PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : Game of Thrones | بحث اپیزودیک | فصل هشتم , اپیزود پنجم

yaser63
05-13-2019, 07:40 AM
http://picoup.ir/images/10179407434037332827.jpg (http://picoup.ir/)

Season 8, Episode 5, The Bells

.:IMDB:. (https://www.imdb.com/title/tt6027916/?ref_=ttep_ep5)

خلاصه داستان اين قسمت : نیروهای نظامی جهت شرکت در نبرد نهایی به بارانداز سلطنتی می رسند+ (https://www.imdb.com/title/tt6027916/?ref_=ttep_ep5)

قوانین تاپیک:
1-این تاپیک مخصوص بحث پیرامون قسمت پنجم از فصل هشتم سریال می باشد پس اگر این قسمت را مشاهده نکرده اید لطفا جهت جلوگیری از آشکار شدن محتوای اپیزود بدون خواندن پست ها,تاپیک را ترک نمایید درغیر اینصورت مسئولیت اسپویل شدن این اپیزود بر عهده خواننده مطلب می باشد.
2-از قرار دادن هرگونه مطلب و اسپویلر مرتبط با قسمتآتی سریال,بحث درباره پرومو قسمت های بعد در این تاپیک,چتباکس و... خودداری نمایید.اسپویلرهای فصل هشتم سریال صرفا و فقط در این (http://tvworld.info/showthread.php?t=48379)تاپیک قرار خواهد گرفت.
3-لطفا از قرار دادن مطالب به صورت کپی/پیستی از سایر سایت های پارسی زبان,لینک دانلود اپیزودهای مجموعه,تصاویر میمیک, خنده دار,تبلیغات,اسپم... در تاپیک و چتباکس خودداری نمایید.
4-لطفا از ارسال پست های مبهم و فاقد توضیح و یا صرفامحدود به چند کلمه مبهم و کلی مثل این که نمره X دادم وموارد مشابه خود داری بفرمایید
5-لطفا به شخصیت یکدیگر احترام گذاشته و از تبدیل بحث و گفتگو به مشاجره خود داری نمایید.هرگونه مطلب حاوی توهین و تمسخر سایر اعضا بدون اخطار توسط تیم مدیریت پاک خواهد گشت.

araalikaka
05-13-2019, 08:17 AM
وقتی قسمت سوم رو دیدم گفتم مگه میشه ازین بدترم باشه؟ این اپیزود جوابمو داد!

نویسنده ها آزادانه هرکاری میکنن و هیچ خدایی رو بنده نیستن :|

نایت کینگ نمیتونه از دیوار رد شه؟ خب یکی از اژدها هارو میدیم بهش
جان و رفقا گیر کردن بین زامبیا؟ خب دنریس خیلی سریع خودشو میرسونه
اژدهایی که دنریس روشه نزدیک تره و نایت کینگ باید اونو بزنه؟ نه خب کلی شخصیت اصلی از بین میرن، بزا همون دوررو بزنه
جان افتاده تو آب و یخ زده؟ اشکالی نداره عمو بنجن طی الارض میکنه و نجاتش میده
جان وسط زامبیا گیرکرده؟ دنریس خودشو میرسونه
دنریسم گیر کرد؟ خب سر جورا هم طی الارض بلده!
نایت کینگ باید برا اینکه ملت غافلگیر شن توسط جان نمیره؟ خب آریا لحظه آخر میپره پشتش به وایت ها هم میگیم اونورو نگا کنن
ملت باید غافلگیر شن بازم؟ یورون "ایم بات" میزنه و با 3 تا تیر یه اژدها میزنه ولی با 40 تا تیر نمیتونه اونیکی رو بزنه
دنریس بعد قسمت 3 هیچ ارتشی نداره؟ دوتراکیارو دوباره زنده میکنیم، کی به کیه؟
دنریس باید برنده بشه؟ به یورون و رفقا میگیم تیر نزنن و با سر و گوششون بازی کنن
و 1000 تا مورد دیگه!
از نمردن اون همه شخصیت اصلی تا گروگانگیری میساندری!
و البته شاهکار این قسمت یعنی آتیش بازی دنی و البته آریا که نشون داد علاوه بر مرد هزار چهره بودن و غیب شدن و پریدن، نجات از زیر آوار و نسوختن تو آتیشم بلده! که این آخریو متاسفانه غیر آریا و اون اسب بقیه بلد نبودن و خاکستر شدن :(

و البته مایی که مدام با خودمون میگیم:
این همون سریاله؟

مگه میشه یه سریال که خیلی منطقی بود به این چنین وضعی بیوفته؟
:Smiley19::Smiley19::Smiley19:

WALKING DE4D
05-13-2019, 08:47 AM
ای کاش میشد به این قسمت نمره صفر داد

واریس!!! آدمی نبود که این طور به تباهی کشونده بشه!!! چرا این همه عجله واسه تمام کردن سریال داشتن؟!!!
یعنی قسمت قبل از فاصله n کیلومتری ازدها از رو هوا زدن بعد توی قسمت 5 نگم چیزی بهتره!!!
دنریس چرا باید این کار بکنه؟ روابط جان و دنریس؟بعد نشون دادن مدکویین:Smiley15: :Smiley104:
گلدن کمپانی هم... در عرض 5 ثانیه نابود شد؟؟؟؟ اون همه نیرو جلو دروازه .... اصلا افتضاح :Smiley104:
دنریس رنگ چشماش یهو سبز شد؟؟ فصل قبل دقیقا یادم نمیاد ولی چشم ابی قهوه ای و سبز مشخص شد گزینه اخر کی هست
جیمی و سرسی؟؟؟؟ اصلا حذف سرسی از سریال باید طوری صورت میگرفت که تمام کارایی ک 7 فصل گذشته کرده بیاد جلو چشاش اصلا حذف سرسی به این شیوه مزخرف ترین حالت ممکن بود
یه فصل 10 قسمت میتونستن جلو حذف خیلی از جزیات بگیرن ک این طور خراب کاری نشه

Stannis KING
05-13-2019, 09:38 AM
من به این قسمت 9 دادم فقط به خاطر جنبه سینمایی و موسیقی و تو این امتیاز دادن دیگه بیخیال جنبه داستانی شدم چون دیگه کار از کار گذشته متاسفانه...

خب جدا از اینکه قابل پیش بینی بود، مشکل اصلی این قسمت اینه که پیش زمینه و زمینه سازی برای دیوانه شدن دنریس به خوبی شکل نگرفته بود. یعنی ما کل 7 فصل اول رو میبینیم که دنریس یه ملکه باهوش و با رحم و بخشش و آزاده و دنبال آزادی و آزادگی هست و فصل به فصل این خصوصیات رو تو این کاراکتر پرورش میدن و به ما میگن این با بقیه فرق میکنه با پدرش فرق میکنه قراره به سیکل فرمانروایان ظالم پایان بده اما خیلی ناگهانی و در عرض دو سه اپیزود این کاراکتر از این رو به اون رو میشه و جنون بهش دست میده و حتی انسانهای بیگناه و بی پناه رو قتل عام میکنه. دو سه اپیزود واقعا زمان خیلی کوتاهیه برای همچین تغییر 180 درجه ای و سازنده ها تصمیم گرفتن این تغییر رو به زور تو حلق بیننده فرو کنن مثل بچه ای که حاضر نیست دارو بخوره و به زور میریزن تو حلقش!

این اصلی ترین مشکل این قسمت از نظر داستانی هست. ایرادات دیگه هم دیگه واقعا حوصله ندارم بهشون بپردازم اینکه چطور قسمت قبل القا میشه که اژدهایان آسیب پذیر هستن و با 2-3 تا تیر قابل نابودی هستن اما این قسمت دروگون مثل جت جنگی کل ناوگان یورون و کل اسکورپیونها و کل شهر و کلا همه چی رو پودر میکنه، یا اینکه گلدن کامپنی در عرض 2 ثانیه پودر میشن یا اینکه جیمی در حال احتضار بود اما n تا پله رو تو اون اوضاع طی کرد و رسید به دنریس و و و .
من نمیدونم آنسالیدها و دوتراکیها بچه کردن به فاصله اپیزود سوم تا این اپیزود؟؟؟؟
آریا هم که دیگه از سوپرمن هم رد شده!

لرد واریس هم احمقانه بود که اینقدر راحت هر چی تو ذهنشه لو بده و خیلی سریع هم به جرم خیانت کشته بشه. واریسی که در حیله گری و زرنگی نشون داده شد چیزی از پیتر بیلیش کم نداره.

وقتی بعد از نابودی نایت کینگ، القا میشه که سرسی نقش منفی اصلی سریال هست، باید مرگ باشکوه تری داشته باشه. مرگ سرسی و جیمی اونطور هندی در آغوش هم متناسب با کاراکترش نبود. حداقل دستگیر میشد چهار تا دیالوگ پرمحتوای قبل از مرگی میشنیدیم، رودررو شدنش با آریا و سانسا رو میدیدیم و و و . جیمی هم یه جورایی خراب کردن اون قوس شخصیتش رو و خیلی ناگهانی بود چرخش دوباره اش به سمت سرسی.

نبرد کلگین ها به نظرم باشکوه بود مخصوصا با پس زمینه نابودی شهر و پرواز اژدها.

یورون گریجوی هم که نه معلوم شد از کجا اومد و نه معلوم شد فازش چیه و چقدر هم سرسری کشته شد. یکی از بدترین شخصیت پردازیها مال این کاراکتر بود.

خدا کنه پایان داستان این نباشه که مثل فیلم های هندی جان مجبور بشه معشوقه خودش رو به دست خودش بکشه و این حرفا!!!!

همچنان معتقدم اوج داستان باید تقابل با نایت کینگ میبود. راحت میشد اون قضیه دزدیدن وایت رو بیخیال میشدن و اول حمله دنریس به کینگز لندینگ کار میشد تو چند قسمت. یعنی قشنگ روند دیوانه شدن دنریس پرورش داده میشد و در نهایت همین اتفاقات میفتاد و بعد در اوج آشفتگی و سردرگمی همگان که الان باید با این ملکه دیوانه چیکار کنیم و این حرفا، خبر میرسید نایت کینگ دیوار رو خراب کرده و وارد هفت اقلیم شده. خراب کردن دیوار هم میشد با همون شیپوری که اون اوایل نشون دادن توجیه میکردن. اینطوری به نظرم اوج آشوب و هرج و مرج و غیر قابل پیش بینی بودن رو شاهد میبودیم. اما حیف...

Aaron7xs
05-13-2019, 10:18 AM

نویسنده ها آزادانه هرکاری میکنن و هیچ خدایی رو بنده نیستن :|

نایت کینگ نمیتونه از دیوار رد شه؟ خب یکی از اژدها هارو میدیم بهش
جان و رفقا گیر کردن بین زامبیا؟ خب دنریس خیلی سریع خودشو میرسونه
اژدهایی که دنریس روشه نزدیک تره و نایت کینگ باید اونو بزنه؟ نه خب کلی شخصیت اصلی از بین میرن، بزا همون دوررو بزنه
جان افتاده تو آب و یخ زده؟ اشکالی نداره عمو بنجن طی الارض میکنه و نجاتش میده
جان وسط زامبیا گیرکرده؟ دنریس خودشو میرسونه
دنریسم گیر کرد؟ خب سر جورا هم طی الارض بلده!
نایت کینگ باید برا اینکه ملت غافلگیر شن توسط جان نمیره؟ خب آریا لحظه آخر میپره پشتش به وایت ها هم میگیم اونورو نگا کنن
ملت باید غافلگیر شن بازم؟ یورون "ایم بات" میزنه و با 3 تا تیر یه اژدها میزنه ولی با 40 تا تیر نمیتونه اونیکی رو بزنه
دنریس بعد قسمت 3 هیچ ارتشی نداره؟ دوتراکیارو دوباره زنده میکنیم، کی به کیه؟
دنریس باید برنده بشه؟ به یورون و رفقا میگیم تیر نزنن و با سر و گوششون بازی کنن
و 1000 تا مورد دیگه!
از نمردن اون همه شخصیت اصلی تا گروگانگیری میساندری!
و البته شاهکار این قسمت یعنی آتیش بازی دنی و البته آریا که نشون داد علاوه بر مرد هزار چهره بودن و غیب شدن و پریدن، نجات از زیر آوار و نسوختن تو آتیشم بلده! که این آخریو متاسفانه غیر آریا و اون اسب بقیه بلد نبودن و خاکستر شدن :(

آریا رو لرد آو لایت نجات میداد ( چشم سبزی که قراره بکشه دنریسه ظاهرا )

و البته مایی که مدام با خودمون میگیم:
این همون سریاله؟

مگه میشه یه سریال که خیلی منطقی بود به این چنین وضعی بیوفته؟
:Smiley19::Smiley19::Smiley19:

Habibfallah
05-13-2019, 10:55 AM
افسوس و صد افسوس که این سریال بعد از کتاب دیگه اون سریال سابق نشد و گند کشیدن به سریال
به مفتضاحه ترین شکل ممکن داره تموم میشه سریال

MHD-KHZ
05-13-2019, 11:10 AM
من به این قسمت 9 دادم فقط بخاطر تم خوب و فضاسازی راضی کننده بهرحال وقتی از قسمت 3 دارم ادامه سریال رو میبینم یعنی قید شخصیت پردازی و جزییات و داستان رو زدم یه ایرادی که نمیتونم واقعا از کنارش بگذرم دیالوگ هاست. هر بار شخصیتی شروع به حرف زدن میکرد مثل این بود مغزمو چنگ میندازن تا این حد دیالوگ ها سطحی و مسخره نوشته شده من یقین دارم این نویسنده ها هیچ استعداد و داشته مستقلی حداقل در این سریال از خودشون نداشتن و هر چی دارن از کتاب نغمه یخ و اتش اونایی که کتاب ها رو خوندن میدونن حتی دیالوگ های شاخص هم تا فصل 4 و نیمه 5 کپی شده از کتاب هست و حتی شاهد این بودیم بخاط ضعف دیالوگ نویسی یک دیالوگ رو دو بار استفاده میکردن (مثال:استفاده دیالوگ کرستر فصل 2 برای تورمند در اپیزود هاردهوم)
اما نقاط قوت همونطور که اشاره کردم به خوبی یه جنگ و غارت بی رحمانه رو به تصویر کشیدن که من به شخصه متاثر شدم

codec_pack
05-13-2019, 11:11 AM
داستان و نویسندگی هیچی! عجب اپیزود خوش ساختی! کارگردانی و فیلمبرداری واقعن عالی بودن!

رویارویی هاند و مانتین عالی بود! البته آنچنان بکر هم نبود، یه همچین رویارویی مشابهی داخل بازی god of war یا price of persia یادم میاد دیده بودم! هاند کارکترش به خوبی شکل گرفت و پروندش بسته شد!

خیلیا معتقد هستن جیمی خراب شده ولی به نظرم اینطور نیست! جفتگیریش با برین شاید یه خرده بیش از حد بود! اکثر آدما توی زندگی واقعی تا نفر دومی نباشه، نمیفهمن نفر اول چقدر براشون با ارزشه ولی یه اثر هنری باید ایدعالیستیک باشه! به شخصه ترجیح میدادم رابطه جیمی و برین فقط احترام و عاطفه باشه! ولی خب دیگه 2019 هست و تا پیچ نره توی مهره دهه هشتادیا راضی نمیشن! جیمی وابسته و متعلق به سرسی بود و خوشحالم که برگشت پیشش!

کارکتر هایی که برام مهم بودن همین دو تا بودن که جفتشون هم واسم راضی کننده بود! در کل سریال واقعن به سراشیبی رفته و نابود شد!

ali_74
05-13-2019, 12:26 PM
بعضی دوستان از عمد 1 میدن اخه گذشته از خط داستانی بخاطر کیفیت و زحمتاشونم که شده لاقل 6 یا 7 بدید

r-stark
05-13-2019, 12:37 PM
مرگ سرسی و جیمی بیشتر یاد فیلم Pompeii افتادم مرگ سرسی اینجور حقش نبود باید فجیع تر میمرد (گرچه به اندازه کافی ترسیده بود ولی کافی نبود ).

دنریس میتونست مستقیم بره سراغ سرسی اینکه شروع کرد کل مردم رو پودر کردن و دیوانه ای که میخواستن ازش بسازن برای این اپیزود عقیم موند به اون بلوغ کامل نرسید ... .

کل سریال گفتن این با بقیه فرق داره و مثل پدرش نیست و فصل 7 هم خودش به جان گفت اشتباهات پدرانمون رو پای فرزندانشون نباید بزاریم ! جان خُلق و خوی ند استارک رو کاملا به خودش گرفته محیط پروش و تاریخ هر خانواده کم تاثیر نیست توی شکل گیری شخصیت و...به قول معروف " تره به تخمش ميره، حسني به باباش ! "

بلایی که سر واریس اومد عجله ای بود گرچه کار خودش رو کرد و نامه ها رو فرستاد.

به نظر یکی از دلایل سریع جمع کردن سریال ضعف داستان و نبود کتاب ... حقوق و دستمزد بازیگرا که تعدادشون همچین کم نبود.

کشته شدن ملکه دیوانه توسط آریا خیلی عجیب نیست با این شرایط و پیش گویی چشم سبز ( گرچه توی کتاب رنگ چشم دنریس بنفش توصیف شده :Smiley14: ) این فصل جان کلا تو سایه بود متاسفانه .

.:SiSiBK:.
05-13-2019, 12:55 PM

به نظر من از اپیزود 3 بهتر بود ولی بازم بد بود. واقعن چرا اینکارو با مردم کردن. حق بیننده های سریال این نبود خدایی

جیمی و سرسی؟؟؟؟ اصلا حذف سرسی از سریال باید طوری صورت میگرفت که تمام کارایی ک 7 فصل گذشته کرده بیاد جلو چشاش اصلا حذف سرسی به این شیوه مزخرف ترین حالت ممکن بود

با اون موزیکی که روش گذاشتن انگار یه قدیسه مرد :| من گفتم الان اومد پایین آریا اونجا میبیندش و ترتیبشو میده ولی . . . نمیدونم چرا منی که اینقدر جیمی رو دوست داشتم از مرگش ناراحت نشدم. حس میکردم الان اشکم بند نمیاد ولی اصلن گریه نکردم در عوض موقع مرگ هاوند گریه م گرفت :(

سه اپیزود واقعا زمان خیلی کوتاهیه برای همچین تغییر 180 درجه ای و سازنده ها تصمیم گرفتن این تغییر رو به زور تو حلق بیننده فرو کنن مثل بچه ای که حاضر نیست دارو بخوره و به زور میریزن تو حلقش!

دقیقن. این همه اپیزود حتی یکبار هم از دیوانگیش چیزی بروز نداد یهو خل شد؟ خدا به داد تیریون و جان برسه. فکر کنم قصد داره اونا رو هم بکشه :((

بهترین سکانس این اپیزود به نظرم خداحافظی تیریون و جیمی بود باقیش هیچ. الان دیگه قطعی مشخص شد که آریا با قصد کشتن دنی سوار اون اسب شد، با دیدن اون صحنه ها و کشت و کشتار الان دیگه دلیلی برای زنده موندن دنی وجود نداره. خیی دوست دارم جان اینکارو بکنه ولی حسم میگه آریا میکشدش که حرف ملیساندره درست دربیاد

امتیاز من 7. خیلی دوست داشتم 6 بدم ولی دیدم زیاد خرجش کردن 7 دادم :))

پ.ن: راستی چرا موهای دنی همیشه مرتب و صاف و صوفه. هیچیش نمیشه لامصب معلوم نیست چه فیکساتوری میزنه :))))))

Longmire
05-13-2019, 01:08 PM
این همه تیریون تلاش کرد که جون مردم رو نجات بده دنریس زد همه رو کشت. واقعا چرا ؟ سر یه انتقام ؟ از اول سریال شاهد شکل گیری شخصیت دنریس بودیم و کنارش یه حرکات عجیبی هم بعضی وقتا میزد ولی واقعا نفهمیدم سر چی این کارو کرد. گیریم تغییر کرده خب تو یه اپیزود این همه تغییر ؟ درسته خود امیلیا کلارک گفته نبود جورا مورمنت باعث همچین اتفاقی تو شخصیت دنریس میشه ولی دیگه نه به این سرعت. البته دیوانگی تو تارگارین ها ارثیه :Smiley14:
دوتراکیا از کجا اومدن ؟ اینا که مردن تو اپیزود سه. از اون طرف تو شخصیت یورون موندم که این همه گفتن از رمزی بدتره ولی بجز عیاشی و چرت و پرت گفتن کار دیگه نکرد. اصلا مقایسه کردنش با رمزی بدتر از صدتا توهینه
به نظر من بهترین شخصیت سریال هاوند بود. به خوبی شکل گرفت و به خوبی هم داستانش تموم شد همونطور که انتظار میرفت. سکانس مبارزش به سر گریگور نقطه قوت این قسمت بود
جان هم فقط حضور داشت تو این قسمت. زمانی که جیمی و سرسی رسیدن به هم تا اون لحظه آخر منتظر بودم اریا پیداش بشه که نشد. ولی اپیزود بعد فکر کنم آریا کار دنریس رو میسازه. چون اگه دنریس به قدرت برسه با سانسا کشمکش داره که دیگه همچین چیزیو نمیشه دید. تازه اژدهای آخر هم زنده موند حتی بدون یه خراش. مثل اینکه فقط عنصر غافلگیری رو اینا عملیه باتوجه به نحوه مرگ هر دو اژدهای دیگه
بخاطر خرجی که تو این قسمت شد 7

ali_n540
05-13-2019, 01:11 PM
دقیقا مو به مو اسپویل به نمایش دراومد و فقط مونده حکم مرگ تریون که البته اجرا نمی شه و کشته شدن دنریس به دست جان که گل و بلبل می شه. شایدم آریا دنریسو بکشه هر چند فرقی به حال این افتضاح نمی کنه.
به خاطر صحنه های سینمایی بودنش 4 می دم ولی داستان صفرم براش زیاده.

MixMkv
05-13-2019, 02:11 PM
برای این که به خودم روحیه بدم نمره 10 دادم!!!

دوستان تو قسمت سوم وقتی تیریون و بقیه کنار اتش دور هم جمع شده بودن تیریون یه جمله گفت "شاید احمقانه باشه ولی فکر میکنم همه زنده بمونیم"
من با همون لحن کلام تیریون بهتون بگم : شاید هنوز سرسی زنده باشه!!

ShInOdA
05-13-2019, 02:11 PM
http://picoup.ir/images/14941772831038640505.jpg

واقعا نمیدونم چی بگم! چند بار تایپ کردم و پاک کردم! هیچی نمیتونه شدت عصبانیت و انزجارم از این قسمت رو نشون بده. «چگونه و چطور یک فرانچایز محبوب رو نابود کنیم» نوشته دی بی وایس و دیوید بنیوف گوساله! اگه سریال رو میدادن دست هیترا هم نمیتونستن این چنین فضاحتی به بار بیارن. برای دفاعیاتم از ایپزود های گذشته متاسفم شدیدا. همش منتظر بودم این ترمال کم رنگ و کم رنگ تر بشه ولی زهی خیال خام! پلان به پلان ما جان اسنو بودیم و سریال نایت واچ! این حجم از باگ و نابود کردن خطوط و کاراکتر های اصلی و فرعی بی سابقست. درد من کشته شدن شخصیت ها نیست درد مسیریه که اونارو به اینجا کشوند. برای هر کدوم میشه یه مقاله 1000 کلمه ای نوشت. منم حرف یه عمویی رو تکرار میکنم " سریال چند فصل پیش مرد و این لاشه ای است بزک شده "
پ.ن : تنها کاراکتری که ساخته و پرداخته شد و با روندی منطقی و درست به خط پایان رسید «سندور» بود و بس.
پ.ن : تنها این پایان میتونه تا حدی دردم رو تسکین بده! (مطمئنم این نمیشه فقط با خیالش خوشم!)

http://picoup.ir/images/61338576601058906989.jpg

No1
05-13-2019, 03:00 PM
این سریال وقتی به نابودی کشیده شد که دیوید و دن مفهوم سورپرایز رو اشتباه فهمیدن و فکر کردن یهو یه اتفاق عجیب بیوفته همه سورپرایز میشن! درصورتی که سورپرایز بنظر من باید در راستای خط شخصیتی کرکتر رخ بده؛ بعنوان مثال کشته شدن ند تو سیزن یک، همه پشماشون ریخت و خیلیا از همون موقع عاشق سریال شدن و فهمیدن که این یه چیز متفاوت از سایر چیز هایی که تا حالا دیدن خواهد بود! همه میدیدن که جافری روز به روز داره وحشی تر و دیوانه تر میشه و این کارش شخصیتشو ' کامل ' کرد و همه فهمیدن که چقدر یه شخصیت میتونه دیوانه و نفرت انگیز و غیرقابل پیش بینی باشه! این یه نمونه خوب از سورپرایز هست واقعا آدمو به وجد میاره.
نمونه بدش هم همین کشته شدن نایت کینگ توسط آریایی که از آسمون نازل شد بود! چیجوری نایت کینگ یه مورچه تکون میخورد میفهمید بعد کل ژنرال هاش و صد ها وایت واکر دورش جمع شدن آریا یهو از آسمون میپره و میکشتش؟ این برخلاف خط شخصیتی نایت کینگ بود، شخصیتی که هزاران سال صبر کرده بود ( شاید منتظر اژدهای دنریس بود که بتونه از دیوار رد شه! ) و تک تک حرکاتش حساب شده بود با این حماقت مسخره ' نویسنده ' نه کرکتر میمیره؟!
یا کشته شدن پیتر بیلیش کسی که سال ها تو این بازی تاج و تخت بوده رو سانسا گول میزنه و از راه به در میکنه؟!؟!
از سیزن 5 به قبل خودم به شخصه هر اتفاقی که میوفتاد میگفتم باز مثلا حماقت جان کار خودشو کرد و ... ولی از 6 به بعد خیلی صحنه های عجیبی بود که واقعا نمیشد به کرکتر و رفتار و شخصیتش ربط و رسما *** آپ نویسنده بود!
این همه شخصیت دنی تو 8 سیزن دولاپمنت پیدا کرد و همه به عنوان یه کسی میشناختیمش که نمیخواد مثل باباش باشه و این رو بار ها ثابت کرده و تمامی القاب Breaker of chains و ... برازنده ش هست. اینکه بیان در عرض 2 ایپزود شخصیتشو به کل عوض کنن و 8 سیزن دولاپمنت شخصیتیش رو بریزن دور و یهو دیوانه بشه بنظر من درست نیست ... کسی که شهر تسلیم شده و به راحتی کویین میشه و حتی بخاطر این مرسی نشون دادنش میتونه تو دل مردم جا باز کنه واقعا نمیدونم چرا همچین کاری کردن ' نویسنده ها ' ! نه دنریس!
رفتار جیمی بنظر من درست بود، جیمی هیچوقت قرار نبود یه شخصیت سفید بشه، از اول خاکستری بود و هست، دیدیم که چیجوری Cousin ش رو موقعی که زندانی استارک ها بود با سنگ کلشو ترکوند تا یه بهونه دستشون بده واسه ایجاد اختلاف تو کمپ استارک ها و درنهایت کتلین مجبور شد بفرستتش بره! جیمی 2 تا ویژگی همیشه داشته که هیچوقت تو سریال زیر پا گذاشته نشده، واسه همین هیچ ایرادی ازش نمیتونم بگیرم:
1- مردیه که قولش رو هیچوقت زیر پاش نمیذاره.
2- سرسی همیشه براش اولویت اول رو داره و برای محافظت از اون هر کاری رو انجام میده!
دلیل ول کردن سرسی هم مورد 1 بود و یه جورایی هم 2. اومد به استارک ها پیوست واسه جنگ با نایت کینگ و به قولش عمل کرد و آخر سر هم برگشت پیش سرسی! تضاد خاصی تو رفتارش ندیدم، شاید تضاد اصلی خوابیدنش با برین بود که آخر سر هم ولش کرد.
-
بهترین سکانس اپیزود نبرد کلگین و مونتین بود، واقعا زیبا کار شده بود. بنظرم بهترین شخصیت سریال شد که دولاپمنتش رو از اول تا آخرین لحظه دیدیم و به رستگاری هم رسید.

https://fsmedia.imgix.net/d4/d1/7f/37/8795/451b/984c/d7a2dd37b130/the-hound-and-arya-stark-from-much-earlier-in-the-series.jpeg
Thank you Sandor :Smiley17:

پ.ن: کایبرین :Smiley14:
این اپیزود از هر جنبه ای بغیر از داستان فوق العاده بود بنظر من. کارگردانی، جلوه های ویژه، کات های فوق العاده بین کرکتر ها و وقایع و .... واسه همین 7 میدم بهش فقط بخاطر رفتار دنریس که برخلاف 8 سیزن شکل گیری شخصیتش بود.

sam09ft
05-13-2019, 03:23 PM
واقعا حرفی راجع به سریال نمیشه زد دیگه جای بحثی نذاشتن
بی شرف ها حداقل شرافت جان رو زیر سوال نمیبردید
تو این فصل ارزشی نبود توی سریال که از بین نره
حداقل این یکی رو نگه میداشتید
البته یه مصاحبه از نویسنده ها میخوندم میگفتن یورون متوجه نشده اون مکالمه بچه رو :| (همینقدر ابلهانه)
با این وضعیت لابد جان هم خبر نداشت که دنریس ممکنه هزاران بی گناه رو بکشه !
اخرش هم مثل اسکلا تو میدون نبرد تازه فهمید جریان چیه و میخواست جمش کنه

FARMANDEH
05-13-2019, 03:48 PM
این قسمت هم نقاط قوت و ضعف خودش رو داشت...

تصویربرداری و جلوه‌های ویژه و موسیقی و... واقعا عالی بود. و مبارزه برادران گرگور هم تماشایی بود. :-bd
نتیجه تصمیم‌ها و امیدهای اشتباه اطرافیان دنریس هم مشخص شد و یک شهر کاملا نابود شد. (هر چند بعضی از مردم این شهر لیاقت این سرنوشت رو داشتن!)
قبول دارم دنریس سریع تغییر رفتار داد و خوب کار نشد این قضیه، دنریس همون آدمیه که وقتی یکی از مردم بچه سوختشو آورد پیشش اژدهاها رو زندانی کرد تا آسیبی به مردم نرسه، حالا همون آدم در حالی که پیروز شده بود یهو میزنه به سیم آخر؟

یکی از دیالوگای ماندگار سریال که اینجا میشه بهش ایمان آورد: You Know Nothing, Jon Snow :d
کسی میتونه فقط یک کار مثبت و مفید و ارزشمند و عاقلانه توسط جان رو توی این فصل بگه؟!

یکی از رو اعصابترین نکات این فصل حماقتهای پشت سر هم تیریون هست! واقعا چطور کسی که از اول سریال این همه باهوش بود حالا اینقدر احمق شده و همش تصمیمات اشتباه میگیره و فکرای اشتباه داره؟! ساده‌ترین چیزها رو نمیفهمه و کمترین پیش‌بینی از آینده نمیتونه انجام بده!
واریس حیف شد ازش خوشم میومد ولی بازم میتونست باهوشتر عمل کنه و اول پنهانی یه نقشه واسه دنریس بریزه بعد کم‌ کم بره سراغ جان و سریع خودشو تو خطر نندازه ولی به هر حال تو همچین شغلی باید انتظار همچین مرگی رو داشته باشی حتی اگه باهوشترین آدم دنیا باشی!

با توجه به پیش نمایش این قسمت و نگاه متعجب یورون به آسمون انتظار داشتم مثل بعضی پیش‌بینی‌ها اژدها زره داشته باشه یا چیز دیگه که هم تعجب اون توجیه بشه هم ما سورپرایز بشیم. ولی وقتی دیدم از این خبرا نیست حسابی نا امید شدم. بعد تو سکانسی که مثلا باید از نابودی کشتی‌ها لذت میبردم، فقط با حالت پوکر فیس نگاه میکردم :|

خیلیا ایراد میگیرن از این اتفاقات ولی پایان داستانها معمولا همینجوری میشه و نجاتهای دقیقه نودی و این چیزا رو باید انتظارشو داشته باشیم. به این موضوع زیاد اعتراضی ندارم ولی به نحوه ساخت و کارگردانی و سرهم‌بندی ناشیانه این اتفاقات خیلی میشه ایراد گرفت و عصبانی بود!

الان تنها امیدم واسه قسمت آخر به شخصیت برن (یا همون کلاغ سه چشم) هست که بالاخره یه حرکت خفن بزنه و نشون بده چرا این همه بهش بها دادن و این همه آدم به خاطرش مردن. اگه این اتفاق به خوبی بیوفته شاید بتونیم کمی با آرامش با سریال خداحافظی کنیم. وگرنه دیگه نمیدونم چطوری باید بهشون فحش بدیم؟! :-w

mehrdad_dvd
05-13-2019, 04:14 PM
این قسمت و قسمت بعد هفته پیش اسپویل شده بود تو ردیت هم درج شد
دقیقا هم این قسمت که درست بود ...و با این حساب قسمت بعد غافلگیرکننده هست...اتفاقی که کمتر کسی بهش فکر میکرد میفته

Alex Vause
05-13-2019, 04:37 PM
من خیلی پیگیر نظرات کارشناسی طرفدارای سریال نیستم چون به نظرم خیلی وقت ها این سریال منطقی نبوده. نمونه هاش رو هم تو کامنت ها دوستان اشاره کردند. اما یه مورد که تو یوتوب خوندم یکی گفته بود خوب دنی که ارتشش ناقص بود با یه اژدها این بلا رو سر این ها اورد همون اوایل که سه تا اژدها داشت بدون ارتش هم می تونست همه این ها رو نابود کنه. دیگه 8 فصل انتظار چی بود که سرسی بخواد با ریزش اوار کشته بشه. اما حقیقتش رو بگم از اینکه گیم آف ترونز اینجوری داره تموم میشه خوشحالم چون هیچ موقع نمیخواستم بالاتر از سریال های محبوبم قرار بگیره ! الان هر موقع بحث شد به راحتی می تونم از سریال های مورد علاقه خودم به عنوان بهترین سریال های تاریخ یاد کنم و از گات صرفا به عنوان یک سریال بسیار خوب و جذاب که فقط چند فصل در حد بهترین ظاهر شد

lady snow
05-13-2019, 04:41 PM
همیکنه همه اونایی که میگفتن این فصل عالی هست چرا شماها لذت نمیبرین فیلان بهمان. ولی الان میگن ناراضی هستن. برای من کافیه
انقدر حالمو بد کرده که فعلا حوصله ندارم چیزی بنویسم
5/10
من به جلوه های ویژه نمره ای نمیدم. من به گات نمره میدم. با اون هم بودجه و اون همه تکنولوژی که اونا دارن یعنی میخواین همینم نسازن.

پ.ن: تنها خط داستانی که درست منطقی و کامل پیش رفت و به پایان رسید سندور کلگین بود. توجه کردین کوه قویتر از شاه شب بود

No1
05-13-2019, 04:50 PM
دوستانی که اسپویل هارو خوندن شعورتون بکشه اسپویل نکنین! " همه چی تا الان طبق اسپویل ها پیش رفته، اپیزود بعد هم حتما فلان میشه " مصداق یکی از پست های صفحه قبل!
حتی اگه یک درصد هم اون اتفاق بیوفته یا حتی اگه حدستون هم باشه هیجانش واسه اونایی که نمیخوان بدونن گرفته میشه! این تاپیک دررابطه با بحث درباره این اپیزود هست نه پیش بینی و اسپویل های اپیزود بعد!!
مرسی!!!

05-13-2019, 05:06 PM
تو رو خدا شماها که فیلمنامه رو خوندین چیزی نگین خب :((

H a M i D
05-13-2019, 05:08 PM
قسمت چهارم فصل 8 سریال گیم اف ترونز تا کنون امتیاز 7.2 را از 28000 امتیازدهنده در imdb کسب کرده است.

areff
05-13-2019, 05:34 PM
سریال خیلی روی آریا تمرکز کرده، قراره اتفاق هایی بین آریا و دنریس بیوفته :Smiley2:

وقتی جان وایساد واسه مرگ واریس تعجب کردم انتظار حداقل یکم مقاوت از سمت جان داشتم اما وقتی هیچی نگفت، گفتم انسانیت جان هم سر دنریس مرد، اما خب آخر سریال جان نشون داد از این خبرا نیست و فهمید کورکورانه دفاع کردن ازش اشتباه بود (اینم میشه ب حساب عشق ـش گذاشت) و آخر سریال قابل پیشبینی هست.

اما دنریس چه دست فرمونی داشت اگر از اول با همین دست فرمون می رفت یک چیزی میشد :Smiley43:

در کل لذت بردم 10/10

mehrab 63
05-13-2019, 06:08 PM
این یکی از بهترین قسمت ها بود، حتی می شه اون رو با قسمت نبرد حرامزادگان مقایسه کرد، هم صحنه اوج داشت و هم به شدت احساسی بود، تقریبا همه چیز به خوبی به تصویر کشیده شده بود، پایان تلخ سرسی، جنون دنریس، جان و عذابی که میکشید، تیریون و خداحافظیش با جیمی، هاوند و مبارزه تن به تن با برادر بزرگترش، شهر در آتش، مردم بیگناه خاکستر شده، آریا که بفکر هر چیز بود به غیر از نجات خودش، جیمی و تلاشش برای رسیدن به سرسی، کرم خاکستری که فقط برای انتقام میجنگید، تیریون و امیدی که نقش بر آب شد، واحساسی که هر بار با به گوش رسیدن اولین نت موسیقی های رامین جوادی القا می شد.

یه پیوند بسیار قوی هم بین اون رویای برن در فصل شش با این قسمت بود، از اون سایه اژدها بر روی شهر تا هموشونو بسوزونین ی که دنریس محقق کرد.

در کل میدونم ممکنه نقدی هم وارد باشه، ولی بنظرم بیشتر شایسته ستودن هست تا نکات منفی رو یاد آور شدن، من که بیشتر لذت بردم، امیدوارم برای شما هم همین طور بوده باشه. اگر هم نظر مخالفی دارید خب طبیعیه

wishtasp
05-13-2019, 06:17 PM
بحثی در این نیست که سریال از گات واقعی فاصله زیادی گرفته!
دلیلشم سرعت زیاد و از همه بد تر جدا شدن خط داستانی دو فصل اخیر از کتابه که صدای مارتین رو هم درآورده.
درباره این اپیزود باید بگم از نظر جلوه های ویژه و کارگردانی قابل قبول.
درمورد داستان اگرچه دلمون رو راضی نکرد ولی تبدیل دنریس به مد کویین چیزی بود که از چند فصل قبل پیش بینی میکردیم و نشانه هایی رو هم دیده بودیم!
به هر حال دنریس هیچ وقت مثل جان شرافت واقعی نداشت و هر جا خوبی کرد برای رسیدن به ارتش و جمع کردن متحدین بود.
داستان امثال دنریس و سرسی داستان آشنایی هستن که از این دست آدما در دنیای امروز کم نیستن ( به ویژه در کشور خودمون).... انسانهایی که تا وقتی قدرتی ندارن یا پاشون گیره خوب و معصوم نما هستن و به محض رسیدن به قدرت خوی واقعی خودشون رو نشون میدن.

به نظر میاد داستان رو طوری پیش بردن که شرایط برای کشتن دنریس و پادشاهی جان فراهم بشه و ظاهرا کلید این قضیه هم دست بازیکن تکنیکی و ریز نقش و همه فن حریف وستروس یعنی اریاست. :Smiley36:

زیاد سخت نگیرید هر چی بود دیگه تموم شد
ولی هشت ساله با گات زندگی کردم و با وجود همه گند کاریا بازم به محض انتشار میشینم نگاه میکنم ...خیلیای دیگه هم همینطورن علیرغم همه انتقادهایی که میکنن.

اصلا از روند داستانی سریال راضی نیستم ولی نمره 10 میدم چراشم به خودم مربوطه :Smiley14:

Daisy
05-13-2019, 06:40 PM
من اصلا اسپویل نکردم
فقط گفتم داستان همون جوری پیش رفت که لو رفته بود
حالا که نظر من رو پاک کردین، شعور داشته باشین توهین تون رو هم پاک کنید.

Dexter_171
05-13-2019, 06:49 PM
خب از نظر من بهترین قسمت این فصل افتضاح بود
بر خلاف نظر خیلی ها که میگن مدکویین یه دفعه ایجاد شد باید بگم که دنریس سالها با اتفاقاتی که واسش افتاد پیش زمینه چینی شده بود . از خیانت برادرش و میری ماز دور و مرگ کال دروگو بگیر تا همین اواخر مرگ دو تا از بچه هاش و مشاورش میساندی، حتی دست و عشقش جان اسنو همگی رهاش کردن و به خوبی توی آنچه گذشت هم به این موضوع اشاره کردن.

بر خلاف بقیه اصلا به نظرم این قضیه یهویی نبود، دنریس قبل پیوستن تریون به عنوان مشاورش پتانسیل مدکویین شدن رو داشت، توی تمام زندگیش با این افکار بزرگ شده بود که پدرشو کشتن و تختشو غصب کردن داداششو کشتن و به بچه های کوچیکش رحم نکردن و حالا بعد از این همه ماجرا متوجه میشه یک وارث بهتر و لایق تر از خودشم وجود داره که مورد احترام همه هم هست، وقتی از این موضوع آگاه میشه حتی به التماس هم میوفته اما عشقش به اون توجه نداره و حالا تو این قسمت، دنی به اوج استیصال رسیده و اماده یک جرقه برای مدکویین شدنه تا وقتی میفهمه که وایریس که یه خبرچین بزرگه هم از تارگریان بودن جان مطلعه ( توی یه سکانس هم میبینیم که وایریس داره نامه مینویسه و همه رو از این موضوع مطلع میکنه).

توی سکانس تسلیم شدن و به صدا در آوردن صدای زنگ انگار دنریس توی ذهنش تمام دردهایی که برای آیرون ترون کشید رو به یاد میاره و حتی میبینیم که داره گریه میکنه و کاری که باید میکنه.
حتی به آتیش زدن مردم هم منطقی بود چون مطمئنن اینو میدونست که مردم به زودی از موضوع جان آگاه میشن و بهش خیانت میکنن و با وجود سانسا و نامه ی وایریس حتما هم این اتفاق می افتاد. حالا با این کارش کسی جرئت انجام اینکار رو نخواهد داشت.

اما جدای از موزیک و تصویر برداری و جلوه های ویژه ، قتل عام و سکانس کوه که فوق العاده بود سکانس آریا و یورون همون قدر افتضاح بودن، آریا رو چندین بار هندی طور نجات دادن و آخرشم یهو یه اسب از ناکجا آباد پیدا میشه سوارش میشه :Smiley10::Smiley10: یورون هم که کلا تو سریال مثل نایت کینگ انگار اضافه بود. قسمت قبل اصلا نباید یه اژدها رو اونطور مزخرف میکشتن
هر تیری که میزدن من اون سکانس مزخرف یادم میوفتاد و با خودم میگفتم الان چرا این همه تیر بهش نمیخوره و چرا همه اسلوموشن شدن :Smiley14:

از سرسی خوشم میومد و از سکانسش راضیم با اینکه بازم یه نمه هندی بود :Smiley36: هرجور کلا درمیاوردنش هندی میشد البته ، مثلا نجات یافتن از اون خراب شده و فرار کردن یا مثلا کشته شدن توسط آریا :Smiley15: سناریو های جذابی نبودن همین بهتر بود :Smiley36:

No1
05-13-2019, 06:51 PM
من اصلا اسپویل نکردم
فقط گفتم داستان همون جوری پیش رفت که لو رفته بود

وقتی میگید تا الان طبق اسپویل ها پیش رفته و حتما اپیزود بعد هم فلان اتفاق می افته خودکار ذهن خواننده فکر میکنه که این جملتون اسپویل اپیزود بعدِ که دارین میگید حتما این اتفاق هم طبق اسپویل ها میوفته، تو کامنتم هم گفتم حتی اگر مطمئن نباشید و این اتفاق بیوفته لذتش واسه خواننده از بین میره.
تاپیک های جداگونه ای واسه بحث های درباره اپیزود های آینده داریم میتونید اونجا بحث کنید. یا حداقل اسپویلر بذارید.
بیش از این بحث کردن اسپم میشه. ممنون.

No1
05-13-2019, 06:57 PM
حتی به آتیش زدن مردم هم منطقی بود چون مطمئنن اینو میدونست که مردم به زودی از موضوع جان آگاه میشن و بهش خیانت میکنن و با وجود سانسا و نامه ی وایریس حتما هم این اتفاق می افتاد
مردم هیچ اهمیتی نمیدن که چه کسی پادشاه باشه، چه جان چه دنریس، مهم کسیه که بتونه براشون امنیت برقرار کنه و غذاشونو تامین کنه، چه لنیستر، چه تارگرین چه باراتیون! مردم اگه اهل شورش و ... بودن سرسی تا آخرین لحظه نمیشست رو تخت با سابقه خرابش مثل منفجر کردن کلیسا و قتل عام کلی بچه به دلیل کشتن همه حرام زاده های رابرت و ...
دنی میتونست با قبول کردن تسلیم شدنشون یه منتی هم سر مردم بذاره که با خاک یکسانشون نکرد و با مردم هیچ مشکلی نداره و به فکرشون هست. ولی احساسی تصمیم گرفت و ....

Dexter_171
05-13-2019, 07:09 PM
مردم هیچ اهمیتی نمیدن که چه کسی پادشاه باشه، چه جان چه دنریس، مهم کسیه که بتونه براشون امنیت برقرار کنه و غذاشونو تامین کنه، چه لنیستر، چه تارگرین چه باراتیون! مردم اگه اهل شورش و ... بودن سرسی تا آخرین لحظه نمیشست رو تخت با سابقه خرابش مثل منفجر کردن کلیسا و قتل عام کلی بچه به دلیل کشتن همه حرام زاده های رابرت و ...
دنی میتونست با قبول کردن تسلیم شدنشون یه منتی هم سر مردم بذاره که با خاک یکسانشون نکرد و با مردم هیچ مشکلی نداره و به فکرشون هست. ولی احساسی تصمیم گرفت و ....

کلا مردم پایتخت این مدلی بودن اما آیا بقیه هفت اقلیم هم اونو به رسمیت میشناختن؟ الان کسی جرئت داره اونو به رسمیت نشناسه؟
این موضوع وقتی پیش میاد که مدعی ای برای تاج و تخت وجود نداشته باشه، اما جان هم تارگریان و هم مرد بود و احتمالش هم زیاده که قسمت بعدی جان توسط دنریس کشته هم بشه.

Aaron7xs
05-13-2019, 07:11 PM
خب از نظر من بهترین قسمت این فصل افتضاح بود
بر خلاف نظر خیلی ها که میگن مدکویین یه دفعه ایجاد شد باید بگم که دنریس سالها با اتفاقاتی که واسش افتاد پیش زمینه چینی شده بود . از خیانت برادرش و میری ماز دور و مرگ کال دروگو بگیر تا همین اواخر مرگ دو تا از بچه هاش و مشاورش میساندی، حتی دست و عشقش جان اسنو همگی رهاش کردن و به خوبی توی آنچه گذشت هم به این موضوع اشاره کردن.

بر خلاف بقیه اصلا به نظرم این قضیه یهویی نبود، دنریس قبل پیوستن تریون به عنوان مشاورش پتانسیل مدکویین شدن رو داشت، توی تمام زندگیش با این افکار بزرگ شده بود که پدرشو کشتن و تختشو غصب کردن داداششو کشتن و به بچه های کوچیکش رحم نکردن و حالا بعد از این همه ماجرا متوجه میشه یک وارث بهتر و لایق تر از خودشم وجود داره که مورد احترام همه هم هست، وقتی از این موضوع آگاه میشه حتی به التماس هم میوفته اما عشقش به اون توجه نداره و حالا تو این قسمت، دنی به اوج استیصال رسیده و اماده یک جرقه برای مدکویین شدنه تا وقتی میفهمه که وایریس که یه خبرچین بزرگه هم از تارگریان بودن جان مطلعه ( توی یه سکانس هم میبینیم که وایریس داره نامه مینویسه و همه رو از این موضوع مطلع میکنه).

توی سکانس تسلیم شدن و به صدا در آوردن صدای زنگ انگار دنریس توی ذهنش تمام دردهایی که برای آیرون ترون کشید رو به یاد میاره و حتی میبینیم که داره گریه میکنه و کاری که باید میکنه.
حتی به آتیش زدن مردم هم منطقی بود چون مطمئنن اینو میدونست که مردم به زودی از موضوع جان آگاه میشن و بهش خیانت میکنن و با وجود سانسا و نامه ی وایریس حتما هم این اتفاق می افتاد. حالا با این کارش کسی جرئت انجام اینکار رو نخواهد داشت.

اما جدای از موزیک و تصویر برداری و جلوه های ویژه ، قتل عام و سکانس کوه که فوق العاده بود سکانس آریا و یورون همون قدر افتضاح بودن، آریا رو چندین بار هندی طور نجات دادن و آخرشم یهو یه اسب از ناکجا آباد پیدا میشه سوارش میشه :Smiley10::Smiley10: یورون هم که کلا تو سریال مثل نایت کینگ انگار اضافه بود. قسمت قبل اصلا نباید یه اژدها رو اونطور مزخرف میکشتن
هر تیری که میزدن من اون سکانس مزخرف یادم میوفتاد و با خودم میگفتم الان چرا این همه تیر بهش نمیخوره و چرا همه اسلوموشن شدن :Smiley14:

از سرسی خوشم میومد و از سکانسش راضیم با اینکه بازم یه نمه هندی بود :Smiley36: هرجور کلا درمیاوردنش هندی میشد البته ، مثلا نجات یافتن از اون خراب شده و فرار کردن یا مثلا کشته شدن توسط آریا :Smiley15: سناریو های جذابی نبودن همین بهتر بود :Smiley36:

آریا رو لرد او لایت نجات میداد. این صد بار!

05-13-2019, 07:19 PM

اولن نظر شما پاک نشده تو تگ اسپویلر گذاشته شده و منتقل شده به بخش اسپویلرا. دومن شما کاملن صحبتت اسپویل بود و اگر هم نبوده هر خواننده ای اونو اسپویل تلقی میکنه. وقتی شما میگی همه چی مثل اون فیلمنامه ی لیک شده بوده و بعدشم میگی فلان کس فلانی رو میکشه یا فلانی یه بلایی سرش میاد توقع داری ما بگیم شما خودت حدس زدی؟؟؟؟

Benix
05-13-2019, 07:54 PM
برام خیلی عجیبه زیاد در مورد نحوه مردن سرسی کسی نظر نمیده! سرسی یکی از شخصیت های منفی سریال بود که خیلی عاشقانه و هندی مرد! میتونست به بدترین شکل بمیره مثل رمزی یا جافری
من خودم عاشق شخصیت سرسی بودم خیلی آدم باهوش و زرنگی بود اما واقعا مستحق مرگ تو بغل برادر و عشقش نبود! شاید چیزی که بیشتر تو ذوقم زد بعدش, زنده موندن های آریا بود! خوب وقتی قراره یه کاراکتر
بشه ستاره سریال و همه رو بکشه و باید زنده بمونه نمیشه یه طور عاقلانه تر زنده بمونه؟ حالا اون همه فرار و زنده موندنش رو نشون نمیدادن یا اینکه میون آوار و خاکستر اون اسب زیبا و خفن چی میگفت؟

وقتی پیش نمایش قسمت رو دیدیم و تعجب یورن رو دیدیم فک میکردیم اژدها ارمور گرفته یا یه سریا میگفتن شاید اژدها دیگری در کار باشه که اینطوری تعجب کرده اما نه! خیلی راحت نزدیک به 20 یا 30 کشتی
نابود شدن و جالبیش این بود دونه به دونه تیر میزدن! این باگ ها ادم رو ناراحت میکنه واقعا جالب نیست! یه سری شخصیت ها معلوم نبود چه هدفی داشتن مثل یورن, مرحوم نایت کینگ یا میدونید توی فکر کی هستم؟
یارا! اصلا چی شد این بشر ؟ اون همه کشتی داریم و فلان چی شد؟ برن کجاست و چرا خبری ازش نیست؟ چرا جان اینقدر نقشش یهو کم رنگ شد به عنوان یه لیدر خفن و بزرگ یا تیریون فقط داره معذرت میخواد هی

شخصیت هایی که بسیار باهوش و درک بالایی داشتن خیلی ساده مردن, واریس خیلی احمقانه مرد مثل لیتل فینگر که خودش سر خودش رو به باد داد!
اما در مورد جوش آوردن دنریس بنظر پیش زمینش رو داشت که بخواد به سیم آخر بزنه چون کم سختی نکشید اما اینکه یهو تو دو قسمت تغییر کنه این برای بیننده خوشایند نیست! ما رحم های زیادی ازش دیدیم و بهتر بود
پروسه مدکویین شدن دنریس بیشتر بهش پرداخته میشد تا بتونه راضی کنه اما این هم مثل باگ های قسمت قبل بود و نشون داد چقدر دوس دارن سریع تموم کنن فقط سریال رو !

آلان نمیدونم با وجود تخریب شدن پایتخت آیا تاج و تختی هم مونده اصلا؟ بعد از مرگ نایت کینگ و باگ های موجود توی این فصل اینقدر ناراحت هستم که به هر گزینه برای پادشاهی فک میکنم مسخرس!

پ.ن 1: موسیقی متن گات به فدری خوب و فوق العادس که راحت نصف بد بودن این فصل رو از یاد برده و میشه گفت داره Carry میکنه! صحنه های جنگی این قسمت هم فوق العاده بود! حس ترس و وحشت رو میشد حس کرد
پ.ن 2: گلدن کمپانی و ارتش بیست هزار نفریش خیلی زود حذف شد و جا داشت نبرد بیشتری ازشون ببینیم! روی کاغذ سرسی ارتش قوی تری داشت ولی تو ثانیه نابود شدن...
پ.ن 3: همون طور که همه دوستان گفتن بهترین سکانس هم درگیری سندور بود! چقدر خوب تموم شد خط داستانیش :-) ولی دهن سرویس چقدر خفن شده بود برادرش :-| یه ده تا مثلش رو میساختن دیگه هیچ ارتشی نیاز نبود

http://s8.picofile.com/file/8360340918/234234.gif
مرسی سندور بخاطر تمام سکانس های خفنت

manowar
05-13-2019, 08:32 PM
به نظر من آریا میزنه دنی رو نفله می کنه

ali_n540
05-13-2019, 08:55 PM
production team: Excellent

Actors: salute

music(ramin djawadi): This man deserve Iron Throne

Writers: Dracarys

اینوو تو یکی از کامنتها تو یو تویوب دیدم حق مطلبو در مورد دو فصل اخیر و پایان بندی ادا کرده.

saeed_iri
05-13-2019, 10:11 PM
-به نظرم فارغ از باگ منطق روایی ، به عنوان نمونه : اینکه دنریس این همه سختی کشید(سو استفاده برادر ، از دست دادن برادر ، از دست دادن شوهر ، بچه و معشوقه ، دو اژدها ) تا به اینجا رسید اما نویسندگان یکهو تصمیم میگیرن بر اساس از دست دادن ندیمه - مشاور چنین شخصیت قوی بزنه به سیم آخر ... خوب منطقی نیست.
-اما نظر من جلوه های بصری ،موسیقی بازی بازیگران همه چیز سرجای خودش بود من لذت بردم.
-به نظرم لاست و بریکینگ بد و... خیلی خوش شانس هستن که پرونده اشون بسته شده اگر قرار بود فصل آخر این سریال ها رو میدیدیم مطمئنن خیلی ها هر اپیزود ایراد میگرفتن...
-ترجیح میدم دنیای گات رو به دنیای خودمون تطبیق بدم. بحث انتقام.. اینکه در نهایت خودت با انتقام گرفتن سقوط میکنی واقعا استعاره انگیز هست.
-یا اینکه وقتی جنگ میشه این مردم بی گناه و بی دفاع هستن که کف خیابون تو آتیش می سوزن و سیاست مدارهایی که ......
-- ناراضی بودن حق شماست اما بی رحمانه کوبیدن اون هم عموما سلیقه ای خودش جای نقد داره .اینکه چه کسی؟ چه کسانی ؟ با چه سطح سوادی ( صرف سواد نقد فیلم و سریال و مطالعه کتب نقد منظورم هست ) اجازه بی رحمانه تاختن به سریال با این عظمت رو دارن.خودش جای بحث داره.
نمره من 9:Smiley35:

1919
05-13-2019, 10:22 PM
من از این اپیزود خوشم اومد
کارگردانیش که خیلی خوب بود ، داستان کلیش هم خوب بود اما
طبق روال دو فصل اخیر دیالوگ خوب نداشت ، باااگ هم داشت
نسبت به فاجعه وایت واکرا خیلی خیلی سر بود
به نظرم دنریس اصلا یهویی دیوانه نشد ، همیشه شمه هاش رو داشت ، حتی چند جا هم بروز داد ، مثلا تو کارث که بازرگان رو زنده زنده ، زندانی کرد ، یا سوزاندن تارلی ها ، خفه کردن کال دروگو ، بی تفاوتی به مرگ برادرش ، بازخواست جیمی و درخواست محاکمه اش بابت کشتن پدر دیوانش و....
کلا هر کی که مخالفش بود رو می خواست از سر راه برداره ، البته یقینا میشد بهتر نشون بدن
به نظرم در کتاب هم یقینا مدکویین میشه
مرگ سرسی هم به نظرم مناسب بود ، هر چی میشد ایرادو یه عده میگرفتن ، اتفاقا من خیلی خوشم اومد که مرگ سرسی رو به اریا ندادن ، ولی ... قضیه ولانکار کتاب هم ماست مالی و محو شد مثل ازوراهای
قضیه مرگ یورون ، حمله اژدها به ایرون فلیت ، انهدام گلدن کمپانی و اسب سفید اریا هم نقاط تاریک این قسمت بودند که شاهکار نویسنده های احمق بود

lady snow
05-13-2019, 10:33 PM
http://picoup.ir/images/60223110789353551369.png (http://picoup.ir/)

manowar
05-13-2019, 11:20 PM
راستی بازیگر نقش دنریس گفته بود که تو قسمت پنجم نبرد بسیار بزرگتری از نبرد شب طولانی خواهید دید!ولی اینطور نشد

тнor
05-14-2019, 01:28 AM
صرفا به خاطر کلگن بول و جلوه های ویژه 7 دادم البته نه اینکه امتیاز های که ما میدیم به عنوان پاداش عوامل استفاده میشه:Smiley36: ولی تا به حال کمتر از 10 یادم نیست داده باشم این فصل که مطمعنم همیشه 10 بوده
اصلا نحسی این قسمت من و گرفته بود از صب ساعت هشت اینترنتم به فنا رفته بود بعد دیدین این قسمت اومدم نظر بدم که انقد قطع و وصل شد که مودم و از برق کشیدم بیرون
به نظر من چناب .واریس چون میدونست وقت زیادی نداره نقشه اصلی شو پیاده کرده بود قبل سوختن حتی به اون دختره هم که گفت هرچی ریسک بزرگتر باشه پاداش هم بزرگتره، من که شک دارم یا این دختره یه چیزی ریخت توی غذای دنی که کلا دیوانه تر بشه یا هم که ممکنه قسمت بعد سر و کله اش پیدا بشه و بخواد نقشه واریس رو اجرا کنه و دنی رو بکشه حالا ممکنه موفق نشه ولی مطمعنم که واریس در ضمین کشتن دنریس اصل نقشه اش پیاده شد و مطمعنا بقیه رو از جان مطلع کرد درسته این اوخر کلا سطح شو پایین اورده بودن ولی خب اب زیر کاهی بودنش هنوز سر جا بود
اریا هم که خیلی الکی منصرف شد اصلا نمیفهمم که چرا باید همچین شخصیتی به همین راحتی منصرف بشه ادمی منصرف میشه که دو دل باشه ادم دو دل هم توی یه قلعه ای تحت حمله با اتیش اژدها پا نمیزاره مثل اینکه هدف شون این بود که با اریا بلای که سر شهر اومد رو نشون بدن خلاصه یکی لازم داشتن اون وسط بین مردم بالا پایین بپره حالا شاید قسمت بعد برای این بالا پایین شدنش اسم دنی رو بزاره توی لیستش
راجب دنی هم حرف نمیزنم چون واقعا شخصیت مورد علاقه ام بود و الکی الکی سوزوندنش بابا میخواین بکشینش سرسی رو تسلیم کنید دنی روی تخت اهنینی بشینه بعد یکی وایلد فایر رو رون کنه کلا بره رو هوا از اتیش جون سالم ببره زیر اوار له میشه خلاصه ادم میگه خوب جلو اومد ولی سرسی زرنگ تر بود
سرسی رو هم که از ادم بده داستان به کبوتر عاشق تبدیل کردن
دعوای یورون و جیمی هم چرت بود حالا یورون میگفت ت رو میکشم که به سرسی برسم منطقی تر بود تا بگه میکشمت تا اسم توی داستان ها بیاد یا لحظه مرگش بگه ها ها جیمی لنیستر رو من کشتم یعنی واقعا پوف اندر پوف
کرم خاکستری هم که جان رو در حین ترغیب ملت به حمله نکردن دید حتما قراره قسمت بعد جان رو محاکه کنن دیگه با این اوصاف
گفته بودن جنگ یک طرفه ولی یعنی اون همه اسکورپین که مثلا بگیم سی تا توی هر شات سه چهار تا بیشتر نابود نمیشدن تا دور میزد می اومد یعنی مسولینش انقد خاک تو سر بودن که حتی یه تیر درست حسابی سمتش شلیک نکردن حالا بگیم یورن افتاب صب نزاشت درست ببینه دیگه ادمای توی قلعه که مسیر شلیکش فرق میکرد
ارتش طلایی 20 هزار نفر ادم همه شون چطور توی لحظه ای که اون دیوار خراب شد چطوری مردن اقا نکنه اینا هم مثل چیتاری های اونجرز 2012 از راه دور کنترل میشدن چون کنترل اصلی ترکید همه شون با هم از کار افتادن؟؟
اها تا بادم نرفته چرت ترین مرگ که در عین حال خیلی هم باهاش حال کردم مرگ کایبورن بود انگار خربزه بود یارو :))

lady snow
05-14-2019, 01:33 AM
1- آیا قوس شخصیتی دنریس تو این اپیزود شمارو راضی کرد؟ تونستین مدکوئین شدنش رو بپذیرید؟
2- اپیزود قبلی ریگال با سه تیر دقیق کشته شد. ولی امروز با اون همه کشتی و اسکوربین هیچ اتفاقی برای دروگون نیفتاد. آیا این تناقض شمارو آزار داد؟
3- آیا از نحوه مردن سرسی راضی هستید؟ در آغوش جیمی یا همون عشق
4- آیا زنده موندن آریا و اسب منطقی بود وقتی همه اطرافش پودر شده بودند؟
5- آیا در این اپیزود زکاوت واریس به چالش کشیده شد؟ اینکه مستقیم افکارش رو هم به تیریون گفت هم به جان
6- فلسفه وجودی ارتش گلدن کمپانی چه بود؟ نابودی یکجای بیست هزار نفر (اگه اشتباه نکنم)
7- نبرد برادرها همونی بود که میخواستید؟
8- و نبرد یورن و جیمی
9- از جلوه های ویژه این اپیزود راضی هستید؟

ESajad
05-14-2019, 01:40 AM
همیشه فکر میکردم لذت دیدن سریال گیم اوف ترونز از دیدن باقی سریال های دیگه لذت بخش تره
هیچ سریالی به پاش نمیرسه ولی وقتی این قسمت رو دیدم حس کردم
لذت دیدن سریال لاست و فرندز تکرار نشدنیه تا زمانی که سریال گیمز اوف ترونز رو دیدم
بزرگی،هیجان کشنده،داستان گویی مسخ کننده ای که از در این سریال دیدیم
استاندارهایسریال سازی جدیدی که گیمز اوف ترونز ساخته باعث شده
به کمتر از این استاندارد ها راضی نشیم و به بالاتر فکر کنیم اگر در این حد نباشه تو ذوق مون می خوره
دوفصل اخر هیچ شباهتی به سریال گیمز اوف ترونز نداشت و پوست اندازی مبتدیانه ای رو به نمایش گذاشتند
ریتم عجولانه و تندی که به سراشیبی سقوط منتهی می شد با دست فرمون نویسندگان این سریال سریع تر طی شد
دنیای تلویزیونی گیم اوف ترونز رو باید به دو بخش جدا کرد اول فصل اول و تا ششم و بخش دوم فصل هفتم تا هشتم تقسیم میشه
فصل های متفاوتی رو دیدیم که هیچ شباهتی به هم نداشتند دو فصل اخر سریال کپی بی کیفیتی و بزرگ شده ای از فصل های قبلی رو نشون میده
که به هیچ وجه به فضای ارجینال و خاص سریال گیم زاوف ترونز شباهت نداره همه چیز به سادگی از بین میره
قبلا گفتم خیانتی که اچ بی او و سازندگان سریال مخصوصا بیناف و وایز در حق طرفدارت سریال انجام دادن نابخشودنیه
فقط امیدورام پایین سریال جوری نباشه که بزرگی سریال رو به تاراج ببره
اگر این سریال به خوبی و معقولانه به انتها نرسه نمیشه به موفقیت اسپین اوف های سریال امیدورا بود
البته با همین فصل درب و داغون هم سریال های کمی هستند که می تونند در حد گیمز اوف ترونز باشند

bayani
05-14-2019, 01:43 AM
کاملا لذت بردم.واقعا فراتر از یه اپیزود سریالی بود.:Smiley35:
من نمیدونم چرا هنوز توی تیر نخوردن اژدها و هندی بودن سکانس اخر سرسی و بولد کردن اریا موندن.بابا بیخیال.
ما هم میدونیم باگ های داستانی داشت این فصل ولی این اپیزود واقعا بی نظیر بود توی این مدیوم.تامام:Smiley36:

ali_n540
05-14-2019, 03:54 AM
کاملا لذت بردم.واقعا فراتر از یه اپیزود سریالی بود.:Smiley35:
من نمیدونم چرا هنوز توی تیر نخوردن اژدها و هندی بودن سکانس اخر سرسی و بولد کردن اریا موندن.بابا بیخیال.
ما هم میدونیم باگ های داستانی داشت این فصل ولی این اپیزود واقعا بی نظیر بود توی این مدیوم.تامام:Smiley36:

از لحاظ سینمایی و جلوه های ویژه بله حق با شماست و با بهترین های سینما می توان مقایسه کرد و کارگردانی عالی داشت ولی از لحاظ داستان یا گات بودن بیشک در مقابل ضعیفترین اپیزودشم حرفی برای گفتن نداشت و اینم بر می گرده به شروع فصل 7 و بد نوشتن داستان به طور مثال خراب شدن دیوار با شیپور جادویی که تو انتهای فصل 2 سم پیدا کرد خیلی منظقی تر بود تا اینکه حرکت احمقانه سفر به آنسوی دیوار و تقدیم یک اژدها به شاه شب( یا حتی عبور توسط بنجن استارک که لمس شده بود). این مشکلات از فصل 7 رفته رفته و اپیزود به اپیزود روی هم تلنبار شد و از لحاظ داستانی به بن بست رسید این قسمت اگر در فصل 7 و قبلش تکمیل فرایند مد کوئیین شدن دنریس یا به شکل دیگری ساخته می شد جزو تاپ ترین قسمت های سریال می شد نه اینکه در انتهای سریال. امتیاز imdb برای این 2 قسمت گواه همه چیز هست به طوری که قسمت 4 فصل 7 از این قسمت از لحاط سینمایی و کارگردانی ضعیفتر بود ولی چون هنوز اپیزود آنسوی دیوار پخش نشده بود و یک فصل هم به انتهای سریال مونده بود امتیاز 9.8 را می گیره ولی این قسمت با توجه به برتری های گفته شده امتیاز 7.1 که به نظرم تو جند روز آینده زیر 6.5 یا حتی چه بسا زیر 6 هم سقوط کنه.

KimiaM
05-14-2019, 04:01 AM
من همین الان این قسمت رو تموم کردم و در تمام مدت از خودم فقط می پرسیدم : حالا که چی ؟؟؟!!!!

فقط از موسیقی متن لذت بردم و دهان باز مانده تیریون .
نمیدونم چرا طی دیدن سریال گریه نکردم امشب اما نظرات دوستان و توصیفات و قلم زیباشون منو حتی به گریه برای جدایی تیریون و جیمی و حتی مرگ سرسی رسوند .
ببینیم دوشنبه بعدی چی میشه و والسلام . پرونده ۴ سال برای من بسته میشه .

The Vaiper
05-14-2019, 04:29 AM
اینقدر حالم گرفته شد از این اپیزود

تا حالا سر هیچ اپیزودی اینقدر حالم گرفته نشده بود

یعنی از این بدتر می شد ساخت؟ واقعا سواله برای من

KING STANNIS
05-14-2019, 05:17 AM
7 دادم ولی زیادیه بنظرم ر...دن رفت.

r-stark
05-14-2019, 06:03 AM
:

این موارد واقعا درسته در مورد شخصیت دنریس و بهشون خوب اشاره کردی :Smiley88:.

فصل های اول تا چهارم برخی از شخصیت ها مثل برن و دنریس و ... رویا و ویژن هایی میدیدن که خیلی جالب بود که نوید دهنده آینده این شخصیت هاست جایی که الان داستان به تصویر کشیده شده ولی ظاهرا این رویا ها که خیلی هاشون هم به واقعیت تبدیل شدن مثل سیزن ۴ اپیزود ۲ برن یکی از درختان ویروود شمال رو لمس می‌کنه و وارد رویایی میشه سایه‌ای از دراگون‌ها که بر فراز سرزمین پادشاهی پرواز می‌کنند میبینه که توی اپیزود 5 فصل هشتم دیدیم ! در فصل دو اپیزود 10، دنریس وارد یک توهم سمبلیک شد توی این رویا به سمت تخت پادشاهی میره و زمانی که به لمس تخت نزدیک شده بود دستش را پس کشید و به سمت خال دراگو و پسرش رفت .

سوالی که پیش میاد اینه که کارگردان محترم و نویسنده ها یه زحمتی میکشیدن از همین موارد استفاده میکردن نه رویا به آینده اما به صورت فلش بک به گذشته دنریس ( زمانی که ناقوس ها به صدا دراومدن و داشت گذشته رو مرور میکرد کافی بود 10 الی 15 ثانیه به صورت تصویری نمایش داده بشه ) که چه اتفاقاتی واسش رخ داده طی این 8 فصل چون سریال طی 9 سال تولید شده خیلی ها فصل های قبل رو به صورت کلی یادشون هست نه جزییات رو ، و ذهنیت بیشتر افراد حول آزادی برده ها و کارهای خوبی که دنریس کرده بود در صورتی که اتفاقات ناخوشایندی واسش پیش اومده طی این ماجراجویی که داشته که بالا دوستمون اشاره کرد .( پاسخ دنریس به دشمناش همیشه مرگ بوده )

نمیشه گفت عوامل از عمد این اپیزود رو به این صورت دراوردن ولی رعایت نکردن یکسری مسائل که اونم بخاطر نبود کتاب و جزییات دقیقی که کتاب داشت ،فرستادن نگهبان ها توسط تیریون و آزاد کردن جیمی خیلی کلیشه بود یا مبارزه با یورون و دو بار فروکردن خنجر به پهلوی جیمی ...! ( کلیت ماجرا همینه که اریا قاتل نایت کینگ و ... باشه دنریس هم مد کویین بشه ولی شاید به تصویر کشیدن بی عیب تر این وقایع مستلزم کتاب بود که اونم اماده نبود)

امیدوارم جان "والار مورگولیس" نشه و اپیزود آخر ورق رو برگرده سریالی که طی 9 سال گذشته جز بهترین ها بود و خط های داستانی متنوع و زیبایی داشت از رشد دراگون ها و بیرون اومدنشون از تخم گرفته تا نایت کینگ و حس وحشت و تعلیقش ایراد این اپیزود از دیدگاه من دیوانه شدن دنریس خوب کار نشده بود شاید از نظر نویسنده ها نقطه اوج ناامیدی دنریس رو جان قرار دادن ( به خیال خودشون مخاطب میتونه 100 درصد اماده این تغییر دنریس بشه ) بعضی ها اعتقاد دارن که چرا جان رازش رو نگه نداشت کسی که توی وینترفل بزرگ شده و ازدواج با عمه خودش کار درستی نیست بنده خدا چکار میکرد هیچی نمیگفت و...، از اپیزود اول سریال بار حرمزاده بودن روی دوشش بود چه زمانی باید این بار رو از دوش خودش برمیداشت تا اخر عمر ؟

نسخه MEMENTO تهیه کنندگان سریال وقایع سریال رو تشریح میکنن ... دلایلشون منطقی هست تا حدودی ولی شاید باید دو بار اپیزود رو دید که بشه بهش پی برد ولی مخاطب انتظار داره اینقدر خوب عمل کنن که با یکبار دیدن مفاهیم مورد نظر نویسنده و کارگردان رو متوجه بشن .

شورانر سریال : جان اسنو کسیه که اون عاشقش شده و تا به اینجا چیزی که ، می‌دونه اینه که جان با گفتن حقیقت درمورد هویت ، واقعیش به افرادش بهش خیانت کرده و اینکه در این برهه‌ی زمانی نمی‌تونه عشق و علاقه‌ی اونو پاسخگو باشه .

دنریس : خیلی‌خب پس بذار ترس باشه

شورانر سریال : من فکر می‌کنم وقتی که می‌گه «بذار ترس باشه» داره خودش رو تسلیم این حقیقت می‌کنه که شاید مجبور باشه اوضاع رو از طریق شرایط ناخوشایندی پیش ببره و شاید مجبور باشه اوضاع رو
طوری پیش ببره که برای خیلی آدم‌ها فوق‌العاده وحشتناکه

دنریس : بخشندگی، قدرت ماست،بخشش ما برای نسل‌های آینده دیگه هرگز نباید اسیرِ یک مستبد دیگه باشه

شورانر سریال : اون خشونت رو انتخاب کرد وقتی یه تارگرین خشونت رو انتخاب می‌کنه واقعاً چیز ترسناکیه ، حتی وقتی که به فصل اول نگاه می‌کنین وقتی که کال دروگو به ویسریس ،تاج طلایی می‌دهو همین‌طور واکنش دنی وقتی...که داره می‌بینه سر برادرش ذوب می‌شه

دنریس : اون اژدها نبود ( خطاب به برادرش )

شورانر سریال : و می‌دونین، اون... برادر خیلی وحشتناکی بود بنابراین فکر نمی‌کنم کسی...موقع مرگ ویسریس گریه کرده باشه، ولی در مورد اینکه دنی چطور به مرگ دشمنانش پاسخ می‌ده واقعاً آدم خشکش می‌زنه،و اگه شرایط متفاوت بود فکر نمی‌کنم که این روی دنی هیچ‌وقت پدیدار می‌شد ،اگه سرسی بهش خیانت نکرده بود ، اگه سرسی میساندی رو نمی‌کُشت اگه جان حقیقت رو بهش نگفته بود یعنی اگه تمام این چیزها ،یه جور دیگه‌ای اتفاق می‌افتاد اون‌وقت فکر نمی‌کنم که ما این روی دنریس تارگرین رو می‌دیدیم من فکر نمی‌کنم از پیش تصمیم گرفته بود که می‌خواد... کاری که انجام داد رو بکنه ،و بعد قلعه‌ی سرخ رو می‌بینه ،که اونجا برای دنی خونه‌ایه که خونواده‌ش وقتی سیصد سال پیش به این کشور اومدن، اونو ساختن ،در اون لحظه‌ست که ،وقتی روی دیوارهای پایتخت نشسته و داره نشانه‌های تمامِ ، اون چیزایی که ازش گرفته رو نگاه می‌کنه ...اون‌وقته که تصمیم می‌گیره این جریان رو شخصی کنه

hamed224
05-14-2019, 09:41 AM
این قسمت بیشتر ازین که یک اپیزود سریالی باشه جنبه فیلم سینمایی داشت خیلی صحنه ها و موسیقی کیف میداد

به غیر از ضعف خط داستانی در باور پذیرتر کردن مدکوئین مابقی عالی بود ، مخصوص نحوه کشته شدن سرسی و جیمی

anzalichi
05-14-2019, 09:58 AM
بالاخره بعد 2 سال یه GoT دیدیم. درسته بیشتر سرگرم دیوانه بازی های دنریس بودیم ولی کیفیت بسیار بهتری در مقایسه با قبلی ها داشت. نکته مثبتی که تقریبا تو هیچکدوم از اپیزودهای قبل دیده نمیشد کارگردانی منطقی اپیزود بود. هر اتفاقی میوفتاذ قبلش یه بک گراند یا متریال واسه وقوعش به تصویر کشیده میشد. سکانس رسیدن جیمی از کمپ دنریس به ردکیپ نمونه خوبش. من قبل فصل خودمو اماده کرده بودم که هر اپیزودی از لحاظ کارگردانی به این قسمت شبیه باشه ولی خب خیال باطل بود. 5 میلیون دلار بالا و پایین شدن بودجه نشون میده چقدر کیفیت سریال میتونه بالا پایین بشه. HBO با وجود اینکه یکی از ثروتمندترین رسانه هاست ولی نمیدونم چرا این فصل خساست به خرج داده. شما شات های مربوط به آرایش نظامی لنیستر ها و موسیقی متن رو با هم ترکیب کن ببین چقدر آروم و منطقی داره از climax داستانی بالا میره. حرکات دوربین؛ جلوه های ویژه؛ موسیقی متن و .... همگی عالی بودن. فقط قضیه داستان باقی میمونه که همونطور که در اپیزود قبل گفتم هرچقدر هم قسمت های 5 و 6 عالی باشن؛ گندی که سازندگان به خصوص دیوید ناتر به سریال زده رو نمیتونن جبران کنن.

نمره من : 8

http://s9.picofile.com/file/8360398992/E3129CD3_9A07_4656_B73F_588F34ABAF50.jpeg

تبدیل به بدترین اپیزود تاریخ سریال GoT شد چیزی که دیدیم :))

m3hrdad
05-14-2019, 10:44 AM
بعضی دوستان از عمد 1 میدن اخه گذشته از خط داستانی بخاطر کیفیت و زحمتاشونم که شده لاقل 6 یا 7 بدید������

اگه اینجوریه که به فیلمای avengers باید از 10، 20 داد!
من شخصا غیر از اپیزود 3 که فقط و فقط تو کف نایت کینگ بودم ببینم کیه چیه آخرش چی میشه(!) بقیه قسمتا رو همه مثل واکینگ دد جلو میزدم.
بقول یکی از دوستان اگه میشد صفرم میدادم. درام و حتی صحنه های نودیتی این فصل از خیلی از سریالای تینیجری شبکه های کابلیه معمولی مثل abc, nbc,... ضعیفتر بود به نظرم. به نظرم hbo نه تنها برای این فصل خرج نکرد بلکه هزینه فصلای پیش رو هم درآورد چون میدونست با مزخرفترین داستان هم باز همه تا قسمت آخر این سریالو همه نگاه میکنن، کما که کردن...
کاش میشد این فصلو بدن مسعود فراستی نقدش کنه یکم بخندیم واقعا:Smiley35::Smiley14::Smiley14:

anzalichi
05-14-2019, 12:13 PM
ولی اینکه تیریون تا اپیزود اخر زنده مونده من راضی ام. یک تنه با یک بازی بی نظیر تو سکانس چادر افتضاح اپیزودهای قبلی رو قابل تحمل تر کرد.

سوال من اینه که با توجه به اتفاقات اپیزود 5 اصن iron throne ای باقی که کسی بخواد روش بشینه؟

kingnessi
05-14-2019, 01:41 PM
توی دو سه فصل اخیر Game of Thrones به قاعده قدیم عمل نمیکنه ولی به این معنی نیست که کیفیتش رو از دست داده.

من به عنوان یکی از طرفدارای سریال ، عاشق درام آروم و غیرمنتظره سریال توی فصل های اول بودم ولی توی دو سه فصل آخر سریال این رویه رو رها کرده ... مثال میزنم حرکت سپاه شمال و آنسالیدها و دوتراکی ها از شمال به جنوب با رویه گذشته سریال باید دو فصل طول میکشید ... مثلا یکی از بخش هایی که من عاشقش میشدم همراهی آریا و سندور بود (که همون سکانس کوتاهشون بهترین سکانس این قسمت بود) و احتمالا برخوردشون با شخصیتهای مختلف ... آریای بعد از نایت کینگ میتونست خیلی درام جذابی داشته باشه اما در عوض سریال روندش رو تغییر داده و سرعت رو برده بالا

به هر حال جلو بردن داستان با این سرعت باعث بروز حفره های داستانی و گاف های عجیبی شد که از گات بعید بود ولی باید قبول کنیم کار تولید سخته ...نگه داشتن این تعداد بازیگر که هر کدومشون سوپراستاری شدن واسه خودش سخته وگرنه به نظر من جنگ شمال حداقل دو فصل و جنگ نهایی هم دو فصل دیگه رو طلب میکرد که توی یک فصل جمعش کردن

شبکه های دیگه با درامهای مسخره و داستانهای پوسیده که هر فصل داره از اول تکرار میشه دارن سود خوبی توی بازار میکنن در حالی که هزینه بالای ساختن گات مطمئنا برای HBO دردسر زیادی ایجاد میکنه

در مورد این قسمت ، کیفیت فنی چشمگیر و عالی بود ؛ هنوزم معتقدم انتخابهای کارگردان توی اپیزود سوم از بیخ و بُن غلط بود ولی اینجا بالاخره کیفیت رو حس کردم. در مورد قوس شخصیتی کاراکترها به نظر من منطق سریال از دست نرفته مثلا درمورد دنریس مشخصه که باید دیوونگی میکرد با توجه به اینکه تقریبا غیر از آنسالیدها و دوتراکی ها همه بهش خیانت کردن و دوستش نداشتن ... مشکل اینجاست وقت کافی برای جا افتادن این مسئله صرف نشده و همون مشکل سرعت دادن به داستان اینجا هم هست.

بردن دوربین بین مردم در زمان وقوع جنگ ، حرکت تازه و نابی بود ... اینکه از سربازها جدا بشیم و بلایی که سر مردم عادی میاد رو ببینیم ؛ ای کاش این عجله وجود نداشت و همین حمله و اتفاقات این قسمت رو میتونستیم توی دو سه اپیزود یک و نیم ساعته ببینیم. تصور کنید چه شاهکاری از کار درمیومد.

شاید حذف شخصیتها به این صورت برای خیلی ها ناامید کننده باشه و دلیلش هم اینه که همش این فصول آخر رو با شروع سریال مقایسه میکنیم ، باید قبول کرد که لحن سریال عوض شده و سیاست کار تغییر کرده.
من که این قسمت رو دوست داشتم و به نظرم خیلی خوب بود.
پ ن: چشم ما به مانیتور خشک شد و باز هم نیومد ، شاید این دوشنبه بیاید :Smiley95:

тнor
05-14-2019, 01:53 PM
ولی اینکه تیریون تا اپیزود اخر زنده مونده من راضی ام. یک تنه با یک بازی بی نظیر تو سکانس چادر افتضاح اپیزودهای قبلی رو قابل تحمل تر کرد.

سوال من اینه که با توجه به اتفاقات اپیزود 5 اصن iron throne ای باقی که کسی بخواد روش بشینه؟
اکه اشتباه نکنم اون قسمت از رد کیپ رو داغون نکرد احتمالا هنوز سر پاست
ولی خب فکر کنم دنریس به هدف اصلیش رسید که نابود کردن چرخ بود البته توی این جریان کلی ادم جز خاله کرد ولی فکر نکنم دیگه وستروس اون وستروس قبلی بشه احتمال میدم هرکدوم شون اخر این داستان واسه خودشون یه پادشاهی مستقل بشن
بران هم که از قبل پادشاهیش (پادشاه گل ها) معلوم کردن براش:Smiley14:

Majjid
05-14-2019, 03:01 PM
سلام
به نظر من توی قدرت آتیش اژدها خیلی اغراق شده بود مثلا لرد واریس رو از فاصله نزدیک فقط آتیش زد اما به برج ها و ساختمون ها که میزد از پایه پودر میشد :دی
سرسی هم به هیچ وجه لیاقت مرگ مشابه با جیمی رو نداشت.

No1
05-14-2019, 06:00 PM
شبکه های دیگه با درامهای مسخره و داستانهای پوسیده که هر فصل داره از اول تکرار میشه دارن سود خوبی توی بازار میکنن در حالی که هزینه بالای ساختن گات مطمئنا برای HBO دردسر زیادی ایجاد میکنه
هزینه ساخت برای HBO مشکلی نیست چون از اونور سود بسیار هنگفتی میکنه، طبق سایت های خبری HBO بین سال 2015 تا 2018 6 بیلیون دلار سود کرده، این فصل که فینالی هست و طبیعتا بیننده هاش هم بیشتر. ماهی 15 دلار سبسکریپشن HBO عه!
خود HBO هم اعلام کرده بود که سریع تموم شدن بخاطر فشار ما نبوده حتی به D&D هم گفتن هرچقدر که لازم هست ادامه بدید سریال رو چون مانی میکر بزرگ HBO عه! ولی این سریع تموم شدن رو خود D&D خواستن و HBO نقشی نداشته!
-
حتی خود بازیگرا هم از این فصل خیلی ناراضی بودن، پیشنهاد میکنم این ویدیو رو ببینید 3 دقیقست:

https://www.youtube.com/watch?v=EA7UQOYskas

تازه اینا کلی فشار روشون هست که هرجا میرن هایپ درست کنن و ... وقتی بازم اینجوری گاهی اوقات رفتار میکنن ببینید که بجز D&D هیچکس از این فصل و این افتضاحشون راضی نبوده!
-
منبع:
https://learn.stashinvest.com/game-thrones-season-finale

maani
05-14-2019, 06:25 PM
http://s9.picofile.com/file/8360432792/photo_2019_05_14_17_05_49.jpg

گات شروع فوق العاده ای داشت،از وقایع کینگز لندینگ بگیر تا دیوار و...
ولی تو همون سیزنهای ابتدایی هم وقتی داستان به سکانسهای دنریس و آزادکردن برده ها و میسا میسا گفتن ملت و اینا میرسید افت میکرد، یعنی از شدت مثبت بودن حال آدمو به هم میزد:Smiley15:

خب اینقدر زمان گذاشتن که یه کاراکتر مثبت بشه حداقل یه فصل نباید میزاشتن واسه دلایل دیوونه کردنش؟

بنظرم سریال زد زیر منطق قصه گویی خودش ،اینکه بعد از 8 سیزن یه کاراکتر اصلی یهویی 180 درجه تغییر کنه بدون اینکه سیر تحول شخصیتش نشون داده بشه واقعا درک پذیر نیست
این چرخش ناگهانی رو تو دو اپیزود نمیشد توضیح داد، حداقل یه فصل زمان میخواست که دیوونه شدنش باور پذیر بشه

در طول داستان جان رو دشمن اصلی نایت کینگ نشون میدن و سرنخ‌هایی گذاشته بودن مثل ماجرای هاردهوم و..بعد نایت کینگ بدون هیچ پیش زمینه خاصی به دست آریا کشته میشه!
کشتن این شخصیت پیچیده یکم ظرافت میخواست، خودشون نایت کینگ رو اینقدر قوی نشون داده بودن که بیننده انتظار نداشت اینقدر راحت شکست بخوره

جیمی لنیستر جوری شخصیت پردازی شد که انگار داره به سمت رستگاری میره و به نظر راهشو از سرسی جدا کرده بود و با تنفر ازش دور شده بود ، در کنار دشمنان سرسی با مرده ها جنگید
بعد از خوابیدن با برین با یه پیچش مسخره برمیگرده پیش سرسی!:Smiley14:

مشکل داستان اینه که از چارچوبهایی که خودش براش تعیین کرده خارج شد، این تغییر سرنوشت کاراکترها رو مخاطب باور نمیکنه، اینکه خط داستانیای مهمو عوض کنی یه چیز مسخره و عجیب رو جایگزین کنی وهیچ زمینه‌ چینی‌ ای براش انجام ندادی این کار داستان رو خراب میکنه ...d&d به هر قیمتی فقط میخواستن مخاطب رو سورپرایز کنن واسشون مهم نبود داستان منطق داره یا نداره

ali_n540
05-14-2019, 06:33 PM
هزینه ساخت برای HBO مشکلی نیست چون از اونور سود بسیار هنگفتی میکنه، طبق سایت های خبری HBO بین سال 2015 تا 2018 6 بیلیون دلار سود کرده، این فصل که فینالی هست و طبیعتا بیننده هاش هم بیشتر. ماهی 15 دلار سبسکریپشن HBO عه!
خود HBO هم اعلام کرده بود که سریع تموم شدن بخاطر فشار ما نبوده حتی به D&D هم گفتن هرچقدر که لازم هست ادامه بدید سریال رو چون مانی میکر بزرگ HBO عه! ولی این سریع تموم شدن رو خود D&D خواستن و HBO نقشی نداشته!
-
حتی خود بازیگرا هم از این فصل خیلی ناراضی بودن، پیشنهاد میکنم این ویدیو رو ببینید 3 دقیقست:

https://www.youtube.com/watch?v=EA7UQOYskas

تازه اینا کلی فشار روشون هست که هرجا میرن هایپ درست کنن و ... وقتی بازم اینجوری گاهی اوقات رفتار میکنن ببینید که بجز D&D هیچکس از این فصل و این افتضاحشون راضی نبوده!
البته 6 بیلیون یکیم زیاد اغراق آمیزه ولی سود فصل 7 در حدود 500 میلیون بوده که با توجه به اینم اختصاص تنها 90 میلیون برای این فصل خیلی کم بوده.
با توجه به درآمدی که شبکه داره در صورتی که بودجه را 2 یا 3 برابر می کرد و از قسمتها نمی کاست و یک الی 2 فصل دیگر می ساخت مطمعنا هم سود بیشتری می کرد و هم سریال به فنا نمی رفت البته نبود کتاب بهانه هست چون فصل 6 بر اساس کتاب ساخته نشد چون هنوز کتاب بادهای زمستان وجود خارجی نداشت ولی بالاترین امتیازها را داره و پایان بندی بسیار خوبی داشت. نکته آخر اگر داستانو تو فصلهای اولیه خصوصا 4 از کتاب منحرف نمی کردند شاید سریال به این مسیر نمی افتاد.(بطور مثال حذف بانوی سنگدل، وجود شیپور جادویی که در قسمت آخر فصل 2 هم نشان داده شد و علت اصلی کشته شدن تایون به دست تریون که منطق کتاب بسیار قویتره)

eminemkamy
05-14-2019, 07:46 PM
خیلی حرفا زده شد توسط دوستان،واقعا بعد از همه این ماجرا ها باید قبول کرد سریال افت کرده اما بازهم با فاصله بهترین سریال تاریخ تا این لحظه هست و خواهد بود هیچ سریالی به این حد دنیا رو پای تلویزیون نمیکشونه.هر چند خوب شد داره تموم میشه

05-14-2019, 08:50 PM
اما بازهم با فاصله بهترین سریال تاریخ تا این لحظه هست و خواهد بود

خب این نظر شماست :Smiley35: من به شخصه تو تاپ 10م هم نیست از اول هم نبود :))

MixMkv
05-14-2019, 10:18 PM
خب این نظر شماست :Smiley35: من به شخصه تو تاپ 10م هم نیست از اول هم نبود :))

سلام. قربان امکانش هست تاپ 10 شما رو بدونم؟

afshinvatan
05-14-2019, 10:23 PM
اون 52 نفری که به این قسمت امتیاز 9 و 10 دادن با چشم هاشون سریال نگاه نمی کنند و نمی خوان قبول کنند سریالی که همه براش لحظه شماری می کردند شده اشغال :Smiley19:

codec_pack
05-14-2019, 10:37 PM
اون 52 نفری که به این قسمت امتیاز 9 و 10 دادن با چشم هاشون سریال نگاه نمی کنند و نمی خوان قبول کنند سریالی که همه براش لحظه شماری می کردند شده اشغال :Smiley19:

این اپیزود خیلی راحت میتونه همچین نمره هایی بگیره! ایراد از فصل و سریال هست! وگرنه این اپیزود از اکثر جنبه ها در حد شاهکار بود!

pro_translator
05-14-2019, 10:50 PM
تیریان داد وریس رو به جرم خیانت بکشن بعد خودش خیانت کرد :Smiley10:

دنریس به نظرم با این گندی که زد به همه دلیل خیلی خوبی داد تا ازش رو برگردونن... :Smiley7:

حتی همون شهری که از بین بردش...

Dayanamehdi
05-14-2019, 11:07 PM
منم top 10 خودمو دارم سریال هایی مثل oz و six feet under و wire شاید هیچ جلوه های ویژه خاصی نداشته باشن شاید داستانشون خیلی ساده تر از گات باشه شاید هزینه ساختشون خیلی پایینتر باشه ولی برای من بالاتر از گات هستن با وجود اینکه از قسمت یک گات با پخش دیدم و از تمام قسمت ها لذت بردم و میبرم من مثل دوستای دیگه خیلی توقع بالایی ندارم از سریال که بخوام تعصب بکشم و فقط دوست دارم از سریال لذت ببرم و خوشبختانه از تمام قسمت های گات لذت کافی بردم

mehdi bayern
05-14-2019, 11:10 PM
بازهم با فاصله بهترین سریال تاریخ تا این لحظه هست و خواهد بود هیچ سریالی به این حد دنیا رو پای تلویزیون نمیکشونه.
پس اونجرز هم بهترین فیلم تاریخه چون اینهمه آدم رو کشونده تو سینما
سریالی که 4 فصل خوب داره 3 فصل افتضاح بهترین سریال تاریخ نمیشه، شما سوپرانوس یا بریکینگ بد رو ببین افتشون نهایت در حد چند اپیزوده نه چند فصل

Daisy
05-14-2019, 11:43 PM
این فصل خوب نیست نزدیک به فصل های قبلی هم نیست
ولی باید ممنون باشیم ازشون بعد از تموم شدن این فصل دیگه نه نارحت می شیم نه افسرده که سریال دوست داشتنیمون تموم شد

Midnight Coffee
05-15-2019, 12:16 AM
اگر صبر میکردن و ادامه داستان رو بر اساس کتاب پیش میبردن سریال افت نمیکرد . من بیشتر از خود نویسنده ناراحتم به خاطر این کارشون :(
شنیدم نویسنده گفته کتابم اینقدر مطلب داره که تا 13 فصل میشه ازش ساخت

The Vaiper
05-15-2019, 01:20 AM
مثل اپیزود 3 و دیالوگ بین اریا استارک و میلساندار که لو دادن ؛ قضیه دزدیدن چهره وایت واکرها رو توسط اریا و یه جورایی همه منتظر اریا بودیم اون اخر و واقعا هم اومد و کارش رو کرد

این اپیزود هم از اولش با دیالوگ هایی که پخش کرد از کارکترهای قدیمی ؛ مد کوئین شدن دنریس رو برای من لو داد و واقعا منتظر همچین چیزی بودم

دیالوگ هایی که در ابتدای قسمت پنج و قبل از آغاز تیتراژ پخش شد

هر زمان یک تارگرین به دنیا میاد، خدایان سکه‌ای رو پرتاب می‌کنن – از سرسی لنیستر (قسمت هفتم، فصل دوم)
پادشاه دیوانه عدالتی رو به دشمنانش داد که فکر می‌کرد لایقش هستن – باریستان سلمی (قسمت دوم، فصل پنجم)
فرزندان مثل پدرانشان نیستند – از تیریون لنیستر (قسمت سوم، فصل هفتم)
یک اژدها باش – از اولنا تایرل (قسمت دوم، فصل هفتم)
تو قلب مهربان و بخشنده‌ای داری – از جورا مورمونت (قسمت پنجم، فصل دوم)
یک تارگرینِ تنها در دنیا، چیز خیلی بدیه– از ایمون تارگرین (قسمت پنجم، اپیزود پنجم)
تو که نمی‌خوای اژدها رو بیدار کنی، مگه نه؟ – از ویسریس تارگرین (قسمت اول، فصل اول)

afshinvatan
05-15-2019, 03:42 AM
این اپیزود خیلی راحت میتونه همچین نمره هایی بگیره! ایراد از فصل و سریال هست! وگرنه این اپیزود از اکثر جنبه ها در حد شاهکار بود! شاید از نظر کارگردانی و جلوه های ویژه ولی داستان داغون بود دفعه قبل با اسپایدرها راحت یه اژدهاش کشتند الان یه ناوگان اتیش زد بدون اینکه یه تیر هم بهش بخوره مشکل من با اتفاقاتی که افتاد نیست با پیس و عجله ای که برای تموم کردن سریال پیش میره هست کاری رو که می خوان در 6 قسمت انجام بدند باید حداقل 10 قسمت میزاشتند تنها جنگ دو برادر ها در این قسمت جالب بود
دنریس با صدای زنگ تسلیم دیوونه شدددد:Smiley14: بدون هیچ توضیحی یا دعوای گریجوی و جیمی لنیستر این قسمت هم مثل قسمت سوم خیلی از طرفدارا گول جلوه های ویژه و کارگردانی خیلی خوب خوردند

مثل اپیزود 3 و دیالوگ بین اریا استارک و میلساندار که لو دادن ؛ قضیه دزدیدن چهره وایت واکرها رو توسط اریا و یه جورایی همه منتظر اریا بودیم اون اخر و واقعا هم اومد و کارش رو کرد

این اپیزود هم از اولش با دیالوگ هایی که پخش کرد از کارکترهای قدیمی ؛ مد کوئین شدن دنریس رو برای من لو داد و واقعا منتظر همچین چیزی بودم

دیالوگ هایی که در ابتدای قسمت پنج و قبل از آغاز تیتراژ پخش شد

������هر زمان یک تارگرین به دنیا میاد، خدایان سکه‌ای رو پرتاب می‌کنن – از سرسی لنیستر (قسمت هفتم، فصل دوم)
������پادشاه دیوانه عدالتی رو به دشمنانش داد که فکر می‌کرد لایقش هستن – باریستان سلمی (قسمت دوم، فصل پنجم)
������فرزندان مثل پدرانشان نیستند – از تیریون لنیستر (قسمت سوم، فصل هفتم)
������یک اژدها باش – از اولنا تایرل (قسمت دوم، فصل هفتم)
������تو قلب مهربان و بخشنده‌ای داری – از جورا مورمونت (قسمت پنجم، فصل دوم)
������یک تارگرینِ تنها در دنیا، چیز خیلی بدیه– از ایمون تارگرین (قسمت پنجم، اپیزود پنجم)
������تو که نمی‌خوای اژدها رو بیدار کنی، مگه نه؟ – از ویسریس تارگرین (قسمت اول، فصل اول) مشکل اینجاست ملکه ای که هیچوقت زن ها و بچه ها نمیکشته در عرض سه قسمت کلا کاراکتر خودش ترک میکنه بدون هیچ توضیحی اگه همین چهارتا نقل قول شما رو راضی میکنه عجیبه من اصلا پیس سریال دوست ندارم و سریال نابود کردند

anzalichi
05-15-2019, 08:44 AM
اگر صبر میکردن و ادامه داستان رو بر اساس کتاب پیش میبردن سریال افت نمیکرد . من بیشتر از خود نویسنده ناراحتم به خاطر این کارشون :(
شنیدم نویسنده گفته کتابم اینقدر مطلب داره که تا 13 فصل میشه ازش ساخت

شما فکر کن کتابی که هنوز استنیس توش زنده س چقدر با سریال متفاوته. بنظرم مارتین میدونسته اینا میان گند میزنن به سریال یه پایان آبکی بهشون داد و هایپشون کرد. وگرنه جزئیاتی که تو کتابه خیلی زیاده.

westhamunited
05-15-2019, 10:54 AM
تیمور لنگ با اون عظمت و بی رحمی، به شهرهایی که در برابرش مقاومت نمی کردن کاری نداشت و فرمان عفو می داد
اینجا دنریس سوار بر یک سوپردراگون، یک شهر که تسلیم شده را پودر میکنه!!!
تو که با یه دونه دراگون میتونی کل دشمنانت را نابود کنی، خب از اول منتظر چی بودی؟
یک سال و نیم، سازندگان سریال وعده یک فصل بزرگ با صحنه های مهیب را دادند اما در عمل چیزی که تحویل دادند یک فیلم هندی تمام عیار بود

westhamunited
05-15-2019, 11:44 AM
باورش خیلی سخته که Game of Thrones، با این حال و روز اسفبارش، اپیزودهایی چون عروسی خونین و نبرد حرامزادگان داشت.

05-15-2019, 12:01 PM
سلام. قربان امکانش هست تاپ 10 شما رو بدونم؟

سلام علکم

هاوس ام.دی
مدمن
برکینگ بد
دکستر
رکتیفای
لفت اورز
فرندز
ری داناوان
پیکی بلایندرز
استرنجر تینگز

حالا درسته اینجا جاش نبود ولی چون امر فرمودین بنده هم نوشتم. اینم تاکید کنم این تاپ تن منه و ممکنه خیلیا خوششون نیاد ولی اینا سریالاییه که من از تک تک اپیزودهاش لذت بردم :Smiley35: و در آینده هم ممکنه تغییر کنه :Smiley36:

مدیران در صورت نیاز و صلاحدید میتونن پست بنده رو پاک کنن :Smiley17:

ali_n540
05-15-2019, 12:35 PM
سلام علکم

هاوس ام.دی
مدمن
برکینگ بد
دکستر
رکتیفای
لفت اورز
فرندز
ری داناوان
پیکی بلایندرز
استرنجر تینگز

حالا درسته اینجا جاش نبود ولی چون امر فرمودین بنده هم نوشتم. اینم تاکید کنم این تاپ تن منه و ممکنه خیلیا خوششون نیاد ولی اینا سریالاییه که من از تک تک اپیزودهاش لذت بردم :Smiley35: و در آینده هم ممکنه تغییر کنه :Smiley36:

مدیران در صورت نیاز و صلاحدید میتونن پست بنده رو پاک کنن :Smiley17:
دکستر فصل آخرش به شدت ضعیف بود مثل همین گات منتها بقیه فصل هاش عالی بود خصوصا فصل 4 و بعد از اون فصل ماقبل آخرش. و به همین دلیل سریال دکستر به جای اینکه ماندگار بشه خیلی زود فراموش می شه.
لفت اورز فصل 2 بینهایت فوق العاده ای داشت با موزیک استثنایی ولی متاسفانه اجبار به اتمامش در فصل 3 مانع به کمال رسیدن سریال شد هر چند پایان بندی بی نقصی داشت ولی به شخصه از فصل 3 به جز قسمت آخرش لذت نبردم چون همه چیزو مثل همین گات سریع جلو بردند و همچنین با مرگ شخصیت ها با بمباران ابتدای این فصل و حذف این شخصیت ها به فصل 3 ضربه زد. ولی قبول دارم به خوبی سریالو تمام کردند و این تفاوت نویسنده های این سریال با گاته. برای اتفاقات قبل قسمت آخر حداقل 2 فصل نیاز بود. این سریال جزو 5 سریال برتر برای منه.

MaMaLoM
05-15-2019, 12:55 PM
آتیشش مثل لیزر میبُرید همه چیزو:d
اگه اینطوری بود چرا این همه لشکر کشی و یار جمع کنی... همون اول سوار میشد با سه تا اژدها میومد دیگه

shahramjj
05-15-2019, 07:13 PM
با سلام و احترام
اکثر نقد ها رو که خوندم دوستان نظر منفی داده بودن
واقعا تبریک می گم به نویسنده این داستان که مکانیسم قدرت و کارکردشو به بهترین شکل به تصویر کشیدن که وقتی دست دنریس این قدرت مطلق میشه چه کاری می کنه .همون کاری که مد کینگ(پدرش) نتونست بکنه و جیمی لنیستر با شکستن قسمش جلوشو گرفت.(واقعا سر جیمی یه شوالیه تموم عیار بود در این سریال)
تارگرین ها قومی خشن بودن که با وحشت به قدرت رسیدن و وقتی قدرت مطلق می کردن و هفت اقلیمو در دست داشتن شروع به ظلم می کردن (داستانهایی که واریس دیده بود)
(تک و توکی اندک مثل ریگار بودن اونم در زمان ولیعهدی عطوفتی نشان داده بودن که اندک بودهو در زمان قدرت نبوده ) و شروع شورش رابرت هم به خاطر همین بود کاری که دنریس تمومش کرد
داستان عای موسیقی عالی فیلمبرداری و کارگردانی هم که عالی من واقعا از 10نمره 10 بهشون میدم.خسته نباشید و خدا قوت

Mariz
05-15-2019, 07:37 PM
احتمالش هست واریس به اون دختربچهه که تو آشپزخونه کار میکرده یه چیزی داده تا دنی رو چیز خور کنه...یکی از بهترین قسمتا به لحاظ فنی بود اما خوب طبق معمول داستان باگ های زیادی داشت(که ازز فصل قبل شروع شده ) که دوستان اشاره کردن بهش از زنده شدن دوتراکیا تا کارنکردن سلاح های پاترویت یورن و رادارگریزی اف 35 دنی...موسیقی متنم طبق معمول فوقالعاده بود 7 از 10

Mariz
05-15-2019, 07:49 PM
https://media.khabaronline.ir/d/2019/05/14/4/5191109.jpg کنترل دراگون دست این بابا بوده:Smiley14:

ali_74
05-15-2019, 08:49 PM
https://media.khabaronline.ir/d/2019/05/14/4/5191109.jpg کنترل دراگون دست این بابا بوده:Smiley14:

میشه تایمش رو بگی

عبدالله
05-15-2019, 08:52 PM
احتمالش هست واریس به اون دختربچهه که تو آشپزخونه کار میکرده یه چیزی داده تا دنی رو چیز خور کنه...
میخواست سم بده که قبل دیوانه شدن بمیره. اما همونطور که دختره گفت، دنریس غذا نمیخوره و نقشه‌ی واریس نمیگیره.

Daisy
05-16-2019, 12:43 PM
با سلام و احترام
اکثر نقد ها رو که خوندم دوستان نظر منفی داده بودن
واقعا تبریک می گم به نویسنده این داستان که مکانیسم قدرت و کارکردشو به بهترین شکل به تصویر کشیدن که وقتی دست دنریس این قدرت مطلق میشه چه کاری می کنه .همون کاری که مد کینگ(پدرش) نتونست بکنه و جیمی لنیستر با شکستن قسمش جلوشو گرفت.(واقعا سر جیمی یه شوالیه تموم عیار بود در این سریال)
تارگرین ها قومی خشن بودن که با وحشت به قدرت رسیدن و وقتی قدرت مطلق می کردن و هفت اقلیمو در دست داشتن شروع به ظلم می کردن (داستانهایی که واریس دیده بود)
(تک و توکی اندک مثل ریگار بودن اونم در زمان ولیعهدی عطوفتی نشان داده بودن که اندک بودهو در زمان قدرت نبوده ) و شروع شورش رابرت هم به خاطر همین بود کاری که دنریس تمومش کرد
داستان عای موسیقی عالی فیلمبرداری و کارگردانی هم که عالی من واقعا از 10نمره 10 بهشون میدم.خسته نباشید و خدا قوت

شورش رابرت به خاطر حسادت بود نه به خاطر ظلم تارگرین ها
فیلم رو خوب نگاه نکردی

Mikado
05-16-2019, 12:52 PM
http://picoup.ir/images/96018802127756777721.jpg

جمعی از طرفداران سریال در حال جمع کردن امضا برای بازسازی فصل هشت هستند، آنها معتقدند David Benioff و Weiss نویسندگان قابلی برای نوشتن داستان این فصل نبوده اند و به علت اینکه کتاب را به عنوان منبع در اختیار نداشته اند، نتوانسته اند به خوبی از پس این فصل بر بیایند.

این طرفداران معتقدند این سریال لیاقت یک فصل پایانی بهتر را دارد.

Et Online (https://www.etonline.com/game-of-thrones-fan-petition-demands-hbo-to-remake-final-season-125339)
Change.org (https://www.change.org/p/hbo-remake-game-of-thrones-season-8-with-competent-writers)

ali_n540
05-16-2019, 01:11 PM
شورش رابرت به خاطر حسادت بود نه به خاطر ظلم تارگرین ها
فیلم رو خوب نگاه نکردی

اگه به قسمت آخر فصل 7 نگاه کنی برن به سم می گه که شورش رابرت به خاطر دزدیدن لیانا بوسیله ریگار بوده که برن وقتی می بینه عمه اش با ریگار ازدواج کرده می گه کل این ماجرا جعلی بوده است و رابرت حقی نسبت به تاج و تخت نداشته.

Daisy
05-16-2019, 01:28 PM
اگه به قسمت آخر فصل 7 نگاه کنی برن به سم می گه که شورش رابرت به خاطر دزدیدن لیانا بوسیله ریگار بوده که برن وقتی می بینه عمه اش با ریگار ازدواج کرده می گه کل این ماجرا جعلی بوده است و رابرت حقی نسبت به تاج و تخت نداشته.

منم همین رو گفتم که!

ali_n540
05-16-2019, 01:39 PM
منم همین رو گفتم که!
اره من فقط به سکانس مربوط به شورش رابرت در تکمیل صحبت شما اشاره کردم نحوه بیانم به خاطر جمله اول اشتباه بود و جوابم به کانت بالایی بود که به کامنت شما اشتباهی پاسخ داده شد شرمنده

misagh8900
05-16-2019, 07:35 PM
البته 6 بیلیون یکیم زیاد اغراق آمیزه ولی سود فصل 7 در حدود 500 میلیون بوده که با توجه به اینم اختصاص تنها 90 میلیون برای این فصل خیلی کم بوده.
با توجه به درآمدی که شبکه داره در صورتی که بودجه را 2 یا 3 برابر می کرد و از قسمتها نمی کاست و یک الی 2 فصل دیگر می ساخت مطمعنا هم سود بیشتری می کرد و هم سریال به فنا نمی رفت البته نبود کتاب بهانه هست چون فصل 6 بر اساس کتاب ساخته نشد چون هنوز کتاب بادهای زمستان وجود خارجی نداشت ولی بالاترین امتیازها را داره و پایان بندی بسیار خوبی داشت. نکته آخر اگر داستانو تو فصلهای اولیه خصوصا 4 از کتاب منحرف نمی کردند شاید سریال به این مسیر نمی افتاد.(بطور مثال حذف بانوی سنگدل، وجود شیپور جادویی که در قسمت آخر فصل 2 هم نشان داده شد و علت اصلی کشته شدن تایون به دست تریون که منطق کتاب بسیار قویتره)

میشه بگی این شیپور جادویی رو دقیقا کجا نشون میده؟؟ من خیلی وقت پیش فصل 2 رو نگاه کردم و جزئیات رو یادم نیست. قسمت آخر فصل 2 رو همینجوری سرسری یه نگاه کردم ولی چیزی ندیدم.

mahan birabt
05-16-2019, 08:58 PM
کماکان سریال عالی از لحاظ ساخت و کیفیت تصویربرداری و ..... نمره من هم کماکان ده ولی احساس خوبی بعد از دیدن این اپیزود نداشتم...نه واسه ضعف قصه و اینا واسه اقدام کالیسی ...واقعا یه شبه به منفور ترین شخصیت سریال واسه من تبدیل شد...واقعا دلیلی نداشت بعد از تسلیم شدن دشمنانش این گونه به کشتن مردم بی گناه روی بیاره.......البته این ضعف قصه نیست به هیچ عنوان بلکه اتفاقا جذابیت بالای کار رو نشون میده....دنریس یه مکله دیوانه تبدیل شد همونطور که پدرش بود و اتفاق های پیرامونش هم به او برای رسیدن به این راه ( دیوانگی ) کمکش کردند....صحنه کشتن دوست صمیمیش توسط سرسی لبریز شدن کاسه صبر ملکه اژدهایان بود...

در مورد وریس هم باید درک کرد که خیانت کرد و جواب خیانت هم سوزانده شدن هست..هرچند اقدامات وریس همگی قابل تامل و قابل درک بودند اما از نگاه دنریس او خائن بود و جواب خائن اتش اژدهاست.

چیزی که خیلی خوب جلب توجه میکرد نگاهای جان بود (تو صحنه اتش زدن وریس به خصوص ) جان در درونش دچار یک تنش شده...قطعا بعد از دیدن اقدامات دنریس دیگه اون اعتماد رو بهش نداره و شاید قسمت آخر نقطه تقابل این دو نفر باهم باشه...جان که کماکان بین طرفدارا محبوبه ( و هم تو وستروس ) و دنریس که دیگه نشون داد چه ظالمی هست..ظالم تر از سرسی ، ظالم تر از هرکسی که تا کنون در سریال دیده ایم ( جز شاه شب که اصلا بحثش جداست ) دنریس که به خوبی در طول قسمت این فصل نشون داده شد جز کرم خاکستری یاوری نداره ، (حتی تریون هم بعیده دیگر حامی او باشه ) به شدت شبیه به پادشاهانی زور گو و مستبد شده که تنها اسلحه آنان ترس مردم از آن هاست.پس بعید نیست در قسمت آخر دست به دیوانگی های بیشتر بزنه و حتی دستور قتل جان و تریون هم صادر کنه....یادمون نره صحبتهایی که سموئل با جان درمورد دنریس کرد

تو آخر هم بگم این همه انتقاد بیخود از سریال رو من اصلا متوجه نمیشم....از لحاظ بصری ، از لحاظ کیفی ، از لحاظ جلوه های ویژه ، فیلم برداری ، موسیقی و حتی داستان هنوز صد پله از بقیه سریال ها بالاتره....این که قصه اون جور که ما دوس داریم پیش نرفت جزو عیب های سریال نیست...هرچند این سریال هم بی نقص نیست ولی نگاه همراه با بغض و کینه رو کنار بگزارید و از قسمت آخر لذت ببرید

mehrab 63
05-17-2019, 12:37 AM
میشه بگی این شیپور جادویی رو دقیقا کجا نشون میده؟؟ من خیلی وقت پیش فصل 2 رو نگاه کردم و جزئیات رو یادم نیست. قسمت آخر فصل 2 رو همینجوری سرسری یه نگاه کردم ولی چیزی ندیدم.

اون قسمتی که بریک دانداریون با با جورا و باریستان سلمی تو کازینو بیلیش مشروب میخوردن و به تریون میخندیدن همونجا ند استارک و رابرت باراتیون دوتایی با کمک هم شیپور جادویی ملقب به شیپور دیوار یخ فروریز رو اوردن خدمت سانسا که بده به رمزی

ali_n540
05-17-2019, 12:54 AM
اون قسمتی که بریک دانداریون با با جورا و باریستان سلمی تو کازینو بیلیش مشروب میخوردن و به تریون میخندیدن همونجا ند استارک و رابرت باراتیون دوتایی با کمک هم شیپور جادویی ملقب به شیپور دیوار یخ فروریز رو اوردن خدمت سانسا که بده به رمزی

فصل 2 قسمت 10 در آخرین سکانسهای سریال قبل از اومدن وایت واکرها سم به همراه اد و دوستان زمینو در شمال دیوار می کنند و فکر کنم یه جعبه ای پیدا می کنند و از درون جعبه یه شیپور در می آورند. یه شیپور هم در والریاست که در سریال نیومده و شیپور رام کننده اژدهاست که تو خط داستانی یورون گیرجوری هست. یورن گریجوری کلا خط داستان متفاوت و بسیار تاثیر گذاری در داستان داره که ظاهرا کسی هست که دیوار خراب می کنه و راه شاه شب و باز می کنه که بسیار داستان تاثیر گذاری دارد و یکی از آنتاگونیست های بزرگ سریاله که سرسی در برابرش عددی نیست و برای نشان دادنش باید از فصل 4 براش مقدمه چینی می کردند. کلا سریال از حذف خط داستانی بانوی سنگدل و یورون و همچنین یکی از تارگارین های دیگه آسیب بزرگی دید و شاید برای حذف نشدن این خط داستانی ها بالای 10 فصل کامل نیاز بود که سریالو ماندگار می کرد. واقعا برای گات حیفه این خط داستانی هالیوودی و غیر باور. مثلا شاه شب اگر تو جنگ وینترفل یه اژدها بدست میاورد و تا کینگز لندینگ پیش می رفت خیلی منطقی تر از اپیزود احمقانه آنسوی دیوار بود.

FARMANDEH
05-17-2019, 01:16 AM
فن آرتهایی زیبا از تقابلی که میتونست خیلی جذاب باشه ولی نویسندگان محترم...:Smiley15:

http://up.vbiran.ir/uploads/22343155803942520553_photo_2019-05-17_01-21-57.jpg
http://up.vbiran.ir/uploads/3361615580394261924_photo_2019-05-17_01-22-07.jpg

دهنت سرویس :Smiley14:
ساقیت عالیه

majidzendaniyan
05-17-2019, 02:43 AM
اولا سریع میومدم تا چهار صفحه این پیجو میخوندم . الان واقعا حسش رفته دیگه .
حالا شاید برای قسمت آخر دوباره اینکارو کنم . (اگه حسش بیاد )
این چند وقت خیلی نق شنیدم ولی از دیدن این قسمت با تمام باگ های داستانی شُل کردم و لذت بردم !
الانم شنیدم هزاران امضا جمع شده که دوباره این فصلو بازسازی کنن . اینا نتیجه افسردگی سریالیه ! جدی نگیرین :Smiley35:

nosheh
05-17-2019, 12:42 PM
حتی داستان هنوز صد پله از بقیه سریال ها بالاتره....این که قصه اون جور که ما دوس داریم پیش نرفت جزو عیب های سریال نیست...

اینکه چند پله از چند سریال بالاتره که واقعا بی انصافیه در حق بعضی سریال ها!

ایرادهای وارده به سریال به شخصیت هاست نه صرفا داستان!
دنریس درسته سرشار از خشم هست ولی واقعا اونجور شهر رو سوزوندن و چرخش 180 درجه ایش...!
یا جان که در این فصل فقط نقش حاشیه ای داشته! یعنی هیچ نقشی هیچ جایی نداشته جز اینکه به برن بگه به خواهراش رازش رو بگن! اصلا چرا زنده مونده جان؟!
یا جیمی... این همه راه کوبیده اومده بجنگه و به سرسی پشت کرده یهو وسط رختخواب بعد از خوشی پا میشه میگه من فلانم! صحنه مرگ سرسی هندی بازی!

یا آریا وسط اون همه آتیش همه مردن این فقط زنده است و اسب هم از آسمون میاد! این اسب هم خودش یک معماست! هنوز ببیننده در شوک پرش ناگهانی آریا روی نایت کینگه اینجا از دل آتیش بلند میشه سوار اسب سفید!

بله خیلی چیزها در این سریال خوبه... و وقتی این همه هزینه و تبلیغات میشه قاعدتا انتظارات هم متناسب با اون میره بالا
معماهای سریال خیلی هاش ممکنه بدون پاسخ بمونه... از همین اسب بگیر تا آخر...

misagh8900
05-17-2019, 01:14 PM
فصل 2 قسمت 10 در آخرین سکانسهای سریال قبل از اومدن وایت واکرها سم به همراه اد و دوستان زمینو در شمال دیوار می کنند و فکر کنم یه جعبه ای پیدا می کنند و از درون جعبه یه شیپور در می آورند. یه شیپور هم در والریاست که در سریال نیومده و شیپور رام کننده اژدهاست که تو خط داستانی یورون گیرجوری هست. یورن گریجوری کلا خط داستان متفاوت و بسیار تاثیر گذاری در داستان داره که ظاهرا کسی هست که دیوار خراب می کنه و راه شاه شب و باز می کنه که بسیار داستان تاثیر گذاری دارد و یکی از آنتاگونیست های بزرگ سریاله که سرسی در برابرش عددی نیست و برای نشان دادنش باید از فصل 4 براش مقدمه چینی می کردند. کلا سریال از حذف خط داستانی بانوی سنگدل و یورون و همچنین یکی از تارگارین های دیگه آسیب بزرگی دید و شاید برای حذف نشدن این خط داستانی ها بالای 10 فصل کامل نیاز بود که سریالو ماندگار می کرد. واقعا برای گات حیفه این خط داستانی هالیوودی و غیر باور. مثلا شاه شب اگر تو جنگ وینترفل یه اژدها بدست میاورد و تا کینگز لندینگ پیش می رفت خیلی منطقی تر از اپیزود احمقانه آنسوی دیوار بود.

الان قسمت 10 فصل 2 رو نگاه کردم. سم و اِد و یکی دیگه اونطرف دیوار هستن. دنبال چیزی میگردن که بتونن بسوزوننش و تنها چیزی که گیری میارن یه تیکه از فضولات گوزن هست. شیپور و چیز دیگه ای پیدا نمیکنن. شما یه بازبینی کن ببین میبینیش یا نه؟؟ شما کتاب رو خوندی؟؟ شاید توی سریال اصلا شیپور رو نشون نداده. اگه پیداش کردی آدرس دقیقش رو بنویس.ممنون.

FARMANDEH
05-17-2019, 02:19 PM
الان قسمت 10 فصل 2 رو نگاه کردم. سم و اِد و یکی دیگه اونطرف دیوار هستن. دنبال چیزی میگردن که بتونن بسوزوننش و تنها چیزی که گیری میارن یه تیکه از فضولات گوزن هست. شیپور و چیز دیگه ای پیدا نمیکنن. شما یه بازبینی کن ببین میبینیش یا نه؟؟ شما کتاب رو خوندی؟؟ شاید توی سریال اصلا شیپور رو نشون نداده. اگه پیداش کردی آدرس دقیقش رو بنویس.ممنون.

قسمت 8

http://up.vbiran.ir/uploads/703155808232917276_ftrghrt.jpg

matiyo
05-19-2019, 04:37 PM
از اونجایی که یک ماه سعی در دوری از هرگونه اسپویل خانه نشینم کرده بود !نظرم رو در مورد این فصل اعلام میدارم.:Smiley36:
اگر بخوام در مورد فصل هشت نظر بدم باید به دو بخش تقسیمش کنم
سه قسمت اول که:
تنها برگ برنده نویسنده ها البته به گمان خودشون این بوده که بیننده هارو با آریا آچمز کردن و فکر میکنن چون آریا شاه شب رو کشته پس بیننده ها یه دستی خوردن و کلی ذوق مرگ شدن در حالی که این سریال بعد از 9 سال باید چیز بیشتری برای ارائه به طرفداراش می داشت. واقعیتش انتظار یه داستان پیچیده تر و مخ تعطیل کن داشتم مثل همون نظریه شاه شب بودن برن !
نه یه چیز ساده شبیه فیلم های سیاهی لشکری هالیوودی که هر دو سه سال یک بار شاهد یکیشون هستیم !
سفر در زمان ، نبرد بین برن و شاه شب ، هیچی اتفاق نیافتاد حداقل انتظار یه مکاشفه ی درست حسابی بین برن و شاه شب رو داشتم ولی بجاش فقط یه عده یه عده ای رو تو سیاهی شب و برف و دود سلاخی کردن و تنها حس سمپاتی که میشد با این صحنه ها داشت وجود چهره های آشنا در میدان نبرد بود.
شاید یه چندتا حرکت قشنگ تو سه قسمت اول فصل هشتم دیده باشیم اما به هیچ عنوان انتظار دیدن فقط این چند تا صحنه خوب رو نداشتم! ما 2 سال منتظر فصل هشتم نبودیم که حال با چنتدتا صحنه4-5 ثانیه ای خر کیف بشیم.
نه فلش بکی از سرگذشت شاه شب ، نه مجادله ای بین شاه شب و کلاغ سه چشم ، هیچی !
حتی نویسنده ها نتونسته بودن داستان بهتری برای معرفی ایگون به دنریس پیدا کنن و روایت احمقانه ای را برای معرفی انتخاب کردن حتی نذاشتن بهت و حیرت و یا واکنش آریا و سانسا رو وقتی برن حقیقت رو درمورد جان بهشون میگفت رو بیننده ها ببینن و چقدر میتونست سکانس جالبی باشه.
آخرش هم مشخص شد که کلاغ سه چشم صرفا یک فلش مموری n ترابایتی از خاطرات زمین و ادمهاست!وبعد شاه شب هم الکی همینجوری با زرنگی آریا اون هم با یک خنجر والریایی کشته شد.فقط همین؟!بادیگاردای شاه شب هم همگی پشمک!
ارتش دوتراکی ها که در یک چشم بهم زدن غیب شدن!
آنسالیدها هم که گوشت لب تیغ بودن ورسما نقش سپر بلا رو ایفا کردن .
جنگی که تو فصل 7 دنریس ، جان و گروهش رو تو شمال نجات داد خیلی خیلی بهتر و واقعی تر بود و بدور از بزرگنمایی های الکی .کاش جنگی که تو قسمت سوم دیدیم به همین اندازه واقع گرایانه واضح و قششنگ می بود.یا حتی حمله ارتش شاه شب به وحشی ها در پشت دیوار هم خیلی خیلی بهتر بود
این همه وقت برای 6 قسمت اونوخ نه مقاومت درخوری و نه مبارزه ای که شایسته ی نام آنسالیدها و دوتراکی ها باشه ؟؟؟؟ارتش هایی که این همه تو این 7 فصل ازشون دم زده میشد . پس اینا با مردم عادی چه فرقی داشتن ؟!
به نظرم میتونستن در صحنه مبارزه ها و ضدورخوردها خیلی خیلی بهتر عمل کنن. به قدرت مبارزه ای دوتراکیها و حتی انسالیدها شدیدا بی توجهی شد و میتونستن شکست این دو ارتش رو در نتیجه ی زیادی ارتش مرده ها جلوه بدن نه اینکه دوتراکی ها رو مثل بچه های کتک خورده همون اول کار ظرف 10-15 ثانیهبه طور کامل از معادلات حذف کنن.
حتی مبارزه اژدهاها و یا حتی هیچ کدام از مبارزه ها حالتی دراماتیک و حماسی نداشتن. فقط یه عده افتادن به جون یه عده ی دیگه .
سریالی که بعد 9 سال قراره تموم بشه و دوساله بیننده ها که نه ، بلکه طرفدارای پرو پارقرصش رو معطل خودش کرده بود ،چیز بیشتری از اینی که نشون داد بدهکاربود .
اما در مورد دوقسمت 4 و 5بایدبگم که :
بران یهویی میاد و یهویی با گرفتن وعده ی های گاردن میره پی کارش! از اون ور هم میساندی رو اونطوری الکی الکی میکشن که مثلا طرفدارا شکه بشن.
اژدهایی که هیچی هیچی میره ته دریا اصلا نویسنده ها و کارگردانا تکلیفشون با خودشون مشخص نبود
همه چی الکی الکی تمام شد.
یعنی اصلا متوجه نمیشم این قسمت پنجم چی بود؟!!!!!!!!!!
یه سناریوی بیخود احمقانه ی سریع و عجله ای و پایانی شاید دراماتیک ولی خانه خراب کن! مطمئنم بالای 90درصد طرفدارا کاخ آرزوهاشون روسرشون خراب شد و احتمالا نویسنده ها این رو برای خودشون یه پیروزی میدونن!
نه انتقامی که درست و حسابی گرفته بشه و نه تسویه حسابی که دل بیننده هارو خوش کنه
و نویسنده ها انگار تنها از ساخت فصل هشت فقط یک هدف داشتن و اون هم نشون دادن جنون دنریس و شوکه کردن (ر..ن.) به هوادارا بوده و هیچی جر این براشون اولویت نداشت.
اما اگر سناریوی بسیار افتضاحش رو کنار بزارم شاید تنها نکته مثبتی که در فصل هشتم دیدم این بود که خیانت ، عدم یکرنگی ، از دست دادن عزیزترین نزدیکان و رسیدن به یک خلاء احساسی میتونه دلیل خوبی برای جنون باشه! نمیتونم سرنوشت دنریس رو به هیچ عنوان هضم بکنم ، ابدا!. اما کاملا باهاش همزادپنداری میکنم . اینکه کسی چطور میشه تبدیل به موجودی بشه که 180درجه با چیزی که بود فرق کنه ، کاملا خشم و عصبانیت و جنون دنریس رو درک میکنم وقتی چیزی برای از دست دادن نداری تنها دست آویزت میشه انتقام به هر قیمتی .
شاید اگر میساندی در لحظات آخر عمر خود بجای دراکاریس واژه دیگری رو به کار میبرد الان سرنوشت دنریس به اینجا نمی کشید شاید اگر جان بر سر اصول اخلاقی جوانمردانه اش پافشاری نمی کرد الان شاهد یک پایان دیگری بودیم. البته همه ی اینا هیچ وقت محقق نمیشد چون نویسنده و کارگرانها ادمهای احمقی بودن!که قصدشون از همون ابتدا همین بوده.

خلاصه قسمت 5 از فصل هشت با تمام دراماتیک بودنش حتی با وجود جنون دنریس باز هم نمیتونه نجات پیدا کنه.

حتی دوست داشتم شبیه فیلم های هندی تموم بشه یا حداقل رویه سه قسمت اولش رو ادامه میداد تا تموم بشه بره پی کارش!
ولی نویسنده ها تصمیم گرفتن بنای به این زیبایی رو که سالها براش وقت و هزینه صرف شده بود بر سر طرفدارا خراب کنن.
البته امیدی هم به قسمت ششم ندارمو مطمئنم به اون هم تر میزنن.مگر این که در چرخشی 180درجه ای تمام اینها یک خواب و الهامی باشه از اتفاقات آینده و بشه جلوشونو گرفت.
تنها نکته اخلاقی که میشه از (قسمت 5) گرفت اینه که تا وقت هست باید کناررفت!

ali_n540
05-19-2019, 05:39 PM
از اونجایی که یک ماه سعی در دوری از هرگونه اسپویل خانه نشینم کرده بود !نظرم رو در مورد این فصل اعلام میدارم.:Smiley36:
اگر بخوام در مورد فصل هشت نظر بدم باید به دو بخش تقسیمش کنم
سه قسمت اول که:
تنها برگ برنده نویسنده ها البته به گمان خودشون این بوده که بیننده هارو با آریا آچمز کردن و فکر میکنن چون آریا شاه شب رو کشته پس بیننده ها یه دستی خوردن و کلی ذوق مرگ شدن در حالی که این سریال بعد از 9 سال باید چیز بیشتری برای ارائه به طرفداراش می داشت. واقعیتش انتظار یه داستان پیچیده تر و مخ تعطیل کن داشتم مثل همون نظریه شاه شب بودن برن !
نه یه چیز ساده شبیه فیلم های سیاهی لشکری هالیوودی که هر دو سه سال یک بار شاهد یکیشون هستیم !
سفر در زمان ، نبرد بین برن و شاه شب ، هیچی اتفاق نیافتاد حداقل انتظار یه مکاشفه ی درست حسابی بین برن و شاه شب رو داشتم ولی بجاش فقط یه عده یه عده ای رو تو سیاهی شب و برف و دود سلاخی کردن و تنها حس سمپاتی که میشد با این صحنه ها داشت وجود چهره های آشنا در میدان نبرد بود.
شاید یه چندتا حرکت قشنگ تو سه قسمت اول فصل هشتم دیده باشیم اما به هیچ عنوان انتظار دیدن فقط این چند تا صحنه خوب رو نداشتم! ما 2 سال منتظر فصل هشتم نبودیم که حال با چنتدتا صحنه4-5 ثانیه ای خر کیف بشیم.
نه فلش بکی از سرگذشت شاه شب ، نه مجادله ای بین شاه شب و کلاغ سه چشم ، هیچی !
حتی نویسنده ها نتونسته بودن داستان بهتری برای معرفی ایگون به دنریس پیدا کنن و روایت احمقانه ای را برای معرفی انتخاب کردن حتی نذاشتن بهت و حیرت و یا واکنش آریا و سانسا رو وقتی برن حقیقت رو درمورد جان بهشون میگفت رو بیننده ها ببینن و چقدر میتونست سکانس جالبی باشه.
آخرش هم مشخص شد که کلاغ سه چشم صرفا یک فلش مموری n ترابایتی از خاطرات زمین و ادمهاست!وبعد شاه شب هم الکی همینجوری با زرنگی آریا اون هم با یک خنجر والریایی کشته شد.فقط همین؟!بادیگاردای شاه شب هم همگی پشمک!
ارتش دوتراکی ها که در یک چشم بهم زدن غیب شدن!
آنسالیدها هم که گوشت لب تیغ بودن ورسما نقش سپر بلا رو ایفا کردن .
جنگی که تو فصل 7 دنریس ، جان و گروهش رو تو شمال نجات داد خیلی خیلی بهتر و واقعی تر بود و بدور از بزرگنمایی های الکی .کاش جنگی که تو قسمت سوم دیدیم به همین اندازه واقع گرایانه واضح و قششنگ می بود.یا حتی حمله ارتش شاه شب به وحشی ها در پشت دیوار هم خیلی خیلی بهتر بود
این همه وقت برای 6 قسمت اونوخ نه مقاومت درخوری و نه مبارزه ای که شایسته ی نام آنسالیدها و دوتراکی ها باشه ؟؟؟؟ارتش هایی که این همه تو این 7 فصل ازشون دم زده میشد . پس اینا با مردم عادی چه فرقی داشتن ؟!
به نظرم میتونستن در صحنه مبارزه ها و ضدورخوردها خیلی خیلی بهتر عمل کنن. به قدرت مبارزه ای دوتراکیها و حتی انسالیدها شدیدا بی توجهی شد و میتونستن شکست این دو ارتش رو در نتیجه ی زیادی ارتش مرده ها جلوه بدن نه اینکه دوتراکی ها رو مثل بچه های کتک خورده همون اول کار ظرف 10-15 ثانیهبه طور کامل از معادلات حذف کنن.
حتی مبارزه اژدهاها و یا حتی هیچ کدام از مبارزه ها حالتی دراماتیک و حماسی نداشتن. فقط یه عده افتادن به جون یه عده ی دیگه .
سریالی که بعد 9 سال قراره تموم بشه و دوساله بیننده ها که نه ، بلکه طرفدارای پرو پارقرصش رو معطل خودش کرده بود ،چیز بیشتری از اینی که نشون داد بدهکاربود .
اما در مورد دوقسمت 4 و 5بایدبگم که :
بران یهویی میاد و یهویی با گرفتن وعده ی های گاردن میره پی کارش! از اون ور هم میساندی رو اونطوری الکی الکی میکشن که مثلا طرفدارا شکه بشن.
اژدهایی که هیچی هیچی میره ته دریا اصلا نویسنده ها و کارگردانا تکلیفشون با خودشون مشخص نبود
همه چی الکی الکی تمام شد.
یعنی اصلا متوجه نمیشم این قسمت پنجم چی بود؟!!!!!!!!!!
یه سناریوی بیخود احمقانه ی سریع و عجله ای و پایانی شاید دراماتیک ولی خانه خراب کن! مطمئنم بالای 90درصد طرفدارا کاخ آرزوهاشون روسرشون خراب شد و احتمالا نویسنده ها این رو برای خودشون یه پیروزی میدونن!
نه انتقامی که درست و حسابی گرفته بشه و نه تسویه حسابی که دل بیننده هارو خوش کنه
و نویسنده ها انگار تنها از ساخت فصل هشت فقط یک هدف داشتن و اون هم نشون دادن جنون دنریس و شوکه کردن (ر..ن.) به هوادارا بوده و هیچی جر این براشون اولویت نداشت.
اما اگر سناریوی بسیار افتضاحش رو کنار بزارم شاید تنها نکته مثبتی که در فصل هشتم دیدم این بود که خیانت ، عدم یکرنگی ، از دست دادن عزیزترین نزدیکان و رسیدن به یک خلاء احساسی میتونه دلیل خوبی برای جنون باشه! نمیتونم سرنوشت دنریس رو به هیچ عنوان هضم بکنم ، ابدا!. اما کاملا باهاش همزادپنداری میکنم . اینکه کسی چطور میشه تبدیل به موجودی بشه که 180درجه با چیزی که بود فرق کنه ، کاملا خشم و عصبانیت و جنون دنریس رو درک میکنم وقتی چیزی برای از دست دادن نداری تنها دست آویزت میشه انتقام به هر قیمتی .
شاید اگر میساندی در لحظات آخر عمر خود بجای دراکاریس واژه دیگری رو به کار میبرد الان سرنوشت دنریس به اینجا نمی کشید شاید اگر جان بر سر اصول اخلاقی جوانمردانه اش پافشاری نمی کرد الان شاهد یک پایان دیگری بودیم. البته همه ی اینا هیچ وقت محقق نمیشد چون نویسنده و کارگرانها ادمهای احمقی بودن!که قصدشون از همون ابتدا همین بوده.

خلاصه قسمت 5 از فصل هشت با تمام دراماتیک بودنش حتی با وجود جنون دنریس باز هم نمیتونه نجات پیدا کنه.

حتی دوست داشتم شبیه فیلم های هندی تموم بشه یا حداقل رویه سه قسمت اولش رو ادامه میداد تا تموم بشه بره پی کارش!
ولی نویسنده ها تصمیم گرفتن بنای به این زیبایی رو که سالها براش وقت و هزینه صرف شده بود بر سر طرفدارا خراب کنن.
البته امیدی هم به قسمت ششم ندارمو مطمئنم به اون هم تر میزنن.مگر این که در چرخشی 180درجه ای تمام اینها یک خواب و الهامی باشه از اتفاقات آینده و بشه جلوشونو گرفت.
تنها نکته اخلاقی که میشه از (قسمت 5) گرفت اینه که تا وقت هست باید کناررفت!

به نظرم تنها چیزی که می تونه سریالو نجات بده برن از خواب بیدار شه و ما را برگردونه به اول فصل 7 یا حتی اگه بخواد بهتر روایت بشه به اول فصل 5 و ساخت دوباره سریال از اول فصل 5 و روایت داستان بانوی سنگدل و دیگر داستانهایی که از سریال حذف کردند و بدترین آسیب ها را به سریال وارد کرده است ولی زهی خیال باطل.
مطمعنم سریال به بدترین شکل ممکن همه را نامید خواهد کرد و این آوار بنای 6 فصل سریال رو همه فرو خواهد ریخت و حس نامیدی همه را فرا خواهد گرفت طوری که آرزو می کنید کاش این سریالو نمی دیدید.

ShInOdA
05-19-2019, 07:01 PM
امروز یه نقد خوندم به قلم «لیندا آنتونسن» از مدیران سایت وستروس و از نزدیکان مارتین
جوری رد شده از رو سریال که دی بی وایس نشنود، بنیوف نبیند!
خواستم بگم اینقدررررررررر بد شده که صدای همه رو درآورده و این حاصل جو گیری و ... نیست. حقیقتِ که سریال دشیره شده رفته پی کارش

codec_pack
05-19-2019, 07:26 PM
شما سکانس حمام جیمی و برین رو ببین و مقایسه کن با سکانسی که تیریون جیمی رو آزاد میکنه به عمق فاجعه میرسی! خیلیا میگن سریال هنوز خوبه ولی در حد انتظاراتمون از گات نیست! ولی اینطور نیست واقعن، سریال فاجعه هست، افتضاحه، شدیدن ضعیف! این اتفاق هم استارتش از فصل 5 شروع شد ولی چون دیگه کتابی نبود روش سریال رو بسازن، زیاد ایرادی نمیگرفتیم! فصل 5 و 6 و تا حدی 7 قابل تحمل بود ولی این فصل 8 آشغال که واسه ساختش حتی وقت اضافی هم داشتن، به نظر یه جک بد میاد بیشتر از هر چیز دیگه ای! کاشکی چند سال دیگه این سریال دوباره بازسازی بشه...!

EYE
05-19-2019, 10:31 PM
5خوب بود
۶ عالی
۷ متوسط
۸ از ۷ بهتر ولی بازم برای این سریال خیلی ضعیفه.داستانی شدیدا ضعیف،ساختار فنی و کارگردانی و موسیقی قوی !

The Vaiper
05-20-2019, 03:06 AM
به نظرم تنها چیزی که می تونه سریالو نجات بده برن از خواب بیدار شه و ما را برگردونه به اول فصل 7 یا حتی اگه بخواد بهتر روایت بشه به اول فصل 5 و ساخت دوباره سریال از اول فصل 5 و روایت داستان بانوی سنگدل و دیگر داستانهایی که از سریال حذف کردند و بدترین آسیب ها را به سریال وارد کرده است ولی زهی خیال باطل.
مطمعنم سریال به بدترین شکل ممکن همه را نامید خواهد کرد و این آوار بنای 6 فصل سریال رو همه فرو خواهد ریخت و حس نامیدی همه را فرا خواهد گرفت طوری که آرزو می کنید کاش این سریالو نمی دیدید.

اقا من هم مثل چند نفر دیگه از دوستان امیدوارم این دیوانگی دنریس و چندتا اتفاق دیگه همه اش یه خواب و الهامی از اینده باشه و بشه یه جورایی جلوشو گرفت

بانوی سنگدل قضیه اش چیه؟

ازور اهای هم بدجور خراب کردن ؛ کاش یه وقفه 5-6 ساله می دادن به سریال تا کتاب های مارتین تموم بشه و به این وضعیت نمی انداختن سریال رو

mo30_joker
05-20-2019, 03:55 AM
آقا خوب نبود...نمیدونم چرا هر چی فکر میکنم میبینم اگه جان اسنو شب قبلش با دنریس آره >:)=P~=P~
دیگه الان یه شهر آتیش نمیگرفت...زد بالاو پاچوند رو شهر :Smiley108:
خلاصه تو همین فکر بودم که رفتم 3گانه ارباب حلقه ها رو دانلود کردمو دیدمو فکرم باز شد اصلا....
بعد دیدم اااا یه روز گذشت و ما هیچ کاریم نکردیم (هر قسمت 4 ساعت )
بیشتر که فکر کردم دیدن اصلا چرا سرکار نیستم الان...بعدشم فهمیدم اصلا بی کارم الان 8-|
بعد فهمیدم فیلم و سریال داره از کار و زندگی میندازه مارو....پریدم پرایدو ورداشتم برم اسنپ ثبت نام....
و در آخر مرگ بر شاه :Smiley104:

ali_n540
05-20-2019, 12:24 PM
اقا من هم مثل چند نفر دیگه از دوستان امیدوارم این دیوانگی دنریس و چندتا اتفاق دیگه همه اش یه خواب و الهامی از اینده باشه و بشه یه جورایی جلوشو گرفت

بانوی سنگدل قضیه اش چیه؟

ازور اهای هم بدجور خراب کردن ؛ کاش یه وقفه 5-6 ساله می دادن به سریال تا کتاب های مارتین تموم بشه و به این وضعیت نمی انداختن سریال رو

بانوی سنگدل: بعد از عروسی خونین گروه برادری جسد کاتلین استارک را پیدا می کنند و تورس کاتلینو زنده می کنه ولی گلوش چون بریده شده هیچ وقت خوب نمی شه و .. بعد از زنده شدن شروع به انتقام گیری از قاتلین راب استارک می کنه و داستانش در کتاب هنوز ادامه داره(البته من کتابو نخوندم و تو اینترنت در موردش چند جا مطالبی را خوندم و اونایی که کتابو خوندن بهتر می تونند توضیح دهند.)