PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : Westworld | بحث اپیزودیک | فصل اول , اپیزود اول

HMNN
10-03-2016, 02:54 PM
http://picoup.ir/images/23137455567607121208.jpg

Season 1, Episode 1, The Original
فصل اول, قسمت اول

.:IMDB:. (http://www.imdb.com/title/tt4227538/?ref_=ttep_ep1)

خلاصه داستان اين قسمت : در حالی که روز دیگری از وهم و خیال در Westworld - پارکی بزرگ و دور افتاده که در آن مهمانان پول زیادی هزینه می کنند تا ماجراجویی هایی با "میزبانانِ" روبات1 داشته باشند - می گذرد، برنارد لو2(برنامه نویس) به بنیان گذار پارک دکتر رابرت فورد3 درباره پیشامد هایی از ظاهر شدن رفتار غیر عادی در بعضی از میزبانانی که به تازگی از نو برنامه نویسی شدند هشدار می دهد. در همین حال، در شهرک Sweetwater در Westworld، دختر یک گاوچران با نام دِلورِس4 با هفت تیر کشی به نام تدی5 در خیابان مواجه می شود؛ اما حکایت قابل پیشبینی آنان بعد از ظاهر شدن مردی سیاه پوش و بی رحم، و بعد از آن با مواجه شدن از قبل برنامه ریزی نشده ی یک میزبان با مزاحمی از دنیای خارجی کاملاً تغییر می کند.

1 Android hosts
2 Bernard Lowe
3 Robert Ford
4 Dolores
5 Teddy

.:dl-topic:. (http://tvworld.info/showthread.php?t=47445&p=212623)

modern_gesprach
10-03-2016, 05:11 PM
مناسب‌ترين كلمه براي اين سريال كه به ذهنم مياد باشكوه ـه

ADOLOVSKY
10-03-2016, 09:25 PM
از همون تیتراژ شروع سریال بیننده رو درگیر میکنه
پایلوت فوق العاده بوده

abbas stannis
10-04-2016, 12:45 AM
تشکر از یاسر عزیز برای لینک های دانلود:Smiley17:

آدم مصنوعی هایی که خواب گوسفند برقی می بینند
به وجود اومدن نقص در ربات ها که در طول اپیزود مشخص بود و در انتها توسط ربات پدر به وضوح آشکار شد ما رو یاد یکی از بزرگان علمی-تخیلی نویس یعنی ایزاک آسیموف فقید انداخت. آسیموف در کتاب "من ربات هستم" سه قانون برای ربات ها نوشت تا هیچ گونه مشکلی به بار نیارند. قانون اول: یک ربات نباید با ارتکاب عملی یا خودداری از انجام عملی باعث آسیب‌دیدن یک انسان شود. قانون دوم: روبات‌ها باید از دستورات انسان‌ها اطاعت کنند، مگر آنکه چنین عملی با قانون اول منافات داشته باشد. قانون سوم: روبات‌ها باید موجودیت خودشان را حفظ کنند، مگر اینکه این امر با دو قانون اول منافات داشته باشد.
( این سه قانون بعدها تکمیل و به تعدادشون اضافه شد)
خط اصلی داستان سریال شکستن همین قوانین توسط ربات ها و مقابلشون با انسان هاست. یک داستان نسبتا تکراری اما به قول پیمان با پتانسیل فوق العاده بالا برای ماندگار شدن.
تماشای بازی آنتونی هاپکینز کبیر با اون نگاه های وهم آلودش هم از جذابیت های سریال هست.
کاش سریال به اصطلاح بگیره و باعث بشه برای دیدنش لحظه شماری کنیم. واقعا حیفه همچین داستان زیبایی به فنا بره . به امید اپیزودهای بعد:Smiley41:

peyman_eun
10-04-2016, 02:14 PM
این سریال از یک جنبه ایده‌ای شبیه فیلم‌های سینمایی "سورس کد" و "لبه‌ی فردا" و ... داره و اگر با این فیلم‌های سینمایی هم حتی مقایسه بشه میشه گفت این سریال قوی‌تر، منسجم‌تر و حتی جذاب‌تره.
این ایده قبلأ هم در فیلم‌های سینمایی و هم در انیمه‌ها جواب پس داده و داستانی هست که میتونی هر طوری که دوست داری بهش رنگ و لعاب ببخشی.
اما شیوه‌ی درست استفاده از این ایده این هست که یک خط سیر مناسب برای داستان تعریف بشه، یک هدف مشخص.
در فیلم‌های سینمایی که نام بردم اهداف مشخصه و یک خط سیر مناسب برای داستان تعریف شده. این سریال هم در جنبه‌های علمی و جهان اولش اهداف مشخصی داره و در دنیای وسترنش هم اون اهداف پیاده میشن و این وسط افرادی هستند که از قانونی که تعریف شده تخطی میکنن، این افراد فقط میتونن از دنیای پایین سرنوشتشون رو تغییر بدن چون در دنیای بالا کنترل میشن، آیا آدم‌های دنیای پایین میتونن آدم‌های دنیای بالا رو شکست بدن؟!
خیلی جالبه انگار شما دارید دقیقأ فیلم "نمایش ترومن/The Truman Show" رو به بیان دیگری میبینید! جالب اینجاست که در این فیلم هم Ed Harris بازی میکرد و به عبارتی حکم خدایی رو داشت که زندگی "ترومن (جیم کری)" رو به تصویر میکشید ولی شاهد این بودیم که ترومن از قوانین جهان ساختگی تخطی میکنه و ترومن کسی هست که خالق جهانش یا همون کارگردانش رو شکست میده.
این سریال به نظرم میتونه تبدیل به بهترین سریال تاریخ بشه و از هر جهت پتانسیلش رو داره، در کنار فضاسازی‌های فوق العاده‌اش بازیگران اصلی خوبی هم داره.
اما به شخصه به عنوان شخصی که در کنار سریال‌ها، انیمه‌های بسیاری هم دیدم باید بگم که این سریال شاید بهتر از بسیاری از فیلم‌های سینمایی همچون ترومن شو، سورس کد، لبه‌ی فردا و ... باشه ولی از نظر خط سیر داستانی فکر نمیکنم بتونه روند فوق العاده‌ی انیمه‌ای مثل "Re: Zero" رو دنبال کنه. یک داستان و ایده‌ی خوب و جواب پس داده شده دارید، حالا باید یک خط سیر مناسب برای نمایش اهدافتان تعریف کنید. سریال اینقدر عوامل خوبی داره (شبکه HBO و سازندگانی همچون جاناتان نولان و جی جی آبرامز و ...) که بتونه این اهداف رو شکل بده و یک سریال شاهکار رو تحویل مخاطب بده.

Tha Real Nigga
10-04-2016, 04:14 PM
از اپیزود پایلوت واقعا لذت بردم این سریال پتانسیل خیلی بالایی داره از شبکه و عوامل سازنده و بازیگران که قبلا به خوبی جواب پس دادن و در موفقیتش شکی نیست موسیقی سریال هم فوقالعاده بود
این سریال میتونه به یکی از بهترین های تلوزیون تبدیل بشه :Smiley35:

farzinawsome12
10-04-2016, 06:40 PM
باتوجه به هزینه هایی که شده و افراد دخیل درپروژه معلومه hbo حداقل 4-5 فصل روش حساب کرده،اپیزود اولم پتانسیل بالای سریالو نشون داد...
به قول دوستان امیدوارم اونقدر خوب بشه که براش لحظه شماری کنیم چون درحال حاضر حداقل برای من تنها سریالی که براش لحظه شماری کنم گاته
ولی داستان و محیط سریال چیز جدید و مرموزیه و به شدت جذب کننده

HMNN
10-04-2016, 07:35 PM
http://picoup.ir/images/64375763387634664983.jpg

ماه ها و حتی سال هاست که صحبت هایی از Westworld هست. حتی تاپیک معرفیش تو انجمن دو سال پیش زده شده. اما من تا همین چند روز پیش قصد دیدنشو نداشتم. خوشحالم که در نهایت تصمیم به دیدنش گرفتم.

Westworld، سومین سریال مورد علاقمِ1، بعد از فقط یک قسمت. اولش فکر کردم یکم جو گیر شدم و یکم که بگذره نظرم عوض می شه ولی اصلاً حس زود گذری نبود. از لحظه ای که سریال رو دیدم یه مدتی گذشته ولی هنوز هم کاملاً تحت تاثیرشم و موسیقی زیباش تو گوشم می پیچه.

این پایلوت قطعاً در کنار پایلوت House of Cards بهترین پایلوتیِ که تو عمرم دیدم. زیبایی خیره کننده ای داشت، نگاه های فوق العاده بازیگران بی نظیر و لحظاتی که واقعاً باعث می شد آدم، حداقل برای مدت کوتاهی، به فکر فرو بره. از همون لحظه اول غرق شدم. موسیقی تیتراژ بی نظیر بود و بعد از این که اسم رامین جوادی رو دیدم فهمیدم چرا.

http://picoup.ir/images/46365294661849872918.jpg

اما یه نگرانی هایی هست. می ترسم که سریال در قسمت های بعد پیشرفت نکنه و این پایلوت بهترین قسمت سریال باشه! سریال بسیار " شلوغ " هست و از این نظر من رو یاد گات می اندازه. مدیریت یه سریال خیلی شلوغ و پیچیده و در سطح بالا نگه داشتنش کار وحشتناک سختیِ. ممکنه در همین فصل اول از این نظر شکست خورده باشن و کار سریال به کنسلی کشیده بشه!

یا ممکنه قسمت به قسمت و فصل به فصل بهتر بشه.

اگه Westworld بتونه در قسمت های بعد حتی از اینی که الان هست هم بهتر بشه، و داستان رو به خوبی توسعه بده و " تکراری " نشه می تونه جانشینی برای پرچم دار فعلی HBO باشه، هم از نظر تجاری، و هم از نظر هنری. که " اگر " بزرگی هست!

دیدن سریال رو همه دوستان، در صورتی که شلوغیِ سریالی باعث نمی شه ازش لذت نبرن، پیشنهاد می کنم.

1 اولی: GoT دومی: HoC

anzalichi
10-04-2016, 10:01 PM
2016 دیگه داشت ناامیدم میکرد.لعنت بهت آبرامز

بالاخره .....

پایلوت بی نظیری بود.

فرستاده شده از LG-K430ِ من با Tapatalk

Yellow King
10-04-2016, 11:52 PM
در یک کلام فوق العاده بود پایلوت. یه سریال به شدت جاه طلبانه است که اگه تئوری ها درست از آب در بیان میتونه حتی گات رو کنار بزنه
نکته دیگه بازی فوق العاده بازیگران بود که باعث شد کاملا اسمای جی جی ابرامز و نولان از یاد آدم بره! در یک کلام عالی بودن واقعا
خلاصه که نویسنده ها و کارگردانان دست رو چیز بزرگی گذاشتن امیدوارم این سریال خوش ساخت شکست نخوره!

amiana
10-05-2016, 03:40 AM
نمی‌دونم چرا منو اصلا نگرفت
دوبار هم تماشا کردم ایده‌اش جاهطلبانه‌اس ولی گیج و ویج شده بودم وسطش

MeHr@n
10-05-2016, 04:01 PM
بلاخره وقت شد امروز قسمت اولو دیدم
از همون اول انتظار یک سریال فوق العاده رو ازش داشتم
قسمت اول هم داستان پیچیده سریالو به خوبی قابل درک نشون داده و همین طور هم آخرش آنچه در قسمت بعد میبینید نیز اورده بود که نشون داده که قسمت های بعد هیجان سریال بیشتر و داستان جالبی روبه رو خواهیم بود

Detective
10-05-2016, 08:20 PM
Hbo کارش درسته بهترین شبکه نباشه جز بهترین هاست ...
داستان جالبی داره ، بازیگراشم خیلی خوبه الخصوص اد هرث ...
اگه همین روند رو ادامه بده قطعا جز تاپ 10 های سریالی خواهد شد ...

Chandler Bing
10-05-2016, 09:57 PM
فقط امدم بگم اد هریس خداست:Smiley41:

http://picoup.ir/images/97946035516758656015.jpg

donald
10-06-2016, 06:30 AM
سریال خوبیه . ولی امیدوارم خیلی فلسفی و مبهم نباشه . البته 10 دقیقه اخر یک خورده قضیه جمع شد و قابل درک شد .

Red Hood
10-06-2016, 12:55 PM
در حد پایلوت مستر ربات که سال قبل اومد نبود اما بدون شک بهترین پایلوت 2016 تا بدینجا بوده حتی بهتر از Stranger Things. اون صحبت های ربات در آخر من رو به وجد آورد باید دید این ایده رو تا کجا پیش می برن

msh73
10-06-2016, 01:34 PM
خوشحالم این سریال از کتاب سرچشمه نگرفته و دیگه قرار نیست چپ و راست اسپویلر بشنوم
گفته شده که این سریال برای هفت فصل آماده میشه
در مورد قسمت اول هم باید بگم در کل خوب تونست روایت بکنه و بازی بازیگرانش عالی عالی بود من خیلی لذت بردم
اما همچنان معتقدم پایلوت مستر روبات درگیر کننده تر و جذاب تر بود
بهرحال این سریال پرچمدار جدید HBO هس بنظرم موفق خواهد شد

Sent from my C5303 using Tapatalk

Sir Nikk
10-06-2016, 01:35 PM
هنوز برای قضاوت کردن خیلی زوده اما برای پایلوت خوب بود، تنها چیزی که من رو میخکوب کرد رامین جوادی بود
عالی این پسر، اد هریث هم فوق العاده بود، سریال از ترکیب بازیگران فوق العاده قوی برخورداره امیدوارم به کنسلی بابت هزینه بالاش نکشه

Red Hood
10-06-2016, 01:41 PM
هنوز برای قضاوت کردن خیلی زوده اما برای پایلوت خوب بود، تنها چیزی که من رو میخکوب کرد رامین جوادی بود
عالی این پسر، اد هریث هم فوق العاده بود، سریال از ترکیب بازیگران فوق العاده قوی برخورداره امیدوارم به کنسلی بابت هزینه بالاش نکشه
hbo دیگه جز این و گیم او ترنز سریال خاص دیگه ای نداره بعید می دونم کنسلش کنه. چون واقعاً به یه سریال جدید نیاز داره تا در رقابت با نتفلیکس و amc و سایر شبکه ها کم نیاره

saeed_iri
10-06-2016, 07:04 PM
عجب سریالی میتونه بشه ! پاییز امسال خیلی داغ هست و واقعا من یادم نمی آد انقدر سریال هایی با پتانسیل بالا، در یک بازه زمانی نزدیک به هم کلید خورده باشن .بر عکس تابستان که کمی نا امید شده بودم.
در مورد وست ورد هم این موضوع که انتظار و توقع از سریال بالا هست میتونه نگران کننده باشه. کاش بیان داستان روان تر بشه ، برای من کمی گنگ بود. 9.5 نمره من هست :Smiley69:

Sir Nikk
10-06-2016, 10:18 PM
hbo دیگه جز این و گیم او ترنز سریال خاص دیگه ای نداره بعید می دونم کنسلش کنه. چون واقعاً به یه سریال جدید نیاز داره تا در رقابت با نتفلیکس و amc و سایر شبکه ها کم نیاره

ما همه طرفدار های گات هستیم
پتانسیل گات حداقل پنج فصل دیگه هست، حداقل
hbo هم سلطان در بین تمام شبکه ها میشه تا پایان این فصل ها اما هزینه بالا باعث شد که سرعت سریال بره بالاتر
خیلی از اتفاقات کتاب عنوان نشه، امید وارم واسه این سریال این اتفاق نیفته، دخل و خرج با هم نخونه کنسل میشه،بیشترین دلیلی که hbo یا هر شرکتی میاد سریال رو زود تمام میکنه یا کنسل میکنه بالا رفتن وحشتناک دستمزد بازیگران اصلی اش هست، اینا که همین الان دستمزد بالا هستن

New_Sense
10-06-2016, 10:50 PM
با اینکه سریال زیادی رو دنبال نمیکنم به غیر از چند تا از بهترین ها ؛ ولی روی کنجکاوی اولین قسمت سریال دانلود کردم و نیگاه کردم.

در چند کلمه میشه گفت ؛ سریال بسیار عجیب و غریب و پر از ایده نو هست و خیلی خیلی جای بحث داره این سریال ؛ و خب دوستانی که تا امروز فیلمهایی که موضوعیت هوش مصنوعی و خلق انسان نماهایی که برنامه ریزی شده اند رو ندیدن حتما پیشنهاد میکنم ؛ فیلم بلید رانر از ریدلی اسکات و هوش مصنوعی استیون اسپیلبرگ و نمایش تورومن ببینن تا با تم هوش مصنوعی و ایده های ناب خلق انسان نماهایی که در واقع در دنیایی ساخته شده توسط بقیه انسانها قرار گرفته اند ؛ آشنا بشن؛ فیلمهای زیادی هست که تم هوش مصنوعی و حتی اشاره های کوچکی به این دنیا کرده ؛ ولی خب ایده ناب این دنیا در دنیای غرب بسیار جالب و قابل تامل هست ؛ دقت کنید که میزبان ها در دنیای غرب همگی فقط 24 ساعت از ادراک و احساساتی که اتفاق افتاده توی ذهنشون هست و فردا که دوباره از خواب و رویا بیدار میشن ؛ کاملا فراموش میکنن که دیروز و کلا هفته های قبل چه اتفاقی افتاده هست ؛ واسه همین سریال توی قسمت اول خیلی خیلی داستان رو پیش برده که بیننده احساس کسالت بار و گیجی نکنه ؛ همون قسمت اول این کد رو میده که انسان نماها با این هوش مصنوعی دچار خطا میشن و خیلی راحت حذف میشن از دنیای غرب و جالبتر زمانی هست که واسه هر شخصیت توی دنیای غرب یک داستان و یه فیلمنامه تهیه شده که باید اون رو انجام بدن ؛ و کسایی که به عنوان مهمان یا تازه وارد ؛ وارد دهکده میشن در اصل انسان هستن که بر اساس میزان پولی که دادن میان برای لذت بردن از امیالشون ؛ عده ای برای لذت از خشونت و عده ای برای لذت ج/نسی و خب باید گفت ایده و ساختار خیلی جالب هست .

دوستانی که با این تم و فضاسازی علاقه دارن حتما باید این چند فیلمی که نام بردم ببینن و حتی گزارش اقلیت اسپیلبرگ هم اشاره هایی داره به این دنیا و دیدگاه ها . سریال خیلی جای بحث و تفکر داره . و البته پر از سوالهایی که مطمنا توی قسمت های بعد جواب داده میشه ؛ و همچنین سریال خیلی جای مانور داره .

در هر صورت باید منتظر بمونیم تا ببینیم سریال چقدر کشش داره واسه ادامه البته با وجود آنتونی هاپکینز و اد هریس و فیلمنامه نویس جاناتان نولان میشه امیدوار بود .

Heisen-berg
10-06-2016, 11:17 PM
ایده اصلی سریال یعنی " قیام مخلوق علیه خالق " تکراریه ، اما پرداخت به موضوع خیلی خوبه و همین برای پایه گذاری یک سریال با شکوه کافیه.

بعد دیدن پایلوت ، با خودم داشتم فک میکردم چرا این موضوع " خالق و مخلوق " اینقد جذاب ـه و ادم رو درگیر میکنه ؟

دلیلی که به ذهنم اومد این بود که چون مسئله "خالق" برای ما به عنوان "مخلوق" یه جور دقدقه و حس کنجکاویه. مث همون کارکتر پدر سریال.

Arash_72
10-07-2016, 02:04 AM
فکر نکنم یادشون نباشه کی بودن یا که دیروز چجوری بوده اونی که میاد همچین روبوتی میسازه احتمالا میاد براشون خاطره هم میسازه اونجا ک یارو تو قطار از خواب بیدار میشه نمیگه من کجا دارم میرم؟
یا که فقط برنامه ریزی کردن که چیکار کنن و قدرت تفکرم ندارن که بعید میدونم من موندم تیرای اینا فقط روبوتارو میکشه؟ این اد هریس چرا کاری باهاش ندارن میاد ایناو میکشه همیشه تو فیلما مرموزه این بشر

areff
10-07-2016, 04:09 AM
سریال یک ساعت و هشت دقیقه بود، یک ساعت که اصلا نفهمیدیم داستان چیه اما هشت دقیقه آخر جمعش کردن تازه یک چیزی دستمون اومده که اصلا خط داستان این سریال چیه چون یک ساعت همه تو سریال داشتن ریست میشدن از اول شروع میکردن، پایلوت جذابی برای من نبود و یک ساعت اول رو در سه نوبت دیدم چون خوابم میبرد :Smiley15:

metti
10-07-2016, 09:28 AM
دوستان یه سوال
تفاوت نسخه proper که اومده با نسخه قبلیه چیه؟
کدوم رو دانلود کنیم؟
خیلی فرق داره؟

MrP
10-07-2016, 08:10 PM
دوستان یه سوال
تفاوت نسخه proper که اومده با نسخه قبلیه چیه؟
کدوم رو دانلود کنیم؟
خیلی فرق داره؟
proper بهتره
معمولا نسخه proper رو خود ریلیزر اصلی دوباره بیرون میده و دلیلش هم فقط جهت جبران اشتباهات و یا نویز هایی هستش که در نسخه قبلی بوده.

EMINENT
10-08-2016, 01:19 AM
فکر نکنم یادشون نباشه کی بودن یا که دیروز چجوری بوده اونی که میاد همچین روبوتی میسازه احتمالا میاد براشون خاطره هم میسازه اونجا ک یارو تو قطار از خواب بیدار میشه نمیگه من کجا دارم میرم؟
عزیزم اون رباته و تو برنامه ریزیش جوری طراحی شده که خاطرات گذشته رو به یاد نیاره، مثل وقتی که شما خواب میبینی، یهو وسط یه ماجرایی قرار میگیری و هیچ وقت از خودت تو خواب نمیپرسی چی شد که من اینجاام، دقیقا جرقه سریالم اینجا میخوره که ربات ها به خاطر کدی که رئیس توی برنامه نویسیشون قرار داده یه باگ پیدا میکنن که به نظر من خط داستانی از همینجا میخواد شروع بشه.

این اد هریس چرا کاری باهاش ندارن میاد ایناو میکشه همیشه تو فیلما مرموزه این بشر
خب پول داده که بکشه دیگه، مثل اون یارو با زنش که دزد میخونه رو کشت، کسی اومد چیزی بهش بگه؟

rezash96
10-08-2016, 12:43 PM
عزیزم اون رباته و تو برنامه ریزیش جوری طراحی شده که خاطرات گذشته رو به یاد نیاره، مثل وقتی که شما خواب میبینی، یهو وسط یه ماجرایی قرار میگیری و هیچ وقت از خودت تو خواب نمیپرسی چی شد که من اینجاام، دقیقا جرقه سریالم اینجا میخوره که ربات ها به خاطر کدی که رئیس توی برنامه نویسیشون قرار داده یه باگ پیدا میکنن که به نظر من خط داستانی از همینجا میخواد شروع بشه.

خب پول داده که بکشه دیگه، مثل اون یارو با زنش که دزد میخونه رو کشت، کسی اومد چیزی بهش بگه؟

یه بار دیگه ببین سریالو اد هریس خودش ربات بود.

اضافه شده در : 5 minutes

سریال به این میگن من سه بار قسمت اولش رو دیدم الان کلی سوال تو ذهنمه

T-REX
10-08-2016, 03:12 PM
پایلوت درگیر کننده و جذابی بود. کشف رابطه مخلوق و خالق منو یاد آخر فیلم پرومسوس انداخت. اون صحنه که پدر دولوریس داشت اعتراف به انتقام گرفتن می کرد مو به تنم سیخ شد. این پارک های شبیه سازی شده هم همیشه خدا به هرج و مرج کشیده میشن. نمونش پارک ژوراسیک.
فقط امیدوارم این پارک شبیه سازی شده شبیه محیط مسخره فیلم هانگر گیمز نباشه که مثلا طرف اپراتور نشسته و دست هاش رو تو هوا تکون میده بعد تو پارک درخت ها شروع به پرواز کردن و افتادن می کنن.

چه طوریه که تد فکر میکنه که یک مهمانه و بقیه میزبان ها هم همین فکرو دربارش می کنن؟ این خودش با آگاهی تد از ماهیتش در تضاده!!!:Smiley39:
اونجا که دکتر فورد گفت "تنها زنده کردن مردگانه که ما انجامش ندادیم" و از طرف دیگه ربات هایی که حافظشون در ظاهر هر روز پاک میشه ولی حالا دارن شروع به یادآوری می کنن. منظور از زنده کردن مردگان شاید همین به یاد آوردن خاطرات پاک شده باشه.

یه بار دیگه ببین سریالو اد هریس خودش ربات بود.

فکر نکنم. چون فکر کنم می دونست که تد یه رباته. برا همین هم بهش اجازه داد که تیر اول رو شلیک کنه و اصلا تو اون درگیری هم به شلیک های تد اصلا اهمیت نمی داد. به راحتی بهش پشت کرد و تد حتی از دست هاش هم نتونست استفاده کنه. فکر کنم هریس اومده تو پارک تا از سر و راز هدف اصلی مدیران پارک سر در بیاره. اونجا که اون خانومه داشت می گفت این پارک باسه پول دارا یه چیزه، برا سرمایه گذارها یه چیز دیگه و برا مدیران هم چیز کاملا متفاوتیه

اون مگس ها مصنوعی هستن یا واقعی اند؟

EMINENT
10-08-2016, 11:47 PM
فکر نکنم. چون فکر کنم می دونست که تد یه رباته.
اره اون ربات نیست کاملا واضحه

اون مگس ها مصنوعی هستن یا واقعی اند؟
واقعی ان، همین مگسا نشون میدن طرف انسانه یا رباته، مثلا اول سریال نشون میده مگس حتی رو چشم دختره هم میره ولی اراده پروندنشو نداره، ولی مثلا دور و بر اون زنه میهمان که مگس میاد راحت با دستش میزنه پرشون میده که یعنی این انسانه، که آخرین صحنه سریال ربات اول سریال مگس رو میکشه که نشونه هایی از درک و هوش انسانی توش بروز پیدا میکنه

pinklotus
10-09-2016, 12:38 AM
من الان یه سوال دارم
اد هریس، دقیقا این وسط نقشش چیه؟ بزرگترین معمای سریال اینه فعلا...
رباته؟ انسانه؟
این خالق ها، از وجودش توی داستان خبر دارن یا نه؟ چون به نظر میاد چیزی ازش نمیدونن.

چقدر سریال محشری بشه، اوایل قسمت اول به نظرم خیلی کسل کننده بود ولی رفته رفته بهتر میشه و چند دقیقه آخر بیننده رو شدیدا درگیر خودش میکنه، مخصوصا بعد از حرف هایی که پدر دلورس زد و اون واکنش آخری دلورس

justUnited
10-09-2016, 01:05 AM
رباته؟ انسانه؟
هنوز تکلیفش مشخص نیست ولی اگه فیلم وست ورلد رو دیده باشی اونجا یه کاراکتر داره به اسم gunslinger که دقیقا مثل همین اد هریس لباس تنشه و اونجا روباته!به ویروس الوده میشه و دست به کشتار میزنه

rezash96
10-09-2016, 02:03 AM
من الان یه سوال دارم
رباته؟ انسانه؟
فکر کنم یه چیزی بین دوتاش باشه .. اخه نتونست به سرش شلیک کنه فقط به بدنش شلیک کرد

anzalichi
10-09-2016, 03:29 AM
من الان یه سوال دارم
رباته؟ انسانه؟
این خالق ها، از وجودش توی داستان خبر دارن یا نه؟ چون به نظر میاد چیزی ازش نمیدونن.

چقدر سریال محشری بشه، اوایل قسمت اول به نظرم خیلی کسل کننده بود ولی رفته رفته بهتر میشه و چند دقیقه آخر بیننده رو شدیدا درگیر خودش میکنه، مخصوصا بعد از حرف هایی که پدر دلورس زد و اون واکنش آخری دلورس
نقش پیامبر رو داره بازی میکنه به گمانم..البته یک پیامبر نه با تعاریف زمین..با تعاریف دنیای وست ورلد...آخرسکانس اپیزود اول با آنتونی هاپکینز (خالق)یه پیره مردی هست که صورتش دقیق مشخص نیست...نشستن دوتایی پیک میزنن.. بعدش میره تو کیسه خواب و احتمال میدم همون اد هریس باشه که برمیگرده به نسخه ی جوون تر شده ش تو وست ورلد.ِ یه جور آچارفرانسه یا کارچاق کن برای افرادی که از بالا به وست ورلد نگاه میکنن... یه آنتی ویروس یا همچین چیزی..

تو اپیزود دوم هم یه دیالوگ خیلی خوب راجبه ادهریس گفته میشه توجه کنید .. نمیگم شاید ندیده باشید.

اینا فرضیات من بود حالا شاید درست نباشه :))

modern_gesprach
10-09-2016, 08:06 AM
من الان یه سوال دارم
رباته؟ انسانه؟

با درود
البته براي كسايي كه فيلم اصلي رو ديده باشن درك كلي راحت تره ولي بازم بايد دو سه بار ديد كه جزئيات ريز رو متوجه شد البته اگه كسي
بخواد عمقي بره توي مسائل....
اد هريس واضحه كه مهمان هست چون در تيراندازي اول با پسره گلوله‌اي بهش اثر نمي‌كنه. خودش ميگه دلورس بعد از 30 سال كه ميام اينجا هنوز من رو
نميشناسي پس يكي از مشتري هاي ثابت هست كه سالي يه بار مدتي رو اينجا براي خودش ميگذرونه
اد هريس اين پارك رو يه جور فراتر از يه بازي مي بينه .......

اسپويل از قسمت دوم
همونطور كه شنيديدن ميزباني كه دم قطار وايساده گفت مراحل مختلفي وجود داره كه هر كس به قدر توانش مي تونه انتخاب كنه
ولي بايد از مراحل اوليه شروع كنه و اگر توانش رو داشت بالاتر بره.... اد هريس گفت اين دنيا عمق بيشتر از اين چيزها داره و من ميخوام
به آخرش برسم و به گمان خودش مي تونه در هزارتو گنج بزرگي پيدا كنه يا به راز با ارزشي درست پيدا كنه مسلمه اينكه بعد از 30 سال
دنبال چيزهاي جديد ميگرده و براش كمي تكراري شده ولي در بخش مكزيكي با تعجب مي بينيم دخترك بهش جواب ميده و محل خاصي رو ميگه از اينجا
متوجه ميشيم اد هريس چيزهاي خيلي زيادي درمورد اين پارك ميدونه كه هر كسي خبر نداره
اتمام اسپويل

در مورد موجودات زنده پارك بنظر شخص من حتي اون مگس ها هم طبيعي نيستن يعني هيچ بني بشري طبيعي نيست توي اون پارك
و دوست مون در مورد دور كردن مگس ها توسط مهمان يا ميزبان درست ميگه ولي نشون دهنده اين موضوع هم هست كه به موجود زنده اي آزار نمي رسونن
كه بخوان مگس رو بكشن در مورد دلورس در آخر قسمت اول مي بينيم اين ماهيت تغيير كرده... يه موضوع عجيبي هم درمورد مگس ها هست كه هنوز متوجه شدم
به محض نشستن يكي از اين مگس‌ها روي صورت كلانتر اتفاقي براش مي افته و قاطي ميكنه در سكانس اول مي بينيم كه مگسي روي چشم دلورس هست و در
آخر معلوم ميشه اون سكانس مربوط به تستي بوده كه در مورد عيب‌يابي هست و اون موقع ايرادي بهم زده... در سكانسي كه دو نفر با هم صحبت مي كنن
و يكي از اونا سياه پوست هست دوست پسر دلورس كه هر روز با قطار مياد روي بالكن نشسته و مگسي روي صورتش هست
مي‌تونه اين مگس استعاره‌اي از تغيير ماهيت اين ربات‌ها باشه بايد در آخر ديد معني خاصي داره يا فقط براي فهم بهتر توي كاره

يه مورد ديگه در مورد اين اختلال ها كه بعد از بروز رساني كه توسط رئيس مجموعه آنتوني هاپكينز كه ازش
به اسم خيال پردازي اسم مي‌برن بوجود اومده ...
بنظر من كاري كه آنتوني هاپكينز انجام داده با برنامه و هدف بوده و عمدا اينكارو انجام داده احتمال ميدم
در تلاش بعد جديدي در اين ربات ها پيدا كنه كه ماهيت انساني تري داشته باشن
به جملاتش در مورد جستجوي انسان و به كمال رسيدنش دقت كنين كه ميگه اگر ما مسئله مرگ رو حل كنيم كارمون
به عنوان انسان تموم شده ست و معضل ديگه اي باقي نمونده بنظر من ...
منظورش از اين حرف اينه كه ما كارمون بعنوان انسان به پايان رسيده مي تونيم خودمون رو خدا بدونيم
شخصي كه خالق اين ربات‌ها و پيشرفت شون هست ذهن عجيبي داره و به مسائلي
فراتر از خوشي هاي اين پارك فكر مي‌كنه... بنظر من اون قسمت كه گفت اين ربات رو قبلا به عنوان پروفسور
بكار گرفته بوديم و اين حرف‌ها بخاطر اينه و موضوع خاصي نيست فقط يه اختلال‌ـه براي حل و فصل موضوع بود
بايد ديد در ادامه همينطور بوده يا واقعا موضوع از كنترل خودش هم خارج هست

amir7mohammad
10-09-2016, 06:32 PM
وای خدا چقد خوبه این

Alex Vause
10-10-2016, 02:02 PM
بیشتر از اینکه موسیقی یا بازی ها نظرم رو جلب کنه ایده پشت سریال و نوع بیانش رو دوست داشتم . خیلی برام جالبه بدونم چه پیامی رو میخواد به به بیننده انتقال بده این سریال . مطمئنا فکر زیادی پشت یه همچین پروژه ی عظیمی هست ، اما مهم اینه در کنار داشتن مضمومن قوی داستان فوق العاده ای هم داشته باشه ، که تا اینجا و پس از پایان قسمت اول از داستان و نوع روایت راضی بودم

Arsalan.H
10-10-2016, 05:28 PM
Everything in this world is magic, except to the magician

hamed224
10-26-2016, 07:19 PM
منم به تازگی دیدن سریالو شروع کردم الان 1 ساعتی هست از دیدن قسمت اول گذشته ، بی تاب و بی قرار برای پایان دانلود قسمت دوم

هستم تا شروعی دیگه رو اغاز کنیم ، اینقدر حال کردم که به خودم نوید یک لاست دیگه رو دادم ، سریالی که، از انتظار صبر لبریزت کنه........

یعنی میشه .......

civilianm
11-07-2016, 04:32 PM
سلام
اولین پستم تو انجمن
لذت لحظه شماری برای قسمت بعد دیوانه کننده اس. و اما
ایده های جالب راجع مگس ازون بیشر
;-)

Sent from my C5502 using Tapatalk

civilianm
11-07-2016, 05:14 PM
سلام
لذت انتظار برای قسمت بعد زیاده اما فکر کردن در مورد مگس های اون دیوانه کننده اس.
بار اولمه که تو یه فروم پیام میدم. به خاطر دوستان خوبی که اینجا هستن
اما ده بار این پست و فرستادم. نمی دونم موفق شدم یا نه

civilianm
11-08-2016, 10:18 AM
لینک مربوط به نقد قسمت اول زومجی
http://www.zoomg.ir/2016/10/4/153732/westworld-episode-1-review/

Sent from my C5502 using Tapatalk