PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : **بحث و گفت‌و‌گو پیرامون انیمه‌های فصل تابستان 2020**

sh2012
06-18-2020, 06:13 PM
http://s13.picofile.com/file/8400402368/Untitled01.png (http://picoup.ir/)

:MAl: (https://myanimelist.net/anime/season/2020/summer)

در این تاپیک می‌توانید پیرامون انیمه های فصلی تابستان 2020 بحث و گفتگو بفرمایید. لطفا در ابتدا بحث خودتان عنوان انیمه و قسمت موردنظرتان را بیان کنید تا دیگران متوجه بحث شما بشوند، و از اسپویل شدن مطلب برای دوستانی که هنوز قسمت مورد نظر را ندیده اند، جلوگیری شود. در موارد ضروری استفاده از تگ اسپویلر را نیز مد نظر قرار دهید.

Nora
06-26-2020, 02:57 PM
سلام
بهترین انیمه در حال پخش چیه الان؟!؟ یدونه تکش رو بگین لطفا :Smiley36:
البته غیر از re zero و yahari که نیومدن هنوز

peyman_eun
06-26-2020, 04:57 PM
سلام
بهترین انیمه در حال پخش چیه الان؟!؟ یدونه تکش رو بگین لطفا :Smiley36:
البته غیر از re zero و yahari که نیومدن هنوز

سلام. از انیمه‌های فصل بهار که اخیرأ به پایان رسیدن Kami no Tou و Gleipnir و فصل دوم Kaguya-sama رو توصیه میکنم ببینی خصوصأ Kami no Tou.
از انیمه های فصل تابستان هم که هنوز پخش نشدن فکر میکنم در درجه اول فصل دوم Re:Zero و در درجه دوم فصل اول Deca-Dence ارزش دیدن داشته باشن.

به عنوان جمع بندی Kami no Tou رو ببین و بعد منتظر فصل دوم Re:Zero و فصل اول Deca-Dence باش.

Nora
06-26-2020, 05:08 PM
Kaguya sama فصل اولشو میخواستم ببینم
بعد میرم سر فصل دومش
اونای دیگرم میگیرم میبینم
از houseki no kuni خبری نیس؟ یا made in abyss

peyman_eun
06-26-2020, 05:15 PM
بعد میرم سر فصل دومش

از فصل دوم Houseki no Kuni که خبری نیست ولی فصل دوم Made in Abyss سال 2021 پخش میشه. سینمایی Made in Abyss: Dawn of the Deep Soul رو ببین خیلی جذابه.
خودمم Kaguya-sama رو ندیدم...

Nora
06-26-2020, 05:20 PM
از فصل دوم Houseki no Kuni که خبری نیست ولی فصل دوم Made in Abyss سال 2021 پخش میشه. سینمایی Made in Abyss: Dawn of the Deep Soul رو ببین خیلی جذابه.
خودمم Kaguya-sama رو ندیدم...

منم توی مای انیمه لیست این کاگویا ساما رو پیدا کردم فک کنم فصل دومش در حال پخشه دیدم توی محبوباس دانلود کردم که ببینم
Made in abyss دو تا فیلم دیگم داره اونام خوبه یا فقط همین که گفتی؟

peyman_eun
06-26-2020, 06:11 PM
منم توی مای انیمه لیست این کاگویا ساما رو پیدا کردم فک کنم فصل دومش در حال پخشه دیدم توی محبوباس دانلود کردم که ببینم
Made in abyss دو تا فیلم دیگم داره اونام خوبه یا فقط همین که گفتی؟

نه اون دو تا خلاصه فصل اول انیمه هستن! اونا رو نبین

1919
06-26-2020, 06:13 PM
بعد میرم سر فصل دومش

Houseki فعلا متریال کافی برای ساخت ادامه انیمه شو نداره
کاگویا ساما عالیه حتما ببینید... به نظر من با اختلاف بهترین انیمه بهار بود

Nora
06-27-2020, 01:44 PM
نظرتون درباره Sword Art Online: Alicization چیه؟!
کلا سریای جدید sao خوبه؟ ارزش دیدن داره؟ من بعد از فصل دومش دیگه ندیدم

1919
06-27-2020, 06:13 PM
به نظرم انیمه های بهتری از sao برای دیدن و وقت گذاشتن هست
کلا هر فصل ضعیفتر از قبلش میشه
فقط نیمه اول فصل اولش و ارک مادر روزاریو خوب بود
اگه fan اش نیستین توصیه نمی کنم

peyman_eun
07-02-2020, 09:43 PM
فصل دوم Re:Zero هم دو پارته شده. بعد از چهار سال همچین ضد حالی زدن :Smiley19:

فصل دوم پارت دوم زمستان 2021 پخش میشه.

این فصل علاوه بر فصل دوم Re:Zero، دو انیمه Great Pretender و Deca-Dence هم مورد انتظار هستن.

کسی 14 قسمت ابتدایی Great Pretender رو دیده؟ انیمه خوبیه؟

giumartan
07-03-2020, 11:26 AM
برای تابستون 2020 انیمه خوبی اومده؟

ShInOdA
07-03-2020, 04:15 PM
فصل دوم Re:zero
فصل دوم Fire Force
.
از سری های جدید هم طبق شنیده‌ها، استودیو و کارگردان و این حرف‌ها؛ Deca-Dance و God of Highschool

giumartan
07-03-2020, 04:18 PM
فصل دوم Re:zero
فصل دوم Fire Force
.
از سری های جدید هم طبق شنیده‌ها، استودیو و کارگردان و این حرف‌ها؛ Deca-Dance و God of Highschool

بیشتر انیمه های معمایی و تخیلی دوس دارم
re zero رو خیلی وقت پیش 2-3 قسمت دیدم ولش کردم نمیدونم چرا برام جذاب نبود شایدم زود بیخیالش شدم

Admini3trator
07-04-2020, 01:04 AM
بیشتر انیمه های معمایی و تخیلی دوس دارم
re zero رو خیلی وقت پیش 2-3 قسمت دیدم ولش کردم نمیدونم چرا برام جذاب نبود شایدم زود بیخیالش شدم

اگه معمایی دوست داری این دوتا رو ببین:

Hyouka
Gosick

1919
07-04-2020, 06:24 PM

فصل سوم یاهاری اره نو سنشین لاو رو هم از دست ندید
انیمه بسیار خوبی ه

leon kennedy
07-07-2020, 05:07 AM
قسمت اول فصل دوم Fire Force آنچنان جذاب نبود و انتظار بیشتری داشتم اما پیش بینی میکنم فصل دوم، فصل خوبی باشه. و دیگه اینکه اپنینگ فوق العاده جذاب بود و اینکه فکر میکنم آرت انیمه توی این قسمت نسبت به فصل اول ضعیف تر بود، میخواستم بدونم نظر دوستان در این مورد چیه؟

قسمت اول The God of High School خیلی بهم چسبید و کلی خندیدم. از طراحی قسمت های اکشن با اینکه توی این قسمت کوتاه هم بودن خیلی خوشم اومد. یه سوالی که در مورد این انیمه دارم اینه که؛ آیا این انیمه سری های قدیمی تر هم داره یا نه؟

ShInOdA
07-08-2020, 01:24 PM
اپیزود اول GoH واقعا جذاب بود. روند اتفاقات بسیار سریع بود و ضرباهنگ انیمه شدیدا بالاست. موسیقی الکترونیکش یک لحظه به بیننده مجال نفس کشیدن نمیده! اپنینگش معرکه‌ست. فکر می‌کنم انیمه‌ی به یاد مودندنی‌ای بشه. (خیلی نامحسوس سامورایی چمپلو طوره! یک معجونی از همه‌چی!)

peyman_eun
07-08-2020, 06:07 PM
http://uupload.ir/files/fk97_81l5d6tz6nl._ss500_.jpg

The God of High School - Episode 1

1- این انیمه هیچ مفهومی نداشت یعنی یک انیمه کاملأ بی هدف هست. انیمه‌ای که هیچ پیامی برای مخاطب نداشته باشه نهایتأ میتونه یک انیمه فان لقب بگیره نه بیشتر.
2- این انیمه از نظر داستانی هم بسیار تکراری و کلیشه‌ای هست. نمیگم مبارزات جذابیت ندارن ولی واقعأ هیچ نوآوری یا خلاقیتی درون داستانش نمیتونین پیدا کنین. چقدر داستانش پراکنده و بی هدف روایت میشد!!
3- شخصیت‌پردازی از همون اپیزود اول اینقدر بد بود که من حتی جذب یک کاراکتر هم نشدم. نه کاراکترهای اصلی و نه کاراکترهای بدمن هیچکدوم برای من کوچکترین جذابیتی نداشتن. اصلأ در حدی بد بود که بیننده پس از دیدن اپیزود اول حتی شاید اسم یک کاراکتر رو هم به یاد نیاره!
4- آرت انیمه، رندرینگ و ریتمش یکم با انیمه‌های دیگر "متفاوت" بود هرچند آرتش ضعف‌هایی هم داشت به خصوص در طراحی چهره کاراکترها. ریتم بسیار جذابی داشت.
5- آهنگ‌های اپنینگ و اندینگ انیمه هر دو نسبتأ معمولی و در عین حال لذت بخش بودن خصوصأ اپنینگ ولی نمیتونم امتیازی بالاتر از 3/10 به هر دو آهنگ بدم. موسیقی متن الکترونیک انیمه خیلی خوب بود!
6- از نظر جنبه فان، کمدی و حتی جذابیت مبارزات در حد خوب یا متوسط بود. یعنی میشد روی جنبه‌های فان مبارزاتی و کمدی انیمه حساب کرد و منتظر اپیزودهای بعدی بود.
اما به دلیل اینکه داستان و مفهوم خیلی برای من مهم هست، زیاد از انیمه‌اش خوشم نیومد.

امتیاز من به اپیزود اول انیمه GOH: با ارفاق 4/10

peyman_eun
07-09-2020, 01:43 AM
http://uupload.ir/files/efk_91fgv6t+pjl._ss500_.jpg

Re:Zero - Season 2 - Episode 1

اول از همه این رو بگم که این انیمه رو حتمأ با کیفیت و رزولیشن بالا (حداقل 720p) دانلود کنین وگرنه پشیمون میشین.
فصل دوم انیمه کاملأ در سطح انتظارات ظاهر شده و عالی بود خصوصأ از نظر داستانی با یکی از بهترین انیمه‌های تاریخ طرفیم. داستان فوق‌العاده‌ست. موسیقی متن شاهکار بود و یک نکته قوت بسیار پررنگ و تأثیرگذار بود. عجیب اینکه اپیزود اول نه آهنگ اپنینگ داشت و نه اندینگ! فصل دوم خیلی جدی‌تر از فصل اول شروع شده و فضای دارک انیمه و گرافیکش رو خیلی میپسندم.
از نظر شخصیت‌پردازی هم یکی از بهترین انیمه‌های تاریخ هست و کاراکترهای به شدت جذابی داره. تمام کاراکترها برای من جذاب بودن. حتی کاراکترهای جدید (اسقف اعظم گناه شکم پرستی و اسقف اعظم گناه طمع) هم جذاب بودند هرچند به هیچ عنوان در حد بتلگیوس نبودن! بتلگیوس انگار دیگه تکرار نمیشه!! ولی خب حالا حالاها از جادوگر حسود خبری نیست... اکیدونا هم هنوز توی این قسمت دیده نشد. نکته جالب اینکه نود درصد وقایعی که توی تریلر انیمه دیده بودیم مربوط به اپیزود اول بودن! (بجز سکانس مربوط به اکیدونا) و این یعنی سازندگان انیمه خیلی محافظه کار هستن.
یکی از ویژگی‌هایی که باعث میشه عاشق این انیمه باشم اینه که درام انیمه واقعأ سرجاش هست (خصوصأ پایان این اپیزود درام خوبی داشت)، خشونتش سر جاش هست و جنبه‌های فان هم سرجاش. دیالوگ‌های انیمه رو خیلی دوست دارم و اپیزود اول از فصل دوم هم کلی دیالوگ خوب داشت.
خب با اجازه میریم سراغ داستان:
در مورد اتفاقی مهمی که برای رم و کروش ساما افتاده: خب معلوم شد رم حافظه اش رو از دست داده و دیگران اسمش رو هم فراموش کردن ولی کروش ساما فقط حافظه‌اش رو از دست داده و دیگران اسمش رو به خاطر دارن. این اتفاق هم به این صورت افتاده که مثلأ گناه شکم پرستی حافظه و اسم رم رو خورده!
حالا چی مهمه و چی این موضوع رو جذاب کرده؟ اینکه الآن در شرایطی قرار داریم که سوبارو پس از مرگش (خودکشی!) برگشته و الآن هر دوی رم و کروش ساما زنده هستن اما چیزی که تغییر کرده اینه که رم فراموش شده! و این دو حافظه‌شون رو از دست دادن. این دو دوباره با اسقف اعظم گناهان شکم پرستی و طمع روبرو خواهند شد ولی اینبار به کمک سوبارو و همراهانش برای شکست این دو گناه نیازمند هستن. مشکلی که وجود داره اینه که این دو در حال حاضر هیچکدوم نمیدونن که در ادامه با اون گناهان روبرو میشن! چون حافظه‌شون رو از دست دادن. تنها کسی که میتونه وقایع رو به خاطر بیاره سوبارو هست که اونم بار اول همراه رم و کروش ساما نبود...
داستان تو در تو شده و همین مطلب خیلی داستان رو جذاب و در عین حال کمی پیچیده کرده. البته این پیچیدگی در حد معقول هست و مخاطب ازش لذت میبره.
این انیمه رو دست کم نگیرید!

امتیاز من به اپیزود اول از فصل دوم Re:Zero:
8/10 (بسیار لذت‌بخش و امیدوارکننده بود)

ShInOdA
07-09-2020, 11:36 PM
https://picoup.ir/images/46370548654057721911.jpg

Re:Zero - Season 2 - Episode 1

فکر می‌کنم S سوبارو، از کلمه Suffer گرفته شده! بقولی "مرد کوه درد هستش!"
اپیزود اول واقعا زیبا بود و یک فصل جدیدی در زندگی سوبارو رقم خورد. الان باید برای برگردوندن اسم و حافظه رِم تمام تلاشش رو بکنه و در کنارش هم از امیلیا مراقبت کنه! معمولا اپیزود‌های اول خیلی ملو و آروم پیش میرن، ولی این‌جا از همون اوایل رفت سراغ مبارزه و خودکشی!
یک چیزی که برام تبدیل به سوال شده، مسئله استفاده از هفت گناه کبیره در انیمه‌‌هاست. دوست دارم بدونم قبل از فول متال هم، سابقه داشته که از این موضوع استفاده کنن یا نه؟!
توی ردیت خوندم که این فصل اگه هنر کنه آرک4 رو بتونه کامل پوشش بده! این‌جور که مشخصه، خیلی راه طولانی‌ای در پیش داره تا تموم بشه! (اگه چنین بازه‌های زمانی‌ای هم، بین فصل‌هاش بیوفته، می‌تونیم بچه بغل آخرش رو ببینیم!!)

https://picoup.ir/images/01325619196418328122.jpg

Deca-Dence - Episode 1

به توصیه شخص ثالثی تصمیم گرفتم ساخته جدید استودیو Nut رو هم دنبال کنم. شروع خوبی برای جذب بیننده داشت. نسبتا طراحی خوبی داره، کاراکتر اصلی «ناتسومه» هم پرداخت جذابی داره و هم صدا پیشه‌ی بامزه‌ای! راحت می‌شه باهاش ارتباط برقرار کرد.
داستان هم از این قراره که زمین و نسل بشر توسط موجوداتی به‌نام «گادول» نابود شدند و یک تعداد کمی در یک قلعه متحرک (مثل قلعه هاول. فقط این قلعه قابلیت نبرد و شلیک و... توسط یک تیم مخصوص و یک نیروی خاصی رو هم داره! مثل ترنسفورمرها) باقی موندن. توی این قلعه آدم‌ها با نژاد‌های مختلف، برای دو منظور تربیت می‌شن. یکی برای پیوستن به دسته‌ی قدرت (گییر‌ها) و دومی برای پیوستن به دسته پشتیبانی (تانکر‌ها). ناتسومه که پدرش توسط گادول‌ها کشته شده، یک تانکره! تمام هدفش این که به دسته قدرت بپیونده و خارج از قلعه با اون موجودات مبارزه کنه؛ ولی خب کم‌تر سابقه داشته که یک تانکر، گییر بشه! بعد از اتمام آموزش، تانکر‌ها دسته بندی می‌شن و هرکدوم به یک بخش میرن. بخش قصابی، بخش تدارکات، بخش نظافت و تعمیرات و... درخواست ناتسومه برای پیوستنش به گییر‌ها بی جواب می‌مونه و اون مجبور می‌شه به بخش نظافت بره. رئیس بخش نظافت، شخصی مرموز به‌نام «کابوراگی» هستش و ادامه ماجرا!

فارغ از داستان اصلی، یک زیرلایه هم در همین اپیزود اول نمایش داده می‌شه که خیلی انیمه رو به سمت معمایی شدن پیش می‌بره. باید صبر کرد و دید چه بازخوردی می‌گیره. توی مال زیاد تحویلش نگرفتن ولی در ردیت و توییتر نظر بد راجع بهش ندیدم واقعا.

peyman_eun
07-11-2020, 01:34 AM
انیمه Nihon Chinbotsu رو کسی دیده؟ مورد انتظارترین ONA بوده و کل قسمتاش یکجا امروز اومد.

Miss Harley
07-11-2020, 02:56 AM
انیمه Nihon Chinbotsu رو کسی دیده؟ مورد انتظارترین ONA بوده و کل قسمتاش یکجا امروز اومد.

من ۲ اپیزود دیدم، با این روحیه شروع کردم هوووولی شت یه کار دیگه از masaaki yuasa حالا چیکار کنم کی همه‌ی اپیزودا رو بینج کنم؟
بعد از اپیزود ۲ اینجوری شدم که، مای کوکورو کَنت تِیک دیس! دراپ تا روزی که منتالی بتونم.

با دیتیل بیشتری نظر نمی‌دم که از محدوده‌ی اسپویل کسی گذر نکنم‌.

:Smiley68:

اینا رو هم اضافه کنم :Smiley14:

پلاتش دیزَستر محوره دیزستر پشت دیزستر پشت دیزستر حداقل در ۲ اپیزود
اول و تراژیک؛ فیل گودم هست، یعنی قشنگ میکسد فیلینگه. و خب جِرنی گروهی از آدما که قراره سروایو کنن و از همه مهم‌تر کنار بیان با این شرایط.

آرت‌شم خیلی شبیه دویلمن کرای بیبیه، حتی "دویدن" هم باز به صورت نمادین توش مطرحه :Smiley19:

من برم یکم چیپ کمدی ببینم بشوره ببره :Smiley13:
دوستان اگه یک نفر دید کامل به من خبر بده لطفاً :Smiley95:

ip_Mohi
07-12-2020, 06:52 AM
سلام علیکم کسی one puch man رو دیده؟! اگ کسی دیده میش نظرشو بگه . چون بنظر باحال میاد .:Smiley69::Smiley69::Smiley69::Smiley69:

Nora
07-12-2020, 01:35 PM
سلام علیکم کسی one puch man رو دیده؟! اگ کسی دیده میش نظرشو بگه . چون بنظر باحال میاد .:Smiley69::Smiley69::Smiley69::Smiley69:

سلام
من خودم ندیدم اما میدونم کشته مرده زیاد داره :Smiley36:

Nora
07-12-2020, 02:02 PM
https://picoup.ir/images/09433880105884487277.jpeg

قسمت اول

بعد از مدت ها تحمل دلتنگی چشممون به جمال این انیمه روشن شد. درست مثل فصل اول‌ که از اولش شروع طوفانی ای داشت و من یکی رو میخکوب کرد این فصلم بر خلاف انتظارم خیلی عالی شروع شد. گفتم بر خلاف انتظارم به خاطر این نبود که توقع نداشتم اینقدر خوب باشه بلکه بعد از اخرین مبارزه توی فصل قبلو اون همه جنگ و خونریزی گفتم شاید قسمت اولو بزارن یه نفسی بکشیم که اینطور نشد. متاسفانه نتونستیم خیلی از حضور رم عزیز بهره مند شیم و خیلی زود رفت کنار. امیدوارم سوبارو زودتر کارشو شروع کنه و بره سراغ همه شون و خاطرات و اسم رم رو پس بگیره. هر چند که در نبود رم؛ این محافظ عاشق، کار برای سوبارو یکم سخت میشه.
امیدوارم قسمت های بعدم مثل این قسمت سریع بره سر اصل مطلب و زیاد وقت تلف نکنه.
خلاصه که لذت بردم و در خودم نمیبینم که بتونم هر هفته صبر کنم تا یک قسمت بیاد!

Nora
07-12-2020, 02:04 PM
عکس رمم خیلی بزرگ گذاشتم تا بیشتر از وجناتش بهره مند شیم :Smiley41: :Smiley30:

ShInOdA
07-12-2020, 03:26 PM
اسمش چیه؟! یکم دربارش توضیح بده بیزمت ک اگ ارزش دارش بگیرم من تازه دارم انیمه هارو میبینم خخخ
یک سر به تایپکش بزن: https://tvworld.info/showthread.php?t=46801
پ.ن: تایپک وان پانچ هستش.

ShInOdA
07-12-2020, 06:33 PM
https://picoup.ir/images/17610466771916882292.jpg

My Hero Academia: Heroes Rising

به وقتش یک معرفی درست و حسابی از سری انیمه‌ی MHA می‌نویسم؛ خواستم این رو بگم که نسخه با کیفیت سینمایی دوم (بعد از فصل چهارم باید ببینید) منتشر شده و واقعا من رو تحت تاثیر قرار داد. این انیمه یک سیر صعودی فوق‌العاده داره (الخصوص دو فیلم سینمایی این سری) و با این فیلم، هایپ هواداران رو برای فصل پنجم به سقف رسوند! (کار‌های موسیقی فصل پنجم در حال تموم شدن هستش)
بعد از چهار فصل و یک سینمایی، بالاخره در این فیلم، جمله «یکی برای همه» به خفن ترین شکل ممکن، نمود پیدا کرد. واقعا کار استودیو بونز در رها کردن نوراگامی و خلق مای هیرو آکادمیا، بسیار درست بود.

Admini3trator
07-12-2020, 09:30 PM
اسمش چیه؟! یکم دربارش توضیح بده بیزمت ک اگ ارزش دارش بگیرم من تازه دارم انیمه هارو میبینم خخخ

Re:Zero (https://myanimelist.net/anime/31240/Re_Zero_kara_Hajimeru_Isekai_Seikatsu)

انیمه خوبیه،کلیتش شباهت زیادی به فیلم Edge of Tomorrow (2014) داره

ShInOdA
07-16-2020, 10:32 PM
https://picoup.ir/images/35480740158493006319.png

The God of High School - Episode 2

قسمت جالبی بود؛ از ورود پارک-موجین به پنتاگون گرفته تا پی‌ریزیِ اسکوآد سه نفره‌ (جین، هان و یو) و شروع رسمی مسابقات انتخابی. یک مکالمه کوچیکی هم بین سه کاراکتر اصلی شکل گرفت و ما رو با یک تصویر گنگ از گذشته‌شون آشنا کرد. فایت‌ها و مبارزات، با اون ضرباهنگ انرژیکش هم که بماند... قسمت بعدی هم احتمالا معلوم می‌شه که مجازات دخالت جین-موری، در یک فایت دیگه، چی هستش. آیا دیسکالیفه می‌شه یا...

https://picoup.ir/images/17696674323609443442.jpg

Re:Zero - Season 2 - Episode 2

برخلاف قسمت قبلی که پر از سر و صدا و اتفاقات بود، این قسمت خیلی ملو و آروم پیش رفت. (غیر از سورپرایز آخر) از اپنینگ جدید هم رونمایی شد و از ظاهرش پیدا بود که قراره حسابی، پوست سوبارو کنده بشه! نکته‌‌ای که توجه‌م رو به خودش جلب کرد، حضور پدر و مادر سوبارو در اپنینگ (احتمالا اون مرد و زن، پدر و مادر سوبارو باید باشن، چون توی دنیای رئال بودن) بود. محاله که خانواده سوبارو، صرفا یک دکور توی یک دنیای دیگه باشن. حتما یک سر این جریانات به اون‌ها هم مربوطه! حضور سه کاراکتر جدید و بازگشت بئاتریس (مکالمه‌ش با سوبارو و شناختن بتلگیوس و ناراحت شدن از مرگش! کاراکتر بسیار مرموز و سربسته‌ای هستش)
این قسمت دوباره به نبود پاک، اشاره شد. این اتفاقی نیست. احتمالا حالا حالا‌ها شاهد حضورش نخواهیم بود! حالا همراه رزول به مکانی نامعلوم رفته یا یک ماموریت دیگه... بعدا معلوم می‌شه. شاید هم برای این جواب نمیده که امیلیا رو مجبور کنه روی پای خودش بایسته!
بزرگ ترین اتفاق این قسمت هم در آخرش رقم خورد. نمی‌دونم این گردبند قرار بود امیلیا رو پیش اکیدنا ببره یا از اول هم می‌دونستن سوبارو میقاپدش؟!
پ.ن: یک چیز جالبی که دوباره دیدم، انیمه mp3وار داره جلو میره. خیلی از مکالمات که در ناول بوده رو ناقص یا حذف کردن. مثلا مکالمه‌ی سوبارو با پاک یا ویلهلم/ یا صحنه خودکشی سوبارو که در اتاق رم اتفاق میوفته ولی در انیمه در وسط حیاط امارت این اتفاق میوفته! این قسمت هم مکالمه امیلیا و سوبارو در کالسکه... هم خوبه از این جهت که سرعت پیشرفت انیمه رفته بالا، هم بده چون خیلی از جزئیات و مکالمات رو نمی‌بینیم!

https://picoup.ir/images/54699393059287560824.jpg

Deca-Dence - Episode 2

پلات تویستِ خالص!
اپیزود دوم من دقیقا شکل این تصویر بودم! تغییر فاز انیمه واقعا عجیب، غیر قابل هضم و جذاب بود! این‌که نشون دادن، تمام این اتفاقات، یک گیمه که توسط یک شرکت اداره میشه! در واقع باطن این شخصیت‌ها، یک چنین ربات‌هایی (ربات؟!) هستن که در پوسته‌های انسانیِ قابل انتخاب، قرار می‌گیرن و هرکدوم رنک دارن و... یک قابلیت مخفی درشون وجود داره (گذر از محدودیت) که ممنوع هستش. در فلش بکی که به گذشته کابوراگی (تصویر پست) زده میشه می‌فهمیم که یکی از هم تیمی‌هاش که تازه کارم هست، دوست داره از محدودیت بگذره و پا پیچ کابوراگی میشه و اون بالاخره می‌پذیره که روشش رو بهش بگه با یک شرط! از حد 20% عبور نکنه! در صورت عبور از محدوده ممنوعه 20%، این کاراکترهای داخل گیم (در پوسته انسانی‌شون) درد رو حس خواهند کرد و به نوعی تبدیل به یک باگ برای سیستم میشن. طبق انتظار جوانک از حدش عبور می‌کنه و بالادستی‌ها متوجه میشن و اون و کل تیمش رو اوراق می‌کنن! فقط کوباراگی، وارد فرایند اوراق و بازسازی نمیشه! چون ازش قول می‌گیرن که مخفیانه تمام باگ‌ها رو شناسایی کنه و از بین ببره. (در قسمت قبل یک باگ رو حذف کرد)
اتفاق پایان این قسمت هم دیگه درصد پیچیدگی داستان رو به اوجش می‌رسونه! (اسپویل نمی‌کنم تا مزه‌ش نره!) ولی در کل تغییر فاز این قسمت، خیلی ناگهانی و عجیب بود! باید چند قسمت دیگه تحمل کرد و دید چه اتفاقاتی قراره بیوفته! احتمال دراپ کردنش بسیار رفته بالا! چون یکهو از فضای استودیو جیبلی به این فضای کودکانه و گوگولی؟! آیا داستان واقعا پیچیده و جذابه یا این‌که صرفا یک پوشش برای جذب مخاطب بوده! فقط صبر...

ShInOdA
07-25-2020, 05:39 PM
https://picoup.ir/images/37119290683997371268.jpg

The God of High School - Episode 3

شروع این قسمت رو اصلا دوست نداشتم، چرا؟ چون دوباره کلیشه‌ی انسان‌ها، خدایان و شیاطین! و نبردی که انتهاش قطعا غیر این دو نخواهد بود: 1- پیروزی انسان‌ها 2 - همکاری شیاطین و انسان‌ها و نابود کردن خدایان! (این فرمول بسیاری از انیمه‌ها بوده و هست و امیدوارم توی این یکی اینجوری نباشه حالا این‌که کی شیطانه کی خدا و کی انسان، هنوز معلوم نشده)
آقا مرتضیِ قصه ما :d قرار بود بخاطر دخالت در مبارزه دو نفر دیگه، دیسکالیفه بشه، ولی وقتی پارک-موجین پروندش رو خوند، فهمید که این پسر از تبار بزرگیه (پدر بزرگ جین-موری، یعنی جین تائه-جین) تصمیم می‌گیره یک شانس مجددی بهش بده و با یکی از داور‌ها یک مبارزه داشته باشه و در صورت برنده شدن، به جدول مسابقات برگرده. مسلما پارک-موجین عاشق چشم و ابروی طرف نیست! ولی قطعا پی برده که چه الماس تراش نخورده‌ای در دستانش قرار داره و نمی‌خواد بذاره دست بقیه بهش برسه.
در همین گیر و دار، هان و یومیرا مبارزات‌شون رو انجام میدن؛ مبارزه‌ی هان نشون میده که این عمو از پیروان مکتب پوریای ولی و آقا تختی هستش! خیلی جوانمرد و از این حرفا! مبارزه هان با رقیب‌ش برخلاف مبارزه یومیرا با کشتی گیر دلربا! خیلی منطقی تموم می‌شه.
پ.ن: رفتم یک نگاهی به وب تونش انداختم (تا الان نزدیک به 475 چپتر منتشر شده) تا اینجای کار تقریبا نزدیک به 20 چپتر رو در انیمه به نمایش درآوردن، ولی کلی مبارزه، مکالمه و اتفاقات رو حذف کردن! (بعضی‌ها میگن که قراره به صورت فلش بک نشون بدن بعضی‌هاش رو)

https://picoup.ir/images/23841998600844374004.jpg

Re:Zero - Season 2 - Episode 2

این قسمت واقعا همه‌چی عالی بود. سورپرایز‌ها، موسیقی، معرفی کاراکتر‌های جدید و اتفاقاتی که به نمایش دراومد.
ملاقات اکیدنا (ساحره طمع) با سوبارو در ویندوز ایکس پی :d جدا ازشوخی این صحنه رو خیلی دوست داشتم چون با وجه‌های شخصیتی و یک بکگراند از داستان ساحره‌ها آشنا شدیم. اکیدنا در عین حال هم یک دختر مرموز و رعب انگیز بود و هم یک دختر کاوایی! موسیقی این تیکه فوق‌العادس و قشنگ یک حس ترس از ساحره حسادت رو در عمق جان بیننده ته نشین میکنه.
بعد از اکیدنا، ما با گارفیل آشنا می‌شیم و باید بگم شخصیت پردازی این کاراکتر عالیه (یکی از مهم ترین کاراکتر‌های این آرکه) یک چیزی تو مایه‌های کاچان (انیمه My Hero Academia) بعد از یک خورده اتفاقات، به پناهگاه می‌رسیم و بعد از مدت‌ها دوباره با رزول و رام دیدار می‌کنیم.
این‌جا مکالمات کلیدی‌ای بین‌شون رد و بدل می‌شه: این‌که این‌جا فقط اسمش پناهگاهه، در اصل مقبره‌ی اکیدناست! بخشی از مردم روستا که همراه‌شون بودن این‌جا محصور شدن و نمی‌تونن از میدان حائل مقبره عبور کنن و به دهکده برگردن. رزول هم بخاطر همین آش و لاش شده چون سعی کرده ولی نتونسته! فقط دورگه‌ها (مثل امیلیا یا حتی گارفیل) می‌تونن عبور کنن و این حصار رو بشکنن!
* متاسفانه کلیدی ترین بخش این مکالمه از انیمه حدف شده! نمی‌دونم این چه ویروسیه که جون انیمه‌های این فصل افتاده!
امیلیا و رزول در مورد ورود به جنگل و پناهگاه صحبت می‌کنن و امیلیا می‌گه که تونستن با کمک کریستالی که از فردریکا گرفتن، پناهگاه رو پیدا کنن و وارد بشن، ولی رزول با تعجب می‌گه که تنها شرط ورود دو رگه بودنه، و اصلا نیازی به این کریستال نبود!! - چرا این تیکه حذف شده نمی‌دونم! تقریبا بخشی از کاراکتر پردازی فردریکا توی این قسمت سلاخی شد.*
از سخنرانی امیلیا برای اهالی گیر افتاده دهکده که بگذریم به مرحله آزمون مقبره می‌رسیم که بسیار جالبه! ما تا این‌جا فهمیدیم که فقط دورگه‌ها می‌تونن آزمون مقبره رو بگذرونن و حصار رو بشکنن، امیلیا وارد مقبره که می‌شه، سوبارو دست و پاش رو گم می‌کنه و دنبالش میدوه! جالب ترین اتفاق اینه که مقبره اجازه ورود سوبارو رو هم می‌ده! (با تشکر از دکتر، من یادم نبود که اکیدنا به سوبارو گفته بود که اجازه‌ی شرکت در آزمون مقبره رو بهش می‌ده) یک صدا به گوش می‌رسه که "تو باید با گذشته‌ت روبه‌رو بشی" و بوووووم! سوبارو توی تختخواب دنیای رئال، از خواب بلند می‌شه و پدرش رو می‌بینیه! (پسر رو ببین، پدر رو بگیر!!!) این‌سورپرایز‌های همیشگی رو واقعا دوست دارم.
پ.ن: اکشن فیگور‌های اتاق سوبارو، توجه‌م رو جلب کرد. ساحره‌های الفی مو نقره‌ای! (ساتلا یا امیلیا؟!؟!)

https://picoup.ir/images/88068654123124622174.jpg

Deca-Dence - Episode 3

برخلاف دو قسمت قبلی، این قسمت بیشتر به تمرین و کسب مهارت ناتسومه اختصاص داشت و اتفاق خاصی نداشت. البته خالی از نکته هم نبود؛ مثلا فهمیدیم زمین به طور طبیعی قابل سکونت نیست و هر کجاش زیر نظر یک کمپانی داره به حیات خودش ادامه می‌ده. کمپانی‌ مالک دکا-دنس، با این‌که از بقیه قدرتمند تره ولی فقط محدود به قاره اوراسیاست. سوخت دکا-دنس و تجهیزات پروازی گییرها تماما از خون گادول‌ها تامین می‌شه.
همون‌طور که گفتم این قسمت تمرکزش روی کسب مهارت، بهبود تجهیزات و قدرتمند شدن دخترک اصلی داستان بود. خیلی دوست دارم ببینم آخر این انیمه‌ی اورجینال به کجا می‌رسه! یا یک فرانچایز فوق‌العاده می‌شه و یا یک انیمه فراموش شده.

1919
07-29-2020, 11:32 PM
از دید من بهترین انیمه های تابستون تا اینجا به این صورت بوده :
۱. ادامه فصل دوم fruit basket
این انیمه یه کم تو انجمن ناشناخته ست ولی به کسانی که انیمه های سرشار از احساسات رو میپسندن به شدت توصیه می کنم
انیمه ای مدرسه ای و شوجو و درام و فانتزی که تلفیقی از شادی و غم رو به خوبی به مخاطب القا می کنه . این انیمه میتونه هم با درام و هم با کمدی اشک مخاطب رو دراره . همچنین بازسازی یک انیمه ی قدیمی هست .
نمره ی ۸.۲۷ در mal رو داره
۲. فصل ۳ oregairu
انیمه ای مدرسه ای و درام که شخصیت سازی بسیار خوبی داره . نقش اول انیمه هاچیمن یک فرد با هوش اجتماعی بالا اما جامعه گریزه که از محبوب ترین شخصیتهای تاریخ دنیای انیمه طبق لیست mal با رتبه ی ۱۳ هست . این انیمه رو هم برای تماشا توصیه می کنم.
فعلا نمره ۸.۵۷ در mal رو داره
۳. فصل دوم رزیرو
اونقدر بحث شده که همه باهاش اشنا شدند . از اکیدونا خوشم اومد . ورود جالبی داشت .یه مقدار سرعت انیمه بالا رفته که امیدوارم به روند داستانی صدمه نزنه . فعلا نمره ۸.۲۸ mal رو داره
4. God of highschool
انیمه ای که مثل برج خدا از روی یک مانهوا کره ای ساخته شده ... با توجه به محبوبیتش این انیمه رو دیدم ولی انیمه به نظرم ضعفهای خیلی جدی در داستان پردازی اولیه داشت .اصلا شخصیت پردازی نداره . به شخصه حسی به انیمه پیدا نکردم .خلاصه صرفا بر روی اکشن تمرکز کرده ...
فعلا نمره ۸.۰۶ mal رو داره
۵. ادامه sao
به همین جمله اکتفا میکنم که همچنان پسرفت مشهوده . نمره ۷.۷ mal داره
۶. فصل دوم نیروی اتش
این اثر شباهت بسیار بالایی به soul eater به لحاظ آرت داره . داستان خوبی هم داره اما انیمه در پیاده سازی و روایت داستانی به نظرم خوب عمل نکرده.
نمره ی ۷.۹ mal رو داره
بقیه انیمه های این فصل رو هم فعلا ندیدم...

ShInOdA
07-31-2020, 09:30 PM
https://picoup.ir/images/23208706126848609855.jpg

The God of High School - Episode 4

دلیل این همه عجله و اتفاقات هول هولکی رو نمی‌فهمم! تا آخر این قسمت، تا چپتر 30م مانهوا رو پوشش دادن، ولی چه پوشش دادنی! نزدیک به 10 چپتر رو کلا نشون ندادن! اتفاقات، شخصیت‌های جدید، مبارزات، مکالمات و... با اتفاقی که در پایان این قسمت افتاد، بیش از پیش ضعف شخصیت پردازی و روابط شکل گرفته بین کاراکتر‌ها در انیمه، نمایان شد. سرعت غیر‌منطقی و عجله‌ای که سازنده‌ها در پیش گرفتن، بزرگ‌ترین عامل هستش.

https://picoup.ir/images/59149658176045685096.jpg

Re:Zero - Season 2 - Episode 4

بهترین اپیزود (حتی در بین تمام انیمه‌های فصل)
بعد از دیدنش، یاد اپیزود دوم فصل آخر گات افتادم؛ یک اپیزود کاملا انسانیِ آرام سوز، بدونِ هیچ‌گونه اتفاقات عجیب و غریب و فانتزی، تمرکز کامل روی روابط انسانی، پر از دیالوگ، پر از حس و رشد و پرداخت کاراکتر‌ها. بعد از یک فصل و اندی، فقط بیست دقیقه زمان به پدر و مادر سوبارو اختصاص داده شد و توی همین زمان کوتاه، به بهترین شکل ممکن به بیننده معرفی شدند (بسیاری از سریال‌ها حتی بعد از چندین فصل، از ده دقیقه کاراکتر پردازی هم عاجزند)
این انیمه حتی از یک ظرف نخود فرنگی که سر نخواستن‌ش دعواست، مفهوم استخراج می‌کنه! همون‌طور که دیدید، هیچ‌‌کدوم به نخود فرنگی علاقه نداشتن، ولی با اضافه کردن برنج و... کاسه رو برق انداختن! من این‌طوری برداشت کردم که بسیاری از اتفاقاتی که برامون میوفته (الخصوص اتفاقات بد) مثل همین ظرف نخود فرنگیه؛ می‌تونیم خیلی راحت پسش بزنیم و به خودمون تلقین کنیم که بازنده‌ایم، یا می‌تونیم به یک نحوی هضمش کنیم و باهاش کنار بیایم.
اون اوایل که این انیمه رو شروع کردم، ناتسوکی سوبارو، احمق‌ترین و دست و پا چلفتی‌ترین کاراکتری بود که دیده بودم، ولی الان، بزرگ‌ترین دلیل من برای ادامه دادن این انیمه، تنها و تنها این کاراکتر هستش.

https://picoup.ir/images/56873915344200317405.jpg

Deca-Dence - Episode 4

دو اتفاق مهم توی این اپیزود افتاد؛ اول، پیوستن ناتسومه به گییر‌ها و دوم، لوپ پایانیِ این دنیای ساختگی! لوپ پایانی چیه؟! لوپ پایانی یعنی حمله‌ای از پیش شکست خورده به لونه‌ی بزرگ‌ترین گادولِ دنیای دکا-دنس! از اون‌طرف به کابوراگی می‌گن که بعد از این کشتار (بیننده‌ها خیلی منتظرش هستن!) دکا-دنس نیاز به قهرمان‌هایی داره و ما می‌خوایم تو و چند نفر از دیگه رو به عنوان قهرمان انتخاب کنیم تا برگردین و دوباره امید و از این حرف‌ها تاااااااااااااااا برای لوپ بعدی که زمان دیگه‌ای آماده می‌شه یک گروهی بسازید و همین آش و همین کاسه! کابوراگی به ناتسومه می‌گه که شرکت نکنه و... اولش ناامید می‌شه ولی خب یاد حرف‌ها و آرزوهای پدرش میوفته و در نهایت با این گروه راهی می‌شه! حالا چه اتفاقی میوفته واقعا معلوم نیست. آیا این باگ، سیستم دست ساز دکا-دنس رو بهم می‌ریزه؟! کشته می‌شه یا...؟!

ShInOdA
08-06-2020, 02:10 PM
https://picoup.ir/images/91685389060242756198.jpg

The God of High School - Episode 5

حداقل ده دقیقه فایت خالص و ناب داشت این اپیزود؛ یک‌جوری میشه گفت خیال‌مون از بابت فایت‌های اتک باید راحت باشه، فکر کنم ماپا توی هرچی ضعف داشته باشه، توی فایت و کمبت کارش درسته. اون دیالوگ کلیدی که در اپیزود قبل گفته نشد (بر خلاف مانهوا) رو آوردن توی فایت (جالب تر شد واقعا).

https://picoup.ir/images/02081770642565594203.jpg

Re:Zero - Season 2 - Episode 5

واقعا جا داشت توی اون لحظه‌ی پایانی، نوای "سلام من به تو یار قدیمی" پخش بشه!
این‌که بعد از یک فصل و اندی هنوز رزول و آدماش عین هندونه در بسته می‌مونن هم رو مخه هم جذاب! یعنی درد این بابا چی بوده؟!! یک چیزی که این فصل خیلی دوست دارم، موسیقی انیمه‌ست؛ توی القای حس ترس عالیه. این قیافه‌ی وحشت زده امیلیا رو برای بار اول بود که می‌دیدیم! اون صحنه یاد «یونو» (میرای نیکی) افتادم!
دو اپیزود پیش بود که در مورد دیالوگ گفته نشده‌ی رزول به امیلیا (در مورد فردریکا) گفتم، توی این اپیزود تلویحا یک اشاره‌ای بهش شد (توسط رَم)

https://picoup.ir/images/90122195409523664283.jpg

Deca-Dence - Episode 5

هیچی اندازه‌ی اون حس درماندگی و نا امیدیه آخر اپیزود، جالب نبود! حتی با وجود عوض کردن خط داستانی، باز هم همه‌چی ریست شد! اون اتفاق ناراحت کننده‌ی آخر اپیزود هم که بماند.

ShInOdA
08-13-2020, 03:29 PM
https://picoup.ir/images/60543138998927625939.jpg

The God of High School - Episode 6

این اپیزود تقریبا آرامش قبل از طوفان بود. با دار و دسته‌ی «نوکس» که ویلن‌های انیمه محسوب می‌شن تا یک حدی آشنا شدیم و خیلی زود دوستان تحرکات‌شون رو شروع کردن؛ همین‌طور با گروهی کوچک و خفن از اساتید، یعنی 6! کم کم هم گرم شدیم برای شروع مسابقات کشوری (مسابقات از حالت انفرادی خارج شده و هر شهر یک تیم سه نفره رو اعزام می‌کنه)
مهم‌ترین نکته این اپیزود، هدف مسابقات بود که فهمیدیم دسترسی به یک کلید یا صندوقی اسرارآمیز هستش که قدرت خدایان رو داره یا آزاد می‌کنه (شاید پشت پرده خبر دیگه‌ای باشه) به همین خاطر همه نوع اسکوادی توی این مسابقات شرکت کرده تا این قدرت عظیم رو بدست بیاره (یا اون مبارزی که از این قدرت استفاده خواهد کرد)

https://picoup.ir/images/07644416961149087344.jpg

Re:Zero - Season 2 - Episode 6

یک اپیزود فصل اولی! از چه نظر؟ از این نظر که ما با یک سوباروی احمق طرف بودیم و خیلی وقت بود که این حالتی نبود! بعد از هر مرگ، یک اعتماد به نفسی پیدا می‌کنه که باعث می‌شه گند بیشتری بزنه! فقط اونجا که گفت "این دفعه" و باندای رزول ریخت! اتفاقات توی عمارت هم اوج این اپیزود بود. از تبدیل دیجی‌مون وار گرفته تا اون لحظه‌ی آخر! مسلما سوبارو این خط رو ادامه نمی‌ده ولی شدیدا منتظرم چه مکالمه‌ای قراره شکل بگیره! یعنی بالاخره از این هندونه‌ی در بسته (بئاتریس) چیزی می‌فهمیم یا نه؟!

https://picoup.ir/images/23648109786116751216.jpg

Deca-Dence - Episode 6

گذر پوست به دباغ‌خونه افتاد! بعد از اتفاقات اپیزود قبلی، کابوراگی به مرکز باز پروری باگ‌ها تبعید شد (چطوری اوراق نشد و چرا، کسی نمی‌دونه! کی سفارشش رو کرده که زنده نگهش داشتن؟!) اونجا هم با دوست‌های قدیمی (راپورت‌شون رو داده بود ب سیستم) رو به رو شد و... توی اون باز پروری (آلکاتراز!) یک سیستم دسترسی مخفیانه ساختن تا به بازی متصل بشن ولی بسیار خطرناکه و از همه بدتر، خبری از کاراکتر قلی نیست! در واقع نیو گیم استارتد!

ShInOdA
08-20-2020, 04:50 PM
https://picoup.ir/images/04357373158587111265.jpg

The God of High School - Episode 7

اتفاق خاصی نیوفتاد، ادامه اپیزود قبل بود ولی با فایت‌های درجه یک. دیگه تعریف کردن از موسیقی و کامبت این انیمه، از حوصله خارجه! سرعت ورود کاراکتر‌های مختلف به داستان واقعا بالا و بیش از حده. خوندم که خیلی‌ها شاکی بودن که چرا اینقدر عجله‌ای دارن پیش می‌برن داستان رو. این‌که ضرباهنگ انیمه سریع هستش و یک لحظه هم از نفس نمیوفته رو دوست دارم ولی خب بهاش، قربانی کردن کاراکتر پردازیه.

https://picoup.ir/images/18790538231040422561.jpg

Re:Zero - Season 2 - Episode 7

یک اپیزود گنگ و مبهم و پر از معما؛ شوکه کننده بود و پر از چرا و چطور!
مکالمه بئاتریس با سوبارو و جریان کتاب مقدس گرفته تا عوض شدن خط داستانی گارفیل در هربار بازگشت سوبارو! (این اصلا برام فابل درک نیست). خنده‌های هیستریک سوبارو هم یکی از دردناک‌ترین سکانس‌های این دو فصل بود. یک سری سوال برام پیش اومده که توی تایپک خودش راجع بهش می‌نویسم! Mvp این اپیزود هم که در تصویر می‌بینید!

https://picoup.ir/images/84770364853323618262.jpg

Deca-Dence - Episode 7

چیزی که توی این اپیزود دوست داشتم، این بود که ناتسومه نشون داد درستِ که یک باگه، ولی خیلی باهوشه و سریعا مطالب رو حلاجی و درک می‌کنه (به‌نظرم متوجه آواتار جدید کابوراگی شد!) تاثیر ناتسومه روی بقیه مردم(عملا یک مبارزه زیر پوستی با سیستم) کم کم داره ملموس می‌شه. گفتگوی این صحنه هم باعث شد کابوراگی به جان ویک تبدیل بشه و باید منتظر ادامه بمونیم!

Dexter_171
08-27-2020, 04:25 PM
Re:Zero - Season 2 - Episode 8

https://picoup.ir/images/82794459834693678287.png

با وجود نبودن رم در این فصل درحالی که تصور می کردم سریال یکی از بهترین شخصیت هاشو از دست داده اکیدنا ظاهر می شه و به خوبی جای خالی اون رو پر میکنه.

این قسمت رسما اکیدنا رو جزو شخصیت های محبوب من در کنار رم قرار داد. زجر آورترین مرگ سوبارو در کل سریال تا اینجا همراه شد با دیدار سوبارو و اکیدنا که یکی از بهترین سکانس های کل انیمه بود. به نظرم در ادامه سوبارو مجبور میشه بین اکیدنا و نجات مردم از دهکده یکی رو انتخاب کنه که تصمیم به شدت سختی میتونه براش باشه.

فصل دوم انیمه واقعا عالی بوده و به شدت راضی بودم، ری زیرو داره آروم آروم به تاپ 5 انیمه ای من میرسه و باید ببینیم در ادامه چه اتفاقی میوفته.

ShInOdA
08-27-2020, 07:29 PM
https://picoup.ir/images/65363364585144829630.jpg

The God of High School - Episode 8

این قسمت بیانگر نگاه ماکیاولیستیِ برگزار کننده‌های مسابقه بود! فایت بروتال اپیزود قبل، منجر به کشته شدن یکی از کاراکتر‌ها شد ولی پارک-موجین این قاتل رو اخراج نکرد، چون فکر می‌کنه شاید این آدم کلید آزاد سازی قدرت خدایان باشه. بقیه اپیزود هم فرندشیپ و تولد و این داستان‌ها بود.
پ.ن: من چند روز درگیر مانهوای این اثر بودم، ببینید دوستان از یک جایی به بعد، زمام کار از دست نویسنده در رفته و ما با 200 الی 250 چپتر خزعبل طرفیم! خط داستانی تبدیل می‌شه به بازار سد اسماعیل! تا این اواخر که داستان به جای اصلیش برگشت. فکر می‌کنم این آرک دیگه آخرشه، واقعا امیدوارم همین‌طور باشه! دوست ندارم بیشتر از این شبیه به یک سریال ترکی بشه! قبلا از عجله کارگردان و سازنده‌ها انتقاد کردم ولی با این چیزی که من خوندم، تنها راهی که می‌تونه این انیمه رو عاقبت بخیر کنه، همین عجله‌ هستش!

https://picoup.ir/images/47343926770838328191.jpg

Re:Zero - Season 2 - Episode 8

25 دقیقه رنج، عذاب، درد، زجر، مصیبت، محنت، مرارت، مشقت و...!
این قسمت سمی ترین اپیزود فصل تا اینجا بود! (بین تمام انیمه‌هایی که دارن پخش می‌شن) سوبارو کاملا ویران شد. مردن و زجر کشیدن سوبارو باید برامون عادی شده باشه بعد از دو فصل، ولی قصه و المان‌هاش و همین‌طور هنر سازنده‌ها، باعث شده که هربار این اتفاقات برامون تازه و تکان‌دهنده باشه. واقعا می‌شه سوبارو و گاتس رو توی یک کفه ترازو گذاشت!
اون حس ناتوانی‌ش جلوی گارفیل و دیدن اون قتل عام، خودزنی‌ش کنار بدن امیلیا و سرانجام، انفجار احساسات و رنج فرو خوردش جلوی اکیدنا؛ فروپاشی روانیِ سوبارو، از هزارتا مرگ شنیع و تکه تکه شدنش، درد بیشتری برام داشت...
پ.ن: اتفاقات بعد از این اپیزود هم جالب بود آخه! هیئت متوسلین به اکیدنا، گریدنا گریدنا تو هستی امامنا و... بابا صبر کنید چه خبرتونهههههه! من که خیلی با دقت نمی‌بینم و کلی سوال بعد از هر اپیزود برام ایجاد می‌شه، اصلا حس خوبی به این بشر ندارم! چرا؟! ها... من اینجا به سازنده‌ها آفرین می‌گم، موقع غلیان احساسی سوبارو، شما به صورت و نگاه اکیدنا دقت کنید، طرف یک بینگوی خاصی تو نگاه‌ش هست! "این پسر می‌تونه بعد از هربار مردن به زندگی برگرده! خب منم که مردم! من چرا نتونم؟!؟!؟!" اونم ساحره طمع که به گفته خودش، همه‌چی رو می‌خواد! نمی‌تونم اسم این رو بذارم تئوری، ولی خب ذاتا خوش‌بین نیستم! جالب‌تر اینجاست که من کلی به گارفیل امید دارم و حتی این حوادث هم منو مجاب نمی‌کنه که این کاراکتر رو یک بدمن بدونم. یک سوتفاهم یا یک حفره‌ای این وسط بین سوبارو و گارفیل هستش که باید پر بشه.

https://picoup.ir/images/68196588342428736251.jpg

Deca-Dence - Episode 8

استارت پروژه‌ی خاموش کردن دکا-دنس و نابود کردن سیستم کلید خورد؛ کابوراگی با کمک چندنفر تونست آواتار اصلیش رو پس بگیره (برای نفوذ به این آواتار نیاز دارن - این آواتار از سیستم دیلیت نشده بود چون دوست کابوراگی یعنی فرمانده میناتو، مخفی‌ش کرده بود) جرقه‌ی خیانت، تقابل احتمالی دو دوست و... کم‌کم داریم وارد درامای داستان می‌شیم!

ShInOdA
09-03-2020, 07:10 PM
https://picoup.ir/images/22334071008811505297.jpg

Re:Zero - Season 2 - Episode 9

آش رشته، آش رشته، چیز! ها ایشته، ها ایشته! این اپیزود پر از سوال و ابهام بود و خوراک تئوری پرداز‌ها تا یک مدت جور شد!
یه نکات و دیالوگ‌های جالبی داشت؛ این‌که سوبارو ته دلش قرص شد که مردن و برگشتن‌ش، محدودیتی نداره. وقتی در مورد رِم صحبت کرد، اکیدنا گفت که اون توی پازل ساحره‌ی حسود، جایی نداره و به‌خاطر همین نتونستی نجاتش بدی و ممکنه با این دلسوزی‌ها، فقط باعث قربانی شدن آدم‌های دیگه‌ای بشی.
با خرگوش بزرگ و مار قاشیه! (مار سیاه) هم به عنوان دو موجود افسانه‌ای دیگه آشنا شدیم. من فکر می‌کردم این خرگوش‌ها یک مادر بزرگ دارن، ولی خب فهمیدم که دست خدا با جماعته!
دیدم یک عده ایراد گرفته بودن که چرا ظاهر ساحره‌ها بچگونه‌ست؛ به‌نظرم نقش یک کاتالیزور رو داره این ظاهر کودکانه و گوگولی مگولیه کاراکتر‌ها. داستان به حد کافی دارک و عجیب و دردناک هستش، اگه چنین ویژوال‌هایی هم نداشته باشه که خیلی سنگین می‌شه برای بیننده و قطعا کلی بیننده از دست می‌دادن.
بگذریم؛ دیالوگ‌هایی که دافنه (ساحره شکم پرستی) گفت در مورد شباهت خوردن با کشتن، در نوع خودش هم عجیب بود. در آخر هم می‌رسیم به اکیدنا و من شک ندارم سوبارو بهای بزرگی رو پرداخت کرد (هنوز داغه و نفهمیده!) که بتونه اکیدنا رو به یاد بیاره. تاکید کردن روی با ارزش بودن اون پارچه الکی نبود!
از گارفیل تشکر می‌کنم که نذاشت حرف من روی زمین بمونه! می‌دونستم یک مرام پهلوونی در وجودت هست! ولی غیر از شوخی، رفتار‌های کاملا متفاوت گارفیل پس از هر دفعه دیدن سوبارو خیلی عجیبه!
چیزی که مهم‌تر از رویت شدن ساتلا بود، رزول بود. معلوم شد تمام مدت همه‌چی رو می‌دونسته نسناس! نسخه اورجینال کتاب هم پیشش بود! رزول هم‌چنان، مرموز ترین شخصیت داستان بوده و ما هیچی ازش نمی‌دونیم.
پ.ن: یک چیزی بگم در مورد تئوری‌ها؛ زرشک! :Smiley114:
ساتلا همون امیلیاست که از آینده اومده، امیلیا، ساحره‌ی حسوده و... کلا زرشک دوستان! کلا این تئوری‌ها رد شده در داستان. من با یکی دوتا از خوره‌های ناول حرف زدم، کلا گفتن این تئوری (امیلیا = ساتلا) توی ادامه داستان رد می‌شه به خودیِ خود. البته طبیعی هم هست بالاخره ما داریم انیمه می‌بینیم و حداقل دو آرک داستانی از خواننده‌ها عقب تریم. خلاصه این‌که خیلی محکم این تئوری‌ها رو رد کردن و باید بریم جای دیگه دخیل ببندیم!
ولوم 24 تازه می‌خواد در ژاپن منتشر بشه و براورد کردن که نزدیک به 50 ولوم داشته باشه! یعنی ما حتی به نصف هم نرسیدیم! حالا حالا‌ها کار داریم...

https://picoup.ir/images/09202697449054520325.jpg

Deca-Dence - Episode 9

این قسمت کاملا قابل پیش بینی بود (البته من انتظار نداشتم به این سرعت کار تموم بشه) ولی خب تازه درامای داستان شروع شد و ناتسومه با حقیقت رو به رو شد و باید ببینیم واکنشش چیه! آیا دچار فروپاشی ذهنی می‌شه یا اتفاق دیگه‌ای رخ می‌ده.

ShInOdA
09-10-2020, 06:35 PM
https://picoup.ir/images/67987773338961540907.jpg

Re:Zero - Season 2 - Episode 10

یک چیزی که مشخص شد این بود که واقعا هیچ کدوم حریف ساتلا نیستن (یک ماهیت لاوکرفتی عجیبی داره) دیالوگ‌های سوبارو خیلی بامزه بود ("جای اولی و دومی پر شده، دیگه برای تو جایی ندارم!") اصلا فکر نمی‌کردم از اون مچ بند چنین استفاده‌ای در داستان بشه. فقط یک نکته رو نفهمیدم چی شد که بهش گفت میام نجاتت می‌دم! (تریپ فردین بازی و این حرف‌ها بود؟!) درسته که سوپر پاور نداره، ولی عوضش یک ژن هارمی داره که از صغیر و کبیر، فیک و اصیل رو مجذوب خودش می‌کنه!
در مورد اکیدنا پس درست فکر می‌کردم، فارغ از این‌که واقعا سوبارو رو دوست داره یا نه، امیدواره یک جوری بتونه از قدرت سوبارو برای برگشت به زندگی استفاده کنه (فهمیدیم قبلا توی انتقال روح شکست خورده).
امیلیا متریال وایفو شدن رو داره، ولی خب فعلا در مرحله‌ی یزید بودن به سر می‌بره! این همه قربون صدقش رفت و انرژی مثبت، تهش گفت ممنون! -_-
و می‌رسیم به جذاب ترین جای این اپیزود؛ سوبارو و گارفیل. چقدر این ورژن سوبارو رو دوست دارم، قلدر و پررو! عجیب آهنگه چفت این سکانس شده بود. علنا به گارفیل گفت فاز بچه پایینم نگیر بیخودی جی‌جی کنی اینجا! ما یه عمره خودمون گوجه بازیم داداش!

https://picoup.ir/images/92374788399664510921.jpg

Deca-Dence - Episode 10

قدرت درک و حلاجی مسائلِ ناتسومه خیلی خوبه. کاش یک موش توی تن بقیه کاراکتر‌ها (بقیه انیمه‌ها) بود (طرف سر یک سو تفاهم چند صد قسمت همه رو به دردسر می‌ندازه و آخرش می‌گه ببخشید تازه فهمیدم!) نکته‌ی جالب این اپیزود رو هم در تصویر می‌بینید (چقدر شبیه والاک توی کانجورینگ شده اینجا!) بعد از ترکوندن مخزن گادول و منفجر کردن کارخونه‌شون، یکی از اون‌ها انگل وار وارد بدن یکی از کارکنان شد و تغذیه کرد و... تا تبدیل به یک چنین گادول غول آسایی شد (سیستم هم انتظار این رو نداشت)
از اون طرف، سیستم دنبال ناتسومه اومد و آواتار کابوراگی رو از کار انداخت؛ باید ببینیم اپیزود بعدی ناتسومه چطوری از مهلکه سیستم و گادول جدید جون سالم به در می‌بره.

ShInOdA
09-17-2020, 05:48 PM
https://picoup.ir/images/36419081473413330494.jpg

Re:Zero - Season 2 - Episode 11

حداقل برای من، یکی از دارک ترین اپیزود‌های انیمه‌ای بود که دیدم. هر دفعه با خودم می‌گم دیگه از این سیاه‌تر و تلخ‌تر نمی‌شه؛ ولی باز انیمه شوکه‌م می‌کنه!
همه‌ی اتفاقات و عناصر این اپیزود تلخ و عجیب بود؛ از بئاتریس، که آرزوش مردن و آزاد شدن از بند قرارداد 400 ساله و رهایی از کوهی از درد، رنج و تنهایی گرفته تــــــــــا فروپاشی کامل امیلیا (سوبارو برای مدت طولانی‌ای رهاش کرده و رفته و نامه‌ش رو هم ندیده!) و اتفاقات وحشتناک و عجیب و غریبی که توی دهکده افتاد (رزوال، رم و گارفیل) موسیقی و آرت سکانس پایانی من رو یاد بازی Little Nightmare انداخت! یک سوباروی جویده شده در آغوش یک یاندره مجنون! امیدوارم زودتر داستان این خط زمانی (لوپ جدید؟ یاد هامون افتادم! این من نیست. یعنی من خودم نیستم!) مشخص بشه. چه خبره واقعا؟!!

https://picoup.ir/images/59644691702424661150.jpg

Deca-Dence - Episode 11

حس می‌کنم قراره با توییست خفنی در دو اپیزود باقی مونده طرف باشیم! انتظار یک پایان قابل پیش بینی رو ندارم! پالس‌هایی هم توی این اپیزود فرستادن...
سیستم تا دید حریف این گادول-باگ جهش یافته نمی‌شه، ددلاینی برای خاموشی دکا-دنس مشخص کرد و الان کابوراگی و بقیه تصمیم دارن دکا-دنس فرسوده‌ی قدیمی رو راه بندازن تا بتونن این موجود رو شکست بدن و از پاک شدن کامل این دنیا جلوگیری کنن.

https://picoup.ir/images/57134967719074959374.jpg

The God of High School

همون‌طور که قبلا گفتم سر مانهواش، من انیمه رو دیگه جدی پیگیری نکردم، واقعا از پلات داستانش خوشم نیومد؛ ولی خیلی اتفاقی اپیزود 11 رو دیدم، زمین تا آسمون با مانهواش فرق داشت! دیده بودم که کلی از جزئیات و کاراکتر‌ها رو حذف کردن توی انیمه، ولی انتظار تغییر اتفاقات اساسی مانهوا رو نداشتم! راستش خیلی خوشم اومد از این حرکت ماپا! (من جز استثنا‌هام! اکثر بیننده‌ها دوست نداشتن این حرکت رو! و زیر توییت اکانت کرانچ یا خود گاد برید می‌بینید که برنتابیدن!!) خلاصه این حرکت ماپا باعث شد که پیگیر دو اپیزود آخر هم باشم.

1919
09-22-2020, 11:31 PM
فصل دوم انیمه ی Fruit Basket هم تموم شد . این فصل همراه خطهای غافل گیرکننده ی داستانی متعددی بود که داستان رو به طرز غیر منتظره ای جلو برد .
از تراژدی رین در قسمت 18 تا گذشته ی تاریک یوکی در قسمت 21 و همین قسمت آخر که دو راز خیلی بزرگ راجع به نفرین و آکیتو برملا شد که در اسپویلر میگم
دو فصله همه دنبال شکستن نفرین هستند ولی فهمیدیم نفرین سالها قبل شکسته شده اونم توسط کسی که فکرشو نمی کردیم یعنی کورنو!
سکانس پایانی هم واقعا شکه کننده بود ... کی فکرشو می کرد آکیتو زن باشه ؟
https://picoup.ir/images/32121398708470723068.jpg
بهر حال این انیمه ی شوجو ماورایی رو به همه ی انیمه بین ها توصیه می کنم و اطمینان میدم که قطعا از دیدنش لذت می برید. در نهایت این فصل هم فعلا از MAL نمره ی 8.52 گرفت .
راستی فصل سوم و آخر هم برای 2021 تایید شد.

ShInOdA
09-24-2020, 02:52 PM
https://picoup.ir/images/26334168864904190203.jpg

Re:Zero - Season 2 - Episode 12

دراما؛ خب پس هربار سوبارو می‌میره، یک لوپ جدید شروع می‌شه و خبری از لود شدن مثل ویدیوگیم نیست، چون بعد مرگش، اون دنیا به حیاتش ادامه می‌ده (سریال Dark نَ م َ نَ دی اصلا!)
توی این مکاشفه‌ای که داشت، جالب‌ترین بخشش، راینهارد بود؛ چه قدرتی داره این بشر! پاک، با اون همه هارت و پورتش، در یک چشم به‌هم زدن، نابود شد!
کارملیا (ساحره‌ی شهوت) اینقدر گوگولی مگولی و با حجب و حیا؟! حرف از ساحره شد، و سرانجام، اکیدنا ذات و نیت واقعیِ خودش رو نشون داد. رسما گفت می‌خوام ازت سو استفاده کنم تا با قدرتت به زندگی برگردم. (Fc Minerva) دی:

https://picoup.ir/images/91110736535882086917.jpg

Deca-Dence - Episode 12 (پایان)

خبری از پیچش داستانی و کلیف هنگر و این چیز‌ها نبود! می‌تونم بگم که دکا-دنس، خوراکه صداوسیماست! نه ایچی‌ای داره، نه لاوی، نه اسلشری، نه مفاهیم مرتبط با خدا و دین و... راست کاره شبکه پویا!

ShInOdA
10-01-2020, 04:11 PM
https://picoup.ir/images/06101657524614206306.jpg

Re:Zero - Season 2 - Episode 13 (پایان پارت اول)

این مشت آخر چقدر چسبید دی:
انتظار نداشتم اپیزود آخر، دیالوگ محور و احساسی باشه! ذهن من که وارد یه کلاف سردرگم دیگه شد! حرف‌‌‌های ساتلا عجیب بود! طرف رو آوردی انداختی توی یک دنیای دیگه و چپ و راست دهنش رو سرویس کردی و بعد بهش می‌گی خودت رو دوست داشته باش و نمیر؟!!! این که داشت نون و ماستش رو می‌خورد توی دنیای خودش خب! حالا جالب فردین قصه هستش که گفت "به ارواح جدم میام نجاتت می‌دم" دی:
بعد از احساس خوبی که به بیننده سر مقبره و پاتریشیا دست می‌ده، معطل نکردن با مکالمه رزول نابودش کردن رفت! رحم نمی‌کنن! گفتگوی ترسناک و شدیدا مرموزی بود! دقیقا خواسته‌ی این بشر چیه؟ چرا می‌خواد سوبارو صفر تا صد به امیلیا بچسبه و بقیه رو رها کنه؟ یعنی توی 400 سال پیش چه انتخابی کرده که حالا امیدش به سوبارو هستش؟!
نکته‌ی عجیب دیگه این بود که من فکر کردم سوبارو آزمون رو با موفقیت تموم کرده ولی معلوم شد که اکیدنا بنش کرده! چه خبره واقعا؟!؟! با کوهی از سوالات پارت اول تموم شد و رفت تا ژانویه.

https://picoup.ir/images/41194967939449054220.jpg

The God of High School - Episode 13 (پایان فصل اول)

هارمونیه فایت و موسیقی و ظهور مانکی کینگ؛ هایپ‌ترین اپیزود بود. درسته که توی داستان، پرداخت و شخصیت پردازی ضعف عجیبی داشتن (با توجه به وب‌تونش، فکر نمی‌کنم این مشکل برطرف بشه) ولی خب اگه به چشم یک داستانی که از صبح تا شب تو سر و کله‌ی هم می‌زنن بهش نگاه کنیم می‌شه باهاش کنار اومد.