PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : The Witcher:بحث و تبادل نظر پیرامون فصل اول

yaser63
12-16-2019, 08:22 PM
http://picoup.ir/images/81507867980306583294.jpg (http://picoup.ir/)

.:IMDB:. (https://www.imdb.com/title/tt5180504/):RottenTomatoes: (https://rottentomatoes.com/tv/the_witcher/s01):metacritic: (https://www.metacritic.com/tv/the-witcher)

در این تاپیک می‌توانید پیرامون فصل اول سریال The Witcher که اپیزودهای آن توسط سرویس Netflix از بیستم دسامبر2019(بیست و نهم آذرماه 98) منتشر می گردد بحث و گفتگو کنید. لطفا اگر می‌خواهید در مورد قسمت خاصی بحث کنید، در ابتدا عنوان قسمت موردنظرتان را بیان کنید تا دیگران متوجه بحث شما بشوند، و از اسپویل شدن مطلب برای دوستانی که هنوز قسمت مورد نظر را ندیده اند، جلوگیری شود. در موارد ضروری استفاده از تگ اسپویلر را نیز مد نظر قرار دهید.

.:inf-topic:. (https://tvworld.info/showthread.php?t=49321&page=2&p=247602#post247602)

siamak5561
12-21-2019, 02:37 PM
دو قسمت اول رو دیدم، تا اینجا که خیلی خوب بوده، ولی توی قسمتهای مربوط به ینیفر یکم برام گنگ هست، مخصوصا اون قسمت آخرش و تبدیل شدن دوستهاش به مارماهی ، کسی میتونه توضیح بده؟

areff
12-21-2019, 05:45 PM
این سریال داره 2 بازه زمانی مختلف رو نشون میده ؟

در قسمت سوم :

فالتست رو نشون میده و ویچر هم کمکش میکنه که طلسم دخترش رو بشکنه..

در همین قسمت، مهمونی اون جادوگرا هست ک فالتست با خواهرش (دخترش؟!) رو نشون میده...

http://uupload.ir/files/64pd_untitled.png

اون شاهدخت دنبال ویچره باز توی کدوم بازه زمانی هست ؟ :Smiley14:

داستان تبدیل مار ماهی ها چی بود ؟

شاید بریم جلوتر ب جواب این سوال ها برسیم...:Smiley96:

maasoudn
12-22-2019, 04:25 AM
سریالو تازه تموم کردم بنظر منکه سریال خوبی بود بین 8.5 تا 9 بهش نمره میدم
بنظرم کسانی که بیش از اندازه به سریال ایراد میگیرند ، شاید خیلی عجولند انتظار دارند تو همون قسمت اول یا دوم به همه سوالاتشون جواب داده بشه یا خیلی اصرار دارند که با گیم مقایسه اش کنند
بنظرم حتی اگر کتاباشو نخونده باشی یا بازیاشو نکرده باشی و فصل اولو با حوصله ببینی بازم سریال خیلی خوبیه
رفتیم در انتظار برای فصل دوم :Smiley17:

Astollo
12-22-2019, 08:30 PM
من هم سریالو دیدم البته بازیش وقتی اومد رو گرافیکم جواب نداد و از اون موقع تو کفش بودم :Smiley14: شخصیت گرالت خیلی خوب بازی کرد . امیدوارم تا 5 فصل ادامه داشته باشه مهم نیست داستانش به جه صورت بشه :Smiley17:

areff
12-23-2019, 01:13 AM
خب فصل اول هم تموم شد. توی این سریال چون پیر نمیشن چهار دانگ حواستون باید ب سریال باشه چون فلش بَک میزنه و ممکنه اصلا متوجه نشید...

تمرکز سریال برای فَن هاش بود. من که نه شخصیت گرلت رو میشناسم و نه میدونم داستان Witcher چیه سوال هایی پیش میاد که اون مایع توی شیشه چیه ک گرلت میخوره ؟ و تا پایان فصل هم جوابی بهش داده نشد اما فَن هاش احتمالا میدونند چیه ... و جالب بود که کل فصل، داستانه ینفر بود و ویچر توی حاشیه... نمیدونم متوجه شدید یا نه ؟! شاید اسم سریال باید ینفر می شد.

http://uupload.ir/files/sxkh_untitled.png

در کل سریالی نبود که مشتاقانه منتظر فصل بعد ـش باشم.

Mikado
12-23-2019, 02:13 AM
خب فصل اول هم تموم شد. توی این سریال چون پیر نمیشن چهار دانگ حواستون باید ب سریال باشه چون فلش بَک میزنه و ممکنه اصلا متوجه نشید...

تمرکز سریال برای فَن هاش بود. من که نه شخصیت گرلت رو میشناسم و نه میدونم داستان Witcher چیه سوال هایی پیش میاد که اون مایع توی شیشه چیه ک گرلت میخوره ؟ و تا پایان فصل هم جوابی بهش داده نشد اما فَن هاش احتمالا میدونند چیه ... و جالب بود که کل فصل، داستانه ینفر بود و ویچر توی حاشیه... نمیدونم متوجه شدید یا نه ؟! شاید اسم سریال باید ینفر می شد.

http://uupload.ir/files/sxkh_untitled.png

در کل سریالی نبود که مشتاقانه منتظر فصل بعد ـش باشم.

در مورد اینکه گرالت کی هست و چطوری به اینجا رسیده در قسمت آخر سریال توضیحاتی داده شد. در ویکیپدیا مطلبی در این مورد هست من عینا نقل میکنم:

گرالت نسبت به دیگر ویچرها منحصر به فردتر است؛ او سرنوشتی متفاوت داشته و همه‌چیز دست‌به‌دست هم داده‌است تا او قوی‌ترین ویچر نیز باشد. پدر گرالت سربازی به نام کرین و مادرش ویسنا نام داشت. در دوران کودکی مادرش او را به کوه جادوگران برد و گرالت تحت آزمایش‌های زیادی قرار گرفت تا توانایی‌های خود را به‌دست‌آورد. او جزو گروهی بود که آزمایش‌های اضافی و سختی رویشان به انجام رسید و گرالت تنها کسی بود که از آن گروه زنده بیرون آمد. گرالت همان‌طور که توانایی‌های متفاوتی نسبت به دیگر ویچرها داشت، دچار تغییرات ظاهری نیز شد و به واسطهٔ از دست دادن رنگ‌دانه‌های بدنش، پوست و موی سفید رنگ دارد و به همین دلیل به او لقب گرگ سفید داده‌اند. او چشمانی زرد رنگ دارد که از تأثیر ترکیب مواد مختلف توسط وی به این رنگ درآمده و در هنگام عصبانیت قرمز می‌شوند. او پس از گذراندن آموزش‌های جادوگری مدال گرگ را به مانند باقی ویچرها دریافت کرد. مدالی که نشانی برای دنیای ویچر به حساب می‌آید و گرالت همیشه آن را بر گردنش آویزان کرده‌است.

[البته توجه داشته باشید که پدر گرالت سرباز نبوده و ویچر بوده و مادرش هم ویسنا یک mage بوده، (قدرتی مانند ینیفر داشته). مادرش اون رو به کوه جادوگران نمیبره. اون رو جلوی School of the Wolf رها میکنه.]

اون مایعی که تو شیشه هست و میخوره هم Potion هست که هر کدوم قدرت خاصی بهش میده. مثلا Cat Potion بهش قدرت دید در تاریکی مطلق رو میده که فکر کنم تو سریال ازش استفاده کرد. مطمئن نیستم ولی فکر کنم potion ها در کتاب اشاره نشده ( یا خیلی کم اشاره شده) و بیشتر در سری بازی ها وجود داشت. لیستی از اون ها رو در بازی witcher 3 میتونید در این لینک (https://witcher.fandom.com/wiki/The_Witcher_3_potions) ببینید.

در مورد ینیفر هم عجله نکنید، علت حضور زیادش داستان هایی هست که احتمالا در فصل دو خواهید دید. سه شخصیت اصلی ینیفر، سیری و ویچر هستند که به علت اسپویل نمیتونم چیز خاص بیشتری بگم. ولی کار نویسنده سریال در نشون دادن زندگی ینیفر و سیری خوب بود. در مورد ویچر در قسمت آخر اشاراتی کرد و فکر نمیکنم اینکه ویچر از کجا اومده خیلی جای پرکردن در سریال داشته باشه. بیشتر رابطه این سه نفر مهم هست.

یک نکته ای هم مجبورم در مقایسه با گات اینجا بگم:
ساپکوفسکی نوشتن سری های ویچر رو در سال 1991 تموم کرد و مارتین نوشتن سری های گات یعنی A Song of Ice and Fire رو سال 1991 شروع کرد. هر دو این نویسنده ها هم سن هستند و رفیق شفیق. چیز خاصی نمیخوام بگم. فقط در این چند خط نشانه هایی است برای آنان که می اندیشند!

areff
12-23-2019, 03:10 AM
در مورد اینکه گرالت کی هست و چطوری به اینجا رسیده در قسمت آخر سریال توضیحاتی داده شد. در ویکیپدیا مطلبی در این مورد هست من عینا نقل میکنم:

[البته توجه داشته باشید که پدر گرالت سرباز نبوده و ویچر بوده و مادرش هم ویسنا یک mage بوده، (قدرتی مانند ینیفر داشته). مادرش اون رو به کوه جادوگران نمیبره. اون رو جلوی School of the Wolf رها میکنه.]

اون مایعی که تو شیشه هست و میخوره هم Potion هست که هر کدوم قدرت خاصی بهش میده. مثلا Cat Potion بهش قدرت دید در تاریکی مطلق رو میده که فکر کنم تو سریال ازش استفاده کرد. مطمئن نیستم ولی فکر کنم potion ها در کتاب اشاره نشده ( یا خیلی کم اشاره شده) و بیشتر در سری بازی ها وجود داشت. لیستی از اون ها رو در بازی witcher 3 میتونید در این لینک (https://witcher.fandom.com/wiki/The_Witcher_3_potions) ببینید.

در مورد ینیفر هم عجله نکنید، علت حضور زیادش داستان هایی هست که احتمالا در فصل دو خواهید دید. سه شخصیت اصلی ینیفر، سیری و ویچر هستند که به علت اسپویل نمیتونم چیز خاص بیشتری بگم. ولی کار نویسنده سریال در نشون دادن زندگی ینیفر و سیری خوب بود. در مورد ویچر در قسمت آخر اشاراتی کرد و فکر نمیکنم اینکه ویچر از کجا اومده خیلی جای پرکردن در سریال داشته باشه. بیشتر رابطه این سه نفر مهم هست.

یک نکته ای هم مجبورم در مقایسه با گات اینجا بگم:
ساپکوفسکی نوشتن سری های ویچر رو در سال 1991 تموم کرد و مارتین نوشتن سری های گات یعنی A Song of Ice and Fire رو سال 1991 شروع کرد. هر دو این نویسنده ها هم سن هستند و رفیق شفیق. چیز خاصی نمیخوام بگم. فقط در این چند خط نشانه هایی است برای آنان که می اندیشند!

اگر 8 قسمت می شد 10 قسمت و حداقل 2 قسمت روی گذشته گرالت و ویچر ها کار می کردند برای کسایی ک فن نیستند و هیچ اطلاعی ندارند، عالی می شد. چون کل و اسم سریال درمورد ویچر هست و برای بیننده ای مثل من معمول نیست مخصوصا اینکه شخصیت یا قهرمان داستان، کل یک فصل توی حاشیه باشه یا به قول دیگر یک فصل فقط مقدمه ای برای فصل دوم باشد و اینکه سوال پیش میاد چرا در مقابل این فصل 0 تا 100 زندگی ینفر رو به ما نشون داد ؟ برای همین گفتم تمرکز سریال برای فَن هاش هست چون با سرگذشت گرالت و داستان های ویچر همه آشنا هستند و مقدمه ای لازم نداره و در عوض این فصل ینفر رو مکمل کردند تا شروع ماجراجویی ـشون در فصل دوم باشد.

ممکن هست در فصل دوم فلش بک های گرالت بیشتر بشه از جایی که مادرش ول ـش کرد چون در قسمت آخر استارت ـش رو زد اما اگر در همین فصل اتفاق میوفتاد بهتر بود.

بودجه فصل اول 80 میلیون بوده و فکر میکنم شاید این هم دلیلی باشه برای خلاصه بودن و به جزئیات نپرداختن.

Rezaraki
12-23-2019, 02:42 PM
نظر تا قسمت دو

جلوه های ویژه اش تو ذوق زد، اون عنکوبتی که اول کار گرالت باهاش میجنگید واقعا مصنوعی بود ولی به جز اون راضی بودم. اکشنش خوب بود، در واقع خیلی خوب بود، حال کردم. بیشتر از اون با صدای گرالت حال کردم، مصنوعیه و دستکاری کردنش آیا؟ نمیدونم ولی خیلی شبیه صدای گرالتِ بازی شده. با صداش حال میکنم ولی با بازیگرش نه زیاد. البته حالا خیلی بدم نیست، یکم بی روحه ولی خب قراره ویچر ها بی احساس باشن دیگه!؟

دیدن ینیفر در آن وضعیت کذایی تعجباتمان را بر انگیخت، خبر نداشتم چنین داستانی پشتش بوده!
دیگر اینکه صحنه ی جنگش هم بد نبود ولی به جنگ های وایکینگز و گات نمی رسید.ا

داستان خوبی داره ولی که مدیون منبع اقتباسشه و حداقل از این جهت به نظر میاد واقعا قوی باشه. امیدوارم نا امید نکنه تا آخر، تا اینجا باید بگم خیلی هم بد نبوده و از چیزی که فکر میکردم که یه افتضاح و شکست فاحش باشه بهتر بوده.

بازی هایی که از روش ساخته اند هر نسخه نسبت به قبلیش پیشرفت خیلی خیلی زیادی داشت و قسمت سومش یکی از بهترین بازی هاییه که تا به حال دیدم و بازی کردم، امیدوارم این سریالم هر فصل بهتر بشه نسبت به قبلیش با همون شیب زیاد. هچند خیلی چشم آب نمیخوره!

Daisy
12-23-2019, 08:19 PM
قسمت اول دیدم
بد نبود امیدوارم بهتر بشن
8

Rezaraki
12-23-2019, 11:52 PM
نظر تا قسمت 5
چرا ینیفر خوشگل نیستش؟ :Smiley10::Smiley104: بازیگرش یکم به ینیفر توی بازی شبیه هستش و احتمالا دلیل انتخابشم همین بوده ولی خب خیلی زیبا نیست! مهم ترین مشکلم با سریال در حال حاضر همینه! زیبا نیست؟!:Smiley36: (البته تریس هم خیلی دست کمی نداره ازش!)

باید بگم واقعا حال کردم با سریال و بهتر از اون چیزی بوده که فکر می کردم ! داستانش هم برام جالب و جذابه، دنیای جالبی خلق کرده نویسنده اش انصافا.

قانون سورپرایز می دونید چیه؟ هی قانونی که همه ازش خبر دارند، یه قانون قدیمی که به اندازه ی بشریت قدمت داره! طبق این قانون اگه جون کسی رو نجات بدی، اون بهت مدیونه و اگر بخوای طبق قانون سورپرایز پیش بری یه چیزی که نه خودت و اونی که نجاتش دادی نمیدونه چیه بهت میرسه، حالا یه وقت یه چیز بی ربطه و مثلا شب که برگشتی خونه می بینی هر کی قرض داشته بهت داره قرضاشو پس می ده بهت، یا تو خونه غذای مورد علاقه ات پخته شده و.... یا اینکه یه چیزی از اونبنده خدایی که مدیونته به تو میرسه مثلا بچه اش!:Smiley10:

دو قسمت اول رو دیدم، تا اینجا که خیلی خوب بوده، ولی توی قسمتهای مربوط به ینیفر یکم برام گنگ هست، مخصوصا اون قسمت آخرش و تبدیل شدن دوستهاش به مارماهی ، کسی میتونه توضیح بده؟

فکر کنم استفاده ی ابزاری کردن از اونها، اونهارو تبدیل به مارماهی کرد و اینطوری باعث شد جادو بازم در جریان باشه تو این دنیا و این حرفا

FARID_S
12-24-2019, 10:31 PM
کمتر سریالی به این مزخرفی تا کنون ساخته نشده (ببخشید چون اکثر سریالهای فعلی جددا" جفنگند البثه بنظر من)!!!

Daisy
12-25-2019, 07:20 PM
قسمت دوم رو هم دیدم نمیشه قضاوت کرد هنوز، معلوم نیست چرا برای فصل 2 تمدید شده، با این روند پیش بره در کل به امتیاز 6 هم نمیرسه
قسمت اول بهتر بود
این قسمت 7
:Smiley15:

anzalichi
12-26-2019, 02:51 AM
به احتمال 90 درصد نتفلیکس بدجور گند بزنه سر این سریال. همون سکانس اول رو از اپیزود 1 در نظر بگیرید. طبق کتاب اول سری ویچر؛ تمام اون سه نفری که شاخ و شونه کشیدن برای گرالت در یک زد و خورد که نزدیک به 3 صفحه توصیف شده داخل کتاب؛ کشته میشن! ولی داخل سریال اینطور نمیشه. بعد از تماشای 1 ربع از اپیزود اول؛ تصمیم گرفتم که ابتدا مجموعه کتاب ها رو بخونم. داستان اول رو تا نصف رسوندم. بسیار عالی و هیجان انگیزه. اگر زبانتون میزونه حتمن بخونیدش.

aramis2800
12-26-2019, 10:06 AM
کمتر سریالی به این مزخرفی تا کنون ساخته نشده (ببخشید چون اکثر سریالهای فعلی جددا" جفنگند البثه بنظر من)!!!

سلام وقت بخیر دوست عزیز

اگه امکان داره بفرمایید "کمتر سریالی به این مزخرفی تا کنون ساخته نشده" تعریف هست یا نکوهش و مذمت این سریال؟!
ممنون میشم یه انجمن رو از پریشانی و تشویش ذهنی و سرگردانی و شوریدگی برهانید.

بازم ممنون

nemsis
12-26-2019, 03:09 PM
سلام
چرا انقدر نظرات‌منفیه؟
من کتاب‌های مجموعه را خیلی وقت پیش خوندم و دوستشون داشم.
به نظرم سریال تقریبا به کتابها وفاداره و خوب جلو میره.
البته یک چیزهایی مثل همون معجون ویچری و ... خب برای بیننده گنگه و میشد یک توضیحاتی بده.
اما جنگ‌ها خوبه و خود گرالت خیلی شبیه به گرالتی هست که حداقل تو بازی بود
در کل من راضی هستم از سریال و حتی قسمت اخر باعث شد داغ دلم سر گات تازه بشه.
جنگ فصل اخر واقعا عالی بود و خوشم اومد.
منتظر فصل دو هستم.
ضمن اینکه بازی‌های زمانی سریال انصافا جذاب بودند.
نمره‌ی من هشت

فرزان
12-26-2019, 05:12 PM
من نمیدونم این اپیدمی روضه خوندن برای این سریال از همین فصل اول از کجا میاد.کسایی راجع به گند زدن سریال حرف میزنن که حتی به خودشون زحمت ندادن فصل اول رو کامل ببینن.
دوسمون Anzalichi کلا برداشته دو صفحه از کتاب خونده غوغایی تو وجودش به پا شده که کتاب فلانه و بهمان بعد جالب اینه که همون کتاب رو هم درست نخونده.
کتاب The Last Wish با داستان استریگا شروع میشه نه با داستان Lesser Evil که سریال اون رو به عنوان اپیزود اول در نظر گرفته.سریال به داستان نبرد گرالت و استریگا تو اپیزود سوم میپردازه که یکی از بهترین قسمتهای سریاله.

تا به حال تو تاریخ سینما و تلویزیون هیچ فیلم و سریالی به کیفیت کتابهایی که از روشون اقتباس شدن نبودن.
گادفادر رو در نظر بگیرین؛جرو بهترین فیلمهای تاریخ سینماس اما فن های کتاب اون رو یه قطعه بریده شده ی ناقص از کتاب میدونن.
به سایت Goodreads مراجعه کنین ببینین طرفدارهای تالکین چطور به خون پیترجکسون تشنن بابت سه گانه ارباب حلقه ها؛عملا صحنه های جنگ ارباب حلقه ها رو به یه چیزی در حد رقص چوب بلوچهای زاهدان تو مراسم های عروسیشون تشبیه کردن؛فانتزی که به راحتی بهترین فانتزی تاریخ سینماس.
Shining جزو بهترین فیلمهای ژانر وحشتنه اما در مقابل کتابش هیچ حرفی برای گفتن نداره.
علت این موضوعات این نیست که این فیلمها ضعیف بودن؛علتش اینه که اساسا سینما و تلویزیون قدرت داستان گویی متن تحریر شده رو ندارن.
شما اگه اهل کتاب خوندن باشی صحت و قطعیت این موضوع رو وقتی 15 سالته میفهمی.

وقتی هیچ فیلم و سریالی به کیفیت منبع اقتباسیشون نیودن چرا باید انتظار داشته باشیم ویچر به اون استاندارد برسه ؟ ویچری که کتابهاش جزو بهترین فانتزیهای تاریخن.
ویچر رو اگه به عنوان یه سریال مستقل بهش نگاه کنیم از نظر من نمره قبولی رو میگیره.سریال ایرادات کاملا واضحی داره؛بحث هم زیاد شده راجع بهشون؛اما موضوعی که باید اون رو در نظر گرفت اینه که یکی از دلایلی که باعث شد فصل اول ویچر فوق العاده نباشه خود کتابهای ساپکوفسکیه.
کتابهای ساپکوفسکی با یه تعداد داستان کوتاه شروع میشه؛بعد شخصیتهای اصلی هم همدیگرو در حین همین داستانهای کوتاه و بی ربط به همدیگه میشناسن.سازنده ها مجبور بودن با داستانهای کوتاه سریال رو شروع کنن و به نظرم این داستانک های مستقل رو تا جایی که میتونستن به همدیگه مرتبط ساختن و بهتر از این حقیقتا نمیشد همه چیز رو جمع و جور کرد؛این دستکاری کردن تایم لاین ایده خیلی خوبی بود و به خوبی هم جواب داده.سریال با گذر از این داستانهای کوتاه و رسیدن به کتابها قطعا بهتر میشه چون اونجا دیگه با یه داستان منسجم طرفیم.

استقبال از ویچر تا به حال فوق العاده بوده؛نمره قابل قبولی هم گرفته سریال از طرف بیننده ها؛سازنده ها با دیدن این استقبال قطعا کیفیت ساخت سریال رو بالا میبرن.اینها همه شواهدیه که نشون میده سریال قراره رفته رفته پیشرفت کنه.
آیا ویچر الان تو مرحله ای قرار داره که با گات مقایسه بشه ؟ قطعا نه؛حتی فصل آخر گات با اون افتضاح تاریخیش از نظر کیفی نود و نه درصد سریالهای دیگه رو تو جیبش میکنه و اگه میگیم ضعیف بود فقط با توجه به مقایسه با استانداردهایی هستش که خود سریال وضع کرد اما ویچر تو مسیریه که میتونه به یه نقطه مرجع تو این ژانر تبدیل بشه.

anzalichi
12-26-2019, 06:52 PM
من نمیدونم این اپیدمی روضه خوندن برای این سریال از همین فصل اول از کجا میاد.کسایی راجع به گند زدن سریال حرف میزنن که حتی به خودشون زحمت ندادن فصل اول رو کامل ببینن.
دوسمون Anzalichi کلا برداشته دو صفحه از کتاب خونده غوغایی تو وجودش به پا شده که کتاب فلانه و بهمان بعد جالب اینه که همون کتاب رو هم درست نخونده.
کتاب The Last Wish با داستان استریگا شروع میشه نه با داستان Lesser Evil که سریال اون رو به عنوان اپیزود اول در نظر گرفته.سریال به داستان نبرد گرالت و استریگا تو اپیزود سوم میپردازه که یکی از بهترین قسمتهای سریاله.

تا به حال تو تاریخ سینما و تلویزیون هیچ فیلم و سریالی به کیفیت کتابهایی که از روشون اقتباس شدن نبودن.
گادفادر رو در نظر بگیرین؛جرو بهترین فیلمهای تاریخ سینماس اما فن های کتاب اون رو یه قطعه بریده شده ی ناقص از کتاب میدونن.
به سایت Goodreads مراجعه کنین ببینین طرفدارهای تالکین چطور به خون پیترجکسون تشنن بابت سه گانه ارباب حلقه ها؛عملا صحنه های جنگ ارباب حلقه ها رو به یه چیزی در حد رقص چوب بلوچهای زاهدان تو مراسم های عروسیشون تشبیه کردن؛فانتزی که به راحتی بهترین فانتزی تاریخ سینماس.
Shining جزو بهترین فیلمهای ژانر وحشتنه اما در مقابل کتابش هیچ حرفی برای گفتن نداره.
علت این موضوعات این نیست که این فیلمها ضعیف بودن؛علتش اینه که اساسا سینما و تلویزیون قدرت داستان گویی متن تحریر شده رو ندارن.
شما اگه اهل کتاب خوندن باشی صحت و قطعیت این موضوع رو وقتی 15 سالته میفهمی.

وقتی هیچ فیلم و سریالی به کیفیت منبع اقتباسیشون نیودن چرا باید انتظار داشته باشیم ویچر به اون استاندارد برسه ؟ ویچری که کتابهاش جزو بهترین فانتزیهای تاریخن.
ویچر رو اگه به عنوان یه سریال مستقل بهش نگاه کنیم از نظر من نمره قبولی رو میگیره.سریال ایرادات کاملا واضحی داره؛بحث هم زیاد شده راجع بهشون؛اما موضوعی که باید اون رو در نظر گرفت اینه که یکی از دلایلی که باعث شد فصل اول ویچر فوق العاده نباشه خود کتابهای ساپکوفسکیه.
کتابهای ساپکوفسکی با یه تعداد داستان کوتاه شروع میشه؛بعد شخصیتهای اصلی هم همدیگرو در حین همین داستانهای کوتاه و بی ربط به همدیگه میشناسن.سازنده ها مجبور بودن با داستانهای کوتاه سریال رو شروع کنن و به نظرم این داستانک های مستقل رو تا جایی که میتونستن به همدیگه مرتبط ساختن و بهتر از این حقیقتا نمیشد همه چیز رو جمع و جور کرد؛این دستکاری کردن تایم لاین ایده خیلی خوبی بود و به خوبی هم جواب داده.سریال با گذر از این داستانهای کوتاه و رسیدن به کتابها قطعا بهتر میشه چون اونجا دیگه با یه داستان منسجم طرفیم.

استقبال از ویچر تا به حال فوق العاده بوده؛نمره قابل قبولی هم گرفته سریال از طرف بیننده ها؛سازنده ها با دیدن این استقبال قطعا کیفیت ساخت سریال رو بالا میبرن.اینها همه شواهدیه که نشون میده سریال قراره رفته رفته پیشرفت کنه.
آیا ویچر الان تو مرحله ای قرار داره که با گات مقایسه بشه ؟ قطعا نه؛حتی فصل آخر گات با اون افتضاح تاریخیش از نظر کیفی نود و نه درصد سریالهای دیگه رو تو جیبش میکنه و اگه میگیم ضعیف بود فقط با توجه به مقایسه با استانداردهایی هستش که خود سریال وضع کرد اما ویچر تو مسیریه که میتونه به یه نقطه مرجع تو این ژانر تبدیل بشه.

من پیشنهاد دادم که بیایم قبل ازینکه عین got ضد حال بخوریم از ابتدا شروع کنیم به خوندن کتاب ها که بعد از هفت هشت سال حداقل خودمون سوای از سریال که باز احتمال دادم خرابش کنن، یه چیزی عایدمون شده باشه. خداروشکر کتاب به لطف هیجان بالایی که داره سریع پیش میره و جهت اطلاعتون 2 صفحه نخوندم. بیشتر خوندم :)) اینکه فضاسازی سکانس اول دقیقاً مطابق با ده صفحه ابتدایی کتاب بود رو کار ندارم و بحثی نمیکنم راجبش. من نوشتم احتمالاً نتفلیکس گند بزنه به سریال. دلیلش اینکه
1- نظر شخصی من بود. شما احترامت رو بزار بهش و در خفا بگو داره چرت میگه.
2- شبکه ای مثل HBO به قدری سر فصل آخر GoT گند زد که ترسیدم سریال رو شروع کنم و هفت سال ببینمش و بعد در انتها چیزی که میخواستم رو تحویلم نده. خب این یه مسئله ی خیلی طبیعی و ساده س. بنا به احتیاط "فعلاً" تصمیم گرفتم که سریال رو نبینم. نظرشخصی من نه تنها برای شما نباید مهم باشه، بلکه اینو هم باید بدونید که در کیفیت سریال هم هیچ تاثیری نداره. انجمن گفتگو هست. ما هم نظرمون رو گفتیم. ببخشید که قبلش هماهنگ نکردیم با شما. معذرت میخوام.

من اتفاقاً خیلی خوشحال میشم که ببینم سریال قوی هست. حتماً نیازی نداره مطابق با کتاب نوشته شده باشه سناریوی کل سریال. فقط ارزش وقت گذاشتن رو داشته باشه کافیه. الانم منتظرم کتاب اول تموم شه بشینم ببینم سریال رو. :Smiley17:

Daisy
12-26-2019, 07:34 PM
سلام وقت بخیر دوست عزیز

اگه امکان داره بفرمایید "کمتر سریالی به این مزخرفی تا کنون ساخته نشده" تعریف هست یا نکوهش و مذمت این سریال؟!
ممنون میشم یه انجمن رو از پریشانی و تشویش ذهنی و سرگردانی و شوریدگی برهانید.

بازم ممنون

به نظرم کلمات جابه جا کنی به معنی میرسی
با اجازه نویسنده اصلی

تا کنون ساخته نشده کمتر سریالی به این مزخرفی (یعنی خیلی مزخرفه:Smiley14::Smiley14:)

نظرات دوستان را خوندم، جالبه، به نظرم نباید کتاب ها و سریال یا حتی بازی با هم مقایسه کرد هر کدوم مسیر خودشون رو قرار برن و محدودیت و امکانات خودشون رو هم دارند، مقایسه اینا اشتباه است سریال نه خیلی خوبه اون جوری که براش تبلیغ شده نه خیلی بده، معمولی کاملا، اینقدر که اگه کسی ندید چیزی از دست نداده، ببینه هم چیز زیادی به دست نمیاره، داستان های فانتزی زیادی هستن که از ویچر خیلی بهترن اگه کسی اهل بازی باشه متوجه منظورم میشه، شبکه سازنده زیادی عجله داشت کارو خراب کرد

Tha Real Nigga
12-26-2019, 07:57 PM
سریال به هیچ عنوان بد نیست, خیلیا میگن سریال بدیه چون اصلا با کتاب اشنا نیستن, مجموعه کتاب‌ها با داستان کوتاه شروع میشه و مشخصا فصل اول سریال هم بر اون اساس هست, چون داستان سریال هنوز منسجم نشده دلیل بر بد بودن نیست اتفاقا سازنده ها خیلی خوب تونستن این داستان های کوتاه رو به این صورت و با تایم لاین های متفاوت نمایش بدن و این هنرشون رو میرسونه, صبر کنین فصل بعدی از روی محموعه اصلی ساخته میشه و با چیزی که من از سازنده های فصل اول دیدم به فصل دوم هم امیدوار شدم.

اشتباهتون اینجاست که انتظار دارین یه گات دیگه رو ببینین در صورتی که این ها از پایه با هم فرق دارن.

Longmire
12-26-2019, 11:06 PM
من هیچکدوم از کتابای ویچر رو تا حالا نخوندم. از سری بازیا هم فقط نسخه دوم رو بازی کردم که خیلی کم ازش یادمه
با دیدن فصل اول و به قول یکی از دوستان میشه گفت دیده نشه هم چیز خاصی رو از دست نمیدیم. عالی نبود ولی شروع بدی هم نداشت و نویسنده ها داستان رو خوب پی ریزی کردن. بعد از تموم کردن این فصل هم تصمیم گرفتم رمان ها رو تهیه کنم و بخونم. همین که سریال داره از رمان ها اقتباس میکنه احتمال موفقیتش رو بالا میبره. امیدوارم به سرنوشت گات دچار نشه
در مورد ینیفر و سیری خودم که از بازیگراشون بدم نیومد به نظرم خوب نقششون رو بازی کردن و اینکه بیشتر از گرالت دیده شدن خب طبیعی بود که بیننده ها با این دو شخصیت بیشتر آشنا بشن تا خود گرالت. بالاخره یه سرچ ساده تو اینترنت یه بیوگرافی کامل از گرالت نشون میده البته خالی از لطف هم نبود یکی دو اپیزود بیشتر میساختن و به این جزئیات رسیدگی میکردن
مبارزه ها و جنگ ها هم خوب به تصویر کشیده شدن. قبول دارم بعضی جاها جلوه های ویژه تو ذوق میزدن. یکی دیگه از دلایل دیدن این سریال هم برام این بود که ببینم هنری کویل در نقش گرالت چطور ایفای نقش میکنه که خیلی خوب از پسش بر اومده
در مورد نحوه تموم شدن فصل اول شاید بهتر بود یکم قوی تر کار میکردن تا بیننده برای دیدن فصل بعدی واقعا هایپ بشه و انتظار بکشه
و یه نکته. این سریال هیچیش با گات یکی نیست. نمیدونم چرا اینقدر مقایسه میشن. دقیقا مثل زمانی که گات و بریکینگ بد باهم مقایسه میشدن با اینکه کوچکترین ربطی به همدیگه نداشتن

lady snow
12-26-2019, 11:53 PM
فقط ریزش برگهای ما از صدای گرالت
به چالش کشیدن بیننده ها با تایم لاین ایده فوق العاده ای بود. چون داستان پیچش خاصی نداشت اگه سریال خطی پیش میرفت اصلا جذابیت نداشت. و دچار ریزش امتیاز میشد.
سکانس‌های اکشن خوب بودن و با فیلمبرداری از زاویه های مختلف و کات زدنها جذابتر شدن. بخصوص دعوای رنفری و گرالت
مقایسه با گات هم طبیعی هست. در این ژانر گات تبدیل به یک مرجع شده و از این به بعد هر سریالی ساخته بشه قطعا باهاش مقایسه میشه
من فکر میکنم فصل دوم خیلی بهتر هست چون دیگه کارکترهای اصلی و فرعی مشخص شدن و حالا رابطه بین اونها و جنگهای مشترکشون باید ساخته بشه

http://picoup.ir/images/83317730977335481976.jpg (http://picoup.ir/)

به نظرم زوج رنفری گرالت خیلی جذابتر از زوج ینیفر گرالت بود. انقدر که این دختر جذاب بود. اعتراف میکنم تا پایان فصل منتظر بازگشت رنفر بودم. :Smiley15:
در کل خوشمان آمد. 8/10

ESajad
12-27-2019, 12:43 PM
قسمت اول و دوم
خیلی ها این سریال رو در حد سریال گات می دونستند من هم چنین خواسته ای رو داشتم
ولی در بعضی ها جاها ویژگی های خیلی خوبی داره ولی در جایی که بحث اصلیه سریاله
که استفاده از جلوه های ویژه سریاله خوب کار نکرد سکانس درگیری کیکیمو موجودی شبیه عنکبوت زیاد خوب نبود
بری شروع یک حماسه جدید تلویزیونی جالب و چشم نواز نبود در حد یک سریال عادی بود
ولی قسمت دوم و شخصیت سیلوان یک ناامیدی تمام بود خیلی ضعیف بود
گیمز اوف ترونز در دو زمینه اصلا ایراد نداشت یکی انتخاب بازیگر دوم هم استفاده از جلوه های ویژه و لوکیشن ها
انتخاب بازیگر برای این سریال زیاد چشم گیر نیست شخصیت سریلا،گرالت،رنفری واقعا جذاب بودن
ولی باقی شخصیت های مکمل چنگی به دل نمی زند انتخاب این مورد برای سریالی که قراره جای گات رو بگیره عجیبه
چون دارم سریال تازه می بینم نسبت به داستان و شکل گیری شخصیت ها نمی تونم ایراد بگیرم
در این مورد باید به سریال فضا داد نا روند شکل گیری شخصیت ها شکل بگیره
در بعضی جاها بازی ها رنگ بوی تصنعی به خودش می گیره و شخصیت خیلی راحت با انتخاب
پلیدی کمتر یا پلیدی بیشتر ذات اصلی خودشون رو عوض می کنند در صورتی که باید برای
تغییر یک شخصیت ایده و داستان یا اتفاق قابل قبولی رخ بده که شخصیت تغییر روش بده نه با دو کلمه و یک انتخاب ساده عوض بشه
شخصیت ها داستان و جلوه های ویژه در این سریال جای کار بسیاری دارند بزرگترین ایراد به شورانر سریال و کارگردان برمیگرده
چون که فرق داستان یک سریال حماسی فانتزی با یک سریال قهرمانی مثل دار دویل رو به خوبی درک نکردن
باید دید تا انتها این سریال چه روندی رو در پیش میگیره سریال خوبیه ولی بزرگ نیست
دقیقا نکته یا یک ویژگی بزرگ ئ محصور کننده رو از خوش بروز نداده پس جای کار بسیاز زیادی داره

Rezaraki
12-27-2019, 07:53 PM
قسمت اول و دوم
خیلی ها این سریال رو در حد سریال گات می دونستند من هم چنین خواسته ای رو داشتم
ولی در بعضی ها جاها ویژگی های خیلی خوبی داره ولی در جایی که بحث اصلیه سریاله
که استفاده از جلوه های ویژه سریاله خوب کار نکرد سکانس درگیری کیکیمو موجودی شبیه عنکبوت زیاد خوب نبود
بری شروع یک حماسه جدید تلویزیونی جالب و چشم نواز نبود در حد یک سریال عادی بود
ولی قسمت دوم و شخصیت سیلوان یک ناامیدی تمام بود خیلی ضعیف بود
گیمز اوف ترونز در دو زمینه اصلا ایراد نداشت یکی انتخاب بازیگر دوم هم استفاده از جلوه های ویژه و لوکیشن ها
انتخاب بازیگر برای این سریال زیاد چشم گیر نیست شخصیت سریلا،گرالت،رنفری واقعا جذاب بودن

اون عنکبوت آبی خیلی مصنوعی ساخته بودن، همون اول سریال بدجور حالگیری بود! حرکات مصنوعیه ویچر به خصوص خیلی بد بود که کاملا می شد دید که رو هوا الکی داری دستاشو تکون میده! به نظرم اصلا نمی ذاشتنش بهتر بود. کلا خیلی کم با هیولا ها در گیر میشه ویچر و بدترینش همین اولی بود. اونیکی هارو خوب در اورده بودن
اژدها که کلا برخوردی نداشت با کسی، اونموجوداتی که شب حمله کردن هم با تاریک کردن صحنه در نهایت قابل قبول در اومده بود کار و مشکل خاصی نداشت سیلوان هم
در مورد سیلوان ولی بنظر من خیلی هم بد نبود، خیلی بهتر می شد کار کنن ولی اینم باز قابل قبول بود نسبت به کیکیمور.

سیلوان رو می گن گویا یه موجودیه که همه ی ویژگی های منفی مردانه رو داره، اهل دود هستن و "نوشیدنی" های قوی، تنبل، دزد، حیله گر و ....
این سیلوانه تو سریالل خیلی هم بد نبود البته. توی بازی این سیولانه، رو یه سری از آدما می پرستیدن، یه سری معبد هایی بود که غذا میذاشتن برای خداشون که پشت پرده این سیلوانه بوده و اینم یواشکی ور می داشت و می خورد و حال می کرد که ما میفهمیم و یا لوش میدیم یا ولش می کنیم به کارش ادامه بده.

سیلوانه سریال
http://picoup.ir/images/64715840339452571543.jpg
سیلوان تو بازی
http://picoup.ir/images/40966544383259364023.png
کیکیمور تو بازی هم بود ولی تو قسمت اول بازی که برای فکر کنم ده دوازده سال پیشه که دیگه عکسشو نذاشتم که در حد مقایسه هم نیستن.

در مورد بازیگرا هم بنظرم مشکل اصلی فقط ینیفره و بقیه بد نیستن
ینیفر هم تا وقتی "دوباره متولد نشده" خوبه، بعدش خراب میشه!:Smiley10:

-----------_-_-_-_-_-_----------
یه چیزی هم که زیاد گفته شد تو این نظرات اینکه با گات مقایسه نکنید! چرا نباید مقایسه کنیم؟ هر دو سریال بر اساس یه داستان فانتزی هست که فازشون هم شبیه به همه. فرق دارن ولی د رحدی هست که بتونی با هم مقایسه کنی! یکی میگه بازی رو سریال مقایسه نکنید باز یه چیز ولی دو تا سریال شبیه به هم رو چرا نباید مقایسه کنیم؟

Longmire
12-27-2019, 08:28 PM
درسته که از لحاظ فانتزی بودن و اقتباس از رمان ویچر و گات شبیه همن ولی از لحاظ داستانی بخوایم حساب کنیم واقعا هیچ شباهتی به همدیگه ندارن. اکثرا هم بخاطر همین داستان مقایسه میکنن
حتی شنیده بودم که گفتن سریال carnival row قراره جای گات رو بگیره. من که سریالش رو ندیدم ولی از همون پوستراش نتونستم بفهمم چه شباهتی با گات داره
در مورد ویچر باید اعتراف کنم که بخاطر همین داستانش گفتم هیچ شباهتی با گات نداره و جنبه فانتزی بودنش رو ندید گرفتم. دقیقا مثل بریکینگ بد که یادمه چه دعواهایی بین طرفدارانش با طرفدارای گات بود با اینکه این دو سریال نه تنها داستانشون شبیه هم نبود بلکه فضا ودر کل هیچیشون شباهت نداشتن
موقعی که فصل اول رو دیدم و تموم شد نتونستم این سریال رو جایگزین گات ببینم چون موضوع سریالا خیلی فرق میکنه
گات نبرد سیاست بود (افتضاحای آخرشو فاکتور بگیریم) و ویچر داستانش یه داستان دیگس. گات بقدری شخصیت داشت که هر کدوم داستانی داشتن ویچر سه شخصیت اصلی داره و بقیه شخصیتا مکمل
شاید هم من با دید اشتباهی سریال رو دیدم و اشتباه میکنم بهرحال نظرات دوستان همه متفاوته و محترم :Smiley17:

Rezaraki
12-27-2019, 08:52 PM
درسته که از لحاظ فانتزی بودن و اقتباس از رمان ویچر و گات شبیه همن ولی از لحاظ داستانی بخوایم حساب کنیم واقعا هیچ شباهتی به همدیگه ندارن. اکثرا هم بخاطر همین داستان مقایسه میکنن
حتی شنیده بودم که گفتن سریال carnival row قراره جای گات رو بگیره. من که سریالش رو ندیدم ولی از همون پوستراش نتونستم بفهمم چه شباهتی با گات داره
در مورد ویچر باید اعتراف کنم که بخاطر همین داستانش گفتم هیچ شباهتی با گات نداره و جنبه فانتزی بودنش رو ندید گرفتم. دقیقا مثل بریکینگ بد که یادمه چه دعواهایی بین طرفدارانش با طرفدارای گات بود با اینکه این دو سریال نه تنها داستانشون شبیه هم نبود بلکه فضا ودر کل هیچیشون شباهت نداشتن
موقعی که فصل اول رو دیدم و تموم شد نتونستم این سریال رو جایگزین گات ببینم چون موضوع سریالا خیلی فرق میکنه
گات نبرد سیاست بود (افتضاحای آخرشو فاکتور بگیریم) و ویچر داستانش یه داستان دیگس. گات بقدری شخصیت داشت که هر کدوم داستانی داشتن ویچر سه شخصیت اصلی داره و بقیه شخصیتا مکمل
شاید هم من با دید اشتباهی سریال رو دیدم و اشتباه میکنم بهرحال نظرات دوستان همه متفاوته و محترم :Smiley17:

"کارنیوال رو" هم فانتزی بود توی یه زمان و جهانی تخیلی و فانتزی. زمانش بیشتر نزدیکه به معاصره، مثلا 200-300 سال پیش این حدودا در جریانه، ولی گات و ویچر زمان قدیمی تری دارند، یه چیزی تو مایه های قرون وسطا. کارنیوال رو تا جایی که اومده نسبت به ویچر شباهت کمتری به گات داره. ولی در کل هر سه تاشون یه تم فانتزی ای دازند و دوتاشون هم تو فاز شمشیر و نیزه اند و همشون تو فاز جادو . اژدها و هیولاها و این جور چیزا
ویچر هم کم شخصیت نداره، به اندازه گات حالا جهانش گسترده هم نباشه بازم جای کوچیکی هم نیست، فرمانروایی های متعددی داره که این ها هم درگیر اند، تو همین سریال چندتاشونو شنیدیم؟ همه ی اون جادوگر هایی که دیدیم نماینده ی یه پادشاهی بودن! تیمه‌ریا، نیلفگارد، سینترا، اسکلیگه و ...

شاید تو بزرگی جهان و بازی های سیاسی و غافلگیری های متعدد و بیرحمی های عروسی خونین شکل به داستان ویچر به گات نرسه (شایدم برسه؟) و از نظر ساخت سریال هم چیزایی که گقلا گفته شد از انتخاب بازیگر و جلوه های ویژه و روایت و... هم شاید ضعیف تر از اون باشه ولی این ها دلیل نیست که با هم مقایسه نکنیم! دقیقا همین حرف ها نشان از اینه که قابل مقایسه اند و میتونیم بگیم مثلا یکی تو بازی تعداد شخصیت ها و پیچیدگی روابطشون سرتره یکی تو گستردگی و پرداختن موجودات تخیلی و همینطور مقایسات این شکلی!

بریکینگ بد هم میشه مقایسه کرد به هر حال ولی خب خیلی تفاوت هاش بیشتره و باز قابل درک تره که بشنویم مقایسه اش خیلی درست نیست.

Longmire
12-27-2019, 09:10 PM
"کارنیوال رو" هم فانتزی بود توی یه زمان و جهانی تخیلی و فانتزی. زمانش بیشتر نزدیکه به معاصره، مثلا 200-300 سال پیش این حدودا در جریانه، ولی گات و ویچر زمان قدیمی تری دارند، یه چیزی تو مایه های قرون وسطا. کارنیوال رو تا جایی که اومده نسبت به ویچر شباهت کمتری به گات داره. ولی در کل هر سه تاشون یه تم فانتزی ای دازند و دوتاشون هم تو فاز شمشیر و نیزه اند و همشون تو فاز جادو . اژدها و هیولاها و این جور چیزا
ویچر هم کم شخصیت نداره، به اندازه گات حالا جهانش گسترده هم نباشه بازم جای کوچیکی هم نیست، فرمانروایی های متعددی داره که این ها هم درگیر اند، تو همین سریال چندتاشونو شنیدیم؟ همه ی اون جادوگر هایی که دیدیم نماینده ی یه پادشاهی بودن! تیمه‌ریا، نیلفگارد، سینترا، اسکلیگه و ...

شاید تو بزرگی جهان و بازی های سیاسی و غافلگیری های متعدد و بیرحمی های عروسی خونین شکل به داستان ویچر به گات نرسه (شایدم برسه؟) و از نظر ساخت سریال هم چیزایی که گقلا گفته شد از انتخاب بازیگر و جلوه های ویژه و روایت و... هم شاید ضعیف تر از اون باشه ولی این ها دلیل نیست که با هم مقایسه نکنیم! دقیقا همین حرف ها نشان از اینه که قابل مقایسه اند و میتونیم بگیم مثلا یکی تو بازی تعداد شخصیت ها و پیچیدگی روابطشون سرتره یکی تو گستردگی و پرداختن موجودات تخیلی و همینطور مقایسات این شکلی!

بریکینگ بد هم میشه مقایسه کرد به هر حال ولی خب خیلی تفاوت هاش بیشتره و باز قابل درک تره که بشنویم مقایسه اش خیلی درست نیست.

کاملا حق با شماست و من هم حرفمو درمورد مقایسه نکردن پس میگیرم چون من فقط از لحاظ داستان این حرف رو زدم و بقیه جنبه ها رو ندیده گرفتم
ممنونم بابت وقتی که برای توضیحات گذاشتید :Smiley17: :Smiley35:

Tha Real Nigga
12-28-2019, 12:15 AM
[COLOR="#FF0000"]
یه چیزی هم که زیاد گفته شد تو این نظرات اینکه با گات مقایسه نکنید! چرا نباید مقایسه کنیم؟ هر دو سریال بر اساس یه داستان فانتزی هست که فازشون هم شبیه به همه. فرق دارن ولی د رحدی هست که بتونی با هم مقایسه کنی! یکی میگه بازی رو سریال مقایسه نکنید باز یه چیز ولی دو تا سریال شبیه به هم رو چرا نباید مقایسه کنیم؟

به این دلیل نباید مقایسه کرد که فصل اول گات از یه کتاب منسجم اقتباس شده بود نه مجموعه ای از چند داستان کوتاه.

فصل دوم ویچر قراره از روی کتاب اول مجموعه اصلی ساخته بشه اون موقع میشه با گات مقایسه‌ش کرد

ESajad
12-28-2019, 12:29 AM
قسمت سوم
فکر کنم با دیدن این قسمت کمی نسبت به این سریال امیدورام شدم
داستان پرکششی داشت فضای گوتیک و ترسناک و دلهره اوری خیلی خوبی داشت
دقیقا باید سریال رو با سوپرنچرال مقایسه کرد هر قسمت با یک هیولا جدید اشنا میشیم
در واقع تا اینجای کار کلیت داستان رو درک نکردم چیزی فراتر از یک پرنسس فراری یک جایزه بگیر و یک جادوگر باشه
چون نه از کلیت کتاب و بازی این سری چیزی نمیدونم اصل داستان پنهان مونده
دقیقا اولین چیزی که به ذهنم رسیده اگر قرار کسی مثل ینیفر نقش اصلی و از کاراکترهای اصلی سریال باشه
چرا شبکه در انتخاب بازیگر خساست به خرج داده اگر گمنامی دنریس رو در نظر بگیریم بعدها نشون داده که انتخاب درستی بوده
ولی این شخصیت انیا چالهوترا زیاد کشش و پتانسیل این رو نداره که خودی نشون بده
بزرگترین ایراد رو باید به شورانر نسبت داد که بازیگرهای جذاب و همه پسندی رو انتخاب نکردن
مثلا شخصیت استرگبور برازنده بازیگر نقش لیتل فینگر بود دقیقا همه رو انگشت به دهان وا میداشت
دوم ایراد بزرگ به کارگردانی اپیزودها برمیگیرده قدرت کارگردانی خوبی رو به جز قسمت سوم ندیدم
دقیقا وقتی داستان رو در نظر ذهنم مرور می کنم ترکیبی از ارباب حلقه ها،رزیدنت اویل،سایلنت هیل،سریال سوپرنچرال به یادم میاد
هنوز اصالتی که مختص این سریال باشه رو ندیدم درسته کاراکترهای خاص خودش رو داره واز نظر داستان اصالت نداره
باید کامل فصل اول رو کامل دید تا بتونیم نسبت به خیلی از سوالات نظر کامل تری بدیم
ولی اگر باقی قسمت ها رد حد قسمت سوم باشه سریال هیجان انگیزی رو خواهیم دید

ESajad
12-28-2019, 12:41 AM
قسمت سوم
فکر کنم با دیدن این قسمت کمی نسبت به این سریال امیدورام شدم
داستان پرکششی داشت فضای گوتیک و ترسناک و دلهره اوری خیلی خوبی داشت
دقیقا باید سریال رو با سوپرنچرال مقایسه کرد هر قسمت با یک هیولا جدید اشنا میشیم
در واقع تا اینجای کار کلیت داستان رو درک نکردم چیزی فراتر از یک پرنسس فراری یک جایزه بگیر و یک جادوگر باشه
چون نه از کلیت کتاب و بازی این سری چیزی نمیدونم اصل داستان پنهان مونده
دقیقا اولین چیزی که به ذهنم رسیده اگر قرار کسی مثل ینیفر نقش اصلی و از کاراکترهای اصلی سریال باشه
چرا شبکه در انتخاب بازیگر خساست به خرج داده اگر گمنامی دنریس رو در نظر بگیریم بعدها نشون داده که انتخاب درستی بوده
ولی این شخصیت انیا چالهوترا زیاد کشش و پتانسیل این رو نداره که خودی نشون بده
بزرگترین ایراد رو باید به شورانر نسبت داد که بازیگرهای جذاب و همه پسندی رو انتخاب نکردن
مثلا شخصیت استرگبور برازنده بازیگر نقش لیتل فینگر بود دقیقا همه رو انگشت به دهان وا میداشت
دوم ایراد بزرگ به کارگردانی اپیزودها برمیگیرده قدرت کارگردانی خوبی رو به جز قسمت سوم ندیدم
دقیقا وقتی داستان رو در نظر ذهنم مرور می کنم ترکیبی از ارباب حلقه ها،رزیدنت اویل،سایلنت هیل،سریال سوپرنچرال به یادم میاد
هنوز اصالتی که مختص این سریال باشه رو ندیدم درسته کاراکترهای خاص خودش رو داره واز نظر داستان اصالت نداره
باید کامل فصل اول رو کامل دید تا بتونیم نسبت به خیلی از سوالات نظر کامل تری بدیم
ولی اگر باقی قسمت ها رد حد قسمت سوم باشه سریال هیجان انگیزی رو خواهیم دید

Rezaraki
12-28-2019, 12:42 AM
به این دلیل نباید مقایسه کرد که فصل اول گات از یه کتاب منسجم اقتباس شده بود نه مجموعه ای از چند داستان کوتاه.

فصل دوم ویچر قراره از روی کتاب اول مجموعه اصلی ساخته بشه اون موقع میشه با گات مقایسه‌ش کرد
این دلیل خوب و قابل قبولیه!
ولی این هم نهایتا می تونه در مورد داستان جلوی مقایسه رو بگیره، در مورد انتخاب بازیگر یا جلوه های ویژه و چیزهای دیگه ای که گفته شده که نه. از طرق دیگه می شه گفت گات هنوز کامل نشده بوده کتاب هاش ولی این کامله، پس می تونستن خیلی بهتر کار کنن!؟

Tha Real Nigga
12-28-2019, 12:54 AM
این دلیل خوب و قابل قبولیه!
ولی این هم نهایتا می تونه در مورد داستان جلوی مقایسه رو بگیره، در مورد انتخاب بازیگر یا جلوه های ویژه و چیزهای دیگه ای که گفته شده که نه. از طرق دیگه می شه گفت گات هنوز کامل نشده بوده کتاب هاش ولی این کامله، پس می تونستن خیلی بهتر کار کنن!؟

جلوه های ویژه رو قبول دارم میتونستن خیلی بهتر کار کنن ولی بودجه محدودی داشتن و میشه ازش گذشت.
منم نمیگم سریال کاملیه, یه سریال خوبه که خیلیا انتظار زیادی ازش دارن و بیشتر گیرشون به داستانه, نباید انتظار زیادی ازش داشت چون همه‌ش پیش زمینه است, من خودم انتظار خیلی زیادی از فصل دوم دارم چون کاملا دستشون برای یه روایت تر و تمیز بازه چون کتاب‌ها تکمیل شدن. ولی قبلا گفتم نمایش تایم لاین داستان به این صورت خیلی کار جالبی بود, اگه توجه کنین اکثر کسایی که دو اپیوزد اول رو میبینن یه‌خوو
رده نامید میشن ولی از اپیزود سوم که همه چیز کم کم روشن میشه بهش جذب میشن.

ESajad
12-28-2019, 01:10 AM
قسمت سوم یک نکته گیج کننده داره و این بود که :
داستان این قسمت در مورد پرنس ادا و فولتست بود ویچر در زمانی قرار داره که فولتست بزرگساله
ولی در دقیقه سی و نهم این قسمت بود که فولتست و ادا رو به همراه مادرشون در جشنی می بینیم
که فولتست و ادا در سن کودکی قرار دارند و ماردشون هم بهشون تذکر میده که مودب باشند
الان دو خط زمانی وجود داره : خط زمانی که ویچر قرار داره با زمان داستان فولتست در حال قرار داره
و خط زمانی ای که ینیفر قرار دراه در گذشته رخ داده حالا این داستان به چه صورته
ما داریم گذشته و رشد شخصیت ینیفر و حال ویچر رو می بینم اتفاقات نیفلگارد و سینترا در چه زمانی رخ میده
اتفاقاتی که برای سیری داره رخ میده در زمان ویچر رخ داده یا ینیفر

Rezaraki
12-28-2019, 12:46 PM
جلوه های ویژه رو قبول دارم میتونستن خیلی بهتر کار کنن ولی بودجه محدودی داشتن و میشه ازش گذشت.
منم نمیگم سریال کاملیه, یه سریال خوبه که خیلیا انتظار زیادی ازش دارن و بیشتر گیرشون به داستانه, نباید انتظار زیادی ازش داشت چون همه‌ش پیش زمینه است, من خودم انتظار خیلی زیادی از فصل دوم دارم چون کاملا دستشون برای یه روایت تر و تمیز بازه چون کتاب‌ها تکمیل شدن. ولی قبلا گفتم نمایش تایم لاین داستان به این صورت خیلی کار جالبی بود, اگه توجه کنین اکثر کسایی که دو اپیوزد اول رو میبینن یه‌خوو
رده نامید میشن ولی از اپیزود سوم که همه چیز کم کم روشن میشه بهش جذب میشن.
تایم لاین رو اینطوری کردن خیلی کار خوبی بود بنظر منم. و امیدوارم واقعا فصل بعدی رو بهتر بسازند.

قسمت سوم یک نکته گیج کننده داره و این بود که :
داستان این قسمت در مورد پرنس ادا و فولتست بود ویچر در زمانی قرار داره که فولتست بزرگساله
ولی در دقیقه سی و نهم این قسمت بود که فولتست و ادا رو به همراه مادرشون در جشنی می بینیم
که فولتست و ادا در سن کودکی قرار دارند و ماردشون هم بهشون تذکر میده که مودب باشند
الان دو خط زمانی وجود داره : خط زمانی که ویچر قرار داره با زمان داستان فولتست در حال قرار داره
و خط زمانی ای که ینیفر قرار دراه در گذشته رخ داده حالا این داستان به چه صورته
ما داریم گذشته و رشد شخصیت ینیفر و حال ویچر رو می بینم اتفاقات نیفلگارد و سینترا در چه زمانی رخ میده
اتفاقاتی که برای سیری داره رخ میده در زمان ویچر رخ داده یا ینیفر

ارتباط خط ها با هم قسمت های بعدی مشخص میشه، قسمت 7 علی الخصوص.
فقط اینکه ویچر ها و ویچ ها عمر طولانی دارند. اگر میبینی ینیفر و گرالت همیشه جوونن داستانش اینه. که اونم بهش اشاره میشه البته تو سریال.

__--__--__--__--

ینیفر اینطوری توصیف شده:

“Her face was very pale, triangular in shape with a slightly receded chin. Her eyes were cold and sparkling with a remarkable violet penetrating gaze, in anger blazing with livid, blue-gray fire.”

ینیفر بازی و ینیفر سریال

http://picoup.ir/images/02150654901497770556.jpg
http://picoup.ir/images/08975674200677108751.jpg
http://picoup.ir/images/95961572933338724409.jpg

ESajad
12-28-2019, 08:54 PM
ینیفر اینطوری توصیف شده:

ینیفر بازی و ینیفر سریال

http://picoup.ir/images/02150654901497770556.jpg

خدا و خرماست خیلی باهم فرق دارند
این ینیفر سریال قیافه اسیایی شکلی داره ولی بازی اروپایی ست
بازیگر زن سریال گادلس خیلی شبیه این کاراکتر بازی ست به چالیز ترون هم نزدیکه
اشتباهات خیلی زیادی دارند امیدورام حداقل تو بخش جلوه های ویژه پیشرفت خوبی داشته باشند
فضای گوتیک و ترسناک سریال متکی به این ویژگی ست

ShInOdA
12-31-2019, 04:10 PM
به عنوان کسی که سه گانه ی ویچر رو بازی کردم، از نظر من ویچر 3، بهترین بازیه این نسله تا به حال (مگه اینکه تا قبل از پایان سال 2020، بازی ای بتونه نظرمو عوض کنه). واقعن سریالش رو دوست داشتم در کل.
سریال خالی از ایراد نیست، خطوط زمانی نامفهوم، cgi های تو ذوق زننده، ریتم بسیار تند سریال، ضعف در فیلمنامه و... مشکلاتیه که به راحتی میتونه برای فصول بعد (که تا فصل 7 قولشو دادن فعلن) برطرف شه. چند ایپزود اول سریال کاملن سردرگم کنندست. ولی این اشکال توی ایپزود چهارم و بطور کامل در ایپزود هفتم برطرف میشه. پس حوصله حوصله!
شاید چند سال بعد بپرسن نقش سوپرمن رو کی بازی کرد زیاد کسی یادش نباشه یا حتی مهم، ولی مطمئنن همه یادشون خواهد بود گرالت رو هنری کویل بازی کرد و فوق العاده هم بازی کرده. الخصوص صداااااااش...
البته قبل از کویل، اسامی ای مثل مدمیکلسن یا نیکولای کاستر و... شنیده میشد. در نهایت قسمت کویل شد و کولاک کرد.
کلا ادم اهل مقایسه ای نیستم، بگم خب این کجا و اون کجا! ملت سر فصل های اخر گات الخصوص فصل هشت،بدجوری سرخورده شدن و منتظر یچی بیاد بشوره ببره! این لابلا هم با مقایسه این دو سریال، ناخواسته یا خواسته، نهال نوپای ویچر رو لگدمال میکنن. وقتی که نتفلیکس امار میده از رکورد شکنی ویچر حتی بالاتر از شاهکاری مثل مندلورین، معنیش چیه!؟ ملت دنبال یه فانتزی قرون وسطایی میگردن تا خاطرات افتضاح بنیوف و وایس رو به محاق بسپرن!
گفتن که فصل دوم 2021. امیدوارم از این فاصله استفاده کنن و سر صبر و درست درمون اشکالات رو رفع کنن و یه فصل با کیفیت تر و منسجم تر بسازن. اگه همین اشکالات دوباره توی فصل دوم تکرار بشه، باید فاتحه شو خوند.

mahdi20
01-01-2020, 10:41 PM
نظر تخصصی نمیدم
و بازی ویچر رو بازی نکردم
ولی 3 قسمت نگاه کردم این سریال رو به نظرم داستان این سریال برای استارت واقعا ضعیفه منو یاد برکینگ بد انداخت خیلی از این داستان به اون داستان و از این صحنه به اون صحنه تماشاچی میره و اکثرا حالت یکنواختی بی معنی و مبهومی به ادم دست میده و سوپرایز شدن ها بسیار کمه
داستان خیلی ضعیفه و ترجمه ها هم یکم سنگین هست

codec_pack
01-02-2020, 12:03 AM
داستان خیلی ضعیفه؟ :Smiley108: همیشه فکر میکردم 2020 یعنی آینده بشریت، نه devolve شدن به شامپانزه بودن!

afshin2014
01-02-2020, 02:01 AM
دوستان داشتم متنی رو در سایت زومجی می خوندم گفتم به اشتراک باهاتون بزارم شاید اندکی از دلخوری و نظرات کوبنده برخی از دوستان کاست .

سریال The Witcher در حالی که توانست تحسین بسیاری از بینندگان را برانگیزد، مورد انتقادات زیادی نیز قرار گرفت. لورن هیسریچ، شورانر این سریال، در حساب توییتر شخصی خود به برخی از این انتقادات پاسخ داد.

سریال The Witcher سرویس Netflix به لطف جدیت در اقتباس دقیق و توجه به‌‌روح شخصیت‌ها و دنیای خیالی بزرگ این سری مورد تمجید گروه بزرگی از بینندگان نتفلیکس قرار گرفته است. The Witcher بخش قابل توجهی از موفقیت خود را مدیون علاقه‌ی وافر خانم لورن اشمیت هیسریچ، شورانر سریال، به رمان‌های اصلی است. هیسریچ اخیرا در توییتی علاقه‌ی خود را به مسیری که رمان‌های اصلی در حال طی کردن آن هستند، نشان داد.

در ادامه‌ی همین رشته توییت، برخی طرفداران ضمن ابراز نارضایتی خود از برخی تصمیمات هیسریچ، به انتقاد از برخی تغییرات در داستان اصلی و حذف کردن بعضی قسمت‌ها در فصل اول پرداختند. هیسریچ در پاسخ به یکی از نظرات منتقدان با انتشار رشته توییتی مختصر و مفید توضیح داد که چطور هنگام اقتباس دنیای وسیع و گسترده‌ای همچون ویچر، ناگزیر به گرفتن برخی تصمیمات شده است:

من متوجه‌ام که از چه صحبت می‌کنید و ما خودمان بحث‌های زیادی را در این زمینه انجام دادیم. تصمیم نهایی ما این شد که ابتدا چند داستان کوتاه که برای شکل‌دهی و ساخت دنیای اثر از اهمیت بالایی برخوردارند را به تصویر بکشیم و در مرحله‌ی بعد به دیدارهای مکرر سیری و گرالت در رمان شمشیر سرنوشت برسیم. این اقدام به این معناست که ما در سریال سیری را حداقل تا فصل دوم معرفی نخواهیم کرد.

این مسئله واقعا گیج کننده است که بخواهیم به بینندگان بگوییم شکار هیولاها را فراموش کنید و هر آنچه در دو سه سال گذشته تماشا کردید را در گوشه‌ای رها کنید. می‌پرسید چرا؟ آیا آن دختر کوچکی که تازه ملاقات کردید را به یاد دارید؟ او کلید اصلی دنیای این سری است و از این به بعد قرار است مرکز تمام داستان‌ها و ماجراهای پیش رو باشد.

به‌عنوان نویسندگان سریال، ما درک می‌کنیم، حتی با وجود تصمیمات و تفکرات ما، طرفداران ممکن است با این تغییرات موافق نباشند. این مسئله به خودی خود ایرادی ندارد! ما باید تصمیمات مهمی می‌گرفتیم که برخی از آن‌ها بهترین تصمیم ممکن نبودند. اما برای من مهم است که طرفداران بدانند گرفتن این تصمیمات هرگز آسان نبوده است.

هیسریچ نه تنها با دقت و کامل به انتقادات منطقی پاسخ داد، بلکه به صراحت گفت علیرغم گرفتن این تصمیمات مهم و سخت، کاملا از نارضایتی برخی از طرفداران نسبت به تغییرات داستان آگاه است و به آن‌ها می‌اندیشد. چنین بحث‌هایی نشان دهنده‌ی این موضوع است که هنوز برخی افراد در صنعت رسانه درست به اندازه‌ی طرفداران نسبت به آثار و ساخته‌های خود شور و اشتیاق دارند..

هنری کویل، بازیگر نقش گرالت، نیز یک مثال دیگر از افرادی است که علاقه‌ی بسیار زیادی به The Witcher دارند و تلاش بسیاری می‌کنند تا نقش خود را به بهترین شکل ایفا کنند. کویل اخیرا در یک مصاحبه بیان کرد که او برای حضور در این سریال به‌عنوان گرالت، باید از وفاداری فیلم‌نامه به داستان اصلی تا حد ممکن مطمئن می‌شد و برای او خیلی مهم بود که به‌عنوان یک طرفدار، عشق خود به شخصیت گرالت را به تار و پود سریال بیاورد. او اصرار زیادی داشت که تا حد امکان نشان‌های بیشتر و بیشتری از گرالت در سریال گنجانده شود تا توانایی‌های او به‌عنوان یک ویچر برجسته شوند و مردم بدانند که او قدرت انجام چه کارهای خارق العاده‌ای را دارد.

منبع : زومجی

bayani
01-03-2020, 01:42 PM
بیشتر از 2 قسمت نتونستم تحمل کنم
shift+delete :Smiley36:

ESajad
01-03-2020, 05:49 PM
قسمت چهارم
این قسمت یک اپیزود خیلی خوبی ود
از نظر داستان خیلی حرف خوب شروع شد جلوه های ویژه در خور توجهی داشت و بازی های بهتری از بازیگران دیدیم
این اپیزود پیچش داستانی رو کمی شفاف می کنه زمان اتفاق ها قابل درک تر می کنه گذشته و پیوند شخصیت ها رو بهتر نشون میده
دقیقا اگر مثل این قسمت ادامه بدن سریال سرگرم کننده ای میشه واقع سرگرم کننده بود
قانونی که تو این قسمت بهش اشاره شد بود قانون غافلگیری خیل یعالی و قابل توجه بود واقعا سوپرایز کننده بود
هنوز دقیقا و به طور کامل توجه این قانون نشدم و دلیلی که ملکه کالانته از انتخاب ویچر ترسید رو درک نمی کنم
وقتی کسی از این قانون استفاده می کنه که قصد ادعای و مالکیت چیزی رو داشته باشه ولی ویچر چنین نیتی نداره پس ایراد کجاست ؟
دوم این که اتشی که الان بوجود اومده تاثیر پذیرفته از کارهای خونین ملکه کالانته است انسان خونخواری بوده
سیری و مادرش پاوتا نه از نژاد انسان ها به عنوان یک شخص معمولی نه جادوگر نه ک موجود برتر مثل ویچر نیستند
دقیقا قدرت و ویژگی بزرگ این دو تا مشخص نیست و تاثیری که روی داستان و شرنوشت ویچر دارند نامعلومه
کینه نیلفگاردی ها هم ممکنه به خاطر رفتار تحقیر امیزی باشه که ملکه کالنته در جشن عروسی داشته
ینیفر هم در ان قسمت کمی پیشرفت داشته قدرت هاش رو به کار گرفته و باعث شده جذابیت سریال کمی بیشتر بشه

ESajad
01-03-2020, 05:50 PM
بیشتر از 2 قسمت نتونستم تحمل کنم
shift+delete :Smiley36:

اگر تا قسمت چهارم صبر می کردید کمی نظرتون رو عوض می شد
قسمت چهار خیلی خوب بود سریال رشد و پیشرفت خیلی خوبی داشت

D O R D I
01-04-2020, 08:44 PM
اگر تا قسمت چهارم صبر می کردید کمی نظرتون رو عوض می شد
قسمت چهار خیلی خوب بود سریال رشد و پیشرفت خیلی خوبی داشت

کاملا درسته در واقع باید تا قسمت 4 دید که بدونی سریال و داستان داره تو رو کجا میبره یکی از ضعف های سریال به نظرم همینه که هیچ توضیحی تا قسمت چهارم نمیده لااقل میتونست با رنگ یا هایلایت متفاوت یک اشاره غیر مستقیم بکنه :Smiley17:

nemsis
01-04-2020, 09:53 PM
قانون غافلگیری یعنی برای یک کار خوب میتونی یک چیز طلب کنی اولین چیزی که مال اون شخصه.
حالا این میتونه ظرف غذا و شراب باشد توله سگ باشد یا یک نوزاد.
تو فیلم یادم نیست اشاره شد یا نه ولی تو کتاب یک شجره‌نامه را جادوگرها رو میکنن که نشون میده جد جد کالانته یک‌جورهایی یک جادوگر قدرتمند بوده ولی نه مثل ینیفر و دیگران
یک جور واسطه انرژی بوده
و این قدرت تو بچه‌ها هم بوده که البته در کلانته وجود نداشته در نادرش و دخترش و نوه‌اش این قدرت هست.

тнor
01-04-2020, 11:11 PM
یه چند کلام هم من بنویسم
نه از کتاب نه از بازیش نسیبی نبردم ولی از سریالش راضیم
چندتای از نظر دوستان رو خوندم خیلی ضد و نقیض بودن خودم به شخصه عاشق فانتزی یو تخیل هستم و واقعا این سریال اون کمبود فانتزی های توی چند وقت گذشته رو جبران کرد خلاصه اینکه واقعا ارزش وقتی که براش گذاشتم رو داشت و راضیم ازش

ESajad
01-05-2020, 12:23 AM
قسمت پنجم
اشنایی ینفر و گرالت اصلا چنگی به دل نزد فکر میکردم اشنایی جذابی تر باشه
گرالت با هر جادوگری که سر راهش قرار میگیره رابطه برقرار میکنه فقط تو قسمت سوم با جادوگره کاری نداشت
سبکی که سریال ویچر داره برای خودش می سازه ترسناک فانتزی داره بهتر میشه
تو این قسمت دو تا سکانس ترسناک و خونین وجود داشت خوب از اب در اومده بودن
اگر مثل همین قسمت همین جوری کار کنند یک ویژگی خیلی خوب برای سریال ساخته میشه
پنج قسمت گذشته هنوز نتونستم با بازیگر نقش ینیفر اتباط برقرار کنم به هیچ وجه بازیگر خوبی نیست کاراکتر مرموزیه
روشی که برای وارد شدن به جنگل استفاده کردن خیلی ساده و مثل اب خوردن بود
اگر قرار باشه برای رسیدن به هر هدفی پای جادو وسط باشه هیچ چیزی دست نیافتنی نیست
امیدوار بودم کاراکتری مثل موساک حضور پررنگ تری داشته باشه گذشته جالبی داشته
می توسنت جذابیت سریال رو خیلی بیشتر کنه مخصوصا اگر در کنار گرالت قرار می گرفت
این قسمت ریتم خیلی خوب قسمت قبل رو از بین برد قسمت قبل خیلی خوش ساخت بود

saeedporreza9
03-31-2020, 11:19 AM
سریال خوش ساخت و زیبایی بود.شاید بتونه جای خالی گات رو واسمون پر کنه.این هنری کویل هم بد آسه! :Smiley36:

9/10

Luca Brasi
05-07-2022, 12:13 AM
اپیزود یک رو تا به اینجای کار دیدم - قبل از هرچیزی بگم که من اصلا کتاب های این مجموعه رو نخوندم و آشنایی با خط داستانی و شخصیت ها ندارم اما اونطور که برداشت کردم این مجموعه هم مثل ارباب حلقه ها و هری پاتر و ... باید یه دنیای منحصر به فردی داشته باشه که هر کدوم از اتفاقات و شخصیت ها یه مقدمه و پیش زمینه ای دارن و حالا متوجه میشم چرا خیلی ها به داستان ایراد میگرفتن که اصلا شبیه کتاب نیست و ...

من نظرم رو بعنوان یه بیننده مستقل از کتاب نسبت به سریال اعلام میکنم : در اینکه اپیزود اول میتونست بهتر باشه شکی نیست (سکانس ها اکشن میتونست بیشتر باشه - نورپردازی ها و رنگبندی های تیره و تاریک تر اما بجاش بیشتر رو درام قصه مانور داده بودن سازنده ها تا اِلمان های صمعی و بصری البته چندجا موسیقی پس زمینه داستان خیلی با خط داستانی هماهنگ بود و اون حس خسران و ویرانی رو به زیبایی به مخاطب القا میکرد)

Luca Brasi
05-08-2022, 11:26 PM
https://picoup.ir/images/51395176919719084204.png (https://picoup.ir/)

https://picoup.ir/images/41995014182748480775.png (https://picoup.ir/)

بالاخره سازنده ها تو اپیزود سوم تصمیم گرفتن به اِلمان های صمعی بصری سریال هم به پردازن و از همین رو شاهد قاب ها فوق العاده ای بخصوص در نیمه ی انتهایی داستان بودیم در حال حاضر بزرگترین ضعف این سریال "عدم پرداخت صحیح و کافی به کاراکتر ها است" تمامی آثار فاتزی که از یک منبع ادبی اقتباس شدن (حالا چه رمان چه کامیک بوک) قبل از اینکه وارد خط اصلی داستان بشن شخصیت ها رو معرفی و "تشریح" میکنن از ارباب حلقه ها بگیرید تا هری پاتر و انتقام جویان و ...

بهمین خاطر که این آثار انقدر محبوبیت دارن چون قبل از هر اتفاقی بیننده ها کاملا با شخصیت ها اُنس گرفتن و میشناسنشون ولی تو این سریال تا آخر اپیزود 4 تنها چیزی که از شخصیت اصلی میدونیم اینکه یه جهنده است - کارش کشتن هیولا ها است خفن ترین هیولا ها رو میکشه اما به یه ضربه ی معمولی بیهوش میشه از اون طرف وقتی دست و بالشو میبندن عین یه ادم معمولی اسیر میشه اما میتونه با جادو سر جلادشو بترکونه پرداخت به شخصیت ویچر خیلی درهم برهم و آشفته است مخصوصا که از همون اولم کلی اطلاعات (از شخصیت های مختلف بگیرید تا مختصات های فراوون جغرافیایی) به مخاطب میدن و یجورایی در ادامه آدم سردرگم میشه هی باید رجوع کنه به اپیزود قبل تر که فلانی کی بود!

https://picoup.ir/images/90510409399121206006.png (https://picoup.ir/)

https://picoup.ir/images/57784249235260926259.png (https://picoup.ir/)

سریال پتانسیل خیلی خوبی داره تو اپیزود سه سازنده ها نشون دادن چه توانایی دارن بخصوص تو سکانس مربوط به مبارزه ویچر و تغییر شکل اون جادوگر که تدوین موازی بین دو خط داستانی فوق العاده بود - در کنارش نور پردازی ها و میزانسنبندی ها همه و همه باعث شد بود اون سکانس فوق العاده بشه ولی متاسفانه خط داستانی ناقص و درهم برهم برای بیننده ای که بصورت مستقل از رمان و بازی ها سریال رو دنبال میکنه تو ذوق زننده است