برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 از مجموع 26
 1. #1
  جمله مورد علاقه ندارد
  تاریخ عضویت
  Oct 2012
  محل سکونت
  بین یک مشت دزد
  ارسال ها
  1,309
  سپاس
  15,925
  از این کاربر 28,590 بار در 1,397 پست سپاس گزاری شده

  Anti - Breaking Bad | نگاهی به حفره های داستانی سریال بریکینگ بد


  تقریباً امروز که این مقاله را میخوانید 99 درصد از هواداران تلویزیون متفق القول اند که سریال Breaking Bad بهترین اتفاقی است که در تلویزیون رخ داده و ساختار 5 فصلیِ این سریال توانست جلوه ای زیبا در اذهان عمومی بسازد که تا سالیان سال از ذهن هنردوستان پاک نخواهد شد.حالا چه کسی به خودش اجازه میدهد به سریالی بااین عظمت خرده بگیرد؟ مردمی که Breaking Bad را دیده اند معمولاً به قدری تعصبی برخورد میکنند که انتظار نقد و نکوهشی را نسبت به سریال مورد علاقه شان ندارند ولی حقیقت اینست که حتی Breaking Bad هم عالی و کامل نیست و خیلی با عالی بودن فاصله دارد..!!
  ماهم این نظریه ی مسخره را که بریکینگ بد خیلی عالی است را قبول داریم ولی با اسنادی که خودِ سریال به ما داده به شما اثبات میکنیم این سریال عالی و کامل نیست و یک سری حفره های علمی،داستانی در قلب خود دارد که شاید درنگاه اول از نظر شما بعنوان یک ایده ی جدید و جذاب تلقی شود ولی درحقیقت عملی است که سازندگان برای رفع زحمت از سرِ خود دست به انجامش زده اند. با خواندن این 10 نکته ممکن است کمی از علاقه ی وافرتان به سریال موردعلاقه تان کاسته شود.لطفا با ذهنی باز به سراغ خواندن این موارد بروید..

  Spoiler AlerT......هشدار محتوای اسپویلر  "شیشه"ی خالص هرگز به رنگ آبی در نمی آید.
  اپیزود : پایلوت (1.1)
  درنگاه اول در قسمت اول سریال ؛ اولین فکری که به سراغتان می آید درس شیمی،معلم شیمی و موادشیمیایی صنعتی هستند. نکته ی ملال آور داستان زمانی رخ مینمایدکه متوجه میشویم در دنیای واقعیت هیچ ترکیبی از شیشه ی خالص با درصد خلوص بالای 90 درصد به رنگ آبی در نمی آیند و محال ممکن است بااستفاده از موادی که والتروایت از آنها درساخت شیشه استفاده میکند بتوان شیشه ی آبی رنگ تولید کرد.
  تا این لحظه خالص ترین شیشه (مثانمتامین) شناخته شده رنگی متمایل به زرد داشته است.

  هیدروفلوئوریک اسید هرگز توانایی خورندگی کفِ وان حمام را ندارد.
  اپیزود: Cat's In Bag

  حداقل برای سازندگان جای افتخار دارد که به خود ببالند سریالشان بسیار علمی است و براساس اصول مواد به جلو میرود.جای بدش آنجاست که مردم عوام نیز باور میکنند که هرماده ای ازجمله هیدروفلوئوریک اسید ، چون خاصیت اسیدی دارد میتواند مواد را سوراخ کند. دراین اپیزود، قهرمان های سریال برای ازبین بردنِ جسد دشمن، وان حمام را با هیدروفلوئوریک اسید پرمیکنند و جسد مقتول را با آن نابود میکنند و درنهایت با وانی روبه رو میشوند که کفِ خود را ازدست داده است.
  شاید با خود بگوئید چنین چیزی ممکن نیست ولی اگر نگاهی دقیق به جنسِ وان حمامِ استفاده شده درآن سکانس بندازید میبینید که ماده ای بسیار قویتر از هیدروفلوئوریک برای پوساندن آن نیاز است.. هنوز از سریال ناامید نشده اید؟ با ما باشید.

  استعمال شیشه باعثِ دیدنِ توهم نمیشود.
  اپیزود:Cancer Man

  در اپیزود چهارم فصل 1 میبینیم که جسی پینکمن بعد از نئشه شدن با شیشه ی خالص! دچار پارانوید میشود و در توهمات خود دو موتور سوار خشمگین را میبیند که به زور میخواهند خودشان را به جسی برسانند. سکانس خنده داری است ولی اصلاً حقیقت ندارد. میپرسید چرا؟ خب، از تعداد بیشماری از کسانی که شیشه مصرف کردند سوال شد آیا دچارتوهماتی این چنین هم شده اید یا خیر؟ و درعین ناباوری جواب همه شان منفی بود.

  واقعاً؟ حادثه ی هوایی دقیقاً باید بالای خانه ی والتر رخ دهد؟
  اپیزود:ABQ
  در اپیزود 13 فصل دوم شاهد برخورد دوهواپیمای مسافربری به یکدیگر بر فراز خانه ی والتر وایت هستیم. ماجرا ازآن قرار است که والتر وایت دوست دخترِ جسی پینکمن را از خفگی نجات نمیدهد و از قضای روزگار پدرِ دخترک، کارمند خطوط هوایی است و بخاطر مرگ دخترش نمیتواند برروی شغل خود تمرکز داشته باشد و شاهد برخورد دو هواپیما با یکدیگر هستیم که در آن 167 نفر کشته میشوند.
  کمی باخود بیندیشید و قوانین طبیعت را در فکر کردنِ خود دخیل سازید و ببینید چقدر احتمال دارد هواپیمایی که والتر میتوانست از انفجارش جلوگیری کند، درست بر فراز خانه ی او متلاشی شود؟

  چرا اداره ی مبارزه با مواد مخدر هزینه ی درمان "هنک" را متقبل نمیشود؟
  اپیزود : Kafkaesque
  باجناغ والتر، هنک کارمند اداره مبارزه با موادمخدر است که دریکی از اپیزودها با دوقاتل مکزیکی گلاویز میشود و بعداز کشتنشان ، خود نیز دچار مصدومیت شدید از نواحی مختلف بدن میشود و برای بازپروری خود ازین آسیب ها متحمل هزینه های سنگین پزشکی میشود. معمولاً اگر یکی از ماموران عالی رتبه ی اداره DEA دچار هرگونه آسیب جانی شود، اداره موظف است تا بهبودیِ کامل مامور خود هزینه های درمانی را متقبل شود.
  هیچ با خود فکر کرده اید اگر والتر وایت هزینه ی درمان هنک را متقبل نمیشد؛ اصلاً داستان به پیش نمیرفت؟

  چطور شد که مایک به والتر بابت رساندنِ کیفش اعتماد کرد؟
  اپیزود : Say My Name
  دربعضی قسمتهای سریال شاهد آن هستیم که کارکترها بالاجبار و آنجاییکه داستان نیاز به پیش روی دارد، تغییر شخصیتی هرچند جزئی در خود میدهند. همین باعث میشود برخی مواقع رفتارهایی را از یک سری شخصیتها ببینیم که اصلاً همخوانی با شخصیت پردازیشان ندارد. مثال بارز این گونه از رفتارها در اپیزود Say My Name در شخصیت "مایک" تجلی میابد. از اپیزودهای اولیه ای که این شخصیت به سریال وارد شد فهمیدیم که او همواره به والتر وایت بی اعتماد است و تنها سفره ی دلش را برای گاس فرینگ و ساول گودمن باز میکند ولی به دلیل پیشبردِ داستان مجبور میشود به والتر اعتماد کند.
  چرا به جسی یا دیگران برای تحویل دادنِ کیفِ پولش اعتماد نکرد؟

  والتر چگونه "براک" را مسموم کرد؟
  اپیزود : Face Off
  یکی از سوالاتِ بی پاسخِ سریال همین مساله بود که چطور والتر توانست پسربچه ای به اسم براک را مصموم کند تا جسی پینکمن را علیه گاس فرینگ بشوراند؟ در انتهای فصل چهارم معلوم میشود که او از گیاهی به اسم "بنفشه ی وحشی" برای عملی کردنِ‌نقشه اش استفاده میکند. همین و بس.!! تاانتهای سریال توضیحی درقبالِ چگونگیِ این مصمومیت ارائه نمیشود. بنظر میرسد این مورد یکی از مواردی است که نویسندگان در توضیحش عاجز مانده اند و راهی جز دور زدنِ بیننده نداشتند.
  والتر وایت برای مصموم کردن براک 2 راه حل داشت. یکی اینکه محلولی تهیه کند و به غذا یا بدنِ براک تزریقش کند یا اینکه قرصی تهیه کند و براک را وادار به بلعیدن چنین قرصی کند که بنظر سازندگان از نشان دادنِ هردومورد عاجز ماندند و بیخیالِ توضیح دادنِ مناسب دراین مورد شدند.


  والتر چگونه "لیدیا" را مسموم کرد؟
  اپیزود :Felina

  اپیزودنهایی سریال جایی بود که شخصیت های سریال به چیزی که لیاقتشان بود رسیدند. دراین اپیزود تقابل بین والتر وایت و لیدیا رو مشاهده میکنیم. همانطور که از ابتدای ورود لیدیا به سریال مشاهده کردیم، او همیشه برای نوشیدنِ چای با خودش ماده ای معطر همراه دارد و آن را درون چای میریزد. سوال اینجاست که والتر چگونه به آن ماده ی سربسته در کیف لیدیا دست پیدا کرد و جای آن را با ماده ی سمی عوض کرد؟ سکانس به قتل رسیدنِ لیدیا مجموعه ای از اشتباهات این چنین بود که ما از آن چشم پوشی کردیم. مثلاً لیدیا عادت داشت برروی صندلی که خودش دوست داشت بنشیند و چای مخصوصش را بنوشد ولی دراین اپیزود حتی روی صندلیه دوست داشتنیِ خود ننشسته بود.


  والتر از کجا میدانست ماشینش را در چه نقطه ای باید پارک کند؟
  اپیزود : Felina
  دراپیزود نهایی، والتر برای بازپس گیری پولهایش از "عمو جک" و آزادکردنِ جسی پینکمن به مقرِ مخفیه عمو جک و سربازانِ نازی خود میرود و این درحالیست که والتر وایت یک رگبار اتوماتیک را در صندوق عقب ماشینش کارگذاشته که با فشردنِ کلید دزدگیر ماشین، از صندوق عقب سر بیرون می آورد و بی وقفه شلیک میکند.
  والتر برای عملی کردنِ این نقشه باید دقیقاً میدانست که ماشینش را قرار است در چه نقطه ای پارک کند. والتر بدون مزاحمتِ اطرافیانِ جک و بدون تفتیش ماشینش به نقطه ی دلخواه میرود ولی از کجا میدانست که عمو جک اورا به اتاقی میبرد که در تیررس رگبارش قرار دارد؟ اگر یکی از افراد عمو جک ماشین والتر را در نقطه ای دور از محوطه پارک میکرد و عملاً نقشه ی والتر خنثی میشد چه میشد؟چرا افراد بعد از شنیدن صدای تیر به مانند والتر برروی زمین دراز نکشیدند؟

  سیر تکامل والتر وایت و اشتباهاتی که رخ داد

  والتر وایت از نقطه ی صفر شروع میکند و در دیوانگی تا نمره ی 100 را تخته گاز میتازد و تبدیل به تونی مونتانای تلویزیون میشود. آیا از چنین شخصیتی میتوان انتظار پشیمانی داشت؟ چرا کارگردان درانتهای سریال کاری میکند تا بیننده با والتر احساس همدردی کند؟ طرز نگاهِ والتر به ظرف تولید شیشه در لحظاتِ آخر به نحوی است که بیننده میپندارد او فردِ گناهکاری است که دوست دارد اشتباهاتش را تصحیح کند.
  این تناقض با دیالوگ "I Did It For Me=بخاطر خودم اینکارو انجام دادم" قابل توجیه نیست. چرا که والتر وایتی که در اواسط فصل چهارم توصیف میشد بدون درنظرگرفتنِ بقیه تنها دغدغه اش پیروز بیرون آمدن از مسابقه ی مرگ و زندگی بود و بعد از قتل گاس فرینگ با افتخار دیالوگ "I Won= من برنده شدم" را به زبان می آورد. آیا این اوج از خشونت و وحشی گری را میتوان در یک لحظه با انسانیت تعویض کرد و تبدیل به آدمِ خوبِ داستان شد؟
  والتر وایت؟ پادشاهی که به شیشه ساختن خود میبالید؟ آیا ممکن است از کارخود متنفرباشد؟ این تضاد ها تمام چیزهایی که از سریال و والتر وایت میدانستیم را زیرسوال میبرد.

  نظرشما درمورد سریال چیست؟ آیا با وجودِ این اشتباهات در نگارش و توضیح داستان هنوز هم سریال را دوست دارید؟ نظرتان را با ما به اشتراک بگذارید.


 2. #2
  تاریخ عضویت
  Jan 2012
  محل سکونت
  تهران
  ارسال ها
  205
  سپاس
  772
  از این کاربر 2,232 بار در 215 پست سپاس گزاری شده

  پاسخ : Anti - Breaking Bad | نگاهی به حفره های داستانی سریال بریکینگ بد

  نقل قول نوشته اصلی توسط anzalichi نمایش پست ها
  نظرشما درمورد سریال چیست؟ آیا با وجودِ این اشتباهات در نگارش و توضیح داستان هنوز هم سریال را دوست دارید؟
  Absolutely!
  اگر هم چنین اشتباهاتی خواسته یا ناخواسته وجود داشته نبوغ ، خلاقیت و ابتکارات خالقین سریال رو نمیتونه زیر سوال ببره!
  طرف اومده چندتا ابهام و سوال و مشکل مطرح کرده، خب دستش درد نکنه از این همه ریزبینی، ولی نمیدونم چه اصراری داشته از عبارات " هنوز نا امید نشدید" ، "خیلی با عالی بودن فاصله داره"، "مسخره بودن عالی بودن سریال" استفاده کنه.
  (طرف = نویسنده مقاله سورس، با تشکر از زحمات انزلیچی عزیز بابت این پست عالی)

 3. 17 کاربرِ زیر از MILANO بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :


 4. #3
  تاریخ عضویت
  Jul 2013
  ارسال ها
  229
  سپاس
  1,209
  از این کاربر 2,067 بار در 238 پست سپاس گزاری شده

  پاسخ : Anti - Breaking Bad | نگاهی به حفره های داستانی سریال بریکینگ بد

  "استعمال شیشه باعثِ دیدنِ توهم نمیشود." ...معمولا میگن باید یه چیزی رو تجربه کنی تا بتونی در موردش حرف بزنی ..."یلخی" و از نظرای چند نفر نمیشه نتیجه شخصی گرفت!!!
  در این مورد احتمالا قصد نگارنده "فقط" تخریب بوده!!!

  "والتر چگونه "لیدیا" را مسموم کرد؟" ... تا اونجایی که یادمه والتر سم رو توی بسته "شکر" (یا نمک یا هر چیز دیگه) که همیشه روی میز بود ، ریخته بود!!! یعنی یه بسته شبیه همون بسته شکر رو پر کرده بود و گزاشته بود رو میز!!! اصن به کیف لیدیا کاری نداشت!!!
  ?! where is jessica hyde 5. 17 کاربرِ زیر از om3ga بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :


 6. #4
  Orange Is The New Black
  تاریخ عضویت
  May 2014
  محل سکونت
  Esfahan
  ارسال ها
  631
  سپاس
  6,346
  از این کاربر 7,982 بار در 641 پست سپاس گزاری شده

  پاسخ : Anti - Breaking Bad | نگاهی به حفره های داستانی سریال بریکینگ بد

  این ایرادات در حدی نیستند که بخواند سریال رو قلقلک بدند چه برسه بقول نویسنده متن : Ruin The Show ... !
  بجز یکی دو مورد باقی ایرادات جزو بدیهیات هر فیلم و سریالیه ...
  You Come At the King,You Best Not Miss

 7. 16 کاربرِ زیر از Alex Vause بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :


 8. #5
  تاریخ عضویت
  Feb 2014
  ارسال ها
  76
  سپاس
  684
  از این کاربر 712 بار در 76 پست سپاس گزاری شده

  پاسخ : Anti - Breaking Bad | نگاهی به حفره های داستانی سریال بریکینگ بد

  کاری به بقیه ایرادات گرفته شده ندارم ولی به نظرم باگ سریال سر همون قسمت آخر و جای قرار گیری ماشین و نفله شدن آدمای اونجا بود. فکر می کنم همتون هم موافق باشید که این صحنه، غیر طبیعی ترین صحنه سریال بود و کمی اغراق آمیز بود.

 9. 17 کاربرِ زیر از TOXIN بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :


 10. #6
  تاریخ عضویت
  Mar 2014
  ارسال ها
  3
  سپاس
  17
  از این کاربر 15 بار در 3 پست سپاس گزاری شده

  پاسخ : Anti - Breaking Bad | نگاهی به حفره های داستانی سریال بریکینگ بد

  هنک اونموقع از کار معلق شده بود به همین دلیل هزینه درمان به پای خودش بود. اگه یادت بیاد هنک وقتی بهش حمله شد تفنگ نداشت چون قبلش نشان و اسلحه‌اش رو تحویل داده بود. (حتی حقوقم نمیگرفت)
  بیشتر دلایلی که آورده بودی رو قبول نداشتم و این دلایل از شاهکار بودن این سریال کم نمیکنه.

 11. 11 کاربرِ زیر از seyjeyd بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :


 12. #7
  Orange Is The New Black
  تاریخ عضویت
  May 2014
  محل سکونت
  Esfahan
  ارسال ها
  631
  سپاس
  6,346
  از این کاربر 7,982 بار در 641 پست سپاس گزاری شده

  پاسخ : Anti - Breaking Bad | نگاهی به حفره های داستانی سریال بریکینگ بد  اغرار آمیز ترینش face off بود !


  You Come At the King,You Best Not Miss

 13. 11 کاربرِ زیر از Alex Vause بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :


 14. #8
  تاریخ عضویت
  Dec 2014
  ارسال ها
  91
  سپاس
  238
  از این کاربر 596 بار در 92 پست سپاس گزاری شده

  پاسخ : Anti - Breaking Bad | نگاهی به حفره های داستانی سریال بریکینگ بد

  اولا كسي كه مقاله مي نويسه نبايد اينقدر مغرضانه باشه،همونطور كه ميلانو اشاره كردن استفاده از واژه ي نا اميد نشديد يا خيلي با عالي بودن فاصله داره دقيقا نشون ميده كه مقاله مغرضانست در صورتي كه بايد بي طرف باشه
  بعدم اين ايرادا اكثرشون بني اسرائيليه،همه ي سريالا حفره داره اگه نداشتن مستند ميشدن،مهم اينه كه حفره ها خيلي كم يا جزيي باشه،
  مورد اول با رنگ آبي مي خواستن خاص بودن مواد والتر رو نشون بدن ،
  استعمال شيشه به مرور زمان باعث توهم ميشه ولي به اين واضحي نيست،ولي كلا تو همه فيلم و سريالا كه ديديم توهم رو خيلي واقعي نشون دادن در صورتي كه اينطور ملموس نيست،ولي در كل سخته براي سازنده سريال دقيقا توهم رو به شكلي كه تو دنياي واقعيه نشون بده
  حالا حادثه هواپيما از اون اتفاقاي نادر ولي غير ممكن نيست
  هزينه هنك كه ديگه خيلي گير سختگيرانست
  مسموميت براك هم به نظرم از عمد نخواستن نشون بدن و يه جورايي مي خواستن بيننده رو سوپرايز كنن
  وگرنه مثل اب خوردن مي تونستن نشون بدن
  مسموميت ليديا هم همينطور
  والتر كه ديد كدوم اتاق نشست واسه همين جلوش پارك كرد ،كاملا همه رو غافلگير كرد،در مورد تفتيش اينا دقيقا والتر رو دست كم گرفتن به عقل هيشكي نميرسيد همچين نقشه اي،
  در مورد اخري هم پشيماني واسه همه رخ ميده اون لحظه تازه شايد فهميده مي تونسه راه هاي بهتري رو انتخاب كنه خيلي خنده داره ادم بخواد توضيح بده راجب اين مقاله چون خيلي خيلي خيلي رو نكات جزيي دست گذاشته ،در كل سريالي كه حفره هاش كم باشه برندست،و بركينگ بد هم چون خيلي به واقعيت نزديك بود و خيلي خيلي كم حفره داشت بهترين سريال از ديد منتقدا و خيليا، اولي كه تيتر رو خوندم گفتم حالا يه چيزايي مي خواد بگه كه واقعا ارزش سريال رو مياره پايين ولي بعد هر كدوم رو كه مي خوندن به جز يكي دوتا فقط خنده دار بود بيشتر برام،خدايي اگه گيراي بهتري بود من چيزي نميگفتم ،واقعا اگه اينا حفره باشن به جز ٢،٣تا سريال بقيه ١٠٠تا حفره ميشه پيدا كرد،
  در هر صورت بابت مقاله خسته نباشيد

 15. 17 کاربرِ زیر از alibrbad بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :


 16. #9
  تاریخ عضویت
  Apr 2012
  محل سکونت
  تهران
  ارسال ها
  305
  سپاس
  4,794
  از این کاربر 2,656 بار در 299 پست سپاس گزاری شده

  پاسخ : Anti - Breaking Bad | نگاهی به حفره های داستانی سریال بریکینگ بد

  من از اولش هم با اون صحنه ی مسلسل ماشین والتر تو قسمت آخر مشکل داشتم
  احتمالا جسی از این شیشه وایتکسی های توی ایران کشیده که توهم زده

 17. 13 کاربرِ زیر از VIVA THE ROCK بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :


 18. #10
  where's my money bitch?!
  تاریخ عضویت
  Mar 2012
  محل سکونت
  Tehran
  ارسال ها
  146
  سپاس
  1,537
  از این کاربر 1,056 بار در 151 پست سپاس گزاری شده

  پاسخ : Anti - Breaking Bad | نگاهی به حفره های داستانی سریال بریکینگ بد

  به نظرم باید دقت کنیم که در هر اثر داستانی ممکنه دو دسته باگ به وجود بیاد. دستهٔ اول باگ‌هایی هستند که - متاسفانه در خیلی‌ از سریالها - تبدیل میشن به اساس اتفاقات بعد از خودشون. دستهٔ دوم هم سوال ها یا باگ‌هایی هستند که صرفاً بخاطر نحوه‌ی به ثمر نشستن یک اتفاق خاص به وجود میاد. یا بهتر بگم: اتفاقی که افتاده، غیر ممکن نبوده ولی شاید میتونست بهتر نمایش داده بشه تا سوال و بحثی به وجود نیاد.


  در این لیست همهٔ موارد از نوع دوم هستند و به سختی می‌شه موردی از دستهٔ اول پیدا کرد. اگر با ارفاق برای لحظه ای (!) ماجرای هزینه‌های هنک رو جزو دسته اول بدونیم، باید اینم در نظر بگیریم که ماری میخواست بهترین درمان رو برای هنک بگیره. به همین خاطر از برنامهٔ بیمه بیرون اومد و از جیب خرج کرد. این شاید توجیح خوبی برای اون مسئله باشه.

  در مورد مسمومیت لیدیا (؟) با چایی هم که دوستمون توضیح داد... والتر اصلا کاری به کیف دختره نداشت.

  در مورد صحنه ی رگبار هم خوب یادم هست که والتر ماشینو با زیرکی جایی که خودش فک کرد مناسبه پارک کرد، نه جایی که بهش گفته شده بود.

  به نظرم این مقاله فقط برای پر کردن خوراک صفحه‌ی اصلیِ سایت مرجع نوشته شده. اینا اگه میخوان سایتشون بیشتر پر شه پیشنهاد من اینه که با همین دیدگاه، بشینن در مورد باگ های Sons of Anarchy مطلب بنویسن. اینطوری تا 6 ماه میتونن مقالات زنجیره ای در این مورد منتشر کنن.

  .There's nothing but chemistry here

 19. 10 کاربرِ زیر از Eternal بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :


 

 
صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

موضوعات مشابه

 1. پاسخ ها: 13
  آخرين ارسال: 07-28-2014, 11:38 AM
 2. پاسخ ها: 39
  آخرين ارسال: 08-20-2013, 04:49 PM
 3. پاسخ ها: 6
  آخرين ارسال: 08-04-2013, 09:40 AM
 4. پاسخ ها: 6
  آخرين ارسال: 07-12-2013, 11:08 PM
 5. پاسخ ها: 0
  آخرين ارسال: 09-05-2012, 01:21 AM

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
 • شما نمی توانید به پست ها پاسخ دهید
 • شما نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
 • شما نمی توانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
 • قدرت گرفته از سیستم vBulletin نسخه ی 4.2.3
 • قالب اختصاصی انجمن TvWorld نسخه ی 1.0
 • طراحی و اجرای قالب : نوژن
 • تمام حقوق مطالب و محتوا برای تی وی وُرلد محفوظ می باشد
Powered by vBulletin® Version 4.2.1
Copyright ©2000 - 2009, Jelsoft Enterprises Ltd.