PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : Mindhunter : بحث و تبادل نظر پیرامون فصل اول

yaser63
10-13-2017, 05:11 PM
http://picoup.ir/images/14492156985522541015.jpg (http://picoup.ir/)

.:IMDB:. (http://www.imdb.com/title/tt5290382/?ref_=fn_al_tt_1):RottenTomatoes: (https://www.rottentomatoes.com/tv/mindhunter/s01):metacritic: (http://www.metacritic.com/tv/mindhunter?ref=hp)

در این تاپیک می‌توانید پیرامون فصل اول سریال Mindhunterکه انتشار اپیزودهای آن توسط سرویس Netflix از سیزدهم اکتبر 2017 (عصرجمعه بیست و یکم مهرماه96) آغاز گشته است بحث و گفتگو کنید. لطفا اگر می‌خواهید در مورد قسمت خاصی بحث کنید، در ابتدا عنوان قسمت موردنظرتان را بیان کنید تا دیگران متوجه بحث شما بشوند، و از اسپویل شدن مطلب برای دوستانی که هنوز قسمت مورد نظر را ندیده اند، جلوگیری شود. در موارد ضروری استفاده از تگ اسپویلر را نیز مد نظر قرار دهید.

.:inf-topic:. (http://tvworld.info/showthread.php?t=46333)

ShInOdA
10-15-2017, 01:47 AM
کسی دیده این سریالو ؟ نمراتش خیلی بالاست ...
خلاصه داستانشم جذاب میزنه ولی تریلرش تو ذوق من زد !!

meysam man
10-15-2017, 04:53 AM
اپیزود اول سریال رو دیدم
راستش باید بگم از اونچه که انتظار می‌رفت، سطح پایین‌تری داشت.
اما بنظر می‌رسه ماجرای اصلی داستان از اپیزود دوم به بعد شکل بهتری به خودش میگیره.
نکته دیگه اینکه، یه خرده پخش و پلا بود همه‌چی. خیلی خوب هم شخصیت‌پردازی نشد(توقع شکل گرفتن شخصیت با یه اپیزود، خیلی زیاده‌رویه، ولی از فینچر همین انتظار میره که مخاطب رو با حتی همون چند دقیقه اول جذب کنه و شخصیت‌ها تکلیفشون معلوم باشه)
منتظرم زیرنویس بقیه اپیزودها بیاد تا قضاوت معقولانه‌تری داشته باشیم و البته، منتظر ورود آنا تورف عزیز هم هستم.
نمره من به این اپیزود، با توجه به امتیازش در سایتها، کارگردانش، انتظاری که از نتفلیکس میره و ... خیلی بالا نیست
با اغماض هفت از ده.

freedom world
10-15-2017, 05:28 PM
دو بار اپیزود اول رو دیدم
خیره کننده و درجه یک.
فیلمم نامه ای که به سبک آرون سورکین پر از دیالوگه.
کارگردانی درجه یک .
مبهوت کننده بود.

EYE
10-15-2017, 10:20 PM
منم قسمت ابتدایی رو دیدم
کارگردانی و دیالوگا عالی بود
با اینکه اتفاق خاصی نیافتاد ولی بخاطر خوش ریتمیش اصلا خسته نشدم
احساس میکنم یه True Detective دیگه قراره ببینیم...
در کل راضی بودم
A Broomstick In The Ass
8/10

saeed988
10-17-2017, 02:19 AM
2 قسمت اول دیدم با 1 قسمت نمیشه قضاوت کنید چون از قسمت 2 تازه داستان شروع میشه و جذاب میشه
قسمت 2 خیلی عالی بود مخصوصا سکانس های زندان و شخصیت اد که حتی پلیس هارو هم جذب خودش میکنه
قسمت 1 : 8
قسمت 2 : 9
کسایی که عاشق سبک جنایی و قتل های زنجیره ای هستن این سریالو از دست ندن
بی صبرانه منتظر زیرنویس قسمت های بعدی هستم و هروز چک میکنم

Miss Harley
10-17-2017, 06:22 AM
خیلی حوصله تایپ ندارم که چی شد و چطور بود و اینا ولی خب؛
اوووووووووف :Smiley103:
و :Smiley36:
عجب پایانی... عجبببب........ یعنی انقد فوکس کرده بودم و منتظر بودم این یارو اِد بپره بهش یه حرکتی بزنه، از جاش که بلند شد، گوشی از دستم یه ۱۰ سانتی پرت شد بالا. قشنگ منم جای فورد بودم پنیک اتک زده بودم اساسی :Smiley22:

matiyo
10-18-2017, 03:39 PM
به هیچ عنوان از سریالهایی مثل فارگو و تروددکتیو خوشم نمیاد
آیا این سریال شبیه اون دوتاست یا فرق میکنه؟
روند داستان سریع هست یانه؟

EYE
10-18-2017, 10:47 PM
به هیچ عنوان از سریالهایی مثل فارگو و تروددکتیو خوشم نمیاد
آیا این سریال شبیه اون دوتاست یا فرق میکنه؟
روند داستان سریع هست یانه؟
نه اصلا سریع نیست
اتفاقا کنده
یه جورایی شبیه ترو دیتکتیوه.احتمالا خوشت نیاد...

EYE
10-21-2017, 11:37 PM
http://uupload.ir/files/zvo_mindhunter.s01e04.1080p.webrip.hevc.x265.rmtea m.mkv_snapshot_50.55_[2017.10.21_22.29.59].jpg
واقعا دارم لذت میبرم
عاری از هرگونه هیجان کاذب...
دنبال هیچ معما و جذابیت خاصی نباشید
فقط به بحث و جدلای شخصیتا توجه کنید
جنایی واقعی اینه

nosheh
10-22-2017, 11:22 AM
من عاشق سریال criminal minds و واحد BAU هستم ( تمام اپیزود هاشو دوست دارم)

و این سریال تاریخچه ایجاد اون واحده و وقتی می بینمش بی اندازه لذت می برم... دیگه بماند فضای دلنشین و کارکترها و ....

kntu
11-01-2017, 08:34 PM
من کل فصل رو دیدم
واقعیت انتظارم یه چیز خاص تر بود
ولی در کل سریال خیلی قشنگی بود، اتفاقات اخر فصل اذیتم کرد چون با کاراکتر هولدن شدیدا همذات پنداری میکردم تا وسط فصل

در کل یه سریال به شدت درونیه، در مورد درونیات آدم هاست (از قاتل های سریال گرفته تا کارکنان fbi)
و میشه گفت که اصلا سریال پلیسی یا جنایی نیست
اگه یه مقدار مریض ترش میکردن سریال رو بیشتر حال میداد

Katy Perry
11-04-2017, 06:28 PM
نمیخام اسپم بدم ...
ولی فقط همین که بینج واچ کردن این سریال یکی از بهترین تجربه های اخیرم بود ...

یه کاراگاهی به شدت ناب ...

عجب موسیقی متن محو کننده ای ...

بی نظیر بود ...

FARID_S
11-04-2017, 10:55 PM
دوستان این سریال جددا"حرف نداره.حتما"دانلود کنید،چون در نوع خودش تجربه عجیبیست.!!!

MeHr@n
11-05-2017, 01:11 AM
تا اوایل قسمت دوم دیدم جذبم نکرد. ادامه اش بهتر میشه؟

Mikado
11-05-2017, 11:19 AM
به نظر من اصلا در فضای fargo و true detective نیست، اما در مقابل دوستی به criminal minds و واحد آنالیز علوم رفتاری اشاره کرد، من هم موافقم، شبیه ترین سریالی که به نظر من هم اومد criminal minds بود. من متاسفانه طرفداران زیادی رو در مورد criminal minds نمی بینیم، با اینکه بسیار سریال قوی در این زمینه هست.

برای من همان لذت criminal minds رو داشت به همون تلخی، پیچیدگی و چندلایه بودن، اما با یک تفاوت بزرگ و اینکه mindhunter کارگردانی مرد بزرگی مثل دیوید فینچر رو داره (دو قسمت اول و آخر به کارگردانی فینچر هست).

خیلی خیلی دوست داشتم اگر شخصیتی مانند "هانیبال لکتر" هم در بین این مجرمین بود، البته چند جا گفته شد که دوست دارن با چارلز منسون صحبت کنن، امیدوارم این سورپرایزی باشه برای فصل بعد.

و در آخر اگر بخوام توصیه ای به دوستان بکنم، این سریال خیلی سریال اکشن معمایی پلیسی نیست، همونطور که گفتم بررسی ذهن مجرمین و آنالیز رفتار و پروسه ای است که در ذهن serial killer ها شکل میگیره و مهمترین از اون، نحوه شکل گیری واحد آنالیز علوم رفتاری در FBI. پس دنبال اکشن نباشید، این سریال لایه های عمیق تری از ذهن مجرمین رو واکاوی میکنه و برای هر بیننده ای لذت بخش نیست.

بهترین توصیه مثل همیشه، دیدن قسمت اول هست تا ببینید به سلیقه شما میخوره یا نه.

hadi2006mi
11-05-2017, 04:11 PM
سریال اون چیزی نبود که انتظارش داشتم هیجان و ریتم تند سریالهای معمایی و پلیسی رو نداشت و حتی جنبهای فلسفی فصل اول سریال کارگاهان حقیقی هم نداشت ولی با میکادو هم عقیده هستم که سریال لایههای پیچیده ای داشت بخصوص که به نظر میرسه بیشتر پی ریزی برای یک فصل دوم بهتر انجام دادند تا بخواند یک فصل اول محشر بسازند در مجموع به نظرم متوسط بود ولی حتما بازم این سریال ادامه میدم به هر حال موسیقی و بازیهای خوب همچنان میتوانند برگ برنده این سریال باشند

Rick Grimes
11-05-2017, 06:26 PM
http://picoup.ir/images/04433036529149671670.jpg

برای من سریال به سه قسمت تقسیم میشه:
1- سه قسمت ابتدایی سریال به دلیل ریتم کند، خسته کننده بود اما نه بطوری که دراپش کنم.
2- سه قسمت میانی باعث شد جذب سریال بشم و بخوام هرچه سریعتر بقیه رو هم تماشا کنم.
3- چهار قسمت پایانی باعث شد سریال از یک درام/کرایم/پلیسی معمولی تبدیل به یک اثر شاهکار بشه.
دیوید فینچ با یک حرکت هوشمندانه و کارگردانی ابتدا و انتها سریال باعث شد سریال رو یجورایی منحصر مال خودش بکنه. شخصیت‌ها عالی، همه چیز در کل خوب بود.
راجب پایان سریال هم بگم که اولش ماجرا رو متوجه نشدم و اعصابم خرد شد که چرا اینجوریی تمومش کردن! اما بعداََ بیشتر توی اعماقش فرو رفتم و درک بهتری پیدا کردم که ممکنه قضیه از چه قرار باشه.

بی‌صبرانه منتظر فصل دوم هستم. هنوز هیچ چیز رسمی اعلام نشده اما احتمالاََ فیلم‌برداری در 2018 آغاز بشه و اواخر سال هم پخش بشه.

فصل دوم، دو سال بعد از حوادث فصل اولـه

ADOLOVSKY
11-06-2017, 12:10 AM
سریال روانشناختی شخصیت هاست ، نه فقط قاتلین سریالی بلکه تک تک شخصیت ها و کاراکتر های سریال
من که از همین الان دلم میخواد دوباره همین فصل رو نگاه کنم انقد جذبش شدم ، مثل برق اپیزودا تموم میشدن

همونطور که گفتین دنبال سریال معمایی و پیدا کردن سرنخ و راز قتل و اینجور چیزها نباشید (هرچند ازین چیزا هم توش هست یکم)
بحثا همه روانشناسی هستن

قاتلی که اول بعضی اپیزود ها نشون داد جز یکی از قاتلین معروفه که 10 قتل بین سال های 1974 تا 1991 انجام داد و نامه هیپایی از قتلهاش به پلیس مینوشت که در سال 2005 دستگیر شد. پس حالا حالاها سریال باهاش کار داره

golijon
11-06-2017, 12:36 PM
تا اوایل قسمت دوم دیدم جذبم نکرد. ادامه اش بهتر میشه؟

اره، اولش یه کم کند پیش می ره تا ایدشون شکل بگیره، بعد ریتمش تندتر می شه و داستان پردازی داره

mohsenshinobi
01-09-2018, 02:53 PM
قسمت اول سریالو دیدم ریتم خیلی کندی داشت البته قبل از شروع فصل اول سریال Manhunt Unabomber دیدم واقعا شاهکار بود و همین توقع منو از این سریال بیشترکرده امیدوارم سریال بهتر شه پیشنهاد میکنم سریال Manhunt Unabomber حتما ببینید جای معرفی این سریال‌ اینجا خالیه

Charlie
01-12-2018, 03:49 AM
سریال خوش ساختیه، اما برخلاف ژستی که میگیره، دید عامیانه ای به روانشناسی جنایی داره. یه اشکال بزرگ هم داره. انگار متن فیلمنامه رو یه تکنسین نوشته، نه یه نویسنده. همه اصول تکنیکی فیلمنامه نویسی تلویزیونی درش رعایت شده. سه تا سرنمونه توو این رابطه: 1. نحوه ارتباط گرفتن کاراگاه های محلی با کاراکترهای اصلی، 2. نحوه آشنایی با آنا تورف و انتخاب دفترش توو اف.بی.آی. 3. نحوه توسعه کار از طریق کمک های مالی کنگره و جاهای دیگه. البته شاید این شیوه برای بعضیا خوش آیند باشه، اما برای من جذابیتی نداره.

khafan11
01-16-2018, 05:54 PM
این دوستان در این پادکست سریال خوب دارن شرح میدن , علاقه مندان میتونن گوش کنید زمانش 1 ساعت 42 دقیقه

ابدیت و یک روز، شماره شصت و هشت: نگاهی به مجموعه تلویزیونی «شکارچی ذهن»‏ (https://www.mixcloud.com/hsarrafi/%D8%A7%D8%A8%D8%AF%DB%8C%D8%AA-%D9%88-%DB%8C%DA%A9-%D8%B1%D9%88%D8%B2-%D8%B4%D9%85%D8%A7%D8%B1%D9%87-%D8%B4%D8%B5%D8%AA-%D9%88-%D9%87%D8%B4%D8%AA-%D9%86%DA%AF%D8%A7%D9%87%DB%8C-%D8%A8%D9%87-%D9%85%D8%AC%D9%85%D9%88%D8%B9%D9%87-%D8%AA%D9%84%D9%88%DB%8C%D8%B2%DB%8C%D9%88%D9%86%D B%8C-%D8%B4%DA%A9%D8%A7%D8%B1%DA%86%DB%8C-%D8%B0%D9%87%D9%86/)

(با حضور آقایان «یاشار نورایی» (منتقد و مترجم مجله «فیلم») و «علی مصلح حیدر‌زاده» (منتقد و مترجم و سردبیر سایت «آی‌سینما»)

Alireza-cRm
01-21-2018, 12:28 AM
سریال که محشر بود حرفی ندارم دربارش، خیلی وقت بود هیچ سریالی رو اینطوری بینج واچ نکرده بودم. اینم به عنوان کسی دارم میگم که اصلا علاقه ای به ژانر جنایی و پلیسی که به این سریال برچسب خورده ندارم و با بی انگیزگی زیادی بعد چند ماه که از پخش سریال گذشته بود رفتم سراقش. اگه دنبال سریال جنایی و اکشن هستید، تو این سریال دنبالش نگردین
یه چیزی رو دلم نمیاد نگم; عجب بازی کرد این یارو قاتله "اد کمپر" ، لامصب هر صحنه ای که این توش وجود داشت بقیه کلا نقش " مو " رو داشتن.

پی اس; فقط میخواستم فصل دوم هم همین الان قابل دانلود میبودش:Smiley2:

هر چه فکر میکنم باید بخاطر روشن نشدن جریان اون مرده که اول هر قسمت نشونش میداد ناراحت باشم، ولی اصلا نیستم، ینی واقعا بعد این پایان آدم میتونه ناراحت هم باشه؟؟؟ چند دقیقه آخر سریال از اینتنس ترین لحظات سینما تلوزیونیم بود
چند قسمت پایانی سریال فقط فکر این بودم این هولدن آخر خودش قاتل سریالی از آب در نیاد لامصب از بس تحت تاثیر اون قاتل ها بود مخصوصا اد کمپر، البته بش حق میدادم اگه میشد

http://picoup.ir/images/17914586565582391685.jpg

Ali EmJay
01-22-2018, 12:11 PM
خــــطـــر اســپـــویلـــــر!!!!

فقط این قسمت آخر که هولدن پَنیک کرد!

اِد کمپر: در طول زندگیم هیچکس نخواسته باهام تعامل داشته باشه . حتی گربه هامون! زن ها در ابتدا نسبت به من بی تفاوت بودن. تنها راهی که میتونستم اون دخترهارو بدست بیارم این بود که بکشمشون . اینجوری تبدیل به همسران معنوی من میشدن.هنوز با من هستن. یک نکته جالب در مورد ICU اینه که سیستمی برای خبردادن به نگهبان ها وجود نداره. من راحت میتونم الان بکشمت و قبل از اینکه کسی بیاد کار جالبی روت انجام بدم. بعد تو هم روحت با من میمونه! *هولدن را بغل میکند و هولدن از شدت ترس از اتاق فرار کرده و به وی پَنیک دست میدهد! :Smiley14: *

http://s8.picofile.com/file/8317361142/2018_01_21_061249.jpg

Samya
01-24-2018, 12:37 AM
دیدنِ این سریال رو خیلی به تأخیر انداختم، صرفاً به خاطر اینکه بازخوردهای منفی‌ای که نسبت به دیدن این سریال می‌گرفتم بیشتر از بازخوردهای مثبت بود.

فیلم‌ها یا سریال‌هایی که بعضی از دوستان می‌بینن و ازشون تعریف می‌کنن برام حائذ اهمیت هست، چون سلیقه‌ـشون نسبتاً به سلیقه‌ـم نزدیکه. یکی از این دوستان علیرضا (Alireza-cRm) بود که انگیزۀ شروع کردن سریال رو با این پستش (http://tvworld.info/showthread.php?t=48476&p=232988&viewfull=1#post232988) بهم داد؛ البته دوستان دیگه‌ای هم گویا قبلاً نظرات مثبتشون رو اعلام کرده بودن توی تاپیک، ولی من اون موقعی که تاپیک رو میخوندم، اکثراً نظرات به سمت منفی تمایل داشت.

به هر حال، کافی بود قسمت اولش رو ببینم تا از خود بی خود بشم! قطعاً اگه زمان داشتم، یه سره و یه روزه تموم قسمت‌ها رو پشت سر هم می‌دیدم. ولی دو سه روزی طول کشید تا تمومش کنم. از هر لحاظ فوق العاده بود، و واقعاً مجذوبش شدم.

برام جالبه که خیلی‌ها از کُند بودنش می‌گفتن، در صورتی که من اصلاً یه چنین چیزی رو احساس نمی‌کردم. به نظر من کاملاً معمولی بود. بیشتر برام یادآور سریال Hannibal بود.

شخصیت هولدن فورد از خیلی جنبه‌ها به نظرم مشابه یا حداقل یادآورِ شخصیت ویل گراهام سریال هانیبال بود. برای همین خیلی دوسش داشتم!

یکی از دلایل دیگه‌ای که این سریال برام خیلی دوست داشتنی بود، این بود که تا حد زیادی بر اساس واقعیت بود. کاراکتر هولدن، که بر اساس جان داگلس (https://en.wikipedia.org/wiki/John_E._Douglas) ساخته شده بود و کاراکتر بیل تنچ که بر اساس رابرت رسلر (https://en.wikipedia.org/wiki/Robert_Ressler) بود. توی دنیای واقعی هم این دو افسر FBI با هم همکار بودن و با هم یه کتابم نوشتن.

مثل همون چیزی که داخل سریال نمایش داده شد، در عالم واقعیت هم، این رابرت رسلر بود که اصطلاح "قاتل سریالی" رو به وجود آورده بود.

البته اون دقایق پایانی که توی قسمت آخر دیدیم، دقیقاً برای رابرت رسلر اتفاق افتاده بود؛ و برام جالب بود که سریال با یه سری اصلاحاتی این مسائل رو انقدر جذاب تر به نمایش در آورده بود. مثلاً اتفاقات پایانی قسمت آخر قاعدتاً باید برای "بیل" می‌افتاد، ولی به جاش برای "هولدن" افتاد، که به نظرم چندبرابر قضیه رو جذاب‌تر کرده بود.

واقعیت اینه که رابرت رسلر (کسی که کاراکتر بیل بر اساس اون ساخته شده)، یه مرتبه توی یه سلول با اِد کمپر تنها بوده؛ خب اِد هم همونطور که توی سریال دیدین، هیکل گُنده‌ای داشته و یه جورایی باعث ترس رابرت شده بوده؛ رابرت هم از ترس چندباری دکمه‌ای که به نگهبان‌ها اطلاع میده که بیان در سلول رو باز کنن رو میزنه، ولی جوابی نمیگیره.

اِد هم بهش میگه:

آروم باش، دارن شیفتشون رو عوض می‌کنن.

در ادامه با یه لحن تهدیدآمیزی بهش میگه:

اگه قرار بود عصبانی باشم، حسابی می‌تونستم توی دردسر بندازمت، مگه نه؟ می‌تونستم کله‌ـت رو از جا بکنم و بذارمش روی میز که با نگهبانا سلام‌علیک کنه.

بالاخره نگهبانا میرسن، کسی هم کوچکترین آسیبی نمی‌بینه، ولی اِد میگه شوخی می‌کرده و قضیه جدی نبوده.
بعد از این قضیه رسلر دیگه هیچ موقع به تنهایی توی یه سلول با اِد دیداری نداشته، بعدها هم FBI به خاطر یه چنین قضیه‌ای، مأموران FBI رو ملزم کرد که حداقل به صورت 2 نفری با مجرم‌ها داخل سلول‌ها ملاقات داشته باشن.

حتی کاراکترهای اِد کمپر و ریچارد اسپک رو به شکل خیلی جالبی مشابه کاراکترهای واقعی درآوردن. مثلاً اینجا میتونید تصاویری از اِد کمپر و ریچارد اسپک واقعی [سمت چپ تصویر] و اون چیزی که توی سریال نمایش داده شد [سمت راست تصویر] رو ببینید:

http://picoup.ir/images/13098757263311166528.jpg
http://picoup.ir/images/98008743209517230234.jpg

به نظر من این سریال فوق العاده بود؛ قطعاً یکی از بهترین‌های 2017 بود. بی صبرانه منتظر دیدنِ فصل دومش هستم!

wlh
01-24-2018, 02:02 PM
http://picoup.ir/images/00986300992310689834.jpg (http://picoup.ir/)اتفاقا من همون اول که سریال اومد همشو یک جا دیدم و بسی لذت بردم قسمت های مربوط به "اد" بهترین بخش های کل سریاله. طرز نگاه به موضوعات "روانشناسی قاتل های سریالی" از خود قتل ها مهم تر میشه و کم کم سعی میکنه از این قاتل ها "آدم هایی با فلسفه و بینش ناشی از حقارت" یا علت های دیگه بسازه. در مورد "اد" قطعا شخصیت افسانه ای شکل گرفته و تصور فصل دوم بدون حضورش یه خورده سخته. البته با این چیزایی که من خوندم و جریان قاتل نامه ای شما باید مدام منتظر داستان های جدید باشید. چون حداقل 20 یا 30 سال طول میکشه تا این قاتل آخری (قسمت آخر و جریان نامه ها) گیر بیفته (البته من همزمان با پخش اینارو می خوندم الان عددها دقیق یادم نیست). اون ها بدنبال دسته بندی کردن و شناسایی قاتل ها هستن ولی باید به اولین جملاتی که "هولدن فورد" از "پروفسور راتمن" سر کلاس میشنوه بیشتر دقت کنیم. " اگه دنبال انگیزه بگردیم چی؟ قطعا هیچ چیزی پیدا نمی کنیم. چی میشه اگه یه قاتل به خاطر سود شخصی نکشه. چرا خشونت بیش از حد بین غریبه ها اینقدر زیاد شده. چی میشه اگه انگیزه قاتل محو و مبهم بشه؟ "
در آخر یکی با نقل قول یکی از اساطیر قاتلین سریالی تموم می کنم حرفمو و امیدوارم فرزاد با این عکس و این نقل قول جذب این سریال بشه:

Ed Kemper : Women are born with this little hole between their legs
which every man on earth just wants to stick something into
And they're weaker than men, so they learn strategies
They deploy their minds and their s.e.x and they intuitively learn to humiliate

Lou Bloom
03-02-2018, 05:26 PM
بهترین سریالی بود که طی یک یا دو سال اخیر دیدم.
از زمان the night of تا به امروز فصل اول سریالی انقدر منو مجذوب خودش نکرده بود.
فضای سریال یه چیزی تو مایه های سریال کارآگاه حقیقی و فیلم هقت بود و بدون استثنا همه بازیگرها بازی چشمگیری ارائه کردن.
لذت بردم. مشتاقانه منتظر فصل دوم ام...

Rezaraki
04-08-2018, 04:35 PM
واقعا این سریال رو دوست داشتم.
هم زمان با این دو تا چیز دیگه رو شروع کردم که از هر کدوم خوشم اومد اونو ادامه بدم و این آخرین گزینه ام بود یعنی افکر میکردم Altered carbon یا death parade جذبم کنه ولی اولی رو فعلا و دولی رو کلا ول کردم و اینو سفت چسبیدم تا آخر دیدم!
اد کمپر جذابترین شخصیت بود برام، و دِبی برعکسش. بازیگرای دیگه رو عموما دوست داشتم. Jerry brudos هم خوب بود و اسپکم بد نبود. Anna Torv هم مثل بازیش تو فرینج حس میکنم صاف بدون احساسه، اینم سبک اونه شاید؟!
خود هولدن هم اویل همین احساس مقوای بودن رو داشتم نسبت بهش ولی کم کم شاید با درگیر شدن و سخت تر شدم ماجرا براش کهم از هر طرف یه مشکلی به سرش ریخت، و عکس العملش به اون مشکلات و تغییرش، باور پذیر تر کردش، به خصوص قسمت آخر که گفتم داره به یه قاتل زنجیره ای تبدیل میشه! اینقدر عوض شد حس کردم!
در کل واقعا خوب بود و لذت بردم

phamtasm
04-10-2018, 12:10 AM
خیلی خوب بود، خیلی واقعگرایانه به قضیه نگاه کرده بودن. شخصیت پردازشم راضی کننده بود،
اد هم که دیگه :Smiley10: ، فقط میتونم بگم فوق العاده بود شخصیتش، بازیگرش، صداش، دیالوگاش و.....

hossein370
04-12-2018, 11:25 AM
قسمت اول سریالو دیدم ریتم خیلی کندی داشت البته قبل از شروع فصل اول سریال Manhunt Unabomber دیدم واقعا شاهکار بود و همین توقع منو از این سریال بیشترکرده امیدوارم سریال بهتر شه پیشنهاد میکنم سریال Manhunt Unabomber حتما ببینید جای معرفی این سریال‌ اینجا خالیه

حرف دل منو زدی
هر کی رو مبینم هی میگه شکارچی ذهن!! هر چی نشستم که یه اتفاقی بیوفته، نشد که نشد!!
آخه شما unabomber رو ببینید!! به نظرم اصلا قابل مقایسه نیست... با اینکه با یه سرچ ساده میتونی بفهمی که داستان unabomer چی هست و چی میشه ولی باز میتونی این سریال رو با نهایت هیجان نگاه کنی.
نمیخوام سریال شکارچی ذهن رو خراب کنم ولی از نظر بنده هیچ چیزی نداشت این سریال، از یه جاهایی فقط نگاه کردم که تمومش کنم. شاید میتونست خیلی جذاب تر باشه این سریال اما اون چیزی که توی ذهن من بود، نبود

smh2011
04-12-2018, 05:02 PM
بزرگترین عیب سریال سیگنال های اشتباهی بود که قبل از ذیذنش فرستاده می شد. انتظارات یه سریال کاراگاهی با کمی اکشن و درگیری بود که چون فینچر دخیل هست پس باید شاهد شخصیت پردازی های جالب دیالوگ های پرمایه باشیم. که ماحصلش میشه ورژن ارتقا یافته ای از سریال های کارآگاهی که مثل نقل و نبات زیاد هستن تلفیق با کارآگاهان واقعی. چیزی که قبل از شروع سریال ازش انتظار داشتیم این بود. ولی سریال کاملن قسمت اکشن و تعقیب و گریز برای بافتن مجرم رو - حداقل برای فصل اول - کنار گذاشته و به جنبه فلسفی هم کمتر پرداخته و تمام تمرکزشو گذاشته روی مبحث جدیدی که شبیهش رو کمتر توی سریال ها دیده بودیم. یچورایی سریال رو کیشه پیش درآمدی بر همه سریال های کاراگاهی جنیی دونست. اونچه که اینجا بدست میاد پایه و اساس تعقیب و گریز و بازجویی های سریال های دیگه هست. درواقع سریال مثل خوندن بخش تئوری یک عملیات و چگونگی سکل گیری یک پروسه هست که تا الان نه میتونه پروسه رو انجام بده - چون هنور کامل تعریفش نکرده و به نتیجه مطلوب نرسیده- نه فعلن تمایلی به اجراش داره. پس با توجه به کسیر و روایتی که انتخاب کرده سریال فاقد نقطه اوج و هیجانی خاصی هست( منظورم صحنه های اکشن و پرانرژی هست مگرنه سکانس های مصاحبه با اد کمپر و اون قاتل عشق کفش اوج هیجان و تعلیق حساب میشه توی سلک خودش) تا حدودی خط داستانی زندگی شخصیی هر3 شخصیت اصلی توی حاشیه قرار گرفته و نسبت به زمانی که از سریال بهش اختصاص یافته کاربرد نداره و بیش از حد خنثی هست و تاتیری توی پیشرفت داستان نداره. به هرحال فصل اول در بدترین حالت یک مقدمه مفصل و یک شروع خوب برای تخقیقات واقعی بود که نه اونقدر عالی ودرجه یک پیش میرفت که انقلاب به پا کنه توی سریال ها نه اونقدر ضعیف بود که ترزش دیدن نداشته باشه و اونقدر متوسط بود که بعد از دیدنش فراموش بشه.

Achillies
04-21-2018, 01:52 AM
این سریال رو چند ماه پیش دیدم، فقط و فقط به خاطر فینچر (:Smiley48:)، اونم در شرایطی که سه چهار سال سریال های روز رو ندیده بودم.
به خاطر کارگردانی فینچر انتظارم از سریال فوق العاده بالا بود، ولی خب حتی فراتر از انتظارم بود. آهنگ سکانس های آخر قسمت آخر باعث شد دیوونه بشم، لد زپلین بازا میدونن چی میگم، مخصوصا اشکان:Smiley36:
کارگردانی سریال، شخصیت پردازی، موسیقی متن سریال به نظرم واقعا خوب بود، فقط فیلمبرداریش خیلی ساده بود، شایدم من خیلی سر در نمیارم. شاید اگه فیلمبرداریش بهتر بود، ترسِ منِ بیننده وقتی دو شخصیت اصلی تو یه اتاق با قاتل های زنجیره ای تنها هستن، بیشتر میشد و استرس بیشتری میگرفتم. شایدم هدفشون القای ترس نبود و فقط میخواستن روی دیالوگ ها و مصاحبه های فوق العاده‌شون با قاتل تمرکز بشه.
من که به فصل اولش 10 از 10 میدم
:Smiley17:

MaMaLoM
01-21-2019, 03:01 PM
اشتباه من این بود که قبل از تماشا،راجب سریال مطالعه نکردم ... فقط یه سری کلمات کلیدی که شاخکامو واسه تماشای یه سریال تیز میکرد رو مد نظر قرار دادم : "جنایی" ، "نتفلیکس" ، "پرسرصدا" ، "فینچر" و ...
اینا باعث شد یه دید متفاوتی داشته باشم نسبت به ماهیت اصلیش! من عاشق جناییم و این سریال اصلا نبود! تنها چیزی که تو ذوقم زد همین مسئله بود وگرنه که من بنج‌واچ کردم ...
میتونست لذیذتر و هیجان‌انگیزتر باشه اما سریال به شدت رو بُعد روانشناختیِ خودش تاکید داشت ... دیالوگ‌هایی که با کمپر رد و بدل میشد خیلی به تِم سریال میومد و شخصا انتظار داشتم مصاحبه‌ها رفته رفته بهتر و بهتر بشه اما خب کمپر اولین و بهترینشون بود متاسفانه

Saber-j
08-13-2019, 02:42 PM
«شکارچی ذهن» هدیه ایه برای طرفدران واقعی اثار جناییست.
«شکارچی ذهن» همان سوزه دوست داشتنی و مورد علاقه فینچر است.
«شکارچی ذهن» موشکافی متفاوت جرم و مجرم و جنایت است.
کمتر اثری پیدا می کنید این روزها که انقدر با ظرافت و جزییات مسیله مجرم و جنایت رو بررسی کند.
در «شکارچی ذهن» خبری از تعقیب و گریز های رایج این زانر نیست خبری از هیجان های کاذب نیست خبری از هیاهو های بی خود و بی جهت نیست.
«شکارچی ذهن» یک کلاس اموزشی جرم شناسی جنایی روانشناسی جنایی و جامعه شناسی جنایی برای دوستداران زانر پر طرفدار جنایییست.
«شکارچی ذهن» گوهر نابیست که خیلی سخت این روز ها در سینما و تلویزیون پیدا میکنید.
«شکارچی ذهن» موضوعی را مطرح می کند که قرن هاست برای بشر سوال بوده که چطور می شود اشرف مخلوقات این موجود دوپا بله همین ادم بتواند به جایگاهی برسد که هم نوع خودش را بدون ذره ای عذاب وجدان بدون قطره ای اشک بدون کوچک ترین دل رحمی به فجیع ترین شکل ممکن به اسفناک ترین شکل ممکن سلاخی کند.بله «شکارچی ذهن» پر است از این سوال و جواب ها.
«شکارچی ذهن» را از دست ندهید.

kingnessi
08-19-2019, 04:09 PM
این مجموعه لیاقت تمام تعریف و تمجیدهایی که ازش میشه رو داره و دیدنش تجربه لذت بخشی از تماشای تریلرهای جنایی به بیننده میده.

ایراد نه چندان بزرگی که به این سریال از همین فصل اول داشتم و دارم اینه که برخلاف انتظارم به جای تحلیل ، داره تاریخ رو روایت میکنه.
اصل داستان خیلی ساده ست: قراره یه عده ای با بررسی رفتارهای گروهی قاتل خطرناک، رفتارها و تفکرات اونها رو دسته بندی کنن و به رویه ای برای پیشگیری ، پیگیری و برخورد با چنین مجرمایی برسن ؛ اینکه از بوجود اومدن رفتارها و بالفعل شدنشون پیشگیری کنن، اونها رو مورد پیگیری قرار بدن و یا در حین عمل باهاشون برخورد کنن.

اما چیزی که انتظار داشتم بهش پرداخته بشه و نشد و توی ذوقم خورد ، یکی از سوالهای معروف روانشناسی و از بنیادی ترین بحث های فلسفیه که جوابهای متفاوتی هم براش موجوده ، اینکه آیا میشه رفتارهای انسان رو پیش بینی کرد؟

"شکارچی ذهن" بهتر بود در کنار روایت تاریخی از قاتلین مختلف (که الحق و الانصاف به شکل فوق العاده ای این روایت رو انجام داده بخصوص در مورد "اد کمپر") به این سوال اساسی بیشتر اهمیت میداد که آیا اصلا ایده اولیه قابلیت اجرا هم داره؟
توی فصل اول دیدیم که هولدن به کمک همین شناخت رفتاری تونست چندتا پرونده رو حل کنه ولی آیا واقعا میشه نتیجه گرفت که به کمک این قاتلین میشه رفتار بقیه رو پیش بینی کرد؟ اگر اینجوریه پس چرا با اینکه "چارلز منسون" سالها در اختیار اف بی آی قرار داشت اونها نتونستن جلوی "دیوید کورش" رو بگیرن ؛ روند رو به رشد فرقه هایی مشابه به "خانواده منسون" نشون میده یه جای کار میلنگه. اگر قرار بود با بررسی رفتار افرادی مثل اد کمپر در نهایت به یک جزوه برسیم که با کمک اون بتونیم همه قاتلهای زنجیره ای رو دستگیر کنیم که دنیا گلستان میشد.

به نظرم سریال باید خیلی بیشتر روی این سوال اصلی و مهمش مانور میداد ، سوال سختی که جوابهای متفاوتی داره. از یه طرف مطالعه رفتاری این جنایتکارا میتونه سطح دانش ما رو نسبت به افراد مشابه افزایش بده و از طرفی این کار ممکنه اصلا جواب نده و فقط بازی با آتش باشه.

سریال از همه لحاظ با کیفیت و تعریفیه ، دیدم دوستان همه تعریف ها و تمجیدها رو انجام دادن گفتم انتقادم رو هم به مجموعه نظرات اضافه کنم.
در هر حال حتما "شکارچی ذهن" رو تماشا کنید و از یه تریلر جذاب و استاندارد لذت ببرین.

jax teller
06-02-2020, 06:55 PM
خب میشه گفت سریال رو فقط برای اسم دیوید فینچر دیدم و بس.....

ولی خب فضای سریال،ایدش و قاتل دوست داشتنیش اد کمپر متقاعدم کرد که تا آخرش ببینم.قسمت 1 و 2 رو خود فینچر کارگردانی کرده بود و به راحتی میتونستی بفهمی این رو و قسمت اخر هم فینچر کارگردانی کرد و اون صحنه آخر واقعا پشم ریزون بود و ی ترس عجیبی رو وارد کرد ب من خیلی خوب بود اون ی تیکه آخر .در مورد بازیگر های سریال میشه گفت خیلی نچسبن خصوصا هولدن.اگه تیم بازیگری متیو مک کانهی و وودی هارلیسون رو میذاشتن این سریال میترکوند خیلی بیشتر از این حرفها .

تو دو قسمت اول اد کمپر ترکوند یعنی بهترین بازیگر این سریال بدون شک خودشه هر چند کوتاه بازی کرد.ولی تو قسمتهای بعدی از مصاحبه کردن با قاتل ها رسیدن به حل پرونده ها قتل و موضوع اصلی انگار گم شد تا قسمت 9 و 10 و به نظرم اگه سوژه اصلی سریال فقط مصاحبه با قاتل ها بود بینظیر میشد این سریال.

در کل سریال قوی بود از نظر دیالوگ،از نظر روانشناسی و فلسفه و فقط یه دفتر 100 برگ میشد یادداشت برداری کرد و آموخت.

بریم سراغ فصل دوم امیدارم از 1 بهتر باشه...

موفق باشید و تا سریال هست زندگی بایدکرد:Smiley17:

Luca Brasi
07-22-2020, 07:57 PM
https://picoup.ir/images/33960301885792901777.png (https://picoup.ir/)
https://picoup.ir/images/79245783147869526547.png (https://picoup.ir/)
https://picoup.ir/images/22108577399963661931.png (https://picoup.ir/)
https://picoup.ir/images/89320889627240793270.png (https://picoup.ir/)
https://picoup.ir/images/76451614837428446775.png (https://picoup.ir/)
https://picoup.ir/images/81956199340183383250.png (https://picoup.ir/)

https://picoup.ir/images/05833059434793724142.png (https://picoup.ir/)
https://picoup.ir/images/09273306331302730131.png (https://picoup.ir/)
https://picoup.ir/images/20375460861686053692.png (https://picoup.ir/)
https://picoup.ir/images/40458408794837410885.png (https://picoup.ir/)
https://picoup.ir/images/01768629825156937323.png (https://picoup.ir/)

بعد از دیدن سه اپیزود از فصل یک
سریال خوش ساخت | دیالوگ محور(دیالوگ های قوی - حساب شده ) | شخصیت های پخته و بعضا کاریزماتیک
در کل یه سریال جنایی که توش خبری از کشت و کشتار و خون و خون ریزی و سکانس های رنگ و وارنگ نیست
در عوض هدف اصلی پیدا کردن علت این قتل ها و منطق قاتل ها است که ایده ی نابیه - هر 3 اپیزود 9/10