PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : Blinded by the lights | چه کسی کوکایین مرگ را میفروشد ؟ | معرفی و بحث

ashley_1986
08-13-2020, 08:40 PM
سریال لهستانی و فوق العاده زیبای Blinded by the lights
Ślepnąc od świateł

http://s11.picofile.com/file/8405602876/813oUNDx9rL_RI_.jpg

سریال بسیار زیبای Blinded by the lights یک سریال جنایی درام تلویزیونی لهستانی محصول HBO اروپا میباشد که در سال ۲۰۱۸ و در ۸ قسمت پخش شد ، سریال برگرفته از رمانی با همین نام محصول سال ۲۰۱۴ میباشد
سریال بسیار منسجم و درگیر کننده هست و داستان جالبی هم دارد و بسیار خشن و تاریک روایت میشه و میتونم قاطع بگم که یکی از بهترینها در ژانر خودش هست که متاسفانه زیاد شناخته شده نیست

خلاصه ی داستان
کوبا مردی کاریزماتیک و بسیار مرموز که نقش اول این سریال هست یک دلال مواد مخدر در ورشوی لهستان میباشد که سطح و لول کاری بالایی هم دارد , از طرف یکی از دوستان کوبا به نام سیکور یک کیف که مقدار زیادی مواد مخدر درون اون هست به کوبا داده میشه و پیشنهاد کاری مطرح میشه اما خیلی زود دوست کوبا میمیره و درگیری های کوبا با مافیا و آدم های بسیار خطرناک شروع میشه , گویا این کیف گذشته ی پر رمز و رازی داشته و دست هر کسی بیفته برای اون مشکلاتی بوجود میاد

دوستان جنایی باز پیشنهاد میکنم این سریال زیبا رو از دست ندهید
سریال سطح بسیار بالایی داره و از شبکه ی بزرگHBO پخش شده , تمام ***تور های لازم برای یک سریال خوب مثل تصویر برداری ، شخصیت پردازی ، نورپردازی فوق العاده و موسیقی متن بسیار مناسبی داره و بنظر شخصی من باید ریت خیلی بالاتری میداشت

http://s10.picofile.com/file/8405602884/sdar.jpg

:Wikipedia: (https://en.wikipedia.org/wiki/Blinded_by_the_Lights_(TV_series)) .:IMDB:. (https://www.imdb.com/title/tt6520930/) :youtube: (https://www.youtube.com/watch?v=CVOaVn6iHkg)

opeth1h
08-14-2020, 12:41 AM
قسمت دوم
با وجود اینکه سریال مثل اکثر سریال ها در قسمت دوم یکم از اون فراز اولیه به فرود میرسه و دچار افت ریتم میشه ولی همچنان فراتر از حد تصورم باقی مونده شخصیت های مختلف کم کم رونمایی شدن ولی امیدوارم قسمت درام سریال بر جناییش غلبه کنه
تیتراژ اولیه سریال هم خیلی پر محتواست / صحنه های کلاب و سکانس های شخصیت محور با موزیک متن مخصوص و زوم و اسلوموشن خیلی حرفه ای کار شده / سکانس اول این اپیزود هم اکشن قابل توجهی داشت
موسیقی متن سریال یکی دوتا ترک با پیانو داره که خیلی عالیه
امیدوارم داستان پلیس نفوذی که برای گنگ کوبا کار میکنه رو به آبکی شدن نره
8/10

opeth1h
08-14-2020, 03:01 AM
قسمت سوم
شروع اپیزود یک فلش بک میبینیم که به صورت کراس اور به قسمت اول وصل میشه و تقریباً اولین سریال غیر انگلیسی زبانی بود که دیدم از این تکنیک که مخترعش تارانتینو بود استفاده میکنه
داستان کشش زیادی نداره چون مافیای مواد مخدر سرو تهش مشخصه ولی جذابیت اصلی داستان پیرامون زندگی شخصیت اول یعنی کوبا هست که تا اینجا خیلی خوب بوده
نکته دیگه ای که خیلی توی چشم میاد فیلم برداری حرفه ای سریاله که تقریباً تمام سکانسها رو جذاب کرده
فردِ طرفِ قرار کوبا توی پارتی بی نهایت زیبا بازی کرد و انتهای قسمت هم باز به داستان گره خورد
شخصیت دارِک هم که توی این قسمت ازش بیشتر دیدیم خیلی جالب بود و کنتاکت عجیبی که با کوبا پیدا کرده که ظاهراً دارای پیشینه ای هم هست و باید توی قسمت های بعد بیشتر ازش ببینیم
اپیزود جذابی بود
9/10

opeth1h
08-15-2020, 12:42 AM
قسمت چهارم
همه یک گام تا خورده شدن فاصله داریم-همه ما به عنوان طعمه بزرگ میشیم
اپیزود بسیار اروتیکی بود در کنار اتفاقات ریز و درشتی که توی این قسمت افتاد - لحظه پیدا کردن پول حین کالبد شکافی عالی بود
دارِک بلاخره استارت جنگ رو زد
باید ببینیم کوبا رو به پوچی بلاخره به رویاش یعنی جزیره گرمسیری در کنار خانواده میرسه یا خورده میشه (نابود میشه)
8/10

ashley_1986
08-15-2020, 07:02 PM
تا قسمت ۵
سریال خیلی بالا تر از انتظار من بوده تا اینجا و میتونم بگم با یک سریال جذاب و دیدنی طرف هستیم
یک طرف کوبا با گذشته ای پر رمز و راز که اصلا مشخص نیست چرا به کار های خلاف رو آورده و یک طرف هم مشکلاتی زیادی که برای کوبا بوجود میاد
شخصیت پردازی سریال خیلی خوب صورت گرفته ، ریتم سریال تقریبا کند و آهسته هست اما نوع روایت بسیار جالبی داره و گاها از تکنیک های بسیار جذابی هم استفاده میشه
نورپردازی سریال حرف نداره مخصوصا در شب , تصویربرداری و موسیقی سریال در سطح بسیار بالایی قرار داره

در مورد داستان هم میتونم بگم بسیار تیره و تاریک بوده تا اینجا و خیلی رک و بی پروا مسائل و مشکلات رو نشون میده
از کلمات بسیا بدی استفاده میشه ، سانسوری در سریال صورت نگرفته و باعث شده یک درام تاریک و البته رئال رو شاهد باشیم
از بین شخصیت های سریال هم از بازی کوبا بسیار لذت میبرم ، از بازی رئیس کوبا یعنی جیک . و اما دارِک بنظر من یکی از منفور ترین شخصیت های تلویزیون میتونه باشه !
واقعا اعصاب بیننده رو خراب میکنه و کرکتر بسیار کثیفی هستش
اگر این سریال چند فصل بود و شاهد شخصیت پردازی عمیق تری بودیم دارِک میتونست خیلی منفور تر از این چیزی که الان هست باشه
سریال بنظر من خیلی کثیف و تاریکه و من تا اینجا خیلی لذت بردم و میتونه یکی از بهترین مینی سریال های غیر انگلیسی زبان باشه

starn
08-16-2020, 12:23 PM
خوب اول از همه تشکر از علی بابت معرفی این مینی سریال (کمتر دیده شده)
به همه ی دوستان توصیه میکنم اگر این ژانر و میپسندید حتما این سریال و ببینید واقعا ارزششو داره
سریال یکم کمیابه ولی 2 تا از سایت های اشتراکی تا امروز قرار دادن نسخه ی (1080p AMZN WEB-DL x265 AAC 5.1 Polish Silence) QxR که بهترین کیفیت و نسخه ی این سریال داخل تورنت سرچ بزندید هست یا از Julie@ (https://tvworld.info/member.php?u=38007) استاد پیدا کردن لینک های مگا :Smiley36:/ لینک مگا رو بگیرید و راحت دانلود کنید

زیرنویس فارسی که مترجم برای این سریال زحمتشو کشیده با نسخه ی ریلیز Silence هماهنگ نبود که دیشب نشستم 6 قسمتی که تا الان براش ساب اومده رو هماهنگ و آپ کردم که دیگه اصلا بهانه ای برای ندیدنش نداشته باشید :Smiley35:

saeed988
08-16-2020, 04:33 PM
ممنون از معرفی
من قسمت 3 هستم و توی این قسمت داستان تازه داره شروع میشه و بوی طوفان میاد بابت موادهای صورتی,شخصیت کوبا خیلی بهتر جا افتاده و فضای سرد و تاریک سریال و شبانه های عجیب شهرو خیلی دوست دارم
ممنون از starn بابت هماهنگی ,این 3 قسمت دستم فلج شد انقدر زیرنویسو کشیدم عقب

opeth1h
08-17-2020, 12:54 AM
قسمت پنجم
از آتش زیر خاکستر شروع شد و به آتش سوزی مهیب کلاب بنتلهم ختم شد دقایق اولیه دراماتیک و کند شروع شد ولی کم کم اوج گرفت تا نیمه های این قسمت ملاقات دارِک و کوبا توی بار سکانسی پر از تعلیق و هیجان بود و سکانس بعدیش یعنی برخورد پلیس با کوبا بی نظیر بود زوایای فیلم برداری فوق العاده بود
روابط مافیایی اغراق نشده و ملموسه مثل زمانی که کوبا برای فرار از چنگ پلیس تعقیب و گریز بیهوده انجام نمیده و با کمک از سیستم دولتی لهستان که مثل تمام دولت ها فاسده خودشو نجات میده (واقع گرایی)
اگه یک ربع اول و پنج دقیقه آخر رو حذف کنیم اپیزود کاملی بود و میشد بهش 10 داد
9/10

opeth1h
08-17-2020, 04:05 AM
قسمت ششم
یکی از خشن ترین-درام ترین و تلخ ترین اپیزودهای سریالی که تا الان دیدم بیست دقیقه اول خشونت به حدی عریانه که تازه متوجه شدم چرا نتفلیکس حق پخش این سریال رو خریداری نکرده
کوبا از نقطه ای که با خرید بلیط یکطرفه به بوینس آیرس می خواد آرامشی که همه دنبالشیم رو بدست بیاره ولی زندگی این تلخی بی پایان بهش مجال نمیده و پرت شدن مرحله ای اون به زیبایی هر چه تمام تر توی این قسمت نمایش داده میشه
بعید میدونم سریال پایان خوشی داشته باشه
10/10

babii
08-17-2020, 09:57 AM
باسلام
لینک دانلود را نتونستم پیدا کنم امکان هست کسی لینک را قرار بدهد ممنون:Smiley17:

ashley_1986
08-17-2020, 03:24 PM
قسمت ششم
یکی از خشن ترین-درام ترین و تلخ ترین اپیزودهای سریالی که تا الان دیدم بیست دقیقه اول خشونت به حدی عریانه که تازه متوجه شدم چرا نتفلیکس حق پخش این سریال رو خریداری نکرده
کوبا از نقطه ای که با خرید بلیط یکطرفه به بوینس آیرس می خواد آرامشی که همه دنبالشیم رو بدست بیاره ولی زندگی این تلخی بی پایان بهش مجال نمیده و پرت شدن مرحله ای اون به زیبایی هر چه تمام تر توی این قسمت نمایش داده میشه
بعید میدونم سریال پایان خوشی داشته باشه
10/10

سلام و تشکر از حامد که خیلی دقیق و خوب سریال رو دیده و درک کرده
کلا باهات موافقم , حاوی کمی اسپویل
اما سریال از قسمت پنجم به بعد روندش عوض شد و ما داریم نابود شدن کوبا رو میبینیم
تازه داره کابوس های اون معنی پیدا میکنه و اون هیولا داره به نوعی کوبا رو نابود میکنه
اگر نگاه صرفا جنایی و مافیایی به سریال نداشته باشیم ، گاها میتونه سریال پر مفهومی باشه و نکات روانشناسانه ی جالبی رو در دل خودش داره
رویا های کوبا ، کابوس های کوبا و اون تصاویر سیاه و سفید خیلی میتونه پر معنی و مفهوم باشه و اینکه یک چرخش ۱۸۰ درجه در روند شخصیت اصلی داستان میبینیم که پر از نکات ریز و درشت هستش
در قسمت ۷ شاهد یک فروپاشی در شخصیت کوبا بودیم ، در قسمت ۶ کوبا درمانده و دشمن پندار شده بود و کلا دیگه اون ثبات شخصیتی رو نداره
من هم مثل حامد فکر نمیکنم پایان خوبی داشته باشه و اصلا نباید انتظار یک پایان خوش رو برای این سریال داشت
برای من یک یکی از بهترین ها در ژانر خودش بوده

Pink Panther
08-17-2020, 05:23 PM
چیزی که برای من درباره این سریال خیلی جذاب و البته واقع‌گرایانه بود اینه که دقیقا تاثیر مخدر رو در رفتار و شخصیت نشون میداد. کوبا تا قبل اینکه کوکائین مصرف کنه شخصیت با ثباتی داشت ولی شاهد این بودیم که بعد از مصرفش کلا بهم ریخت و کم‌کم دچار توهم و تردید شد و حتی با نزدیک‌ترین دوست خودش رابطش بهم خورد.

opeth1h
08-18-2020, 01:43 AM
قسمت هفتم
همه ما داخل شکم هیولاییم و بدون اینکه براش مهم باشه داریم هضم میشیم
تزلزل شخصیت کوبا که توی قسمت قبل خیلی عالی نمایش داده شد توی این قسمت به فروپاشی کامل رسید و چرخه ناقص مصرف کوکایین بر اثر دردهای زندگی باعث برگشت کوبایی که دود سیگار هم اذیتش میکنه به به این جرگه شد که به این فروپاشی دامن زد
باید دید در قسمت آخر نمایش داده میشه که دارک چجوری از گور برگشت یا نه
سکانس های عالی کم دیده نمیشه - توی این قسمت سکانس کشیدن قایق برای قمار توسط پلیس فاسد داستان و درگیری بازجوها و کوبا و تهدید کلامی آخر کوبا موقع آزادی و باز هم کیفیت بالای فیلمبرداری و موزیک سریال که با روح و روان بازی میکنه
9/10

125yahel
08-19-2020, 02:12 AM
باسلام
لینک دانلود را نتونستم پیدا کنم امکان هست کسی لینک را قرار بدهد ممنون:Smiley17:

همچنین بنده

ashley_1986
08-19-2020, 03:19 AM
سلام
دوستان توی تاپیک نمیشه لینک قرار داد اما بصورت خصوصی براتون ارسال کردم
ترجمه ی سریال هم تموم شد و تشکر ویژه از مترجم محترم سریال :Smiley17:
همین الان سریال رو تموم کردم و فقط میتونم بگم یک جواهر کمتر شناخته شده بود این سریال و دیگه همه میتونن از تماشای اون لذت ببرند
یکی از بهترین ها در ژانر خودش و یک سر وگردن بالاتر از خیلی از سریال های معروف امریکایی :Smiley35:
شاهکار بود :Smiley105:
امتیاز ۹ قاطع

saeed988
08-19-2020, 09:04 AM
تمومش کردم خیلی خوب بود قسمت اخر و فصل دومش بهترم میشه با این شخصیت جدید پارانویا باهوش و شیطانی,کسی خبر از فصل دو داشت حتما بگه مرسی

opeth1h
08-19-2020, 03:00 PM
قسمت هشتم (پایان سریال)
شروع این قسمت با فلش بکهایی از رویاهای کوبا که نماینده رویاهای اکثر انسانهاست به زیبایی هر چه تمام تر با موزیکی بی نظیر استارت میخوره و بلافاصله دقایقی بعد بیننده رو داخل منجلاب واقعی کوبا فرو میکنه
منجلابی که هر چی جلوتر میره تمومی نداره سکانس های بی نظیر از این درگیری ها و پایانی باز برای سریال
روند تغییر ثبات شخصیت کوبا از شروع کوکایین استارت خورد و تا آخر که همه چیزش رو از دست میده ادامه داره
با توجه به اینکه دارِک ناگهان از قبر در اومد و با توجه به دیالوگ هایی که بین کوبا و دارِک رد و بدل شد میشه این نتیجه رو گرفت که دارِک درواقع همون خداست که نماینده تمامی بدی ها در سریاله و خانه دارِک نماد کابوس های کوبا و یا میشه سناریو دیگه ای برای پایان در نظر گرفت که طبق همون چیزی که در سریال دیدیم کوبا تا آخر با دارِکِ واقعی جلو میره و آیندش مجهول باقی میمونه به عبارتی یک پایان باز بی نظیر و عالی
9/10

بسیار از دیدن این 8 قسمت جذاب لذت بردم و به جرات یکی از بهترین جنایی - درام هایی که میتونه توسط یک کشور اروپایی ساخته بشه و برای من از گومورا و آندرکاور هم جذاب تر بود
9/10 کل سریال

starn
08-19-2020, 04:47 PM
هماهنگی زیرنویس تمامی 8 قسمت با نسخه ی بلوری 23:976fps (ریلیزهای Silence و imovie و ....) انجام و آپلود شد

ashley_1986
12-11-2020, 06:38 PM
توی تقریبا ۱ سال گذشته ناب ترین تجربه ی سریالی من همین سریال بود
معمولا سریال های کمتر دیده شده رو چک میکنم و قاطع میتونم بگم که این سریال خیلی بیشتر از ریت و امتیازی که از imdb کسب کرده ارزش تماشا داره
حیف که ادامه پیدا نکرد

Saber-j
01-17-2021, 09:44 PM
بزرگترین نقطه ی قوت سریال سینماتوگرافی جذاب و خیره کننده اونه که هم طرح کند داستان رو جبـران کرده و هم کمک مضاعضی شده به ایده های نمادگرایانه سریال.همونطور که دوستان هم عنوان کردن سریال در مورد هفت روز یک فروشنده مواد مخدره که زندگی فوق العاده منظم او شروع به فروپاشی و هرج و مرج می کنه و مردی که همه چیز رو تحت کنترل خودش داشت تبدیل میشه به شخصیتی که در دام خودش فرو میره.

عنصری که باعث شده طرح آشنای داستان فراتر بره و سریال این روایت رو از آن خودش کنه شخصیت پردازی خوب کوباست.شخصیتی کمال گرا ،شجاع و نجیب که سعی می کنه زندگی شخصی و زندگی شغلی خودش رو با هم مخلوط نکنه.در طول سریال ما شاهد کلنجار رفتن این شخصیت با خودش هستیم و تصاویری عجین شده از گذشته و توهمات و رویاهای نمادگرایانه او میبینم که تعلیق پایه ای داستان رو بنا کرده.

Blinded by the lights سریالیه با فضا و لوکیشن های برفیِ دلگیر و خاکستری که تصویری تاریک ، وحشتناک و بی رحم از ورشوِ قبل از کریسمس ارائه میده که خون شما رو در بدن تون منجمد می کنه.دیدنش رو از دست ندید.

starn
02-18-2021, 06:03 AM
داشتم فولدر سریال هامو مرتب میکردم که چشمم خورد مجددا به اسم این سریال و فولد باز کردم و نشستم مجددا این سکانس سریال تماشا کردم

https://s16.picofile.com/file/8425414476/kubaaa.jpg
کــــــــــــــــــــــــ ــوبـــــــــــــــــــا غـــرق در دنیای سیاه و خاکستری خود

( تصویر لوکیشن ادیت و صدای باران و فریاد ناگهانی اسم کوبا توسط پاژینا همه و همه باعث شد
شاهد یک سکانس عالی باشیم و بیننده تا آخرین دقـیقـه محو صدای باران و موزیک مـتن بشه )