PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : Oscar2020: اعلام برندگان نودو دومین دوره مراسم سینمایی اسکار

yaser63
02-07-2020, 11:01 PM
http://picoup.ir/images/30259674842715762357.jpg (http://picoup.ir/)

نود و دومین دوره مراسم اسکار زودتر از چندسال گذشته, نهم فوریه2019 (بامداد دوشنبه بیست و یکم بهمن) در لس آنجلس برگزار شد تا برندگان عنوان اسکار بیست و چهار بخش مختلف این مراسم سینمایی معرفی شوند.فهرست کامل برندگان بدین شرح می باشد:

بــهـــتـــریـــن فــیــلــم:

Ford v Ferrari

The Irishman

Jojo Rabbit

Joker

Little Women

Marriage Story

1917

Once Upon a Time in Hollywood

Parasite

بـــهــتـــریـــن کـــارگـــردان:

Martin Scorsese, “The Irishman”

Todd Phillips, “Joker”

Sam Mendes, “1917”

Quentin Tarantino, “Once Upon a Time in Hollywood”

Bong Joon Ho, “Parasite”

بــــهـــتــریــن بــازیــگـر نــقــش اول مــرد:

Antonio Banderas “Pain and Glory”

Leonardo DiCaprio “Once Upon a Time in Hollywood”

Adam Driver “Marriage Story”

Joaquin Phoenix “Joker”

Jonathan Pryce “The Two Popes”

بــــهـــتــریــن بــازیــگـر نــقــش اول زن:

Cynthia Erivo “Harriet”

Scarlett Johansson “Marriage Story”

Saoirse Ronan “Little Women”

Charlize Theron “Bombshell”

Renee Zellweger “Judy”

بــــهـــتــریــن بــازیــگـر نــقــش مـکـمــل مــرد:

Tom Hanks, “A Beautiful Day in the Neighborhood”

Anthony Hopkins, “The Two Popes”

Al Pacino, “The Irishman”

Joe Pesci, “The Irishman”

"Brad Pitt, “Once Upon a Time in Hollywood”

بــــهـــتــریــن بــازیــگـر نــقــش مـکـمــل زن:

Kathy Bates, “Richard Jewell”

"Laura Dern, “Marriage Story”

Scarlett Johannson, “Jojo Rabbit”

Florence Pugh, “Little Women”

Margot Robbie, “Bombshell”

بــــهـــتـــریـــن انــیــمـــیــشــن :

“How to Train Your Dragon: The Hidden World” Dean DeBlois

“I Lost My Body” Jeremy Clapin

“Klaus” Sergio Pablos

“Missing Link” Chris Butler

“Toy Story 4” Josh Cooley

بــــهـــتـــریـــن فـــیــلــمــبــرداری:

“The Irishman,” Rodrigo Prieto

“Joker,” Lawrence Sher

“The Lighthouse,” Jarin Blaschke

“1917,” Roger Deakins

“Once Upon a Time in Hollywood,” Robert Richardson

بــــهـــتـــریـــن فـیــلــم مــستــنــد :

“American Factory,” Julia Rieichert, Steven Bognar

“The Cave,” Feras Fayyad

“The Edge of Democracy,” Petra Costa

“For Sama,” Waad Al-Kateab, Edward Watts

“Honeyland,” Tamara Kotevska, Ljubo Stefanov

بــــهـــتـــریـــن فـیــلــم مــستــنــد کــوتـاه :

In the Absence

“Learning to Skateboard in a Warzone,” Carol Dysinger

“Life Overtakes Me,” Kristine Samuelson, John Haptas

“St. Louis Superman

“Walk Run Cha-Cha,” Laura Nix

بــــهـــتـــریـــن طـــراحـــی لـــبــاس:

”The Irishman,” Sandy Powell, Christopher Peterson

“Jojo Rabbit,” Mayes C. Rubeo

“Joker,” Mark Bridges

“Little Women,” Jacqueline Durran

“Once Upon a Time in Hollywood,” Arianne Phillips

بــــهــتــریــن تــدویـــن:

“Ford v Ferrari,” Michael McCusker, Andrew Buckland

“The Irishman,” Thelma Schoonmaker

“Jojo Rabbit,” Tom Eagles

“Parasite,” Jinmo Yang

“Joker,” Jeff Groth

“Parasite,” Jinmo Yang

بــــهــتــریــن فــیــلــم خارجی:

“Corpus Christi,” Jan Komasa

“Honeyland,” Tamara Kotevska, Ljubo Stefanov

“Les Miserables,” Ladj Ly

“Pain and Glory,” Pedro Almodovar

“Parasite,” Bong Joon Ho

بـــــهــــتـــریـــن گـــریـــم:

“Bombshell”

“Joker”

“Judy”

“Maleficent: Mistress of Evil”

“1917”

بـــــهــــتـــریـــن مــوسیــقـــی مــتـــن:

Joker,” Hildur Guðnadóttir

“Little Women,” Alexandre Desplat

“Marriage Story,” Randy Newman

“1917,” Thomas Newman

“Star Wars: The Rise of Skywalker,” John Williams

بـــــهــــتـــریـــن تــرانــه :

“I Can’t Let You Throw Yourself Away,” “Toy Story 4”

“I’m Gonna Love Me Again,” “Rocketman”

“I’m Standing With You,” “Breakthrough”

“Into the Unknown,” “Frozen 2”

“Stand Up,” “Harriet”

بـــــهــــتـــریـــن طــراحــی صــحــنـــه:

“The Irishman,” Bob Shaw and Regina Graves

“Jojo Rabbit,” Ra Vincent and Nora Sopkova

“1917,” Dennis Gassner and Lee Sandales

“Once Upon a Time in Hollywood,” Barbara Ling and Nancy Haigh

“Parasite,” Lee Ha-Jun and Cho Won Woo, Han Ga Ram, and Cho Hee

بـــــهــــتـــریـــن انــیــمــیــشــن کــوتــاه:

“Dcera,” Daria Kashcheeva

“Hair Love,” Matthew A. Cherry

Kitbull,” Rosana Sullivan

“Memorable,” Bruno Collet

“Sister,” Siqi Song

بـــــهــــتـــریـــن فـیـلــم کــوتــاه:

“Brotherhood,” Meryam Joobeur

“Nefta Football Club,” Yves Piat

“The Neighbors’ Window,” Marshall Curry

“Saria,” Bryan Buckley

“A Sister,” Delphine Girard

بـــــهــــتـــریـــن تــــدویـــن صـــدا:

“Ford v Ferrari,” Don Sylvester

“Joker,” Alan Robert Murray

“1917,” Oliver Tarney, Rachel Tate

“Once Upon a Time in Hollywood,” Wylie Stateman

Star Wars: The Rise of SkyWalker,” Matthew Wood, David Acord

بـــــهــــتـــریـــن مـــیــکس صـــدا:

“Ad Astra”

“Ford v Ferrari”

“Joker”

“1917”

“Once Upon a Time in Hollywood”

بـــــهــــتـــریـــن جــلــوه هــای ویـــژه:

“Avengers Endgame”

The Irishman”

“1917”

“The Lion King”

“Star Wars: The Rise of Skywalker”

بـــــهــــتـــریـــن فــیـلــمــنــامـــه اقــتــبــاســی:

“The Irishman,” Steven Zaillian

“Jojo Rabbit,” Taika Waititi

“Joker,” Todd Phillips, Scott Silver

“Just Mercy” Destin Daniel Cretton and Andrew Lanham

“The Two Popes,” Anthony McCarten

“Little Women,” Greta Gerwig

بـــــهــــتـــریـــن فــیـلــمــنــامـــه اوریــجــیـنـــال::

“Knives Out,” Rian Johnson

“Marriage Story,” Noah Baumbach

1917,” Sam Mendes and Krysty Wilson-Cairns

“Once Upon a Time in Hollywood,” Quentin Tarantino

“Parasite,” Bong Joon-ho, Jin Won Han

منبع : Variety (https://variety.com/2020/film/news/2020-oscars-winners-list-academy-awards-1203497983/)
»»نظرشما درباره لیست یرندگان این دوره مراسم Oscar چیست؟

MixMkv
02-10-2020, 07:49 AM
به دوستان تبریک میگم, به خوبی پیش بینی کرده بودند.
parasite ترکوند!!!!!!!!!!!!!!!

mehdi bayern
02-10-2020, 01:32 PM
اسکار خیلی وقته مرده، یه مراسم پر زرق و برق سالانه شده برای دوست داران مد و فشن، از نظر سینمایی هیچ ارزشی نداره وقتی مارتین اسکورسیزی با 10 نامزدی هیچ جایزه ای نمیبره و حتی بهترین فیلمنامه رو هم به جوجو ربیت که فیلم درخشانی نیست میدن و بهریتن کارگردانی رو به کسی که میدن که بهترین فیلمش اصلا دیده نشده یعنی همه چی غیر سینمایی هستش

عبدالله
02-10-2020, 02:35 PM
وقتی اسکار رو سوم شخص مفرد خطاب می‌کنید، منظورتون دقیقا کیه؟
مثلا وقتی می‌گید اسکار با این انتخاب بد یا خوبش فلان کرد، اسکار همیشه عادت داره بهمان... خط مشی اسکار این بوده یا نبوده همیشه و غیره
تو ذهنتون هارمون اسکار نلسون جونیور میاد؟ یا اسکار پیرس یا شاه اسکار دوم؟
یه ژوری مثل مراسم کن یا هیئت داوران جشنواره فجر؟ یا چی؟

فارغ از توطئه‌های توهم و شایعات، چقدر واقعا با ساز و کار انتخاب نامزدها و برگزیدن اونها توسط آکادمی اطلاع دارید؟

codec_pack
02-10-2020, 03:51 PM
عبدالله جان، احتیاجی نیست ادای آدمای بفهم رو در بیاری! بهمون ثابت کن بفهم هستی، چقدر واقعا با ساز و کار انتخاب نامزدها و برگزیدن اونها توسط آکادمی اطلاع داری؟

سعی کن اون حقیقت محضی رو که ازش اطلاع داری و ما حیوونا چشم بصیرت دیدنش رو نداریم، با ما در میون بزاری!

ملکه سئوندوک
02-10-2020, 04:56 PM
به دوستان تبریک میگم, به خوبی پیش بینی کرده بودند.
parasite ترکوند!!!!!!!!!!!!!!!

باید هم می ترکوند.
جوکر بد نبود.قشنگ بود.ولی روزی روزگاری در هالیوود خیلی چرت بود.البته به نظر من.

عبدالله
02-10-2020, 07:36 PM
عبدالله جان، احتیاجی نیست ادای آدمای بفهم رو در بیاری! بهمون ثابت کن بفهم هستی، چقدر واقعا با ساز و کار انتخاب نامزدها و برگزیدن اونها توسط آکادمی اطلاع داری؟
سعی کن اون حقیقت محضی رو که ازش اطلاع داری و ما حیوونا چشم بصیرت دیدنش رو نداریم، با ما در میون بزاری!

اولا، اگر کسی رو مخاطب قرار می‌دید اون رو منشن کنید یا پستش رو کوت کنید که متوجه بشه.
#حداقل_آداب_انجمن

دوما، چه ادایی؟ شما اگه درجریانی که هیچ، نیستی هم تلنگری هست که بری مطالعه کنی.
فرضا من فردا یه نکته در مورد شاهنامه فردوسی بگم و سوالی در موردش بپرسم؛
شما باید بیای بگی "عبدالله جان ادا در نیار، بیا کل شاهنامه رو برام تعریف کن تا ثابت کنی بفهم هستی."؟

سوما، هیچ راز اسرارآمیزی وجود نداره این وسط. حدودا 7 هزار نفر از اعضای آکادمی رای میدن. در مرحله اول برای هر شاخه متخصصین اون شاخه، و در مرحله بعد یا فیلم اصلی همه اعضا...
پس اگر همین حقیقت محض رو کسی بدونه، متوجه میشه که قرار نیست روال هر سال یکسان باشه، شاید هفتاد سال پیش اعضایی که اون موقع زنده بودن یه سلیقه داشتن، الان اعضا یه چیز دیگه‌ای بپسندن.
پس اگر اون زمان کروساوا، هیچکاک، چه بدونم کیارستمی انتخاب و برنده نشدن سلیقه اهالی اون سالها بوده. و از اونجایی که آکادمی روزبه‌روز جهانی‌تر میشه پس اصلا عجیب نیست پَرسایت به 1917 یا سایرین ترجیح داده شه

در آخر اینکه، رای‌گیری یکم پیچیده‌تر از چیزی هست که گفتم. مثلا تا قبل 2010 برای بهترین فیلم هر چی تعداد رای ها بیشتر بود اون تعیین کننده بود. اما الان رای دهنده ها باید یه لیست 10 تایی ارائه بدن و یه عدد جادویی (مجیک نامبر) تعیین میشه که ممکنه بر اساس اون فیلمی که تو تعداد بیشتری از لیست ها سوم بوده برنده بشه و نه فیلمی که تو تعداد کمتری اما اول بوده. اطلاعات بیشتر + (https://collider.com/how-are-oscar-nominees-chosen/) و کلی جاهای دیگه (#گوگل!)

codec_pack
02-10-2020, 08:50 PM
آفرین، انتخاب بر اساس حال و احوال رای دهنده ها هست. واسه همین آشغالی مثل مونلایت فیلم سال میشه و هکساو ریج بهترین کارگردانی رو به لا لا لند میبازه! ‌پس وقتی سلیقه و بایاس و ... مهمه نیا به بقیه تلنگر بزن، چون اعتراض طرف حقه!

ملکه سئوندوک
02-10-2020, 09:14 PM
عه.بس کنید بابا!اینجا یه سایت عمومیه نه میدون جنگ.خب هر کسی یه نظری داره.نباید همدیگر رو تخریب کنید.بالعکس باید با احترام عقایدتون رو بیان کنید.
بعدش هم یه عالمه متخصص تر از ما تو این جشنواره ها حضور داره.ما چه کاره ایم این وسط.اگه هر کسی برنده شده حق اش بوده.این رو مطمئن باشید.

l-lamidreza
02-10-2020, 09:55 PM
اسکار خیلی وقته مرده، یه مراسم پر زرق و برق سالانه شده برای دوست داران مد و فشن، از نظر سینمایی هیچ ارزشی نداره وقتی مارتین اسکورسیزی با 10 نامزدی هیچ جایزه ای نمیبره و حتی بهترین فیلمنامه رو هم به جوجو ربیت که فیلم درخشانی نیست میدن و بهریتن کارگردانی رو به کسی که میدن که بهترین فیلمش اصلا دیده نشده یعنی همه چی غیر سینمایی هستش

جوجو ربیت بی شک یکی از انسانی‌ترین و زیباترین فیلم‌های امسال بود.

lady snow
02-10-2020, 09:59 PM
انگل فیلم خوبی بود ولی نه در حدی که همه اسکارو درو کنه. این همه جایزه چه خبره بابا
آخه ایریشمن لایق یه اسکار نصفه نیمه هم نبود؟ لااقل اسکار مکمل بهش میدادین:Smiley13:
الان دیگه تفاوت اسکار با فجر فقط در نوع پوشش لباس و سرو ش.ا.م.پ.ا.ی.ن هست:Smiley36:
تو رو خدا منشن نکنین شوخی کردم

peyman_eun
02-10-2020, 11:12 PM
تقریبأ تمام بخش های مهم رو درست حدس زده بودم. توی یکی از تاپیک ها گفتم امسال اسکار حق Parasite هست. بهترین کارگردانی حق بونگ جون-هو بود نه حق سم مندس! توجه کنید که 1917 فیلمبردار بسیار حرفه‌ای داشت. در کل Parasite هر جایزه‌ای گرفت 100 درصد حقش بود و نوش جونش. فیلم خیلی خوبی هم بود و امسال سال خوبی برای سینما بود. امسال کلییییی فیلم خوب دیدم.
فقط بخش بهترین بازیگر نقش مکمل مرد (که اونم درست حدس زدم) به نظرم نه حق برد پیت بود نه حق جو پشی بلکه حق آل پاچینو بود... نظر شخصی من اینه
بخش بهترین فیلمنامه اقتباسی به نظرم حق The Irishman بود.

اینا رو در مورد جوایز گلدن گلوب گفته بودم:

اول از همه، بخش بهترین فیلم گلدن گلوب از بنیاد مشکل داشت. اولأ نامزدها رو درست انتخاب نکردن. به عنوان مثال فیلم Parasite باید توی این بخش شرکت میکرد و برنده هم میشد. این به کنار، به راحتی فیلم Little Woman باید جایگزین فیلم The Two Popes میشد. اگه از لایق اصلی یعنی فیلم Parasite صرفه نظر کنیم، بین این فیلم‌هایی که نامزد شدن به نظرم حق فیلم The Irishman بود. البته 1917 هم فیلم بسیار خوبی هست ولی احتمالش خیلی کمه توی مراسم اسکار بتونه اسکار بهترین فیلم رو بگیره.
جایزه بهترین بازیگر مرد در فیلم درام به حق به واکین فینیکس رسید. خوشحال شدم.
بخش بهترین بازیگر نقش مکمل مرد هم به نظرم خیلی رقیب‌های سرسختی داشت. واقعأ برد پیت عالی بازی کرده بود و شاید حقش بود ولی از اون طرف آل پاچینو هم توی مرد ایرلندی عالی بازی کرده بود خصوصأ عملکردش توی سه تا سکانس استثنایی و ماندگار بود، قشنگ درس بازیگری میداد. بازی جو پشی رو هم خیلی دوست داشتم. همه اینا میتونستن برنده جایزه باشن.
بهترین فیلمنامه نویس... تارانتینو؟ :| :| :| جوک سال بود!! بدون شک جایزه حق Bong Joon Ho بود.
بخش بهترین کارگردان رو هم قبول ندارم. جایزه حق Bong Joon Ho بود. البته فیلمبردار فیلم 1917 (راجر دیکنز) تا حدی عالی بود که جایزه بهترین کارگردانی رو به سم مندس دادن!
بهترین موسیقی متن رو موافقم حق فیلم Joker بود.
بهترین فیلم خارجی زبان هم Parasite لایقش بود و به حقش رسید.
بخش بهترین فیلمبرداری ندیدم و احتمالأ همچین بخشی نداشته ولی بدون ذره‌ای شک اگه همچین بخشی بود حق فیلم 1917 بود و بس.

هرچند اینا رو در مورد گلدن گلوب گفته بودم ولی اونایی که به نظرم حقشون بود رو مشخص کردم. ببینید فقط چقدر مراسم اسکار امسال نظرش به نظر من نزدیک بود :Smiley36:

Parasite واقعأ بهترین فیلم سال 2019 بود و امیدوارم در اسکار به حق خودش برسه. اول از همه این رو بگم که این فیلم به شدت خوش‌ساخت هست و انواع ژانرها رو درون خودش داره از ژانر درام، کمدی و جنایی گرفته تا ژانر وحشت! کلأ این کارگردان توی خیلی از فیلم‌هاش اینجوری مخاطبین رو غافلگیر میکنه. در مورد این فیلم حرف زیاد هست برای گفتن ولی اگه بخوام خیلی خلاصه‌وار بگم این فیلم به زیبایی هرچه تمام‌تر اختلاف طبقاتی در جامعه رو به تصویر کشیده. فیلم به این حقیقت تلخ میپردازه که افراد ضعیف جامعه که مجبورند مثل انگل زندگی کنند (در اصطلاح انگل خودش رو میچسبه به دیگران و از خون اونها تغذیه میکنه تا زنده بمونه) تا زمانی که ثروتمند نشده‌اند انگل باقی میمونن! این فیلم به نقد نگاه طبقه مرفه به افراد طبقه ضعیف جامعه پرداخته.

kingnessi
02-11-2020, 04:20 PM
نشونه های اسکار انگل مشخص بود ولی من شخصا نمیتونستم باور کنم یه فیلم بهترین فیلم خارجی زبان بشه و بعدش بیاد اسکار بهترین فیلم رو هم ببره همونطوری که روما پارسال نتونست. از جایزه اتحادیه بازیگران معلوم بود انگل داره زیر به زیر یه حرکت هایی میکنه :)
در مورد اینکه حقش بود یا نبود خودتون رو زیاد درگیر نکنید، امسال فیلمای لایق زیادی بودن که حتی تو نامزدی ها وارد نشدن و یا کلا هیچی جایزه نگرفتن. اسکار داره مسیر فستیوال کن رو تقلید میکنه و توی نزدیک به یه دهه گذشته تبدیل شده به یه فستیوال ایدئولوگ، که البته با توجه به روندی که تو دنیای امروز هست قابل پیش بینی هم بود.

اما اگر میخواین فارغ از گفتمان های دست چپی و فمنیستی و شبه کمونیستی و هزار مانیفست کوفت و زهرمار دیگه (که فیلمهاشون توی فصل جوایز جایزه میبرن) یه درام سینمایی خالص و درست درمون ببینید از بین نامزدهای امسال داستان ازدواج، فورد/فراری و ایرلندی رو تماشا کنید و لذت ببرید.

همه مراسم یه طرف اونجایی که پنه لوپه کروز روی میکس بهترین فیلم خارجی مونولوگ میگه یه طرف.
"با گذشت زمان عاشق کار کارگردان های بزرگی از گوشه و کنار دنیا شدم؛ نامهایی مانند فلینی، شابرون، ویسکونتی، کامپیون، فرهادی ..."
گفته بودم اسکار رو میخوان بدن عمو بونگ :Smiley35:

Luca Brasi
02-11-2020, 07:42 PM
مراسم اسکار پیش تر از این ها هم نشون داد که "در بعضی مواقع" یه کارهائی میکنه که تماشاگر و علاقه مند بــــه
سینما و هنر شگفت زده میشه مصداق : اُسکار نبردن لئوناردو دیکاپریو تا قبل از "از گور برگشته" و کلی نامــــــــزدی
یا اسکار نبردن "توماس نیومن" در رشته ی بهترین موسیقی متن با 14 نامزدی اسکار!!! در این مقوله شگفتی ساز
انقدر مصداق هست که میشه یه تایپیک براش زد!!!

اما اینکه "انگل" در رقابت با "فورد علیه فراری" یا "جوکر" یا "1917" میاد و اسکار بهترین فیلم که محبوب ترین رشته ی
مراسم اسکار هست رو میبره نشون دهنده ی اینکه عملا اسکار داره به زوال میره:Smiley35:

وقتی تو 74اُمین مراسم اسکار دنزل واشنگتون اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد رو برد در صورتی که بنظر من یا حق
راسل کرو برای فیلم ذهن زیبا یا شان پن برای فیلـــــــم من سم هستم بود گفتم خوب حتما دلایلی بوده بنظر داورها
احترام گذاشتم اما الان!!!!!!!!!!!!

100در100 پشت پرده های سیاسی در کار بوده برای این برد "فیلم انگل" که همیشه بوده و هست اما اینبار فقط مخاطب رو به مرز استفراغ کشونده

ملکه سئوندوک
02-11-2020, 08:30 PM
به نظر من که خیلی هم خوب داوری شده است.چون با این کار نشون دادن که همیشه باید بهترین انتخاب بشه.مثلا یه فیلمی مثله جوکر دارای یک داستان ابر قهرمانی بود و وقایع آن تا حدودی از باور به دور بود.گر چه فیلم زیبایی بود اما باید حد اکشنی و هیجان را نیز دارا می بود.در عوض انگل به یک مشکل شایع جامعه یعنی اختلاف طبقاتی که در همه جوامع دیده می شود ولی به نظر نمیاد پرداخته بود آن هم در بهترین شکل ممکن.کار های بونگ همیشه در قلوب بیننده نفوذ می کند و همیشه چنین فیلمی موفق است.حالا که جوکر رو مثال زدم باید بگم که طی تحقیقات ام در سایت های ایرانی و خارجی می شه گفت که پنجاه درصد بینندگان این فیلم ابراز رضایت و پنجاه درصد دیگر ابراز نارضایتی کردن.تا حدی که یک نفر اظهار داشت که این فیلم به هیچ عنوان نمی تواند یک فیلم با ارزش تلقی کرد.البته خودم مخالف این نظرم.اما در مورد فیلم انگل شاید حدود هشتاد که نه اغراق می شود حدود هفتاد درصد ابراز رضایت کردند.این یعنی نشانه ی موفقیت.حتی خود خارجی ها اینقدر مجذوب این فیلم شدند که از بونگ جون هو ساخت یک نسخه ی آمریکایی انگل را خواستار شدند.یا یکی از منتقدین اظهار داشتند که چنین فیلمی حتی بدون دیالوگ هم بیننده را با خود همراه می کرد.
با این حال من معتقدم که کسانی که به این فیلم رای دادند سالها درس سینما خوانده اند و تجربه ای بسا فراتر از ما دارند و ما فقط در حد یک تماشاچی ساده هستیم.پس نمی توانیم بر این رای بی اعتماد باشیم.صد البته موضوع پشت پرده ای وجود نداشت.چرا که در این صورت باید اسکورسیزی برنده می شد.ولی من خودم هم از نادیده گرفته شدن فیلم 1917 ناراضی ام.و صد البته دیگر فیلم های کره ای از جمله فیلم قطار بوسان الد بوی و .... از فیلم انگل بهتر بودند.

eminemkamy
02-11-2020, 08:32 PM
آره آقا شما ها راست میگین همه دنیا نشستن توطئه میکنن فلان فیلم ببره اون یکی نبره!!!!!7 هزار نفر برای این مراسم رای دادن از اهالی سینما و انتخاب های به حقیم کردن دیگه این همه حرف نداره.
بهترین بخش مراسم اجرای فوق العاده و غافل گیرکننده امینم بود به عنوان تنها رپر برنده اسکار که همه براش ایستاده 20 ثانیه دست زدن حتی اسکورسیزی و لئوناردو و همچنین برنده شدن برد پیتِ فوق دوست داشتنی♥

Rezaraki
02-11-2020, 10:38 PM
موقع سخنرانی چقدر استرس داشت این بنده خدا جوکر!
آخرشم که از برادرش حرف زد دیگه به زور خودشو نگه داشت تا تموم کنه فقط هر طور شده.
برادرش هم بازیگر بوده و تو نوجوونی هم بازیگر نسبتا معروفی میشه، تا اینکه 23 سالگی اوردوز میکنه و می میره، معلومه خیلی نناراحتش می کنه یاد برادرش.

این مصرع رو هم از برادرش نقل قول کرد:

‘Run to the rescue with love and peace will follow.’

MixMkv
02-11-2020, 11:20 PM
در اینکه فیلم انگل فیلم فوق العاده ای بوده شکی نیست, اما اینکه جایزه بهترین فیلم رو ببره کمی تو ذوق میزنه.
همینکه جایزه بهترین فیلم خارجی زبان رو برد کافی بود , الان انگار توی یک مراسم دو تا جایزه بهترین فیلم بهش دادن!!
جایزه بهترین فیلم خارجی و بهترین فیلمنامه کافی بود.

mehdi bayern
02-12-2020, 01:12 PM
آره آقا شما ها راست میگین همه دنیا نشستن توطئه میکنن فلان فیلم ببره اون یکی نبره!!!!!7 هزار نفر برای این مراسم رای دادن از اهالی سینما و انتخاب های به حقیم کردن دیگه این همه حرف نداره.

شما خودت باور میکنی 100 تا فیلم ارسالی به اسکار رو دادن 7 هزارنفر تماشا کنن و رای بدن؟ انتخاب های اسکار که بیشتر مواقع به حق نیست البته مخصوصا تو رشته بهترین فیلم وقتی اسکار رو به مونلایت، شکل آب یا میلیونر زاغه نشین میده پس فکت صادر نکن دوست عزیز

البته صحبت های کری مولیگان هم چند هفته پیش سر و صدای زیادی کرد که رای دهنده ها اصلا تماشا نمیکنن فیلم هارو و براساس مضمون فیلم و تیم بازیگری و گارگردانی رای میدن

ملکه سئوندوک
02-12-2020, 01:43 PM
شما خودت باور میکنی 100 تا فیلم ارسالی به اسکار رو دادن 7 هزارنفر تماشا کنن و رای بدن؟ انتخاب های اسکار که بیشتر مواقع به حق نیست البته مخصوصا تو رشته بهترین فیلم وقتی اسکار رو به مونلایت، شکل آب یا میلیونر زاغه نشین میده پس فکت صادر نکن دوست عزیز

البته صحبت های کری مولیگان هم چند هفته پیش سر و صدای زیادی کرد که رای دهنده ها اصلا تماشا نمیکنن فیلم هارو و براساس مضمون فیلم و تیم بازیگری و گارگردانی رای میدن

همان مضمون فیلم هم جزو مهمترین اصوله.فیلمی برتره که یک مضمون مهم را در بهترین شکل ممکن القا کنه.کلمه ی "اختلاف طبقاتی" چیزیه که هممون معنی اش زا می دانیم.اما در این فیلم معععععنی واقعی اش را درک می کنیم.
البته مادرم یه چیزه را همیشه تکرار می کنه.فیلم هایی که جایزه می برند هیچ وقت قشنگ نیستند.بلکه فیلم هایی قشنگ اند که واقعا قشنگ باشند.ولی تیم جوایز دهندگان فقط و فقط به مفاهیم فیلم توجه می کنن که البته خیلی هم کار نادرستی نیست.

erfan2086
02-12-2020, 09:54 PM
یک سوال داشتم
مگر اسکار رقابت بین فیلم های انگلیسی زبان یا به عبارتی هالیوودی نیست؟
و یک جایزه هم مخصوص بهترین فیلم غیر انگلیسی زبان نداره! که همین کارگردان پارازیت ( بونگ جون-هو) اون جایزه و برد مثل فرهادی
اینکه گفته میشه اولین فیلم غیرانگلیسی زبان برنده اسکار یعنی چی؟
یعنی اسکار قواعدش و تغییر داده و از این به بعد فیلم های غیر انگلیسی هم میتونن اسکار اصلی و ببرن؟ یا این یک مورد استثنا قلمداد میشه که در اینصورت این سوال پیش میاد که چرا برای این فیلم استثنا قائل شدن؟!!
بالاخره تو سالهای مختلف کلی فیلم شاهکار غیر انگلیسی یا فیلم های انگلیسی زبان خارج از هالیوود تولید شده پس جرا اونها اسکار نبردن!
ممنون میشم اگر کسی اطلاع دقیقی داره از این موضوع راهنمایی کنه

ملکه سئوندوک
02-12-2020, 11:31 PM
یک سوال داشتم
و یک جایزه هم مخصوص بهترین فیلم غیر انگلیسی زبان نداره! که همین کارگردان پارازیت ( بونگ جون-هو) اون جایزه و برد مثل فرهادی
یعنی اسکار قواعدش و تغییر داده و از این به بعد فیلم های غیر انگلیسی هم میتونن اسکار اصلی و ببرن؟ یا این یک مورد استثنا قلمداد میشه که در اینصورت این سوال پیش میاد که چرا برای این فیلم استثنا قائل شدن؟!!
بالاخره تو سالهای مختلف کلی فیلم شاهکار غیر انگلیسی یا فیلم های انگلیسی زبان خارج از هالیوود تولید شده پس جرا اونها اسکار نبردن!

راستش واقعا من هم نمی دانم.خب می شه گفت قبل از این جشنواره ی اسکار سفید بود.یعنی فقط فیلم های آمریکایی برنده می شد.اما از اونجایی که به نظر میاد این روند امسال تغییر کرده دوست عزیز.شاید هم بعد فروش بالای فیلم انگل در آمریکا وتحت تاثیر قرار گرفتن برای این فیلم باعث این اتفاق شده.
اما این فقط یه نظره.شاید دلیله دیگه ای وجود داشته باشه.مثلا یه نفر گفته بود که بخاطر موسیقی پاپ کره و همین طور سریال هاش طیف گسترده ای از مردم آمریکا دلباخته ی کره ای ها شدند.تا حدی که امسال نیمی از جوانان آمریکایی به آموزش زبان کره ای پرداختند.و این امر موجب شده که دیدگاه جشنواره ی اسکار هم نسبت به کره عوض بشه تا حدی که این قانون شکسته بشه.البته از باور به دوره ولی خب یه نفر اینطوری گفته بود.ممکنه دلیل دیگه وجود داشته باشه که غیر قابل بیانه.ولی به هر حال طبق قانون هر فیلمی در این مراسم اجازه ی برنده شدن داره و حتما نباید انگلیسی زبان باشه. خب بیایین یکم خوش بین باشیم.شاید واقعا این فیلم جزو برترین برترین هاست.وگرنه چرا باید آمریکایی ها بخوان از این فیلم سریال سازی کنن اون هم با کمک خود آقای بونگ.

eminemkamy
02-13-2020, 12:05 AM
من کامنتم رو چند بار خوندم هیچ فکتی صادر نکردم تویی که داری فکت صادر میکنی!!!چن وقت پیش یه مصاحبه از "ان هتوی" بیرون اومد که گقته بود سالی بیش از 200 فیلم نگاه میکنه پس فکت صادر نکن که اونا چقدر فیلم میبینن!!!!در مورد مونلایت هم بگم که بنظرم بعضی از فیلم ها یا کتاب ها برای همه ی فرهنگ و جوامع مختلف قابل لمس نیست فیلم مونلایت برای کسی که تو آمریکا زندگی کرده و بزرگ شده شاید زیباترین فیلم سال باشه.قیصری که ما عاشقش هستیم وهنوزم بیاد داریم به احتمال زیاد بریا یه غیر ایرانی قابل درک نباشه و قصه الی الهذا........

opeth1h
02-13-2020, 04:20 AM
سال سینمایی خوبی بود
مراسم فرش قرمز خیلی کسل کننده بود و بازیگرای بزرگی مثل دی کاپریو و پیت فقط رد شدن و به عکاسی نرسیدن چه برسه مصاحبه
سورپرایز بزرگ و بیگ بنگ مراسم اجرای زنده امینم و آهنگ lose yourself بود که توی یه تظرسنجی جزو ده ترکساند برتر تاریخ قرار گرفته
اجرای 5 ترک ساند هم مثل همیشه عالی بود و التون جان و آهنگ به سوی ناشناخته ها گل سرسبدشون
در مورد انیمیشن فکر نمیکردم داستان اسباب بازی امسال موفق بشه ولی شد و با اینکه به نسبت قسمت های قبلی ضعیف تر بود ولی هنوز میشه قبول کرد که انیمیشن سال باشه
پخش جوایز تقریبا عادلانه بود و شب بونگ جو هو بود و سورپرایز اصلی از جایزه بهترین کارگردان شروع شد و ختم به خیر شد
اسکار پارازیت خیلی منطقی تر از اسکار فیلم هایی مثل مونلایت و اسپاتلایت و شکل آب بود اگه بخوام چهار فیلم رو انتخاب کنم به ترتیب جوکر.پارازیت.روزی روزگاری در هالیوود و فورد ورس فراری رو امسال دوست داشتم هرچند هنوز 1917 رو ندیدم و قطعا تو لیست جا میگیره
اینقدر در مورد اسکار سفید صحبت شد که تمام رقاص ها و مجری ها و همه چی اوایل سیاه بود و به زور چپوندن یه مطلب برای فرار از انتقاد هیچ فرقی با عدم دموکراسی نداره و از این بابت راضی کننده نبود
پارازیت به نوعی پر افتخار ترین فیلم تاریخ شد چون هیچ فیلم خارجی زبانی نبوده که هم جایزه نخل طلا کن و هم بهترین فیلم اسکار رو بگیره
جالبه کره جنوبی با اولین نامزدی بین المللیش اینجوری ظاهر میشه و سینما ایران درگیر اینه که کدوم بازیگر و کارگردان عکس فلان کس رو استوری کردن یا نه
ضمنا اسم فرهادی کنار کارگردان های بزرگ تاریخ سینمای بین الملل اومد و امیدوارم اصغر فرهادی بتونه جایگاه خودشو درک کنه و از لایه حفاظ امنی که دور خودش پیچیده بیرون بیاد و مثل جعفر پناهی بی مرز و بی باک باشه

عبدالله
02-13-2020, 12:38 PM
یک سوال داشتم

عزیزان وقتی اون روز اومدم از ساز و کار اسکار سوال کردم، در واقع پاسخی به همین پرسش‌ها بود.

فارغ از توطئه‌های توهم و شایعات، چقدر واقعا با ساز و کار انتخاب نامزدها و برگزیدن اونها توسط آکادمی اطلاع دارید؟

چون واقعیتش اینه که هر سال رسانه‌ها فقط به اسامی کاندیدها و برنده جوایز می‌پردازن و هیچوقت تو این هجمه به اصل موضوع پرداخته نمیشه

در جواب سوال باید بگم که
اولا خیر، اگر چه اکثرا رقابت بین فیلمای هالیوودی هست ولی هیچ منعی در شرکت دادن یه فیلمی خارج از هالیوود و حتی غیرانگلیسی زبان وجود نداره
(گرچه منعی نداره، اما شرط داره. مثلا فیلم باید حتما دارای فرمت‌های 35mm یا 70mm یا دیجیتال باشه و در لس آنجلس برای 7 روز متوالی اکران عمومی بشه + (https://web.archive.org/web/20071013004220/http://www.oscars.org/80academyawards/rules/rule14.html))

دوما اصلا اینطور نیست که قبلا کاندید خارجی زبان توی اسکار نداشته باشیم. روما پارسال پس چی بود؟
اینجا که لینک میدم لیست تمام فیلم هایی با زبان خارجی که در بخش best picture کاندید شدن اومده + (https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_foreign-language_films_nominated_for_Academy_Awards#Best_P icture)

سوما، همونطور که قبلا اشاره کردم آکادمی داره روز به روز جهانی تر میشه. بطوری که در حال حاضر حدود 1500 نفر عضو بین المللی داره
پس منطقی هست که کاندیدها و برنده‌ها یکم از حالت دیفالت white خارج بشه و به سمت بین المللی شدن پیش بره.
بعنوان مثال از سال 2010 به اینطرف 9 تا از 10 کارگردانی که اسکار گرفتن خارجی هستن!

و در آخر اینکه چرا امسال؟ چرا پرسایت؟
خب یه واقعیتی که وجود داره و تو این تاپیک هم دوستان اشاره کردند اینه که خیلی از این رای ها واقعا از روی جو پیرامون فیلما داده میشه
نمیخوام مدعی بشم که این اعضای 7 هزار نفره فیلما رو ندیده انتخاب میکنن (کمااینکه خیلی‌هاشون واقعا خیلی فیلم می‌بینن، کارشونه دیگه!)
ولی قطعا مسئله جو هم هست، چیزی که خودشون هم بهش میگن: "vibe of the moment" و خب امسال vibe پرسایت عجیب زیاد شد.
واقعیت اینه که قضیه به این سادگی‌ها هم نبوده و این آقای جون-هو هم کمپین‌ها و قعالیت‌های جالبی کرده + (https://www.indiewire.com/2020/02/oscars-2020-parasite-foreign-filmmakers-1202210455/) که قطعا بی تاثیر نبوده

codec_pack
02-15-2020, 06:09 PM
اگه میخواستن جوگیرانه رای بدن، به فیلم جوکر رای میدادن! به نظرم پاراسایت فارغ از هر جو و هایپی، فیلم فوق العاده قوی بود و طوری نبوده که حق فیلم دیگه ای خورده شده باشه! البته به نظرم توی بخش کارگردانی حق سم مندس بیشتر بود! فیلم سال شدن یه فیلم شرقی تلنگر خوبی برای هالیوود مونلایت ساز شد!

ThunderStorm
02-25-2020, 01:49 PM
سلام دوستان
برای مراسم اسکار یه ترجمه اومده برای مدت 2:45 دقیقه ای
من هرچی گشتم فقط نسخه بالای 3 ساعت رو پیدا کردم که نه زیرنویس سینکه نه صوت و صدای مراسم
اگر کسی نسخه کوتاه تر رو داره برام بفرسته
ممنون