برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 از مجموع 7
    سپاس
    10,012
    از این کاربر 2,857 بار در 164 پست سپاس گزاری شده

ارائه‌ 349 تی‌وی‌وُرلد | زیرنویس The Freshman | زیرنویس اضافه گشت

» سـخـن مـتـرجم . . .
    به نام خدا. دوست داران سینمای کلاسیک و سینمای صامت به‌احتمال زیاد هارولد لوید + کمدین معروف آمریکایی رو می‌شناسند. در تیم قبلیم هم فیلم Cat's Paw از لوید رو ترجمه کرده‌بودم و این فیلم هم به توصیه‌ی دوست خوبم، فرهاد[oqeyanos] ترجمه می‌کنم. برخلاف فیلم چنگال‌گربه این فیلم صامت هست و به‌زعم خیلیا بهترین اثر هارولد لوید هست. راتن تمیتز این اثر هم از 100 به امتیاز 92 دست یافته که امتیازی بسیار خوبه! امیدوارم با ترجمه‌ی این اثر کمی! (به مدت نود سال!!!) از حال حاضر به عقب برگردین و کمدی‌ای اسلپ‌استیک و خالی از شوخی‌های جنسی رو تماشا کنید.

»
    خلاصه داستان . . .
    هارولد لمب می خواهد به دانشکده برود و از این امر بسیار هیجان زده است. او روشی مخصوص برای
    معرفی خود در نظر دارد که در یک فیلم مشاهده کرده است. اما با وارد شدن به دانشکده او مورد
    هجوم تمسخرهای دیگران قرار می گیرد. اما با کمک تنها دوستش، پگی، او تلاش می کند به محبوبیت
    دست یابد... .

با تشکر از امین lastshepherdعزیز بابت طراحی پوستر.

عاقلان نقطه پرگار وجودند ولی،
    عشق داند که در این دایره سرگردانند.

شاد زندگی کن
    سپاس
    1,211
    از این کاربر 4,525 بار در 327 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : ارائه‌ 349 تی‌وی‌وُرلد | زیرنویس The Freshman | به‌ زودی

موفق باشی آقا امیرحسین :دی

3. 17 کاربرِ زیر از Red Hood بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Winter Has Come
    سپاس
    325
    از این کاربر 1,005 بار در 83 پست سپاس گزاری شده

خسته نباشی امیر عزیز

منتظریم

5. 13 کاربرِ زیر از Game Of Thrones بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Clear Eyes , Full Heart , Can't Lose
    سپاس
    6,891
    از این کاربر 7,286 بار در 567 پست سپاس گزاری شده

مـوفق باشی امیر حسین

7. 15 کاربرِ زیر از Hossein_124 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    10,012

ترجمه‌ی این اثر رو به یکی از دوستان خوبم؛ یعنی معین فیروزی عزیز تقدیم می‌کنم.
    امیدوارم از زیرنویس لذت ببرین، ضمناً حتماً فونت adobe arabic که لینکش
    رو قرار می‌دم دانلود کنین، چون بخش‌هایی از زیرنویس به این فونت هست
    که به نظر خودم زیبایی خاصی به کار می‌بخشه...

Adobe Arabic Font :.Download Link

سپاس
    13,207
    از این کاربر 11,470 بار در 447 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : ارائه‌ 349 تی‌وی‌وُرلد | زیرنویس The Freshman | زیرنویس اضافه گشت

داستان فیلم The Freshman ,حول جوانی ساده رخ میده که تنها یک ارزو داره و اونهم اینه که در دانشگاهی که به زودی عازمشه,تبدیل به یک شخصیت محبوب بشه.اکثر فیلمهای Harold Lloyd به این شکله که یک کاراکتری ایجاد میکنه که در یک کلام ساده, ولی دست پا چلفتیه,کلی اتفاق براش تو فیلم میفته, ولی در پایانش همیشه همین خود Lloyd هست که تبدیل به قهرمان داستان میشه.The Freshman از این قانون سرپیچی نمیکنه و همین راه رو ادامه میده.پسرک جوان که رویای دیده شدن رو داره, اسیر تعدادی دانشجو میشه که تنها هدفشون گیر اوردن و مسخره کردنشه....کلی اتفاق و صحنه ی جالب هستند که پی در پی تو فیلم رخ میدن, از صحنه ی دست انداختن دانشجوها برای معرفی کردن خودش به بچه های دیگه, در ابتدای فیلم بگیرید تا تبدیل به کیسه ی بوکس شدن برای تیم فوتبال دانشگاه....دو صحنه ی دیدنی دیگه تو فیلم هستند که یکی حل کردن جدول بین(Harold Lamb (Harold Lloyd و (Peggy (Jobyna Ralston و دیگری هم ,کت و شلوار وصله و پینه شده ی Lamb در مراسمی هست, که خودش تدارک دیده.شوخی ها هیچ موقع تکراری نمیشند و کلی اتفاقات جالب و خنده دار رخ میدند که لحظات جالبی رو حتما برای شما رقم میزنند.مثل اکثر فیلمهای کمدی صامت دیگه اینجا هم یه دختر زیبا وجود داره, اما اینبار در اینجا به مرور دخترک عاشق Lamb میشه,ولی این Lamb که علاقه ی او رو متوجه نمیشه.پیام فیلم رو همین شخصیت مونث فیلمه که به Lamb میگه تا اون رو از خواب غفلت بیدار کنه: خودت باش و دست از ادا دراوردن بردار,این چیزیه که باعث پیشرفتت میشه.....هر چقدر که داستان جلو میره مخاطب با Lamb (به این نکته دقت داشته باشید که معنی فارسی Lamb چی میشه: بره) ارتباط بیشتری پیدا میکنه و این ارتباط در مسابقه ی فوتبال به اوج خودش میرسه و در پایان هم با یک صحنه ی جالب و خنده دار دیگه به صورت زیبایی به پایان میرسه.در ضمن این نکته رو هم بگم که فیلم The Freshman, در لیست خنده اورترین فیلمهای تاریخ از دید AFI ,تونسته رتبه ی 79 رو بدست بیاره....
    برای من که تجربه ی تماشای فیلم بینهایت دلنشین و خاطره برانگیز بود.به نظر من افرادی چون
    Harold Lloyd و Buster Keaton و Charlie Chaplin
    الماس هایی هستند که, هنوز هم بعد از گذشت سالیان سال, میدرخشند و هیچ زمان هم, تماشای فیلمهاشون حتی بعد از گذشت صد ها سال تکراری نمیشه.....تشکر فراوان از امیرحسین عزیز,کم اند افرادی که به دنبال ترجمه ی این اثار باشند,واقعا خسته نباشید....

در اخر هم میخوام صحبتم رو با جمله ایی از Harold Lloyd که در مورد اثارش است به پایان برسونم :شوخی های من هرگز ظالمانه و بدبینانه نیستند,من فقط تو فیلمهام زندگی رو کمی با چاشنی طنز نشون میدم..

سپاس
    10,012

پاسخ : ارائه‌ 349 تی‌وی‌وُرلد | زیرنویس The Freshman | زیرنویس اضافه گشت

نقل قول نوشته اصلی توسط Marlon Brando نمایش پست ها

داستان فیلم The Freshman ,حول جوانی ساده رخ میده که تنها یک ارزو داره و اونهم اینه که در دانشگاهی که به زودی عازمشه,تبدیل به یک شخصیت محبوب بشه.اکثر فیلمهای Harold Lloyd به این شکله که یک کاراکتری ایجاد میکنه که در یک کلام ساده, ولی دست پا چلفتیه,کلی اتفاق براش تو فیلم میفته, ولی در پایانش همیشه همین خود Lloyd هست که تبدیل به قهرمان داستان میشه.The Freshman از این قانون سرپیچی نمیکنه و همین راه رو ادامه میده.پسرک جوان که رویای دیده شدن رو داره, اسیر تعدادی دانشجو میشه که تنها هدفشون گیر اوردن و مسخره کردنشه....کلی اتفاق و صحنه ی جالب هستند که پی در پی تو فیلم رخ میدن, از صحنه ی دست انداختن دانشجوها برای معرفی کردن خودش به بچه های دیگه, در ابتدای فیلم بگیرید تا تبدیل به کیسه ی بوکس شدن برای تیم فوتبال دانشگاه....دو صحنه ی دیدنی دیگه تو فیلم هستند که یکی حل کردن جدول بین(Harold Lamb (Harold Lloyd و (Peggy (Jobyna Ralston و دیگری هم ,کت و شلوار وصله و پینه شده ی Lamb در مراسمی هست, که خودش تدارک دیده.شوخی ها هیچ موقع تکراری نمیشند و کلی اتفاقات جالب و خنده دار رخ میدند که لحظات جالبی رو حتما برای شما رقم میزنند.مثل اکثر فیلمهای کمدی صامت دیگه اینجا هم یه دختر زیبا وجود داره, اما اینبار در اینجا به مرور دخترک عاشق Lamb میشه,ولی این Lamb که علاقه ی او رو متوجه نمیشه.پیام فیلم رو همین شخصیت مونث فیلمه که به Lamb میگه تا اون رو از خواب غفلت بیدار کنه: خودت باش و دست از ادا دراوردن بردار,این چیزیه که باعث پیشرفتت میشه.....هر چقدر که داستان جلو میره مخاطب با Lamb (به این نکته دقت داشته باشید که معنی فارسی Lamb چی میشه: بره) ارتباط بیشتری پیدا میکنه و این ارتباط در مسابقه ی فوتبال به اوج خودش میرسه و در پایان هم با یک صحنه ی جالب و خنده دار دیگه به صورت زیبایی به پایان میرسه.در ضمن این نکته رو هم بگم که فیلم The Freshman, در لیست خنده اورترین فیلمهای تاریخ از دید AFI ,تونسته رتبه ی 79 رو بدست بیاره....
    برای من که تجربه ی تماشای فیلم بینهایت دلنشین و خاطره برانگیز بود.به نظر من افرادی چون
    Harold Lloyd و Buster Keaton و Charlie Chaplin
    الماس هایی هستند که, هنوز هم بعد از گذشت سالیان سال, میدرخشند و هیچ زمان هم, تماشای فیلمهاشون حتی بعد از گذشت صد ها سال تکراری نمیشه.....تشکر فراوان از امیرحسین عزیز,کم اند افرادی که به دنبال ترجمه ی این اثار باشند,واقعا خسته نباشید....

در اخر هم میخوام صحبتم رو با جمله ایی از Harold Lloyd که در مورد اثارش است به پایان برسونم :شوخی های من هرگز ظالمانه و بدبینانه نیستند,من فقط تو فیلمهام زندگی رو کمی با چاشنی طنز نشون میدم..
    خیلی ممنونم ازت که نظرت رو به زیبایی بیان کردی. یکی از دلایل بودن من تو محفل تی وی ورلد همینه؛ خیلی خوشحال میشم که کاری
    که ترجمه می‌کنم دیده بشه و درموردش تو تاپیک ترجمه‌ای که زدم بحث بشه، در غیر این صورت احساس نامرئی بودن در انجمن بهم دست
    میده.

ممنون از همراهی و لطف همگی‌تون!

11. 15 کاربرِ زیر از Amirhossein17 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :