PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : Luther|معرفی سریال |بحث و تبادل نظر

aQa GorGe
02-10-2012, 07:27 PM
http://www.soulculture.co.uk/wp-content/uploads/2010/06/luther.png

Luther يك سريال روانشناختي ، درام جنايي تاريك هست .
جان لوتر ( با بازي ادريس البا ) بازرس ارشد اداره پليس شهر لندن هست كه در درونش خودش با كش مكش هاي زيادي روبروست و آنها را شيطان هايي در درون خودش ميداند كه گاهي بر او غلبه ميكنند و او رو به يك جاني تبديل ميكنند .
لوتر بخاطر سقوط يك ادم رباي كودكان به نام هنري مدسن مدتي از كار تعليق ميخورد و در يك آسايشگاه رواني بستري ميشود. در اين مدت به همسرش زوئي هم قول ميدهد كه خودش را جمع و جور كند و مدتي از هم جدا باشند .
بعد از 7 ماه لوتز از آسايگاه بيرون مي‌آيد و بار ديگر از طرف اداره پليس لندن دعوت به كار ميشود و به سراغ پرونده هاي جنايي و درگير كننده میرود.

.:IMDB:. (http://www.imdb.com/title/tt1474684/)

.:dl-topic:. (http://www.tvworld.info/thread3599.html#post24510)

hamed224
01-12-2016, 04:20 AM
چسبیدیم به لوتر دیدن، فصل دومم ،عجب سریال شاخیه ، شخصیت پردازی و داستان فوقالعاده جذابه..سریال های پلیسی زیادی دیدم

از The Shield و The Killing ..این هم جزو سریالهای پلیسی هست که از دیدنش پشیمون نمیشید ،

http://www.upsara.com/images/71dc_untitled_(1).png

smh2011
01-13-2016, 10:38 PM
الان فصل دوم رو دارم میبینم
در کل فصل اول به نظرم بهتر بود. منطقی تر بود ساختار سریال.
قسمت دوم فصل دو مهم چنتا گاف بزرگ داشت که خیلی رو مخم هست.

hamed224
01-18-2016, 09:59 PM
الان فصل دوم رو دارم میبینم
در کل فصل اول به نظرم بهتر بود. منطقی تر بود ساختار سریال.
قسمت دوم فصل دو مهم چنتا گاف بزرگ داشت که خیلی رو مخم هست.

حرقتو قبول دارم ، بعضی موارد منطقی نیست این قضیه در فصل 4 به اوج خودش میرسه............

خطر اسپویل.

http://www.upsara.com/images/f46o_luther.s04e01.480p.tehmovies.ir.mkv_20160118_ 204034.303_(1).jpg

فصل4-قسمت 1.

فرض کنید یک قاتل فوق خطرناک که چند نفرو کشته و خورده و ترتیب پلیس رو هم داده به هزار ترفند بدبختی جاشو پیدا میکنن

بعد میخوان برن طرفو دستگیر کنن موقع رفتن به محل با آژیر و بوق و صدا و چراغ قونی میرسن ،نیم ساعت معطل

میکنن گروه خنثی کننده بمب برسه ...! به نظرتون هنوز قاتل سر جاشه ؟ اصلا منطقی نبود...

فصل یک خوب بود بخوایم سختگیرانه نگاه کنیم بعدش کم کم سریال در جزئیات ریز دچار تناقض هایی شد که بر کیفیت سریال تاثیر گذاشت

در کل سریال خوبی بود فضا سازی و شخصیت پردازی نقطه قوت سریاله ......

7/10

d@vid
01-19-2016, 01:30 AM
قوانین پلیس انگلیس خیلی سخت گیرانه هست
اینم جزو قوانین اونا بود واسه خودشون منطقی هست ولی واسه ما چون به این قوانین اشنا نیستیم میگیم منطقی نیست
به عنوان مثال پلیس حق حمل اسلحه رو نداره! تو فصل چهارم وقتی میخواستن در خونه رو بشکنن پلیس اول میگه مسلح هست و بعد در خونه شکسته میشه ولی بازهم کارگاه ها اسلحه ندارن!
این قضیه بمب هم همین هست اول باید مطمئن بشن بمب نیست و بعد داخل بشن
خلاصه اینا رو گفتم که بدونید سوتی نیست و قوانین کشورشون اینجوریه

hamed224
01-19-2016, 02:25 AM
قوانین پلیس انگلیس خیلی سخت گیرانه هست
اینم جزو قوانین اونا بود واسه خودشون منطقی هست ولی واسه ما چون به این قوانین اشنا نیستیم میگیم منطقی نیست
به عنوان مثال پلیس حق حمل اسلحه رو نداره! تو فصل چهارم وقتی میخواستن در خونه رو بشکنن پلیس اول میگه مسلح هست و بعد در خونه شکسته میشه ولی بازهم کارگاه ها اسلحه ندارن!
این قضیه بمب هم همین هست اول باید مطمئن بشن بمب نیست و بعد داخل بشن
خلاصه اینا رو گفتم که بدونید سوتی نیست و قوانین کشورشون اینجوریه

من مشکلی با این قضیه خنثی کننده بمب نداشتم اخه او نحوه ورود به محل استقرار قاتل با اون همه سرو صدا چراغ و فلان ، یه جورایی گوشش باز بود

و نقطه عطف سریال هم همین بود که جیمز باند بازیو از این پلیس بازی های کلیشه ایی در کار نبود همه چی بر اساس رفتار شناسی و پیشبینی فضای فکری قاتل ها پیش میرفت ..

siavash3268
03-14-2016, 01:29 PM
من تابه حال 4 اپیزود از این سریال رو دیدم به نظرم با اینکه پلیسی کارآگاهی هست اما زیاد حالت معمایی نداره یعنی از همون اول مشخصه دنبال کی باید باشن این سریال با سریالایی مثله پوآرو و شرلوک هلمز که تا آخرین لحظه قاتل رو تشخیص نمیدادی خیلی فرق داره من بهش 6.5 میدم

Samya
03-14-2016, 03:32 PM
من تابه حال 4 اپیزود از این سریال رو دیدم به نظرم با اینکه پلیسی کارآگاهی هست اما زیاد حالت معمایی نداره یعنی از همون اول مشخصه دنبال کی باید باشن این سریال با سریالایی مثله پوآرو و شرلوک هلمز که تا آخرین لحظه قاتل رو تشخیص نمیدادی خیلی فرق داره من بهش 6.5 میدم

قبول دارم که بار معمایی این سریال اونقدر که باید و شاید روش کار نشده، ولی خب شاید قرار نبوده در اون حد پیچیده باشه :) شاید قصد این سریال بیان واقعیت ها بوده باشه. شرلوک و امثالهم، اصلاً اسمش روشه :) چیزای خیلی عجیب غریب رو بیان می کنه که شاید در دنیای واقعی اتفاق افتادنش بسیار نادر باشه. لوتر بیشتر روی موارد واقعی مانور میده، گرچه داستانش مثل داستان هر فیلم یا سریال دیگه ای حفره ها و ضعف های خاص خودش رو داره.

ولی همۀ این موارد قابل تحمل هست، وقتی که نقش اصلی این سریال رو با بازی استثنایی ادریس البا می بینیم. البته تیم بازیگری خیلی قوی ای در کنار ادریس هست؛ ولی خودش یه چیز دیگه س و شاید یکی از دلایلی که وقتی این سریال رو می دیدم احساس خیلی خوبی بهش داشتم، بازی فوق العادۀ ادریس البا بود. در کنار اون، بعضی سکانس ها انتخاب موسیقی متن انقدر جذاب و دوست داشتنی و به جا هست که حس اون لحظات و اون سکانس رو کاملاً میتونه منتقل کنه به مخاطب.

فصل اول رو به اتمام برسونید، شاید دیدگاهتون نسبت به سریال تغییر پیدا کنه. در مورد هیچ سریالی خیلی زود پیش داوری نکنید. این همون اتفاقی هست که برای خیلی از دوستان زمان تماشای The Wire و Leftovers و امثالهم افتاد؛ این سریال ها زمان شروع استقبال خیلی خوبی ازشون نشد. همه میگفتن خیلی کند پیش میره، جذابیت خاصی نداره و ...؛ ولی خب The Wire اگه اغراق نکنم، تبدیل شد به یک اسطوره (شاید) و یک پدیدۀ تکرارنشدنی در تاریخ سریال ها و Leftovers رو هم که اصلاً نیازی به تعریف نیست از بس عالیه :) می بخشید پراکنده عرض می کنم، ولی سعی داشتم که منظورم رو خدمتتون برسونم.

amayana
09-15-2016, 03:31 AM
دوستان لینکهای دانلود حذف شدن اگه امکانش هست فصل دوم و سوم رو لینک جدید بذارید.

ممنون

manowar
11-23-2018, 05:12 PM
سلام
من تو فایل های مربوط به فصل یک این سریال یه فایل دارم به نام Downrange.2017.720p.AMZN.WEB-DL.MkvCage.NightMovie که خیلی قبل پیش از نایت مووی گرفتم .نمی دونم این فایل قسمت چندمه و اکانتم تو نایت مووی هم منقضی شده.کسی می دونه این سمت چندمه؟

Luca Brasi
11-23-2018, 05:56 PM
لوتر سريال بدي نيست ولي اونطور كه ازش تعريف ميشه نيست
من قبل شروع كردن ســـريال خيلي توقعم بالا بود انقدر كه همه
تعريف و تمجيد كرده بودن ولي نتونستم سريال رو تا آخر فصل
اول ادامه بدم...

سريال The Wire هم تو هر فصل از ابتدا مشخص كه قراره چه كسي(كساني) دستگير بشن
اما انقدر ديالوگ هاي ناب،شــــخصيت پردازي هاي فوق العاده و لحــــــــظات هيجاني داره كه
من خودم تو كمتر از ١ماه كل سريال رو ديدم

سريال لوتر بشدت فضاي سرد و تاريكي داره كه متد اكتينگ بازيگر اصلي خيلي به القاي اين فضا به مخاطب
تو تمامي لحظات سريال كمك كرده روند داستان اونطور كه بايد براي مــــن هيجان نداشت و از اونجايي هــــم
كه تنها برگه برنده بنظر من با اين المان ها براي جذب خودم نامشخص بودن قاتل بود كه اين مورد هم كه ماليد رفت:Smiley104:

.:SiSiBK:.
11-23-2018, 11:37 PM
من تو فایل های مربوط به فصل یک این سریال یه فایل دارم به نام Downrange.2017.720p.AMZN.WEB-DL.MkvCage.NightMovie که خیلی قبل پیش از نایت مووی گرفتم .نمی دونم این فایل قسمت چندمه و اکانتم تو نایت مووی هم منقضی شده.کسی می دونه این سمت چندمه؟

اپیزودهای این سریال اسم ندارن اینی که شما گذاشتی اسم یه فیلمه :Smiley35:

manowar
11-24-2018, 05:41 PM
اپیزودهای این سریال اسم ندارن اینی که شما گذاشتی اسم یه فیلمه :Smiley35:
فیلم نبود
مجبوری دیدمش و متوجه شدم قسمت پنجمه فصل یک هست!!!!!!!!!!! :Smiley19: نمی دونم چرا اینطوری شده بود

EYE
01-25-2021, 09:55 PM
Luther.فصل اول

سریال خوبیه ولی خیلی انتظار بالایی داشتم
انتظار یه سریال خفن داشتم اما خیلی ضعف و مشکل داره
که بدبختی همشون هم تو چشم میزنن.
مسخره ترین بخش سریال،استدلالا و نتیجه گیریای لوتر برای پروندس.
براساس خمیازه قاتل رو تشخیص میده
یا میگه فلان قاتل جواهر برداشته پس حتما زن داره.
ولی در کل دوست دارم ادامه بدم.جذابیتای خودش رو داره.
۷/۱۰

EYE
01-27-2021, 05:43 PM
Luther.فصل دوم
۷.۵
Luther.فصل سوم
۷.۵
تا الان هر فصل بهتر شده و راضی بودم
از اون سریالاییه که بخاطر دوست داشتن شخصیتا (لوتر و مورگان) میبینیش نه برای داستان(چون داستان معمولیه)

saeed988
01-28-2021, 03:48 AM
دقیقا خودش و کتی که همیشه تن میکنه و کلوز اپ ها و راه رفتنش کلا خیلی خوبه من خیلی دوست دارم این سریالو

hgot
01-28-2021, 10:33 PM
با وجود این که ادریس آلبا بازیگر خیلی خوبیه
با دیدن فصل یک متوجه شدم سریال خیلی ضعیفه در پرداخت به موضوع
و خسته کننده ای سریال
چند وقت پیش یه مصاحبه از یک کارگردان می‌خوندم
که ازش سوال شده بود؛ فیلم خوب چه فیلمه؟
گفت بود فیلم خوب ، خوب شروع میشه ،افتتاحیه خوبی داره
چند تا صحنه خوب و گیرا داره ، فیلم خوب تموم میشه ، همین.

EYE
03-20-2021, 12:28 PM
Luther.فصل اول

سریال خوبیه ولی خیلی انتظار بالایی داشتم
انتظار یه سریال خفن داشتم اما خیلی ضعف و مشکل داره
که بدبختی همشون هم تو چشم میزنن.
مسخره ترین بخش سریال،استدلالا و نتیجه گیریای لوتر برای پروندس.
براساس خمیازه قاتل رو تشخیص میده
یا میگه فلان قاتل جواهر برداشته پس حتما زن داره.
ولی در کل دوست دارم ادامه بدم.جذابیتای خودش رو داره.
۷/۱۰
چند هفته پیش سریال رو تموم کردم. این نمره های ۷ و ۷.۵ یی که دادم واقعا بی دلیلن
به کل سریال بیشتر از ۴ نمیدم
واقعا الکی. بیخود.بی سر و ته
از اون وقتایی بود که میدونستم دارم وقتم رو تلف میکنم ولی بخاطر کم بودن اپیزودا کم کم تا ته دیدم. رو کاغذ سریال خفنی بنظر میرسه ولی یکی از بیخود ترین چیزاییه که میشه دید
چقدر نویسندگیش بده.نمیشه از مقدار بد بودنش گفت. هر فصل نویسنده ها داستان فصل قبلی رو یادشون میره. از این سریالاس
تنها نکته مثبتش ادریس الباس و باحال بودن مدل ارتباط کاراکترا با همه ( جان و آلیس و مارک و ... )

wlh
02-11-2023, 11:22 AM
https://picoup.ir/images/77961388039410581554.png (https://www.imdb.com/video/vi3984246041/?listId=ls053181649&ref_=hm_hp_i_hero-video-10_10)

اگه از طرفداران دنیای Luther هستید پس منتظر باشید تا فیلمی که ادامه فصل پنجم سریاله با عنوان Luther : the fallen sun بیست‌وچهارم فوریه از نتفلیکس پخش بشه.

FARID_S
02-11-2023, 06:29 PM
دوستان این سریال معرکه را اگر ندیدید تا کنون از دست ندید .

white_beard
03-15-2023, 11:02 PM
https://picoup.ir/images/04822117130146037476.jpg

Luther The Fallen Sun 2023
فیلمنامه ضعیف با یک شخصیت منفی کارتونی یعنی اینقدر فیلم بد بود در حد B مووی اونم نه از نوع خوبش، تنها نکته مثبت Idris Elba بود وگرنه هیچی نداشت، داستان سریال باید همون فصل قبل تمومش میکردند. در کل اگر ندیدینش هم چیزی از دست ندادید.
نمره: 4

kntu
03-16-2023, 12:42 PM
https://picoup.ir/images/04822117130146037476.jpg

Luther The Fallen Sun 2023
فیلمنامه ضعیف با یک شخصیت منفی کارتونی یعنی اینقدر فیلم بد بود در حد B مووی اونم نه از نوع خوبش، تنها نکته مثبت Idris Elba بود وگرنه هیچی نداشت، داستان سریال باید همون فصل قبل تمومش میکردند. در کل اگر ندیدینش هم چیزی از دست ندادید.
نمره: 4

برای دیدن fallen sun باید خود سریال رو دیده باشیم؟

white_beard
03-16-2023, 02:33 PM
برای دیدن fallen sun باید خود سریال رو دیده باشیم؟

بله حتماً باید سریال دیده باشید چون ادامه مستقیم سریال.