برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 27 از 28 اولیناولین ... 21725262728 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 261 تا 270 از مجموع 276
    I'll forget to breathe someday
    سپاس
    20,764
    از این کاربر 12,150 بار در 1,099 پست سپاس گزاری شده

South Park | معرفی, بحث و تبادل نظر

شعار سریال : Four boys. One f**ked up town

سلام.
    چند وقت پیش که داشتم دنبال لینکای این سریال برای یکی از دوستان میگشتم این لینکا رو پیدا کردم.
    گفتم بزارمشون تو انجمن ,چون هم لینکا مدیافایر هست که به نظر من ارزش داره هم اینکه کیفیت خوب و حجم معقولی هم داره.

درباره سریال هم یکم توضیح بدم.
    این انیمیشن از سال 1997 شروع به پخش کرده و تا حالا 16 فصل ازش ساخته شده.که فصل 16 در حالِ پخشه.تا حالا 230 اپیزودش پخش شده.از فصل 5 به اینطرف به جز 2, 3تا اپیزود نویسنده و کارگردان بقیش تری پارکر بوده.
    تا فصل 20 هم تمدید شده ,یعنی تا سال 2016 پارک جنوبی رو خواهیم داشت!

داستان سریال توی یه شهر تخیلی به اسم South Park میگذره.
    کاراکترهای اصلی سریال 4 تا دانش آموز کلاس سومی هستن.البته تا اینجایی که من دیدم یعنی وسطای فصل 5 ,میرن کلاس چهارم.
    که خودِ این ارتقا کلاس یه اپیزود داره که خیلی باحاله.

میرسیم به معرفی کاراکترها:

استن مارش

میگن شخصیت اصلی سریاله (بنظر من کارتمن اصلیه.). یه شخصیت متعادل که تقریبا مغز متفکر گروه هم هست.
    موقع صحبت کردن با دوست دخترش هم دچار حالت تهوع میشه!
    اسم پدرِ استن, رندی هست که زمین شناسه و اونطوری که من خوندم توی فصلای بعد بیشتر ازش استفاده میشه.

کایل بروفسلوفسکی

شخصیت یهودی سریال که موقع جر و بحث با کارتمن , به خاطر یهودی بودنش مورد تمسخر کارتمن قرار میگیره.
    کایل هم تقریباََ پسر نرمالی هست.پدرش وکیله و مادرش از اون هایی هست که توی همه کارا دست داره.یه جورایی رهبر زنای شهر هستش!

استن و کایل توی سریال با هم رفقای صمیمی هستن که توی یکی از اپیزود هایی که کایل مریض هست این رفاقت به اوج خودش میرسه. رابطه رفاقت این دو تا هم بر اساس رابطه سازنده های سریال یعنی Trey Parker و Matt Stone هست.

کنی مک کورمیک

شخصیت فقیر سریال که وضع مالیشون افتضاح هست.
    بخاطر لباسی که پوشیده ما هیچ وقت نمیفهمیم چی میگه اما دوستاش میفهمن.اونطوری که معلومه خیلی بی ادب هست!
    تقریباََ رفیق صمیمی کارتمن هست.
    نماد انسان های فقیره و بخاطر همین اون لباس تنشه.چون صدای آدمای فقیر به کسی نمیرسه!
    و توی 5فصل اول تقریباََ توی هر قسمت میمیره. و این یه چیز عادی واسه دوستاش هست. تنها واکنش دوستاش به مرگش اینه که
    استن میگه: Oh my God! They killed Kenny! , و بعد کایل میگه: You b.a.stards!
    و فراموشش میکنن.این هم یکی دیگه از نشانه های آدمای فقیر هست که کسی به مرگشون توجه نمیکنه.

اریک کارتمن

اما میرسیم به بهترین کاراکتر سریال به نظر من و خیلیای دیگه.
    اریک یه پسر چاق هست که دوستاش به خاطر همین بهش لقب Fat A.s.s رو دادن.اما خودش قبول نمیکنه که چاقه و میگه من big-boned یا همون استخوان درشت هستم!
    که یه اپیزود هم درباره همین چاقیش هست که میبرنش کمپ کاهش وزن تا رژیم بگیره.
    خیلی خودش رو واسه مامانش لوس میکنه و یه لیوان آب هم بخواد واسه مامانش لوس بازی درمیاره تا مامانش واسش آب بیاره!
    مامانش هم خیلی لیلی به لالاش میزاره!
    تقریباََ همه رو مسخره میکنه و با دوستاش خیلی دشمنه! مخصوصاََ با استن و کایل.
    تویِ یه قسمت کایل نیاز به پیوند کبد یا کلیه داره(دقیق یادم نیست) بعد استن میاد پیش کارتمن تا ازش بخواد کُلیه ـش رو با کایل پیوند بزنه (چون فقط از کارتمن میتونن پیوند بزنن.). هنوز استن درخواستش رو نگفته کارتمن با شعر خوندن میگه: no no no no no...
    دیگه خودتون ببینید چطور دوستی هست!
    کنی رو بخاطر فقر و کایل رو بخاطر یهودی بودنش مسخره میکنه.
    با عروسکاش هم خیلی دوسته!
    بسیار بد دهنه!
    به همه چیز هم به دیدِ مادی نگاه میکنه.
    پدرش هم مشخص نیست کیه.شاید بعد از دیدن چند قسمت بگید اینا چطوری زندگی رو میگذرونن , که در فصلای بعدی به جواب میرسید.

این هم رکوردهای کارتمن:

سال 2002 توی لیست 50 کاراکتر برتر کارتونی ِ TV Guide ,رتبه 10 رو آورد.
    توی لیست 25 تا از بزرگترین کاراکترهای شرور و بدذاتِ TV Guide رتبه 24 رو آورد.
    توی لیست 250 آیکون فرهنگیِ VH1 رتبه 198 رو آورد.
    توی لیست کاراکترهای برتر تلویزیونیِ شبکه Bravo رتبه 19 رو آورد.

سریال کاراکتر های دیگه ای هم داره:
    معلم مدرسه که یه عروسک دستی به اسم آقای کلاه داره که باهاش صحیت میکنه.کلا آدم منحرفی هست!
    مشاور مدسه که تیکه کلام باحالی داره.اولین بار که من شنیدم تا یه ربع داشتم میخندیدم.
    سرآشپز که دوست ِ 4 شخصیت اصلی هست و بچه ها مشکلاتشون رو بعضی مواقع بهش میگن و اون واسشون راه حل میده.

تا یادم نرفته بگم که حضرت عیسی هم بین مردم زندگی میکنه یه برنامه تلویزیونی داره به اسم عیسی و دوستان!
    که توی یه قسمت شیطان و حصرت عیسی با هم مسابقه بوکس برگزار میکنن که این خودش یه داستان باحالی داره.

در مورد زیرنویس هم بگم که زیرنویس بیشتر قسمت های فصل اول چسبیده به فیلم بود که متاسفانه الان لینک هاشون از بین رفته.
    و فقط 4-5 قسمت از فصل اول زیرنویسش موجوده.
    اما بقیه فصل ها توسط تیم تی وی شو زیرنویس شده الان فصل 5 در حال زیرنویس شدنه.

درآخر پیشنهاد میدم این سریال رو از دست ندید.به شخصه سرِ این سریال از خیلی از سیتکام ها بیشتر میخندم.
    اینم بگم که محدوده سنی این سریال 18سال هست.نه بخاطر صحنه های ج.نسی بلکه به خاطر لحن صحبت کردن و اتفاقات سریال.

شاید بگید کی حال داره این همه اپیزود دانلود کنه اونم یه انیمیشن!
    برای این که تاپیک پایین نره من تو پست بعدی چنتا از اپیزود هایی که به نظر خودم عالی هستن رو به همراه زیرنویس میزارم تا دانلود کنید.
    بعد از پست بعدی اگه سوال یا صحبتی درباره سریال داشتید میتونید مطرح کنید.

باشد که به طرفداران سریال بپیوندید!
    یه توصیه جدی : این انیمیشن رو به هیچ وجه از دست ندید.

درضمن مطالب بالا کُپی نیست!

وسط قهقهه یه ادم لال
    سپاس
    5,114
    از این کاربر 2,809 بار در 357 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : South Park | معرفی, بحث و تبادل نظر

نقل قول نوشته اصلی توسط jackbauer2012 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    یه سوال داشتم,به نظرتون اگه فصل اول رو تا قسمت 5 ببینم به خاطر اینکه زیرنویس نداره بعد برم فصل دوم رو ببینم مشکلی نیست؟؟یعتی داستان سریال رو میفهمم؟؟؟
    ممنون
    اره میشه اپیزوداش زیاد بهم ربط نداره!!
    اقیانوسم مرد کشتی کجایی ؟بندرم بازار فروش کلک شد...رخ نشون بده د لعنتی چوبت...ترکه ی شک شد باورم فلک شد
    اگه نیای امشب وسط دریام...با این که سرده می لرزه دستام...اقیانوسم مرد کشتی کجایی……

3. 7 کاربرِ زیر از mas5oud281 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    11,144
    از این کاربر 3,374 بار در 356 پست سپاس گزاری شده

فصل 4 و 5 عالی بود.
    بدون شک خنده دارترین سریالی که تو عمرم دیدم.
    اپیزودهای خوب هم زیاد داشت به خصوص اون اپیزودی که به افغانستان رفتن
    از باترز هم خوشم میاد ولی اصن به پای کنی نمیرسه امیدوارم زودتر برگردـه.(کنی دیگه حتی تو تیتراژ هم نیست)
    این هم یکی از بهترین صحنه های سریال

5. 13 کاربرِ زیر از Jack Bauer بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    11,144
    از این کاربر 3,374 بار در 356 پست سپاس گزاری شده

فصل ششم
    مشاهده محتوا اسپویلر

الان جدی جیزز رو کشتن؟واقعا حیف شد یکی از شخصیت های خوب ـه سریال بود.
    ولی در عوض کنی برگشتهیچ شخصیتی جای کنی رو نمیتونه بگیره.
    این فصل هم مثل همیشه عالی بود 10 از 10
    این هم یکی از صحنه های باحال ـه فصل 5(کلا قسمت خیلی خوبی بود 2 , 3 باری دیدمش)

پ.ن:این South Park: Imaginationland رو بعد از چه سیزنی باید ببینم؟به اندازه South Park: Bigger Longer & Uncut قشنگه؟

7. 11 کاربرِ زیر از Jack Bauer بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    0
    از این کاربر 4 بار در 1 پست سپاس گزاری شده

با سلام به همگی
    شخصیت های مورد علاقه من
    اول ایک برادر کایل
    دویم پدر استن
    سوم بقیه!
    چند تا جای باحالش
    اپیزود علاقه مندی ایک به معلم !!!
    اپیزود قطعی اینترنت و داستان پدر استن تو اخرش!
    اپیزود ختنه ایک !!!!
    دانلود غیر قانونی !
    فصل 17 قسمت یک و.......
    ===================
    من اصلا با انیمیشن کلا حال نمیکردم و حوصلشو نداشتم ولی دیگه فیلم های محببوبم تموم شد و اول رفتم سراغ سیمپسون و خیلی خوشم اومد و بعدش سوت پارک که این واقعا محشر بود و سطع توقعات منو بالا برد و کلا اشتیاقی ندارم سراغ انمیشین های دیگه برم !

9. 4 کاربرِ زیر از amirs2k بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    1
    از این کاربر 3 بار در 2 پست سپاس گزاری شده

سلام به همگی
    یه سوال داشتم ممنون میشم راهنمایی کنید
    دلیل اینکه زیرنویس بعضی از اپیزودای فصل اول و اکثر اپیزودای فصل 7 به بعد رو نت نیست چیه؟

11. کاربر زیر از Bavarianstorm بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده است :

سپاس
    344
    از این کاربر 3,340 بار در 158 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط Bavarianstorm نمایش پست ها
    سلام به همگی
    یه سوال داشتم ممنون میشم راهنمایی کنید
    دلیل اینکه زیرنویس بعضی از اپیزودای فصل اول و اکثر اپیزودای فصل 7 به بعد رو نت نیست چیه؟
    دوست من، به نظر من اگه قصدتون اینه که این سریال رو ببینید، اصلاً نباید به وجود زیرنویس فارسی اکتفا کنید؛ و مسأله اینه که متأسفانه برای خیلی از قسمت های این سریال زیرنویس فارسی وجود نداره. خصوصاً فصل های اخیر به این شکل هست. البته بعضی از دوستان لطف می کنند و پراکنده قسمت هایی رو زیرنویس می کنن، ولی اکثراً مدت زمان انجام زیرنویس طولانی هست. مثلاً ممکنه یه فصل بعد از چند ماه یا حتی یکی دو سال به صورت کامل به فارسی زیرنویس بشه (اونم بعیده از نظر من :دی)

برای همین میگم به طور کلی برای دیدن این سریال نباید به زیرنویس فارسی متکی باشید و باید زبان انگلیسی رو بلد باشید. یا حداقل زیرنویس انگلیسی بگیرید و با اون سریال رو ادامه بدین. واژه ها یا اصطلاحاتی که نمیدونین رو هم داخل گوگل جستجو کنید، اکثراً معانیشون وجود داره.

یکی از مسائلی که برای این سریال وجود داره، به دلیل اینکه همزمان با Trend های جهان پیش میره، معمولاً در مورد مسائل روز آمریکا و جهان مسائل پیچیده ای رو در قالب طنز بیان می کنه. برای همین هم مخاطبانش بزرگسالان هستن. و لازم هست که شما حتماً اطلاعاتی در مورد Pop culture، مسائل روزمره ای که داخل جهان و خصوصاً آمریکا اتفاق می افته، اکثر سیاستمداران و بازیگران و افراد معروف و اصطلاحاً Celebrity های آمریکایی، کانادایی، بریتانیایی رو بشناسید. این موارد رو نمیشه از طریق زیرنویس فارسی منتقل کرد؛ اصطلاحاتی که داخل این سریال به کار برده میشه، اصطلاحات کاملاً عامیانه ای هست (برای آمریکایی ها) که بعضاً به سختی قابل توصیف هستن یا اینکه توضیحاتشون رو صرفاً میشه در یک یا چند جملۀ انگلیسی منتقل کرد.

برای مثال عرض می کنم؛ فصل آخری که تا الان اومده (که میشه فصل نوزدهم)، اصلاً یه چیز عجیب و متفاوتی بود که ما طی کل سریال چنین روندی رو نداشتیم. اوایل فصل به شکلی گنگ و نامعلوم شروع میشه و رفته رفته شما در اواخر سریال میتونید پیام این فصل رو به طور کامل متوجه بشید که شخصاً به نوبۀ خودم میتونم بگم که واقعاً فوق العاده بود. مت استون و تری پارکر همیشه ایده های جذابی رو برای هر قسمت این سریال در نظر داشتند، ولی این فصل واقعاً متفاوت و جالب بود. لازمۀ اینکه بتونید پیام های این فصل رو متوجه بشید اینه که حتماً در جریان مسائلی باشید که اخیراً در آمریکا اتفاق افتاده و البته اصطلاحاتی که به کار برده میشه رو هم بشناسید یا حداقل در موردشون جستجو کنید. چیزی نیست که بشه در زیرنویس فارسی یا حتی انگلیسی ارائه ش کرد

13. 9 کاربرِ زیر از Samya بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    1
    از این کاربر 3 بار در 2 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط Samya نمایش پست ها
    دوست من، به نظر من اگه قصدتون اینه که این سریال رو ببینید، اصلاً نباید به وجود زیرنویس فارسی اکتفا کنید؛ و مسأله اینه که متأسفانه برای خیلی از قسمت های این سریال زیرنویس فارسی وجود نداره. خصوصاً فصل های اخیر به این شکل هست. البته بعضی از دوستان لطف می کنند و پراکنده قسمت هایی رو زیرنویس می کنن، ولی اکثراً مدت زمان انجام زیرنویس طولانی هست. مثلاً ممکنه یه فصل بعد از چند ماه یا حتی یکی دو سال به صورت کامل به فارسی زیرنویس بشه (اونم بعیده از نظر من :دی)

برای همین میگم به طور کلی برای دیدن این سریال نباید به زیرنویس فارسی متکی باشید و باید زبان انگلیسی رو بلد باشید. یا حداقل زیرنویس انگلیسی بگیرید و با اون سریال رو ادامه بدین. واژه ها یا اصطلاحاتی که نمیدونین رو هم داخل گوگل جستجو کنید، اکثراً معانیشون وجود داره.

یکی از مسائلی که برای این سریال وجود داره، به دلیل اینکه همزمان با Trend های جهان پیش میره، معمولاً در مورد مسائل روز آمریکا و جهان مسائل پیچیده ای رو در قالب طنز بیان می کنه. برای همین هم مخاطبانش بزرگسالان هستن. و لازم هست که شما حتماً اطلاعاتی در مورد Pop culture، مسائل روزمره ای که داخل جهان و خصوصاً آمریکا اتفاق می افته، اکثر سیاستمداران و بازیگران و افراد معروف و اصطلاحاً Celebrity های آمریکایی، کانادایی، بریتانیایی رو بشناسید. این موارد رو نمیشه از طریق زیرنویس فارسی منتقل کرد؛ اصطلاحاتی که داخل این سریال به کار برده میشه، اصطلاحات کاملاً عامیانه ای هست (برای آمریکایی ها) که بعضاً به سختی قابل توصیف هستن یا اینکه توضیحاتشون رو صرفاً میشه در یک یا چند جملۀ انگلیسی منتقل کرد.

برای مثال عرض می کنم؛ فصل آخری که تا الان اومده (که میشه فصل نوزدهم)، اصلاً یه چیز عجیب و متفاوتی بود که ما طی کل سریال چنین روندی رو نداشتیم. اوایل فصل به شکلی گنگ و نامعلوم شروع میشه و رفته رفته شما در اواخر سریال میتونید پیام این فصل رو به طور کامل متوجه بشید که شخصاً به نوبۀ خودم میتونم بگم که واقعاً فوق العاده بود. مت استون و تری پارکر همیشه ایده های جذابی رو برای هر قسمت این سریال در نظر داشتند، ولی این فصل واقعاً متفاوت و جالب بود. لازمۀ اینکه بتونید پیام های این فصل رو متوجه بشید اینه که حتماً در جریان مسائلی باشید که اخیراً در آمریکا اتفاق افتاده و البته اصطلاحاتی که به کار برده میشه رو هم بشناسید یا حداقل در موردشون جستجو کنید. چیزی نیست که بشه در زیرنویس فارسی یا حتی انگلیسی ارائه ش کرد
    ممنون بابت پاسخ .
    من الان اواسط فصل نهم و سوال بیشتر به این خاطر برام ایجاد شد که مثلا تو بعضی از فصل ها زیرنویس 5 قسمت اولش موجوده ولی بقیش ترجمه نشده! بیشتر به نظر میاد همت قوی ای پشتش نبوده!

15. 2 کاربرِ زیر از Bavarianstorm بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Ain't No Such Things As Halfway Crooks
    The Oswald State Correctional Facility, Level 4
    سپاس
    14,953
    از این کاربر 18,648 بار در 1,392 پست سپاس گزاری شده

یه چند قسمت دیدم بد نبود و یه سوال داشتم
    ایا قسمت ها به هم مربوطن یا اپیزودیکه؟

17. 4 کاربرِ زیر از Tha Real Nigga بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Democracy is so overrated.
    سپاس
    6,649
    از این کاربر 10,453 بار در 488 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط Nicolas Brown نمایش پست ها
    کلا اپیزودیکه ولی بعضا بعضی قضایاش بعدن بهش رفرنس داده میشه ... یجورایی مرتبط به هم بودنش عین همین کمیونیتی ـه که امضات هم هست ... در اون حد مرتبطه تقریبا ...

19. 8 کاربرِ زیر از Katy Perry بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Victory Or Death
    سپاس
    8,382
    از این کاربر 10,658 بار در 1,061 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط Nicolas Brown نمایش پست ها
    2 فصل آخر خیلی به هم مربوطه قسمت هاش تقریبا این 3 فصل یک داستان مشترک داره همه قسمت ها + رفرنس ها که دوستان گفتند.
    ولی اگه برای اینکه میخواین قسمت های جدید رو ببینین این سوال رو پرسیدین به نظرم بهتره از همون قدیمی ها شروع کنید ، بیشتر به خاطر همین رفرنس ها و آشنایی به شخصیت ها.
    پ.ن The Fractured But Whole دوم دسامبر منتشر میشه.
    .House Mormont Remembers , The North Remembers. We know no king But the King in the North whose name is Stark

دلم برای روز های قدیم انجمن تنگ شده

21. 9 کاربرِ زیر از AR!@N بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 27 از 28 اولیناولین ... 21725262728 آخرینآخرین