PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ❅✵ بحث و گفت‌و‌گو پیرامون انیمه‌های زمستان 2021✵❅

yaser63
12-21-2020, 01:20 AM
https://picoup.ir/images/43388704827486969857.jpg (https://picoup.ir/)

:MAl: (https://myanimelist.net/anime/season/2021/winter)

در این تاپیک می‌توانید پیرامون انیمه های فصلی زمستان 2021 میلادی بحث و گفتگو بفرمایید. لطفا در ابتدا بحث خودتان عنوان انیمه و قسمت موردنظرتان را بیان کنید تا دیگران متوجه بحث شما بشوند، و از اسپویل شدن مطلب برای دوستانی که هنوز قسمت مورد نظر را ندیده اند، جلوگیری شود. در موارد ضروری استفاده از تگ اسپویلر را نیز مد نظر قرار دهید.

1919
12-22-2020, 02:04 AM
زمستون امسال ادامه ی انیمه های بسیار خوبی میان که مورد انتظار بودن و به بعضیهاشون میشه تگ شاهکارم زد
1. فصل دوم Yakusoku no Neverland
2. نیم فصل دوم فصل دوم RE ZERO
3. فصل اخر Shingeki ni Kyojin
4. فصل دوم Dr Stone
5. فصل دوم Beastars
6. فصل دوم Hataraku Saibou
7. فصل چهارم Nanatsu no Taizai
8. فصل دوم Tensei Shitara Slime
9. فصل سوم Log Horizone
10. فصل دوم Yuru Camp
همچنین سینمایی پایانی از انیمه ی شاهکار Gintama به همراه 2 قسمت OVA پخش میشه
از انیمه ی زیبای Natsume هم 2 قسمت Special پخش میشه

del@
12-22-2020, 01:11 PM
زمستون امسال ادامه ی انیمه های بسیار خوبی میان که مورد انتظار بودن و به بعضیهاشون میشه تگ شاهکارم زد
1. فصل دوم Yakusoku no Neverland
2. نیم فصل دوم فصل دوم RE ZERO
3. فصل اخر Shingeki ni Kyojin
4. فصل دوم Dr Stone
5. فصل دوم Beastars
6. فصل دوم Hataraku Saibou
7. فصل چهارم Nanatsu no Taizai
8. فصل دوم Tensei Shitara Slime
9. فصل سوم Log Horizone
10. فصل دوم Yuru Camp
همچنین سینمایی پایانی از انیمه ی شاهکار Gintama به همراه 2 قسمت OVA پخش میشه
از انیمه ی زیبای Natsume هم 2 قسمت Special پخش میشه

یه توضیحی در مورد هرکدوم بده؟
چجوری هستن؟ نمره خودت بهشون چنده؟ شبیه کدوم انیمه ها هستن؟!

آریگاتو

1919
12-23-2020, 09:53 AM
یه توضیحی در مورد هرکدوم بده؟
چجوری هستن؟ نمره خودت بهشون چنده؟ شبیه کدوم انیمه ها هستن؟!

آریگاتو

۱. پرومیسد نورلند
این انیمه از روی یک مانگای بسیار زیبا و محبوب ساخته شده ، پس متریال داستانیش تضمین شده است . داستان راجع به کودکانی هست که در یک یتیم خونه به صورت ایزوله زندگی می کنند . تا اینکه یه روز متوجه اتفاق عجیبی در یتیم خونه میشن ...
داستان فانتزی و دارک با زمینه های ماورایی و شونن هست که سیزن اولش هم نمره ی عالی ۸.۷ از mal گرفت . موسیقی متن و اپنینگ هم که بسیار عالی کار شده بود . به لحاظ گرافیک هم در لول بالایی قرار داره . به همه توصیه می کنم این انیمه رو ببینن . با توجه به داستان مانگا انتظار میره فصل به فصل بهتر شه و اگه مثل فصول قبل پیش برن انیمه بیادماندنی خواهد شد .
۲.رزیرو
انیمه ای ایسکای و فانتزی با تم غالب دارک و گاها کمدی که نیم فصل دوم سیزن دومش قراره پخش شه . با فصل اول خوب و فصل دوم بهتر انتظار میره این اثر هم جزو آثار بیاد ماندنی دنیای انیمه باشه . به لحاظ داستان و گرافیک و موسیقی متن جزو انیمه های خیلی خوبه و دیدنش به همه توصیه میشه . نمره ی mal 8.6 داره
۳. اتک ان تیتان
که میشناسین و توضیح نمی خواد
۴. دکتر استون
ماجرا از این قراره که در اثر اتفاقی انسانها به سنگ تبدیل میشن . به مرور بعد چند هزار سال امکان حیات مجدد این انسانهای سنگ شده فراهم میشه و وارد دنیای جدیدی میشن که مثل عصر حجره . تقابل علم و ضد علم و تلاش برای ساخت اجتماع پیشرفته انسانی از صفر در این انیمه به تصویر کشیده شده .
به لحاظ گرافیک انیمه در سطح عالی هست و داستان و موسیقی خیلی خوبی هم داره . اینم توصیه میشه ببینید . فصل اول این انیمه ۸.۳ mal داره.
۵. Beastars
این انیمه سه بعدی ساخته شده و با شخصیتهای حیوانی هست که در یک جامعه در حال زندگی هستند . جامعه ای که بدست گیاه خواران و با قوانین اونها اداره میشه . داستان راجع به زندگی یک گرگ و یک خرگوش و اتفاقات مابین اونهاست . به لحاظ گرافیک بسیار خوبه و داستانش در فصل اول به لحاظ خوب بودن همه رو غافلگیر کرد . این انیمه هم با نمره فصل اول ۸.۱ mal به همه توصیه میشه خصوصا کسانی که بیشتر انیمیشن پسند هستن تا انیمه.
۶.سلولها در حال کار
انیمه ای بر پایه اصول کاملا علمی راجع به سلولهای بدن انسان . علی رغم اینکه این انیمه در نگاه اول و اخر بنظر با هدف اموزش اناتومی و فیزیولوژی انسان ساخته شده به هیچ وجه از دیدنش خسته نمیشین . شخصیتهای خیلی cute در این انیمه دیده میشن . فصل اول انیمه نمره ی ۷.۹mal گرفته و دیدنش به همه توصیه میشه هم قشنگه و هم بار اموزشی داره . کاملا هم برای اموزش کودکان توصیه میشه و بر خلاف خیلی از انیمه ها با فرهنگ ایرانی اسلامی هم کامل سازگاره:Smiley14: و همه قشری میتونن بینن
۷. هفت گناه کبیره یا ناناتسو نو تایزای
این انیمه از روی یک مانگای فوق العاده محبوب و بسیار زیبا ساخته شده . داستان راجع به تقابل هفت گناه کبیره در قالب شخصیتهای انیمه ای با ده فرمان هست و تقابل خیر و شر محسوب میشه . خوندن مانگاش بیش از دیدن انیمه اش توصیه میشه . فصل یک و دو چه به لحاظ گرافیک چه داستان چه موسیقی عالی اما فصل سه با تغییر استودیو دچار افت فاحش در تمام زمینه ها شد و خاطره خوش فصول اول رو از بین برد و خیلیها دراپش کردن . حالا باید دید این فصل چه میکنه . Mal دو فصل اول ۷.۹ و فصل سه ۶.۵ ! هست
۸. تناسخ اسلایم
این انیمه هم یک انیمه ایسکای هست راجع به ورود یک اسلایم به دنیای موازی و تلاشش به عنوان یک رهبر در اون دنیا. نیم فصل اول سیزن اول خوب بود اما به مرور مثل خیلی از انیمه های ایسکای دچار روزمرگی و افت شد . با نمره ی mal 8 فصل و تموم کرد و الان فصل دوم اماده پخشه . اگه وقتتون ازاد بود در کنار انیمه های قبلی اینم میتونین ببینن . اگه ندیدین چیزی از دست ندادین ببینین هم اتلاف وقت نیست.کاملا انیمه متوسطیه.
۹. Log horison
اینم یه انیمه ایسکای دیگه با mal 8 هست . که خودمم ندیدم . ۲ فصل اومده و فصل ۳ قراره پخش شه.
۱۰. یورو کمپ
این انیمه هم اگه اشتباه نکنم فصل اولش پاییز سال قبل اومد . با توجه به نمره ی mal 8.3 بعد اتمام فصل من دیدمش ولی چیز خاصی نداشت و بنظرم کاملا معمولی بود . داستان راجع به ۳ دختر بچه در کلاپ اردوزنی یه مدرسه است . بیشتر جنبه ی اموزشی برای کودکان داره و اینم منطبق بر فرهنگ اسلامیه.:Smiley69:

سینمایی گینتاما
گینتاما هم که اصلا نیاز به تعریف نداره . بهترین کمدی تاریخ انیمه با mal 9.08 و ۳۶۸ قسمت . این فصل دو قسمت اخر در قالب ova پخش میشه و سینمایی the final هم ازش میاد که ارک نهایی مانگا رو پوشش میدن . و متاسفانه این شاهکارم بالاخره با این دو قسمت و سینمایی بعد حدود ۱۵ سال تموم میشه.

ناتسومه یوجینجو
این انیمه هم در کنار موشی شی بنظر من دو انیمه ی برتر راجع به یوکای ها هستن و داستان و گرافیک بسیار خوبی داره . داستان راجع به ناتسومه و تقابلش با یوکای هاست . مادربزرگ ناتسومه در کتابی تمام یوکای هایی که شکست داده رو جمع اوری کرده و ناتسومه از این کتاب که یوکای ها هم بدنبالشن ، استفاده می کنه . موسیقی فوق العاده ای هم داره . ۵ فصل از این انیمه پخش شده و نمره ی عالی mal ۸.۷ داره . هر فصل هم به لحاظ داستانی پخته تر شد . این فصل دو قسمت ویژه ازش پخش میشه . این انیمه رو هم من به همه توصیه میکنم .

پ. ن ۱ : انیمه هایی هم که سیزن اولشون تازه قراره پخش شه فعلا مطالعه راجع بهشون نکردم اگه عمری بود بعدا گلچینشون رو میگم

پ. ن ۲ : احتمالا کیفیت اصلی سینمایی های دیمون اسلیر و وایولت اورگاردن ( که شامل ارک اخر ناول میشه ) هم در این فصل ریلیز بشن . حتما ببینین

ShInOdA
01-07-2021, 06:28 PM
https://picoup.ir/images/43303791709957270357.jpg

Re:Zero - Season 2 - Episode 14

شروع به شدت قوی و پر چالشی داشت؛ همکاری سوبارو و اُتو؛ شرط بندی سوبارو و رزول؛ پرس و جو در مورد گذشته گارفیل و در آخر کمک به امیلیا برای ایستادن روی پای خودش...
این قسمت‌ پر از دیالوگ و ابهام بود. جالب‌ترین اتفاقاتش برمی‌گشت به گذشته امیلیا و هدفش از شرکت در انتخابات! (خواب زمستانی و پیشنهاد رزول) و در کنارش شکستن یک طرفه پیمان امیلیا و پاک! جالب اینجاست که حتی در زمان حمله خرگوش‌ها پاک خودش رو نشون نداد، ولی موقعی که سوبارو خواست به گردنبند امیلیا دست بزنه؛ پاک ظاهر شد! عملا باید امیلیا ممنون سوبارو باشه در وهله اول و بعد پاک که تنهاش گذاشتن تا روی پای خودش بایسته و با ترس‌ها و خاطراتش کنار بیاد بالاخره؛ چون تا وقتی که حس می‌کرد پاک یا سوبارو وجود دارن تمام تلاشش رو نمی‌کرد و خیلی زود تسلیم می‌شد و در نهایت کسی از پناهگاه نمی‌تونه خارج بشه! برای شکستن این سیکل، پاک پیمانش رو یک طرفه می‌شکنه؛ به علاوه سوبارو که قول داد تا صبح در کنار امیلیای افسرده و تنها تر از قبل شده بمونه هم زیر قولش زد و وقتی چشماش رو باز کرد کسی رو کنارش ندید. و در گذشته هم کاراکتری به نام مادر فورتونا، قولش رو می‌شکنه! امیلیا و سه دروغگو (این چیزی هستش که در ذهنش شکل گرفته) ولی خب احتمالا تمام این کار‌ها و زیر قول زدن‌ها فقط برای کمک به اعتماد به نفس و خودباوری امیلیا بوده (حداقل دو مورد پاک .سوبارو) اپیزود بعدی نقشه اُتو برای گارفیل و مکالمه زن و شوهری سوبارو و امیلیای قهر کرده!

https://picoup.ir/images/88863614019595174437.jpg

Yakusoku no Neverland- Season 2 - Episode 1

فصل جدید ناکجاآباد موعود هم از راه رسید؛ با این‌که مانگا رو قبلا خوندم ولی باز هم دیدن اون اتفاقات همراه با رنگ و موسیقی حس جالبی داره!
مثل فصل گذشته اپنینگ و اندینگ خیلی خوبی داره. الخصوص اندینگش که بی شباهت به اندینگ مندلورین و اون فضای نقاشی‌طورش نیست. فقط دو مسئله اینجا وجود داره؛ چند وقت پیش خبر اومد استودیو با نظارت مانگاکا قراره اورجینال پیش بره! البته من از کامنت‌ها فهمیدم که منظورشون فیلره! (در این مورد زیاد مطمئن نیستم که آیا واقعا می‌خوان در داستان مانگا دست ببرن و عوضش کنن یا همون داستانک‌های فیلرطور اورجینال!) مسئله دوم طراحی مانسترا هستش؛ نمی‌دونم من حس کردم که زیاد دل به کار ندادن! شمشیر و ابزار آلات خیلی شیک و سی جی آی وار! ولی خود مانستر خالی از هرگونه جزئیات!؟! مسئله آخر هم این‌که از بخشی از جزییات و مکالمات و اتفاقات صرف نظر کردن! (بطور مثال در مانگا، بچه‌ها داخل اون ریشه‌ها سقوط می‌کنن و بعد بیرون میان ولی اینجا فقط در حد یک دیالوگ بهش اشاره شد) با این روند سریع پیش روی انیمه و زدن کلی جزییات، واقعا فلسفه فیلردار شدن این انیمه رو درک نمی‌کنم. خب که چی؟! اصلا چرا؟! نکنید دوستان! بذارید روند نرمال خودش رو پیش بره! چیزی که مانگاش خوبه رو چرا باید روش عجله کرد یا تغییرش داد؟!!

ShInOdA
01-14-2021, 06:34 PM
https://picoup.ir/images/05416637503025567977.jpg

Re:Zero - Season 2 - Episode 15
رولر کاستر!
یکی از بهترین اپیزود‌هایی که هر علاقه‌مند به انیمه باید ببینه؛ هیجان، بک استوری، درام، قوس شخصیتی، انیمیشن و موسیقی درجه یک. اسم اپیزود «دلیلی برای باور» بود؛ واقعا دلیلی برای باور که ری‌زیرو یکی از بهترین و آندرریت ترین انیمه‌های تاریخ هستش.
یک بخش بزرگی از اپیزود به کاراکتر اُتو (بست بوی) اختصاص داشت؛ این‌که منشا قدرت سلیمان‌طور این بچه از کجاست! خانواده و زادگاهش، سختی‌ها و مشقت‌هایی که در طول زندگیش کشیده تا این‌که به سوبارو رسیده و تاثیری که این دوتا روی هم گذاشتن و درک متقابلی که بین‌شون پیش اومد.
در همین حال شاهد مشغول کردن گارفیل توسط اُتو و رام هستیم (عجیب اینجاست که رام که نزدیک‌ترین رابطه رو با رزوال داره این‌طوری داره برای نقشه‌های باروسوی بی‌کله! دست و پا می‌زنه و بهش کمک می‌کنه) و چه فایت تمیزی اینجا بوجود اومد، بدون کوچک‌ترین افت طراحی و انیمیشنی... کلا این رابطه رام و گارفیل خیلی جالبه! با دست پس زدن و با پا پیش کشیدن!
و در آخر رسیدیم به اصلی‌ترین بخش این اپیزود؛ ناز کشیدنی که تبدیل به مشاجره‌ای جذاب شد! سوبارویی که بالاخره اون روی ناخوشش رو به امیلیا نشون داد؛ البته که «دوست دارم امیلیا» از زبونش نمی‌افتاد! سوبارو تمام وجه شخصیتی امیلیا رو قبول کرد (این چیزی هستش که در طول این دو فصل اتفاق افتاد. مشاجره اول‌شون در فصل گذشته رو به یاد بیارید؛ اونجا که امیلیا، عروسک ساخته شده در ذهن سوبارو رو شکست و سوبارویی که برای بار اول متوجه شد، امیلیا اون فرشته‌ای که فکر می‌کرده نیست) امیلیا دوباره مثل فصل اول سوبارو رو پس زد چون فکر می‌کرد که مدل این دوست دارم گفتن‌ها، فقط یک ایده‌الی هستش که سوبارو توی ذهنش از امیلیا ساخته (جوری با من حرف نزن که انگار یک عروسکم)
سوبارو در پاسخ به تمام این حرف‌ها به امیلیا گفت که «نقطه شروع و گذشته مهم نیست، مهم پایان کاره» و گفت و گفت و گفت تا ما از Test of Death رسیدیم به این صحنه! پوینت کلی این بود «دو صد گفته را چون نیم کردار نیست»

pro_translator
01-18-2021, 10:18 PM
دوستان حالا که HorribleSubs.info رفته جاش SubsPlease.org و HorribleRips.info و ShanaProject.com و Nyaa.si استفاده می‌کنین؟

leon kennedy
01-20-2021, 02:41 PM
دوستان حالا که HorribleSubs.info رفته جاش SubsPlease.org و HorribleRips.info و ShanaProject.com و Nyaa.si استفاده می‌کنین؟

بیشتر از erai-raws.info و subsplease.org استفاده میکنم، واسه بعضی انیمه های قدیمی و فصل دوم Beastars از Nyaa.si استفاده میکنم.

sh2012
01-21-2021, 12:15 PM
Wonder Egg Priority

https://s16.picofile.com/file/8422185950/Wonder_Egg.jpg

تو این فصل شلوغ که قطعا یکی از پربارترین فصل‌های انیمه‌ای تو این چند سال اخیر هست. دو تا از انیمه‌های فصل اولی هم دیدنشون خالی از لطف تیست. یکیش به نظرم همین انیمه Wonder Egg Priority هستش . گرافیک، داستان جذابی داره با یه شخصیت کاوایی دلنشین. اما قطعا خالی از خون و خونریزی نیست. به هر حال یک انیمه روانشناختی محسوب میشه ..... فقط خواستم بگم گوش چشمی هم بهش داشته باشین...

KING STANNIS
01-30-2021, 02:18 AM
https://picoup.ir/images/05416637503025567977.jpg

Re:Zero - Season 2 - Episode 15
رولر کاستر!
یکی از بهترین اپیزود‌هایی که هر علاقه‌مند به انیمه باید ببینه؛ هیجان، بک استوری، درام، قوس شخصیتی، انیمیشن و موسیقی درجه یک. اسم اپیزود «دلیلی برای باور» بود؛ واقعا دلیلی برای باور که ری‌زیرو یکی از بهترین و آندرریت ترین انیمه‌های تاریخ هستش.
یک بخش بزرگی از اپیزود به کاراکتر اُتو (بست بوی) اختصاص داشت؛ این‌که منشا قدرت سلیمان‌طور این بچه از کجاست! خانواده و زادگاهش، سختی‌ها و مشقت‌هایی که در طول زندگیش کشیده تا این‌که به سوبارو رسیده و تاثیری که این دوتا روی هم گذاشتن و درک متقابلی که بین‌شون پیش اومد.
در همین حال شاهد مشغول کردن گارفیل توسط اُتو و رام هستیم (عجیب اینجاست که رام که نزدیک‌ترین رابطه رو با رزوال داره این‌طوری داره برای نقشه‌های باروسوی بی‌کله! دست و پا می‌زنه و بهش کمک می‌کنه) و چه فایت تمیزی اینجا بوجود اومد، بدون کوچک‌ترین افت طراحی و انیمیشنی... کلا این رابطه رام و گارفیل خیلی جالبه! با دست پس زدن و با پا پیش کشیدن!
و در آخر رسیدیم به اصلی‌ترین بخش این اپیزود؛ ناز کشیدنی که تبدیل به مشاجره‌ای جذاب شد! سوبارویی که بالاخره اون روی ناخوشش رو به امیلیا نشون داد؛ البته که «دوست دارم امیلیا» از زبونش نمی‌افتاد! سوبارو تمام وجه شخصیتی امیلیا رو قبول کرد (این چیزی هستش که در طول این دو فصل اتفاق افتاد. مشاجره اول‌شون در فصل گذشته رو به یاد بیارید؛ اونجا که امیلیا، عروسک ساخته شده در ذهن سوبارو رو شکست و سوبارویی که برای بار اول متوجه شد، امیلیا اون فرشته‌ای که فکر می‌کرده نیست) امیلیا دوباره مثل فصل اول سوبارو رو پس زد چون فکر می‌کرد که مدل این دوست دارم گفتن‌ها، فقط یک ایده‌الی هستش که سوبارو توی ذهنش از امیلیا ساخته (جوری با من حرف نزن که انگار یک عروسکم)
سوبارو در پاسخ به تمام این حرف‌ها به امیلیا گفت که «نقطه شروع و گذشته مهم نیست، مهم پایان کاره» و گفت و گفت و گفت تا ما از Test of Death رسیدیم به این صحنه! پوینت کلی این بود «دو صد گفته را چون نیم کردار نیست»

من اگه جای سوبارو بودم امیلیا برام جاخالی میداد. :Smiley14:
خخخخخخ
البته دوست داشتم به جای امیلیا اکیدونا بود برا من :Smiley69:

ShInOdA
01-30-2021, 08:34 PM
در مورد تغییر پلات فصل دوم انیمه «ناکجاآباد موعود» نسبت به مانگاش

با اپیزود این هفته مشخص شد که راه مانگا از انیمه جداست (حداقل تا این قسمت) حذف کردن مهم‌ترین کاراکتر ادالت داستان (پناهگاه) و به طبع اون حذف آرک گلدی پوند، که مهیج‌ترین و اکشن‌ترین بخش مانگا بود. متاسفانه با حذف کردن این کاراکتر، بخش بزرگی از شخصیت پردازی و دولوپ شدن بچه‌ها رو هم قربانی کردن. بچه‌هایی که برای فرار از یک پرورشگاه کلی نقشه کشیدن، تمرین کردن و تلفات دادن، چطوری به سادگیه آب خوردن چندین نیروی ویژه رو لت و پار کردن؟! (در صورتی که این اتفاق توی مانگا جور دیگه‌ای رقم می‌خوره و کاملا قابل لمسه) یا با یک بار شلیک تیرکمان، یک مانستر وحشی رو از پا انداختن! چی شد؟! کی این بچه‌های کوچولو تبدیل به رمبو شدن؟! مشکلات این اپیزود کلی سر و صدا توی ردیت و انجمن‌های مربوطه به راه انداخته. یک‌جا خوندم که نوشته بود یکی از دلایل این اتفاق، پخش فصل دوم انیمه دکتر استون هستش که تمی مشابه پیدا کرده و سازنده‌ها از شباهت پرهیز کردن؛ به نظر شیرای نمی‌خواسته درگیر رقابت بشه و همچنین قبلا گفته بود که چندجا نیاز به اصلاح داره! اصلا هیچ چیز این فصل نرمال به نظر نمی‌رسه؛ از ۱۱ اپیزوده شدن گرفته تا اختصاص زمان طولانی به سکانس‌های بی‌خود و بی‌جهت مثل پیانو زدن و غیره! فقط امیدوارم سرنوشتی مثل گیم آو ترونز و توکیو غول و... پیدا نکنه.

1919
02-05-2021, 03:02 PM
قسمت ۵ پرامیسد نورلند رسما نشون داد چند تا ارک و شخصیت مهم داستان حذف شدن
و با این جهش زمانی که تو داستان انجام داد تقریبا محتمله داستان این فصل تمومه ( حتی با این سرعت میتونن تو یه قسمت هم داستانو جمع کنن:Smiley19: )
اصلا داستان دیگه علت و معلول نداره . انگار یه نمایش رندومه . بدون مقدمه چینی قیمه ها رو ریختن تو ماستها..
واقعا حیف این مانگا...
اخه مجبورین مگه....
دراپ کنیم ... نکنیم؟؟
پیشنهاد : لطفا به جای انیمه این اثر مانگاشو بخونین .
پیشاپیش منتظر اداپشن جدید از این مانگا در سالهای آتی هستیم:Smiley36:

Dexter_171
02-05-2021, 06:57 PM
قسمت ۵ پرامیسد نورلند رسما نشون داد چند تا ارک و شخصیت مهم داستان حذف شدن
و با این جهش زمانی که تو داستان انجام داد تقریبا محتمله داستان این فصل تمومه ( حتی با این سرعت میتونن تو یه قسمت هم داستانو جمع کنن:Smiley19: )
اصلا داستان دیگه علت و معلول نداره . انگار یه نمایش رندومه . بدون مقدمه چینی قیمه ها رو ریختن تو ماستها..
واقعا حیف این مانگا...
اخه مجبورین مگه....
دراپ کنیم ... نکنیم؟؟
پیشنهاد : لطفا به جای انیمه این اثر مانگاشو بخونین .
پیشاپیش منتظر اداپشن جدید از این مانگا در سالهای آتی هستیم:Smiley36:

انیمه کلا مسیرش از مانگا جدا شده و اینو خود سازنده ی انیمه از شروع پخش دوم گفته بود و چون خود مانگاکا فیلمنامه جدید رو نوشته و کار رو سپردن دست کاردون به نظرم مشکلی پیش نمیاد و منی که داستان مانگا رو نخوندم تا الان ایراد بزرگی نمیتونم به انیمه بگیرم.
به نظرم اونایی هم که مانگا رو خوندن یا انیمه رو نباید ببینین یا فکر کنن یه ورژن متفاوت از مانگا رو دارن میبینن

ShInOdA
02-06-2021, 06:38 PM
انیمه کلا مسیرش از مانگا جدا شده و اینو خود سازنده ی انیمه از شروع پخش دوم گفته بود و چون خود مانگاکا فیلمنامه جدید رو نوشته و کار رو سپردن دست کاردون به نظرم مشکلی پیش نمیاد و منی که داستان مانگا رو نخوندم تا الان ایراد بزرگی نمیتونم به انیمه بگیرم.
به نظرم اونایی هم که مانگا رو خوندن یا انیمه رو نباید ببینین یا فکر کنن یه ورژن متفاوت از مانگا رو دارن میبینن

آقا شما داری دروغ وارد بازی می‌کنی، پس مافیایی! :دی
این خبر که مانگاکا نظارت داشته و دخالت کرده و... کلا فیک نیوز بوده؛ پلن فصل دوم در حین پخش فصل اول بسته شده بوده و اصلا خبری از مانگاکا هم نبوده؛ بر فرض محال درصد دخالتش به 5% هم نمیرسه. کارگردان خودش تصمیم گرفته خلاقیت چاشنی داستان کنه. کارگردان نه مانگاکا. تازه من تو ردیت یه جواب دیگه خونده بودم که اسمی طرف تو تیم فصل دوم بوده، نخود سیاه!
دلیل این که خیلی‌ها صداشون درومده، فقط بخاطر نابود کردن داستان مانگا و با کلی کاراکتر ریز و درشت نیست، کلا فاز انیمه از سوروایور هارر عوض شده. الخصوص این اپیزود آخر که تلفیقی ناروتو هم چاشنی کار کرده بودن! دقیقا مشابه چند فصل آخر گیم آو ترونز. کلا چهارچوب و قوانین تعریف شده داستان شکسته شده. محتوا رو تغییر دادی، حداقل فرم رو انگولک نمی‌کردی کارگردان ناحسابی.

Dexter_171
02-07-2021, 11:13 AM
آقا شما داری دروغ وارد بازی می‌کنی، پس مافیایی! :دی
این خبر که مانگاکا نظارت داشته و دخالت کرده و... کلا فیک نیوز بوده؛ پلن فصل دوم در حین پخش فصل اول بسته شده بوده و اصلا خبری از مانگاکا هم نبوده؛ بر فرض محال درصد دخالتش به 5% هم نمیرسه. کارگردان خودش تصمیم گرفته خلاقیت چاشنی داستان کنه. کارگردان نه مانگاکا. تازه من تو ردیت یه جواب دیگه خونده بودم که اسمی طرف تو تیم فصل دوم بوده، نخود سیاه!
دلیل این که خیلی‌ها صداشون درومده، فقط بخاطر نابود کردن داستان مانگا و با کلی کاراکتر ریز و درشت نیست، کلا فاز انیمه از سوروایور هارر عوض شده. الخصوص این اپیزود آخر که تلفیقی ناروتو هم چاشنی کار کرده بودن! دقیقا مشابه چند فصل آخر گیم آو ترونز. کلا چهارچوب و قوانین تعریف شده داستان شکسته شده. محتوا رو تغییر دادی، حداقل فرم رو انگولک نمی‌کردی کارگردان ناحسابی.

خب من از اینش خبر نداشتم اصلا ولی اینطوری دیگه واقعا مسخره است :Smiley19:
مانگا وقتی تموم شده اصلا این چه کاری بود دیگه، عجیبه واقعا

ShInOdA
02-08-2021, 10:26 PM
یک سوال از رفقایی که Wonder Egg Priority رو می‌بینن، چندتا ری‌ویو خوندم که انیمه از یک قسمتی رفته به سمت هموفوب/ ترنسفوب و... درسته؟!

sh2012
02-08-2021, 11:07 PM
یک سوال از رفقایی که Wonder Egg Priority رو می‌بینن، چندتا ری‌ویو خوندم که انیمه از یک قسمتی رفته به سمت هموفوب/ ترنسفوب و... درسته؟!

من این انیمه رو دنبال میکنم . بله یکی از شخصیت ها که تو قسمت آخر پخش شده بود. همچین تمایلاتی داشت. کلا انیمه مشخصا در مورد آسیب های روانی و خودکشی، قربانیان تجاوز و ... هست. یه فضای تلخ و شیرین جذابی داره ... یه جورای نکات مثبت فصل اول 13 Reasons Why رو به صورت انیمه شده میبینی... من به شخصه فضاش رو دوست دارم. انیمه متفاوتی هست ....

1919
02-12-2021, 02:08 AM
همون طور که میدونید این فصل تقریبا بهترین فصل انیمه ای هست که تا حالا اومده
راستش اینقدر تعداد انیمه های عالی زیاده که از پخش هفتگی برا بعضی انیمه ها جا موندم. من ۱۹ انیمه رو این فصل دنبال میکنم که اکثرن فصل چندمی هستن ( فک نکنم فصلی بالای ۱۰ سری درحال پخش رو تا حالا دیده باشم )
با گذشت ۵ هفته و سبک سنگین انیمه های فصل اولی میتونم چند انیمه ی جدید و خوب این فصلو معرفی کنم که ببینین ( قبلا انیمه های فصل چندمی رو گفتم )
۱. Mushoku tensei
انیمه ای که این فصل همه رو غافلگیر کرد . به شخصه انیمه ایسکای دوست ندارم ولی این انیمه یه چیز دیگه است.انیمه ای ایسکای و فانتزی و کمدی که داستان و گرافیک و جذابیت داستانی بسیار بالایی داره . صداگذاری ها عالی انجام شده و صدای راوی داستان رو هم نمیگم کیه که سوپرایز شید. ویژگیهای اخلاقی شخصیت اول انیمه هم خیلی در فرومهای انیمه ای مورد بحث واقع شده که بازم توضیح نمیدم که جذابیتش کم نشه. و البته کلا انیمه ی صحنه داری هست.
از خوبی این انیمه همین بس که یه استودیو فقط برای ساخت این انیمه ایجاد شده !
حتما این انیمه عالی رو از دست ندید.
گرافیک۹.۵ داستان۱۰ موسیقی۸ شخصیت پردازی۱۰
۲. Horomiya
این انیمه هم غافلگیر کننده بود . داستان در نگاه اول عاشقانه دو بچه دبیرستانی هست ولی به روایتی بسیار زیبا ساخته شده که مخاطب هر هفته منتظر و تشنه قسمت بعد میمونه . در عین تکراری بودن داستان جذابیت و تازگیش رو نمیشه انکار کرد . موسیقی اپنینگ و متنش هم بسیار زیباست...
گرافیک۹.۵ داستان۹.۵ موسیقی۹ شخصیت پردازی۹.۵
۳. Wonder egg priority
انیمه فانتزی دارک روانشناسی و نمادین که ویژگیهای بصری و رنگ امیزی تیز و بسیار زیبایی داره که به یکی از مسائل مهم جامعه یعنی خودکشی میپردازه . مدتها بود انیمه ی خوب به این سبک ساخته نشده بود و جای خالیش حس میشد
گرافیک۱۰ داستان۹.۵ موسیقی۸ شخصیت پردازی۷
۴. Hataraku saibou black
سلولها در حال کار . نسخه ی سیاه
احتمالا اسم انیمه اصلی به گوشتون خورده و قبلا هم تو همین تاپیک فصل دومش رو معرفی کردم که تو همین فصل ریلیز شده .یه نکته جالب از این انیمه اینه که بعد سالها اولین انیمه ی ژاپنی هست که مجوز پخش توی چین گرفته .نکته جالب دیگه ریلیز همزمان کد بلک این انیمه هست که در یک بدن دیگه با کلی بیماری اتفاق میفته . نسبت به انیمه اصلی اکشن اش بیشتره ولی همون تم رو داره و به شخصه با این که رنج مخاطب سنیش پایینتره من ازش لذت میبرم.
گرافیک۸.۵ داستان۹ موسیقی۹ شخصیت پردازی۷
۵. Kemono jihen
این انیمه هم انیمه ای اکشن فانتزی جادویی هست که در نگاه اول کودکانه بنظر میرسه اما در باطن این طور نیست. گر چه شخصیت اولش به نظر من نچسب و ماسکه هست اما شخصیتهای مکمل خوبی داره . داستانش فعلا برام جالبه فقط یخورده گنگ هست
گرافیک۹.۵ داستان۷ موسیقی۷.۵ شخصیت پردازی۸
شما جذب کدوم انیمه های فصل اولی شدین؟

leon kennedy
02-12-2021, 03:45 PM
انیمه Hataraku saibou black خیلی از Hataraku saibou بهتره و کلی درام و خشونت بهش اضافه شده. ماجرا داخل بدن یه فرد بیمار (احتمالا اعتیاد به الکل و سیگار و ... داره) که سنش هم بالا هست جریان داره. سبک داستان هم برخلاف Hataraku saibou، جدی و به دور از شوخی و شاد و شنگول بودن، هست. از نظر من، کیفیت کار چند لول بالاتر از Hataraku saibou هست؛ پیشنهاد میکنم حداقل یه قسمتش رو ببنید به احتمال زیاد نظرتون رو جلب خواهد کرد.

اگه کسی دو انیمه 2.43 Seiin Koukou Danshi Volley Bu و SK8 رو میبینه، ممنون میشم نظرش رو بگه

1919
02-18-2021, 09:12 PM
ری زیرو ... هر هفته غافلگیرکننده تر...
اول تغییرات شخصیتی گارفیلد

https://picoup.ir/images/59258260355944377757.jpg

کی فکرشو میکرد پرونده ی بتلگیوس رومانه کنتی دوباره باز شه... خیلی دلم براش سوخت .. چقدر هیت خورد سیزن اول... از قدیم میگن زود قضاوت نکنید الان میشه گفت کلا قضاوت نکنید...

https://picoup.ir/images/60481040276096913884.jpg

https://picoup.ir/images/05328330663128056078.jpg

تراژدی بتلگیوس و فورتونا...عجب موسیقی متنی...

https://picoup.ir/images/43907055811866120533.jpg

https://picoup.ir/images/96073402538310039159.jpg

https://picoup.ir/images/96292523813103445991.jpg

ریج دادن امیلیا .. نایت کینگی بود واسه خودش رو نمی کرد.. اینجا باز هم هنر موسیقی خودشو نشون داد.. داستان این سنجاق سر چه دردناک بود

https://picoup.ir/images/80509361955966347412.jpg

https://picoup.ir/images/98099798752096912105.jpg

این هفته هم که اکیدونا و رزوال...کلا اکیدونا چی میخواد ؟ هر هفته مرموزتر میشه داستانش. هر فلش بک یه گره داستانو باز میکنه از اون ور پنج تا گره اضافه می کنه...به تغییر لباس رزوال بعد مواجهه با هکتور دقت کردین؟

https://picoup.ir/images/37420502788824163052.jpg

و در اخر ساخت پناهگاه. داریم میبینیم کل شخصیتها گذشته ی تلخی داشتن..

https://picoup.ir/images/64919390608519042647.jpg

https://picoup.ir/images/48120447927092785475.jpg

ShInOdA
02-20-2021, 10:01 PM
https://picoup.ir/images/77309942378133594495.jpg

Re:Zero - Season 2 - Episode 20

ری‌زیرو هر اپیزود آدم رو وادار می‌کنه که بیاد در موردش صحبت کنه ولی خب حوصله‌م نکشید :دی احتمال داره با خوندن این متن بعضی جاها براتون اسپویل بشه، پس اگه تا پایان اپیزود ۲۰ ندیدید، نخونید که مشغول الذمه تون نشم!
خب این اپیزود با یک صحنه بسیار بسیار لود! و جدای از داستان اصلی ناول شروع شد؛ نکته‌ش هم دقیقا اونجا بود که نشون داد اکیدنا دقیقا می‌خواست همین پلنی که روی رزول پیاده کرده بود رو، روی سوبارو هم اجرا کنه که نتونست. ولی خب رزول نتونست مثل یوسف و سوبارو، تقوا پیشه کنه! کاملا مشخص شد که اکیدنا برای رسیدن به هدفش، برای هر لحظه، یک استراتژی داشته و داره و این‌که صرفا با یک طماع عادی طرف نیستیم. (چرا صورت اکیدنا رو این اپیزود نشون ندادن؟!)
این اپیزود با یک کاراکتر جدید آشنا شدیم به نام هکتور؛ فقط این رو بگم که به اشتباه در ترجمه، اشاره شد که هکتور Devil یا اهریمنه، که در واقع باید وارلاک یا ساحره مرد، ترجمه می‌شد. تاثیر لباس پوشیدن و نحوه گفتارش به روی رزول زمان حال رو دیدید؟! یعنی چه اتفاقی این وسط افتاده؟!
نکته بعدی سرگذشت پر درد هر کدوم از کاراکترا رو داریم می‌بینیم (این اپیزود بئاتریس) و این بک استوری قوی باعث شده که با هر کدوم از کاراکترای این انیمه بتونیم به راحتی همزاد پنداری کنیم. کلا کاراکترای بیهوده و الکی خیلی کمه و این از نقاط قوت ری‌زیرو هستش.
جذاب‌ترین بخش هم در انتها یعنی مکالمه سوبارو با رزول بود؛ جز معدود دفعاتی بود که رزول، سورپرایز شد (سوبارو کاملا سرگذشت ساخت پناهگاه رو می‌دونست) رزول که انگار عنان از کف داده به هر کدوم یه نیشی زد که از گوشه رینگ بیرون بیاد ولی خب گارفیل، اتو و سوبارو کله خراب تر از این حرفا بودن که تحت تاثیر قرار بگیرن! انگار رزول همون سوباروی فصل پیش هستش ولی خب هیچ وقت خودش رو اداپته نکرد برخلاف سوبارو. این‌که به هر ضرب و زوری می‌خواد بگه برای نجات یک نفر باید از بقیه گذشت خیلی عجیبه و این همه سال روی این موضوع قفلی زده عجیب تر!
کلا این آرک در مورد پذیرش خود با دخالت اتفاقات گذشته و پیش روی رو به جلوئه (کنار گذاشتن منیت و تکیه کردن به دوستان) چیزی که سوبارو با کلی درد و رنج متوجه‌ش شد و الان رزول الکی داره ادای حال بدارو در میاره! :دی
+ توی انیمه اواردز شب گذشته، ری‌زیرو تونست عنوان بهترین اثر فانتزی رو بدست بیاره.

https://picoup.ir/images/42465381963620954633.jpg

Jujutsu Kaisen - Episode 19

وقایع داستان به کنار، این چند اپیزود، الخصوص اپیزود ۱۹ فستیوال انیمیشن و موسیقی بود. واقعا ماپا سنگ تموم گذاشته برای جوجوتسو؛ چقدر روان و با کیفیت. آدم بد عادت می‌شه واقعا. چون وقتی یه چیز خیلی های لولی رو تجربه می‌کنی یه توقعی درست یا غلط توی ذهن شکل می‌گیره و باعث مقایسه‌های آزار دهنده در آینده می‌شه که نتیجه‌ش چیزی جز کاهش لذت نیست. چه یه گیم شاهکار یا سریال یا انیمه و غیره فرقی نداره. واقعا لحظه شماره می‌کنم برای دیدن چینساومن ماپا!
+ جوجوتسو دیشب کلی جایزه برد که مهم‌ترینش عنوان بهترین انیمه ۲۰۲۰ بود. فکر می‌کنم بهترین کارگردانی و آنتاگونیست رو هم برد دقیق یادم نیست. خلاصه که چنین شونن مدرنی رو به این تمیزی ساختن واقعا دست مریزاد داره.

ShInOdA
03-11-2021, 04:05 PM
https://picoup.ir/images/52786986777328469601.jpg

Re:Zero - Season 2 - Episode 23

دنبال یک اپیزود ۱۰۰ از ۱۰ می‌گردین؟! بایا کنید! یعنی ری‌زیرو ببینید :دی
با اختلاف بهترین و هیجان انگیز ترین اپیزود فصل دوم یا کل این سری؛ به بلوغ رساندن کاراکتر‌ها حتی در میانه‌ی فایت‌های خونین و خشن. بعضی صحنه‌های این اپیزود حتی برای خواننده‌های ناول هم جدید بود!
(متن کاملا اسپویل داره پس اگه این اپیزود رو ندیدید، نخونید!)
ابتدا فایت گارفیل و السا؛ به نظرم فارغ از نتیجه مبارزه، پرداختن به السا و گذشته‌ش و وجه‌های شخصیتی‌ش اهمیت داشت. از گرایش‌های مازوخیستی‌ش گرفته تا حفاظت از خواهرش و... جالب بود که حتی برای قاتلی مثل السا هم حفاظت از تنها عضو خانوادش، حتی در وسط فایت هم از جونش، مهم‌تر بود! نکته جالب بعدی قابلیت بازیابی جسمی السا بود که با این وجود می‌تونست در مقابل گارفیل دووم بیاره ولی یک چیز نتیجه رو عوض کرد! نه فرم مانستری گارفیل و نه قدرت عجیب و غریبش... کلمات! بله کلمات! گارفیل به ومپایر بودن السا اشاره کرد و اون شوکه شد. عجیب نبود که همچین کاراکتری شیفته یک بچه پونزده ساله بشه و بهش بگه «بعد از این‌که توی خون دل و روده‌ت غسل کردم همیشه به یادت می‌مونم!» چرا عجیب نبود؟! چون بالاخره با کسی رو به رو شد که برای زندگی خودش و بقیه ارزش قائله (برخلاف ورژن گذشته سوبارو) کسی که برای حفاظت از زندگی خودش و خواهرش می‌جنگه باید هم در چشم شخصی مثل السا عزیز جلوه کنه.
اتفاق جالب بعدی شناخت بخشی دیگه از کاراکتر گارفیل بود؛ این‌که با وجود تمام این اتفاقات به السا گفت ولت می‌کنم بری! گارفیل یه بچه کله شق که کلی تلاش می‌کنه تا بزرگ‌تر از سنش رفتار کنه. با تک تک کلماتی که دهنش بیرون میومد، السا بیشتر و بیشتر شیفته این روباه سفید می‌شد... تا این حد که شروع کرد به تعریف کردن داستان کودکی‌ش و این‌که چطوری تبدیل به این شکارچی دل و روده شده (شاید نوعی وصیت) چقدررررررررر کارگردانی این صحنه خوب بود... (صحنه‌ای که دو کاراکتر هیچ سلاحی غیر از چنگ و دندون‌هاشون ندارن و این فلش‌بک می‌زنه به فصل اول که السا گفت من برای زنده موندن همه کار می‌کنم)
تقریبا در تمام این سال‌ها السا کشت و کشت و کشت تا به همون لذت اولین بار دست پیدا کنه، ولی توییست ماجرا اینجا بود که اون گرمیِ خونی که در کودکی حس کرد برای مقتول نبود، بلکه این خون خودش بود که هوش از سرش برد! و حالا همون حس و حال دوباره توی وجودش قلیان کرد و مسخ اون احساس شد. دختری که یک عمر در جستجوی اون گرما و شادی اولین قتلش بود، در میان یه جهنم داغ نابود شد. (من می‌گم کارگردانی صحنه‌ها و اتفاقات توی این مجموعه الکی نیست)
آزمون سوم املیا؛ کابوس می‌آید
اون صحنه‌ای که گفتم حتی ناول باز‌ها هم براشون تازگی داشت اینجاست! دیدن آینده‌های مختلف که اکثرا خیلی هم بد بودن؛ الخصوص یک آینده‌ی نغمه آتش و یخ طور! آتش و خون و امیلیایی که کنار مخروبه‌های تخت سلطنتی ایستاده (بدون عزیز ترین هدیه‌ای که فورتونا بهش داده بود - گل سر) احتمال خیلی خیلی زیاد این کابوس در آینده اتفاق میوفته ولی چرا و چطور رو کسی نمی‌دونه چون حتی توی ناول هم نیست (اینجا انیمه جلوتره :دی) آیا این جنون و کلمات تنفر آمیز امیلیا تقصیر سوباروئه؟! یا در آینده پاندورا برمی‌گرده و امیلیا با دیدنش دیوونه می‌شه؟ تئوری امیلیا - ساتلا؟! خطوط زمانی متفاوت و آینده‌های احتمالی!
نکته بعدی حضور مینروا (ساحره خشم) بجای اکیدناست... مینروا مادر امیلیا رو می‌شناخت! عجیب‌ترین بخش این مکالمه این بود که مینروا اجازه دیدنش صورتش رو به املیا نمی‌داد. از اون جایی که چشم‌ها توی این انیمه نقش خیلی پررنگی دارن، احتمالا یک رازی بین مینروا و خانواده امیلیا وجود داره. فقط توی ری‌زیرو رو هستش که ساحره‌ای با صفت خشم، با امیلیا مهربانانه برخورد می‌کنه! خشم و مهربانی؟! یک وجه جدید از ساحره‌ای که احتمالا در آینده بیشتر و بیشتر درگیر داستان خواهد شد. تقریبا اون چه از سوبارو و ساحره‌ها دیدم تنها یک پوسته‌ی ظاهری و تیپیکال بوده.
پایان آزمون و شکستن طلسم مقبره‌ی اکیدنای بی‌چهره! (دلیل این‌که صورت اکیدنا رو نشون نمی‌دن چیه واقعا؟!) آیا این جنازه اکیدنا بود؟! یا شخص دیگه‌ای... و در آخر هم کولاک برف که مترادف می‌شه با خرگوش‌های گوگولیه خون‌خوار!
می‌رسیم به بخش پایانی این اپیزود یعنی نبرد رزول با رم و پاک؛ دیالوگ‌های رد و بدل شده بین این سه نفر خیلی جذاب بود. پاک یک لحظه می‌ترسه و عصبی می‌شه و به رزول می‌گه «یک مرد رو می‌شناختم که عین تو حرف می‌زد» به گفته خود پاک این یه آلارم بود ولی نمی‌دونه چرا یکباره یاد اون مرد افتاد! (اون مرد = هکتور)
اعتراف رم به رزول در مورد عشقی که بهش داره کاملا از هر نظر، حتی کادربندی، مشابه اعتراف رام به سوبارو بود و ما در این لحظه فروپاشی درونی رزول رو می‌بینیم... این هندی بازی، شاید برای رزول تازگی داشت ولی برای بیننده یه چیز کاملا ملموس بود، ما در طول این دو فصل متوجه علاقه رم به رزول شده بودیم. در آخر عشق و عاشقی، تنها سلاحیه که روی تمام اشرار کار می‌کنه! رم تمام باور‌های رزول رو به باد فنا داد و اون رو از مرداب گذشته خارج کرد. حالا باید دید در دو اپیزود باقی مونده چه اتفاقاتی قراره بیوفته... (البته که اپنینگ انیمه زحمت اسپویل رو کشیده!)

matiyo
03-18-2021, 04:19 PM
Re:Zero
میشه گفت اولین باره که یه انیمه این قدر خسته ام میکنه !برعکس فصل اولش که خیلی خوب بود ولی فصل دومه بی نهایت افت.ضاحی رو شاهد بودم مخصوصا بخش دوم فصل دوم که اصلا قابل تحمل نیست و شبیه یک چرخه تکرار ز.جر آور شده!
تو این فصل کلا سرو ته داستان گم شد و تبدیل شد به یه چیزی کاملا متفاوت از فصل اول
بی نهایت لوس ، اعصاب خورد کن و رو مخ.
یه پینگ پونگ مز.خرف و خسته کننده از نا.ز کشیدنها و عصبانیتهای رو مخ سوبارو (که سعی داره یا طرف مقابلش رو متقاعد کنه یا بهش روحیه بده و اعتماد به نفسش رو زنده کنه!!) با گارفیلو یا رزول یا حتی بئاتریس که ن.میکشن بیرون ! و سوار بر خ.ر شی.طون تخته گاز میرن تا به انتهای اعماق اعصاب بییننده نفوز کرده و و سطش خرابک اری کنن!:Smiley36: یا امیلیایی که با اون صدای واقعا لطیفش رو اعصاب ادم راه میره !!!! این فصلش افتضاح بود. دیالوگهای بلند ، خسته کننده بی معنی و حوصله سر بر و داستانی که معلوم نیست تبدیل به چی شد!

1919
03-20-2021, 07:55 AM
Re:Zero
میشه گفت اولین باره که یه انیمه این قدر خسته ام میکنه !برعکس فصل اولش که خیلی خوب بود ولی فصل دومه بی نهایت افت.ضاحی رو شاهد بودم مخصوصا بخش دوم فصل دوم که اصلا قابل تحمل نیست و شبیه یک چرخه تکرار ز.جر آور شده!
تو این فصل کلا سرو ته داستان گم شد و تبدیل شد به یه چیزی کاملا متفاوت از فصل اول
بی نهایت لوس ، اعصاب خورد کن و رو مخ.
یه پینگ پونگ مز.خرف و خسته کننده از نا.ز کشیدنها و عصبانیتهای رو مخ سوبارو (که سعی داره یا طرف مقابلش رو متقاعد کنه یا بهش روحیه بده و اعتماد به نفسش رو زنده کنه!!) با گارفیلو یا رزول یا حتی بئاتریس که ن.میکشن بیرون ! و سوار بر خ.ر شی.طون تخته گاز میرن تا به انتهای اعماق اعصاب بییننده نفوز کرده و و سطش خرابک اری کنن!:Smiley36: یا امیلیایی که با اون صدای واقعا لطیفش رو اعصاب ادم راه میره !!!! این فصلش افتضاح بود. دیالوگهای بلند ، خسته کننده بی معنی و حوصله سر بر و داستانی که معلوم نیست تبدیل به چی شد!

به نظر من این فصل خیلی از فصل قبلی بهتر بوده . به لحاظ دیالوگ که خیلی پخته شده و اگه با دقت ببینین بسیار پرمفهومه . همچنین رشد شخصیتی سوبارو و رام و امیلیا و رزوال و اوتو و ... تو این فصل بسیار خوب کار شده .شخصیتهای جدید مثل اکیدونا و گارفیل و ... خیلی خوب معرفی و شخصیت پردازی و مخاطب پسند شدن . این چهار پنج قسمت اخر هم که شاهکار داستانی بوده و به لحاظ گرافیک و اکشن و تاثرگذاری و درام بسیار خوب کار کرده خصوصا گذشته امیلیا و پاندورا و رومانه کنتی ، نبرد گارفیل و السا و تغییرات روزوال و بئاتریس . چند گره داستانی و شخصیت مرموز هم مثل پاندورا و هکتور و تاثیر اونها به شخصیتهای اصلی اشاره شده که منتظر بازشدن گره داستانی اونها هستیم. هر قسمت هم با این که سی دقیقه بوده ولی اونقدر روایت قویه که نمیفهمی چطور تموم میشه... دلیل این حجم انتقادو من نفهمیدم و قانع نشدم و بیشتر به نظرم نظر شخصی شماست چون بیننده ها هم از این فصل تعریف کردن . رشد نمره اش هم گواه این مدعیه.

matiyo
03-20-2021, 01:54 PM
به نظر من این فصل خیلی از فصل قبلی بهتر بوده . به لحاظ دیالوگ که خیلی پخته شده و اگه با دقت ببینین بسیار پرمفهومه . همچنین رشد شخصیتی سوبارو و رام و امیلیا و رزوال و اوتو و ... تو این فصل بسیار خوب کار شده .شخصیتهای جدید مثل اکیدونا و گارفیل و ... خیلی خوب معرفی و شخصیت پردازی و مخاطب پسند شدن . این چهار پنج قسمت اخر هم که شاهکار داستانی بوده و به لحاظ گرافیک و اکشن و تاثرگذاری و درام بسیار خوب کار کرده خصوصا گذشته امیلیا و پاندورا و رومانه کنتی ، نبرد گارفیل و السا و تغییرات روزوال و بئاتریس . چند گره داستانی و شخصیت مرموز هم مثل پاندورا و هکتور و تاثیر اونها به شخصیتهای اصلی اشاره شده که منتظر بازشدن گره داستانی اونها هستیم. هر قسمت هم با این که سی دقیقه بوده ولی اونقدر روایت قویه که نمیفهمی چطور تموم میشه... دلیل این حجم انتقادو من نفهمیدم و قانع نشدم و بیشتر به نظرم نظر شخصی شماست چون بیننده ها هم از این فصل تعریف کردن . رشد نمره اش هم گواه این مدعیه.

قبلش سال جدید رو بهتون تبریک میگم.
به طبع نظر هرکسی نظر شخصی اون فرده و مطمئنم با این که تعدادشون احتمالا انگشت شماره ولی کسانی هم هستند که باهام موافقن.
همانطور که درمورد گرافیک و کیفیت پایین طراحی کاراکترهای AOT غر زدم!و اینجاهم باز انتقاد کردم
و حتی قصد داشتم سروقت Zack Snyders Justice League 2021 هم برم ولی هنوز جراتشو پیدا نکردم :Smiley36:، در هیچ کدام از نظرات بنده ادعایی مبنی بر عالِم دوگیتی بودن وجود نداره و صرفا بحث دیدگاه ، نظر و عقیده است.
خوشبختانه یا متاسفانه موقع دیدن فیلم ، سریال و انیمه بیش از اندازه ریز بین میشم ، و این ریزبینی بر روی مواردی که در اون انیمه برای من مهمتره تمرکز داره!
همونطور که شاید شما یا دیگران یه سری موارد دیگه براتون در اولویت قرار داشته باشه و باعث شده جذب اون انیمه یا اثر بشید.
به نظرم یک از زیبایی های که فصل اول داشت بازگشت های سوبارو ، که هر دفعه بعد ریسیت شدن ، کار قبلی خودش رو جبران کرده و به بهترین نحوه برنده میشد بود! ولی تو فصل دوم بحث بیش از اندازه کشید تو مسیر فلسفه اخلاقی کاراکترها و زنده شدنهای سوبارو به جای برنده شدن ، بیشتر داستان حول محور متقاعد کردن و تغییر مسیر فکری سایر کاراکترها شد . طوری بود که انگار سوزنش تو اون قسمت گیر کرده ، که شخصا بهم حس تکرار و تکرار وتکرار داد و در کنارش دیالوگ محور بودن این فصل و البته چند نکته ی دیگه ای که با توجه به سلیقه شخصی حتی اگر هم بخوام توضیح بدم موفق نخواهم شد کاملا منظورم رو برسونم! به هر حال قصدم هیچ وقت توهین و یا مورد نقد قرار دادن سلیقه کسانی که این انیمه رو دوست دارن نیست بلکه صرفا نظر شخصیم در مورد این فصل بود:Smiley17:

ShInOdA
03-27-2021, 07:23 PM
https://picoup.ir/images/95593480601353186021.jpg

Re:Zero - Season 2 - Episode 25

این دفتر با بزرگ ترین توییست به پایان رسید!؟! پایان خوش! ری‌زیرو و شادی؟!!! من مطمئنم یه عذابی تو راهه که قراره این لحظات کوتاه رو از دماغ‌مون در بیاره! در واقع خوندم که می‌تونستن مثل فصل پیش با یه اتفاق شوکه کننده تموم کنن ولی دل‌شون به حال‌مون سوخت! امیدوارم مثل فصل اول برک طولانی نخوره و فصل‌های بعد از راه برسه که ناول بسیار جلوئه و متریال برای ساخت، کاملا در دسترس سازندگان و استودیو هستش.

https://picoup.ir/images/62641618953319367380.jpg

Jujutsu Kaisen - Episode 24

معرکه‌ترین فصل اولی بود که دیدم؛ ماپا کاملا نکست جنری عمل کرد. چقدر روند رشد شخصیتی این سه کاراکتر خوب بود (الکی ۳۰۰ اپیزود بیننده رو دق نمی‌دن تا فلان کاراکتر بی خاصیت، یه لیوان آب جا به جا کنه!) ماپا نشون داد که زمان داشته باشه، استثنایی می‌سازه. امیدوارم همین روند رو با چینساومن ادامه بده (خشونت و مسائل جنسی عجیبی داره که امیدوارم حدفیات نداشته باشه و بتونن مثل جوجوتسو، درجه یک درش بیارن)
از اون‌جایی که مانگا رو آنگویینگ شدم، این نوید رو میدم که بخش تاتی تاتیه این کودک نوپا تموم شد و از فصل‌ بعدی تازه قراره شگفتانه‌ها شروع بشه! مسلمان نشنود، کافر نبیند!

در کل این زمستون فصل فوق‌العاده‌ای برای انیمه بین‌ها بود، من فرصت نکردم چندتا انیمه‌ی خوب دیگه مثل واندر اِگ، فصل دوم بیسترز و... ببینم. امیدوارم لذت کافی رو از دیدن انیمه‌های مورد علاقه‌تون برده باشید. توی این سال نحس، انیمه برای من حکم اکسیژن رو داشت.