PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : Sherlock | بحث اپیزودیک | فصل چهارم , اپیزود اول

yaser63
01-02-2017, 10:20 AM
http://picoup.ir/images/67596929435102285610.jpg

Season 4, Episode 1, The Six Thatchers

.:IMDB:. (http://www.imdb.com/title/tt3538760/?ref_=ttep_ep2)

خلاصه داستان اين قسمت :

در حالی که شرلوک در انتظار محل حرکت جدید موریاتی پس از بازگشت به زندگی است ,پرونده ای مرموز نیز اسکاتلند یارد را سردرگم کرده است.اما ظاهرا شرلوک جذب جزییات کم اهمیتی شده است+ (http://www.standard.co.uk/stayingin/tvfilm/sherlock-series-4-episode-1-synopsis-for-the-six-thatchers-teases-madman-on-the-loose-a3419411.html)

.:dl-topic:. (http://tvworld.info/showthread.php?t=47796&p=217172#post217172)

Serenita
01-02-2017, 10:56 AM
همون ط.ر که می دونین opening یا سکانس آغازین خیلی مهمه و این در مورد شرلوک کاملا درسته. داستان با روایت مرگ در سامرا یک داستان شرقی (که به نظر من این قسمت مثل داستان های شرقی مرموز و پیچیده و خوش آب و رنگه) شروع می شه.** این داستان رو در مثنوی هم داریم با این تفاوت که شخص سحرگاه در بیت المقدس بوده و شب به هندوستان می رود**. حتی اتفاقی که برای مری می افته هم برگرفته از کارمایی ست که شرقی ها بهش اعتقاد دارند.

این نکته برای من جالب توجه ه که با وجود اینکه سریال سبک خودش رو داره ولی دچار تکرار نشده و با ساخت جدیدی در این قسمت روبرو هستیم. غافلگیری ها گل درشت نیستند و بازی ها بر خلاف نعشکش خالی خیلی طبیعی ترند.
تفاوتی که در شخصیت جان به وجود میاد رو دوست دارم و فکر می کنم خیلی ها رو که با بخشیدن مری قانع نشده بودند رو راضی کنه.

Sherlock
01-02-2017, 09:25 PM
اوه مای گاد!:Smiley10:
یه شروع طوفانی با کلی سر نخ و سورپرایز!

اصلاً انتظار نداشتم مری بمیره؛ مگه میشه؟! :Smiley19:
به نظر می‌رسه که اوضاع بدجوری از دست شرلوک خارج شده، و حالا همزمان باید با موریارتی بجنگه و با جان کنار بیاد.
راستی تو یه صحنه که اون دختره (همونی که از جان خوشش اومده بود) تو ایستگاه اتوبوس نشسته بود، کنارش عکس ویلن اصلی این فصل هم کار شده بود. یعنی امکانش هست که اینا با هم مرتبط باشن؟

Mia_3D
01-02-2017, 10:19 PM
فقط من اینجوریم یا شما هم فکر میکنید جان این قسمت خیلی بیشعور بود ؟ یکی قضیه اون دختره ک معلوم نشد چی شد آخرش ، و آخر قسمت هم بی دلیل شرلاک رو مقصر میدونه !
کمدی خیلی خوبی داشت بخصوص اونجاش ک شرلاک مری ـو پیدا میکنه:Smiley14:
درکل 8/10 و ارزش 3سال صبر رو نداشت تاحالا ولی مطمئنا بهتر میشه

fery95
01-02-2017, 11:56 PM
به عنوان طرفداری که دو سال صبر کرده و عاشق شرلوکه و همه خبراشو دنبال میکنه من یه خرده خورد تو ذوقم!

اول از همه تغیر شخصیت شرلوک خارج از کاراکتر,سریع و تقریبا بی دلیل بود,جوری که هرلحظه منتظر بودم از قصر ذهنش مثل اپیزود عروس نفرت انگیز بیدار بشه!
character development مسئله ایه که باید تدریجی و دبا دلیل انجام بشه,نه اینکه شرلوکی که همه میدونیم اکثر اوقات تو حرکاتش به احساسات هیچکس از جمله جان اهمیت نمیده,بی ملاحظس و اکثر اوقات رفتار سردی داره,تو بازه ی زمانی کوتاهی تبدیل بشه به این شخصیت بسیار باملاحظه که با همه از جمله کسی که بهش شلیک کرده و دروغ گفته دوست شده,دوست داره از تو.ییتر استفاده کنه که خیلی با اطرافیانش مهربونه.من همیشه دوست داشتم انسانیت شرلوکو ببینم ولی نه اینجوری.
صحنه ی مرگ مری و حرفای قبل از مرگش,طلب بخشش و ویدئوی بعدش خیلی دراماتیک و کلیشه ای بود.یعنی احساس نمیکردم این اپیزود کلا ژانر جنایی داره.
اون پرونده ای که توش پسره تو ماشین مرد خیلی ساده و بیهوده بود!
شخصیت جان انقد تو این سریال له شده که اصلا از خیانتش تعجب نکردم یه جورایی هم دلم واسش سوخت.اون از شرلوک که دو سال گزاشت و رفت و به جان اعتماد نکرد که بهش بگه زندس,اون از زنش که تمام کاراش دروغ بود,اینم ازین اپیزود که شرلوک مری رو جایگزینش کرد,شخصیتی که انقد ادم خوبیه بعد اینهمه بلا سرش میاد طبیعیه که یه جا دیگه منفجر شه!
بعد از دیدن این اپیزود سوالای زیادی واسم پیش اومد.خیلی از رفتارای شرلوک و مری و جان رو با وجود کلی آنالیز درک نکردم.امیدوارم همه چی تو این اپیزود تموم نشه و تو اپیزود بعدی یه جوری رفتارای شرلوک توجیه شه.مثلا نشون بدن که مدت هاست دوباره برگشته سمت مواد یا اینکه یه مشکلی داشته که اینجوری رفتار میکرد.
بخشای طنز و داستان اولش خوب بود.امیدوارم دو تااپیزود بعدی انقد خوب باشه که فراموش کنم این یکیو!

om3ga
01-03-2017, 12:55 AM
من کلا به قضیه مشکوکم :))
اونجایی که داشتن بچه را غسل میدادن...یه لحظه شرلوک در فکر فرو رفت که اگه بگه متعهد میشم ممکنه یه همچین اتفاقایی بیفته
یه جور خاصی کات میشه صحنه...نمیشه؟! :Smiley36:
امیدوارم که جناب موریارتی هم صحیح و سلامت به میدان نبرد برگرده :Smiley36:
توی خبرا گفته بودن که داداش سومشون هم قراره بیاد این هولمزا....اخ اخ کل کل 3 نفره :Smiley14:

Mia_3D
01-03-2017, 01:35 AM
امیدوارم که جناب موریارتی هم صحیح و سلامت به میدان نبرد برگرده
Moriarty is Dead, No Question

Serenita
01-03-2017, 11:57 AM
شخصیت جان انقد تو این سریال له شده که اصلا از خیانتش تعجب نکردم یه جورایی هم دلم واسش سوخت.اون از شرلوک که دو سال گزاشت و رفت و به جان اعتماد نکرد که بهش بگه زندس,اون از زنش که تمام کاراش دروغ بود,اینم ازین اپیزود که شرلوک مری رو جایگزینش کرد,شخصیتی که انقد ادم خوبیه بعد اینهمه بلا سرش میاد طبیعیه که یه جا دیگه منفجر شه!
بعد از دیدن این اپیزود سوالای زیادی واسم پیش اومد.خیلی از رفتارای شرلوک و مری و جان رو با وجود کلی آنالیز درک نکردم.امیدوارم همه چی تو این اپیزود تموم نشه و تو اپیزود بعدی یه جوری رفتارای شرلوک توجیه شه.مثلا نشون بدن که مدت هاست دوباره برگشته سمت مواد یا اینکه یه مشکلی داشته که اینجوری رفتار میکرد.
بخشای طنز و داستان اولش خوب بود.امیدوارم دو تااپیزود بعدی انقد خوب باشه که فراموش کنم این یکیو![/SPOILER]

شخصیت جان تو این قسمکت من رو یاد لستر نایگارد فارگو انداخت. کسی که در ظاهر بهش نمیاد ازش کاری بربیادولی به قول معروف شناگر ماهری ه.

مردن مری هم کاملا superficial بود. د راصل داستان هم مری می میره پس مشخص بود که مری مدت زیادی در این سریال نخواهد بود.

Little Ghost
01-03-2017, 02:50 PM
تغییر شخصیت شرلاک به شدت منو یاده فصلای اخر هوس انداخت.از اونجایی که منبع الهام هوس شرلوک هلمزه خیلی نباید عجیب باشه ولی یادمون باشه با تحول هوس بود که سریال به سراشیبی افتاد و فصل اخرش اصلا راضی کننده نبود نارضایتی من از این قسمت هم دقیقا مثل ناراحتیم از فصلای اخر هوس بود البته مطمئنا این قسمت جزو قسمتای خیلی بد سریال نبود که به نظرم قسمت بانکدار و راننده تاکسی بدترین قسمتای سریال نسبت به بقیه هستن.در کل انتظارات با فصل قبل بالا بود این قسمت راضی کننده نبود ویه تعداد حفره داستانی هم داشت که اذیت کننده بودن.استیون مافت گفته که از قسمت اخر بیشترین رضایت رو از خودش داشته و حتی از قسمت رسوایی در بلگراویا هم براش راضیکننده تر بود پس به قسمت های بعد میشه امیدوار بود

.Ven0m.
01-03-2017, 04:18 PM
: | : | : | : | :|
این همه صبر کردم واسه همچین قسمتی؟
اصن میستری نداشت : | همش دراما بود ، کل قسمت هم زوم بودن رو مری ، خوب شد مرد .

Detective
01-03-2017, 05:53 PM
بعد دو سال انتظار یکی از ضعیف ترین قسمت های شرلوک !
منو باش فکر میکردم با توجه به تیزر این فصل که یا موریاتی برگشته یا یه تیم خیلی خفن و مرموز که شرلوک رو به پایان راهش نزدیک میکنه ! چی فکر میکردم چی شد ! :Smiley19:
فکر کنم هدف این فصل فقط این جملس : Miss me ?
احتمالا جان بشه دشمن اصلی شرلوک !:Smiley39:

# فکر کنم هدف از ایپزود اول همون نشون دادن بیابون و شتر و خار صحرا کنار نام ایران و تهران و کرج و ...

ESR
01-03-2017, 06:06 PM
هر کدوم از خارجی ها اگر خودشون به ایران سفر کرده باشند و یا منبع اطلاعاتشون در مورد ایران، جدا از فیلم و سریال هاشون و یا اخبارشون باشه نسبتا دیدگاه معقولتری نسبت به بقیه دارن..
وگرنه فکر میکنن که ایران همش بیابونه و ملت با شتر و قاطر اینور و اونور میرن!:Smiley15:
http://uupload.ir/files/uypg_sh_01.jpg (http://uupload.ir/)

bayani
01-05-2017, 02:30 PM
این همه انتظار در اخر یه اپیزود کاملا متوسط که فقط به خاطر بازی شرلوک قابل تحمل بود
اخه دوباره گذشته مری هم شد داستان که اومدن روش مانور دادن مثل قسمت های گذشته
خیلی تکراری شده ای قضیه ، انتظار بازگشت موریاتی و یه داستان جذاب رو داشتیم ولی ...

KOOROSH
01-05-2017, 02:43 PM
فقط اونجاش که باید شتر دربست از تجریش بگیری بدون اینکه به طوفان شن بخوری برسونی خودتو به ولیعصر

Sajadm98
01-05-2017, 07:00 PM
فقط اونجاش که باید شتر دربست از تجریش بگیری بدون اینکه به طوفان شن بخوری برسونی خودتو به ولیعصر
:Smiley14:

Sσнєiℓ
01-08-2017, 10:07 AM
سه فصل قبل رو دیدم، ولی فعلا ترجیح میدم اول شرلوک هلمز قدیمیه رو ببینم.

bysnco
01-16-2017, 06:42 AM
بدترین اپیزود شرلوک بود به نظرم. چهار فصل رو دارم پشت سر هم میبینم.

شرلوک از کجا فهمید پیرزنه که منشی بود، عملیات اگرا رو لو داده؟ یه دفعه رفتن تو اکواریوم دستگیرش کردن!

Mia_3D
01-16-2017, 07:13 AM
بدترین اپیزود شرلوک بود به نظرم. چهار فصل رو دارم پشت سر هم میبینم.

شرلوک از کجا فهمید پیرزنه که منشی بود، عملیات اگرا رو لو داده؟ یه دفعه رفتن تو اکواریوم دستگیرش کردن!

بنظرم مهمترین دلیل ـش Code name زنه بود ک Love بود اول قسمت اشاره شد و Amo ک رمز عملیات بود کلمه لاتین ـه ک معنیش میشه همون Love
:Smiley69:

afshin vatan
01-16-2017, 08:09 AM
به نظر منم قسمت اول بدترین قسمت شرلوک بود چه نیازی بود شرلوک زنگ بزنه به مری تا بیاد شاهد دستگیری پیرزن باشه یا چرا مثل نسخه قدیمی شرلوک هولمز پلیس همراه خودش نبرد ولی انصافا قسمت دوم جبران کرد