PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : Game of Thrones | بحث اپیزودیک | فصل هشتم , اپیزود چهارم

yaser63
05-06-2019, 07:17 AM
http://picoup.ir/images/91399933695611037929.jpg (http://picoup.ir/)

Season 8, Episode 4,The Last Of The Starks

.:IMDB:. (https://www.imdb.com/title/tt6027914/?ref_=ttep_ep4)

خلاصه داستان اين قسمت : با پایان نبرد وینترفل دوران جدیدی در وستروس آغاز می شود .+ (https://www.imdb.com/title/tt6027914/?ref_=ttep_ep4)

قوانین تاپیک:
1-این تاپیک مخصوص بحث پیرامون قسمت چهارم از فصل هشتم سریال می باشد پس اگر این قسمت را مشاهده نکرده اید لطفا جهت جلوگیری از آشکار شدن محتوای اپیزود بدون خواندن پست ها,تاپیک را ترک نمایید درغیر اینصورت مسئولیت اسپویل شدن این اپیزود بر عهده خواننده مطلب می باشد.
2-از قرار دادن هرگونه مطلب و اسپویلر مرتبط با قسمت های آتی سریال,بحث درباره پرومو قسمت های بعد در این تاپیک,چتباکس و... خودداری نمایید.اسپویلرهای فصل هشتم سریال صرفا و فقط در این (http://tvworld.info/showthread.php?t=48379)تاپیک قرار خواهد گرفت.
3-لطفا از قرار دادن مطالب به صورت کپی/پیستی از سایر سایت های پارسی زبان,لینک دانلود اپیزودهای مجموعه,تصاویر میمیک, خنده دار,تبلیغات,اسپم... در تاپیک و چتباکس خودداری نمایید.
4-لطفا از ارسال پست های مبهم و فاقد توضیح و یا صرفامحدود به چند کلمه مبهم و کلی مثل این که نمره X دادم وموارد مشابه خود داری بفرمایید
5-لطفا به شخصیت یکدیگر احترام گذاشته و از تبدیل بحث و گفتگو به مشاجره خود داری نمایید.هرگونه مطلب حاوی توهین و تمسخر سایر اعضا بدون اخطار توسط تیم مدیریت پاک خواهد گشت.

mehrab 63
05-06-2019, 09:36 AM
اقا ساب نیومده هنوز
مگه قرار نشد داستان جان رو نگن به کسی . قسم خوردن که . پس چیشد تریون و کچل خان داشتن درموردش بحث میکردن .

قسمت خوبی بود . کلا زمینه چینیه اتفاقات اینده . و دست بالاتر سرسی .
اونجا هم اریا حتما کاری میکنه صددرصد .
کلا دییگه فکر کنم پرونده شاه شب بسته شد دیگه

тнor
05-06-2019, 10:10 AM
شخصا دوست دارم اسم این قسمت رو بزارم the beginning of the doom
چون واقعا این قسمت همه چی برای از بین رفتن انچه که هست پایه ریزی شد
هر جا که بحثی بود که دنریس حضور داشت چهره اش قشنگ معلوم میکرد داره از درون مچاله میشه
شروع این ها هم با رسیدن تئون توی قسمت های قبل بود رفته رفته به دنریس ثابت شد که مطعلق به این سرزمین نیست و یک خارجیه که هیچ کسی دوستش نداره حتی کسی که عاشقش شده
تنها کسی که در جشن باهاش بود واریس بود حتی واریس هم صرفا کنارش نشسته بود و دنریس به تنهایی خودش بیشتر و بیشتر پی برد.
جان اسنو هم که واقعا هیچی نمیدونه به نظر من درست ترین کار این بود که به کسی نگه که گفت و همینم باعث شد که واریس دست به کار بشه و شروع به طرح ریزی توطئه علیه دنی بکنه
و حتی روی نقشه هم ثابت شد که دنریس تنهاست چون هیچ کسی مثل اون برای دیگری از جون مایه نمیگذراه و وقتی رگال مرد بیشتر و بیشتر این حس درونش نفوذ کرد با مرگ مسیاندی و دیدن اینکه مورد اعتماد ترین مشاورش به سرسی هنوز اعتماد داره و حتی دید که سرسی هم راضی به کشتنش نیست و فهمید که تریون هیچ وقت راضی نخواهد بود که خواهرش بمیره میخ بزرگی بر روی احساسات دنریس خورد که واقعا دنریس رو تبدیل به یک ادم بی شفقت تبدیل کرد برای همچین ادم های وقتی عشقی مانند جان اسنو هست ممکنه راه برگشت وجود داشته باشه اما من مطمعنم که هیچ وقت این اتفاق که جان اون برگردونه نخواهد افتاد چون الان جان یک تهدید بزرگتر از سرسی برای دنی هست و جان چون شرافتش رو بالاتر از همه چی میدونه هیچ وقت راضی با ازدواج با عمه اش و عشق و عاشقی باهاش نخواهد بود پس این گزینه هم از دسترس خارج میشه و دنریس صد در صد به یک شخص بی رحم تبدیل خواهد شد.

فقط موندم این وسط چرا یورون فقط به نابود کردن چندتا از کشتی های دنریس اکتفا کرد و سریع برگشت

در جای دیگه هم باید یک رست این پیس برای لیتیل فینگر بفرستم و بگم خوب سانسا رو تربیت کرد واقعا که استاد رفت و جاش سریعا با شاگردش پر شد

البته یه تبریک هم به شوالیه هفت اقلیم بفرستم به خاطر خانوم شدنش ولی خیلی تاسف خوردم که نتونست جیمی رو متقعاد کنه که بمونه و البته و صد البته جیمی هیچ وقت نمیتونه سرسی رو فراموش کنه
خلاصه روز های سختی در پیش رو هست برای وستروسی ها چون انطور که من میبینم ملت خودشون کار نایت کینگ را بجاش انجام خواهند داد و قدرت های که الان در حال چالش هستند شورع به شقوط خواهند کرد دمینو های که چیده شده شورع به ریزش کردن و فقط مسئله زمانه که کی به کدوم شخصیت برسه حتی اگه کشته نشن هم این شخصیتا ها حتما با خاک یکسان خواهند شد و انچنان خواهند شکست که هیچ چسبی نتونه روی هم نگه شون داره

به نظرم این قسمت نشانه های بزرگی داد که اخر سریال چه خواهد شد یعنی قشنگ اسپویلش کردن برای اونای که به دقت نگاهش کنن

H a M i D
05-06-2019, 10:37 AM
امتیاز این قسمت تا الان 7.7 تو imdb

Rezaraki
05-06-2019, 10:41 AM
زمان این قسمت با قبلی یکی بود نه؟ آخراش واقعا حوصله ام سر میرفت دیگه! قدر قسمت قبل رو آدم اینجا میدونه، هر ایرادی چیزی که میگیرفتیم سر جاش ولی هیجان و تعلیقش نگه ات میداشت پشت مونیتور.
قسمت معمولی و خوبی بود. بعد از اونچیزایی که تو جنگ دیدیم و بقیه حواشی، چنین چیزایی قابل پیش بینی بود. جان بازم سادگی میکنه و حماقت! از همه ی بچه های ند استارک بیشتر به ند شبیه با اینکه بچه اش نیست، میگن حلال زاده به داییش می‌ره!:Smiley10:

این قسمت سرسی تو قدرت بود، امیدوارم قسمت بعد با کمک آریا و هاوند و رسیدن جان و رفقا ، ورق برگرده، Last War هم تموم شه و جنگ سیاسی بین جان و سرسی و سانسا شروع شه. اسم اپیزودشم بزارن End Game!
از سانسا گفتم، راستی خبر دارید که بعد از اتفاقایی که براش افتاده دیگه سانسای سابق نیست؟ نه بعد از کار هایی که اونها باهاش کردن؟ میدونید دیگه عاقل شده؟ متوجه اش شدید؟ فکر کنم هر دو تا مکالمه یکیش از تغییر سانسا صحبت میکرد این قسمت!

ولی اون هیجانی که جنگ بامرده ها داشت و آماده سازی ها قبل اون کجا و این کجا؟! اصلا اون حس رو نداره! کاش ترتیبش برعکس بود!

نمره ام 8ـه به این اپیزود. به قبلی 5 دادم، به خاطر اینکه از اپیزود قبل انتظار خیلی بیشتری ( عموما از داستان ) داشتم و نا امید کرد ولی ازین اپیزود انتظار چیز زیادی نداشتم و همون رو هم برآورده کرد.
تو IMDB نمره اش الان 7.7ـه، بمونه زیاد میشه؟ یا واقعا همه رو نا امید کرده؟

тнor
05-06-2019, 11:12 AM
زمان این قسمت با قبلی یکی بود نه؟ آخراش واقعا حوصله ام سر میرفت دیگه! قدر قسمت قبل رو آدم اینجا میدونه، هر ایرادی چیزی که میگیرفتیم سر جاش ولی هیجان و تعلیقش نگه ات میداشت پشت مونیتور.
قسمت معمولی و خوبی بود. بعد از اونچیزایی که تو جنگ دیدیم و بقیه حواشی، چنین چیزایی قابل پیش بینی بود. جان بازم سادگی میکنه و حماقت! از همه ی بچه های ند استارک بیشتر به ند شبیه با اینکه بچه اش نیست، میگن حلال زاده به داییش می‌ره!:Smiley10:

این قسمت سرسی تو قدرت بود، امیدوارم قسمت بعد با کمک آریا و هاوند و رسیدن جان و رفقا ، ورق برگرده، Last War هم تموم شه و جنگ سیاسی بین جان و سرسی و سانسا شروع شه. اسم اپیزودشم بزارن End Game!
از سانسا گفتم، راستی خبر دارید که بعد از اتفاقایی که براش افتاده دیگه سانسای سابق نیست؟ نه بعد از کار هایی که اونها باهاش کردن؟ میدونید دیگه عاقل شده؟ متوجه اش شدید؟ فکر کنم هر دو تا مکالمه یکیش از تغییر سانسا صحبت میکرد این قسمت!

ولی اون هیجانی که جنگ بامرده ها داشت و آماده سازی ها قبل اون کجا و این کجا؟! اصلا اون حس رو نداره! کاش ترتیبش برعکس بود!

نمره ام 8ـه به این اپیزود. به قبلی 5 دادم، به خاطر اینکه از اپیزود قبل انتظار خیلی بیشتری ( عموما از داستان ) داشتم و نا امید کرد ولی ازین اپیزود انتظار چیز زیادی نداشتم و همون رو هم برآورده کرد.
تو IMDB نمره اش الان 7.7ـه، بمونه زیاد میشه؟ یا واقعا همه رو نا امید کرده؟
نمره اش که از دیروز ملت حمله کردن بهش امتیاز کم دادن 7.2 بود الان اومده بالاتر :))

راجب ترتیب داستان هم به نظرم راه درستش همین بود البته کاری با ازور اهای اینا ندارم
چون تا زمانی که خطر بزرگتر رفع نمیشد جان رضایت نمیداد به جنگ سرسی برره اصلا درست نبود حالا اگه پایان فصل هفت نایت کینگ از دیوار عبور نمیکرد باز یه چیزی ولی خب وقتی مرگ به سمتش ون می اومد نمیتونستن برن سراغ سرسی

بشخصه متنفرم از این کاری که با دنی دارن میکنن:Smiley104:لعنت بر باعث و بانی هاش:Smiley104:

.:SiSiBK:.
05-06-2019, 12:43 PM
جان اسنو هم که واقعا هیچی نمیدونه به نظر من درست ترین کار این بود که به کسی نگه که گفت و همینم باعث شد که واریس دست به کار بشه و شروع به طرح ریزی توطئه علیه دنی بکنه

کار درستی کرد

البته و صد البته جیمی هیچ وقت نمیتونه سرسی رو فراموش کنه
به نظر من رفت که بکشتش :Smiley39:

بشخصه متنفرم از این کاری که با دنی دارن میکننلعنت بر باعث و بانی هاش

من بسی خوشحالم :Smiley35:
خب اینم از یه قسمت آبکی دیگه. واقعن یاد 4-5 فصل اول بخیر چه سریالی بود چی شد. با سه تا تیر زدن یه اژدها رو کشتن ولی با سی تا تیر نتونستن دومی رو اونم از اون فاصله بکشن. هیچی هم که در مورد چگونگی کشتن نایت کینگ نگفتن یعنی دیگه پرونده ش بسته شد. جیمی احمق هم که خودش با پای خودش رفت پیش جلادش :(( کلن منی که فن سریال نبودم اینقدر از این فصل آبکی دارم حرص میخورم بیچاره فنهای سریال (البته بجز متعصبین که همش الکی 10 میدن :)) )

بعد به نظرتون یورون گریجوی از کجا فهمید دنی و کشتیها دارن میان و غافلگیرش کرد؟ ممکنه جاسوس داشته باشن؟
در آخر هم اشاره میکنم به چشمهای دنی که سبز شدن :))

امتیاز من به زور 6 اونم صدقه سری جیمی و برین :Smiley27: و سانسای عزیزم :Smiley41:

Daisy
05-06-2019, 01:19 PM
بسیار ضعیف،خیلی هندی، نا امید کننده،
صددرصد اژدهای اخری هم قسمت بعدی کشته میشه
و پادشاهی به جان می رسه احتمالا با سانسا هم ازدواج کنه
دنریس بد جوری بوی مرگ میداد:Smiley15::Smiley15:

امتیاز من 6

sam09ft
05-06-2019, 01:24 PM
الان انتظار داشتن برا چندتا شخصیت درجه سه احساساتی بشیم ؟!
بعد سرسی که انقدر پلید و نامرد نمیتونست زمانی که دنریس اومد جلوی قلعه بهش حمله کنه :Smiley36:
تورمند هم که با اون هیکل اشکش دراومده بود با یه جیندا همه چی درست شد :Smiley104:
راجع به تاتکیت های جنگی و نزدیک شدن به قلعه با 4 تا کشتی و هدشات زدن اژدها و نیم ساعت راه دریایی و 2 هفته راه زمینی و اینا هیچی نگیم بهتره
واقعا این قسمت اصلا حس و حال گیم اف ترونز هم نداشت خوب و بدش که هیچی دیگه

No1
05-06-2019, 01:36 PM
اپیزود خوبی بود در کل ولی چند تا باگ بد داشت!
نقش برن تو این سریال چیه؟ الان که نایت کینگ هم رسما نابود شد کلا عین بادمجون یه گوشه نشسته هیچ کاری نمیکنه! مثلا تو جنگ هستن! میتونه با وارگ کردنش کل کینگزلندینگ رو زیر نظر بگیره و کمک بزرگی به دنی و جان باشه! حتی میتونست حمله کشتی های گریجوی رو پیشبینی کنه و نذار که اونهمه نیرو و کشتی + یک اژدها و میساندی نابود بشن! خیلی مسخره شده کرکتر برن ... فقط قیافه گرفتنش مونده! باز قبلا میگفتیم رسالتش کمک به مبارزه با نایت کینگ بود ولی الان که نایت کینگ و وایت واکر ها از بین رفتن میته تو جنگ برادرش و کویینش کمک بزرگی بکنه که اصلا انگار نه انگار نه کسی ازش چیزی میپرسه نه خودش به یه ورشه!
کل این اپیزود درباره دنی بود ... تک تک ثانیه های اپیزود داشت به دنی اثبات میکرد که هیچکی بغیر از نیرو های خودش بهش علاقه ای نداره و فقط رسما به اسم "کویین" تو نورث هست و همه به جان وفادار هستن و میتونه باعث رو شدن اون روی مدنس دنی بشه و یا بهش خیانت میکنن قبل از اینکه کاری بکنه یا یه بلایی سر یکی از استارک ها میاره ...
سانسا هم دوباره نشون داد که دست پرورده پیتر بیلش هست و میدونست با گفتن حقیقت به تیریون ، تیریون هم قطعا به وایریس میگه و باعث دسیسه چینی پشت سر دنی میشه! تمام کاراش حساب شدست دیگه اون سانسای نوجوان و احمق گذشته نیست ...
آریا و هوند هم تنهایی رفتن سمت کینگز لندینگ و قطعا نقش مهمی تو اپیزود های بعدی خواهند داشت!
کرکتر تیریون رسما پهن زدن توش بعد از جدا شدن از کتاب ها، چند سیزن اول تیریون رو طوری نشون میداد که هممون فکر میکردیم باهوش ترین شخص تو 7 پادشاهی هست و تنها کسی که میتونست رو دستش بزنه باباش بود ... حتی از بیلیش و واریس هم هوشمندانه تر عمل میکرد! ولی متاسفانه شده یک احمق که بازیچه دست سرسی شده ...
جیمی هم معلوم نیس داره میره از سرسی دفاع کنه یا بکشتش ... یکی از پیچیده ترین شخصیت های سریاله واقعا نمیشه پیشبینی کرد، مثالی فوق العاده از یک کرکتر خاکستری که مارتین فوق العاده درش آورده.
-
امتیازم 8

pro_translator
05-06-2019, 01:52 PM
فکر نمی‌کنم دنریس انقدر سختی کشیده باشه که تهش ملکه نشه...

از طرفی هم اگه بشه داستان از خیلی قبل‌تر مشخص بوده...

ضمن این که تیریان و دنریس قبلا صحبت از جانشین کرده بودن پس یعنی احتمال مرگش هست...

از اون‌جایی که خودش نمی‌تونه بچه‌دار بشه نیاز هست یه نفر دیگه رو انتخاب کنه..

احتمالا جان توی این نبرد کشته می‌شه... فکر نکنم جایی برای وریس هم باشه...

هینتی که تا الان داده‌ان اینه که سانسا رو انقدر گنده نکرده‌ان که خیلی زود کنار بره...

باید یه رقیب واقعی باشه واسه دنریس... ضمن این که دنریس اصلا ورثه نداره و چه ملکه بشه چه نشه کسی نیست بعد از مرگش جاشو بگیره...

تقریبا همه‌ی نزدیکانش هم یکی یکی یا دارن می‌میرن یا دلسرد شده‌ان از فرمانرواییش...

میساندی مرد، گری‌وورم قصد رفتن داشت و شاید کشته بشه توی این نبرد چون دیگه میساندی نیست و بعد از جنگ چیزی براش نمونده چون برنامه هم این بود که با میساندی بره...

وریس هم الکی هوای خیانت به دنریس نداره و قطعا یا باید کشته بشه یا سمت سانسا بره...

تیریان هم به نظرم کشته می‌شه یه جا توی سریال چون بعد از جنگ چیزی نمی‌مونه براش...

یا سرسی برنده می‌شه و تیریان می‌میره یا دنریس برنده می‌شه و یه جنگی بین دنریس و سانسا با متحدهای جدیدشون پیش می‌آد و تیریان توی این جنگ کشته می‌شه...

یه جمع‌بندی بکنیم :Smiley36:

* جان کشته می‌شه چون نمی‌تونه بین دنریس و سانسا انتخاب کنه و از طرفی نمی‌تونه با دنریس ازدواج کنه و راز رو هم تقریبا همه فهمیده‌ان طبق اظهارات وریس...

* تیریان کشته می‌شه چون هینت قوی داده شده که قصد خیانت به دنریس رو نداره و دنریس احتمال کشته شدنش هست چون سانسا رو الکی رقیبش نکرده‌ان...

* دنریس کشته می‌شه چون تمام متحدهاش رو داره یکی یکی از دست می‌ده و همه ازش دلسرد شده‌ان (جوراه، میساندی، جیمی، جان، تیریان، وریس، ۲ تا اژدهاش) و دیگه قدرت سابق رو نداره...

اگه نمیره هم باید submit کنه به سانسا که محاله این همه راه اومده باشه توی سریال تا آخر ملکه نشه... اگه ملکه بشه ورثه و جانشین نداره...

پس برای دنریس Take the Iron Throne or die trying هست و compromise is not an option در نهایت... نصف نصف کردن هم استایل GoT نیست...

---

نمی‌دونم چی جا افتاد ولی در کل فکر می‌کنم منظورم رو رسونده باشم :Smiley36:

pro_translator
05-06-2019, 02:07 PM
:| کم اونا گند زدن به سریال اسپویلم بشه برامون. نور علی نور

یه چیزی که خیلی منو حرص میده این هول بودن شبکه تو تموم کردن سریال بود. میمردن مثلن 10 قسمت بسازن که اینقدر پرش زمانی و مکانی نداشته باشن؟ کم پول درآورده از سریال زورش اومده 4 تا اپیزود اضافه کنه :|

یه جا خوندم HBO تقریبا فصلی ۵۰۰ میلیون دلار سود می‌کنه از Game of Thrones...

از مشترکان شبکه‌اش، از فروش آنلاین و دی‌وی‌دی و بلوری، از merchandise، از پخش بین‌المللی و فروش امتیاز تبلیغات (منظورم خارج از HBO هست) و...

Alex Vause
05-06-2019, 02:10 PM
اونجا که تریون به سرسی گفت بخاطر بچه ات تسلیم شو من انتظار داشتم Euron گریجوی بقهمه که این بچه خودش نیست ! خب چطوری تریون میدونسته !؟ :Smiley39:

Tha Real Nigga
05-06-2019, 02:24 PM
اونجا که تریون به سرسی گفت بخاطر بچه ات تسلیم شو من انتظار داشتم Euron گریجوی بقهمه که این بچه خودش نیست ! خب چطوری تریون میدونسته !؟ :Smiley39:

خیلی ضایع نفهمید :Smiley15:
یکی از نقاط ضعف سریال نسبت به کتاب همین شخصیت یورون هست که توی سریال اصلا خوب کار نشده و اون عقل و زیرکی نسخه کتاب رو اصلا نداره

pro_translator
05-06-2019, 02:49 PM

خیلی ضایع نفهمید :Smiley15:
یکی از نقاط ضعف سریال نسبت به کتاب همین شخصیت یورون هست که توی سریال اصلا خوب کار نشده و اون عقل و زیرکی نسخه کتاب رو اصلا نداره

به رو نیاورد احتمالا بعدا مواخذه‌اش می‌کنه :Smiley14:

05-06-2019, 02:56 PM
به رو نیاورد احتمالا بعدا مواخذه‌اش می‌کنه :Smiley14:

مثل خیلی از چیزا که کات شد و نشون داده نشد اینم نشون داده نمیشه :)) اصلن ابراز احساسات آریا و سانسا از شنیدن خبر اصل و نسب جان نشون داده نشد. همینطور تیریون و واریس. اچ بی او = کینگ آو عجله :)))))

ShInOdA
05-06-2019, 03:19 PM
http://picoup.ir/images/00991559100749248015.jpg

این قسمت هم مثل قسمت دوم، آرامش قبل از طوفان بود. البته یه تفاوت های ریزی هم داشت ولی در کل عادی و معمولی بود. مطمئنا قسمت بعدی هم دوباره بیننده ها به دو دسته موافق و مخالف تقسیم بندی میشن. اسم این قسمت «آخرین استارک» خیلی برازندش بود. برنی که تبدیل به کلاغ سه چشم شده، آریایی که شمال رو رها کرد و تنها سانسا باقی موند. میشد اسم این قسمت رو دل شکسته هم گذاشت! تمام پیوند های قسمت های قبل (میساندی و کرم خاکستری، برین و جیمی، جان و دوستاش، اریا و گندری) شکسته شد. در نهایت هم اصلی تر از کشته شدن ریگار و میساندی، زمزمه جدا شدن راه وریس و تریون از دنریس بود. درسته که تریون مخالفت میکنه ولی خیلی تابلوئه که کاملا با وریس موافقه. این تلاش مذبوحانه تریون برای نجات سرسی از شهوت قدرت هم کاملا حرکت پوچ و بیهوده ایه که برای چندمین بار دارن تکرارش میکنن! فکر کنم تنها جایی که با سرسی کاملا موافق بودم همین صحنه کشتن میساندی و عدم تاثیر پذیریش از تریون بود.
* عکس هم مربوط به همون رویای دنریس که دیگه معلوم شد خاکستره و نه برف ...

FARMANDEH
05-06-2019, 03:41 PM
این قسمت متوسط و قابل پیش‌بینی بود
اتفاقای مهمش کشته شدن اژدها و میساندی بود که اونم کلیپاش لو رفته بود! البته میساندی رو ندیدم خوشبختانه ولی اژدها رو سهواً دیدم :Smiley19:امیدوارم از دو قسمت باقی مونده دیگه چیزی لو نره و بیشتر از این اتفاقای مهم رو واسمون خراب نکنن.

در تقابل سرسی و دنریس دیدیم که دنریس انگشت کوچیکه سرسی هم نمیشه در سیاست و بی‌رحمی و خیلی چیزای دیگه. سرسی اینقدر عشق قدرت داره که نه مردم براش مهمن و نه فکر بچه‌هاش و... واقعا حرکت و حرفای تیریون چندان منطقی نبود و نتیجه از قبل معلوم بود. از مردن میساندی هم ناراحت نشدم اصلا! ولی از ناراحتی کرم خاستری ناراحت شدم :Smiley24:

اتفاقات جالبی داشتیم تو این قسمت: حامله شدن گیلی، همسفر شدن دوباره هاوند و آریا، هم‌خوابه شدن دو شوالیه! سیاست سانسا و لو دادن قضیه جان به تیریون، تنها و بی‌کس شدن دنریس، تغییر رفتار واریس با فهمیدن گزینه بهتر، رفتن جیمی به کینگزلندینگ، لرد شدن گندری و... :Smiley35:

ولی خوب این قسمت هم باگها و مشکلات زیاد داشت...
یورون چرا به جنگ ادامه نداد و همشون رو نکشت؟ به همین راحتی گذاشت شنا کنن و برسن خشکی؟! چرا وقتی اژدها رو دیدن فقط نگاش کردن و وقتی رفت همشون شلیک کردن؟!
چطوری اونا از دریا اینقدر سریعتر رسیدن نسبت به زمینی‌ها؟! کشتی که سریعتر از اسب و پیاده نیست با حساب همه استراحتاشون.
یورون چرا از صحبتای تیریون نفهمید که بچه سرسی مال خودش نیست؟ اون لحظه هی منتظر بودم دوربین بره رو چهره متعجب یورون ولی... :Smiley15:

اینقدر واسه تموم کردن و احساسی کردن سریال عجله کردن که کلا بیخیال منطق و حساب کتاب شدن!
تا یه حدیش البته قابل اغماضه ولی وقتی زیاد و بزرگ باشه میزنه تو ذوق بیننده.

و یک خواهش: لطفا تـئوریهاتون درباره پایان سریال رو اینجا نگید و فقط توی همون تاپیک خودش بگید!

Daisy
05-06-2019, 05:03 PM
دقیقه 16:31 رو نگاه کنید یه لیوان استارباکس روی میز جلوی دنریس هست:Smiley39::Smiley39:

ali_n540
05-06-2019, 05:32 PM
یه جا خوندم یکی گفته بود این سریال تو قسمت 3 مرد البته به نظرم با نابودی شاه شب با اغراق اینطوره چون قرار نیست دیگه شاه شبو ببینیم.و اگه قبول کنیم سریال تو قسمت 3 مرده تو قسمت 4 زنده شد ولی فقط جسد سریال نه روحش و جسد این سریال برا خودش یه مرده متحرکه(walking dead) که مثل یه مرده متحرک دنبال زنده هاست که اونها رو بکشه(منظور شخصیتها که به گند می کشند.) و دل و روده اشو در آره و بخوره.:Smiley35:

WALKING DE4D
05-06-2019, 05:56 PM
بعد چند فصل اولین نمره 1 برا این فصل ابکی

2سال برا اینا وقت گذاشتن؟!!! یادمه سریال راه رفتن مردگان یه قسمتی بود گلن از زیر یه خروار زامبی جون سالم بدر برد همه شروع کردن انتقاد کردن یکی از اونا هم خودم
بعد اون صحنه سریال گذاشتم کنار بعد چند ماه دوباره ادامشو دیدم
ولی فصل 8 بازی تاج و تخت بشدت مسخره کسل کننده و پر باگ قسمت 3 که همه قهرمان سریال زیر واکرا رفتن چیزیشون نشد با یه کات و برگشت میدیدم جون سال بدر برد
شاید کشته شدن ازدها توی قسمت سوم بود صحنه احساسی تر بود تا توی قسمت 4 قبلا دیده بودیم ک ازدها با سلاح سرسی قابل تهدید شدن هستن
قسمت 4 پر از سکانس حماقت وارانه و قشنگ بگند کشیدن این فصل
فقط تموم شه سریال یه شیفت دیلیت قشنگ میزنم رو فایل گات :Smiley104:

H a M i D
05-06-2019, 06:15 PM
امتیاز سریال امروز تا 7.8 هم رفت الان نگاه کردم شده 7.6
فک کنم از فصل اول، این قسمت پایین ترین نمره رو گرفته

WALKING DE4D
05-06-2019, 06:36 PM
نمره اش که از دیروز ملت حمله کردن بهش امتیاز کم دادن 7.2 بود الان اومده بالاتر :))

راجب ترتیب داستان هم به نظرم راه درستش همین بود البته کاری با ازور اهای اینا ندارم
چون تا زمانی که خطر بزرگتر رفع نمیشد جان رضایت نمیداد به جنگ سرسی برره اصلا درست نبود حالا اگه پایان فصل هفت نایت کینگ از دیوار عبور نمیکرد باز یه چیزی ولی خب وقتی مرگ به سمتش ون می اومد نمیتونستن برن سراغ سرسی

بشخصه متنفرم از این کاری که با دنی دارن میکنن:Smiley104:لعنت بر باعث و بانی هاش:Smiley104:

داستان دوباره لو دادن دلیل نمره دیروز همین بوده
قسمت سوم کار بجایی رسیده بود که کل شخصیت ممهم داشتن تنهایی میجنگیدن دوباره این حجم نیرو از کجا اوردن که بازم تلفات دادن صحنه کشتی و...

Rezaraki
05-06-2019, 07:09 PM
دقیقه 16:31 رو نگاه کنید یه لیوان استارباکس روی میز جلوی دنریس هست:Smiley39::Smiley39:

http://picoup.ir/images/72571243707732454459.jpg

:: ERFAN ::
05-06-2019, 07:32 PM
تو فصل 5 یادمه به اژدهای دنریس که روی زمین نشسته بود با نیزه های معمولی و کوچک حمله میشه و مشخص میشه نسبت به این موارد آسیب پذیره چطور هنوز به عقل این شخصیت و این همه مشاورش نرسیده که برای نبرد به این بزرگی باید یه زره ای چیزی بسازن تن این حیوون کنن؟

areff
05-06-2019, 07:40 PM

Game of Thrones Season 8 Episode 4 blooper: Fans spot Starbucks cup, internet dies laughing (https://www.indiatoday.in/trending-news/story/game-of-thrones-season-8-episode-4-blooper-fans-spot-starbucks-cup-internet-dies-laughing-1518355-2019-05-06)

тнor
05-06-2019, 08:03 PM
کار درستی کرد
الان دوره سیاست توی وستروس شروع شده درسته افراد خانواده ش رو در جریان گذاشت ولی کارش اشتباه محض بود داییش به قیمت بد نام شدنش اون رو لو نداد حتی میتونست به زنش بگه تا انقد از جان متنفر نباشه ولی نگفت زمانی برملا شدن این راز درست بود که جان ادعایی پادشاهی رو قبول مبکرد و میخواست روی تخت اهنی بشینه جان دل در گرو عمه اش داره پس باید براش همونطور که از جون مایه میزاره رازش رو هم نگهداره این راز برملا شدنش از لحاظ فنی کلا به ضرر خودشه چون موقعی که دنریس بفهمه ممکنه بلا فاصله علیه اش اقدام کنه یا هم که واریس فهمیده و داره مقدمه مرگ دنریس رو میچینه

به نظر من رفت که بکشتش
به نظر من که رفت پیش عشقش اگه دقت بکنی به برین گفت من به خاطر سرسی ال کردم بل کردم و اینا خب پرا حالا دوباره با کله برنگرده پیش سرسی

من بسی خوشحالم
:'(

در آخر هم اشاره میکنم به چشمهای دنی که سبز شدن
این گیف (http://uupload.ir/files/xv0c_output_76acit.gif) رو ببین متوجه میشی از اول هم همونطور بوده

چطوری اونا از دریا اینقدر سریعتر رسیدن نسبت به زمینی‌ها؟! کشتی که سریعتر از اسب و پیاده نیست با حساب همه استراحتاشون.
اتفاقا کشتی خیلی سریع تره چون با یه باد درست حسابی خیلی سرعت میگیره
درضمن راه زمینی یکی از ایراداتش پشتی بلندی هاست بعدش حرکت کردن نظامی هست چون وقتی دارن با لشگر میرن نمیتونن به تاخت برن برای همین سرعت شون خیلی کنده و باید هوای پیاده نظام رو هم داشته باشن

lady snow
05-06-2019, 08:21 PM
والا نمیدونم چی بنویسم هم خودم خالی شم هم به کسی برنخوره

لحظه تیر خوردن اژدها من فکر میکردم دنریس داره کابوس میبینه. یعنی تا زمانی ک غرق شد من هنوز متوجه نشده بودم این سکانس واقعی هست. همینقدر تباه:Smiley14:
این یورن گریجوی بنده خدا به تنهایی همه مسئولیتها رو گردن گرفته دو فصل هست هی میره اینور هی میره اونور. یورن اینجا یورن اونجا یورن همه جا. آخه بزارین بنده خدا دو روز استراحت کنه چه خبره.
ناوگان دنریس هم خدا رو شکر همه کور بودن دیده بان هم که ندارن. خود دنریس هم اون بالا عینک آفتابی زده بود نتونست اون همه کشتی رو ببینه. شایدم یورن مث آریا ناپدید میشه
بعدش نفهمیدم چرا وقتی دنریس رفت در خونه سرسی اونم با اژدهاش. سرسی یدونه تیر نزد تو کله اژدها. یدونم تو کله دنریس که کار تموم شه.

و من هرچی فکر کردم متوجه نشدم منطق اینکه یهو واریس تصمیم بگیره دنریس رو حذف کنه جان رو بالا بیاره چیه. یعنی منطق داستانش در نیومده. چون دنریس هنوز کاری نکرده. لااقل سانسا رو آتیش میزد ما هم میگفتیم بابا مد کوئین کی بودی تو. ولی هنوز کار خاصی نکرده و همه تصمیمات که تا به اینجا گرفته همون حرفای تیریون و واریس بوده. فقط سر پدر سم حرف گوش نکرد

امتیازم 6. کمترین امتیازم به کل سریال گات تا به امروز. قسمت قبلی چون خیلی هزینه کرده بودن 7 دادم

05-06-2019, 09:12 PM
به نظر من که رفت پیش عشقش اگه دقت بکنی به برین گفت من به خاطر سرسی ال کردم بل کردم و اینا خب پرا حالا دوباره با کله برنگرده پیش سرسی

نه خب اینا رو در جواب اون که برین گفت تو آدم خوبی هستی گفت

الان دوره سیاست توی وستروس شروع شده درسته افراد خانواده ش رو در جریان گذاشت ولی کارش اشتباه محض بود داییش به قیمت بد نام شدنش اون رو لو نداد حتی میتونست به زنش بگه تا انقد از جان متنفر نباشه ولی نگفت زمانی برملا شدن این راز درست بود که جان ادعایی پادشاهی رو قبول مبکرد و میخواست روی تخت اهنی بشینه جان دل در گرو عمه اش داره پس باید براش همونطور که از جون مایه میزاره رازش رو هم نگهداره این راز برملا شدنش از لحاظ فنی کلا به ضرر خودشه چون موقعی که دنریس بفهمه ممکنه بلا فاصله علیه اش اقدام کنه یا هم که واریس فهمیده و داره مقدمه مرگ دنریس رو میچینه

ب نظر من دنی خودش باید کنار میکشید وقتی دید کسی نمیخوادش. دنی کلن افکار احمقانه ای داره و اصلن نمیخواد به حرف کسی هم گوش بده

این گیف رو ببین متوجه میشی از اول هم همونطور بوده

خب دیگه آبیه همه جا. آخر اپیزود سبز شد یهو :)) البته من دوست دارم جان بکشه دنیو :دی :))

lady snow
05-06-2019, 09:54 PM
البته من دوست دارم جان بکشه دنیو :دی :))

بعدشم بره اونور دیوار با تورموند بشینن دیرینک شمال بزنن و خاطرات نایت کینگ تعریف کنن:Smiley36:

Mariz
05-06-2019, 10:09 PM
اگه سرسی از قدرت پایین کشیده بشه جنگ قدرت بین شمال(ویل که زیر دست سانساست)و دنی در میگیره جان هم مجبوره انتخاب کنه البته اگه جان و دنی کشته نشن...دنی دراگونو از دست بده دیگه نه ارتش بومی دارهنه سرزمینی نه اژدهایی چطور میخواد وستروسو بچرخونه اونم با این مشاوراش قدر جورارو حالا میفهمه...با نابودی ارتش لنیسترا فقط دورن میمونه که تاثیر گذاره و شمال و ویل به نظرم سانسا و تریون از بذندگان این بازین...جیمی چه پشت پایی زد به برین واقعا فکر کردم عاشقش شده...آریا و سگم رفتن سراغ کوه و ایلین پین؟یا سرسی؟یا شایدم جیمی؟یورنم چشم سبزه و سانسا و برین...موزیک متن قشنگیم داشت اول کار دوستان لینکشو بی زحمت اگه دارید بذارید.

Mariz
05-06-2019, 10:14 PM
برین پشیمون شه با تورموند بریزه رو هم بچشون چی میشه:Smiley14:

saeed_iri
05-06-2019, 10:28 PM
اپیزود آرومی بود ، اما به جای تاختن به سریال ، ترجیح میدم قضاوتم رو بزارم بعد از پایان فصل اون وقت بهتر میشه پوینت بای پوینت تا هدف نهایی رو، بهتر بررسی کرد .
اینکه شاه شب پرونده اش برای همیشه بسته شد ؟ اینکه برن با همین فرمون قراره با ویلچرش رو اعصاب مخاطب سر بخوره ؟ اینکه جایگاه با هوش های سریال انقدر تنزل پیدا کرده و در همین سطح به پایان میرسه ؟ اینکه آریا ... اینکه سرسی ... اینکه دنریس .... اینکه جان و.......
فکر میکنم بعد از فاینال بتونیم بحث و نظر منطقی بدیم ...
پس تا اون موقع خسته نباشید میگیم به عومل سریال ! ببینیم چه گلی میخوان به سر ما بزنن . من بهشون ایمان دارم و تا اینجا هم ایمانم به اونها کم نشده:Smiley35:
نمره من 8(ضعیف ترین اپیزود در بین 4 اپیزود)

1919
05-06-2019, 11:55 PM
علی رغم نظرات عموم به نظرم این اپیزود از سه اپیزود قبلی بهتر بود ، حداقل نیمه ی دومش منو جذب کرد
گرچه اژدها دوم نفهمیدیم چطور فرار کرد و اینکه چرا اصن سرسی از بالا قلعه اژدها یا دنریسو نکشت
در کل خیلی خیلی با گات فاصله داره و اینکه مثل قسمتهای قبل دو سیزن اخیر منطق نداریم کلا
ولی بازم از فاجعه اپیزود سه بهتر بود ، به نظرم خیلی از نمرات یک که به این قسمت داده شده ، بازخوردی از قسمت قبل هست
من 9 دادم

Stannis KING
05-07-2019, 12:23 AM
خب این اپیزود هم متاسفانه در ادامه همون اپیزود ضعیف قبلی بود.

اولین نکته که واقعا خیلی هم اعصابمو خورد میکنه هم واقعا آدمو غمگین میکنه اینه که میبینه این سریال به این روز افتاده...سریالی که واقعا خاص بود و متفاوت. هیچوقت تصورشم نمیکردم همچین امتیازهایی از imdb بگیره و اونطور نقد و رویو بنویسن ملت. به هر حال اینا همونایی هستن که به اپیزودهایی مثل هاردهوم یا نبرد حرامزادگان 9.9 دادن. این متاسفانه شدت سرخوردگی و ناامیدی رو میرسونه بین طرفدارها.

مشکلات این اپیزود یکی سوتی ها و باگ ها و صحنه های به دور از منطق بود یکی هم از نظر داستانی.

از نظر سوتی ها اولین چیزی که توجهمو جلب کرد و خدا خدا میکردم همچین سوتی نداده باشن این بود که جسد سالم امثال اد و لیانا مورمونت رو دیدیم! در حالی که اینا توسط نایت کینگ زنده شدن و قاعدتا بعد از کشته شدن نایت کینگ باید پودر میشدن!! کمتر دیدم به این نکته کسی اشاره کرده باشه. خب این واقعا آشفتگی نویسندگان رو میرسونه.
اون قضیه استارباکس هم که دوستان عکسشو گذاشتن.
صحنه کشته شدن اژدها هم بسیار عجیب و دور از منطق و در ادامه اشتباهات اپیزود سوم بود. متاسفانه نویسنده ها بیننده رو احمق فرض کردن و فکر کردن فقط با عنصر غافلگیری میتونن همه رو هیجان زده کنن. در صورتی که متاسفانه مدام داریم میبینیم غافلگیری هاشون و شوک وارد کردنهاشون منطق رو فدای خودش کرده. هم در قضیه نایت کینگ که آریا از عالم غیب ظاهر شد و هم در اینجا که طرف روی اقیانوس سوار اژدها هست اما کشتی های یورون رو نمیبینه! سه تا تیر دقیق به رگال میخوره بقیه خطا میره! دنریس همونجا میتونست کشتی ها رو دور بزنه و از پشت با آتیش بهشون حمله کنه و پودرشون کنه چون همه تیر کمونهای بزرگ به یه سمت نشونه رفته بود.
یا اینکه چطور تو اون آشفته بازار اینا میساندی رو زنده گرفتن! متاسفانه به دلیل هول بودن نویسنده ها و عجلشون برای جمع کردن سریال، همه این موارد رو به عهده تخیل بیننده گذاشتن و ماها باید فرض کنیم که این اتفاقات افتاده! چطور؟ خیلی شیک با کات به یه صحنه دیگه!
یا اون صحنه آخر که دنریس با 50 نفر رفته جلوی در قلعه وایستاده، اونم در شعاع تیررس تیرکمانهای بزرگ!!! یعنی چی آخه؟؟؟ خب سرسی همونجا میتونست همشون حتی اژدها رو بکشه و قال قضیه رو بکنه! ما توی پرومو قسمت 5 میبینیم دنریس دوباره دقیقا در همون مکان صف آرایی کرده اما اینبار با لشکر کاملش و جان و بقیه. خب همین کارو از اول میکردی دیگه!!! با 50 نفر جلوی قلعه تا دندون مسلح صف میکشی و به سرسی پیشنهاد تسلیم بی قید و شرط میدی؟؟؟
اون قضیه که یورون متوجه نشد چطور تیریون از حاملگی سرسی خبردار بوده هم که دوستان اشاره کردن.

از نظر داستانی هم نکته اول اینکه عملا معلوم شد داستان نایت کینگ به همون شیکی جمع شده رفته!! بزرگترین تهدید بشریت رو پشت سر گذاشتن و انگار نه انگار هیچ حرفی دیگه در موردش زده نمیشه! آریا تاچ شد توسط نایت کینگ و هیچ ردی روی بدنش نمونده هیچیش نشده! من تو زومجی خوندم یکی نوشته بود چون یقه و آستین آریا بلند بود!!! خب عزیزم دست برن رو هم از روی لباس لمس کرد ولی اونطوری شد. بگذریم، هر چی من در مورد نایت کینگ بخوام بنویسم بیشتر اعصابم خورد میشه و یاد قسمت قبل میفتم.
صحنه های جشن و پارتی خیلی زیاد بود شاید نصف سریال. و هیچ کمکی هم به پیش بردن داستان نمیکرد. حالا این وسط برین هم رسما شد خانوم! خب مبارکش باشه. اما چه دردی از آشفته بازار داستان دوا شد؟
معاشقه جان و دنریس هر چند کوتاه اما بسیار عجیب بود برای من از این نظر که الان میدونن عمه و برادرزاده هستن!
لحظه گفتن حقیقت به آریا و سانسا کات میشه به صحنه بعدی و ما محروم میشیم از دیدن واکنششون!! یعنی حسابشو بکن راز سر به مهر به اون بزرگی که تازه فصل هفتم برملا میشه، واکنش هیشکی رو ما جز جان و دنریس نمیبینیم در حالی که همیشه یکی از جذابیت های اصلی تو اینجور مواقعی دیدن واکنش کاراکترها هست. دو سه تا کات زده میشه و یهو میبینیم تیریون و واریس دارن در موردش حرف میزنن!!

متاسفانه چیزی که من حس میکنم اینه که عجله عجیبی داشتن سازنده ها برای جمع کردن سریال و همین باعث شده همه چیز به فنا بره از جمله روایت داستان، منطق، تغییر و تحول شخصیتها و و و و.
همچنان معتقدم خط داستانی نایت کینگ باید به عنوان هسته اصلی حفظ میشد و رویارویی با نایت کینگ باید نقطه اوج اوج سریال میبود با بیشترین تلفات و قربانی های ممکن. الان داستان عمقشو یه جورایی از دست داده و آدم حس میکنه یه چیزی کمه. اینکه کی رو تخت آهنین قراره بشینه خیلی داستان سرراستی هست و پیچیدگی نداره. جنگ قدرته دیگه. در طول تاریخ هم همیشه شاهد بودیم برای بدست آوردن قدرت یا حفظ قدرت، پدر پسرش رو کشته و برعکس. ظاهرا همچین چیزی هم اینجا قراره ببینیم. کشت و کشتار میشه سر قدرت و قطعا یه سری این وسط خیانت میکنن و در نهایت هم به نظر من یکی روی تخت میشینه که فکرشو نمیکردیم (با توجه به اینکه سازنده ها خیلی به شوک وارد کردن بی منطق علاقه مند شدن جدیدا!).
این وسط چیزی که به داستان عمق میبخشید و مرموز و پیچیده اش میکرد داستان نایت کینگ بود. همون حس شومی که هممون همیشه داشتیم یعنی هر موقع غرق جنگ قدرت خاندانها میشدیم، یهو سریال یه چیزی از وایت واکرها نشون میداد و یادمون میفتاد اوه اوه تهدید اصلی اونور دیواره و آروم آروم داره میاد جلو. متاسفانه به نظر من سریال با نابودی نایت کینگ به اون صورت هندی، گور خودشو کند. نایت کینگ رو تبدیل کردن به یک بدمن تیپیکال هالیوودی که اومده همه چی رو نابود کنه چون بدمنه!!! یک کاراکتر یک بعدی و مقوا!! به همین خاطر هم هست که طرفدارها اینقدر حساس شدن.

در کل با این روند امید چندانی به دو قسمت آینده نیست. این گندی که زده شده نیاز به یه معجزه داره که توی قسمت بشه رفع و رجوعش کرد.

ESajad
05-07-2019, 12:25 AM
علی رغم نظرات عموم به نظرم این اپیزود از سه اپیزود قبلی بهتر بود ، حداقل نیمه ی دومش منو جذب کرد
گرچه اژدها دوم نفهمیدیم چطور فرار کرد و اینکه چرا اصن سرسی از بالا قلعه اژدها یا دنریسو نکشت
در کل خیلی خیلی با گات فاصله داره و اینکه مثل قسمتهای قبل دو سیزن اخیر منطق نداریم کلا
ولی بازم از فاجعه اپیزود سه بهتر بود ، به نظرم خیلی از نمرات یک که به این قسمت داده شده ، بازخوردی از قسمت قبل هست
من 9 دادم

سرسی میخواد دنریس رو یک امریکای جنایتکاری نشون بده
دلیلی نداره بدون حضور تماشاگر و شاهد به قدرت برسه اگر به راحتی دنریس کشته بشه
کسی قدرت و سلطنتش رو قبول نمی کنه مثل یک جوک می مونه وحشت قدرتش از بین میره
دوم همیشه وقتی پای مذاکره پیش بیاد مجبورن یک سری قوانین رو رعایت کنند
وجه عمومی چیزیه که تمام سردمدارن سیاسیت دنیا به دنبالشن تا انگ دیکتاتوری بهشون نخوره

wishtasp
05-07-2019, 12:41 AM
قبل از این در دو فصل اخیر سوتی هایی که وجود داشت بیشتر به دلیل سرعت زیاد سریال بود که با توجه به تصمیمی که سه سال پیش برای جمع کردن سریعش گزفتن قابل توجیه بود.
ولی تو این اپیزود صحنه های نا امید کننده ای دیدم.
وقتی اژدها هدف قرار گرفت داشتم امیدوار میشدم که جذابیت و غافلگیر کنندگی سریال داره بر میگرده ولی حقیقتش کمی بعد نا امید شدم.
خیلی بد ساخت و هندی... ثابت شد که به هر قیمتی میخوان آب ببندن و بیننده ها رو هم راضی نگه دارن.
اون از فرار عجیب و غریب دنریس و دروگون از بین صدها تیر و از همه فاجعه تر صف آرایی تعداد کمی آنسالید در کنار دنریس اونم جلوی دروازه ردکیپ!!!
خیلی راحت سرسی میتونست هم آژدها و هم آنسالیدها و دنریس و تیریون رو بکشه واقعا سکانس مسخره ای بود.

کسی که با ارتشش برای فتح پایتخت اومده یعنی یه مشاور نداشته تا خطر ضد هوایی های کایبرنو بهش بگن و مثلا پیشنهاد کنن برای حمله با اژدها صبر کنه تا هوا ابری بشه؟!!!!

امیدوارم حداقل دو اپیزود پایانی جذاب باشن.

The Vaiper
05-07-2019, 03:02 AM
این اپیزود اصلا به دلم ننشست
یعنی واقعا این سریال گات هه به این حال و روز افتاده؟ همچین پایان ناامیدکننده ای واقعا براش تصور نمی کردم

بخش فانتزی سریال واقعی یه شکست و ناامیدی کامل بود ؛ 8 فصله مانور دادن روی نایت کینگ و قدرت اژدهاها بعد اینطوری به این شکل از سریال حذفشون کردن
واقعا اگر اژدهاها تا این حد اسیب پذیرن چرا فصل ها اول اینقدر باعث ترس همگان بودن

وقتی فاصله ی 2 ساله افتاده بین پخش فصل 7 و 8 من به شخصه منتظر یه شاهکار بی بدیل سریالی بودم که کاملا نا امید شدم

bayani
05-07-2019, 05:10 AM
من که از این اپیزود لذت بردم
بعد از پایان نبرد نایت کینگ که واسه هیچ کس راضی کننده نبود
حداقل سریال دوباره روی ریتم و تمرکز اصلیش برگشت و همین لذت بخش بود
دیگه چطور کشته شدن اژدهای دوم و نحوه ارایش جنگی جلوی قلعه سرسی و نشون ندادن واکنش اریا و سانسا واسم مهم نبود.
میخوام حداقل بعد از 8 سال وقت گذاشتن روی این سریال از دیدن این چند قسمت لذت ببرم

anzalichi
05-07-2019, 07:34 AM
دو اپیزود باقیمونده هرچقدر شاهکار هم باشن نمیتونن گندی که سریال تو این 4 اپیزود زده رو جمع کنن. سه تا تیر بزنی دهن اژدها پاره شه بیوفته تو آب. سی تا تیر بزنی هیچکدوم نخورن بهش:)) وات د ...

چرا داشت با اژدها حمله میکرد سمت یورون :)) 40 دقیقه ابتدایی اپیزود به روایت مزخرف گذشت. نیمه دوم یه چشمه هایی از got بود.باورم نمیشه 4 اپیزوده داریم دنبال بخش های کوچیک باکیفیت میگردیم تو سریال...! من نمیدونم چرا کارگردانی این فصل رو با این تعداد اپیزود دادن به دیوید ناتر. خب گند زده به سریال. اون بنیاف و دن وایس فکر کنم وارگ کردن تو دیوید ناتر :)) این اقا رو جو گرفته پشت سر هم گاف میده.

sarkhail
05-07-2019, 09:54 AM
واقعا دیگه این قسمت از سریال جای دفاع نداره
از سوتی ها و زمین زدن شخصیت ها تا عجله برای تموم کردن داستان همه چیز گفته شد و هر حرفی بزنی تکراریه
اون سوتی لیوان هم که دیگه رسما آخرین تیر به پیکر گات زد
ولی باز هم با این وجود اینقدر خاطرات و لحظات خوبی از این سریال دارم که نمیتونم بگم دنبال نمی کنم و یا بی تفاوت دنبال میکنم. تو این دو قسمت هر اتفاقی هم که بیفته اگه کسی ازم سریال پیشنهادی بخواد مطمئنا گات اولین سریال خواهد بود
یه چیزی که واسم جای سوال داشت مربوط به تیکه هایی بود که از قسمت بعد نمایش داده شد. نگاه با تعجب گریجوی به آسمون خیلی جالب بود. و خوب وقتی حرف از اسمون باشه پای اژدها وسطه. یا به قول یکی از دوستان زره ای چیزی تن اژدها کردن، یا اون یکی اژدها هنوز نمرده و برگشته و یا شاید هم راننده اژدها عوض شده و جان نشسته پشت رول. در هر صورت فکر میکنم اون نگاه در نهایت معادلات جنگ به هم میزنه

r-stark
05-07-2019, 10:01 AM
http://uupload.ir/files/iye4_188843_477.jpg (http://uupload.ir/)

ملیساندرا ۶ هزار و ۵۷۸ سال سن داشت. سیزن سوم اپیزود ششم جادوگر قرمز آینده آریا را به عنوان یکی از قاتلان پیشگویی کرد. گفته بود بار دیگه همدیگرو خواهیم دید. با توجه به این 6 هزار سالی که زنده مونده به نوعی در نابودی نایت کینگ نقشی داشته باشه اخر ماجرا خودش رو میکشه احتمالش خیلی کمه که نایت کینگ مجدد برگرده ( بلکه بخوان اخرش رو open بزارن و ... اخرین اپیزود یه چشم ابی رو توی شمال نشون بدن و the end که چندین سال بعد دوباره یه سریال بسازن :| )

http://uupload.ir/files/gbfn_188834_298.jpg (http://uupload.ir/)

این سمبل رو نمیشه اینقدر دَم دستی ازش گذشت ... فصل اول اپیزود اول، شاهد نظم عجیبی در جنازه‌ها در برف بودیم. در این اپیزود شاهد استفاده وایت واکرها از الگوهای دایره‌ای بودیم که در اپیزود سوم فصل سوم و همچنین اپیزود 5 فصل 6 تکرار شد. ( اگه قرار بود نایت کینگ خط داستانیش کامل نابود بشه حداقل اینو مشخص میکردن چیه )

http://uupload.ir/files/44uo_188840_105.jpg (http://uupload.ir/)

فصل اول اپیزود دوم کتلین استارک به پسرش راب گفت: همیشه باید یک استارک در ویترفل بمونه. The Last Of The Starks

http://uupload.ir/files/f0vk_188835_988.jpg (http://uupload.ir/)

ُسرنوشت دنی در فصل 2 اپیزود 10 مثل یک رویا نوید داده شده مثل آریا که ملیساندرا پیشگویی کرده بود .

در فصل دو اپیزود 10، دنریس وارد یک توهم سمبلیک شد توی این رویا به سمت تخت پادشاهی میره و زمانی که به لمس تخت نزدیک شده بود دستش را پس کشید و به سمت خال دراگو و پسرش رفت .

The Vaiper
05-07-2019, 01:35 PM
تو قسمت قبل که ریگال زمین خورد فکر کردم مرد. الان میگم کاش همون موقع مرده بود. اصلا کاش دنریس از اول فقط یه اژدها داشت. فقط دروگون رو! اینجوری الان دست این نویسنده ها اینقدر باز نبود برای به گند کشیدن داستان. اون قسمت مسخره رفتن به اونور دیوار برای تقدیم یه اژدها به شاه شب اتفاق نمی افتاد و شاه شب مجبور بود یه روش بهتر برای رد شدن از دیوار پیدا کنه.
تو قسمت قبل گفتن آریا بیچهره است. بی صدا حرکت میکنه. اینکه یهو از ناکجا آباد ظاهر شد و افتاد رو سر نایت کینگ اصلا هم عجیب نبود. ( حالا اینکه از محاصره وایتها و اژدهای ابی چطور گذشت هیچی. اینکه وایت واکرها نه می بینن نه می شنون هیچی. ابنکه وایت واکرها نسبت به خون گرم(موجود زنده) حساسترند تا به صدا و تصویر هیچی). نکنه یورون گریجوی هم بی چهره است. لابد چون اسم کشتی اش سکوته بی صدا حرکت میکنه و کسی متوجهش نشد. چون پشت صخره ها قایم شده بودن حتی دنی و ریگال هم که از بالا به قضیه نگاه می کردن ندیدنش.
راستی چرا دروگون باوجودیکه بزرگتره فرزتره و راحت از دست اون همه تیر دشمن در رفت ولی ریگال و ویسریون اینجوری نبودند؟( لابد به خاطر اینکه دنی سوارشه و فعلا دنی نباید بمیره) اینجوری میشه که دو تا تیر خیلی دقیق به ریگال می خوره و می کشدشون ولی ۱۰۰ تا تیر اصلا از نزدیک دروگون هم رد نمیشه.
یورون چه جوری میساندی رو به گروگان گرفت در حالیکه راحت گذاشت بقیه فرار کنند. اصلا میساندی رو از کجا میشناخت.
دنی از کجا فهمید که میساندی گروگان گرفته شده و کشته نشده؟
از همه فاجعه تر! بعد از کشته شدن اسفبار ریگال نقشه دنی اینه که با دروگون به قلعه سرخ حمله کنه؟ باز دوباره سربازها و اژدهاش رو میاره روبروی کمانهای کایبرن صف میده؟
سرسی چرا از فرصت استفاده نکرد و همه لشکر دنریس و ایضا خود دنریس رو قلع و قمع نکرد؟ حداقل تیریون رو که می تونست بکشه!
جیمی چی میگفت اون وسط؟
واقعا ما رو چی فرض کردن؟
واقعا این قسمت توهین بود به بیننده ها
قسمت قبل که اون افتضاح بار اومد دیگه نباید ادامه اش رو می دیدم ولی گول خوردم. پیش خودم گفتم هنوز ۳ قسمت مونده. شاید....

دیگه زیادی دارن یورون گریحوی بها میدن و بزرگش میکنن
از نابود کردن ناوگان تئون و یارا گرفته ، تا اسیر کردن اون مادر و دختر دورنی، تا نابود کردن ارتش آنسالیدها توی دریا، و همینطور آوردن گلد کمپانی و در آخر هم کشتن اژدها، و نابودی ناوگان دنریس و اسیر کردن میساندای بین اون همه شلوغی!!!!؟؟؟

بعد اونوقت چطور بران خیلی راخت با یه کمون مسلح اومد توی اتاق جیمی و تیریون!؟ و خیلی راحت هم بیخیال شد و برگشت!؟
بنظرم این قسمت باگ زیاد داشت، و خیلی سوالات هست که جوابی بهشون داده نخواهد شد ...

دارن افتضاح تمومش میکنن، همین من فقط عاشق اون 12 نفری ام که به این قسمت نمره ۱۰ دادن! دمتون گرم!

05-07-2019, 03:30 PM
از نظر سوتی ها اولین چیزی که توجهمو جلب کرد و خدا خدا میکردم همچین سوتی نداده باشن این بود که جسد سالم امثال اد و لیانا مورمونت رو دیدیم! در حالی که اینا توسط نایت کینگ زنده شدن و قاعدتا بعد از کشته شدن نایت کینگ باید پودر میشدن!! کمتر دیدم به این نکته کسی اشاره کرده باشه. خب این واقعا آشفتگی نویسندگان رو میرسونه.

هیچکدوم پودر نشدن بجز همون چند نفری که دور نایت کینگ بودن و بقولی کله گنده گروه بودن. شما دوباره ببین هیچکدوم جنازه ها حتی جنازه اژدها پودر نشد

در کل با این روند امید چندانی به دو قسمت آینده نیست. این گندی که زده شده نیاز به یه معجزه داره که توی قسمت بشه رفع و رجوعش کرد.

معجزه هم نیاز به 4-5 اپیزود داره اقلن :))

Stannis KING
05-07-2019, 04:20 PM
هیچکدوم پودر نشدن بجز همون چند نفری که دور نایت کینگ بودن و بقولی کله گنده گروه بودن. شما دوباره ببین هیچکدوم جنازه ها حتی جنازه اژدها پودر نشد

معجزه هم نیاز به 4-5 اپیزود داره اقلن :))

چیزی که من حس کردم این بود که متلاشی میشد جنازه‌ها، حالا درسته اونطور مثل خود نایت کینگ مثل خاکشیر نمیشدن:-d اپیزود beyond the wall اونجایی که اون وایت رو میخوان زنده بگیرن نگاه کنین وقتی جان وایت واکر فرمانده رو میکشه بقیه وایت‌ها یه جورایی منفجر و متلاشی میشن و ساده و عادی از بین نمیرن. حالا شایدم من اشتباه میکنم:-d

آقا این مثلث عشقی تورموند-برین-جیمی هم یه لحظه فکر کردم دارم سریال ترکی تو جم میبینم!!!

H a M i D
05-07-2019, 08:01 PM
http://uupload.ir/files/qbo_img_20190507_190025.jpg
‏‎گات رسما اعلام کرد که سوتی بوده
‏معلوم شد که اصلا استارباکس نبوده.
نه تبلیغ زیرپوستی بوده و نه عمدا اونجا گذاشتنش. سوتی بوده و از این سوتی‌ها در دنیای فیلم و سریال زیاد پیدا می‌شه.

https://www.wsj.com/articles/starbucks-apparently-lucks-into-an-accidental-cameo-on-game-of-thrones-11557165298?redirect=amp#click=https://t.co/0wD0XKiLET

The Vaiper
05-07-2019, 08:17 PM
https://westeros.ir/forums/uploads/monthly_2019_05/game-of-thrones-coffee-cup-benioff-weiss-1.thumb.jpg.0f27360d12ca31dfd015bbd4ba664dac.jpg

!!!WTF

اه اه این دو تا دیدم حالم خراب شد مثلا حرکت استن لی زدن به خیال خودشون کاش به جای این اس بازیا حواسشون بیشتر به ساخت سریال بود تا گاف استار باکسی ندن

shifter
05-07-2019, 08:39 PM
چیزی که خیلی واضحه دیالوگ های شخصیت ها شدید ساده شده!! فصولی که از روی کتاب بودن دیالوگ ها شدید پر مغز و سنگین اما الان تیریون و واریس که اوستا بودن خیلی ساده شده حرفاشون.
کاش کتاب اخر و فصل اخر باهم میومد.

عبدالله
05-07-2019, 11:14 PM
یه دو نکته بگم فقط که حس میکنم کمتر بهش پرداخته میشه
همه از این میگن که چرا اژدها انقدر الکی و مسخره کشته شد
همه دارن از لیوان استار باکس میگن :Smiley104:
اما بنظرم بحث های مهم تری هست واقعا. همه چسبیدن به فرع

اولی که یکم بیشتر بهش اشاره شد قضیه حامله بودنه، دو سکانس میگم بعد نتیجه میگیرم
سکانس اول: یورون گرجوی بعد کشتن اژدها میاد پیش سرسی، سرسی میگه من ازت حامله ام. گل از گل یورون می شکفد!
سکانس دوم: تیریون در حضور یورون به خواهرش سرسی میگوید: "خواهر عزیزم، فکر میکردم بخاطر بچه ای که در شکم داری کوتاه میای" (نقل به مضمون)

نتیجه چیه؟
یورونی که همین ده دقیقه پیش شنیده سرسی حامله است، قاعدتا باید از اینکه چطور تیریون از محتوای داخل شکم سرسی مطلع هست متعجب بشه
نکته اول اینکه این تعجب چرا دیده نمیشه؟ یورون چطور خم به ابرو نمیاره...
حتی اگه بخواد جلوی دشمن خودش رو کنترل کنه، حداقل میتونه ابروش رو خم کنه (نه بیشتر، من به همینم قانعم)

نکته دوم پیامدش این باید باشه که یورون دوهزاریش میفته که خب این بچه قبل رابطه با سرسی وجود داشته، پس باید با سرسی درگیر شه
(که عمرا، چون اپیزود بعدی جنگه و طبق تریلر یورون داره برای سرسی میجنگه و اساسا سیاست سریال همکاری سرسی و یورون هست)

نکته سوم بحث زمان هست و این Fast Travelای که می بینیم.
من کاری ندارم یورون چطوری انقدر سریع از کینگز لندیگ اومد دراگون استون، کاری هم ندارم چطوری انقدر سریع برگشت
مسئله اینجاست که آیا بچه ها توی دنیای وستورس، مثل بچه فیل ها 21 ماهه به دنیا میان؟ یا تا جایی که تو این 8 فصل دیدیم 9 ماهه؟!
چطور از زمان رابطه سرسی و جیمی تا اون لحظه که یورون برمیگرده زمان داره میگذره که شکم سرسی حتی برآمده هم نشده؟!
هر چقدر میخواین فست تراول کنین ولی دیگه بدیهیات رو در نظر بگیرید که هر زنی 9 ماهه میزاد!

برم سراغ مطلب دوم. باز دو سکانس میگم:
سکانس اول: سانسا به جیمی میگه خیلی دوست دارم مردن سرسی رو ببینم (بازم نقل به مضمون) و جیمی یکم جا میخوره
سکانس دوم: جیمی نصف شب برین او تارت رو ول میکنه، بار و بندیل رو میبنده و میره! برین میاد میگه کجا میری ای مرد؟
و جواب میده سرسی خیلی آدم چرتیه، من خیلی آدم چرتی هستم، پس بای بای من رفتن

خب دیدم تو همین تاپیک یه سری برداشت کردن که خب دیگه، جیمی برگشت پیش سرسی جونش و یجورایی شمال و جان و همه رو ول کرد که باید بگم اگر اینطور باشه وا ویلا
یعنی بزرگتر از جنایت اپیزود قبلی، بزرگتر از تمام باگ های این قسمت، این خیانت نویسنده ها به جیمی هستش! فاجعه میشه اینطوری. قوس شخصیتی جیمی نابود میشه
یعنی جیمی این همه مسیر رو طی کرد تا به اینجا برسه که از سرسی متنفر بشه و به راه راست هدایت بشه درواقع، بعد بیاد به حالت کارخانه برگرده؟! really?

برداشت خود من این بود که جیمی داره میره خودش سرسی رو بکشه،
و اینطوری دقیقا قوس شخصیتیش به عنوان کینگ اسلیر (در اینجا کوئین اسلیر) کامل میشه.
در هر صورت سریال خراب کرد، چرا؟

1- اگر که فرض مخاطب های دیگه درست باشه و جیمی ریست فکتوری بشه، که واویلا، یعنی شخصیت پردازی تنها کاراکتر باقی مونده از سریال هم به فنا رفت (دقت کنید با استراتژی جنگی داغون اپیزود قبل؛ شخصیت های با درایت همه به فنا رفتن، تیریون هم که همش گند زده اصلا از خیلی وقت پیش وضعش خرابه، فقط جیمی مونده بود)
2- اگر فرض من درست باشه بازم واویلا! چون این اپیزود یجوری نوشته شد، یجوری کارگردانی شد که عملا عکس تصمیم جیمی به مخاطب منتقل شد. فاجعه نیست این؟ بخوای بگی ماست سفیده، ولی همه برداشت کنن سیاهه!

Rezaraki
05-07-2019, 11:41 PM
نکته سوم بحث زمان هست و این Fast Travelای که می بینیم.
من کاری ندارم یورون چطوری انقدر سریع از کینگز لندیگ اومد دراگون استون، کاری هم ندارم چطوری انقدر سریع برگشت
مسئله اینجاست که آیا بچه ها توی دنیای وستورس، مثل بچه فیل ها 21 ماهه به دنیا میان؟ یا تا جایی که تو این 8 فصل دیدیم 9 ماهه؟!
چطور از زمان رابطه سرسی و جیمی تا اون لحظه که یورون برمیگرده زمان داره میگذره که شکم سرسی حتی برآمده هم نشده؟!
هر چقدر میخواین فست تراول کنین ولی دیگه بدیهیات رو در نظر بگیرید که هر زنی 9 ماهه میزاد!

فکر میکنم سرسی هر دو دفعه دروغ گفته که بارداره! هم به یورون و هم به جیمی و برادرش. یا حداقل میشه به جیمی دروغ گفته باشه! به همین خاطر بچه ای هم نداره و البته عملا میدونیم که طبق پیش بینی بچه ی دیگر هم نخواهد داشت. نه که باردار نشه ولی حالا یه طوری بچه دار نمیشه

برم سراغ مطلب دوم. باز دو سکانس میگم:
سکانس اول: سانسا به جیمی میگه خیلی دوست دارم مردن سرسی رو ببینم (بازم نقل به مضمون) و جیمی یکم جا میخوره
سکانس دوم: جیمی نصف شب برین او تارت رو ول میکنه، بار و بندیل رو میبنده و میره! برین میاد میگه کجا میری ای مرد؟
و جواب میده سرسی خیلی آدم چرتیه، من خیلی آدم چرتی هستم، پس بای بای من رفتن
جیمی هم فکر میکنم بره علیه سرسی کار کنه و یجورایی اومدن غافلگیر کنن دیگه، که فکر کنیم می خواد بره همراهش بشه ولی می‌بینیم علیه اش میشه. که البته خیلی هم جذاب نیست چون این طوری باشه دستشون از قبل برای من بیننده رو شده و اگر جیمی واقعا برگرده پیش سرسی بیشتر غافلگیر میشم تا اینکه بکشدش!

wishtasp
05-08-2019, 12:13 AM
انقدر از سوتی های وحشتناک و بد ساخت بودن این اپیزود گفتیم و شنیدیم خسته شدیم.

از این مباحث بگذریم ... یادتونه قبل از شروع فصل سازنده ها اعلام کردن یکی از شخصیتها بر میگرده و تاثیر زیادی روی داستان میذاره؟
کسی فهمید منظورشون کی بوده؟

عبدالله
05-08-2019, 12:18 AM
فکر میکنم سرسی هر دو دفعه دروغ گفته که بارداره! هم به یورون و هم به جیمی و برادرش. یا حداقل میشه به جیمی دروغ گفته باشه! به همین خاطر بچه ای هم نداره و البته عملا میدونیم که طبق پیش بینی بچه ی دیگر هم نخواهد داشت. نه که باردار نشه ولی حالا یه طوری بچه دار نمیشه

مسئله سر دروغ بودنش نیست. (اتفاقا قرار بود بچه سقط بشه که خب مثکه بی خیال این خط داستانی شدن) ولی اگه بچه ای هم وجود نداشته باشه، نباید بعد این همه مدت شک برانگیز بشه که پس چرا خبری نیست؟!

جیمی هم فکر میکنم بره علیه سرسی کار کنه و یجورایی اومدن غافلگیر کنن دیگه، که فکر کنیم می خواد بره همراهش بشه ولی می‌بینیم علیه اش میشه. که البته خیلی هم جذاب نیست چون این طوری باشه دستشون از قبل برای من بیننده رو شده و اگر جیمی واقعا برگرده پیش سرسی بیشتر غافلگیر میشم تا اینکه بکشدش!

دقیقا همینطوره دوست عزیز. میخوان مثلا غافلگیری ایجاد کنن... و مشکل اینجاست که نویسنده ها ده ها قدم از مخاطب ها عقب افتادن.
وقتی نویسنده یجوری وانمود میکنه که تیریون نقشه خفن کشیده و مخاطب از همون دقیقه 0 میدونست تیریون گول سرسی رو خورده، این یعنی عقب بودن
وقتی مخاطب از دقیقه 0 میدونه که سرسی حتی اگه زامبی دزدی موفقیت آمیز هم باشه بازم زیر بار نمیره، ولی نویسنده فک میکنه خیلی باهوشه یعنی همین
یعنی قافیه رو نه تنها به مخاطب باختن بلکه به فصل های قبلی هم باحتن

ESajad
05-08-2019, 12:32 AM
همه سوتی ها به کنار
ورود و خروج معجزه اسای بران به وینترفل بی در و پیکرو بی نگهبان ، تهدید و باج خواهی از لنیسترها
بدون هیچ درگیری و اسیبی میاد کارش رو انجام میده و میره
باید هم اینجور باشه تیم نویسندگی این سریال از راه های مخفی وینترفل،بران رو به اتاق لنیسترها می رسونند و بر می گردونند
مثل یک اگهی بازرگانی شخصیت بران رو نشون دادن و تمومش کردن
واقعا این قسمت یکی دو اشتباه بزرگ داره که زجر اوره

ای کاش یک روز بیاد سازندگان سریال بیان اعلام کنند چرا سریال رو این جوری تموم کردن
سازندگان اصلی سریال و تیم نویسندگی این قسمت از والدر فری هم خیانتکار تر هستند
واقعا بیشتر اینکه منتظر پایان سریال باشم منتظر خوندن کتاب جورج ار مارتین هستم

maani
05-08-2019, 01:15 AM
کشته شدن تیریون محتمل بنظر میاد

http://uupload.ir/files/80qm_gameofthrones_feed_.jpg

چند اتفاق قابل تامل تو سریال:

- گردن زدن عضو نایتس واچ به دستور ند استارک /سرنوشت مشابه برای ند

- اولنا جافری رو مسموم کرد/سرنوشت مشابه برای اولنا

- رمزی بولتون، مادرخوانده اش رو با سگهای شکاری کشت/خودش با همون سگهای شکاری کشته شد

- خیانت رز بولتون به راب استارک و فرو کردن خنجر به قلب راب/ سرنوشت مشابه

- والدر فری دستور بريدن گلوی كتلين استارك رو داد / سرنوشت مشابه و کشته شدن توسط آريا

- دخترهای شنزار (دخترهای اوبرین مارتل) همگی توسط سلاح مورد علاقه شون کشته شدن

- لیتل فینگر با گذاشتن چاقو روی گردن ند استارک بهش خیانت کرد/ کشت شدن توسط آریا به همین شکل

- ایگریت پدر و مادر اولی (عضو نایتس واچ) رو با کمان کشت/ با کمان به دست اولی کشته شد

- لايسا آرن مردم رو از دروازه ماه پرت میکرد/ خودش از دروازه ماه پرت شد

- تیریون، تایوین لنیستر رو با کمان کشت/ ...:Smiley104:

http://uupload.ir/files/seu_bronn-holding-the-lannister-crossbow.jpg

Star of GT
05-08-2019, 02:00 AM
شماها چرا اینقد دوس دارید گیر بدید
در مورد حاملگی سرسی ، دقیقا همونجا که به یورون گفته بود ، کایبرن هم بود
۱ - قبل از اینکه تیریون بیاد و با سرسی حرف بزنه ، چندکلام با کایبرن صحبت کرد ، یورون حتما فکر کرده که کایبرن بهش گفته که سرسی حامله است
۲ - درمورد اومدن بران به اتاق لنیسترها - شمال میزبان هزاران نفر بود - چون قبلش جنگ بود و از هرجای وستروس آدم بود اونجا ، همه هم هرجوری سلاحی داشتن ، حالا یه نفر اون وسط یه زوبین دستشه و اینور اونور میچرخه چرا باید برای اهالی اونجا مشکوک برسه و بخوان بهش گیر بدن؟
۳ - در مورد ندیدن کشتی ها توسط دنریس : اولا کشتی ها پشت صخره مخفی بودن و دنریس هم که روی دروگون بود و بالاخره هر وسیله نقلیه ای یه نقطه کور داره :Smiley36: ، خب ندیده - دوما اینکه دنریس محو تماشای ناوگان خودش و قلعه ای که باید بهش میرسیدن بود و از وجود خطر هم که آگاه نبود و فقط داشت از مناظر لذت میبرد

بیخیال دوستان ، فقط دو قسمت دیگه مونده
این دو قسمت هم تموم میشه و میره
درسته که باگ های سریال توی این فصل بیش از حده ، ولی از دیدنش لذت ببرید و بعد از اینکه تموم شد کلا شیفت دیلیت بزنید ، حرص نخورید الکی
براتون ضرر داره :Smiley69:

Stannis KING
05-08-2019, 04:05 AM
چشم حرص نمیخوریم :-d

حالا گیریم که به قول شما بران زوبین به دست وارد شده و کسی هم گیر نداده چون همه اسلحه به دست بودن، میشه لطفا توضیح بدین چطور زوبین به دست وارد اتاق تیریون که ناسلامتی دست ملکه هستش میشه؟؟؟

نقطه کور رو هم خوب اومدین :-d ولی هر طور حساب کنیم این صحنه باورپذیر نیست چون تو روز روشن وقتی یکی سوار اژدها تو اون ارتفاع رو اقیانوس داره پرواز میکنه باید کور باشه که یه ناوگان رو نبینه! چند لحظه فقط رگال رو نگاه کرد که تیر اول اومد. حالا یه قایق بود میگفتیم به قول شما پشت صخره قایم شده ولی یه ناوگان جنگی بود. و در ضمن هالیوودی بودن اصابت سه تیر اول به صورت دقیق به رگال ولی عدم اصابت n تیر بعدی به دروگون سر جاش هست و همینطور چرایی حمله نکردن دنریس از پشت به ناوگان یورون.

والا به خدا ما hater نیستیم ما هم دوس داریم لذت ببریم ما هم زندگی کردیم با این سریال، ولی این باگ ها و سوتی ها چه در نحوه روایت و چه از نظر داستانی به حد آزاردهندگی رسیده و از این فصل یک فاجعه ساخته.
خب آدم سرخورده میشه. چقدر شور و شوق داشتیم واسه این فصل! خود من یک راز بزرگ برام شده بود که واقعا داستان به این عظمت و پیچیدگی چطور قراره جمع بشه؟ این همه خط داستانی با این عمق و ابعاد چی میشه وقتی برسن به هم؟
چقدر تو کف بودم که راز نایت کینگ چیه اون نماد مارپیچش چیه رابطش با برن چیه رابطش با خدای نور چیه خود خدای نور نماد چیه مذهب هفت نماد چیه اصلا آیا خود نایت کینگ سمبل چی میتونه باشه و نویسنده منظورش از این شخصیت چی بوده و و و و. چقدر اون سفر در زمان برن و قضیه هودور رو در موردش تحقیق کردم که از نظر فیزیک و نسبیت و این حرفا چه توجیهی داره و و و.
خلاصه کلام چه عطشی داشتم که قراره همه این معماهای جذاب برامون حل بشه که شد این!!!!

nosheh
05-08-2019, 12:23 PM
اولی که یکم بیشتر بهش اشاره شد قضیه حامله بودنه، دو سکانس میگم بعد نتیجه میگیرم
سکانس اول: یورون گرجوی بعد کشتن اژدها میاد پیش سرسی، سرسی میگه من ازت حامله ام. گل از گل یورون می شکفد!
سکانس دوم: تیریون در حضور یورون به خواهرش سرسی میگوید: "خواهر عزیزم، فکر میکردم بخاطر بچه ای که در شکم داری کوتاه میای" (نقل به مضمون)

حدس من از اول این بود که سرسی بارداریش رو دروغ می گه!
مخصوصا وقتی تیریون گفت تو همیشه نسبت به بچه هات ضعف داری و سرسی واقعا گریه کرد ولی کوتاه نیومد من تقریبا 90 درصد مطمئن شدم اصلا باردار نیست که بخواد بخاطر بچه کار خاصی بکنه!

nosheh
05-08-2019, 12:26 PM
به نظرم کشته شدن اژدها واقعا مسخره بود!
خیلی مسخره!
حداقل تو یک جنگ خونین تر... مثلا میخواست ما رو میخکوب کنه که سرسسی چه قدرتی داره؟! ریلی؟

کلا این قسمت رو دوست نداشتم!
غیر از دهن لقی سانسا که واقعا با توجه به روند شخصیتی اش درست بود...

مکالمه کچل و تیریون هم من خیلی دنبال یک دیالوگ خاص بودم که اونم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

The Vaiper
05-08-2019, 11:47 PM
به نظرم کشته شدن اژدها واقعا مسخره بود!
خیلی مسخره!
حداقل تو یک جنگ خونین تر... مثلا میخواست ما رو میخکوب کنه که سرسسی چه قدرتی داره؟! ریلی؟

کلا این قسمت رو دوست نداشتم!
غیر از دهن لقی سانسا که واقعا با توجه به روند شخصیتی اش درست بود...

مکالمه کچل و تیریون هم من خیلی دنبال یک دیالوگ خاص بودم که اونم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

انصافا من تو کف این تناقص موندم :Smiley10:

ند استارک پدر خانواده استارک راز جان اسنو رو 30 و اندی سال پنهان کرد حتی این راز رو با خودش به گور برد
بعد اینطرف دختر همون پدر ؛ راز رو نتونست حتی 5 دقیقه پیش خودش نگه داره

No1
05-08-2019, 11:57 PM
انقدر از سوتی های وحشتناک و بد ساخت بودن این اپیزود گفتیم و شنیدیم خسته شدیم.

از این مباحث بگذریم ... یادتونه قبل از شروع فصل سازنده ها اعلام کردن یکی از شخصیتها بر میگرده و تاثیر زیادی روی داستان میذاره؟
کسی فهمید منظورشون کی بوده؟

احتمالا منظورشون ملیساندره بوده.

ESajad
05-09-2019, 12:17 AM

ند استارک پدر خانواده استارک راز جان اسنو رو 30 و اندی سال پنهان کرد حتی این راز رو با خودش به گور برد

بحث راز نگه داشتن نیست بحث قدرته
وقتی سانسا متوجه شد که جان اسنو وارث واقعیه
و نیمی استارکه بیشتر دنباله اینه که جان اسنو رو پادشاه کنه و خودش حاکم وینترفل بشه
نباید فراموش کرد سانسا مدتی تحت نظر لیتل فینگر بوده و به دنبال اطلاعاتیه
که بتونه برای اهدافش از اونا استفاده کنه دشمنی با دنریس هم مزیت بر علت شد
ند استارک هم راز رو سال ها نگه داشت تا بتونه جان رو زنده نگه داره الان برعکس شده
شرایط عوض شده

misagh8900
05-09-2019, 01:36 AM
گفتنی ها رو دوستان گفتن. از سرعت بالای اتفاقات تا سوتی های زیاد و عجیب که از گات بعید بود. اصلا من نمیدونم توی این دوسال دقیقا چه غلطی کردن. یعنی دوسال منتظر بودیم و از سوتی ها و سَرسری رد شدن های فصل 7 گذشتیم که با این افتضاح در فصل 8 مواجه بشیم؟؟ در طول این دوسال خیلی راحت میتونستن که یکسالش رو به دو قسمت 3 و 5 که جنگه اختصاص بدن و یکسال دیگه 4 تا قسمت آبدار و پرملات در حد و اندازه های گات درست کنن. وگرنه اپیزودهای 1-2-4 هیچی نداشتن. فقط در جا زدن. حتی به قول دوستان شخصیت های قوی مثل تیریون و واریس رو در حد احمق ها و سیاهی لشکر پایین آوردن. مطمئنم توی 2 قسمت باقی مونده هم هیچ معجزه ای رخ نمیده و به قول دوستان خیلی از سوالات برای بیننده بی جواب موند.
دقیقا بلایی که سر سریال لاست و توئین پیکس اومد، سر گات هم اومد. واقعا افسوس. خودم حاضر بودم سریال 3 سال عقب بیافته ولی بعدش با یک چیز پُر و پیمون برگرده و افتضاحات فصل 7 رو بشوره ببره. ولی مثل اینکه خود سازندگان هم خسته شدن و هر جور شده میخوان یه جورایی جمعش کنن.

نظر من در مورد توئین پیکس

در مورد سریال توئین پیکس هم بگم که دیوید لینچ دقیقا از وسطای فصل 2 سریال رو خراب کرد و با وارد کردن شخصیت های اضافی کلا گند زد به سریال. و با ساختن فصل سومش، تیر خلاص رو بر پیکره سریال زد. البته این نظر منه.

ali_n540
05-09-2019, 02:19 AM
بحث راز نگه داشتن نیست بحث قدرته

این نقطه ضعف سانسا نیست بلکه احمق بودن جانه که مثل ند استارک به احتمال بالا سرشو می ده.البته یه بارم بهاشو داده ولی اینبار دیگه ملیساندرایی وجود نداره. البته سریال اینقدر ضعیف کار شده که دلیل دشمنی سانسا با دنریس برا بیینده نامفهومه حتی این دو تو قسمت 2 برخورد گرمی باهم دارند و نویسنده ها تو پیشرفت رابطه این 2 ضعف بزرگی داشته اند و پایه های مد کوین شدن دنریسو ناشیانه آغاز کردند.

ESajad
05-09-2019, 02:37 AM
این نقطه ضعف سانسا نیست بلکه احمق بودن جانه که مثل ند استارک به احتمال بالا سرشو می ده.
البته یه بارم بهاشو داده ولی اینبار دیگه ملیساندرایی وجود نداره.
البته سریال اینقدر ضعیف کار شده که دلیل دشمنی سانسا با دنریس برا بیینده نامفهومه حتی این دو تو قسمت 2 برخورد گرمی باهم دارند
و نویسنده ها تو پیشرفت رابطه این 2 ضعف بزرگی داشته اند و پایه های مد کوین شدن دنریسو ناشیانه آغاز کردند.

بزرگترین ایراد این فصل جایی بود که سکانس های حساس و اوج داستان خوبی برنامه ریزی و طراحی نشده بودن
سکانس هایی مثل برملا شدن راز پدر و مادر جان اسنو خیلی الکی بود و غیر قابل قبول بود
تارگرین بودن جان خیلی سر بسته و بدون واکنش استارک ها نشون داده شد
برملا شدن راز توسط سانسا و گفتنش به تریون خیلی الکی و بدون حضور ببینده بود
از این دست اتفاقات تو این دو فصل خیلی رخ داده کاری که نیاز به زمان داشته تا داستان شکل بگیره
خیلی راحت و بدون هیچ گونه زمینه ای به نقطه اوج خودش میرسه که تاثیر رو ببینده نداره
دشمنی و بیشتر میشه گفت تقابل و حسادت سانسا و دنریس اصلا در دو سه سکانس عادی بیشتر گفته نمیشه
کلا هرچی سریال فضای ارجینالی برای خودش بوجود اورده توی این دو فصل به نابودی کشیده شد
باید طوری برنامه ریزی میکردن داستان گویی میکردن تا مثل گل ثانیه های پایانی تاتنهام همه چیز رو بهم بریزه و همه رو شوکه کنه
و همه رو تو بهت و حیرت نگه داره

nosheh
05-09-2019, 10:29 AM

ربطی نداره... سانسا در طول سریال بلاهای زیادی سرش اومده و پیش اساتید نیرنگ درس پس داده!
این کار رو هم هدفمند کرد که به نظرم خیلی به روند شخصیتش میومد

این نقطه ضعف سانسا نیست بلکه احمق بودن جانه که مثل ند استارک به احتمال بالا سرشو می ده.البته یه بارم بهاشو داده ولی اینبار دیگه ملیساندرایی وجود نداره. البته سریال اینقدر ضعیف کار شده که دلیل دشمنی سانسا با دنریس برا بیینده نامفهومه حتی این دو تو قسمت 2 برخورد گرمی باهم دارند و نویسنده ها تو پیشرفت رابطه این 2 ضعف بزرگی داشته اند و پایه های مد کوین شدن دنریسو ناشیانه آغاز کردند.

همین!
من نمیفهمم این همه کینه سانسا نسبت به دنریس رو!
همون طور که عشق یهوش نسبت به تیون معلوم نشد!
کلا سانسا مثل خاله ی خل و چلشه :Smiley14:

lady snow
05-09-2019, 02:30 PM
از لحاظ قشنگی مفهوم توئیت
یعنی الان بدمن فصل هشت این دو تان :Smiley36:

http://picoup.ir/images/79687583131944388515.png (http://picoup.ir/)

FARMANDEH
05-09-2019, 03:59 PM
تصاویری از قسمت 5

http://up.vbiran.ir/uploads/22564155739704136345_photo_2019-05-09_14-55-20.jpg
http://up.vbiran.ir/uploads/27350155739704129902_photo_2019-05-09_14-55-23.jpg
http://up.vbiran.ir/uploads/31669155739704240602_photo_2019-05-09_14-55-17.jpg
http://up.vbiran.ir/uploads/6675155739704131788_photo_2019-05-09_14-55-32.jpg
http://up.vbiran.ir/uploads/14550155739704116513_photo_2019-05-09_14-55-12.jpg
http://up.vbiran.ir/uploads/43810155739714240669_photo_2019-05-09_14-55-09.jpg
http://up.vbiran.ir/uploads/16545155739714132140_photo_2019-05-09_14-55-05.jpg
http://up.vbiran.ir/uploads/10212155739714141832_photo_2019-05-09_14-55-29.jpg
http://up.vbiran.ir/uploads/33417155739714038663_photo_2019-05-09_14-55-26.jpg
لرد واریس هم رفته به استقبال پادشاه برحق!

ESajad
05-09-2019, 05:09 PM
این بازیگر نقش فرمانده ارتش طلایی اصلا بد نمی خوره زیاد جذاب نیست
در مورد همین ارتش طلایی میشه یک سریال کامل درست کرد

ali_74
05-09-2019, 07:09 PM
امیلیا کلارک: اپیزود پنجم فصل پایانی مغزتان را منفجر خواهد کرد!

anzalichi
05-09-2019, 10:02 PM
متاسفانه تصاویری که میبینید مربوط به اپیزود چهارم از آخرین فصل سریال Game of Thrones هست :) CGI کاملاً تو دیواره. هر جور حساب کنیم دنریس و هیئت همراهش تو این سکانس با یه نشونه گیری دقیق باید نابود میشدن و یکی از دغدغه های سرسی رفع و رجوع میشد :))

http://s9.picofile.com/file/8359938292/7f0_444.jpg
http://s8.picofile.com/file/8359938568/Capture.JPG

majidzendaniyan
05-10-2019, 02:09 AM
از این بدترم مگه داریم ؟ دیالوگ جیمی برای خوابیدن با برین چقدر سطحی بود !! هوا گرمه چقدر ؟ پس لباسامونو در بیاریم !!! جای تاسف بسیار داره که سریالی که چنان آغاز شد اکنون با چنین فضاحت و فلاکتی به پایان میرسه.
تو اوج زمستون هوا گرمه چی بود خداییش . ما اینجا هوا سرد میشه کرسی روشن میکنیم و بخاری بازم سرده !! این جیمی فقط اومده بود کارشو بکنه در بره !

پ.ن : با افتخار 1 دادم .

тнor
05-11-2019, 11:21 PM
• بودجه مخصوص قسمت‌های فصل هشتم GameOfThrones توسط HBO اعلام شد :

- قسمت اول : 10 میلیون دلـار
- قسمت دوم : 10 میلیون دلـار
- قسمت سوم : 20 میلیون دلـار
- قسمت چهارم : 15 میلیون دلـار
- قسمت پنجم : 20 میلیون دلـار
- قسمت ششم : 15 میلیون دلـار

قضاوتش با شما

پ.ن: احتمالا اون 5 تای اضافی فقط برای صحنه زگال بوده

lady snow
05-11-2019, 11:52 PM
• بودجه مخصوص قسمت‌های فصل هشتم GameOfThrones توسط HBO اعلام شد :

- قسمت اول : 10 میلیون دلـار
- قسمت دوم : 10 میلیون دلـار
- قسمت سوم : 20 میلیون دلـار
- قسمت چهارم : 15 میلیون دلـار
- قسمت پنجم : 20 میلیون دلـار
- قسمت ششم : 15 میلیون دلـار

قضاوتش با شما

پ.ن: احتمالا اون 5 تای اضافی فقط برای صحنه زگال بوده

اگه قسمت پنجم همچین بودجه ای داره پس جنگ رو خواهیم دید

jackie aprile
05-12-2019, 10:08 AM
سریال از اونجایی به باد رفت که بنیاف و وایز تصمیم گرفتن که هیچکدوم از تئوری ها رو تو سریال نیارن و ملت رو سورپرایز کنن و متاسفانه خیلی هم بی کله این کار رو انجام میدن. منطق و روایت سریال کاملا دچار آنارشی شده

ESajad
05-12-2019, 08:24 PM
تو قسمت جدید یک مد کوئین خواهیم داشت با شرایطی مه تو قسمت چهار بوجود اومد
سرخوردگی دنریس از اطرافیانش مخصوصا شمالی ها
از دست دادن جان به عنوان یک عشق
کشته شدن ریگار از دست رفتن تخت پادشاهی به عنوان یک حق طبیعی
و مرگ ناخوشایند میساندی احتمال اینکه دنریس دیوانه بشه و شهر رو نابود کنه خیلی زیاد شده

тнor
05-13-2019, 12:04 AM
تو قسمت جدید یک مد کوئین خواهیم داشت با شرایطی مه تو قسمت چهار بوجود اومد
سرخوردگی دنریس از اطرافیانش مخصوصا شمالی ها
از دست دادن جان به عنوان یک عشق
کشته شدن ریگار از دست رفتن تخت پادشاهی به عنوان یک حق طبیعی
و مرگ ناخوشایند میساندی احتمال اینکه دنریس دیوانه بشه و شهر رو نابود کنه خیلی زیاد شده

مد کویین شدن دنریس یه خیانت بزرگ به شخصیت پردازی شون توی سریال هست
این همه لختش کردن ملکه اش کردن که بیارن دیوانه اش بکنن به نظرم خیانت به اون همه سرمایه انسانی و مالی هست که طی این چند سال برای خط داستانی دنریس خرج کردن
درسته خیلی ها دوستش ندارن میگن راحت به همه چی رسید ولی خب درنظر بگیرید که الان تمام مردم رو سرسی اورده توی رد کیپ و حتی 99 درصد احتمال میدم زیر رد کیپ رو هم پر وایلد فایر کرده
حالا نمیگم دنریس ملکه بشه اصلا بزنن بکشنش ولی به عنوان همون دنریسی که ساختن نه یه شخصیت خل و چل و دیوانه

ESajad
05-13-2019, 12:25 AM
مد کویین شدن دنریس یه خیانت بزرگ به شخصیت پردازی شون توی سریال هست
این همه لختش کردن ملکه اش کردن که بیارن دیوانه اش بکنن به نظرم خیانت به اون همه سرمایه انسانی و مالی هست که طی این چند سال برای خط داستانی دنریس خرج کردن
درسته خیلی ها دوستش ندارن میگن راحت به همه چی رسید ولی خب درنظر بگیرید که الان تمام مردم رو سرسی اورده توی رد کیپ و حتی 99 درصد احتمال میدم زیر رد کیپ رو هم پر وایلد فایر کرده
حالا نمیگم دنریس ملکه بشه اصلا بزنن بکشنش ولی به عنوان همون دنریسی که ساختن نه یه شخصیت خل و چل و دیوانه

اینجا یک فرق اساسی بین سرسی و دنریس وجود داره
سرسی مثل دنریس این همه سختی نکشیده یا اگر حساب کنیم کمتر زجر کشیده
الان از نظر روحی و فکری دنریس در حالت نرمالی قرار نداره اگر ایده واریس تو قسمت پنجم رو بشه
دیوانه شدن دنریس محتمل تره اصلا سریال داره به سمتی پیش میره
که دو حالت بیشتر رخ نمیده :
اول اینکه جان و دنریس به طور مشترک بر وستروس فرمانروایی کنند
یا دوم اینکه جان به پادشاهی برسه حالت دوم جز با شکست یا کشته شدن دنریس رخ میده
مطمنا با حرف هایی که دنریس در قسمت قبلی زده بود به راحتی کنار نمی کشه
دوم اینکه من فکر می کنم داستان سری به استفاده از وایلد فایلرها نمی رسه
ممکنه به گره گشای این روزای سریال اریا کشته بشه یا حتی جیمی قوس شحصیتی مثبای برداره و عشقش رو بکشه
در نظر بگیرید داستان سریال در این فصل به هیچ وجه نرمال و بر پایه حوادث منطقی رخ نمیده

ali_n540
05-13-2019, 12:27 AM
متاسفانه با روالی که پیش گرفتند دنریس مد کوئین می شه و به احتمال بالا توسط جان کشته می شه. این سناریو بدترین بلایی که می تونه سر سریال بیاد.
اینها همون نویسنده هایی هستند که فصل بسیار عالی 6 را بدون کتاب خلق کردند طوری که 2 قسمت انتهایی و قسمت 5 این فصل جزو برترین اپیزودهای سریال هستند نمی دونم چه بلایی بر سرشون اومد که در 2 فصل 7 و خصوصا 8 این افتضاحو به بار آوردند. اشتباه بزرگشونم از منطق خارج کردن داستان از آغاز فصل 7 شروع کردند خصوصا با کم کردن قسمتها. الان که می بینم اپیزود آنسوی دیوار اشتباه تاکتیکی بزرگ نویسنده ها بود چون اگه یادتون باشه تو آخر قسمت 2 سم و دوستانش قبل از رسیدن وایت واکرها یه شیپوری پیدا کردند که به احتمال بسیار بالا توسط همان شیپور دیوار خراب می شد( به نظر داستان کتاب اینجوری پیش بره) و اینکه بدون هیچ دلیل منطقی به شاه شب یه اژدها تقدیم کردند داستانو به انحراف بدی کشوند. به نظرم هم تعدا قسمتها به طور غیر منطقی کاهش یافت. هم به قول مارتین 8 فصل داستانو خوب روایت نمی کرد و در نهایت داستان باید جوری پیش می رفت که دنریس ابتدا به کینگز لندینگ می رفت و در فصل آخر موضوع خراب شدن دیوار و شاه شب به عنوان ویلان بزرگ سریال حتی تا کینگز لندینگ می رسید یا شاید وسط جنگ سرسی و دنریس شاه شب سر و کلش پیدا میشد و برای اینکار اپیزود شب طولانی مقدمه حمله شاه شب به وستروس قرار می گرفت نه پایان کارش.

MHD-KHZ
05-13-2019, 03:28 AM
هنوز قسمت 5 پخش نشده 3 هزار نفر رای دادن
http://s8.picofile.com/file/8360268692/photo_2019_05_13_02_27_33.jpg

r-stark
05-20-2019, 07:20 AM
http://uupload.ir/files/4lii_325.jpg (http://uupload.ir/)