PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : Game of Thrones | بحث اپیزودیک | فصل هشتم , اپیزود اول

yaser63
04-15-2019, 07:10 AM
http://picoup.ir/images/31662871998293404659.jpg (http://picoup.ir/)

Season 8, Episode 1,Winterfell

.:IMDB:. (https://www.imdb.com/title/tt5924366/?ref_=tt_eps_cu_n)

خلاصه داستان اين قسمت : زمان نبرد بزرگ فرا رسیده است. "دیوار" فرو ریخته و ارتش مردگان "شاه شب" در حال حرکت به سوی "وستروس" می باشند.+ (https://www.imdb.com/title/tt5924366/?ref_=ttep_ep1)

قوانین تاپیک:
1-این تاپیک مخصوص بحث پیرامون قسمت اول از فصل هشتم سریال می باشد پس اگر این قسمت را مشاهده نکرده اید لطفا جهت جلوگیری از آشکار شدن محتوای اپیزود بدون خواندن پست ها,تاپیک را ترک نمایید درغیر اینصورت مسئولیت اسپویل شدن این اپیزود بر عهده خواننده مطلب می باشد.
2-از قرار دادن هرگونه مطلب و اسپویلر مرتبط با قسمت های آتی سریال,بحث درباره پرومو قسمت های بعد در این تاپیک,چتباکس و... خودداری نمایید.اسپویلرهای فصل هشتم سریال صرفا و فقط در این (http://tvworld.info/showthread.php?t=48379)تاپیک قرار خواهد گرفت.
3-از قرار دادن مطالب به صورت کپی/پیستی از سایر سایت های پارسی زبان,لینک دانلود اپیزودهای مجموعه,تصاویر میمیک, خنده دار,تبلیغات,اسپم... در این تاپیک و چتباکس خودداری نمایید.
4-لطفا از ارسال پست های مبهم و فاقد توضیح و یا صرفامحدود به چند کلمه مبهم و کلی مثل این که نمره X دادم وموارد مشابه خود داری بفرمایید
5-لطفا به شخصیت یکدیگر احترام گذاشته و از تبدیل بحث و گفتگو به مشاجره خود داری نمایید.هرگونه مطلب حاوی توهین و تمسخر سایر اعضا بدون اخطار توسط تیم مدیریت پاک خواهد گشت.

mehrab 63
04-15-2019, 08:19 AM
بعداز دوسال دیدن بیشتر کارکتر ها و تجدید دیدادها خیلی خوب بود .
در یک کلام اپیزود اول عالی بود .
مقدمه چینیه بسیار خوبی بود واسه امیزودهای بعد .
سکانس جان و سم تو سرداب خیلی خیلی عالی بود .
۱۰میدم

тнor
04-15-2019, 09:54 AM
بعد یک زمستان طولانی بلاخره اولین از اخرین پخش شد
جالب بود ری اکشن های که به دیدن هم دیگه داشتن از همه بیشتر دیدار دوباره جان و اریا برام زیبا بود
اون پیغام رو دیوار هم که آخر اس ام اس بازی نایت کینگ بود:Smiley14: خیلی دلم میخواد یکی بیاد این پیام های اینا رو تعبیر کنه ببینیم منظور شون چیه
جان هم که الان فهمید عمه شو دوست داره ببینیم چی داری برای گفتن بهش
اینجوری که سریال شروع کرد فکر کنم قسمت خیلی تاریک هفته بعد در انتظار مونه حالا اگه پایان داستان شاه شب هم نباشه مطمعنا خیلی از اعضای اصلی سریال هفته بعد خداحافظی خواهند کرد.
فقط دلم میخواد هر چه زودتر اسلحه ای که اریا میخواد رو ببینم که چی سفارش داده برای ساختن.
سانسا هم که واقعا رشد کرده بزرگ شده بقیه (دنی یو دار دسته اش) رو هم که ادم حساب نمیکنه هرچند حق داره نگران خورد خوراک و اینجور چیزا باشه البته زمانی حق داره که لشگر مرگ دو قدمی در خونه اش نیست این کله شقی رو خیلی ها دارن قبول نمیکنن که برای رسیدن به هدف شون لازمه با یک سری از ادما باید بسازن
دلم برای سم سوخت واقعا پدر شو انتظار داشت ولی برادرش......
فکر کنم ناجی قسمت بعد در صورتی که وینترفل دوم نیار تیون باشه ممکنه خیلی ها رو باکشتی هاش نجات بده
این وسط لیانا رو هم فراموش نکنم کم میگه ولی لامصب درست وسط هدف میزنه:Smiley36: دمش گرم
همه جا گفتن این قسمت 60 دقیقه خواهد بود ولی با پرمو اینا بازم 60 نشد:Smiley13:

naafas
04-15-2019, 11:08 AM
من هنوز ندیدم منتظر کیفیت بلوریم :Smiley19: بعد دو سال انتظار

Davinci
04-15-2019, 11:26 AM
قسمت جالبی بود بسی لذت بردیم این که همه هم دیگه رو دیدن و جان هم حقیقت رو فهمید
مقدمه ی خوبی بود منتظر قسمت بعدی هستیم
ادم دلش میگیره از این که این سریال فقط 5 قسمت دیگه مونده باشه

amrtat71
04-15-2019, 12:23 PM
من هنوز ندیدم منتظر کیفیت بلوریم :Smiley19: بعد دو سال انتظار

کیفیت بلوری تا چند ماه دیگه نمیاد....میتونی ریلیز got با حجم 3 گیگی ببینی من دیدم عالیه

mehrab 63
04-15-2019, 12:47 PM
احساس میکنم سم از دنریس عقده میکنه و احتمالا بکشتش . خیلی شاکی شده بود از دنریس .
بازی اش تو سکانسش خیلی عالی بود اتصافا

pro_translator
04-15-2019, 01:30 PM
افتضاح بود...

اولین صحنه‌های تیتراژ با این که تغییر کرده بود ولی ضعیف‌تر و در حد کپی‌های یوتیوبی بود...

جلوه‌های ویژه به شدت افت داشتن تا اندازه‌ای که بعید بود از Game of Thrones...

انگار سرسری و هل‌هلکی انجام شده بودن با کسری بودجه به دست یه استودیوی ناشی نه Pixomondo...

فیلمنامه‌نویسی افتضاح... جان داره با دنریس اهم اهم بعد اژدهاها جلب توجه می‌کنن این‌ها جدا می‌شن بعد دنریس با یه جمله‌ی Don't be afraid به کارش ادامه داد :|

اژدهاها رو خیلی بدتر کشیده بودن انگار کپی‌برداری از چهره‌ی یه گوریل بوده...

بازی‌ها ضعیف شده بود به شدت...

خرابش کردن... :Smiley104:

FARMANDEH
04-15-2019, 01:52 PM
قسمت خوب و جذابی بود هرچند بیشتر مقدمه چینی کرد

باحالترین اتفاق این قسمت به نظرم یورون گریجوی بود که بالاخره... :Smiley14:

سرسی هم کاراش رو اعصابه! الان هم به برین دستور داد برادراشو بکشه! [-( که البته با هر دو تا رفیقه بعید میدونم واسه پول همچین کاری بکنه.

احتمالاً دو تا از دراماتیک‌ترین مرگهای سریال مربوط به هاوند و تـئون گریجوی باشه! نمیدونم کجا و چطوری ولی قطعاً از مرگشون خیلی ناراحت میشیم.

naafas
04-15-2019, 02:17 PM
عالی بود بیشتر سکانس ها دیدارهای دونفره بود.
ولی از همه لذت بخش دیدار جان و آریا بود، خواهر برادرهای موردعلاقه هم.
سکانس سرداب و ملاقات جان و سم و حقیقتی که سم گفت بسیار خوب بود.
سم تو سکانسی که فهمید دنریس پدر و برادرش رو کشته عالی بازی کرد.
به شخصه از دونفره های جان و دنریس خوشم نمیاد اصلا به هم نمیخورن :Smiley14:
نقش و دیالوگهای تیریون خیلی کم شده کلا اون جذابیت فصلهای اول رو نداره.
سکانس آخر و ملاقات جیمی و برن جالب بود. یادم نیست فصلهای قبل کسی فهمیده بود پرت کردن برن کار جیمی بوده؟؟
سانسا همچنان نچسب، احساس میکنم تیون و خواهرش نقش مهمی خواهند داشت.
سرسی باهوش ترین فرد و یکی از بهترین بازیگرها. من فکر میکنم آخر سر گریجوی رو میکشه.

codec_pack
04-15-2019, 02:20 PM
سریال که از بعد فصل 4 افت کرد! راجع به این خز بازیا هم دیگه متاسفانه این چیزا مد روز هست و باید واسه متولدین 2000 سریال رو گرم کنن! :دی

البته هنوزم بازیگرای نقش جیمی و سرسی عالی بودن! چهره سرسی بعد از اینکه یورون از اتاق رفت گویای خیلی چیزا بود! به یورون ذره ای اعتماد نداره و حتی یه جورایی ازش میترسه و خودشم میدونه این وضعیت براش یه شمشیر دو لبه هست! اگه یورون بفهمه سرسی حامله هست واقعن اوضاع خطرناک میشه!

دیدار مجدد برن و جیمی هم واقعن با تشکر از بازیگر نقش جیمی عالی بود! به این نکته هم باید توجه کرد که جیمی خیال میکرده برن همراه برادر کوچیکش خیلی وقت پیش کشته شدن و اصن فکر همچین رویارویی رو نمیکرد!

lady snow
04-15-2019, 02:36 PM
اینکه همه کارکترها رو در اپیزود اول نشون دادن خوب بود. لحظه ورود ارتش دنریس و بعدش پرواز اژدها خیلی هیجان انگیز بود
سعی کردن کمی طنز چاشنی کار کنن مثلا نگاه دراگون به جان شاید بدلیل تلخ بودن این فصل هست. وداع با کارکترها
مدتها منتظر دیدار دوباره آریا با جان و هوند و گندری بودم. اما سکانسای تجدید دیدار خیلی تند تند و سرسری بود بهم نچسبید اصن.

و اما ایگون تارگرین
هشت فصل منتظر بودیم جان هویت خودش رو بفهمه. نمیدونم دلم میخواست چطوری اتفاق بیفته ولی اینجوری که شد دوست نداشتم. سم تند تند و خیلی کلیشه ای یه چیزایی گفت جان هم خیلی سریع قبول کرد بعدشم خب حالا چطوری به دنریس بگیم. نمیخوام غر بزنم ولی خدایی خوب نبود. نبود عاقا
و سوار شدنش روی اژدها. برای اینم انتظار بیشتری داشتم

نمیدونم شما هم مثل من حس کردین خیلی سراسیمه هست همه چی. شایدم من به خاطر انتظار طولانی یکم سختگیر شدم. نمیدونم والا
حیف فقط 5 قسمت مونده
با وجود ایرادات به طور کلی از اپیزود اول راضی بودم و 8 میدم

راستی این سانسا همیشه برای من نچسب بود الان نچسبتر شده. :Smiley14: قشنگ معلومه شاگرد لیتل فینگر هست. میترسم یکاری علیه جان کنه
ولی کل اپیزود یه طرف نگاه برن به جیمی ی طرف :Smiley11:
آریا با اون سلاح میخواد چیکار کنه؟ مدلش جوری هست که میشه راحت از راه دور نایت کینگ رو کشت :Smiley45:

Aria land
04-15-2019, 02:41 PM
متاسفانه به شدت نزدیک به فیلمنامه منتشر شده بود و البته نباید از این حقیقت گذشت که فیلمنامه تقریبا سناریویی رو نوشته بود که هر کارکتور مجبور به مواجه و طی مسیر پیش بینی شده خواهد بود و اگه قراره سریال کلیشه ای نباشه دنریس نباید کوئین بشه چون از همون اول داشت نقششو می‌کشید و جان نباید کینگ بشه چون از اول همه دنبال این بودن که کینگ بشه خلاصه من با فیلمنامه موافقم مگر اینکه جان زنده بمونه سانسا و گندری و دنی بمیرن در راه نجات بشریت و سرسی به دست آریا بمیره و البته جان و آریا اگه خواهر برادر نیستن میتونن کینگ و کوئین باشن البته این سلیقه منه و اگه قرار بود سلیقه من خوب باشه به جای نولان من دارک نایتو میساختم

misagh8900
04-15-2019, 03:19 PM
قسمت اولش عالی نبود، ولی بد هم نبود. همونطور که دوستان اشاره کردن، خیلی از صحنه ها، خصوصا هویت واقعی جان، خیلی سَرسَری اتفاق افتادن. خیلی راحت میتونستن حداقل یه ده دقیقه ای اضافه تر بگیرن و سم هم به طور کامل ماجرا رو برای جان توضیح میداد و ... . این که جلوه های ویژه و نمیدونم، بدلکاری نمیخواست و هزینه ای بر نمیداشت.
بعد از دیدن این قسمت، یه شک به دلم افتاده که نکنه مثل فصل هفتم، این فصل رو هم همینجوری سرهم بندی کنن و خیال خودشون و بیننده ها رو از پایانش راحت کنن.

fasol
04-15-2019, 03:46 PM
نمی دونم من دیگه زیاد تحت تاثیر قرار نمی گیرم یا اینکه این قسمت چیز خاصی نداشت...
اتفاقات میتونستند خیلی جذاب تر به نمایش کشیده بشن .
من چند سال به لحظه ی رویارویی استارک ها و بقیه با همدیگه فکر میکردم و ته دلم ذوق میکرد بعد الان آخه این چی بود :Smiley69:
خیلی نیاز دارم که آخر سریال به شدت غیرمنتظره تموم بشه فکر کنم همه همینطوری دلشون بخواد سریال تموم بشه...
(2تا اژدهای دنریس ابهتشون رو از دست دادن برام :Smiley35: )

mahan birabt
04-15-2019, 04:02 PM
قسمت اول عالی بود....هر لحظه اش مهم بود...تجدید دیدارها جالب بود....جان چه اژدها سواریی کرد !!! باید ببینیم چی کار میکنه با قضیه هویت اصلیش....سم چقدر شوکه شدش دلم سوخت براش......این یارو اژدها بزرگه چه بد نگاه میکرد به جان !!
فکر یارا هم خوب بود که بعد از شکست احتمالی از وینترفل برن پایک .....آریا با گندری شاید رابطه عاطفی بینشون ایجاد بشه ولی سریال وقت نداره خیلی به این چیزها دیگه بپردازه.......سانسا و تریون هم تجدید دیدارشون خوب بود...فقط من نمیفهمم شاه شب منظورش از این حرکتا چیه؟؟؟ یه بار پادشاه مردمان آزاد گفت همیشه هنرمند بودن !! این اپیزودم چیو خواست برسونه یعنی؟؟؟؟

نمره من به این اپیزود : 10

arya17
04-15-2019, 04:19 PM
waitting for a old friend:Smiley10:

Sherlockian
04-15-2019, 04:57 PM
افتتاحیه خیلی خوب و و آرومی بود . تا جایی که یادم میاد قسمتای اول هر فصل معمولا همینجوری اروم بودن اما شاید بخاطر اینکه فصل آخر سریاله انتظار روند جذاب تریو داشتیم . به هر حال دیدار های جذابی داشت مخصوصا دیدار جان و اریا که بسیار شبیه به خداحافظیشون توی فصل اول بود . صحنه های دیگه ایم مثل ابتدای اپیزود که اون پسر بچه از درخت بالا میره تا بتونه سپاه دنریس رو ببینه هم یادآور قسمت های اول سریال بودند . در اخر بنظرم این روند نسبتا اروم چیز خوبی برای سریال بود و با اینکه فقط ۶ اپیزود دارن ولی به درستی روند داستانی این فصلو شکل دادن و تو چیزی عجله نکردن و امیدوارم همینطوریم ادامه پیدا کنه و تو این مورد به سرنوشت فصل هفتم دچار نشه .
امتیازم 9/10

ShInOdA
04-15-2019, 05:11 PM
از اون قسمت های دیالوگ محور قدیمی ناب فصول گذشته
با دیدن اون پیغام نایت کینگ به سرعت یاد هانیبال افتادم :))
نمیدونم چرا همه انتظار دارن برای هر اتفاقی یه 5 ایپزود صغری کبری چیده بشه! واقعا هم حیف شد راز تارگرین بودن جان مثل راز برادر بودن رام و شام برملا نشد!!! :/

majidzendaniyan
04-15-2019, 05:19 PM
خوب نبود . واقعا فقط میتونم بگم خوب نبود ! :Smiley15:

ali_74
04-15-2019, 06:01 PM
عالی بود این قسمت 10 دادم بهش

1919
04-15-2019, 07:51 PM
خب کلا انتظارات ما بالاست
متاسفانه از فصل 5 یعنی جایی که دیگه نوشته های کتاب مارتین تموم شده بود و سازنده ها از کتاب فاصله گرفتن ، دیالوگها به شدت افت کرد
مثلا مقایسه کنید دیالوگای تیریون در فصل یک تا چهار با فصلهای اخیر ، قشنگ ضعف دیالوگ قوی و نویسندگی به چشم میاد
یه روند سرعت داستان پردازی ( نمیخوام بگم سمبل کردن ) هم از فصل 7 ایجاد شده بود که گویا این فصل هم ادامه داره متاسفانه ، انگار هول کردن که تموم کنن ، که البته فک کنم بخاطر عدم توان نوشتن جملات و دیالوگهاشون باشه که کتاب ندارن دیگه و سکانسها رو به جای ساخت دارن صرفا روایت می کنن ، نمونش هم فاجعه قسمت 6 سیزن قبل بود که هیچ رعایت خط زمانی ای نداشت!!!
بهرحال به نظر میاد میوه ای که پرورش دادن رو میشد بهتر برداشت کرد ....
ولی جلوه های ویژه قطعا تو فصول اخیر بهتر شده و قبول ندارم که ضعیف شده ، الان همه میان انتقاد می کنن ولی قسمت بعد که نبرد شروع شه و جلوه های ویژه رو ببینن همه میان احسنت میگن ، بهرحال قبول کنیم جلوه های ویژه اش برای یک سریال در بالاترین حد ممکنه ، حتی اگه دیالوگاش ضعیف شده باشه
یه مقدار هم صحنه ها بیش از حد با نور کم بود که تو ذوق میزد
تیتراژ رو هم به نظرم می خوان با توجه به حرکت وایت واکرها عوض کنن هر قسمت ، و مجبور شدن جدیدش کنن ، من که خوشم اومد از تیتراژ جدید
9 از 10

smh2011
04-15-2019, 09:15 PM
قسمت اول یه قسمت میانی بین فصول اول و فصل 7 بود. یه جاهایی با طمانینه خاص خود سریال پیش می رفت یه جاهایی هم شتاب زده. شتاب زدگیش جوری بود که میخاست همه کاراکتر ها رو یه قدم پیش ببره حتی شده در حد یه نیم قدم. صحنه سم و جان اسنو بیشتر فدای خبر مرگ تارلی ها شده بود. البته با یه 2 3 تا دیالوگ اضاف کردن میشد بهتر پیش بردش. حتی دیالوگ ها هم افت و خیز داشت.
پ.ن: نایت کینگ وسط راهش قطعا با هانیبال (ورژن برایان فولر) یه دیداری داشته.

bayani
04-15-2019, 10:36 PM
ریلیز 3 گیگی got رو دان کردم نشستم با لذت نگاه کردم.
بنظر من هم دیدار دوباره استارک ها یکم خشک و نچسب بود . درسته ارامش قبل از طوفان بود ولی لامصب اینقدر انتظارات ازش بالارفته که بنظر ریتمش کند بوده یخورده.
جلوه ویژه هم بنظرم هیچ مشکلی نداشت.

naafas
04-15-2019, 10:50 PM
سریال که از بعد فصل 4 افت کرد! راجع به این خز بازیا هم دیگه متاسفانه این چیزا مد روز هست و باید واسه متولدین 2000 سریال رو گرم کنن! :دی

البته هنوزم بازیگرای نقش جیمی و سرسی عالی بودن! چهره سرسی بعد از اینکه یورون از اتاق رفت گویای خیلی چیزا بود! به یورون ذره ای اعتماد نداره و حتی یه جورایی ازش میترسه و خودشم میدونه این وضعیت براش یه شمشیر دو لبه هست! اگه یورون بفهمه سرسی حامله هست واقعن اوضاع خطرناک میشه!

دیدار مجدد برن و جیمی هم واقعن با تشکر از بازیگر نقش جیمی عالی بود! به این نکته هم باید توجه کرد که جیمی خیال میکرده برن همراه برادر کوچیکش خیلی وقت پیش کشته شدن و اصن فکر همچین رویارویی رو نمیکرد!

منم موافقم، بازیگرهای نقش سرسی و جیمی یه سر و گردن بالاتر هستن. بازیگر نقش تیریون هم خوبه البته نه به اندازه فصلهای اول

lady snow
04-15-2019, 11:16 PM
جان و سم دوتا دوست صمیمی مثل برادر بودن. سم برای کمک به جان میره سیتادل. جان چاقو میخوره به قلبش میمیره زنده میشه. در غیاب سم. از فرماندهی استعفا میده میجنگه پیروز میشه پادشاه میشه. در غیاب سم
خب سم تصمیم میگره برای کمک به جان سیتادل رو ول کنه بیاد وینترفل. خونه خودش پیش مادرش نه بره وینترفل.
جان برمیگرده وینترفل. پس سالها و همه اون بلاهایی که سر جان اومد هر دوشون در یه مکان هستن
چرا سم به دیدار جان نرفته تا اون موقع. باید منتظر میموند برن بهش بگه برو پیشش. باشه اصن باید طبق نظر اون میرفت. چرا اونجوری دیدار کنن چهار تا کلمه نباید بگن دردلی حرفی چیزی داستانی
من به این میگم ایراد فیلمنامه. ضعف در دیالوگ نویسی
البته همچنان جزو شیفتگان گات هستم. و انصافا تو جلوه های ویژه هیچ سریالی به پای گات نمیرسه

اد: برگردین عقب. اون چشمهای آبی داره
تورموند: من همیشه چشمای آبی داشتم
:Smiley14::Smiley14:

واقعا از مردن این آدمها ناراحت میشم

.:SiSiBK:.
04-16-2019, 12:07 AM
اد: برگردین عقب. اون چشمهای آبی داره
تورموند: من همیشه چشمای آبی داشتم

واقعا از مردن این آدمها ناراحت میشم

منم :( و همشون هم به نظرم میمیرن :((

یه اپیزود بسیار معمولی بود و به نظرم سکانسهای دیدار میتونست خیلی خاطره انگیزتر و به یادموندنی باشه

امتیاز من 7

میبینم گات هم از امتیاز 1 بی بهره نمونده :Smiley14:

sarkhail
04-16-2019, 01:32 AM
بالاخره قسمت اول دیدم
والا فکر میکنم بیشتر به به و چه چه ها به خاطر تجدید دیدار دوباره با کاراکترها بود وگرنه اتفاق خاصی تو داستان نیفتاد
حتی به عنوان زمینه سازی هم قسمت اول زیاد هیجان انگیزی نبود
به قول یکی از دوستان جلوه های ویژه به جای این که چند قدم بره جلو چند قدم برگشته بود عقب
شاید مقایسه درستی نباشه اما تو عید که آخرین قسمت اونجرز میدیدم حقیقتا نکته ای که برام خیلی لذت بخش بود این بود که تقریبا فیلم مقدمه ای نداشت. یعنی نیازی به مقدمه نداشت. بعد از اندی سال دنبال کردن فیلمای مارول وقتی آخرین قسمت اونجرز میبینی یا همه شخصیت ها رو میشناسی و نیازی به مقدمه چینی نداری یا اصلا نمیدونی چی به چیه که هر گونه مقدمه چینی برات کمه. حقیقتش توقعم از شروع این فصل گات هم یه همچین چیزی بود. کوبنده و جذاب از همون سکانس اول
و شاید بدترین چیزی که زیاد جالب نبودن این قسمت تکمیل کرد نشون دادن یه بخش هایی از قسمت دوم بود. ظاهرا تو قسمت دوم هم همچنان اتفاق خاصی نمیفته. البته به شدت امیدوارم اشتباه کنم
نکته دیگه ای که مشهود بود تند شدن روند داستان بود که بعضی از دوستان هم گفته بودن. مثال بارزش هم ازاد کردن یارا بود. خیلی یهویی و ضربتی اومدن و کشتن و بردن و خداحافظی کردن
در هر صورت از نکات منفی که بگذریم باید به سکانس دیدار اریا و اسنو اشاره کنم که خیلی حس خوبی داشت. بغش کردنشون، اشک ها و لبخندها. انگار یه روابط خواهر و برادری واقعی رو نشون میداد
صحنه غیرتی شدن اژدها برادی مادرش هم جالب بود. یه نگاه مادرت ... جان اسنو که مادرم ... خاصی تو چشماش بود:Smiley36:

ESajad
04-16-2019, 01:38 AM
و اینک گات اینجاست
بعد از چند سال انتظار فکر میکردم قسمت اول خیلی هیجان انگیر تر باشه ولی نبود ریتم شلخته و تندی داشت
اول اینکه تو این سرسال قراره تمام شخصیت ها هایی که با هم مشکل دارند اینجا مشکل رو حل کنند
حضئر همه شخصیت ها جالب بود ولی رو دور تند بود زیاد خوشم نیومد
اولین نکته ای که نظرم رو جلب کرد تیراژ سریال بود دوبار نگاهش کردم
تو این تیتراژ خیلی به سرداب وینترفل پرداخته مشخص نیست اینجا چه رازی وجود داره که سریال بهش ناکید می کنه
این درخت نیایش درختی که تو وینترفلوجود داره خیلی عجیبه همه یک سری بهش می زنند تا گذشته رو باهاش مرور کنند
از اول فکر میکردم که گندری کار ساخت سلاح با دراگون گلس رو برای جان اسنو انجام میده که همین طور هم شد
ملاقات دوباره اریا با هوند و گندری خیلی جالب بود الان فکر کنم دیگه اریا حسابش با اون صفر شده
سلاحی که اریا به گندری سفارش داده خیلی جالبه منتظرم ببینم چه چیزی سفارش داده
دوباره خنجری که از قبل داشته بهش اشاره شده سریال به سه شمشیر اشاره کرده یکی
خنجر اریا،لانگ کلو جان وشمشیر سم تارلی ت و تمام کاورها هم اریا با این خنجر حضور داشه یا قصد گمراه کردن رو دارند یا مهمه
الان در پشت پرده یک جنگ بین استارک ها و تارگرین ها بوجود اومده استارک ها جان رو به شاهی قبول دارند
و از جان انتظار دارند که به قولی که داده و برای قسم خوردن وفادار بمونه در صورتی که جان هدفش بقاست نه قدرت
ولی در همین قسمت نشون داده که دنریس فقط قدرت رو میخواد و هدفش اولش به قدرت رسیدنه
سانسا به عنوان یک استارک در جای مستحکم تری از جان قرار داره و بین باقی هم پیمانش جایگاه بهتری داره
و نشون داده که از گذشته درس گرفته و به هیچ کس اعتمادی نداره و از دنریس به هیچ وقت خوشش نمیاد
ارتش طلایی هم رونمایی شد و شخصیت فرمانده این ارتش هم نمایان شد دقیقا با یک کات چند ثانیه ای یکی
از سوالاتی که در تریلر بوجود اومده رو جواب دادن تا سازندگان نشو دادن قصد دارند محتوای اصلی سریال رو مخفی نگه دارند
یعنی دقیقا میشه گفت تریلر این فصل هیچ نکته ای برای درک بهتر این فصل نداره
حضور همه شخصیت ها در این قسمت می تونه یک ایراد بزرگ داشته باشه شاه شب قدرت ویرانگری وحشتناکی داره
احتمال اینکه خیلی از شخصیت ها اصلی در اولین حمله نایت کینگ از بین برند خیلی زیاده
مطمنا حمله اول نایت کینگ این واقعیت رو نمایان می کنه
اول اینکه حرف ها جان درست بوده و در جایگاه فرمانده مقبولیت بیشتری پیدا می کنه و ذهنیت شمالی ها بر طرف میشه
دوم اینکه حمله شاه شب باعث ویروانی و افزایش وایت واکرها میشه اگر نایت کینگ از وینترفل عبور کنه نقشه بازی به کلی عوض میشه
الان دومین اژدها سوار هم مشخص شد دنریس و شاه شب هم از قبل بودن جان هم یک اژدها سوار شده
دومین نکته ی عجیب این قسمت نگاه خیره و خیلی عجیب اژدهای دنریس دروگون نسبت به جان بود
حس حسادت به همراه نداشت انگار میدونست که جان نسبت به دنریس حسی خوب داره این سکانس خیلی عجیب بود
سکانسی که سم با جان در مورد پادشاه برحق بودنش صحبت می کنه سکانس خیلی خوبی بود
جان یک استارک بودن و شخصی که به عنوان حرام زاده ند استارک باشه رو بیشتر از تارگرین قابل داشته
و هضم این نکته که تمام سال ها یک تارگرین بوده در این چند دقیقه براش قابل درک نبود
اول اینکه اگر سم از این حقیقت خبر داشته چرا خیلی راحت نرفته به جان بگه مثلا میتونست به عنوان انتقام گیری
از دنریس به خاطر قتل پدر و برادرش به جان موضوع رو بگه شاید اتش قدرت طلبی در جان بوجود بیاره
دیگه نیاز نبود بره از برن اجازه بگیره تا بیاد با جان صحبت کنه این قسمت خیلی تند و شتاب زده بود
صحبت کردن جان و سم در سرداب وینترفل یک سوال اساسی رو بوجود اورد سم به جان میگه :
دنریس ملکه‌ی ماست
نباید باشه
این خیانته
حقیقته
تو تاجت رو تسلیم کردی
تا مردمت رو نجات بدی
آیا دنریس هم حاضره اینکارو بکنه؟
اینجاست که باید با قصد و خوی واقعی دنریس اشنا بشیم ایا حاضره به خاطر جان از تحت پادشاهی چشم پوشی کنه
و بدون خونریزی و کشتار تاج رو به جان اسنو بده الان فکر میکنم دنریس هم در حد یک نایت کینگه
این برن با اینکه پا نداره هودور رو هم کشته بازم مثل جن تو تمام سکانس ها حضور داره جلوی سم در میاد
اولین کسیه که حضور جیمی رو رصد می کنه فقط نگاه می کنه این سکانس نشون میده همه شخصیت ها در این فصل باید بهم برسند
بهترین بازیگر این قسمت در درجه اول اریا بود خیلی خوب و متفاوت بازی کرده بهترین سکانس هم وقتی بود که با جان روبرو میشه

فصل اول قسمت اول یک سکانسی داره که وایت واکرها انسان ها رو سلاخی کردن و با یک شکل هنری برای باقی
یک پیام می فرسته در این قسمت هم دوباره این پیام فرستاده میشه دقیقا نمیشه گفت هدفش شاه شب از این حرکت چیه
چه کسی مخاطب این پیام قرار داره اگر کسی قدرت درک این پیام رو داشته باش فقط کلاغ سه چشمه
البته گیلی همسر فعلی سم تارلی عضوی از خاندان کرستر بود که بچه های پسرشون رو برای ادرها قربانی میکردن
ولی میتونه پیامی باشه که به قول و قرارهای که زیر پا گذاشته شده رو یاد اوری می کنه یا میخواد نشون بده چه طور با مردم رفتار خواهد کرد

Majjid
04-16-2019, 09:57 AM
به نظر من هم جلوه های ویژه یکم ضعیف بود،سکانسی که جان در مورد پدر مادر واقعی خودش فهمید میتونست بهتر باشه.

Alex Vause
04-16-2019, 11:28 AM
نکته خاصی واسه اضافه کردن ندارم اما به نظرم چند تا فلش بک خلاقانه میتونست حس بعضی سکانس ها رو بهتر منتقل کنه، بزرگترین ضعف این قسمت هم دیالوگ های بعضی سکانس ها بود، بخصوص خلوت معشوقانه جان و دنریس. خب سریال دچار یه اشکال شده و اونم اینه که بیننده رو نمیتونه سوپرایز کنه، به نظرم حذف زودهنگام یکی دوتا کاراکتر میتونه یکم جذابیت سریال رو افزایش بده.

areff
04-16-2019, 01:49 PM
daenerys targaryen کیه jon snow میشه ؟

04-16-2019, 02:20 PM
daenerys targaryen کیه jon snow میشه ؟

عمه خانوم

ESajad
04-16-2019, 09:31 PM
دیشب زیاد به این موضوع فکر نکردم تو حال و هوای سریال بودم
خیلی راحت سکانس سرنوشت حقیقی جان اسنو که پادشاه واقعی تخت اهنینه نادیده گرفته شد
خیلی سرسری رد شد اصلا این نکته رو در نظر نگرفتند تا قبل از فصل هفتم تمام تئوری سریال برروی این نکته می گذشت
که پدر و مادر واقعی جان اسنو کیه ؟ تمام اوج سریال این موضوع بود خیلی راحت ازش گذشتند طرفدارن سریال رو در نظر نگرفتند
دوم وقتی سکانس مربوط به اژدها رو دیدم گفتم چرا اینقدرجلو های ویژه اش ضعیفه
مخصوصا وقتی اژدها فرود اومدن و در پس زمینه ابشار و برف قرار گرفتند
این ایراد بیشتر میشه ایرادی که باقی دوستان هم به اون اشاره کرده بودن
جلو های ویژه این قسمت در حد فصل های قبل نیست در صورتی که نزدیک به دو سال
برای طراحی و اجرای این جلوه ها وقت داشتند واز نظر مالی هم محدودیتی هم نداشتند
البته من فکر می کردم ایراد از نسخه بوده که من دانلود کردم ایراد رزلوشن داره ولی این طور نبود
دوم اینکه سکانس که تورموند و دریم با هم بودن از بس تاریک بود چیزی دیده نمیشه فقط سیاهی بود برای من جالب نبود
سکانسی که جان اسنو با سم در خال گفتگو بودن همین ایراد رو داره تیره و تار بود
وقتی مشخص شد سازندگان سریال پروژه کنفدارته رو در سر دارند به این نتیجه رسیدم
ذهنیت کاملی برای فصل های انتهایی ندارند مخصوصا وقتی که شبکه اعلام کرده با فصل های بعدی هم مکشلی نداره
سریال داستان و حوادث های زیادی داره که پیوسته بهم ربط دارند به راحتی نمیشه این پیوندها رو نادیده گرفت
مخصوصا این که کتاب های این سریال وجود به عنوان منبع وجود دارند و خیلی ها قبلا کتاب رو دنبال کردن
دقیقا جورج ار مارتین اعلام کرده بود که هشت فصل برای این سریال خیلی کمه و باید حداقل در ده فصل ساخته بشه
و دیگه نویسندگی هیچ قسمت از سریال رو بر عهده نگرفت و کناره گیری کرد
پس باید تمام کسانی که سریال رو دیدن حتما باید کتاب پایانی باز تاج و تحت رو بخونند تا تفاوت ها رو ببیند
من فکر می کنم اچ بی او از پتانسیل بی نهایتی که این سریال براش بوجود اورده استفاده نکرده
مطمن باشید وست ورلد و واچمن حتی لفت اورز که تموم شد قدرت و محبوبیت گیم اوف ترونز رو ندارند
حتی میشه همزمان سه اسپیم اف از این داستان ساخته بشه بدون اینکه از نظر داستانی کم بیارند ساختار منسجمی داره
کتاب های جورج ار مارتین ساختار هماهنگ و گسترده ای دارند فقط حساب کنید سریال بازی تاج و تخت فقط در قاره وستروس قرار داره
قاره اسوس و باقی جاها اصلا در سریال وجود ندارند یا کم به اون پرداخته شده
امیدورام گیمز جا پای لاست نذاره و به سمت برکینگ بد بودن حرکت کنه

WALKING DE4D
04-16-2019, 10:32 PM
2بار این قسمت دیدم ی بار زیر نویس انگلیسی یبار زیر نویس فارسی
تنها چیزی ک از قسمت 1 دیدم اب بندی بوده و بس
خیلی از سکانس هارو سرسری رد شدن این فصل توی 6 ماه ساخته نشده ک این طور سطحی داستان پیش بردن
انتظار داشتم اریا جان:Smiley15: سم جان :Smiley15: برن جیمی:Smiley15: خیلی بهتر با هم رو ب رو میشدن
منتظر قسمت 2 هستیم بلکه قسمت اولو جبران کنه:Smiley104::Smiley104:
فکر میکنم بیشتر از 5 حقش نباشه

lady snow
04-16-2019, 11:06 PM
منم :( و همشون هم به نظرم میمیرن :((

یه اپیزود بسیار معمولی بود و به نظرم سکانسهای دیدار میتونست خیلی خاطره انگیزتر و به یادموندنی باشه

امتیاز من 7

میبینم گات هم از امتیاز 1 بی بهره نمونده :Smiley14:

من میدونم اینا از لج من همه رو میکشن اون سانسا نچسب رو زنده میزارن:Smiley14:

بلافاصله بعد از پخش اپیزود این کلمات 9 ترند اول توئیتر شدن. واقعا شگفت انگیز هست. چه اتفاقهایی در جهان میتونه همچین کاری کنه؟؟؟
GameofThrones, Bran, Sansa ,Arya, Daenerys, FortheThrone, Jaime, Dany, Cersei

به نظرم میشه گفت سکانس افشای هویت جان اونقدرها هیجان ایجاد نکرده که حداقل اسمش ترند بشه.
هنوزم نمیتونم درک کنم که جان چرا باید انقدر سریع و راحت بپذیره که پسر ریگار هست. اونم پسر همچین آدم مهمی:Smiley15:

درباره پرومو هم که نمیشه حرف زد. بابا دق کردیم حداقل یه تایپیک بزنین اونجا حرف بزنیم:Smiley36:

یه چیزی هم اضافه کنم. من فقط تا کتاب سوم خوندم و از ترس اینکه سریال برام اسپویل بشه و هیجانش از بین بره بقیه کتابها رو گذاشتم بعد از پایان سریال. همیشه کتابخونها از سریال ایراد میگرفتن که داستان رو تقریبا خراب کردن. و خیلی از طرفداران متعصب گات اصلا حاضر نشدن سریالو ببینن. حالا راست و دروغش رو نمیدونم. ما که تو خونشون نیستیم.:) من قبلا باهاشون موافق نبودم. اما الان میخوام اعتراف کنم واقعا از فصل هفت به این طرف داستان کاملا خراب شده. به عنوان مثال کجاست اون دیالوگهای آتشین تیریون. چرا کارکتر تیریون یهو انقدر احمق شده و کارکتر سانسا شده باهوشترین آدم وستروس. یعنی به طور کلی ما شاهد تغییرات ناگهانی 180 درجه ای در کارکترها بودیم که با چند فصل اول همخونی نداره. و ایرادات دیگه در نحوه داستانگویی و اتفاقات. امیدوارم حداقل پایان قابل قبولی داشته باشه

04-16-2019, 11:16 PM
درباره پرومو هم که نمیشه حرف زد. بابا دق کردیم حداقل یه تایپیک بزنین اونجا حرف بزنیم

خب بذار تو تگ و هر چه میخواهد دل تنگت بگو :))

Tha Real Nigga
04-17-2019, 12:27 AM
2بار این قسمت دیدم ی بار زیر نویس انگلیسی یبار زیر نویس فارسی
تنها چیزی ک از قسمت 1 دیدم اب بندی بوده و بس
خیلی از سکانس هارو سرسری رد شدن این فصل توی 6 ماه ساخته نشده ک این طور سطحی داستان پیش بردن
انتظار داشتم اریا جان:Smiley15: سم جان :Smiley15: برن جیمی:Smiley15: خیلی بهتر با هم رو ب رو میشدن
منتظر قسمت 2 هستیم بلکه قسمت اولو جبران کنه:Smiley104::Smiley104:
فکر میکنم بیشتر از 5 حقش نباشه

سطح انتظاراتتون خیلی بالاست، من قسمت اول رو دیدم و خوشم اومد، نمیگم شاهکار بود ولی بازم خیلی خوب بود و بعد از دو سال چسپید

در مورد تجدید دیدار هم نیازی نیست کل خانواده دور هم جمع بشن و گل بگن و گل بشنون با این وضع داغونی که وستروس دچاره و شخصیت ها هم بعد از این همه اتفاق به بلوغ فکری رسیدن نیازی نیست به اون صورت همدیگه رو بغل کنن یا با همدیگه سر قبر پدرشون برن و از خاطرات بچگی بگن، جان و سانسا به قدری بزرگ شدن و مسئولیت های بزرگتری دارن که وقت برای اینجور کارها ندارن و مشکلات بزرگتری دارن که اول باید به اونا برسن، اون قسمتی هم که برای اژدها سواری رفتن، هم یه نوع تمرین برای جان بود و هم میخواستن حال اژدها ها رو بدونن، نمیشه گفت جان به دنریس بیشتر از خانواده اش اهمیت میده :Smiley36:

:Smiley41::Smiley17:

Daisy
04-17-2019, 12:38 AM
شروع خیلی خوبی داشت
10

hamed224
04-17-2019, 03:23 PM
خیلی حال داد 10

codec_pack
04-17-2019, 07:02 PM
https://i.redd.it/dgfw1irckqs21.jpg

Rezaraki
04-17-2019, 08:19 PM
http://picoup.ir/images/49579780642360784321.jpg
/-/-/-/-
http://picoup.ir/images/42311431162961378947.jpg
-/-/-/-
http://picoup.ir/images/15981818792118619840_thumb.jpg (http://picoup.ir/viewer.php?file=15981818792118619840.jpg)http://picoup.ir/images/59215256498496606909_thumb.jpg (http://picoup.ir/viewer.php?file=59215256498496606909.jpg)http://picoup.ir/images/67272174574357515490_thumb.jpg (http://picoup.ir/viewer.php?file=67272174574357515490.jpg)http://picoup.ir/images/80319160096645938010_thumb.jpg (http://picoup.ir/viewer.php?file=80319160096645938010.jpg)http://picoup.ir/images/15981818792118619840_thumb.jpg (http://picoup.ir/viewer.php?file=15981818792118619840.jpg)
-/-/-/-
http://picoup.ir/images/37183079846033583549.jpg

bayani
04-17-2019, 08:38 PM
این دیالوگی که سرسی گفت من فیل واسه ارتش میخوام رو خیلی دست گرفتن بنظرم یه چیز اضافی بود مطرح کردنش:Smiley36:

ESajad
04-18-2019, 12:47 AM
این دیالوگی که سرسی گفت من فیل واسه ارتش میخوام رو خیلی دست گرفتن بنظرم یه چیز اضافی بود مطرح کردنش:Smiley36:

ارتش طلایی به خاطر داشتن فیل های جنگی و برتری نظامیاز این طریق معروف بودن
به خاطر کاهش هزینه به یک بهانه ای این ویژگی رو نادیده گرفتند
مثل گوست دایرولف جان اسنو که اصلا از سرنوشتش خبری نیست
چون جلوه های ویژه هزینه بری داشت قیدش رو زدن
در صورتی که دایر ولف اریا و جان اسنو زنده هستند

wishtasp
04-18-2019, 02:17 AM
گفتنی ها رو دوستان گفتن
فکر میکنم دلیل اینکه بعضیا از جمله خود من خوب ارتباط برقرار نکردن زیاد شدن سرعت اتفاقاته که خوب وقتی 3 سال پیش بعد از فصل 6 اعلام کردن به جای 40 قسمت تنها 13 قسمت خواهیم داشت تا حدودی قابل پیش بینی بود!
به هر حال 8 ساله این سریالو قسمت به قسمت و سال به سال دنبال میکنیم و سیر اتفاقات با این سرعت کمی مارو از حس و حال گیم آو ترونزی بیرون برده.
به نظرم همچنان بهترین اپیزود آغازین همون اپیزود اول فصل 1 بود و این اپیزود میتونه بعد از اون دوم باشه.
برام جالب بود که با شروع سریال به دلیل شباهت های زیاد بین ورود دنریس و ورود رابرت باراتیون به وینترفل رفتم به حس و حال 8 سال پیش، شاید دلیل دیگش موسیقی یکسانی بود که در هر دو سکانس استفاده شده!
معتقدم تصمیم کوتاه شدن و سریع شدن سریال لطمه خیلی خیلی بزرگی به سریال زده چراکه جذابیت اصلی گات پخته شدن داستانهای مارتین در طول زمان بوده.
هر چند لیاقتشو نداره ولی چون 8 سال با گات زندگی کردم 10 میدم :Smiley36:

mahan birabt
04-18-2019, 01:06 PM
دیشب یه دور دیگه قسمت اولو دیدم به نظرم تک تک سکانساش اساسی و مهم بودن...شاید خیلی ها ایراد بگیرن از فصل هفتم و هشتم که سرعت پیشروی داستان بالاست و این باعث افت کار شده و منم تا حد زیادی موافقم ولی باید اینم در نظر گرفت که دیگه علل خصوص فصل آخر نمیشه مثل اپیزودهای اول کامل به جزییات پرداخت...شخصیت پردازی ها به زیبایی صورت گرفته و شاید دیگر نیازی نیست شخصیت های شکل گرفته سریال رو از نو تعریف کنیم هرچند تغیرات اساسی ان ها به خوبی نمایش داده میشه.مثل سرسی ، اریا ، جان سانسا و...اما بریم سراغ قسمت اول

از همون اول اپیزود به درستی عدم اعتماد شمالی ها به کالیسی دار و دسته اش مشخص شد و طبیعی هم بود..در واقع اگر سانسا و بقیه به راحتی قبولش میکردن مسخره و دور از واقعیت جلوه میداد... از طرفی تو اون ور ماجرا سرسی را داریم که بعد از این که جیمی ترکش کرد دچار چنان ضعفی شده که مجبور میشه به یورون پا بده....خب اگر این اتفاق نمیوفتاد باید تعجب میکردیم چون عملا سرسی دیگر مهره قویی سمت خودش نداره و ناچارا مجبور بود به خواسته یورن تن بده...سرسی یکی از شخصیت های فوق العاده سریاله ( با این که شخصا ازش خوشم نمیاد ) اما از شروع قصه مثل خیلی های دیگه به خوبی شخصیتش پرداخت شده و باید گفت تو بازی تاج و تخت اتفاقا یکی از ماهرترین هاست...

در ادامه راجع به اژدهای دنی هم باید گفت خیلی خوب روشون کار شده...از عدم خوشحالیشون برای ماندن در شمال گرفته تا اون سواری ماهرانه که به جان و دنریس دادن عالی بود..توجه کنید درسته جان اژدها سواری کرد ولی درواقع ریگار ( اگر درست بگم اسمشو ) بود که سواری خوبی به جان داد....خب دلیلش هم دیگر واضحه...جان تارگرینه و همیشه میدونستیم که اژدهاها از هوش بالایی برخوردار بودن...برای مثال در صحنه بعد نگاه عجیبشون به جان .... حتی تریون هم بعید نیست تارگرین باشه که بحثش مفصله ( تئوری تجاوز مد کینگ به مادر تریون و همسر تایوین)

اما تجدید دیدارها: برن در جواب جان میگه تقریبا....خب منظورش اینه که اون دیگه به طور کامل انسان نیست و بیشتر کلاغه سه چشمه!! سانسا و آریا و دفاع آریا از سانسا ، خب آریا در فصل قبل کش مکش جالبی با سانسا داشته و الان مطمئن هست که او باهوشترینه..فراموش نکنیم سانسا از فصل اول از یه دختره ساده که عشق ملکه شدنه به اینجا رسیده و همگی میدونیم چقدر هنرمندانه در این سالها شخصیت او شکل گرفته...منظورم از هنرمندانه پرداخت شخصیت سانساست...دیدار تریون با سانسا هم هم عالی بود..تا قبل از این فکر میکردم تو باهوش ترین مرد دنیایی....سانسا با این حرف به تریون فهموند که گول سرسی رو نباید به این راحتی بخوره هرچند تریون هم فکر میکرد سرسی به دلیل حاملگی اش زنده موندن براش مهمه....خب درسته سرسی انگیزه مضاعفی داره اما دلیل بر این نیست که دشمن همیشگیش را فراموش کنه...سرسی کاملا باهوشه و سانسا هم یه جورایی چند واحد پیشش پاس کرده و باید گفت بهتر از تریون از سرسی شناخت داره

اما سکانس عالیه جان و سموئل : اتفاقا برخلاف خیلی ها به اعتقاد من این سکانس هم عالی بود. قضیه والدین جان در فصل 1 قسمت 4 هم پیش کشیده شد بین این دو ( تو کستل بلک ) جان و سم راجع بهش صحبت کرده بودند و به قول برن چه کسی بهتر از سموئل که این پیام مهم را برسونه! اما آیا واکنش جان طبیعی و باور پذیر بود؟؟ قطعا بله... او سریع از شرافت ند میپرسه و سم هم به درستی دلیل قول ند به لیانا را بازگو میکنه...جان شوکه شده و میگه دنریس ملکه است و این خیانته ولی سموئل پاسخ بهتری میده و میگه حالا نوبت اوست که تاج و تخت رو فدا کنه! البته که این پایان کار نیست و این مهم قطعا در ادامه تاثیرات خودش را نشون خواهد داد اما نحوه گفتن سم به جان هم منطقی بود و هم در مکان و زمان مناسبی بود...سمئول از شنیدن خبر اعدام ظالمانه پدر و برادرش شوکه شده (چقدر خوب بازی کرد ) و جان هم به کل هویت واقعی اش براش روشن شده..جان چنان از درون احساساتی شد که مونده بود چی بگه ...جایی خوندم خیلی ابکی بود این سکانس.خب توقع داشتید جان چیکار کنه ؟؟؟ مطمئن باشید کار به همین جا ختم نمیشه

در مورد اثر هنری نایت کینگ هم دوسه بار دیگه ازش یه همچین کاری رو دیده بودیم (یکیش فصل سوم بود و یه بارم فصل اول اگر اشتباه نگم ) این که چی میخواد بگه مشخص نیست اما خیلی شبیه به علامت خاندان تارگرین ها بود علامتش...نگاه عجیب شاه شب به جان را در قسمت هاردهوم به یاد بیارید !! شاید فهمیده که یه تارگرین دیگه در سر راهش قرار گرفته و احتمالا اون مشکل شخصی با اونا داره...هرچی نباشه نغمه اتش و یخ هست و شاه شب نماد یخ و تاریکی و تارگرین ها نماد آتش و روشنایی!

ببخشید طولانی شد.

wishtasp
04-18-2019, 04:44 PM
اما تجدید دیدارها: برن در جواب جان میگه تقریبا....خب منظورش اینه که اون دیگه به طور کامل انسان نیست و بیشتر کلاغه سه چشمه!! سانسا و آریا و دفاع آریا از سانسا ، خب آریا در فصل قبل کش مکش جالبی با سانسا داشته و الان مطمئن هست که او باهوشترینه..فراموش نکنیم سانسا از فصل اول از یه دختره ساده که عشق ملکه شدنه به اینجا رسیده و همگی میدونیم چقدر هنرمندانه در این سالها شخصیت او شکل گرفته...منظورم از هنرمندانه پرداخت شخصیت سانساست...دیدار تریون با سانسا هم هم عالی بود..تا قبل از این فکر میکردم تو باهوش ترین مرد دنیایی....سانسا با این حرف به تریون فهموند که گول سرسی رو نباید به این راحتی بخوره هرچند تریون هم فکر میکرد سرسی به دلیل حاملگی اش زنده موندن براش مهمه....خب درسته سرسی انگیزه مضاعفی داره اما دلیل بر این نیست که دشمن همیشگیش را فراموش کنه...سرسی کاملا باهوشه و سانسا هم یه جورایی چند واحد پیشش پاس کرده و باید گفت بهتر از تریون از سرسی شناخت داره

موافقم سانسا خیلی پیشرفت کرده اما فهمیدن خیانت سرسی رو باید به حساب برن بذاریم، حتی تیریون هم با نگاه عجیبش به برن انگار این موضوعو فهمید، صد در صد برن صحنه جدال لفظی سرسی با جیمی و حرکت جیمی به سمت شمال رو دیده برای همین منتظر ورودش به وینترفل بود

lady snow
04-18-2019, 10:20 PM
بخشی از نوشته دانیل داداریو منتقد.

« بازی تاج و تخت در فصل‌های ابتدایی‌اش مجموعه‌ای بود که آجر به آجر و کاملا روشمند قصه را برای مخاطب می‌ساخت. بخشی از لذت دیدن سریال در تعلیقی بود که از انتظار برای رخ دادن وقایع ناشی می‌شد. حال به نظر می‌رسد در قسمت اول به وضوح حرکت به سوی پایان مجموعه و فرصت‌ندادن به داستان برای بیشتر پرورده‌شدن حس می‌شود.
بازی تاج و تخت تا حد ممکن از آخرین توانایی‌هایش استفاده می‎‌کند تا مجموعه را پیش ببرد؛ مجموعه‌ای که از منابع اصلی و اولیه چاپ‌شده داستانی فراتر رفته و این فراتررفتن باعث افت کیفیت شده است.
بازی تاج و تخت به عنوان بزرگترین مجموعه تلویزیونی حال حاضر جهان مجبور است به برخی وظایفش در قبال هواداران عمل کند؛ وظایفی که از فصل‌های ابتدایی روی دوش سریال سنگینی می‌کند. یکی از این وظیفه‌ها انتقال اطلاعات به مخاطبان به ساده‌ترین شکل ممکن است؛ همان اتفاقی که در گفت‌وگوی جان و سمول رخ می‌دهد. صحنه‌ای که بوضوح نشان می‌دهد نگه‌داشتن این بخش قابل‌توجه از داستان برای فصل آخر نوعی اشتباه در محاسبه بوده است.
در عین حال شاهد افزایش و تاکید بر جملات و سخنان کنایه‌آمیز و شوخ‌طبعانه هستیم که به نظر می‌رسد باز هم برای سریال به نوعی انجام وظیفه در قبال مخاطبان تبدیل شده است. تلاشی که برای سبک‌تر کردن فضای کلی مجموعه انجام می‌شود اما گاهی اوقات برای کسانی که از سال ۲۰۱۱ مخاطب بازی تاج و تخت بوده‌اند تغییراتی محسوس به نظر می‌آیند … برای مثال می‌توان به صحنه اژدهاسواری جان و دنریس اشاره کرد؛ صحنه‌ای که اگرچه از نظر بصری بسیار خیره‌کننده است اما شوخ طبعی تازه‌پدیدارشده دنریس در آن واقعا تعجب‌برانگیز است.»

البته کیت هرینگتون هم در مصاحبه اخیرش گفته اهمیتی نمیده به نظر منفی منتقدها:Smiley15:
« کوچک‌ترین ارزشی نیز برای منتقدانی که پاره‌ای از وقتشان را برای نگارش قضاوت منفی‌شان راجع به فصل هشتم می‌گذارند، قائل نمی‌شوم. در ذهن من، آن‌ها هیچ اهمیتی ندارند؛ چرا که من می‌دانم چه‌قدر کار برای ساخت این پروژه انجام شده است. »

mahan birabt
04-18-2019, 11:45 PM
طرف نوشته اما شوخ طبعی تازه‌پدیدارشده دنریس در آن واقعا تعجب‌برانگیز است.»
نوکرتم خب تازه پدیدار شده چون تازگی عاشق شده :Smiley36::Smiley36:

ESajad
04-19-2019, 12:30 AM
یک ایردای که تو این قسمت وجود داره اینه که اگر کمی خلاقیت نشون میدادن
از قبل پیش بینی میکردن قسمت اول این همه علامت سوال نداشت
مثلا می تونستند اژدها سواری جان رو تو فصل هفتم قرار میدادن یک فرصتی برای اینکار بوجود می اوردن
مثلا وقتی که جان اولین بار اژدها رو لمس کرد می تونستند یک حرکات پرواز نمایشی رو نشون بدن
یا سکانس پایانی و شوکه کننده فصل هفتم این بود که جان اسنو متوجه میشه که حرام زاده ند استارک نیست
به جای اینکه با دنریس رابطه عاشقانه داشته باشه اگر قرار باشه این همه سرنوشت رو تو یک قسمت بهم ربط بدن
هضم و پردازش این همه ری اکشن اصلا قابل قبول نیست اصلا چه دلیلی داشت
فصل هفتم تو هفت قسمت تموم بشه مثل باقی فصل ها ده قسمتی بود
متسافانه بزرگترین ایراد این سریال اینه که سریال از ذهنیت جورج ار مارتین به ایده های بینوف و وایز تغییر حالت میده

lady snow
04-19-2019, 01:36 AM
طرف نوشته اما شوخ طبعی تازه‌پدیدارشده دنریس در آن واقعا تعجب‌برانگیز است.»
نوکرتم خب تازه پدیدار شده چون تازگی عاشق شده :Smiley36::Smiley36:

یه سری بیننده ها هم این ایراد رو گرفتن. که یه جاهایی دنریس بیشتر شبیهه امیلیا کلارک بوده تا دنریس تارگرین. اون خنده ها و چین خوردن چشما .... یعنی از شکل کارکتر اصلی بیرون اومده و فقط سکانسی که با سم داشته همون دنریس واقعی بوده:Smiley36:

ESajad@
نکته خوبی اشاره کردین. بهترین مکان برای اژدها سواری جان، دراگون استون بود. و قیافه شوکه شده همه که چرا اژدها به جان سواری داده
ولی تو این اپیزود اژدها سواری خیلی پیش پا افتاده نشون داده شد انگار که هرکسی میتونه سوار اژدها بشه

sam09ft
04-19-2019, 08:25 AM
یه سری بیننده ها هم این ایراد رو گرفتن. که یه جاهایی دنریس بیشتر شبیهه امیلیا کلارک بوده تا دنریس تارگرین. اون خنده ها و چین خوردن چشما .... یعنی از شکل کارکتر اصلی بیرون اومده و فقط سکانسی که با سم داشته همون دنریس واقعی بوده:Smiley36:

ESajad@
نکته خوبی اشاره کردین. بهترین مکان برای اژدها سواری جان، دراگون استون بود. و قیافه شوکه شده همه که چرا اژدها به جان سواری داده
ولی تو این اپیزود اژدها سواری خیلی پیش پا افتاده نشون داده شد انگار که هرکسی میتونه سوار اژدها بشه

سریال انقدری از مسیر خارج شده که در این حد جزئی نگری دیگه معنا نداره فقط اعصاب رو خورد میکنه
فقط امیدوارم یه طوری جمش کنن بره بعد از ده سال *** نشیم حداقل

OMID40
04-19-2019, 01:21 PM
اکثر سریال های پر بیننده و ماندگار وقتی به فصل پایانی می رسه ، ببنندها دچار وسواس میشن و همش انتظار یه شاهکار دارن
و همین باعث میشه همش دنبال ایراد باشن
درسته ایراد هایی هست ، ولی سخت نگیرین

anzalichi
04-19-2019, 02:52 PM
بعد از گذشت این همه مدت، سر و ته این 60 دقیقه شاید 15 دقیقه مفید Game of Thrones بود. بقیه ش رو تو سایت های "بد" میشد پیدا کرد

sam09ft
04-20-2019, 04:01 AM
اکثر سریال های پر بیننده و ماندگار وقتی به فصل پایانی می رسه ، ببنندها دچار وسواس میشن و همش انتظار یه شاهکار دارن
و همین باعث میشه همش دنبال ایراد باشن
درسته ایراد هایی هست ، ولی سخت نگیرین

نه واقعا اینطوری نیست دلیلش اینه خیلی از سریال ها واقعا طول زمان افت میکنن
مثلا بریکینگ بد بهترین فصلش اخرین فصل بود
قسمت های اخرم هم فوق العاده بودن
ولی مسیری که got بعد از فصل 4 رفت کار رو به جایی رسونده که مهم نیست چه نوع پایانی داشته باشه مشخصا شاهکار نخواهد بود چون راهش رو گم کرد کلا
وقتی 7-8 سال به جانشین بر حق میپردازی بعدش یهو اینطوری صحنه جان رو نشون میدی
7-8 سال وایت واکر ها رو پشت دیوار میذاری و یه دژ محکم میسازی از دیوار که همه انتظار جنگ فوق العاده دارن بعد با یه فوت اژدها نابودش میکنی
قطعا کشتن تعداد زیادی شخصیت یا پایان تاریک دردی رو دوا نمیکنه

ali_74
04-20-2019, 02:37 PM
بعد از گذشت این همه مدت، سر و ته این 60 دقیقه شاید 15 دقیقه مفید Game of Thrones بود. بقیه ش رو تو سایت های "بد" میشد پیدا کرد

سایت های بد ینی کدوما؟؟؟

این حجم از انتقادات برای ی اپیزود که پیش زمینه برای قسمت های بعدیه خیلی عجیبه !!! واقعا من دیدم خیلی نکته داشت درسته اون هیجان های مورد انتظارو نداشت ولی خب با ی اپیزود نمیشه کل مجموعه رو زیر سوال برد مطمعنم تو قسمت های بعد اتفاقات جالبتری میوفته من که راضی بودم به شخصه

anzalichi
04-20-2019, 04:05 PM
سایت های بد ینی کدوما؟؟؟

این حجم از انتقادات برای ی اپیزود که پیش زمینه برای قسمت های بعدیه خیلی عجیبه !!! واقعا من دیدم خیلی نکته داشت درسته اون هیجان های مورد انتظارو نداشت ولی خب با ی اپیزود نمیشه کل مجموعه رو زیر سوال برد مطمعنم تو قسمت های بعد اتفاقات جالبتری میوفته من که راضی بودم به شخصه

من کل مجموعه رو زیر سوال نبردم. همیشه از GoT بعنوان یکی از بهترین سریال هایی که دیدم و هست یاد کردم بخاطر همین انتظارم ازش خیلی زیاده. بعد گذشت 2 سال واقعاً برای من مهم نیست جان اسنو و دنریس با اژدها پرواز کنن برن کنار آبشار همدیگه رو گرم کنن. یا اینکه نظر سرسی لنیستر رو درباره بودن با آخرین باقیمانده گریجوی نمیخوام بدونم. من هنوز نمیدونم چرا دنریس انقدر قیافه میگیره روی اسب و اژدها :)) قشنگ تبدیل شده به نچسب ترین کارکتر سریال.

بسیار مشتاقم بدونم سندور کلگن در مواجه شدن با برادرش چه میکنه.. من منتظر داستان سرایی هستم. منتظرم یه سکانس درجه یک مثل دادگاهیه تیریون لنیستر ببینم. میدونم تو یه اپیزود نمیشه به همه چیز پرداخت ولی یه چیزای زائدی رو تو همین اپیزود به تصویر میکشه که سطح سریال رو پایین میاره.

Amir_shelby
04-20-2019, 04:09 PM
مشکل بزرگی که با این اپیزود داشتم این بود که سرعت اتفاقات فوق العاده بالا بود.تو فصل 7 هم البته همچین چیزی رو دیدیم.ولی به شخصه گیم آو ترونز های نوشته جرج مارتین با اون شخصیت پردازی های دقیق و آروم آروم رو به این گیم آو ترونز عجله ای که هیچ وقتی برای واکنش شخصیت ها به اتفاقات مهم رو نداره و پر از صحنه های اکشن و خونین و هیجان انگیزه خیلی ترجیح میدم.گیم آو ترونزی که درسته شاید واسه قسمت بعدش خودمو نمیکشتم ولی حداقل مطمئن بودم با یه سریال درام فوق حرفه ای طرفم و همین باعث ذوق زده شدنم می شد.اما الان خیلی ناراحتم.حس میکنم سازنده ها میخوان سریع داستان رو تموم کنن.
خلاصه امیدوارم حداقل تو اپیزود های بعد گات به شکل درستش برگرده که البته خیلی بعید میدونم:Smiley19:

دقیقا.به ری اکشن شخصیت ها وقتی بهشون خبر های مهم رو میدادن دقت کردی؟؟؟؟برن میگه دیوار ریخته ویسریوس دت نایت کینگه بعد کل واکنششون خیره شدن دنریس به برن ه.:Smiley14:

mohsenshinobi
04-20-2019, 05:24 PM
جان اسنو با این ملکه چه نسبتی دارند؟

Star of GT
04-20-2019, 09:28 PM
دنریس عمه ی جان اسنو میشه

KimiaM
04-20-2019, 09:30 PM
هیچ حس و حال خاصی بعد اینهمه انتظار بهم منتقل نکرد . انگار زدم شبکه سه سریال ببینم . پایتخت قسمت یک هر فصلش بیشتر برام حال داشت .:Smiley92::Smiley24: به نظر شخصی من 3

04-21-2019, 12:00 AM
جان اسنو با این ملکه چه نسبتی دارند؟

کلن گیم آو ترونز رو دیدین؟ اگر ندیدین براتون اسپویل میشه هاااا

ESajad
04-21-2019, 12:08 AM

شما بر فرض مثال پایان سریال و اون چیزی که مارتین میخواد شکست نایت کینگ توسط جان اسنو باشه
خوب مارتین اومده اخر سریال رو به سازندگان سریال گفته سازندگان بر اساس طرح داستانی خودشون سریال رو پیش می برند
اما باید در نظر بگیریم که مارتین دو کتاب دیگه برای به پایان رسیدن گیمز اوف ترونز در نظر گرفته
حالا شما می تونید تئوری ها و روش های خیلی زیادی که داستان به ته میرسه رو در نظر گرفت
اما اگر به جورج ار مارتین باشه ما رو منظورم ببیندگان چنان دق میده که به مرگ راضی باشید
بزرگترین ضعف حال حاضر سریال همینه که داستان بر اساس طرح مارتین نیست
دوم تعدادی قسمت هایی که در نظر گرفتند اصلا کافی نیست و سریال زمان کم میاره

FARMANDEH
04-21-2019, 12:10 AM
قسمت اول از فصل هشتم سریال Game of Thrones رو برای دومین بار دیدم و این دفعه دوبله!

دوبله با کیفیت و جالبی انجام دادن با گوینده‌های معروف و لذت خاص خودش رو هم داشت.
اما همونطور که انتظار داشتم بعضی دیالوگها عوض شده و در واقع با توجه به شرایط و قوانین کشور مجبورن که عوض کنن!
مثلا دیالوگ میگه balls که منظورش دقیقا همون کلمه هست ولی دوبله میگه جرات! یا دیالوگ میگه I'm gonna f.u.c.k the queen ولی دوبله میگه پدر ملکه رو در میارم!! یعنی کلا یه معنی برعکس. و...

با اینکه اصلا مخالف دوبله نیستم و خیلی فیلمهای دوبله میگیرم در جمع خانواده میبینیم ولی با دوبله این سریال به این شکل با وضعیت فعلی قوانین کشور کاملا مخالفم و به نظرم هم توهین به سریاله و هم توهین به بیننده.

حالا تازه از فصل هشتم و آخر شروع کردن به دوبله! اگه بخوان از اول دوبله کنن و یه نفر که سریال رو ندیده از سایتای خودشون به صورت سانسور شده سریال رو ببینه نه تنها بعضی چیزا رو متوجه نمیشه بلکه بعضی چیزا رو هم دقیقا برعکس متوجه میشه!

به هر حال بحث پول و منافع همیشه ارجحیت داره واسه این جماعت. سایت تاینی موویز رو به جرم مـسـتـهـجـن بودن بستن تا خودشون اینجوری یکه‌تازی کنن :Smiley15:

sam09ft
04-21-2019, 07:32 AM
قسمت اول از فصل هشتم سریال Game of Thrones رو برای دومین بار دیدم و این دفعه دوبله!

دوبله با کیفیت و جالبی انجام دادن با گوینده‌های معروف و لذت خاص خودش رو هم داشت.
اما همونطور که انتظار داشتم بعضی دیالوگها عوض شده و در واقع با توجه به شرایط و قوانین کشور مجبورن که عوض کنن!
مثلا دیالوگ میگه balls که منظورش دقیقا همون کلمه هست ولی دوبله میگه جرات! یا دیالوگ میگه I'm gonna f.u.c.k the queen ولی دوبله میگه پدر ملکه رو در میارم!! یعنی کلا یه معنی برعکس. و...

با اینکه اصلا مخالف دوبله نیستم و خیلی فیلمهای دوبله میگیرم در جمع خانواده میبینیم ولی با دوبله این سریال به این شکل با وضعیت فعلی قوانین کشور کاملا مخالفم و به نظرم هم توهین به سریاله و هم توهین به بیننده.

حالا تازه از فصل هشتم و آخر شروع کردن به دوبله! اگه بخوان از اول دوبله کنن و یه نفر که سریال رو ندیده از سایتای خودشون به صورت سانسور شده سریال رو ببینه نه تنها بعضی چیزا رو متوجه نمیشه بلکه بعضی چیزا رو هم دقیقا برعکس متوجه میشه!

به هر حال بحث پول و منافع همیشه ارجحیت داره واسه این جماعت. سایت تاینی موویز رو به جرم مـسـتـهـجـن بودن بستن تا خودشون اینجوری یکه‌تازی کنن :Smiley15:

حالا این سریال حداقل صحنه هاش جداس
یه بار رفتم توی یکی ایو فکر کنم برای دیدن فوتبال دیدم وست ورلد رو دوبله کردن :Smiley36:
پلی کردم ببینم چطور این کار رو کردن دیدم کلا سریال رو زدن نابود کردن
سریالی رو که زبان اصلی با 100 تا تحلیل باید فهمید و کلا بحثش راجع خالق و مخلوق با دوبله و سانسور خود نویسنده اش هم قطعا چیزی از نمیفهمید

WALKING DE4D
04-21-2019, 10:21 AM
والا تا فصل 6 از سریال 10 قسمته 8 قسمت همه میگفتن به به عجب پیش زمینه ای :Smiley14: بعد قسمت 9 و 10 میومدن یکی از شخصیت های محبوب داستان حدف میکردن همه میگفتن این طوری هستیم :Smiley10::Smiley10: الانم بعد 2 سال یک قسمت فوق ضعیف دیدیم این فصل 6 قسمت چه پیش زمینه ای اونم به این ضعیفی از هر ثانیه این فصل باید استفاده کنن
متاسفانه خیلی از دقایق سریال سر سری گذشته شد

mohsenshinobi
04-21-2019, 12:14 PM
دیدم ولی الان متوجه نشدم چه نسبتی پیدا کردن

mehrab 63
04-21-2019, 03:43 PM

برادرشوهر نن‌جونش هستن :Smiley14:

Rezaraki
04-21-2019, 04:37 PM
جان اسنو بچه ریگار میشه که برادر بزرگه دنریسه.
یعنی دنریس عمه ی جان میشه.

برادرشوهر نن‌جونش هستن :Smiley14:
!?wat

areff
04-21-2019, 05:07 PM
جان اسنو بچه ریگار میشه که برادر بزرگه دنریسه.
یعنی دنریس عمه ی جان میشه.

!?wat

پس مادرش شد catelyn stark پدرش هم rhaegar targaryen ؟

بعد این rhaegar targaryen رو تا حالا توی سریال نشون دادن ؟

Rezaraki
04-21-2019, 08:25 PM
پس مادرش شد catelyn stark پدرش هم rhaegar targaryen ؟

بعد این rhaegar targaryen رو تا حالا توی سریال نشون دادن ؟

نه مادرش هیچ وقت کتلین نبود، قبلا میگفتن، مادرش ناشناسه، پدرش ند استارک، حالا فهمیدیم، مادرش لیانا استارک خواهرِ ند استارک بوده و پدرش ریگار تارگرین بوده.
ریگار رو توی فلش بک ها نشون داده

Mikado
04-21-2019, 09:43 PM
رفقا رفقا، سوال هایی که میکنین بیشتر نشون میده فصل های قبلی رو فراموش کردید، شدیدا پیشنهاد میکنم یک Recap از فصل های قبلی ببینید مثلا این (https://www.youtube.com/watch?v=jMbao3xdiRY) یا این (https://www.youtube.com/watch?v=JZx887udEnM).

و حتما بعد از هر قسمت توضیحاتی مثل این لینک (https://www.youtube.com/watch?v=8ZAQvorzdsQ) رو ببینید، توضیحات ایشون از بهترین های گات هست. subscribe کنید تا بعد از اومدن لینک دانلود هر قسمت با این توضیحات کاملا اون قسمت رو متوجه بشید.

در رابطه با جان اسنو و دنریس هم قضیه خیلی پیچیده نیست، تصویر زیر رو ببینید متوجه میشید.

http://picoup.ir/images/16884321250480804953.jpg

تصویر در ابعاد بزرگ (http://picoup.ir/images/72096830884259782689.jpg)

sam09ft
04-21-2019, 11:48 PM
کلا من با بیشتر کسایی که سریال رو میبینن بحث میکنم میبینم متوجه نشدن رابطه جان و لیانا و تارگین ها رو که خیلی عجیب چون اصل داستان همین
موندم چی رو نگاه میکنن دقیقا!!

areff
04-22-2019, 01:22 AM
رفقا رفقا، سوال هایی که میکنین بیشتر نشون میده فصل های قبلی رو فراموش کردید، شدیدا پیشنهاد میکنم یک Recap از فصل های قبلی ببینید مثلا این (https://www.youtube.com/watch?v=jMbao3xdiRY) یا این (https://www.youtube.com/watch?v=JZx887udEnM).

و حتما بعد از هر قسمت توضیحاتی مثل این لینک (https://www.youtube.com/watch?v=8ZAQvorzdsQ) رو ببینید، توضیحات ایشون از بهترین های گات هست. subscribe کنید تا بعد از اومدن لینک دانلود هر قسمت با این توضیحات کاملا اون قسمت رو متوجه بشید.

در رابطه با جان اسنو و دنریس هم قضیه خیلی پیچیده نیست، تصویر زیر رو ببینید متوجه میشید.

http://picoup.ir/images/16884321250480804953.jpg

تصویر در ابعاد بزرگ (http://picoup.ir/images/72096830884259782689.jpg)

نه مادرش هیچ وقت کتلین نبود، قبلا میگفتن، مادرش ناشناسه، پدرش ند استارک، حالا فهمیدیم، مادرش لیانا استارک خواهرِ ند استارک بوده و پدرش ریگار تارگرین بوده.
ریگار رو توی فلش بک ها نشون داده

عالی، مرسی متوجه شدم.:Smiley30:

eminemkamy
05-07-2019, 01:04 AM
واقعا زبان قاصره دوستان داریم بهترین سریال تاریخو نگاه میکنیم.