PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : The Handmaid's Tale :بحث و تبادل نظر پیرامون فصل چهارم

yaser63
04-30-2021, 02:16 PM
https://picoup.ir/images/51019167339964495379.jpg (https://picoup.ir/)

.:IMDB:. (https://www.imdb.com/title/tt5834204/?ref_=nv_sr_4):RottenTomatoes: (https://www.rottentomatoes.com/tv/the_handmaid_s_tale/s04):metacritic: (https://www.metacritic.com/tv/the-handmaids-tale/season-4)

در این تاپیک می‌توانید پیرامون فصل چهارم سریال The Handmaid's Tale که انتشار آن با یک پخش سه قسمتی توسط سرویس Hulu از بیست و هشتم آوریل 2021 (چهارشنبه 8 اردیبهشت ) آغاز شده است ،بحث و گفتگو کنید. لطفا اگر می‌خواهید در مورد قسمت خاصی بحث کنید، در ابتدا عنوان قسمت موردنظرتان را بیان کنید، تا دیگران متوجه بحث شما بشوند، و از اسپویل شدن مطلب برای دوستانی که هنوز قسمت مورد نظر را ندیده‌اند، جلوگیری شود. در موارد ضروری استفاده از تگ اسپویلر را نیز مد نظر قرار دهید.

smh2011
07-12-2021, 01:28 PM
واقعن جالبه که بعد از گذشت حدود 1ماه از اتمام پخش فصل چهارم هنوز این تاپیک خالی از پست هست. 2 حالت وجود داره. یا اینکه بعد از افت فصل سوم دوستان عطا سریال رو به لقاءش بخشیدن یا اینکه فصل چهارم رو دیدن و اونقدر براشون متوسط و خنثی بوده که ترغیب نشدن نظری راجبش بدن که خب اتفاق خوبی برای این سریال نیست.
بعد از دیدن فصل چهارم احساس های متضادی نسبت بهش دارم. برای من دو فصل اول سریال جایگاهی دست نیافتنی داره. در واقع سرگذشت ندیمه رو یه سریال راجب انقلاب یه ندیمه علیه نظام ظالم گیلیاد نمیدونم. سریال و تاجایی که اطلاع دارم رمان اتوود راجب یک حکومت بسته بنام گیلیاد با ایدئولوژی های خاص هست که از دیدگاه یکی از دون و پست ترین افراد از لحاظ جایگاه اجتماعی شون یعنی ندیمه ها روایت میشه. پس سریال با پایان فصل دوم و تصمیم جون برای مقابله با گیلیاد کاملن از مسیر و هدف اولیه خودش خارج میشه. فصل سوم قدم های اشتباهی رو در مسیری اشتباه برمیداره. اما فصل چهارم حداقل قدم هایی درست در مسیری اشتباه برمیداره. اونقدر این قدم ها درست هست که باعث میشه مخاطب نظرش از اشتباه بودن مسیر برگرده و بخودش بقبولونه که این مسیری متفاوت از اونچه که در طالع سریال بوده هست و الزامن اشتباه نیست.
البته همه چیز هم گل و بلبل نیست توی فصل چهارم. اتفاقن توی نقاط عطف و لحظان مهم منظق سریال افت میکنه. لحظه فرار جون و جنین از توی کامیون حمل ندیمه ها خیلی باسمه ای هست. قسمت بعد و پریدن جون و جنین داخل منبع حمل شیر هم به شدت متکی بر اتفاقات هست. حتمن به خاطر معانی استعاری و نمادین می بایست داخل اون منبع شیر باشه تا جون تطهیر بشه. مخزن شیری خالی میشه اما راننده قطار چیزی نمفهمه که وزن قطار به میزان بالایی کم شده. اما بالاخره با هر بدبختی ای که شده جون از گیلیاد میاد بیرون . اتفاقی که قاعدتن با اتمام فصل 2 باید میفتاد. فراموش نکنیم که جون بخاطر نجات هانا توی گیلیاد موند اما اونقدر دستش بسته بود برای انجام چنین کاری که عملن هیچ تلاشی نتوسنت بکنه. بجاش 86 تا بچه رو نجات داد. در لحظه آخر که جون میخاد خارج بشه باز یادش به دخترش میفته. اونهم در حالی که در شکننده ترین حالت روحی قرار داره.
خط داستانی کانادا از ابتدای سریال پرداخت کمی داره. به شخصه دوست داشتم مدت زمان بیشتری رو سریال بهش اختصاص بده. و اما نقش لوک. هرچقدر الیزابت ماس خوب احساسات رو از طریق صورتش به نمایش میزاره بازیگر نقش لوک نقطه مقابل رو داره و ضعیف عمل میکنه. نویسنده ها هم کمتر بهش پرداختن. توی فصل چهارم برای اینکه لحظه رسیدن جون به لوک درگیرکننده تر بشه یه فلش بک رو شاهد هستیم با این مضمون که لوک جون رو بدون هانا نمیخاد؟! که خب تا حالا هیچ کد و نشونه ای راجب این بعد شخصیتی لوک رو شاهد نبودیم.
خط داستانی واترفورد ها قابل قبول پیش میره گرچه مکانی که درش به اصطلاح زندانی شدن زیادی شیک و باکلاس هست. و البته حمایت های مردمی که ازشون میشه هم یک مقدار عجیبه. نمی خوام بگم اشتباهه ولی نیاز به اختصاص زمان بیشتری بود. در کل چگونگی پیدایش و تثبیت گیلیاد میتونست بیشتر به نمایش گذاشته بشه توی این 4 فصل تا چنین اتفاقاتی تاثیرگذاری بیشتری داشته باشن. تحویل فرد به گیلیاد هم یک مقدار خارج از منطق بود. هرجور حساب کنی گرفتن اطلاعات سطح بالا ارجحیت بیشتری داره تا نجات جان 22 نفر. چراکه میتونه منجر به نجات افراد بیشتری یا حتی رسوخ به گیلیاد بشه. حتی میشد بعد از گرفتن اطلاعات از فرد زیر معامله زده بشه. فی الواقع برای یک صحنه خفن که ندیمه ها بیفتن دنبال فرد و کتک ش بزنن منطق زیرپا گذاشته میشه.

پایان فصل چهارم رو میشه پایان داستان جون در نظر گرفت. بعد از تلاش زیاد از گیلیاد خارج شد، انتقامش از واترفورد رو گرفت و معلوم شد که دخترش رو هم نمیتونه هیچ جوره خارج کنه. شاید با یکی دو اپیزود که به ضایعه های روانی بعد از مواجهه شدن جون با فرد و انتقامش و کنار اومدن با وضعیت هانا، بپردازه میشد سریال رو تموم کرد ولی خب فصل پنجمی هم در کار هست گویا.

Habibfallah
07-14-2021, 03:19 PM
من دیشب قسمت آخر رو دیدم و واقعا ناامید شدم. بعد از وقفه طولانی که بخاطر کرونا بوجود اومد امیدوار بودم با یه فصل خیلی خوب سریال به دوران اوج خودش (فصل ۱ و ۲) برگرده ولی می
متاسفانه مثل سریال Game of thrones سریال هم وقتی از خط داستانی کتاب جدا شد، دیگه نتونست به اون موفقیت قبلی دست پیدا کنه.
هدف اصلی سریال به تصویر کشیدن حکومت گیلیاد و آرمان ها و اهداف همچین حکومت های خودکامه بود ولی این فصل ما اصلا گیلیادی ندیدیم. عمه لیدیا که برای یه حرکت اشتباه سنگسار میکرد، حالا قلب رئوف و مهربونی داره.
این فصل میتونست سریال تموم بشه و یه پایان قشنگ مثل سریال Leftovers داشته باشه ولی فکر میکنم با یه پایان آبکی یا ایرانی طرف باشیم.

saeedporreza9
01-26-2023, 02:39 PM
فصل 4

این فصل بیش از حد احساسی بود و هیجان نداشت.غیر از قسمت آخر کلیف هنگر و هیجانی تو این فصل ندیدیم اونم تقریبا قابل پیشبینی بود.
ولی خب صحنه های احساسی الیزابت ماس عالی بودن.انگار این بشر ساخته شده برای فیلم و سریالهای غم انگیز!

6/10