PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : Game of Thrones | بحث اپیزودیک | فصل هفتم , اپیزود اول

yaser63
07-17-2017, 08:39 AM
http://picoup.ir/images/16079582779835522827.jpg

Season 7, Episode 1, Dragonstone

.:IMDB:. (http://www.imdb.com/title/tt5654088/?ref_=ttep_ep1)

خلاصه داستان اين قسمت : در حالی که Jon Snow طرح دفاعی شمال را سازماندهی می کند Daenerys به وطن می رسد و در همین حال Cersei در تلاش برای آزمودن شانس خود می باشد+ (http://www.imdb.com/title/tt5654088/?ref_=ttep_ep1).

قوانین تاپیک:
1-این تاپیک مخصوص بحث پیرامون قسمت نخست از فصل هفتم سریال می باشد پس اگر این قسمت را مشاهده نکرده اید لطفا جهت جلوگیری از آشکار شدن محتوای اپیزود بدون خواندن پست ها,تاپیک را ترک نمایید درغیر اینصورت مسئولیت اسپویل شدن این اپیزود بر عهده خواننده مطلب می باشد.
2-از قرار دادن هرگونه مطلب و اسپویلر مرتبط با قسمت های آتی سریال در این تاپیک,چتباکس و... خودداری نمایید.اسپویلرهای فصل هفتم سریال صرفا و فقط در این (http://tvworld.info/showthread.php?t=46899) تاپیک قرار خواهد گرفت.
3-از قرار دادن مطالب به صورت کپی/پیستی از سایر سایت های پارسی زبان,لینک دانلود اپیزودهای مجموعه,تصاویر میمیک, خنده دار,تبلیغات,اسپم... در این تاپیک خودداری نمایید.
4-لطفا به شخصیت یکدیگر احترام گذاشته و از تبدیل بحث و گفتگو به مشاجره خود داری نمایید.هرگونه مطلب حاوی توهین و تمسخر سایر اعضا بدون اخطار توسط تیم مدیریت پاک خواهد گشت.

.:dl-topic:. (http://tvworld.info/showthread.php?t=48244&p=225518#post225518)

lady snow
07-17-2017, 06:08 PM
چرا سایت از دسترس خارج شده بود
شروع طوفانی آریا. اصلن فکرشو نمیکردم بخواد کل خاندان فری رو بترکونه. خیلی حال داد. ازون طرفم خیلی حال کردم پیشبینیم درست شد و آریا نمیره وینترفل. خدایی اگه میرفت دیگه داستان گات نبود میشد مث یه سریال دم دستی. حالا شاید وسط راه برندیک اینا رو ببینه اونا پشیمونش کنن برش گردونن شمال.
قسمت سم هم خوب بود. بهرحال کسی که تازه رفته سیتادل حدش همینه دیگه.
بیصبرانه منتظر رفتن جان به دراگون استون هستم. وقتی که اژدها میبینه چه حالی میشه. بهرحال خون اژدها داره دیگه:Smiley36:
فک‌نمیکنم یورن گریجوی هیچوقت بتونه جای رمزی رو بگیره. اصن در اون حد نیست

mockingbird
07-17-2017, 06:11 PM
نمره 8 از 10/ پسرای فری که کشته نشدن /اریا بر خلاف پیش بینی داره میره جنوب/سم شغل فصل پیش آریا رو به عهده گرفته/یورن از قضیه سرسی و جیمی خبر نداره؟یعنی تو جزایر آهنین خوشگلتر از سرسی نیس.خیلی مصنوعی و سریع متحد سرسی شد/اونجایی که سرسی به یورن میگه برادرتو کشتی/یورن میگه باید امتحانش کنی حس فوق العاده ی داره!(نکنه پیش بینیا بر عکس بشه سرسی جیمی رو بکشه؟)...بیلیش از کجا میدونست محافظ سانسا سگ شکاری رو کشته؟ من حدس میزنم از هویت پدر مادر جان خبره داره چون اپیزود بعدی تو سرداب خونه با جان درگیری پیدا میکن و تنها حربه ی که تو دستش داره همینه/اون غول چشم آبیا هم که وحشتناک بودن(نمیدونم هودرو هم توشون هست؟)/استارگریان هم که طبق معمول مث ند کله شق و مغرور و بی سیاست/سانسا استعداد سرکشی رو داره/کشور گشای فاشیست هم طبق معمول سریال رو با یه جمله بی معنی به پایان رسوند/

Achillies
07-17-2017, 06:15 PM
بخش اول این قسمت به نظرم بهترین بخشش بود، یعنی کاری که آریا استارک کرد. بقیه اش یه کم کسل کننده بود و بعضی جاهاش هم واقعا نیازی نبود پخش بشه، مثل تیکه ای که سرسی و برادرش داشتن در مورد دشمن ها و.... حرف میزدن، دیگه همه تماشاگران سریال اون چیزها رو می دونستن. ولی در کل خوب بود، به نظر میومد مقدمه چینی اتفاق های این فصل رو دارن انجام میدن تو این قسمت های اول. امیدوارم قسمت های بعد بهتر بشه. البته دنبال این نیستم که قتل و کشتارهای سریال بیشتر بشه، ولی خب حداقل تو یه قسمت یه ساعته اتفاق های بیشتری رخ بده.
نمره ای که ذادم هم 7 بود.
ممنون از دوستان مترجم، که سرعتی مثال زدنی داشتن:Smiley17:

yaldakh
07-17-2017, 06:20 PM
اولش خیلی حال کردم دم آریا گرم
تقریبا همه جا گذری زد
اد شیرانم که بعد اون سریال بسترده مثل اینکه فاز اینجور سریال تاریخیا گرفته بهشم میاد از صداشم که لذت بردیم

mohammad_rfr
07-17-2017, 06:27 PM
اولش که با حرکت عالیه آریا شروع شد آخرشم با اون تک جمله دنریس معلوم شد باید منتظر هیجان بیشتری باشیم
جان سانسا اونجوری که معلوم بود از قبل دارن به مشکل میخورن
سرسی و جیمی بد موقعی به اختلاف خوردن
هر چیو بشه پیش بینی کرد اینو نمیشه فهمید که چی تو سر بیلیش میگذره:Smiley15:
چه ارتشی شدن این وایت واکرا :Smiley19:
امتیاز 8 خوبه فکر کنم درکل یه سری مقدمه چینی بود برای آینده
"میخوام ملکه رو بکشم" :Smiley14:

Successful Man
07-17-2017, 07:16 PM
همه نوع استارک داریم:

یکی رهبر __________ند استارک

یکی قاتل جذاب ______آریا استارک

یکی احمق __________راب استارک

یکی جادو جمبلی _____برن استارک

یکی شوهر باز _______سانسا استارک

یکی سر کیفی ______ریکان استارک

شما هم فکر میکنید اونی که توی زندان کتابخونه بود داداش سوخته دنریس بود؟

Farc0da3lx
07-17-2017, 07:17 PM
قسمت اول سریال ، کم تر از پیش بینی طرفداران جذاب بود ، تنها جذابیتش ، این بود که بعد یک سال بازی تاج و تخت راه افتاد ، آریا نشون داد که یا باید همه گرگ ها کشت یا اونا شما رو اروم نمیزارن ، سانسا احمق ترین شخصیت سریال از اول بوده تا اینجا هم فقط قیافش زنده مونده ، یا نه همون فصل دوم باید سرشو هم میاوردن تموم بشه بره پی کارش ، جان رهبری میکنه ، و دنریس به خاک مادر برگشته ، فک کنم بهترین جای کارگردانی قسمت اول بازگشت دنریس بود مخصوصا اون صحنه که کنار ساحل و موسیقی پس زمینه اش :Smiley17:
اریا با راه خودش ادامه میده ، جان و بیلیش باهم رو به میشن ، و در قسمت بعد طوفان زاده ها شاید باهم دیدار داشته باشن ، جان و دنریس شاید و کلی شاید دیگه !!!!

ARCTIC
07-17-2017, 07:37 PM
پس از مدت ها انتظار به پایان رسید و قسمت اول به نمایش در آمد.
این قسمت سرشار از اشکالات و به طرز واضحی ضعیف بود.
در ابتدا "آریا استارک"خاندان "فری"را باترتیب دادن مهمانی مسموم میکند این درحالیست که در قسمت قبل(قسمت10فصل6)"والدر فری"را کشته بود وطی همین زمان کوتاه مهمانی برگزار کرد و همه را قتل عام کرد درحالی که هنوز سخنرانی جان "اسنو" تمام نشده یا شاید هم تمام شده و دوباره جان اسنو تمام اقوام شمال را دعوت کرده و سخنرانی میکند (اما با توجه به آنچه از آخر فصل 6 به یاد داریم دو سکانس بسیار شبیه هم هستن از لحاظ موقعیت قرار گرفتن افراد و...)
آیا بهتر نبود سخنرانی "جان اسنو"در ابتدای قسمت اول قرار میگرفت؟؟
نکته ی دیگر حرکت آریا به سوی "مقر پادشاهی(کینگز لندیگ)"و ملاقات با سربازان لشگر "لنیستر" و ایفای نقش "اد شیران"...
حال باید از خود بپرسیم این سکانس اساسا چه نقشی در روند کلی سریال داشت وچه چیزی را بر ما روشن میکرد؟؟جز قرار دادن نام یک خواننده در نام بازیگران سریال و شاید تحریک برخی افراد برای دیدن سریال...
اما gotبیننده و هوادار کم ندارد و نیازی به این سکانس ها نیست و وجود این قبیل سکانش ها فقط به سریال ضربه میزند
شخصیت دیگری که سریال به او پرداخت "هاند(سگ شکاری)"بود...
دیالوگ های بی معنا وخسته کننده او با سایر افراد پیروان"خدای نور"که هدفی نداشت جز اینکه نشان دهد اتفاقاتی که برای "هاند" و سایر افراد گروه رقم میخورد به دلیل خاصیست و به نوعی تقدیر اینگونه رقم زده اما بسیار خسته کننده و با دیالوگ هایی که تاثیر گذاری کمی بر بیننده دارند...
مقدمه چینی برای اتحاد "یورون گریجویی" و "سرسی"
در اینجا هم باز با سیل عظیمی از دیالوگ های بی معنی رورو هستیم ... مسلما کارگردانان سریال قصد دارند جای خالی شخصیت های منفی و منفور سریال نظیر "جافری" و "رمزی"را با او پرکنند اما در چند قسمت گذشته این شخصیت به قدر کافی شخصیت پردازی نشده وباید امید وار باشیم در قسمت های بعد چیز های بیشتری از او ببینیم...
در مجموع این قسمت چیزی بر اطلاعات بیننده اضافه نکرد همه چیز قابل پیش بینی بود( شاید از زمانی که "جان اسنو" زنده شد وسریال قهرمان محور شد پیش بینی کردن اتفاقات سریال آسانتر شده ) دنریس تارگرین هم آماده ی حمله و تصاحب تاج و تخت فرمانروایی هست و برن استارک هم به دیوار رسیده...
شاید یکی از بهترین سکانس های این قسمت نمایش ارتش وایت واکر ها و مردگان بود که به سوی دیوار در حرکت بودند...
در مجموع این قسمت یک قسمت متوسط رو به پایین بود بدون هیچگونه تعلیق و تاثیرگذاری و اتفاق منحصر بفردی
البته در فصل 6 هم تقریبا همین روند وجود داشت و همه چیز به قسمت های پایانی واگذار شد اما شروع سریال در فضل 6 بازهم به مراتب بهتر از این فصل بود
امتیازمن:3/10

vampire_sh17
07-17-2017, 07:58 PM
شما هم فکر میکنید اونی که توی زندان کتابخونه بود داداش سوخته دنریس بود؟
نه فکر کنم سر جورا بود

mockingbird
07-17-2017, 08:13 PM
به نظرتون منظور یورن از هدیه, شکست برادرزاده هاشه یا شیپور اژدها؟میشه با شیپور کنترلشون کرد؟

saeedporreza9
07-17-2017, 08:14 PM
بالاخره اومد و ما از سردرگمی رها شدیم!
خب واسه قسمت اول هیجان خاصی نداشت. اونجوری که شروع کردن با خودم گفتم چه شروعی ولی خب بعضی صحنه ها آبکی بود مثل صحنه های سگ شکاری یا سم.
8/10

vampire_sh17
07-17-2017, 08:16 PM
اپیزود 1 خیلی خوب بود واقعا از تک تک سکانس هاش لذت بردم
اریا که رسما ترکوند عالی بود حرکتش و اینکه خادم خدای بی نهایت چهرست چون از چهره ها استفاده میکنه :Smiley35:
نگاه های تورموند به برین هم خیلی باحال بود:Smiley14: یورون شخصیت خیلی خفنی میشه ولی فکر نکنم هیچ وقت به پای اسطوره ای مثله رمزی برسه >:)
اونجایی که سرسی و جیمی داشتن به کشتی های یورون که داشت میومد نگاه میکردن و سرسی گفت اون یه ملکه میخواد قیافه جیمی عالی بود :Smiley14: تیکه پرونی های یورون به جیمی خوب بود
سم بیچاره هم که شغل پیشین اریا پیش گرفته
دلم واسه سر جورا خیلی سوخت گناه داشت :Smiley24:
جان و سانسا خوب پیش میرن فک کنم بیلیش بدونه پدر و مادر واقعی جان کین
تو پرومو دیدیم که احتمالا اریا نایمریا پیدا میکنه :Smiley36:
امیدوارم با سگ شکاری رو به رو بشه دیالوگ های سگ شکاری هم خیلی خوب بود فقط اونجایی که تو اتیش یه چیزایی میدید متوجه نشدم کوه نوک تیزی که میگفت کجاست:Smiley39:
لیدی مورمنت که عالیه خیلی باحاله
فک کنم هدیه ای که یورون میخواد به سرسی بده شیپور اژدها باشه (البته اگه تو سریال این شیپور جود داشته باشه تو کتاب بود )اگه شیپور نباشه به احتمال زیاد تیریونه
کشف سخره دراگون گلس سم هم عالی بود :Smiley35:
فک کنم سم سر جورا درمان میکنه و جورا هم از دنریس اجازه میگیره که از اون سخره دراگون گلس واسه نبرد با وایت واکر ها استخراج کنن
به هر حال امیدوارم جورا درمان بشه :Smiley69:

پ.ن: به نظر من یکی یا دوتا از اژدها های دنریس میمیرن یا اگه یورون به سرسی شیپور اژدها هدیه بده سرسی بتونه ویسریون و ریگال رام خودش بکنه ولی دروگون به مامانش خیانت نمیکنه :Smiley14:

Sσнєiℓ
07-17-2017, 08:52 PM
برخلاف گفته برخی از دوستان، از دید من این قسمت بهتر از حد انتظار بود. ستاره تابان اپیزود بلاشک آریا استارک بود. هر دو قسمت مربوط به آریا عالی بود.
دیالوگها بخصوص بخش قتل عام فری ها و سندور کلیگین عالی بودند.
بخشهای مربوط به سرسی و جیمی بعضا ضعیفتر از انتظارات بود.
اما... بعنوان یک طرفدار جیمی کلکلهای جیمی و یورن گریجوی توجهمو جلب کرد. بخصوص قسمتی که به جیمی طعنه زد.
ضمنا نفهمیدم چرا آریا داره میره جنوب؟ برو پیش خونواده ات باو. :Smiley36:

9/10

KING STANNIS
07-17-2017, 09:11 PM
http://picoup.ir/images/20582991426287861175.png

استنیس کجایی؟دقیقا کجایی؟قلعه بدونه فرمانروا...صندلی بدونه فرمانروا....ای وای من...Dragon stone بی تو صفایی نداره...

maasoudn
07-17-2017, 09:26 PM
استنیس کجایی؟دقیقا کجایی؟
استنیس غصبی ازش استفاده میکرد تازه اومده دست صاحابش :Smiley35:

در کل اپیزود نسبتا ضعیفی بود و البته خوب اولین قسمت بود و میخواست موقعیت فعلی هرکدوم از شخصیت ها رو بیشتر نشون بده
نکته دگ اینکه نمیدونم چرا از بازی آریا استارک خوشم نمیاد بنظرم بد بازی میکنه

naafas
07-17-2017, 09:34 PM
بعد یه سال انتظار عالی بود نمیشه توقع داشت قسمت اول طوفانی باشه باید مقدمه چینی کنن.آریا شخصیت محبوب من با کشتن خاندان فری رسما ترکوند حالا هم که راه جنوب در پیش گرفته آیا خبر داره که جان و سانسا تو وینترفل ن یا نه ؟؟ به نظرم حرفای سانسا به جان درسته جان توی سیاست باید باهوش تر عمل کنه ولی استارکها کلا یه ذره کم عقلن. خیلی دوس دارم بدونم عشق جیمی و سرسی به کجا میرسه آخرش. هدیه یورون چی میتونه باشه؟؟ سم هم که ایول بهش خوب چیزی کشف کرد اون دست هم جورا مورمنت بود کاش سم بتونه درمانش کنه. قسمتهای سندور کلیگین خسته کننده بود این خونه هم فکر کنم همون خونه ای بود که آریا و سگ شکاری یه شب توش موندن یه پدر و دختر زندگی میکردن فرداش کلیگین پولاشونو دزدید و رفتن فصل ۴ فکر کنم.

jackie aprile
07-17-2017, 10:39 PM
همون سکانس اول آریا نمره 9 رو واسه این اپیزود حلال میکنه
جان بالاخره یه سیاستی از خودش نشون داد. جان به یک شمال متحد و یکپارچه و بدون کینه و بدون انگیزه خیانت پشت سر خودش احتیاج داره. اگه کاراستارک ها و آمبرها رو تنبیه میکرد، اونا میشدن منبع آشوب و فتنه. بعد هم وفاداری و اتحاد چند هزار ساله رو که آدم بخاطر خیانت یک رئیس خاندان نمیذاره کنار. کارساتارکها و آمبرها چند هزار سال پرچمدار و وفادار به استارک ها بودن
سانسا واسه من ژشت دانای کل و چرچیل رو میگیره
اونجایی که داشت واکرها و وایت واکرها رو نشون میداد، من وون وون رو دیدم. دقیقا همون چشمی که رمزی آخرین تیر رو بهش زد، آبی بود. به نظر شما هم وون وون بود؟ چون منطقا وون وون نباید باشه. تو وینترفل مرد و جان بهتر از هر کسی میدونه که جسدها رو باید آتیش بزنه. خلاصه بعدا معلوم میشه

سیتادل مگه یک دانشگاه نیست؟ چرا بازاشتگاه داره؟ کیا اونجا زندانی هستن؟ اون کی بود که آمار دنریس رو از سم تارلی میگرفت. نکنه سر جوراه مورمونت باشه و بخاطر اون مریضیش موش آزمایشگاهی و سوژه تحقیقات اساتید سیتادل شده باشه؟

شروع بسیار خوبی داشت این فصل

Daisy
07-17-2017, 11:08 PM
عالی بود
تقریبا یه نمایی از همه نشون داد و همین طور راهشون رو در ادامه این فصل
روز مرگی سم هم نقطه بامزه این قسمت بود

دلم برای استنیس تنگ شده :Smiley15:
پ ن : کسانی که نمره ده به این قسمت ندادن ، صبر کنید کل فصل تموم شه بعد همه قسمت ها رو پشت سر هم ببینید ، تا بیشتر از این امتیاز سریال رو خراب نکنید :Smiley69: با تشکر

WALKING DE4D
07-17-2017, 11:33 PM
6/10
توقع خیلی بیشتری از این فصل داشتم تعداد قسمت کم کردن ولی بازم همون راه فصل های گذشته ادامه میدن اریا انتقام استارک ها رو از فری ها گرفت

قسمت کتابخونه مشخص سر جورا مورمنت بود ک سراغ دنریس میگرفت
وایت واکر که به دیوار نزدیک میشن جمله اون استاد داخل کتابخونه جالب بود که این ترس همیشه بوده ولی دنیا ادامه داشت و دیوار جلوشونو گرفت
بقیه داستان فقط زمینه سازی بود در کل انتظار خیلی بیشتری از این فصل داشتم

اضافه شده در : 3 minutes

اونجایی که داشت واکرها و وایت واکرها رو نشون میداد، من وون وون رو دیدم. دقیقا همون چشمی که رمزی آخرین تیر رو بهش زد، آبی بود. به نظر شما هم وون وون بود؟ چون منطقا وون وون نباید باشه. تو وینترفل مرد و جان بهتر از هر کسی میدونه که جسدها رو باید آتیش بزنه. خلاصه بعدا معلوم میشه

وون وون ک این سمت دیوار مرد اونی که ما هم دیدم مربوط به اون سمت دیوار و ارتش وایت واکر ولی ممکن هودور جز ارتش واکر ها شده باشه

Mv1093
07-18-2017, 12:01 AM
قسمت معمولی بود البته با یه شروع خوب :-)

هی دارن جو میدن برا یه نبرد خفن! از اونجا که دوباره مث فصلای دیگه قسمت ۹ نداریم و فصل ۷ قسمته , خدا به خیر کنه فقط 😂

و فقط دعای سگ شکاری ..... :-)

از پدر میخواهیم در مورد ما با ترحم قضاوت کند و از مادر میخواهیم .... ام ... F*** ! بقیشو یادم نیست :Smiley36:

nasim777
07-18-2017, 12:02 AM

سیتادل مگه یک دانشگاه نیست؟ چرا بازاشتگاه داره؟ کیا اونجا زندانی هستن؟ اون کی بود که آمار دنریس رو از سم تارلی میگرفت. نکنه سر جوراه مورمونت باشه و بخاطر اون مریضیش موش آزمایشگاهی و سوژه تحقیقات اساتید سیتادل شده باشه؟

شروع بسیار خوبی داشت این فصل

منم فکر میکنم مورمونت توی سیتادل درمان بشه درواقع به قول شما یه ازمایشگاه برای درمان بیماری هاهم داره همونطور که اون استاد را در حال کالبدشکافی دیدیم

وون وون را مظمئنا سوزوندن اما غولای دیگه ای هم پشت دیوار بودن

اون دوستانی که از رفتن اریا به کینگزلندینگ تعجب کردن باید در جوابشون گفت که اریا داره بلک لیستش را پیش میبره و فعلا نوبت سرسیه که مطمئنا این فصل خودشو به کشتن میده

هدیه یورون به سرسی به نظر من شیپور نیست یه شخصه که میتونه هرکسی باشه بالاخره سرسی دشمن زیاد داره

EYE
07-18-2017, 12:30 AM
بیشتر زمینه چینی بود و اون طوفانی که انتظار داشتیم ازش خبری نبود چندان !
8/10
بهترین کرکترا همچنان سرسی و جیمی+ لیتل فینگر میباشن.از سکانساشون لذت میبرم...
*توی سیتادل هم اون جورا بود

nasim777
07-18-2017, 12:38 AM
هیچکس ظاهرا به اندازه من برای برن هیجان زده نیست!
نمیدونم کی میخوان مدت زمان بیشتری را به برن اختصاص بدن!:Smiley39:

جاش بود که از تازی و سم و اون گردهمایی بی مورد! اریا و سربازان کم میکردن و به برن یا تیریون اضافه میکردن:Smiley35:

masoud 99
07-18-2017, 01:28 AM
این قسمت در واقعا یک آرامشی قبل از طوفانه یک قسمت خیلی اروم بدون هیجان خاص
آریا همچنان در پی هدفشه که انتقامه و ملکه رو هم میکشه.
سانسا باز گول میخوره بلیش داره روش کار میکنه اون سوالش که چرا خوشحال نیستی خیلی موزیانه بود.
در بین همه درسترین تفکر جان اسنو داره که دشمنی باهم باید فراموشی کرد و در مقابل شاه شب متحد شد .
برن هم به دیوار رسید باید دید موقعه حمله احتمالی واکرها به دیوار چه خواهد کرد.
سم هم داره اطلاعاتی خوبی بدست میاره که برا جان اسنو میفرسته.
یورن و سرسی هر دو کاملا به هم اعتماد ندارن خودشونم میدونن اما با هم ازدواج میکنن.
اونم که تو زندان کتابخونه بود بنظر من جورا بود رفته اونجا که خودشو درمان کنه.

nosheh
07-18-2017, 04:43 AM
بالاخره اومد و ما از سردرگمی رها شدیم!
خب واسه قسمت اول هیجان خاصی نداشت. اونجوری که شروع کردن با خودم گفتم چه شروعی ولی خب بعضی صحنه ها آبکی بود مثل صحنه های سگ شکاری یا سم.
8/10

:Smiley10:

به شخصه بسیار از صحنه های سم لذت بردم!

اضافه شده در : 3 minutes

به شخصه از قسمت اول بسیار لذت بردم!
متعصبانه هم نگاه نکنیم بابا این همه اتفاق افتاد!
در مورد سانسا که همه می گن احمق هست... باید بگم تربیت نشده برای متفکر بودن! ( در ادامه گفتگوش با جان اینو مشخص می کنه)
و الان تبدیل شده به یک زن کینه جو که زمونه حالشو گرفته و از سرسی هم الهام گرفته!
شما سانسا رو ده سال بعد در نظر بگیرین میشه شبیه سرسی خخخخخخخخ
خدایی چه بلاهایی اون رمزی و .... سرش نیوردن!

گفتم به خانم ها نگین احمق :Smiley36::Smiley36::Smiley36::Smiley36::Smiley36:

wishtasp
07-18-2017, 11:44 AM
به عنوان اپیزود اول خوب بود نمیشد انتظار داشت که از همین اول طوفانی شروع بشه

ارتش مردگان رو دیدیم که در حال حرکت بود و نکته جالب وجود جاینت ها در این ارتشه که قبلا ندیده بودیم و خیلی اونا رو ترسناک تر میکنه
طبق چیزهایی که هاوند در آتش دید اونها دارن به سمت قلعه ای از دیوار میرن که کنار دریاست یعنی همون جایی که قراره تورموند افرادشو ببره و مستقر کنه

نکته دیگه اینه که بالاخره دست بیلیش چه جوری برای سانسا و جان رو میشه؟ ... حتی آریا هم صحنه ای که بیلیش به ند استارک خیانت کرد و خنجر روی گلوش گذاشت رو ندید
تنها دو نفر از کسایی که عازم وینترفل هستن میتونن از این موضوع خبر داشته باشن... یکی برن و دیگری هاوند که در تالار حضور داشت و این صحنه رو دید

فکر میکنم از اپیزود 3 شاهد هیجان بیشتری باشیم

raymond
07-18-2017, 12:04 PM
با سلام خدمت دوستان عزیز تی وی ورلد . سال به سال موقع پخش گات من میام بر بحث(گرچه حواسم از دور به همچی هست).
خب در مورد قسمت اول نسبتا خوب بود ولی اونقدر هیجان سال پیش و قسمت اول فصل شش نداشت ولی باز هم ستودنی بود. صحنه کشته شدن کل خاندان فری توسط اریا هم حرف نداشت و اون سخرانی جالبی که انجام داد (اخرم نفهمیدیم صدا رو چجوری تقلید میکه :Smiley14:). برن هم به دیوار رسید و اد بنده خدا رو هم دیدیم. سخرانی جان و موسیقی متن زیبای استارک ها عالی بود و لیانا مورمنت که مثل همیشه عالی. فقط سانسا یکم منو میترسونه چون عطش عجیبی برای قدرت پیدا کرده. ولی همونطور که دیدیم هنوز به بیلیش بها نمیده ولی میترسم کم کم به حرفاش گوش بده. برای سم بدبخت خیلی خندیدم و معلوم شد استاد شدن همچین کار اسونی نیست. برای صحنه سرسی بگم که اصلا برای من چیز جالبی نداشت . ورود دنریس بسیار جالب و با موسیقی متن زیبای خاندان تارگاریان همراه بود که جزو صحنه های جالب این فصل بود. باز باید یک هفته صبر کنیم :Smiley15:

modern_gesprach
07-18-2017, 12:25 PM
قسمت اول مثل هر فصل با روندي آروم و زمينه بندي براي اپيزودهاي توفاني آينده شروع شد
از اونجايي كه 7 قسمت هست احتمالا بايد اتفاقات و هيجان هاي بيشتري رو تو هر قسمت شاهد باشيم
ورود حماسي دنريس به زادگاهش بهترين بخش اين قسمت بود

Lou Bloom
07-18-2017, 12:36 PM
لطفا یکی توضیح بده پایان فصل قبل به چه شکل بود، پاک از یادم رفته. :Smiley34:

prongz
07-18-2017, 01:23 PM
شدت اسپویل به قدری زیاد شده که حتی اگه همون قسمتم دیده باشی شده با پروموی قسمت بعدم برات اسپویل میکنن :| نکن عزیز من تاپیک تیتر خورده بحث اپیزود اول نه پیشبینی اپیزود بعدی .شاید یکی نخواسته بشیه پرومو ببینه

پ.ن :اد شیران چی میگفت اون وسط؟؟

lady snow
07-18-2017, 04:20 PM
دیشب توییتهای خارجی رو میخوندم. تقریبا نود درصدشون درباره سکانس اد شرین توییت کرده بودن. راستش برای من جذابیت خاصی نداشت شاید چون فن اد شرین نیستم.
یه توییت جالبم درباره سانسا دیدم. یکی نوشته بود «سانسا داره شبیهه سرسی میشه. به مدل موهاش دقت کنید.» انقدر جالب بود برام رفتم دوباره سریال پلی کردم سکانس سانسا رو دیدم.:Smiley14:

vampire_sh17
07-18-2017, 04:44 PM
لطفا یکی توضیح بده پایان فصل قبل به چه شکل بود، پاک از یادم رفته.
خلاصه اپیزود های اخر سیزن هفت -_-
به طور خلاصه سرسی زد سپت و مارجری و کلا همشونو ترکوند تامن(سیب زمینی) هم وقتی دید که سپت نابود شد خودشو پرت کرد پایین به رحمت خدا رفت:Smiley14: سرسی هم شد ملکه وستروس و سر گرگور فرستاد لیدی شیم شکنجه بده>:)
جان و سانسا وینترفلو از رمزی گرفتن و رمزی دادن به سگ ها بخورنش جان شد کینگ این د نورث:Smiley121:
اریا بالاخره ویف کشت و تبدیل به هیچکس شد و به سمت کینگز لندینگ راه افتاد :Smiley35:
تئون و یارا گریجوی رفتن پیش دنریس با یه عالمه کشتی و دنریسو ملکه خودشون اعلام کردن و با کشتی ها ارتش دنریس و اژدها هاش و تیریون و وریس و غیره راه افتادن طرف وستروس:Smiley10:
لیدی اولنا هم رفت دورن تا با حرومزاده های اوبرین و الریا سند متحد بشه
از اون طرف هم نایت کینگ با ارتشی از مرده ها(که فکر کنم هودور هم توشون باشه:Smiley24: ) داره به دیوار حمله میکنه
همین ._.

Ali Abrandabad
07-18-2017, 09:05 PM
انتظار چنین شروعی را داشتیم سکانس آریا بی نهایت عالی بود همچنین اختلاف نظر بین جان و سانسا حضور اد شیرن هم بسیار زیبا بود
نمره من به این قسمت 9 از 10
اگر می خواید زودتر از پخش GOT در اینترنت از شبکه رسمی (HBO) هر هفته ببینید یکشنبه ها ساعت 23:30 به این صفحه در اینستاگرام مراجعه کنید لایو می ذارم sammirjalili

Sσнєiℓ
07-18-2017, 09:29 PM
یک مساله که ذهنمو مشغول کرده نشون دادن اون غوله در ارتش مرده هاست. به نظر میومد این همون وون وون باشه که در فصل قبل رمزی تیری به چشمش زد.

مساله اینه که در صورت درست بودن این فرض، قضیه فقط به وون وون محدود نمیشه. شاید هرکی میمیره به ارتش مردگان بپیونده، نه؟ :/ یعنی ممکنه همه شخصیتهای کشته شده مثل راب رو هم در ارتش مردگان ببینیم؟

yaldakh
07-18-2017, 09:51 PM
نه فکر نمیکنم وون وون باشه به جز وون وون قدیما غول های دیگه ای هم بودن
ولی فکر میکنم هودور توشون ببینیم

jackie aprile
07-18-2017, 10:39 PM
یک مساله که ذهنمو مشغول کرده نشون دادن اون غوله در ارتش مرده هاست. به نظر میومد این همون وون وون باشه که در فصل قبل رمزی تیری به چشمش زد.

مساله اینه که در صورت درست بودن این فرض، قضیه فقط به وون وون محدود نمیشه. شاید هرکی میمیره به ارتش مردگان بپیونده، نه؟ :/ یعنی ممکنه همه شخصیتهای کشته شده مثل راب رو هم در ارتش مردگان ببینیم؟

منم تا الان شک زیاد داشتم ولی الان رفتم اپیزود نبرد حرامزادگان رو نگاه کردم. وون وون روی قسمت های متفاوتی از سرش زخم داشت در لحظه مردن. البته تیر به چشم چپش خورد.

lady snow
07-18-2017, 10:42 PM
http://picoup.ir/images/15701584118059617770.png (http://picoup.ir/)

nasim777
07-18-2017, 11:21 PM

به نظر من وون وون نبوده جسدشو صد درصد سوزوندن گیرم نسوزونده باشن چطوری بی سر و صدا رفته اونور دیوار؟!
راب هم اصلا امکانش نیس وایت واکر باشه چون اینور دیوار بوده اما هرکی اونور دیوار مرده و سوزونده نشده ممکنه تبدیل شده باشه مث هودور که بچه ها گفتن یا حتی بنجن! اگه از اون ماهیت قبلیش خارج شده باشه

Longmire
07-18-2017, 11:45 PM
یه شروع عالی. همین اول کار یه خاندان کلا نابود شد. اصلا فکرشو نمیکردم آریا باشه. قسمتی هم که ارتش واکر ها دیده شد ون ون هم بینشون بود فکر کنم همه متوجه شدن
تو شمال هم که ظاهرا سانسا و جان به مشکل میخورن به لطف بیلیش. نکته دیگه ای هم که دیدم کلبه ای بود که کلیگان و بقیه بهش رسیدن. اون مرد و بچش تو چند فصل پیش آریا و کلیگان رو مهمون کردن که کلیگان هم پولاشونو دزدید
با سکانس دنریس هم که حال نکردم. هنوز بهش نمیخوره این بخواد بشه ملکه هفت اقلیم

Yellow King
07-19-2017, 12:12 AM
شروع طوفانی داشت خیلی یعنی حال کردم با آریا! :Smiley30: تعجب کردم گفت داره میره جنوب فکر میکردم بره پیش خواهر برادرش و اینکه اون حرفشهم که گفت میخواد ملکه رو بکشه احتمال میدم نقشش همین باشه ولی بعید میدونم موفق بشه شاید تو همین راه بمیره. اد شیرن رو هم قبلا اسپویل شده بود برام -_- ولی آهنگ خیلی قشنگی بود میخوند
تیتراژ که شروع شد من که توم عروسی بود از خوشحالی بعض تو چشام جمع شده بود
سوالی که برام پیش اومده بود این بود که چرا هیچکی نرفته بود تو درگون استون :| من که جای مردم بودم میرفتم بریز و بپاش میکردم تو قلعه دو تا سرباز هم حتی نبودن! دیالوگ آخرش خیلی خوب بود ولی Shall we begin. خیلی زود تموم شد این اپیزود جا خوردم یخورده :/

اونایی که میگن اون غوله ون ون بود مثل اینکه یادشون رفته ون ون تو وینترفل مرد! :| چجوری میتونه جسدش رفته باشه اونور دیوار؟! :| یه غوله دیگه است مگه فقط همین یدونه بود اونایی که قبلا مرده بودنه

9/10

WALKING DE4D
07-19-2017, 12:36 AM

برادر من وون وون این سمت دیوار کشته شد واکر میتونن مرده های اطرافشونو زنده کنن نه اینکه وون وون این سمت بمیره بعدش که زنده شد جسمش برواز کنه بره اون سمت دیوار:Smiley14:

قسمت ۱ بجز ۲ صحنه مربوط به اریا دیگه چیز دیگه ای جز ابندی نداشت انتظار داشتم قسمت ۱ طوفانی ببینم بخاطر اینکه تعداد قسمت هارو کم کردن ولی بازم اب بندی زیاد داشت
خیلی از صحنه ها میتونست کات داده بشه و تکلیف خیلی چیزا مشخص بشه

من شک ندارم هدیه سرسی شیبور ازدها و تو تریلر غافلگیر شدن دنریس دیده بودیم :Smiley35:

alisoltani87
07-19-2017, 12:53 AM
توی زندان سرجوراه بود با دست سنگی

ESajad
07-19-2017, 01:52 AM
اول از همه انچه گذشت این قسمت خیلی به جا بود خیلی از داستان و شخصیت ها و اتفاقات فصل قبل رو یاداوری کرد
قسمت هیجان انگیز این قسمت اریا بود تا والدر فری رو نشون داد متوجه شدم اریا نقشه ای برای این خاندان داره
از این کارش خیلی لذت بردم و امیدوارم این بلا سر باقی هم بیاره
تو فصل های قبلی سانسا نشون داد خیلی بی فکره و تصمیماتش هم خیلی ساده لوحانه است
در این قسمت هم شکاف و رخته ای که لیتل فینگر نیاز داشت رو بهش داد تا راحت تر بتونه بین سانسا
و جان اسنو شکاف و جدایی ایجاد کنه تا به هدفش برسه سانسا هدفش کمک به جان اسنوست میخواد انتقام خانوادش رو بگیره
ولی سیاست وقدرت تصمیم گیر یخوبی نداره بر عکس جان که برای رسیدن به هدف از تمام گذشته ها میگذره
اون غول هایی که تو ارتش مردگان بودن غول هایی بودن که احتمالا دوستان جان تو نبرد دیوار کشتن چون از نسل غول ها سه تا مونده بود
وینترفل هم خیلی از دیوار دوره دو تا شون پای دیوار مردن قسمت
الان یک جنگ و شاید هم اتحاد بین دنریس و جان اسنو بوجود میاد و اونم به خاطر شیشه اژدهاست
هنوز مشخص نیست جان چه طور به شیشه های اژدها میرسه شاید مجبور بشه عمه ی خودش رو بکشه شایده هم نه
کلا داستان خیلی جالبی بوجود اومده هنوز مشخص نیست ازور اهای پیشی بینی شده کیه فک میکنم جان باشه
شخصیت یورون گریجوی هم خیلی جذابه قراره این شخصیت بدتر از جافری و رمزی براتیون باشه

Sσнєiℓ
07-19-2017, 10:00 AM
کمی درباره سکانس ارتش مردگان و اون غول تحقیق کردم. نکته ای که وجود داره اینکه برن میتونه وقایع آینده رو هم ببینه و چه بسا وایت واکرها و ارتششون در آینده از دیوار رد شده و سپس اجساد کشته شده های جنوب دیوار از جمله وون وون رو به ارتش خودشون تبدیل کنند.

البته گفته شده جان اسنویی که همیشه انقدر روی سوزوندن اجساد اصرار میکرد بعیده حماقت کرده باشه و جسد وون وون رو نسوزونده باشه. خاک کردن اون هزاران اجساد کشته های جنگ و مخصوصا وون وون دشواری زیادی داشت و احتمالا سوزوندنشون راحت تر هم بود.

اما در مورد اینکه اون غول واقعا وون وون بود یا نه هم نمیشه اثبات صددرصدی کرد که بوده یا نه. ولی فوکوس دوربین روی چهره اون و چشم چپش که آبی بود به نظر من چندان با عقل جور درنمیاد مگر اینکه اون غول وون وون بوده باشه.

در صورت درست بودن این فرضیه دیوار خراب خواهد شد و ارتش مرده ها از آن عبور خواهند کرد. :Smiley104:

Sheibani
07-19-2017, 10:50 AM

خیر ، ربطی به وون وون نداره، اگر دقت کرده باشی 3 تا غول بودند نه یکی .

اضافه شده در : 6 minutes

http://uupload.ir/files/0qf2_vv.jpg

Yellow King
07-19-2017, 11:01 AM
اما در مورد اینکه اون غول واقعا وون وون بود یا نه هم نمیشه اثبات صددرصدی کرد که بوده یا نه. ولی فوکوس دوربین روی چهره اون و چشم چپش که آبی بود به نظر من چندان با عقل جور درنمیاد مگر اینکه اون غول وون وون بوده باشه.

بنظر من که فقط میخواست نشون بده که حتی غول ها هم میتونن تبدیل به زامبی بشن

nasim777
07-19-2017, 02:18 PM
پیام های بازرگانی:Smiley36:

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcS1eHlvX3fDm1Z1vsR1rQMt8zwEEj3Tr IetEQeI6kCk9IbN6DGdpA

http://thethings1.imgix.net/wp-content/uploads/2017/05/aaa-55.jpg?auto=format&cs=tinysrgb&q=50&w=480&h=477&fit=crop

http://thethings1.imgix.net/wp-content/uploads/2017/06/aaa.jpg?auto=format&cs=tinysrgb&q=50&w=466&h=622&fit=crop

OBRIN MARTEL
07-19-2017, 02:19 PM
به نظر من بهترین شروعی بود که می شد برای فصل 7 در نظر گرفته

هردو سکانس مربوط آریا خیلی جالب بود و بالاخره اد شیرن رو ملاقات کردیم :Smiley36:

دنریس هم طبق اخبار و اسپویلر ها بالاخره به دراگون استون رسید

بخش سموئل تارلی هم که از همه بخش ها بهتر بود :Smiley19:

هاوند هم مثل اینکه قراره یه کارایی بکنه

خلاصه وایسیم ببینیم چی میشه

و درآخر 8.5/10

manowar
07-19-2017, 08:01 PM
شروعش خوب بود اما اکثر اوقات دستم رو کلید جهت بود و رد می کردم،چون دیالوگ ها اکثراً چیزی نبود که اگه از دست بدیم اتفاق خاصی بیفته

mahan birabt
07-19-2017, 08:26 PM
بازهم شاهکاری دیگر..سکانس بعد از تیتراژ عالی بود...به معنای واقعی کلمه نشون داد شاه شب بودن یعنی چی!!

یورون هم نشون داد به شخصیتش بیشتر توجه شده. سکانس های آریا هم عالی بودند....موسیقی و نماهایی که نشون میداد (سیتادل و دراگون استون ) مثل همیشه عالی

درمورد هدیه یورون هم بعیده شیپور باشه چون گویا کلا این شیپور ها ( 2تاش ) حذفن از سریال

اما سکانسی که حال و احوال سم را هم نشون داد عالی بود...من خودم هم داشتم بالا میوردم

صحبت های سرسی راجع به تریون هم جالب بود...

اون یارو هم تابلو بود جورا مورمنت بود دیگه (نیازی به شک نیست )

نمره من 9 از 10

vampire_sh17
07-19-2017, 08:50 PM
من هر جوری حساب میکنم اون غول نمیتونه وون وون باشه چون اونو تو وینترفل کشتن و جان حتما بدنشو سوزونده ولی مشکل اینجاست قیافش خیلی شبیه وون وون بود :Smiley39:

Sir Nikk
07-19-2017, 08:53 PM
با سلام به گات فن های عزیز
شروع فصل خوبی، اکثر منتقدها نظر بسیار مثبتی داشتند و بقولی پایلوت فصل بود تا خطوط فصل رو شکل بده، من کلا نظرم مثبت بود
به نظر من تنها نقطه ضعف سریال بخش جان و سانسا بود که رسما سانسا داره تو مخی میشه
آریا فوق العاده بود مخصوصا وقتی نشون داد تو احساسی ترین حالتش که سرباز لنیستری گفت دخترا هوای باباشونو دارن تا بهش گفتن چرا جنوب حرف بزرگی زد که همه فکر کنن دروغه
سم بهترین سکانس هاش بعد از اینکه با این دختره آشنا شد رو بازی کرد
دوستان معلوم نیست اون غول کیه، معلوم نیست این تصاویر برای چه زمانی و مکانیه، پس شاید ون ون باشه شایدم نه، اما اگر ون ون باشه رسما باید فاتحه کل وستروس رو خوند همه میشن وایت واکر
دوست داشتنی ترین سکانس هم سکانس زیبای هاوند بود، وقتی اون پدر و دختر رو که خودش ولشون کرد رو این بار به آرامش رسوند
هاوند خیلی خوب شده و داره به شخصیت محبوب تری بدل میشه که احتمال مرگش هست، همین طور تورموند که داره میره جایی که سلاخی بشه

New_Sense
07-19-2017, 10:21 PM
فصل هفتم سریال بازی تاج و تخت هم شروع شده و بازهم مثل همیشه شور و شوق و گرمی تابستانی رو توی انجمن باید ببینیم .

واقعیتش بعضی از نکات خیلی جالب و جذاب رو توی اولین قسمت فصل هفتم دیدم که به نظرم از انصاف به دور هست که بررسی نشه ؛ تقریبا تمامی نظرات رو خوندم و دیدگاه های مختلفی هست ؛ و یه عده خیلی با دیالوگ ها ارتباط برقرار نکردن و یه عده هم دوست داشتن ؛ ولی به نظرم این فصل با شروعش ؛ شروعی خیلی خوب و جذابی داشته و فکر میکنم تمامی نکاتی که از هر شخصیت و خاندان به نمایش گذاشته دقیقا همون چیزی هست که باید توی اولین قسمت به نمایش بذاره .

توی صجنه های ابتدایی قبل از شروع تیتراژ شما یک مرور چند دقیقه ای میبیند از سیر اتفاقات مهم توی فصل قبل که این خیلی خوبه ؛ و نکته جذابش اینجاست که صحنه اتمام این مرور با مرگ والدرفری توسط آریا هست ؛ و بعد از آرم شبکه hbo باز هم با والدر فری سریال شروع میشه . جذابیت این صحنه که به نظرم هوشمندی بسیار بالای عوامل سریال رو دارا هست ؛ اینکه بیننده کاملا غافلگیر میشه ؛ و توی ذهنش فرضیه چینی میکنه ؛ احساس میشه که فلش بک به گذشته زده شده و والدر فری قبل از مرگش داره سخنرانی میکنه و این دقیقا شروع به شدت عالی برای بیننده هست ؛ و دقیقا سریال با نابود کردن یک خاندان به طور کامل در سکانس اول نشون میده که این فصل دیگه شوخی نداره ؛ و مرگ زودتر از اون چیزی که فکر کنید میاد ؛ و نکته جالب دیگه اون این هست که آریا به تنهایی و بدون هیچ لشکر کشی دودمان یک خاندان رو به فنا میده ؛ این نشون دهنده قدرت مندی زنان دقیقا توی این فصل هست و مصداق بارز جنگ ملکه ها هست ؛ هرچه فصل های قبل ما شاهان مختلف رو داشتیم و فرماندهان زیرک ؛ این فصل ما زنان جنگجو و ملکه های زیرک رو میبینیم .
(در مورد دوستی که گفت چطور آریا بی چهره میشه ولی تقلید صدا والدرفری رو انجام میده ؛ باید اینطور بگم که توی هنر نمایشی منطق و اصول حرف اول نمیزنه و وقتی یک سریال پایه گذاری و اساسش رو غیر از اتفاقات واقعی گذاشته وجود چیزهای خارق العاده و عجیب غریب هست پس باید این نکته رو فراموش نکنیم بی چهره شدن هم راه و روش نمایشی هست برای نشون دادن سیر داستان ؛ نباید به دنبال ریز جزییات منطقی گشت اصولا توی چنین داستانهایی )

بازهم نکته جالب که فکر میکنم باید بهش دقت شه ؛ اریا توی آخرین جملش به دختره میگه بگو که زمستان خاندان فری از راه رسیده ؛ و دقیقا بعد از تیتراژ ما اون ور دیوار رو میبینیم که زمستان واقعی رو نشون میده و اومدن وایت واکر ها و رهبرانشون ؛ نکته ای که همراه اومدن طوفان هست اینه که سرعت اومدن وایت واکرها به شدت بالا هست ؛ دقت کنید این سرعت اومدنشون دقیقا همون حرفهایی هست که تمامی شخصیت هایی که فصل های قبل زمستان سخت رو دیده بودن و میدونستن زمستان داره میاد و بهش اشاره داشتن ؛ و خب وحشت و دلهره آورترین صحنه هم وجود سه تا غول هست که همراه شدن با وایت واکر ها ؛ که مطمنا هیچکدوم وون وون نیستن .

یعنی ارجاع دادن ها و دقیقا جامپ کات هایی که شما میبینید توی اوایل این قسمت خیلی هوشمندانه هست ؛ دقیقا بعد از نشون دادن چشمان اولین غول که به صورت آبی و سرد هست ؛ ما چشمان سفید براندون استارک میبینیم که وارد نایت واچ میشه . آخرین بازمنده از انسانها هم وارد نایت واچ میشه ؛ چون عملا وحشی ها همه اومدن این ور دیوار و فقط براندون و دختره مونده بود که اونا هم رسیدن به این ور دیوار .

صحنه بعد زمانی هست که شاه شمال جان اسنو صحبت میکنه و در مورد شیشه اژدها میگه ؛ اینجا هم دیالوگ های خیلی ضرافت داره ؛ جان اسنو میگه که تمامی زنها و دخترهایی که توانایی جنگ رو دارن باید مسلح بشن ؛ که در جوابش لرد گلاور میگه تو میخوای نوه من هم شمشیر به دست بشه ؟ چه چیزی توی این حرفها هست ؟ در واقع این جنگ مساله بین یک خاندان و یک خاندان دیگه نیست ؛ مساله بین مرگ و زندگی تمامی خاندان ها هست ؛ عملا مساله بین انسان و غیر انسان هست ؛ و اینکه برای جنگ باید از همه توانمندی استفاده کرد ؛ حان اسنو به عنوان یک رهبر در واقع اینجا قدرت رهبری خودش به نمایش میزاره ؛ دقت کنید جان اسنو به عنوان یک پادشاه صحبت نمیکنه به عنوان یک رهبر یک مدیر حرف میزنه و این حالت دقیقا همون چیزی که باید باشه ؛ تفاوتی که بین شاه شمال سابق با شاه شمال امروز هست در این نکته نهفته هست ؛ که راب استارک خودش رو واقعا پادشاه میدونست و مطمن بود پادشاه بر حق وستروس هست ؛ اما جان اسنو یک رهبر واقعی هست که خودش رو برای رهبری در جنگ میدونه ؛ دقیقا توی همین سکانس هست جان اسنو دو خاندان امبر و کاراستارک رو میبخشه و بهشون این امید رو میده که پدران شما هرکاری کردن ربطی به شما نداره ؛ و نقطه مقابل جان اسنو در واقع سانسا هست ؛ سانسا که به نظرم قدرتمند بودنش رو در جاهطلبی میدونه ؛ و فکر میکنم مهر محکمی بر این نظریه میزنه که میتونه یک ملکه جدید باشه در کنار دنریس و سرسی ؛ چون هم جاه طلبی سرسی رو داره و هم سودای ملکه شدن رو در وجودش نهادینه شده والبته باید این رو بگیم در واقع پشت همه این نگاه جاه طلبانه سانسا ؛ لرد بیلیش قرار داره ؛ و فکر میکنم لرد بیلیش به دنبال استقلال خاندان مادر سانسا هست و از طریق سانسا میخواد ملکه جدیدی رو رونمایی کنه و همچنین یک شکاف ذهنی بین سانسا و جان اسنو قرار بده .

و البته باید این رو هم گفته بشه سانسا به شدت شخصیت جذاب تری شده نسبت به فصول قبل ؛ حتی زمانی که به جان اسنو میگه که پدر به خاطر این راه و روش سرش رو از دست داد ؛ در واقع سانسا به جرگه قدرت طلبانه خاندان لنیستر و بولتون اومده و باید باور کرد این شخصیت تغییر روحی اساسی داشته و از دختری که عاشق شوالیه گل ها بود تبدیل شده به کسی که سودای جنگ و پیروزی رو می پرورانه . و البته دقت کنید به حالت بستن موهای سانسا که شباهت عجیبی به فصل های گذشته موهای سرسی داره .

صحنه بعدی دیالوگ های سرسی با جیمی هست و در مورد دشمنانشون که در واقع از جنوب شرق غرب و شمال به سمتشون میان و البته نکته مهم در این صحنه پیدا کردن متحد هست ؛ که در واقع متحدی که میتونن بهش امیدوار باشن یورن گریجوی هست با 1000 کشتی جنگی ؛ یورن گریچوی در واقع جزو سری سوم دیوانه هایی هست که خصوصیات خودش رو داره ؛ یعنی بعد از جفری و رمزی ما با یورن طرف هستیم که براش مهم نیست سمت کدوم ملکه رو بگیره ؛ هدفش ازدواج با اون ملکه هست و رسیدن به تخت پادشاهی ؛ در واقع یورن شاید تنها فرمانده مردی هست که سودای پادشاهی داره ؛ و فکر میکنم انتقامی که میخواد بگیره به همه اونایی که جزیره آهنین رو طی این سالها به فلاکت رسوندن ؛ با اینکه یورن هنوز از ریز خم شخصیتش اطلاعی نداریم و چیزی اونچنان سریال به ما نداده .

شاید به جرات میتونم بگم بهترین سکانس و بهترین صحنه این قسمت ورود به اولدتاون و کتابخانه سیاتل هست و نشون دادن شخصیت سم ؛ اما به چه دلیل ؟ شما نگاه کنید توی فصل قبل تنها یک سکانس خیلی ناچیز به این کتابخونه داده شد و ما دیدیم و این اولین سکانس رویارویی بیننده با چنین کتابخانه و شهری از استادان هست اون با حجمی از اطلاعات خوبی که به بیننده از این نوع کتابخونه و استاد شدن ها و همجنین منطقه ممنوعه کتابخونه و زندگی و مرگ استادان این کتابخونه میده ؛ در هیچ کدوم از فصل های قبل شما شاهد این نبودید که ببینید استاد های اعظمی که هر خاندان داره چطور به استادی رسیدن و اصلا چرا استاد بهشون میگن ؟ واسه همین اولدتاون و سم تارلی رو باید به فال نیک بگیریم چون عقبه یک جریان فکری رو تا حدودی بهمون میده ؛ تداوم تکرار و گذشت زمان رو توی سکانسهایی پر از کات و تهوع آور به شدت جالب نشون داده میشه ؛ در واقع سختی های استاد شدن و واژه استاد گرفتن به یک نفر رو نشون میده ؛ و ورود سم تارلی به کتابخانه ممنوعه و راه حلی برای پیدا کردن جنک با وایت واکرها ؛ این چینش برای داستان در واقع هم رونمایی از استادان هست و هم اطلاعتی در مورد شیشه اژدها که در زیر قلعه دراگون استون وجود داره . و خب بقیش خودتون دیگه حساب کنید چه میشه ... یک نکته ای که به نظرم برای گیج کردن ذهن مخاطب بیان میشه ؛ زمانی هست که سم داره اون کبد مرده رو وزن میکنه و اون استاد بهش میگه که دیوار 1000 سال دووم آورده پس باز دووم میاره .

صحنه بعد که آریا هست و برخوردش با اون گروه سربازها ؛ شاید این سکانس میتونست بدون نشون دادن اون سربازا خلاصه بشه ولی خب وجود یک شخصیت مشهور اد شیران دلیل این سکانس هست ؛ و البته مشخص شدن هدف آریا .

سندور کلگان با گروه دانداریان و آتش پرستا همراه شده و دقیقا میرسن به همون خونه ای که در فصل قبل هاوند ازشون دزدی کرد و خب جالبی دیالوگ های این قسمت زمانی هست که هاوند میگه که « عدالت الهی وجود نداره اگه وجود داشت تو الان مرده بودی و اون دختر زنده بود » باز هم اینجا بر اومدن وایت واکرها و کم کم برای رد شدنشون از دیوار صحه گذاشته میشه

و آخرین صحنه ورود دنریس به دراگون استون و لانگ شات های جذاب و ورود به قلعه اجدادی خودش ؛ جایی که توسط عموها و پدربزرگاش ساخته شده .

Yellow King
07-19-2017, 11:18 PM
راب استارک خودش رو واقعا پادشاه میدونست و مطمن بود پادشاه بر حق وستروس هست
فکر نمیکنم اینطوری بوده باشه. قیام راب برای انتقام خون پدرش بود وگرنه اصلا ادعایی بر تخت وستروس نداشت

من نسخه hdtv رو دانلود کردم. آنچه گذشت تو نسخه web-dl بوده؟

New_Sense
07-19-2017, 11:25 PM
فکر نمیکنم اینطوری بوده باشه. قیام راب برای انتقام خون پدرش بود وگرنه اصلا ادعایی بر تخت وستروس نداشت

من نسخه hdtv رو دانلود کردم. آنچه گذشت تو نسخه web-dl بوده؟

نسخه web rip من دیدم آنچه گذشت داشت .

راب استارک اولین هدفش انتقام خون پدرش بود ولی به نظر من به مرور که پیش رفت این احساس رو داد که مغرور شد و احساس پادشاه بودن حداقل پادشاه شمال بودن بهش دست داد ؛ مخصوصا زمانی که به حرفای مادرش گوش نداد و کاملا گول والدر فری خورد .

lady snow
07-20-2017, 12:57 AM
منم موافقم. تصمیمات و رفتار راب قبل و بعد از پادشاه شدن متفاوت بود. تا زمانی که فقط فرمانده ارتش بود داشت خوب پیش میرفت ولی بعد از پادشاه شدن افتضاح شد. <br>
در عوض جان فرمانده ارتش خوبی نبود. و در جنگ حرامزاده ها بدون فکر تقریبا ارتش رو نابود کرد. <br>
حالا دلیلش چیه. جان هیچوقت ارتشی نداشت اما رهبری کردن رو در نایت واچ تو این سالها یاد گرفته‌. از پادویی رسیده به پادشاهی. اما راب یه بچه نازپرورده تابستونی(به قول خودشون) که یهو شد فرمانده. تا فرماندهی رو یاد گرفت یهو شد پادشاه. بدون هیچ تجربه ای در رهبری کردن. رهبری کردن به صورت پادشاه با فرمانده ارتش متفاوتن

kingnessi
07-20-2017, 01:50 AM
حالا هی شما بگین نه... ولی اون دست جورا نبود......:Smiley35:
صدا رو گوش کنین ... نیم رخ رو ببینین...
حداقل من که امید دارم استنیس باشه
I Had a Dream:Smiley35:
the true king is alive

manowar
07-20-2017, 02:10 AM
the true king is alive

صد در صد جورا بود
دستش مشخص بود سنگی شده.
صدا صدای خودش بود،ته ریشش یه لحظه مشخص شد

kingnessi
07-20-2017, 04:28 AM
صد در صد جورا بود
دستش مشخص بود سنگی شده.
صدا صدای خودش بود،ته ریشش یه لحظه مشخص شد

کاشکی حق با من باشه
فعلا 3 نفر تو http://watchersonthewall.com همین نظر رو دارن:Smiley43:

Rick Grimes
07-20-2017, 09:40 AM
http://s9.picofile.com/file/8301071076/E01.jpg

عـــــــــالــــــــــــی !

بنظرم همیشه یکی از نقاط قوت got ریتم فوق‌العادش بوده، طوری که کاری میکنه متوجه گذر زمان نشی و وقتی یک اپیزود 50 دقیقه‌ای تموم میشه فکر میکنی همه‌ش 10 دقیقه گذشته...
برای اپیزود اول فصل مثل همیشه گل کاشتن... خدا کنه این فصل نوبت به جان اسنو نرسه که بکشن‌ش، چون نشون داده ابهت نشستن روی تخت‌آهنین رو داره... مخصوصا اون جایی که جلوی سانسا ایستاد. اگه توجه کرده باشین اونجایی که سانسا بازو جان رو گرفت، جان یجوریی شد. ای کاش نیان مثل این سریالای ابکی جان رو عاشق سانسا کنن :(
فقط نمیدونم بقیه از چه انکودی استفاده میکنن، اما من که 1080 وب.دی.ال تاینی رو گرفتم، خوب صحنه‌های تاریک رو پوشش نمیده و مبهمه... لطفا اگه کسی انکود بهتره سراغ داره معرفی کنه

nasim777
07-20-2017, 11:11 AM
the true king is alive

اصلا من اول از صداش تشخیص دادم جوراست
بعد از دستس و قیافش
یعنی یه ذره هم جای بحث نداره ، صد درصد جورا بود

Sir Nikk
07-20-2017, 11:32 AM
معلومه سر جورا هست، چرا الکی پیچیدش می کنین، لباسش ، کلامش و ...
بعدشم استنیس چیکار داره به دنریس، جورا هست که می دونه دنریس می خواد بیاد وستروس از سم سوال پرسید، دوستان عزیز دنریس جورا رو فرستاد تا درمان بشه خاطرتون نیست؟؟؟

EYE
07-20-2017, 02:01 PM
فقط نمیدونم بقیه از چه انکودی استفاده میکنن، اما من که 1080 وب.دی.ال تاینی رو گرفتم، خوب صحنه‌های تاریک رو پوشش نمیده و مبهمه... لطفا اگه کسی انکود بهتره سراغ داره معرفی کنه
برای زمان پخش, 1080 های 10بیتیه PSA خوبه(x265هه ولی)
-----------------------
چرا به چرت و پرت گیر میدین:Smiley36:
اون استنیس چجوری میتونه باشه آخه!؟استنیس اصن بخش بیمارای سیتادل چیکار داره بکنه؟!یا با دنریس چیکار داره |:
بعد صدای جورا بود.ریش جورا بود.دستشم که خارج کرد همون بیماری جورا رو نشون میداد.توی سابتایتل انگلیسی هم نوشته بود Jorah قبل دیالوگ :/

Ali Abrandabad
07-20-2017, 02:06 PM
the true king is alive
امکان نداره برین همیشه به دنبال فرصتی بوده تا انتقام بگیره مگه میشه حالا که فرصتش پیش اومده استنیس را رها کنه چه دلیلی داره اینکارو بکنه؟

kingnessi
07-20-2017, 03:52 PM
برای زمان پخش, 1080 های 10بیتیه PSA خوبه(x265هه ولی)
-----------------------
چرا به چرت و پرت گیر میدین:Smiley36:
اون استنیس چجوری میتونه باشه آخه!؟استنیس اصن بخش بیمارای سیتادل چیکار داره بکنه؟!یا با دنریس چیکار داره |:
بعد صدای جورا بود.ریش جورا بود.دستشم که خارج کرد همون بیماری جورا رو نشون میداد.توی سابتایتل انگلیسی هم نوشته بود Jorah قبل دیالوگ :/

4-لطفا به شخصیت یکدیگر احترام گذاشته و از تبدیل بحث و گفتگو به مشاجره خود داری نمایید.هرگونه مطلب حاوی توهین و تمسخر سایر اعضا بدون اخطار توسط تیم مدیریت پاک خواهد گشت.
من جوابی نمیدم تا بحثی شروع نشه
من یه تئوری رو اشاره کردم که توی سایت طرفداری جورج مارتین حتی قبل از شروع فصل 7 بهش اشاره شده بود و خیلی هم پرطرفدار هست:
1-اگر استنیس توی سریال زنده باشه حتما در سیتادل هست (به دلایلی)
2-اگر استنیس کشته شده باشه انتقاد بزرگی به سازندگان وارد هست که صحنه مرگ یکی از بهترین شخصیت ها رو اصن بهش نپرداختن

EYE
07-20-2017, 05:23 PM
من جوابی نمیدم تا بحثی شروع نشه
من یه تئوری رو اشاره کردم که توی سایت طرفداری جورج مارتین حتی قبل از شروع فصل 7 بهش اشاره شده بود و خیلی هم پرطرفدار هست:
1-اگر استنیس توی سریال زنده باشه حتما در سیتادل هست (به دلایلی)
2-اگر استنیس کشته شده باشه انتقاد بزرگی به سازندگان وارد هست که صحنه مرگ یکی از بهترین شخصیت ها رو اصن بهش نپرداختن
من بی احترامی ای نخواستم بکنم
اون "چرت و پرت" هم تو زندگی روزانمون به بهترین دوستامونم چیزایی شبیه این و بدترش رو میگیم...معنیه بی احترامی نداره لزوما.حساس نباشیم زیاد...
*شرمنده اگه بد برداشت شد

Yellow King
07-20-2017, 05:24 PM
من نمیدونم اونایی که میگن اون یارو تو زندان استنیس یا برادر دنریس بود اصلا سریال دیدن تا حالا؟؟!! :|

Star of GT
07-20-2017, 05:38 PM
اتفاقا منم امیدوارم که استنیس بوده باشه ، دستش هم به نظرم جای سوختگی بود .

Yellow King
07-20-2017, 06:13 PM
یه سوالی مگه اپیزود آخر فصل 6 که سرسی روی تخت میشینه وقتی میخوان مقام و مرتبه و این چیزاش رو اعلام کنن نمیگه "سرسی از خاندان لنیستر" ؟ پس چرا تو این اپیزود توی تیتراژ شروع هنوز روی کینگز لندینگ نشان خاندان براتیون (گوزن) حک شده؟ مگه نباید شیر باشه؟

EYE
07-20-2017, 07:08 PM
یه سوالی مگه اپیزود آخر فصل 6 که سرسی روی تخت میشینه وقتی میخوان مقام و مرتبه و این چیزاش رو اعلام کنن نمیگه "سرسی از خاندان لنیستر" ؟ پس چرا تو این اپیزود توی تیتراژ شروع هنوز روی کینگز لندینگ نشان خاندان براتیون (گوزن) حک شده؟ مگه نباید شیر باشه؟
دقیقا ابهامی بود که برای من هم ایجاد شد...

New_Sense
07-20-2017, 07:43 PM
این خوبه که دوستان هنوز امیدوار هستن به یه چیزایی و اتفاقایی ولی فکر میکنم تئوری وجود استنیس دیگه تئوری بیخود و غیر موجه ای باشه ؛ چرا ؟ الان دلایلش رو بهتون میگم ؛ اول اینکه مشخصه اون شخص توی زندان سر جوراه مورمنت بود که بیماریش داره هر روز بیشتر میشه و همه بدنش رو داره میگیره ؛ و همانطور که مشخص بود هم از صداش هم از پیشنیازی که از فصل قبل به ما داد ؛ تنها سرجوراه مورمنت هست منتظر دنریس که بیاد .

در مورد اینکه چرا زنده بودن استنیس غیر موجه هست ؟

اول اینکه استنیس آخر فصل پنج کشته شد حالا به صورت نمای اول از یک شخصیت و نمای دوم از شخصیت دیگه ای که این حالت یک حرکت سینمایی هست که مرسومه ؛ نمونه بارزش هم دقیقا توی فصل قبل همه شاهد بودید ؛ زمانی که پادشاه اون ور دیوار کلاغ سه چشم رو کشت ؛ دقیقا مشابه همین حالت بود ؛ تنها تفاوتش کلاغ سه چشم رو نشون داد که محو شد .

دوم اینکه استنیس تمامی سپاهیانش رو از دست داد ؛ هیچکس رو نداشت ؛ و عملا دیگه سپاهی نداره و هیچ چیزی برای قذرت نمایی نداره ؛ نه خاندان باراتیونی موجود هست و نه مزدوری برای استنیس

سوم توی این فصل نبرد ملکه ها مطرح هست ؛ و دقت کرده باشید هیچ پادشاهی زنده نمونده ؛ البته به غیر از جان اسنو که حالا اونو به معنای پادشاه نمیدونیم ؛ واسه همین نویسنده ها نمیان استنیس رو دوباره برگردونن ؛ که چی بشه ؟

چهارم استنیس برگرده اصلا چی میشه به نظر شما ؟ هیچ برگرده هیچکس پشتش دیگه نیست ؛ نه سر داووس قبولش داره و نه ملیساندرا باورش داره ؛ و اصلا کسی براش تره خورد نمیکنه

پنجم توی آخرین قسمت فصل قبل سر داووس یک جمله ای گفت به ملیساندرا ؛ که کسی که دخترش رو آتیش میزنه ؛ لیاقتش مرگ هست نه زنده بودن ؛ و همین جمله مصداق بارز مرگ استنیس هست

ششم برعکس مرگ گم استنیس دقیقا مشابه سازی مرگ پادشاه ها فرمانده های پست و بی ارزش سریال هست ؛ شما دقت کنید تایون لنیستر توی دستشویی کشته شد ؛ جفری با زهر توی جام کشته شد و این مرگ برای استنیس هم همین مصداق رو داره

هفتم استنیس تا قبل از مرگ جان اسنو و زنده شدنش ؛ ملیساندرا به این باور رسیده بود که خدای نور واسش نقشه داره واسه همین استنیس زنده مونده ولی بعد از زنده شدن جان اسنو ؛ خود ملیساندرا اعتراف میکنه که توی شخص مورد نظر اشتباه کرده و اون استنیس نبوده

فکر میکنم با این دلایل دیگه نباید منتظر برگشت شخصیتی که حذف شده باشید .

ESajad
07-20-2017, 08:39 PM
یک نکته که بین استنیس و سر جوراه منو به شک انداخته نوع سوختگی دست هایی که نشون داده
پوست شیرین دختر استنیس و سر جورا حالت سنگی دارند ولی این شخضی که نشون داده شده دستش سوخته است
صددرصد برادر کالیسی نیست چون کال دراگو با طلای ذوب شده اونو کشت

http://uupload.ir/files/jaho_image.jpg

http://uupload.ir/files/hkd8_505_shireen_greyscale_closeup.jpg

ЛЛЛЛЛ
07-20-2017, 10:35 PM
بهترین سکانس سریال مربوط به آریا بود به نظرم.فک کنم همه اول فک کردن یه فلاش بکه ولی طبق معمول نویسنده ها کارشون درسته d:
تنها نکته ای که هیچوقت از این بی چهره شدن نتونستم درک کنم تفاوت قد و هیکله.الان مثلا آریا نقاب سگ شکاری یا مونتین رو بزنه قدش بلند میشه؟:/ بعد که نقاب رو دربیاره دوباره قدش کوتاه میشه؟:)))
خداروشکر برن از دیوار رد شد و دیوار نریخت.یه جا خونده بودم که اگه شاه شب یه نفرو نشانه گذاری کنه و اون فرد از دیوار رد بشه دیوار میریزه که نشد.ولی فکر کنم آخر یه بلایی سر دیوار میاد
اون غولا تو ارتش وایت واکرا کجا بودن؟مگه کلا 3 تا غول نمونده بودن؟
اسیر خنده های لرد بیلیش شدم وقتی سانسا با جان بحث میکرد.درسته سانسا به نظر میاد به حرفاش توجه نمیکنه ولی کاملا مشخصه حرفای بیلیش روش تاثیر گذاشته.قسمت های بعد این شکلاف بیشتر هم میشه احتمالا
فک میکنم سرسی قسمت های آینده تبدیل به یه مد کینگ دیگه میشه.با اینکه میگه از پدرش سیاست یاد گرفته ولی فک نمیکنم مثل پدرش باشه.تو تصمیم ترکوندن سپت اینو نشون داد که باعث شد تایرل ها از متحد تبدیل به یه دشمن بشن.قطعا اگه پدرش بود یه راهکار دیگه ارائه میداد
اما یریون گریجوی که میگفتن رمزی و جافری پیشش یه بچه تخسن.تو سریال که وقت اینو ندارن شخصیت اصلیشو ببینیم با وجود اینهمه اتفاق ولی فک میکنم هدیه ای که میخواد به سرسی بده شیپور اژدها نیست
نظر من اینه که تیریون هدیه ی اونه.چون به نویسنده ها اعتماد ندارم و فک میکنم شیپور اژدها رو سر بزنگاه میخوان نشون بدن.توی یه جنگ.
حالا چون تو خلاصه قسمت 3 نوشته سرسی یک هدیه رو پس میفرسته احتمال میدم بازم میخوان شوکمون کنن :))))
وایت واکرها هم که ار کوه دارن رد میشن و همون جایی میان که جان ، تورموندو فرستاد.ایست واچ کنار دریا
خیلی دوست داشتم بدونم جان چجوری با عمش متحد میشه که ظاهرا سر همین قضیه ی معدن شیشه اژدهاست.
سگ شکاری هم یواش یواش داره انسان میشه.یاید ببینیم خدایان چرا اونو انتخاب کردن:)))))
تیکه هاش به موی اون بنده خدا بود عالی بود:))))))

نمره:8

hamed224
07-20-2017, 11:11 PM
نظر و نگاه موشکافانه طرفدارای این سریال حیرت انگیزه از خود سریال هم عجیبتره :) سریال جذابیه ولی یه جوری

بحث میکنن اینگار دارن در مورد یک سرزمین واقعی بحث میکنن و این است جادوی تلویزیون

kntu
07-21-2017, 12:21 AM

به نکته کلفتی اشاره کردی:Smiley35:
احتمالا سازندگان حواسشون نبوده
چون الان به طور رسمی حاکم وستروس خاندان لنیستر هستن

ESajad
07-21-2017, 12:35 AM
خداروشکر برن از دیوار رد شد و دیوار نریخت.یه جا خونده بودم که اگه شاه شب یه نفرو نشانه گذاری کنه و اون فرد از دیوار رد بشه دیوار میریزه که نشد.ولی فکر کنم آخر یه بلایی سر دیوار میاد

من فک می کنم همین مارک دار شدن برن باعث فرو ریختن دیوار بشه یا باعث ورود ویات واکرها بشه
چون برن میتونه این مارک که به صورت نفرینه یا باعث از بین رفتن طلسم دیوار میشه رو به اون طرف دیوار ببره
و راه رو برای پادشاه شب باز کنه

فقط یک نکته که اشاره کردید برای من جالبه چطور دنریس متوجه میشه
جان پسر برادرش چه داستانی برای این اتافق دارند خیلی جالبه
متحد شدن جان و دنریس به خاطر شیشه اژدها خواهد بود

mkarimifard77
07-21-2017, 01:02 AM
به نظرتون منظور یورن از هدیه, شکست برادرزاده هاشه یا شیپور اژدها؟میشه با شیپور کنترلشون کرد؟

شایدم منظورش سر بریده تیریان لنیستر بود :Smiley39:

smh2011
07-21-2017, 02:27 AM
اول از همه بگم که اونجوری که اکثرن تب و تاب دارن برا دیدن این سریال از همون اول کار من این شور و شعف رو نداشتم. نمیدونم چرا ولی Got هیچوقت نتوسنت خودشو بهم غالب کنه... اونقدری که توی فضاش بمونم و گیر کنم. یا اتفاقات و فضاش اونقدر روم تاثیر بزاره که اخلاق و روحیاتم تا چند روز عوض بشه. اونقدر برام درگیر کننده نبود که شبا خوابش رو ببینم و خودم بر اساس ذهنیاتم ادامه بدم داستان رو. اینو هم بگم که کم نبودن سریالایی که این کارا رو برام انجام دادن.مثل Big Little Lies که 2-3تا آلترنتیو اندینگ رو تو خواب براش دیدم یا اینکه 2-3 روزی که میدیمش کاملن توی فضاش بودم.
Stranger things که جوش منو حسابی درگیر خودش کرد.
Dexter و Hannibal که با شخصیت اصلیشون همذات پنداری میکردم و از تک تک قتل هاشون اونچنان لذت میبردم که انگار خودم انجام میدادم.
HorACE & pETE که بعد از سکانس های دعوای هوراس با خواهرش اونقدر عصبی شده بودم که تا چند روز با کسی حرف نمیزدم و میترسیدم که بهشون پرخاش کنم.
مثال های زیادی دیه ای میتونم بزنم.
برا خودم هم عجیبه که توی دنیای به این بزرگی - هفت پادشاهی بعلاوه اون بر دیوار- با این همه شخصیت متنوع با ویژگی های متفاوت که هرکدومشون از لحاظ پرداخت شخصیتی اونقدر قوی هستن که میتونن چندین قسمت سریال رو به تنهایی پیش ببرن ، چرا من نمیتونم با یکیشون خو بگیرم. چرا به تیکه فضای کوچیک تو این دنیا به این بزرگی برا من نیست که خودمو توش گم کنم!!
در کل gOT همیشه برام یه سریال به شدت خوش ساخت با پرداخت های عالی بود که ساختارشکنیش همیشه برام قابل احترام بوده و هست.
از همه اینا که بگزریم تقریبن بعد از یک هفته که قسمت اول اومد دیدمش. چقدر خوب که از همین اول کار همه چیز رو وارد فاز اکشن نکرد و به پرداخت شخصیت ها بازمم پرداخت. قتل عام اول قسمت برام از همون اول قابل که شرابارو آئردن قابل پیش بینی بود فقط عاملش رو نتونستم تشخیص بدم. ای کاش سریال از همون اول مانور بیشتری روی واست واکر ها میدادو نمیذاشت بمونه فقط برای آخر کار. واقعن عامل پیش برنده سرسی برای ادمه کار رو درک نمیکنم و به نظرم توی چنین شرایطی ناامیدی آدمو فرا میگیره. یورون هم اونقدر کم بهش پرداخته شده به عنوان بدمن جدید سریال که اگه اون صحبت های سرسی با جیمی قبل از نشون دادنش نبود واقعن نمیشناختمش که کی هست. بهترین جای این فسمت هم صحبت های سم با اون مستر بود که ادعا میگرد که زندگی بعد از این زمستون هم ادامه داره. رویارویی آریا با سرباز ها هم عالی بود و آریا رو از یک سرآشیبی با شیب تند به سمت قاتل دلسرد شدن نجات داد . فقط دلیل حضور اد شیرن رو نفهمیدم..... آهنگ رو هرکس دیگه هم میتونس بخونه.. توی این مقیاس زیاد خوب و بدیش به چشم نمیاد.

mkarimifard77
07-21-2017, 03:05 PM
کمی درباره سکانس ارتش مردگان و اون غول تحقیق کردم. نکته ای که وجود داره اینکه برن میتونه وقایع آینده رو هم ببینه و چه بسا وایت واکرها و ارتششون در آینده از دیوار رد شده و سپس اجساد کشته شده های جنوب دیوار از جمله وون وون رو به ارتش خودشون تبدیل کنند.

البته گفته شده جان اسنویی که همیشه انقدر روی سوزوندن اجساد اصرار میکرد بعیده حماقت کرده باشه و جسد وون وون رو نسوزونده باشه. خاک کردن اون هزاران اجساد کشته های جنگ و مخصوصا وون وون دشواری زیادی داشت و احتمالا سوزوندنشون راحت تر هم بود.

من هم همین فکر را می کنم . بنظرم رویای برن یه فلاش فوروارد به آینده بود و قطعا وون وون هم توی لشگر مردگان دیده شد.

در صورت درست بودن این فرضیه دیوار خراب خواهد شد و ارتش مرده ها از آن عبور خواهند کرد. :Smiley104:

من هم فکر می کنم رویای برن در واقع فلاش فورواردی به آینده بود که بعد از فرو ریختن دیوار احتمالا توی قسمت پایانی این فصل رخ می ده . اون غوله هم قطعا وون وون بود

اضافه شده در : 18 minutes

بنظرم جرو بحث جان اسنو و سانسا ، زمینه چینی هست برای جدا شدن این دوتا از هم ، ممکنه سانسا با بیلیش حرکت کنن به سمت جنوب . چیزی که بنظر می رسه ، هدف جان اسنو که دفاع در برابر شاه شب و ارتش مردگانه با هدف سانسا که حکومت کردنه فرق داره . جان اسنو اصلا اهمیتی به حکومت و پادشاهی نمی ده ولی سانسا یه جور دیگه ای فکر می کنه.
تصورم اینه که بریک دانداریون نقش حیاتی و مهمی در داستان داشته باشه ، هنوز خودش هم نمی دونه که برای چی بارها از مرگ برگشته . اگر هم بریک دانداریون همون آزورآهای موعود باشه خیلی حیرت نکنید . سندور و توروس هم قراره که بهش کمک کنند و شاید هم ملیساندرا بانوی سرخپوش . البته حالا دیگه مسیر اونها هم مشخص شده ، قطعا به سمت دیوار می رن و برای نبرد نهایی خیر و شر آماده می شن.
احساس می کنم تصمیم گیری مهمی را بران استارک انجام می ده که طرف چه کسی را برای جنگ نهایی بگیره ، به هرحال تنها کسی هست که فعلا می تونه آینده را ببینه .
راستی دلم خیلی برای میرا می سوزه ، طفلکی برادرش را از دست داد و کل زندگیش را وقف بران استارک کرده البته بدون هیچ چشمداشتی .

برای دوستانی که می گن توقعشون از این قسمت برآورده نشده هم می خوام بگم نگران نباشید ، قطعا یه فصل جذاب و طوفانی را در پیش داریم . فقطبه چیزایی که قراره ببینیم فکر کنید تا متوجه منظورم بشین : رویارویی سرسی و دنریس برای تخت پادشاهی ، حمله نهایی کینگ نایت و ارتش مردگان ، نقش اژدهایان دنریس در جنگهای آتی ، تصمیم هیجان انگیز آریا برای کشتن سرسی و سرنوشت اون ، سبز بینی جذاب و فوق العاده بران ، فاش شدن ماهیت واقعی جان اسنو ، خروج احتمالی سانسا و بیلیش از وینتر فل و حرکتشون به جنوب ، اقدامات بعدی ملیساندرا و کلی چیزهای دیگه ، کاری که ویکتاریون می خواد بخاطر سرسی انجام بده که البته من را بشدت نگران کرده . خواهشا زود سرخورده نشین ، شاید اوج گیری داستان از همین قسمت بعد شروع بشه . :Smiley17::Smiley17:

nasim777
07-21-2017, 04:17 PM
.
تصورم اینه که بریک دانداریون نقش حیاتی و مهمی در داستان داشته باشه ، هنوز خودش هم نمی دونه که برای چی بارها از مرگ برگشته . اگر هم بریک دانداریون همون آزورآهای موعود باشه خیلی حیرت نکنید . سندور و توروس هم قراره که بهش کمک کنند و شاید هم ملیساندرا بانوی سرخپوش . البته حالا دیگه مسیر اونها هم مشخص شده ، قطعا به سمت دیوار می رن و برای نبرد نهایی خیر و شر آماده می شن.
:Smiley17::Smiley17:

اتفاقا منم چند روزیه همین موضوع را بررسی میکنم که ممکنه بریک دانداریون آزورآهای باشه وگرنه این همه احیا شدن چه مفهومی داره
اما طبق تئوری ها شرایط بیشتر به جان اسنو میخوره اگه در نظر بگیریم ازوراهای و پرنس وعده شده دو نفر هستند اونوقت شاید بشه یه فرصتی به بریک دانداریون داد یا حتی برن که محتمل تر هم هست

T-REX
07-21-2017, 08:02 PM
برا شروع بد نبود. مگه یورن تو فصل قبل هدفش به دست آوردن دنریس نبود؟ حالا می خواد سرسی رو بگیره!!!!! من که سر در نیاوردم.
هدیه ای که می خواد تقدیم کنه چی می تونه باشه؟ جیمی چه بی خیال بود. انگار نه انگار که می خواد جنگ بشه.

هیشکی نبوده دراگ استون رو غارت و اشغال کنه؟ بعد از این همه مدت دست نخورده باقی مونده تا دنریس تشریف فرما بشه!!!! عجیب بود.
بهترین قسمتش برای من سگ شکاری بود. یه گروه کوچیک که یه تنه دارن میرن به جنگ واکرها و شاه شب. نه شیشه اژدها دارن و هم اینکه سگ شکاری از آتش وحشت داره. معلوم نیست چه کاری از دستشون بر میاد. جالب میشه اگر با ملیساندر برخورد کنن.

رمزی تو قسمت نبرد حرام زادگان فصل قبل، با زدن تیری به چشم راست وون وون از پا در آرودش، ولی اون غولی که تو این قسمت نشون دادن چشم سمت چپش تخریب شده بود و چشم راستش سالم بود (همونی که به نشانه تحت کنترل در اومدن رنگی شده بود). پس اون نبوده. با این حال این ایده که این نمایی از آینده بوده قابل تأمله.

سرسی چه القابی نثار بقیه زنها می کرد. :Smiley7:احتمالا خودش رو باکره و دوشیزه می دونه. خیلی حیف میشه اگر به دست آریا کشته بشه:Smiley19:. خدا کنه آریا پشیمون بشه و برگرده به سمت شمال.
8 از 10

http://uupload.ir/files/ouhg_unthgfhled.jpg

EYE
07-21-2017, 08:13 PM
سرسی چه القابی نثار بقیه زنها می کرد. احتمالا خودش رو باکره و دوشیزه می دونه. خیلی حیف میشه اگر به دست آریا کشته بشه. خدا کنه آریا پشیمون بشه و برگرده به سمت شمال.
چونکه تنها زن سریال سرسیه

برا شروع بد نبود. مگه یورن تو فصل قبل هدفش به دست آوردن دنریس نبود؟ حالا می خواد سرسی رو بگیره!!!!! من که سر در نیاوردم.
هدفش اونیه که قبولش کنه.تنها چیزی که میخواد رسیدن به قدرت و بودن توی طرف برنده جنگه!حالا چه اون برنده,یه لنیستر باشه یا یه تارگرین

خیلی حیف میشه اگر به دست آریا کشته بشه. خدا کنه آریا پشیمون بشه و برگرده به سمت شمال.
امیدوارم وقتی خوابه اد شیرن و بقیه دوستان لنیستری برن بالا سرش |:
بدون سرسی,از نصف جذابیت سریال حداقل برای من کاسته میشه

ЛЛЛЛЛ
07-21-2017, 08:51 PM
رمزی تو قسمت نبرد حرام زادگان فصل قبل، با زدن تیری به چشم راست وون وون از پا در آرودش، ولی اون غولی که تو این قسمت نشون دادن چشم سمت چپش تخریب شده بود و چشم راستش سالم بود (همونی که به نشانه تحت کنترل در اومدن رنگی شده بود). پس اون نبوده. با این حال این ایده که این نمایی از آینده بوده قابل تأمله.

[

آخه چطور ممکنه اون غول وون وون باشه وقتی ارتش وایت واکرا هنوز به دیوار نرسیدن
چه برسه وینترفل

Heisen-berg
07-22-2017, 12:47 AM
ایا امکان داره که هاوند شاهزاده موعود باشه ؟تاحالا به این فک کردین که شاید شاهزاده موعود دنریس یا جان نباشه ؟

زاده از اتش :اره میشه صحنه اخر فصل یک رو که دنریس از توی اتش در اومد رو در نظر گرفت اما سندور هم به یک نحوی زاده ی اتشه ، اون اتشی که صورت ش رو سوزاند و شخصیت ش رو شکل داد. خودش هم در قسمت اول تاکید میکنه که اخلاق بدش به خاطرات تجربیات گذشته ست.

اعتقاد به خدای روشنایی : ما میدونیم که شاهزاده موعود یا ازور اهای به رلور یا خدایی روشنایی اعتقاد داشته ، خب الان ما میبینم که یواش یواش سندور هم داره به رلور معتقد میشه و همچنین رلور ویژن هایی رو توی اتش بهش نشون میده که به کس دیگه ای نشون نمیده.

تولد دوباره : جان کسیه که به وضوح دوباره متولد شده ، اما یک لحظه صبر کنید ، هاوند هم به یک نحوی دوباره متولد شده .

رستگاری : شخصیت سندور به وضوح متحول شده ، دیگه اون ادم قاتل بی رحمِ گذشته نیست ، از مرگ مردم بی گناه ناراحت شده و حتی برای روح شون دعا میکنه

لایت برینگر : ما میدونیم که شاهزاده موعود یک شمشیر اتشین به به اسم لایت برینگر داره ، خب ما فقط یک شمشیر توی سریال داریم که اتیش میگیره و اونم دست بریک دوندارین ـه ، اما اگر تریلر سریال رو دیده باشید ، یک نمای دور در تیزر وجود داره که شمشیر اتیشین در دست بریک نیست و دست کس دیگه ایه . ایا دست هاونده ؟

مبارزه با ادر ها : خب ما میدونیم که هاوند و برادران بی پرچم داره به سمت شمال میرن تا با وایت واکر ها بجنگن ، البته هنوز خودشون نمیدونن که چرا خدای روشنایی چرا اون ها رو به سمت شمال راهنمایی میکنه.

تضاد جالبی میشه ، مردی که از اتش میترسیده ، میشه قهرمان خدای اتش ، و با شمشیری اتشین به جنگ ادر ها میره !
شما چی فکر میکنید ؟!

kingnessi
07-22-2017, 01:35 AM
ایا امکان داره که هاوند شاهزاده موعود باشه ؟تاحالا به این فک کردین که شاید شاهزاده موعود دنریس یا جان نباشه ؟

زاده از اتش :اره میشه صحنه اخر فصل یک رو که دنریس از توی اتش در اومد رو در نظر گرفت اما سندور هم به یک نحوی زاده ی اتشه ، اون اتشی که صورت ش رو سوزاند و شخصیت ش رو شکل داد. خودش هم در قسمت اول تاکید میکنه که اخلاق بدش به خاطرات تجربیات گذشته ست.

اعتقاد به خدای روشنایی : ما میدونیم که شاهزاده موعود یا ازور اهای به رلور یا خدایی روشنایی اعتقاد داشته ، خب الان ما میبینم که یواش یواش سندور هم داره به رلور معتقد میشه و همچنین رلور ویژن هایی رو توی اتش بهش نشون میده که به کس دیگه ای نشون نمیده.

تولد دوباره : جان کسیه که به وضوح دوباره متولد شده ، اما یک لحظه صبر کنید ، هاوند هم به یک نحوی دوباره متولد شده .

رستگاری : شخصیت سندور به وضوح متحول شده ، دیگه اون ادم قاتل بی رحمِ گذشته نیست ، از مرگ مردم بی گناه ناراحت شده و حتی برای روح شون دعا میکنه

لایت برینگر : ما میدونیم که شاهزاده موعود یک شمشیر اتشین به به اسم لایت برینگر داره ، خب ما فقط یک شمشیر توی سریال داریم که اتیش میگیره و اونم دست بریک دوندارین ـه ، اما اگر تریلر سریال رو دیده باشید ، یک نمای دور در تیزر وجود داره که شمشیر اتیشین در دست بریک نیست و دست کس دیگه ایه . ایا دست هاونده ؟

مبارزه با ادر ها : خب ما میدونیم که هاوند و برادران بی پرچم داره به سمت شمال میرن تا با وایت واکر ها بجنگن ، البته هنوز خودشون نمیدونن که چرا خدای روشنایی چرا اون ها رو به سمت شمال راهنمایی میکنه.

تضاد جالبی میشه ، مردی که از اتش میترسیده ، میشه قهرمان خدای اتش ، و با شمشیری اتشین به جنگ ادر ها میره !
شما چی فکر میکنید ؟!

نظر جالبی بود:Smiley35:
یه همچین نظری رو درباره سه اژدها سوار جایی خوندم که میگفت شاید یه استعاره باشه...
مثلا سه فرمانده سرخ پوش یا همچین چیزی

شما چی فکر میکنید ؟!

نظر جالبی بود:Smiley35:
یه همچین نظری رو درباره سه اژدها سوار جایی خوندم که میگفت شاید یه استعاره باشه...
مثلا سه فرمانده سرخ پوش یا همچین چیزی

codec_pack
07-22-2017, 12:41 PM
نظریه خوبی هست، ولی حیفه قوی ترین شخصیت سریال رو اینجوری خراب کنن. ترجیح میدم سندور به طرز قهرمانانه ای جونشو از دست بده، نه اینکه بشه قهرمان سریال و دنیا رو نجات بده! اگه یادتون باشه سندور همیشه میگفت من یه شوالیه نیستم و اینکه با اینکه جزو محافظان پادشاه بود، هیچوقت لباس طلایی نمیپوشید و خودش رو متمایز نمیدونست و همیشه به عنوان یه تیکه کوچیک در سریال کار های ارزشمندی میکرد. نباید اینو تغییر بدن. قهرمان بودن به جان و دنریس میخوره!

irani11
07-22-2017, 02:47 PM
فکر نمیکنم اینجور باشه اما اگر پیش بینی شما درست باشه تعجبی هم نمیکنم
بارها دیدیم که مارتین با تماشاگران چطور برخورد میکنه و پشت سرهم دنبال سورپرایز کردنشنه و تقریبا جایی از سریال یا کتاب هستیم که باقیش رو خیلی راحت تر میشه حدس زد و این قابل پیش بینی بودن چیزیه که مارتین دوست نداره.
بنظرم بعید نیست اینکارا از مارتین

lady snow
07-22-2017, 04:06 PM
عجب نظریه ای. همه کرک و پرم ریخت :Smiley10:
اصن از ذهن بیمار مارتین بعید نیست جان رو بکشه بعدش هاوند یا بریک رو بکنه آزورآهای :/

اضافه شده در : 1

نمیدونم چطور دوستان میگن اون وون وون بوده. :/ آخه اگه جلو وینترفل وون وون تبدیل شده باشه که میزنه همه آدمای اونجا رو میترکونه.
فقط یه نظریه میشه داد اونم اینکه وون وون رو نسوزونن. همینجوری جسدش تو شمال بمونه تا ارتش شاه شب برسه این ور دیوار بعدش مرده های این ور تبدیل بشن به وایت واکر.

OBRIN MARTEL
07-22-2017, 04:22 PM
این نظریه که میگه نایت کینگ به اینوز دیوار رسیده فکر کنم خیلی محتمل تر باشه
آخه دقیقا همون چشمی نبود که رمزی ترکونده بود
کارگردان حتما یه قصدی از نشون دادن این صحنه داشته

Heisen-berg
07-22-2017, 10:11 PM
تو تیتراژ قسمت اول دریاچه ی کنار دیوار یخ زده شون داده میشه . سوال اینجاست تا چه حد عمیق یخ زده ؟ ایا باعث این میشه که ادر ها دیوار رو دور بزنن و به راحتی وارد قلمرو شمال بشن ؟!

اینجا همون منطقیه ایه که سندور تو ویژن ها بهش اشاره میکرد ، جایی که دریا به دیوار میرسه. "قلعه ایست واچ بای دِ سی" همون جاست !

http://www.axgig.com/images/65976094860188532930.jpg

kingnessi
07-22-2017, 11:26 PM
تو تیتراژ قسمت اول دریاچه ی کنار دیوار یخ زده شون داده میشه . سوال اینجاست تا چه حد عمیق یخ زده ؟ ایا باعث این میشه که ادر ها دیوار رو دور بزنن و به راحتی وارد قلمرو شمال بشن ؟!

اینجا همون منطقیه ایه که سندور تو ویژن ها بهش اشاره میکرد ، جایی که دریا به دیوار میرسه. "قلعه ایست واچ بای دِ سی" همون جاست !

http://www.axgig.com/images/65976094860188532930.jpg

اتفاقا اگر به نقشه وستروس نگاه کنین امکانش هست...
مثل کاری که جان کرد و از hardhome افرادش رو سوار کشتی کرد و از shivering sea (همین دریایی که اشاره میکنین)گذشت و دیوار رو دور زد......
اما نکته خنده دار اینه توی زمستون این دریا کاملا یخ زدس:Smiley14: و امکان گذر نداره (نوشته کتاب)
اما نکته جالب اینه شاید ناوگان آهنین بتونه از این دریا بگذره:Smiley43:(یورون توی کتاب شخص بسیار خوفناکیه:Smiley35:)
چون توی کتاب تقریبا دیوار غیرقابل عبوره... حتی این نظریه عبور فرد نشان شده و ریختن دیوار هم زیاد معتبر نیست
به نظرم منتظر باشیم که یه سورپرایز واکرها رو برسونه به این سمت دیوار

"Euron's gifts are poisoned"
says victarion greyjoy

nasim777
07-22-2017, 11:36 PM

به نقل از کانال وستروس :
* سئوالی از ما پرسیده می‌شود این است که چرا نماد خاندان براتیون هنوز در تیتراژ برروی باراندازه‌پادشاه و پایتخت هفت اقلیم قرار دارد. خوب جواب این سئوال ساده است، سرسی لنیستر به عنوان ملکه و نائب السلطنه خاندان براتیون از باراندازپادشاه به عنوان پادشاه جدید انتخاب شده است و فقط به دلیل وراثت خونی که با فرزندان خود و رابرت براتیون داشته است توانسته است بر تخت پادشاهی بنشیند.
@Westerosir

Sσнєiℓ
07-23-2017, 01:25 AM
به نقل از کانال وستروس :
* سئوالی از ما پرسیده می‌شود این است که چرا نماد خاندان براتیون هنوز در تیتراژ برروی باراندازه‌پادشاه و پایتخت هفت اقلیم قرار دارد. خوب جواب این سئوال ساده است، سرسی لنیستر به عنوان ملکه و نائب السلطنه خاندان براتیون از باراندازپادشاه به عنوان پادشاه جدید انتخاب شده است و فقط به دلیل وراثت خونی که با فرزندان خود و رابرت براتیون داشته است توانسته است بر تخت پادشاهی بنشیند.
@Westerosir
نکته جالب اینجاست که در کینگز لندینگ شاهد پرچمها و نمادهای شیرنشان خاندان لنیستر هستیم و خبری از پرچمها و نمادهای گوزن نشان نیست(شاید من ندیدم). مثلا در سکانسی که جیمی و سرسی درباره گریجویها صحبت میکنند میبینیم پرچم های شیرنشان هستند که از ساختمانی که کنارشان است آویزان شده. یا حتی بالای سر تخت آهنین نشان شیر قرار دارد.

:: ERFAN ::
07-23-2017, 02:15 AM
الان یه سوالی برای من پیش اومد برن مگه دفعه قبل موقع گشت و گذار بین وایت واکرها با استفاده از قدرتش،دیده نشد که رو دستش هم علامت گذاشتن؟الان چی شد این دفعه هیچ اتفاقی براش نیفتاد و راحت لشکر کشیشون رو دید،بدون اینکه متوجهش بشن!؟
به غیر از بخش آریا و داستان هدیه یورون و همینطور کشف سم و سر جورایی که برای درمان پیششه بقیه این قسمت بیشتر مقدمه چینی بود
یه فرضیه هم که میتونه یجورایی به خوبی این داستانا رو تموم کنه اینه که جان بتونه با دنریس یه معامله ای کنه که از دراگون گلسای اون قلعه اجدادیش برداشت کنه و همینطور از اژدهاهاش برای کشتن ارتش مردگان استفاده کنه ارتششون رو که آتیش نابود میکنه اون چند تا رئیسشون هم که باقی میمونن با دراگون گلس و شمشیرهای والریا میشه کشت و پرونده وایت واکرا بسته میشه:Smiley36:البته بعیده دنریس چنین اجازه ای بده مگه اینکه قول حمایت استارک ها و شمال رو برای پادشاهیش بگیره!هم شمال ودیوار سالم میمونه هم دنریس به هدفش نزدیک تر میشه که البته احتمال این فرضیه نزدیک صفره:Smiley15:

nasim777
07-23-2017, 09:57 AM
الان یه سوالی برای من پیش اومد برن مگه دفعه قبل موقع گشت و گذار بین وایت واکرها با استفاده از قدرتش،دیده نشد که رو دستش هم علامت گذاشتن؟الان چی شد این دفعه هیچ اتفاقی براش نیفتاد و راحت لشکر کشیشون رو دید،بدون اینکه متوجهش بشن!؟

برن اون موقع اماتور بود الان حرفه ای شده:Smiley36:

тнor
07-23-2017, 03:59 PM
منم بلاخره تونستم اولین قسمت این فصل سریال و ببینم
قسمت جالبی بود جالب ترینش هم برام بخش های سیتدل بود
بیچاره جوراه مورمونت پوستش سنگ شده ولی هنوز به فکر دراگون کوئینش بود
و بازم مث همیشه صحنه دنریس رو حماسی کردن:Smiley14::Smiley14:
و سندور کلیگن ما هم که تو دام لرد اف لایت افتاد بلاخره ویژن بینی هاش کم کم شروع شدن
راستی اون سوال هاند سوال منم هست اون یارو چرا همش به زندگی برگردانده میشه چه ویژگی خاصی داره مگه :Smiley39:
برن هم مثل اینکه ادم شده و داره از دور کارای نایت کینگ رو نظاره میکنه:Smiley36:

codec_pack
07-23-2017, 04:21 PM
حالا که اپیزود بعدی فردا میاد، پست نوشتن خوبه! :دی این اپیزود با آریا شروع شد و انتقام سرسختی که از فری ها گرفته شد! ولی وقتی خود والدر در آخر فصل قبل کشته شد، به نظرم نشون دادن این سکانس زیادی لازم نبود، ولی بد هم نبود! به نظرم آریا در حال حاضر ضعیف ترین کارکتر سریال هست! وجودش واقعن لازم نیست، ولی خب ماجراجویی هاش بعد از فرار از کینگ لندینگ خیلی خوب بود و به سریال طراوت خوبی میبخشید! میرسیم به برن، کارکتری که باز هم احساس میکنم کمی بیخود هست، ولی نه به اندازه آریا! برن از اول سریال داستانش به سمت وایت واکر ها پیش رفته، ولی خب جان اسنو هم همینطور! یادمون نباید بره که بهترین سکانس مرتبط با وایت واکر ها به واسطه برن خلق نشد، بلکه این جان اسنو بود که در هاردهوم با اونا مقابله کرد! میرسیم به جان و سانسا و اینکه جان بعد از گرفتن خبر از سم درباره شیشه اژدها، احتمالا از وینترفل میره به سمت دراگون استون! اتفاقاتی که توی این مدت واسه سانسا میفته، و تصمیماتی که میگیره، اگر دوباره اشتباه باشن، میتونه سانسا رو هم به یه کارکتر ضعیف تبدیل کنه! انتظاری که از سانسا دارم، اینه که دنبال یه بهونه باشه که از دست بیلیش راحت شه و ترجیحن کارشو تموم کنه! سکانس بعدی با سرسی شروع شد، ولی کارکتری که باید بهش توجه کرد و باید بدرخشه، یورون گریجوی هست! اگه یورون خودش یا با کارهاش حداقل 1 کارکتر بزرگ رو حذف نکنه (ترجیحن تیریون)، وجودش کلن بیخود بوده! احتمالا یورون از وجود وایت واکر ها خبر داره و شاید بخواد راه رو براشون باز کنه تا رو سر شمالی ها بریزن! بعید به نظر میاد چونکه این مشکل همگانی خواهد شد! :دی سم رو خوشم نمیاد ازش، ولی از اونجایی که سم در واقع خود جورج مارتین هست، باید تحملش کنیم! اون فردی هم که توی سلول بود، جوراه هست! دلیل اینکه کشته شدن استنیس نشون داده نشد، این بود که دلیلی واسه نشون دادنش نبوده و هیچ چیزی به سریال اضافه نمیکرد! سکانس آریا و سربازای لنیستر هم خوب بود! سربازایی که انسان های معمولی نشون داده شدن و احتمالا روی آریا و تصمیماتش در آینده تاثیر خواهد داشت! و شاید هم دلیلش این بوده که روی ذهن بیننده تاثیر بزاره! برای جنگی که در راهه! میرسیم به هاند که فعلا قوی ترین شخصیت سریال هست و چیزایی زیادی داره که نشون بده! دنریس هم که میخواد همرو بزنه سر سیخ و احتمالا جان به راه درست هدایتش میکنه! دنریس وقتی میخواست سه تا اژدها رو نجات بده، یه توهم داشت که با کال دروگو و فرزندش توی یه جای برفی هستن! احساس میکنم دنریس این فصل در شمال در مقابله با وایت واکر ها کشته میشه تا اون توهم هم معنادار بشه!

mahan birabt
07-23-2017, 05:19 PM
شک نکن جورا بود.به خدا انقدر تابلو بود دیگه بحثش خنده داره

Yellow King
07-23-2017, 11:29 PM
به نقل از کانال وستروس :
@Westerosir
اصلا با عقل جور در نمیاد. وقتی هم که داشتن سرسی رو معرفی میکردن اصلا حرفی از خاندان براتیون نزدن
اون دیالوگ هایی که بین سرسی و جیمی رد و بدل شد که میگفتن حکومت رو برای خودشون میخوان یعنی سرسی نمیدونه نماینده یه خاندان دیگه است که داره همچین حرفی رو میزنه؟ عجیبه در کل

ya33er
07-24-2017, 12:23 AM
به به بلاخره اپیزوده دوم هم فردا میاد و یک چندتا سوال هم واسه بعضیا مطرح شده راجبه یورون و و اون مرده دست سنگی
یورون حتی روحشم از وایت واکرا خبر نداره.چه برسه که بخواد بره بیارتشون اینوره دیوار!توی کتاب یورون شیپوره رام کننده ی اژدها رو داره.به نظرم این فرضیه که یورون شیپوره اژدها رو بیاره برایه سرسی قابله تحمل تر باشه.
اون مرده دست سنگی هم جز سر جوراه هیچ کس نمیتونه باشه.مگه میشه که صدایه بم اش رو آدم فراموش کنه ؟:Smiley35:

lady snow
07-24-2017, 12:56 AM
به نظر من یورن هیچوقت شیپور رو نمیده دست سرسی. اونو تگه داشته واسه خودش برای روز موعود

eminemkamy
08-26-2017, 10:00 PM
وای وای فوق العاده بود چقدر این سریال حماسیه.امیدوارم همسال هم تو گلدن و امی بهترین سال بشه واقعا که جهان نمیدونه چقد این سریال بزرگِ حیف داره تموم میشه
قسمت اول که شاهکار بود.