PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : Raised By Wolves: بحث و تبادل نظر پیرامون فصل اول

yaser63
09-05-2020, 12:54 AM
https://picoup.ir/images/50851779982749481131.jpg (https://picoup.ir/)
.:IMDB:. (https://www.imdb.com/title/tt9170108/?ref_=tt_mv_close):RottenTomatoes: (https://www.rottentomatoes.com/tv/raised_by_wolves-2020/s01):metacritic: (https://www.metacritic.com/tv/raised-by-wolves)

در این تاپیک می‌توانید پیرامون فصل اول سریال Raised by Wolves که انتشار آن از سوی سرویس HBO MAX ازسوم سپتامبر2020 (به وقت ایران:پنجشنبه سیزدهم شهریور99) آغاز شده است بحث و گفتگو کنید. لطفا اگر می‌خواهید در مورد قسمت خاصی بحث کنید، در ابتدا عنوان قسمت موردنظرتان را بیان کنید تا دیگران متوجه بحث شما بشوند، و از اسپویل شدن مطلب برای دوستانی که هنوز قسمت مورد نظر را ندیده اند، جلوگیری شود. در موارد ضروری استفاده از تگ اسپویلر را نیز مد نظر قرار دهید.

.:inf-topic:.
(https://tvworld.info/showthread.php?t=49990)

Daisy
09-05-2020, 11:44 PM
قسمت اول چیزی خاصی نداشت، چندتا گپ هم داشت که عجیب بود، واقعا
نمره من 7.5
چطوری پدر (اندروید مرد) سریع با یه حرکت بدنش رفت توی دندون استخون دایناسور و مرد ولی مادر (اندروید زن) هر چی تیر بهش زدن هیچیش نشد؟؟؟
چرا به هر کی میرسید میکشتش ولی یکی از سرباز ها رو نکشت فقط پرتش کرد بیرون و توی سفینه هم همه رو نابود کرد، هیچیش هم نشد؟؟؟

Julie
09-10-2020, 05:06 PM
سه قسمت اول

داستان به شدت ضعف داره و از هم گسیختگی کاراکترا به زور دیالوگ به هم نخ و سوزن شدن. همون‌طور که از روی تریلر حدس می‌زدم، سریال هیچ پیش پردازشی نداره و یهو با سقوط سفینه مخاطب رو تو یه دنیای کاملا ناشناس رها می‌کنه. علت خیلی چیزا نامشخصه و قدرت‌های ماورایی پرداخته نشدن. قسمت اول به‌شدت سردرگم، نامفهوم و حوصله سر بره. این موضوع یکم تو قسمت دوم حل می‌شه اما همچنان سریال ملموس نیست. همینجا سریال رو می‌بوسم می‌ذارم کنار.

Daisy
09-10-2020, 07:29 PM
قسمت دوم و سوم از قسمت اول بهتر شده ولی خوب سرعت خوب شدن خیلی کمه، فیلم نامه خوبی نداره،
هنوز نا امید نشدم، تا اخر فصل ادامه میدم :Smiley15:

امتیاز قسمت دوم و سوم 8.0

majidzendaniyan
09-10-2020, 11:36 PM
نه، این، یه چیزی فراتر از فیلم "من مادرم" هستش . امیدوارم شکست نخوره و با قدرت ادامه داشته باشه .

peyman_eun
09-11-2020, 12:18 AM
سریال بسیار پرخرجی که به ده ها دلیل نمیشه زیاد ازش لذت برد.
اول اینکه وجود حفره های خفن در داستان و بی دقتی نویسندگان داستان قابل بخشش نیست.
دوم اینکه خشونت سریالش گاهی بیش از حد به تصویر کشیدن هست! (از اون بدتر کل سریال این فضای فوق سنگین رو باید تحمل کرد) و باعث شده از دیدن سریال لذت نبریم!
سوم اینکه وقایع به طور درهم و برهم، ناهنجار و خیلی سریع روایت میشن به طوری که فکر میکنی توی یک قطار سریع و سیر نشستی و نمیتونی از مسیر داستان لذت ببری!
چهارم انتخاب برخی بازیگران مناسب نیست خصوصا شخصیت پدر که...بی خیال
پنجم حرف های قلمبه سلمبه درون داستان اونم درحالی که خیلی هاشون بی منطق و ضدمفهوم هستن!
ششم حذف سریع شخصیت ها حتی گاهی قبل از شخصیت پردازی اونها! بابا بذار دو دقیقه شخصیتش شکل بگیره بعد نیست و نابودش کن!
هفتم وجود وقایع گنگ که معلوم نیست اصلا به سوالاتی که این سریال مطرح میکنه پاسخ داده بشه یا نه
هشتم ویژگی های مسخره شخصیت مادر، غیر قابل درک بودن این شخصیت. اصلا قابل همذات پنداری نیست (خصوصا وقتی با جیغ و نگاهش همه رو پودر میکنه:دی). هرچند یک توجیه قابل قبول این میتونه باشه که این شخصیت انسان نیست. یک اندروید ساخته بشر هست. بسیاری از مفاهیم داستان بسیار شبیه به مفاهیم سریال وستورلد هستن.
نهم مصنوعی بازی کردن برخی از بازیگران
دهم هم عجیب و غریب بودن سریال و تخیلی بودن بیش از حد امکان.

اینها در حالی هست که این سریال در سبک خودش یونیک هست، دیالوگ های مفهومی زیاد و همچنین به دلیل وقایع هول هولکی جذابیت زیادی داره ولی بازم نمیشه ازش چندان لذت برد!

Mikado
09-12-2020, 12:59 PM
امروز که این پست رو می نویسم پنج قسمت اول سریال رو بدون وقفه نگاه کردم و نظرم تا اینجای کار رو میخوام بگم.

عالی است. ترکیبی از تمامی SciFi های کنونی و در عین حال یکتا. فکر میکنم یکی از دلایلی که احتمالا کمی دیر با داستان ارتباط برقرار میکنید این است که داستان به آرامی و با حوصله تعریف می شود. اِلمان های مشترکی با سریال های دیگر مشابه خود دارد و در عین حال داستانی تکراری نیست. مساله روبات ها، مذهب، آینده تیره و تار، تکنولوژی، خالق و مخلوق. هرکدام به تنهایی سریالی شاخص برای خود دارد. اما از نقاط قوت این سریال همین است که تمامی این موارد را شامل شده و باز هم توانسته ایده ارجینال و اصلی خود را داشته باشد. در ابتدا شاید فکر کنید سریال میخواهد طرف مذهبی ها یا آتئیست ها را بگیرد. اما تا اینجای کار که دخالت و قضاوتی در کار نبود. ریتم آرام سریال برای داستان گویی برای دوستان جوانم که شیفته بیشترین اطلاعات در کمترین زمان ممکن هستند شاید کمی آزاردهنده باشد، اما من از سرعت داستان گویی راضی بودم. مخصوصا قسمت پنجم که به خالق می پردازد. سریال نشان میدهد که دست پُری دارد و با حوصله جلو میرود. اصولا ساخت دنیایی یکتا زمان بَر است. ما دنبال شباهت ها میگردیم تا سریعتر ارتباط برقرار کنیم، دنبال لیزر و شمشیر و جِدای هستیم تا ذوق کنیم. اما شاید این سریال محتوای پاپ کورنی برای شما نداشته باشد. کمی بزرگسالانه است و بهتر است در آرامش بیشتری دیده شود.

در مورد بازی "آماندا کالین" و "تراویس فیمل" هم کمی بی انصافی شده. مخصوصا بازی کالین، نقش اول زن سریال که در قسمت هایی که مربوط به احساس و حتی overflow! اندرویدی است بی نظیره.

در آخرِ این چند جمله کوتاه بگم که من معمولا در مورد سریال هایی که خیلی دوست دارم حرفی نمیزنم و بحثی نمیکنم، دوست دارم مانند یک لذت کوچک برای خودم باقی بماند. بحث کردن در مورد سلیقه خودم و دیگران واقعا بیهوده و انرژی بَر است. اما گفتم چند خطی بنویسم تا شاید اگر کسی مانند من از سریال لذت بُرده و با انبوهی از نقدهای منفی این سریال که در این انجمن است مواجه شده، دلزده نشود و دیدن سریال را ادامه دهد.

خلاصه اش اینکه تا قسمت پنج از فصل اول این سریال، برای من عالی بوده و بسیار از دیدنش لذت بُردم.

Luca Brasi
09-12-2020, 05:30 PM
من هنوز سریال رو ندیدم اما ذکر 2 نکته خالی از لطف نیست :
1.جدا از اینکه ریدلی اسکات کارگردان بزرگی ـه تو ژانر :علمی/تخیلی جزء کارگردان های مولف و صاحب سبکی ـه که مصداق بارزش : بیگانه محصول 1979 هست اثری که با توجه به سال ساخت و محدودیت ـی که از لحاظ امکانات اون موقع وجود داشته یه شاهکار به تمام معنا است تو فرم و تکنیک ساخت . ریدلی اسکات تو سال 2012 با ساخت پرومتئوس نشون داد که بعد تقریبا 30 سال از ساخت بیگانه هنوزم که هنوز تو ژانر علمی
تخیلی حرف برای گفتن داره... اگر هرکسی جز اسکات اسمش رو این سریال میبود میشد گفت که اثر آنچنان قابل توجیه نیست(با این همه نظر و نقد منفی) اما وقتی اسم این کارگردان روش هست بنظرم باید صبر پیشه کرد مطمئنا برنامه داره براش

ولی از اون طرف با تمام نعاریف و تفاسیر استقبالی که از سریال شده یکمقدار ناراحت کننده است با اینکه 3اپیزود اول تو تاریخ 3ستامبر ریلیز شده اما بعد از اپیزود 1 که 1595 نفر بهش رای دادن میزان رای دهنده ها کم و
کم تر شده(اپیزود 2 : 1178نفر و اپیزود 3 : 1024 نفر) اپیزود های 4و5 که یه ریزش خیلی خیلی بدی داشته!!!! به ترتیب 433 و 378 نفر!

Daisy
09-12-2020, 11:47 PM
من هنوز سریال رو ندیدم اما ذکر 2 نکته خالی از لطف نیست :
1.جدا از اینکه ریدلی اسکات کارگردان بزرگی ـه تو ژانر :علمی/تخیلی جزء کارگردان های مولف و صاحب سبکی ـه که مصداق بارزش : بیگانه محصول 1979 هست اثری که با توجه به سال ساخت و محدودیت ـی که از لحاظ امکانات اون موقع وجود داشته یه شاهکار به تمام معنا است تو فرم و تکنیک ساخت . ریدلی اسکات تو سال 2012 با ساخت پرومتئوس نشون داد که بعد تقریبا 30 سال از ساخت بیگانه هنوزم که هنوز تو ژانر علمی
تخیلی حرف برای گفتن داره... اگر هرکسی جز اسکات اسمش رو این سریال میبود میشد گفت که اثر آنچنان قابل توجیه نیست(با این همه نظر و نقد منفی) اما وقتی اسم این کارگردان روش هست بنظرم باید صبر پیشه کرد مطمئنا برنامه داره براش

ولی از اون طرف با تمام نعاریف و تفاسیر استقبالی که از سریال شده یکمقدار ناراحت کننده است با اینکه 3اپیزود اول تو تاریخ 3ستامبر ریلیز شده اما بعد از اپیزود 1 که 1595 نفر بهش رای دادن میزان رای دهنده ها کم و
کم تر شده(اپیزود 2 : 1178نفر و اپیزود 3 : 1024 نفر) اپیزود های 4و5 که یه ریزش خیلی خیلی بدی داشته!!!! به ترتیب 433 و 378 نفر!

شما این پنج قسمت ببین متوجه ضعف سریال میشی، و این که چرا نظرات کمتر شده نشون میده که سریال خوب پیش نمیره

امتیاز قسمت چهار و پنج 7.5

همین جوری بخواد پیش بره برای فصل بعد سخت تمدید بشه
امیدوارم چند قسمت بعدی سریال تکون بخوره

مقایسه کردن سریال ها با هم مناسب نیست ولی اگه کسی سریال ماندلورین رو دیده باشه و با این سریال بخواد مقایسه کنه، متوجه میشه چه سریال ضعیف و معمولی داره نگاه می کنه
:Smiley15:

Mikado
09-13-2020, 10:12 AM
شما این پنج قسمت ببین متوجه ضعف سریال میشی، و این که چرا نظرات کمتر شده نشون میده که سریال خوب پیش نمیره

امتیاز قسمت چهار و پنج 7.5

همین جوری بخواد پیش بره برای فصل بعد سخت تمدید بشه
امیدوارم چند قسمت بعدی سریال تکون بخوره

مقایسه کردن سریال ها با هم مناسب نیست ولی اگه کسی سریال ماندلورین رو دیده باشه و با این سریال بخواد مقایسه کنه، متوجه میشه چه سریال ضعیف و معمولی داره نگاه می کنه
:Smiley15:

اگه از سریال خوشتون نمیاد اشکالی نداره، بالاخره خوشتون نیومده دیگه، ولی چرا آمار رو دستکاری میکنید؟ کجا امتیاز قسمت چهار و پنج 7.5 بوده؟

https://picoup.ir/images/62521177607916550205.png

بعد هم لطفا وقتی تعداد بیننده رو مقایسه میکنید در نظر داشته باشید که اولا شبکه HBO Max تازه چند ماهه لانچ شده و قیمتش برای یک ماه 15 دلار هست و سریال شاخص جدیدی به جز همین سریال نداره، بیشتر سریال های قدیمی و معروف خودش رو به اشتراک گذاشته.

در حالی که دیزنی پلاس به همراه HULU و ESPN ارائه میشه و اشتراکش برای هر ماه 13 دلار هست و میزان محتواش صد برابر HBO max هست.

Daisy
09-14-2020, 12:23 AM
اگه از سریال خوشتون نمیاد اشکالی نداره، بالاخره خوشتون نیومده دیگه، ولی چرا آمار رو دستکاری میکنید؟ کجا امتیاز قسمت چهار و پنج 7.5 بوده؟

https://picoup.ir/images/62521177607916550205.png

بعد هم لطفا وقتی تعداد بیننده رو مقایسه میکنید در نظر داشته باشید که اولا شبکه HBO Max تازه چند ماهه لانچ شده و قیمتش برای یک ماه 15 دلار هست و سریال شاخص جدیدی به جز همین سریال نداره، بیشتر سریال های قدیمی و معروف خودش رو به اشتراک گذاشته.

در حالی که دیزنی پلاس به همراه HULU و ESPN ارائه میشه و اشتراکش برای هر ماه 13 دلار هست و میزان محتواش صد برابر HBO max هست.

دستکاری نکردم اون امتیازی که خودم به قسمت های سریال دادم :Smiley14:
البته اون امتیازی که شما نشون دادید با افزایش تعداد رای دهندگان کمتر میشه احتمالا

در کل لذت بردن و نبردن از سریال ها بستگی به سلیقه داره، ان شالله بهتر بشه ولی برای خراب کردن سریال نظر ندادم، در مقام مقایسه با سریال های این ژانر ضعیف تر هست

g0dsend313
09-14-2020, 10:47 PM
دوستانی که این سریال رو میبینن پیشنهاد می کنم قبلش دو تا اثر قبلی کارگردان رو ببینند تا رویه فکریش رو بدونن و با زاویه دید اون تماشا کنن
هر فیلمی رو میخواید ببینید قبلش نگرش کارگردان و نویسنده رو بررسی کنید نه صرفا نظرات بینندگان که گاها فریب دهندست

codec_pack
09-14-2020, 11:01 PM
این سریال از کامل ترین سریال های علمی تخیلی هست! واقعیت مجازی، سیاره و موجودات بیگانه، ربات، کره زمینی که نابود شده، علم در مقابل دین، همه و همه اینا با هم توی یه سریال وجود داره و بهشون پرداخته شده و مهم تر از همه چیز، به هم ربط داده شده! سریال با این وسعت ایده، به وقت احتیاج داره تا جا سفت کنه و پیش بره! به نظرم بهترین سریال امسال با اختلاف زیاد بوده! کیفیت ساخت هم بسیار بالاست، بازیگری، فیلمبرداری، کارگردانی و ...! سریال پر از معما هست، از تعلیق درش به نحو احسن استفاده شده، بعضن هیجان زا و ترسناک هست! این سریال اعتیادآور، همه و همه چی داره!

در مقام مقایسه با سریال های این ژانر ضعیف تر هست
منظورت سریال های نهایت معمولی مثل stranger things و 100 هست؟

eliota
09-14-2020, 11:59 PM
این سریال از کامل ترین سریال های علمی تخیلی هست! واقعیت مجازی، سیاره و موجودات بیگانه، ربات، کره زمینی که نابود شده، علم در مقابل دین، همه و همه اینا با هم توی یه سریال وجود داره و بهشون پرداخته شده و مهم تر از همه چیز، به هم ربط داده شده! سریال با این وسعت ایده، به وقت احتیاج داره تا جا سفت کنه و پیش بره! به نظرم بهترین سریال امسال با اختلاف زیاد بوده! کیفیت ساخت هم بسیار بالاست، بازیگری، فیلمبرداری، کارگردانی و ...! سریال پر از معما هست، از تعلیق درش به نحو احسن استفاده شده، بعضن هیجان زا و ترسناک هست! این سریال اعتیاد همه و همه چی داره!

با پنج قسمت چنین نظری داری واقعا؟؟؟

g0dsend313
09-15-2020, 12:24 AM
این سریال از کامل ترین سریال های علمی تخیلی هست! واقعیت مجازی، سیاره و موجودات بیگانه، ربات، کره زمینی که نابود شده، علم در مقابل دین، همه و همه اینا با هم توی یه سریال وجود داره و بهشون پرداخته شده و مهم تر از همه چیز، به هم ربط داده شده! سریال با این وسعت ایده، به وقت احتیاج داره تا جا سفت کنه و پیش بره! به نظرم بهترین سریال امسال با اختلاف زیاد بوده! کیفیت ساخت هم بسیار بالاست، بازیگری، فیلمبرداری، کارگردانی و ...! سریال پر از معما هست، از تعلیق درش به نحو احسن استفاده شده، بعضن هیجان زا و ترسناک هست! این سریال اعتیاد همه و همه چی داره!

متاسفانه بعضی دوستان تو ژانر اصلی نمی تونن ببینن
به نظرم قیاس این سریال بهتره با وست ورلد و فرینج مقایسه بشه وگرنه هیچ سریالی از نظر ژانر مشابهتی بش نداره و یه سبک و ژانر خاص هست
که اکثرا تو انیمه ها بخصوص انیمه های پرخشونت قدیمی این سبک دیده میشه مثل gantz و attack on titan که سعی در بررسی یک نسل کشی در جهت اصلاح نژاد یا توجیه این مسیله یا کلا تعریفی متفاوت از خوبی و بدی هست
یه جمله جالب هست که با دیدن این سبک فیلمها به ذهنم میرسه
همه تو جنگ(کشتار و نسل کشی) جهنمی هستن تو باقی دیدگاها و ادیان به جز دین خودشون
یا برعکسش همه تو جنگ از نظر خودشون میرن بهشت و هر چی بکشن حقشونه و درسته
مثال دیگه بزرگ شدن(شکل گیری) یک دین از ملت ملهد یا ظهور یک پیامبر در بارگاه یک فرعون
همه اینا یک رویه فکری از سمت اتییست هست که البته اولین نسلها همیشه اتییست بودن بعدش در دل اونها سایر ادیان شکل گرفتن
میشه گفت دیدگاهی مشابه تو فیلم بین ستاره ای و از اون کاملتر تو فیلم پریدستینیشن دیده میشه که شیوه شکل گیری یک نسل و یک فرقه و دیدگاه عمیقتر بحث مرغ و تخم مرغ هست که تو فیلم اخر به زیبایی یک برداشت دیدنی از این نظریه رو نشون میده
البته سری ماتریکس که دیگه خدای بحث و محوریت موضوع راجع به این ژانر هست

‏یا بقول استفن هاوکینگ می گفت
موجودات بیگانه هم با ما انسانها مثل باکتری های مزاحم رفتار خواهند کرد و مارا خواهند کشت

codec_pack
09-15-2020, 01:23 AM
با پنج قسمت چنین نظری داری واقعا؟؟؟

چه نظری دارم؟

eliota
09-15-2020, 07:06 PM
چه نظری دارم؟

مشتی سریال های بزرگ مثل برکینگ بد و سوپرانو ووایر هم دو سه فصل طول کشید جا بیوفته داستان و شخصیت پردازیش اونوقت تو ۵ قسمت به این نتیجه رسیدی که این سریال یکی از کامل ترین سریال های علمی تخیلیه!!

Red Hood
09-15-2020, 09:49 PM
مشتی سریال های بزرگ مثل برکینگ بد و سوپرانو ووایر هم دو سه فصل طول کشید جا بیوفته داستان و شخصیت پردازیش اونوقت تو ۵ قسمت به این نتیجه رسیدی که این سریال یکی از کامل ترین سریال های علمی تخیلیه!!

مقایسه سریالی در ژانر درام با سریالی در ژانر علمی تخیلی اشتباه‌ست

Daisy
09-15-2020, 11:18 PM

نه این دوتا هم معمولی هستن
خیلی جای مقایسه وجود نداره ولی سریال های توی ژانر فضای که خوب موفق باشه، به نظرم فصل اول استار ترک دیسکاوری و ماندلورین خیلی پخته تر و موفق تر هستن
سریال باید همون فصل اول خوnشو جا بندازه این که چند فصل صبر کنی که جالب نیست،
الان سریال Lovecraft Country پنج قسمت اومده خیلی بهتر از این هست

فیلم و سریال دیدن سلیقه ای هست، توی این ژانر خیلی سریال نگاه می کنم این سریال معمولی هست، البته باید تا اخر فصل صبر کرد و نا امید نشد :Smiley15:

codec_pack
09-16-2020, 10:06 PM
سریال به خاطر پر ایده و وسیع بودنش نیاز به وقت داره که خودش رو جا بندازه، وگرنه عیار سریال همین الان هم مشخص هست!

eliota
09-17-2020, 07:32 PM
مقایسه سریالی در ژانر درام با سریالی در ژانر علمی تخیلی اشتباه‌ست

من مقایسه ای انجام ندادم!

من گفتم سریال های بزرگی مثل اونهایی که مثال زدم هم یخورده زمان لازم داشتن تا خودشونو نشون بدن.

Daisy
09-18-2020, 11:12 AM
دو قسمت 6 و 7 خیلی بهتر از باقی قسمت ها
امتیاز خودم به این دو قسمت 8.5
امیدوارم افت نکنه

uncertainty
10-02-2020, 08:07 PM
دیروز قسمت دهم رو دیدم
با وجود کاستی هایی که این سریال داره، باید بگم که شیوه ی داستان گویی و به ویژه شخصیت پردازی Mother و Father من رو به خودش جذب میکنه
شیوه ی خاص، مرموز و بریده بریده ی سکانس ها و سوال های فراوانی که ایجاد میکنن برام جالبه
تو قسمت دهم بحث بین Father و Mother، ابراز احساسات انسان گونه ی Father (که برای خودشون هم تازگی و ناشناختگی داشت) و شیوه ی تصمیم گیریش با اون چوب و سنگ ها، خیلی خوب پرداخته شده بود. (برخلاف بعضی دوستان، به نظر من بازیگر Father خیلی خوب و قوی بازی میکنه)
زبان بدن و لحن صدای Father و Mother از ویژگی های به شدت تاثیر برانگیز این سریال هستن
چند دقیقه ی پایان فصل هم واقعا عجیب و وات د *** گونه بود! و همین هاست که این سریال رو توی ژانر خودش خاص و عجیب و تافته ی جدا بافته میکنه!

Mikado
10-03-2020, 02:14 AM
لطفا اگر قسمت دهم رو هنوز مشاهده نکردید از خوندن ادامه متن صرف نظر کنید.
از تگ اسپویل به دلایل فنی و اینکه بعضی از دوستان نمیتونن داخلش رو ببینن استفاده نمیکنم.

----> MAJOR SPOILER ALERT <----

یک ایده ای که از اواسط فصل بین دوستداران سریال شکل گرفته بود این نظریه بود که سریال در واقع داره زمان قبل از پیدایش انسان های اولیه رو به نمایش در میاره. یعنی به این صورت که ابتدا چنین تمدنی، چنین گروه هایی، انسان و روباتی بوده و در جنگ بین اون ها، نئاندرتال ها باقی موندن و سپس انسان ها شکل گرفته اند. اشارات مذهبی سریال مخصوصا در قسمت آخر بسیار به این ایده قدرت میده. اگر مادر و پدر را همان آدم و حوا در نظر بگیریم و مار را همانی که باعث گمراهی حوا شد این ایده جذابیت بیشتری پیدا خواهد کرد. جای سوال داره با توجه به اینکه در سطح سیاره اسکلت های بزرگی که به نظر اسکلت سر مار های بزرگ به نظر میرسه وجود داره، آیا قبلا هم در این سیاره چنین موجوداتی وجود داشتند؟ و پس از اینکه دیگر انسانی و یا به عبارتی غذایی برای مارها وجود نداشته منقرض شده اند؟ صحنه ای رو به یاد بیارید که پاول به داخل غار رفت و با نور چراغ قوه به دیوار تابید، صحنه حضور یک مار عظیم و سفینه ای که انگار پدر و مادر در آن قرار دارند. آیا موجودات قبلی این سیاره چنین پیشگویی رو در داستان های خودشون داشتند؟ و به همین خاطر بود که آن موجود شبیه نئاندرتال در جلوی چاله میخواست مادر رو از بین ببره؟

https://picoup.ir/images/96063911532005950433.jpg

.

https://picoup.ir/images/30558275380358406472.jpg

یکی دیگه از تئوری ها نیز مربوط به صدایی میشه که افراد میترائی اون رو شنیدن، از مارکوس گرفته تا پاول. اگر این صدا در واقع صدای هوش مصنوعی همان مار باشه خیلی از پیچیدگی های سریال هم قابل توضیح خواهد بود. اینکه چیزی که در واقع میترائی ها می پرستند یک ویروس هوش مصنوعی هست که میخواسته دوباره خودش رو تولید کنه. و در این راه هم انسان ها و هم اندروید ها رو فریب داده.

به نظر میرسه فصل دوم توضیحات بهتری برای تمامی تئوری ها به وجود بیاد. تا اینجای کار که به نظر میرسه ریدلی اسکات از تمامی فیلم ها و ایده های قبلیش، از Alien گرفته تا Prometheus در این سریال استفاده کرده.

بی صبرانه منتظر فصل دوم خواهیم بود.

Admini3trator
10-03-2020, 04:25 AM
لطفا اگر قسمت دهم رو هنوز مشاهده نکردید از خوندن ادامه متن صرف نظر کنید.
از تگ اسپویل به دلایل فنی و اینکه بعضی از دوستان نمیتونن داخلش رو ببینن استفاده نمیکنم.

----> MAJOR SPOILER ALERT <----

یک ایده ای که از اواسط فصل بین دوستداران سریال شکل گرفته بود این نظریه بود که سریال در واقع داره زمان قبل از پیدایش انسان های اولیه رو به نمایش در میاره. یعنی به این صورت که ابتدا چنین تمدنی، چنین گروه هایی، انسان و روباتی بوده و در جنگ بین اون ها، نئاندرتال ها باقی موندن و سپس انسان ها شکل گرفته اند. اشارات مذهبی سریال مخصوصا در قسمت آخر بسیار به این ایده قدرت میده. اگر مادر و پدر را همان آدم و حوا در نظر بگیریم و مار را همانی که باعث گمراهی حوا شد این ایده جذابیت بیشتری پیدا خواهد کرد. جای سوال داره با توجه به اینکه در سطح سیاره اسکلت های بزرگی که به نظر اسکلت سر مار های بزرگ به نظر میرسه وجود داره، آیا قبلا هم در این سیاره چنین موجوداتی وجود داشتند؟ و پس از اینکه دیگر انسانی و یا به عبارتی غذایی برای مارها وجود نداشته منقرض شده اند؟ صحنه ای رو به یاد بیارید که پاول به داخل غار رفت و با نور چراغ قوه به دیوار تابید، صحنه حضور یک مار عظیم و سفینه ای که انگار پدر و مادر در آن قرار دارند. آیا موجودات قبلی این سیاره چنین پیشگویی رو در داستان های خودشون داشتند؟ و به همین خاطر بود که آن موجود شبیه نئاندرتال در جلوی چاله میخواست مادر رو از بین ببره؟

.

یکی دیگه از تئوری ها نیز مربوط به صدایی میشه که افراد میترائی اون رو شنیدن، از مارکوس گرفته تا پاول. اگر این صدا در واقع صدای هوش مصنوعی همان مار باشه خیلی از پیچیدگی های سریال هم قابل توضیح خواهد بود. اینکه چیزی که در واقع میترائی ها می پرستند یک ویروس هوش مصنوعی هست که میخواسته دوباره خودش رو تولید کنه. و در این راه هم انسان ها و هم اندروید ها رو فریب داده.

به نظر میرسه فصل دوم توضیحات بهتری برای تمامی تئوری ها به وجود بیاد. تا اینجای کار که به نظر میرسه ریدلی اسکات از تمامی فیلم ها و ایده های قبلیش، از Alien گرفته تا Prometheus در این سریال استفاده کرده.

بی صبرانه منتظر فصل دوم خواهیم بود.

"تا حدودی اسپویل"
با نظریه هات موافقم، و بنظرم کمپیون و پائول میتونن همون هابیل و قابیل باشن.

codec_pack
10-03-2020, 03:20 PM
اینا اصن تو کره زمین نیستن، چطوری هابیل و قابیل هستن؟ :دی

توی اپیزود هفتم هم مادر پال یه صحنه میگه jesus christ ...!

Mikado
10-04-2020, 10:35 PM
اول یه توضیح کوچیک در مورد تئوری قبلی و حرفی که codec_pack زد بگم. این تئوری که این سریال در واقع مربوط به زمان قبل پیدایش انسان کنونی هست بیشتر مربوط به تئوری های Ancient astronauts (https://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%81%D8%B6%D8%A7%D9%86%D9%88%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D 9%86_%D8%A8%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86) هست. صفحه ویکی پدیا فارسی این مورد رو بخونید تا دید بهتری پیدا کنید، این موضوع یکی مباحث مورد علاقه ریدلی اسکات هست، همونطور که پایه پرومتئوس هم به نظرم همین موضوع بود.

بحث بر سر این موضوع نیست که این ها در کره زمین هستند یا نه. بلکه بحث بر سر اینه که چنین تمدنی وجود داشته و بعد ها انسان چون نمیتونستند اون رو دُرست درک کنن به صورت افسانه های مذهبی در اومده و هر کدوم از این شخصیت ها میتونه معادل مذهبی داشته باشه. مثلا شبیه این موضوع که هزاران سال پیش آدم ها نمیتونستن درکی از روبات و اندروید و انسان داشته باشند پس چیزهایی به نام آدم و حوا و مار و شیطان و فرشته خلق کردند. این توضیح برای این قسمت که باعث خنده دوستمون شد. امیدوارم بهتر توضیح داده باشم. در ضمن اون قسمتی که میفرمائید مادر گفت jesus christ رو خاطرم هست و اشاره خیلی خوب و به جایی داشتید. پس میتونه کامل نظریه مون اشتباه باشه. اما ما با فردی مثل ریدلی اسکات طرف هستیم که استاد نظریه ها و ایده هاست اما بعضی وقت ها اجرای خوبی از ایده هاش نداره. نظریه خالق و بازی کردن با مخلوق در پرومتئوس ریدلی اسکات بوده و به این خاطره که ما همچنان به این فکر میکنیم که قراره با توضیح و شرح و بسطی از همین نظریه ها طرف باشیم. جدا از اینکه سریال اشارات مذهبی زیادی داره و حتی دعوای اصلی سریال هم بر سر دو گروه مذهبی و آتئیست هست.

اما یکی دیگه از نظریه و در واقع اشاره های خوب طرفداران سریال در ردیت اشاره به "کتاب خنوخ" بود که بعضی ها اعتقاد دارند سریال بر اساس اون کتاب میتونه باشه، خنوخ یا به عبارت اسلامی/فارسی "ادریس"، رو جد حضرت نوح می دونند و اشاراتی که در اون کتاب به "نفیلیم" ها میشه رو میشه ایده جذابی برای این سریال دونست.

در کل به نظرم با توجه به اشاره سازندگان سریال که قصد اولیه شون برای پنج فصل بوده ما همچنان باید صبر کنیم تا سریال جلوتر بره تا دید بهتری پیدا کنیم سریال بیشتر به کدوم سمت و ایده و داستان مذهبی میخواد بره. در آخر و اگر همچنان به بحث خالق و مخلوق در پرومتئوس فکر میکنید شاید این نقل قول از شاو در رابطه با فرق انسان و ربات انتخاب خوبی باشه، وقتی میگه:

«تا بتوانم از خدایان خویش بپرسم که چرا ما را آفریدند و سپس قصد هلاکتمان کردند»

kingnessi
10-09-2020, 03:31 PM
حیف حجم، حجف زمان، حیف...

کلا چیزی نداره این سریال به غیر از یه سری تکرار مکررات، اونم تازه نه به شکلی که حداقل بیننده رو جذب کنه.

قصه اصلا راه نمیده به بیننده و کاملا بهم ریخته س، شخصیت پردازی هم که هیچی. انگار اصلا واسه بیننده ساخته نشده و تو ذهن سازنده ش گیر کرده. شاید فصل یا فصلهای بعدیش بتونن با تغییر رویه، ادامه بهتری واسش بسازن (که بعید میدونم) ولی این فصل اول به شدت ناامیدکننده بود.
از لحاظ بازی ها هم من چیزی به جز اغراق و زیاده کاری ندیدم و بیشتر به نظرم میخواستن ادای باحال بودن دربیارن، بخصوص اون بازیگر نقش رگنار که انگار فقط همون تیپ رو بلده دربیاره.

در کل به دیدنش نمی ارزه.

anzalichi
10-10-2020, 07:11 AM
سریال کاملا شعارزده و ناپخته هست. ژانر درسته. سایفای بهترین قالب برای پرداختن به مباحث فلسفی-علمی هست ولی این داستان بشدت باگ و حفره هاش زیاده. بر اساس تک قسمتی که دیدم، داستان نمره ی ۱ از ۱۰ میدم بهش. به دور از هرگونه تعصب، چیزی که دیدم یک روایت کاملا غیرمنطقی از اتفاقات مختلف بود. برخی از باگ‌ها و پیش‌فرض هایی که در این پنجاه دقیقه نظرمو به خودش جلب کرد و امیدوارم تا قسمت پنجم که میکادو (عجیب بود اینقدر براش نوشتی) اشاره کرد جواب این حجم از بی‌منطقی رو بگیرم وگرنه مجددا با یک سریال تبلیغات‌زده‌ی سخیف مواجهیم.

اِلمان های مشترکی با سریال های دیگر مشابه خود دارد و در عین حال داستانی تکراری نیست. مساله روبات ها، مذهب، آینده تیره و تار، تکنولوژی، خالق و مخلوق.

Westworld- season 1

lady snow
10-28-2020, 11:34 PM
سریال هم یونیک هست هم تکراری و فک میکنم بیشتر جذابیتش به همین دلیل هست. انگار همه ماستا و قیمه ها رو قاطی کردن و زرشک پلو زعفرونی دراوردن
آماندا کالین واقعا برازنده نقش مادر اندرویدی بود. حرکات بدنش و حس صورتش کاملا حس ربات رو منتقل میکرد. عاشق اون خنده های زورکیش شدم رباتی که سعی میکرد مثل انسان رفتار کنه با بچه ها.
تراویس فیمل عزیزدلم متاسفانه بعد از دو سه قسمت شیفت کرد به کارکتر رگنار. درواقع دهن باز میکرد من صدای رگنار میشنیدم. حیف حیف
بقیه بازیگرا که هیچی انگار سیاهی لشگر بودن. اکت خاصی نداشتن
اما برسیم به داستان. تا نیمه ابتدایی سریال مسیر خیلی خوبی رو طی کرد. تا قست هفت. بعد کم کم رو به سقوط رفت قسمت ده که سقوط کامل بود. داستان این فصل کاملا ناامید کننده جمع شد. رفتم ریت رو چک کردم دیدم من فقط این حس رو نداشتم بقیه بیننده ها هم از پایان فصل ناامید شدن. فاصله ریت اپیزود اول نسبت به اپیزود ده زیاد هست.
با این نظریه که هوش مصنوعی داره تو ذهن اینا حرف میزنه موافقم. بخصوص موضوع گم شدن موش و بعد پیدا شدنش یا موضوع روح اون بچه. همشون این معنی رو تداعی میکنه که این سیاره داره توسط هوش مصنوعی اداره میشه. حالا کمپیون بعنوان خالق مادر واقعا وجود داشته یا اینکه اونم بازی هوش مصنوعی برای کنترل کردن مادر بوده؟
خیلی دوس داشتم درباره گذشته مارکوس بیشتر بدونم با توجه به اینکه تنها کارکتری بود که به کودکیش و گذشتش پرداخته شد. احتمالا فصل بعدی فلشبک بیشتری خواهیم داشت.

پ.ن1: شما هم دقت کردین مادر هنگام پرواز به شکل مجسمه های عیسی مسیح درمیومد و صورتش به شکل مریم مقدس. نمیدونم نظریه ای هست دربارش یا نه
پ.ن2: من همیشه معتقد بودم جنگ جهانی سوم جنگ مذاهب هست و با توجه به اینکه هر سه مذهب اصلی (اسلام مسیحیت یهود) بمب هسته ای دارن دنیا رو با خاک یکسان میکنن و بدین گونه بشریت منقرض میشه و جهان هستی از دست این موجود خلاص میشه :Smiley69:
پ.ن3: این ماجرای فضانورد فرازمینی خیلی مبحث جالبی هست. منم یجورایی بهش معتقدم. شما نگاه کن به تخت جمشید اهرام مصر یا تاریخ مایاها. آخه یه انسان با اون سطح هوش و با اون امکانات اندک چطور میتونست اینارو بسازه. همین الان یه مهندس بخواد یه آپارتمان بسازه هزار جور دم دستگاه میخواد حالا محاسبات ریاضیش بماند
پ.ن4: برای دیدن فصلهای بعدی هنوز قانع نشدم 8/10

тнor
11-19-2020, 09:07 PM
یک نظریه که خودم باهش برخورد کردم و خیلی قشنگ بود اینه که
انسان ها قیلا روی این سیاره زندگی میکردن (کاملا توی اون فلش بک ها و اون یارو که مارد کشت محرز هست) حالا چه اتفاقی براشون اقتاده که به حالت اون موجودات دراومدن که زیر زمین زندگی میکنن طبق این تئوری اون و اون فلش بکی که اشاره کردم توش یه سری دور یه چیز جمع شده بودن و از اون کله مواد شیر رنگی بیرون میریخت درواقع یک نوع مراسم مذهبی بود که طی اون مارهای که اسکلت شون رو دیدیم به وجود می اومدن و این مارها سیاره رو به تسخیر خودشون درمیارن و مردم به زیر زمین پناه میرن حتی اون اسکلتی که مادر درش اورد از استخوان نبود که اینم نشان میده از برای به وجود اومدن اون مار ها نیاز به یه ربات مثل مادر هست.
در ادامه هم به چیزهای که پال روی دیوار اون غار دید برگردیم که شما تصاویرش رو گذاشتید ولی خب چیزی که پاول دید برمیگرده به گذشته و فرار انسان های اون زمان از این سیاره ای که فعالا روش هستن به زمین رو نشون میده (این سیاره در دنیای واقعی هم توسط دانشمندا کشف شده حالا امیدوارم یه روز برن ببین واقعا شبیه این سریال هست یا نه ولی در واقعیت یک سیاره با همچین اسمی هست) و احتمالا اون ها جرقه حیات بر روی زمین رو میزنن و بعدها انسان های زمین که پیشرفت میکنن و شورع به دی کد کردن کتاب مقدس شون که میکنن میفهمن که فرومول های پنهانی توش هست و با استفاده از همون فرمول ها تکنولوژی پیشرفته شون رو که شامل نکرومنسر ها(مادر) و سفینه های پیشرفته شون و دیگر چیز ها میکنن که ورای تصور و درک خودشون هست از خدا شون یا همون سول بهشون رسیده و براساس اونچه که توی خود سریال گفته شد توی کتاب مقدس شون به همین سیاره اشاره شده به اون معبد ها اشاره شده که توسط متریک ها توی صحرا کشف شد. و از اونجا که داریم میبینم این صدا های که متریک ها میشنون اگر صدای خدا شون باشه خداشون به انسان ها هیچ علاقه ای نداره چون اونجا که کیلب میخواست مادر رو بکشه بهش گفت که اینکار رو نکنه چون میدونست که بدن مادر درحال پرورش اون مار هست.
راجب هابیل و قابیل هم بگم که اسم سریال اشاره به داستان دوبرادر داره به اسم های رامیولس و رموس که رامیولس برادرش رو میکشه و شهر رم رو بنا گذاری میکنه توی سریال هم اشاره میشه که یه بچه یتیم قراره تمدن جدید شونو بسازه و از اونجای که پاول و کمپیون هردو یتیم هستن و پدر و مادر ندارن (اگه ربات ها رو نادیده بگیریم) جفت شون کاندیدای این سمت هستن فقط مونده ببینیم کدوم هابیل میشه و کدوم قابیل هرچند با توجه به اتفاقات سریال و به وجود اومدن مار و اینکه سول با پاول در ارتباط هست به نظر میرسه شخصی که نخواد به انسان ها ضرر برسونه کمپیون خواهد بود ولی هنوز معلوم نیست که پیروز میدان چه کسی خواهد بود.
البته این قضیه رو هم در نظر بگیریم که بر اساس انجیل شیطان در لباس مار باعث رانده شدن آدم و حوا از بهشت میشه

و خارج از بحث بهترین سریالی که درمورد شروع انسان ها دیدم bsg هست. ممکنه خیلی مورد پسند خیلی از دوستان نباشه ولی از نگاه من در این زمینه بهترینه

Python
11-21-2020, 09:19 PM
سلام پس چرا من این چیزها رو نفهمیدم
bsg دیگه چیه؟

тнor
11-22-2020, 07:48 PM
سلام پس چرا من این چیزها رو نفهمیدم
bsg دیگه چیه؟
یکم با دقت تر ببینی و یکمم راجب چیزای که میبینی یه سرچ بکنی این چیزا رو میبینی
BSG مخفف Battlestar Galactica هست
تاپیک مربوط به سریال رو میتونید از این لینک (https://tvworld.info/showthread.php?t=17914) دنبال کنید البته مواظب باشد اسپویل نشید