PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : Sherlock | بحث اپیزودیک | فصل چهارم , اپیزود سوم

yaser63
01-16-2017, 10:51 AM
http://picoup.ir/images/35862182580779653217.jpg (http://picoup.ir/)

Season 4, Episode 3, The Final Problem

.:IMDB:. (http://www.imdb.com/title/tt3845892/?ref_=ttep_ep4)

خلاصه داستان اين قسمت : ...

.:dl-topic:. (http://tvworld.info/showthread.php?t=47796&p=217920#post217920)

Serenita
01-16-2017, 11:08 AM
احساسی... روانشناسانه و تاثیر گذار

سکانس مورد علاقه دوئت ویولون

امتیاز 9/10. معمولا چنین امتیازی رو نمی دم.

پایانی در خور برای شروع انتظاری خدا می دونه چند ساله

pinklotus
01-16-2017, 03:18 PM
توی عمرم قسمت سریالی به این قشنگی ندیده بودم...از محشر فراتر بود قسمت اخر شرلوک.
اصلا توی کلمه نمیشه گنجوند این قسمت رو
وای که چقدر این 5 نفر کنار هم پرفکت بودن... تک تک سکانس ها و دایالوگ ها حساب شده بودن، یک ثانیه هم بیننده رو نمیتونه خسته نمیکنه:Smiley10::Smiley10:
باید دوباره ببینمش یه بار کمشه!!!
نمره 100 از 100:Smiley14:

تنها نقطه ضعف سریال تموم شدنش بود، حیف و صد حیف:(

om3ga
01-16-2017, 09:04 PM
این چی بود دیگه :Smiley10: یعنی فقط میخواستم زود تموم بشه از شرینفورد بیان بیرون ، استرس گرفته بودم :Smiley10:
الان کلا تموم شد سریال؟! فصل بعدی در کار نیست؟! :(
WHY :Smiley24:

marshal
01-16-2017, 09:46 PM
نیمه ی اول اپیزود که شبیه saw شده بود یکم ضعیف بود ولی نیمه ی دومش که سفر به درون شرلوک بود فوق العاده بود.
دلم برای شرلوک تنگ میشه... ولی به جاش تو اوج تموم شد

Nimoo
01-17-2017, 02:49 AM
چه گیری به زن واتسون دادن :Smiley36: هر قسمت اونو میارن جلو چشم آدم

coolsmoker
01-17-2017, 01:20 PM
از نظر من در مقایسه با فصل های قبلی ضعیف تر بود . فکر میکنم روند سریال عوض شده و یه جورایی کم اوردن الکی دارن ادامه ش میدن :دی الان مثلا این چه پایانی بود ؟ حرف های زن واتسون ! که چی ؟! کلا فصل گیجی بود

bayani
01-17-2017, 02:36 PM
این فصل زن واتسون ما رو نمود چه زندش چه مردش:Smiley36:
از همون قسمت اول معلوم بود این فصل ضعف داستان داره و کلا سردرگم و گیج سریال پیش رفت ، کلا مشکل اساسی که این فصل داشت این بود که میخواست از هیچی داستان و هیجان بوجود بیاره و با وارد کردن گذشته زن واتسون و خواهری که یهدفعه پیداش میشه این رو به اثبات رسوند به نسبت شرلوک دوست داشتنی فصل های قبل بنظر من هم ضعیف تر بود ولی باز بد تموم نشد.
یه نکته رو من تازه امروز متوجه شدم که زن جان واتسون توی سریال در واقعیت هم همسر جان ، پدر مادر شرلوک توی سریال ، والدین واقعی و خانوم هادسون دوست صمیمی و قدیمی مادر شرلوک بودن .

Sherlock
01-19-2017, 01:26 PM
قسمت خیلی خوبی بود، چیزی که تو فصل قبل نمونه‌اش رو ندیدم ولی هنوز به پای «سقوط رایشنباخ» یعنی قسمت سوم فصل دوم نمی‌رسه.
دو سوم ابتدایی قسمت به مراتب بهتر از یک سوم پایانی و خصوصاً پایان بندی کار بود. بالاخره به کلی از سوال‌هایی که در طول این سال‌ها ایجاد شده بود پاسخ داده شد. قضیه‌ی رد بیرد، شخصیت جامعه ستیز شرلوک، عشقش به مالی، شرینفورد و بالاخره یوروس.

هدیه‌ی کریسمس مایکرافت به یوروس یکی از بهترین قسمت‌های این قسمت واسه من بود، چون اولاً باعث شد چشمم به جمال حضرت جیمز موریارتی روشن بشه و حداقل برای یکی دو دقیقه از خوشحالی ِ این که واقعا زنده مونده در پوست خودم نگنجم :Smiley36: دوماً زمینه ساز یکی از اصلی‌ترین سوالات داستان برای ادامه‌ی سریال (البته اگه در کار باشه) شد. اما نکته‌ی عجیبی که در مورد این گفتگوی پنج دقیقه وجود داره راضی شدن مایکرافت به نظارت نکردن بر اونه. چیزی که من هنوزم باورم نمیشه و منطقی به نظر نمی‌رسه، مگر این که مایکرافت هم واقعاً توسط یوروس جادو شده باشه.

مراحل معما به نظرم خیلی خوب کار شده بودن. دو مرحله‌ی اول نسبتاً ساده‌تر و دو مرحله‌ی آخر فوق العاده سخت هستن. یکی قضیه‌ی فروپاشی احساسی شرلوک به خاطر مالی و بازی خوردنش از یوروس، و دیگری انتخاب نهایی بین کشتن دوست یا برادر، تصمیمی که باعث شکست یوروس میشه.

اما هر چی به آخر نزدیکتر شدیم کار بیشتر افت کرد. مثلاً این که من هنوز نفهمیدم اگه اون دختری که توی هواپیما بود بخشی از خود یوروس بود پس چطوری با شرلوک حرف می‌زد؟ یعنی وسط این معماها خودش صدای بچه در میاورد؟ این قدر طبیعی و خوب؟ یا مثلاً اون صحنه‌ای که شرلوک رفت تو اتاق یوروس و در حال گریه پیداش کرد می‌تونست قوی‌تر و پخته‌تر کار شده باشه. به عنوان یه آنتاگونیست به این مخوفی، شخصاً نتونستم قبول کنم که همه‌ی چیری که لازم داشت یه بغل از طرف شرلوک بود.

پایان بندی کلیشه‌ای سریال، مخصوصاً اون صحنه‌ی دویدن آخر شرلوک و جان هم اغنا کننده نبود. یعنی وقتی قسمت تموم شد هنوز توی شوک بودم که واقعاً تموم شد؟ همین؟! به نظر می‌رسه فقط قصدشون این بود که سریال رو بین زمین و هوا نگه دارن.

اما خوشبختانه اومدم تو اینترنت و دیدم که بازم بعد از تیتراژ پایانی یه صحنه از موریارتی برامون گذاشتن (https://www.youtube.com/watch?v=XvdSlRZ3mRU) که توش میگه: Surprise...You didn't think I'd just disappear, did you?
اگرچه که این جمله خیلی مبهمه و مشخص نمی‌کنه که قراره انتظار چی رو داشته باشیم ولی به خودی خود واسه طرفدارهای شرلوک خیلی امیدوار کننده است. :Smiley35:

پ.ن:
حیف شد حالا که جمع همه جمع بود، آیرین ادلر رو تو این قسمت ندیدیم!

anzalichi
01-20-2017, 01:43 AM
فصل خوبی نبود. قسمت اخر نجات داد سریالو.. من 2 هفته قبل شروع فصل جدید نشستم و دیدم سریالو.. مطمئنم اگر سه سال انتظار میکشیدم برای قسمت 1 و 2 واقعأ ظلم بزرگی در حقم میشد. اپیزود 1 و2 سریال هیچی برای ارائه نداشتن.شاید اپیزود های خوبی بوده باشن ولی شرلوک خوبی نبودن. شرلوک رو بیش از حد دارن بزرگش میکنن.. وقتی سریال رو میبینم بیش از پیش مشتاق میشم برم مجموعه داستان های کانن دویل رو بخونم.. مشتاقم ببینم شرلوک bbc که هرفصل داره ارتقا پیدا میکنه هوش و ذکاوتش چقدر با شرلوک اصلی تفاوت داره. اپیزود 3 رو خیلی خوب به نقطه ی اوج رسوندن ولی یه حسی بهم میگه نویسنده نتونست از پتانسیلی که سرهم کرد به خوبی استفاده کنه و به همین راحتی با حل کردن یه شعر مارو قانع کرد که معمای ساده ای بوده و طرح شده و رفته و هرچی ام باشه شرلوک و واتسون بازم قهرمانن و این حرفا.... اپیزود 1 و 2 رو فاکتور بگیریم بعد گذشت 3 سال , 50 دقیقه مفید شرلوک ساختن که خب اصلأ درمقایسه با فصلهای قبل قابل قیاس نیست..

نمره فصل : نیم از 3.

KING STANNIS
01-21-2017, 04:22 PM
رفته رفته بهتر شد این اپیزود اخر ترکوند کاش تعداد اپیزودا بیشتر بودش.مایکرافت با چ اعتماد ب نفسی ب شرلوک گفت واتسون بکش خخخخخ...ولی احتمال زیاد موریاتی زندس و فصل بعد بر میگرده.اون تیکه ک نارجک تو اتاق بود و میحرفیدن خیلی عالی بود.نمره ب این سیزن 8.8

Mia_3D
01-21-2017, 05:08 PM
مایکرافت با چ اعتماد ب نفسی ب شرلوک گفت واتسون بکش خخخخخ...

ای خدااا ، اعتماد ب نفس کجا بود ؟ :|
یعنی چطور متوجه ی نقش بازی کردنش نشدی ، حالا اون هیچی ، خود شرلوک گفت : "هرچیزی که گفت رو نادیده بگیر جان ، فقط داره مهربونی به خرج میده
داره تلاش میکنه که کشتن خودشو برای من ساده کنه ، که به همین خاطره که قراره برام خیلی سخت تر باشه"

KING STANNIS
01-21-2017, 06:44 PM
ای خدااا ، اعتماد ب نفس کجا بود ؟ :|
یعنی چطور متوجه ی نقش بازی کردنش نشدی ، حالا اون هیچی ، خود شرلوک گفت : "هرچیزی که گفت رو نادیده بگیر جان ، فقط داره مهربونی به خرج میده
داره تلاش میکنه که کشتن خودشو برای من ساده کنه ، که به همین خاطره که قراره برام خیلی سخت تر باشه"

شوخی سرت نمیشه؟؟؟منظورم قیافه و حس اون لحظه مایکرافت بود...عجبا:Smiley10::Smiley39:

The Catalyst
01-22-2017, 12:16 AM
این قسمتم تا چند دقیقه ی پایانی خیلی خوب بود. اما آخرش واقعا ناامید کننده بود. بازی بازیگرا و کارگردانی مثل همیشه عالی بود. به نظرم به جز قسمت دوم این فصل شدیدا توی نویسندگی مشکل داشته و دیگه ایده هاشون تموم شده. امیدوارم اگه فصل بعدی ای در کار باشه, با توجه به منبع اقتباس عظیمی که دارن یه چیز خوبی ارائه بدن.

nosheh
01-22-2017, 07:33 AM
جالبه ها.... من حدود 20 درصد از این قسمت لذت بردم!
و اصلا به دلم ننشست! :Smiley15:

اینکه یه خواهر در بیارن از تو جزیزه و .... کلا احساس می کنم سرمون رو کلاه گذاشتن:Smiley13:

AdibTE
01-31-2017, 02:57 PM
طی هفته ی گذشته با دیدن یک قسمت از سریال به دیدنش ترغیب شدم و تا آخر دیدمش.
باید بگم که این فصل متاسفانه از لحاظ محتوا اصلا با سریال اخت نبود و مسائلی که پیش میومد خیلی نسبت به باقی مسائل سطحی بودن. و اینکه قضیه موریاتی رو کش بدن و بجای اون خواهر بسازن واقعا با فضای سریال خیلی غریب و ناخوشایند بود.
برخلاف سه فصل قبل و اون پایلوت کهکشانی اصلا ناامید شدم از سریال

VIVA THE ROCK
02-01-2017, 02:17 AM
به نظرم شرلوک هنوز داره نون فصل دوم خارق العاده و بی نظیرش رو میخوره، یه فصل ۴ ضعیف و یه فصل ۳ فوق ضعیف ... :Smiley101:

zara dehghan
02-01-2017, 08:34 AM
من خودم قبول دارم که فصل چهار واقعا فصل بدی بود و اپیزود آخر سعی کرد به کم جبران کنه اما قبول دارید که شرلوک دیگه شرلوک نیست ؟ قبلا میومدن خونه شرلوک ، بهش پرونده میدادن و شرلوکم سعی میکرد کشفش کنه من نمیفهمم چه نیازی بود که وارد زندگی شرلوک بشیم تا این حد ؛ یا این همه گره های داستانی بی خود درست کنیم که به جاش میتونست در حل معما ها وجود داشته باشه ؛ قسمت آخرم من از نظر هنری و سینمایی خیلی قبولش دارم مثل اون تیکه ویالون زدن و این داستانا ؛ ولی شرلوک تقصیر خودش هست ! از بس در 2 فصل اول خوب بود که آدم سطح بالایی ازش انتظار داره ...