برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
مطلبي که مشاهده مي کنيد
در سطل زباله ي انجمن مي باشد
صفحه 1 از 6 123 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 از مجموع 58
    با اصلح باشید حتی با 72 نفر
    سپاس
    91,162
    از این کاربر 12,458 بار در 1,673 پست سپاس گزاری شده

new2 اخبار روز ایران وجهان

ایرانمنش به دلیل تشدید عوارض شیمیایی در وضعیت بحرانی بسر می‌برد و زمان مرخص شدن او مشخص نیست.

رضا ایرانمنش، بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون گفت: به علت تشدید عوارض شیمیایی و رفتن در کما اکنون در بخش ای سی یو بیمارستان آتیه بسر می‌برم.

وی افزود: من در وضعیت بحرانی بسر می‌برم و برای درمان مرا در حالت کما قرار می دهند.
    ایرانمنش به باشگاه خبرنگاران گفت: از مردم می‌خواهم برایم دعا کنند
    «برای برخی همانند رویا...و برای دیگران کابوس شبانه»

2. 2 کاربرِ زیر از D O R D I بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    91,162

پاسخ : اخبار روز ایران وجهان

من سيلي خوردم و منتظر سيلي‌هايي كه ‌خواهم زد‌ باشند!
    سعید سهیلی کارگردان فیلم گشت ارشاد گفت وگویی با محمد بیات در اعتماد کرده ودر آن حرفهای تندی زده است . به گزارش وبلاگ به رنگ ارغوان مهمترین بخشهای این مصاحبه به شرح زیر است :
    /می گفتند چرا یک سوپراستار بسیجی شده /

هر فيلمي كه ساختم پيش بيني مي كردم كه يا اكران نشود يا مميزي شود يا محدوديت ها و مخالفت هايي درباره اكران فيلم هايم اتفاق بيفتد. پيش بيني هايم هميشه در اين موارد درست بوده و حتي در مورد اولين فيلمم «مردي شبيه باران» در خيلي از شهرستان ها به شكل معدود تجمعاتي عليه فيلم مقابل سالن هاي سينما شكل گرفت. در آن زمان براي اولين بار بود كه يك سوپراستار(ابوالفضل پورعرب) لباس بسيجي مي پوشيد و نقش يك بسيجي را ايفا مي كرد و فيلم نيز صحنه ها و مواردي داشت كه در آن مقطع حساسيت برانگيز بود. از جمله رقص و آوازي كه اسرا در اردوگاه داشتند مورد اعتراض قرار گرفت يا يكي از اسراي ايراني كه در فيلم خيانت مي كرد يكي ديگر از مواردي بود كه برخي آزاده ها عقيده داشتند هيچ اسير ايراني اي در دوران اسارت خيانت نكرده است ولي به نظر من همان طور كه عده زيادي مقاومت كردند عده معدودي هم بودند كه بريدند و نتوانستند شرايط سخت را تحمل كنند. اما برخي عقيده داشتند همه چيز گل و بلبل است. همه مقاوم، استوار و آرمانگرا بودند و هيچ كس هم كوچك ترين تزلزلي در اراده اش نداشته اما در فيلم چنين نبود، در آن زمان هم عده يي موسوم به انصار حزب الله بيانيه دادند كه ما جلوي اكران فيلم را خواهيم گرفت. به طور مشخص يادم مي آيد جلوي سينما آفريقاي مشهد تجمع كردند و اجازه نمي دادند مردم وارد سينما شوند. آن زمان مصاحبه يي كردم كه بعد از 17، 18 سال آن مطالب دوباره تكرار شد، همان زمان در مصاحبه يي گفتم اگر شما انصارحزب الله هستيد من خود حزب الله ام.

/تقلبي ها يا متقلب ها/

در مورد «گشت ارشاد» بيش از يك سال صدور پروانه ساختش به درازا كشيد. آنها اصرار داشتند اسم فيلم تغيير كند، آنها مي خواستند عنوان فيلم هر اسمي باشد جز «گشت ارشاد» مثلامي گفتند اسم فيلم مي تواند «تقلبي ها» يا «متقلب ها» باشد كه اسم هاي بي ربطي بودند. اما من مي گفتم اين فيلم مثل فرزند من است و مي خواهم اسم فرزندم را خودم انتخاب كنم.

/قاسطين و مارقين و ناكثين/

اكران «گشت ارشاد» باعث جمع اضداد شد، به قول شريعتي قاسطين و مارقين و ناكثين. در مخالفت با «گشت ارشاد» طيف هاي مختلف دست به دست هم دادند كه براي من دور از انتظار بود.وقتي سازمان فرهنگي و هنري شهرداري و مجموعه شهرداري دائما در حال گرفتن عكس يادگاري با هنرمندان هستند و افتخار آنها تعامل با هنرمندان است و مي خواهند با اهالي سينما همكاري داشته باشند، وقتي آنها در كنار عده يي به نام انصار حزب الله قرار مي گيرند و حوزه هنري وارد اين اتفاقات مي شود، از آن سو مي بينيم بخشي از اهالي سينما خود را پشت اين قضيه پنهان مي كنند، وقتي اينها دست به دست هم مي دهند، چنين وضعيتي دور از انتظارم بود.

/در زمان جشنواره درمشهد برایم بزرگداشت گرفتند ولی اجازه اکران دراین شهر راندادند/

براي من عجيب است، در جشنواره فيلم فجر «گشت ارشاد» در مشهد نمايش داده شد و دومين فيلم منتخب از سوي مردم در مشهد شد و نمايش ويژه هم براي فيلم برگزار شد كه همه مسوولان شهر مشهد فيلم را ديدند و بزرگداشتي براي من تدارك ديدند، اما زمان اكران فيلم شهري كه با اكران فيلم مخالف بود و حتي اجازه يك سانس اكران نداد مشهد بود. در شهرستان هاي ديگر نيز همين اتفاق افتاد كه مسوولان استان ها فيلم را ديدند از جمله فرماندارها، فرماندهان نيروي انتظامي و فرماندهان سپاه فيلم را ديدند و هيچ گونه مخالفتي با فيلم نداشتند. همه مخالفت ها از زمان اكران آغاز شد و آنقدر هم گسترده نبود و حكايت آن كسي است كه سنگي را در چاه مي اندازد و هزار نفر نمي توانند آن سنگ را از چاه بيرون آورند، حالاوضعيت فيلم «گشت ارشاد» هم چنين شده است.

/به قول فردوسي پور اين حركت «خودجوش» نبوده است /

150 نفر جلوي ساختمان وزارت ارشاد تجمع كردند كه اين 150 نفر هم نطفه اوليه اتفاقات نبودند چرا كه 10 نفر هم از اين تعداد فيلم را نديده بودند، پس مشخص مي شود كه نطفه اوليه يكي، دو نفري بودند كه يا با من، يا با فيلم يا با ارشاد، يا با وزير يا با معاونت سينمايي يا با سينما مشكل داشتند. آنها بودند كه 150 نفر را تحريك كردند، به قول فردوسي پور اين حركت «خودجوش» نبوده است و معلوم است كه يكي دو نفر اين عده را هماهنگ كرده اند، چون اين عده با بلندگو، پلاكارد و سخنران مشخص در برابر وزارت ارشاد حاضر شده اند و در مورد فيلم به هياهو پرداخته اند.

/سينما خيلي از رسانه هاي ديگر عقب تر است /

سينما خيلي از رسانه هاي ديگر عقب تر است و مطبوعات خيلي راحت تر مي توانند موضوعات را بيان و تحليل كنند. اما در سينما محدوديت ها بيشتر است. بسياري از اتفاقاتي كه در صفحه حوادث روزنامه ها منتشر مي شوند، در سينما اجازه و امكان پرداختن ندارند. جسارت اهالي سينما هم كم شده يا جلوي جسارت آنها گرفته شده، به همين دليل وقتي يك فيلم يا دو فيلم كمي انتقادي به موضوعي مي پردازند، خيلي سريع به چشم مي آيد.

/من موسس حوزه هنري استان خراسان بوده ام/

من موسس حوزه هنري استان خراسان بوده ام و هشت سال رييس حوزه هنري خراسان بودم و حالاحوزه هنري پاداش بدي به من داد، كساني كه دستور توقيف «گشت ارشاد» را داده اند يك ساعت سر فيلمبرداري هيچ فيلمي نبوده اند كه بدانند يك فيلم با چه سختي و مشقتي ساخته مي شود. پيام اين اتفاق اين است كه مردم شما حق انتخاب نداريد، ما مي گوييم چه فيلمي را ببينيد، چه فيلمي را نبينيد. آنها فيلم ام را آتش زدند و خاكسترش را به جا گذاشتند ولي مطمئن باشيد دودش به چشمان شما هم خواهد رفت و خوشحال نباشيد. «گشت ارشاد» در تاريخ خواهد ماند: زماني كه نام، مقام و پست ها نخواهند بود و اين پست ها وجود نخواهند داشت.

/جوانان درفیس بوک به کارگردان گشت ارشاد چه می گویند ؟/

خيلي از جوانان به خصوص در فيس بوك به من مي گويند، اتفاقات پيرامون «گشت ارشاد» به دليل همزماني اش با اكران «قلاده هاي طلا» است. آنها مي گويند همه مسوولان فرهنگي، هنري و سياسي كشور دوست داشتند «قلاده هاي طلا» پرفروش ترين فيلم سال باشد.

/پس از سه چهار روز همه پوسترها و بنرها پاره شد/

هم وزارت ارشاد پوسترها را تاييد كرد و هم شهرداري تعدادي از جايگاه بيلبوردهايش را به رايگان در اختيار ما قرار داده بود، اما بعدا نظرشان عوض شد. من هم فكر مي كردم حساسيت برانگيز باشد اما همان طور كه گفتم در وزارت ارشاد و سازمان فرهنگي- هنري شهرداري تاييد شد. ما براي پوسترها و بنرها 90 ميليون تومان هزينه كرديم اما متاسفانه پس از سه چهار روز همه پوسترها و بنرها پاره شد.

/قطعا فيلمي تندترو جسورانه خواهم ساخت/

قطعا فيلمي تندتر، صريح و دردمندتر و جسورانه خواهم ساخت و اين برخوردها باعث نخواهد شد محافظه كار شوم. تصميم گرفتم فيلمي بسازم كه چند برابر «گشت ارشاد» بحث برانگيز باشد. چون اين انگيزه در من ايجاد شد كه اگر مي خواهي فيلمي بسازي كه مورد استقبال مردم باشد، فيلمي باشد كه درد مردم را بيان كند و بازگويي درد مردم عواقبي دارد.

/زير آتش خمپاره هاي خمسه خمسه بزرگ شدم/

من كسي هستم كه زير آتش خمپاره هاي خمسه خمسه بزرگ شدم، يعني بچه تركش، گلوله و خاك و خاكريز هستم. اين برخوردها باعث نمي شود كه من عقب نشيني كنم، كله شق تر از اين حرف ها هستم و مبارزه مي كنم.

/منتظر سیلی های من باشید/

سينماي مورد علاقه من سينماي اجتماعي است، اما در اين سينما قطعا مسائل سياسي خودش را نشان مي دهد و سينماي من سينماي عاصي و وحشي و پرخوني است، قهرمانان من اگر سيلي بخورند نمي روند كلانتري شكايت كنند، بلكه قهرمان هاي سينماي من اگر يك سيلي بخورند، دو سيلي مي زنند و خودم هم اين طوري هستم و در ماجراي اكران «گشت ارشاد» من هم سيلي خوردم و منتظر سيلي هايي كه من خواهم زد، باشند.
    منبع : اعتماد

4. 4 کاربرِ زیر از D O R D I بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    91,162

عدم مراجعه به سایت؛ یعنی انصراف از یارانه !؟
    رئیس سازمان هدفمندی یارانه‌ها گفت: عدم مراجعه کسانی که پیامک دریافت کرده‌اند به سایت رفاهی به منزله انصراف از یارانه مرحله دوم است.

به گزارش خبرگزاری فارس؛ بهروز مرادی امروز در اخبار سراسری شبکه یک در پاسخ به‌ سؤال‌های مردم درباره دریافت پیامک تمکن مالی و انصراف از دریافت یارانه گفت: افرادی که پیامک دریافت کرده‌اند، الزاما باید به سایت سامانه مدیریت حساب بانك خانوار مراجعه کنند، چه متقاضی دریافت یارانه مرحله دوم باشند و چه متقاضی نباشد، اگر کسی که پیامک دریافت کرده به این سامانه مراجعه نکند، به منزله انصراف از دریافت یارانه تلقی می‌شود.

مرادی خاطر نشان کرد: اگر کسی علاوه بر یارانه 45500 تومان در ماه، متقاضی 28 هزار تومان نیز باشد، چنانچه در بررسی مجدد این فرد ذی‌حق تشخیص داده شود، در پرداخت‌های مرحله بعدی این رقم را جبران می‌کنیم.

رئیس سازمان هدفمندی یارانه‌ها یادآور شد: اگر کسی به سایت رفاهی مراجعه کرده و اشتباهی گزینه انصراف را زده باشد، به شعبه افتتاح حساب یارانه‌ای خود مراجعه کرده و در آنجا با هماهنگی با شعبات انجام شده وارد سامانه رفاهی شده و مورد اصلاح می‌شود.

مرادی تأکید کرد: به هیچ وجه مبنای ما قطع یارانه سرانه و ماهانه 45500 تومان نبوده، نیست و نخواهد بود، بلکه آن مابه‌التفاوت 28 هزار تومانی به حساب عده‌ای پرداخت نشده است.

وی تأکید کرد: یارانه 45500 تومان حتی در مرحله دوم برای همه متقاضیان کمافی سابق واریز می‌شود و حتی در آینده نیز ادامه دارد.

مرادی در مورد یارانه 28 هزار تومان گفت: حتی برای جمع زیادی از کسانی که پیامک ارسال کرده‌ایم، در این مرحله 28 هزار تومان نیز به حسابشان واریز کرده‌ایم، اما تعدادی از دریافت‌کنندگان پیامک این رقم یارانه را دریافت نکرده‌اند.

وی در مورد احتمال اشتباه ارسال پیامک گفت: برداشت ما این است که 95 درصد کار درست انجام داده‌ایم، لذا احتمال اشتباه وجود دارد و جای اعتراض نیز وجود دارد در این خصوص چنانچه در بررسی مجدد فرد را ذی‌حق تشخیص دهیم همین 28 هزار تومان نیز در مراحل بعدی به حسابشان واریز می‌شود.

مرادی گفت: البته چون این پول 28 هزار تومان به صورت فیزیکی در 28 اسفند‌ماه سال گذشته پرداخت شد ممکن است در برخی از حساب‌های بانکی به دلیل اینکه قابل برداشت نیست دیده نشود، اما در مراجعه به شعبه موجودی حساب آن را نشان می‌دهد.

قطع يارانه و اتفاق عجيب براي مرد ني ريزي !!!!!!!

یک شهروند نی ریزی در پی قطع یارانه نقدی اش با مراجعه به اداره ثبت احوال ، گواهی فوت خود را دریافت کرد .

آقای خلیل . الف 52 ساله ، کارمند ، ساکن نی ریز گفت : یارانه نقدی خانوار بنده در 12مرداد 1390 قطع شد و من برای علت این موضوع پس از 3 ماه به اداره ثبت احوال مراجعه کردم که در آنجا اعلام کردند سرپرست خانوار ( که بنده هستم ) فوت شده است .
    وی افزود : گواهی فوت بنده شماره ثبت و تاریخ ثبت دارد ولی علت فوت من نامعلوم درج شده است.

به گفته وی به رغم تحقیقات محلیِ نیروی انتظامی نی ریز ، این پیگیری ها پس از10 ماه تاکنون نتیجه ای نداشته است .

ریحانی مدیر ثبت احوال نی ریز هم صحت گواهی فوت صادر شده را تایید اما درباره علت قطع یارانه این فرد سکوت کرد .

گواهی فوت این فرد در تاریخ 12 آذر 90 به شماره ثبت 4657 صادر شده است .

6. 3 کاربرِ زیر از D O R D I بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    91,162

با کشف ۳ معدن جدید طلا با ذخیره ۱۶ تنی در استان کردستان،‌ ارزش ذخایر معادن طلای ایران 850میلیون دلار افزایش یافت.

به گزارش خبرگزاری فارس، در حال حاضر قیمت هر اونس طلا در بازارهای جهانی حدود ۱۶۵۵ دلار است که با توجه به اینکه هر اونس طلا معادل ۳۱.۱ گرم است، ارزش ۱۶ تن طلای کشف شده حدود ۸۵۰ میلیون دلار برآورد می‌شود.

بهروز برنا معاون امور اکتشاف سازمان زمین‌شناسی امروز از کشف 3 ذخیره طلای خالص با ذخیره قطعی 16 تن در استان کردستان خبر داد و به فارس گفت: 3 ذخیره جدید طلای خالص با ذخیره قطعی 16 تن در شهرستان سقز استان کردستان شناسایی و گواهی کشف این ذخایر صادر شده است.

به گفته وی با کشف این 3 معدن جدید طلا، میزان ذخایر معادن طلای کشور به 320 تن می‌رسد.

برنا تصریح کرد: کار بهره‌برداری از این ذخایر طلا با برگزاری مزایده طی سال جاری به بخش خصوصی واگذار خواهد شد

ایران «پادشاه دزدان دریایی» را اسیر کرد

یک رسانه خبری غربی با اشاره به نبرد نیروی دریایی ایران با دزدان دریایی سومالی در روزهای گذشته، از بازداشت یکی از خطرناک ترین آنها ملقب به پادشاه دزدان دریایی خبر داد.

مهر به نقل از وایر دات کام نوشت: نیروی دریایی ایران در نبرد چند روز قبل خود با دزدان دریایی برای آزاد کردن یک کشتی چینی، موفق به دستگیری «محمد گاراد» شد.

گاراد یکی از خطرناک‌ترین دزدان دریایی سومالی و شناخته شده‌ترین آنهاست.

8. 2 کاربرِ زیر از D O R D I بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    396
    از این کاربر 882 بار در 190 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط D O R D I نمایش پست ها

ایرانمنش به دلیل تشدید عوارض شیمیایی در وضعیت بحرانی بسر می‌برد و زمان مرخص شدن او مشخص نیست.

رضا ایرانمنش، بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون گفت: به علت تشدید عوارض شیمیایی و رفتن در کما اکنون در بخش ای سی یو بیمارستان آتیه بسر می‌برم.

وی افزود: من در وضعیت بحرانی بسر می‌برم و برای درمان مرا در حالت کما قرار می دهند.
    ایرانمنش به باشگاه خبرنگاران گفت: از مردم می‌خواهم برایم دعا کنند
    خدائیش حالم گرفته شد به این عزیزان احساس دین میکنم دینی که نمیشه اداش کرد
    امیدوارم زودتر حالش خوب بشه و درکنار خانواده اش باشه

10. 2 کاربرِ زیر از HaaMeeD بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    91,162

فیلمبرداری پسر عرب از مادرش در حمام!!!

بحران اخلاقی غرب طی سالهای گذشته به برخی کشورهای عربی منطقه رسیده است.
    در این کشورها هر روز اخباری از مشکلات اخلاقی منتشر می‌شود که نشان میدهد نتیجه دور شدن از اخلاق چنین سیاه روزهایی است.

طی روزهای اخیر برخی منابع خبری گزارش داده‌اند که فرزندی به صورت پنهانی از مادر ۳۰ ساله‌اش در حمام فیلمبرداری می‌کرده و آنرا روی سایت یوتیوب می‌گذاشته است! هنوز جزئیات بیشتری منتشر نشده است.
    این خبر باعث تعجب بسیاری از افراد شده است.

12. کاربر زیر از D O R D I بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده است :

سپاس
    91,162

تجاوز جنسی پسر به مادرش!!!

پلیس همچنان به دنبال انگیزه قتل گریتچن کروکس توسط پسر ۱۳ ساله اش نوآه است. پلیس بعد از تماس پسرک، با جسد زنی در خانه مواجه شد که چند بار توسط پسر نوجوانش به او شلیک شده بود.

تاکنون هیچ گونه سابقه ارتکاب جنایت در اعضای این خانواده سابقه نداشته است. بنا به گفته ها پسرک ۱۳ ساله با یک اسلحه شکاری چند بار به مادر ۳۷ ساله اش شلیک کرده است ، ولی بی سابقه بودن این جنایت از آن جهت است که وی سعی در سوء استفاده جنسی از مادرش کرده است.

اکنون با توجه به این مسئله متخصصان سلامت روحی می گویند که آن ها هرگز با این مسئله در بین نوجوانان مواجه نشده بودند.

سپاس
    91,162

فوتبالیست ‌سابق به حبس‌ابد محکوم‌شد

سید مهدی حجتی در گفتگو با ایسنا اظهارکرد: اتهامات موکلم در پرونده نگهداری بیش از ۴۰ گرم هروئین، استفاده از محل سکونت جهت تولید و توزیع مواد مخدر و استعمال شیشه و نگهداری آن عنوان شده بود و نماینده مدعی ‌العموم درخصوص اتهام نخست درخواست مجازات اعدام و در مورد دو اتهام دیگر تقاضای مجازات قانونی کرده بود.

وکیل مدافع «علی. الف» خاطرنشان کرد: بر اساس رای صادره ار سوی شعبه ۳۰ دادکاه انقلاب، موکل در مورد اتهام نگهداری هروئین با یک درجه تخفیف به حبس ابد محکوم و از اتهام استفاده از محل سکونت در جهت تولید و توزیع مواد مخدر، تبرئه شد و درخصوص اتهام استعمال شیشه و نگهداری آن قرار عدم صلاحیت به صلاحیت دادگاه عمومی صادر شد.

وی یادآور شد: حکم صادره جهت بررسی رعایت تشریفات قانونی به دادستانی کل کشور ارسال می‌شود و تلاش خواهیم کرد با توجه به سوابق موکل، پرونده جهت عفو در کمیسیون عفو و بخشودگی قوه ی قضاییه مطرح شود.

هفت‌تیرکش آمریکایی زوج جوان را به گلوله بست

به گزارش ایسنا، در گزارش پلیس منطقه بروکلین ایالت نیویورک آمده است که در پی تیراندازی فردی مسلح، یک زوج جوان کشته شده و یک مرد ۳۰ ساله هم بشدت دچار جراحت شد.

براساس این گزارش که در شبکه خبری فاکس‌نیوز هم آمده است، این تیراندازی مقابل منزل مسکونی این زوج رخ داد.

اگر چه فرد تیرانداز دستگیر شده، اما هنوز علت و انگیزه وی مشخص نشده است.

پلیس معتقد است که زن جوان و نامزدش قربانی خصومت شخصی فرد تیرانداز شده اند. با این حال، تحقیقات در رابطه با این حادثه از سوی کارشناسان پلیس ادامه دارد.

تنها مجروح این حادثه هم‌اکنون در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستانی بستری است.

سپاس
    91,162

خبرنگار خانومی که به زور ادرار نظامیان را خورد!!
    نزیهه سعید خبرنگار بحرینی الاصل شبکه فرانس ۲۴ به دلیل پوشش خبری نخستین روزهای قیام مردمی بحرین توسط مزدوران رژیم آل خلیفه بازداشت و ۱۲ ساعت تحت شدیدترین شکنجه ها قرار گرفت.
    به گزارش مهر ، در حالی که حدود ۴ ماه از قیام مردمی بحرین می گذرد هر روز ابعاد جدیدی از جنایات رژیم دیکتاتوری آل خلیفه فاش می شود. نزیهه سعید خبرنگار بحرینی شبکه تلویزیونی فرانس ۲۴ و رادیو مونت کارلو است که حوادث ۱۷ فوریه در میدان لولو را پوشش داد زمانی که نیروهای پلیس و ارتش بحرین وحشیانه به معترضین حمله می کردند و یک نیروی امنیتی سر “عیسی عبدالحسن” پیرمرد بحرینی را از فاصله نزدیک هدف گلوله قرار داد به طوری که مغز وی به روی دیوار پاشید.

سعید پس از این واقعه نزد اعضای کمیته حقیقت یابی که به دستور پادشاه بحرین تشکیل شده بود رفت و شهادت داد که نیروهای امنیتی چگونه پیرمرد بحرینی را به طرز فجیعی به شهادت رساندند. این اقدام جسورانه خبرنگار فرانس ۲۴ آل خلیفه را به انتقام واداشت.

وی اخیرا به جزئیات شکنجه خود در جریان ۱۲ ساعت بازجویی در مرکز پلیس “الرفاع” در جنوب بحرین توسط نیروهای امنیتی آل خلیفه پرداخته است.

این خبرنگار زن اظهار داشت : پس از اینکه به مرکز پلیس احضار شدم نیروهای امنیتی بلافاصله یک کیسه پارچه ای سیاه بر سرم گذاشتند و مرا نزد بازجوهای زن بردند. بازجوها در ابتدا علت حضور مرا در میدان لولو منامه (محل تجمع معترضین) پرسیدند و من پاسخ دادم که حضور در این میدان را تایید می کنم چرا که خبرنگار هستم و شغل من ایجاب می کند وقایع را پوشش دهم.

نزیهه افزود: بازجوها به محض شنیدن این پاسخ، صورت مرا هدف سیلی های محکم قرار دادند و پس از گذشت چند دقیقه یکی از بازجوها با لوله های پلاستیکی قسمتهای مختلف بدن من را با خشونت بی حد و حصر مورد ضرب و شتم قرار دادند به طوری که از شدت درد بر زمین افتادم. بازجوها نیز در این شرایط با فحشهای رکیک سعی داشتند مرا شکنجه روانی کنند.

وی در ادامه گفت : لحظاتی بعد مرا برعکس بر روی صندلی نشاندند و وحشیانه پشتم را مورد ضرب و شتم قرار دادند. در همین حال یکی از بازجوها دهانم را نزدیک شیشه حاوی ادرار کرد و از من خواست که آن را بنوشم و وقتی مخالفت مرا دیدند به زور محتویات شیشه را به من خوراندند و سپس شیشه را محکم به صورتم کوبیدند.

خبرنگار فرانس ۲۴ تصریح کرد: پس از گذشت ۱۰ ساعت شکنجه وادارم کردند برگه ای را امضا کنم که اطلاعی از محتوای آن نداشتم و همچنین یک افسر بلندپایه این مرکز پلیس تهدیدم کرد که از شرایط موجود حرفی به میان نیاورم.

گفته می شود هیئتی از سفارت فرانسه در بحرین با مشاهده وضعیت جسمی نزیهه سعید و آثار التهاب و شکنجه بر بدن وی تصمیم گرفته است این خبرنگار فرانس ۲۴ را برای درمان به پاریس منتقل کند.

سپاس
    91,162

حرکت زشت برخی از مردان ایتالیایی با همسرانشان!!
    ه نقل از فردا نیوز در یک عمل غیر انسانی و باورنکردنی، ایتالیایی ها, همسران شان را برای تفریح, به هم دیگر قرض می دهند حتی برلوسکنی نیز از این امر مستثنی نیست.

ایندیپندنت در گزارش خود به نقل از روزنامه پرتیراژ “لاستامبا” چاپ ایتالیا نوشت: «بسیاری از زنان و مردان ایتالیایی که برای گذراندن تعطیلات تابستانی در منطقه زیبای “توسکانا” در مرکز شهر رم پایتخت ایتالیا دعوت نامه دریافت می‌کنند.

ممکن است پیش از پذیرفتن و قبول این دعوت خوب به آن فکر کنند علت این مسأله آن است که شاید این زن و شوهرها مجبور شوند در مقابل پذیرفتن این دعوت، همسر خود را با همسر دیگری عوض کنند.»

در گزارش “لاستامبا” آمده است: «در هر دوره تعطیلات تابستانی حدود پانصد هزار زن و شوهر در دویست کلوپ شبانه که در سراسر ایتالیا وجود دارد همسران خود را با یکدیگر عوض می‌کنند!!

هزار تعویض همسر نیز در اماکنی غیر از کلوپ‌ها مانند گاراژهای خودرو، سواحل دریایی ویژه و حتی برخی از قبرستان‌ها صورت می‌گیرد.»

در ادامه گزارش این روزنامه ایتالیایی آمده است: «این آمار و ارقام توسط مؤسسه “فیدر” بدست آمده و آمار اعلام شده حدود پانصد هزار است در حالی که حقیقت بیشتر از این عدد است و گمان می‌شود حدود دو میلیون باشد.»

این مؤسسه می‌افزاید: آمارها نشان می‌دهد معدل سن بیشتر مردانی که تبادل همسر می‌کنند حدود ۴۳ سال و زنان ۳۵ سال است.

نکته تعجب برانگیز این است که این روزنامه ایتالیایی در گزارش خود اعلام کرده “سیلویو برلوسکونی” نخست وزیر ایتالیا نیز چندی پیش خواستار تعویض همسر خود “فرونیکا” با همتای دانمارکی خود “آندریاس فوج راسموسن” شده بود!!

گفتنی است نگاه جامعه امروز غرب به زن برگرفته از الگوی روم و یونان باستان است که زن به عنوان موجودی برای کامیابی و لذت جوئی مردان قلمداد می شد.

این نگاه تمام مسائل و حقوق زنان را در غرب تحت الشعاع خود قرار داده و لذا تعویض همسر نیز که در بخش های مختلف اروپا و آمریکا به ویژه در جشن ها نمود بیشتری می یابد کاملا مغایر با شعار برابری زن و مرد بوده و آن را به چالش می کشد.

صفحه 1 از 6 123 ... آخرینآخرین

برچسب برای این موضوع