PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بهترین فیلم اُسکار 2017 [بحث،پیش بینی،نظر سنجی]

Nevah
02-11-2017, 09:41 PM
سلام به همه ی کاربرای تی وی وُرلد
میخوایم یه نظر سنجی برگزار کنیم در مورد پیش بینی برنده های اُسکار 2017
اگه استقبال دوستان خوب باشه برای سایر کتگوری ها هم نظر سنجی می زاریم

http://picoup.ir/images/12540689072624402155.jpg

بهترین فیلم

“La La Land”
“Moonlight”
“Manchester by the Sea”
“Arrival”
“Fences”
“Lion”
“Hidden Figures”
“Hacksaw Ridge”
“Hell or High Water”

mahdi206
02-11-2017, 10:51 PM
خب من فقط arrival رو دیدم فعلا
lalaland هم امروز و فردا میبینم

تا کی برای نظر دادن فرصت هست؟ (تایم بسته شدن نظرسنجی کیه؟)

در کل کار جالبیه
Raylan Givens
02-11-2017, 10:55 PM
ارایوال که شاهکار بود. نمی‌دونم چی در موردش بگم. هکسا ریج رو هم امروز دیدم و یک فیلم جنگی قوی با درام قوی و بازی‌های قوی بود؛ بنظرم از نجات سرباز رایان هم کمی بهتر بود [ هنوز مطمئن نیستم، باید کمی روش فکر کنم :دی ].

اما فکر کنم منچستر کنار دریا شانس بیشتری داشته باشه. که حقش هم هست.

Nevah
02-11-2017, 11:00 PM
خب من فقط arrival رو دیدم فعلا
lalaland هم امروز و فردا میبینم

تا کی برای نظر دادن فرصت هست؟ (تایم بسته شدن نظرسنجی کیه؟)

در کل کار جالبیه
مهدی جون وقت داره :Smiley17:

Hossein_124
02-11-2017, 11:02 PM
منچـستر کـنار دریـا یه فیلم متفاوت و عمیق بود، یه داستان واقع گرایانه از زندگی بود،
که به شکل فوق العاده ای به نمایش گذاشته شد، نمیخوام هیچ فیلم دیگه ای امسال ببره واقعا!

ShInOdA
02-12-2017, 02:22 AM
من خودم علاقه دارم Hacksaw ridge بگیره یه جاهایی از تلفیق موسیقی و بازی اندرو گارفیلد مو به تنم سیخ میشد
ولی اکادمی عمرا به اینجور فیلم ها جایزه نمیده احتمالا La la land میبره

AdibTE
02-12-2017, 02:41 AM
خب واقعا نظر دادن انصاف نیست. فقط 3 تا از فیلما با کیفیت خوب منتشر شدن. اینکه بخوایم رای بدیم مطمئنا از روی تعریف و تمجید بقیه انجام میشه. با این حال من حس عجیبی به moonlight دارم. فیلم دارکیه.

MrP
02-12-2017, 01:19 PM
من غیر lala land و hidden figures بقیه رو دیدم و به شخصه دوست دارم lion جایزه رو ببره حالا شاید اون دوتای دیگه رو دیدم نظرم عوض شد.lion چندان بازی تاثیرگذاری نداشت ولی داستانشو از بقیه بیشتر پسندیدم مخصوصا اینکه از روی واقعیت هم بود
آکادمی هم زیاد به فیلم های جنگی و علمی تخیلی اهمیت نمیده پس فکر کنم دور hacksaw ridge ,arrival. رو باید خط بزنیم

irani11
02-12-2017, 04:28 PM
بجز فنسس بقیه فیلمهای نامزد رو دیدم.
مون لایت رو اصلا نپسندیدم ولی با توجه به سبکی که اسکار میپسنده فک میکنم هاک ساریدج جایزه رو بگیره ولی خودم شخصا اریوال رو بیشتر دوست داشتم

sahifealzahra
02-12-2017, 05:01 PM
خوبه

فرستاده شده از SM-G360Hِ من با Tapatalk

alirezafarin
02-12-2017, 07:14 PM
ببخشید اینجا کسی هست از manchester by the sea خوشش نیمده باشه یا فقط منم ؟؟؟؟
من واقعا از این فیلم و بازی کیسی افلک خوشم نیمد اصلا

AMIRREZA RV
02-12-2017, 07:26 PM
من دو تا فیلم Manchester by the Sea 2016 و Hell or High Water 2016 رو دیدم که هرچند نسبت به فیلمای پارسال بهتر بودند اما لقب شاهکار و فوق العاده هم نمیگیرند و فقط خوب بودن

"Ross Geller"
02-12-2017, 11:57 PM
واقعا نمیدونم چجوری بعضی دوستان میگن Arrival شاهکار بوده !! بله ایده داستان جالب بود و فیلم خوش ساختی بود ولی شاهکار ؟! به هیچ وجه .
داستان فیلم به نظرم ساده بود و کارگردان ( که خودم خیلی کارای قبلیش رو دوس دارم ) سعی کرده بود بیش از حد بپیچونه داستان رو تا جایی که دیگه واقعا گنجایشش رو نداشت . نقش Jeremy Renner نقش کاملا خنثی بود که بدون اون هم داستان پیش میرفت و پایان داستان هم به نظرم قانع کننده نبود !
در مورد بهترین فیلم هم من فعلا Arrival و Hacksaw Ridge رو دیدم که هیچکدوم در حد بهترین نبودن و منتظر کیفیت خوب La La Land , Moonlight و Manchester by the Sea هستم و حدس میزنم برنده هم یکی از این 3 فیلم باشه .

peyman_eun
02-13-2017, 03:41 AM
نظرم رو در اکثر بخش‌ها میگم:
اول از همه بگم نامزدی Hell or High Water واقعأ احمقانه بود (شانس اسکار گرفتنش از صفر هم کمتره)، این همه فیلم بهتر!! حتی اون Captain Fantastic هم با تمام ضعف‌هاش ازش بهتر بود (خیلی بهتر!).
در بین فیلم‌هایی که دیدم باید بگم که La La Land قطعأ جوایز رو درو میکنه، مخصوصأ بخش‌های مربوط به موسیقی، جایزه‌ی بهترین طراحی صحنه رو صد در صد میبره
حدس من این هست که Manchester by the Sea جایزه بهترین فیلم رو ببره، شاید بهترین درام سال باشه ولی واقعأ یک درام عادی هست، منظورم اینه که در تاریخ سینما صدها فیلم درام بهتر از این وجود داره و این فیلم تحولی ایجاد نکرده
درسته که بین رایان گاسلینگ و کیسی افلک به نظرم کیسی افلک برای بردن اسکار لایق‌تره ولی من بازی رایان گاسلینگ رو هم بسیار دوست داشتم چون بهترین بازی عمرش رو انجام داده بود و با لحن حرف زدنش گل کاشته بود
اما استون لایق بردن اسکار نیست بازیش معمولی بود، احتمالأ امسال سال ناتالی پورتمن باشه
بهترین فیلم خارجی زبان رو احتمالأ تونی اردمان میبره، Land of Mine رو ندیدم ولی به نظر خوب میاد. فروشنده رو هم دیدم و خوشم هم اومد
جایزه‌ی بهترین انیمیشن رو احتمالأ Zootopia میبره. به شخصه Kubo and the Two Strings رو بیشتر از زوتوپیا دوست داشتم. ولی از نظر مفهومی The Red Turtle از همه‌ی نامزدها بهتره
در بخش بهترین فیلمنامه اوریجینال همه‌ی فیلم‌های نامزد شده ضعیف هستند! La La Land فیلمنامه؟! (ضعیف بود ولی احتمالأ برنده میشه) Hell or High Water فیلمنامه؟! (افتضاح بود، کپی برداری بود) Manchester by the Sea فیلمنامه؟! (تقریبأ عادی بود بیخودی بزرگش میکنن)
بخش بهترین ترانه رو کم کم باید از اسکار حذف کنیم بس که مزخرف شده
بهترین موسیقی متن حق La La Land هست و میبره
بخش بهترین فیلمبرداری نامزدهای بسیار خوبی وجود داره، احتمال بیشتر به برنده شدن Moonlight هست
بهترین جلوه های ویژه رو فکر کنم حق Doctor Strange هست (از روی تریلرش میگم وگرنه ندیدمش)
بهترین طراحی صحنه رو که گفتم یقینأ لالالند میبره
بهترین انیمیشن کوتاه رو حدس میزنم Borrowed Time ببره (جالبه موسیقیش رو Gustavo Santaolalla نواخته!). Piper رو دیدم، فضای دلنشینی داشت (موسیقیش رو Adrian Belew نواخته!)

KOOROSH
02-13-2017, 11:44 PM
فیلم های سرآمد امسال رو دیدم و با قاطعیت میگم Arrival بهترین فیلم سال بود ولی طبق سلیقه اسکار میرسه به La La land

در همین ادامه نامزد نشدن فیلم تام فورد رو یجورایی ناحق میدونم . شخصی که در زمینه فشن همه افتخارات رو داره چطور تونست چنین اثری رو خلق کنه که فقط نشان از نابغه بودن این فرد داره . فیلم nocturnal-animals بعلاوه اینتنس بودن شما رو در خودش غرق میکنه و در آخر شمارو تا چند روز به فکر فرومیبره امسال فیلم های موفق خیلی خلاقیت و ایده های نو داشتن .

Raylan Givens
02-14-2017, 12:15 AM
اول از همه بگم نامزدی Hell or High Water واقعأ احمقانه بود (شانس اسکار گرفتنش از صفر هم کمتره)، این همه فیلم بهتر!! حتی اون Captain Fantastic هم با تمام ضعف‌هاش ازش بهتر بود (خیلی بهتر!).

نگو آقا، خوب بود فیلمش :دی درجه‌یک نبود، ولی اینقدری هم که می‌گین، بد نبود. منو یاد جایی برای پیرمردها نیست انداخت. از لحاظ داستانی نمیگما، از لحاظ فضاسازی. بازی‌ها هم خوب بود.

ولی اینطور که معلومه لالالند جایزه می‌گیره. امیدوارم اینم مثل بردمن و اسپات‌لایت نشه، الکی هـی تحویلـش بگیرن. البته من فیلم رو ندیدم، و امیدوارم فیلم خیلی خوبی باشه و از دیدنـش لذت ببرم.

در مورد منچستر هم نادیده می‌گیرم حرفت رو :دی

Nevah
02-14-2017, 12:39 AM
نگو آقا، خوب بود فیلمش :دی درجه‌یک نبود، ولی اینقدری هم که می‌گین، بد نبود. منو یاد جایی برای پیرمردها نیست انداخت. از لحاظ داستانی نمیگما، از لحاظ فضاسازی. بازی‌ها هم خوب بود.

ولی اینطور که معلومه لالالند جایزه می‌گیره. امیدوارم اینم مثل بردمن و اسپات‌لایت نشه، الکی هـی تحویلـش بگیرن. البته من فیلم رو ندیدم، و امیدوارم فیلم خیلی خوبی باشه و از دیدنـش لذت ببرم.

در مورد منچستر هم نادیده می‌گیرم حرفت رو :دی

هومن باهات موافقم در مورد Hell or high water ولی در مورد مرد پرنده باهات مخالفم
میدونم دوست داشتی Boyhood برنده بشه ولی مرد پرنده بهترین فیلم 2015 بود و اصلا قابل قیاس با فیلم ضعیف spotlight نیست :)

mahdi206
02-14-2017, 12:20 PM
فیلم La la land رو دیدم
از اونجایی که حس میکنم توی این سایت خیلی طرفدار داره باید مواظب نقدم باشم اما ...
وقتی قراره فیلمی رو بعنوان بهترین فیلم انتخاب کنیم ، نمیتونم جزئیات یه فیلم رو جدا از هم امتیاز بدیم و بگیم این فیلم بهترین فیلمه !

در مورد La la land بنده معتقدم این فیلم میتونه در "کارگردانی" ، "تدوین" ، "فیلمبرداری" و "موسیقی" نامزد بشه
اما هرگز نمیتونه بعنوان بهترین فیلم انتخاب بشه !
و از نظر من (با توجه به اینکه دیگر فیلمهارو هنوز ندیدم) میتونم بگم نهایتا شایسته دو اسکار میتونه باشه (از بین این 4 عنوان) (و البته اگه فیلمای دیگه توی این 4 عنوان قدرتمندتر نباشن!)

و نظر خودم اینه که احتمالا اسکار فیلمبرداری و تدوین رو میگیره!

اما شایسته بهترین فیلم اسکار 2017 نیست چون در مجموع ، از نظر فیلمنامه ، روایت داستان و حتی شخصیت پردازی (شاید دوستان زیادی مخالف نظر من باشن) نتونست نظرمو جلب کنه

در آخر باید بگم اینا نظر شخصی بنده بود و سلیقه ها متفاوته :Smiley17:

توضیحاتی که اینجا دادم در مورد فیلم birdman - 2014 هم صادقه و به نظرم هر دوی این فیلما از نظر جزئیات قوی بودن (جلوه های ویژه ، فیلمبرداری ، بازیگر و کارگردان و ...) اما فیلمی که بهترین انتخاب میشه از نظر فیلمی باید بهترین باشه

مثل اینکه یه تیم فوتبال 90 دقیقه پاسکاری (تیکی تاکا) داشته باشه ، حمله کنه اما در آخر 1-0 ببازه !!!

Tha Real Nigga
02-14-2017, 09:47 PM
طبق رویه ای که این سال ها آکادمی اسکار گرفته فکر میکنم فیلم های Manchester by the Sea و La La Land شانس بیشتری رو داشته باشن خودم به Manchester by the Sea رای دادم :Smiley35:

Raylan Givens
02-14-2017, 10:03 PM
هومن باهات موافقم در مورد Hell or high water ولی در مورد مرد پرنده باهات مخالفم
میدونم دوست داشتی Boyhood برنده بشه ولی مرد پرنده بهترین فیلم 2015 بود و اصلا قابل قیاس با فیلم ضعیف spotlight نیست :)

من دیشب با گوشی بودم، چندین بار پست دادم، ولی انگار فرستاده نشد. نمی‌خوام سر بحث رو هم باز کنم که تاپیک به بی‌راهه بره، ولی حالا Boyhood هم به‌کنار؛ Whiplash هم بود، ولی خب Birdman رو گنده کردن دیگه ...

mahdi206
02-14-2017, 10:40 PM
اصلا قبول ندارم! وقتی تک تک اجزای سازنده یک فیلم قوی و عالی اند، خب طبعا فیلمی که از اون ها شکل میگیره هم عالی درمیاد

فیلم خوب یعنی چی؟ منه بیننده چه توقعی باید از یه فیلم خوب داشته باشم؟
به نظر من فیلم خوب باید چندتا ویژگی داشته باشه :
1. داستانش کششی داشته باشه تا من نتونم فیلم رو رها کنم
2. نتیجه داشته باشه ؛ وقتی فیلم تموم شد حس کنم یه چیزی بدست آوردم ! (یه حس رضایت بخشی یا غم یا غرور یا ...)
3. شخصیت های فیلم منو مجذوب کنه (چه خوب چه بد) (و مدتها از فکرم بیرون نرن)
4. تصاویر فیلم برام موندگار بشه

البته هر کسی میتونه دیدش نسبت به فیلم و سینما و هنر و ... متفاوت باشه اما از نظر من فیلمی مثل Birdman بغیر از جلوه های بصری فوق العاده ، بازی عالی بازیگرا + دیالوگ های جالب و کارگردانی صحنه ها و تدوین خوب و صداگذاری و موسیقی (که تقریبا همه اجزای فیلم رو تشکیل میدن) موارد بالا رو نداشته !

و کاملا به همین دلیله که برای بخش های کارگردانی ، تدوین ، فیلمبرداری ، موسیقی ، بازیگری و ... جوایز جداگانه گذاشته شده
و برای بهترین فیلم هم جایزه جداگانه !

من منکر خوبی های این فیلم نمیشم ولی بهترین فیلم نمیتونه باشه چون بعید میدونم کسی حاضر باشه برای بار دوم این فیلم رو تماشا کنه !

و شاید مشکل اصلیش برگرده به فیلمنامه که نه داستان اصلی فیلم جذب کننده س و نه داستان های جانبی شخصیت های فیلم

منم حاضرم یه فیلم ، هیچ جلوه ویژه و موسیقی و ... نداشته باشه ولی فیلمنامه درست و درمونی داشته باشه (مثل رستگاری از شائوشنگ)

AMIRREZA RV
02-15-2017, 12:19 AM
برای همین یه سوال دارم و یه توصیه... سوالم اینه که بنظر شما پایان بردمن چه شد؟ (ریگان مُرد؟ زنده موند؟)

من یک سوال داشتم الان شما میدونید پایان فیلم چی میشه ؟ جواب بدم؟ مطمئنن نه. چون اگه پایان فیلم مشخص بود این همه تحلیل های مختلف درباره فیلم نوشته نمیشد و هرکس حدس خودشو نمیگفت واین بزرگترین ضعف فیلم , فیلمساز که در پایان بندی فیلم مشکل داشت و با این کار یجورایی کار خودشو راحت کرده و همچین پایان بندی خیلی بده و توهین به شعور بینندس
البته فیلم مشکلهای زیادی داره ولی اینجا جاش نیست

برای این که پستم به این تاپیک ربط داشته بگم که امروز هکساو ریج رو دیدم هیچی نداشت

Nevah
02-15-2017, 12:26 AM
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/a/a6/Anonymous_emblem.svg

irani11
02-15-2017, 12:30 AM
بنظرم در جواب دوستان باید بگم برد من بنظر من بهترین فیلم نه تنها اون سال بلکه تا این چند سال حداقل بین فیلمهای اسکاری بوده.
اما این برام عجیبه که یه فیلم در مثلا هفت بخش یعنی در اکثر موارد جوایز رو میگیره اما بهترین فیلم نمیشه.که این برمیگرده به اینکه اسکار به این سمتی همیشه رفته که حداقل جوایز رو تقسیم کنه و کمتر فیلمی بدون جایزه بخونه بره.و این عادلانه نیست.
وقتی یک فیلم در اکثر موارد خوبه خب طبیعتا بهترین فیلم بوده که نه تنها در اکثر موارد نامزد بوده بلکه اکثر جوایز بخش ها رو گرفته.شاید تعریف اکادمی از بهترین فیلم چیز دیگست که برای من تعریف نشده است.
با عرض پوزش اگر از موضوع خارج شدم یا در میان بزرگان اظهار نظر کردم

bayani
02-15-2017, 01:25 AM
چرا کسی در مورد hacksaw ridge چیزی نمیگه ؟!
من بغیر از لالالند تموم فیلم های اسکاری رو دیدم و واقعا hacksaw ridge تنها فیلمی بود که کاملا بهم چسبید
manchester هم دوست داشتم ولی بنظر اینم یکم اغراق در مورد فیلمنامش شد
کلا فیلم های امسال همشون با چاشنی اغراق بودن ؟ چرا واقعا ؟
the girl on the train و edge of seventeen هم جزو فیلم های خوب بودن که جاشون خالی بود و حرفی ازشون زده نشد.
اینم بگم دوست ندارم یه فیلم موزیکال بیاد بهترین فیلم بشه :Smiley36:

mahdi206
02-23-2017, 11:16 PM
اول یه عذرخواهی میکنم بابت اینکه بحث تاپیک رو به انحراف کشوندم :Smiley17:
قصدم بحث در مورد LaLaLand بود که بخاطر شباهتش از نظر کیفیت اجزای فیلم منهای فیلمنامه قوی ، شبیه به فیلم Birdman شده بود اما بحث به بیراهه رفت

بعد از اون میخوام بگم که امکان داره همه ما فیلمی رو بعنوان لایق ترین فیلم برای دریافت اسکار (بهترین فیلم) انتخاب کنیم اما در آکادمی اسکار با نظر ما موافق نباشن !
و از اونجایی که این آکادمی (هرچند خیلی معروفه اما) اعتبارش (قضاوتش) بارها زیر سوال رفته ، شاید بهتر باشه به این تاپیک بعنوان "انتخاب بهترین فیلم 2016 از نظر سایت TvWorld" نگاه کنیم
چون تا همینجای نظرات ، مشخص شده دوستان طبق تجربه میدونن فیلمی که قراره اسکار بگیره ، باید با سلیقه و سیاست های اسکار منطبق باشه
اما انتخاب کاربرای سایت ، بدون هیچ سیاستی انجام میشه
به همین دلیل از دوستان میخوام که بجای پیش بینی نتیجه اسکار ، نظر خودشونو در مورد بهترین فیلم بیان کنن:Smiley35:

بهرحال تا الان که دو فیلم Arrival و Lala land رو دیدم ، امتیاز بیشتری به Arrival میدم هر چند فیلمی با فیلمنامه بهتر میتونه به راحتی امتیاز Arrival رو ازش بگیره!

modern_gesprach
02-24-2017, 11:11 PM
La La Land بهترين فيلم اسكار هست.
خيلي متأسفم كه بگم “Arrival” سال بدي پخش شد و بازنده اصلي اسكار ميشه تو همه نامزدي هاش وگرنه بسيار عالي بود
اميدوارم در اين مورد اشتباه كرده باشم

mahdi206
02-25-2017, 12:17 PM
دیشب فیلم منچستر (Manchester by the Sea) رو دیدم
یه فیلم پر از نکته مثبت و منفی ..
اما فیلمی نیست که بعنوان بهترین فیلم بشه بهش رای داد
از نظر من یه فیلم معمولیه که با بازی فوق العاده "کیسی افلک" و شخصیت پردازی استثنایی نقش اول مرد همراه شده (احتمالا اسکار بازیگر مرد رو بگیره)
اما در کل یه فیلم به شدت کـُند با خط داستانی غیر جذاب بدون شروع و پایان تاثیرگذار
تنها قسمت قابل تامل فیلم ، دقایقی هست که صحنه آتش سوزی با موسیقی آداجیوی آلبینونی همراه شده بود و بقیه فیلم کاملا معمولی بود

از نظر من با توجه به جمع بندی عناصر شکل دهنده فیلم (از بین سه فیلمی که دیدم) : Arrival بهتر از Lala land بوده و Manchester by the Sea هم چنگی به دل نزده

donald
02-25-2017, 08:36 PM
من همه فیلم ها را دیدم غیر از لالالند .
چرا فقط dvdscr اومده. اخر 720 پی نیومد

Sajadm98
02-26-2017, 10:54 AM
به غیر از Arrival هیچکدوم و ندیدم اما فکرنمیکنم این فیلم رو دست داشته باشه
فیلم خوب و سرشار هیجانی بود ، خیلی وقت بود فیلم علمی-تخیلی به این زیبایی ندیده بودم
امیدوارم Arrival جایگاه خودش و در اسکار پیدا کنه .

http://uupload.ir/files/g7ch_untitled.png

http://uupload.ir/files/qems_landscape-1471366423-arrival-trailer_[1600x1200].png

anzalichi
02-26-2017, 11:51 AM
سلام.

عناوین بهترین فیلم سال رو تماشا کردم. به قدری مزخرف بودن که ارزش وقت گذاشتن و نوشتن هم ندارن. به جز دو فیلم Manchester by the Sea و Arrival عملاً هیچ چیز به درد بخوری از عناوین بهترین فیلم سال گیرتون نمیاد.
لالالند رو الکی شلوغ کردن. یه همچین فیلمی لیاقت دو یا سه نامزدی و نه برنده شدن رو داره فقط.. 14 نامزدی اسکار دادن به این فیلم ظلم به آثار بزرگی مثل تایتانیک و ارباب حلقه ها بود.
مهتاب، هرچقدر سعی کردم به خودم بقبولونم که فیلم خوبیه و چیزی برای ارائه داره نتونستم.
از آسمان سنگ هم ببارد (Hell or High Water) ، یک داستان تکراری دزد و پلیس رو به تصویر کشید. همه چیز فیلم به جز تصویر برداری و بازیگرانش تکراری بودن.
Hacksaw Ridge ، بعد از 21 سال مل گیبسون رو به اسکار نزدیک کرده اما فیلم چیزی جز تقلید از غلاف تمام فلزی کوبریک و نجات سرباز رایان اسپیلبرگ نبود. نیمه ی اولیه ی فیلم یک درام عاشقانه ی خیلی خوب و شیرین بود و اگر همون نیمه رو ادامه میداد بنظرم فیلم فوق العاده ای در میومد ازش.. اندرو گارفیلد خیییییلی بد بازی کرد. هنوز Silence رو ندیدم ولی برای چیزی که تو هکساریج دیدم میتونستن از بازیگر بهتری استفاده کنن.

Hidden Figures : این رو از بیست دقیقه ی آخر هم ببینید متوجه میشید چی به چیه.. اکتاویا اسپنسر رو نمیدونم چرا نامزد کردن.. تارجی پی هنسن بازیه خیلی عالی تری ارائه داد.

-------------------

از بین Arrival و Manchester هر کدومشون اسکار برنده بشن خوشحال میشم. امیدوارم شب خوبی برای Manchester باشه. با همشون متفاوت بود. کیسی افلک نقشی که بازی کرد به مراتب از بقیه ی نقش اول های نامزد شده سخت تر بود. شاید سرسخت ترین رقیبش ویتومورگنسن برای فیلم Captain Fantastic باشه ولی اون فیلم رو هم دیدم. نیمه ی ابتدای فیلم خیلی خوب بود ولی نیمه ی دوم یه کم خراب کرد داستان رو..

http://picoup.ir/images/49417758083967555017.jpg

امیدوارم هرچی نامزد شده رو برنده شه »» Manchester by the Sea

در کل سال چرتی از لحاظ فیلم و سینما بود..این همه بوق و سروصدا و تبلیغات.. ظاهر خیلی خوب..محتوا مزخرف..:Smiley17:

Nevah
02-26-2017, 01:10 PM
والا چیزی که منو یه کم ناراحت کرده و امیدوارم این ناراحتی بی مورد باشه
حواشی که اصغر فرهادی برای این مراسم درست کرده
امیدوارم جشنواره رنگ و بوی 30 یا 30 نگیره و نخوان این شب خوب را خراب کنن
البته اعتقاد دارم اگه قرار باشه مراسم اُسکار در هر تاریخی بهم بریزه یه ایرانی برای اینکار بیشتر لازم نداره
امیدوارم جایزه ها به حق داده بشه و به خود فیلمها و زحماتی که کشیده شده، رای دهنده ها توجه کنن نه به حواشی مشمئز کننده کسانی مثل فرهادی که زبونشون خوب برای خارجی ها میگرده ولی برای کشور و مردم خودش مثل یه موش سکوت می کنن

irani11
02-26-2017, 02:07 PM
والا چیزی که منو یه کم ناراحت کرده و امیدوارم این ناراحتی بی مورد باشه
حواشی که اصغر فرهادی برای این مراسم درست کرده
امیدوارم جشنواره رنگ و بوی 30 یا 30 نگیره و نخوان این شب خوب را خراب کنن
البته اعتقاد دارم اگه قرار باشه مراسم اُسکار در هر تاریخی بهم بریزه یه ایرانی برای اینکار بیشتر لازم نداره
امیدوارم جایزه ها به حق داده بشه و به خود فیلمها و زحماتی که کشیده شده، رای دهنده ها توجه کنن نه به حواشی مشمئز کننده کسانی مثل فرهادی که زبونشون خوب برای خارجی ها میگرده ولی برای کشور و مردم خودش مثل یه موش سکوت می کنن
مرسی
همین یه پاراگرافت از کل بحث هایی که شد برای من حداقل مفید تر و معقولانه تر بود.
ممنون

mahdi65
02-26-2017, 08:26 PM
آقایون داداشا ساعت چنده مراسم و از کدوم شبکه پخش میشه؟

bayani
02-26-2017, 09:13 PM
منم تمام فیلم ها رو دیدم و واقعا هیاهوی بیخودی براه انداخته بودن براشون و زیادی هایپ شده بودن
به نظر من هم حق manchester و کیسی افلک هست تا بهترین بشه گرچه یه جای دیگه هم گفتم همین فیلم هم ایرادات زیادی داشت ولی به هرحال لایق تر از بقیه فیلم ها هست
کلا سال خوبی نبود برای صنعت سینما

ali139494
02-26-2017, 11:47 PM
نمیدونم چرا از بیشتر فیلمای امسال خوشم نیومد اکثرشون از لحاظ محتوا ضعیف بودن واقعا در سینما دیگه فیلمای شاهکار خیلی کم شدن و اکثرا به سمت بلاک باستر ها با ظاهر جذاب و باطن خالی رفتن دهه نود رو باالان مقایسه کنید واقعا عجب دوراانی بوده :Smiley104: امسال فقط بنظررم silence اسکورسیزی و manchester فیلمای خیلی خوبی بودند ولی واقعا دلیل بی توجهی به فیلم silence رو نمیفهمم حداقل اگه بهترین فیلم امسال نباشه جزو بهتریناس از لحاظ محتوی هم یه سر و گردن از بقیه فیلمای امسال بالاتر بود در کل امیدوارم حق به حق دار برسه(که اصولا نمیرس) و la la land هم بنظرم اصلا در حد 14 نامزدی اسکار ارزش نداشت(silence فقط یه نامزدی داره :Smiley10:) بهترین بازیگر هم امیدوارم کیسی افلک بشه
در مورد فروشنده با وجود اینکه خودم دوس دارم ببره ولی با تمام احترامس که برای اقای فرهادی قایلم اگه بخوام بی طرف نگا کنم حقش نیست

peyman_eun
02-27-2017, 11:26 AM
به نظرم به غیر از بهترین فیلم اسکار (Moonlight) که حق Manchester by the Sea بود و بهترین فیلم خارجی زبان (فروشنده) که در درجه اول حق Land of Mine و در درجه دوم حق Toni Erdmann بود بقیه‌ی جوایز به حق داده شدن یا حداقل قابل توجیه بودن. (اما استون هم با این نقشش لایق بردن اسکار نبود ولی احتمالأ در مقایسه با دیگر نامزدهای بخش بهترین بازیگر زن بهتر بوده)

البته بابت اسکار گرفتن فیلم فروشنده خوشحال شدم. فرهادی فیلم خوب میسازه با چاشنی یکم 30 یاست و خوب هم جواب میده! چقدر حواشی مراسم اسکار امسال زیاد بود...

Successful Man
02-27-2017, 12:35 PM
فقط میخوام در مورده فیلم های خارجی یکم صحبت کنم ؛ بعد از انقلاب دوستان اهل فن مثل کیا رستمی و حالا اقایی فرهادی دارن مسیر

سینمای ایران رو به سمت سینمای خنثی می برن و تو فیلماشون ایران جزو یک کشور جهان سوم و عرفان زده و فقیر و دنبال انار نیست

مشکل و بحث سر توانایی و متخصص بودن فرهادی نیست چون طرف تو کارش مهارت داره به شدت . صحبت سر استفاده این مهارت

برای امنیت آرمانی هستش که همه ما برای پیشرفتش نقش داریم . ..

اسکار به شدت 30 یا 30 هستش و همه اینو میدونن . .... آرگو نشون دهنده تایید ادعا من هستش و یا 12 سال بردگی . تو امریکا

اگه دموکرات باشی و یا جمهوری خواه هیچ فرقی نداره در ظاهرم چقدر اختلاف داشتته باشی اما سر فیلم ارگو همه از یک اتحاد واحد

یهره میبرن وسر منافع ملی همه متحد هستن . .. از امریکا فقط فرهنگ دوربین رو دست و فیلنامه نویسی رو یاد نگیریم چیزهای

زیادی برای یادگیری وجود داره . . .. یا حــــــق

mahdi206
02-27-2017, 12:36 PM
اول از همه باید بگم که وقت نکردم فیلم Moonlight رو ببینم

اما خوشحالم که Lala Land اسکار بهترین فیلم رو نگرفت ! چون راه رو برای فیلم های هندی!! (ساخت آمریکا) باز میکرد

در مورد Manchester by the Sea هم ، تقریبا همه میدونستیم که بازی کیسی افلک فوق العاده بوده و کم و بیش اسکار نقش اول مرد رو پیش بینی کرده بودیم

در مورد Hacksaw Ridge هم نظرم اصلا مثبت نیست ، دومین فیلمی که امسال بر پایه هندی بازی ساخته شده بود! فیلمی که با استفاده از جمله "این داستان واقعی است" دروغ ها و اغراق های هندی گونه ای رو در طول فیلم نمایش داد (شخصا از اول فیلم توی دلم از اون فحش هایی که پایین شهری ها به دروغگو ها میدن ، نثار مل گیبسون میکردم :)) )
با اینکه از بازی اندرو گارفیلد خوشم میاد ، اما به نظرم توی این فیلم خوب بازی نکرد (یعنی زیادی فیلم بازی کرد!!)
فیلم صحنه های غیر واقعی از جنگ داشت که برای هر بچه ای هم مضحک میبود! (نمیدونم کارگردان پیش خودش چی فکر کرده بود)

اشتباه مل گیبسون این بود که جنگ با اسلحه رو ، به سبک جنگ با شمشیر (مثل فیلم شجاع دل) نشون داده بود

در مورد Arrival هم باید بگم که میتونست حداقل جایزه فیلمنامه اقتباسی رو بگیره (گناه داشتن)

در مورد اصغر فرهادی و بقیه هنرمندای ایرانی هم یه چیزی بگم:
متاسفانه سال هاست که آدمای معروف و مشهور ایرانی (چه هنرمند، چه سیاسی و چه ورزشکار) یکی به نعل و یکی به میخ میزنن
نمیشه گفت چون فلان حرف رو زدن آدم خوبی هستن و یا چون فلان حرف رو زدن آدم بدی هستن
اعتقادات هر آدمی با معرفت و قدرشناسی جمع میشه و شخصیت و انسانیت رو شکل میده .. امکان داره توی موقعیت های مختلف این انسانیت و معرفت زیر سوال بره و 30 - 40 سال درستی و راستی یه شبه به باد بره
امیدوارم همه افراد معروف و مشهور ایرانی اینقدر سیاست داشته باشن که با حرفای ساده ای که میزنن آب به آسیاب دشمن نریزن:Smiley17:

Successful Man
02-27-2017, 12:42 PM
فقط میخوام در مورده فیلم های خارجی یکم صحبت کنم ؛ بعد از انقلاب دوستان اهل فن مثل کیا رستمی و حالا اقایی فرهادی دارن مسیر

سینمای ایران رو به سمت سینمای خنثی می برن و تو فیلماشون ایران جزو یک کشور جهان سوم و عرفان زده و فقیر و دنبال انار نیست

مشکل و بحث سر توانایی و متخصص بودن فرهادی نیست چون طرف تو کارش مهارت داره به شدت . صحبت سر استفاده این مهارت

اسکار به شدت 30 یا 30 هستش و همه اینو میدونن . .... آرگو نشون دهنده تایید ادعا من هستش و یا 12 سال بردگی . تو امریکا

اگه دموکرات باشی و یا جمهوری خواه هیچ فرقی نداره در ظاهرم چقدر اختلاف داشتته باشی اما سر فیلم ارگو همه از یک اتحاد واحد

یهره میبرن وسر منافع ملی همه متحد هستن . .. از امریکا فقط فرهنگ دوربین رو دست و فیلنامه نویسی رو یاد نگیریم چیزهای

زیادی برای یادگیری وجود داره . . .. یا حــــــق

پ.ن: روز پیروزی سیاست بر هنر تبریک به طرفداری فرهادی به چیزی که حقمون نبود رسیدیم . ... جالبه همونایی که سر آرگو به

اسکار فحش میدادن الان عربده شادیشون بلندتر از بقیس . ... پیروزی سیاست بر هنر زشت و مذمومه حالا چه آرگو باشه چه فروشنده

hamed224
02-27-2017, 02:03 PM
نمیدونم چرا همه گیر میدین به فرهادی ، یه نگاه به فیلم های امسال بندازیم از همون مون لایت و منچستر کنار دریا و

میبینید فیلم سازی و اثار سینمایی مسیرش تغییر کرده دیگه خبری از قهرمان و ضد قهرمان نیست

همه چی به سوی واقع گرایی و فیلم های خنثی رفته جنس فیلمای فرهادی همین سبکیه ، از همون فیلم شهر زیبا تا الان که فروشنده

است مسیر فیلم سازیش تغییر نکرده ،این نشون میده قصد و سوء نیتی پشتش نیست ، پشت اون بنده خدا کیارستمی هم چقدر حرف حدیث

گفتن .به هرحال اسکار سیاسی هم باشه بازم دمشون گرم به فیلم سازی از کشوری جایزه دادن که توش دائما تبلیغات ضد آمریکایی میشه.

اضافه شده در : 16 minutes

صحبت سر استفاده این مهارت

این امنیت آرمانی یعنی چی؟ چه ربطی به فیلمساز و فیلمسازی داره؟ ما الان امنیت ارمانی داریم؟ یعنی فیلمساز بیاد

جامعه رو گل و بلبل نشون بده کشور امنیت آرمانی پیدا میکنه؟

اتفاقا همین نوع سینما گرا هستن که مفیدن ، فیلمسازی که میاد نقاط ضعف فرهنگی رو در دل جامعه

متذکر میشن، و منتقد وضع موجودن و خیلی ماهرانه در آثارشون بیننده رو در موقعیت های که ممکنه

برای هر کس پیش بیاد قرار میده.........

به هر حال فیلمساز (مولف)متاثر از جامعه ایی است که در اون زندگی میکنه .... و فیلم هاشون منعکس کننده

برداشتشون از وضع جامعه است........ و انصاف نیست بهشون برچسب بزنیم

ShInOdA
02-27-2017, 02:47 PM
اول که تبریک میگم بابت دومین اسکار به اقای فرهادی و فیلم فروشنده ... .. .
انتخاب های فرهادی برای مراسم بهتر از بردن جایزه بود برای من به شخصِ ، دوتا ادم متشخص باسواد با فرهنگ و خوش پوش که الحق شیک و مجلسی شان ایرانی بودن رو حفظ کردن :Smiley17:
+ اما نمیتونم منکر نقش ترامپ تو دادن جایزه به فروشنده بشم ... کاملا سرنوشت فیلم خارجی زبان رو عوض کرد
در بخش بهترین فیلم هم علاوه بر سوتی جشنواره فجری اسکار انتخاب بدی داشتن و مونلایت ادامه دهنده راه اسپاتلایت در انتخاب های فاجعه وار ! فک کنم اسکار زوم کرده رو وزن و اهنگ اسم فیلم ها سال بعد فیلم بیاد که اخرش "لایت" داشته باشه احتمالا میشه بهترین فیلم !!!

تو بازیگری اسکار هم تو بخش زنان انتخاب ها خوب بود ولی تو بخش مرد ها میتونست خیلی بهتر باشه گرچه فاصله ای انچنانی کاندیداها با هم نداشتن ولی سلیقه من چیز دیگری بود
بازم تبریک بالاخره هرجور حساب کنی اسکار ، اسکاره به هر نحوی بدست بیاد :Smiley36:

prongz
02-27-2017, 02:54 PM
فک کنم اسکار زوم کرده رو وزن و اهنگ اسم فیلم ها سال بعد فیلم بیاد که اخرش "لایت" داشته باشه احتمالا میشه بهترین فیلم :Smiley36:
Twilight :|

Nevah
02-27-2017, 03:06 PM
نمیدونم شاید آخرین پستم باشه چون واقعا بیشتر از اینکه دلم از نتایج اسکار خون باشه از بعضی کاربر نماهای اینجا خونه

از دوستمون برکینگ بد شروع می کنم که میانگین پستشون 4 صدم درصد( 0.04 ) در روزه یعنی هر 40 روز ایشون یه پست ناقابل میزاره و مارو شرمنده می کنه
برکینگ بدی که حتی اسم هم نداری. من اگه از فیلم و فیلمساز ایرانی نامی اسم بردم، میدونم برای چی دارم ازش انتقاد تند می کنم
سوالم از شما اینه که آیا تو هم میدونی برای چی داری از فرهادی دفاع میکنی؟؟ یا مثل بعضی دوستان که از روز اول این تاپیک اصلا سری به اینجا نزدن و فقط بخاطر کیسه کشی شما دارن از فرهادی و نظر شما دفاع می کنن،افتخار دادن و به اینجا سری هم زدن بالاخره.

بنده نظر شخصی خودمو به صورت کامل گفتم لازم نیست شما بیای قسمت هایی از متن و حرف منو کات کنی،بزاری تو نقل قول و بعدش با کپی پیست یه مطلب که از جای دیگه دزدیدی بیای جواب منو بدی.متاسفانه در حدی نیستی که بخوام حتی در مورد نظرات قلابیت صحبت کنم.

من بچه هستم،یا به قول شما کودکستانی، اما شما که سالاری،آقایی ، کارشناسی شاید هم خود جناب خان هستی. دو کلام از خودت بگو. نیا حرف و کلام 2 ماه پیش فرهادی رو از جایی مثل ویکیپیدیا کپی پیست کن و جواب نظر منو بده.اگه شرف داری اگه در حد گفتمان هستی با کلام و نظر خودت بیا جواب منو بده تا اونوقت منم از شرمندگیت در بیام البته اینجا جاش نیست.حرف شنیع خواستی بزنی بیا تو پیام خصوصی با همون طرز صحبتت با کلمه پودرت می کنم،جناب خان

دوم اینکه دوستان اینجا جبهه گیری نکنن تاپیک زده شده تا هرکس نظر خودشو بگه لطفا اگه صحبتی دارین در مورد مراسم امسال به دور از بی راهه رفتن نظر خودتون رو بگین و صحبت های کسی رو نقل قول نکنین مثل دوستمون برکینگ بد که احتمالا تازه به کاربرد نقل قول آشنا شده

سوم اینکه این جمله های کلیشه ای ( دیدی گفتم فلان فیلم برنده میشه) این حرفا نزنید بخدا زشته یکم برای خودتون ارزش قائل بشید

چهارم اینکه یکسری از دوستان دنبال بحث و جدال می گردن و سرشون درد میکنه یکی اینجا دعوا راه بندازه تا یکم به زندگی ملامت بارشون انرژی کاذب ببخشه

اُسکار هم همونطور که انتظار می رفت خیلی بد بود و من بشخصه برای این مراسم و جایزه هایی که میده دیگه ارزِشی قائل نیستم
یه ملتی برای مخالفت با رئیس جمهورشون فیلم فرهای و طرفداراشو ( که اینجا کم نیستن) و ملت ایران را مورد سو استفاده قرار داد تا با رئیس جمهورش مخالفت کنه،خوشحالی برای مردم آمریکاست نه برای شما
تبریک و گل دادن و دیدی گفتم و نقل قول کردن و تحریف حرفهای بقیه متاسفانه فقط نشانه ی کم سوادی و بی جنبگی شما رو میرسونه ( منظورم به یه عده ی خاصی از دوستانه که خودشون بهتر میدونن)

خوشحالم از ته دل که فرهادی برنده شد،این جایزه واقعا به ضررش تمام شد،تاریخ نشون میده و ثابت میکنه که این آقا هر فیلمی ساخته جنبه 30یا 30 داشته
از جدایی گرفته که بخاطر مخالفت با دولت قبل در ایران جایزه گرفت تا فیلم فروشنده که بخاطر مخالفت با دولت آمریکا جایزه گرفت.
فرهادی فیلم سازی است،تفرقه انگیز و تنفر انگیز
فیلم های این کارگردان شنیع به قول دوستمون که نام نداره، در تاریخ به نام فیلمی هایی که بخاطر لجاجت و مخالف با سیاست ها جایزه گرفت نام برده میشه نه فیلمی که از نظر هنری و کیفیت و موارد فنی حرفی برای گفتن داشته باشه

در انتها ترجیح دادم واکینگ دد رو ببینم تا اُسکار مسخره امسال رو که خدایی و به حق جشنواره فجری که یک ماه پیش مورد تمسخر قرار می گرفت از استاندارد های بالاتری برخوردار بود

به نام حق،شرف،آزادی
نواه اسفند 95

Mikado
02-27-2017, 04:03 PM
Nevah عزیز، من به شخصه فکر میکنم جوایز هنری همیشه و کاملا بر اساس سلیقه هستند چرا که ذات هنر بر اساس سلیقه است، پس اینکه اُمیدی وجود داشته باشه تا در یک مسابقه هنری بر اساس آرمان و اصول و منطق، قضاوت بشه به نظر صحیح نمیاد. شاید بر حسب اتفاق اثری جایزه ببره که اصول منطقی رو رعایت کرده باشه، ولی این کاملا اتفاقی است و شاید تنها جزء کوچکی از قضیه و شکل کلی موضوع باشه.

مراسم اسکار تا جائی که من خاطرم هست همیشه محفلی برای سیاست بوده و هست، هیچ فکر دائی جان ناپلئونی هم پشت اون نیست، جوایز اسکار بر اساس رای افراد برگزیده انتخاب میشه و رای افراد همیشه بر اساس اتفاقات پیرامون شکل میگیره، خود شکل اولیه دموکراسی هم بر اساس احساسات و محیط و شرایط موقتی است، حال شما شکل کوچکی از دموکراسی رو در افرادی میبینید که جز افراد رای دهنده آکادمی هستند، پس طبیعی است که میزان رای اون ها به شدت تحت تاثیر محیط باشه.

وقتی پارسال ایرادات بسیار زیادی به اسکار گرفته شد و اَنگ نژاد پرستی به اسکار زدند، طبیعی و معلوم بود که رای امسال افراد رای دهنده آکادمی کاملا بر اساس اعلام برائت از نژادپرستی باشه و شکل مشخص اون رو میتونید در جایزه گرفتن اولین بازیگر مسلمان، کارگردان کشور مورد غضب حکومت و بهترین فیلم با تمامی عوامل سیاه پوست ببینید.

البته در آخر هم میخوام خواهش کنم از هر دو عزیز که کمی ملایم تر بحث کنند، به هر حال هر مراسم سیاسی دو طیف کاملا مخالف هم داره و این موضوع طبیعی است، اما تهدید کردن همدیگه درباره چنین مراسمی خیلی زیبنده نیست.

Nevah عزیز، شما هم به یاد داشته باش که مانند "عموم افراد" فکر نمیکنی، اصلا بحثم این نیست که نظر و فکر و سلیقه ات دُرسته یا غلط، ولی مثل عموم و اکثریت فکر نمیکنی، پس آماده سخنان تُند باش و با آرامش از عقیده و نظر خودت دفاع کن که بهترین کار بحث منطقی است، اصلا مهم نیست که در این بحث ها پیروز بشیم یا شکست بخوریم، همین که اقلیت بتواند مکان و امکانی برای ابراز عقیده داشته باشد کافی است و منطقی بودن شماست که باعث جلب نفر سوم و کشیده شدن او به سمت دیدگاه شما و تفکر بیشتر می شود.

موفق باشی دوست من

Successful Man
02-27-2017, 04:41 PM
نمیدونم چرا همه گیر میدین به فرهادی ، یه نگاه به فیلم های امسال بندازیم از همون مون لایت و منچستر کنار دریا و

میبینید فیلم سازی و اثار سینمایی مسیرش تغییر کرده دیگه خبری از قهرمان و ضد قهرمان نیست

همه چی به سوی واقع گرایی و فیلم های خنثی رفته جنس فیلمای فرهادی همین سبکیه ، از همون فیلم شهر زیبا تا الان که فروشنده

است مسیر فیلم سازیش تغییر نکرده ،این نشون میده قصد و سوء نیتی پشتش نیست ، پشت اون بنده خدا کیارستمی هم چقدر حرف حدیث

گفتن .به هرحال اسکار سیاسی هم باشه بازم دمشون گرم به فیلم سازی از کشوری جایزه دادن که توش دائما تبلیغات ضد آمریکایی میشه.

اضافه شده در : 16 minutes

این امنیت آرمانی یعنی چی؟ چه ربطی به فیلمساز و فیلمسازی داره؟ ما الان امنیت ارمانی داریم؟ یعنی فیلمساز بیاد

اتفاقا همین نوع سینما گرا هستن که مفیدن ، فیلمسازی که میاد نقاط ضعف فرهنگی رو در دل جامعه

متذکر میشن، و منتقد وضع موجودن و خیلی ماهرانه در آثارشون بیننده رو در موقعیت های که ممکنه

به هر حال فیلمساز (مولف)متاثر از جامعه ایی است که در اون زندگی میکنه .... و فیلم هاشون منعکس کننده

ا
ین امنیت آرمانی یعنی چی؟ چه ربطی به فیلمساز و فیلمسازی داره؟ ما الان امنیت ارمانی داریم؟ یعنی فیلمساز بیاد

خوب منظور من امنیت و آرمان هستش نه امنیت آرمانی {و** رو جا انداختم دوست عزیز اینکه شما میای میگی ما الان امنیت داریم ؟ یا اگر اینطور فیلم بسازیم جامعه امنیت داره نه منظور من این نیست

اصلا ؛ اصلا به خاطره یه {و** شما اصل مسیرو در مورده نظر من اشتباه فهمیدی . .. امریکا از نظر رسانه به بلوغ رسیده و این خیلی مهمه که ما این بلوغ رو درک و هضم کنیم و همین بلوغ رسانه ای

یه بحث مفصل هستش که خارج از صبر و حوصله تاپیک هستش . ..

تفاقا همین نوع سینما گرا هستن که مفیدن ، فیلمسازی که میاد نقاط ضعف فرهنگی رو در دل جامعه

اگه شما متن منو کامل خونده باشی متوجه میشی که اصلا بحث سر اینکه فیلم اصغر فرهادی از نظر ساختار و یا علم فیلمسازی و یا اصل قالب فیلمنامه کاملا واقعیه و تو کشور ممکنه اتفاق بیوفته نیست !

من خودم قبول دارم که اصغر فرهادی فیلمش از نظر هنری قشنگه و اصلا در چارچوب فیلمسازی هم ساخته شده . اتفاقا چون این یزرگوار صاحب سبکه (دوربین رو دست مبتذل خخ) و پیرو داره برا همین

هستش روی شخصیت و کارهای هنری ایشون زومه . ... من میگم امریکا پوسته شکلات بهت میده از اون ور شما به ظاهر شکلات گرفتی اما پوسته خالیبشو باید بندازی سطل اشغال .. حالا بیا به همه بگو

من پوسته گرفتم شکلات نگرفتم همه میگن نه بااابااا خودمون دیدیم شکلاااات بهت داده .. موضوع در پیچش مو هستش نه خوده مو .. سینمای خنثی یم شعاره اما در عمل صنعت فیلمسازی هالیود اصلا در

مسیر این سینما نیست . فیلمی که نگاه ایدولوژیک داره و مربوط یک باور 30یا30 هستش در آمریکا همه روش متحدن و من دنبال همین اتحتاد تو فیلم میکر ایرانی هستم فقط همین

به
هر حال فیلمساز (مولف)متاثر از جامعه ایی است که در اون زندگی میکنه .... و فیلم هاشون منعکس کننده

فیلم ابدو یک روز رو من خیلی دوست دارم اصلا فیلم های این سبکی رو خیلی دوست دارم همین شکستن تابوها باعث پیشرفت این مملکت میشه . اصلا هر سال 50 تا فیلم ریالیسم اجتماعی بسازن اصلا کسی

مشکلی با این داستان نداره . صحبت سره معرفی و نمایندگی یک فیلم به عنوان لیدر فیلم ایرانی در بزرگترین صنعت فیلمسازی دنیاست که قراره جامعه ایرانی رو معرفی کنه ..

Detective
02-27-2017, 04:43 PM
دوستان بحث اصلی الان نگاه واقع بینانه به کلیت ماجراست!!!

اگه یه عاشق سینما یه مدعی اگاهی به سینمای روز بخواد الان جوگیرانه و بدون رعایت انصاف صرفا بخاطر اینکه کارگردان هم وطنش محسوب میشه چشمش را به روی حقیقت ببنده پس فرقش با یه بیننده معمولی چیه ؟!

هیچ اشکالی نداره برای برنده شدن اسکار خوشحال باشیم اما اینکه بخواهیم حق راهم زیر پا بذاریم قشنگ نیس. حداقلش اینه که مثل ادل که در اوج سرور و شادکامی جایزه اش راحق بیانسه میدونست و پشت تریبون این را کاملا محکم و شفاف عنوان کرد ماهم بپذیریم که واقعا فروشنده محق دریافت جایزه اسکار نبود.
تونی اردمان قربانی س/ی/است شد ! حالا این دفعه سیاست به نفع ما تمام شد در ظاهر !
وقتی برمیگردم نگاه میکنم به عقب " ابد و یک روز " کاملا منسجم تر و سر و شکل دار تر و بهتر و حتی سیاه تر از فروشنده بود اما خوب قربانی اسم شد / فروشنده چند پله عقب گرد بود برای فرهادی اما خوب تو قاموس اسکار ( که عاشق خ/یانت ، هم/جس/گرایی ، اعتیاد و ... ) خوب جا باز کرد
امیدوارم یه سالی از ما یه فیلم قهرمانانه تاریخی _ معاصر و ... بره برای جشنواره های خارجی و برنده هم بشه // چه استفاده ها که بکنن از این دیپلماسی فرهنگی شون اقایون تو این چند ماه پیش رو !

Hossein_124
02-27-2017, 05:33 PM
کل مراسم و جایزه ها عالی بود، فروشنده هم بُرد، کِیسی افلک هم بُرد..

مزخرفترین بخشش هم جایزه آخر بود، بهترین فیلم اصلا اصلا مونلایت نبود و نبود. واقعا لیاقتش رو نداشت

Daniel Desario
02-27-2017, 05:35 PM
از همون شروع مصاحبه ها در زمان رد کارپت حدس میزدم گرایش جشنواره به سمت و سوی جانبداری از سیاه پوستان باشه.
با توجه به اتفاقاتی که سال گذشته تو مراسم اسکار افتاده بود و سیاه پوستان حضور کم رنگی داشتند میشد پیش بینی کرد سیاست توزیع جوایز امسال به چه سمت و سوی.
کلا یه چیزی که خیلی چند ساله اذیتم میکنه این حقوق سیاه پوستان و بحث نژاد پرستی که سالهاست راه افتاده و از قضا حالا حالا ها ادامه داره و یه سری برای رسیدن به اهدافشون از این موضوع بهره میبرند.

تو امریکا کلا 12% مردم جزو سیاه پوستان به حساب میان نمیدونم چرا فکر میکنند تو هر صحنه و رویدادی باید حضور داشته باشند و جوایزی به خودشون اختصاص بدن
یه سری دیگه ام برای این که نشون بدن چه قدر فهمیده و حامی حقوق بشرن صرفا میان حمایت کور کورانه میکنند
کاشکی چند دقیقه مردم به این فک کنن اگه در اکادمی گذشته با کلا مراسم های دیگه جایزه ای به سیاه پوستان نمیرسه یا حضور چشمگیری ندارن به خاطر عدم شایستگی نه صرفا رنگ پوست
تا کی باید همه چی به نژاد دین و مسائل دیگه ربط بدن
تا کی با مظلوم نمای و شیون و تحریم کردن مراسم و مسائل حاشیه ای میخوان خودشون نشون بدن و به زور دیکته کنن.
حتی اگه رسانه و مدیا حامی باشن مردم عادی دیگه نمیپذیرن و از بساط خسته شدن

یه مثال ساده
چطور وقتی تو بیلبورد موزیک کسانی مثل دریک یا د ویکند هفته ها تو صدر هست کسی راجب نژادپرستی حرف نمیزنه و کسی اعتراض نمیکنه وهمه قبول دارن به خاطر شایستگیشون و مقبلویت کارشون بین مردم ولی امان از روزی که تو صحنه یا رویدادی غایب باشن جار و جنجال و هوار که چرا ما نیستم

اخه جایزه گرفتن به چه قیمت واقعا این طور جایزه بردن ارزش داره...؟؟؟؟

کاشکی از بین سلبریتیا و افراد معروف یه نفر جرئت داشت و این مسائل به زبون میاورد ولی چون واکنش جامعه منفی همه سکوت میکنند همه حقیقت لعنتی میدونن ولی باز سکوت میکنند

نژاد پرستی زمانی ریشه کن میشه که افراد از درون به تعریف برابری دست پیدا کنن نه به خاطر ترس از به خطر افتادن جایگاه شغلی و اجتماعیشون دست به تظاهر و مهربونی بزنن.
یکی از دلایل انتخاب ترامپ به عنوان رئیس جمهور همین دیگه جامعه این چیزا نمیپذیره.

جوایزی که اکادمی امسال توزیع کرد کاملا در جهت مخالفت با رئیس جمهوری امریکا و عقاید او بود...
(خوشبحالشون انقدر ازادی و امنیت جانی و روانی دارن که میان تو اسکار اینقدر مستقیم و غیر مستقیم شخص اول مملکت میکوبن)

راجب جوایز توزیع شده

Mahershala ali یه سیاه پوست مسلمان قشنگ پکیج کامل برای دریافت اسکار تو جشنواره امسال داره حتی اگه سطح بازی متوسطی داشته باشه
بقیه جوایز داده شده همینطور
تو بخش کاندیداتوری حتی اگه نامزدا شانسشون پنجاه پنجاه بود باز کفه ترازو به سمت دوستان سیاه پوست میرفت.
مشخصا تو همچین جشنواره ای فیلمی مثلHacksaw Ridge نادیده گرفته میشه با این وجود تونست دو جایزه بگیره هر چقدر خواستن این فیلم انکار کنن ...

من La La Land ندیدم راستش ولی خیلی واسم جالبه فیلمی که میاد جوایز بهترین طراحی لباس/بهترین موسیقی متن/ بهترین اهنگ /بهترین بازیگر زن و از همه مهم تر بهترین کارگردانی میبره
و غیر از این تو اکثر بخش های اصلی نامزد میشه جایزه بهترین فیلم نمیگیره (قصدم دفاع از فیلم نیست)
فیلم جایزه کارگردانی برده ولی بهترین فیلم میرسه به مونلایت ....

راجب اصغر فرهادی بسیار خوشحالم میخواستم خیلی چیزا راجب جایزه ای که گرفت بگم ولی دوستان داخل ایران مطمئنن به قدر کافی از خجالتش در میان با اونواع تهمت ها و افتراهاشون
فقط به همین بسنده کنم که خیلی خوب از تاکتیک جعفر پناهی استفاده کرده و ثمرش دید البته به قول سرهنگ علیفر قبلا خدمتتون عرض کرده بودم ایشون جایزه میگیره(با تشکر از ترامپ) ...

ولی کلا نشد تو این خراب شده کسی جایزه ببره و ما بهش برچسب نچسبونیم

یا میچسبونیمش به یه سری نهاد های داخلی و تخریبش میکینم یا به غرب نسبتش میدیم که جیره خوره فلان جاست .

جدیدا تو فضای تهوع اور اینستاگرام جو منفی علیه اصغر فرهاد به وجود امده و دارن فیلمش ربط میدن به ماجرای س. م

نظراتی که بالا مطرح کردم شخصی بوده میتونید قبول کنید و میتونید قبول نداشته باشید در هر صورت برای من فرقی نداره
اگه نظری در خلاف پست من دارید صرفا برای خودتون محترم و برای من ارزش چندانی نداره

:Smiley17:

hamed224
02-27-2017, 05:52 PM
دوستان بحث اصلی الان نگاه واقع بینانه به کلیت ماجراست!!!

اگه یه عاشق سینما یه مدعی اگاهی به سینمای روز بخواد الان جوگیرانه و بدون رعایت انصاف صرفا بخاطر اینکه کارگردان هم وطنش محسوب میشه چشمش را به روی حقیقت ببنده پس فرقش با یه بیننده معمولی چیه ؟!

هیچ اشکالی نداره برای برنده شدن اسکار خوشحال باشیم اما اینکه بخواهیم حق راهم زیر پا بذاریم قشنگ نیس. حداقلش اینه که مثل ادل که در اوج سرور و شادکامی جایزه اش راحق بیانسه میدونست و پشت تریبون این را کاملا محکم و شفاف عنوان کرد ماهم بپذیریم که واقعا فروشنده محق دریافت جایزه اسکار نبود.
تونی اردمان قربانی سیاست شد ! حالا این دفعه سیاست به نفع ما تمام شد در ظاهر !
وقتی برمیگردم نگاه میکنم به عقب " ابد و یک روز " کاملا منسجم تر و سر و شکل دار تر و بهتر و حتی سیاه تر از فروشنده بود اما خوب قربانی اسم شد / فروشنده چند پله عقب گرد بود برای فرهادی اما خوب تو قاموس اسکار ( که عاشق خیانت ، همجسگرایی ، اعتیاد و ... ) خوب جا باز کرد
امیدوارم یه سالی از ما یه فیلم قهرمانانه تاریخی _ معاصر و ... بره برای جشنواره های خارجی و برنده هم بشه // چه استفاده ها که بکنن از این دیپلماسی فرهنگی شون اقایون تو این چند ماه پیش رو !

اخه داوری فیلم و بخش های هنری مثل داوری مسابقه ورزشی نیست هر کی زودتر رسید به خط پایان برنده باشه از یک سطحی به بعد

خیلی چارچوب مشخصی هم نداره بیشتر سلیقه دخیل میشه

اسکار با رای گیری بین اعضای خودش بهترین ها رو معرفی میکنه اعضای خودش هم در همین صنعت سینما هستن آدم های عام

نیستن حتما مسائل فنی و تکنیکی رو هم مدنظر قرار میدن حالا این اعضا ممکنه تحت تاثیر مسائل جانبی هم قرار بگیرن ، و ارگو رو

بهترین فیلم اعلام کنن یا فروشنده رو یا .... انصافا هم فیلم فروشنده خیلی خوب بود

به هر حال این مسائل ربطی به فرهادی نداره فیلمشو به نمایندگی به اسکار فرستادن اونا هم

اینجوری تصمیم گرفتن .. نمیدونم چرا به فرهادی گیر میدن ......

یک مسئله ایی هم هست ما فیلمارو تو صفحه تلویزیون میبینیم و قصاوتمون درست نیست همین فیلم فروشنده رو تو سینما ببینید

حسش خیلی متفاوته با تلویزیون ......

Successful Man
02-27-2017, 05:59 PM
به نام خدا
این پست که از قضا آخرین پست بنده در این تاپیک هم هست رو با نام یکتا هنرمند هستی آغاز میکنم. چرا که امام علی میفرمایند:
اَلذِّكرُ يونِسُ اللُّبَّ وَيُنيرُ القَلبَ وَيَستَنزِلُ الرَّحمَةَ؛
"ياد خدا عقل را آرامش مى دهد، دل را روشن مى كند و رحمت او را فرود مى آورد."

خواستم قسمت به قسمت نقل قول کنم، اما حقیقتش فایده ای ندیدم و نمیخوام اصلا وارد چنین بحث بیهوده ای بشم.
مخصوصا الان که دیگه وقت شعله ور کردن بحث نیست و بعضی، تازه باید آب رو بریزند اونجایی که میسوزه!

در مورد شخص خودم، یه عده از دوستان این حقیر رو می‌شناسند و اگر چنین سعادتی هم نصیبم شده شاید بخاطر زحماتی هست که در طول 4 سالی که مترجمی کردم بوده باشه و آثاری که شاید خیلی ها تو ایران اون فیلم یا سریال رو به اسم من میشناسن. منتقد سینما هستم، وبلاگ نویسی میکنم، فیلم‌های کوتاه میسازم، تو تدوین مختصری تخصص دارم، طراح گرافیک حرفه ای هستم، مترجم و ادمین باز نشسته ام هستم. اما خب دلیلی نمی‌بینم تو هر تاپیکی که میرم اینا رو بنویسم.. اصلا لازم نیست. آدم ها رو میشه از حرفاشون خوب شناخت. بقولی "پسته بی مغز چون لب واکند رسوا شود".

الان هم چون جاش بود گفتم وگرنه باز هم ادعای خاصی ندارم. اما برام جالب بود چطور کسی که تاریخ عضویت خودش تو انجمن، به نصف سال هم نمیرسه میاد چنین حرفی رو به میون میاره.
بنده تو انجمن ایران فیلم بالای 3 هزارتا پست و بالای 200 هزار تشکر داشتم. ناظر سایت بودم. دستیار انجمن بودم، مدیر انجمن بودم و قطعا تازه با نقل قول آشنا نشدم (:دی)
اما دوست عزیز، این اعداد، این تگ ها، این ابزار همه مجازی ان... تن ادمی شریف است به جان آدمیت! سعی کنیم بجای بالا بردن این اعداد، یکم سطح تحملمون رو بالا ببریم.

من دنبال بحث و جدل نیستم، کمااینکه از نحوه و لحن پست ها مشخصه کی دنبال چی هست
از فرهادی هم دفاع نمیکنم! از حرف های بی پایه و اساس انتقاد میکنم... اونم یه انتقاد ساده، بدون توهین، بدون حرف شنیع و و با دلیل و مدرک!
من گفتم شما بچه نیستی (فرض رو بر این گذاشتم) اما اگر حرف شنیعی زدم همینجا عذرخواهی میکنم، ببخشید من رو.
این تاپیک ها اسمش بحث و گفتگو هست. میایم اینجا که در مورد موضوع و نظر هامون باهمدیگه به بحث و گفتگو بپردازیم...
نیازی هم به فحش دادن تو خصوصی و "پودر" کردن همدیگه نیست.

در آخر برای شما کاربر عزیز، آرزوی سلامتی و بهروزی دارم.

و من الله توفیق

من فقط خواستم عرض ادبی کرده باشم خدمت دوست گلم . که به شخصه خیلی دوسش دارم و خودم ازش کلی چیز یاد گرفتم تو امور Edit و Desighn.

باالای 4 سال هم هستش که میشناسمش (طریقه شنایی تو فعالیت های وب مستری) . داداش شما ثابت شده ای و خیلی ها مثل من میشناسنت . من معمولا عادت ندارم حتی به حق هم بیام

جانب داری کسیو بکنم کلا منو میشناسی و میدونی اهل حاشیه نیستم . به این موضوع هم کاری ندارم که کی درست میگه . فقط خواستم دوباره سلام علیکی باهات کرده باشم . ..

موفق باشی . ...

hamed224
02-27-2017, 06:06 PM
Mahershala ali فیلمی که میاد جوایز بهترین طراحی لباس/بهترین موسیقی متن/ بهترین اهنگ /بهترین بازیگر زن و از همه مهم تر بهترین کارگردانی میبره
و غیر از این تو اکثر بخش های اصلی نامزد میشه جایزه بهترین فیلم نمیگیره (قصدم دفاع از فیلم نیست)
فیلم جایزه کارگردانی برده ولی بهترین فیلم میرسه به مونلایت ....

:Smiley17:

دلیلش اینکه اینجوری میشه ":

برا هر بخش مثلا کارگردانی ....کارگردانها رای میدن برای طراحی لباس ، طراحان لباس آکادمی رای میدن اما برای انتخاب بهترین فیلم کل اعضای آکادمی رای میدن

mahdi206
02-27-2017, 06:26 PM
این تاپیک ایرانی الاصل بودنمونو نشون میده !

چون مثل همه ایرانی های عزیز ، بجای دفاع از عقایدمون ، به انتقاد از عقاید دیگران میپردازیم!!

همه ما به اندازه خودمون دانش و شناخت از هنر و فیلم و ... داریم .. پس شاید بهتر باشه که با آرامش دیدگاه خودمونو بنویسیم و ازش دفاع کنیم
چه دلیلی داره که لحنمون تند بشه؟!!

در آخر باید بگم این آخرین پست ِ من نیست:Smiley36:

ضمنا بخاطر اینکه پستم اسپم نباشه باید بگم که دلیل اینکه Lala Land اسکار بهترین فیلم نگرفت ، فیلمنامه ضعیفشه !

AMIRREZA RV
02-27-2017, 08:14 PM
حرفام رو با این جمله شروع میکنم "هاکس میگه سینما جای پیام دادن نیست، من پیام ها رو به تلگراف خونه سپردم."

وقتی کارگردانا هم این رو فراموش کردن و بجای ساختن فیلم شروع کردن به دادن بیانیه های 30یا30 , اجتماعی و اقتصادی و غیره ........ دیگه از جشنواره ها و مراسم ها انتظار دیگه ای نمیره سینما به معنای واقعی خودش مرده دیگه دوران هیچکاک (فرهادی رو با هیچکاک مقایسه میکنن :Smiley14: ) و برگمان و فلینی و غیره تموم شده و باید فیلم (بخونید بیانیه) های کارگردانای حال حاضر رو تماشا کنیم

درمورد فیلم فروشنده هم بگم که بنظرم فیلم بدیه ولی هنوز فیلمهای کاندید دیگه رو ندیدم که بگم حقش بوده یا نه
امسال دوتا جایزه بر حق داشت بازیگر نقش اول برای کیسی افلک و بهترین فیلنامه غیراقتباسی برای منچستر کنار دریا

KING STANNIS
02-27-2017, 08:55 PM
صلوات محمدی ختم کنین.دعوا فایده نداره با ارزش گذاشتن بهم رشد میکنیم نه کوبیدن هم.فلان فیلم جایزه بگیره یا نه بمن چ.فلان فیلم حقش بود و نبود بمن چ.احترام و صمیمیت باعث رشدمون میشه.

Luca Brasi
02-27-2017, 10:55 PM
با اينكه اسكار بهترين فيلم خارجي زبان سال ٢٠١١ بهيچوجه حق 'جدايي نادر از سيمين' نبود (با وجود گل هاي جنگ ييمو ژانگ كه در هر حالتي از ساخته ي فرهادي بهتر بود...)
ولي افتخار ميكنم تو اين وضعيتي كه داريم... يه كارگردان ايراني اينطور تو جوامع بين المللي مطرح شده(با بردن ٢اسكار در رشته ي بهترين فيلم خارجي زبان) وقتي اسم فرهادي وسط مياد پشت بندش اسم كشورمون ايرانه... همه ميگن اصغر فرهادي همون كارگردان ايراني
.
.
.
اين اسكار همون اسكاري ـه
هيچگاه روي خوش به هيچكاك و كوبريك نشان نداد...
در سال ٢٠٠٣ در اوج ناباوري در رشته ي بهترين بازيگر نقش اول مرد به آدرين برودي داده شد در حالي كه حق مسلم دي لوئيس براي نقش بيل قصاب بود...
دي كاپريو را پير كرد دراه بردنش... وقتي هم كه برنده شد حكم نوش دارو پس از مرگ سهراب را داشت
.
.
.

ولي با تمامي اين اوصاف هر ساله هيجان انگيزترين مراسم هنري است كه اتفاق ميوفته و همه چشم انتظار برنده هاش هستن

.Ven0m.
02-28-2017, 12:58 AM
اسکار رو که نباید کلا قبول داشت ، یه مشت لیبرال هالیوودی میان چرت و پرتاشونو بهم میدن به هم و میتوپن به رییس جمهورشون (که به فکر ملت ـشه ) چون توی حباب خودشون ـن
جدای از اینا سی/اسی بازی ـه همش ، همین فرهادی اگر ترامپ قانون منع ورود 6 7 کشور رو نمیگفت فکر میکنین برنده میشد؟
کلا تنها اتفاق خوشحال کننده امسال واسه من برد کیسی افلک بود و بس.

Lou Bloom
02-28-2017, 02:37 AM
دوستان گفتنی ها رو گفتند.
به نظر بنده اگه برندگان اسکار امسال در دهه نود فعالیت میکردن حتی حق ورود به نامزدی اسکار رو هم بدست نمی آوردن. در مجموع سال خوبی برای سینما نبود. به امید روزهای بهتر :Smiley69:

Uncle Tommy
02-28-2017, 05:28 PM
http://picoup.ir/images/03798367255033181186.jpg (http://picoup.ir/)
http://picoup.ir/images/12292067068380637735.jpg (http://picoup.ir/)
http://picoup.ir/images/99825360196047655174.jpg (http://picoup.ir/)
http://picoup.ir/images/51004460427771442503.jpg (http://picoup.ir/)

یه چندتا شات گرفتم از لحظه ی اسکار گرفتن کیسی افلک.اگه دقت کنید
چشمای دنزل،ویگو،اندرو و بن خیس(اشک الود) هست .همشون احساساتی
شدن.کیسی بنظر ادم خاکی و ساده ای میاد.از دیروز هم یه سری حواشی
حول اینکه بری لارسن چرا هنگام سخنراتی کیسی دست نزده درست شده.
برای دیدن سایز بزرگ عکس کلیک راست کنید.

anzalichi
03-01-2017, 12:40 AM
دیمین شازل اسکاری رو برد که کوبریک نگرفت... آشغالی مثل Suicide Squad اسکار گرفت.. اونم از سوتی بهترین فیلم سالشون که اصلاً معلوم نبود از پیش طراحی شده س:Smiley14: (الان یه فعال حقوق بشر میاد نقل قول میکنه منو میگه دچار تئوری توهمی :)) ... دیگه باید قبول کنیم اسکار هم به قول وودی آلن چرتو پرتی بیش نیست

نکته ی فوق العاده ی مراسم برای من زمانی بود که کیسی افلک خیلی سنگین و با شخصیت از سن بالا رفت و اسکار رو در شایستگی تمام گرفت. در ضمن.. با نهایت احترام به سینمای ایران معتقدم حق فروشنده نبود اسکار ببره :Smiley35:

Mikado
03-01-2017, 01:45 PM
http://picoup.ir/images/03764967530392587590.jpg

**خواندن این مطلب (http://www.bbc.com/persian/arts-39096030) توصیه می شود.

Sajadm98
03-01-2017, 04:10 PM
یکی از شوک‌آور ترین اسکارهای تاریخ .
امسال با وجود اینکه فیلم های خوب زیادی نامزد نشده بودند جایزه بهترین فیلم هم به یکی از بدترین فیلم های نامزد شده رسید .
ای کاش از سال آینده شاهد اسکار سیاسی نباشیم و حداقل فیلم محبوبی اسکار را بگیرد .

Drama
03-01-2017, 06:44 PM
شاید اصلیترین دلیل اینی که شما "کانیه وست" یا "بریتنی اسپیرز" رو میشناسین اما یک شهروند امریکایی، محمدرضا شجریان رو نمیشناسه، قدرت دیوانه کننده ی ماشین پروپاگاندای امریکایی باشه. دوست داشته باشین یا نه، ماشین پروپاگاندای امریکایی عمدتا در قالب سینما یا مطبوعات در تمام جهان مخابره میشه و همه ی ما هم تحت تاثیرش هستیم و خواهیم بود.
حالا، شما نمیتونین به اسکار خرده بگیرین که چرا جایزه بهترین فیلم رو به بهترین پروپاگاندا اعطا میکنه، نه به بهترین فیلم. بعنوان مثال : جایزه امریکایی اسکار بهترین فیلم به امریکایی ترین فیلم سال 2010 که the hurt locker بود تعلق گرفت چون داورهای امریکایی جشنواره امریکایی اسکار برای سربازهای امریکایی که به دستور دولت امریکا عازم جنگ شدن و جونشون رو به خطر انداختن احترام قائل بودن.
متوجه این هستید که مراسم اسکار در راستای تفکر قالب در امریکا حتی در هالیوود لیبراله که اگر یه چیزی مخاطب در سرتاسر جهان داشت، باید ازش بعنوان تریبون تبلیغاتی استفاده بشه؟ بعید میدونم کاربرهای امریکایی یا کلا هرجای دنیا، به پروپاگاندا بودن جوایز جشنواره فیلم فجر اعتراضی بکنن یا تو فروم هاشون تق تق تق کامنت بنویسن بگن نامرد این بهترین فیلم بود؟!

حالا این هم به کنار، درسته بعضی از سال ها جوایز سیاسی بودن. مدل پروپاگاندا داشتن. آرگو هم همینطور. اما 12 سال بردگی چطور؟ یا اسپاتلایت. یا همین مهتاب. شاید شما بعنوان یک ایرانی که در جامعه ایران بزرگ شده، نتونین با تبعیض های روزانه ای که یک افریقایی-امریکایی در امریکا مواجه هست همدردی بکنین، اما این رو هم یادتون باشه که اسکار واسه شما نیست. واسه مردم امریکاست. (من موافق این طرز برخورد هم نیستم و بیشتر فستیوال های سینمایی کن و برلین و ونیس رو ترجیح میدم) اینکه شما تا این حد پیگیر نتایج اسکار و گلدن گلوب و امی و ... هستین، نشون دهنده ی قدرت فوق العاده سیستم پروپاگاندای امریکاست که تونسته آنتن تلوزیویون و صفحه مرورگر شمایی که در فاصله چند ده هزار کیلومتری از کشورشون نشستین رو به سمت خودش بکشونه! وگرنه، چندین و چند جشنواره و فستیوال مستقل و خارجی دیگه هم هستن و بودن که مهتاب رو بعنوان بهترین فیلم انتخاب نکردن منتهی اسکاره که حاضرین برای برندش تاپیک بزنین و بحث کنین، چون تاثیرگذارترینشونه.

پس، اگر کودکان مردم امریکا توسط یه مشت متظاهر به دین مورد تجاوز قرار گرفتن (اسپاتلایت) یا اجداد نیمی از جمعیت کشورشون تا صد سال پیش بردگی میکشیدن (12 سال بردگی) یا حتی یک گزارش ساده از بدبختی های روزانه ی یک اقلیته اقلیت ها (ه.م.ج.ن.س.گرای سیاهپوست - مهتاب) باشه، اون داور امریکایی به دنبال اینه تا با رای خودش کشورش رو تبدیل به جای بهتری بکنه نه صرفا به بهترین فیلم سال رای بده. ( بعنوان مثال Boyhood یا حتی جدایی نادر از سیمین از نظر من با اختلاف، بهترین فیلم های سال خودشون بودن). اسکار با انتخاب بهترین فیلم سال دنبال انتخاب بهترین فیلم سال نیست، دنبال اینه تا با استفاده از قدرت فوق العاده بالاش و علم به اینکه انتخاب بهترین فیلمش قطعا در سرتاسر دنیا مورد توجه قرار میگیره، خوش ساخت ترین فیلمی که از لحاظ عقیدتی باهاش همخوان هست رو انتخاب کنه. اگر فیلم لالالند بعنوان بهترین فیلم انتخاب میشد، اگر ورود یا منچستر در کنار دریا بعنوان بهترین فیلم انتخاب میشدن، تفاوتی در دنیا ایجاد نمیشد. (هرچند که این فیلم ها هم مقدار کافی از جانب اسکار حمایت شدن، منتهی کوتاه از جایزه بهترین فیلم) اما حالا شاید از امروز، از هر هزار نفری که مهتاب رو میرن ببینن تا ببینن بهترین فیلم اسکار چیه ده نفر هم عقیده اشون نسبت به جامعه ه.م.ج.ن.س.گراها یا سیاهپوستا تغییر بکنه این برای رای دهنده های اسکار برد محسوب میشه و در آخر ما هستیم که هر سال برنده های مراسم رو دنبال میکنیم و تق تق تق کامنت میدیم و بالعکسی از جانب اونها وجود ندارد.

موفق باشید.

Nevah
03-01-2017, 08:19 PM
بنظرم یه فرق بزرگ میان جشنواره و مراسم وجود داره.جشنواره جایی که فیلم ها معمولا برای اولین بار به نمایش در میان و برای یه عده ی محدود از داور ها و همینطور مخاطب ها.مثل جشنواره کن،ساندنس،برلین،و... از اون طرف مراسمی مثل اُسکار جایی که تمام اثار و فیلم هایی که طی سال قبل در جشنواره ها و کشور های دیگه به نمایش در آمده جایی برای نامزد شدن و شاید فرصتی برای برنده شدن به عنوان یک اثر هنری خوب در یک سال مورد نظر را پیدا می کنن.

جشنواره ها معمولا عده ی خاصی از هنرمندان و مخاطب ها رو به خودش جذب می کنه اما اُسکار با حق پخش 70 میلیون دلاری پر بیننده ترین مراسم و رویداد سینمایی ساله و نه تنها برای جامعه ایران خبر و مراسمی مهمه بلکه برای همه ی مردم دنیا هم مهمه،طبیعاتا باید هم برای مخاطب هر کشوری مهم باشه و ارزش دیدنش بالاتر باشه.ارزش،قدمت،تعداد داور ها که هزاران برابر از تعداد داورهای جشنواره هاست به اهمیت این موضوع اذعان می کنه.
برای خود من به دور از جنجال مراسم اسکار امسال، همیشه جشنواره ها هیجان انگیز تر بوده چون فیلم هایی که انتخاب و به نمایش و داوری در میان خیلی کیفیت بالاتری نسبت به بقیه مراسم ها داره.اما پرمخاطب ترین مراسم زنده ی تلویزیونی و سینمایی در جهان همین اُسکاره

در مورد فیلم هایی مثل hurt locker یا آرگو یا همین مهتاب باید بگم که این فیلم ها موضوعی 30 یا 30 دارن ( که مشکلی نداره فیلمی در این ژانر یا با این موضوع ساخته بشه) اما ژست سیاسی نمیگیرن یعنی با اعلامیه دادن بیانیه دادن جایزشونو نگرفتن.خیلی راحت و در کمال احترام و سکوت و ملایمت در مراسم شرکت می کنند و برنده هم میشن ولی مثلا دست اندر کاران مهتاب و آرگو یا قفسه ی درد اگه برنده هم نشن نمیان اعتراض کنند و مراسم را تحریم کنند یا بیانیه بدن. این کارو هیچ وقت و هیچ زمانی انجام نمیدن. البته ممکنه طرفداران اون فیلم این حرکات رو انجام بدن اما کارگردان،بازیگر،تهیه کننده و حتی سرمایه گذار و پخش کننده هیچ زمانی نمیان خودشونو کوچیک کنن. نمونه اش برخورد فرهنگی و قابل احترام عوامل فیلم مهتابه که زمانی که جایزه به فیلم دیگری داده شده به دور از جنجال روی صحنه آمدن و جایزشونو گرفتن و حرف و حدیث و اعتراض و بایکوت باقی نمیمونه. و حتی از آون طرف تهیه کننده لالالند چقدر زیبا و دوستانه خودش رو صحنه میمونه و جایزه رو به همکارش در فیلم مهتاب میده.
فرض کنید فیلم خوب لا لا لند برنده شده بود،دست اندر کاران مهتاب هیچوقت جبهه گیری و مواضع 30 یا 30 نمی گرفتن.اینو مطمئننا باشید.

hamed224
03-01-2017, 09:16 PM
نمونه اش برخورد فرهنگی و قابل احترام عوامل فیلم مهتابه که زمانی که جایزه به فیلم دیگری داده شده به دور از جنجال روی صحنه آمدن و جایزشونو گرفتن و حرف و حدیث و اعتراض و بایکوت باقی نمیمونه. و حتی از آون طرف تهیه کننده لالالند چقدر زیبا و دوستانه خودش رو صحنه میمونه و جایزه رو به همکارش در فیلم مهتاب میده.
فرض کنید فیلم خوب لا لا لند برنده شده بود،دست اندر کاران مهتاب هیچوقت جبهه گیری و مواضع 30 یا 30 نمی گرفتن.اینو مطمئننا باشید.

همین فرق بزرگ بین فرهنگ ما و اونهاست ، ما همیشه برای هر پدیده ای یک دستی پشت پرده قائلیم ، همیشه فکر میکنیم یک عده دارن همه چی رو کنترل

میکنن برای همین به هر پدیده ایی مثل همین اسکار دیدمون متفاوته و اگر نتیجه مطابق میل ما نباشه میگیم اسکار رو قبول نداریم ، اونها خودشون از سازوکار اسکار

مطلع هستن و به انتخاب اعضای اکادمی احترام میذارن... هر چقدرم باب میلشون نباشه

ESR
03-02-2017, 12:13 AM
اگر پستم بی ربطه ببخشید..
بچه های تیم ترجمه..منتظر ترجمه مراسم باشیم یا نه؟؟

Nevah
03-02-2017, 02:37 AM
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/a/a6/Anonymous_emblem.svg

ShInOdA
03-04-2017, 02:21 AM
بنظرم دوستانی که ابهام و ... در مورد کلیت اسکار ، نحوه جایزه دادن ، تاثیر سیاست و .... قسمت امشب هفت رو دانلود کنند
>> مصاحبه بهروز افخمی با " اسی نیک نژاد " عضو اکادمی اسکار <<

P!NK
03-04-2017, 02:22 PM
من moonlight رو فقط بخاطر اینکه به عنوان بهترین فیلم سال انتخاب شد، دانلود کردم.

اصلا لذت نبردم، شاید شروعش برام جذاب بود، اما رفته رفته هرچی بیشتر جلو رفت افتضاحتر شد...

امتیاز من به این فیلم 5/10

امیدوارم بقیه فیلمهایی که نامزد شدن، ارزش دیدن داشته باشن