PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : Dexter: New Blood | بحث اپیزودیک | فصل اول , اپیزود دهم (پایان)

yaser63
01-09-2022, 02:55 PM
https://picoup.ir/images/42762227010971391293.jpg (https://picoup.ir/)

Season 1, Episode 10, Sins of the Father

.:IMDB:. (https://www.imdb.com/title/tt13280476/?ref_=ttep_ep10)

خلاصه داستان اين قسمت : دکستر و هریسون تلاش میکنند تا زندگی عادی در مکانی که بر خلاف تصورات گذشته آنها چندان عادی نیست داشته باشند.آیا این دو قادر خواهند بود تا زندگی شادی را با وجود تمام تهدیدات پیش رویشان داشته باشند؟+ (https://www.sho.com/video/77162/dexter-new-blood-next-on-the-finale)

.:inf-topic:. (https://tvworld.info/showthread.php?t=50195&p=254109&viewfull=1#post254109)

Astollo
01-09-2022, 04:57 PM
سلام
من به شخصه راضی نبودم از این پایان
ترجیح میدادم حداقل یک فصل دیگه ادامه دار بود اینجوری پروندشو کامل بستن و خیلی سکانس اخرش فیلم هندی شد !
واقعا در بین سریال های در پیت این روز ها شاهکار بود حیف شد !
ولی اگه بخوایم خوش بین باشیم در ادامه دار بودن سریال که بازم بعید میدونم . هریسون راه پدر رو ادامه بده و دکستر مانند دبرا در ذهنش نقش افرینی کنه !

Raylan Givens
01-09-2022, 06:54 PM
https://picoup.ir/images/99983041353432808998.png

فصل هشتم فصل بدی بود، ولی پایان خوبی داشت؛ فصل نهم فصل خوبی بود، ولی پایان بدی داشت. نتونستن توازن برقرار کنن :دال ولی خب نمی‌شه از بازی درجه‌یک مایکل سی هال گذشت، حتی توی سکانس بدنوشته‌شده و فیلم‌هندی‌وار به‌اصطلاح دوئل آخر.

drake
01-09-2022, 08:36 PM
من با مرگ دکستر خیلی موافق نبودم ولی چیزی که بیشتر از همه اذیتم کرد شخصیت مزخرف انجلا بیشاپ بود آخه چه استدلال معیوبی پشت دستگیر کردن دکستر و صحنه سازی برای فرار هریسون داشت؟؟؟؟

real20
01-09-2022, 08:42 PM
کارگردان و نویسنده این قسمت با کارگردان و نویسنده قسمت آخر Game of Thrones نسبتی داشتن؟! انگار پایان مفتضح قبلی زیاد به دلشون ننشسته بود برای همین این مینی قسمت رو ساختن اونم با 9 قسمت عالی تا در آخر گند بزنن به کل سریال. واقعا پایان مزخرفی بود سریال بریکینگ بد هم آخرش با مرگ والتر تموم شد ولی چقدر به دل آدم نشست چون در چند قسمت آخرش با زمینه چینی درست و با ریتم درست پیش رفت و یه پایان با شکوه با مرگ والتر رقم خورد و اینجا یهو تو قسمت آخر سرعت کار رو بردن بالا و اصلا ریتم و محتوا همخونی نداشت درست مثل قضیه دیوونه شدن ملکه اژدها (دنریس) تو بازی تاج و تخت که بخاطر سرعت زیاد دیوانگی دنریس منتقل نشد. کاش این فصل رو نمیساختن و میذاشتن پایان قبلی بمونه از امتیازات قسمت آخر در imdb هم معلومه قسمت آخر این سریال مثل بازی تاج و تخت شد.

kingnessi
01-10-2022, 12:07 AM
https://picoup.ir/images/56006299215475220681.jpg

I Am the Phoenix
I Rise From the Ashes

همه چیز اونجوری که باید جلو میرفت جلو رفت و پایان خوبی بود.
این یه قسمت به اندازه کل فصل کاراکترها پیشرفت کردن و انگیزه هاشون، شخصیتشون و رفتارشون واسه بیننده رو شد.

اون سکانس زندان و گفتگوی دبرا و دکستر مهم بود. اونجا بود که دکستر هم ناامید شد از آنجلا (همون تبدیل شدن آنجلا به یه دبرای جدید که توی این سکانس هم بهش اشاره شد) و وقایع بعد از اون که دیگه قابل حدس بود آخرش چی میشه.
https://picoup.ir/images/44892448591228313645_thumb.jpg (https://picoup.ir/viewer.php?file=44892448591228313645.jpg)

بالاخره این قسمت هریسون رو فهمیدم (تا حدودی) و بالاخره خودی نشون داد و کاراکترش کامل شد.
آنجلا تا لحظه آخر همون کاراکتر اول فصل موند و تغییری نکرد؛ دوست داشتم این اتفاق بیوفته ولی نشد.

قبلا هم گفتم دکستر بارها و بارها گیر افتاده بود ولی هربار تونست خودشو رها کنه و این بار هم استثنا نبود (حتی درمقابل کاراکتر محکمی مثل آنجلا) ولی این بار تنها چیزی که میتونست دکستر رو شکست بده جلوش سبز شد.
دکستر توی شرایط مشابه دبرا رو هم فدا میکرد (و کرده بود توی فصل های قبل) اما همونطوری که توی اون سکانس آخر گفت این بار اوضاع فرق میکنه.

پایان هیجان انگیز و خوبی بود و به نظرم خوب تمومش کردن.

در مجموع این فصل با همه فراز و نشیب هاش آلترناتیو خوبی بود واسه فصل هشتم (کما اینکه من همون فصل هشتم رو هم اونقدرا بد نمیدونم).
بازی های خوبی داشتیم این فصل که گل سرسبدشون مث همیشه دکستر بود، آنجلا هم خیلی خوب بود.

https://picoup.ir/images/71240151324023267542.jpg

Why Me ?
01-10-2022, 01:36 AM
اگر قرار بود اینجوری تموم بشه و فصل بعدیی در کار نباشه، همان بهتر بود که نبو بلود ساخته نمیشد اونم با این خانم پلیسه

راستی فلسفه وجود اون کارخانه دار آلوده کننده محیط زیست تو قسمت اول تا سوم چی بود؟

bayani
01-10-2022, 01:56 AM
اینقدر که من با کرکتر دکستر همزاد پنداری کردم توی کل سریال و بهش علاقه داشتم یادم نمیاد واسه کارکتر دیگه ای بجز والتر وایت این اتفاق افتاده باشه
واسه من همون پایان فصل 8 هم خیلی بد نبود
با مردن دکستر واقعا قلبم شکست یه حس خاصی داشتم چون شخصیتی که مایکل سی هال بازی کرده بود این چند سال عجیب دوست داشتنی بود واسم
هیچ کس فکرشم نمیکرد بعد از چند سال فصل 9 این سریال ساخته بشه و از قضا خیلی خوبم ساخته بشه حالا با ضعف هایی که داشت اونم توی این اشفته حالی دنیای سریال و تلویزیون
من واقعا از این فصل راضی بودم ولی ته دلم خیلی با پایان بندیش نبود و یه مرگ خیلی خیلی تراژدی تر تصور میکردم واسه کارکتر دکستری که این همه ابهت داشت و همیشه قسر در میرفت ولی خب کشته شدنش توسط پسرش تنها گزینشون بود ظاهرا
بازی مایکل سی هال خیلی عجیب و گیراست در عین حالی که کم دیالوگ باشه حتی

Slender man
01-10-2022, 04:14 PM
من با مرگ دکستر خیلی موافق نبودم ولی چیزی که بیشتر از همه اذیتم کرد شخصیت مزخرف انجلا بیشاپ بود آخه چه استدلال معیوبی پشت دستگیر کردن دکستر و صحنه سازی برای فرار هریسون داشت؟؟؟؟

برخورد خشن بیشاب با دکستر در این قسمت ناشی احساساتش بود.
از یک طرف حس «به بازی گرفته شدن» توسط دکستر و از طرفی باور داشتن به قاتل بودن اون بود.
بیشاپ "الگو"ی بین قتل‌ها را تشخیص داد و می‌خواست با استفاده از همین موضوع، اعمال‌ دکستر را با دادگاهی کردنش تلافی کنه.
فراهم کردن فرصت فرار برای هریسون هم از روی رابطه عاطفی بود که بین هریسون-آدری و بیشاپ شکل گرفت. فراموش نکن در چشم مردم آیرون‌لیک، هریسون به‌عنوان قهرمان شناخته می‌شد.
چیزی که برای من عجیب بود؛ رفتار جنون‌آمیز دکستر در بازداشتگاه بود.
چون ادله‌ای که بیشاپ برای محاکمه دکستر به‌عنوان «قصاب لنگرگاه»ارائه کرد آنقدر قوی نبود که شخص باتجربه و زیرکی مثل دکستر را از خود بی خود کنه تا اون حاضر بشه فرار کنه و از آن بدتر،دست به کشتن لوگان بزنه.
کتامینی که دکستر در فصل نیوبلاد استفاده کرد، قابل توجیه و فکر می‌کنم برای تبرئه‌ش کافی بود.:Smiley59:

codec_pack
01-10-2022, 08:35 PM
به خاطر 30 دقیقه پایانی سریال، به این فصل امتیاز 1 رو میدم چون 0 جزو گزینه ها نیست!

a b o m i n a t i o n

codec_pack
01-10-2022, 09:07 PM
افتضاح تموم شدن این سریال های محبوب عادی بشه لطفن! تا وقتی تموم میشه هیچ حسی بهش نداشته باشم. گات و الان هم دکستر. so nice

smh2011
01-10-2022, 10:01 PM
و پایان کار مسافر تاریکی
بهترین حرف رو هومن زد. پایان قبلی پایانی درست تر و منطقی تر برای دکستر بود ولی خیلی بد بهش رسیدیم.
پایان خون تازه به تنهایی پایان بدی هست ولی وقتی اون رو در ادامه پایان فصل قبل ببینیم منطقی تر جلوه میکنه. دکستری که یک بار تصمیم به دوری و کنج عزلت گزیدن میگیره راهی بجز مرگ نداره.
البته به نظرم همون مشکلات فصل پایانی رو با دوز کمتری اینجا هم داشتیم. اون زمانی که طی شد تا هریسون با ماهیت دکستر آشنا بشه رو مقایسه کنید با مدت زمانی که هریسون خودش رو با دکستر توی کارهاش همراهی کنه.
یکم شتاب زدگی حس میشد. کرت کالدول رقیب خوفناکی بود ولی فقط با یک فلش بک و دو تا اقدام ناشیانه کارهاش ختم شد. با تعداد قسمت های بیشتر، درگیری بیشتر دکستر و کرت که منجر به آشنایی بیشتر هریسون با ماهیت دکستر توی این پروسه بشه، میشد مقصد نهایی توجیه پذیر تر باشه.

از دیدن دکستر خون جدید پشیمون نیستم. مایکل سی هال و مونولوگ هاش و شکست دیوار چهارم به تنهایی برای من میتونه کافی باشه.

Why Me ?
01-11-2022, 09:07 AM
حالا که دوباره فکر میکنم، می‌بینم که این قسمت آخر با استانداردهای خود سریال دکستر نمیخونه :
1- چون این سریال، از نوع سریال‌های متکلم وحده یا اول شخص است که بخشی از داستان از دید اون میره جلو، اونوقت قصه گو را کشتند
2- دکستر هیچوقت خودش بی‌گناهی را نمیکشت، حتی اگر قرار بود گیر بیافته.... بقیه هم ناخواسته کشته می‌شدند مثل اون خانم پلیس همسر سابق باتیستا که دب کشت و نه خود دکستر
اونوقت تو 20 دقیقه آخر از دکستر یک احمق و فراری ساختند

مثل اینکه تلویزیون ایران بود که می‌خواست بگه قاتل زنجیره ایی حتما باید به مجازات اعمالش برسه 🤒

norimoh
01-11-2022, 09:45 AM
بدترین پایان بندی
پراشکال ترین قسمت
نمره من 1

Elli47
01-11-2022, 03:00 PM
خب اینم از پایان دکستر !
پایان بندی دیگه‌ای به جز این متصور نبودم، چون فرار دکستر رو تو فصل 8 دیده بودیم؛ اما کشته شدنش به دست هریسون برام جالب نبود، این یعنی هریسون میخواد ورژن بهتری از دکستر باشه؟ نمیدونم!
داستان گیر افتادن دکس هم که پر از اشکال بود.. از کتامین میتونست به راحتی فرار کنه نیاز نبود لوگان کشته بشه، کاش رو این قسمت یکم بیشتر کار میکردن.

با این حال، از تماشای دوباره دکس لذت بردم. کاش وقتش و بیشتر میکردن :Smiley36:

Slender man
01-11-2022, 07:04 PM
حالا که دوباره فکر میکنم، می‌بینم که این قسمت آخر با استانداردهای خود سریال دکستر نمیخونه :
1- چون این سریال، از نوع سریال‌های متکلم وحده یا اول شخص است که بخشی از داستان از دید اون میره جلو، اونوقت قصه گو را کشتند
2- دکستر هیچوقت خودش بی‌گناهی را نمیکشت، حتی اگر قرار بود گیر بیافته.... بقیه هم ناخواسته کشته می‌شدند مثل اون خانم پلیس همسر سابق باتیستا که دب کشت و نه خود دکستر
اونوقت تو 20 دقیقه آخر از دکستر یک احمق و فراری ساختند

مثل اینکه تلویزیون ایران بود که می‌خواست بگه قاتل زنجیره ایی حتما باید به مجازات اعمالش برسه 🤒

1.درسته دکستر شخصیت اصلیه و داستان حول کارکتر اون شکل‌گرفته اما هویت‌ش با یک «راوی» فرق می‌کنه. قصه‌گوی مد نظر شما راوی ست که ما در این سریال نداشتیم.
راوی از تک‌تک اتفاق‌های جهانِ نویسنده آگاهه و عواقب اعمال کارکترها تاثیری روی اون نمی‌ذاره.

2.من فکر می‌کنم جنبش‌های اجتماعی امروز آمریکا تاثیر خودش را در این سریال به شکل محسوسی گذاشت.(مثل بیشتر سریال‌های جدید)
به‌عنوان نمونه به دیالوگ‌های دِب (و تفاوتش با دیالوگ‌های هری) با دکستر دقت کنید.
یا کلمه Vigilante (کسی فراتر از قانون، به شکل خودسرانه مجرمین را مجازات می‌کنه) در این فصل، یکی دوبار در کنار کلمه Shit برای نفی/کنایه این عمل استفاده شد.
به نظر می‌رسه سریال می‌خواد بگه دوران این‌جور رفتارهای خودسرانه غیرقانونی به سر رسیده و این اعمال عاقبت خوبی نداره.

codec_pack
01-11-2022, 09:25 PM
اوج فاجعه چیست؟

دکستر که به هریسون میگه "the world needs us"!
دکستر که با خونسردی تمام لوگان رو میکشه!
حرف های دکستر به هریسون درباره کشتن لوگان! he wouldnt cooperate؟ ناموسن؟
حرف های هریسون به دکستر! my anger isn't because im like you. it's because of you! ناموسن؟ فلش بک های فصل 4 چی بود پس که رو هریسون تاثیر گذاشته بود؟

این همه تناقض وقتی ایجاد میشه که هیچ شخصیتی وجود نداره! شخصیتا فقط عروسک هایی هستن که دست نویسنده توشه و داره تکونشون میده! تا تفکر خودشو در نهایت تحمیل بکنه!

به نظر می‌رسه سریال می‌خواد بگه دوران این‌جور رفتارهای خودسرانه غیرقانونی به سر رسیده و این اعمال عاقبت خوبی نداره.
دقیقن همینه! به دلایل مختلف، دولت های دنیا مثل سگ از مردم ترسیده شدن و هرجوری دنبال کنترل و سرگرم کردن هستن! نمونه واضحش هم واکسن و بوستر و چمیدونم اومیکرون و دلتاکرون و ...!

باورم نمیشه اینجوری شخصیت دکستر رو از 100 به 0 بردن! انقدر بد بود که برام اهمیتشو از دست داده اصن! :))

saeed988
01-15-2022, 07:02 AM
پایان هیچ سریالی انقدر عصبیم نکرده بود و انقدر دلم نشکسته بود
پایانش شد مثل فیلمای ایرانی که آدم بده اخرش به سزای اعمالش رسید،دقیقا منم حرف دوستمون که گفتن به دلیل جنبش های امریکا هست رو تاییید میکنم وگرنه هیچ دلیل منطقی برای مرگ دکستر نیست
و حداقل یه مرگ در خور‌ شخصیت قوی مثل دکستر در نظر نگرفتن
مرگی که حداقل خودش باعثش بشه نه به صورت تحقیر آمیز
تمام تصوراتمون رو بهم ریختن با این فصل،کاش این فصل ساخته نمیشد یا من نمیدیدمش،پایان قبلی و من بیشتر دوست داشتم ،که حداقل دکستر زندستو یه گوشه داره بی سرو صدا زندگی میکنه
عوامل سریال چقدر فحش به جون خریدن که واقعا حقشونه

codec_pack
01-15-2022, 05:12 PM
یکی از بدترین نکاتی که بهش اشاره نشده هنوز، اینه که چرا هریسون از دکستر نپرسید که ترینیتی بین این همه آدم توی میامی چرا ریتا رو کشته؟ و حتی همین موضوع میتونست پایان بندی عالی سریال رو شکل بده! که وقتی فهمید بازی ریسکی دکستر با آرتور میشل باعث شده مادرش به قتل برسه، دکستر رو بکشه! نه دکستر احتیاج بود لوگان رو بکشه و هم هریسون دلیل منطقی واسه کشتن دکستر داشته باشه!

خیلی غم انگیز هست که یه اینسل لوزر شکست عشقی خورده که با شلوارک پاره گوشه اتاقش نشسته و دستمال کاغذی هاش هم تموم شده، ایده اش برای پایان بندی از نویسنده های سریال بهتره!!!

Longmire
01-19-2022, 10:41 PM
شروع فصل عالی ولی پایانش جای کار بیشتری داشت. دقایق آخر خیلی به سرعت طی شد و لحظه مرگ دکستر واقعا منو شوکه نکرد. فکر میکردم به دست انجلا کشته بشه یا با دلیل منطقی تری هریسون بکشتش. مرگ لوگان اصلا و ابدا الزامی نبود
شباهت آخر این فصل درست مثل لحظات پایانی فصل هشت بود که یهو دکستر گفت زنده بودنم باعث مرگ عزیزام میشه و رفت تو دل طوفان اینجا هم یهو به هریسون گفت حق با توئه من به دیگران آسیب زدم و منو بکش
انتظار داشتم باتیستا و دکستر دوباره همدیگه رو ببینن. ولی باتیستا انگار فقط حضور داشت که یه پل ارتباطی باشه با فصلای قبل
کرت کالدول عالی بود. شخصیت مخوفی بود که خوب بقیه شخصیتا رو بازی میداد و هر لحظه ای که حضور داشت ترس رو به بیننده خوب منتقل میکرد
با همه اینا این فصل فضای سریال رو دوباره برام زنده کرد و با اینکه میشد بهتر از این پرونده دکستر رو ببندن از اینکه براش وقت گذاشتم اصلا ناراضی نیستم

mahan birabt
02-14-2022, 08:13 PM
با سلام...مرسی که هستید این انجمن را زنده نگه داشتید.
به نظرم پایان خیلی بدی داشت سریال...دکستر اسطوره ای چقدر راحت مرد. انتظار پایان خیلی بهتری داشتم واسه این شخصیت دوست داشتنی.
4 5 فصل اول سریال واقعا تحسین داشت -- این فصل آخر هم بعد از ده سال حدودا خوب بود ولی پایان بدی داشت.
حیف

Daniel Desario
02-22-2022, 04:07 AM
https://picoup.ir/images/81183048464556065091.png

آخه به قیافه این بچه گونی میخوره که بخواد از این گوها بخوره...
👎🏻👎🏻👎🏻

ali_n540
03-07-2022, 10:21 PM
تا قسمت پایانی سریال خوش ساخت و خوب پیش رفت ولی به خاطر نیم ساعت آخر کاش دکستر در همان فصل 8 بدون سکانس آخرش به طوفان می زد و بیینده هرگر نمی دونست دکستر زنده هست یا نه.

ali_n540
03-07-2022, 10:25 PM
2- دکستر هیچوقت خودش بی‌گناهی را نمیکشت، حتی اگر قرار بود گیر بیافته.... بقیه هم ناخواسته کشته می‌شدند

دکستر چندین بار بیگناه ها را در فصل های قبلی کشته بود از جمله تو قسمت اول فصل 5 بعد از مرگ ریتا. یک نفر هم بیگناه روی میزش کشت. قتل لاگورتا را هم عملا دکستر انجام داد و ....

anzalichi
03-29-2022, 05:10 PM
خب روزای طلایی سریال دیدن ما برمیگرده به چند سال پیش. اپیزود آخر دکستر و برکینگ بد در یک هفته (اگر اشتباه نکنم در یک روز) به دستم رسید یا پخش شدن و خب دو تا شوک پشت سر هم در اون سال از جمله خاطرات ایام قدیمم بود و خب ارادت ما به دکستر باعث شد که وقت خالی کنیم و (امیدوارم) این بار برای همیشه بتونیم بسته شدن پرونده مسافر تاریکی رو جشن بگیریم.

فصل خوبی بود. باگ هایی هم داشت و مشخصا مایکل سی هال طراوت و انرژی قدیم رو ذره ای در خودش نداره و حتی دیالوگ های بک‌گراند رو هم با شدت و نفوذ قدیم نمیگفت. با این حال من هر دو پایان (فصل قبل و این فصل) رو دوس داشتم ولی خب تمایلم به ساخته نشدن این فصل بود. فصل قبل تم تاریک تر و پایان مناسب تری از دکستر ارائه داد. کارکتر دکستر گویا قابلیت رام شدن در قاب تصویر رو نداره. کانسپتی هست که همیشه در حال گریز و فرار هست. به قول قانون اول کد هری: هرگز دستگیر نشو.
این قانون رو تو پایان بندی ها هم شاهدیم. از یه طرف علاقمند به دکستر هستیم، از طرفی پایان بندی هاش ارضا کننده نیس واسه خیلی ها.

امیدوارم این آخرین باری باشه که تو عمرم از دکستر دوست داشتنی چیزی میبینم و میخونم و مینویسم و زندگی میکنم. همیشه ازش بعنوان یکی از بهترین سریال های عمرم یاد میکنم.

codec_pack
08-17-2022, 11:25 PM
به مناسبت پایان بی نظیر بتر کال سال، یادی کنیم از حیوونایی که فصل 9 دکستر رو ساختن.

codec_pack
09-30-2023, 07:37 PM
وسط سال 2023 هستیم و بیش از هر زمانی احساس میکنیم که vigilantism چقدر توی دنیای مدرن لزومی هست.

حالا بهتر میفهمیم چرا دکستر بعد از 10 سال تمدید شد صرفن برای اینکه دکستر تبدیل به شرور داستان بشه!

https://9gag.com/gag/ap9nzEb

هیچوقت فکر نمیکردم که دکستر با گذشت زمان انقدر بهتر و مرتبط تر بشه.

codec_pack
02-29-2024, 02:46 PM
چند سال بیشتر با تبدیل شدن افسانه به واقعیت فاصله ای نداریم. دکستر های دنیای واقعی توی دنیای غرب پیدا و پرستش میشن. پسر هاشون هم جای به قتل رسوندن پدرشون، بهش افتخار میکنن.

woke هایی هم که فصل آخر دکستر رو ساختن از فرط ناراحتی به دوست پسر زنشون زنگ میزنن و تقاضا میکنن شب تماشاگر باشن.