PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : Westworld:بحث و تبادل نظرپیرامون فصل سوم

yaser63
03-16-2020, 12:50 AM
http://picoup.ir/images/12881527043265705487.jpg (http://picoup.ir/)

.:IMDB:. (https://www.imdb.com/title/tt0475784/?ref_=fn_al_tt_1):Wikipedia: (https://en.wikipedia.org/wiki/Westworld_(TV_series)):metacritic: (https://www.metacritic.com/tv/westworld/season-3)

در این تاپیک می‌توانید پیرامون سوم سریال Westworld که پخش تلویزیونی آن از پانزدهم مارس2020 (بامدادوشنبه بیست و ششم اسفند98) از شبکه HBO آغاز می گردد بحث و گفتگو بفرمایید. لطفا اگر می‌خواهید در مورد قسمت خاصی بحث کنید، در ابتدا عنوان قسمت موردنظرتان را بیان کنید تا دیگران متوجه بحث شما بشوند، و از اسپویل شدن مطلب برای دوستانی که هنوز قسمت مورد نظر را ندیده اند، جلوگیری شود. در موارد ضروری استفاده از تگ اسپویلر را نیز مد نظر قرار دهید.

.:inf-topic:. (https://tvworld.info/showthread.php?t=43865)

Alex Vause
03-16-2020, 04:56 PM
قسمت اول که خیلی خوب بود. سریال کلا وارد یک فضای جدید شده و انگار یه سریال دیگه است. بازی ها عالی آرون پاول هم که عالی بود. واقعا چه هزینه ای می کنند برای ساخت یه سریال! داستان خوب بود فقط امیدوارم دوباره بی خودی نخواند سریالی به زیبای westworld بخاطر پروپاگاندای یهودی ها ببرند سمتی که اصلا نیازی نیست! (اشاره به سکانس آخر). پیمان معادی چی میگه اون وسط :دی

MrP
03-16-2020, 07:27 PM
http://picoup.ir/images/63120335500580812822.png

قسمت اول
خب بعد از مدتها فصل سوم Westworld شروع شد و بهتره خودتون رو آماده کنید که بعد از هر قسمت یه قرص سر درد بندازید چون قراره مغزتون با سوال ها و پیچیدگی داستان به چالش کشیده بشه.
شاید بر خلاف انتظارها این قسمت اونقدرها هم پیچیده نبود ولی به نظرم در عین روایت ساده بازم داستان نکات ریز و درشتی زیادی داشت. (از اینجا به بعد اگه این قسمت رو ندیدین نخونید) اسم این اپیزود Parce Domine هستش و مثل همه قسمت ها اسم اپیزود ارتباط مستقیمی با اتفاقات اون اپیزود داره، در واقع این کلمه نام سرودی کاتولیک هست که محتوای آن طلب بخشش مردم از خداوند برای مصون ماندن از خشم الهی هستن، که ارتباط این کلمه به دیالوگ های «دلورس» در آخر اپیزود باز میگرده که هنگام کشتن اون مامور امنیتی میگه: «شما آزاد بودین و خدایی نداشتین و سعی کردید برای خود خدایی بسازید ولی خدایان واقعی تو راهن و خیلی هم عصبانین». مشخصه که «دلورس» در پی انتقام از بشریت هستش و خودش رو در مقام خدا میدونه ولی برای رسیدن به هدفش باید به دستگاهی به نام «ریهوبوم» دست پیدا کنه. دستگاهی که در ظاهر کلید موفقیت برای «دلورس» هست ولی شاید این دستگاه رقیبش باشه.
«ریهوبوم» : خود این دستگاه کلی سوالات تو ذهن بیننده ایجاد میکنه، اون چیزی که مشخصه این دستگاه قویترین هوش مصنوعی ایجاد شده است که تمام رفتار و استراتژیهای بشر رو پیش بینی میکنه، توسط شرکت «اینسایت» ساخته شده که ظاهرا" «دلوس» نیز زیر مجموعه اونه ؛اگه فصل قبل تا حدودی یادتون باشه چند جا اشاره میشه که هدف از ساخت پارک مطالعه میزبان ها نه بلکه میهمان ها هست که به نظیر میاد «ریهوبوم» نتیجه همون مطالعات هست که حالا به مرحله اجرا رسیده. هیچ اشاره ای به خالق دستگاه نمی شود و فقط میدانیم که او مُرده است و کنترل دستگاه دست شخصی به نام «سراک» هست. اینجا چند تا سوال مطرح میشه که خالق دستگاه و «سراک» کیست که باید منتظر اپیزودهای بعدی بود ولی چیزی که این دستگاه رو هیجان انگیز میکنه توانایی اون برای پیش بینی و برنامه ریزی هست که همین مسئله باعث میشه دنیای واقعی خودش یه سیستمی تحت کنترل «ریهوبوم» باشه. به این دیالوگ دوست «لیام» توجه کردین؟ « چقدر عجیب میشه که توی یه شبیه سازی یه شبیه سازی دیگه ساخته باشن؟» . بهتره منظورم رو با این مثال برسونم، شما با برداشتن هر لایه از پیاز به هسته اون نزدیکتر میشید یعنی اینطور باید برداشت کرد «دلورس» با عبور از دنیای Westworld و ورود به دنیای واقعی تازه یک قدم به دنیای واقعی و حقیقی نزدیک شده که از کسی که برادرش فیلمی مثل Inception رو ساخته اینجور سناریویی بعید نیست.
http://picoup.ir/images/24002212001784143956.jpg

«کیلب»: یکی از نکات هیجان انگیز در مورد این فصل حضور «آرون پال» تو فصل سوم بود. شاید بعد از پایان این اپیزود خیلیا این سوال رو بپرسن که «کیلب» انسانه یا ربات؟ به نظرم به احتمال بسیار قوی اون رباته، نحوه بیدار شدن «کیلب» از خواب دقیقا" مشابه بیدار شدن ربات ها تو فصل های قبله و از طرفی چند تا دیالوگ رد و بدل شده این احتمال رو قوی میکنه مثل دیالوگ مادرش که میگه « تو پسر من نیستی» و دیالوگ دوستش که میگه « اگه تو بازی تقلب هم شده باشه باید بازم ادامه داد». از طرفی برخورد «کیلب» و «دلورس» هم به نظر نمیاد اتفاقی باشه و یا کار خود «دلورس» هست یا «ریهوبوم» که اگه «کیلب» انسان باشه دومی محتملتره وگرنه شاید «کیلب» یکی از همون گوی هایی هست که از پارک خارج شده.
نکته آخر اینکه «دلورس» با پنج تا گوی از پارک خارج شد که ظاهرا" اون ماموری که تو آخر اپیزود شبیه سازی شده بود «هکتور» یا «تدی» بود ولی به نظرم احتمال «هکتور» بودنش زیاده و «تدی» کسی نیست جز خود «شارلوت هیل» و «برنارد» هم که مشخصه ولی مابقی هنوز علامت سوالن که تو اپیزودهای بعدی باید منتظر جواب موند. در مورد این اپیزود کلی حرفهای دیگه هم هست که از گفتنش فعلا" صرف نظر میکنم و منتظر قسمت های بعدی میشم مثل «جری» و تشابهاتش با مرد سیاهپوش ، تست های «برنارد» و سهامدار ناشناس «دلوس»، «میو» و حضورش در پارک و تغییر تم پارک به جنگ جهانی دوم و ... .
به نظرم این فصل باید منتظر جنگ ربات ها بود نه چیز دیگری.

opeth1h
03-16-2020, 11:57 PM
اپیزود اول
parce Domine خدایا به ما رحم کن

قسمت اول شاید از جدیدترین فیلم های باکس آفیسی که دیدم پر هزینه تر و مهیج تر بود
از پوستر ها و تیزرهای منتشر شده برای فصل جدید به نظر میاد شاهد سه خط زمانی مختلف باشیم که این قسمت تقریباً شخصیت پردازی سال 2057 رو تکمیل کرد و پایان اپیزود پیش نمایشی از احتمالا دهه 40 داریم که منم امیدوارم سریال سمت و سوی یهود نوازی و نازی ستیزی نگیره
خیلی خوشحال شدم که علاوه بر"ارون پاول" "تامی فلاناگان" هم در نقشی درخور یعنی مارتین کانل میراث دار دستگاه ریهوبوم رو توی این فصل داره
منظور از دی کد کردن مهمان ها همون مهندسی معکوس انسان ها بود که با رهبری دلورس و هدایت شارلوت هیل و برنارد لو قراره موارد زیادی رو ازش ببینیم نمونش بازسازی مارتین کانل که احتمالاً قراره به عنوان نفوذی دلورس توی شرکت اینسایت باشه
شخصیت کیلب هم سورپرایز فصل جدیده که فکر میکردم رابطش با دلورس از اپیزودهای میانی شکل بگیره ولی به حدی ریتم سریال سریعه که پایان همین قسمت اتفاق افتاد
سریال پیچ و خم زیادی داره ولی وقتی درش غرق شید جز لذت بردن چاره ای نیست کلی شخصیت مثل مرد سیاه پوش و میو و استوبز باقی موندن و چند خط زمانی و کلی معما..
9/10

lady snow
03-22-2020, 03:38 AM
اول بگم پایان فصل دوم برای من کاملا ناامید کننده بود و درواقع سقوط بود. پس با همون حس فصل سوم رو شروع کردم
با اینکه برای قضاوت خیلی زود هست اما اپیزود افتتاحیه یه دور نمایی از اون فصل میده. لوکیشن این فصل جالب بود و طراحیش واقعا با کیفیت. اما فعلا کارکترها چنگی به دل نمیزنن. از آرن پاول چیز خاصی ندیدم. امیدوارم شخصیتش انقدر منفعل نباشه. شخصیت دلورس هم خیلی تو ذوق میزنه فعلا. داستان هم جالب نبود تا ببینیم در ادامه چن تا خط زمانی داریم
چقدر غر زدم:Smiley10:

پ.ن: انصافا پوستر شاهکار بود

KING STANNIS
03-22-2020, 04:35 AM
فقط
phoebe tonkin
:Smiley69:

MixMkv
03-23-2020, 06:13 PM
هنوز نمیدونم چه احساسی نسبت به این فصل دارم, شاید هنوز باید بهش زمان بدم, از لحاظ داستانی و نویسندگی میدونم سورپرایزهایی در راه است, اما احساس میکنم از لحاظ کارگردانی به خصوص قسمت دوم ضعف داشت!!
این سکانس من نمیدونم 7-8 تا کاراکتر با اسلحه اتومات نمیتونن یک نفر رو بزنن؟؟ یه نفر به من بگه جریان این چیه؟؟ طرف با نیمچه تبری نمیدونم چی چی, چه طور میتونه اینا رو فراری بده؟ .... حالم بد شد سر این سکانس!! جوری فرار میکردن انگار داشتم تام و جری می دیدم!! انتظار داشتم باورپذیرتر باشه!! I Don't Buy That!!

http://picoup.ir/images/01693181537237939111.jpg
مورد دیگه ای هم هست, شاید واسه من صدق کنه, اینکه گه گاهی یکی دو کاراکتر رو, ناغافلگی نشون بدن که ربات هستن یا انسان هستن, یا کلا همه کاراکترها ربات هستن یا اصلا همه انسان هستن و از این دست موارد ... برای من دیگه جذابیت نداره!!!
نمیخوام ایراد الکی بگیرم, در کل خوب بود و زیبایی های خودش رو داشت, اما بعضی بخش ها پایین تر از سطح سریال است!!
با سطح انتظار خیلی خیلی بالایی به تماشای فصل نشستم شاید اشتباهم همینجا بوده!

Alex Vause
03-23-2020, 06:32 PM
حالا در مورد این قسمت و نکاتش بعدا میگم ولی این سکانس خیلی مسخره بود :دی

MrP
03-23-2020, 07:55 PM
هنوز نمیدونم چه احساسی نسبت به این فصل دارم, شاید هنوز باید بهش زمان بدم, از لحاظ داستانی و نویسندگی میدونم سورپرایزهایی در راه است, اما احساس میکنم از لحاظ کارگردانی به خصوص قسمت دوم ضعف داشت!!
این سکانس من نمیدونم 7-8 تا کاراکتر با اسلحه اتومات نمیتونن یک نفر رو بزنن؟؟ یه نفر به من بگه جریان این چیه؟؟ طرف با نیمچه تبری نمیدونم چی چی, چه طور میتونه اینا رو فراری بده؟ .... حالم بد شد سر این سکانس!! جوری فرار میکردن انگار داشتم تام و جری می دیدم!! انتظار داشتم باورپذیرتر باشه!! I Don't Buy That!!

http://picoup.ir/images/01693181537237939111.jpg
مورد دیگه ای هم هست, شاید واسه من صدق کنه, اینکه گه گاهی یکی دو کاراکتر رو, ناغافلگی نشون بدن که ربات هستن یا انسان هستن, یا کلا همه کاراکترها ربات هستن یا اصلا همه انسان هستن و از این دست موارد ... برای من دیگه جذابیت نداره!!!
نمیخوام ایراد الکی بگیرم, در کل خوب بود و زیبایی های خودش رو داشت, اما بعضی بخش ها پایین تر از سطح سریال است!!
با سطح انتظار خیلی خیلی بالایی به تماشای فصل نشستم شاید اشتباهم همینجا بوده!

در مورد استابز باید گفت تو فصل قبل مشخص شد که رباته، در مورد اون صحنه درگیری هم باید گفت که استابز هنوز اونجا مشغوله کاره و از طرفی بخش مدیریت پارک معلومه به حال خود رها شده و مشخص بود که استابز و همینطور نگهبان‌ها به قصد کشت با همدیگه درگیر نشن.

opeth1h
03-24-2020, 12:00 AM
https://thetylt.com/attachments/1f05cca9162ac0be4e46023b32ca77c0cac45a09/store/fitq/992/350/c73c8ae57a0e05956effde735ca5cefac6aa9e663ad94f99c3 1d66191cfa/dolores-vs-maeve-grid.jpg

اپیزود دوم: خط زمستان
قطعاٌ یکی از پیچیده ترین قسمت های سریال تا به اینجا و مهم ترینش چون خط داستانی فصل سوم و شاید فصل های آینده رو مشخص کرد به نوعی با این اپیزود فاتحه اون چیزی که به اسم دنیای میزبان و مهمان توی وست ورلد شاهدش بودیم خونده شد و سفر برنارد به وست ورلد و بازگشت با دست خالی (الیته استابز سوغات این سفر بود-تمام اتفاقات وست ورلد برنامه ریزی شده توسط فورد بوده و هست و درگیری های استابز و حتی خودکشیش هم همینطور یادمون نره که فورد یه خدای ساختگی توی این سریاله که از خدای واقعی ذهنی بشر هم پیش بینی هاش دقیق تره) در عین حال در مجاور شاهدِ خط داستانی میو بودیم و این ذهنیت رو به وجود میاورد که میو هم در یکی از پارک های وست ورلد مشغول به لوپ و داستان خودشه در حالیکه با یه چرخش سریع داستان و قابلیت هایی که میو توی فصل قبل به دست آورده بود و (احتمالاً این قابلیت ها از برنامه ریزی های پیشین فورد بوده) متوجه دنیای شبیه سازی شده میشه که خارج از محدوده فضا و زمانه و آینده بشر رو رقم میزنه (در واقع همون پروژه ریهوبوم) ضمناً اینطور که دیدیم دهه 40 و نازی ها صرفاً یه لوپ داستانی شبیه سازی شده بود که پرونده اون هم تو سریال بسته شد و قراره بیشتر وقایع این فصل توی لس آنجلس 2057 با دلورس و میو در نقش های کلیدی و برنارد و هیل و حالا بانیان ریهوبوم یعنی سراک (وینسنت کسل) پیگیری بشه
9/10

MixMkv
03-24-2020, 12:04 AM
در مورد استابز باید گفت تو فصل قبل مشخص شد که رباته، در مورد اون صحنه درگیری هم باید گفت که استابز هنوز اونجا مشغوله کاره و از طرفی بخش مدیریت پارک معلومه به حال خود رها شده و مشخص بود که استابز و همینطور نگهبان‌ها به قصد کشت با همدیگه درگیر نشن.

صحیح, اگر بنا به نکشتن استابز باشه, خب کارگردانی باید طوری بود که این موضوع اینقدر سطحی به نمایش درنیاد, شما خودتون واقعا از این سکانس راضی بودید؟
مشابه این موقعیت ها در فیلم و سریال های دیگه هم وجود داره (شخصی یا گروهی قصد جلوگیری از شخص یا گروه دیگه رو دارن, البته بدون وارد کردن آسیب) , میتونست با چندتا دیالوگ ازشون جلوگیری کنه, اگر نیازه روی بخش اکشن تکیه بشه, باید روی اکشنش کار بیشتری میشد .... این چی بود واقعا!!!
در صحبتم عرض کردم "بعضی سکانس ها در حد و اندازه های سطح کلی سریال وستورلد نیست!"

l-lamidreza
03-24-2020, 09:59 PM
من تو این هفته شروع به دیدن وست‌ورلد از ابتدا تا به اینجا کردم. و متاسفانه باید بگم جذابیت سریال هر فصل در مجموع کمتر میشه و چندان رغبت نمی‌کنم با علاقه دنبالش کنم. مهم‌ترین دلیلش هم معما‌گونگی بیش از حد اپیزودهاست. تقریبا همه نظرشون به این بود که انتهای فصل ۲ نسبت به فصل ۱ خیلی پیچیده تموم شد و اونطور که باید معما هارو حل نکرد و...

حالا تو این فصل ما با همون پیش‌ذهنیتی که از فصل قبل داریم و هنوز پس ذهنمون یه سری معمای حل نشده وجود داره از ابتدای این فصل یه لول از پیچیدگی دوباره اضافه شده و این دیگه واقعا فرم فرسایشی به کلیت سریال میده. همچنان که داستان این ابرسیستم هوش مصنوعی ریهوبوم به میون اومده و خودش با اینکه از شبیه سازی ها بوجود اومده، باز هم درون خودش قابلیت شبیه سازی داره (شبیه رویا درون رویای اینسپشن)، و در کل انفصال زیادی نسبت به داستان فصل قبل داره که باعث میشه همچنان نویسنده ها پاسخ معماها رو با معما بدن و این قضیه یکم آزاردهنده شده. خیلی دوست دارم سریال همون انسجام فصل اول رو دنبال کنه ولی تو ذهنم مدام این مسئله هست که پیچیدگی ها همچنان دارن اوج میگیرن و در نهایت مثل اپیزود ‌آخر فصل قبل با قدرت بهشون پاسخ داده نشه...

Alex Vause
03-25-2020, 02:37 AM
من تو این هفته شروع به دیدن وست‌ورلد از ابتدا تا به اینجا کردم. و متاسفانه باید بگم جذابیت سریال هر فصل در مجموع کمتر میشه و چندان رغبت نمی‌کنم با علاقه دنبالش کنم. مهم‌ترین دلیلش هم معما‌گونگی بیش از حد اپیزودهاست. تقریبا همه نظرشون به این بود که انتهای فصل ۲ نسبت به فصل ۱ خیلی پیچیده تموم شد و اونطور که باید معما هارو حل نکرد و...

حالا تو این فصل ما با همون پیش‌ذهنیتی که از فصل قبل داریم و هنوز پس ذهنمون یه سری معمای حل نشده وجود داره از ابتدای این فصل یه لول از پیچیدگی دوباره اضافه شده و این دیگه واقعا فرم فرسایشی به کلیت سریال میده. همچنان که داستان این ابرسیستم هوش مصنوعی ریهوبوم به میون اومده و خودش با اینکه از شبیه سازی ها بوجود اومده، باز هم درون خودش قابلیت شبیه سازی داره (شبیه رویا درون رویای اینسپشن)، و در کل انفصال زیادی نسبت به داستان فصل قبل داره که باعث میشه همچنان نویسنده ها پاسخ معماها رو با معما بدن و این قضیه یکم آزاردهنده شده. خیلی دوست دارم سریال همون انسجام فصل اول رو دنبال کنه ولی تو ذهنم مدام این مسئله هست که پیچیدگی ها همچنان دارن اوج میگیرن و در نهایت مثل اپیزود ‌آخر فصل قبل با قدرت بهشون پاسخ داده نشه...
اتفاقا پیچیدگی هاش خیلی کم شده دیگه. سوالات هم داره جواب داده میشه. الان دقیقا چی رو متوجه نشدی ؟

l-lamidreza
03-25-2020, 02:49 AM
اتفاقا پیچیدگی هاش خیلی کم شده دیگه. سوالات هم داره جواب داده میشه. الان دقیقا چی رو متوجه نشدی ؟

بحث در مورد پیچیدگی نیست لزوما. آره فعلا تا حدی رضایت بخشه و تقریبا منطق روایی فصل ۳ رو درک میکنم. مشکلم با اتفاقات آخر فصل ۲ بود که هنوز منتظرم بهش پاسخ داده بشه و از اونجایی که مسائل جدیدی تو فصل ۳ بوجود آمده دوست ندارم معماهای فصل ۲ و معماهای فعلی فصل ۳ در آخر درست حسابی جمع نشه سرنوشتشون. مثال بزنم قضیه جاودانگی و رسیدن به بهشت و اون «در» اونقدری که تو اپیزودای قبلش بزرگش کرده بوده برام جذابیت روایی نداشت. فکر میکنم این سریال برای ارتباط قوی تر با مخاطب نیاز بیشتری به اپیزودهایی شبیه به اپیزود ۸ از فصل ۲ داره. مسائل انسانی و فلسفی جاشونو دارن به ابعاد سطحی تر مثل انتقام و اکشن میدن. داستان کشته شدن دوست کیلب و پاک کردن مموری دوستش خیلی خوب بود. امیدوارم این تعادل بین بار دراماتیک و معماهای پازل‌طور قوی تر شه.

areff
03-25-2020, 03:30 AM
خدایی سیستم به اون هیولایی چرا با جذر -1 افتاد توی لوپ :Smiley36:

bayani
03-25-2020, 10:21 AM
من که هرچی میبینم هدف و خط داستانی برنارد رو متوجه نمیشم چجوره
اون سکانس درگیری توی بخش خیلی زد توی ذوق. اصل چی بود اون صحنه
Benioff and D.B. Weiss کارگردانای got رو هم توی بخشی که کنار اژدها بودن دیدیم که چندان دل خوشی ازشون ندارم
همش یه حسی بهم میگه اخر این سریال هم به سرنوشت لاست دچار میشه و از بس پیچیده میشه به جوابی نمیرسه

l-lamidreza
03-25-2020, 01:12 PM
من که هرچی میبینم هدف و خط داستانی برنارد رو متوجه نمیشم چجوره
اون سکانس درگیری توی بخش خیلی زد توی ذوق. اصل چی بود اون صحنه
Benioff and D.B. Weiss کارگردانای got رو هم توی بخشی که کنار اژدها بودن دیدیم که چندان دل خوشی ازشون ندارم
همش یه حسی بهم میگه اخر این سریال هم به سرنوشت لاست دچار میشه و از بس پیچیده میشه به جوابی نمیرسه

اون سکانس درگیری منظورت موقعی هست که برنارد تبلت رو به خودش وصل میکنه؟ میخواد ببینه چرا دلورس برش گردونده به داستان و آیا دستکاریش کردن یا نه (خودش رو مدام تست میکنه ببینه احساسش واقعیه یا نه). دلیلش رو خودمم نمیدونم احتمالا اپیزودهای بعدی نشون داده بشه. بحث اصلی خط داستانی برنارد همون تعادل بین دنیای دلورس و دنیای آرنولده. برنارد همون تم اخلاقی آرنولد رو دنبال میکنه و در نتیجه نویسنده‌ها میخوان تا نیروی بازدارنده‌ی اعمال دلورس باشه. این آشوب درونی برنارد که همیشه مشوش‌ و بی‌قراره بخاطر مسئولیتیه که در قبال افسارگسیختگی ربات‌هایی مثل دلورس داره.

Julie
03-25-2020, 05:04 PM
قسمت دوم از قسمت اول بهتر بود، من که سوالی از فصل قبل برام باقی نمونده و این قسمت هم فضای این فصل رو کاملا مشخص کرد و از گنگی قسمت اول خارج شدیم. شروع قسمت عالی بود و به نظر می‌رسید میو و هکتور هوشیار هستن ولی اینطوری نبود و این داستان هم یه لوپ بود و میو این موضوعو تشخیص داد و از این لوپ پیازی خارج شد. به نظرم سریال کمی افت داشته و اون هم به خاطر نبودن دو شخصیت خیلی مهم از فصول قبل یعنی آرنولد و فورد هست. من هم با دوستان موافقم که بعضی سکانس‌ها در حد و اندازه سریال نبود اما در کل کیفیت سریال حفظ شده.

opeth1h
03-31-2020, 12:41 AM
https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRPHPlcW1CLnHp_57VjhrqlVK1tqHXh9-VHSEQkz-ee3rt1tBd8&s
قسمت سوم - غیبت زمینه ای
همونطور که فکر میکردم سریال به طور کلی داره از پارک و دلوس فاصله میگیره و زمینه سازی کامل برای انقلاب دلوروس و یارکشی اون و تقابلش با پروژه سیستم رایبوهوم و سراک زمین فعال این فصله و در ادامه با چاشنی مرد سیاه پوش و برنارد جذاب تر میشه
اولین قسمت وست ورلد احساسی رو دیدیم از رابطه احساسی بدل شارلوت هیل با فرزندش و احساسات کیلب نسبت به گذشته و آینده خودش و از همه مهمتر دلوروس همراه بود
دیالوگ های دلوروس و کیلب توی اسکله بی نظیر بود
8/10

Alex Vause
03-31-2020, 02:23 AM
http://picoup.ir/images/64115333919967134886.jpg (http://picoup.ir/)

واقعا از این زوج بهتر داریم ؟ :Smiley19::Smiley41: (بعد جیمی و کیم :دی)

MrP
03-31-2020, 02:04 PM
http://picoup.ir/images/70143363781573729190.jpg

نظریات مختلف و جنجالی ای هست تو فیزیک هست که هنوزم موضوع مورد بحث بین دانشمندانه، "«میچیو کاکو» فیزیک دان معروف تو یکی از نظریاتش میگه: 《ما در دل یک ماتریکس زندگی می‌کنیم که توسط قوانینی ساخته هوشی بزرگ مدیریت میشود، چیزی به عنوان شانس وجود ندارد و واضح است ما در طرحی زندگی میکنیم که قواعد آن توسط هوشی متعالی یا کیهانی شکل گرفته است》. سریال قویا" داره رو این نظریه فیزیک مانور میده، هر چند تو فصول قبلی این موضوع اونقدر مورد بحث نبود ولی با ورود ربات‌ها به دنیای انسان‌ها و دستگاه «ریهوبوم» که نقش خدا رو برای انسانها داره خط و سوی داستان بیشتر وارد بحث‌های فیزیکی رفته. پایه و اساس فصل سوم در واقع الگوبرداری از نظریه «میچیو کاکو» هستش و بعد از دو فصل که به رابطه خالق و مخلوق و فلسلفه وجودی انسان پرداختن تو فصل سوم «نظم» هسته اصلی داستان رو شکل میده.کلا" خانواده «نولان» علاقه شدیدی به ساخت فیلم و موضوعاتی بر پایه نظریات فیزیکی دارن که همین موضوع باعث میشه بینندگان رو با چالش جدیدی رو به رو کنن .
اپیزود سوم تا اینجا بهترین اپیزود این فصل بود که بیشتر مدیون داستان احساسی و بازی زیبای Tessa Thompson بود. سریال با اینکه روندش مثل دو فصل قبلیه و معماهای زیادی رو مطرح میکنه ولی شخصیت پردازی خیی بهتر از دو فصل قبلی شده همین باعث میشه بیشتر از علامت سوال ها ، همزادپنداری با کاراکترها شما رو درگیر خودش میکنه که سینماتوگرافی و موسیقی زیبای سریال در این بی تاثیر نیست. بدون شک قویترین کاراکتر دو فصل قبلی مرد سیاهپوش بود ولی تو این سه قسمت دیدیم که نویسنده ها می تونن شخصیت هایی به قدرتمندی مرد سیاهپوش خلق کنن.

Milad216
04-02-2020, 09:08 PM
من فضای سال ۲۰۵۷ سریال خیلی حال میکنم،به نظرم به موقع از فضای پارک خارج شدند ،چون دیگه ادامه اون معنا نداشت...
سریال مانند دو فصل گذشته در خلال روند داستانی،سوالات و مباحث سنگین درمورد بحث وجودی انسان،اختیار یا بی اختیار رو مطرح میکنه و این رویه احتمالا تا آخر فصل ادامه خواهد داشت...
حضور آرون پاول و ویسنت کسل به جذابیت های سریال افزوده و از قسمت آینده باز هم شاهد حضور اد هریس خواهیم بود

l-lamidreza
04-06-2020, 03:12 PM
قسمت ۴

واقعا برای من این وقفه‌ی یک هفته‌ای حفظ کردن ارتباط با سریالو سخت کرده؛ مخصوصا همچنین سریال پیچیده‌ای رو.

خیلی وقتا پیش میاد برام که وسطای سریال آف-ترک بشم و یهو نفهمم کجای سریالم الان. ولی خب ته هر سکانس یه گره باز میشه و اونوقته که یه نفس راحت میکشم‌ :))

فکر کنم مهم‌ترین اتفاق این قسمت بعد از اینکه فهمیدیم همه‌ی اون چند مموری ای که دلورس با خودش اورده کپی هایی از خودش بودن که نقشه‌اش پرفکت باشه، دیالوگ نهایی ویلیام و دلورس بود:‌ تا جایی که من فهمیدم دلورس میخواد ماهیت وجودی انسان رو زیر سوال ببره و این شک رو برای ویلیام ایجاد کنه که آیا واقعا خودشه؟! و اینجاست که دلورس میگه به آخر الزمان خوش اومدی!‌ یعنی بزرگترین جهنمی که یه ربات برای انسان پیش‌بینی میکنه زیرسوال رفتن ماهیت وجودی انسان از دید خودشه.

opeth1h
04-07-2020, 12:25 AM
https://lh3.googleusercontent.com/proxy/vHRmlG8u5VTRsW-HUpaIA67QO79nl2CpQrxR2YueA3mx5h2vV_E6Sc8HgqSYPzdcR 6kFLq-yJdT3q4fxWBfLBHYAoR5gUK5lKR5kBrgU8v-M4uvnmKAoVlnn1446T2qaLBfQURF6ymeGmj_8zMm4RH43gbmJw evClcYgLrZxCy5dtQSXLPKE

قسمت چهارم - مادرِ تبعید

قسمت سوم و دیالوگ های ابتدایی بین دلورس و شارلوت هیل درِ باز شده ای بود که کلیدش توی اپیزود بعدی یعنی همین قسمت بود به شدت توصیه میکنم بعد از دیدن این قسمت سری به قسمت قبلی بزنید همینطور پیوستگی شدیدی بین اتفاقات این اپیزود و فصل دوم وجود داشت
همونطور که حدس زده بودم محور اصلی این فصل تقابل سراک یعنی سازنده دنیای موازی انسان ها در محیطی خارج از فضا و زمان و کسی که به صورت غیر قانونی دستی بر سهام شرکت دلوس هم داره و دلورس یعنی صاحب کلید بهشت مجازی ایجاد شده در فصل دوم که تدی - دختر میو و آکیچیتا اونجا حضور دارن هست
قسمت کلیدی این اپیزود مشخص شدن هویت گوی های خارج شده از پارک (قسمت آخر فصل دو - جایی که دلورس در بدن شارلوت هیل ۵ هسته مغزی روباتیک از پارک خارج میکنه) به جز برنارد و میو که هویت جداگانه ای دارن بقیه روبات های موجود کپی شده از دلورس هستن که خود دلورس هم برنامه ریزی شده فورد هست
موردی که یکم تو ذوق میزنه اضافه شدن ناگهانی شخصیت سراک به سریاله در حالیکه با توجه به شخصیت پردازی تعریف شده ازش و تاثیرگذاریش روی دلوس قاعدتاْ‌ باید توی فصل های قبلی ازش چیزی میدیدم
پیچیده ترین مورد مرد سیاه پوش بود که با توجه به کشته شدنش در فصل قبلی و اتفاقات این قسمت درک اینکه آیا مرد سیاه پوش واقعیه یا صرفاْ ساخته دیگه ای از دلورس در قالب مدیرعاملی دیوانه برای بدست آوردن رای اکثریت توی مجمع عمومی دلوس هست
9/10

amin_orang
04-07-2020, 09:04 AM
خلاصه ی قسمت 4

ctrl+c
ctrl+v
ctrl+v
ctrl+v
ctrl+v
ctrl+v

MrP
04-07-2020, 11:21 AM
https://lh3.googleusercontent.com/proxy/vHRmlG8u5VTRsW-HUpaIA67QO79nl2CpQrxR2YueA3mx5h2vV_E6Sc8HgqSYPzdcR 6kFLq-yJdT3q4fxWBfLBHYAoR5gUK5lKR5kBrgU8v-M4uvnmKAoVlnn1446T2qaLBfQURF6ymeGmj_8zMm4RH43gbmJw evClcYgLrZxCy5dtQSXLPKE

قسمت چهارم - مادرِ تبعید

قسمت سوم و دیالوگ های ابتدایی بین دلورس و شارلوت هیل درِ باز شده ای بود که کلیدش توی اپیزود بعدی یعنی همین قسمت بود به شدت توصیه میکنم بعد از دیدن این قسمت سری به قسمت قبلی بزنید همینطور پیوستگی شدیدی بین اتفاقات این اپیزود و فصل دوم وجود داشت
همونطور که حدس زده بودم محور اصلی این فصل تقابل سراک یعنی سازنده دنیای موازی انسان ها در محیطی خارج از فضا و زمان و کسی که به صورت غیر قانونی دستی بر سهام شرکت دلوس هم داره و دلورس یعنی صاحب کلید بهشت مجازی ایجاد شده در فصل دوم که تدی - دختر میو و آکیچیتا اونجا حضور دارن هست
قسمت کلیدی این اپیزود مشخص شدن هویت گوی های خارج شده از پارک (قسمت آخر فصل دو - جایی که دلورس در بدن شارلوت هیل ۵ هسته مغزی روباتیک از پارک خارج میکنه) به جز برنارد و میو که هویت جداگانه ای دارن بقیه روبات های موجود کپی شده از دلورس هستن که خود دلورس هم برنامه ریزی شده فورد هست
موردی که یکم تو ذوق میزنه اضافه شدن ناگهانی شخصیت سراک به سریاله در حالیکه با توجه به شخصیت پردازی تعریف شده ازش و تاثیرگذاریش روی دلوس قاعدتاْ‌ باید توی فصل های قبلی ازش چیزی میدیدم
پیچیده ترین مورد مرد سیاه پوش بود که با توجه به کشته شدنش در فصل قبلی و اتفاقات این قسمت درک اینکه آیا مرد سیاه پوش واقعیه یا صرفاْ ساخته دیگه ای از دلورس در قالب مدیرعاملی دیوانه برای بدست آوردن رای اکثریت توی مجمع عمومی دلوس هست
9/10

میو جزو اون پنج تا گوی که دلورس از پارک آورده بیرون نیست، تو اپیزود ۲ هم نشون داد که گوی دست سراک هست، یکی برنارد هست، سه تا هم که تو این اپیزود مشخص شد، هنوز تکلیف یه دونه گوی مشخص نیست. در مورد برنارد تو اپیزود دوم که دستگاه رو به خودش وصل کرد و یه سری فلش یک ها هم نشون داد چند تا از اونا فقط خود دلورس بود که برنارد اونجا نبود پس بعید نیست تهش برنارد هم دلورس دربیاد :)
در مورد سراک هم با اون فلش بکی که نشون داد احتمالش هست که سراک برادر فورد باشه که تو فصل های قبلی هم بهش اشاره شده بود

opeth1h
04-07-2020, 11:58 AM
میو جزو اون پنج تا گوی که دلورس از پارک آورده بیرون نیست، تو اپیزود ۲ هم نشون داد که گوی دست سراک هست، یکی برنارد هست، سه تا هم که تو این اپیزود مشخص شد، هنوز تکلیف یه دونه گوی مشخص نیست. در مورد برنارد تو اپیزود دوم که دستگاه رو به خودش وصل کرد و یه سری فلش یک ها هم نشون داد چند تا از اونا فقط خود دلورس بود که برنارد اونجا نبود پس بعید نیست تهش برنارد هم دلورس دربیاد :)
در مورد سراک هم با اون فلش بکی که نشون داد احتمالش هست که سراک برادر فورد باشه که تو فصل های قبلی هم بهش اشاره شده بود

درسته - تشخیص اینکه گوی ها دقیقاً شامل چه افرادی میشه فعلاً یکم دشواره چون توی همین اپیزود سه شخصیت دلورس یعنی 1-موساشی رییس یاکوزا و 2-کانل مدیر برنامه های لیام و نهایتاً 3-شارلوت هیل دقیقاً مشخص شد و 4- برنارد و یک شخصیت هم که خود دلورس هست حالا قطعاً در ادامه قضیه روشن تر میشه چون دلورس 5 گوی بیرون آورد و یکی هم توی کالبد هیل بوده یعنی 6 تا:Smiley39:
در مورد میو و نحوه خروجش باید فصل دوم رو مرور کنم شما اگه تئوری دارید بفرمایید که چطور گوی میو دست سراک بوده؟!

MrP
04-07-2020, 12:08 PM
تو اپیزود آخر فصل دوم میو کشته شد، با اون وضعیت قاراشمیش پارک درآوردن یه گوی برای سراک فکر نکنم کار سختی باشه.

opeth1h
04-07-2020, 12:41 PM
تو اپیزود آخر فصل دوم میو کشته شد، با اون وضعیت قاراشمیش پارک درآوردن یه گوی برای سراک فکر نکنم کار سختی باشه.

بحث همینجاست که اونموقع سراکی وجود نداشته
برای همین من میو رو اون گوی گمشده در نظر گرفتم البته زیاد هم مهم نیست چون با کمی صبر همه چی مشخص میشه فعلا لذت بردن از این سریال زیبا نسبت به طرح معما اولویت داره
یه نکته دیگه اسم اپیزود بود که از نظر من یه طعنه دیگه به گیم او ترونز بود Mother of Dragons vs. Mother of Exiles

MixMkv
04-08-2020, 05:21 PM
http://picoup.ir/images/00739793261370820304.jpg

دیدنی بود!

استابز : It's nothing personal
دلوریس : likewise

Julie
04-09-2020, 12:33 PM
قسمت سوم

یکی از بهتری قسمت‌های سریال با دیالوگ‌های فوق‌العاد کیلب و دلورس رقم خورد. چه زوج فوق‌العاده‌ای و چه شخصیت پردازی عالی‌ای که تو چند قسمت انقدر سریع با کیلیب تونستیم ارتباط برقرار کنیم و قبول کنیم قراره یار جان دلورس باشه. در وصف این قسمت چی بگم که هر چی بگم کم گفتم. چه موسیقی متنی، خیلی ترس داشتم که تو این فصل همه چی رو داغون کنن و از وست ورد فقط یه خاطره خوب دو فصلی بمونه. ولی این قسمت بهم ثابت کرد که قرار فصل فوق العاده ای رو در پیش رو داشته باشیم.

http://picoup.ir/images/03089892243292465119.jpg

دلورس تو این قسمت نشون داد که اهداف سراک چقدر از خودش واسه بشریت خطرناک‌ترن، استفاده از آدم‌ها به عنوان ورودی الگوریتم ریهوبم و بهینه کردن زندگیشون در راستای اهداف خودش و ایجاد نظم از دیدگاه ماشین در دنیا. دیالوگ‌هایی که روی اسکله گفته شد ارزش چند بار مرور شدن دارن. در ادامه هم فهمیدیم که دلورس خیلی به موقع شارلوت رو آماده برخورد با سراک کرد.

http://picoup.ir/images/06124397204576100636.jpg

قسمت چهارم

http://picoup.ir/images/51531382986681989484.jpg

سریال با بازگشت ویلیام قشنگ‌تر هم میشه. کاراکتر مورد علاقم از فصول قبل که تحت کنترل دلورس در اومده. یکی از مسائل مهمی که این قسمت مطرح شد این بود که سراک با این همه اطلاعاتی که داره و در حال کنترل زندگی خیلی‌هاست باز هم نتونسته به اندازه پارک در شناخت آدما قوی باشه. کاراکتر میو به شدت افت کرده، کاش از این حالت بیچارگی و به‌دنبال دخترش بودن در بیاد و بیگ پیکچر رو ببینه چون میدونیم میو به این راحتیا نمیمیره و احتمالا سراک ازش کپی داره و دلورس که به شکل موشاشی باهاش جنگید و کشتش فقط برای مدتی ازش خلاص میشه. یکی از دوستان به اسم اپیزود اشاره کرد ولی شباهت‌ها بیشتر از این حرفاس، اینکه دلورس یه بلوندیه که با چند تا گوی فرار می‌کنه و اونارو وارد دنیا می‌کنه خیلی شبیه به داستان مادر اژدهاس، اگر دقت کنید دلورس و مادر اژدها هر دو خیلی ساده بودن ولی طی یه فرآیندی به یه هیولا تبدیل شدن. اون دیالوگ کانلز که به برنارد میگه دوست قدیمیتو نشناختی هم نشون داد دلورس یه کپی از خودش رو داخل کانلز گذاشته. سکانس پایانی هم فوق العاده بود و به نظرم فعلا بزرگترین معمای سریال همینه، ویلیام رباته یا آدم؟ خود ویلیام این سوالو از دلورس میپرسه که من خودمم؟ و در جواب دلورس بهش میگه به پایان بازی خوش اومدی.

l-lamidreza
04-13-2020, 03:55 PM
قسمت ۵:

این کیلب چیه واقعا؟‌ تو این اپیزود بزرگترین سوال همین بود. اونجا که دمپسی میگه کار تو بود و آخر اپیزود که کیلب میگه شاید من هر کسی نباشم! چیزی که به ذهنم میاد شبیه موقعیتیه که پدر دلورس تو فصلای قبل داشت و کیلب اینجا میتونه یه ارتباط بزرگی با ریهوبوم داشته باشه که با ارزشم هست.

راستی فقط این اپیزود پشت صحنه چند دقیقه‌ای داشت یا اپیزودای قبل هم داشت و من از دست دادمشون؟‌

alimori
04-13-2020, 05:20 PM
قسمت 5

نولان مطمئنا یه غافلگیری بزرگ تو آستینش داره. نمیشه همه چی این قدر اوکی و بدون پیچیدگی باشه. شخصیت کیلب بزرگترین علامت سواله سریاله. اگه دقت کنید لیام وقتی عینک رو زد گذشته و آینده کیلب رو ببینه جا خورد داشت فرار میکرد و ژانر رو زد تو گردنش ( عجب چیز باحالی بود این ژانر . ژانر عاشقانه که وسط تیراندازی به دلورس نیگا میکرد خدا بود ) موقع مرگ هم به کیلب میگفت تو این کارو کردی. هر چی هست به نظرم کیلب اصلی مرده و خودکشی کرده. این نسخه کلون کیلب اصلیه. نقطه قوت این قسمت هم موسیقی رامین جوادی بود .

MixMkv
04-13-2020, 11:53 PM
دیدنی بود!
ایده "ژانر" فوق العاده بود, نحوه ارائه آن فوق العاده تر!
یک سفر پرتنش, ماجرایی, موزیکال, اکشن, کلاسیک, وسترن, فضایی .... با فضاسازی عالی.

همیشه برام سوال بوده چه طور یک چنین ایده های نابی به ذهن کارگردان هایی مثل برادران نولان میرسه؟!

opeth1h
04-14-2020, 10:13 AM
https://secureservercdn.net/104.238.71.140/j16.68e.myftpupload.com/wp-content/uploads/2020/04/WESTWORLD_GENRE_CALEB_.jpg

قسمت پنجم: ژانر
بیوگرافی سراک برای خود من به شخصه خیلی مهم بود و خوشحالم که توی این قسمت تمام و کمال به شکل گیری ریهوهاوم و از بین رفتن دمپسی پرداخته شد هرچند باورپذیری تغییر دنیا و ساخت سیستمی که سرنوشت انسان ها رو رقم میزنه توسط دو برادر یک مقدار باورناپذیر هست,
بقیه چیزی که دیدیم بر خلاف پیچ و تاب همیشگی صرفاً صحنه های اکشن توی خیاباون های خلوت لس آنجلس 2052 با موزیک متن عالی و بازی فوق العاده ارون پاول
بزرگترین چالش فلسفی این قسمت این بود که اگه از آینده با خبر باشیم هویت انسانیمون رو از دست میدیم یا نه؟
رویارویی سراک (نماد بشریت البته صرفاً در جهت راضی نگه داشتنشون) و دلوروس (نماد تغییر دنیای انسان ها حتی به قیمت نابودیشون) کاملا عیان شده و به سریال بار فلسفی روی بار علمی اضافه کرده
9/10

Alex Vause
04-14-2020, 10:58 AM
http://picoup.ir/images/30520729077779147177.jpg (http://picoup.ir/)

قطعا یکی از متفاوت ترین اپیزودهایی بود که تا به حال دیده بودم بین تمام سریال ها! موسیقی، جلوه های بصری و ایده "ژانر" بی نظیر بود! واقعا فوق العاده بود. این فصل Westwolrd فقط یه پایان خوب داشته باشه برام تبدیل میشه به یکی از بهترین ها. دلورس و کیلب واقعا زوج فوق العاده ای هستند.

phoenix90
04-14-2020, 12:14 PM
منتقد ign هر دو هزار سال یک بار به سریالهای hbo نمره کامل ده رو میده.این اپیزود وست ورلد سنت شکنی کرد و نمره کامل رو گرفت بعد از قرنها.

smh2011
04-15-2020, 11:23 PM
این حجم از ایده خوب واقعن کمتر توی یک سریال دیده میشه... معمولن سریال های خوب یا ایده های ساده ای هستن که به دقت مورد پرداخت قرار میگرین( بریکنگ بد- دکستر- آمریکایی ها) که اگه بخای داستان رو توی یک دو خط برای کسی تعریف کنی شاید به یچ عنوان ترغیب نیشه. یا ایده ای تکراری هستن که بازم با پرداخت ریزبین و عمیق خوب از آب درمیاد ( سوپرانوز).. یا تک توک ایده های خاص با موضوع های خاص که عمومن از روی کتاب ها و رمان ها گرفته میشن.
وست ورلد تا حدودی جزو دسته سوم هست.... خالق اصلی داستان وست ورلد توی دهه 70 ( اگه اشتباه نکنم) راجبش گفته شده که اونقدر شیفته ایدش میشه و اونقدر چیزی که خلق کرده بوده بزرگ و عمیق بوده که حتی خودش هم نتونسته کامل اونو درک کنه.
نولان و لیزا جوی به درک کاملی و خوبی به رسیدن. تقریبن همه چیز در حالت مناسب و خوبی قرار داره... پروداکشن سریال فصل به فصل بهتر شده. بازیگری ها پخته تر. سناریو روی کاغذ خوب به نظر میرسه بازیگر های معروف و کاربلد.... ولی ( یه ولی بزرگ با کلی آه و افسوس) نحوه راویتی که دستکم توی فصل دوم پیش گرفته شد اونقدر نامناسب بود که هنوز که هنوزه ترکش هاشو داریم توی فصل سوم میبینیم. بعضی جاها یکم منطق داستانی لنگ میزنه... سریال از پتانسیل بالاش برای تعلیق آفرینی و خلق سکانس های اکشن استفاده نمیکنه.
یه اصل مهم وجود داره که قهرمان داستان باید رغیب خوبی داشته باشه تا جدی گرفته بشه و قدرتش به چشم بیاد ( بهترین بتمن ها رو ما وقتی میبینیم که مقابلش جوکر هست- والتر وایت تا وقتی گاس مقابلش نباشه و اونو نابود نکنه به هایزنبرگ تبدیل نمیشه) اینجا هم دلور تا یه رغیب خوب نداشته باشه مخاطب نمیتونه اونو جدی بگیره و خطرش رو با تموم وجود حس کنه. ولی از فصل دوم به بعد تنها ابزار نویسنده برای خفن و قوی بودن دلورس همین نگاه های مصمم و حرکات و صورت بدون احساسش هست.
مخلص کلام اینکه با یکم چکش کاری سریال میتونست به یه اثر فوق العاده تبدیل بشه ولی خودش دست و پای خودشو بسته و برای خلق تک لحظات و غافلگیری ها از تمام مواد و مصالح داستانیش استفاده نمیکنه یا بد استفاده میکنه. اما همین بصریت و دیدگاه و افق داستانی بدون درنظر گرفتن مسیرهایی که سریال طی میکنه و با سخت گیری کمتر قابل ستایش هست.

Alex Vause
04-17-2020, 02:22 AM
http://picoup.ir/images/85889097230706971020.jpg (http://picoup.ir/)

بعد از چندین بار تماشای سکانس هایی که کیلب تحت اثر ماده مخدر "ژانر" بود و لدت بردش ازش 2 تا سوال ذهنم رو مشغول کرده. یکی اونجایی که سراک تو قسمت های قبل به شارلوت گفت تو فکر میکنی تو تنها جاسوس منی تو دلوس ؟! یعنی نفر مهم دیگه ای هم هست اگه فرض کنیم میو نبوده منظورش ؟ و سوال بعدی با توجه به اینکه لیام دمپسی به کیلب گفت تو اصلا میدونی کی هستی و چیکار کردی و اون فلش بک های کیلب، حالا واقعا کیلب کی هست ؟ آیا یکی از افرادی هست که سراک مثل برادرش تحت درمانش قرار داده ؟! فقط امیدوارم دلورس از هر کی رو دست میخوره کیلب نباشه ...

MrP
04-17-2020, 09:17 AM
http://picoup.ir/images/85889097230706971020.jpg (http://picoup.ir/)

بعد از چندین بار تماشای سکانس هایی که کیلب تحت اثر ماده مخدر "ژانر" بود و لدت بردش ازش 2 تا سوال ذهنم رو مشغول کرده. یکی اونجایی که سراک تو قسمت های قبل به شارلوت گفت تو فکر میکنی تو تنها جاسوس منی تو دلوس ؟! یعنی نفر مهم دیگه ای هم هست اگه فرض کنیم میو نبوده منظورش ؟ و سوال بعدی با توجه به اینکه لیام دمپسی به کیلب گفت تو اصلا میدونی کی هستی و چیکار کردی و اون فلش بک های کیلب، حالا واقعا کیلب کی هست ؟ آیا یکی از افرادی هست که سراک مثل برادرش تحت درمانش قرار داده ؟! فقط امیدوارم دلورس از هر کی رو دست میخوره کیلب نباشه ...

تو قسمت ۵ "سراک" گفت که هنوز یه سری افراد مثل باگ تو سیستم هستن که توسط "ریهوبوم" قابل پیش بینی نیستن ، به همین خاطر این افراد رو به جایی مثل جنگ میفرستن که قبل از اینکه سیستم رو مختل کنن کشته بشن، دلیل اصلی اینکه "سراک" دنبال اطلاعات میهمان‌های پارک هستش همینه، افرادی که تو دنیای بدون محدودیت ذات واقعی خودشون رو نشون میدن که با کمک این اطلاعات " ریهوبوم" می‌تونه پیش بینی دقیق‌تری از این افراد به اصلاح باگ انجام بده.
" کیلب" به همراه دوستش تو جنگ بوده که میتونه زنده بمونه پس میشه گفت که "کیلب" یکی از باگ‌های سیستم هست که بر خلاف انتظار تونسته زنده بمونه یا تو آزمایش "ریهوبوم" قبول بشه که اونو به موردی تحت کنترل "ریهوبوم" و "سراک" تبدیل میکنه. در مورد جاسوس بودن " کیلب" من از قسمت اول نظرم اینه که "ریهوبوم " کیلب رو در مقابل "دلورس" قرار داره پس احتمال جاسوس بودنش هست، از طرفی حتما" سراک برگ برنده‌ای در مقابل "دلورس" داره که هنوز رو نکرده. این اتفاقات قسمت ۵ هم پیش بینی میشد تو پایان این فصل ببینیم ولی ظاهرا" هنوز کلیف هنگرهای بزرگ در راهن. این را هم فراموش نکنید همیشه "برنارد" در مقابل "دلورس" بوده ، کسی برای "دلورس" هم نقش خالق رو داره هم مخلوق، شاید به همین خاطر هست که زنده نگه داشتن "برنارد" برای "دلورس" مهمه. اما موردی که شاید خیلیا بهش توجه نکردن "ویلیام" هستش، با اینکه تا اینجا نقش کوتاهی داشته ولی به طور حتم تو قسمت‌های بعدی نقش کلیدی داره، اینکه"ویلیام" کی هست خب پیش بینی من اینه اون انسان هست و خیلی زود راه فرارش رو از آسایشگاه بیماران روانی پیدا میکنه، چیزی که "ویلیام" همیشه دنبالش بوده بوده بازی‌ای بوده که کسی قوانینش رو ننوشته باشه که "دلورس" با هرج و مرجی که راه انداخته اینو تقدیمش خواهد کرد.

Julie
04-20-2020, 11:55 AM
http://picoup.ir/images/52358425280915572788.jpg

کمی اطلاعات علمی

نکته جالبی که در مورد مغز وجود داره اینه که اگه بتونیم برای مثال کرتکسی که به گوش‌ها وصله رو به چشم‌ها وصل کنیم، جدای از اینکه وظیفه اون کرتکس شناخت پالس‌های مرتبط با گوش بوده، شروع به یادگیری می‌کنه و کم کم می‌تونه به عنوان کرتکس چشم عمل کنه. یعنی در عمل مغز با یک الگوی یادگیری کار می‌کنه و در حال حاضر هم شبکه‌های عصبی بر پایه همین موضوع ساخته میشن و تا حدود زیادی هم رفتارهای مغز انسان رو شبیه سازی می‌کنن و دنیا رو به سمت هوشمند شدن پیش می‌برن. مطلبی بود که گفتم شاید دوستان علاقه‌مند به سریال براشون جذاب باشه. حالا چرا دنیای الآن شبیه وست ورد نشده چون پتانسیل محاسباتیش وجود نداره و هنوز داده‌ها اونقدر در همه زمینه‌ها کامل نیستن و ... .
چیزی که برای بنده به عنوان کسی که تخصصش یادگیری ماشینه اینه که وست ورد یه جورایی استیت آف آرت دنیایی هست که توش هستیم و تصویری که از آینده نشون میده به شدت بر پایه مسائل علمیه. مثل همین مثالی که زدم که مشابه این بحث در کتابخونه وست ورد وجود داشت که اونجا میفهمیم مغز همه آدما از یه الگوریتم پیروی میکنه ولی ورودی ها مختلفی که بهش داده میشه باعث تفاوتامون میشه.

قسمت ششم

http://picoup.ir/images/47090705047098275626.jpg

این قسمتو اونقدرا دوست نداشتم. داستان میو به شدت تو خالی و احمقانست و جذابیتشو از دست داده، این درگیری دلورس و سراک شاید اولاش برام جذاب بود ولی هر چقدر که پیش میره بقیه کاراکترا رو به شدت تحت تاثیر قرار میده. راستش دلم برای اون وست وردی که همه شخصیتاش به یک اندازه جالب بودن و درگیر یه ماجرای خفن بودن تنگ شده. ویلیام هم بعد این چند اپیزود هنوز به جایی نرسیده، یه جورایی شاید این قسمت کلیف هنگری برای دو قسمت پایانی باشه وگرنه ایجاد این فضای تنس شدید دلیل دیگه‌ای نداره. امیدوارم دو قسمت پایانی جبران کنه.

Alex Vause
04-20-2020, 04:33 PM
اصلا میو این وسط اضافیه به کل، اون شبیه سازی واقعا چیز اضافی و بی خودیه تو داستان. این فصل رو دوست داشتم اما میو داره خرابش میکنه

opeth1h
04-21-2020, 10:59 AM
https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTXnClgfJepeKlW0hDCFBhcaueMMlrIq F3sBuKSCXopqi-H0SVu&s
قسمت ششم- عدم چسبیدگی (کوانتومی)
اپیزود عجیب و ملایمی بود , بخش فلسفیش خیلی عمیق بود جلسه تراپی ویلیام و بحث های فلسفی در مورد فلسفه و هدف وجود انسان و قراگیری نسل و تمام شخصیت های زندگی ویلیام دور هم در راستای همین بحث فلسفه وجودی بود که آیا ویلیام در تعیین سرنوشت خودش دخیل بوده یا چیزی به اسم سرنوشت وجود داره؟ یا همه چی متکی به شانس و آنارشیه
با پیدا شدن سرو کله برنارد مشخص هست این هم برنامه از پیش تعیین شده دلورس (فورد) برای ویلیام هست
بازگشت میو در چرخه دنیای موازی و ملاقات با دلورس که برنامه ریزی شده سراک بود با شورش دلورس (در بدن شارلوت هیل) کراس اور جالبی خورد و با از بین رفتن اکثر ربات های سیاهی لشگر توسط سراک و کپی اطلاعات پارک توسط دلورس (در بدن شارلوت هیل) دو قطبی دلورس-سراک توی سریال تکمیل شد و مابقی اتفاقات اکشن و فلسفی که در اپیزود ها رخ میده مکمل این ماجرا هستند.
9/10

opeth1h
04-28-2020, 12:40 AM
https://cdn1.thr.com/sites/default/files/imagecache/768x433/2020/04/westworld_-_publicity_still_-_h_2020_.jpg
قسمت هفتم
گروگان رها شده (اصطلاح شطرنج زمانی که سرباز پیاده به پایان صفحه میرسه و در این قسمت منظور کیلب هست) Passed Pawn
بلاخره شخصیت کیلب رمز گشایی شد ولی با سریالی طرف هستیم که به ازای حل هر معما چند معما جدید پیش روت میزاره
جوانب آشکار شدن گذشته کیلب آشنایی با ابر ماشین دیگه ای به اسم سالامون بود که در صحرایی توی کشور مکزیک تحت مدیریت سراک برای اصلاح ژنتیکی انسان های یاغی و نجات نوع بشر فراهم شده
این در حالیه که جوانب کارکرد ریبوهاوم هنوز کاملاً جا نیوفتاده و یک لشکر تمام عیار انسان محور با مدیریت سراک توسط سریال رو شده و از طرف دیگه فقط دلورس نماینده روبات ها هست و تصمیم اینکه نجات بشریت با کی هست دست خود بیننده میوفته برای مثال توی صحنه رویارویی میو و دلورس به شخصه نمیدونستم کدوم شخصیت منفی این سکانس هست و یه جورایی زیبایی داستان هم محسوب میشه
سخن گو بودن این دستگاه و اسم کنایه آمیزش یعنی سلیمان که با حیوانات حرف میزد کنایه ای به حیوان بودن نوع بیگانه بشر (تشخیصی دستگاه) که باید به دست خودش (برای مثال کیلب) از بین بره تا برای باز سازی در اختیار سالامون قرار بگیره
کیلب (آرون پاول) نقش بزرگی تو سریال پیدا کرده و فصل یا فصل های آینده سریال رو رقم میزنه و هر قسمت نقش وست ورلد کمتر میشه و سریال داره محتوای فلسفی اومانیستی محض پیدا میکنه
9/10

Julie
04-28-2020, 03:58 PM
قسمت هفتم - Passed Pawn

http://picoup.ir/images/78444050434849725989.jpg

خب بالاخره داستان ویلیام و کیلب مشخص شد و فهمیدیم هر دو در اصل داده‌های پرتی بودن که سیستم نمی‌تونسته پیش‌بینیشون کنه و اونا رو تغییر داده. اینکه کیلب به عنوان یه ربات جنگی مبارزه میکرده خیلی برام جالب بود. این ایده جنگ بین الگوریتم‌ها همین الآنشم کاملا در جریانه و فوق‌العاده خوب بیان شده توی سریال. پردازش تصویر پهباد دلورس از سکانسای جالب سریال بود که در حال حاضر تو دنیای امروزی برای جاسوسی و تشخص استراتژی‌های جنگی استفاده میشه و حتی کاربردای بیشتر مثل کنترل آتش‌سوزی جنگل و ... هم داره.
یه مفهومی وجود داره به اسم Anomaly Detection که تو این قسمت خیلی خوب بیان شده بود و راه حل جالبی هم براش بیان شده بود که با خود ناهنجاری (کیلب) ناهنجاری‌ها رو از بین میبردن و بالاخره فهمیدیم این اپلیکیشن باحالی که نوشتن داستانش چیه. بسی لذت بردم از این قسمت.

MixMkv
04-28-2020, 09:20 PM
وقتی شخصیت پردازی درستی برای شخصیت فرانسیس و رابطه دوستی او با کیلب صورت نمیگیره، کشته شدنش و عصبانیت کیلب برای بیننده هیچ تاثیرگذاری خاصی نداره جزء ==> :Smiley15:
فایت بدکی هم بین دلوریس و میو نبود، اما اون طور نبود بگم "دمش گرم حال کردم"!!
7 از 10

smh2011
05-01-2020, 01:08 AM
سریال برای فصل چهارم تمدید شد.... این همه خرج پروداکشن میشه برای سریال..... آمار بیننده هاش هم شدید کاهش پیدا کرده... از شروع فصل سوم اپیزود به اپیزود داره میزان دیالوگ های توضیحی و اکسپوزیشن بیشتر میشه.... به نظرم فیلمنامه فصل چهارم رو بصورت pdf و یا نهایت پادکست بدن بیرون.. چه کاریه این همه خرج و هزینه....
فی الواقع داستان سریال روی کاغذ خیلی خوبه.. پر از ایده های ناب و جهان بینی های جالب.. سرشار از نماد گرایی ولی توی اجرا شکست میخوره و اون تاثیرگذاری لازم رو نداره و تمامش هم برمیگرده به انتخاب های اشتباه نویسنده برای روایت داستانش.... فصل اول رو فاکتور بگیریم چون نویسنده به تعادل خوبی توی اجرای توییست- دادن اطلاعات به اندازه و به موقع شده بود.. بازیگر و کارگردان ها هم تونسته بودن توی پیاده کردنشون موفق باشن.
توی فصل دوم نویسنده هرکاری میکرد که تا آخرین لحظات توییست هاش رو مخفی کنه.. کارگردان اونقدر میپیچوند صحنه ها رو با کمک تدوین که مغز آدم نتونه دنبالش کنه.. اولش و تا یع جایی برای مخاطب جذابه ولی بعد از یه مدت صدای همه در میاد.
توی فصل سوم کاملن از اون طرف پل افتادن... هر اطلاعاتی رو نه یکبار بلکه جندین بار توی یک قسمت اونم به ساده ترین شکل ممکن داده میشه. هر شخصیت کاری که میخاد بکنه و هدف و دلیلش رو میاد میگه اونم چندین بار مبادا یه نفر متوجه نشده باشه...تا جایی که مثل اپیزود هفتم کاراکتر اد هریس مثل یه بچه 5ساله میاد با برنارد و استابز حرف میزنه که من خودمو پیدا کردم و این حرفا...
همه این هارو بزارین پای کارگردانی نه چندان خوب صحنه های اکشن... منظق های داستانی مشکل دار... همه و همه باعث شده که هر اپیزود افسوس بخورم که حیف این ایده و داستان با این فضاسازی و پروداکشن و بازی های قوی که داره به این شکل روایت میشه....

MixMkv
05-04-2020, 05:02 PM
Ramin Djawadi is a HOST :Smiley36:
WW S03 Original Score (https://dreamusic.ir/ramin-djawadi-westworld-tv-series/)

Alex Vause
05-05-2020, 12:38 AM
کیم وکسلر رو می کشتید غمش کمتر بود . دلورس :( :Smiley47::Smiley96:

Milad216
05-05-2020, 10:39 AM
اپیزود هشتم
فاینال خوبی نبود،باش حال نکردم
دلورس که انقدر از ابتدای فصل گنده ش کرده بودن خیلی راحت به خاک و خون کشیدن وبا یه چرخش ۱۸۰ درجه مشخص شد که هدفش نابودی نسل بشر نیست!!!و کلا هدفش چیز دیگه بوده!!!!

میو هم که تکلیفش با خودش هم مشخص نبود و سناریوی قوی برای نقشش در این فصل وجود نداشت
شارلوت هیل هم که وضعیت ش از میو بدتر بود
تنها نقطعه امیدوار کننده این فصل کیلب بود که میتونه شخصیت اصلی فصل های بعد باشه
به هر حال این فصل هم تموم شد و باید مدت زیادی منتظر فصل ۴ باشیم که با توجه به شیوع کرونا ،ممکنه دیرتر هم حاضر بشه

Julie
05-05-2020, 06:48 PM
در مورد جبر و اختیار

تو دنیای امروزی به ما ثابت شده که نگاه کردن به مسائل با مدل‌های دودویی (خوب و بد، زشت و زیبا، جبر و اختیار و ...) چندادن روش خوبی برای شناخت دنیا نیست چرا که این مدل‌ها با پارادوکس‌های زیادی همراهن. به نظر بنده جبر و اختیار در یک بازه قرار دارند و در شرایط‌های مختلف ممکنه تغییراتی روشون اعمال بشه. توی قسمت آخر سریال هم با این موضوع مواجه شدیم که کیلب در جایی نشون داد می‌تونه قدرت اختیار داشته باشه و فهمیدیم سراک که به‌نظر قدرتمندترین مرد زمینه و اختیار همه چی دستشه بی‌اختیار تر از همس. اگر بخوایم این موضوع رو توی دنیای واقعی بررسی کنیم اولین جایی که باید سراغش بریم مغز انسانه، طی میلیون‌ها سال تکامل اتفاقات متفاوتی رقم خورده تا مغز ما به شکل امروزی در بیاد و ما ساختار اصلی مغز و راه‌های ارتباطی سیگنال‌های مغزیمون رو بیشتر از گذشتگانمون به ارث بردیم که اختیاری در تصمیم گیری راجب این مسائل نداشتیم. در ادامه با ورودی‌هایی که ذهنمون از محیط اطرافش دریافت می‌کنه این مسیرها ممکنه دچار تغییر بشن و ما به اختیار مسائلی رو که دوست داریم در اختیار مغزمون قرار بدیم. که اینجا هم بحث‌ها متفاوتی در مورد این تصمیم و اختیار مطرحه که یکیش در مورد این موضوعه که مغز برای خودآگاه ما توهم تصمیم‌گیری رو ایجاد می‌کنه.تو یه آزمایش در دهه 80 میلادی با استفاده از دستگاه الکتروانسفالوگرام (EEG) مغز انسان بررسی شده که تو این آزمایش از فرد خواسته میشه که یه دکمه رو به دلخواه هر زمانی که دوست داشت فشار بده، آزمایش‌ها نشون میدن مغز تقریبا 300 میلی ثانیه زودتر از خودآگاه ما تصمیم خودشو گرفته و بعد خودآگاه ما این باور رو به ما میده که ما تصمیم گرفتیم. این آزمایش‌ها تو سالای 2010 هم تکرار شده و مشخص شد که مغز 1.5 ثانیه تا 7 ثانیه زودتر این تصمیم‌ها رو میگیره. خب بعضی از دانشمندان به این موضوع میگن توهم اختیار و بعضی از دانشمندان هم میگن که این تحرکات مغزی در اصل آماده شدن مغز برای تصمیم‌گیری خودآگاه هست و هنوز نتیجه روشنی در این زمینه وجود ندارد.

http://picoup.ir/images/39779375181060723957.jpg

فصل سوم وست ورد

در مورد این فصل سریال هم باید بگم بر خلاف دوستان من از اکثر اتفاقات این فصل راضی بودم، فقط یک مقدار صحنه‌های اکشن به خاطر افزایش هزینه پورداکشن زیاد شده بود که خیلی دوست نداشتم. داستان میو درسته تو خالی بود ولی پایان خوبی داشت، دلورس هیچ‌وقت تغییر 180 درجه‌ای نداد، چون فورد ینی سازنده دلورس ویلن داستان نبود و از اول هم مشخص بود که سراک ویلن اصلی این فصل هست و بشریت رو به بازی گرفته، اتفاقات بعد از تیتراژ هم خیلی دلچسب بود.

http://picoup.ir/images/93914876832625212011.jpg

MrP
05-05-2020, 10:02 PM
http://picoup.ir/images/71248216399724583965.jpg

پایان فصل سوم
این فصل هم تموم شد و با اینکه نظرات در مورد این فصل خیلی متناقضه ولی من راضی بودم و حتی فصل سوم رو بهتر از فصل اول می‌دونم، من هنوزم معتقدم اونایی که فصل سوم رو کوبیدن هنوز درک درستی از سریال پیدا نکردن، اگر به عنوان یه سریال اکشن Westworld رو دنبال می‌کنید این سریال برای شما نیست و یا اگر به عنوان یه سریال معمایی و رمزآلود به این سریال نگاه می کنید بازم این سریال برای شما نیست، درسته که هیجان سریال بر اساس اکشن و معما بنا شده ولی زیر بنای سریال مفاهیم فلسفی و علمی‌ای است که در دنیای فیلم و سریال معمولا" پرداخت کاملی از اونا صورت نمیگره و یا حداقل در چند سال گذشته نمونه‌ای برای اون بوده. داستان آفرینش، رابطه خالق و مخلوق، خودشناسی، آزادی اراده، نظم جهانی، تجسم آینده و خیلی از موضوعات دیگر به واسطه این سریال دوباره راهشون رو به ذهن بیننده باز کردن، مفاهیمی که باید برای درک اونا چندین جلد کتاب خوند ولی Westworld با زبانی ساده تر و با چاشنی هیجان در قالی چند اپیزود یک ساعته برای شما ترسیم میکنه .
قسمت ۸ بر خلاف دیگر اپیزودهای این فصل قسمت آرومی بود و اون پیچیدگی قسمت‌های گذشته رو نداشت و خب قابل پیش بینی بود، چون به اکثر علامت‌ سوال‌ها تو قسمت‌های قبل جواب داده شده و این اپیزود بیشتر خط مشی سریال برای فصل بعد را مشخص کرد. البته بعد از اپیزود پایانی فصل دوم انتظار میرفت که «نولان» و «لیزا جوی» دیگه نیان هر چی سوال و جواب هست تو یه قسمت رو سر بیننده خروار کنن و حرکت هوشمندانه‌ای بود که با هیجان کاذب روند صعودی فصل رو بهم نزنن.
این اپیزود در واقع شروع یک پایان بود که از فصل بعد باید منتظر حال و هوای آخرالزمانی و جنگ تمام عیار ربات‌ها با انسان‌ها باشیم، روند اتفاقات فصل سیر تحول کاراکترها رو به خوبی نشون داده بود که تو این اپیزود رونمایی شد و مهمتربن اونا «شارلوت» بود که در نهایت بعد از کلنجاری که با خودش داشت جایگاه خودش و هدفش رو مشخص کرد و به شرور سریال تبدیل شد. اما «ویلیام» ، هیچی لذت‌بخش تر از بازگشت مرد سیاهپوش نیست، مثل اینکه خود نویسنده‌ها هم زیاد با کاراکترش تو فصل سوم حال نکردن که تصمیم گرفتن اونو به اصل خودش برگردونن، اینبار دیگه هیچ شکی نیست که «ویلیام» کیه، همون هفت تیرکش بی‌رحم دنیای غرب که اینبار آدم‌ها رو قتل عام خواهد کرد. در نهایت اینو هم بگم که این فصل برای من بی‌نقص بود و بهش نمره کامل ۱۰ رو میدم، باشد که فصل بعدی هم به این خوبی باشد.

opeth1h
05-06-2020, 02:07 AM
https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRq0qez8kpSyfTthftZ0t0FI78o5WBgY U8Sx_ImUOhJzmzVDNUldA&s

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQvfCufTEPADGkYL6zttxF5y1N3qesCy 1M2EWrsJNof4z4hpR6l&s
قسمت هشتم - تئوری بحران
همیشه اپیزودهای پایان فصل سریال ها یه عده رو راضی میکنه و یه عده رو نا امید ,داستانی که این فصل مطرح شد با وجود ظهور ناگهانی سراک و دستگاه های تعیین کننده سرنوشت بشر یعنی ریهوبوم و سالامون چاره ای جز از بین رفتنشون وجود نداشت و به اصطلاح باد آورده رو باید باد میبرد و این به قیمت ساده سپری شدن و تموم شدن حدود یکساعت زمان اپیزود آخر شد با وجود هیجانات قطره ای و اکشن های لحظه ای رویارویی سراک و دلوروس و کلید واژه هایی مثل نجات نوع بشر یکم رو به کلیشه میرفت ولی نقطه نجات سریال و فصل های بعدی دنیای موازی ای هست که برنارد برای اولین بار توش سیر کرد
و میتونه چالش های قبلی وست ورلد رو به سریال برگردونه که توی پارک شاهدش بودیم
پرومو آخر اپیزود و پیش زمینه فصل بعد هم جالب بود و حذف ویلیام (انسان) و دنیای جدیدی که با حذف موقت سراک ساخته شده برای من انتظار فصل بعدی رو ایجاد کرده
نکته عجیب این قسمت ملاقات برنارد با پیرزن سیاه پوست و صحبت در مورد پسر برنارد یعنی چارلی بود و تقریباْ تمام دیالوگ ها رمزی بود حتی میشد یه ارتباطی با آینده توش دید نمیدونم اشتباه میکنم یا نه ولی چارلی هر چی که هست یه ارتباطی با هیل و معماهای طرح شده برای آینده توسط فورد داره-خوشحال میشم نظر دوستان رو نسبت به این ملاقات بدونم

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTerdJPJ3FlhzoT7c6j0sCa_22T67tF8 mgXktE5Z718rMciPD-d&s

به شخصه کاملاْ‌ از این فصل راضی بودم و از هشت تا اپیزود به شش تا ۹ دادم و به اپیزود های سوم و آخر به خاطر پر رمز بودنشون ۸ و اگه فصل های دیگه رمز گشایی بشه قابل تغییره در مجموع 9/10 به کل فصل

alimori
05-06-2020, 06:11 PM
در کل از این فصل راضی بودم . هرچند خیلی انتقاد بهش وارده . کاشکی توی کارگردانی صحنه های اکشن دقت بیشتری میکردن. توی همین قسمت آخر چندین بار پیش اومد چند نفر با مسلسل تیر میزنن ولی به دلورس نمیخوره . نمونه بارزش صحنه روی پل که ده نفر آدم نمیتونن از دو قدمی بزننش. این مشکلات توی ذوق میزد . طراحی صحنه و آینده خوب کار شده بود. داستان هم قشنگ معلومه کشش دادن.

مرد سیاه پوش و میو که شخصیت های اصلی فصول قبل بودن انگار جایی نداشتن و به زور چپونده بودنشون تو فیلمنامه. این جاناتان نولان یه قسمت هم بده داداشش بنویسه و
کارگردانی کنه. عجب چیزی میشه.

الان تاریخ عضویتم رو دیدم 2012 هست. 8 سال چقدر زود گذشت . اون موقع گات فصل دومش بود فک کنم. دلم گرفت اصن

MrP
05-06-2020, 09:11 PM
opeth1h
نکته عجیب این قسمت ملاقات برنارد با پیرزن سیاه پوست و صحبت در مورد پسر برنارد یعنی چارلی بود و تقریباْ تمام دیالوگ ها رمزی بود حتی میشد یه ارتباطی با آینده توش دید نمیدونم اشتباه میکنم یا نه ولی چارلی هر چی که هست یه ارتباطی با هیل و معماهای طرح شده برای آینده توسط فورد داره

اون زنه که «لورن» همون زن آرنولد بود. «فورد» خاطره واقعی آرنولد رو به برنارد داده بود. فکر نکنم ارتباطی بین بچه های برنارد و شارلوت باشه و تنها وجه اشتراک بین این دو نفر ،از دست دادن بچه هایی بوده که برای خودشون نبوده که یکی رو شرور و دیگری رو آدم خوبه کرده.
سایت Insider یه مقاله درباره قسمت آخر منتشر کرده با عنوان «13 نکته ای که ممکن است از قسمت آخر از دست داده باشید (https://www-insider-com.cdn.ampproject.org/v/s/www.insider.com/westworld-season-3-finale-details-you-missed-explained-2020-5?amp=&usqp=mq331AQIKAGwASDIAQE%3D&amp_js_v=0.1#aoh=15887329551711&amp_ct=1588733165639&csi=1&referrer=https%3A%2F%2Fwww.google.com&amp_tf=From%20%251%24s&ampshare=https%3A%2F%2Fwww.insider.com%2Fwestworld-season-3-finale-details-you-missed-explained-2020-5)». توصیه می کنم حتما" بخونینش ،به نکته های جالبی اشاره کرده.
این دو تا عکس هم پاییین هم تمام اتفاقات مهم رو مختصر تو خط های زمانی مختلف شرح میده. اگر دنبال سوالاتی هستین که براتون بی جواب مونده حتما" این کمکـتون کنه.

http://picoup.ir/images/32816237073775236543_thumb.jpg (http://picoup.ir/viewer.php?file=32816237073775236543.jpg)http://picoup.ir/images/33981251100134893853_thumb.jpg (http://picoup.ir/viewer.php?file=33981251100134893853.jpg)

lady snow
05-06-2020, 11:33 PM
مسئله اینجاست تو یه ایده خیلی خفن داری و می بریش شبکه و اونام ذوق مرگ میشن. فصل اول عالی پیش میبری. انقدر شبکه ازش پول درمیاره که میخواد چند فصل دیگه ازش بسازه. ولی تو فقط برای یه فصل فکر کرده بودی. خلاصه در طول چن ماه فصل دوم رو هم یجوری جمعش میکنی ولی فصلهای بعدی دیگه کم میاری ...
اتفاقی هست که این روزها خیلی زیاد در شبکه های مختلف شاهدش هستیم

سریال شلخته شده. این فصل بیشتر یه فیلم اکشن-تخیلی درجه 2 هالیوودی بود تا سریال وستوورد
تبدیل کردن مرد سیاه پوش به یه سرگشته سفید پوش. تبدیل کردن میو باهوش به یه زن احمق شمشیر به دست.
متاسفانه انگیزه کارهای میو درنیومد یعنی اصلن قوی و قابل باور نبود. قبلنا دعوای بین دو تا قهرمان زن بخصوص اگه یکیش بلوند باشه یکیش بلک جذاب به نظر میومد ولی الان دیگه خیلی کلیشه ای شده. آخرشم یهو با سخنرانی دلورس رستگار شد
ارون پاول چنگی به دل نزد تو این فصل. یعنی به عنوان یکی از نقشهای اصلی اکت خاصی نداشت.
داستان هم دیگه پیچشی آنچنانی نداشت. همه چی کاملا مشخص بود. اما بعضی معماهای فصل قبل ... ولش کن اصن.
سعی میکنم با خودم روراست باشم. نه نولان فیلسوف بزرگ قرن هست نه تیم نویسنده ها و بقیه عوامل. درنتیجه قرار نیست هر جمله یا حرکت یه فلسفه ای پشتش باشه.
ازونطرف هم نولانها که مقدس نیستن که. بهرحال هر آدمی یه کارش میگیره یکیش نمگیره. خب این فصل نگرفت 6/10

پ.ن: فک میکنم یکی از معایب زیاد سریال دیدن همین باشه. بعد از ده دوازده سال دیگه نمیشه از هرچیزی لذت برد

smh2011
05-14-2020, 12:07 PM
واویلا از این همه افت... برای من فصل اول سریالی بود که تقریبن همه چیز داشت... داستان و ایده جذاب، پرداخت مناسب، کارگردانی خوب، توییست و ایده چند خط داستانی، بازیگری و موسیقی متن خوبو ... از همه مهم تر ژانر علمی نخیلی رو هم بالاخره یه تکونی میداد بهش و جزو معدود سریالایی با پروداکشن و تیم قوی بود.. فصل دوم همه چیز داشت ولی بعضی چیزا رو زیادی داشت دیگه... زیادی توییست وار بود، بیش از اندازه تایم زمانی داشت و عملن قاطی پاتی بود. داد همه هم دراومد... خالقین سریال اومدن توی فصل سوم این مشکل رو برطرف کنن و راهکار هاشون چی بود؟
کاهش تعداد اپیزود های سریال
برای اینکه مطمئن بشیم همه میفهمن سریالو بیایم کلن وقایع دراماتیک داستان و شخصیت پردازی رو بی خیال بشیم و هرکسی فقط بیاد نقش و هدف خودشش رو توی دیالوگ بیان کنه
این وسط هر از گاهی هم اونا رو بجون هم میندازیم 4تا تکنولوژی خفن مثل اسنایپر از راه دور و ربات غول پیکر هم میاریم.
فقط همین... دیگه هیج منطقی پشت هیچکدوم از اعمال و شخصیت های سریال نیست... درواقع هست اما منطق ذر لحظه و در هر قسمت سریال فرق میکنه.
درواقع اونقدر سریال اشکال ریز و درشت داشت که هرچقدر سعی میکنم ذهنمو جمع کنم که درست راجبش بنویسم نمیشه...
یه عده از دوستان دفاع میکنن که سریال مفاهیم فلسفی و بنیادینی رو مطرح میکنه..حالا در کنارش یه چنتا اکشن و معما هموجود داره پس بخاطر این مفاهیم نباید به سریال خرده گرفت.
حرفشون درسته ولی فقط مطرح کردن کافی نیست. ایده باید مطرح بشه پرداخت بشه و به اصطلاح در بیاد حالا به هر صورت و منطق روایی.
بطور کلی سریال بعد از فصل اول اپیزود به اپیزود جوری پیش رفت که اشتیاق کمتری برای دیدنش وجود داشته باشه.

پ.ن: بعد از 5-6 سال که سریال Battle star gallactica گوشه هارد افتاده بود توی این دوران قرنطینه شروع کردم به دیدنش...اونهم موضوعش راجب شورش ربات های ساخت بشر علیه انسان ها هست. البته تا فصل دومش حول مسئله جبر و انتخاب نبوده و بیشتر مفاهیم عرفانی رو مطرح میکنه... با اینکه پروداکشن ضعیف تری داره ( البته برای 15 سال پیش خوب بوده و الان ضعیف به نظر میاد)، اما یکدست تر از وسنورلد هست. باگ های داستانی درشت نداره... پیشنهاد میکنم ببینینش.

Hesam
05-18-2020, 08:54 AM
هنوز نمیتونم با خودم کنار بیام که این فصل خوب بود یا بد.
ولی اینو مطمئنم حتی به اندازه نصف فصل اولش هم نبود.
سریالی که تو فصل اول وقتی بهش فکر میکنی هیچ باگی‌ پیدا نمیکردی ولی این سری ....
فکر کنم این دوستان نویسنده قسمت به قسمت داستان رو مینوشتن
ما فهمیدیم دلوریس از قبل کیلب رو انتخاب کرده بود ولی خب کیلب وقتی با دلوریس آشنا شد که دلوریس مجروح بود، بعد از ملاقات اولشون هم گفت منو نشناسی به نفعته، خب چطوری میشه اونوقت تصادفی همو دیدن ولی انتخاب خوده دلوریس بوده، تازه اون زمان دلوریس به اینسایت و این چرت و پرتا دسترسی نداشت که بتونه خودش به کمک اون نرم افزار تو مسیر خودش قرارش بده. اطلاعاتش رو‌ هم که بعدا بدشت اورد تازه فهمید کیه و چیه.
میو و دلوریس این همه با هم تو کل فصل حرف زدن ، همدیگه رو‌تیکه پاره کردن ، یعنی نمیشد همون اول این خاطره حنا در مزرعه ش رو براش تعریف میکرد؟! یعنی هیچ جور دیگه ای نمیشد میو نظرش برگرده؟! یا بار اکشن سریال کم‌ میشد؟!
این خواهر عزیزمون میو وقتی اینقدر قدرت دارن خودشون رو از کنترل سراک در بیارن و کارهاشونو پیش ببرن خب از اول انجام میداد و میرفت دنیای خودشو میخواست با فرزند نازنینش اخه یعنی چی یهو فهمید وااااو چه قدرتی دارم من زد ریموت رو ترکوند.
اصلا اون شبیه ساز دنیای وارورلد و نازی ها چی بود دقیقا؟! نکته فلسفیش ، معمایی، اکشن، جنای یا تر چی دیگه ش چی بود دقیقا؟
موساشی دقیقا نقشش چی بود؟! کلمنتاین و اون یکی سامرایی که اسمش یادم نیست فقط اومدن اونو بکشن؟! خب اینقدر راحت میشد اگه کید کشتش ۴ تا شمشیر باز میفرستادن میکشتنش دیگه.
هیلوریس اگه کپی دلوریس بود چطوربخاطر بچه و‌ شوهر یکی دیگه که چند روزی بیشتر نمیشناسه اونارو به خودش خیانت میکنه؟!
و کلی سوال و باگه دیگه
شاید تقصیر خودمونه و‌ دیگه خیلی انتظاراتمون بالا بوده
امیدوارم فصل بعدی جواب همه سوالارو‌ بده یا حداقل اینقدر ضعف نداشته باشه، حیفه خدایی.
باز با این حال من منتظر فصل بعدی بازم هستم و این انتخاب منه چون قدرت انتخاب دارم.

saeedporreza9
06-25-2022, 01:44 PM
فصل 3 اینقدر خسته کننده و بی هیجان بود که چند ماه طول کشید تا تمومش کنم!
اسم سریال وست ورلده ولی کلا ازش فاصله گرفتن و انگار داری یه سریال دیگه ای رو میبینی.فصل 1 اینقدر عالی بود که میگفتن قراره جای گات رو بگیره ولی بنظرم زود با کله اومد پایین.

4/10