PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : Black Mirror || تبادل نظر پیرامون فصل ششم

kingnessi
06-15-2023, 12:02 AM
https://picoup.ir/images/29685439236647219417.png

.:IMDB:. (https://www.imdb.com/title/tt2085059/):metacritic: (https://www.metacritic.com/tv/black-mirror/season-6/critic-reviews):RottenTomatoes: (https://www.rottentomatoes.com/tv/black_mirror)

در این تاپیک می‌توانید پیرامون فصل ششم مجموعه Black Mirror که پخش آن از پانزدهم ژوئن 2023 (بیست و پنجم خرداد ماه 1402) از نتفلیکس آغاز میگردد، گفتگو کنید. لطفا اگر می‌خواهید در مورد قسمت خاصی بحث کنید، در ابتدا عنوان قسمت موردنظرتان را بیان کنید، تا دیگران متوجه بحث شما بشوند، و از اسپویل شدن مطلب برای دوستانی که هنوز قسمت مورد نظر را ندیده‌اند، جلوگیری شود.
در موارد ضروری استفاده از تگ اسپویلر را نیز مد نظر قرار دهید.

wlh
06-15-2023, 01:35 AM
فکر کنم کمتر فن این سریال باشه که از روند سریال مخصوصاً توی فصول آخری راضی باشه، حالا بعد چند سال با یه کست تقریباً پر زرق و برق برگشته ولی اینکه می‌تونه یا بار روی شونه بازیگر ها میفته از پیش تعیین شده نیست(من تکیه م روی دومیه) ولی امیدوارم داستان ها به خلوص فصول اولیه باشه هر چند همون ها هم نظرات منفی بهشون میچسبه

Alex Vause
06-15-2023, 10:35 PM
من اصلا یادم نبود فصل ششم قراره بیاد ، سوپرایز خوبی بود ، الان تاپیک اومد بالا رفتم سریع دانلود کردم ، بر خلاف خیلی ها من فصل آخر رو خیلی دوست داشتم و واقعا امیدوارم بعد از مدت ها یه سریال قوی ببینیم. شروع کردن بعضی سریال های معروف بعد از گذشت از پخششون شاید برای خیلی ها سخت باشه اما اصلا درک نمیکنم کسی اهل فیلم و سریال باشه و Black Mirror رو ندیده باشه با توجه به اینکه هر قسمت داستان مجزایی داره به راحتی میتونید با توجه به سلیقه تون چند قسمت رو انتخاب کنید. با انتظار خیلی بالا میرم به استقبال قسمت اول.

kingnessi
06-16-2023, 04:59 AM
https://picoup.ir/images/72540016095588697960.jpg

Joan Is Awful

این قسمت درباره تولید محتوا توی دنیای امروزه. این محتوا از کجا میاد؟ چقدر واقعیه؟ و اینکه تا کجا میتونه پیش بره؟

این قسمت درباره اینه که تا چه اندازه روی زندگیمون کنترل داریم، فرای اینکه تا چه اندازه دارن به یه سمتی هدایتمون میکنن.
قبلا فقط درباره این بحث میکردیم که چه قدر انتخاب هامون، سرنوشتمون و اونچه که میبینیم و میپسندیم تحت کنترل خودمونه و چقدرش بهمون دیکته شده ولی الان سوال اینه که چقدر از اونچه که هستیم تحت کنترل خودمونه.

حق نمایش، استفاده، بهره برداری و دستکاریِ داستان زندگیمون، تصویرمون، خاطراتمون و ... چقدرش تحت کنترل خودمونه؟
تا چه اندازه خودمونو فروختیم و چه بهایی؟

پایانش و اون ایده ی مولتی ورس رو هم دوس داشتم.
بهترین انتخاب ها مورفی و هایک بودن. انی مورفی عالی بود. فضای کمیک خوبی هم ایجاد کردن که به کیفیت اپیزود خیلی کمک کرده.

به جون هیچی پول ندادن.
به سلما هایک یک دهم جورج کلونی پول دادن. :Smiley69:
کنایه ی خیلی جالبی بود، توی دنیای مدرن برای داستان و قصه پولی پرداخت نمیکنن، برای چهره و تصویری که قراره نشون بدن پول پرداخت میکنن. (و هنوز انجمن نویسندگان آمریکا در حالت اعتصاب عمومی به سر میبرد.)

wlh
06-16-2023, 11:46 AM
https://picoup.ir/images/40671989744568165767.jpg
Theodore John Kaczynski (1942 –2023)

صرفنظر از بهبود سطح حیات، تکنولوژی چه اثرات دیگری بر روی زندگی ما دارد؟ عکس العمل ما به این اثرات چیست؟ و مهم تر اینکه درجه ی عکس العمل ما روی چه عددی تنظیم شده است؟

شما میتوانید تا صبح راجع به هر آنچه در این اپیزود نمایش داده شد غرولند کنید ولی در لفافه تنها درجه ای از آنچه که پیامبر عصر تکنولوژی میگفت انحراف دارید، در واقع او معیار شما برای سنجش خودتان است...

Alex Vause
06-16-2023, 03:33 PM
بدون شک ضعیف ترین قسمت کل black mirror بود تا به اینجا قسمت اول فصل شش. امیدوارم در ادامه بهتر بشه، فوق العاده سطحی بود. انتظارم خیلی بیشتره

Alex Vause
06-16-2023, 07:42 PM
هرچقدر قسمت اول ضعیف بود قسمت دوم جبران کرد، فضاسازی خیلی بیشتر شبیه یکی از اپیزودهای های بلک میرور بود با اینکه میشد حدس زد قراره یه پیچش توی استان داشته باشیم اما پایان شوکه کننده ای داشت و به بهترین شکل جمع بندی شد. شاید اپیزود اول صرفا قرار بوده فضای سریال رو به ما یادآوری کنه تا واسه تماشای اپیزود دوم و شاید اپیزودهای بعدی آماده بشیم. امیدوارم که اینطور باشه و روند سریال رو به بالا و مثبت باشه و البته کریپی تر و دارک تر چون این بلک میروره!

kingnessi
06-16-2023, 09:24 PM
Loch Henry

ایده ی مرکزی عالی بود. اینکه مستندهای جنایی چقدر به قربانیان و حتی اتفاقی که افتاده بی توجهن و فقط دنبال پول درآوردن هستن، حتی از ترسناک ترین و وحشتناک ترین کابوسای آدمهای درگیر برای منفعت مالی بهره میگیرن و هیچ اهمیتی بهشون نمیدن.

اصل داستانم همون جایی بود که توی بار داشتن قصه رو واسه پیا تعریف میکردن. اولش بدون ظرافت که تاثیر خاصی نداشت و بعدش با آب و تاب و دراماتیزه کردنش که نشون داد چطور این مدل مستندها کار میکنن.

اما این ایده ی عالی رو نتونستن اونجور که باید اجرا کنن، جایی که انتظار داشتم اتفاقای جالبی بیوفته خیلی بیخودی تموم شد و اپیزودی که میتونست عالی باشه تبدیل شد به یه اپیزود متوسط.

بازی ها عالی بود بخصوص بازیگر کاراکتر پیا.

wlh
06-17-2023, 12:39 AM
به نظر منم ایده اپیزود دوم بسیار زیبا بود تعطیلات عید فکر کنم چند تا مستند سریالی و سینمایی خوب دیدم دو تا مستند جنایی واقعا به تقریب درستی همین روایتی که دوستان اشاره کردند داشت/ یه داستان کوچیک و بعد شاخ و برگ دادن بهش و پیدا کردن حقیقت ماجرا توسط تیم سازنده/ حتی یه جمله جدید مد شده راجع به مستندهای جنایی وجود داره که میگه ما بیشتر از جنایت هایی که انجام شده مستند جنایی داریم که فکر نکنم جمله ی دقیقی باشه /اون بخشی که گفته شد ایده اپیزود به خوبی پایان بندی نشد یه خرده تو ذهنم جا نگرفت مستند مشابهی هست از دید ما پنهون شده باشه که با همین موضوعات پایان بندی جذابتری داشته باشه؟!!!
البته یه بحثی میشه داشت روی نحوه رفتار با افرادی که مستقیما توی این جور جنایات دخیل بودند ولی فکر نکنم رفتار صنعت مستندسازی وحشتناک تر از جنایتی باشه که براشون اتفاق افتاده این بخش اگزجره شده ست ...

kingnessi
06-18-2023, 11:42 PM
Beyond the Sea

یه ساعت و نیمه و به شدت حوصله سر بره.

از همون اول معلومه قراره چی بشه فقط آخرشو نمیشه حدس زد؛ اونم نه بخاطر اینکه نویسنده کارشو خوب انجام داده بلکه اومدن نشستن گفتن چه کار کنیم که همه شوکه بشن و همون کارو انجام دادن. واسه همینه که این پایان بندی اصلا به بقیه ی داستان نمیخوره.

اپیزود خوبی نبود.

kntu
06-20-2023, 02:08 PM
این فصل از بلک میرر روی هم رفته عملکرد بدی نداشت
چون به نظرم مجموعه رو به ریشه هاش برگردوند و اون DNA منحصر به فردش رو داشت، اگرچه بهترین اپیزودای بلک میرر نبودن اینا
اون فیلم اینتراکتیو بندراسنچ و فصل پنج اصلا میشه گفت بلک میرر نبودن
در کل من راضی بودم از این فصل

اپیزود اول که عالی بود و همون بلک میرر دوست داشتنی و تاثیرات وحشتناک تکنولوژی رو تو صورت مون میکوبوند، برا من نکته ی جالبش این بود که هرسطح که اینا میرفتن بالا همه چیز جذاب تر و پرزرق و برق تر میشد (یه ادم معمولی > آنی مورفی > سلما هایک > کیت بلنشت) هم بازیگر بهتر و معروف تر، هم چیزای شیک تر و همه چی فنسی تر و رویایی تر میشد
حتی فیلتر لنز هم تغییر میکرد و وقتی به واقعی ترین سطح رسیدن فیلتری نداشت و کاملا شبیه زندگی واقعی بود (به این فکر میکردیم که چقدر زندگی واقعی و ادما و خیابونای واقعی با فیلم و سریالا فرق دارن)
حتی لباسهای اون ادمای واقعی لباس عادی بود، اوجش تو اون صحنه ی بعد از تیتراژ که ورژن واقعی اون صحنه ی کلیسا رو نشون میداد، چقدر حتی حرکات اون ادما غیرنمایشی و معمولی بود

(یه ایستر اگ هم از اپیزود San Junipero داشت)

اپیزود دوم هم که خب تاثیرات این روندی که مد شده در مورد true crime رو نشون میداد و عالی بود
اپیزود سوم هم که نگم
اپیزود چهارم بی رحمی پاپاراتزی ها (و شاید حتی مخاطبین شون) نسبت به سلبریتی ها
و نهایتا اپیزود پنجم که برای من عجیب بود چون خیلی بلک میرر نبود، ینی بیشتر شبیه سریالهای بریتیش و جنس گزنده و آزاردهنده ی اونها بود و منو یاد سریال inside no 9 مینداخت تا بلک میرر، چون خبری از تکنولوژی جدید و موضوعات همیشگی این مجموعه نبود، اگرچه خوش ساخت بود

(تو اپیزود آخر هم یه ایستراگ از اپیزود Metalhead داشت وقتی دختره داشت آینده ی سیاستمدار رو میدید)

این فصل با اینکه DNA مجموعه رو حفظ کرده بود، یکم تغییر رویکرد داده بود و اینبار بیشتر از آینده به گذشته سر زدیم (به جز اپیزود اول همه ی اپیزودها کل شون یا بخشی شون تو زمان گذشته بود) که این یه تغییر رویکرد بزرگه
و بیشتر از اینکه به تکنولوژی و تاثیرات مستقیم و غیر مستقیمش بپردازه، به فرهنگ آدم های مدرن میپرداخت:
اپیزود یک ریلتی شوها، سودجویی کمپانی ها، دزدی اطلاعات از طریق موبایل
اپیزود دو محبوب شدن true crime
اپیزود چهارم رفتار با سلبریتی ها
اپیزود پنجم نژادپرستی و طرفداری از احزاب ...

به این بهانه بگم که همچنان به نظرم هنوز بهترین (و شاید بدترین و ازاردهنده ترین) اپیزوهای بلک میرر:
Shut Up and Dance
White Christmas
White Bear

kingnessi
06-21-2023, 12:20 AM
Mazey Day

اپیزود آنچنان بدی هم نبود، یه مقدار بی مقدمه و سرسری داستانشو تعریف کرد ولی ایده ی اولیه ش خوب بود و استفاده از اون چرخش داستانی هم بد نبود.

Demon 79
اپیزود عالی ای بود.
فضای فیلم ترسناکای کلاسیک رو بخوبی دراورده بود.
همونطور که دوستمون هم بالا گفت زیاد بلک میروری نبود ولی پیام اجتماعی خوبی داشت، پایانشم خوب بود.
بازی بازیگر نقش اول عالی بود.

مجموعا فصل خوبی بود.
حداقل دوتا اپیزود خوب داشت و بقیه هم یه حداقل هایی رو داشتن.
بازگشت باشکوهی نبود ولی امیدوار کننده بود و میشه به فصل های بعدی خوشبین بود.

wlh
06-23-2023, 01:07 PM
نمیخواستم بنویسم چون بعد از اپیزود دوم چندان خوب نبود و بعضی قسمت ها اصلا در حد کمدی هم نبود/ فکر نکنم بشه اون اپیزود پاپاراتزی ها رو هیچ جوره هضم کرد یعنی حتی در حد استعاره کنایه و مجاز یا هر کوفت و زهرمار دیگه هم نمیشه اون چیزی رو که نشون دادند توصیف کرد. زبان قاصره از توصیفِ نمایشِ چنین بلاهتی...

به نظرم تا زمانی که اون ایده های ناب فصول اولیه برنگرده بلک میرر رو مرده فرض کنید و نتفلیکس رو مرده شوری که هنرش پول درآوردن از جسدی متعفنه :Smiley35:

s1378
06-25-2023, 02:49 AM
قسمت یک : یک ایده‎ ی جالب، پرداخت نسبتا خوب و پایان بد.
قسمت دو : ایده ی خوب، پرداخت خوب و پایان نسبتا خوب و جالب
قسمت سه : ایده ی متوسط، پرداخت متوسط و پایان متوسط
قسمت چهار: ایده متوسط، پرداخت ضعیف و پایان ضعیف
قسمت پنج: ایده ضعیف، پرداخت ضعیف و پایان ضعیف
با شناختی که از نتفلیکس داریم فکر نکنم لغوش کنند چون سریال های تموم شدشون و آشغال هاشون رو ادامه می دن و سریال های خوبشون (مثلا mindhunter) رو کنسل می کنند پس فصل هفتی هم در کار خواهد بود. فصل 6 از فصل 5 که واقعا فاجعه بود بهتر بود و امیدوارم فصل بعدش بهتر باشه. خیلی مشخصه که ایده هاشون ته کشیده. سریال دو فصل اولش فک برانداز بود و یک قسمت بد هم نداشت از وقتی نتفلیکس خریدتش گند خورد بهش. شروع سقوطش هم از قسمت san junipero بود. پایان خوش اصلا به این سریال نمیومد. آخرین قسمت این سریال که از دید من واقعا سطحش بالا بود موزه سیاه، قسمت 6 فصل 4، بود.
این فصل قسمت 2 خوبه نه در حد قسمت های قدیمی بقیشون رو نبینید چیز خاصی رو از دست ندادید به ویژه قسمت 5 که شعاری بودن و هدف دار بودنش خیلی تو ذوق می زنه و اصلا وقتی می بینیدش اگر ندونید Black Mirror هست اصلا متوجه نمی شید دارید این سریال رو می بینید.

hamed224
06-30-2023, 05:54 AM
منصفانه بخوایم نظر بدیم ،مدل بلک میرور سخت ترین نوع سریال سازیه که هر قسمت ،
جذابیت یک فیلم رو داشته باشه ، اما در غالب سریال.
از اونجایی که خالق این فصل هم ماننده فصول گذشته Charlie Brooker (https://www.imdb.com/name/nm0111765/?ref_=ext_shr_lnk)
هستش ، میشه انتظار داشت ایده هاو خلاقیت ها در فصل 6 کمی تضعیف بشه.
قسمت 5 از همه قسمت ها به خاطر فانتزی جالبی که داشت برای من لذت بخش تر بود .
به نظرم بهترین ایفا نقش هم برای همین اپیزود باشه .....

8/10

AdibTE
07-10-2023, 12:23 AM
بعد از دو سال (اگه اشتباه نکنم) فصل ششم، فصل معمولی ای بود. من بشخصه ازین سریال انتظار بالایی دارم چون همیشه بهترین ژانر خودش بوده ولی خب این فصل اون قدر که باید و شاید خوب پیش نرفت اما خب باز هم یه سری حرفا برای گفتن داشت. و اینکه به اندازه قبل ذهن رو درگیر نمیکرد هم نکته بدی بود بنظرم.

قسمت 1: روند معمولی بلک میرور؛ همون چیزی که مخاطب از این سریال میخواد بود اما میتونست عمیق تر باشه. 7/10
قسمت 2: با چاشنی جنایی اما به سبک بلک میرور اما داستان معمولی و نه چندان قوی. 6/10
قسمت 3: بهترین اپیزود فصل؛ زیبا بود همه چیز داشت، موزیک، تصویر، آرون پاول :-) . 8/10
قسمت 4: متفاوت بود اما نمیدونم چرا همچین داستانی باید وارد بلک میرور بشه؟ احساس میکنم تایم کم آوردن و خواستن تموم کنن فقط. 5/10
قسمت 5: قطعا تنها اپیزودی نبود که به تکنولوژی ربطی نداشت اما طوری بود که حرف برای گفتن زیاد داشت. از کاراکتر اون شیطان گرفته تا ایفای نقش شخصیت اول اپیزود واقعا قشنگ بود. 8/10