PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : True Detective | بحث اپیزودیک | فصل سوم , اپیزود هشتم(پایان فصل)

yaser63
02-25-2019, 07:21 AM
http://picoup.ir/images/09508175037176948357.jpg

Season 3, Episode 8, Now Am Found

.:IMDB:. (https://www.imdb.com/title/tt8215524/?ref_=tt_eps_cu_n)

خلاصه داستان اين قسمت : در حالی که Wayne در تلاش برای حفظ خاطرات و درک واقعیت می باشد سرانجام راز سر به مهر پرونده Purcell آشکار می گردد.+ (https://www.imdb.com/title/tt8215524/?ref_=tt_eps_cu_n)

فرزان
02-25-2019, 11:22 AM
حس چندگانه ای دارم نسبت به این فصل .
اینکه بازی ها فوق العاده بود و سریال از نظر فنی نکات خوبی داشت بر کسی پوشیده نیست ; اما حتی بدترین سریالهای HBO هم در این بخشها همیشه قوی عمل میکنن و اگه کیفیت ساخت سریال در این سطح نبود جای تعجب داشت.

انتقاد اصلیم به سریال اینه که داستان به هیچ وجه به اون حد و اندازه ای که زور میزد به مخاطب بقبولونه که پیچیده ست و گنگ و نامفهوم ، پیچیده نبود و سازنده ها فقط قصد داشتن ذهن مخاطب رو به سمت نکات جانبی که در نهایت فهمیدیم چندان اهمیتی نداشتن منحرف کنن .
کلا به نظرم همه از اواسط سریال چند و چون داستان رو پیش خودمون درست حدس زدیم اما با توجه به دو فصل قبلی اینطور تصور میکردیم که امکان نداره همه چیز انقدر ساده و قابل پیش بینی باشه و حتما دستهای پشت پرده ای درکاره .

اگه دوباره پیش خودتون مرور کنید که در این فصل چه اتفاقاتی افتاد ، میبینید پلات فوق العاده پیش پاافتاده ای داشت این فصل ; منتها کاراگاه های داستان به طرز احمقانه ای هر بار از حل ماجرا عاجز موندن.
کشته شدن این همه آدم در قالب این داستان ساده و سرراست اصلا منطقی نبود و فقط برای افزایش بار درام ماجرا بود . اینکه Brett woodard صرفا چون یه عده بهش مظنون بودن همه رو به گلوله بست فقط برای این بود که در تریلر سریال دو تا صحنه اکشن وجود داشته باشه و مخاطبین بیشتر راغب بشن به تماشای سریال.
رونمایی از جولی قرار بود بزرگترین Revelation سریال باشه اما حقیقتا هیچ ایده ای براش نداشتن ; قشنگ معلومه سازنده ها با خودشون گفتن اگه مستقیما بریم سراغ قضیه ازدواج با همکلاسی دوران بچه گی _که اونم به خودی خود فقط برای افزایش بار درام داستان بود_بیننده ها بهشون برمیخوره پس اول میگیم طرف به ایدز مبتلا شده و مرده ، بعد میایم و به طور مثلا فک اندازی میگیم نه زنده ست ، با اون پسره که یه بار به طور هنرمندانه بهتون نشونش دادیم ازدواج کرده و صاحب یه دختر قشنگ شده و اسمشم لوسیه، هم اسم مادرش ; هاها چقدر ما باحالیم و همیشه از بیننده ها یه قدم جلوییم و مغزمون خوب کار میکنه .

در کل از این فصل *خود پیچیده پندار* راضی بودم.حداقلش اینکه از فصل دوم بهتر بود .

Heisen-berg
02-25-2019, 01:18 PM
به چشم های وین دقت کنید ، این چشم های ادمیه که جولی رو شناخته اما نمیخواد به روش بیاره

http://s8.picofile.com/file/8353340876/22.JPG

mehrab 63
02-25-2019, 04:58 PM
پایان درخوری نداشت انصافا . از سه اپیزود قبل داستان دو میشد حدس زد .‌من خودم تو بحث اپیزودیک چندقسمت قبل گفته بودم تئوریه این فصل چیه .
اثلا خوب نبود این بخش دایتان ولی بازیها و لوکیشن و دیالوگها عالی و بعضا از لحاظ احساسی عولی تر بود .
به نظرم اگه دیگه فصل چهاری در کار نباشه خیلی بهتره و حسن ختامی میشه واسه یه سریال خوب .

ShInOdA
02-25-2019, 10:35 PM
http://picoup.ir/images/22444464869893816631.jpg

اصولا خودم تو این ژانر همیشه تحت تاثیر آثار آگاتاکریستی بودم و هستم و همش انتظار یه پرونده مخوف و پیچیده که به سختی حل میشه رو در این دست فیلم و سریال ها دارم. فصل اول این دلخواه منو داشت فارغ از بازیگر ها و بازی ها و داستان و... / اینا رو گفتم شاید به خودم تلقین کنم که اشتباه از منه که همش انتظار چنین پایان بندی های هیچانی و شوکه کننده رو دارم! از ایپزود 1 تا 7 بطور افراطی از این خط داستانی با تمام پیچیدگی ها و سوال های بیخودش طرفداری میکنم ولی بابت این پایان بندی ایپزود آخر هیچ جوره نمیتونم خودم رو راضی کنم که اره بالاخره میشه یه سریالی در حد کاراگاه واقعی با اون عقبه اینطور آب دوغ خیاری تموم بشه. حس کردم داشتم کاراگاه علوی میدیدم (که تو خیلی از داستانا پایان بندی اونو به این ترجیح میدم).
با نظر دوستمون فرزان موافقم پیچیدگی بیخودی برای یک داستان تلویزیونی کوچولو که تمام این بازی دادن بیننده رو پشت بازی های عالی، موسیقی عالی، فضاسازی عالی و... پنهون کرد و تهش شد این! حداقل می شد خیلی بروتال تر و دارک تر همین داستانک رو تو این 8 سیزن جمع میکردن. شایدم از این وجه میشه نگاه کرد که این سیزن فقط برای کاراکتر کاراگاه هاش ساخته شده و حالا یه داستانی هم این وسط با آب و تاب و فلش بکای جذاب و تو سه خط تعریف بشه! از این طرف میتونیم خودمون رو قانع کنیم که یک مینی سریال عالی دیدیم.
.
نیک پیزولاتو نشون داد که هرجا بخواد میتونه سیزنی فراتر از فصل اول بسازه ولی نمیدونم چرا اینکار رو نمیکنه! شاید میخواد اون فصل سمبلیک تو کارنامش بمونه!
8 نمره منصفانه ای برای این فصل میتونه باشه.

TOXIN
02-26-2019, 01:59 AM
http://picoup.ir/images/22444464869893816631.jpg

اصولا خودم تو این ژانر همیشه تحت تاثیر آثار آگاتاکریستی بودم و هستم و همش انتظار یه پرونده مخوف و پیچیده که به سختی حل میشه رو در این دست فیلم و سریال ها دارم. فصل اول این دلخواه منو داشت فارغ از بازیگر ها و بازی ها و داستان و... / اینا رو گفتم شاید به خودم تلقین کنم که اشتباه از منه که همش انتظار چنین پایان بندی های هیچانی و شوکه کننده رو دارم! از ایپزود 1 تا 7 بطور افراطی از این خط داستانی با تمام پیچیدگی ها و سوال های بیخودش طرفداری میکنم ولی بابت این پایان بندی ایپزود آخر هیچ جوره نمیتونم خودم رو راضی کنم که اره بالاخره میشه یه سریالی در حد کاراگاه واقعی با اون عقبه اینطور آب دوغ خیاری تموم بشه. حس کردم داشتم کاراگاه علوی میدیدم (که تو خیلی از داستانا پایان بندی اونو به این ترجیح میدم).
با نظر دوستمون فرزان موافقم پیچیدگی بیخودی برای یک داستان تلویزیونی کوچولو که تمام این بازی دادن بیننده رو پشت بازی های عالی، موسیقی عالی، فضاسازی عالی و... پنهون کرد و تهش شد این! حداقل می شد خیلی بروتال تر و دارک تر همین داستانک رو تو این 8 سیزن جمع میکردن. شایدم از این وجه میشه نگاه کرد که این سیزن فقط برای کاراکتر کاراگاه هاش ساخته شده و حالا یه داستانی هم این وسط با آب و تاب و فلش بکای جذاب و تو سه خط تعریف بشه! از این طرف میتونیم خودمون رو قانع کنیم که یک مینی سریال عالی دیدیم.
.
نیک پیزولاتو نشون داد که هرجا بخواد میتونه سیزنی فراتر از فصل اول بسازه ولی نمیدونم چرا اینکار رو نمیکنه! شاید میخواد اون فصل سمبلیک تو کارنامش بمونه!
8 نمره منصفانه ای برای این فصل میتونه باشه.

عکس دوست بالایی کاملا با این فصل تطابق داره. پایان بسیار ضعیف که باعث شد فصل یک و دو رو به این فصل ترجیح بدم. اونقدر ساده تموم شد که شک کردم که واقعا نکته مخفی خاصی توی داستان بوده و ما نفهمیدیم یا نه. در کل این فصل جز بازی های خوب چیزی نداشت.
فقط سکانس آخر رو متوجه نشدم چی بود ؟

Heisen-berg
02-26-2019, 02:08 AM
فقط سکانس آخر رو متوجه نشدم چی بود ؟

اینکه وین هیز تو کل زندگیش یک hunter و tracker بوده و خواهد بود

ولی خندم میگیره میگید پایان سریال ضعیف بود. اما خب به هر حال هر کسی نظری داره.

اصلا این فصل راجع قاتل نبود که میگید چرا این قدر ساده تموم شد. اینکه هویت پشت قضیه بود از قسمت چهار معلوم بود.

این فصل راجع کارکتر ها و روابط بین شون بود. این که چجوری این حادثه زندگی شون رو تغییر داد. چجوری رابطه دو همکار رو تغییر داد. چطوری رابطه پدر و دختر رو تغییر داد. چطوری رابطه مرد و زن رو تغییر داد

اینکه رولد وست چجوری از شخصیتی که تو اپیسود اول میخواد اون روباه رو بکشه ، تبدیل میشه به ادمی کلی سگ نگه میداره.

اینکه وین هیز در ابتدا حادثه یک زندگی ارامی داره و به دنبال جولی ِ گم شده میگرده و در پایان داستان جای این دو عوض میشه و این جولیه که زندگی ارامی داره و وین هیز که گم شده.

و هزار تا چیز دیگه که حوصله توضیح ش نیست

jackie aprile
02-26-2019, 10:15 AM
1- خنک ترین پایان در هر سه فصل بود.
2- ساده ترین داستان در هر سه فصل بود
3- اما در کل فصل با کیفیت و راضی کننده ای بود. بهتر از فصل دو بود. البته من از کسانی که فصل دو رو میکوبند نیستم
4- هیز کاملا جولی رو شناخت. ممکنه حتی اولش وقتی سوار ماشین بود یادش رفته بود که کجاست و واسه چی اومده اما بعدا موقعی که داشت آب میخورد حواسش اومد سرجاش و قشنگ هم جولی رو شناخت اما ترجیح داد به آلزایمر ادامه بده و خودش رو به کوچه علی چپ بزنه. ایده ای در این سریال چند بار مطرح شد که اگه پلیس بخواد جولی رو پیدا کنه، افراد دیگه ای هم هستن که بخوان پیداش کنن. اتفاقا اولین بار در سال 1990 خود هیز این ایده رو مطرح کرد و در همون دوره و در ابتدای همین اپیزود هویت هم تکرارش کرد. هیز در سکانسی که جولی رو دید، همین رو مد نظر قرار داد. جولی ظاهرا خوشبخته و زندگی شادی با مردش و دخترش داره. چه کاریه که واسه به سرانجام رسوندن یه پرونده قدیمی این خانواده شاد رو در معرض ریسک قرار بده ؟؟؟؟؟
فکر کنم هیچوقت حتی قضیه رو به رولند وست هم نگه و این راز رو با خودش به گور ببره
5- این وسط فقط طفلک ویل و بینوا تام

lady snow
02-26-2019, 02:49 PM
واقعیتش اپیزود آخر من رو نا امید کرد. هفت قسمت جلو اومدن و قسمت هشت یهو آب بستن به همه چی به اون همه معمایی که مطرح کرده بودن و اون همه پیچ و خم. اصلا داستان اونقدرها هم جنایی نبود و هویت اونقدرها هم خطرناک نبود که این همه کشته بجا بزاره. این همه آدم مردن بخاطر یه چیز بیخود میخوام بگم اصلا داستان جوری تعریف شد که اون همه قتل رو نتونست توجیه کنه

اما با بخشی از نظرات کاربر heisen_berg موافقم. روابط انسانی که در این سریال نشون داده شد و تاثیری که یه اتفاق در طولانی مدت تو ززندگی آدمها میزاره و حتی شخصیتهاشون رو تغییر میده خیلی خوبه.
اما این یه سریال جنایی بود و بیننده انتظار داشت در پایان بندی استانداردهای یک سریال جنایی رو داشته باشه که اصلا نداشت
شاید بهتر بود از اول الکی معما پشت معما نسازن که بعدش تهش بمونن که چه کنیم با این همه معما
شاید بهتر بود بی خیال معما بشن و فقط یه داستان تعریف کنن از زندگی آدمها

بهرحال من 8 میدم به فصل. بخاطر بازی ماندگار زوج کارگاه تو تمام رده های سنیشون

Alex Vause
02-28-2019, 12:55 AM
http://picoup.ir/images/14171180637197229410.jpg (http://picoup.ir/)

فقط اومدم بگم پس از مدت ها یه سریال دیدم که ارزش وفت گذاشتن رو داشت شخصیت پردازی ها خیلی خوب بودند بازی ها بی نظیر بود. گریم ها فوق العاده بودند. به نظر من داستان حتی از فصل اول هم قوی تر بود. تنها چیزی که به نظر من به فصل اول برتری نسبی میداد مثلا سکانس تعقیب و گریز 6 دقیقه ای بدون کات بود. شاید این فصل نقطه اوج اونجوری نداشت. پایان سریال هم به نظر من فوق العاده بود حتی خیلی بهتر از فصل اول. فصل اول فسمت اخرش کاملا بیهوده بود به نظر من بر خلاف این فصل که حرف های زیادی برای گفتن داشت و پاسخ سوالات زیادی هم داده شد.تنها دو تا نقطه ضعف داشت به نظر من یکی اینکه شخصیت فوق العاده رولند وست میتونست بیشتر بهش پرداخته بشه و کمتر شخصیت نچسب املیا زن وین رو ببینیم

hamed224
03-01-2019, 09:26 PM
من دو قسمت اول این فصلو دیدم ، رغبتی برای دیدن بقیه فصل ایجاد نشد، نوع شروع سریال خیلی بیخود و حوصله سربر بود ،

این علی رو هم به عنوان پلیس نتونستم بپذیرم،به نظر من هر فصل از فصل قبلش ضعیفتره،

bayani
03-02-2019, 02:27 AM
خیلی بیشتر از این حرفا انتظار داشتم که متاسفانه با یه پایان بندی آبکی و کمی هم هندی تموم شد.
کلا سریال ریتم خسته کننده ای داشت و تنها امیدم واسه ادامه دادن معماهایی بود که اخرش هم فهمیدیم بی ربط و صرفا برای پیچیده کردن داستان بوده.
به هر حال باید به نویسنده این فصل دست مریزاد گفت که تونست داستانی به این سرراستی و سادگی رو به یه فصل 8 قسمتی تبدیل کنه و همه رو تا انتها تو کف بزاره :Smiley36:
بازی ماهرشاه علی که مثل همیشه خوب بود و بهتر از اون بازی اسیفن دورف بود که من فقط به عشق خودش سریال رو ادامه دادم.لامصب صدای دورگش و سیگار کشیدنش یاد مک کنهی مینداختم:Smiley19:
در کل راضی بودما ولی بنظرم از فصل دوم هم ضعیف تر بود . فصل دوم حداقل یه اکشنی داشت ولی این فصل گرفتار 2 تا کارگاه با دیلی مغزی شدید افتاده بودیم که واسه حل کردن یه قتل نیاز به 25 سال زمان داشتن.

kingnessi
03-02-2019, 04:57 AM
قدیما یه اصطلاحی بوده که میگه "چیزی نیست که نشه با کمی ادویه درستش کرد" ؛ جایی به کار میره که به هر دلیلی نتونیم کارمون رو درست انجام بدیم و وعده هامون رو عملی کنیم بنابراین یه جوری مجبوریم سر و ته قضیه رو هم بیاریم.

این فصل True Detective دقیقا مصداق این اصطلاحه ... اوایل فصل نویسنده وعده های رنگارنگی داد ، راز و رمزهای زیادی به خورد بیننده داد ولی در نهایت به مضحک ترین شکل ممکن سر و ته قضیه رو هم آورد ...

معتقدم قصدش رو داشت و میخواست یه ربطی هم بین این داستان و قضیه های فصل اول به وجود بیاره ولی حتی شجاعت اون کار رو هم نداشت و در نهایت خلاقانه ترین ایدشون این بود که داستان از اولش هم در حد سریالهای وطنی خودمون بوده و این همه سرو صدای گروه مستند سازی و کارخونه دار پولدار و آلزایمر و زنِ جذاب و مرموز و کلیسا و عروسک و هزارتا چیز دیگه فقط برای پر کردن تایم حدودا ده ساعته ی این فصل بود. به قول معروف فکر میکردیم بوی کبابِ بره س نگو دارن خر داغ میکنن

این آقای سازنده یه فیلم هم ساخته که بازم داستانش دقیقا همینه ، و مدل دیگه ای از قصه گویی بلد نیست. البته دور از انصافه که از کیفیت فنی کارهاش چیزی نگیم و اینجا هم به بهترین شکل در بخش فنی ظاهر شده... شخصا بیشتر از این فصل ناامید شدم تا فصل دوم ، حداقل فصل دوم یه تلاشی انجام داد و یه حرکت تازه ای کرد ولی این فصل :Smiley59:

قرار بود این فصل خاطرات فصل دوم رو پاک کنه ولی به نظرم فصل دوم به مراتب از این فصل هم بهتر شد.

اگر بازم این Nic Pizzolatto میخواد ادامه سریال رو بسازه به هیچ وجه بدرد تماشا کردن نمیخوره ...

Red Hood
03-04-2019, 12:35 PM
کاراگاه رشید از این فصلش بهتر بود

فرزان
03-04-2019, 01:34 PM
پیش تر گفتم این سریال از نظر فنی ایرادی بهش وارد نیست.ایراد کار برمیگرده به فیلمنامه.لازم میبینم یه مقدار توضیح بدم در این مورد.
ببینین،من حقیقتا تعداد داستان های کوتاه و رمانهایی که تو سبک کاراگاهی خوندم از دستم در رفته.به کرات دیدم نویسنده هایی رو که فرم روایتشون کاملا ساختار شکن بوده و اجزای اساسی داستان گویی رو دستخوش تغییر کردن اما یک چیزی همیشه ثابته و اونم در بر داشتن این پنج اصله :
Setting
اینکه قصه کی و کجا صورت میگیره .
Characterization
نیازی به تعریف نداره.
Plot
نویسنده از طریق روایت مجموعه ای از حوادث پشت سر هم ، آهسته آهسته به شرح و بیان چگونگی داستان میپردازه .
Theme
پیامی که نویسنده قصد داره به مخاطبش منتقل کنه .
پیامی که به زعم دوستمون دوستی رولند و سگ و روباه و همچنین دوستی رولند و وین هیز و کمک جولی به هیز در پیدا کردن مسیر خونه در پایان ماجرا بود .
این بخش از قصه گویی ، دشوار ترین بخش کاره . یه نویسنده خوب پیامش رو قی نمیکنه تو صورت مخاطبش بلکه اون رو به شکلی هنرمندانه ، مسطور و در لفافه عرضه میکنه.نکته ای که این فصل از سریال به طور مضحکی درش ناکام شد .
Point of view
اون فلش بک های مکرر در این بخش دسته بندی میشن. فلش بکها و فلش فورواردهایی که صرفا برای پیچیده کردن یه داستان سرراست و ساده و پیش پا افتاده ازشون استفاده شد .

طوری که گفتم این سریال در بخش Theme ایرادات جدی متوجهش میشد اما بزرگترین ایراد فیلمنامه در Plot بود .
Plot به خودی خود از چهار بخش کلی تشکیل شده :
Exposition
چهارچوب کلی که براساس اون داستان استوار میشه . در اینجا ما با یه داستان کاراگاهی در مورد گم شدن ناگهانی دو تا بچه خردسال طرفیم.
Rising actions or conflict
مجموعه حوادثی که در طی شکل گیری داستان روی میدن . سوراخ موجود در جالباسی ، پیدا شدن جسد ویل ،. ماجرای Trash man ، تنش بین رولند و هیز ،تنش بین هیز و زنش ، پیدا شدن سر و کله هریس ، قتلش و...
Climax
احتمالا مهمترین و اساسی ترین بخش پلات،کلایمکس یا اوج داستان هست .یه نویسنده خوب در بیان این بخش میبایست با نهایت چیره دستی عمل کنه . یه نقطه اوج بد ، به اثر آسیب جدی وارد میکنه و از مقبولیتش کم میکنه اما نکته شگفت انگیز راجع به فصل سوم سریال ترو دیتکتیو این بود که این سریال از کلایمکس بد رنج نمیبرد;این سریال اصلا چیزی به اسم کلایمکس نداشت و مستقیما بعد از مرحله Conflict وارد آخرین قسمت پلات یعنی Resolution شد.جایی که نویسنده باید گره از چند و چون قضیه باز میکرد و پیرمرد سیاه پوست، یک چشم و مثلا مرموز ماجرا بیخ و بن ماجرا رو گذاشت کف دست بیننده ها.اینکه جزییات داستانی که ذره ذره ، خشت به خشت در طی هفت اپیزود به بیننده عرضه شده بود به طور کامل ظرف یه دیالوگ دو دقیقه ای به پیش پا افتاده ترین شکل ممکن در اختیار مخاطب قرار گرفت یه اشتباه بد نبود ; یه اشتباه هولناک بود.
جایی که سریال از هویت رونمایی کرد میتونست نقطه اوج داستان باشه اما از انتخاب بازیگر برای این شخصیت گرفته_که بنا به سابقه آدمی رو انتخاب کرده بودن که بیشتر بیننده ها رو یاد لوده گی و نقش های نه چندان جدی مینداخت تا یه شخصیت مرموز و خطرناک_تا دیالوگ خشک و چرندی که بین هویت و هیز رد و بدل شد ، همه ش ضربه زد به حیاتی ترین قسمت ماجرا .

در مجموع من اینطور حس میکنم که پیزولاتو از تجربه بد فصل قبلی که فیلمنامه اش عالم و آدم رو دچار فعل و انفعالات معدوی کرده بود ترسید و خواست ساده ترین و دم دستی ترین پایان ممکن رو برای این فصل رقم بزنه تا قصه حداقل مثل فصل قبلی بی سرانجام باقی نمونه و پایانی داشته باشه.
سخت نیست حدس زدن اینکه احتمالا پایان داشتن این فصل بزرگترین هم و غم و دغدغه ذهنی پیزولاتو موقع نوشتن فیلمنامه این فصل بوده.

codec_pack
03-08-2019, 02:14 PM
آشغال بود!

444
03-20-2019, 05:23 PM
من موندم اینا چه اصراری دارن یه اثر خوبو با ساخت دنباله های مسخره خراب کنن.به نظرم بهترین جای سریال قسمت هفت همون چند ثانیه ای(دقیقه 22 ثانیه 16 تا دقیقه 22 ثانیه 25) بود که در مورد دو کاراگاه لوییزیانایی صحبت کردن

bestmovie
03-21-2019, 10:54 AM
در مورد این سریال فقط یک جمله میشه گفت, فصل یک و دیگر هیچ

anzalichi
12-08-2019, 11:07 PM
بعد اپیزود آخر GoT میدونستم که HBO دیگه اون شبکه ی غول سابق نیست. قبلاً خیلی به کیفیت اهمیت میداد. واقعاً آشغال بود پایان بندی فصل سه. قسمت 1 تا 7 رو دوست داشتم. اپیزود آخر فاجعه بود. پرونده TD برای من بسته شد تا ابد. فصل یک سریال انقدری برام قابل احترام بود که فصل دوم که اون هم بنجولی درجه یک بود رو تحمل کردم ولی فصل سه حس میکردم بتونه گند فصل دوم رو بشوره ولی متاسفانه پایان بندی بسیار بد. حیف وقتم. اگر ندیدید فصل رو بیخیالش شید.