PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : Game of Thrones | بحث اپیزودیک | فصل هشتم , اپیزود ششم (پایان)

yaser63
05-20-2019, 07:15 AM
http://picoup.ir/images/54757918214996267825.jpg (http://picoup.ir/)

Season 8, Episode 6,The Iron Throne

.:IMDB:. (https://www.imdb.com/title/tt6027920/?ref_=ttep_ep6)

خلاصه داستان اين قسمت : در فردای پس از حملات ویرانگر به بارانداز سلطنتی,"دنریس" باید با بازماندگان مواجه شود+ (https://www.imdb.com/title/tt6027920/?ref_=ttep_ep6)

قوانین تاپیک:
1-این تاپیک مخصوص بحث پیرامون قسمت ششم از فصل هشتم سریال می باشد پس اگر این قسمت را مشاهده نکرده اید لطفا جهت جلوگیری از آشکار شدن محتوای اپیزود بدون خواندن پست ها,تاپیک را ترک نمایید درغیر اینصورت مسئولیت اسپویل شدن این اپیزود بر عهده خواننده مطلب می باشد.
2-لطفا از بحث درباره محتوا و کیفیت اپیزود به صوزت مستقیم یا غیر مستقیم در چتباکس و سایر بخش های غیر مرتبط خود داری نمایید.
3-لطفا از قرار دادن مطالب به صورت کپی/پیستی از سایر سایت های پارسی زبان,لینک دانلود اپیزودهای مجموعه,تصاویر میمیک, خنده دار,تبلیغات,اسپم... در تاپیک و چتباکس خودداری نمایید.
4-لطفا از ارسال پست های مبهم و فاقد توضیح و یا صرفامحدود به چند کلمه مبهم و کلی مثل این که نمره X دادم وموارد مشابه خود داری بفرمایید
5-لطفا به شخصیت یکدیگر احترام گذاشته و از تبدیل بحث و گفتگو به مشاجره خود داری نمایید.هرگونه مطلب حاوی توهین و تمسخر سایر اعضا بدون اخطار توسط تیم مدیریت پاک خواهد گشت.

Farc0da3lx
05-20-2019, 08:31 AM
واقعا چه پایانی هیچ کس تو فکر این چنین پایانی نبود

تا همیشه سیاه ، سرنوشتی همچون مستر ایمن ، خیلی احساساتی شدم وقتی دیدم جان دوباره باید سیاه بشه
و اما شاه شش اقلیم کسی که حافظه ای تاریخه و همه چیزهای گذشته رو میدونه
به سرنوشت دنریس گریه ام گرفت ولی عواقب کاری که انجام داد همینه
قدیما شاه کش داشتیم الان مکله کش !!!!!

MHD-KHZ
05-20-2019, 09:15 AM
فقط میتونم بگم دلم سوخت واسه سریال که چطور ذبحش کردن

WALKING DE4D
05-20-2019, 09:52 AM
افتضاح افتضاح افتضاح.....

چقدر اب بندی کردن 2 سال فاصله انداختن واسه فصل 8 که این مزخرفات به خورد ملت بدن یعنیییی بدترین فصل فصل 8 بد ترین قسمتشم قسمت پایانی

اون همه دوتراکی و نیرو دنریس یه شبه زاییده شدن؟!!!! اگه این همه نیرو داشت پرا قسمت سوم کل شخصیت های مهم سریال داشتن تک و تنها میجگیدن !!!!

اصلا قسمت 6 هیچ چیزی واسه گفتن نداشت اصلا کشته شدن دنریس اونم ب دست جان بدترین شکل ممکنی بود که میتونستن سریالو خراب کنن بد تر از اون
یهو فیلم ایرانی شد چند ماه بعد چند سال بعد از اون مزخرف تر اینکه چند تا نیرو لینستری رو Grey Worm با مخالفت جان کشت
چطور جان بعد کشتن دنریس از دست اون همه نیرو دنریس و Grey Worm جون سالم بدر برد و برن یهو پادشاه شد و کار به تشکیل شورا رسید!!!!!!!
نقش برن چی بود بعد اون همه وقتی که صرف شکل گرفتن شخصیت داستانیش کردن؟؟!! یه پوکر فیسی که اخر سریال پادشاه بشه؟!!!!
این قسمت بعد از کشته شدن دنریس انگار یه قسمت از فرند یا بیگ بنگ و شلدون داشتم تماشا میکردم :Smiley14:
خداروشکر که یکی از سریال های هندی هم تمام شد

raymond
05-20-2019, 10:15 AM
سلام دوستان . دو سالی هست که پست نمیزارم تو انجمن ولی همیشه پستای بچه ها رو میدیم . دلم نیومد نظرمو نگم برای پایان سریال مورد علاقم . شش سال منتظر یک پایان خفن بودم ولی کلا با یک اب بندی شدید مواجه شدیم همون موقع که تعداد قسمتا رو کم کردن فهمیدم قراره همه چیز قراره خراب بشه . جان رو زنده کردن . شاه شمالش کردن این همه اب و تاب دادن به داستانش که اخر برگرده به نایت واچ . شخصیت دنریس بزرگترین قربانی فصل بود واقعا دیگ بدون مقدمه سازی زدن ترکوندنش . واقعا ناامید شدم . داشتم توی imdb نظرات رو میخوندم و دیدم که حدودا 99 درصد موافقن با من . واقعا یک شرمساری بزرگ برای hbo و نویسندگان فصل اخر .

Sherlockian
05-20-2019, 10:19 AM
متاسفانه این سریال به دلیل حماقت شورانراش توی فصل اخر نابود شد . با اینکه تا اپیزود سوم با تمام مشکلاتش از این فصل لذت میبردم اما از اپیزود ۴ و بعد از اون نابودی احمقانه کینگزلندینگ و خیانتی که نویسندگان در حق شخصیت مورد علاقم جیمی لنیستر کردن سریال برام مرد . با اینکه مطمئن نیستم پایان کتاب های مارتین اینقدر خوش باشه ( خودش قبلا گفته بود که پایانی هم تلخ هم شیرین در نظر داره و از طرفیم گفته کلیت پایان سریال مشابه کتابه ) اما مرگ دنریس و کل این قضیه دیوانه شدن چیزیه که به احتمال ۹۹ درصد در کتاب هم شاهدش خواهیم منتها با پیشروی منطقی داستان و تاثیر گذاری خیلی بیشتر . چیزی که سریال توی تقریبا تمام خط های داستانیش توی دو فصل اخیر نادیده گرفت و نتیجش هم چیزی شد که الان شاهدشیم .
سرنوشت فصل پایانی درس عبرتی برای hbo و بقیه عوامل شد تا بعدا همچین بلایی رو سر اسپین افای سریال نیارن .

codec_pack
05-20-2019, 10:45 AM
ناموسن تیریون چطور داخل کتابی که سم آورد بهش هیچ اشاره ای نشده؟ :))

جنگ پنچ شاه دقیقن به خاطر اسارت تیریون شروع شد! تیریون هنوز از دید همه، جافری رو کشته و همچنین تایوین رو کشت! بعدش هم شد دست دنریس!

Aria land
05-20-2019, 10:46 AM
من کلا خیلی اهل نظر دادن نیستم راستش چون نظر دیگران خیلی برام مهم نیست این تصورو دارم که بقیه هم در نهایت فقط ایده خودشون قبول دارن اما به هر حال نظرمو میگم و آخر سریال یعنی مردن سرسی، دنی،. جیمی و شاه و هند شدن برن و تیریون و ملکه شدن سانسا و کشتی سواری گری وورم و آریا عالی بود فقط جان میتونست تغییری داشته باشه مثلا تو جنگ با شاه شب هم بکشدس هم بمیره ولی ولی مسیر افتضاح بود مثل اینکه ی شیرازی بخواد بره شما ولی جا اینکه بره اصفهان و تهران و بعد شمال بره یزد و کرمان و سیستان... نمیگم اینا بدنا به مذاق شیرازیا کویر خوش نیست خلاصه کل حرفم اینه مقصد تا حدود نزدیک به مطلق عالی بود ولی مسیر افتضاح افتضاح اما خوشحالم که آخرش تموم شد و حداقل میدونیم سرنوشت کارکترا چیه

mehrab 63
05-20-2019, 11:15 AM
خیلی بها داده بودن به وایس و بنیوف و حماقت اونا سریال رو واقعا کشت .
من تا قبل این اپیزود انصافا نقدها رو زیاد توجه نمیکردم و خودم با سریال خوش بودم ولی این امیزود چکار کرد واقعا .
یعنی میشد یه روزی یه امیزودی مثل اپیزود اخر گات پخش بشه بعدش من هی بزنم جلو به امید اانکه با خودم بگم الان درست میشه و هی بدتر بشه .
خداوکیلی حیف حیف حیف .

Stannis KING
05-20-2019, 11:25 AM
تو کل این فصل من اول از همه قسمت دوم رو دوس داشتم که خیلی عالی حس نزدیک شدن به پایان دنیا و نبرد آخرالزمانی مردگان و زنده ها رو منتقل میکرد و بعد از قسمت دوم، این قسمت از بقیه قسمتها بهتر بود.
تم و جو تاریک و تلخی که در کل اپیزود بود رو دوس داشتم.
قشنگ ترین صحنه کل اپیزود هم ذوب کردن تخت آهنین توسط دروگون بود، خیلی خوب از کار در اومده بود.
اما به عنوان جمع بندی سریال به این عظمت و داستانی به اون عمق و پیچیدگی، راضی کننده نبود.
اون عجله و شتابزدگی برای جمع کردن همه چی در سریعترین زمان ممکن واقعا آزاردهنده بود.

بدترین قسمت اپیزود هم کشتن دنریس توسط جان بود که دیگه شاید از این قابل پیش بینی تر نمیشد که عاشق و معشوق تو بغل هم باشن و یکی اون یکی دیگه رو بکشه! حالا شاید بشه گفت درستشم این بود که سرنوشت این دو تا به هر حال بهم گره خورده بود و انتظار هم میرفت بالاخره تکلیفشون بدست همدیگه مشخص بشه همونطور که انتظار میرفت تکلیف نایت کینگ بدست جان اسنو مشخص بشه.
اما خیلی سرسری و کلیشه ای بود متاسفانه. یعنی دو دقیقه نشد که جان سرسختانه به تیریون داشت میگفت دنریس ملکه منه و این حرفا، اما با یک جمله تیریون که خواهرات چی و اینا جان از این رو به اون رو شد! خب این تغییر و تحول به این مهمی، این تصمیم به این دشواری، این انتخاب به این بزرگی، این آشفتگی و درماندگی جان اسنو که با دنریس چکار بکنه رو ما باید ببینیم و حس کنیم. اما متاسفانه میگم دو دقیقه نشد که رفت پیش دنریس و تمام!
یک گاف هم داشت و اونم اینکه ما چند صحنه قبل دیدم که جان برای ملاقات دنریس، سلاح هاش رو تحویل داد اما اینجا خیلی شیک مسلح رفت پیش ملکه و کشتش!
از اینا بدتر باز به نظر من اون کاتی بود که خورد از لحظه بردن جنازه دنریس توسط درگون به اجتماع بزرگان وستروس!! خیلی بد بود واقعا توهینه به بیننده. ما رو از دیدن واکنشها به حقیقت هویت جان محروم کردن و اینجا هم ناسلامتی ملکه رو زدن کشتن اما هیچ واکنش و تبعاتی نمیبینیم و یهو کات میزنن به چند هفته بعد!!!

در مورد برن هم خب خود من پیشبینیم این بود که یا هیشکی شاه نمیشه یا یکی رو میذارن که کسی فکرشو نمیکنه. خب گزینه ها هم از این نظر سمول تارلی، گندری، تیریون و برن بودن عملا. که حالا قرعه به برن افتاد!
بران هم که بالاخره به قلعه و خدم و حشمش رسید!
زنده موندن داووس هم برای من لذت بخش بود چون نقش بازمانده استنیس رو برام داشت.
آریا هم چند فصل قبل به اون خانومه بازیگره گفته بود میخواد ببینه غرب وستروس چیه و آخرشم رفت همونجا! خبر نداره که غرب وستروس میرسه به شرق اسوس دیگه!

سرنوشت جان اما یه خورده برای خود منم غیر منتظره بود و فکر نمیکردم دوباره بره بشه نایت واچ چون قاعدتا دیگه نایت معنی نداره بعد از نایت کینگ! سرنوشت تلخی بود.

صحنه آخر که جان و تورموند و بقیه از دیوار رد شدن خوشحال شدم که الان سریال با صحنه ای از وایت واکرها تموم میشه همونطور که با وایت واکرها شروع شده بود، اما زهی خیال باطل! میتونستن یکی از اون بچه هایی که نایت کینگ تاچ کرده بود رو نشون بدن مثلا.

دیگه در مورد سوالات و معماهای بی پاسخ هم هیچی نگیم بهتره. دم دست ترینش همینکه تکلیف این بدهی عظیم به iron bank چی شد؟؟

در کل همونطور که بارها گفتم کاش این فصل 10 قسمتی بود و 5 قسمت اول به حساب سرسی میرسیدن و 5 قسمت بعد هم نایت کینگ از دیوار عبور میکرد (بدون اژدها). و دیگه 5 قسمت آخر طوفانی میشد و نایت کینگ تا کینگز لندینگ میرسید و اون وسط هم همین خیانتها به دنیرس اتفاق میفتاد و مد کوئین میشد و اون موقع مثلث جان اسنو - مد کوئین - نایت کینگ رو میدیدیم.

به هر حال داستان به بیراهه رفت و پتانسیل عظیمش حروم و هدر شد.

هر چند بازم با همه این حرفها شخصا حس خیلی بدی بعد از تموم شدن سریال داشتم، یه جور حس غم و دلتنگی. هر چی نباشه سالها زندگی کرده بودیم با این سریال...

فقط در پایان به نظرم قوی ترین بازیگرهای سریال اگه بخوام سه تا رو فقط انتخاب کنم تیریون، استنیس و سرسی. خیلی هم دوس دارم نظر بقیه بچه ها رو در این مورد بدونم!

тнor
05-20-2019, 11:25 AM
بلاخره بازی تاج و تخت هم تموم شد
یه بار دیگه معلوم شد برای هرچیزی که بیشتر سر و دست بشکنی بیشتر نا امیدت میکنه
البته نه اینکه بگم از پایان بدم اومد درسته شاید همه بگن ای یندی یو اینا ولی خب باید به نحوی سر و ته اش رو هم می اوردن الان نشون دادن سر همه شخصیت ها چی اومد
ولی خب کسی ازش راضی نیست
امیدوارم آریا بفهمه غرب وستروس چه خبره
اما
ایان هر شخصیتی رو قبول کنم پایان برن رو قبول ندارم بهش میگن قبول میکنی شاه شی میگه فکر میکنی برای چی این همه راه اومدم چرت چرت چرت
اصلا چطور قرار شاه بعدی انتخاب بشه میشه یه چیزی تو مایه های انتخاب شاه دزدان دریایی توی دزدادن دریایی کارائیب که همه به خودشون رای میدادن

Sherwood
05-20-2019, 11:39 AM
عالی بود این سریال .....فکر نکنم تا اخر عمرم خاطره این سریال از ذهنم پاک شه عالی شروع شد و عالی هم تموم

aliresa12
05-20-2019, 12:06 PM
سریال got با تمام نقاط قوت(در فصل های اولیه) و ضعفش( در دو فصل پایانی) هم به پایان رسید.
راستش در فصل هشت شخصیت ها و خطوط داستانشون اون طور که باید خوب از اب در نیومد و این پایان بندی اون چیزی نبود که حداقل مد نظر خود من باشه. می شد همین داستان شلخته و بی در و پیکر رو به شیوه دیگه ای به سرانجام رسوند مثلا می شد جای سه قسمت اول رو با سه قسمت پایانی عوض کرد و با انجام یک سری تغییرات در شخصیت ها و داستان و حذف عوامل اضافه، همین فیلمنامه رو جذاب تر کرد. اگر پایان سریال با پایان شاه شب توسط جان می بود(بدون دنریس،جیمی، سرسی و دوتراکی های احمق) به نظر من جذاب تر می شد.

r-stark
05-20-2019, 12:28 PM
جافری چرا این سانسا لعنتی رو نکشت از اول رو مخ بود الان هم شد کویین :Smiley15:

اینا که این همه پارتی بازی کردن داداش کوچیکه شمال رو داد به خواهرش انگار نه انگار بقیه خاندان ها هم میتونستن ادعا جدایی کنن خیلی این مورد سطحی بود :Smiley15: ولی نتونست جان رو از این وضعیت رها کنه ! تنها نکته مثبت (توی این پایان بندی ) این بود که جان رفت شمال واقعی ... با اون بسته شدن دروازه نایت واچ یه جور القا کردن که رفت بین مردم شمال زندگی کنه ولی 7 فصل به عرش بردنش چنان کوبیدنش که اگه همراه دنریس با هم میمردن خیلی بهتر بود . این همه روی شخصیتش کار شد از هیچی (حروم زاده بودن ) رسوندنش به وارث واقعی بعد اینطور تموم بشه :Smiley15: کل فصل 8 توی حاشیه قرار داشت .

اگه قرار بود اریا نایت گینگ رو بکشه خب دنریس هم میکشت چرا جان رو از تخت آهنین دور کردن ! ظاهرا تنها کار مهم اریا تو کل سریال خلاصه شد به اپیزود شب طولانی با حرم زاده رابرت براتیون خوابیدن و بعد نایت کینگ رو کشتن .

تاثیر گذار ترین سکانس واکنش دروگون بود موقعی که خواست ایگان رو بسوزونه ولی بخاطر تارگرین بودنش اینکار رو نکرد ... عالی کار شده بود ، ذوب کردن iron throne خیلی حرف توش بود این همه خیانت و مرگ ... بخاطر تخت پادشاهی .

کلاغ سه چشمی که هیچ مقاومی رو نمیخواد ( به قول خودش همیشه در گذشته سیر میکنه ) به راحتی میخواد پادشاه بشه :Smiley15:

جان ادم پلیدی بود ؟! نمیتونست شاه بشه؟! که کلا گند زدن به پایان بندی ... اگه قرار بود اینطور به خوبی تموم بشه و هر کسی به رستگاری برسه و همه در خوشی باشن فاحشه خونه ها رو جم کنن و به فکر مردم باشن مگه جان که این همه به کاراکترش بها دادن نمیتونست ؟! حداقل طوری تمومش میکردین که نه همه یه عده راضی بشن با پادشاهی جان یا اینکه جان میمرد بهتر این پایان پوچ بود .

Longmire
05-20-2019, 12:28 PM
از جایی که سریال از کتاب جدا شد ضعفش هم شروع شد. بخصوص تو دو فصل پایانی که کاملا مشهوده
کم شدن بار درام و اضافه کردن هیجان به سریال یکی از بدترین ظلم هایی بود که به حق این سریال شد. کاملا جا داشت این دو فصل نهایی 10 اپیزود رو داشته باشن و منطقی پیش برن نه که اینقدر سریع همه چی بره جلو و فقط تمومش بخوان بکنن
لااقل برن خط داستانیش بیخود و بی جهت تموم نشد. این همه تقلا برای کلاغ سه چشم شدن یه نتیجه ای داد
خیلی از این بهتر میتونستن سریال رو تو اوج تموم کنن

wishtasp
05-20-2019, 12:49 PM
فقط میتونم چنین پایانی شایسته برترین شاهکار تلویزیونی جهان نبود
نه به خاطر اینکه داستان مطابق میلم نبود... داستان اونقدرها هم بد نبود
فیلم نامه نویسی افتضاح، کارگردانی افتضاح.
متاسفم برای اون دو تا کله پوک (d&d)

2471
05-20-2019, 01:07 PM
فقط دلم به حال پتانسیلی که این سریال داشت و به خوبی ازش استفاده نشد میسوزه...
خدای من خودم اصلا باورم نمیشد این منم که دارم حین تماشای اپیزود آخر گات خمیازه میکشم:Smiley15:
حیف حیف حیف...تنها کلمه ایه که به ذهنم میرسه برای بلایی که سر گات آوردن در این فصل
با همه این ها احترام و علاقه قلبی من به این سریال تا همیشه محفوظ خواهد بود. چون هفت سال با داستانش و حتی موسیقی گوش نوازش زندگی کردم
ممنون مارتین و HBO
و البته لعنت بهتون دیوید بنیوف و دی.بی.وایس و باز هم HBO :| (نتونستم این جمله آخر رو نگم خداییش:Smiley18:)

Dream Theater
05-20-2019, 01:15 PM
این قسمت به تنهایی از کل این فصل بهتر بود !
با این که فصل ضعیفی بود ولی انصافا پایان بندیش خوب بود ...پتانسیل اینو داشت خیلی بدتر و فاجعه تر تموم بشه
این پایان بندی رو هم خود مارتین نخ داده و گفته چی میشه اخرش وگرنه اگه اینم میزاشتن پای d&d اینم گند میزدن بهش
سرنوشت تموم شخصیت ها تقریبا منطقی و خوب تموم شد با اون خط داستانیشون از ابتدای داستان تا الان جز برن ... این برن اصلا چی بود چی میخواست چی شد که پادشاه شد ! چه چیزی ایشون رو از بقیه کلاغ های سه چشم قبلی متمایز میکرد که خاص باشه و سرنوشتش هم از بقیه اشون متفاوت باشه ؟ ...بزرگترین باگ سریال شخصیت برن بود
مزخرف ترین سکانس هم همون سخنرانی تیریون برای انتخاب برن بود :|
بهترین پایان رو جان اسنو داشت ..یه سرنوشت نفرین شده که نمیتونی ازش فرار کنی ...ولی یه باگی که اینجا وجود داره چرا به جای اعدام کردن جان زندانیش کردن که بعد جلو شورا التماس کنن که باید اعدام بشه !
..برن اونجایی که گفت رد دراگون رو میگیرم بقیه اش با شما ..میخواست شکارش کنن یعنی؟

.:SiSiBK:.
05-20-2019, 01:32 PM
یه بار دیگه معلوم شد برای هرچیزی که بیشتر سر و دست بشکنی بیشتر نا امیدت میکنه

از قدیم گفتن تب تند عرقش زود درمیاد :))

اینا که این همه پارتی بازی کردن داداش کوچیکه شمال رو داد به خواهرش انگار نه انگار بقیه خاندان ها هم میتونستن ادعا جدایی کنن خیلی این مورد سطحی بود

خب شمال از اول جدا بود گفتن مثل قبل باقی میمونه

اگه قرار بود اینطور به خوبی تموم بشه و هر کسی به رستگاری برسه و همه در خوشی باشن فاحشه خونه ها رو جم کنن و به فکر مردم باشن

اونجا هم ج.ا شد :)) واقعن اون سکانس رو آدم میبینه انگار نه انگار گات میبینه :|

-------------------------------
حالا من از اینکه برن شاه شد ناراضی نیستم. دوست داشتم سانسا بشه که اونم یه جورایی شد ولی خب برن هم بد نبود. عادت داشت دیگه. این همه سال نشسته رو صندلی اقلن اینجوری مفیدتره :)) صحنه کشتن دنریس آدمو یاد فرمون و قیصر مینداخت. دقیقن فیلمای آبگوشتی. اژدها هم که مادرشو برد که به عزاش بشینه فقط یه چیزی، خطرناک نیست اونجوری ول شد تو آسمونا؟ واقعن هم دوست داشتم کرم بمیره که حیف شد نمرد. من دوست داشتم کرم بمیره و آریا با چهره ی اون بره و دنی رو بکشه. نشد که بشه :))

خلاصه که خوب شد تموم شد و مزخرف بیشتری به خوردمون ندادن. امتیاز من 5

Daisy
05-20-2019, 01:39 PM
به بدترین شکل ممکن سریال را تموم کردن
تازه الان متوجه شدم چرا دو سال طول کشید داشتن فکر می کردن چطوری خرابش کنن
خیانت جان به عشقش واقعا بدترین اتفاق کل 8 فصل بود
این اپیزود هم دقیقا طبق اسپویل پیش رفت
:Smiley19::Smiley19:
چیز دیگه ای نمیشه گفت
واقعا مغزمون ترکید

sam09ft
05-20-2019, 02:20 PM
فکر میکنم وسط های کار یهو تصمیم گرفتن اون صحنه حمله و نابودی دوتراکی ها رو اضافه کنن برای جذابیت داستان برا همین نویسنده ها از قبل فکرش رو نمیکردن کل ارتش نابود بشه
برا همین تو قسمت اخر بودن ولی تو جنگ قبلی کشته شدن :Smiley14:
یعنی تو مختارنامه هم اینطور سوتی هایی نمیبینی با این ابعاد

Rezaraki
05-20-2019, 02:33 PM
داستان و سیر درست حسابی که دیگه بیخیالش شدیم از قسمت دوم به بعد و یجورایی از فصل قبل هم.
و اگر این رو کنار بذاریم یا سطح توقعمون رو خیلی پایین تر بیاریم، این قسمت، قسمت خوبی بود بنظرم. حس Got رو بیشتر از قسمت های قبلی داشت. اون تلخیه به نایت واچ رفتن جان همون حس آشنای گات رو داشت. و به غیر اون هم منطقی بود تقریبا دیگه هر چند نه کاملا! مثلا میتونم به این فکر کنم که اگه آنسالید دارن بر میگردن میرن دنبال کارشون، خب جان راحت میتونه برگرده و هر کاری دلش خواست بکنه و اصلا شاه شه یا هرچی! یا اینکه چطور شد که دیوار سالم بود؟ یا چیزای دیگه ای که کلا بیخیالش شدیم.
دوست داشتیم آؤیا دنریس رو بکشه که طبق روششون تو فصل جدید گفتن اگر انتظار چیزی رو دارید نباید بخش برسید حتی اگه به قیمت نابود شدن سریال باشه! برا همین جان دنریس رو میکشه و آریا شاه شب رو که، غیر این باشه انتظارش میرفت...
خلاصه این قسمت به نظرم بهتر بود از قسمت های قبل این فصل.

sam09ft
05-20-2019, 02:50 PM
از قدیم گفتن تب تند عرقش زود درمیاد :))

خب شمال از اول جدا بود گفتن مثل قبل باقی میمونه

اونجا هم ج.ا شد :)) واقعن اون سکانس رو آدم میبینه انگار نه انگار گات میبینه :|

-------------------------------
حالا من از اینکه برن شاه شد ناراضی نیستم. دوست داشتم سانسا بشه که اونم یه جورایی شد ولی خب برن هم بد نبود. عادت داشت دیگه. این همه سال نشسته رو صندلی اقلن اینجوری مفیدتره :)) صحنه کشتن دنریس آدمو یاد فرمون و قیصر مینداخت. دقیقن فیلمای آبگوشتی. اژدها هم که مادرشو برد که به عزاش بشینه فقط یه چیزی، خطرناک نیست اونجوری ول شد تو آسمونا؟ واقعن هم دوست داشتم کرم بمیره که حیف شد نمرد. من دوست داشتم کرم بمیره و آریا با چهره ی اون بره و دنی رو بکشه. نشد که بشه :))

خلاصه که خوب شد تموم شد و مزخرف بیشتری به خوردمون ندادن. امتیاز من 5

گفتی ج.ا یاد برن افتادم
تیریون : برن من دوست دارم تو شاه بشی
برن : منم برای همین اومدم دیگه

پنج دقیقه بعد
برن: من علیرغم میل باطنی دارم پادشاه میشم

2 روز بعد
برن: من برای خدمت به این مردم شاه شدم وگرنه چشم داشتی به این دنیا ندارم
تنها هدفم خدمت هست فقط :Smiley36:

FARMANDEH
05-20-2019, 03:13 PM
چند سال پیش که بدون هیچ پیش زمینه‌ای دیدن این سریال رو شروع کردم انتظار نداشتم اینقدر وقت و فکرم رو درگیر کنه و اینقدر توی دنیا محبوب و معروف بشه. سریالی بود که سطح کیفی و توقعات رو از سریال‌سازی خیلی بالا برد. در کل از دیدنش خوشحالم و از نویسنده کتاب و سازنده‌هاش بابات این لحظات تشکر می‌کنم:Smiley17:

قسمت آخر هم ضعفهای دنباله‌دار قسمتهای قبل رو داشت که دیگه حوصله پرداختن بهشون رو ندارم! ولی در مجموع از پایان راضی بودم. شاید انتظار سورپرایزهای بیشتری داشتم ولی بازم مثل بعضیا عصبانی و ناامید نیستم از پایان... کلاغ سه چشم بهترین گزینه واسه پادشاهی بود و بالاخره فهمیدیم اون همه دردسر و کشته شدن هودور و دیگران بی دلیل نبوده. هرچند توقع کارهای خفن و غافلگیرکننده از این شخصیت داشتم ولی خبری نشد. حالا نسبتهای خانوادگی کنار رفت و این میتونه شروعی باشه واسه دموکراسی!

این دیالوگ تیریون همون حسی بود که نسبت به دنریس داشتم و از اول زیاد ازش خوشم نمیومد:

"هرجا که می رفت، آدمای شرور می مُردن و ما تشویقش می‌کردیم و اون قدرتمندتر شد و مطمئن‌تر شد که ملکه خوب و لایقیه. اون معتقده که تقدیرش اینه که دنیای بهتری برای همه بسازه. اگه این اعتقادو داشتی حاضر نبودی هر کسی که بین تو و بهشت وایمیسته رو بکشی؟"

جان اسنو سرانجام خوبی داشت به نظرم. خیلیا ممکنه بگن لایق پادشاهی بود و حیف شد و... ولی سختیهای زیادی رو تحمل کرده بود و وقتش بود از اون فضا فاصله بگیره و در کنار دوستانش به آرامش برسه که همینطور هم شد. جان اسنو هیچ وقت متعلق به اون دنیا نبود و در آخر هم رفت به دنیایی که براش بهتر بود و اونو به بهترین شکل پذیرفته بود.

شخصیتها و داستانهایی بود که دلم میخواست بیشتر و بهتر بهشون پرداخته بشه از جمله: داریو ناهاریس، استنیس، نایت کینگ و... امّا نشد که بشه! دورن هم منطقه جذابی بود که دوست داشتم بیشتر تو داستان باشه ولی زیاد بهش نپرداختن.

ای کاش فصل آخر رو با دقت و وسواس بیشتری میساختن و پایان خاطره‌انگیزی برامون رقم میزدن، ولی بازم این سریال رو فراموش نخواهیم کرد. :(

عبدالله
05-20-2019, 03:19 PM
بچه ها من یه نسخه ای گرفتم امروز فکر کنم فن مید باشه. چون خیلی همه چیزش بچگانه بود. آخرش نشستن دور یه میز در مورد ساخت خانه های عفاف صحبت کردن...
میگم نسخه اصلی کی پخش میشه؟ امشبه یا فردا شب؟

پ.ن: لامصب خیلی فن مید باکیفیتی بود، بازیگرا رو عین خودشون گریم کرده بودن :)

ali_74
05-20-2019, 03:34 PM
خیلی عالی بود این اپیزود ... جمع بندی خوبی داشت
10/10

Farbod_o
05-20-2019, 03:50 PM
پایان بدی نبود ولی قسمت پایانی بدی بود،اگه درست زمینه چینی شده بود میتونست پایان خوبی باشه
شمال مستقل شد ولی هیچ پادشاهی دیگه ای نخواست که مستقل بشه حتی حرفشم نزدن ایراد های این قسمت کم نبود ولی پایان به تنهایی پایان بدی نبود هرچند مسیری که بهش رسیدن میتونست خیلی خیلی بهتر باشه

asgharax
05-20-2019, 05:24 PM
به قدری فاجعه و افتضاح بود فصل آخر و به خصوص قسمت آخر که اصلا جای نقد و بررسی باقی نمیذاره. اگه جا داشت امتیاز منفی بهش میدادم

areff
05-20-2019, 05:27 PM
جان اسنو رو حروم کردن توی این سریال :Smiley47:

http://uupload.ir/files/7s88_ggfdd.png

hamed224
05-20-2019, 06:03 PM
فکر کنم هدف کارگردان در قسمت آخر غافلگیری بود ، که واقعا موفق بود....هییی

MixMkv
05-20-2019, 06:09 PM
https://sound-track.ir/wp-content/uploads/2019/04/Game-Of-Thrones-Score.jpg

Game Of Thrones - Ramin Djawadi - Season 8

MP3 320kbps (http://dl.sound-track.ir/Soundtrack/Tv%20Series/Game%20of%20Thrones/Game.Of...Th.rones.Season.8.2019.FLAC.Sound-Track.ir.zip) | FLAC 16Bit (http://dl.sound-track.ir/Soundtrack/Tv%20Series/Game%20of%20Thrones/Game.Of...Th.rones.Season.8.2019.FLAC.Sound-Track.ir.zip) | FLAC 24Bit 44khz (http://dl.sound-track.ir/Soundtrack/Tv%20Series/Game%20of%20Thrones/Game.Of...Th.rones.Season.8.2019.FLAC.24bit-44kHz.MQA.Sound-Track.ir.zip)

:Smiley17: از گوش دادن به آلبوم لذت ببرید :Smiley17:

.:SiSiBK:.
05-20-2019, 06:26 PM
بچه ها من یه نسخه ای گرفتم امروز فکر کنم فن مید باشه. چون خیلی همه چیزش بچگانه بود. آخرش نشستن دور یه میز در مورد ساخت خانه های عفاف صحبت کردن...

خدایی یه بخشهاییش انگار نه انگار گاته. اون میزگردشون :Smiley19: سریال کمدی بود. انگار داشتن به ریش بیننده ها می‌خندیدن

hamed224
05-20-2019, 06:34 PM
خدایی یه بخشهاییش انگار نه انگار گاته. اون میزگردشون :Smiley19: سریال کمدی بود. انگار داشتن به ریش بیننده ها می‌خندیدن

منم موقع دیدن دقیقا به همین قضیه فکر میکردم،

ShInOdA
05-20-2019, 06:44 PM
http://picoup.ir/images/95563263392308839414.jpg

اولش با خودم فکر کردم این پایان بدی نیست و اگه سریال چند فصل دیگه ادامه پیدا میکرد خیلی هم به قواره سریال مینشست. ولی وقتی ظلمی که به کاراکترا شد (بارز ترین نمونه جان اسنو) رو میبینم، میگم نه این پایان بندی بعد از 20 فصل هم خوب نبود. الان شما خط داستانی جان رو از سریال خارج کنی عملا هیچ اتفاقی بدی نمیوفته که هیچ، تازه جلوی کلی حادثه ناگوار رو هم میتونی بگیری! و میشه اینو برای چند کاراکتر مهم دیگه هم بکار برد. * بازم میگم از نظر من تنها کاراکتری که عاقبت بخیر شد «سندور» بود و بس. دیگه خودتون در جریان باگ ها و نقص ها و سوتی ها و ... هستید، بازگو کردن اونا هم دیگه لطفی نداره. این سریال برای سر و سامون دادن به این اوضاع بلبشو در بدبینانه ترین حالت از سیزن پنجم و در خوش بینانه ترین حالت از سیزن ششم بازسازی بشه که عملا نشدنیه. مردم و هواداران میخوان ولی فکر کنم خود بازیگرا هم خسته شدن از این پروژه و میخوان مسیر های جدیدی رو در پیش بگیرن. امیدوارم اسپین آف هایی که قراره ساخته بشه از این مشکلات درس گرفته باشن. امیدواری دوم اینکه مارتین زنده بمونه و کتاب ها رو منتشر کنه!
ولی با همه این حرف ها این سریال 8 9 سال بخشی از وجودمون شده بود و تمام شدنش ناراحت کننده است. به رامین جوادی و بازیگرای سریال باید خسته نباشید گفت که فصل به فصل اونا بهتر و پخته تر شدن، دقیقا عکس نویسنده هاش! نمیشه این ظلمی رو که به پر بیننده ترین پدیده سینما و تلویزیون رفت رو هضم کرد و تا مدت ها با حسرت ازش یاد خواهیم کرد :Smiley96:

matiyo
05-20-2019, 06:57 PM
درسته که قرار نبود سریال عین Shameless تموم بشه! اما بعد تمام شدنش احساس کدر و دل شکستگی داشتم.(از نوع بی تفاوتی) که بیشترش به خاطر سرنوشت دنریس بود.ملکه ای که همیشه خوب و رئوف بود و بعد یهویی تبدیل به یک ملکه زایل العقل میشه.این تغییر ناگهانی شخصیت اصلا قابل هضم نبود.یکی از بدترین نکات این فصل هم این بود که همه اتفاقات مهم بدون هیچ پیش زمینه و برنامه ریزی درست و حسابی اتفاق افتاد و تموم شد و همین موضوع نیز باعث شد که کیفیت پایین استعداد بازیگری هنرپیشه ها خیلی خودنمایی کنه!

نکته ای که در مورد دنریس وجود داره و احمق بودن نویسنده و کارگردان رو میرسونه اینه که مشخص نشد علت قتل عام شدن مردم توسط دنریس چی بود؟؟
در طول قسمت چهارم و پنجم اینطور به بیننده تلقین شد که علت این دیوانگی برایند (کشته شدن اژدهاش توسط عموگریجوری+کشته شدن میساندی توسط سرسی و دست رد زدن جان به سینه دنریس بود که درنهایت هم بخاطر سابقه دیوانگی در فرزندان حاصل از ازدواج بین خواهر و برادر در خاندان تارگرین ) باعث شدن دنریس ناگهان کنترول خودش رو از دست بده و انگار که ناگهان این دیوانگی و جنون شبیه به آنچه که در مَد کینگ نیز بود خود را به یک باره نشان داده و باعث اون فاجعه شده!
که البته اینطوری توجیه منطقی تری داشت !
اما اگه توجه کنید طی صحبتهاش با جان در مورد پایان دادن به بردگی در تمام 7 پادشاهی طوری صحبت میکرد که اصلاً انگار هیچ جنون و دیوانگی نداره و فقط حس حق به جانب پنداری که داشت رو نشان می داد و انگار که از همون اول حتی وقتی که کال دروگو زنده بود یه چنین تصمیمی رو از همون اولش هم داشته بود!
یعنی بالاخره مشخص نشد این قتل عام به خاطر یهویی دیونه شدنش بود و یا نه ازهمون اولش چنین قصدی رو داشته و مخفی میکرده!!
صحنه کشته شدن دنریس توسط جان هم درست به اندازه بازیگری جان و دنریس بد بود.نه احساسی و نه اشتیاقی و نه عشقی ، این سکانس هیچی نداشت.

اما احمقانه تر از همه این که کرم خاکستری چطور بعد کشته شدن دنریس همونجا با آنسالیدها جان رو نفله نکردن در حیرتم! ، مثلا منتظر دستور چه کسی بودن؟!یعنی نباید کسی رو که ملکه اشون رو کشته بود با عصبانیت نابود میکردن؟!:Smiley39:
احمقانه تر این که تریون رو میارن تا براشون تعیین تکلیف کنه!انگار که خودشون عقل نداشتن.
برن هم که تکلیفش با خودش مشخص نبود و در حالتی که نباید شاه میشد و خودش هم قبلا گفته بود، برمیگرده میگه پس خیال کردی برای چی این همه راه رو اومدم!:Smiley10:
سرنوشت آریا خوب بود و با توجه به باردار بودن سرسی نمیتونست هم ، بکشتش! ولی این که نتونست انتقام پدرش رو از جلاده بگیره ،حداقل میتونستن یه سکانس از قسمت پنجم رو به این مورد اختصاص بدن.

در کل این فصل دوتا صحنه تاثیر گذار و خوب بیشتر نداشت
سکانس به تصویر کشیدن لحظه به لحظه جنون دنریس که انتقام چشاشو کور کرده بود.
و صحنه ای که دراگان نتونست جان رو آتیش بزنه و تخت آهنین رو ذوب کرد.
نمیدونم چطور پایانی راضیم میکرد اما مطمئناً نابود کردن شخصیت دنریس و عاقبت نافرجام جان جزوشون نبود.

araalikaka
05-20-2019, 09:20 PM
نمیدونم چرا ولی این قسمت رو نسبت به بقیه قسمتا دوست داشتم (یا حداقل کمتر بدم اومد!)
همونطور که دوستان گفتن سریال خیلی سریع و بد جمع شد، یعنی الان چنتا شخصیت مهم این اپیزود رو در نظر بگیریم(که منتظر پایانشون بودیم!): دنریس، تیریون، برن، جان، سانسا و آریا
بنظرم دنریس و تیریون در طول بقیه فصلا انقد نقش مهمی ایفا کردن که یجورایی میشه گفت بسشون بود! ولی خب مثلن جان یا برن عملن بی استفاده بودن!
جان در طول سریال از اول درگیر دیوار و نایت کینگ و این صحبتا بود (و قطعا بیشتر از همه!) و بعد هم مسئله تارگرین بودنش پیش اومد که خط داستانی اول توسط آریای عزیز نابود شد و خط داستانی دوم هم کاملا بلااستفاده رها شد!
آریا هم همینطور تقریبن! یعنی از قابلیت بی چهره بودنش فقط برای والدر فری استفاده شد! قابلیتی که خیلی بهش پرداخته شد در طول سریال!
یا برن که "هیچ" کاری نکرد! یجورایی نویسنده ها انگار تو رودروایسی کاراکترا موندن بدین شکل که: خب آریا که نایت کینگ و زد بسشه، جان هم کاری نکرده میدیم دنریس رو بکشه، برن هم برا اینکه یه چیزی بشه میکنیمش شاه!
و الان کافیه بخواید سریال رو دوباره نگاه کنین! میرسین به دیالوگای آریا و جکن و یاد این میفتین که بعد این همه مصیبت فقط والدر فری رو کشته، میرسید به جان و یادتون میاد که جان و نایت کینگ هیچ برخوردی نخواهند داشت، میرسید به راز بسیار بزرگ سریال! و یادتون میاد که جان در نهایت قراره با گوست برن اونور و تارگرین بودن جان بجز مرگ احمقانه وریس تاثیری نداشته و بعد ناراحت میرسین به سکانسای برن و اینجاس که سریال تیر آخر رو میزنه، هیچ کدوم از راز های برن، کلاغ سه چشم، ماجرای بین نایت کینگ و کلاغ سه چشم و... مشخص نمیشه و در نهایت میرسین به یه غول (اونم نه غول آخر) که فقط میدونین میخواد آدمارو بکشه و با یه زامبی ساده اونچنان فرقی نداره! (که البته با خنجر آریا کشته میشه!)

درباره این قسمت بنظرم بدترین صحنه جایی بود که اینا دور میز جمع شدن و ناخوداگاه یاد آخر فصل 3 افتادم که تایوین، تیریون، وریس و سرسی دور میز بودن و الان...
مرگ دنریس هم بنظرم بد بود، جان و دنی بد بازی کردن، خیلی بد! (البته صحبتای دنی رو دوست داشتم، بنظرم اون صحبتاش جز معدود جاهایی بود که خوب بازی کرده بود تو کل سریال!)
و بهترین صحنه ها هم مربوط به دروگون و گوست بود، واسه فیلم رونانت میگفتن خرسه بهتر از دیکاپریو بوده، بنظرم همچین چیزی اینجا هم صادق بود! (بسیار بیشتر!)

در کل بنظرم این فصل و به طور خاص 3 قسمت آخر خیلی خلوت بود و اون حس سریال رو نداشت! جاهای دیگه سریال یه عظمت، یه شلوغی خاصی بود یه چیزی که معلوم میکرد این گاته نه چیز دیگه و این چند قسمت اصلن اونطور نبود! به ویژه بخشای سخنرانی تیریون و جمع شدنشون دور میز که کاملن چیز متفاوتی بود! (نمیدونم خوب تونستم منظورمو بگم یا نه!)

در کل سریال هم بنظرم بازی تایوین، بیلیش و تیریون (اگه 2 فصل آخرو در نظر نگیریم) بهتر از بقیه بود و اگه بخوام بدترینارو بگم دنی با اختلاف تو صدر لیستمه!
نمرمم به این قسمت 6
و به کل سریال 8

پ.ن: آقا شما که گند زدی تو فیلم، حداقل دوتا عروسی میزاشتین شاد شیم. همه عزب موندن... :( :( :(

alimori
05-20-2019, 09:29 PM
واسه فصل 8 تا حالا نظر نذاشته بودم گفتم بزار کل فصل بیاد شاید یه توئیست اساسی گذاشته باشن قسمت آخر که دهن همه ی منتقدای سریالو ببنده ولی دریغ از اینکه اون دوتا شلغم ذهنشون به این چیزا قد نمیده نمیدونن توئیست چی هست. اون قسمتایی هم که تو فصلای قبل ما رو میخکوب کرد از صدقه سر مارتین بوده و بس مثل مرگ هودور.

بیشترین ابهام این فصل حول برن استارک و شاه شبه که یه سری سوالا جواب داده نشد . شما اون قسمتی که برن میره به گذشته و باباشو صدا میکنه و ند صداشو میشنوه برمیگرده رو یادتون هست، اصن کاربرد این صحنه تو ادامه ی داستان چیه . این یه سرنخی بود که در ادامه باید به کار می اومد ولی نویسنده ها مثل خیلی چیزای دیگه از کنارش گذشتن. اصن برن توی قسمت 3 و جنگ وینترفل چیکار میکرد هیچ توضیحی داده نشد. اون علامت شاه شب واسه چی بود. جان چرا زنده شد فقط دنی رو بکشه تبعید شه خوب آریا هم میتونست اونو بکشه تازه کسی هم نمیفهمید. تن ریگار تارگرین تو گور لرزید با این سناریو. خیلی چیزای دیگه ام هست که حسش نیس بگم.

من حسم میگه فیلمنامه ای که دو سال پیش لو رفت درست بوده . این احمقا واسه اینکه شبیه او ن نشه برداشتن عجله ای یه چیز سر هم کردن به خورد ما دادن. جالبه نویسنده ها قبل فصل 8 گفته بودن دوست داریم پایان سریال با پایان بریکینگ بد مقایسه بشه. عالی یا خیلی عالی . بشین تا بشه

aramis2800
05-20-2019, 09:56 PM
پایان سریال

بدون شک پایان بدی داشت سریال.
وقتی شروع به دیدنش کردم هر اپیزود مات و مبهوت بودم.
وقتی شروعش کردم از بازیگرا فقط شان بین (ند استارک) رو میشناختم و انقدر سریال بی رحم بود که به راحتی از کاراکتر اولش گذشت
این رو گفتم که برسیم به اپیزود آخر به نحوی که سریال از دنریس عبور میکنه یا حتی از جان و نهایتا برن میشه پادشاه
البته که سانسا لیاقت شمال رو داشت به نظرم اما برن !!! سریال از استنیس عبور کرد که برسه به برن؟!!!
حق دنریس این نبود و یا حداقل اگر قرار بود این پایان بندی را داشته باشه باید تغییر مسیر خیلی خیلی زودتر براش رخ میداد نه در یک اپیزود
و سکانس پایانی و میزگرد !!! این چی بود دیگه؟

یادمه دکستر که تموم شد تو همین انجمن چقدر از پایان بندیش شاکی بودن. و حالا یه جوری شده که آرزوی پایان بندی بریکینگ بد را دارن فن های سریال

به هر حال چیزی که مد من یا سوپرانوس را جدا میکنه بدون شک یکیش همین پایان بندی هست.

این سریال یه داستانی بود که بیشتر روایتگر یه چند تا incest بود تا روایتی حماسی

Lordloss
05-20-2019, 10:00 PM
منم مثل خیلی ها که گفتن معمولا نظر نمیدن و فقط میخونن هستم ولی بعد از دیدن این اپیزود نتونستم بیام اینجا و چیزی نگم
تو این 7-8 سال سریال های زیادی دیدم و به جرئت میتونم بگم بدترین اپیزودی که به عمرم دیدم رو همین الان تماشا کردم،نصفه پایانی سریال واقعا مضحک بود.
حرف دیگه ای نیست...
ویرایش:
نکته جالب این اپیزود برن بود،من چند روز پیش ویدئویی میدیدم در مورد اینکه کلاغ سه چشم در کتاب ها واقعا کی هست و اونجا گفته شد که اسمش بریندن ریورس بوده و در واقع پسر حرامزاده اگون iv بوده.
اگه دقت کرده باشین برن موقعی که بهش تاج پیشنهاد شد گفت فکر کردی این همه راه رو برای چی اومدم؟ که به نظر من تا مقدار زیادی مشخص میکنه تمام این اتفاقات برای شاه شدن برن بوده.

ali_n540
05-20-2019, 10:09 PM
پایان سریال

بدون شک پایان بدی داشت سریال.
وقتی شروع به دیدنش کردم هر اپیزود مات و مبهوت بودم.
وقتی شروعش کردم از بازیگرا فقط شان بین (ند استارک) رو میشناختم و انقدر سریال بی رحم بود که به راحتی از کاراکتر اولش گذشت
این رو گفتم که برسیم به اپیزود آخر به نحوی که سریال از دنریس عبور میکنه یا حتی از جان و نهایتا برن میشه پادشاه
البته که سانسا لیاقت شمال رو داشت به نظرم اما برن !!! سریال از استنیس عبور کرد که برسه به برن؟!!!
حق دنریس این نبود و یا حداقل اگر قرار بود این پایان بندی را داشته باشه باید تغییر مسیر خیلی خیلی زودتر براش رخ میداد نه در یک اپیزود
و سکانس پایانی و میزگرد !!! این چی بود دیگه؟

یادمه بریکینگ بد که تموم شد تو همین انجمن چقدر از پایان بندیش شاکی بودن. حالا یه جوری شده که آرزوی اون پایان بندی را دارن فن های سریال

به هر حال چیزی که مد من یا سوپرانوس را جدا میکنه بدون شک یکیش همین پایان بندی هست.

این سریال یه داستانی بود که بیشتر روایتگر یه چند تا incest بود تا روایتی حماسی
در مورد برکینگ بد حتما شوخی می فرمایید چون یادمه بجز عده معدودی در همین انجمن بقیه از اینکه چقدر شاهکار بود صحبت می کردند. فکر کنم با دکستر اشتباه گرفتید چون دکستر هم پایان بندی بدی داشت ولی پایان بندی دکستر در مقابل این خیلی بهتر بود یا پایان متوسط لاست که در مقابل این شاهکار بود. الحق و النصاف بجز موارد معدودی imdb بهترین قاضیه.

The Vaiper
05-20-2019, 10:47 PM
من امروز خیر سرم ، سریال رو نشستم پخش انلاین دیدم

تنها چیزی که باعث شد انلاین ببینم و اینقدر شوق داشته باشم برای دیدنش همزمان با پخش امید به یه پایان خوب بود

که کاملا نا امید شدم ؛ دقیقا طبق همون فیلمنامه های اسپویل شده پیش رفت ؛ هیچ سوپرایزی نداشت

اون دوتا ناقص العقل هم این اپیزود رو خودشون کارگردانی کردن که مثل بقیه اپیزودهای سریال گند زدن بهش

واقعا 8 فصل کار کنی روی یه کارکتری که فرزند اتش و یخه ؛ ادمی که از دو خاندان بزرگ ریشه داره ؛ کسی که شمال و وحشی ها رو متحد میکنه و بعد باعث شکست نایت کینگ میشه
و حاکم بر حق وستروسه ، بعدش همچین پایان بندی براش می سازید ؛ یعنی به نظرتون پایان بندی ارباب حلقه ها که خیلی کاربرا رو راضی کرد جالب نبود
اونجا هم اراگون وارث بر حق تاج و تخت بود ؛ همه هم می دونستن ، اخر سر هم پادشاه شد همه هم از پایان بندی راضی بودن

هزارتا ایده و داستان می تونستن استفاده کنن تو سریال ؛ می تونستن همونطور که تیریون فصل 4 از زندان اومد بیرون یه مسابقه ای بذارن بین جان و فرمانده ارتش دنریس
جان می تونست بعد از شکست اش و با حمایت دراگون پادشاه بشه ؛ بالاخره این کسی هه که از مرگ برگشته ! اگر همچین اینده ای در انتظارش بود چرا در کل برشگردونن

تا این حد فکر نمی کردم بد به پایان برسه

r-stark
05-20-2019, 11:02 PM
دور همی که خاندان های وستروس بودن و تیریون رو اوردن که واسشون راه حل ارائه کنه چرا هیچ کسی به تارگرین بودن جان اشاره نمیکنه ! مگه واریس نامه ها رو نفرستاد واضح دوربین نشون داد که توی نامه چی نوشته در مورد وارث واقعی و ... بعد سانسا مارموز سو استفادگر ... اسمش رو به جان خطاب میکنه تریون هم که انگار نه انگار :Smiley15: ( سانسا قسم رو شکوند ، تریون قسمی نخورده بود به جان که به کسی نگه واریس هم که همه رو خبر داد !)

یه تارگرین یه تارگرین دیگه رو کشت خب که چی ، الان قاتل حساب شده و حق وارث بودنش رفته زیر سوال اونم توی وستروس :Smiley15:

اگه قرار بود اینا متفاوت عمل کنن و ببنده رو غافل گیر کنن ... ایگریت رو قبلا جان کشت تو اغوش خودش دیگه چرا ایندفعه دنریس رو هم باید بدن جان بکشه و نایت کینگ رو بدن به اریا خب نایت کینگ رو میزاشتن به عهده کسی که کل سریال نگران تهدید winter is coming بود و تمام تلاشش رو واسه مقابله با نایت کینگ کرد ...

با تهدید هایی که دنریس توی رد کیپ در مورد وینترفل و ... داشت (اتحاد فامیلی استارک ها گل کرده بود توی این فصل ) و اون وقایعی که آریا توی شهر دید و کشته شدن مردم میتونست بهانه ای باشه که دنریس توسط آریا کشته باشه ... .

eni
05-20-2019, 11:22 PM
درود
اگه میشه یکی از مدیرا تاپیکی بزنه بع این عنوان که دوست داشتین سریال چجوری تموم بشه؟؟؟
همه نظر بدن ببینم چجوری میشه تموم کرد تا همه راضی باشن چون نمیشه همه رو راضی کرد!!!
بنظرم بد تموم نکردن فقط عجله کردن تو تموم کردن سریال.

Dayanamehdi
05-21-2019, 12:37 AM
منم صبر کردم سریال تموم شه بعدش رفتم فیلم نامه ای که میگفتن از فصل ۸ لو رفته خوندم خداییش اون فیلم نامه بهتر ازین فصل بود نمیدونم واقعا اون فیلم نامه واقعی بود یا نه ولی ازین بهتر بود

lady snow
05-21-2019, 12:40 AM
نامه ای به فرزند آینده ام:
دلبندم گات سریالی بود که باشکوه آغاز شد و قلبها را تسخیر کرد. سالها در خانه بیننده ها زندگی کرد. اما در پایان به فاضلاب imdb پیوست. زین پس به هیچ سریالی اعتماد نکن
امتیازم4/10.
پایان

mohammad1992
05-21-2019, 01:13 AM
فک کنم داریم یه سریال درام میبینیم واقعا دنریس حقش بود این بلا سرش بیاد رحم نداشت به قول جان بخشش نداشت فک نمیکردم برندون صاحب تاج بشه صحنه های تیریون عالی بود بهترین پایان بود کاش تموم نمی شد امتیازم با افتخار10/10

eminemkamy
05-21-2019, 01:17 AM
عمر چقدر زود میگذره اینم تموم شد و ما طرفداراییی که هنوز تشنه ایم..
میتونست سوار بر اژدها پادشاه هفت اقلیم بشه اما اما ...................واقعا هم که : you know nothing jon snow:Smiley43::Smiley43::Smiley43:

ESajad
05-21-2019, 02:05 AM
ناامید کننده مغموم از پایان حماقت بار گیم اوف ترونز
عمرم رو الکی به هدر دادم مثل اینکه بهم خیانت شده
اگر به جای هر فصل میرفتم فرندز رو میدیدم بهترم بود یا لاست حتی سوپرنچرال هم داستان بهتری از این داره
وقتی جان اسنو دنریس رو کشت و دروگو اومد سمتش گفتم حداقل اینجوری پایان بدی نخواهد داشت
ولی وقتی ادام رو دیدم تا متوجه شدم قرار خیلی تو ذوقم بخوره
پایان این سریال مثل داستان زندگی جان اسنو بود
ناامیدکنند،خیانت شده،محکوم شده واقعا بودن یک دنریس ظالم برای این وستروس لازم بود
از سرنوشت جان اسنو و دنریس خیلی ناامید شدم ولی وقتی پادشاهی برن رو دیدم
متوجه شدم عمری رو الکی صرف دیدن این سریال کردم
وستروس مثل ایران ما بود هرکی بیشتر زحمت می کشه بیشتر از خودش مایه میذاره بیشتر بهش کم محلی میشه
اگر زاغ سه چشم تمام سریال به قدرت بی تفاوت بود چه طور این مسیر رو برای شاه شدن سینه خیز میاد
مسخره تر از اون معاون شدن تریون با گروهی که تشکیل دادن بود سوزندان زنده جسد شبکه اچ بی او بود
امیدورام کسانی مثل سازندگان و نویسندگان این سریال به این داستان سرایی خودشون افتخار نکنند
d.d احمق و احمق تر با کج فهمی خودشون یکی از ناب ترین داستان های فانتزی رو به گند کشوندن

saeed988
05-21-2019, 02:21 AM
من که قسمت اخر رو به زور دیدم یعنی ۱ ساعت و ۲۰ دقیقه بود فکر کنم ۲ ساعت طول کشید،وسطش همش گوشی دستم بودو اینور اونور،یعنی انقدر فاجعه بود
پیشنهاد میکنم اعصابتونو خورد نکنید برید سوپرانوز ببینید اگر دیدیدش قبلا برای بار دوم بود ببینید،رنک ۶ هم زیاده برای گیم اف ترونز،چیزی جز یه سریال پر هزینه و تجملی نیست

wishtasp
05-21-2019, 02:46 AM
منم صبر کردم سریال تموم شه بعدش رفتم فیلم نامه ای که میگفتن از فصل ۸ لو رفته خوندم خداییش اون فیلم نامه بهتر ازین فصل بود نمیدونم واقعا اون فیلم نامه واقعی بود یا نه ولی ازین بهتر بود

به نظر میرسه اون فیلمنامه اصلی بود ولی چون خیلی زود لو رفت مجبور شدن عوضش کنن
ولی این چیزی از ارزشهای نداشته ی دی اند دی کم نمیکنه دو سال وقت داشتن
خیلی سعی کردم تا قسمت 3 دید مثبت خودمو نگه دارم و تا اونجا هم علیرغم اتفاقاتی که در قسمت 3 افتاد ولی بازهم مسائل بر اساس یک منطق هر چند خیلی خوشبینانه ... قابل توجیه بود . ولی ....
هنوز باورم نمیشه شاهکاری که هشت سال منو جذب خودش کرده بود اینطوری تموم شده.
هنوز باورم نمیشه اپیزود پایانی انقدر افتضاح بود که مجبور شدم نمره زیر 5 بدم
لعنت الله علی دی بی و دیوید علیهم اجمعین

Pedram1979
05-21-2019, 02:48 AM
دوستان اون فیلمنامه ای که دو سال پیش لو رفت رو میشه کسی بفرسته بخونیم قرار بود داستان چطور پیش بره ؟

The Vaiper
05-21-2019, 02:49 AM
سریال گات کشش ساخت حداقل ۵ فصل دیگه رو داشت
ما آخرشم نفهمیدیم که
- جان چرا زنده شد ؟
- فرزندان جنگل کی بودن ؟
- آزورآهای چرا مشخص نشد ؟
- نایت کینگ که بود و چه کرد ؟
- دلیل کلاغ ۳ چشم بودن برن چی بود ؟
- لرد او لایت که بود و چه هدفی داشت ؟
سرسی فیل میخواست چکار؟
واریس تو آتیش چی دیده بود؟
خدای مرگ چی شد؟
- این ۳ تا تخم اژدها مادرشون کی بود ؟
‏- اون یارو یخیه قبل از مرگ نایت کینگ چرا پلک زد ؟
- نایت کینگ رو چرا آتیش اژدها نسوزوند ولی دراگون گلس کشت ؟
- نمادی که نایت کینگ درست کرد چی بود ؟
- اینکه برن حافظه‌ی دنیا بود و نایت کینگ میخواست بکشتش به چه دلیلی بود ؟
- اسب اریا کجا رفت ؟
‏- پادریک با دخترا چیکار کرد که پولشو پس دادن ؟
- لرد وریس چی نوشت که سریع سوزوند و گذاشت تو ظرفه ؟
- تارگرین بودن جان چه کمکی به سریال کرد در صورتی که باید آزورآهای میشد ؟
- چرا یه کوتوله نشه شاه بشه ولی برن فلج بشه ؟
آریا چرا رفت غرب؟
اژدها کجا رفت؟

این نظرات منفی رو همه فن ها و طرفدار گات دارن حتی منتقدها به شدت سریال رو کوبندن

anzalichi
05-21-2019, 03:17 AM
باورم نمیشه به GoT برای اولین بار از 10 نمره 1 دادم. بنجولی که دیدم حتی ارزش تایپ کردنم نداره.

همین قدر تباه که اخرین دیالوگ های سریال درباره بازسازی Br0Thel های شهر بود!!

hoto
05-21-2019, 03:35 AM
من اولین باره می خوام در مورد سریال صحبت کنم ولی واقعا سخت بود برا نویسنده ها اینجوری سناریو نوشتن؟ سرسی بدست اریا کشته می شد - پادشاه شب بدست جان کشته می شد - در نبرد شب طولانی چند شخصیت مهم دیگه از جمله همین اغضا شورا پادشاهی به جز تیریون همه کشته می شدند از جمله جیمی -سانسا ملکه نباید می شد.جان اسنو پادشاه شمال می شد و یک نفر بجز برن پادشاه می شد یا حداقل بصورت شورایی 6قلمرو رو اداره می کردند -دو سه قسمت یا بیشتر به دیوانه شدن ملکه دنریس و همین طور یه عشق جان و دنریس و قدرت برن و پادشاه شب می پرداختند .قطعا سخت نبود بنظرم نویسنده ها تو حالت مستی گفتن چیکار کنیم که هوادارا غافلگیر بشن بیا با این فیلمنامه گند بزنیم به پیشبینی های هوادارا :Smiley104::Smiley104::Smiley104::Smiley104:

Stannis KING
05-21-2019, 04:34 AM

این فیلم نامه رو کجا میشه خوند؟

bayani
05-21-2019, 05:01 AM
افتضاح به معنی واقعی کلمه
یاد اون روزایی که با اینترنت پوکیده قسمتا رو اپدیت از فصل اول نگاه میکردم افتادم دلم واسه خودم سوخت .لعنتی 8 سال عمرمون رو گذاشتیم پاش که فروردین بشه و سریال شروع بشه اخرش اینجوری به سر سریال بیاد.
حیف اون همه وقت و پیگیری هایی که واسه این سریال کردم.یعنی نابود کردن سریال رو با این پایان بندی.واقعا ارزش تایپ کردن نداره به قول دوستمون
یادمه چقدر از پایان بندی دکستر که سریال مورد علاقم بود ناراحت شدم.الان میگم باز دست خوش به اون.واقعا امیدورام ریتش سقوط کنه این سریال.الان خلاقیت و نبوغ یه کارگردانی مثل وینس گلیگان رو درک میکنم که سریالی شاهکاری مثل bb رو چقدر خوب شاهکار تموم کرد.دیگه از اسپین افش نگم که همه چیز مشخصه.
لامصب جان اسنو بعد از برگشتن از مرگ توی سریال نقش شلغم هم نداشت.کاراکترشو کلا داغون کردن.عاقبت دنریس هم چون توی یه قسمت شخصیتش 180 درجه تغییر کرد اصلا راضی کننده نبود .معلوم نشد دلیل این تصمیماتش چی بود و اصلا کسی نتونست باهاش همزاد پنداری کنه یا درکش کنه.گرچه با اومدن اژدها بالای سرش یکم جذابیت سکانس رو بالا بردن ولی بازم دوس نداشتم.این سریال تنها سریالی بود که با شخصیت اصلی شروع شد و با کاراکتر های فرعی به پایان رسید.
همین الان که قسمت اخر رو دیدم اصلا باورم نمیشه بعد 9 سال باید با این سریال خدافظی کنم.تموم شدن ابکیش هم اعصابمو خورد کرده .همش فکر میکنم یه چیزی کم دارم.اصلا توی شوکم.هیچ حسی هم ندارم از یه طرف دیگه
یاد اخر لاست و سوپرانوز و bb و friends که میفتم واقعا اون موقع احساساتی شدم بعد از تموم شدنشون
ولی الان کلا cool هستم نمیدونم چرا اینطورم:Smiley15:

araalikaka
05-21-2019, 05:35 AM
این فیلم نامه رو کجا میشه خوند؟

من اینو پیدا کردم! :؟!
https://goo.gl/KAJth9

maani
05-21-2019, 06:03 AM
خط داستانی جان تو سیزن 8 فقط همین یه جمله بود: :Smiley15: you're my queen

یادسریال لاست افتادم..شروع متفاوت و استارت فوق العاده ، سیزنهای آخر ضعیف و اون پایان بندی مسخره کاری کرد که به جز چند سکانس مورد علاقه دیگه حتی جز تاپ 20 سریالهای محبوبم نیست!

متاسفانه برای گات هم همین اتفاق افتاد

با تشکر از d&d فکر کنم دیگه تا مدتی سریال نمیبینم...

فقط در پایان به نظرم قوی ترین بازیگرهای سریال اگه بخوام سه تا رو فقط انتخاب کنم تیریون، استنیس و سرسی. خیلی هم دوس دارم نظر بقیه بچه ها رو در این مورد بدونم!

شخصیتهای محبوب من تو این سریال : استنیس براتیون ،بریک دونداریون، اوبرین مارتل، پتایر بیلیش :Smiley48:

مزخرف ترین کاراکترها: بران پوکرفیس استارک، سانسا استارک، دنریس تارگرین، میساندی:Smiley19:

sarkhail
05-21-2019, 09:36 AM
والا دیگه چی میشه گفت جز این که کاش تموم نمیشد. کاش بازم دلمون خوش بود که فروردین میشه و یه فصل دیگه مهمون گیم هستیم
گفتنی ها رو گفتن ولی به نظرم بهترین پایان بندی برای این پنج قسمت میتونست همین باشه. اصلا سریال جوری پیش رفت که هر پایانی به جز این مسخره میشد
الان که دارم اینا رو مینویسم یاد شخصیت ها میفتم. یاد دیالوگ ها. یاد روند داستان. هیچ سریالی رو مثل گات نگاه نکردم و فکر نکنم نگاه هم کنم. حتما باید کیفیت 1080 بود. حتما باید شب میشد و سکوت مطلق. به قول یکی از دوستان بعد از اپیزود عروسی خونین دیگه اون ادم سابق نشدیم. چقدر تو جنگ ها حرص خوردیم ... واقعا لحظات فوق العاده ای با سریال داشتم و داشتید
اینم بگم که تو دلم نمونه. از همون لحظه قیام دنریس هر وقت دیدمش یاد یه شخصیت تاریخی از مملکت خودمون افتادم. کسی که قول ازادی زنجیرها رو به مردم داد و بلافاصله پس از ازادی به زنجیر خودشون کشیدشون و تو یه جنگ فرسایشی با خیال ازاد کردن دنیا بهترین ها رو قربونی جاه طلبی خودش کرد. کسی که خودش حق میدونست و هر کسی که بین اون و بهشتش وایمیستاد میکشت ... لامصبا وجه شبهشون زیاده ولی خوب بیشتر از این بگم پست حذف میشه:Smiley69:

nosheh
05-21-2019, 11:18 AM
تیریون : برن من دوست دارم تو شاه بشی
برن : منم برای همین اومدم دیگه

پنج دقیقه بعد
برن: من علیرغم میل باطنی دارم پادشاه میشم

یعنی من و همسرم اینجوری => :Smiley2::Smiley2::Smiley2::Smiley2::Smiley2:

xboycooper
05-21-2019, 11:27 AM
اینم یه دیدگاه متفاوت در مورد پایان بندی سریال
http://picoup.ir/images/36339228268246846976.jpg
http://picoup.ir/images/06334563052107036685.jpg
http://picoup.ir/images/70383548340721753409.jpg

البته به نظر من کسی که این مطلبو نوشته عاشق فیلم هندی و کارتون های دیزنیه یا اینکه تین ایجه وگرنه عمق روایی داستان بشدت پیچیده تر از این نوع نگاه های سطحیه فقط یک نمونش حذف ند استارک در قسمت های ابتدایی فصل اوله !! اصلا این سریالو بخاطر این دوست داشتم که هر کی به هر چی دوست داشت نمیرسید !! این پایان بقدری فانتزی و شیرین و بچگانست که اصلا نمیشه باورش کرد این همون سریالیه که 8 سال پاش نشستیم و هر قسمت چقدر تئوری از خودمون در آوردیم ...

ali_n540
05-21-2019, 11:33 AM
خط داستانی جان تو سیزن 8 فقط همین یه جمله بود: :Smiley15: you're my queen

یادسریال لاست افتادم..شروع متفاوت و استارت فوق العاده ، سیزنهای آخر ضعیف و اون پایان بندی مسخره کاری کرد که به جز چند سکانس مورد علاقه دیگه حتی جز تاپ 20 سریالهای محبوبم نیست!

متاسفانه برای گات هم همین اتفاق افتاد

با تشکر از d&d فکر کنم دیگه تا مدتی سریال نمیبینم...

شخصیتهای محبوب من تو این سریال : استنیس براتیون ،بریک دونداریون، اوبرین مارتل، پتایر بیلیش :Smiley48:

مزخرف ترین کاراکترها: بران پوکرفیس استارک، سانسا استارک، دنریس تارگرین، میساندی:Smiley19:

پایان لاست بد نبود در حد لاست نبود طوری که ریتش بالای 8 هست شما باید با دکستر مقایسه کنی که در همه به حق کوبیدنش ولی باز در مقابل پایان گات آبروداری می کنه.

nosheh
05-21-2019, 11:38 AM
باور می کنین دیشب فکر میکردم این شوخیههههههههه!!!!!!!!!!!!

یعنی تیریون رو با دیالوگ هاش در فصل ها قبل به یاد بیارین... بعد سخنرانی مسخره برای برن!

در مورد اینکه هر شخصیت به چه سرنوشتی برسه کاری ندارم... اون هیچی اصن!
بحث اصلی من دیالوگ های بی نهایت مسخره این فصل... سطحی و ساده!

حداقل روی دیالوگ ها یکم وقت می ذاشتین!
شهر سوخته یک مشت روانی نشستن تعیین تکلیف کنن... شاه ندارن... بعد از گذروندن اون همه سختی و سوختن و ... تیریون میاد یک سخنرانی مسخره! بعد برن می گه پس فکر کردی چرا من اومدم!!!!!!!!!!!!!!!!!!
از اول هم فکر کنم اون کاری کرد نایت کینگ بیاد و این جنگ رو راه بندازه تا خودش پادشاه بشه!

واقعا مسخره است بخدا!

بعد سانسا!!!!!!!!!

ها ... یادتونه چقدر روی شخصیت جفری کار کردن و چطوری نفرت از جافری رو تو دل ما کاشتن! واقعا بی نظیر نبود اون القای حس نفرت؟
همه تقریبا از جافری نفرت داشتند و همه همزمان از بازی و شخصیت پردازیش لذت می بردن! و بعد کشتنش...
بعد مقایسه کنین با خط سیر کاراکتری به اهمیت جان اسنو و دنریس و ... :Smiley68::Smiley68::Smiley68::Smiley68::Smiley68: :Smiley68::Smiley68::Smiley68:

rezash96
05-21-2019, 12:04 PM
یادتونه چقدر روی شخصیت جفری کار کردن و چطوری نفرت از جافری رو تو دل ما کاشتن! واقعا بی نظیر نبود اون القای حس نفرت؟
همه تقریبا از جافری نفرت داشتند و همه همزمان از بازی و شخصیت پردازیش لذت می بردن! و بعد کشتنش...
بعد مقایسه کنین با خط سیر کاراکتری به اهمیت جان اسنو و دنریس و ... :Smiley68::Smiley68::Smiley68::Smiley68::Smiley68: :Smiley68::Smiley68::Smiley68:

میدونم این دو فصل اخر ...به سریال ولی من عاشق شخصیت جافری بودم:Smiley69:

irani11
05-21-2019, 01:41 PM
`بنظرم با اینکه هرچقدر پایان بندی عجیب و بد بود میتونم کنار بیام.چون بلاخره عادت داریم به پایان بندی های تلخ و بد و عجیب در این سریال.
اما بنظرم اگر تایم این اتفاقات اینقدر فشرده نبود بهتر میشد تغییرات دنریس و حتی تغییر جان برای انجام دادنه کاری که با دنریس کرد رو درک کنیم.
کاراکتری که خیلی وقتا فگر میکردیم قرار ملکه عادل و خوبی بشه و طی 60-70 قسمت بهترین انتخاب برای تاج و تخت بود, طی یک قسمت یهو دیوانه شد و جان که عاشقش بود توی ده دقیقه تصمیم گرفت بکشدش:Smiley10:
من تنها مقصر رو کوتاهی تعداد قسمتها میدونم هرچند خیلی از صحنه های اضافی توی قسمتها هست که میتونستن به چیزهای بهتر بپردازن و تیکه های مهم داستان رو بجاش بهتر نشون بدن.
بنظرم این 6 قسمت باید توی دو سه فصل اتفاق میفتاد همونطور که خود مارتین گفته بود.
خنده داره هفتاد قسمت زمینه چینی کنی و توی 6 قسمت جمع بندی کنی:Smiley10:

kingnessi
05-21-2019, 03:03 PM
http://picoup.ir/images/93691904388251855163.jpg

بالاخره این سریال هم تموم شد ...

ناراحت کننده س که سریالهای قدیمی و با کیفیت و سریالهایی که سالها باهاشون خاطره داریم ، دارن یکی یکی به پایان میرسن. شاید این پایان رو دوست نداشته باشیم و این نشون میده "نوشتن" چقدر سخته ولی با این حال من پایان رو دوست داشتم.

استارک ها یجورایی رستگار شدن (غم انگیز ولی سلامت) و دنریس هم نشون داد با پدرش فرق میکنه ، در هر حال خیلی از ایده های خوب توی واقعیت جواب نمیدن بخصوص اگر دنیای واقعی رو نشناسی ... دنریس یه دختر بی تجربه بود که یک روز هم بین مردم زندگی نکرده بود و هی از اینور به اونور کشیده شد و کارهایی کرد که با اینکه نتایج مثبتی داشتن ولی در نهایت هم خودش و هم رویای دنیای آزادش در کنار عده ای زیادی آدم رو نابود میکرد ؛ این وسط دوباره جان این بار رو به دوش کشید و سرنوشت غم انگیزی رو پذیرفت.

پ ن1: یکی توئیت کرده که سریال "آریا در غرب وستروس" بهترین سریال تاریخ تلویزیون میشه اگر بسازنش ، استیفن کینگ هم ریتوئیت کرده و گفته حتی حاضره برای این سریال بنویسه ... میتونه فوق العاده باشه.
پ ن2: قصه ما به سر رسید ، استنیس هم نیومد:Smiley96:

maani
05-21-2019, 03:40 PM
Bran: “I'm not the Lord of Winterfell.”
Tyrion: “You don't want it?”
Bran: “I don't really 'want' anymore.”

فقط پادشاهی رومیخواست یعنی؟

یا مثلا جیمی (که هیچکس انگیزه اونو از کشتن ایریس نمیدونست) قبلا به برین اف تارث گفت با کشتن مدکینگ ، هزاران نفر از مردم کینگزلندینگ رو نجات داد
اپیزود 5 فصل آخر به تیریون گفت مردم اصلا برام اهمیتی نداشتن! پس واسه چی کشتش؟ :Smiley39:

یعنی چی این تناقضها؟

matiyo
05-21-2019, 04:58 PM
البته یه چیزی هست که باید بهش اعتراف کنم!
این دوتا احمق(کارگردانارو میگم ) از همون ابتدای شروع سریال در مورد دنریس و این که در نهایت توانایی تبدیل شدن به چه چیزی رو داره،خرده نان هایی برامون گذاشته بودن! ما توجه نکردیم.
مثلا احساس تطمین و لذت از به اتش کشیدن جادوگری که زخم کال روبه عفونت کشاند یا احساس لذتی که از آتش گرفتن جادوگر کچل شهر کارت داشت و یا بی تفاوتی و خونسردی موقع مرگ برادرش یا سوزاندن کالها در شورای شهر ویس دوتراک و سوزاندن پدر و برادر سمول تارلی همگی نشانه هایی از سنگدلی و بی رحمی دنریس رو به نمایش گذاشتن اما چون همه این بی رحمی ها در برابر دشمنانش و کسانی بود که میخواستن ازش سوءاستفاده کنن برامون عادی جلوه کرد و تصور می کردیم همه اینا به خاطر شخصیت محکم و قویی که داره هست و این همون کسیه که لایق سلطنت بر 7 پادشاهیه.
همه ما به علت علاقه ای که به این کاراکتر داشتیم و به خاطر درد و زجرهایی که در طول ماجراجوی هاش کشیده بود و این که یه جورایی از همه شون نجات پیدا کرده تحسینش میکردیم
بله دنریس یک اژدهای کامل بود مانند اژدها مغرور مانند اژدها تک رو ، مانند اژدها نترس و مانند اژدها بی رحم و این خصوصیات با گوشت و پوست و خونش در هم تنیده شده بود.
و ما این خرده نانهایی که برامون ریخته میشد رو نادیده میگرفتیم و همه رو به پای شخصیتش میزاشتیم و تازه خوشمون هم میومد که در مقابل دشمنانش بی رحم و صریح عمل میکنه
اما در عین حال میدانستیم که دنریس جوان بی تجربه و نیازمند راهنمایی هستش و نمیتونه به تنهایی تصمیمات حیاتی بگیره و اگر در همان ابتدا هم راهنمایانی مانند جوراه مورمونت و سر باریستان و میساندی و تیریون و واریس رو نداشت نمیتونست در این راه موفق بشه چون دنریس یه اژدها با تمام خصوصیات ذاتی اژدهاها بود
اما وقتی یک اژدها در دنیای انسانها تنها میشه برای فرار از خصلتهای کثیف انسانی(خیانت - دروغ- ظلم- سوءاستفاده-زدو بندهای پشت پرده) مجبور میشه به ذات و غرائزش پناه ببره تا خم نشه تا نابود نشه و به قول آئمون تارگرین یک تارگرین تنها در جهان یه چیز وحشتناکه!
دنریس از همان ابتدای کودکی با داستانهاو افسانه هایی بزرگ شده بود که اون و خاندانش رو محق تاج و سلطنت میدونست و در زندگی هدفی بجز رسیدن به سلطنت نداشت و در این راه حاضر بود همه چیز رو قربانی بکنه از هرچیزی بگذره و در هر تصمیم بنا به ذات آتشینش با قدرت و شجاعت پیش میرفت و به حرف هیچ کسی هم گوش نمیداد مگر اینکه کاملا بهش اعتماد داشته باشه.
ولی بعد زا مرگ بارستین و مورمنت و میساندری و خیانت جان و واریس و حتی تیریون دیگه کسی باقی نموند که بتونه بهش اعتماد کنه پس تصمیم گرفت به ذات اتشین و بی رحم خودش تکیه کنه و باور داشت تصمیماتی که میگیره درست ترین و صحیح ترین تصمیمات هستند.
البته نمیخوام از کارگردان دفاع کنم ولی یه نشونه هایی از این شخصیت دنریس ، در طول این 8 فصل وجود داشت و ما به گونه ای دیگر تفسیرش میکردیم اما بازهم با وجود همه این نشانه ها ولی باز هم نباید شخصیت و کاراکتر دنریس این گونه بی رحمانه نابود میشد.
بله دنریس در برابر دشمنانش بی رحم بود ولی در عین حال مهربان و رئوف نیز بود به همین خاطره که تبدیل شدنش رو به ملکه دیوانه رو نتونستیم تحمل کنیم و البته که قابل تحمل هم نبود و نیست.

دنریس نباید به دست جان کشته میشد حتی اگر به دست شاه شب یا یکی از وایت واکرها کشته میشد این قدر باعث بغض نمی شد (واقعا از این پایان دنریس بغضم گرفت)واگر هم که باید به دست جان کشته می شد ، خود جان نباید زنده میموند و میتونستن تو یه سکانسی درحالی که جان وقتی میره پیش دنریس به وسیله آنسالیدها خلع سلاح بشه و بجای خنجر فرو کردن تو شکم دنریس با در آغوش گرفتن دنی از پرتگاه یا ارتفاع یا بلندی هم خودش و هم دنی رو بکشه و در حین این کار نقل قول معروف آئمون تارگرین هم زمزمه کنه .که این طور هم شاعرانه تروعاشقانه تر میشد اما ظاهرا کارگردانها مرگ جان رو فدای سکانس عصبانیت و برخورد دراگو با مرگ دنریس کردن و اصلا زنده ماندن جان بی معنی بود. و نیازی نبود که زنده بمونه.
شاید اگر جان هم میمرد حداقل یه درصدی از بازخوردهای منفی نسبت به این پایان کمتر میشد
اصولا شخصیت و فیزیولوژی هنرپیشه ای که به کاراکتر جان اسنو ، جان بخشیده بود طوریه که انگار بلد نیست عشق بورزه و اصلا نتونسته بود صحنه ای دراماتیک از خداحافظی با عشقش رو به نمایش بزاره و انگار که فقط ناراحت بود ولی ناراحتیی بدون زجر. انگار که اصلا از همون اولش هم عاشق دنریس نبوده.
البته هردو هنرپیشه جان و دنریس از لحاظ ظاهری با کاراکترهای سریال مچ بوده و زوج خوش تراشی رو تشکیل داده بودن و برای این نقش مناسب بودن ولی در تمام طول سریال در انتقال احساسات کاملا رگ بریتیش خودشون رو به نمایش گذاشتن!
در صورتی که در صحنه کشتن دنریس توسط جان ، بازی جان باید با زجر و زجه همراه می بود ولی تنها اکتی که از جان دیدیم گریه ای مصنوعی و همراه با ترس و حسرت بود و نه عشق!
درحقیقت کاراکتر دنریس دوبار توسط فیلم نامه نابود شد یکی موقعی که به ملکه مجنون تبدیل شد و یکی هم زمانی که توسط جان اونطور بدون احساس کشته شد.
و جالبش اینجاست که کاراکتر اصلی داستان رو به طرزی که اصلا حقش نبود نابود کردن در حالی که badman اصلی داستان دست در دست عشقش و به طرزی شاعرانه زیر آوار به طرزی عاشقانه جان داد!
در حقیقت مرگ و عاقبتی که لایق سرسی بود رو دادن به دنریس و برعکس.
به طور خلاصه بخوام بگم این دوتا احمق (کارگردانا)تنها فقط میخواستن تو یادها حک بشن حالا به هر عنوانی و به هر قیمتی.

ali_n540
05-21-2019, 05:21 PM
البته یه چیزی هست که باید بهش اعتراف کنم!
این دوتا احمق(کارگردانارو میگم ) از همون ابتدای شروع سریال در مورد دنریس و این که در نهایت توانایی تبدیل شدن به چه چیزی رو داره،خرده نان هایی برامون گذاشته بودن! ما توجه نکردیم.
مثلا احساس تطمین و لذت از به اتش کشیدن جادوگری که زخم کال روبه عفونت کشاند یا احساس لذتی که از آتش گرفتن جادوگر کچل شهر کارت داشت و یا بی تفاوتی و خونسردی موقع مرگ برادرش یا سوزاندن کالها در شورای شهر ویس دوتراک و سوزاندن پدر و برادر سمول تارلی همگی نشانه هایی از سنگدلی و بی رحمی دنریس رو به نمایش گذاشتن اما چون همه این بی رحمی ها در برابر دشمنانش و کسانی بود که میخواستن ازش سوءاستفاده کنن برامون عادی جلوه کرد و تصور می کردیم همه اینا به خاطر شخصیت محکم و قویی که داره هست و این همون کسیه که لایق سلطنت بر 7 پادشاهیه.
همه ما به علت علاقه ای که به این کاراکتر داشتیم و به خاطر درد و زجرهایی که در طول ماجراجوی هاش کشیده بود و این که یه جورایی از همه شون نجات پیدا کرده تحسینش میکردیم
بله دنریس یک اژدهای کامل بود مانند اژدها مغرور مانند اژدها تک رو ، مانند اژدها نترس و مانند اژدها بی رحم و این خصوصیات با گوشت و پوست و خونش در هم تنیده شده بود.
و ما این خرده نانهایی که برامون ریخته میشد رو نادیده میگرفتیم و همه رو به پای شخصیتش میزاشتیم و تازه خوشمون هم میومد که در مقابل دشمنانش بی رحم و صریح عمل میکنه
اما در عین حال میدانستیم که دنریس جوان بی تجربه و نیازمند راهنمایی هستش و نمیتونه به تنهایی تصمیمات حیاتی بگیره و اگر در همان ابتدا هم راهنمایانی مانند جوراه مورمونت و سر باریستان و میساندی و تیریون و واریس رو نداشت نمیتونست در این راه موفق بشه چون دنریس یه اژدها با تمام خصوصیات ذاتی اژدهاها بود
اما وقتی یک اژدها در دنیای انسانها تنها میشه برای فرار از خصلتهای کثیف انسانی(خیانت - دروغ- ظلم- سوءاستفاده-زدو بندهای پشت پرده) مجبور میشه به ذات و غرائزش پناه ببره تا خم نشه تا نابود نشه و به قول آئمون تارگرین یک تارگرین تنها در جهان یه چیز وحشتناکه!
دنریس از همان ابتدای کودکی با داستانهاو افسانه هایی بزرگ شده بود که اون و خاندانش رو محق تاج و سلطنت میدونست و در زندگی هدفی بجز رسیدن به سلطنت نداشت و در این راه حاضر بود همه چیز رو قربانی بکنه از هرچیزی بگذره و در هر تصمیم بنا به ذات آتشینش با قدرت و شجاعت پیش میرفت و به حرف هیچ کسی هم گوش نمیداد مگر اینکه کاملا بهش اعتماد داشته باشه.
ولی بعد زا مرگ بارستین و مورمنت و میساندری و خیانت جان و واریس و حتی تیریون دیگه کسی باقی نموند که بتونه بهش اعتماد کنه پس تصمیم گرفت به ذات اتشین و بی رحم خودش تکیه کنه و باور داشت تصمیماتی که میگیره درست ترین و صحیح ترین تصمیمات هستند.
البته نمیخوام از کارگردان دفاع کنم ولی یه نشونه هایی از این شخصیت دنریس ، در طول این 8 فصل وجود داشت و ما به گونه ای دیگر تفسیرش میکردیم اما بازهم با وجود همه این نشانه ها ولی باز هم نباید شخصیت و کاراکتر دنریس این گونه بی رحمانه نابود میشد.
بله دنریس در برابر دشمنانش بی رحم بود ولی در عین حال مهربان و رئوف نیز بود به همین خاطره که تبدیل شدنش رو به ملکه دیوانه رو نتونستیم تحمل کنیم و البته که قابل تحمل هم نبود و نیست.

دنریس نباید به دست جان کشته میشد حتی اگر به دست شاه شب یا یکی از وایت واکرها کشته میشد این قدر باعث بغض نمی شد (واقعا از این پایان دنریس بغضم گرفت)واگر هم که باید به دست جان کشته می شد ، خود جان نباید زنده میموند و میتونستن تو یه سکانسی درحالی که جان وقتی میره پیش دنریس به وسیله آنسالیدها خلع سلاح بشه و بجای خنجر فرو کردن تو شکم دنریس با در آغوش گرفتن دنی از پرتگاه یا ارتفاع یا بلندی هم خودش و هم دنی رو بکشه و در حین این کار نقل قول معروف آئمون تارگرین هم زمزمه کنه .که این طور هم شاعرانه تروعاشقانه تر میشد اما ظاهرا کارگردانها مرگ جان رو فدای سکانس عصبانیت و برخورد دراگو با مرگ دنریس کردن و اصلا زنده ماندن جان بی معنی بود. و نیازی نبود که زنده بمونه.
شاید اگر جان هم میمرد حداقل یه درصدی از بازخوردهای منفی نسبت به این پایان کمتر میشد
اصولا شخصیت و فیزیولوژی هنرپیشه ای که به کاراکتر جان اسنو ، جان بخشیده بود طوریه که انگار بلد نیست عشق بورزه و اصلا نتونسته بود صحنه ای دراماتیک از خداحافظی با عشقش رو به نمایش بزاره و انگار که فقط ناراحت بود ولی ناراحتیی بدون زجر. انگار که اصلا از همون اولش هم عاشق دنریس نبوده.
البته هردو هنرپیشه جان و دنریس از لحاظ ظاهری با کاراکترهای سریال مچ بوده و زوج خوش تراشی رو تشکیل داده بودن و برای این نقش مناسب بودن ولی در تمام طول سریال در انتقال احساسات کاملا رگ بریتیش خودشون رو به نمایش گذاشتن!
در صورتی که در صحنه کشتن دنریس توسط جان ، بازی جان باید با زجر و زجه همراه می بود ولی تنها اکتی که از جان دیدیم گریه ای مصنوعی و همراه با ترس و حسرت بود و نه عشق!
درحقیقت کاراکتر دنریس دوبار توسط فیلم نامه نابود شد یکی موقعی که به ملکه مجنون تبدیل شد و یکی هم زمانی که توسط جان اونطور بدون احساس کشته شد.
و جالبش اینجاست که کاراکتر اصلی داستان رو به طرزی که اصلا حقش نبود نابود کردن در حالی که badman اصلی داستان دست در دست عشقش و به طرزی شاعرانه زیر آوار به طرزی عاشقانه جان داد!
در حقیقت مرگ و عاقبتی که لایق سرسی بود رو دادن به دنریس و برعکس.
به طور خلاصه بخوام بگم این دوتا احمق (کارگردانا)تنها فقط میخواستن تو یادها حک بشن حالا به هر عنوانی و به هر قیمتی.
اینطوریم که شما می گید نیست دنریس تو فصل های قبلی به خاطر سوزاندن یه پسر 2 اژدها را به زنجیر می بنده و تا آنجا که می دونم سریال این صحنه را مثل کتاب به تصویر نمی کشه و تو کتاب دنریس روزها خودشو به خاطر عذاب وجدان این اتفاق حبس می کنه و حاضر نمی شه کسی را ببینه. البته برای اینکه دنریس به اینجا برسه باید مفصل روش کار می شد یا اصلا مد کویین نمی شد می تونست اگر به تخت آهنین نمی رسه به شکل بسیار بهتری کشته بشه. و در مورد اون اتفاقات دنریس بجز تارلی ها دلیل خوبی داشت حتی در مورد تارلی ها بهشون مهلت می ده تسلیم شوند و همین جوری در آتش اژدها خاکسترشان نمی کنه.
البته سریال کلا از فصل 7 به مسیر اشتباهی افتاد و این اشتباهات اپیزود به اپیوزد روی هم انبار شد تا اینکه در 3 قسمت انتهایی خصوصا در قسمت آخر روی بیینده آوار شد.
هر چند فیلمنامه لو رفته هم خیلی خوب نبود ولی نسبت به این افتضاح ارزش و احترام سریالو نابود نمی کرد.
با تبریک به d&d امتیاز قسمت آخر تا این لحظه 4.4 حتی دکستر با پایان افتضاحش امتیاز بالای 6 داشت و به مرور نزول کرد ولی با این وضعیت سقوط به امتیاز زیر 3 دور از دسترس نیست کافی هست کامنتهای مربوط به این قسمتو در imdb ببینید.

ali_n540
05-21-2019, 08:22 PM
ببینید چه جوری سلاخی می کنه این قسمتو https://www.youtube.com/watch?v=2eSBtwoVXfw:Smiley36:

WALKING DE4D
05-21-2019, 09:16 PM
بازی با شعور بیننده دیگ تا چه حد بعید همچین سوتی هایی تو سریالی که فقط ادعا بزرگ بودن داشته

http://uupload.ir/files/vdwb_photo_2019-05-21_20-15-15.jpg

ESajad
05-21-2019, 09:40 PM
از دیروز به این فکر میکردم که چرا نویسندگان این سریال اینقدر بد و مبتدیانه فیلمنامه رو نوشتند
اصلا نمیشه دلیل مشخصی برای اینکارشون در نظر گرفت
اگر قرار بود سریال اینجور نصف و نیمه از نظر داستانی کاراکترها و پایان تموم بشه چرا دو سال ساختش رو طول دادن
سال بعد پخش میکردن اینهمه مردم تو انتظار و خماری نمی گذاشتند
با دم و دستی ترین حالت گره های داستان رو باز میکردن و حادثه رو تموم میکردن
با ترس و وحشت سرنوشت کاراکترها رو رقم می زدن سرسی تام طول سریال منفور بود ولی مرگ دراماتیکی داشت
جان تمام طول سریال در راه درستی و صلح جویانه ای حرکت میکرد ولی خیلی راحت بهش خیانت میشه
برای اینکه دنریس و جان رو از تخت پادشاهای دور کنند یکی رو قاتل دیگری مقتول رو می کنند تا دایره قدرت کوچک تر بشه
و به راحتی بتونند یکی رو به تخت پادشاهی برسونند بعد از دیدن این قسمت با این نتیجه رسیدم
ای کاش جان زنده نمی شد و هم فصل پنجم می مرد و از این بی ابرویی نجات پیدا میکرد
اصلا وجود کاراکترها قوس عجبی بر میدارن و بر خلاف مرامی که تو تمام فصل ها داشتند عمل می کنند
برن که به عنوان حافظه تاریخی و زاغ سه چشم نام برده میشه به یکباره قدرت طلب و خواهان تاج و تخت میشه
جان یک قاتل و شخصیت منفوری تبدیل میشه به دلیل کشتن دنریس و به یکباره به هویج تبدیل میشه
دنریس با تمام تلاشی که برای ازدی برده ها انجام میده به یکباره دچار جنون میشه
سرسی یک مادر نمونه دنیای وستروس تبدیل میشه و همه واکنش ها بر اساس حس مادری انجام داده میشه
سانسا به یکباره مغز متفکر سیاست وستروس میشه
نایت کینگ که اصلا توهی بیش نبود همه طرفداران سریال رو به سخره گرفته بودن

اگر پایان سریال رو در نظر بگیرید کسانی که در وجودشون خودخواهی وخوی کشتار رو داشتند حتی به مقدار کم
سرنوشت بهتری نسبت به جان داشتند تا جان که طلح طلب تر بود
اگر کتاب اب و اتش رو در نظر بگیریم اتش مظهر ویرانی میشه دنریس،یخ مظهر ارامش رو در نظر بگیریم جان میشه
تنها کاراکترهایی مثل هاوند،تئون گریجوی،جورا مورمونت،و لیانا مورمونت سرنوشت جذاب و لایقی داشتند

مسخره ترین سکانس و شبیه ترین حرکت به حال روز سریال رو باید جایی دید که برادر زاده بلک فیش
میاد بزرگی کنه و نظرش رو اعلام کنه اون سکانس حال روز گیم اوف ترونز بود
بزرگ شدن و تصمیم گیرنده بودن کرم خاکستری هم از این سکانس بدتر بود چه قدر حال به هم زن بود
حتی موسیقی رامین جوادی هم در این قسمت نمی تونست کمی به بهتر شدن پایان سریال کمک کنه

یک نکته احنمالا بیناف و وایز در وجودشون یک هندی و عاشق بالیوود وجود داره که اینجوری سریال رو تموم کردن
بعد دیدن این پایان دیگه قول میدم به داستان و حوادث هیچ سریال ایرانی گیر ندم

ali_n540
05-21-2019, 09:54 PM
از دیروز به این فکر میکردم که چرا نویسندگان این سریال اینقدر بد و مبتدیانه فیلمنامه رو نوشتند
اصلا نمیشه دلیل مشخصی برای اینکارشون در نظر گرفت
اگر قرار بود سریال اینجور نصف و نیمه از نظر داستانی کاراکترها و پایان تموم بشه چرا دو سال ساختش رو طول دادن
سال بعد پخش میکردن اینهمه مردم تو انتظار و خماری نمی گذاشتند
با دم و دستی ترین حالت گره های داستان رو باز میکردن و حادثه رو تموم میکردن
با ترس و وحشت سرنوشت کاراکترها رو رقم می زدن سرسی تام طول سریال منفور بود ولی مرگ دراماتیکی داشت
جان تمام طول سریال در راه درستی و صلح جویانه ای حرکت میکرد ولی خیلی راحت بهش خیانت میشه
برای اینکه دنریس و جان رو از تخت پادشاهای دور کنند یکی رو قاتل دیگری مقتول رو می کنند تا دایره قدرت کوچک تر بشه
و به راحتی بتونند یکی رو به تخت پادشاهی برسونند بعد از دیدن این قسمت با این نتیجه رسیدم
ای کاش جان زنده نمی شد و هم فصل پنجم می مرد و از این بی ابرویی نجات پیدا میکرد
اصلا وجود کاراکترها قوس عجبی بر میدارن و بر خلاف مرامی که تو تمام فصل ها داشتند عمل می کنند
برن که به عنوان حافظه تاریخی و زاغ سه چشم نام برده میشه به یکباره قدرت طلب و خواهان تاج و تخت میشه
جان یک قاتل و شخصیت منفوری تبدیل میشه به دلیل کشتن دنریس و به یکباره به هویج تبدیل میشه
دنریس با تمام تلاشی که برای ازدی برده ها انجام میده به یکباره دچار جنون میشه
سرسی یک مادر نمونه دنیای وستروس تبدیل میشه و همه واکنش ها بر اساس حس مادری انجام داده میشه
سانسا به یکباره مغز متفکر سیاست وستروس میشه
نایت کینگ که اصلا توهی بیش نبود همه طرفداران سریال رو به سخره گرفته بودن

اگر پایان سریال رو در نظر بگیرید کسانی که در وجودشون خودخواهی وخوی کشتار رو داشتند حتی به مقدار کم
سرنوشت بهتری نسبت به جان داشتند تا جان که طلح طلب تر بود
اگر کتاب اب و اتش رو در نظر بگیریم اتش مظهر ویرانی میشه دنریس،یخ مظهر ارامش رو در نظر بگیریم جان میشه
تنها کاراکترهایی مثل هاوند،تئون گریجوی،جورا مورمونت،و لیانا مورمونت سرنوشت جذاب و لایقی داشتند

مسخره ترین سکانس و شبیه ترین حرکت به حال روز سریال رو باید جایی دید که برادر زاده بلک فیش
میاد بزرگی کنه و نظرش رو اعلام کنه اون سکانس حال روز گیم اوف ترونز بود
بزرگ شدن و تصمیم گیرنده بودن کرم خاکستری هم از این سکانس بدتر بود چه قدر حال به هم زن بود
حتی موسیقی رامین جوادی هم در این قسمت نمی تونست کمی به بهتر شدن پایان سریال کمک کنه

یک نکته احنمالا بیناف و وایز در وجودشون یک هندی و عاشق بالیوود وجود داره که اینجوری سریال رو تموم کردن
بعد دیدن این پایان دیگه قول میدم به داستان و حوادث هیچ سریال ایرانی گیر ندم

فیلمهای هندیم بهتر از این تمام می شوند حتی پایان جومونگ در برابر این فوق العاده هست. یه سریال فوق العاده کره ای برای بینندگان این سریال پیشنهاد می کنم که منطقش حتی جنگهاش از این حماسی تره با وجود اینکه 134 قسمته ولی برخلاف بقیه سریال های کره ای کمی احساسات توش کمتره و نبردهای فوق العاده ای داره. سریال تجویونگ اگه تو اینترنت پیداش کردید حتما ببینید ارزششو داره

saeed_iri
05-21-2019, 10:26 PM
اغلب از اپیزودهای این فصل دفاع کردم ، تا برسیم نقطه پایان . که خوب ایستگاه پایانی من رو هم نا امید کرد اما لذتی که از سریال بردم اونقدر زیاد بود که این نقطه پایان هم نمیتونه مکدرش کنه .
چقدر سوال بی جواب داشت این سریال مثل لاست البته به کارگردان ها نیمچه حقی بدیم که در فصول گذشته یک معدن غنی برای برداشت داشتن (کتاب ) و دستشون برای روایت باز بود اما این فصل میشه گفت دستشون برای برداشت خالی بود.
دنریس ، جان ، برن هیچ کدوم پایان سزاواری نداشتن ، تنها شخصیتی که جای درستی قرار گرفت تریون بود.
به خاطر زحماتشون 7:Smiley35:

afshin2014
05-21-2019, 11:01 PM
سلام بر دوستان عزیز بعد از دوری یکساله از انجمن به لطف یاسر جان رفیق با معرفتم :Smiley17: دوباره اومدم

اما در مورد فصل آخر می تونم بگم که به دلیل تعداد کم قسمت ها پرداخت سریعی در روایت داستان و تغییر شخصیت بعضی از کارکتر های سریال وجود داشت که همه بهش اشاره کردن اما نکته ای که وجود داره درباره قسمت آخر این هست که پایان سریال و سرنوشت کارکتر ها رو در این اپیزود نمیشه تقصیر دو نویسنده آماتور دونست بلکه این پایانی بود که خود شخص مارتین به این دو گفته بوده پس چه خوشمون بیاد چه نه پایان کتاب هم همینه فقط با تفاوت در روایت و جزییات

پ . ن : 1- خیلی از اینکه مدل موی جان دوباره مثل فصل یک شد و دیگه موهاش رو نبستش خوشم اومد حس فصل یک برام زنده شد

2- امتیازم به کل فصل 7

3- وقتی آخر سریال رسید یه حسی بهم می گفت اصلا تموم نشده قراره یک فصل دیگه هم داشته باشه تا از این فاجعه ی این فصل نجات پیدا کنه ولی افسوس

4- بعضی ها شایعه کردن غرب وستروس که آریا و البته هیچ کس نمی دونست کجاست همون westworld هست و قراره که در اون سریال هم به این مورد اشاره بشه

ESajad
05-22-2019, 12:50 AM
اگر کمی نویسندگان این سریال خلاقیت داشتند هنر نویسندگی داشتند
می تونستند سرنوشت جذاب تری برای بعضی از کاراکترها بوجود بیارند
مثلا به جای اینکه سر جورا رو بکشند جاش رو با کرم خاکستر یا برین از تارت عوض میکردن جورا زنده می موند
جورا به سمت واریس گرایش بیشتری داشت تا تریون وقتی واقعیت جان رو می فهمید
و دیوانه شدن دنریس رو می دید به خاطر اینکه جورا هم عاشق دنریس بود
هم ادمی بود که بهتر فکر میکرد و از تریون مشاور بهتری بود به این نتیجه می رسید که باید کار دنریس رو تموم کنه
جورا به جای جان اسنو درنیس رو می کشت توسط دروگون ذوب می شد جان پادشاه وستروس می شد
دنریس به جای وراریس شک بزرگی به سریال وارد می کرد و تریون رو به خاطر خیانت می کشت
تو جنگی که بین یورون رو جیمی رخ داد جیمی زخمی می شد و نصف جون به سرسی می رسید
سرسی زنده به گور می شد آوار روش فرو می ریخت ولی دفن نمی شد زیر آور زنده بود
مثلا تو قسمت شب طولانی بهترین جایی بود که چند تا از شخصیت ها سلاخی می شدن
کشتن برین از تارت یا سم تارلی،پادریک فضای دراماتیکی رو وجود می اوردن
ولی خیلی ابکی صحنه ارایی نمی کردن شب طولانی می تونست سکانسهای جنگی خیلی خوبی داشته باشه
خلاقیت نیاز بود که این دو تا احمق این ویژگی رو نداشتند

ali_n540
05-22-2019, 01:04 AM
درمورد نویسنده های سریال این جمله واریس صدق می کنه
Incompetence should not be rewarded with blind loyalty
وای که چقدر این شخصیت دوست داشتنی بود و بعد فصل 5 نابودش کردند.
نمی دونم شما هم این حس و دارید یا نه ولی فصل 8 خصوصا این قسمت آخر بدجور حس نامیدی به آدم داده. این چه بلایی بود که بر سر یکی از بهترین شو های تلوزیون امد سریالی که اپیزودهای حماسی رد ودینگ، هارد هوم، the doorو نبرد حرامزادگان را خلق کرد( مخصوصا این 2 اپیزود آخری که کتابی هم برای اقتباس نبود) آمد طوری که با وجود این اپیزودهای افسانه ای به نظرم حالا بدترین شو تلوزیون شده و بعیده تا مدتها سریالی به این بدی به انتهای خودش برسه کاش این 2 فصل آخرو می دادند cw می ساخت و هر فصل 22 قسمتی می کرد و چند فصل هم اضافه می کرد تا با وجود آبکی شدن حداقل اینجوری شخصیت ها داغون نمی شدند و سریال از بین نمی رفت.

Rezaraki
05-22-2019, 02:10 AM
سلام بر دوستان عزیز بعد از دوری یکساله از انجمن به لطف یاسر جان رفیق با معرفتم :Smiley17: دوباره اومدم

اما در مورد فصل آخر می تونم بگم که به دلیل تعداد کم قسمت ها پرداخت سریعی در روایت داستان و تغییر شخصیت بعضی از کارکتر های سریال وجود داشت که همه بهش اشاره کردن اما نکته ای که وجود داره درباره قسمت آخر این هست که پایان سریال و سرنوشت کارکتر ها رو در این اپیزود نمیشه تقصیر دو نویسنده آماتور دونست بلکه این پایانی بود که خود شخص مارتین به این دو گفته بوده پس چه خوشمون بیاد چه نه پایان کتاب هم همینه فقط با تفاوت در روایت و جزییات

پ . ن : 1- خیلی از اینکه مدل موی جان دوباره مثل فصل یک شد و دیگه موهاش رو نبستش خوشم اومد حس فصل یک برام زنده شد

2- امتیازم به کل فصل 7

3- وقتی آخر سریال رسید یه حسی بهم می گفت اصلا تموم نشده قراره یک فصل دیگه هم داشته باشه تا از این فاجعه ی این فصل نجات پیدا کنه ولی افسوس

4- بعضی ها شایعه کردن غرب وستروس که آریا و البته هیچ کس نمی دونست کجاست همون westworld هست و قراره که در اون سریال هم به این مورد اشاره بشه

westworld چیه مربوط به کتابه؟ یا چی؟
به اون سریال دیگه مربوط نیست؟ چون زمانشون فرق داره؟

FARMANDEH
05-22-2019, 02:35 AM
westworld چیه مربوط به کتابه؟ یا چی؟
به اون سریال دیگه مربوط نیست؟ چون زمانشون فرق داره؟

شوخی بود بابا :Smiley36:

http://up.vbiran.ir/uploads/1759515584721166840_photo_2019-05-22_01-34-01.jpg

anzalichi
05-22-2019, 05:40 AM
اونی که تئوری وست ورلد رو مطرح کرده بگید ایده هاشو بنویسه کاغذ:)) توهم چیکارا کرده باهامون :)) . انقدری که ما ایرانیا و مردم کشورای دیگه برای یه سریال حرص میخوریم اگر برای چیزای حیاتی زندگینون حرص میخوردیم الان دنیا گل و بلبل بود. این درد مشترک شاید الان درمان نشه ولی با این سیر تکاملی رسانه که در پیش داریم مطمئنا چندین سال بعد اگر کسی اینطور با احساس و وقت مردم بخواد بازی کنه و روی انتظارات و آرزوهاشون اسکی سواری کنه و میلیاردر بشه میبیندنش به سه تا اژدها و از سه طرف اژدها رو پرواز میدن.

شما خودتون رو بزارید جای کارگردان. یارو تو 5 فصل چیزی از یه داستان درآورد که واسه هر اپیزودش نزدیک به 20 میلیون فایل زیرنویس در دنیا تولید میشده. پولی که HBO با این سریال به جیب زد از بودجه 100 سال صدا و سیمای ما بیشتره :)) خب چه مرضیه بیاد خودشو پاره کنه برای شاهکار بودن؟ درست حکایت زندگی ماست. وقتی یه چیز گرون میشه یه خرده اعتراض میکنیم. بعد که 500 تومن ارزون میشه خداروشکر میکنیم. یعنی مخاطبان رسانه اونقدری که باید مطالبه گر نبودیم که این بلا سر سریال اومد. یه petition ای راه افتاد واسه ریمیک کردن سریال. از مرز یک میلیون امضااینترنتی گذشت. شما فکر کنید همین زنگ خطر و نارضایتی رو از اولین اپیزودی که سریال پاشو کج گذاشت اعلام میکردیم. تحریم جهانیه سریال. ایده ای که محاله ولی قشنگه.

سریال طوری مخاطبان رو جیره خوار خودش کرده که راحت هرچی بخوان از GoT بسازن رو دنبال میکنیم. چقدر کول و خفنه این که اریا استارک داره میره غرب وستروس. وای خدای من. میگن اونجا به بعد نقشه ها تموم میشن. یکی نیست بگه مردمی که تو غرب وستروس زندگی میکنن تابحال براشون سوال نشده چخبره اون طرف ترشون؟ :))
ما رو خواستن هایپ کنن واسه پروژهای اقتصادی بعدیشون. جناب برن استارک از اول گفت من هدفم والاتر از یک تخت اهنینه. اپیزود اخر رسیدیم اقا گفت "اسکلا فکر کردید واسه چی اینقدر راه اومدم؟ "
جان اسنوی نکبت زمانی محبوبترین شخصیتم بود. الحق اثبات کرد که bastardای بیش نیست. دنیا رو رو سرش خراب کردن اقا میگه ملکه ی من فقط تویی.. یکی نبود بهش یه زن برسونه تو سریال این اقا بیخیال عمه ش بشه. داداش من بیا من خودم هستم. تو سریالو نترکون :))

اومدن جلسه تشکیل دادن که کی پادشاه بشه. بیخودترین سکانس های کل سریال تو همین اپیزود بود.

تو ملکه ی منی :))
تو تا ابد عشق منی :))

ولمون کن جون مادرت.

گیم اف ترونز رو از همون 2011 دنبال کردم. تو فاصله هر فصلش کلی سریال دیگه تماشا کردم. شاید سر جمع بیشتر از 100 تا شده باشن. این نصیحت به دوستانی که ابتدای مسیر هستن: هیچوقت تو زندگیتون به کسی یا چیزی بیش از حد بها ندید. گند میزنه به تمام اندیشه هاتون. نمیخوام بگم از سریال متنفرم. اتفاقا برعکس. چون خیلی دوسش دارم اینطور نوشتم. شاید یه عده که از 2011 دنبال میکنن یادشون باشه اون سال ها با چه مکافاتی اپیزود به اپیزودش رو دانلود میکردیم و کلی باهاشون خاطره داشتیم. تو این شهر فکستنی انزلی به جرئت میگم جزو تعداد انگشت شمار افرادی بودم که به سریال دسترسی داشتن. این پایانی نبود که لیاقت بینندگانی مثل ما رو داشته باشه. ما واسه هر اپیزود این کلی حرص خوردیم. سر مرگ جان اسنو و آهنگ Goodbye brother این سریال چقدر ناراحت شدیم. اپیزود Rains of Castamaire چیکارا باهامون نکرد... سریال اگرچه با اپیزود ششم به پایان رسید ولی همه مون میدونیم که هنوز حرف های زیادی واسه زدن داشت. یاد اون ندیمه ی برن استارک بخیر که پیرزنی بود در اپیزودهای اول برای بچه ها قصه تعریف میکرد. با این که افسانه بود ولی تو داستان سرایی از هرچی بنیاف و دن وایس بهتر بود.

نصیحت بعدی من : بد تموم شدن سریال باید انگیزه مضاعفی در شما ایجاد کنه واسه خوندن کتاب ها. بشتابید که اساسا با سریال متفاوته. دم جورج مارتین گرم. از اول میدونست این دو تا کارگردان اهلش نیستن یه نخود سیاه واسشون متصور شد و فرستادشون دنبالش.

afshin2014
05-22-2019, 11:25 AM
شوخی بود بابا :Smiley36:

http://up.vbiran.ir/uploads/1759515584721166840_photo_2019-05-22_01-34-01.jpg

تئوری های جالبی بودن اگه اتفاق می افتادن ولی دریغا که اگر این اتفاقات هم می افتاد باز با وجود این دو نویسنده و تعداد کم اپیزود به فنا میرفت

r-stark
05-22-2019, 07:18 PM
توی سفر میگن باید از مسیر لذت برد ، طی این سال ها که سریال پخش می شد واقعا لحظات خوبی رو رقم زدن واسمون ولی مقصد سفر نافرجام بود .

سریال رو با خاندان استارک شروع کردن و با آرزو هایی که داشتن خاتمه دادن مثل سانسا که میخواد با یه پادشاه ازدواج کنه و ملکه بشه که شد و اریا که میخواست ماجراجویی خودش رو داشته باشه که پیدا کرد و جان که با وجود اینکه هیچ دوستی نداشت و مورد تنفر کتلین استارک بود و ... انتخاب کرد به نایت واچ ملحق بشه گرچه از ند استارک هم چندین بار در مورد مادرش سوال میکنه (سریال مبتنی بر این بود که هویت جان معلوم بشه که دقیقا بی مصرف ترین حالت ممکن بمونه و تبعید بشه در پایان ؟! برن اپیزود 4 میگه من نمیتونم لرد وینترفل بشم و کلاغ سه چشمم بعد به راحتی پادشاه شد ! تیریون جان رو با حرف هاش متقاعد میکنه که دنریس رو بکشه چون اون میتونه پادشاه بهتری باشه بعد تصمیم میگره برن پادشاه باشه !!! ) نینجا آریا مانع کشتن نایت کینگ توسط جان میشه و با مخفی کردن هویت واقعی جان بهش خیانت میکنن ، موهاش رو هم باز میکنن و به شکل فصل اول درمیارن ! نقطه سر خط

بازیگرا مصاحبه هایی که میکردن قبل از شروع فصل پایانی میگفتن با دورخونی فیلمنامه به بخش هایی که می رسیدن همه با هم اشک میریختن !!! دوست دارم این بخش رو توی مستندی که قرار پخش بشه از روند ساخت سریال بگن کجا بوده که طی دیدن این فصل من شخصا منتظر این بودم گریه کنم اما یه قطره اشک هم نریختم ! یا من سنگ دل شدم یا اونا بزرگ نمایی کردن !

فیلمنامه ای که میگن دو سال پیش لو رفته بود و ... اینکه چقدر صحت داره مشخص نیست ولی یه چیز جالبی که توش بود اینکه جان و دنریس بچه دار میشن ... برگردیم به فصل 7 توی دیالوگ هایی که بین جان و دنریس بود اشتباه نکنم 2 بار به همین موضوع اشاره میشه و جان میگه که ممکنه اشتباه کنی و کسی ک بهت گفته بچه دار نمیشی دروغ گفته بود بعد هم ، همبستر و ....شدن بهش میخورد که میخوان همچین موردی رو توی فصل اخر قرار بدن ولی بازم مثل خیلی از چراهای دیگه به حال خودش رها شد .

اگه تئوری مضحک westworld اتفاق می افتاد ، گرچه مطئنم که نمی افته سریال دیدن رو کنار میزاشتم ... توی westworld یه مشت پلاستیک درست میکنن و هی میکشنشون چه ارتباطی باید به وستروس داشته باشه وستروسی که این همه داستان ناب و بکر داره اینکار مثل خودکشی میمونه .

توی دوره ای که هستیم پول حرف اول و آخر رو میزنه و پشت پرده مسائل HBO و بازیگرا که الان واسه خودشون اعتبار جهانی پیدا کردن به نسبت ابتدای سریال که کسی نمی شناختشون الان طی این چند سال خیلی هاشون توی پروژه های هالیوودی حضور داشتن ( هر فصل هم دستمز رو میبردن بالا ) شاید دیگه نیازی به ادامه سریال نبود برای HBO سود خودش رو کرده کتابی هم نیست که بخوان جزییات رو ازش دربیارن الان میتونن برن سراغ اسپین آف هایی که با بازیگرای مجدد ناشناخته و اما با مخاطبان میلیونی که به اعتبار got اسپین آف ها رو حتما تماشا میکنن .

اونجا هم ج.ا شد واقعن اون سکانس رو آدم میبینه انگار نه انگار گات میبینه

گشت بوق هم بزارن دیگه تکمیل شده :Smiley14: و یه پایگاه بوق :Smiley19:

واکنش به این فصل :
http://uupload.ir/files/jon_2333_thumb.jpg (http://uupload.ir/view/jon_2333.jpg)

The Vaiper
05-22-2019, 10:48 PM
ولی نویسنده ی قسمت اخر بدون شک کتلین استارک بود قشنگ به بچه هاش سر و سامون داد، برن کینگ شد ، سانسا ملکه ی شمال،آریام رفت دنبال هدفش و ماجرا جوییش جان بدبختم که از همون اول چشم دیدنشو نداشت فرستاد دیوار

اگه تئوری مضحک westworld اتفاق می افتاد ، گرچه مطئنم که نمی افته سریال دیدن رو کنار میزاشتم ... توی westworld یه مشت پلاستیک درست میکنن و هی میکشنشون چه ارتباطی باید به وستروس داشته باشه وستروسی که این همه داستان ناب و بکر داره اینکار مثل خودکشی میمونه

این قضیه وست ورلد شوخی بود باور کردین واقعا :Smiley14:

r-stark
05-23-2019, 01:31 AM
سریال رو با خاندان استارک شروع کردن و با آرزو هایی که داشتن خاتمه دادن مثل سانسا که میخواد با یه پادشاه ازدواج کنه و ملکه بشه که شد و اریا که میخواست ماجراجویی خودش رو داشته باشه که پیدا کرد و جان که با وجود اینکه هیچ دوستی نداشت و مورد تنفر کتلین استارک بود و ... انتخاب کرد به نایت واچ ملحق بشه

ولی نویسنده ی قسمت اخر بدون شک کتلین استارک بود قشنگ به بچه هاش سر و سامون داد، برن کینگ شد ، سانسا ملکه ی شمال،آریام رفت دنبال هدفش و ماجرا جوییش جان بدبختم که از همون اول چشم دیدنشو نداشت فرستاد دیوار

ین قضیه وست ورلد شوخی بود باور کردین واقعا :Smiley14:

اینکه شوخی بود یا نه پست های قبل دوستان چند بار بهش اشاره کردن و انتظار کراس شدن هم داشتن ! خودم عرض کردم که همچین چیزی نمیشه فکر نمیکنم نیاز بوده شما پست #82 (http://tvworld.info/usertag.php?do=list&action=hash&hash=82) رو مجدد تکرار کنی صرفا جهت خوشمزگی :Smiley15:

The Vaiper
05-23-2019, 06:34 PM
http://s9.picofile.com/file/8361414000/photo_2019_05_23_14_46_42.jpg

شاید مارتین راست میگفت و اگه گات ۱۰ فصل داشت خیلی قشنگ تر و منسجم تر میبود

حتی اگه میخواستن سیر داستان همینطور بمونه، میتونستن قشنگ تر و کاملتر بپردازن بهش:
فصل هفت و هشتو میزاشتن واسه سلطان نایت کینگ، فصل نه واسه جنگ دنی و سرسی (قسمت اخرش دنی کینگزلندینگو ویران میکرد یه چیز باحال میشد مثل انفجار سبت تو فصل ۶) و تو فصل ده هم حکومت دنریس و سقوطشو به شیوه منطقی تر و بهتری به تصویر میکشیدن

ali_n540
05-23-2019, 06:55 PM
http://s9.picofile.com/file/8361414000/photo_2019_05_23_14_46_42.jpg

شاید مارتین راست میگفت و اگه گات ۱۰ فصل داشت خیلی قشنگ تر و منسجم تر میبود

حتی اگه میخواستن سیر داستان همینطور بمونه، میتونستن قشنگ تر و کاملتر بپردازن بهش:
فصل هفت و هشتو میزاشتن واسه سلطان نایت کینگ، فصل نه واسه جنگ دنی و سرسی (قسمت اخرش دنی کینگزلندینگو ویران میکرد یه چیز باحال میشد مثل انفجار سبت تو فصل ۶) و تو فصل ده هم حکومت دنریس و سقوطشو به شیوه منطقی تر و بهتری به تصویر میکشیدن

به نظرم اگه طبق فیلم نامه 2 سال پیش جلو می رفت بهتر از دیوانه شدن دنی بود و اونجا دنی از وضع حمل می میره و جسدشو یورون گیرجوری بر دیوار های کینگز لندینگ آویزان می کنه. و طبق اون فیلمنامه جنگ با شاه شب از اپیزود 2 شروع و در اپیزود 5 با شکست شاه شب در ایری به پایان می رسید و جان در جنگ با یورون در گودال اژدها بدلیل انفجار گودال بوسیله آتش دروگون و منفجر شدن وایلد فایر به همراه جیمی لنیستر و جوراه مورمونت و هاوند کشته می شوند. البته مرگ ها در اون فیلم نامه خیلی منطقی تره به طور مثال سرسی طبق پیش بینی در قسمت اول سقط جنین می کنه تا در اپیزود 5 وقتی توسط آریا کشته می شه حامله بودن مشکلی نداشته باشه یا درسته مرگ شاه شب در فیلمنامه نیست ولی به احتمال بالا در انتهای اپیزود 5 توسط جان کشته می شه.

ESajad
05-23-2019, 07:11 PM
به نظرم اگه طبق فیلم نامه 2 سال پیش جلو می رفت بهتر از دیوانه شدن دنی بود و اونجا دنی از وضع حمل می میره و جسدشو یورون گیرجوری بر دیوار های کینگز لندینگ آویزان می کنه.
و طبق اون فیلمنامه جنگ با شاه شب از اپیزود 2 شروع و در اپیزود 5 با شکست شاه شب در ایری به پایان می رسید و جان در جنگ با یورون در گودال اژدها بدلیل
انفجار گودال بوسیله آتش دروگون و منفجر شدن وایلد فایر به همراه جیمی لنیستر و جوراه مورمونت و هاوند کشته می شوند.

بزرگترین کاراکتری که به راحتی نابود شد یورون گریجوی بود البته به نظر من بازیگرش هم بدرد نمیخورد
قرار بود این شرور در حد نایت کینگ باشه اگر به این شخصیت بها میدادن
درست شخصیت سازیش میکردن دیگه ای نبود نایت کینگ به چشم نمی اومد
هیچ وقت فکر نمیکردم اینو بگم جای شروری مثل رمزی بولتون خالی بود نایت کینگ یک انگشتش هم نبود
ولی حیف این دو تا احمق به خاطر ساخت سه اسپین اف جنگ ستارگانی که قراره بسازند همه چیز رو نابود کردن
البته کینه ای که طرفدارن گات از این دو نفر به دل گرفتند تمام کارنامه فیلمسازی شون رو تحت تاثیر قرار میده
امیدورام در دنیای های موازی اگر وجود داشته باشه گات سیزده فله دو قسمتیتموم بشه و مارتین او دنیا کمی زرنگ تر باشه
کتاب ها رو زودتر تموم کنه و مهم تر از همه این دو تا احمق دیوانه سازندگان فصل های پایانی نباشند

ali_n540
05-23-2019, 07:17 PM
بزرگترین کاراکتری که به راحتی نابود شد یورون گریجوی بود البته به نظر من بازیگرش هم بدرد نمیخورد
قرار بود این شرور در حد نایت کینگ باشه اگر به این شخصیت بها میدادن
درست شخصیت سازیش میکردن دیگه ای نبود نایت کینگ به چشم نمی اومد
هیچ وقت فکر نمیکردم اینو بگم جای شروری مثل رمزی بولتون خالی بود نایت کینگ یک انگشتش هم نبود
ولی حیف این دو تا احمق به خاطر ساخت سه اسپین اف جنگ ستارگانی که قراره بسازند همه چیز رو نابود کردن
البته کینه ای که طرفدارن گات از این دو نفر به دل گرفتند تمام کارنامه فیلمسازی شون رو تحت تاثیر قرار میده
امیدورام در دنیای های موازی اگر وجود داشته باشه گات سیزده فله دو قسمتیتموم بشه و مارتین او دنیا کمی زرنگ تر باشه
کتاب ها رو زودتر تموم کنه و مهم تر از همه این دو تا احمق دیوانه سازندگان فصل های پایانی نباشند
تو اون فیلمنامه یورون خیلی نقش تاثیر گذاری به عنوان ویلان سریال داره هر چند اگه فصل 7 با زامبی دزدی به انحراف نمی رفت یورون هم شیپور کنترل اژدها را داشت و هم کسی بود که دیوار را خراب می کرد و راه شاه شب را به وستروس باز می کرد اون موقع یه آنتاگونیست خفن تری از شاه شب می شد.
با توجه به اتفاقاتی که در اپیزود اول اون فیلمنامه می افته و کاملا شبیه اتفاقات پخش شده در اپیزود 1 و 2 هست به احتمال بالای 99 درصد فیلمنامه لو رفته فیلمنامه اصلی بوده که پت و مت برای خود شیرینی تغییرش دادند تا این فاجعه به بار بیاد

ali_n540
05-23-2019, 07:40 PM
اگه کسی از مدیران می تونه تاپیکی ایجاد کنه که فیلمنامه 2 سال پیش را قرار بده قضاوت بهتری نسبت به اون فیلمنامه و چیزی که پخش شد می تونه صورت بگیره(حالا که سریال تمام شده اون فیلمنامه دیگه اسپویل نیست) و هم مرهمی باشه بر زخمهای طرفداران. فکر کنم قبلا می شد تاپیک ایجاد کرد ولی الان مثل اینکه دست مدیرانه.

Mariz
05-23-2019, 07:41 PM
فکرشو نمیکردم یه شخصیت متافیزیکی مث برن بشه شاه خودش کلی پتانسیل داشت واسه خط داستانی که از اول شروع کرده بود...برخلاف خیلی دوستان که فقط منتظر بودن این فصل و قسمت پایانیو ازش لذت ببرن...باید از کل فصل و مجموعه لذت میبردین(که شخصا لذت بردمپ) مث این میمونه منتظر وایسین تا روزای خوبی تو زندگیتون پیش بیاد در صورتی که شاید همین امروز روزای خوبتونه(دیالوگ شخصیت کارگاه حقیق که اسمشم یادم نیس)در کل هر طور تموم میشد مث بچه هایی که مادر از شیر میگرتشون نق میزنیم خودم شخصا با این مجموعه هم سریال هم کتاب 8 سال زندگی کردیم کلی بحث و تئوری...در دنیای صنعت و تکنولوژی برندسازی و تلیغات مهمترین اصله یعنی شرکتی مث اپل میاد هزینه سنگینی میکنه و امکانات و قابلیتای جدید همراه باق یمت به صرفه میفروشه و بعد اینکه از حاشیه سود مطمئن شد هر روز قیمتارو بالا میبره و چیز جدید هم نمیده اما به خاطر تبلیغات و برندسازی که کرده هنوزم فروش داره سریال گات و سینما هم همین طوره...

ali_n540
05-23-2019, 07:48 PM
فکرشو نمیکردم یه شخصیت متافیزیکی مث برن بشه شاه خودش کلی پتانسیل داشت واسه خط داستانی که از اول شروع کرده بود...برخلاف خیلی دوستان که فقط منتظر بودن این فصل و قسمت پایانیو ازش لذت ببرن...باید از کل فصل و مجموعه لذت میبردین(که شخصا لذت بردمپ) مث این میمونه منتظر وایسین تا روزای خوبی تو زندگیتون پیش بیاد در صورتی که شاید همین امروز روزای خوبتونه(دیالوگ شخصیت کارگاه حقیق که اسمشم یادم نیس)در کل هر طور تموم میشد مث بچه هایی که مادر از شیر میگرتشون نق میزنیم خودم شخصا با این مجموعه هم سریال هم کتاب 8 سال زندگی کردیم کلی بحث و تئوری...در دنیای صنعت و تکنولوژی برندسازی و تلیغات مهمترین اصله یعنی شرکتی مث اپل میاد هزینه سنگینی میکنه و امکانات و قابلیتای جدید همراه باق یمت به صرفه میفروشه و بعد اینکه از حاشیه سود مطمئن شد هر روز قیمتارو بالا میبره و چیز جدید هم نمیده اما به خاطر تبلیغات و برندسازی که کرده هنوزم فروش داره سریال گات و سینما هم همین طوره...
شما وقتی برکینگ بد را نگاه می کنی و میبینی چطور فصل به فصل بهتر می شه و در فصل آخر به اوج می رسه و با قسمت پایانی فوق العاده ای به پایان می رسه و وقتی گات 4 فصل تو اوجه و بدنبال آن مسیر برعکسو طی می کنه تا به فصل درخشان 7 و 8 برسه و با اپیزود پایانی با امتیاز 4.3 از بین 180 هزار رای می درخشه حتما یه جای کار ایراد داره برو یوتویوب و imdb حتما اونها هم نق می زنند که به اپیزود پایانی برکینگ بد امتیاز 9.9 می دهند و به این شاهکار 4.3
به پایان رساندن گات با پایان خوب خیلی راحتر از برکینگ بد بود نمونه اش همان فیلم نامه 2 سال پیش با وجود اینکه پرفکت نبود ولی اگه اون به تصویر کشیده می شد قسمت پایانی زیر 9 نمی گرفت و 4 اپیزود 2 تا 5 بالاترین نمرات را می گرفتند

EYE
05-23-2019, 11:11 PM
برن الان یه موجود فرا واقعیه
تاریخ رو حس میکنه
یجورایی مثل دکتر منهتن تو واچمنه
تاج و تخت نباید براش ارزش داشته باشه.حتی کمک به مردم یا هر کس دیگه هم نباید براش مهم باشه.در واقع هیچ چیز نباید براش مهم باشه
ولی میان با یه سخنرانی دیزنی وار و بچه گونه پادشاهش میکنن...
تر زدن به بزرگترین(نه بهترین)سریال تاریخ

The Vaiper
05-24-2019, 12:39 AM
برن الان یه موجود فرا واقعیه
تاریخ رو حس میکنه
یجورایی مثل دکتر منهتن تو واچمنه
تاج و تخت نباید براش ارزش داشته باشه.حتی کمک به مردم یا هر کس دیگه هم نباید براش مهم باشه.در واقع هیچ چیز نباید براش مهم باشه
ولی میان با یه سخنرانی دیزنی وار و بچه گونه پادشاهش میکنن...
تر زدن به بزرگترین(نه بهترین)سریال تاریخ

تشبیه برن به دکتر منهتن واچمن خیلی خوب و به جا بود ؛ چرا به ذهن من نرسیده بود :Smiley39:

اصلا هرجور بخوایم حساب کنیم برن چه عقلانی و چه تخیلی نمی تونست پادشاده بشه

اول اینکه رسالتش و جایگاهش کلاغ 3 چشم بودن هست از همون اپیزود اول و سقوطش از برج همه این مسیر رو طی کرد تا کلاغ 3 چشم باشه
و حافظه دنیای زنده ها نه پادشاه

دوم خود برن تو سریال چندین بار تاکید می کنه من هدفم والاتر از پادشاه بودنه ؛ و جایی که بهش میگن تو تنها استارک مذکر زنده هستی
میگه من نمی تونم ارباب هیچی جایی باشم

سوم ؛ کلاغ های 3 چشم قبل از برن خارج از دیوار و جایی به دور از مردم زندگی می کردن ؛ زندگی اشون در خفا بود و جزئ عده ای محدود
کسی از وجودشون خبر نداشت ؛ چرا باید اینا همچین روشی رو انتخاب می کردن؟ چون یکی از الزامات کلاغ 3 چشم بودن اینه که به این شکل زندگی
کنن ؛ ولی برن در ملا عام و جلو همه از کلاغ 3 چشم بودن خودش میگه ؛ در اصل برن باید به جای جان می رفت پشت دیوار به جایی که کلاغ های 3 چشم قبلی بودن حضور داشتن

و در اخر برنی که از فصل 6 به بعد دیدیم با برنی که کلاغ 3 چشم نشده بود بسیار متفاوت هه! برن جدید احساس نداره ؛ عشق و علاقه ای نسبت به کسی
و جایی نداره ؛ و سرنوشت مهم ترین عزیزانش براش مهم نیست ؛ همچین ادمی چطور می تونه به مردم حکومت کنه و حاکم جایی باشه

The Vaiper
05-24-2019, 01:10 AM
تنها چیزی که می‌تواند در حال حاضر اعصابم را آرام کند این است که همین فردا اعلام شود
که کوئنتین تارانتینو و چاد استاهلسکی قصد دارند
یک کراس‌اور بین «بیل را بکش» و «جان ویک» درست کنند
که در آن عروسِ تارانتینو و جان ویک برای انتقام‌‌جویی از بنیاف و وایس با هم همراه می‌شوند

AR!@N
05-24-2019, 05:56 AM
صرفا بعد چند سال لاگین کردم بیام یه یک بدم برم. واقعا ارزش صحبت کردنم نداشت این فصل!

sajad-tnt
05-24-2019, 05:52 PM
سلام.
به نظر منم فیلم نامه ای که دوسال پیش لو رفت دقیقا همون فیلم نامه اصلی بوده، ولی بعداز لو رفتن تصمیم گرفتن عوضش کنن...
البته همون فیلنامه قبلی هم چندان خوب نبود، ولی قطعا یک سر و گردن از این آشغالی و جفنگی که ساختن بالاتر بود.
حیف این سریال که با همچین افتضاحی تموم شد :(

ali_n540
05-24-2019, 06:10 PM
سلام.
به نظر منم فیلم نامه ای که دوسال پیش لو رفت دقیقا همون فیلم نامه اصلی بوده، ولی بعداز لو رفتن تصمیم گرفتن عوضش کنن...
البته همون فیلنامه قبلی هم چندان خوب نبود، ولی قطعا یک سر و گردن از این آشغالی و جفنگی که ساختن بالاتر بود.
حیف این سریال که با همچین افتضاحی تموم شد :(

حداقل تو اون فیلمنامه مرگ ها باشکوه بودن. مرگ تورموند در قسمت 2 مرگ پادریک در قسمت 4 فکر کنم مرگ برن در قسمت 2 مرگ دنریس به دلیل وضع حمل که تنها نجات خودش و دخترش وجود داشت در قسمت 5 (مرگ واریس در این سکانس)و آویزان شدنش از دیوارهای کینگز لندیگ و پرتاپ توف و اشغال به سمت جسدش، مرگ سرسی توسط آریا با چهره کایبرن در قسمت 5، مرگ ریگال در جنگ با وسیریون در قسمت 2،مرگ وسیریون توسط شیشه اژدها و همچنین دوروگون در قسمت 5 در ایری (احتمالا شاه شب در اینجا توسط جان کشته می شه)،مرگ کوه توسط هاوند در قسمت 5، مرگ یورون گریجوری توسط جیمی در قسمت 6 در گودال اژدها، زخمی شدن دوروگون توسط اسکورپین و فرودش در گودال اژدها توسط جان،جنگ در گودال اژدها بین نیروهای یورون و جان در گودال اژدها، آتش اژدها و انفجار گودال اژدها بدلیل وایلد فایر، مرگ جان و جیمی و هاوند و همچنین دوروگون در گودال اژدها به دلیل انفجار و فرار نکردن به موقع، چندین سال بعد ملکه شدن لیانا دختر جان و دنریس و هند شدن تیریون، و سکانس پایانی در سرزمینی دوردست در پشت دیوار جسد برن را می بینیم که وایت واکری حمل می کنه و توسط یکی از آدرها چشمای آبیشو باز می کنه و تولد شاه شب جدید.
این فیلمنامه با وجود اینکه خوب نبود ولی در مقابل این آشغال اپیک بود.

The Vaiper
05-25-2019, 07:00 AM
حداقل تو اون فیلمنامه مرگ ها باشکوه بودن. مرگ تورموند در قسمت 2 مرگ پادریک در قسمت 4 فکر کنم مرگ برن در قسمت 2 مرگ دنریس به دلیل وضع حمل که تنها نجات خودش و دخترش وجود داشت در قسمت 5 (مرگ واریس در این سکانس)و آویزان شدنش از دیوارهای کینگز لندیگ و پرتاپ توف و اشغال به سمت جسدش، مرگ سرسی توسط آریا با چهره کایبرن در قسمت 5، مرگ ریگال در جنگ با وسیریون در قسمت 2،مرگ وسیریون توسط شیشه اژدها و همچنین دوروگون در قسمت 5 در ایری (احتمالا شاه شب در اینجا توسط جان کشته می شه)،مرگ کوه توسط هاوند در قسمت 5، مرگ یورون گریجوری توسط جیمی در قسمت 6 در گودال اژدها، زخمی شدن دوروگون توسط اسکورپین و فرودش در گودال اژدها توسط جان،جنگ در گودال اژدها بین نیروهای یورون و جان در گودال اژدها، آتش اژدها و انفجار گودال اژدها بدلیل وایلد فایر، مرگ جان و جیمی و هاوند و همچنین دوروگون در گودال اژدها به دلیل انفجار و فرار نکردن به موقع، چندین سال بعد ملکه شدن لیانا دختر جان و دنریس و هند شدن تیریون، و سکانس پایانی در سرزمینی دوردست در پشت دیوار جسد برن را می بینیم که وایت واکری حمل می کنه و توسط یکی از آدرها چشمای آبیشو باز می کنه و تولد شاه شب جدید.
این فیلمنامه با وجود اینکه خوب نبود ولی در مقابل این آشغال اپیک بود.

فکر نکنم این درست باشه! عکسی ؛ چیزی دارید از فیلم نامه لو رفته؟
اخه خود مارتین هم گفته بود پایان سریال تقریبا با پایانی که مدنظر دارم یکی بود فقط با کتاب تو جزئیات متفاوت هستن

چیزی که شما گفتید 360 درجه با فیلم نامه این فصل متفاوت بود ؛ لو هم که رفته باشه دیگه در این حد تغییر نمی دن

این فیلم نامه اش تخیلی هه ؛ همه توش می میرن ، دختر جان پادشاه میشه :Smiley10:

تو گودال اژدها همزمان همه رو قربانی کنن ؟ اصلا به عقل نمیاد

چیزی که مارتین تاکید کرد و خود بازیگرا تو مصاحبه ها گفتن از قبل مرگ دنریس به دست جان و دیوانه شدن دنریس مشخص شده بوده و قرار بود از اول همین بشه

ali_n540
05-25-2019, 11:13 AM
اخه خود مارتین هم گفته بود پایان سریال تقریبا با پایانی که مدنظر دارم یکی بود فقط با کتاب تو جزئیات متفاوت هستن

چیزی که شما گفتید 360 درجه با فیلم نامه این فصل متفاوت بود ؛ لو هم که رفته باشه دیگه در این حد تغییر نمی دن

چیزی که مارتین تاکید کرد و خود بازیگرا تو مصاحبه ها گفتن از قبل مرگ دنریس به دست جان و دیوانه شدن دنریس مشخص شده بوده و قرار بود از اول همین بشه
این فیلمنامه 2 سال پیش و بعد از پایان فصل 7 لو رفت و قبل اونم فیلمنامه فصل 7 لو رفته بود که دقیقا همان فیلمنامه به نمایش دراومد و تو اون فیلمنامه سرسی تو قسمت اول سقط جنین می کنه و در قسمت 5 توسط آریا کشته می شه و جنگ با شاه شب از قسمت 2 شروع می شه و با شکست وینترفل نیروها به سمت ایری عقب نشینی می کنند و میرا به جای تیون در جنگل خدایان در حفاظت از برن کشته می شه و در ادامه برن که رو ریگال وارگ کرده بود توسط وایت واکرها کشته می شه و همین باعث سقوط ریگال (در جنگ با وسیریون) از آسمان و به کشته شدنش می شه و وسیریون هم به علت جنگ با ریگال به شدت زخمی شده. خلاصه جنگ با شاه شب تا قسمت 5 طول می کشه البته همش جنگ نبوده و جنگ اصلی تو قسمتهای 2 و 5 بوده. این فیلمنامه قسمت اولش دقیقا با قسمت 1 و 2 پخش شده یکیه و تو جزئیات تفاوت داره مثلا دنریس به علت مریضی ناشی از حاملگی مجبور می شه به دراگون استون برگرده و جان بر دروگون سوار می شه و همین حاملگی باعث مرگ دنریس در قسمت 5 وحمله گلدن کمپانی به دروگون استون و بردن جسدش می شه. جزئیات زیاده و می تونی اون فیلمنامه را بخونید.
در ضمن اتفاقات همون فیلمنامه از چیزی که پخش شد منطقی تره مثلا اونجا برن وارگ کردنش و تاثیرش تو جنگ با شاه شب محسوسه یا مثلا لو دادن هویت جان بسادگی مورد قبول جان قرار نمی گیره و پس از تایید پدیر میرا که با ند در برج شادی بوده جان می پذیره یا حامله شدن دنریس که از قسمت 7 فصل 7 و دیالوگش با جان در دراگون پیت براش زمینه سازی شده بود یا مرگ سرسی توسط آریا و شاه شب توسط جان که همگی در مسیر منطقی قرار داره
قضیه گودال اژدها: بعد از رسیدن یورون به کینگز لندیگ که البته داستانش مفصله با جسد سرسی روبرو می شه و ادعای شاهی می کنه همزمان جان و جیمی و شمالی ها به کینگز لندینگ حمله می کنند و دوروگون بعد از چندین بار رد کردن تیرهای اسکورپین بالاخره توسط 2 تیر که به بالهایش اصابت می کنه توسط جان در دراگون پیت فرود می اد و یورون با دیدن این صحنه دستور حمله به گلدن کمپانی به سمت دراگون پیت می ده همزمان آریا به طرف جان میره که جان به زور راضیش می کنه که فرار کنه هاوند و جیمی و نیروهاش هم با دیدن نیروهای یورون به سمت دراگون پیت یورش می برند و جنگ سختی صورت می گیره که جیمی با فرو کردن شمشیر در پشت یویون به شدت زخمیش می کنه همچنین با زخمی شدن دروگون توسط حملات گلدن کمپانی مجبور می شه با آتش حمله کنه که در این هنگام وایلد فایر موجود در دراگون پیت منفجر می شه.
قضیه دختر جان و دنریس: وضع حمل دنریس توسط سم انجام می شه و در زمان حمله گلدن کمپانی به دراگون استون که سرسی درستورشو می ده و می گه که زنده برام بیاریدش تا خودم اون جنده تارگاریانی را بکشم دختر جان و دنریس که به یاد نام مادر جان اسمشو لیانا می گذارند با مخفی شدن سم و گیلی در دراگون استون و متوجه نشدن گلدن کمپانی نجات پیدا می کنه که بعد از پایان تمام قضایا چندین سال بعد ملکه شدنش اتفاق می افته چون اون موقع شخصیت جان به عنوان تارگارین تو وستروس لو رفته و همه این اتفاقو می پذیرند.
جسد دنریس زمانی بر دیواره های کینگز لندینگ آویزان می شه که سرسی توسط آریا کشته شده و سرسی به آرزوش نمی رسه این صحنه را ببینه و به دستور یورون این کار صورت می گیره.
توضیح پایانی: اگر زمان پخش فصل 7 یادتان باشه 2 قسمت 4 و 6 یک هفته قبل پخش تو اینترنت پخش شد و همین فیلمنامه دقیقا بعد از پخش قسمت پایانی به طور گسترده تو اینترنت پخش شد و چون 2 سال برای فصل 8 وقت داشتند به احتمال بالا برای کم کردن هزینه جنگها(که تو این فیلمنامه 3 جنگ بزرگ وجود داره) و همچنین تغییر فیلمنامه این آشغالو تحویل می دهند اگر این فیلمنامه را بخونید اتفاقات رخ داده دقیقا در ادامه فصل 7 و کاملا منطقیه. و اینکه مارتین دنریسو تو کتاب دیوانه کنه هنوز مشخص نیستچون قضیه کتاب خیلی فرق داره اونجا جان رقیب دنریس نیست و یه تارگاریان دیگه که اتفاقا برعکس جان مدعی تاج و تخته وجود داره و قضیه زامبی دزدی تو کتاب نخواهد بود و به احتمال بالای 99 درصد دیوار توسط شیپور جادویی به دست یورون فرو خواهد ریخت.

EYE
05-25-2019, 11:37 AM
این فیلمنامه 2 سال پیش و بعد از پایان فصل 7 لو رفت و قبل اونم فیلمنامه فصل 7 لو رفته بود که دقیقا همان فیلمنامه به نمایش دراومد و تو اون فیلمنامه سرسی تو قسمت اول سقط جنین می کنه و در قسمت 5 توسط آریا کشته می شه و جنگ با شاه شب از قسمت 2 شروع می شه و با شکست وینترفل نیروها به سمت ایری عقب نشینی می کنند و میرا به جای تیون در جنگل خدایان در حفاظت از برن کشته می شه و در ادامه برن که رو ریگال وارگ کرده بود توسط وایت واکرها کشته می شه و همین باعث سقوط ریگال (در جنگ با وسیریون) از آسمان و به کشته شدنش می شه و وسیریون هم به علت جنگ با ریگال به شدت زخمی شده. خلاصه جنگ با شاه شب تا قسمت 5 طول می کشه البته همش جنگ نبوده و جنگ اصلی تو قسمتهای 2 و 5 بوده. این فیلمنامه قسمت اولش دقیقا با قسمت 1 و 2 پخش شده یکیه و تو جزئیات تفاوت داره مثلا دنریس به علت مریضی ناشی از حاملگی مجبور می شه به دراگون استون برگرده و جان بر دروگون سوار می شه و همین حاملگی باعث مرگ دنریس در قسمت 5 وحمله گلدن کمپانی به دروگون استون و بردن جسدش می شه. جزئیات زیاده و می تونی اون فیلمنامه را بخونید.
در ضمن اتفاقات همون فیلمنامه از چیزی که پخش شد منطقی تره مثلا اونجا برن وارگ کردنش و تاثیرش تو جنگ با شاه شب محسوسه یا مثلا لو دادن هویت جان بسادگی مورد قبول جان قرار نمی گیره و پس از تایید پدیر میرا که با ند در برج شادی بوده جان می پذیره یا حامله شدن دنریس که از قسمت 7 فصل 7 و دیالوگش با جان در دراگون پیت براش زمینه سازی شده بود یا مرگ سرسی توسط آریا و شاه شب توسط جان که همگی در مسیر منطقی قرار داره
قضیه گودال اژدها: بعد از رسیدن یورون به کینگز لندیگ که البته داستانش مفصله با جسد سرسی روبرو می شه و ادعای شاهی می کنه همزمان جان و جیمی و شمالی ها به کینگز لندینگ حمله می کنند و دوروگون بعد از چندین بار رد کردن تیرهای اسکورپین بالاخره توسط 2 تیر که به بالهایش اصابت می کنه توسط جان در دراگون پیت فرود می اد و یورون با دیدن این صحنه دستور حمله به گلدن کمپانی به سمت دراگون پیت می ده همزمان آریا به طرف جان میره که جان به زور راضیش می کنه که فرار کنه هاوند و جیمی و نیروهاش هم با دیدن نیروهای یورون به سمت دراگون پیت یورش می برند و جنگ سختی صورت می گیره که جیمی با فرو کردن شمشیر در پشت یویون به شدت زخمیش می کنه همچنین با زخمی شدن دروگون توسط حملات گلدن کمپانی مجبور می شه با آتش حمله کنه که در این هنگام وایلد فایر موجود در دراگون پیت منفجر می شه.
قضیه دختر جان و دنریس: وضع حمل دنریس توسط سم انجام می شه و در زمان حمله گلدن کمپانی به دراگون استون که سرسی درستورشو می ده و می گه که زنده برام بیاریدش تا خودم اون جنده تارگاریانی را بکشم دختر جان و دنریس که به یاد نام مادر جان اسمشو لیانا می گذارند با مخفی شدن شم و گیلی در دراگون استون و متوجه نشدن گلدن کمپانی نجات پیدا می کنه که بعد از پایان تمام قضایا چندین سال بعد ملکه شدنش اتفاق می افته چون اون موقع شخصیت جان به عنوان تارگارین تو وستروس لو رفته و همه این اتفاقو می پذیرند.
واقعا فیلمنامه خیلی بهتریه
به منطق و فضای سریال هم خیلی میخوره

ali_n540
05-25-2019, 12:15 PM
شما اگه دقت کنید سرنوشت تمام شخصت ها در فیلمنامه اصلی در مسیر درستی قرار داره مثلا زنده شدن جان دیگه بیدلیل نیست یا آریا به درستی آخرین اسمشو تو لیستش خط می زنه و درآخر داستان به جای غرب به شرق می ره برعکس در چیزی که پخش شد همه چی سردر گمه نقش جان همش در دو دیالوگه اون ملکه منه و نمی خوامش و حتی تو قسمت 5 اینقدر حقیر می شه که پشت گری ورم راه می ره.
البته اینم بگم همین فیلمنامه هم خوب نیست و این فیلمنامه در ادامه فصل 7 خوبه وگرنه اتفاقات فصل 7 به هیچ عنوان منطقی نبود و قطعا کتاب فرق بزرگی خواهد داشت.

Daisy
05-25-2019, 01:47 PM

فیلم نامه لو رفته برای دو سال پیش هست، شما مطالعه کنید متوجه میشید که به سیر داستانی فیلم خیلی نزدیکه
این که شما می گید مارتین گفت، دقیقاً کی گفت منبع بدید لطفا، بازیگر ها هم چیزی نگفتن!

The Vaiper
05-25-2019, 08:30 PM
قضیه دختر جان و دنریس: وضع حمل دنریس توسط سم انجام می شه و در زمان حمله گلدن کمپانی به دراگون استون که سرسی درستورشو می ده و می گه که زنده برام بیاریدش تا خودم اون جنده تارگاریانی را بکشم دختر جان و دنریس که به یاد نام مادر جان اسمشو لیانا می گذارند با مخفی شدن سم و گیلی در دراگون استون و متوجه نشدن گلدن کمپانی نجات پیدا می کنه که بعد از پایان تمام قضایا چندین سال بعد ملکه شدنش اتفاق می افته چون اون موقع شخصیت جان به عنوان تارگارین تو وستروس لو رفته و همه این اتفاقو می پذیرند.
جسد دنریس زمانی بر دیواره های کینگز لندینگ آویزان می شه که سرسی توسط آریا کشته شده و سرسی به آرزوش نمی رسه این صحنه را ببینه و به دستور یورون این کار صورت می گیره.
توضیح پایانی: اگر زمان پخش فصل 7 یادتان باشه 2 قسمت 4 و 6 یک هفته قبل پخش تو اینترنت پخش شد و همین فیلمنامه دقیقا بعد از پخش قسمت پایانی به طور گسترده تو اینترنت پخش شد و چون 2 سال برای فصل 8 وقت داشتند به احتمال بالا برای کم کردن هزینه جنگها(که تو این فیلمنامه 3 جنگ بزرگ وجود داره) و همچنین تغییر فیلمنامه این آشغالو تحویل می دهند اگر این فیلمنامه را بخونید اتفاقات رخ داده دقیقا در ادامه فصل 7 و کاملا منطقیه. و اینکه مارتین دنریسو تو کتاب دیوانه کنه هنوز مشخص نیستچون قضیه کتاب خیلی فرق داره اونجا جان رقیب دنریس نیست و یه تارگاریان دیگه که اتفاقا برعکس جان مدعی تاج و تخته وجود داره و قضیه زامبی دزدی تو کتاب نخواهد بود و به احتمال بالای 99 درصد دیوار توسط شیپور جادویی به دست یورون فرو خواهد ریخت.

اچ بی او پایان بندی‌های متفاوت برای سریال ضبط نکرده بود !!!

در زمان فیلمبرداری فصل پایانی بازی تاج و تخت، یکی از شایعاتی که خیلی سر‌وصدا کرد، این بود که برای جلوگیری از لو رفتن پایان داستان، اچ بی او پایان بندی‌های متفاوتی را ضبط کرده است. این شایعه از آنجایی آغاز شد که کسی بلویز، مدیر برنامه‌ریز اچ بی او به دانشجویان دانشکده‌ی مراویان گفته بود اچ بی او چنین قصدی دارد. و حتی گفته بود که چنین کاری برای سریال‌های بلند نیاز است، و زمانیکه چندین پایان برای داستان ضبط شود، کسی متوجه اینکه کدام پایان‌بندی اصلی است نخواهد شد تا داستان را لو بدهد.

اما این شایعه پس از دوسال و به اتمام رسیدن سریال توسط برخی از بازیگران مانند امیلیا کلارک، رد شده است. و رسانه‌ی ددلاین نیز وقتی در این رابطه از بلویز سوال پرسید او چنین گفت که:

« من این حرف را زدم اما فکر نمیکنم که پایان بندی‌های متفاوتی برای سریال ضبط شده، البته این مسئله خیلی سروصدا کرد و به نظرم برای اینکه از پایان داستان محافظت شود، تا لو نرود هم خوب عمل کرد. همه از این مسئله همیشه ترس داشته‌اند.»

با توجه به دیگر صحبت‌های بلویز، دیوید بنیوف و دن ویس، این پایان را سالها در سر داشته‌اند، و همیشه میدانستند قرار است چه اتفاقی بیفتد. اما نکته‌ای که در مورد حفاظت بیشتر از سریال در این فصل بلویز مطرح کرد، به حقیقت پیوست. درست هست که اسپویلرهایی چندساعت قبل از پخش هر اپیزود در برخی از سایتها و توییتر دیده میشد، که این مسئله زمانی که هر اپیزود به منابع مختلف فرستاده میشود، گریز ناپذیر است، اما هیچ چیز بزرگی چند ماه قبل از پخش مشخص نشد.

بلویز در مورد یکی از اسپین‌آف‌های بازی تاج و تخت که به زودی ضبط خواهد شد و ناومی واتس در آن حضور خواهد داشت حرفهایی زده است. این مجموعه به اتفاقات چندین هزار سال پیش از وستروسی که ما دیدیم برمیگردد. « انتخاب بازیگران چند هفته‌ای هست که به اتمام رسیده است. و هم‌اکنون تیم پیش تولید در بلفاست مشغول هست تا در هفته‌های آتی فیلمبرداری آغاز شود.»

طرفداران گات، برای بیشتر دانستن از وستروس لحظه شماری میکنند و ما میدانیم که این تنها اسپین‌آفی نیست که در راه است، آیا بلویز میداند که چندین اسپین‌آف ممکن است ساخته و همزمان پخش شوند؟

« شک دارم، فکر نمیکنم. ما سریال‌های زیاد آماده‌ی پخش برای سالهای ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۱ داریم. بازی تاج و تخت یکی از بزرگتربن موفقیت‌های ما هست اما من نمیخواهم ما به خانه‌ی تولید و پخش اسپین آف‌های گات تبدیل شویم. این مسئله باید با دقت مدیریت شود. به همین دلیل است که ما مدت‌هاست روی طرح سازنده‌ی کار، جین گلدمن مشغولیم، چون میخواهیم نتیجه‌ی خوبی داشته باشیم. فکر میکنم طرفداران هم تولید پرسرعت و بی کیفیت را نمی‌پسندند. »

به نظر ما هم این برنامه‌ریزی ها درست است. خیلی‌ها به فصل هشتم اعتراض داشتند و معتقد بودند که کیفیت فدای سرعت تولید شده است

ali_n540
05-25-2019, 09:55 PM
اچ بی او پایان بندی‌های متفاوت برای سریال ضبط نکرده بود !!!

در زمان فیلمبرداری فصل پایانی بازی تاج و تخت، یکی از شایعاتی که خیلی سر‌وصدا کرد، این بود که برای جلوگیری از لو رفتن پایان داستان، اچ بی او پایان بندی‌های متفاوتی را ضبط کرده است. این شایعه از آنجایی آغاز شد که کسی بلویز، مدیر برنامه‌ریز اچ بی او به دانشجویان دانشکده‌ی مراویان گفته بود اچ بی او چنین قصدی دارد. و حتی گفته بود که چنین کاری برای سریال‌های بلند نیاز است، و زمانیکه چندین پایان برای داستان ضبط شود، کسی متوجه اینکه کدام پایان‌بندی اصلی است نخواهد شد تا داستان را لو بدهد.

اما این شایعه پس از دوسال و به اتمام رسیدن سریال توسط برخی از بازیگران مانند امیلیا کلارک، رد شده است. و رسانه‌ی ددلاین نیز وقتی در این رابطه از بلویز سوال پرسید او چنین گفت که:

« من این حرف را زدم اما فکر نمیکنم که پایان بندی‌های متفاوتی برای سریال ضبط شده، البته این مسئله خیلی سروصدا کرد و به نظرم برای اینکه از پایان داستان محافظت شود، تا لو نرود هم خوب عمل کرد. همه از این مسئله همیشه ترس داشته‌اند.»

با توجه به دیگر صحبت‌های بلویز، دیوید بنیوف و دن ویس، این پایان را سالها در سر داشته‌اند، و همیشه میدانستند قرار است چه اتفاقی بیفتد. اما نکته‌ای که در مورد حفاظت بیشتر از سریال در این فصل بلویز مطرح کرد، به حقیقت پیوست. درست هست که اسپویلرهایی چندساعت قبل از پخش هر اپیزود در برخی از سایتها و توییتر دیده میشد، که این مسئله زمانی که هر اپیزود به منابع مختلف فرستاده میشود، گریز ناپذیر است، اما هیچ چیز بزرگی چند ماه قبل از پخش مشخص نشد.

بلویز در مورد یکی از اسپین‌آف‌های بازی تاج و تخت که به زودی ضبط خواهد شد و ناومی واتس در آن حضور خواهد داشت حرفهایی زده است. این مجموعه به اتفاقات چندین هزار سال پیش از وستروسی که ما دیدیم برمیگردد. « انتخاب بازیگران چند هفته‌ای هست که به اتمام رسیده است. و هم‌اکنون تیم پیش تولید در بلفاست مشغول هست تا در هفته‌های آتی فیلمبرداری آغاز شود.»

طرفداران گات، برای بیشتر دانستن از وستروس لحظه شماری میکنند و ما میدانیم که این تنها اسپین‌آفی نیست که در راه است، آیا بلویز میداند که چندین اسپین‌آف ممکن است ساخته و همزمان پخش شوند؟

« شک دارم، فکر نمیکنم. ما سریال‌های زیاد آماده‌ی پخش برای سالهای ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۱ داریم. بازی تاج و تخت یکی از بزرگتربن موفقیت‌های ما هست اما من نمیخواهم ما به خانه‌ی تولید و پخش اسپین آف‌های گات تبدیل شویم. این مسئله باید با دقت مدیریت شود. به همین دلیل است که ما مدت‌هاست روی طرح سازنده‌ی کار، جین گلدمن مشغولیم، چون میخواهیم نتیجه‌ی خوبی داشته باشیم. فکر میکنم طرفداران هم تولید پرسرعت و بی کیفیت را نمی‌پسندند. »

به نظر ما هم این برنامه‌ریزی ها درست است. خیلی‌ها به فصل هشتم اعتراض داشتند و معتقد بودند که کیفیت فدای سرعت تولید شده است

بهر حال اگر شما همان فیلمنامه را بخونید بسیار منطقی تر از چیزی که حتی اگر مفصل به جزییات می پرداخت و پخش شد هست یک سال قبل پخش فصل 7 هم فیلمنامهاش لو رفت بود که همان پخش شد و اینکه می گند پایانو از چند سال پیش در نظر داشتند به واقعیت نزدیک نیست و اینکه مارتین کتابو مثل سریال به پایان برسانه احتمالش نزدیک به صفره چون تو کتاب شخصت هایی مثل بانوی سنگدل را داریم یا یان گریف حرامزاده تارگاریانی را داریم که مدعی تاج و تخته سرنوشت یورون بسیار فرق داره به طور که ویلان بزرگی در حد شاه شبه و زامبی دزدی هم نخوایم داشت چون مارتین به هیچ وجه تیریون را احمق نخواهد کرد کلا جزییات زیاده و منم ادعا ندارم که همون فیلمنامه درست بود ولی به شدت به فضای داستان که بعد فصل 7 منحرف شد می خوره. در ضمن یادم رفت ما تو دادگاه تیریون دیدیم که چقدر از مردم کینگز لندینگ متنفره و حتی به خاطر این پدرش و معشوقه اش را با بیرحمی کشت بنابراین حتی اگر قبول کنیم مارتین تو کتاب به اینجا برسه تیریون هیچ وقت به دنریس التماس نخواهد کرد که کینگزلندینگو با خاک یکسان نکنه یا به ارتش لنیستر تو فصل قبل حمله نکنه و تنها فکر و ذکرش نجات برادرش خواهد بود و حتی اگه بتونه سرسی را به بدترین شکل خواهد کشت. یا وقتی قسمت 10 فصل 2 دنریس اون رویا را دید معنیش این نیست که حتما می میره و دستش به تخت نمی رسه بلکه به احتمال بالا دنریس اول کینگز لندینگو فتح می کنه منتها قبل اینکه بتونه رو تخت بشنه شاه شب با وایت واکرها شروع به حمله می کنند که به این دلیل دنریس به سمت دروازه دیوار در اون رویا می ره.
در ضمن hbo اینقدر بی درو پیکر و داغونه که قبل پخش قسمت 4 داستان تا آخرین قسمت مو به مو اسپویل شده بود و دقیقا همان پخش شد بنابراین زمانی که 2 سال قبل همین فیلمنامه لو رفت هنوز فیلمبرداری شروع نشده بود و به راحتی زمان داشتند عوضش کنند و اگر قسمت اول همان فیلمنامه را بخوانید بسیار شبیه به قسمت 1 و 2 پخش شده هست حتی اشاره به کشته شدن آمبر جوان به دست شاه شب می کنه.

عبدالله
05-26-2019, 12:52 AM
من این حرف را زدم اما فکر نمیکنم که پایان بندی‌های متفاوتی برای سریال ضبط شده،
معنی حرفش: من اون زمان دروغ گفتم!

اما هیچ چیز بزرگی چند ماه قبل از پخش مشخص نشد.
معنی حرفش: الانم داره دروغ میگه!

sajad-tnt
05-26-2019, 01:55 AM
با این پایان ضعیف و نا امید کننده، بنده هیچ اسپین آفی رو در ارتباط با این سریال تماشا نخواهم کرد، چون دیگه برام ذره ای ارزش نداره...
فقط امیدوارم یک روزی شورانر های این سریال بیان و اعتراف کنن که فیلم‌نامه لو رفته درواقع همون فیلم‌نامه اصلی بوده و از بینندگان عذرخواهی کنند

kntu
05-27-2019, 11:21 PM
متاسفم که این اتفاق بزرگ تلویزیون که سالها دور حمع شدیم و در موردش حرف زدیم، باهاش خوشحال شدیم، خندیدیم، غمگین شدیم، حرض خوردیم و رویا پردازی کردیم، اینجوری تموم شد ...

ESajad
05-28-2019, 12:18 AM
دیروز یک مصاحبه خونده بودم که مارتین گفته بود
سازندگان این سریال بیشتر از این نمی تونستندکار کنند چون سورسی برای پایان بهتر سریال وجود نداشته
در صورتی که خودش دو سه هزار دست نوشته داره که میتونه داستان رو بهتر تموم کنه چه قدر بی چشم روست
اول این حرفش مسخره است حداقل تو همین تاپیک میشه سه چهار ایده جالب برای تموم کردن سریال پیدا کرد
تو سطح وب که دیگه قابل گفتن ایده ها و داستان های خیلی زیادی وجود داره که با پردازش درست و حسابی ثمره خوبی می داد
با اینکه هیچ کدوم از ما سوادی سینمایی نداریم ولی هرکدوم ما به خاطر علاقه ای که به این سریال داشتیم وفادارنه تر تمومش می کردیم
و با ثروث و اعتبار اچ بی او استخدام یک نویسنده بزرگ کار سختی نبود ولی اراده نکردن
دوم اینکه امکان داره پایان سریال متفاوت تر از این باشه که دیدیم باید دید شخصیت ها به کجا کشیده میشن
من حاضر بودم دو سال دیگه صبر کنم ولی این سرهم بندی و پایان این شکلی رو نگاه نکنم
من حتی حاضر نشدم امتیاز یک به این قسمت بدم خیلی افتضاح بود
دو سه سال طول کشید تا انیمه حمله به تایتان ها پخش بشه ولی ارزش صبر کردن رو داشته
امیدورام یک ادم خیر پولداری بیاد امیتاز گات رو از اچ بی بو بخره دو سه فصل پایانی رو بهتر از این تموم کنه
الان اینجا دو سه نفر ضرر زیادی کردن
اول اچ بی او اعبتارش رو از دست داده مشخص نیست اسپین اف های این سریال مورد توجه قرار بگیرند
طرفداران این سریال زخم کاری ای از این شکبه خوردن جلب اعتمادشون خیلی سخته
دوم احمق و احمق تر هم کارنامه کاری خودشون رو خراب کردن حتی سه گانه جنگ ستارگان
و سریال جدیدی که قراره برای اچ بی او بسازند ممکنه با کم توجهی طرفدارن گات قرار بگیره
این اشکالاتی که وجود داشته همش ناشی از خود رای بودن و حماقت سازندگان سریال بوجود اومده

The Vaiper
05-28-2019, 01:30 AM
بهر حال اگر شما همان فیلمنامه را بخونید بسیار منطقی تر از چیزی که حتی اگر مفصل به جزییات می پرداخت و پخش شد هست یک سال قبل پخش فصل 7 هم فیلمنامهاش لو رفت بود که همان پخش شد و اینکه می گند پایانو از چند سال پیش در نظر داشتند به واقعیت نزدیک نیست و اینکه مارتین کتابو مثل سریال به پایان برسانه احتمالش نزدیک به صفره چون تو کتاب شخصت هایی مثل بانوی سنگدل را داریم یا یان گریف حرامزاده تارگاریانی را داریم که مدعی تاج و تخته سرنوشت یورون بسیار فرق داره به طور که ویلان بزرگی در حد شاه شبه و زامبی دزدی هم نخوایم داشت چون مارتین به هیچ وجه تیریون را احمق نخواهد کرد کلا جزییات زیاده و منم ادعا ندارم که همون فیلمنامه درست بود ولی به شدت به فضای داستان که بعد فصل 7 منحرف شد می خوره. در ضمن یادم رفت ما تو دادگاه تیریون دیدیم که چقدر از مردم کینگز لندینگ متنفره و حتی به خاطر این پدرش و معشوقه اش را با بیرحمی کشت بنابراین حتی اگر قبول کنیم مارتین تو کتاب به اینجا برسه تیریون هیچ وقت به دنریس التماس نخواهد کرد که کینگزلندینگو با خاک یکسان نکنه یا به ارتش لنیستر تو فصل قبل حمله نکنه و تنها فکر و ذکرش نجات برادرش خواهد بود و حتی اگه بتونه سرسی را به بدترین شکل خواهد کشت. یا وقتی قسمت 10 فصل 2 دنریس اون رویا را دید معنیش این نیست که حتما می میره و دستش به تخت نمی رسه بلکه به احتمال بالا دنریس اول کینگز لندینگو فتح می کنه منتها قبل اینکه بتونه رو تخت بشنه شاه شب با وایت واکرها شروع به حمله می کنند که به این دلیل دنریس به سمت دروازه دیوار در اون رویا می ره.
در ضمن hbo اینقدر بی درو پیکر و داغونه که قبل پخش قسمت 4 داستان تا آخرین قسمت مو به مو اسپویل شده بود و دقیقا همان پخش شد بنابراین زمانی که 2 سال قبل همین فیلمنامه لو رفت هنوز فیلمبرداری شروع نشده بود و به راحتی زمان داشتند عوضش کنند و اگر قسمت اول همان فیلمنامه را بخوانید بسیار شبیه به قسمت 1 و 2 پخش شده هست حتی اشاره به کشته شدن آمبر جوان به دست شاه شب می کنه.

نویسنده ٦٨ساله «نغمه یخ و آتش» که سریال «بازی تاج و تخت» براساس آن ساخته شده، هنوز رمان پایانی را ننوشته است اما به جهت سن بالای خود اعلام کرده خط پایانی داستان را به عوامل سریال گفته است تا اگر عمر مجال نداد، بدانند که ماجرا را باید به کجا پیش ببرند. البته او به شکلی کلی درباره پایان این سریال گفته: «در انتها شاهد ابری از گردوغبار و برف خواهیم بود که توسط باد بر فراز گورستانی وسیع پراکنده خواهد شد

این خبر بالا مربوط به سال 95 هه قبل از پخش فصل 7 ام سریال
حالا کار به راست و دروغ بودن فیلمنامه قبلی نداریم
چیزی که هست این دوتا مغز فندقی از اول قرار بوده همین پایان بندیی رو برای سریال درست کنن

ESajad
05-28-2019, 01:38 AM
http://uupload.ir/files/826r_ed8bcccf-dbf8-4edd-8b2a-18671ba08c6a.jpg

این عکس کاور فصل اول یک نکته جالب داره ؟
ببنید سمت چپ ند استاک کی روی تخت اهنین نشسته بود
اول فکر میکردم تازه درست شده دست کاری شده است ولی از قبل همین طوری بود

r-stark
05-28-2019, 03:32 AM
سریال با همه کم و کاستی که داشت به انتها رسید ، 7 فصل قبل با فراز و نشیبی که داشت تونست توجه خیلی ها رو به خودش جلب کنه و با موزیک جادویی رامین غوغا کرد .

شخصا تا چند روز ابتدایی بعد از اپیزود پایانی درگیر پایان بندی بودم ولی وقتی با خوندن چند نقد کامل و حسابی متوجه تفاوت داستان کتاب و سریال شدم و موارد زیادی که توی کتاب هست مثل گریف جوان و بانوی سنگ دل تصمیم گرفتم برم سراغ کتاب و از اون لذت ببرم و سریال رو تا فصل 7 توی ذهنم باقی بزارم . ( پایان بندی رو بزارم به عهده مارتین )

با حذف بانوی سنگ دل خط داستانی اریا به کل تغییر دادن .

با حذف گریف جوان خط داستانی جان که باید نایت گینگ رو میکشت تغییر دادن و گریف جوان باید تهدید کننده تاج و تخت دنریس باشه به عنوان حرم زاده تارگرین ولی این تهدید رو گذاشتن توی کاراکتر جان و کلا پایان بندی رو عوض کردن و همینطور سانسا و موارد دیگه .

نیاز نیست بیشتر از این خودتون رو حرص بدید یه نفس عمیق بکشید و جلد اول رو دانلود کنید :Smiley17:

mehrab 63
05-28-2019, 11:12 AM
من احساس میکنم hbo نمیخواسته کل شبکه رو با گات بشناسن . یه جورایی شاخشو خودش شکسته تا بیش از ابن بزرگش نکنه سریال رو

چندروز پیش یکی از عوامل شبکه گفته بود که ما نمیخواییم شبکه خانه ای باشه واسه اسپین افهای گات . شبکه سریالهای زیادی داره که روش سرمایه گذاری کنه .

من خودم والا تا قبل اپیزود ۶ هر جوری بود نقدها رو بی انصافی دونستم و خودمو قبولوندم که خوبه ولی اپیزود ۶ کاری کرد که همون یکباری که صبح دیدم مرونده سریال رو بستم . همیشه اپیزودها رو یه بار اول صبح میدیدم . یه با با زیرنویس دم ظهر میدیدم و یکبار اخر شب واسه جمعبندی ....

خاطره مونو خراب کردن بی انصافها

lady snow
05-28-2019, 01:55 PM
امیدورام یک ادم خیر پولداری بیاد امیتاز گات رو از اچ بی بو بخره دو سه فصل پایانی رو بهتر از این تموم کنه

من بیشتر منتظر پیتر جکسون هستم. گات رو دستش بگیره یه سه گانه یا پنج گانه بسازه ازش. و امیدوارم فقط داستان آنسوی دیوار رو بسازه با محوریت نایت واچ نایت کینگ وحشیها چیلدرن غولها. وای وای حتی تصورشم قشنگه.
البته امیدوارم ریخت هیچ کلاغ سه چشمی رو نبینم :Smiley36:

بعضی از بیننده ها هم نفهمیدیم چند چندن با خودشون. نه به اون همه تمسخر منتقدا و یقه پاره کردن برای سریال نه به الان که ..... :Smiley69:
نمیدونم کیا last watch رو دیدن. قسمتهای اضافه زیاد داشت که من میزدم جلو برام جالب نبود. اما بخش فیلمنامه خوانیش حذاب بود. بخصوص عکس العمل کنلت هیل به کشته شدن واریس که با خشم فیلمنامه رو انداخت روی میز. و افسوس و شوک پیت هرینگتون به کشتن دنریس. که اتفاقا ترند هم شده

The Vaiper
05-29-2019, 12:54 AM
سریال با همه کم و کاستی که داشت به انتها رسید ، 7 فصل قبل با فراز و نشیبی که داشت تونست توجه خیلی ها رو به خودش جلب کنه و با موزیک جادویی رامین غوغا کرد .

شخصا تا چند روز ابتدایی بعد از اپیزود پایانی درگیر پایان بندی بودم ولی وقتی با خوندن چند نقد کامل و حسابی متوجه تفاوت داستان کتاب و سریال شدم و موارد زیادی که توی کتاب هست مثل گریف جوان و بانوی سنگ دل تصمیم گرفتم برم سراغ کتاب و از اون لذت ببرم و سریال رو تا فصل 7 توی ذهنم باقی بزارم . ( پایان بندی رو بزارم به عهده مارتین )

با حذف بانوی سنگ دل خط داستانی اریا به کل تغییر دادن .

با حذف گریف جوان خط داستانی جان که باید نایت گینگ رو میکشت تغییر دادن و گریف جوان باید تهدید کننده تاج و تخت دنریس باشه به عنوان حرم زاده تارگرین ولی این تهدید رو گذاشتن توی کاراکتر جان و کلا پایان بندی رو عوض کردن و همینطور سانسا و موارد دیگه .

نیاز نیست بیشتر از این خودتون رو حرص بدید یه نفس عمیق بکشید و جلد اول رو دانلود کنید :Smiley17:

برای خوندن کتاب باید بیشتر زجر بکشیم ؛ مارتین هنوز کتاب 6 ام رو تموم نکرده ؛ بخوای منتظر بشی کتاب 7 بیاد
بعد ترجمه به فارسی بشه و بخوای رایگان دانلود کنی روی Pdf کم کم باید یه 10 سالی صبر کنی

pro_translator
05-29-2019, 08:00 AM
برای خوندن کتاب باید بیشتر زجر بکشیم ؛ مارتین هنوز کتاب 6 ام رو تموم نکرده ؛ بخوای منتظر بشی کتاب 7 بیاد
بعد ترجمه به فارسی بشه و بخوای رایگان دانلود کنی روی Pdf کم کم باید یه 10 سالی صبر کنی

مطمئنم خیلی دوستان دیگه مثل شما منتظر کتاب ۶م هستن و امیدوارم برای دوستان علاقه‌مند مثل شما در اسرع وقت PDF ترجمه شده‌اش رو منتشر کنن :Smiley17:

The Vaiper
05-31-2019, 06:11 PM
آیزاک همپسند رایت (برن): پادشاه شدن برن ایده‌ی مارتین بود

وقتی آیزاک همپسند رایت فیلمنامه‌ی فصل هشتم را دریافت کرد، و متوجه شد که برن پادشاه می‌شود، فکر کرد که این موضوع شوخی‌ست. او با خود فکر کرده احتمالاً سازندگان سریال به هر بازیگر نسخه‌ی متفاوتی از فیلمنامه را داده‌اند که شخصیتی که هر بازیگر نقش‌اش را ایفا می‌کند در آن نسخه پادشاه یا ملکه شود. اما این‌طور نبود و این شوخی نبود!‌ برن واقعاً پادشاه شد.

آیزاک می‌گوید: «فکر می‌کنم که کارکتر او برای پادشاه شدن خیلی مناسب بود، شما هیچوقت او را در این مسیر فرض نمی‌کردید، اما چه چیزی بهتر از پادشاهی است که دل‌بستگی‌های شخصی ندارد، طمع ندارد، و دارای ویژگی‌ای می‌باشد که از همه‌چیز در دنیا آگاه است. او شخص ایده‌آلی برای حکومت است.»

«دیوید بنیوف و دن وایس به من گفتند که دو چیز راجع به برن وجود دارد که خود مارتین شخصاً آن‌ها را گفته و خودش برنامه‌ریزی کرده. یکی ماجرای هودور و گذشته‌اش. و دیگری پادشاه شدن برن. خب این بسیار خوشایند است که خالق این دنیا خودش مستقیماً این بخش را برنامه‌ریزی کرده باشد.»

این حرف به این معنی‌ست که تمام گمانه‌زنی‌ها درباره‌ی پادشاه نشدن برن در کتاب از بین می‌رود، هرچند جزئیات و نحوه‌ی رخ دادن این اتفاق تفاوت‌هایی با سریال خواهد داشت، مارتین راه و روش خودش را دارد.

در سریال، لردها و بانوان وستروس به برن رای دادند، و تیریون سخرانی‌ای راجع به اهمیت داستان‌گویی انجام داد. بسیاری از هواداران از این نظر قانع نشدند، اما آیزاک یکی از طرفداران این موضوع است. او می‌گوید: «واقعاً این موضوع ارتباطی خوبی با خود بازی تاج و تخت هم دارد، قسمت‌ها و فصل‌های مختلف پخش شدند و تمام شدند، اما داستان است که هرگز نمی‌میرد. تجربه‌ها و خاطرات عالی تماشای چیزی و عشق ورزیدن به آن و ارتباط برقرار کردن با شخصیت‌های داستان، چیزهایی هستند که هیچ‌کس نمی‌تواند از شما بگیردشان.»

سکانس مربوط به انتخاب برن در دراگون‌پیت در پنج روز فیلمبرداری شده، و پیتر دینکلیج (تیریون) دیالوگ‌های مربوط به داستان‌گویی را مدام تکرار می‌کرده. آیزاک همپسند رایت می‌گوید که با این‌حال هرگز شنیدن آن دیالوگ‌ها برایش خسته‌کننده نبوده: «اجرای فوق‌العاده‌ای بود، گاهی من دیالوگ‌های خودم را فراموش می‌کردم چون غرق دیالوگ‌های پیتر بودم. و این آخرین سکانس فیلمبرداری شده‌ی من بود، و برای پایان به همراه دیگران، بسیار ویژه بود، لحظات احساسی‌ای بود.»

آیزاک همپسند رایت امیدوار است مردم چطور با پایان برخورد کنند؟ او می‌گوید: «من فکر نمی‌کنم این پایانی باشد که مردم نیاز داشته باشند تا از آن برداشت مشخصی کنند، پیام‌های زیادی دارد راجع به این که شخصیت‌های داستان چه کارهایی کردند و چه تغییراتی در آن‌ها رخ داد.»

«شما می‌توانید به هر روشی در آن عمیق شوید، شگفتی بازی تاج و تخت در داستان‌گویی انسانی است که دارد، و شما می‌توانید هر برداشتی از آن بکنید. آدم‌های متفاوت و قصه‌های گوناگونی درون آن وجود دارد، که هر کدام به نوبه‌ی خود به بخش‌های مختلف و پیام‌های مختلف می‌پردازند. مهم‌تر از هر چیزی، سریالی است که برای تماشا عالی‌ست. و گزینه‌ای عالی برای این که بنشیند و نسبت به چیزی که می‌بینید واکنش نشان دهید.»

bayani
05-31-2019, 08:14 PM
اینقدر دلم پره از پایان بندی این سریال که تاپیکش میاد بالا حالم بد میشه ناخودآگاه یادش میفتم.
بهتره که بره اون اعماق فروم خاک بخوره دیگه هم کسی بهش فکر نکنه چون ارزش نوشتنم نداره. :Smiley35:

r-stark
06-01-2019, 09:28 AM

باید از مسیر لذت برد نه فقط رسیدن به مقصد ... . ( مقصدش مشخص شده = برن :Smiley36:)

کتاب کاراکتر هاش بیشتر و جزییات بیشتری داره ... هر شخصی هم اونقدر مشغله کاری داره که نمیتونه سریع تمومش کنه .

وقتی اثری ارزش داره نیاز نیست حتما صبر کنیم رایگان بشه تا ازش استفاده کنیم این عادت ما ایرانی هاست متاسفانه .

opeth1h
05-20-2020, 07:25 PM
سال گذشته همین موقع این سریال بزرگ برای همیشه به بدترین شکل ممکن تموم شد
#Remember (https://tvworld.info/usertag.php?do=list&action=hash&hash=Remember)

KimiaM
05-21-2020, 12:49 PM
این تاپیک بره هی پایین و پایین تر و سالها دیگه برنگرده به صفحه اصلی انجمن ‌

از این بدتر نمیشد مخاطب رو راهی کرد ؟!!!

kntu
05-21-2020, 08:19 PM
ولی برای من علی رغم پایان خیلی بدش، هنوز هم بهترین سریاله

چون درسته مقصد بدی بود، اما من از مسیر لذت بردم، بیشتر از هر سریال دیگه ای

opeth1h
06-04-2020, 12:26 PM
ریت سریال از 9.6 پارسال به 9.3 و رتبش از تاپ 4 به 11 نزول کرد

https://www.imdb.com/title/tt0944947

Tommy_shelby
06-04-2020, 04:55 PM
این سقوط سریال یه بخش زیادش مربوط میشه به بد بودن فصل آخر.
یه بخش عمدشم مربوط میشه به جو گرفتن طرفدارا.

همین اپیزود سوم فصل هشت با پنجاه هزار رای نمرش 9.7 بود تو imdb بعد طرفدارا انگار که یهو یادشون اومده باشه که نایت کینگ زود حذف شد و آریا از در غیب وارد شد و جان اسنو هیچ کاری نکرد و تصویر سیاه بود و فلان شروع کردن به کوبیدن سریال.
من همون احساس لحظه ایم رو اگه بخام راجع به اپیزود سوم که نقطه عطف سریال بود بگم بعد از پایانش احساس کردم بهترین هشتاد دقیقه سریالی عمرمو دیدم و به نظرم این اپیزود به مراتب بهتر از هر سه قسمت LOTR بود.کلا اتفاقی که واسه گات افتاد واسه هیچ فیلم و سریالی در تاریخ نیفتاده.شما هرگز نمیبینی پیج ردیت یه سریال نزدیک به یک و نیم میلیون سابسکرایبر داشته باشه یا هر اپیزود یه سریال تو imdb دویست هزار رای بگیره.انتظارات از این سریال به شدت زیاد بود و این برآورده نشدن انتظارات باعث شد سریال شدید تر از اونچه که لیاقتش رو داشت مورد هجمه قرار بگیره.گیم آف ترونز اگه جو زدگی طرفدارها و اسکی رفتنشون روی موج کوبیدن این سریال رو بذاریم کنار،کماکان بزرگترین اتفاق تاریخ تلویزیونه.حتی با وجود همه فجایع فصل آخرش.یه چیزی هست به اسم Recency Bias.اینو توگوگل سرچ کنید.طرفدارها فقط فصل آخر سریال رو یادشونه خیلیاشون و فقط به خاطر موجی که راه افتاده ،همه چیز رو از یاد بردن و با مبنا قرار دادن فصل آخر سریال(که به نظر من بازم یه فصل خوب بود و فقط در مقایسه با استانداردهای خود سریال و انتظاراتی که ازش میرفت هولناک به نظر میومد) دارن این سریال رو قضاوت میکنن.در کل من به سازنده های سریال هم حق میدم.اینا حدود چهار سال قبل از روی آنتن رفتن فصل اول درگیر این پروژه شدن.بیش از 13 سال از عمرشون پای این سریال گذشت و این جمع کردن عجولانه شون هرچند باب میلم نبود اما واسم کاملا قابل درکه. کلا امکان نداره سریالی با این گستردگی انقدر پخشش به درازا بکشه و آخرش خوب از آب در بیاد.

sarkhail
06-04-2020, 04:59 PM
ریت سریال از 9.6 پارسال به 9.3 و رتبش از تاپ 4 به 11 نزول کرد

https://www.imdb.com/title/tt0944947

فکر میکنم چون خیلیا بابت دو فصل پایانی و علی الخصوص پایان بندی سریال عصبانی شدن این اتفاق افتاد.

بدون شک گات جز ده تا سریال برتر تاریخ تلویزیونه. این که کسی علاقه ای به ژانر سریال نداره یا پایان بندیش دوست نداشت، یه مورده شخصی و کاملا سلیقه ایه. اما در خصوص مباحث فنی و سریال سازی، از شخصیت پردازی و داستان گویی گرفته تا فیلمبرداری و جلوه های ویژه، گات حالا حالاها جز ده تای برتر تاریخ تلویزیون خواهد بود.

حدود یک سال از پایان سریال گذشته و زمان خوبیه که یک بار دیگه نگاهی به صفحات تاپیک های مربوط به فصل پایانی داشته باشیم تا ببینیم خیلی از عیب و ایراداتی که به سریال گرفته میشد از سر احساسات بود و عصبانیت

عبدالله
06-04-2020, 11:12 PM
میگم نسخه اصلی کی پخش میشه؟ امشبه یا فردا شب؟

پ.ن: لامصب خیلی فن مید باکیفیتی بود، بازیگرا رو عین خودشون گریم کرده بودن :)

فصل و قسمت آخر مگه اصلا پخش شد؟

ali_n540
06-05-2020, 12:57 AM
فکر میکنم چون خیلیا بابت دو فصل پایانی و علی الخصوص پایان بندی سریال عصبانی شدن این اتفاق افتاد.

بدون شک گات جز ده تا سریال برتر تاریخ تلویزیونه. این که کسی علاقه ای به ژانر سریال نداره یا پایان بندیش دوست نداشت، یه مورده شخصی و کاملا سلیقه ایه. اما در خصوص مباحث فنی و سریال سازی، از شخصیت پردازی و داستان گویی گرفته تا فیلمبرداری و جلوه های ویژه، گات حالا حالاها جز ده تای برتر تاریخ تلویزیون خواهد بود.

حدود یک سال از پایان سریال گذشته و زمان خوبیه که یک بار دیگه نگاهی به صفحات تاپیک های مربوط به فصل پایانی داشته باشیم تا ببینیم خیلی از عیب و ایراداتی که به سریال گرفته میشد از سر احساسات بود و عصبانیت

نه به هیچ وجه نمی تونه جزو 10 سریال برتر باشه(البته شاید کسی از پایانش لذت ببره و برای اون بهترین هم باشه) و مهمترین بخش سریال پایان بندی اونه که برعکس این سریال باید حداقل 10 فصل کامل و حداکثر طبق نظر نویسنده کتاب 13 فصل ساخته می شد. در ضمن افت اصلی سریال که خیلی از ماها به دلیل پر هیجان بودن بعضی قسمتهای فصل 4 و 5و 6 پخش شد و ضعفها را بدلیل این قسمتها ندیدیم از قسمت عروسی خونین و پایانی فصل 3 شروع شد که مهمترین شخصیتهای کتاب را حذف کرد که می تونستند تاثیر بسزایی در بالا بردن کیفیت داستان داشته باشند حذف بانوی سنگدل و انحراف از کتاب که قسمت به قسمت و فصل به فصل از کتاب فاصله گرفت ضربه کاری را وارد کرد که بینندگان اثر آن را در فصل 7 و هشت دیدند و باعث سقوط وحشتناک سریال شد. حتی لاست که قبل این سریال بزرگترین سریال تلوزیونی و تغییر دهنده دیدها نسبت به تلوزیون بود با وجود ضعفهای فراوان در 2 فصل آخرش کمی آبروداری کرد.
به نظرم رای اکثر بییندگان در imdb از روی احساس نیست بلکه اگر دقت کنیم در همان زمان پخش ریت افت نکرده و بلکه بعد چندین ماه خیلیها نظر داده اند و اگر این نظرات احساسی بود نظر دهندگانی که به اپیزودهای فصل 8 رای دادند حداقل اگر امتیاز ها بالا نمی رفت اینقدر هم افت نمی کرد(چون بعد چند ماه نظر دادند و موقع پخش غافلگیر نشدند و فرصت منطقی رای دادنو به جای احساسی داشتند) بطوری که افت نزدیک 1 امتیازی قسمت اخر در این یک سال اخیر این را نشان می دهد.
حتی کنسل شدن بلک مون که می تونست مهمترین اسپین اف برای این سریال برای آدرها باشه نشان می ده که سازندگان و اچ بی او با وجود جایزه دادن بهم فهمیدند چه بلای بر سر سریالی اوردند که می تونست بزرگترین و جذابترین اثر تلوزیونی تاریخ باشه(نه لزوما بهترین با وجود اثرهایی مثل برکینگ بد، لفت اورز و غیره).

MrP
06-19-2021, 12:13 AM
»» میدونم که بالا اومدن این تاپیک داغ دل خیلیا رو تازه می کنه؛ به عنوان معدود موجودات این کره خاکی که حوصله نداشتم GOT رو با پخش ببینم بالاخره استارت این سریال رو زدم و تو حدود یک ماه کل 8 فصل رو دیدم.
اگه بخوام کلی بگم با اینکه اصلا" فصل پایان خوبی نداشت بازم سریال شاهکار حساب میشه، 7 فصل عالی که تقریبا" نیمی از اپیزودها امتیاز بالای 9 گرفتن که جای هیچ عیب و ایرادی نمیزاره. البته داستان بعضی جا ها باگ داشت مثل وایت واکرها که نمی تونن تو آب شنا کنن چجوری اژدها رو از دریاچه بیرن کشیدن و بعضی خط های داستانی مثل گنجشک اعظم که خوب پرداخته نشده بودن ولی اونقدری داستان شوکه کننده و هیجانی پیش میرفت که میشد یه کم سخت گیری رو کنار گذاشت.
اما فصل آخر: من با طرح کلی داستان این فصل اوکی بودم، اینکه نایت کینگ شکست میخوره تو تمام تئوری های فصل پایانی غیر قابل انکار بود، کشته شدن دنریس توسط جان اسنو و پادشاه شدن برن هم ایده بدی نبودن ولی تمام ایده های ریز و درشت پایانی احمقانه توسط سازنده ها تو سریال شکل گرفتن. دنریس از 73 قسمت سریال 71 قسمت دختر خوبه داستان بود ولی تو دو قسمت بیشتر از هر موجود زنده و مرده ای که تو سریال از جلو دوربین گذشته بود آدم کشت!!! اینکه چجوری به سرسی برای متحد شدن اعتماد کردن و چجوری ارتش دنریس بعد از قلع و قمع شدن احیا شد هم جای علامت سوال داره!! . من اسمشو باگ یا حفره داستانی نمیزارم، حماقت تنها کلمه ای است که میشه کار سازندگان رو برای فصل پایانی توصیف کرد، مثل اینکه خیلی برای پایان دادن به سریال عجله داشتن و نزاشتن کاراکترها و ایده هاشون درست شکل بگیره، GOT که تا قبل از این از ساده ترین موضوع و یا کاراکتر نمی گذشت اندازه پشم گوسفند هم به اصول خودش پایبند نموند، چقدر راحت کاراکترهایی مثل سرسی و نایت کینگ رو حذف کردن، البته حذف که نه بیشتر بهشون لطف کردن. میتونستن با دو سه قسمت اضافی همه چه رو منطقی تر جلوه بدن که متاسفانه اینطور نشد .
اینکه فصل پایانی فاجعه بود جای هیچ شکی نیست ولی امتیازاتی که بینندگان به این فصل دادن رو بیشتر از روی عصبانیت میدونم. اپیزود «شب طولانی» واقعا" شاهکار بود و در کنار 4 اپیزود تاپ این سریال قرار میدم، چرا امتیازش پایینه فکر کنم به خاطر کیفیت بد موقع پخش باشه که خیلیا از تاریک بودن اپیزود شاکی بودن، کلا" اپیزودهایی که Miguel Sapochnik کارگردانشون بوده همشون از نظر فنی عالی بودن و با فاصله بهترین کارگردان این مجموعه هست.
سخن آخر: من GOT رو شاهکار میدونم ولی برای اینکه بتونم با وصف کلمه «شاهکار» برای این سریال کنار بیام ترجیح میدم اینجور تصور کنم که شنیدم فصل آخر چه اتفاقاتی تو سریال افتاد تا اینکه دیدم چقدر بد این اتفاقات رو به خورد بیننده دادن.
امتیاز کل سریال 9

Luca Brasi
10-07-2022, 09:57 PM
فک کنم من اولین نفری باشم که آخرین نفر Game Of Thrones رو دیده تو انجمن - خیلی تجربه ی خوبی بود و اما نظرم در مورد این سریال

پیش درآمد

https://picoup.ir/images/58865996683323864761.png (https://picoup.ir/)

دون کورلئونه و تونی مونتانا هر دو یک وجه اشتراک داشتند : رئسای گنگستری-مافیایی بودند که امپراطوری خود را از صفر و با دست خالی شروع کردند اما یک فرق اساسی داشتند! دون کورلئونه یک "رئیس واقعی" بود که میدانست کِی و کجا میان "خانواده" و "کار" تمایز قائل شده و سیاست پیشه کند اما تونی شیفته ی قدرت بود و چیزی از "سیاست" سردر نمیاورد...

دون کورلئونه برای حفظ آرامش از خون پسر ارشدش (سانی) گذشت و سیاست پیشه کرد اما هشدار داد که اگر حتی رعد و برقی به پسر کوچکش (مایکل) بزند آنگاه اتفاقاتی رخ خواهد داد... در آن سو تونی دست راست خود بهترین رفیقش (منی) را بخاطر اینکه با خواهرش رابطه داشت به قتل رساند...در آخر تونی از همان امپراطوری چند طبقه ای که ساخته بود سقوط کرد و همه چیز تمام شد اما دون کورلئونه در اوج آرامش و بعد از توصیه های لازم به پسر کوچکش مرد و راه خانواده کورلئونه هموار شد برای بعد.

تو Game Of Thrones عطش قدرت حرف اولو میزد همه (تو هر سطحی) به دنبال کسب قدرت بودن بعضیا برای مستقل شدن و از زیر سلطه درومدن بعضیا برای امیال شوم و در آخر کسایی که میخواستن نقش خدا رو داشته باشن و به هفت اقلیم حکومت کنن

فوکوس سریال بیشتر رو دسته آخر بود (هرچقدر بیشتر میگذشت مانور رو شخصیت هایی که در این راستا نقش داشتن هم بیشتر میشد) چه کسی باید روی صندلی آهنی بشینه ؟کسی که تُخم و تَرَکه با اصل و نسب داره؟ یا نه پادشاهی طبق سنت دیرینه موروثی و پسر پادشاه قبلی باید ادامه راه پدر رو بده؟ اما سازنده ها با سیاست تمام با روند بیشتر داستان این سوال رو به ذهن مخاطب القا میکردند که "چه کسی لیاقت نشستن روی صندلی پادشاهی رو دارد؟" نه اینکه "چه کسی باید روی صندلی آهنی بشینه"

همسان پیش درآمدی که نوشتم هر کسی که "شیفته ی قدرت بود" و "فکر میکرد باید روی صندلی آهنی بشینه" در نهایت سقوط کرد : جافری براتیون - استنیس براتیون - سرسی لنیستر و اما در نهایت صندلی چه کسی لیاقت نشستن بروی صندلی را داشت؟ پادشاهی که میدانست هیچگاه نباید شیفته ی قدرت شود! پادشاهی که میدانست کسی که خرابی را به بار آورده بهترین گزینه برای مرمت خرابکاری خودش است(تیریون لنیستر)

هرچند این سریال تو فصل آخر دچار ضعف هایی شد تو قصه (مخصوصا قضیه وایت واکرها) ولی در نهایت "تاثیر گذار" به اتمام رسیدا