برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 4 از مجموع 4
 1. #1
  جمله مورد علاقه ندارد
  تاریخ عضویت
  Oct 2012
  محل سکونت
  بین یک مشت دزد
  ارسال ها
  1,309
  سپاس
  15,925
  از این کاربر 28,590 بار در 1,397 پست سپاس گزاری شده

  Rise Of An Empire| نگاهی بر نسخه ی دوم فیلم 300

  به نام خدا

  نگاهی بر نسخه ی دوم فیلم 300
  هرگونه استفاده از مطلب بدون درج منبع TvWorldممنوع است
  نسخه ی دوم فیلم 300 روایتگر سردار یونانی Themistocles با بازی "Sullivan Stapleton"میباشد. بار دیگر با یک فیلم ضد ایرانی مواجهیم.اینبار این سردار رومی و یارانش را در جریانات "نبرد آرتمیس"مشاهده خواهیم کرد.
  طبق داستان دروغین فیلم چنین میفهمیم که در اولین حمله ی مردان پارس به سواحل یونان، سردار یونانی و لشکریانش توانستند داریوش اول را شکست دهند.داریوش اول پدر خشایارشا و فامیل آرتمیس میباشد. بازیگری که قرار است داریوش اول را بازآفرینی کند"Yigal Naor"؛در فلش بکهای احتمالی شخصیت خشایار شا را با بازی Rodrigo Santoro خواهیم دید که احتمالا به عنوان آنچه گذشت از وی یاد خواهند کرد.آرتمیس که فرمانده نیروی دریایی حکومت پارس بشمار میرفت با بازی"Eva Greene" ظاهر خواهد شد.

  آرتمیس درکنار جسد داریوش زانو میزند و با حالتی آکنده از خشم قسم میخورد که انتقام وی را از یونانیان بستاند.دراین بین و درمسیر بازگشت به پارس خشایارشا را ازبند اسارت آزاد میکند .10سال ازآن ماجرا میگذرد و خشایار شا با لشکرجاویدانش به همراه آرتمیس به سمت یونان حمله میکنند.اینجاست که پادشاه لئونیداس و جنگجویان اسپارتی اش دست به کار میشوند و چنین بر می آید که قصد دفاع از میهن خویش را دارند.
  300:قیام یک امپراطوری بعد از8سال بعنوان ادامه ای بر 300 ساخته ی زک سیندر ساخته شده است و همگان را به تماشای خون و جنگ و نفرت و البته دروغ تاریخی فرا میخواند و روایتگر نبردی موسوم به Thermopylae خواهد بود. زک سیندر دراین نسخه نیز کارگردانی را برعهده دارد.او کارگردانیست که پس از گذشت 8سال هنوز فیلمی نساخته که بتواند نامش را کمی برروی زبانها بیندازد.شاید نفرین نام مقدس ایران گریبانش را گرفته است.
  پلات اصلی فیلم همانند نسخه ی پیشین میباشد و بینندگان به یمن تکنیکهای کارگردانی شاهد نبردی عظیم بین دو سپاه خواند بود ولی کمتراز نسخه ی قبل به اسپارتانی ها پرداخته اند و به نوعی میتوان گفت که هم به لشکر پارس پرداخته اند و هم احوالات سپاه یونان را به تصویر کشیده اند پس منتظر صحنه های حماسی و اکشن و مهیج زیادی باشید.
  فرانک میلر،کورت جانستد و زک سیندر سه نفری کار نویسندگی را برعهده دارند و دوباره صحنه هایی با مضامین افتخار و آزادی و جان فشانی را خواهند آفرید که البته برای کسانی که از تاریخ حقیقی باخبرند مضامین دیگری را خواهد رساند.
  نویسندگان شخصیت اصلی فیلم که به جنگ با آرتمیس برمیخیزد یعنی Themistocles را همانند فرمانده ی قبلی سپاه روم درنسخه ی 1 یعنی لئونیداس شخصیتی آرام و درونگراو دلسوز نشان داده اند که البته در جنگها بی رحم و خون خوار خواهد بود.سپاه پارس را درست همانند نسخه ی قبل با نقاب هایی شیطانی مشاهده خواهیم کرد که احتمالا کارگردان فیلم در القای وحشی بودنشان از هیچ چیز دریغ نخواهد کرد.
  شخصیت آرتمیس با بازی "Eva Green" دختری باهوش و زیرک خواهد بود که زبانش همانند شمشیرش تیزاست.
  کارگردان فیلم به جای اینکه به موفقیت فیلمش بیندیشد به هرچه خشن تر نشان دادن جنگ بین این دو سپاه می اندیشد وهدفشان نیز دریافت بازتابهای گوناگونیست که ازسوی هواداران درمورد این سکانسها به آنها میرسد.بااین حال همانند قبل خشونت رکن جدایی ناپذیر این فیلم خواهد بود و البته با قوای دوچندان خودش را بروز خواهد داد. وجود صحنه هایی که با تکنیک اسلو موشن فیلمبرداری شده اند نیز تائید شده است.
  فیلم با تکنیک سه بعدی نیز مطابقت داده شده و در سینماهای مجهز به این تکنو لوژی اکران میشود.البته درکنار این تکنیک فناوری ImaX3D نیز برای کسانی که اندکی بیشتر پول ته جیبشان برای خرج کردن دارند موجود میباشد.
  با این تفاسیر سازندگان فیلم نوید این را داده اند که از مشاهده ی این فیلم لذت خواهیم برد.


  نظر شما درمورد نسخه ی دوم 300 چیست؟
  کارگردان:Noam Murro

  ستارگان:
  -Eva Green
  -Rodrigo Santoro
  -Sullivan Stapleton
  -Jack O'Connell

  اکران:7مارس2014

  ژانر:اکشن؛درام؛جنگی

  بودجه:$100,000,000

  فروش:
  $45,050,000

  کمپانی سازنده:
  Warner Bros.,Legendary Pictures, Cruel & Unusual Films  منبع

 2. 21 کاربرِ زیر از anzalichi بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :


 3. #2
  جمله مورد علاقه ندارد
  تاریخ عضویت
  Oct 2012
  محل سکونت
  بین یک مشت دزد
  ارسال ها
  1,309
  سپاس
  15,925
  از این کاربر 28,590 بار در 1,397 پست سپاس گزاری شده

  پاسخ : Rise Of An Empire| نگاهی بر نسخه ی دوم فیلم 300


  آرتیمیس نخستین زن دریانورد ایرانی است که در حدود 2480 سال پیش فرمان دریا سالاری خویش را از سوی خشایارشا٬ شاهنشاه هخامنشی دریافت کرد. وی اولین بانویی میباشد که در تاریخ دریانوردی جهان در جایگاه فرماندهی دریایی قرار گرفته است.

  در سال 484 پیش از میلاد هنگامی که فرمان بسیج دریایی برای شرکت در جنگ با یونانیان از سوی خشایارشا صادر شد٬ آرتیمیس یکی از فرمانروایان سرزمین کاریه ( یکی از بخشهای سوریه کنونی ) با 5 فروند ناو جنگی که خود فرماندهی آنها را در دست داشت به نیروی دریایی ایران پیوست.

  در این جنگ که ایرانیان موفق به تصرف آتن شدند٬ نیروی زمینی ایران را 8000 هزار پیاده و 80 هزار سوار تشکیل میدادند. نیروی دریایی ایران شامل 1200 کشتی جنگی و 3 هزار کشتی حمل و نقل بود.

  همچنین آرتمیس در سال 480 پیش از میلاد در جنگ سالامین ( Salamine ) که بین نیروی دریایی ایران و یونان در گرفت شرکت داشت و دلاوریهای بسیار از خود نشان داد و با ستایش دوست و دشمن روبرو شد.
  وی با دلیری و بی باکی کم مانندش بخشی از نیروی دریایی ایران را که در بدترین شرایط در جنگ سالامین قرار گرفته بود را از خطر نابودی نجات داد. به همین دلیل از سوی خشایارشا افتخار دریافت عنوان دریاسالاری را نصیب خود کرد.


  منبع : ایران باستان ، نوشته حسن پیرنیا ، جلد 1

 4. 9 کاربرِ زیر از anzalichi بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :


 5. #3
  bazinga
  تاریخ عضویت
  Nov 2012
  محل سکونت
  wherever I belong
  ارسال ها
  62
  سپاس
  1,933
  از این کاربر 652 بار در 66 پست سپاس گزاری شده

  پاسخ : Rise Of An Empire| نگاهی بر نسخه ی دوم فیلم 300

  مهمترین نکته غلط تاریخی که در عین حال قرار است اوج حماسی این داستان باشد، مقطعی است که سپاه یونان به فرماندهی تمیستوکل برای پیروزی در نبرد سالامیس به کمک نیروی دریایی قدرتمند اسپارت نیاز پیدا می کند و ناوگان دریایی اسپارت به فرماندهی یک ملکه یونانی دیگر، گورگو (بیوه لئونیداس که قهرمان بخش اول فیلم ۳۰۰ بود)، درست سر به زنگاه از راه می رسد.
  اما در عالم واقعیت اسپارت در آن نبرد دریایی فقط ۱۶ کشتی در اختیار ناوگان دریایی یونان قرار داده بود که مجموع آن حدود ۴۰۰ فروند بود. و درست مثل کمک آرتمیس به سپاه ایران، حضور اسپارت و کشتی های آنان در این نبرد و سرانجام آن که یک پیروزی قاطع و بی چون و چرا برای یونانی ها بود تاثیر چندانی نداشت

  منبع:imde.ir

 6. 5 کاربرِ زیر از ali33 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :


 7. #4
  Its not easy being smart. And yes, that was condescending an
  تاریخ عضویت
  Jul 2013
  محل سکونت
  Rising Sun
  ارسال ها
  161
  سپاس
  223
  از این کاربر 1,525 بار در 179 پست سپاس گزاری شده

  پاسخ : Rise Of An Empire| نگاهی بر نسخه ی دوم فیلم 300

  چرا هالیوود با فیلم «۳۰۰: ظهور یک امپراتوری» تاريخ ايران را تحريف مى كند؟
  کد:
  https://www.youtube.com/watch?v=gpVe5n61rYI
  کاوه فرخ، استاد تاریخ دانشگاه بریتیش کلمبیا، نویسنده کتاب «ایران باستان در جنگ»، مشاور فیلم تاریخی «در جستجوی کوروش بزرگ»

 8. 3 کاربرِ زیر از 1passenger بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :


 

 

موضوعات مشابه

 1. 300: Rise of an Empire | [معرفی، بحث، تریلر و پوستر]
  By Gallow in forum معرفی فیلم های گروه P-S
  پاسخ ها: 12
  آخرين ارسال: 03-18-2014, 07:24 PM
 2. 300:Rise of an Empire
  By javadzzmd in forum اخبار روزسینمای جهان
  پاسخ ها: 8
  آخرين ارسال: 08-04-2013, 09:40 PM
 3. Boardwalk Empire | بحث و گفتگو پیرامون فصل سوم
  By FarboƉ in forum بحث اپیزودیک
  پاسخ ها: 20
  آخرين ارسال: 01-03-2013, 12:39 AM

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
 • شما نمی توانید به پست ها پاسخ دهید
 • شما نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
 • شما نمی توانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
 • قدرت گرفته از سیستم vBulletin نسخه ی 4.2.3
 • قالب اختصاصی انجمن TvWorld نسخه ی 1.0
 • طراحی و اجرای قالب : نوژن
 • تمام حقوق مطالب و محتوا برای تی وی وُرلد محفوظ می باشد
Powered by vBulletin® Version 4.2.1
Copyright ©2000 - 2009, Jelsoft Enterprises Ltd.