PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : Vikings: بحث و تبادل نظر پیرامون فصل ششم

yaser63
11-28-2019, 09:44 PM
http://picoup.ir/images/29221630584929278776.jpg (http://picoup.ir/)

.:IMDB:. (http://www.imdb.com/title/tt2306299/?ref_=nv_sr_1):RottenTomatoes: (https://www.rottentomatoes.com/tv/vikings_2013/s06):metacritic: (http://www.metacritic.com/tv/vikings/season-6)

در این تاپیک می‌توانید پیرامون فصل ششم و پایانی سریال Vikings که پخش آن از شبکه History از چهارم دسامبر2019 (به وقت ایران: چهاردهم آذرماه 98)آغاز می گردد بحث و گفتگو کنید. لطفا اگر می‌خواهید در مورد قسمت خاصی بحث کنید، در ابتدا عنوان قسمت موردنظرتان را بیان کنید تا دیگران متوجه بحث شما بشوند، و از اسپویل شدن مطلب برای دوستانی که هنوز قسمت مورد نظر را ندیده اند، جلوگیری شود. در موارد ضروری استفاده از تگ اسپویلر را نیز مد نظر قرار دهید.

.:inf-topic:. (http://tvworld.info/showthread.php?t=41053)

sarkhail
12-08-2019, 09:57 AM
من اپیزود هفتم از فصل پنجم هستم. واسم خیلی عجیبه که فصل ششم سریال شروع شده اما این تاپیک اصلا بالا نمیاد. به جرات میتونم بگم یکی از بهترین سریال های در حال پخشه که روندش همیشه صعودی بوده

بعد از مرگ رگنار یه ترس و واهمه ای بود که شاید سریال نتونه از پس پر کردن این خلا بربیاد، اما خوب تا اینجای کار که من دیدم اصلا جای خالیش حس نمیشه. سریال دیگه به اون مفهوم مرسوم نقش اولی نداره، اما شخصیت پردازی اینقدر خوبه که این موضوع اصلا برای سریال ضعف محسوب نمیشه

خلاصه که این تاپیک اصلا نباید بخوابه. نمیدونم این بنزین سه تومنی چی کرده با ما:Smiley19:

MaMaLoM
12-16-2019, 07:10 PM
من اپیزود هفتم از فصل پنجم هستم. واسم خیلی عجیبه که فصل ششم سریال شروع شده اما این تاپیک اصلا بالا نمیاد. به جرات میتونم بگم یکی از بهترین سریال های در حال پخشه که روندش همیشه صعودی بوده

بعد از مرگ رگنار یه ترس و واهمه ای بود که شاید سریال نتونه از پس پر کردن این خلا بربیاد، اما خوب تا اینجای کار که من دیدم اصلا جای خالیش حس نمیشه. سریال دیگه به اون مفهوم مرسوم نقش اولی نداره، اما شخصیت پردازی اینقدر خوبه که این موضوع اصلا برای سریال ضعف محسوب نمیشه

خلاصه که این تاپیک اصلا نباید بخوابه. نمیدونم این بنزین سه تومنی چی کرده با ما:Smiley19:

با این مسئله که روند سریال همواره صعودی بوده موافق نیستم. این سریال از اونایی بود که به خیلی‌ها دادم تماشا کردن[افرادی که حرفه‌ای پیگیر سینما و تلوزیون نیستند] اما بعد از مرگ رگنار خیلی‌هاشون دیگه پیگیر نیستند و اون شوق اولیه رو ندارند برای گرفتن بقیه فصول! این خودش کلی حرف توشه اما اگر به طور کلی مرگ رگنار رو فاکتور بگیریم، بنظرم سریال از خیلی جهات افت داشته نسبت به سه فصل اولیه‌اش. خشونت سریال به شدت کم شده و وایکینگ‌ها حتی سایه‌ای از وایکینگ‌های فصول ابتدایی رو ندارند. روابط بین افراد بنظرم خیلی تکراری و قابل پیش بینی شده بعد از 5 فصل. این اواخر سریال اینقدر روی خیانت‌ها و خاله‌زنک‌ بازی‌ها مانور داد که میشد شِیپی از فاطماگل رو درش دید:d به طور کلی از زمانی که فصول 20 قسمتی شدند، سریال داخل یه لوپ به شدت تکراری افتاده که هر فصل با شخصیت‌های مختلف تکرارش میکنه.

پ‌ن: سه قسمت پخش شده از فصل 6 رو همین الان دیدم و میتونم به اودین و تمامی خدایان قسم بخورم که تک تک سکانس‌هارو از قبل حدس میزدم!

sarkhail
12-17-2019, 09:53 AM
با این مسئله که روند سریال همواره صعودی بوده موافق نیستم. این سریال از اونایی بود که به خیلی‌ها دادم تماشا کردن[افرادی که حرفه‌ای پیگیر سینما و تلوزیون نیستند] اما بعد از مرگ رگنار خیلی‌هاشون دیگه پیگیر نیستند و اون شوق اولیه رو ندارند برای گرفتن بقیه فصول! این خودش کلی حرف توشه اما اگر به طور کلی مرگ رگنار رو فاکتور بگیریم، بنظرم سریال از خیلی جهات افت داشته نسبت به سه فصل اولیه‌اش. خشونت سریال به شدت کم شده و وایکینگ‌ها حتی سایه‌ای از وایکینگ‌های فصول ابتدایی رو ندارند. روابط بین افراد بنظرم خیلی تکراری و قابل پیش بینی شده بعد از 5 فصل. این اواخر سریال اینقدر روی خیانت‌ها و خاله‌زنک‌ بازی‌ها مانور داد که میشد شِیپی از فاطماگل رو درش دید:d به طور کلی از زمانی که فصول 20 قسمتی شدند، سریال داخل یه لوپ به شدت تکراری افتاده که هر فصل با شخصیت‌های مختلف تکرارش میکنه.

پ‌ن: سه قسمت پخش شده از فصل 6 رو همین الان دیدم و میتونم به اودین و تمامی خدایان قسم بخورم که تک تک سکانس‌هارو از قبل حدس میزدم!

چه روز خوب و میمونی این بحث مطرح شد. امروز تولد لاگرتای عزیزه:Smiley41:

والا دروغ چرا، من از همون اول هم کشته مرده رگنار نبودم. البته که شخصیت بسیار خوب و دوست داشتنی و کاملی بود، اما چیزی که منو مجاب به دیدن سریال وایکینگ ها کرده و میکنه فضای کلی سریاله. خوب صد البته کسی که علاقه مند به رگنار باشه، مطمئنا بعد از حذف این شخصیت دیگه نمی تونه مثل قبل سریال رو ببینه. یه چیزم بگم. به نظرتون اگه رگنار زنده بود داستان چجوری ادامه پیدا می کرد؟؟؟ داستان به بهترین وجه تو چند تا فصل رگنار رو از یک شخصیت زمینی تبدیل به خدایی برای وایکینگ ها کرد. مفصل اخلاقیات و زندگی خصوصی و ماجراجویی هاش نشون داد و واقعا باید قبول کنیم که رگنار دیگه تموم شده بود.

این که خشونت سریال کم شده رو تا حدودی قبول دارم و تا حدودی ندارم. خوب وایکینگ ها از اون روزهای اولشون خیلی فاصله گرفتن و در اثر برخورد با تمدن های مختلف، از اون بربریتشون خیلی کم شده و فکر می کنم کم شدن خشونت هم منطقی باشه. از طرف دیگه تو جنگ هایی که نشون داده میشه خون و خونریزی بیداد میکنه و خیلی بیشتر از جنگهای اپیزودهای اولیه خشونت و خونریزی داره.

یکی از محورهای اساسی سریال حول روابط بین افراد میچرخه. تو این زمینه سریال شاید گاهی اوقات خارج از منطق داستانی عمل کنه (مثلا من دیشب اپیزود یازده از فصل پنجم رو دیدم و واسم سوال بود چطوری کینگ هرالد به همین راحتی قبول کرده زیر سایه آیوار باشه) اما خوب حداقل از نظر من خاله زنکی نیست و اصلا خارج از چیزی که مورد نیازه نشون نمیده. در مورد 20 قسمتی شدن و تکرار هم باید بگم فکر میکنم این بخش مربوط میشه به قسمت تاریخی سریال؛ چرا که تاریخ وایکینگ ها هم همین بوده و تو این برهه دائم در حال غارت کشورهای اطراف بودن و دوباره دچار جنگ داخلی میشدن و قدرت جدید دوباره میرفته شروع میکرده به غارت کشورها

درود بر شما و قدرت پیش بینی تون:Smiley17:

Longmire
12-17-2019, 10:17 AM
با اینکه سریال از لحاظ تاریخ وایکینگ ها داره پیش میره ولی باید قبول کرد بعد از مرگ رگنار سریال روند صعودیش رو از دست داد. حتی افت هم بگیم نکرده رو یه خط داره پیش میره
من هنوز فصل ششم رو شروع نکردم پایان فصل پنج اونقدر هایپم نکرد که مشتاق شروع این فصل بشم. دقت هم بکنیم این اواخر همش شده درگیری برادرا با همدیگه. این وسط یه شخصیتی مثل هارالد هم هر طرف که دلش میخواد میره و به اون طرف کمک میکنه. دیگه نه خبری از اون جنگای اول سریال هست نه فتوحات و غارتگریا. بیشتر شده دعوای خانوادگی
شاید فصل ششم قضیه فرق کنه فعلا باید تا نیم فصل صبر کنیم

afshin2014
12-17-2019, 11:47 AM

من دقیقا از همون دسته ادم هایی هستند که فرمودید .. بعد از مرگ رگنار به هیچ وجه با پسرهاش نتونستم کنار بیاد و همش منتظرم بگن رگنار نمرده و بر میگرده !!

Astollo
02-06-2020, 11:35 PM
عجب قسمتی بود قسمت 10 !!!! نفسم اخرش حبس شد اخ اخ حالا باید تا اذر سال دیگه صبر کنیم :Smiley10:

sarkhail
02-13-2020, 09:01 AM
اپیزود پنجم از فصل شش
وایکینگ ها تا حدود زیادی افت کرده و متاسفانه خبری از بهبود و حتی میتونم بگم نشانه هایی از بهبود وضعیت هم نمی بینم. واقعا واسم قابل درک نیست چرا سریالی که به راحتی از خیر قهرمان اولش میگذره، نمیتونه از خیر شخصیت های فرعی بگذره. دیگه تقریبا تبدیل به یه مساله روتین شده که هر قومی و هر شخصیتی با هر نیتی که با وایکینگ ها ارتباط برقرار کنه، در نهایت دشمنشون میشه.

متاسفانه الگوی جنگ ها هم فوق العاده تکراری شده. یه شکست در ابتدای کار و در نهایت پیروزی بزرگ. فکر میکنم نویسنده ها یادشون رفته برای داشتن یه سریال حماسی و تاریخی خوب باید در ابتدا یه داستان خوب داشت و جنگ های بزرگ و خون و خونریزی در درجات بعدی اهمیت قرار می گیره. متاسفانه این سریال از نظر قصه پردازی نشون میده که کفگیرش به ته دیگ خورده و مثل قبل جذاب نیست.

چند تا اپیزود دیگه هم از نیمه ابتدایی فصل اخر مونده؛ بازم ادامه میدم تا شاید یه فرجی بشه:Smiley15:

codec_pack
02-15-2020, 06:02 PM
ادامه سریال هم در حد و اندازه های قسمت های ابتدایی سریال هست یا بهتر میشه؟ آخه وقتی دیدم سوار قایق شدن و رفتن کشورگشایی، سریال رو بستم!

sarkhail
02-17-2020, 08:40 AM
ادامه سریال هم در حد و اندازه های قسمت های ابتدایی سریال هست یا بهتر میشه؟ آخه وقتی دیدم سوار قایق شدن و رفتن کشورگشایی، سریال رو بستم!

سریال خوبیه و حداقل به نظر من همچنان ارزش نگاه کردن داره. مخصوصا از جایی که شما پرونده سریال رو بستی کلی اتفاق های هیجان انگیز میفته:Smiley35:

lady snow
10-20-2020, 05:25 PM
منم جزو کسانی بودم که بعد از فصل چهار سریال رو ادامه ندادم.
اما در یک عصر غمگین جمعه که وسط قیمت دلار و اجاره خونه گیر کرده بودم هوس کردم دوباره وایکینگ ببینم. از فصل پنج شروع کردم و تو یه هفته تا اپیزود ده فصل شش دیدم.
خط داستانی هیچکدوم از بچه های رگنار جذاب نیست. ایوار رو زیادی گنده کردن. تکلیف بیننده با دو کارکتر کینگ هارالد و هیستریک معلوم نیست. گاهی اینور گاهی اونور بدون هیچ دلیل محکمه پسندی. بازیگر اوبه رو سعی کردن شبیهه جوونی رگنار باشه ولی بازیش خیلی خنثی هست
الکساندر لودویک بازیگر نقش بیورن خیلی سعی کردن جای خالی رگنار پر کنه. خدایی هم بیورن رو تو این دو فصل خوب کشید بالا و نوع بازیش یه سرو گردن از بقیه بالاتر هست و جذابه. اما حذف رگنار مثل یه زخم شمشیر بر بدنه سریال بود که هیچوقت خوب نشد و هیچکس نتونست جاشو بگیره
خط داستانی فلوکی به طرز مسخره ای پیش رفت. تا حدی که من اون قسمتها رو در فصل پنج میزدم جلو. فلوکی در کنار رگنار جذاب بود. من اگه نویسنده بودم فلوکی رو تو جنگ انتقام رگنار میکشتم. بعید نیست پایان فصل شیش فلوکی پیدا بشه و مسیحی شده باشه.:Smiley15:
فصل شیش هم سکانسهای پرت زیاد داشت. تمام قسمتهای روسها رو زدم جلو. اصلن برام مهم نبود روسها که بودند و چه کردند. زیادی اونجا وقت تلف شد که فقط بتونن این فصل رو هم بیست قسمت کنن.
اما اپیزود ده خوب بود و پایان جالبی داشت. فقط نفهمیدم آیوار کی شفا گرفت که میتونه از صخره هم بالا بره :Smiley10:

پ.ن1: تراویس فیمل کارکتری ساخت که تا صد سال دیگه هر فیلمی درباره وایکینگها ساخته بشه همه با رگنار مقایسش میکنن. تاکید میکنم با رگنار نه سریال وایکینگ.
پ.ن2: با همه غرهایی که زدم برای نیمه دوم فصل شیش کمی هایپ شدم. میخوام ببینم حدسم درسته یا نه.
پ.ن3: نیمه اول فصل شیش 7/10

afshin2014
10-21-2020, 02:22 AM
این سریال متاسفانه با رفتن رگنار خیلی ضرر کرد و بیننده هاش رو از دست داد و گرنه می تونست خیلی عالی ادامه پیدا کنه . فکر نمی کنم البته نیاز به اسپویل باشه چون کسی که فصل شش رو داره میبینه از این مسئله قطعا آگاهه

Julie
12-06-2020, 01:12 AM
همون‌طور که یاسر عزیز اعلام کرد نیم فصل دوم فصل 6 (https://tvworld.info/showthread.php?t=2689&p=254640&viewfull=1#post254640) از یک روز مونده به سال 2021 شروع میشه، هر چند قبول دارم که از وقتی رگنار حذف شد (هر چند که در اوج و زیبا بود) سریال افت محسوسی داشته اما اونقدرا هم ضعیف نیست و انتقادها رو بی‌رحمانه می‌دونم و یه جورایی اونایی که فن رگنار بودن مثل بازیکن فنا هستن برام :)، نیم فصل تا وداع با این سریال مونده و روزی که شروع کردم فکرشم نمی‌کردم که انقدر درگیرم کنه و بتونم ازش لذت ببرم، برخی اپیزودهای این سریال جزئه شاهکارهای تلویزیون هست. امیدوارم با یه پایان خوب در ذهنمون ماندگار بشه، هر چند نیمه اول سریال در حضور رگنار با نیمه دومش قابل قیاس نیست اما هنوز از دیدن این سریال لذت می‌برم.

ali_n540
12-06-2020, 01:39 AM
به نظرم این سریال خوبه ولی the last kingdom که تقریبا با این همزمانه خیلی بهتر ساخته شده و داستان گیراتری داره هر چند نبردهاشم خیلی بهتره

Saber-j
12-06-2020, 02:36 AM
به نظرم این سریال خوبه ولی the last kingdom که تقریبا با این همزمانه خیلی بهتر ساخته شده و داستان گیراتری داره هر چند نبردهاشم خیلی بهتره

من یک قسمت از این سریال رو مدت ها پیش دیدم ، نتونستم زیاد دووم بیارم چون یک تصویر کاملا متناقض از وایکینگ هایی رو میداد که ماها قبلا با رگنار و و دیگر افراد قبیله احساس نزدیکی کرده بودیم.
برای کسی که رگنار وایکینگ ها رو ملاقات کرده دیدن این سریال ازار دهنده‌ست.
اون کاریزمای رگنار ، ‌اون پیچیدگی شخصیت رگنار ، اون تلاطم های درونی بر سر مذهب اینجا دیده نمیشه.
بهتر بگم اون روی سکه‌ست.

ali_n540
12-06-2020, 02:50 AM
من یک قسمت از این سریال رو مدت ها پیش دیدم ، نتونستم زیاد دووم بیارم چون یک تصویر کاملا متناقض از وایکینگ هایی رو میداد که ماها قبلا با رگنار و و دیگر افراد قبیله احساس نزدیکی کرده بودیم.
برای کسی که رگنار وایکینگ ها رو ملاقات کرده دیدن این سریال ازار دهنده‌ست.
اون کاریزمای رگنار ، ‌اون پیچیدگی شخصیت رگنار ، اون تلاطم های درونی بر سر مذهب اینجا دیده نمیشه.
بهتر بگم اون روی سکه‌ست.
تو این سریال رگنار مرده است و وقایع بعدشه و بیشتر تو انگلیسه و داستانو اسپویل نمی کنم نبردهای جنگیش خیلی بهتر از وایکینگهاست و داستان گیراتری داره هر چند وایکینگ هم بد نیست. اگر تا پایان فصل اول می دیدید پشیمون نمی شدید. هر چند این دو سریال در حد سریالهایی مثل برکینگ بد یا لفت اورز نیستند ولی در این ژانر که سریال کم داریم تقریبا جزو بهترین ها هستند و بیشتر جنبه سرگرم کنندگی دارند.

wlh
12-07-2020, 01:13 AM
سریال افت محسوسی داشته اما اونقدرا هم ضعیف نیست و انتقادها رو بی‌رحمانه می‌دونم و یه جورایی اونایی که فن رگنار بودن مثل بازیکن فنا هستن برام :)

از حق نگذریم من خودمم اول همین حسو داشتم ولی قطعا سریال بعد از رگنار مُـــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ــــــــــــــــرد
تامام

Astollo
01-02-2021, 09:53 PM
هییییی این سریال هم تموم شد چه خاطرات خوبی باهاش داشتم از اپیزود اولی که اومد تا به امروز !!! دیگه بعید میدونم همچین سریال های قوییی بیاد .:Smiley17:

_Maryam_
01-03-2021, 10:07 PM
و من همچنان بعد پایان سریال منتظرم رگنار برگرده :Smiley104:
مشخص بود میخوان سریع جمعش کنن [ از مرگ مسخره ایوار بگیر تا ملکه شدن اینگرید ] :Smiley104:
فقط صحبت اخر فلوکی و اوبه :Smiley34:

samansh
01-07-2021, 01:59 PM
این سریال فوقالعاده هم تموم شد امیدوارم یه سریال تو همین سبک جایگزینش کنن چون خیلی با سریال the last kingdom حال نکردم
ولی یه چیزی برام جای سواله :Smiley39: چظور ایواری که همه به عنوان یه نابغه ی جنگی میشناختنش و بارها یه تنه جلو همه ایستاده بود اون طور مسخره جلو انگلیس با شاه بی عرضش وا داد و جنگ رو باخت :Smiley104: قسمت جنگشون با انگلیسیا به نظرم ضعیف ترین قسمتش بود که فقط ماست مالی کردن که اخر سریال ایوار رو حذف کنن:Smiley15:
و یه چیزه دیگه اینه که اونطوری که من تو اینترنت خوندم بیورین توی هیچ جنگی کشته نشده و تو یکی از سفرهاش مفقود الاثر شد و هیشکی از نحوه مرگش خبری نداره
اگه به جای اینکه اوبه میرفت دنبال ماجراجویی میموند و تو جنگها شرکت میکرد هیجان فصل اخر خیلی میشد

Amir divoone
01-07-2021, 02:13 PM
یک چیزی که فصل آخر کم داشت عدم وجود رولو بود که بالاخره چی شد به هر حال حق آب و گل داره برای این سریال و بی انصافی بود که هیچ خبری از نبود فصل آخر هم ی جورایی ماست مالی کردن رفت.

smh2011
01-11-2021, 12:23 AM
یادمه سال 2013 وقتی سریال میخاست شروع بشه - اون موقع اوج فعالیت و شکوفایی فروم و فیلم و سریال ایرانی بود و خیلیا از جمله خود من بیشتر وقتشون رو توی فروم ها میگذروندن.. حکم اینستاگرام و تلگرام رو داشت برامون- توی فروم ها تیتر زده شد با مفهوم مقابله وایکینگز با game of thrones که حتی زمان پخش جفتشون هم یکیه و وایکینگز میخاد got رو از عرش به فرش بکشونه ( بماند که got نیاز به وایکنیگز نداشت و خودش با دست خودش به فرش سقوط کرد) و البته وایکینگز هم هیچوقت به عرش نرسید . شروع متوسطی داشت اما نوید آینده ای بهتر رو میداد. به نظرم سریال توی فصل دوم به اوج خودش رسید. و تا پایان فصل چهارم در مسیر درستی قدم برداشت. طبق دنیایی که خلق کرده بود منطقی پیش میرفت. ولی توی 2 فصل آخر حسابی راه خودش رو گم کرد. مشکلاتش از جنس مشکلاتی هست که واکینگ دد بعد از فصل چهارم و خروج گاورنر باهاش روبرو شد با این تفاوت که واکینگ دد روز به روز بیشتر سقوط کرد ولی وایکنیگ پسا رگنار با یه افت فاحش مواجه شد ولی تونست خودشو حفظ کنه تا به قهقرا نره.
الحق و الانصاف رگنار یک شخصیت حیاتی بود و نحوه اجرای تراویس فیمل باعث شد که تا مدت ها توی ذهن همه به عنوان نماد قوم وایکینگ حک بشه . البته خودش هم نتونه توی حرفه بازیگری از سایه این شخصیت بیرون بیاد.
توی 2 فصل آخر هیچ تلاشی برای جایگزینی رگنار نشد. نه که نمیتونست بلکه خالق سریال نخاست این کار رو بکنه. به همه فرزندان رگنار به یک اندازه بها داده شد درحالی که همشون به یک اندازه پتانسیل نداشتن. زیادی کش داده شد داستان. اتفاقات نیم فصل پایانی میتونست به راحتی نیم فصل یا یک فصل زودتر اتفاق بیفته.
بیرون به عنوان یک رهبر و مبارز قهار اونجوری که باید بولد نمیشه. یادمون نره که بیرون به اندازه رگنار و گاهی بیشتر توی رزم آوری تبحر داره.
رولو که کلن فراموش میشه و باید باور کنیم که سرش با عشقولانه بازی با همسر فرانسویش گرمه.
آیوار از فصل چهارم به عنوان یک مغز متفکر و سیاست مدار معرفی میشه که سرنوشت متفاوتی با بقیه داره. ولی این هوش و ذکاوت فقط به قسر در رفتن خلاصه میشه. حتی حدود 1 فصل آیوار به سبک آریا استارک مسافر میشه تا روی کاغذ انسان پخته تری بشه و برگرده. ولی عملن هیچ خروجی ای نداره. ایوار میره روسیه اونجا حکومت براندازی میکنه و برمیگرده. به همین بی هدفی.
از همه بدتر جنگ دو اپیزود آخر. معلوم نشد چه اتفاقی افتاد که ناگهان آیوار به نتیجه میرسه که یه مهره شطرنج از وسکس داره و باید برگرده اونجا و کار ناتمام شو تموم کنه. و از طرفی ناگهان کینگ هرالد که برای به دست گرفتن قدرت برادرشو میکشه... دسیسه چینی میکنه علیه بیورن هم به نتیجه میرسه که پادشاهی به دردش نمیخوره ( فرار کردنش توی فصل آخر از زندان هم به شدت آبکی بود) وقتی آیوار توی جنگ نهاییش که موضع قدرت داره، شکست میخوره چجور مخاطب باید باور کنه که از ایوار در آینده به عنوان یک فرد مهم و شاخص نام میبرن؟!
آرزو و هدف رگنار گذر از وحشی گری و رسیدن به آرامش و زراعت برای قوم وایکینگ بود که توسط اوبه و فلوکی ادامه پیدا کرد. فلوکی شکست خورد ولی اوبه موفق شد. بقیه قوم وایکینگ ها ادامه دهنده راه رگنار نبودند. ولی اونا هم با ملکه شدن یک جادوگر رستگار شدن. چه پایان بدی برای پسران رگنار ( بجز اوبه) و چه سرنوشت مزحکی برای کتگات بعد از این همه فراز و نشیب.

MaMaLoM
01-17-2021, 01:24 PM
بعد از تموم شدن سریال مستر ربات یه پست داخل تاپیک مربوطه گذاشتم و به پایان بندیِ "از ابتدا برنامه ربزی" شده ی سریال اشاره کردم. چیزی که دقیقا برعکسشو در فصلو انتهایی واکینگز دیدیم!
این 10 اپیزود فقط شاهد حذف و سلاخی دراماتیک و نیمه دراماتیک شخصیت هایی بودیم که چندین فصل روشون مانور داده شده بود و نمیدونم حالا چه اصراری بود که هممممه بمیرن اونم اینقدر غیر منطقی و کار نشده.
از مرگ بیورن گرفته تا خودکشی فانتزی همسرش و و و و ...
این فصل بیشتر شاهد تلاش سازنده برای ماندگار کردن اسامی باقی مونده در سریال و برگشتن به آئین و بن مایه وایکینگ ها بودیم اما بنظرم خیلی خیلی دیر بود. بعد از فصل چهار سریال از اون مسیر اصلی خارج شد و نتیجه اش این میشه که باید توی 10 اپیزود سر و ته 6 فصل رو هم بیارن. انگار که قرار بوده یه 10 فصل دیگه برن جلو بعد یهو اومدن گفتن نه دیگه همینجا تمومش کنید بره.
10 اپیزود پایانی سریال هرچند پرتنش و مهیجه اما در انتها حس رضایت رو به ارمغان نمیاره و چه پایان غم انگیز و "فراموش شدنی"ای برای این سریال ....

sarkhail
05-12-2021, 10:19 AM
حقیقتا که تو این ده قسمت پارت دوم فصل شش، جذاب ترین بخش برای من اول قسمت آخر یا همون آنچه دیدید بود که دوباره رگنار و رولو رو نشون دادن و یاد جوونی هامون افتادیم.

تو سریال های خطی وقتی اینقدر به خودت جسارت میدی که شخصیت اصلی و کلیدی سریالت رو حذف کنی، یعنی ابزار و توانایی کافی برای ادامه سریال رو داری. بعد از حذف نقش رگنار تو فصل چهارم، ما در واقع داشتیم دنباله داستان رگنار رو در قالب پسرهاش می دیدیم؛ از این جهت که هر کدوم از خلقیات پدر به یکی از پسرها رسیده بود. به این ترتیب ما نیروی جنگاوری و پهلوانی رگنار رو با بیورن، بی رحمی و نبوغ نظامیش رو با آیوار، ماجراجوییش رو با اوبه و عشق و علاقه اش به بنگ و شراب رو با ویتسرک دنبال کردیم. اما حقیقت اینه که وایکینگز فقط رگنار نبود؛ شخصیت هایی مثل فلوکی، رولو و مهم تر از همه لاگرتا هم بودن که ارکان سریال محسوب می شدن و دقیقا سقوط سریال وقتی شدت گرفت که این ارکان هم یک به یک حذف شدن. از طرف دیگه داستان برای پسرهای رگنار هم آب و تاب چندانی نداشت؛ عملا تو نیمه دوم فصل پنجم و کل فصل ششم فقط شاهد کشمکش های تکراری و بیهوده ای بودیم که تو فصول ابتدایی پر هیجان ترش رو تجربه کرده بودیم.

در هر صورت، اینقدر پایان بندی خوب تو سریال های این دو سه سال اخیر کمیاب بوده که یه جورایی شاید عادت کردیم و هضمش برامون مشکل نیست. حیفه آخرین پستم از وایکینگ ها باشه و به یکی از بهترین سکانس های سریال که تا ابد نقشش تو ذهنم میمونه، اشاره نکنم. سکانسی که لاگرتا کشته میشه و بعد تو مراسمش می بینیم که روحش داره به روح رگنار می پیونده و اون حرف های احساسی بیورن که واقعا مثل یه مادرمرده تو ساحل نشسته و داره میگه، یکی از احساسی ترین سکانس های تاریخ تلویزیونه. اگه وایکینگزها رو هنوز ندیدید و برای شروعش مردد هستید، باید بگم بی هیچ شک و شبهه ای استارت کار رو بزنید و خیالتون جمع که ابن سریال پر از همچین سکانس های ناب و درگیرکننده ایه. :Smiley17:

badrhari
05-12-2021, 11:52 AM
سلام دوستان عزیز خسته نباشید
ده قسمت پارت دوم رو بنده از سایت خارجی دانلود کردم و وثتی زیرنویس رو براش میخاستم پیدا کنم به مشکل برخوردم
بعد از دانلود کردم همون قسمت از سایت های ایرانی دیدم که ورژن موجود توی سایتها حذفیات دارن منظورم سانسور نیست !!!!
از قسمت 15 تا 20 اونایی که من دارم نزدیک 7 دقیقه اضاقه دارن
همین امروز صبح قسمت 15 رو دانلود کردم از سایت دیگه و زیرنویس براش هماهنگ بود و هر دوتا رو باز کردم و متوجه شدم همون ابتدای سریال 7 دقیقه حذفیات داره انگاری ورژن دانلودیم از سایت خارجی اکستندد هست
میخاستم ببینم دوستان اگه قرار بدم لینک اون 5 قسمت اکستندد رو میتونن براش زیرنویس اضافه کنند و هماهنگش کنن ؟؟؟؟؟