PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ❅✵ بحث و گفت‌و‌گو پیرامون انیمه‌های تابستان 2021✵❅

yaser63
06-20-2021, 02:08 PM
https://picoup.ir/images/82693986868573183414.jpg (https://picoup.ir/)

:MAl: (https://myanimelist.net/anime/season)

در این تاپیک می‌توانید پیرامون انیمه های فصلی تابستان2021 میلادی بحث و گفتگو بفرمایید. لطفا در ابتدا بحث خودتان عنوان انیمه و قسمت موردنظرتان را بیان کنید تا دیگران متوجه بحث شما بشوند، و از اسپویل شدن مطلب برای دوستانی که هنوز قسمت مورد نظر را ندیده اند، جلوگیری شود. در موارد ضروری استفاده از تگ مربوطه را نیز مد نظر قرار دهید.

1919
06-30-2021, 08:26 PM
این تابستون خیلی منتظر انیمه ی خاصی نیستم و به نظر فصل خشکی رو در پیش داریم . بیشتر منتظرم چند هفته از اکرانها بگذره و ببینم کدومهاشون نظر جمع رو جلب میکنن که ببینم
گر چه چند انیمه فصل چندمی هست که اونها رو میبینم
۱. پارت دوم فصل دوم tensei shitara slime
که نیم فصل اول فصل دومش خیلی بالاتر از فصل یک عمل کرد و غافلگیری های قشنگی داشت
بنظر مورد انتظارترین انیمه فصل هم همین هست
۲. ادامه ی انیمه ی fumetsu no anata e
این انیمه که اکرانش از بهار شروع شده این فصل هم ادامه داره
خیلی انیمه قشنگیه و قبلا تو بخش انیمه های بهاره راجع بهش خیلی بحث کردیم و حتما از دستش ندید
۳. فصل دوم سری جدید higurashi
با اینکه سری جدید برخلاف قبلی اصلا انتظارات رو براورده نکرد ولی به خاطر نوستالژی بودنش من این فصلم بهش فرصت میدم
۴. یک ova از سری فوق العاده زیبای tonikaku kawaii این فصل پخش میشه که با توجه به علاقه شخصی بالا به این انیمه حتما میبینمش. اگه این انیمه کمدی عاشقانه رو ندیدید توصیه میکنم حتما ببینین واقعا زیباست . اپنینگ محشری هم داره
۵. یک سینمایی جدید از سری fate هم این فصل قراره بیاد که کلا دوست نداره طرفدارانش رو خیلی منتظر بزاره و هر فصل یه fate متریال معمولا رو میشه . این سینمایی از سری grand order و راجع به داستان solomon هست.
۶. و بالاخره بعد ۶ ماه انتظار ، قراره بلوری سینمایی gintama the final این فصل بیرون بیاد و پایانی بر این انیمه زیبا باشه . همین یه سینمایی برای من ارزش یه فصل رو داره . خصوصا اینکه فایتهای این سینمایی رو خود سوراچی هیده اکی مانگاگای گینتاما مصور کرده:Smiley69:

sh2012
07-01-2021, 02:12 AM
این تابستون خیلی منتظر انیمه ی خاصی نیستم و به نظر فصل خشکی رو در پیش داریم . بیشتر منتظرم چند هفته از اکرانها بگذره و ببینم کدومهاشون نظر جمع رو جلب میکنن که ببینم
گر چه چند انیمه فصل چندمی هست که اونها رو میبینم

۶. و بالاخره بعد ۶ ماه انتظار ، قراره بلوری سینمایی gintama the final این فصل بیرون بیاد و پایانی بر این انیمه زیبا باشه . همین یه سینمایی برای من ارزش یه فصل رو داره . خصوصا اینکه فایتهای این سینمایی رو خود سوراچی هیده اکی مانگاگای گینتاما مصور کرده:Smiley69:

در مورد این که این فصل پس از زمستان 2021 (انصافا از پربارترین فصل های انیمه ای بود که تا حالا داشتیم) یک برهوت انیمه ای هست با شما موافقم و چندان کار دندون گیری هم قرار نیست پخش بشه ...

اما در مورد گینتاما ... تا حالا تو این چند ساله که دارم دنبالش میکنم، تا حالا قول تموم شدنش رو چندین بار دادن و باز هم آخرین قسمت میان معذرت خواهی میکنن که ببخشید گولتون زدیم :Smiley14::Smiley14::Smiley14:
من که امیداورام عمر این انیمه هم مثل وان پیس حالا حالاها برقرار باشه و دوباره هم بیان قسمت آخر بگن شرمنده ما هنوز داستانمون تموم نشده .... گینتاما از بهترین انیمه های تاریخ هست و عالیه ....

1919
07-02-2021, 05:20 AM
در مورد این که این فصل پس از زمستان 2021 (انصافا از پربارترین فصل های انیمه ای بود که تا حالا داشتیم) یک برهوت انیمه ای هست با شما موافقم و چندان کار دندون گیری هم قرار نیست پخش بشه ...

اما در مورد گینتاما ... تا حالا تو این چند ساله که دارم دنبالش میکنم، تا حالا قول تموم شدنش رو چندین بار دادن و باز هم آخرین قسمت میان معذرت خواهی میکنن که ببخشید گولتون زدیم :Smiley14::Smiley14::Smiley14:
من که امیداورام عمر این انیمه هم مثل وان پیس حالا حالاها برقرار باشه و دوباره هم بیان قسمت آخر بگن شرمنده ما هنوز داستانمون تموم نشده .... گینتاما از بهترین انیمه های تاریخ هست و عالیه ....

اخه مشکل اینه که مانگاشم تموم شده واقعا ... حیف شد:Smiley19:

ShInOdA
07-03-2021, 08:25 PM
https://picoup.ir/images/00015083058626922863.jpg

The Case Study of Vanitas

اثر جدید استودیو بونز، یه فانتزی ومپایری قرن نوزدهمی هستش که از روی مانگایی به همین نام ساخته شده.؛ خلاصه داستان از این قراره که در گذشته یه خون‌آشامی به نام ونیتاس زندگی می‌کرد که به علت متولد شدن در زیر نور ماه آبی، مورد تنفر بقیه خون‌آشام‌ها قرار می‌گرفت (خون‌آشام‌های معمولی! زیر نور ماه قرمز به متولد می‌شدن) تا این‌که ونیتاس قصه ما، با بغض و کینه‌ی تمام، کتابی رو می‌نویسه تحت عنوان «کتاب ونتیس، گریمور نفرین شده» به این امید که یه روزی این کتاب، انتقامش رو از بقیه خون‌آشام‌ها بگیره. خلاصه زمان زیادی می‌گذره و این داستان، تبدیل به یه افسانه می‌شه؛ ولی خون‌آشام جوانی (نوئه) تصمیم می‌گیره که به پاریس بره و این کتاب رو پیدا کنه. در این طی این سفر که با یه کشتی هوایی صورت می‌گیره، نوئه مورد حمله یه خون‌آشامی که مشاعرش رو از دست داده، قرار می‌گیره ولی در همین حال، انسانی مرموز (به نام ونیتاس! با چشمانی آبی!) ظاهر می‌شه و با استفاده از کتاب گریمور! اوضاع رو به حالت عادی برمی‌گردونه و...

یکی از معدود انیمه‌های مورد انتظار این فصله؛ ویژوآل بسیار زیبا، موسیقی گوشنواز (مخصوصا اندینگ) و کارگردانی بسیار خوب. البته که برای قضاوت خیلی زوده و باید چند اپیزود بگذره تا ببینیم چی تو چنته داره. مانگاش از 2015 منتشر می‌شه و تا الان حدود 52 چپتر اومده (توی شش سال این تعداد چپتر؟!) و انتظار می‌ره که بخش بزرگی از مانگا، توسط انیمه پوشش داده بشه. (شنیدم اتمسفر غمناکی داره ولی دپرس کننده نیست!) نکته جالبی که اپیزود اولش برای من داشت، این انسانی که هم نام ونیتاس افسانه‌ها رو داره و هم کتابش رو، پس چراا کاملا عکس خواسته‌ی اون عمل می‌کنه؟! این کتاب جوری نوشته شده تا جون ومپایرها رو بگیره، نه این‌که بیماری‌هاشون رو درمان کنه. این کتاب یه حالت ریورس دث نوت پیدا کرده! حالا این‌که این انسان کیه، چیه و چرا این‌طوری کار می‌کنه، چیزی هستش که در ادامه می‌فهمیم، در پایان اپیزود هم یه دیالوگی توسط نوئه گفته می‌شه که خیلی مرموز و جالبه و همون کشش داستانی‌ای هستش که انیمه برای بیننده ایجاد می‌کنه.

پی‌نوشت: گول نخورید چون دوتا کاراکتر مرد جذاب و ترگل و ورگل داره، انیمه یائویی نیست!!

کلا فصل پربازی نیست، ولی این برای من خوبه! چون می‌تونم چندتا از انیمه‌هایی که توی واچ لیست دارن خاک می‌خورن رو ببینم! صد البته که توکیو ریونجرز و مای هیرو هم تا آخر تابستون ادامه دارن!

ShInOdA
07-11-2021, 01:39 AM
https://picoup.ir/images/09643918337152098822.jpg

The Case Study of Vanitas - Ep 2

انیمه توی این اپیزود به محکمی هرچه تمام‌تر، میخش رو می‌کوبه! اگه «سانی بوی» که هنوز پخش نشده (بطور رسمی! چون یه اپیزودش اومده) چیز دندون‌گیرتری نباشه نسبت به این، قطعا بهترین انیمه فصله. داستان خیلی سریع جلو رفت؛ هرجا که می‌خواست فضا رو جدی می‌کرد، هرجا می‌خواست بامزه می‌شد. اصلا از ریتم نمیوفته، کنار این‌ها، انیمیشن شیک و موسیقی خیلی خوبش رو اضافه کنید.

ونیتاس واقعا کاراکتر کاریزماتیک، مرموز و جذابیه؛ خیلی راحت پتانسیل این رو داره که جز محبوب‌ترین‌ها قرار بگیره. انیمه روند جالبی رو توی داستان‌گویی داره؛ معما، معما، معما، یکی دوتا جواب و دوباره معما! (اضافه شدن کلی کاراکتر جدید رو هم اضافه کنید) نقطه قوت انیمه هم فلش بک‌هایی هستش که سر موقع نشون می‌دن. (این خودش خیلیه‌ها! انیمه داریم اسم و شهرت‌ش رو تریلی نمی‌کشه، ولی همین رو بلد نیست!)

https://picoup.ir/images/50390700402396635953.jpg

Miss Kobayashi's Dragon Maid S

فصل دوم کوبایاشی با یه دونه S اضافه (نون اضافه!) شروع شد؛ این‌طور که من فهمیدم، کلیت این فصل به حضور یه اژدهای سایز 90 از حزب جمهوری خواه اختصاص داره! یه فایتِ سری فیت طور هم، همین اول داشتیم! و از اون جالب‌تر در پایان اپیزود اول، خانم کوبایاشی به فوتاباشی!! تغییر کرد! از لحاظ انیمیشن و استایل بسیار بسیار به فصل قبلش نزدیکه، یعنی اگه ندونید که کارگردان این فصل شخص دیگه‌ای هستش، اصلا متوجه نمی‌شین.

متاسفانه کارگردان فصل اول (استوری برد دو قسمت اول و دوم این فصل رو طراحی کرده)، یک یا دو سال پیش، کشته می‌شه و برای این فصل کارگردان جدیدی میارن؛ ولی همون‌طور که گفتم، مناسب‌ترین کسی رو که می‌شد، جای اون مرحوم گذاشتن. (ادای احترامی هم در اندینگ بهش دارن)

https://picoup.ir/images/26138996006585286157.jpg

Life Lessons with Uramichi-Oniisan

یکی از انیمه‌هایی که می‌تونه این فصل، سورپرایز کننده ظاهر بشه، همینه! خیلی ساده بخوام معرفی‌ش کنم؛ دارک سایدِ عمو پورنگ‌ها و خاله شادونه‌ها!! اورامیچی یه مجری برنامه کودک هستش (اسم برنامه‌: با مامان!!!) این بابا اون وسط دُوَع دُوَع گفتناش، یهو بخش تاریک و افسرده‌ی زندگی‌ش رو می‌شه و کرک و پر این طفل‌ معصوم‌ها می‌ریزه! کلا یه مشت بزرگسال سرخورده و افسرده توی این استودیو جمع شدن و داستان‌های تلخ و سیاه خودشون رو دارن! یه هایکوی غم‌انگیز و تلخ، برای پسران و دخترانی که حالا بزرگ شدن. (البته این رو بگم که شوخی‌هاش زیاد خنده‌دار و بامزه نیست)

ShInOdA
07-16-2021, 10:45 PM
https://picoup.ir/images/06087530559578110405.jpg

Sonny Boy

وات د کاف! یکی از عجیب‌ترین و مبهم‌ترین انیمه‌هایی هستش که دیدم! قشنگ مشخصه که انیمه یونیکی قراره بشه، ولی خیلی گنگ شروع شد.

انیمه اورجینال استودیو Madhouse به کارگردانی Shingo Natsume (https://myanimelist.net/people/28579/Shingo_Natsume) (این دوست‌مون کارگردان و کی انیمیشنِ، انیمه‌های مهم و زیادی بوده؛ از آکا13 گرفته تا فول متال، از هایکیو تا وان پانچ من، موب سایکو و ناراتو و حتی تاتامی گلکسی) از روی یه مانگای کلاسیک (ترسناک - روان شناختی) به اسم The Drifting Classroom ساخته شده.

خلاصه بخوام بگم یه دبیرستان با 36 دانش آموزش بعد از یه طوفان (دلیل این طوفان؟! عجیبه!) انگار که از دنیا جدا افتادن یا این‌که دنیا به پایان رسیده و این دبیرستان و آدم‌هاش تنها بازماندگان‌ش هستن. دبیرستانی معلق در تاریکی که به سبب این اتفاق بعضی از دانش‌آموزهاش، صاحب قدرت‌های عجیب و غریبی شدن!

ShInOdA
07-27-2021, 12:31 AM
https://picoup.ir/images/20703890159665166528.jpg

Heion Seda no Idaten-tachi

فکر می‌کردین که این فصل خبری از استودیو MAPPA نیست؟! (از انیماتور‌هاش یه‌جوری بیگاری می‌کشه که اصلا بترسین!) این انیمه مصداق بارز فلفل نبین چه ریزه‌ست و خیلی زود هم با بخش تیزش رو به رو می‌شین!! اگه فکر می‌کنین که با توجه به آرت استایل و ویژوآل، با یه انیمه گوگولی مگولی و کودکانه طرف هستین، بگم که سخت در اشتباهین!

حدود 800 سال قبل، شیاطین و هیولاها در حال منقرض کردن بشریت هستن که ناگهان بر اثر دعا و عجز و لابه‌ انسان‌ها، خدایانی به نام ایداتن، به وجود میان و شیاطین رو شکست می‌دن و اون‌ها رو مهر و موم می‌کنن... بعد از این اتفاق، وظیفه آماده نگه‌داشتن ایداتن‌ها، ب عهده نوه بزرگ یکی از ایداتن‌ها به نام رین گذاشته می‌شه و اون دختر هم هر روز با متودهای بسیار نوین و بروتال خودش، یکی از ایداتن‌های جوان رو آموزش می‌ده که یه وقتی اگه شیاطین برگشتن تو آمپاس نمونن و بله یکی پیدا می‌شه که می‌ره یکی از شیاطین به خواب رفته رو انگولک می‌کنه و... همون روایت روتین انیمه‌ای! ولی در پایان قسمت اول و قسمت دوم، با مسئله جنگ، خشونت وحشیانه، زابل‌ها (نازی‌ها)، فلسفه وجود خدا/خدایان و... مواجه می‌شین و اگه به سلیقه‌تون بخوره، انیمه جذاب و کوتاهی (11 قسمته) برای دنبال کردنه.

matiyo
09-01-2021, 01:30 PM
https://s4.uupload.ir/files/download_vftb.jpg (https://uupload.ir/)

Tokyo Revengers
اونقدر این انیمه رو تعریف کردن که آخر سر مجبور شدم ببینم
و در آخر با یک انیمه جوگیر و بسیار رو مخ روبرو شدم.
اینجا هم با یک سوباروی دیگه طرفیم یک کاراکتر پر سرو صدا و جیغ جیغو که همیشه خدا یا در حال نعره زدنه یا در حال گلایه از کم قدرت بودنش یا در حال کتک خوردن یا در حال گیج بازی در اوردن و یا درحال گریه کردن!
یک چنان پرستیج و شخصیتی هم به کاراکترهای تومان دادن که انگار با نینجاهای عصر شوگان طرفیم . انیمه چنان گنده .. زی می کنه که حتی قسمت سفر در زمانش هم نمیتونه این (به طرز اذیت کننده ای جوگیرانه و لوس بودنش) رو بشوره ببر!
همه کاراکتها هم که ظاهرا با جوکر آشنا هستند ! چون وقتی قراره با یه کاراکتر موزی یا مثلا قدر ، طرف بشیم لبخند و حالت چشماش جوری جوکری-شیطانی میشه انگار که خدایی چیزیه از جهنم نازل شده!
امتیاز 5

matiyo
09-15-2021, 08:00 PM
https://s4.uupload.ir/files/heion-sedai-no-idaten-tachi-02-large-18_v1y1.jpg (https://uupload.ir/)
Heion Sedai no Idaten-tachi
به نظرم بهترین انیمه تابستان 2021 هستش.
یکی از بینظیر ترین انیمه های ژاپنی که تا به حال دیدم
اولش گرافیک به نظر ناجور میاد ولی بعدا با توجه به در نظر گرفتن باقی ماجرا متوجه میشین که همین سبگ بهترین گزینه براش بوده.
داستانس به کنار که در نوع خودش جالب و دوست داشتنی هستش ولی نکته اساسی این انیمه به نظرم انتخاب درست صدا برای کاراکترهاست. حتی در جیغ و دادها و انواع و اقسام صداهایی که از خودشون در میارن هم به نظرم هیچ افراط و یا زیاده رویی وجود نداره و بیشتر باعث دوست داشتنی تر شدن انیمه شده.:Smiley1: وصد البته دیالوگها و حرفهایی که بین کاراکترها ردو بدل میشه که کاملا بزرگسالانه (نه از نظر جنسی) بلکه منطقی ، پخته و فلسفی هستند و نکته مهم تر این که سریع میرن سر اصل مطلب نه منومنی داره و نه وقت تلف کنییی داره. یعنی در حالتی که رین ، پائولا و هایاتو نقش احمقهای دوست داشتنی و بامزه رو بازی میکنن ولی مخصوصا دو کاراکتر پرونتئا و ایزلی طوری سر راست ؛ منطقی ، بی احساس یا خدا گونه صحبت میکنن که نمیشه عاشق این انمیه نشد.
هم کمدی نازی داره و هم خشونت عالیی داره.
به فصل اولش 9 میدم

ShInOdA
10-05-2021, 04:25 PM
Kobayshi-san Chi no Maid Dragon S : این انیمه برای من بهترین اثر این فصل بود؛ فارغ از این‌که بعد از هر اپیزودش حس و حال خوبی داشتم، اون پیشرفتی که نسبت به فصل قبل داشتن برای من مهم بود. از آرت استایل و طراحی هنری گرفته تا انیمیشن بی‌نهایت روان و تمیزی که داشت... جا افتادن چندین کاراکتر جدید و بلوغ کاراکتر‌های فصل گذشته و همین‌طور کم‌رنگ شدن کتگوری اچی انیمه! که البته جز جدایی ناپذیری از این داستانه. خلاصه استودیو Kyoto Animation و کارگردان جدیدش گل کاشتن. حالا که انیمه از هر نظر به اوج خودش رسیده، امیدوارم همین لول رو برای فصل یا فصل‌های بعدی حفظ کنن که به مراتب کار سخت‌تری هستش.

Vanitas no Karte : فصل اول خیلی خوبی داشت و من خوشم اومد با این‌که زیاد با فضاهای ومپایری و این چیزها حال نمی‌کنم. در کنار انیمه من سراغ مانگاش هم رفتم. انیمه‌ش کاملا در سطح مانگائه و استودیو چیزی کم نذاشته و کاملا از لحاظ بصری، صداپیشگی و موسیقی حق مطلب رو ادا کردن. تا چپتر ۲۳ مانگا رو پوشش دادن (تا الان ۵۴ چپتر از مانگا منتشر شده... اسما ماهانه میاد ولی کلی بریک خورده و می‌خوره!) این انیمه هم از جنگولک بازیه این روزها (پارت پارت پخش کردن) جا نمونده و قراره پارت دوم (به اسم فصل دوم!) در ژانویه پخش بشه.

Boku no Hero Academia 5th Season : عوض شدن کارگردان واقعا داره به انیمه لطمه می‌زنه... تا حدی که آرک محبوب ویلن‌ها رو هم کج‌دار و مریض ساختن و صدای فندوم‌ها درومد. جالب این‌جا بود که پارت اول انیمه که در بهار پخش شد و کلا تمرین و این حرف‌ها بود زیاد مشکلی نداشت ولی پارت دوم، مخصوصا تلف کردن هفت یا هشت قسمت برای رسیدن به آرک ویلن‌ها و عجله‌ای ساختنش، کار رو خراب کرد. کلا این کارگردان جدید که فکر کنم از فصل قبلی جایگزین شده زیاد با فضای مانگا آشنا نیست! فصل بعدی که احتمالا بهار قراره پخش بشه یه شونن دارکه و ادامه‌ی مانگا هم تا الان همین روند رو داشته... مشکلی که این کارگردان داره این هستش که توانایی پرداخت خشن و دارک رو تا الان نداشته (البته گذشته شیگاراکی رو خوشبختانه زیاد نتونست تینیجری کنه!) ولی در کل کارگردان ترسناکیه! هوریکوشی فوق‌العاده مانگا رو کار کرده و داستان الان کاملا حالت کمیکی داره. همه‌چی برای ساخت بهترین فصل این انیمه مهیاست ولی باز هم می‌گم که کارگردان قابل اعتمادی نیست. بونز هم افتاده به سینمایی ساختن و پول پارو کردن و این حرف‌ها (عکس این حرکت رو در انیمه Dragon Maid S می‌تونید شاهد باشید که یه کارگردان جایگزین این‌کاره می‌تونه چقدر تاثیر مثبت بذاره) کلا آینده‌ی مبهمی داره.

Tokyo Revengers : خواستم بیام یه کمی غر بزنم ولی خب دیدم استودیوی سازنده این مانگای خوش‌خوان و درجه یک، حدش همینه... حالا یه کمی کمتر و بیشتر. انتظار چیز خاصی از Liden Films نباید داشت. کلا یه سری New Initial D و ریمیک Blade of the Immortal رو خوب ساختن؛ اون برزرک‌های سه بعدی فاجعه هم کار همین استودیوئه! پس مخاطب انتظارت!! بی‌انصاف نیستم و از صداپیشگی انیمه به شدت راضیم (داشتیم این یه نقطه قوت رو از دست می‌دادیم که خدا رو شکر اون اتفاق بد نیوفتاد - صدا پیشه شخصیت دراکن، مسائل خصوصی و این حرف‌هاش پخش شد و طرف رفت که سپوکو کنه ولی نجات پیدا کرد!) پیشنهاد من کماکان خوندن مانگاست. گفتم که شدیدا جذاب و خوش‌خوان هستش و راحت توی یکی دو روز آنگویینگ می‌شید. به احتمال زیاد فصل بعد هم ۲۴ قسمتی خواهد بود و در کل با یه انیمه سه فصلی طرفیم. همین انیمه‌ی معمولی باعث فروش ۴۰ میلیون نسخه از مانگا شده. این راه قدیمیه ولی همیشه جواب داده!

Uramichi Oniisan : یه چیزی من به اشتباه در پست‌های بالاتر راجع به این انیمه گفتم (اون‌جا که گفتم زیاد شوخی‌هاشون نمی‌شینه و بامزه نیست!) باطل گفتم! اتفاقا خیلی هم بامزه و نیش‌داره! به عبارتی همون قصه‌های کوتاه برای بچه‌های ریش‌ دار!! جز اون انیمه‌های سورپرایز کننده بود. (نه اون‌طور که فکر کنید حالا چه چیز خاصیه، در حد بضاعت مانگاش، فان و سرگرم کننده بود.) احتمالا فصل‌های بعدش هم در آینده از راه برسن.

Sonny Boy : (هیدن جِم این فصل) اون اوایل انیمه، فکر می‌کردم که از این‌هاست که حرف‌های قلمبه سلمبه می‌زنه و می‌خواد الکی مرموز و پیچیده باشه ولی اشتباه می‌کردم... بدون تردید جز بهترین‌های این فصله و کلا انیمه‌ی کالتیه. شاید تا اون اواخر هم کلی سوال براتون پیش بیاد ولی پایان بندی تا حد زیادی به سوال‌های شما پاسخ می‌ده و قطعا دست خالی از در این خونه بیرون نخواهید رفت!! اگه دل‌تون هوس یه انیمه کالت کرده و نیاز دارید سلول‌های خاکستری مغزتون یه تکونی بخورن، چیزی بهتر از این انیمه در این فصل گیرتون نمیاد. (کاری که Wonder Egg نتونست رو این انیمه عالی انجام داده). اون مانگای ترسناکی هم که گفتم، انیمه فقط یه الهام خیلی خیلی کوچیکی در فضاسازی ازش گرفته و دیگه هیچ ربط و اشتراکی به هم ندارن.

Heion Sedai no Idaten-tachi : دو حالت این‌جا وجود داره؛ اول این‌که انیمه فصل دومی خواهد داشت که با این فرض، ما شاهد یه دارک اندینگ هیجان انگیز بودیم. دوم این‌که فصل دومی در کار نخواهد بود و شاهد یه پایان بندی بد بودیم که لای خشونتی شنیع پیچیده شده! حالا چرا نظرم به دومی نزدیک‌تره؟! این داستان یه وب‌کمیک داره که از سال ۲۰۱۶ دیگه منتشر نشده؛ دو سال بعد مانگای این اثر منتشر می‌شه که تا الان هم از پخش انیمه عقب‌تره، کم هم نه! به نظر نمیاد به این زودی‌ها ادامه‌ای داشته باشه. یا می‌ره برای چند سال بعد یا کلا پروندش بسته می‌شه. مگه این‌که ماپا خودش یه حرکتی بزنه و اورجینال ببره جلو یا بره نویسنده رو راضی به ادامه دادن کنه! کلا حس می‌کنم این استودیو، تابستون رو به چشم یه زمین تمرین می‌بینه. حالا یه چیزی می‌سازیم... مهم نیست مانهواش بیخوده یا متریال کافی برای ادامه دادن وجود نداره... فقط این تابستون خالی نمونه تا برای اوج تقویم یعنی پاییز و زمستون، برگ آس‌ها رو رو کنیم!

* Kaizoku Ouja : این انیمه رو که بیشتر به اسم Fena Pirate Princess شناخته شده، محصول مشترک کرانچی‌رول و ادالت سوییم، که توسط استودیوی درجه یک P I.G ساخته شده. یکی از کارهای کلاسیک و خیلی خوب این فصله. البته این اواخر پخش شد و هنوز هم ادامه داره... مثل یه سینمایی می‌مونه که انگار چند پارت شده!
داستان از این قراره که به کشتی پدر فِنا حمله می‌شه و این بابا کشته می‌شه ولی موفق می‌شن این بچه رو بندازن تو دریا... این طفل معصوم که آب اون رو به یه ساحلی می‌رسونه و توی یه خونه قد می‌کشه و بزرگ و زیبا می‌شه... البته جای خوبی بزرگش نمی‌کنن!! وقتی نوبت چیدن این غنچه‌ی نوشکفته می‌رسه، چند نفر سر می‌رسن و فراریش می‌دن... خلاصه فنا کم کم با گذشته‌ی خودش و خانوادش رو به رو می‌شه و... داستان حال و هوای تاریخی داره (بریتانیا، اسپانیا و آلمان!) کار خوش ساخت و جذابیه (چندتا از انیماتورهایی که روی انیمه سامورایی چمبلو کار کردن این‌جا هم حضور دارن) شدیدا وایب کارهای کلاسیک دیزنی رو می‌ده. برای دوستانی که با صدای ژاپنی ارتباط نمی‌گیرن این رو هم بگم که دوبله انگلیسیه خوبی هم داره.

ShInOdA
11-07-2021, 01:44 AM
* Kaizoku Ouja : این انیمه رو که بیشتر به اسم Fena Pirate Princess شناخته شده، محصول مشترک کرانچی‌رول و ادالت سوییم، که توسط استودیوی درجه یک P I.G ساخته شده. یکی از کارهای کلاسیک و خیلی خوب این فصله. البته این اواخر پخش شد و هنوز هم ادامه داره... مثل یه سینمایی می‌مونه که انگار چند پارت شده!
داستان از این قراره که به کشتی پدر فِنا حمله می‌شه و این بابا کشته می‌شه ولی موفق می‌شن این بچه رو بندازن تو دریا... این طفل معصوم که آب اون رو به یه ساحلی می‌رسونه و توی یه خونه قد می‌کشه و بزرگ و زیبا می‌شه... البته جای خوبی بزرگش نمی‌کنن!! وقتی نوبت چیدن این غنچه‌ی نوشکفته می‌رسه، چند نفر سر می‌رسن و فراریش می‌دن... خلاصه فنا کم کم با گذشته‌ی خودش و خانوادش رو به رو می‌شه و... داستان حال و هوای تاریخی داره (بریتانیا، اسپانیا و آلمان!) کار خوش ساخت و جذابیه (چندتا از انیماتورهایی که روی انیمه سامورایی چمبلو کار کردن این‌جا هم حضور دارن) شدیدا وایب کارهای کلاسیک دیزنی رو می‌ده. برای دوستانی که با صدای ژاپنی ارتباط نمی‌گیرن این رو هم بگم که دوبله انگلیسیه خوبی هم داره.

این پایان‌ بندی بود یا قیمه‌ها و ماستا؟! چی شد، که یهو تصمیم گرفتن آخر یه انیمه تاریخی و کلاسیک رو با فاز ماتریکسی ببندن؟!! آخه همین‌جور یهویی؟! به‌قول کلاه قرمزی "خالی خالی؟!!" من رو که شدیدا ناامید کرد. چنین تغییرات نامتجانسی هم آدابی داره نه این‌که توی یه لحظه در اپیزود پایانی، هوس کنی چنین حرکتی بزنی. هرز رفت!