PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : Better Call Saul | بحث اپیزودیک | فصل ششم ، اپیزود سوم

wlh
04-25-2022, 03:23 PM
https://picoup.ir/images/25101562532857688892.jpg
Season 6 Episode 03https://picoup.ir/images/27767657501256193837.png
.:IMDB:. (https://www.imdb.com/title/tt12187032/?ref_=ttep_ep3)

خلاصه داستان : ناچو در حال فرار، باید درباره‌ی وفاداریش تصمیم بگیرد. سال بین شهرت یا دوست کارتل بودن باید انتخاب کند. گاس و مایک تیم را برای یک ملاقات مهیا می‌کنند...

نویسنده :Gordon Smith ...
کارگردان : Namaste" Gordon Smith"
تاریخ پخش : April 25, 2022 (06 اردیبهشت 1401)

برای اطلاعات بیشتر در مورد فصل ششم سریال، پیش بینی ها و نظرات کاربران میتوانید به تاپیک های زیر مراجعه کنید...

Better Call Saul | پایان اینجاست! (https://tvworld.info/showthread.php?t=50602)https://tvworld.info/images/icons/arrow2.gif
Better Call Saul | سرنوشت شخصیت هایی که در B.B نبودند چه می شود؟ (https://tvworld.info/showthread.php?t=49706)https://tvworld.info/images/icons/arrow2.gif

norimoh
04-26-2022, 08:31 AM
تو ایران 6 اردیبهشت میاد

اینهم از قسمت سوم تا کی زیر نویس بیاد

و چه صحنه عجیبی در آخر داره

Alpachin0
04-26-2022, 11:37 AM
Beware guys; I'm gonna spoil STH

بدون هرگونه recency bias میگم که از مرگ هیچ شخصیتی تو دنیایی که گولد و گیلیگان خلق کردن به اندازه‌ی مرگ ناچو ناراحت نشدم. این همه سختی رو تحمل کرد آخرش هم خودش جون خودشو گرفت. اپیزود عجیبی بود واقعا. سینماتوگرافی گوردن سمیث چه کرده بود با این اپیزود ! مونولوگ ناچو رفت کنار مونولوگ کیم به لالو تو فصل قبل و همچنین کنار مونولوگ چاک به جیمی تو دادگاه تو اپیزود chicanery.
خیلیا استناد میکردن به اینکه چون جیمی تو BB اسم ناچو و لالو رو آورد در نتیجه این دو نفر زنده میمونن در حالی که سرنوشت ناچو رو دیدیم و لالو هم احتمالا چنین عاقبتی در انتظارشه.

جزو بهترین اپیزودهای BCS بود. این اپیزود نوید یه فصل پر از اتفاقات پیش‌بینی نشده با کلی مرگ دراماتیک رو در آینده میده.

فقط یه چیزی رو میخواستم راجع به نویسنده‌های این سریال بگم؛ واقعا چطور ممکنه که نویسنده‌ها هر بار اینو به رخ بیننده بکشن که تو تک تک اتفاقات چند قدم از بیننده جلوترن و قادرن داستان رو به منطقی ترین شکل ممکن طوری جلو ببرن که کسی نمیتونه حدس بزنه ؟ چطور همچین چیزی ممکنه واقعا ؟

در آخر اینکه ناچو و سرنوشتش رو واقعا نمیشه به راحتی فراموش کرد؛ شخصیت‌های فرعی این سریال از شخصیت‌های اصلی ۹۵ درصد سریالهای دیگه باور پذیر ترن و پرداخت درست‌تری دارن.

norimoh
04-26-2022, 01:30 PM
جایی که مایک به ناچو گفت آسیاب به نوبت عالی بود

لحظه جون دادن ناچو یاد صحنه جون دادن مایک کنار رودخونه در غروب افتادم

Alex Vause
04-26-2022, 01:32 PM
واقعا از نظر کارگردانی یکی از بهترین قسمت های کل دنیای bb بود، انتخاب موسیقی و ادیت عالی بود. در کنار این ها هر شات از کیم انگار قرار بوده قاب بشه واسه مجله های مد! از زوایای حساب شده نورپردازی بی نظیر! روایت داستان هم که فوق العاده بود تو این قسمت! همونطور که بچه ها گفتند حتی با قابل پیش بینی بودن یک سری چیزها ولی هیچی از هیجان و لذت دیدن کم نمیشه. مرگ ناچو هم که یکی از بهترین سکانس های سریال بود بخصوص دیالوگش خطاب به هکتور! خیلی ها اینکه چطور والت باعث نابودی چنین امپراطوری بزرگی شد رو شرم آور میدونند، با دیدن مرگ ناجوانمردانه ناچو حالا میشه فهمید که بی شک سزاوار بلاهایی که والت سر تک تک این افراد آورد بودند. اون تابلویی که ساول دستش بود دقیقا تو سکانس ابتدایی فصل 6 هم دیدیم و اینجا مشخص شد همه اینها یادگاری از کیمه! حالا چی میشه که کیم مجبور میشه برای همیشه مخفی بشه هنوز نمی دونیم! اون سکانسی که هیول بود هم از نظر موسیقی و رنگ و ادیت بی نظیر بود!

l-lamidreza
04-26-2022, 03:33 PM
گفتنی هارو گفتین و حقیقتا باید بگم سکانس آخر واقعا خفن بود. چقدر تدوین های این سریال خفنه. صحنه ای که پارک بان از پله ها میدوعه به سمت کلید ماشین هاوارد و میکسش با صحنه ی کپی کلید ماشین واقعا بی نظیر بود.

در مورد ناچو هم، یه سلام ویژه عرض میکنم خدمت دوستانی که گفتن آخر عاقبت ناچو خیلی برامون اهمیت نداره. بنظرم اونقدر شاهکار بازی کرد و اون قدر روایت کاراکترش زیبا تموم شد که واقعا میشه فن این سریال باشی و از این شخصیت بگذری؟

فصل ۵ ارومی داشت این سریال در مقایسه با این فصل. و باید بگم قطعا اتفاقای عجیب دیگه ای هم در راهه (منتظر برگشت والت و جسی ام شدیدا. امیدوارم در حد فلش بک نباشه)

alimori
04-26-2022, 04:16 PM
تازه اپیزود سه و این همه اتفاق :Smiley10: خدا رو شکر ده قسمت دیگه از این شاهکار باقی مونده.
مرگ ناچو با بازی بی نظیر مایکل مندو و اون مونولوگ فوق العاده اش رفتش توی سکانس های شاهکار دنیای بریکینگ بد
و در آخر اینکه یه سریال چقدر میتونه خوب باشه در هر زمینه ای. :Smiley30:
شاید هر سریال دیگه ای بود نویسنده ها میگفتن ناچو گناه داره این همه بدبختی کشید توی شرایطی قرار گرفت که دست خودش نبود و واسه نجات پدرش اینکارا رو کرد. بزار یه راهی پیدا کنیم سرنوشت خوبی داشته باشه. ولی نویسنده ها هیچ موقع منطق سریال رو فدای دل خوشی بیننده نمیکنن و توی دنیای گیلیگان هر خطایی انجام بدی مجازات میشی حتی به قیمت جونت.

kingnessi
04-27-2022, 04:04 AM
https://picoup.ir/images/49431042785086865705.jpg

You Think of Me, You Twisted F.uck

1. به خودت بستگی داره، میخوای رفیقِ کارتل باشی یا یه جاسوس!
کیم عالی میتازونه.
البته اینم بگم واسه کیم تصمیم آسونی نیست و توی اون صحنه با دادستان از فشردن انگشت هاش به هم میشد فهمید که هنوز یه جنگ درونی بین خیر و شر تو وجودش هست ولی سکانس بعدی متوجه میشیم که (حداقل اینجا و تا حالا) شر پیروز شده.
جیمی عملا کل زندگیش دنباله رو بوده و الانم فرمون افتاده دست کیم.

یه جورایی به نظرم میرسه که کیم جیمی رو به عنوان یه ابزار برای رسیدن به هدفش میبینه و اگر حدسم درست باشه همین عامل آشوب بینشون میشه.

2. چرا این کارارو میکنی؟
حضور هیول خیلی خوب بود اما مهمترین جایِ حضور کوتاهش سوالی بود که بارها از والتر وایت هم پرسیده شد.
جیمی هنوز توی فازِ انکارِ حقیقته ولی روزی به این واقعیت میرسه و بهش اعتراف میکنه که همه اینارو انجام داده چون بهش حس خوبی میداده و ازش لذت میبرده.

3. تصمیمِ من نبود.
اون پاکت نامه هنوزم منو اذیت میکنه. یعنی گاس فرینگ اونقدر آشفته شده که چنین نقشه پر از چاله چوله ای میکشه واسه حذف ناچو؟
همونطور که ناچو بهش گفت اتفاقات بدتری توی راه بود اگر بدست سالامانکا میوفتاد. ریسکِ عجیبی بود که فرض کنن ناچو حتما توی درگیری کشته میشه و اتوماتیک مشکلشون حل میشه.
(گاس نمیتونست خودش ناچو رو حذف کنه چون اونوقت دلیلی هم برای مبرا کردن خودش نداشت.)

4. بزنش!!!
و ناچو...
توی سکانس تلفن زدن به پدرش کیف کردم. قرار دادن دو طرف توی دو گوشه تصویر، یکی تاریک و اونیکی روشن. و راه رستگاری واسه ناچو روشن شد.
از اون به بعد هر سکانسی که ناچو هست یه ذره نور بیشتر میشه تا اون سکانسِ روشن آخر.

یه سکانس درجه یک دیگه هم داشت اونجا که با گاس حرف زد پشت تلفن. کل صحنه از روی شونه مایک فیلمبرداری شده و آخرش میفهمیم که آدم مهم توی اون صحنه مایکه نه گاس فرینگ با اینکه کلش ما فقط گاس رو می دیدیم.
گاس کاملا رها شده و آشفته و داغونه.یه اتفاقی باید بیوفته تا دوباره همون گاس همیشگی رو ببینیم.

در مورد سکانس آخر حرفی ندارم. فقط میشه کیف کرد.
:Smiley35:

pro_translator
04-27-2022, 03:49 PM
Beware guys; I'm gonna spoil STH

بدون هرگونه recency bias میگم که از مرگ هیچ شخصیتی تو دنیایی که گولد و گیلیگان خلق کردن به اندازه‌ی مرگ ناچو ناراحت نشدم. این همه سختی رو تحمل کرد آخرش هم خودش جون خودشو گرفت. اپیزود عجیبی بود واقعا. سینماتوگرافی گوردن سمیث چه کرده بود با این اپیزود ! مونولوگ ناچو رفت کنار مونولوگ کیم به لالو تو فصل قبل و همچنین کنار مونولوگ چاک به جیمی تو دادگاه تو اپیزود chicanery.
خیلیا استناد میکردن به اینکه چون جیمی تو BB اسم ناچو و لالو رو آورد در نتیجه این دو نفر زنده میمونن در حالی که سرنوشت ناچو رو دیدیم و لالو هم احتمالا چنین عاقبتی در انتظارشه.

جزو بهترین اپیزودهای BCS بود. این اپیزود نوید یه فصل پر از اتفاقات پیش‌بینی نشده با کلی مرگ دراماتیک رو در آینده میده.

فقط یه چیزی رو میخواستم راجع به نویسنده‌های این سریال بگم؛ واقعا چطور ممکنه که نویسنده‌ها هر بار اینو به رخ بیننده بکشن که تو تک تک اتفاقات چند قدم از بیننده جلوترن و قادرن داستان رو به منطقی ترین شکل ممکن طوری جلو ببرن که کسی نمیتونه حدس بزنه ؟ چطور همچین چیزی ممکنه واقعا ؟

در آخر اینکه ناچو و سرنوشتش رو واقعا نمیشه به راحتی فراموش کرد؛ شخصیت‌های فرعی این سریال از شخصیت‌های اصلی ۹۵ درصد سریالهای دیگه باور پذیر ترن و پرداخت درست‌تری دارن.

با این که برام spoil شده بود سرنوشت ناچو واقعا افسرده شدم با خودکشیش ولی کل سختی‌هایی که کشید توی چند ثانیه خودش رو خالی کرد فکر می‌کنم اوج صداقت ناچو و حرف دلش به دون هکتور بود اون سکانس

pro_translator
04-27-2022, 03:52 PM
تازه اپیزود سه و این همه اتفاق :Smiley10: خدا رو شکر ده قسمت دیگه از این شاهکار باقی مونده.
مرگ ناچو با بازی بی نظیر مایکل مندو و اون مونولوگ فوق العاده اش رفتش توی سکانس های شاهکار دنیای بریکینگ بد
و در آخر اینکه یه سریال چقدر میتونه خوب باشه در هر زمینه ای. :Smiley30:
شاید هر سریال دیگه ای بود نویسنده ها میگفتن ناچو گناه داره این همه بدبختی کشید توی شرایطی قرار گرفت که دست خودش نبود و واسه نجات پدرش اینکارا رو کرد. بزار یه راهی پیدا کنیم سرنوشت خوبی داشته باشه. ولی نویسنده ها هیچ موقع منطق سریال رو فدای دل خوشی بیننده نمیکنن و توی دنیای گیلیگان هر خطایی انجام بدی مجازات میشی حتی به قیمت جونت.

بازی مایکل مندو واقعا فوق‌العاده بود من واقعا میخ‌کوب شده بودم آخرین باری که چنین حسی داشتم (البته خیلی سنگین‌تر) قسمت ۷ فصل ۴ سریال مستر روبات (407 Proxy Authentication) بود

smh2011
04-27-2022, 07:05 PM
شروع طوفانی یعنی همین.
هفته پیش هرچقدر ذهنم رو جمع و جور کردم نتونستم چیزی راجب دو قسمت اول بنویسم. الان هم دست کمی از اون موقع ندارم. به شدت این یک هفته برام سریع گذشت و دیروز وقتی دیدم اپیزود سوم اومده واقعن شوکه شدم...
بگذریم... توی تاپیک شخصیت های سریال یه جمله گفتم "فقط خواستم اینو بگم که دنیای وینس گیلیگان دنیای علت و معلولی بوده .
یادمون نره که توی بریکینگ بد هم هرجا یک کلیف هنگر خفن داشتیم و کلی تئوری چیدیم براش در آخر به ساده ترین و منطقی ترین شکل پیش رفت."

بازهم بهم ثابت شد که وینس گیلیگان و دار و دستش هیچ شخصیت و خط داستانی رو فدای هیچ چیزی نمیکنن. فرقی نمیکنه یه شخصیت فرعی یا حتی صحنه پر کن باشی یا شخصیت اصلی داستان. روند داستانی علت و معلولی طور و با منطق دنیا پیش میره. هنک و ناچو و جسی و والتر نمیشناسه.
هرچقدر ما تئوری بسازیم برای خودمون ولی منطق حکم میکنه که ناچو حذف بشه. داستان الکی کش دار نمیشه و ناچو اپیزود سوم داستانش به پایان میرسه.
به همین سادگی به همین خوشمزگی....

طراحی صحنه و نورپردازی و ابعاد فنی که طبق معمول حرفی واسه گفتن نمیزاره.
تازه کاری گاس توی کل سریال به خوبی دیده میشه. درسته که گاس آروم کم حرف با نگاه های معروفش رو اینجا هم داریم ولی با گاس برکینگ بد که مقایسه کنیم میبینیم که هنوز کار داره تا پخته بشه. نقشه هاش هنوز کامل نیستن. به اون آرومی نیست.
چقدر مایک و گاس هنوز نسبت به اونچه که میدونیم ازشون در آینده از هم دور هستن.
رابطه کیم و سال هم با اینکه در درجه دوم قرار داشت توی این قسمت ولی باز هم به خوبی زمینه چینی آینده رو کرد. هرجا کیم منفعلانه عمل میکنه و پا پس میکشه سال قدم پیش میزاره و برعکس.

گیلیگان و رفقاش با 5 فصل bb (که میشه 6 فصل در نظر گرفتش با توجه به 2نیمه ای بودن فصل آخر) به درجه استادی روایت داستان این دنیا رسیدن و میخشون رو محکم کوبیدن.آزمون و خطاهاشون رو اونجا انجام دادن
و توی bcs شاهد داستان گویی درجه یک و استادانه ای هستیم. اینجوری هست که مخاطب و سازنده به درک درستی از هم رسیدن و انتظارات همدیگه رو کاملن درک میکنن و هر دو هم از نتیجه لذت میبرن.

Alpachin0
04-27-2022, 07:33 PM
از قدیم گفتن معما چو حل شود آسان شود.
الان لالو هم وضعیتش تا حد زیادی مشابه ناچو هست. هیچ خبری ازش تو بریکینگ بد نبود. گاس و تمام دار و دسته‌اش زنده بودن و هکتور کماکان تو آسایشگاه بود و خبری از لالو نبود اونم با اینکه ما میدونیم لالو چقدر برای خانوادش ارزش و اهمیت قائله.
حالا شما با همون منطق علت و معلولی که میگین بیاین بگین لالو زنده میمونه یا نه.
حقیقت اینه که با وجود اینکه همه چیز حاکی از مرگ ناچو بود باز هم میشد طوری به قضیه نگاه کرد که ناچو زنده بمونه و مثلا مایک به دادش برسه و کاری رو که با اون انجینیر آلمانی کرد رو جبران کنه.

VIVA THE ROCK
04-27-2022, 09:39 PM
نکات اصلی رو دوستان گفتن، یه فکت جالب هم ما بگیم که البته اسپویل داره از برکینگ بد (البته بعیده کسی اینجا باشه و برکینگ بد رو ندیده باشه)
تمام کسانی که تو سکانس خودکشی ناچو بودن، تو برکینگ بد کشته میشن و زنده نمی‌مونن

l-lamidreza
04-27-2022, 11:26 PM

سکانس اول که این گل رو نشون میده، اول یه لحظه شک کردم که رایسن باشه (همون گل سمی معروف تو بریکینگ بد). ولی سرچ کردم عکسشو و دیدم متفاوته. آخر فیلم که متوجه میشیم اون تیکه شیشه هه چیه برام خیلی جالب بود. چون موقعی که ناچو میمیره زمین بیابون و اطرافش بدون خس و خاشاک و گل و گیاهه که نشون میده سکانس اول نشون دهنده ی فضای چندین سال بعد از کشته شدن ناچو هست. خیلی سوررئال دوست دارم فرض کنم سکانس اول تو دوران بریکینگ بد یا حد توی تایم لاین جین هست و این مکان ریخته شدن خون ناچو رو قراره با یه اتفاق غیرمنتظره ی دیگه ببینیم.

نظری پیشنهادی دارین بگین.

norimoh
04-29-2022, 04:43 AM

سکانس اول که این گل رو نشون میده، اول یه لحظه شک کردم که رایسن باشه (همون گل سمی معروف تو بریکینگ بد). ولی سرچ کردم عکسشو و دیدم متفاوته. آخر فیلم که متوجه میشیم اون تیکه شیشه هه چیه برام خیلی جالب بود. چون موقعی که ناچو میمیره زمین بیابون و اطرافش بدون خس و خاشاک و گل و گیاهه که نشون میده سکانس اول نشون دهنده ی فضای چندین سال بعد از کشته شدن ناچو هست. خیلی سوررئال دوست دارم فرض کنم سکانس اول تو دوران بریکینگ بد یا حد توی تایم لاین جین هست و این مکان ریخته شدن خون ناچو رو قراره با یه اتفاق غیرمنتظره ی دیگه ببینیم.

در برکینگ بد ندیدیم این لوکیشن و ، احتمالا در قسمت های بعد باهاش کار داریم

pro_translator
04-29-2022, 08:29 PM
نکات اصلی رو دوستان گفتن، یه فکت جالب هم ما بگیم که البته اسپویل داره از برکینگ بد (البته بعیده کسی اینجا باشه و برکینگ بد رو ندیده باشه)
تمام کسانی که تو سکانس خودکشی ناچو بودن، تو برکینگ بد کشته میشن و زنده نمی‌مونن

باید اول سریال Better Call Saul به این شخصیت‌ها گفته می‌شد یه روزی یه نفر می‌آد توی زندگی شما که همه‌اتون رو می‌کشه و کار DAE رو راحت می‌کنه :Smiley14:

___H___
04-29-2022, 11:10 PM

احتمال کمی میدم این لوکیشن رو دوباره ببینیم چون به نظرم تمام اهداف روایی و دراماتیکی که داشت در پیش‌زمینه داستانی همین اپیزود بود که به بهترین شکل از اون استفاده شد و اصطلاحاً Served its Purpose.
گرچه جالب میشه اگر رفرنس‌هایی به رنگ آبی و این گل در سکانس‌ها و لوکیشن‌های دیگه تا آخر سریال داشته باشیم.
پ.ن1: به این گل ظاهراً Desert Bluebells (https://www.woodlandtrust.org.uk/trees-woods-and-wildlife/plants/wild-flowers/bluebell/) گفته میشه که نماد تواضع و عشق ابدی هست. با توجه به مصاحبه (https://www.hollywoodreporter.com/tv/tv-features/better-call-saul-michael-mando-dissects-emotional-ignacio-episode-1235134961/) Michael Mando (که خوندنش خالی از لطف نیست)، مشخصاً به عنوان نماد عشق ناچو به پدرش و فداکاری در این راه استفاده شده.
پ.ن2: این فن آرت از یکی از هوادارهای (https://twitter.com/Naz2251/status/1519400982781779972?t=nZG5SuNBZ-mOTlZsWQi2ww&s=19) سریال در توییتر هم جالب توجه بود.

https://picoup.ir/images/19107800581700288888_thumb.jpeg (https://picoup.ir/viewer.php?file=19107800581700288888.jpeg)

wlh
05-01-2022, 02:23 PM
https://picoup.ir/images/72526811393341161721.jpg

دلم نمیخواد مثل همیشه ساز مخالف باشم ولی دوست دارم نظرتون رو راجع به پاراگراف پایین بدونم...

ناچو با سرنوشتی محتمل تونست دل مخاطبان رو بدست بیاره ولی آیا این منطقی ترین مسیر برای پایان داستان ناچو بود؟؟؟ ناچو قربانی حضور قدرتمندانه گاس در بی.بی شد یعنی تنها دلیلی که ناچو باید می‌مرد حفظ گاس بود و این زیاد به دل من ننشست حتی اون زنجیره اتفاقاتی که منجر به نجات ناچو شد هم زیاد برام منطقی نبود ولی نکته مهم فرار ناچو از قلمرو سالامانکاها بود که به نظرم این بدترین قسمت داستان بود...

صرفنظر از این بخش بالا جدی از اون سکانس های ابتدایی مدهوش شدم و وقتی اون آخر فهمیدیم چی شده حیرت کردم که چقدر زیبا تونستند با ترکیب عناصر محیطی و رنگ و لعاب های تصویربرداری همه چیز رو همون اول بهمون بگن. دوست داشتم همون دو قسمت اول سرنوشت ناچو مشخص بشه ولی خب ناچو باید می مرد دلیلش رو هم بالاتر گفتم ...

اما جذابترین بخش کماکان سرنوشت رابطه کیم و جیمی و تایم لاین جین هست امیدوارم مثل داستان ناچو شل نکنند. لالو هم سرنوشتی غیر از سرنوشت ناچو نداره و حالا که فکر میکنم اگه زیاد پیچیده فکر نکنیم لالو هم باید بمیره ولی اگه از ذهن مریضم بخوام کمک بگیرم دیگه از من بدتون میاد:Smiley14:

l-lamidreza
05-01-2022, 03:51 PM

دلم نمیخواد مثل همیشه ساز مخالف باشم ولی دوست دارم نظرتون رو راجع به پاراگراف پایین بدونم...

ناچو با سرنوشتی محتمل تونست دل مخاطبان رو بدست بیاره ولی آیا این منطقی ترین مسیر برای پایان داستان ناچو بود؟؟؟ ناچو قربانی حضور قدرتمندانه گاس در بی.بی شد یعنی تنها دلیلی که ناچو باید می‌مرد حفظ گاس بود و این زیاد به دل من ننشست حتی اون زنجیره اتفاقاتی که منجر به نجات ناچو شد هم زیاد برام منطقی نبود ولی نکته مهم فرار ناچو از قلمرو سالامانکاها بود که به نظرم این بدترین قسمت داستان بود...

صرفنظر از این بخش بالا جدی از اون سکانس های ابتدایی مدهوش شدم و وقتی اون آخر فهمیدیم چی شده حیرت کردم که چقدر زیبا تونستند با ترکیب عناصر محیطی و رنگ و لعاب های تصویربرداری همه چیز رو همون اول بهمون بگن. دوست داشتم همون دو قسمت اول سرنوشت ناچو مشخص بشه ولی خب ناچو باید می مرد دلیلش رو هم بالاتر گفتم ...

اما جذابترین بخش کماکان سرنوشت رابطه کیم و جیمی و تایم لاین جین هست امیدوارم مثل داستان ناچو شل نکنند. لالو هم سرنوشتی غیر از سرنوشت ناچو نداره و حالا که فکر میکنم اگه زیاد پیچیده فکر نکنیم لالو هم باید بمیره ولی اگه از ذهن مریضم بخوام کمک بگیرم دیگه از من بدتون میاد:Smiley14:

منطق تو حقیقت یه چیزه تو مدیوم سینما یه چیز دیگه. کثیف بودن شخصیت گاس رو پایه ریزی کردن تو بتر کال سال و بنظرم خیلی خوب منفور شده. پدر بدبخت ناچو رو طعمه قرار داد که در هر صورت ناچو بشه عروسک خیمه شب بازی. اینم یادت باشه ناچو به شخصه چوب زیاده خواهیشو خورد و خودش تصمیم گرفت هکتورو کله پا کنه. منطقا ناچو تو همون صحنه ای که گاس بهش گفت از این به بعد آدم منی میبایست کشته میشد و تقریبا از همونجا به بعد ناچو کاراکتر خاکستری داستان میشه و شخصیتی میشه که کمتر وابستگی عاطفی با مخاطب ایجاد می کنه تا اپیزود ۳ این فصل.

اون صحنه ای که گاس تو فصل ۴ گردن نوچه شو جلوی والتر و جسی میبره همه تو بهت فرو رفتیم که یه آدم چقدر میتونه سنگدل باشه. بلاهایی که الان گاس سر مهندس المانی یا ناچو اورد پایه ریزی خوبی شد برای اون صحنه ی شوکه کننده تو بریکینگ بد.

codec_pack
05-01-2022, 05:32 PM
لالو توی برکینگ بد زنده بود ولی دلیل نمیشه که اینجا زنده بمونه که معنیش اینه باید پرش زمانی به جلو داشته باشیم و سریال به همزمانی به فصل دوم برکینگ بد برسه.

Alex Vause
05-02-2022, 10:22 AM

تا حدودی باهات موافقم غیر از دو موردی که گفتی من بیشتر بخاطر اشاره ساول به ناچو توی بریکینگ بد انتظار داشتم اینجا اتفاق بزرگتری رقم بخوره. در مورد فرار ناچو حتی اون صحنه ای که رفت داخل اون اتاقک فردی که زیر نظرش داشت و بهش گفت اسلحه ات رو بده بیاد، اگر دقت کنید اسلحه روی میز بود و ناگهان کات خورد و طرف اسلحه رو سر داد با پاش رو زمین! من با خودم گفتم چجوری ممکنه بدون اینکه اسلحه رو با دست برداری میشه از روی میز بذاری رو زمین و سرش بدی! یعنی میخوام بگم از BCS انتظار میره به تمام جزئیات توجه بشه و سخت ترین قسمت کار نویسنده های سریال فصل آخرِ چون پایان کل دنیای Breaking Bad و به قول خودشون قراره حتی روی داستان BB هم تاثیر داشته باشه این فصل. اما باز من با اتفاقات این سه قسمت داشتم به اون دیالوگ ساول توی بریکینگ بد فکر میکردم که میگه : "تقصیر ایگناسیو بود، آیا شما رو لالو فرستاده؟" بنظرم منطقی ترین اتفاق با توجه به اتفاقات بخصوص قسمت سوم اینه که یه جوری کیم و ساول زیر آب لالو رو میزنند تا از شرش خلاص بشند! من فکر میکنم در ادامه لالو میره سراغ ساول و کیم ... و ساول اونجا توی BB چون یه کاری علیه لالو انجام داده اون حرف رو میزنه! بنظرم یه مقدار سریال داره قابل پیش بینی میشه و خب یه بخش بسیار زیادیش بخاطر اینه ما سرنوشت تمام این افراد رو میدونیم بجز کیم هاواراد و لالو ... منتظرم یکم سوپرایزمون کنند نویسنده ها!

Luca Brasi
05-05-2022, 12:20 AM
https://picoup.ir/images/90114893528567034394.png (https://picoup.ir/)

https://picoup.ir/images/64800145411642481908.png (https://picoup.ir/)

قبلا هم گفتم وینس گیلیگان بطور حرفه ای "برای تک تک سکانس های این سریال" برنامه داره یعنی در سرتاسر داستان شما یک "پلان که هیچ "یک نمای پِرت" هم مشاهده نمیکنی

این اپیزود مربوط بود به کاراکتر ناچو و سرنوشتش نمای آغازین بیابونی برهوتی بود که نشونی از زندگی درش دیده نمیشد آروم اروم که دوربین حرکت میکنه چند لحظه ای در قالب یک کلوزآپ گلی رو میبینیم بعد دوباره آروم آروم دوربین شروع به حرکت میکنه در حینی که بارون گرفته رو نمایی که شامل یک تکه شیشه ی بریده شده است فریز میشه و کات میریم واسه سکانس بعدی

نظر شخصی : این گل نمادی از ناچو بود که تو برهوت مواد مخدر و کارتل گیر کرده بود با اینکه یه خلافکار بود اما هنوز درونش رگه های انسان بودن دیده میشد - بارون که بنوعی نماد آزادی و رهایی ـه نشون میداد که بالاخره ناچو آزاد میشه اما به بهایی گزاف که اون تیکه شیشه ی بریده نماد همینه - قبلا هم گفتم این سریال دکوپاژهای فوق العاده خلاقانه ای داره بعد این سکانس تمامی دکوپاژها طوری ترتیب داده شدن که نشون بدن با اینکه ناچو از دست سالامانکاها فرار کرده اما مسیرش مسیر همواری نخواهد بود - از اینکه ناچو مرد خیلی ناراحت شدم ولی از اینکه سازنده ها خط داستانی رو هندیش نکردن و خیلی واقعی پیش رفتن خوشم اومد چون نقشه ی مرگ لالو کاملا مشخص بود که یه سوخت اساسی خواهد داشت یا "ناچو" یا "گاس فرینگ" که خوب مشخص بود سوخت رو کی میداد

https://picoup.ir/images/50891829503442565191.png (https://picoup.ir/)
https://picoup.ir/images/03224763346879446114.png (https://picoup.ir/)