, 10:07 PM
نه.نه دقت کنید که شخصیت فقط به خاطر دختر نیست که نابود میشه اون فقط یک بهانه است از بی عرضه گی هایی که داره.متاسفانه یک دیالوگی بین این دو در تماس دوم شون گفته میشه که به دلیل بازی بد حذف شد و قرار ندادیم.اگه بکار گرفته می شد مطمئنا منظور بهتر میرسید.فقط بدونید که فروپاشی شخصیت فقط عشق نیست بلکه اون اینجا بعنوان کاتالیزور عمل می کنه وگرنه میتونه این مشکلات ترس از اینده و بی پولی و .... باشه که ما با شغلی که داشت نشون دادیم.

>> در مورد سینما هم بگم که به نظرم بیشتر شبیه تریاک(!) اول شیرین ولی بعد گرفتارت می کنه و زندگی ات میتونه به ورطه نابودی بکشونه البته اگر عاشق اش باشی.

peyman_eun
09-30-2016, 10:21 PM
نه والا مخالف نیستم! شاعر میفرماید: "عاشق دست تو دستِ معشوق، معشوق پیش هر کی پول پَلوشه" از "آیین" با اندکی تلخیص:d
نه منظورمو بد گرفتی ... میگم از یه سنی به بعد این حس فعال میشه، نمیگم فقط تو یه سنی فعاله ... حالا یکی تو میانسالی میره سراغش یکی هم در جوانی ... این مساله زیاد توفیقی نداره و مرتبط به بحثمون نیست.
خب اگر قرار بود چندتا عشق داشته باشیم که نمیشد! این دوستانِ مجازی رو دیدید که هر وقت سلام احوال پرسی میکنی باهاشون از این الفاظ استفاده میکنند ... "سلام چطوری عشقم" ... "داداش عشق منی تو" و غیره ... مثالِ این بحثه دقیقا! اگر از من بپرسن میگم به سینما علاقه شدید دارم ولی اگر یه دختر باعث میشه صلیب وار خودمو تو افق محو کنم، پس حتما عاشق اون دختره‌ـم نه سینما وگرنه عشقِ به سینما میتونست برای ادامه کار منو تحریک کنه ... درسته؟ اگر سینما رو از پسر میگرفتیم میتونست خودش رو با دختره سرگرم کنه اما برعکسش اتفاق نیوفتاد ... چه نتیجه‌ای میشه گرفت؟

اگر عشق به سینما معنی داشته باشه، میشه نتیجه گرفت عشق به اون دختر قوی‌تر از عشق به سینما بوده.
ولی به این نکته هم توجه کنیم که عشق هم درجاتی داره، همه‌ی مردها فقط یکبار عاشق نمیشن! (خودم رو نمیگم:دی) چه بسا شکست عشقی میخورن و دو روز دیگه عاشق یک دختر دیگه میشن! حالا یا این عشق جدید قوی‌تره و طرف پیش خودش میگه چه بهتر با قبلیه سرگرم نشدم!! (دارم از کلمات خودتون استفاده میکنم:دی) یا ضعیف‌تره و طرف هرچند خودش رو خوشبخت میدونه ولی اندک حسرتی هم از گذشته داره که چه بد شد با قبلیه سرگرم نشدم. قبول دارید هر دوی اینها عشق بود ولی زمانشون فرق میکرد. درجه‌شون هم فرق میکرد.
البته منم تا حدودی مخالفم که عشق رو به چیزی جز جنس مخالف نسبت بدیم ولی فکر میکنم هستند آدم‌هایی که دیوانه‌وار عاشق سینما هستند. مثلأ فکر کن سینما رو از کریستوفر نولان بگیری! چکار میکنه!!

MaMaLoM
09-30-2016, 10:40 PM
اگر عشق به سینما معنی داشته باشه، میشه نتیجه گرفت عشق به اون دختر قوی‌تر از عشق به سینما بوده.
ولی به این نکته هم توجه کنیم که عشق هم درجاتی داره، همه‌ی مردها فقط یکبار عاشق نمیشن! (خودم رو نمیگم:دی) چه بسا شکست عشقی میخورن و دو روز دیگه عاشق یک دختر دیگه میشن! حالا یا این عشق جدید قوی‌تره و طرف پیش خودش میگه چه بهتر با قبلیه سرگرم نشدم!! (دارم از کلمات خودتون استفاده میکنم:دی) یا ضعیف‌تره و طرف هرچند خودش رو خوشبخت میدونه ولی اندک حسرتی هم از گذشته داره که چه بد شد با قبلیه سرگرم نشدم. قبول دارید هر دوی اینها عشق بود ولی زمانشون فرق میکرد. درجه‌شون هم فرق میکرد.
البته منم تا حدودی مخالفم که عشق رو به چیزی جز جنس مخالف نسبت بدیم ولی فکر میکنم هستند آدم‌هایی که دیوانه‌وار عاشق سینما هستند. مثلأ فکر کن سینما رو از کریستوفر نولان بگیری! چکار میکنه!!

مساله اول اینجاست که ایا باید عشق رو به رابطه‌ی زن و مرد اختصاص بدیم یا نه؟! اگر جواب مثبته پس "عشقِ به سینما" جمله‌ی بی معنی‌ای هستش
مساله دوم اینجاست چه زمانی از لفظ عشق استفاده کنیم؟ با فرض بر اینکه هنوزم جواب سوال اولمون مثبته جواب این سوال رو میدم: اگر به دختر یا پسری حس عشقولانه:دی داشتیم و بعد از مدتی از زندگی‌مون خارج شد حالا به هر دلیلی! یا خودمون مسببش بودیم یا نبودیم و زندگی‌ـمون رو بدون مشکلِ "خاصی" ادامه دادیم پس احتمالا اون عشق نبوده و بقول شما درونِ یکی از درجاتِ علاقه طبقه‌بندی میشه! مشکل اصلی من استفاده‌ی چپ و راست و مکرر از این کلمه‌ـس! بطوری که از تعریف خودش خارج شده و اگر با چندتا ادم مختلف راجبش صحبت کنی نظریه‌های مختلفی خواهی شنید!
بنظرم این کلمه اینقدر خاص و منفرده که هر کسی جایز نیست تا اخر عمرش ازش استفاده کنه حتی!

Islander
09-30-2016, 10:43 PM
خسته نباشید میگم به دوستان و سازندگان این فیلم . امیدوارم موفق و پیروز باشید
به نظرم هرکسی دنیا رو به شکل خاص خودش میبینه . و این نگاه تحت تاثیر شرایط و اتفاقاتی هست که برای فرد رخ میده .
دوست دارم خطاب به سازنده این فیلم که "قادر به جنگدیدن نیست و در ارتباط برقرار کردن با جنس مخالف ناتوان است" بگم : اگه یه بازی رو شروع کنی ممکنه ببازی ولی اگه بازی نکنی همیشه بازنده ای!

R_HURRICANE
09-30-2016, 11:22 PM
ساخت و همت کردن برای ساخت فیلم کوتاه واقعا عالی هستش و خسته نباشید به خودت و دوستانت...

فیلم خوبی بود اما میخوام این رو بگم که ، عشقی که عشق نبود...

من اول خلاصه داستان رو خوندم ولی در فیلم چیزی دیگری دیدم ، عشقی که عشق نبود و شکست عشقی که شکست عشقی نبود...

میتونم این رو بگم که حضور این دختر در زنگی فرد ، صرفا بهانه ای شد برای زدن به دریا... و از نظر من چه بیهوده!

سکانس مورد علاقه من هم که واقعا خوشم اومد ، رفتن فرد به سینما شهر و بسته بودن سینما و اون بنر این ملک به فروش میرسد...

راستی نمیخواستم این رو هم بگم ولی خب بهتر دیدم بگم ،شاید برای فیلم های بعدی به کار بیاد ، سکانسی که فرد در آشپزخانه هست و آب میخوره ، میشد با دقت و تدوین بهتری نشون داد تا تغییرات لباس فرد ، خیس شدنش خیلی مشخص نباشه...

به هر حال علی جان ، تبریک به شما و دوستتون ، امیدوارم موفق باشید و ادامه بدید و این حرفا صرفا نظر بنده به عنوان یه شخص عادی بود ، درست و غلط بودن و استفاده کردن یا نکردن ازش هم به خود شما ربط داره عزیز...

امیدوارم در فیلم های بعدی بتونید دقیقا چیزی که در ذهن دارید رو در فیلم پیاده کنید...

New_Sense
09-30-2016, 11:27 PM
اول قبل از اینکه نظر شخصیم رو بگم ؛ خدا قوت میگم به « مارلون براندو » عزیز و همچنین دوستتون که به هر حال کم و یا بیش یه فیلم کوتاه تجربی رو اماده کردید .

اما جدا از همه این حرفها در جایگاه یک دوست انجمنی نظرم رو میخوام بگم و چون ادم رکی هستم ؛ به به و چه چه واسه شما و دوستتون راه نمیندازم و خیلی رک در حد چند خطی در مورد فیلمتون مینویسم .

متاسفانه فیلم کلا قواعد غلط فیلمبرداری و فرمیک داره ؛ یعنی چی ؟ یعنی اینکه متاسفانه فکر میکنم دوستتون با اینکه عشق سینما هست و فیلمهای زیادی رو باید دیده باشه ؛ هنوز این رو درک نکرده که کات کردن از قاب اول به قاب دوم باید رابطه داشته باشه و بی خود بی جهت نباید کات های بی دلیل داد ؛ مثلا صحنه اول توی اتاق نشسته و سی دی رایت میکنه ؛ بدون هیچ منطقی کات میخوره و نشون میده پسره توی پارک راه میره ؛ این چه درک سینمایی و عشق به سینمایی هست که هنوز نمیدونه که کات اشتباه هست ؟
و خیلی از جاهای دیگه ؛ داره فیلم میبینه رو صفحه نمایش و کات لب دریا نشسته و داره دریا رو نیگاه میکنه ؛ این چه معنی داره ؟ و کاملا غلط هست .

و دوم درسته فیلم کوتاه هست اما داستان چی ؟ داستان پردازی که نداره ؛ مفهوم هم نشون نمیده ؛ و پر از شعار هست ؛ این همه پوستر بازیگرای خارجی و یهو وسط پوستر ها عکس سهراب شهید ثالث ؛ ایا دوست شما سهراب شهید ثالث رو میشناسه واقعا ؟ من بعید میدونم و فقط مفهوم زدگی هست این نوع نگاه .

یا مثلا همزمان این شخصیت داره 3 تا فیلم باهم نیگاه میکنه از کامپیوتر ؛ از تی وی و از لپتاپ ؛ جالبه فیلم که از کامپیوتر پخش میشه فیلم پرسونا از اینگمار برگمان هست ؛ فیلمی که اگه چشم رو بدون پلک زدن هم نیگاه کنی بازهم درکش سخته و پر از مفهوم هست و باید به سواد سینمایی رسیده باشی که بتونی فیلم رو درک کنی ؛ بعد این شخصیت چطور همزمان 3 فیلم رو نیگاه میکنه و از فیلم لذت میبره ؟
این شخصیت عشق به سینما داره به جای دیدن 3 فیلم همزمان که باز هم مفهوم زدگی هست و سعی داره نشون بده که طرف عاشق سینما هست ؛ که برعکس نیست ؛ میتونست یک فیلم رو کامل با لذت ببینه و این عشق به سینما رو نشون میده و نه دیدن 3 فیلم همزمان .

عشق به سینماش که کلا رو هواست مشخصه عاشق سینما نیست ؛ عشق به دختره هم نامشخصه ؛ چرا چون میزانسن کاملا اشتباه هست ؛ یه پسر از کنار یه دختر رد میشه ؛ دختری که اصلا چهرش معلوم نیست کیه ؛ و بعد یه دختر و یه پسری که توی پارک دارن رد میشن ؛ اصلا عشق معنا پیدا نکرده توی فیلم ؛ کاملا گنگ و نامفهومه .

سینما ملک شخصی نیست قانونا ؛ و میدونید که درصدی از سینما مربوط میشه به شهرداری و وزارت ارشاد و به این راحتی کسی نمیتونه تابلو بزنه و شماره بالاش بنویسه و بفروشه ؛ یه مقداری عجیب هست .

پایان فیلم چه مفهومی داره ؟ من نمیفهمم . حتی پایانی که شما مارلون براندو عزیز گفتی خیلی بده ؛ بعید میدونم برگمان و حتی تارکوفسکی هم اینطور فکر کنن برای پایان فیلمشون .

در ضمن شما فیلم کوتاه ایرانی ساختی ؛ صلیب وار معنا نداره ؛ فیلم هیچ نوع عشقی رو به من مخاطب نشون نمیده ؛ پس چه مفهومی داره چنین تصوراتی برای پایان فیلمی ؟

در ضمن هیچ دیالوگی برقرار نمیشه ؛ فیلم خیلی خیلی بدیه ؛ کاش حداقل جدا از مفهوم زدگی و تاثیر برگمان و تارکوفسکی و سینمای اروپا ؛ حداقل کمترین قواعد فیلمسازی توش رعایت میشد .

حیف هست که سینما رو صرفا جنبه مفهومی میبینید و اصلا به داستان و کنش و میزانسن و دیالوگ و فرم فکر نمیکنید .

در اخر ببخشید من نظر شخصیم رو گفتم ؛ امیدوارم فیلم بعدی که میسازید فیلم بهتری باشه و یه مقداری فیلمنامه معنا پیدا کنه ؛ با 4 خط حرف که نمیشه فیلمنامه و فیلم کوتاه .

KOOROSH
10-08-2016, 01:15 AM
شما استعداد و تواناییشو دارید . امیدوارم بتونید در این محدودیت ها موفق بشید . :Smiley17:

yaser63
10-15-2016, 09:12 PM
دوستان خسته نباشید.واقعا اراده و همت بالایی دارید که با کمترین امکانات و بدون حمایت خاصی این کار رو به انجام رسوندید.
فیلم رو دوست داشتم و واقعا نفهمیدم این هشت دقیقه چطور گذشت. به نظرم فضاسازی و موسیقی متن مناسبی داشت و خیلی خوب همزمان عشق به سینما وبه استیصال روحی رسیدن این شخصیت افسرده رو نشون داد.فقط پایان بندی و جملات راوی میتونست طور دیگه ای باشه که با توجه به توضیحات علیرضای عزیز امکانش میسر نبوده.

Mikado
10-16-2016, 10:16 AM
برای من خیلی جالب بود که فیلم کوتاهی از بچه های انجمن ببینم، تجربه جالبی بود و دوستش داشتم.

من شاید خیلی راحت فیلم هایی که می بینم رو نقد کنم، ولی فیلم شما رو نقد نمی کنم و مهمترین دلیلش اینه که شما تجربه اولتون هست و این یعنی خیلی خیلی جا برای کار دارید، فقط یک مورد که از ابتدا دوست داشتم رو بهتون بگم و اون هم قاب بندی ها بود، به نظرم یه فیلم ساز باید اول از همه عکاس باشه چون باعث میشه بهترین قاب بندی ها رو انجام بده و من از این موضوع در فیلم شما لذت بردم.

و یک توصیه خیلی خیلی کوچیک و دوستانه دارم برای شما علیرضا، من نمیدونم نقش شما در این فیلم چقدر بوده، ولی یک خالق (خالق هر اثر هنری)، هیچ وقت خلقت خودش رو توضیح، توجیه و تفسیر نمیکنه. نقد ها رو میخونه، ازشون استفاده میکنه، ولی اثری که خلق کرده رو نباید توضیح بدید، امیدوارم منظورم رو رسونده باشم، هیچ دلیلی نداره شما بعد از اینکه نقدی به اثرتون رو خوندید بخواهید در مورد اون نظر بحث کنید یا بخواهید توضیح بدهید که آیا کار شما دُرست بوده یا غلط. ما در کار هنری دُرست و غلطی نداریم که شما مجبور به توضیح باشید.

این اثر مال شماست و مال شما خواهد بود و از زمانی که خلقش کردید دیگه همه چی تموم شده است، دیگه ctrl+z وجود نداره، پس تمام انرژی شما باید برای خلق اثر جدید باشه.

البته که نقدها رو بخونید، ایرادات رو یادداشت کنید، ولی فقط در جهت اینکه کار بعدی تون بهترین شما باشه.

از دیدن اثری که خلق کرده بودید لذت بُردم، امیدوارم موفق باشید و باز هم اثری خلق کنید و از این کار اول از همه، خودتون لذت ببرید.

anzalichi
10-17-2016, 01:27 PM
نکته اول اینکه خسته نباشید میگم به دوست علیرضا و تشکر ازخودش بابت معرفی...امیدوارم این فیلم کوتاه خودش استارت موج جدیدی ازفعالیت دوستان انجمن بشه و ایده هاتون رو فیلم کوتاه بسازید ..اما این هشت دقیقه....

درنگاه اول خیلی ضایع متوجه میشیم که میزان سن مصنوعی چیده شده و مطمئنن بعنوان یه پسر که دل مشغولیش دنیای فیلم و سریالهاشه و از بابت روانی به خاطر نبود معشوقه ای در زندگیش آرامش درستی نداره انقدر تاق تمیز و فیلمهای ردیف شده ی سینمایی و ای کاش نمیدیدم و بیشتر عمق میداد به شخصیت فیلم....
تماشای 3 تا فیلم باهم مطمئنأ کار عاقلانه ای نیست ولی چیزی که توجهم رو جلب کرد و حتی ممکنه خود اقای گلیچ هم ازش باخبر نباشه این بود که با به تصویرکشیدن این نما که نشستم سه تا فیلم رو باهم نگاه میکنه نشون دهنده ی اون ارامش روانی نداشتن شخصیت داستانه که برای پرت کردن حواس خودش از عشقی که نیست دست به اینکار میزنه ولی باز سیگاری در دست....

درباره ی اون عشقی که بهش اشاره شد هم کاش میشد بیشتر بنویسم ولی صلاح نیست.

خداقوت مارو پذیرا باشید..

KEVIN GARVEY
10-23-2016, 09:17 PM
اگه بخواییم بگیم کار اول سازنده هستش که حتما نیستش، کار بدی نبوده.

ما تو فیلم اقاپسری رو میبینم که از بیعرضگی خودش بیکاریشو با فیلم دیدن و اینکه عاشق سینما هستم پر کرده.
فرق بزرگی بین کسی که عاشق سینما هستش با کسی که عشق فیلمه.
کاش تو سیگار کشیدن آقا پسر قصه مون هم بیشتر فکر میشد و همینجور به سیگار که پک میزد یه حبسی هم میکرد و اینجوری الکی سیگار نمبکشید.

تو مورد عشقش هم من که چیزی از عشق نفهمیدم. اگه بشه به یه نگاه کوچولو به اون زن و شوهر رو عشق دونست. شاید منظور فیلمساز این بوده که میخواسته بگه آقا پسر قصه مون هم اگه یه ذره عرضه داشت میتونست الان دست یه دافی رو گرفته باشه.
و سه تا فیلم دیدن با هم تو یه لحظه هم خیلی بیمورد و کج سلیقگی بوده.

در کل واسه بار اول که حساب کنیم که حتما کار اولش نبوده کار خوبی نبوده. شاید خیلی از بچه ها هم میتونستن این جور کاری رو میساختن.

pooya
10-24-2016, 04:37 PM
در کل واسه بار اول که حساب کنیم که حتما کار اولش نبوده کار خوبی نبوده

اگه بخواییم بگیم کار اول سازنده هستش که حتما نیستش
دوست عزیز شما پست اول تاپیک رو خوندی ؟ جدی سوال میپرسم ؟

از بیعرضگی خودش بیکاریشو با فیلم دیدن و اینکه عاشق سینما هستم پر کرده.
بعد شما بی عرضگی طرف رو از کجا متوجه شدین ؟ خوبه پست اول ده خط توضیح داده!

شاید منظور فیلمساز این بوده که میخواسته بگه آقا پسر قصه مون هم اگه یه ذره عرضه داشت میتونست الان دست یه دافی رو گرفته باشه.
زیباترین تعریف ممکن از "عشق"،از دیدگاه شما! به کار بردن لفظ دافی گویا همه چیز هست.

در کل بهتون توصیه میکنم با چشمان باز فیلم رو ببینین و مازاد بر این جمله آخرت اوج محبت و دلگرمیتون رو میرسونه"شاید خیلی از بچه ها هم میتونستن این جور کاری رو میساختن" ، لابد شما دوست عزیز از اون دسته افراد هستید که مثلا یه سریال یا فیلم ترجمه میشه بجای تشکر میگید خیلی از بچه ها میتونستن انجام بدن! اینو بدونید حداقل برای ساخت همین فیلم کوتاه "زحمتی" کشیده شده فردی به خودش "زحمت" داده دوربینی در دست گرفته یه پلان هایی گرفته و یه فیلم ساخته، برای شخص بنده که شرایط سینما و فیلمسازی در ایران رو درک میکنم شروع و ساخت همین فیلم برای یک نفر قدم بسیار بزرگیه، تا اینکه یک نفر هیچ زحمتی به خودش نده و پشت کامپپوتر با چهار خط کل زحمت طرف و اصل کار اون رو زیر سول ببره.

KEVIN GARVEY
10-25-2016, 01:18 AM
دوست عزیز شما پست اول تاپیک رو خوندی ؟ جدی سوال میپرسم ؟

بعد شما بی عرضگی طرف رو از کجا متوجه شدین ؟ خوبه پست اول ده خط توضیح داده!

زیباترین تعریف ممکن از "عشق"،از دیدگاه شما! به کار بردن لفظ دافی گویا همه چیز هست.

در کل بهتون توصیه میکنم با چشمان باز فیلم رو ببینین و مازاد بر این جمله آخرت اوج محبت و دلگرمیتون رو میرسونه"شاید خیلی از بچه ها هم میتونستن این جور کاری رو میساختن" ، لابد شما دوست عزیز از اون دسته افراد هستید که مثلا یه سریال یا فیلم ترجمه میشه بجای تشکر میگید خیلی از بچه ها میتونستن انجام بدن! اینو بدونید حداقل برای ساخت همین فیلم کوتاه "زحمتی" کشیده شده فردی به خودش "زحمت" داده دوربینی در دست گرفته یه پلان هایی گرفته و یه فیلم ساخته، برای شخص بنده که شرایط سینما و فیلمسازی در ایران رو درک میکنم شروع و ساخت همین فیلم برای یک نفر قدم بسیار بزرگیه، تا اینکه یک نفر هیچ زحمتی به خودش نده و پشت کامپپوتر با چهار خط کل زحمت طرف و اصل کار اون رو زیر سول ببره.

دوست عزیز قرار نیست که در مقابل نظر هر کی بخوای جبهه بگیری که باید کلا کار و زندگی تو ول کنی بیایی بشینی اینجا.

من نظرمو گفتم. حالا جنابعالی بخاطر اینکه مدیری هستی واسه خودت تو انجمن بیایی نظر منو بکوبی.
در مورد زیرنویس بچه ها هم تو این سه ساله نصف زیرنویس ها با پست تشکر کردم و موجود هم هستش.

در رابطه با پخمگیه اقاپسر قصه مون هم هر چی که عیان است چه حاجت به بیان است.

تاپیک، تاپیک نظر در رابطه با فیلم بود منم نظرمو گفتم دوست عزیز

M.Amir
10-25-2016, 02:07 AM
در مقدمه باید بگم همیشه اشکال گرفتن (نگفتم نقد) کار ساده ای بوده اما خب به نظرم کسی که میخواد اشکال بگیره اول باید خودش تجربه کرده باشه و فهم خوبی از روند کار داشته باشه. بازم بگم روند!
اما خب در مورد سه پست آخر!

اگه بخواییم بگیم کار اول سازنده هستش که حتما نیستش، کار بدی نبوده.

در کل واسه بار اول که حساب کنیم که حتما کار اولش نبوده کار خوبی نبوده.

:Smiley15: :Smiley10: ما آخر نفهمیدیم چی چی نبوده!

. شاید خیلی از بچه ها هم میتونستن این جور کاری رو میساختن.

کدوم بچه ها؟ بیان بسازن! تمنا میکنم بیان بسازن! فکر کردین خیلی راحته؟ دقت کردید که کجا فیلم برداری و چطور ساخته شده؟ تو معدن محدودیت! اصلا محدودیت براتون تعریف شده؟ لوکیشن چیه؟
نه فکر نمیکنم چیزی از روند کار بدونین. خیلی ها نمیدونن.

دوست عزیز قرار نیست که در مقابل نظر هر کی بخوای جبهه بگیری که باید کلا کار و زندگی تو ول کنی بیایی بشینی اینجا.
درست متوجه شدین. تمامی اعضای رنگی که در این سایت فعالیت دارند شبانه روز به هر نحوی که شده همراه های خودشون رو در دنیای فیلم و سریال همراهی می کنند!
از طرفی هم باید در این محیط بسیار فعال و بروز از تجارب کسانی که در این زمینه تخصص دارند و دو تا مقاله خوندن و نوشتن استفاده کرد!

به هر حال برای تیم سازنده شروع راه بی پایانی هست و مطمئنا پروژه به پروژه بهتر و بهتر میشه اما خب همینی که با این محدودیت ها یک گروه غیروابسته به فلان جا این خروجی رو داده عالیه!
دقت کنید من اصلا در مورد متن کار صحبتی نکردم و نمیکنم! نطرم رو به خود علیرضا پیام خصوصی میدم.

بار دیگر خدا قوت به تیم این پروژه :Smiley69:

Mikado
10-25-2016, 11:36 AM
این تاپیک و این صحبت ها واقعا منو ناراحت میکنه، چرا آخه با دوست خودتون، کاربر انجمن، هم انجمنی خودمون این طوری صحبت میکنیم؟ به معنای واقعی درک نمیکنم چنین صحبت های تُندی رو، اونم درباره کسی که بالاخره اینقدر جربزه داشته که به جای حرفی و اظهار فضلی که باد هواست، دوربین رو برداره و یه چیزی خلق کنه.

باور کنید ما آدم های جدا افتاده در جزیره های خودمون نیستیم، ما همه قبل از همه چیز یه قبیله بودیم، به هم کمک میکردیم در جهت ارتقای گروه و قبیله، دُرسته که دنیای مدرن اینقدر ما رو از هم دور انداخته که هرکس تو جزیره خودشه، نمیتونه هیچ کس دیگه ای رو تحمل کنه و میخواد سر به تَن هیچکی نباشه تا فقط خودش survive کنه، ولی ما تو این انجمن این حرف ها رو دور ریختیم، با هم کار میکنیم، با هم محتوا تولید میکنیم و از همدیگه حمایت میکنیم، این صحبت ها خلاف روح و باطن این انجمن و اخلاقیاتش هست.

دوستی اومده گفته من مثل بقیه دوستانت نمیام ازت تعریف کنیم چون آدم رکی هستم، و بعد به کات ها ایراد گرفته. دوست عزیز این چه صحبته شما میکنی؟ فکر میکنی، من، پویا، امیر و هر فرد دیگه ای که در حمایت از این دوستمون حرف میزنیم این جزئیاتی که شما میگی رو نمیبینیم؟ در مورد کات کردن اعلام میکنی که باید کات ها به هم ربط داشته باشه؟ کی همچین حرفی رو زده؟ میخوای نقد فنی کنی؟ فکر میکنی ما نمیتونیم تمام حرف های تو رو زیرسوال ببریم؟ تدوین و کات از A به B باید به هم ربط داشته باشه حتما؟ Jump cut این وسط چیکاره است پس؟ اصلا چرا ما باید در این موارد بحث کنیم، اگر قرار بود اصول تدوین رو اینجا مورد مناقشه قرار بدیم خود فیلمساز می اومد میگفت بچه ها به نظرتون تدوین من چطور بود، اگر فیلمساز اومد گفت تدوین من برگرفته از "فرنان لژه" بود چه جوابی داری بهش بدی؟

یکی دیگه از دوستان اومده گفته "نگاه اول خیلی ضایع متوجه میشیم که میزان سن مصنوعی چیده شده"، حالا من کاری به بحث فنی ندارم، دوست عزیز من شما هنوز جای فعل و فاعل در جمله رو دُرست پیدا نمیکنی، کلمه میزانسن رو دُرست نمی نویسی، گوگل میکنی بعد نقد؟ چرا این کارا رو با خودتون و ما میکنید؟ اصلا این فیلم ساده کوتاه به میزانسن و دکوپاژ نمیرسه بحثش که شما وارد این مقولات شدی، این یه تجربه ساده و اولیه است.

یه دوست دیگه ما اومده جبهه گرفته در مورد شخصیت فیلم و اون رو بی عرضه خطاب کرده و گفته اگر عرضه داشت دافی خوبی نصیبش میشد. واقعا می فرمائید؟ شما هنوز فرق فیلم و داستان و واقعیت رو متوجه نمیشید؟ یه دفعه چوب برداشتید که یارو رو بزنید که چقدر بی عرضه است که نمیتونه دافی بلند کنه؟ بعد تازه اعلام میکنید بقیه می تونستن فیلم بهتری بسازن؟ کی دقیقا میتونست؟ پنج ساله من تو این انجمن هستم و حتی هنوز یه نفر هم فیلم کوتاه نساخته بود، بعد شما اومدی اینجا اعلام میکنی که همه بروبچ بلد بودن اینو بسازن؟ بله احتمالا همه بروبچ دافی هم بلدند بلند کنند! بعدش فرمودید که تاپیک بود اومدم نظرم رو گفتم، دست شما درد نکنه، ولی وقتی میایی اظهار میکنی که اینکه چیزی نبود ما هم بهتر می ساختیم، ما هم میاییم اینجا بهت میگیم گر تو بهتر میزنی بستان بزن!

تمام عصبانیت و ناراحتی من از اونجاست که به جای کمک کردن به همدیگه، به جای قوت قلب دادن، دست همدیگه رو گرفتن، فقط بلدیم بیاییم خراب کنیم و بریم، این چه رفتار غیرانسانی و غیراخلاقیه که ما پیش گرفتیم؟ خراب کردن کار چند ثانیه است، همون طور که من سه نفر رو تو این پست خطاب کردم و تو چند ثانیه خرابشون کردم، به جای اینکار ناپسند من و شما، بیایید به کمک کنیم، به هم روحیه بدیم، از هم حمایت کنیم، ما جزیره های جدا افتاده نیستیم، حداقل تو این انجمن نیستیم، به جای اینکه بیاییم بگیم همه تعریف کردن پس من بیام شما رو خراب کنم، بیاییم بگیم منم دوست دارم از شما تعریف کنیم، دانش فراوان شما روی چشم ما جا داره، ولی قرار نیست هرجا رسیدیم این دانش رو بکوبیم تو صورت همدیگه، به یاد داشته باشید همیشه افراد دیگه ای هستن که از شما بیشتر بدونن، بیایید در کنار هم باشیم نه بر علیه هم.

موفق باشید عزیزان :Smiley17:

KEVIN GARVEY
10-25-2016, 12:16 PM
باور کنید من یکی از هم انجمنی هایی هستم که افراد با استعداد رو همیشه حمایت کردم چه بصورت پ خ و چه بصورت پست.

اگه نظر من باعث ناراحتی دوستان شده از مدیریت، یاسر عزیز درخواست میکنم پست منو پاک کنه.

دوستدار همیشگی هم انجمنی های عزیز محراب

باور کنید من یکی از هم انجمنی هایی هستم که افراد با استعداد رو همیشه حمایت کردم چه بصورت پ خ و چه بصورت پست.

اگه نظر من باعث ناراحتی دوستان شده از مدیریت، یاسر عزیز درخواست میکنم پست منو پاک کنه.

دوستدار همیشگی هم انجمنی های عزیز...
محراب

New_Sense
10-25-2016, 07:21 PM
دوستی اومده گفته من مثل بقیه دوستانت نمیام ازت تعریف کنیم چون آدم رکی هستم، و بعد به کات ها ایراد گرفته. دوست عزیز این چه صحبته شما میکنی؟ فکر میکنی، من، پویا، امیر و هر فرد دیگه ای که در حمایت از این دوستمون حرف میزنیم این جزئیاتی که شما میگی رو نمیبینیم؟ در مورد کات کردن اعلام میکنی که باید کات ها به هم ربط داشته باشه؟ کی همچین حرفی رو زده؟ میخوای نقد فنی کنی؟ فکر میکنی ما نمیتونیم تمام حرف های تو رو زیرسوال ببریم؟ تدوین و کات از A به B باید به هم ربط داشته باشه حتما؟ Jump cut این وسط چیکاره است پس؟ اصلا چرا ما باید در این موارد بحث کنیم، اگر قرار بود اصول تدوین رو اینجا مورد مناقشه قرار بدیم خود فیلمساز می اومد میگفت بچه ها به نظرتون تدوین من چطور بود، اگر فیلمساز اومد گفت تدوین من برگرفته از "فرنان لژه" بود چه جوابی داری بهش بدی؟

با اینکه بنده نظر شخصیم رو گفتم و توی دنیای مجازی هرکسی حق داره که نظرش رو بگه چه خوب چه بد و مساله نقد کردنه دیگه به تعریف و تمجید که تو خوبه کارت ؛ میتونی و اینده داری بر نمیگرده ؛ اگر میخواستم تشویق کنم بگم علیرضا (مارلون براندو ) عزیز که میزفتم پی وی میگفتم ادامه بده و فلان فلان ؛ پس وقتی بحث نقد حالا نه نقد خیلی حرفه ای ؛ ولی خب در حد چند خط دیگه تعریف و تمجید معنا نمیده مخصوصا وقتی خود مارلون براندو تایپیک باز کرده و نظر از کاربرا خواسته ؛ ولی شما متاسفانه باز هم جنب طرفدارانه به قضیه نیگاه میکنید و نمیکنید به اثری که به عنوان فیلم کوتاه تلقی میشه نیگاه کنید به فیلمساز نیگاه میکنید .

به کات ایراد گرفتم چون باید معنا داشته باشه کافیه قواعد فیلمسازی خونده باشید ؛ جامپ کات زمانی معنا داره که خط داستانی توی گره خاصی افتاده باشه و فیلم بخواد داستان رو از زوایای دیگر بررسی کنه ؛ فیلم کوتاه ایشون اصلا داستانی نداره که جامپ کات معنا داشته باشه ؛ مخصوصا کسی که بار اولش هست نیاز نیست از جامپ کات استفاده کنه ؛ کسی که تلاش میکنه و همت میزاره واسه یک فیلم کوتاه باید قواعد اولیه بلد باشه بعد شروع کنه کار انجام بده ؛ همینطور الا بختکی فیلم کوتاه ساختن که هنر نیست ؛ همینطور یه دوربین کاشتن لنز تغییر دادن و یا علی از تو مدد که نمیشه فیلمسازی ( میدونم الان در جواب بنده میگید اگر راست میگی خودت بیا یه فیلم بساز ) ؛ همین مساله یاد نگرفتن تکنیک در ساختن فیلم هست که باعث شده فیلمساز های حتی معتبر ایرانی هم توی کات کردن مشکل داشته باشن و میزانسن رو ندونن ؛ چون همینجور از اول فیلم کوتاه با قواعد غلط کار کردن و همینطور رسیدن که یه دفعه یک فیلم افتضاحی میسازن که هیچکس هم خوشش نمیاد . و این میشه سینمای ایران که از دنیا عقب عقب تر میمونه .

مساله بعدی اینکه شما اگر میخواید در حق فیلمساز (مارلون براندو و دوستش ) لطفی کنید مشکلات فیلم رو بگید و چه چه و به به کردن تاثیری نمیزاره روی ادامه فیلمسازی اینها ؛ مهم نقد کردن و گفتن واقعیت هاست ؛ وگرنه بنده هم خیلی راحت میتونستم بگم فیلم شاهکار هست ؛ ولی خب ترجیح میدم راست بگم حتی اگر تلخ باشه .

من فیلم کوتاه ایشون رو ایراد گرفتم ؛ من که نیمدم مثل شما از حرفای بقیه ایراد بگیرم و اب دهن قورت بدم و زورم گرفته باشه که یه نفر تا چند نفر گفتن فیلم بدی هست ؛ هدف هم همینه نه جنجال ؛ که متاسفانه شما و دوستتون ایجاد میکنید . و تایپیک رو به اینجا میکشونید .

فیلمساز اومده گفته نظر بدید ؛ نگفته که این چند تا دوستم پویا امیر و ... بیان تعریف کنن ؛ پس حرف شما اینجا غلطه ؛ خود فیلمساز و تهیه کننده زبون داره میتونه از اثرش دفاع کنه و بگه مشکلاتش اینه ؛ نیاز نیست شما بشین کاسه داغ تر از اش ؛ و فکر کنید با این روش دارید از دوستتون حمایت میکنید و در اصل دارید براش حساسیت ایجاد میکنید ؛ چون برای بار دوم که فیلم میسازه احساس میکنه شاهکار رو ساخته و کسی نباید ایراداش رو بگه .

در هر صورت من نمیخواستم ادامه بدم ولی متاسفانه شما باعث حرف و حدیث شدید ؛ در مورد نقد و تکنیک ها هم هر موقع دوست داشتید بنده حاضرم باهاتون بحث کنم ؛ البته اگر متعصب نباشید و رگ غیرتتون بالا نزنه .

موفق باشید .

Mikado
10-25-2016, 07:57 PM
جامپ کات زمانی معنا داره که خط داستانی توی گره خاصی افتاده باشه و فیلم بخواد داستان رو از زوایای دیگر بررسی کنه ؛ فیلم کوتاه ایشون اصلا داستانی نداره که جامپ کات معنا داشته باشه ؛ مخصوصا کسی که بار اولش هست نیاز نیست از جامپ کات استفاده کنه

در هر صورت من نمیخواستم ادامه بدم ولی متاسفانه شما باعث حرف و حدیث شدید ؛ در مورد نقد و تکنیک ها هم هر موقع دوست داشتید بنده حاضرم باهاتون بحث کنم ؛ البته اگر متعصب نباشید و رگ غیرتتون بالا نزنه .

مشکل شما اینه که مثل بیشتر منتقدین عزیز و فراستی وار، هنوز نمیتونید ذهن خودتون رو دسته بندی کنید، نمیتونید به این موضوع ساده برسید که هرچیزی در سطح خودش باید سنجیده بشه، نقدی که برای فیلم هالیوودی و کیارستمی و فرهادی میکنید نباید بیایید اینجا برای یک فیلم اولی بکنید، شما واقعا میخواهید به فیلم ساز کمک کنید؟ تدوین بهش یاد بدید؟ خب برید تو پیام خصوصی در مورد تدوین و کات درس بدید تا به قول شما قواعد فیلم سازی رو یاد بگیره، موضوع اینه که دارید پشت حرف های خوشگل که نه به خدا قصد من کمک به ارتقای صنعت فیلم سازی کشوره قایم میشید.

بحث فنی باهاتون نمیکنم چون کاملا در یک فاز دیگه هستید،فرموده اید "جامپ کات زمانی معنا داره که خط داستانی توی گره خاصی افتاده باشه" معلومه که کتاب رو باز کردید و دو خط ازش برام نوشتید، برید فیلم از نفس افتاده گدار رو ببینید تا ببینید جامپ کات یعنی چی، این فعل و فاعل باید و نباید شما رو هم درک نمیکنم، شما اجازه نداری به کسی که داره فیلم میسازه بگی از این روش استفاده کن یا از اون روش استفاده نکن، دید کاملا جهان سومی به هنر دارید که فکر میکنید میتونید باید و نباید برای کسی بذارید. شما مگه استاد تدوین هستید و ایشون شاگرد شما که بهش میگی باید از روشی که من میگم کات بدی؟

اصلا و ابدا علاقه ای به بحث فنی با شما ندارم چون چیزی به دانسته های من اضافه نمیکنید که علاقه مند باشم، اگر هم فکر میکنید من اشتباه میگم، خوب در همین فکر باشید، من برای اعتبار سنجی دانسته هام تو این تاپیک نیومدم

دوست عزیز، شما اصلا روح اصلی حرف های منو متوجه نشدید و فقط اومدید که جواب منو بدید، حرف اصلی من اینه که اول حمایت کنید بعد نقد، شما که اصلا نقد نکردید، فقط تخریب کردید و اینجاست که کار شما رو دوست نداشتم و اعلام کردم، اومدم بهتون گفتم خراب کردن هیچکاری نداره و با دو خط همون کاری رو باهاتون کردم که شما با یه کاربر دیگه کردید، حالا که روش شما به سمت خودتون برگشته ناراحت شدید و نگران رگ غیرت من و کاسه داغم شدید، حرف های اصلی من زده شده، چیزی ندارم بهش اضافه کنم، امیدوارم جدا از دانشی که در این زمینه دارید، روش استفاده از دانش خودتون رو هم یاد بگیرید

و من الله توفیق
میکادو آندرو

New_Sense
10-25-2016, 08:56 PM
مشکل شما اینه که مثل بیشتر منتقدین عزیز و فراستی وار، هنوز نمیتونید ذهن خودتون رو دسته بندی کنید، نمیتونید به این موضوع ساده برسید که هرچیزی در سطح خودش باید سنجیده بشه، نقدی که برای فیلم هالیوودی و کیارستمی و فرهادی میکنید نباید بیایید اینجا برای یک فیلم اولی بکنید، شما واقعا میخواهید به فیلم ساز کمک کنید؟ تدوین بهش یاد بدید؟ خب برید تو پیام خصوصی در مورد تدوین و کات درس بدید تا به قول شما قواعد فیلم سازی رو یاد بگیره، موضوع اینه که دارید پشت حرف های خوشگل که نه به خدا قصد من کمک به ارتقای صنعت فیلم سازی کشوره قایم میشید.

اول اینکه ایشون اصلا فیلم کوتاه در حد دانشجویی هم نساختن که مقایسه بشه در اون حد ؛ وحی منزل نشده که من حتما باید برم پی وی به دوستمون بگم اینجاش مشکل داره ؛ ایشون اینجا تایپیک زده و نظر خواسته ؛ این خیلی سادست ؛ نمیدونم چرا درک نمیکنید ؛ حرفای خشکل و زشت مساله نیست ؛ من حقیقت از دیدگاه خودم در مورد فیلم گفتم ؛ این امثال شما هست که جلو دوستتون به به چه چه میکنید پشت سرش میگید فیلم افتضاحی بود ؛ نقاب میزنید فکر میکنید همه مثل خودتونن .

بحث فنی باهاتون نمیکنم چون کاملا در یک فاز دیگه هستید،فرموده اید "جامپ کات زمانی معنا داره که خط داستانی توی گره خاصی افتاده باشه" معلومه که کتاب رو باز کردید و دو خط ازش برام نوشتید، برید فیلم از نفس افتاده گدار رو ببینید تا ببینید جامپ کات یعنی چی، این فعل و فاعل باید و نباید شما رو هم درک نمیکنم، شما اجازه نداری به کسی که داره فیلم میسازه بگی از این روش استفاده کن یا از اون روش استفاده نکن، دید کاملا جهان سومی به هنر دارید که فکر میکنید میتونید باید و نباید برای کسی بذارید. شما مگه استاد تدوین هستید و ایشون شاگرد شما که بهش میگی باید از روشی که من میگم کات بدی؟

آخه بحث فنی دانش میخواد و این خیلی ضایع هست که شما حرفای قلمبه سلمبه مثل تدوین ... رو میگید و فیلمی که دیشب دیدید رو مثال میزنید و فکر میکنید خیلی واردید و من خدارو شکر میکنم که حداقل یک خط از کتاب رو در مورد جامپ کات به شما یاد دادم ؛ جهان سومی اینه که شما تحمل نظرات منفی و نقدهای دیگه رو ندارید و اینجا روی دهل میزنید و جوگیر میشید ؛
من باید نباید نذاشتم تعبیر شما هست ؛ میدونید مثل چی هست مثل ساختمونی هست که روی پی سست بنا میکنن ؛هر معماری میدونه که نباید پی ساختمونش سست باشه ؛ توی سینما هم فیلمساز باید این قواعد رو بدونه ؛ وگرنه شما میتونید روی پی سست ساختمون بسازید ؛ و فیلم درست کنید مزخرف تا اخر عمر و خوشحال باشید که شاهکار درست کردید .

دوست عزیز، شما اصلا روح اصلی حرف های منو متوجه نشدید و فقط اومدید که جواب منو بدید، حرف اصلی من اینه که اول حمایت کنید بعد نقد، شما که اصلا نقد نکردید، فقط تخریب کردید و اینجاست که کار شما رو دوست نداشتم و اعلام کردم، اومدم بهتون گفتم خراب کردن هیچکاری نداره و با دو خط همون کاری رو باهاتون کردم که شما با یه کاربر دیگه کردید، حالا که روش شما به سمت خودتون برگشته ناراحت شدید و نگران رگ غیرت من و کاسه داغم شدید، حرف های اصلی من زده شده، چیزی ندارم بهش اضافه کنم، امیدوارم جدا از دانشی که در این زمینه دارید، روش استفاده از دانش خودتون رو هم یاد بگیرید

من نظرمو گفتم ؛ نقد نکردم ؛ چون در حد نقد نیست ؛ و دوم اینکه به نظر من در صورتی از فیلمساز حمایت میشه و خوبی هایی اگه داره گفته میشه که فیلمساز استعدادی داشته باشه و حداقل خلاقیتی نشون بده که متاسفانه هیچکدوم نداره ؛ من فیلم رو تخریب کردم شما اومدید نظرات بقیه تخریب کردید ؛ و این کار شما حاصل حمایت از دوستتون میخواد باشه برعکس نیست ؛ فقط جو گیری و نشون دادن اینکه منم هستم ؛ خوبه دانشتون رو ببرید بالا و به دوستتون کمک کنید ؛ این نوع حمایت خیلی مضحک و جو زده هست .

انجمن واسه همه هست نه واسه قشر خاصی که بیان به به چه چه کنن به قول شما فقط حمایت کنن و انتقاد نکنن ؛ وگرنه انجمن vip میکردید ؛ پس هرکسی حق داره تخریب کنه حمایت کنه و هر نظری که دوست داره در مورد فیلم بده ؛ و کسی هم باید نباید نمیزاره .

در آخر خوبه ادم از بالا به عنوان مدیر بازنشسته به موضوع نیگاه نکنه ؛ خیلی ساده هست و پیچیدگی نداره یه نفر فیلم کوتاهی ساخته و از بقیه نظر خواسته ؛ بقیه نظرشون رو گفتن ؛ دیگه ناراحتی نداره شما اینقدر جو درست میکنید و تایپیک رو با شعار حمایت خراب میکنید .

بازم براتون ارزوی موفقیت توی مراحل زندگی دارم

Nevah
10-25-2016, 09:27 PM
سلام به همه
مهرداد هستم
اینجا جدید هستم اما این بحث ها همه جا قدیمی شده و بو میده
بنظرم شعاری حرف نزنیم یه بنده خدایی فیلم درست کرده دستش هم درد نکنه حالا هر کس هم نظر خودشو داره
کاش همه چیز رو صرفا با دید صفر و یک و سیاه و سفید نبینیم و واسه همدیگه پُز و قر نیایم منظور به شخص خاصی نیست و کلی صحبت می کنم
اگه خوشتون اومده از فیلم تحسین کنید و اگه دوست ندارید باز هم نظر خودتونو عنوان کنید
دیگه دعوا زرگری نکنیم با هم
فدای همتون:Smiley17: