برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 از مجموع 2
 1. #1
  تاریخ عضویت
  Jan 2015
  ارسال ها
  435
  سپاس
  13,504
  از این کاربر 11,701 بار در 455 پست سپاس گزاری شده

  100 فیلم محبوب تاریخ هالیوود | صفحه ی سوم(20-40)
  دیالوگ مشهور :
  به باشگاه مشت‌زني خوش‌آمديد.اولين قانون باشگاه مشت‌زني اينه که : درباره‌ي باشگاه مشت‌زني با کسي حرفی نمي‌زنيد و دومين قانون باشگاه مشت‌زني اينه که : بازم درباره‌ي باشگاه مشت‌زني با کسي حرف نمي‌زنيد!
  "Tyler Durden"
  دیالوگ صورت گرفته "این بهترین س ک س ی بود که از دوران دبیرستان تا به حال داشتم" که از دهان Bonham Carter برای Pitt عنوان شده بود,دیالوگ ارجینال فیلم نمی باشد در واقع رییس کمپانی فاکس بعد از خواندن دیالوگ اصلی که " می خواهم بچه ات را سقط نمایم " بود
  به David Fincher سفارش کرد که این متن را حذف نمایند.Fincher نیز در صورتی پذیرفت که این متن حذف شود که دیالوگ بعدی که میخواهد انرا قرار دهد هر انچه که باشد رییس قبول نماید,همین هم شد و این جمله تبدیل به جمله ایی شد که حذف ان از فیلم غیر قابل باور است.
  دیالوگ مشهور :
  کار زیاد و تفریح نکردن باعث شده که جکی به یک فرد احمق تبدیل بشه! "Jack Torrance"
  Kubrick در ابتدا در نظر داشت برای متن "All work and no play makes Jack a dull boy" (کار زیاد و تفریح نکردن باعث شده که جکی به یک فرد احمق تبدیل بشه!)که Nicholson دائما انرا تایپ می کرد زبان هایی همچون ایتالیایی,آلمانی و اسپانیایی را نیز تعبیه نماید ولی از انجاییکه می خواست حسی به تماشاگر اروپایی وارد نگردد تمامی خطوط را به انگلیسی تغییر داد.
  دیالوگ مشهور :
  امشب اومدم اینجا به خاطر اين که وقتي ميفهمي که ميخواي بقيه زندگيتو با يکي بگذروني , دوست داري هر چه زودتر بقيه زندگيتو هم باهاش شروع کني.
  "Harry Burns"
  وقتی که در مورد این فیلم حرفی به میان می اید,صحبت از بازی شیرین و بی نظیر بازیگرانش حتما نمود بسیاری دارد.بر اساس گفته ها و منابع معتبر Ryan و Crystal علی الرقم ظاهر و رفتار مهربانه شان در فیلم در واقعیت متنفر از یکدیگر بودند و به نوعی چشم دیدن هم را نداشتند.(اگرچه که خود Crystal این گفته ها را رد می نماید و بیان می کند که او Ryan با یکدیگر رابطه ایی کاری فوق العاده ایی را در خلال این فیلم داشته اند.)
  دیالوگ مشهور :
  آقايون، شما نمي تونيد اينجا بجنگيد (دعوا کنید)! به این خاطر که اینجا اتاق جنگه. " President Merkin Muffley"
  Sellers اولین و تنها بازیگر در مراسم اسکار است که برای سه کاراکتر متفاوتش در این فیلم نامزدی اسکار را بدست اورده اگرچه که تمامی این موارد را به Rex Harrison برای بازی در فیلم in My Fair Lady می بازد و در رقابت با او شکست می خورد.  دیالوگ مشهور :
  زندگی به سرعت پیش میره و اگه يه بار ايست نکني و دور و برت رو نگاه نندازي,ممکنه واسه هميشه از دستش بدي. "Ferris Bueller"
  Hughes در این فیلم به نحوی زیرکانه به فیلم های ابتدایی اش ادای احترام می نماید.او در پلاک ماشین شخصیت هایش عباراتی را قرار می دهد که مخفف انها کامل کننده فیلم های گذشته اش می باشند. "VCATION" برای National Lampoon's Vacation و "MMOM" برای Mr. Mom و در اخر نیز "TBC" که مخفف شده ی The Breakfast Club است.
  دیالوگ مشهور :
  چقدر خنده داره که رنگ هاي دنياي واقعي تنها زماني واقعا واقعي بنظر ميرسند که اونها رو روي تصوير مي بينيد. "Alex"
  فیلمی که آغازگر خشونت بیش از حد در هالیوود است.تاثیر بیش اندازه,فشارهای عمومی و همینطور ترس از تقلید کاراکتر منفی فیلم تا بدان حد Kubrick را به هراس انداخت که او تصمیم گرفت فیلم را در بریتانیا کشوری که در ان زندگی می نمود به نمایش عمومی درنیاورد.
  دیالوگ مشهور :
  اون پوسترها رو يادتون مياد که مي گفتند امروز اولين روزيه که توي زندگيتون استراحت مي کنيد؟خب،درست می گفتند،همه ی روزها به جز یکی- روزی که می میرید."Lester Burnham"
  Kevin Costner, Bruce Willis, John Travolta, and Woody Harrelson جزو بازیگرانی بودند که به دلایلی نقش Lester Burnham را نپذیرفتند تا ان به Kevin Spacey برسد.
  Spacey نیز برای فیلم تمامی تلاش خود را نمود و برای صحنه ایی که در ماشین گرفتار شده بود به صورت بداهه و کاملا تعیین نشده اهنگ “American Woman” را خواند تا یکی از بهترین سکانس های فیلم را رقم بزند.
  دیالوگ مشهور :
  بسيار خب ،صدات در نمیاد، خانم .وگرنه مجبور مي‌شيم ، مي‌دوني که ، بهت شلیک کنیم."Carl Showalter"
  یکی از چهار فیلمی که بعدها به دنیای تلویزیون نیز وارد گشت و نامزدی و جایزه ی امی نیز نصیب او شد,همانند اسکار بهترین فیلم/سه مورد دیگر اثاری همچون Bonnie and Clyde, Hannibal and Bates Motel هستند.  دیالوگ مشهور :
  نه.من پدرت هستم."Darth Vader"
  تراژدی شکسپیری : قهرمانی که یکی از دستانش را از دست می دهد ولی پدرش را پس از سالیانی دراز پیدا می نماید و دوستش را به مانند جسمی یخ زده می یابد,تمامی این موارد در یک قسمت که بهترین شان نیز می باشد برای مخاطب به تصویر در میاید.
  علاوه بر این موارد The Empire Strikes Back پایان همکاری بین تهیه کننده و خالق اثر نیز می باشد.  دیالوگ مشهور :
  سلام.اسم من اینیگو مونتویا. تو پدر منرو كشتي.حال آماده مرگ شو.
  "Inigo Montoya"
  افرادی که کمی اشنایی با Rob Reiner داشته باشند The Princess Bride را فیلمی متمایز با دیگر اثارش عنوان میدارند اثری که با فضای دیگر فیلم هایش سنخیتی ندارد.اما وقتی که به پایش می نیشنند با فیلمی روبرو می شوند که یک اثر کالت است پس این تغییر سبک Reiner را ارج می نهند. 2. #2
  تاریخ عضویت
  Jan 2015
  ارسال ها
  435
  سپاس
  13,504
  از این کاربر 11,701 بار در 455 پست سپاس گزاری شده

  پاسخ : 100 فیلم محبوب تاریخ هالیوود | صفحه ی سوم(20-40)


  دیالوگ مشهور :
  فکر مي کنيد که چي هستيد، خداي من, ديوونه يا يه همچين چيزي؟!نيستيد!شما ديوونه نيستيد!شما از نصف اون الاغ هايي که بيرون توي خيابون ها راه ميرند ديوونه تر نيستيد. "McMurphy"
  Kirk Douglas در اوایل دهه ی 60 حقوق سینمایی کتاب Ken Kesey را خرید تا فیلمی بر این اساس بسازد ولی از انجاییکه برای بازی در نقش McMurphy پیر بود تصمیم گرفت انرا نگاه دارد و بعدتر انرا به فرزندش واگذار نماید تا شاید او این نقش را بازی نماید اگرچه که پسر او, Michael نیز هرگز فیلم را بازی ننمود ولی تهیه کنندگی اثر را برعهده گرفت و به جایش این Nicholson بود که به بازی در نقش اصلی پرداخت و با بازی خود شاهکاری را به تصویر کشید که بدون وجودش شاید فیلم به هیچ وجه به چنین جایگاهی نمی رسید.

  دیالوگ مشهور :
  زندگي در ترس که زيباست,درسته؟به همين خاطر که هميشه يک برده میمونی."Batty"
  درحالیکه Ridley Scott(کارگردان فیلم) معتقد است که Rick Deckard(کاراکتر اصلی داستان) قطعا یک ربات بوده,Harrison Ford (بازیگر فیلم) اطمینان دارد که Rick انسان می باشد!(علاوه بر اینها Blade Runner جزو فیلم های مورد علاقه ی Christopher Nolan کارگردان معروف معاصر نیز می باشد.)

  دیالوگ مشهور :
  محض رضای خدا ,خانم رابينسون.ما فقط اينجاييم که باشیم ، منرو به خونه خودت میاری.بهم یک نوشيدني ميدي ، برام آهنگ ميذاري.حالا هم که زندگي شخصيت برای من بازگو ميکني و بهم ميگي شوهرت چند ساعتي دير مياد خونه پس؟ خانم رابينسون شما سعي مي کنيد منرو فريب بديد."Benjamin"
  بازیگران معروفی که نقش Mrs. Robinson را نپذیرفتند و انرا رد نمودند.Deborah Kerr, Judy Garland, Lana Turner, Rita Hayworth, Doris Day, Shelley Winters, Ava Gardner, Patricia Neal And Ingrid Bergman, سوال اصلی که پیش می اید این است که : انها واقعا یک نقش عالی را چگونه می پندارند و در نظر شان به چه شکل است؟!

  دیالوگ مشهور :
  ما همه‌ مون تا حدي عجيب هستيم.فقط بعضي از ماها تو پنهان کردنش بهتريم,همين."Andrew"
  فیلم ثابت می کند که چقدر ذائقه ی مردان و زنان نسبت به یکدیگر متفاوت می باشد: این درام داستان گروهی از نوجوانان دختر و پسر را نمایش میدهد که برای مدتی در مدرسه ی خود حبس هستند.
  The Breakfast Club در بین زنان نهمین فیلم محبوب تاریخ و در بین مردان در جایگاه 75 جای گرفته است.

  دیالوگ مشهور :
  لينا.اون نميتونه بازي كنه,نميتونه بخونه, نميتونه برقصه,یک هتریک بدبختی واسه ما."Andrew"
  Reynolds یک مرتبه در جایی نقل کرد که دو چیز سخت و طاقت فرسایی که برایش در زندگی پیش امده است: یکی زایمان فرزندش و دیگری نیز بازی در این فیلم بوده.او Kelly (بازیگر و کارگردان اثر) را یک فرد ظالم و ستمگر در حین کار و فیلمبرداری معرفی می نماید.  دیالوگ مشهور
  :
  وقتي خداوند دري را مي بندد ,در جایی دیگر پنجره ایی را برایت باز می نماید."Maria"
  فیلمی روح نواز و شیرین,در خلال جنگ سرد BBC گزارش داد که بعد از وقوع احتمالی جنگ جهانی سوم که منجر به حمله های اتمی و نابودی بشر می گشته,مقامات قصد داشتند برای بازماندگان ان واقعه اهنگ "So Long, Farewell" از این فیلم را قرار دهند تا مرهمی باشد برای انها که نجات یافته اند چرا که از نظر انها این اهنگ از یک فضای کاملا اخرالزمانی برخوردار است.  دیالوگ مشهور
  :
  به قایق بزرگتری نیاز داری."Brody"
  یک فیلم بلاک باستری تابستانی که هزینه ایی بالغ بر 9 میلیون دلار را برای تهیه کنندگانش در بر داشت.اما خبر خوش برای انها و همینطور عواملش این بود که در همان هفته ی اول فروشش را کرد,فروشی نزدیک به خرج تمام شده ی ان یعنی همان 9 میلیون دلار.اکثریت فروش فیلم با کمک کوسه ایی رقم خورد که از قضا مصنوعی هم بوده!

  دیالوگ مشهور :
  ممكن است در بين دزد ها افتخار وجود داشته باشد,ولي در بين سياستمدارها واژه ایی به مانند این نام وجود خارجی ندارد."Louise Sawyer"
  Steven Spielberg چندی پیش تخمین زده بود که بازسازی امروزه چنین فیلمی به بودجه ایی 300 میلیون دلاری نیازمند است.علاوه بر اینها او این نکته را اضافه می کند که در زمان حال,ساخت Lawrence of Arabia علاوه بر بودجه ی بالا به استروژن نیز نیازمند است چرا که در طول 227 دقیقه ی فیلم هیچ زنی وجود ندارد تا تنها یک دیالوگ تک خطی را بیان نماید.

  دیالوگ مشهور :
  يک بار يه آمارگیر مالياتي سعي کرد منو تست کنه.منم جيگرش با کمی لوبيا و یک شراب قرمز ايتاليايي میل کردم."Hannibal Lecter"
  تنها فیلم ترسناک تاریخ که برنده ی جایزه ی بهترین فیلم,فیلمنامه اقتباسی و بازیگر مرد و زن اسکار گردیده و همینطور دومین نقش افرینی کوتاه تاریخ سینما که برای بازیگرش Hopkins که تنها 25 دقیقه در فیلم حضور دارد اسکار بهترین بازیگر نقش اصلی مرد را به ارمغان اورده.(اولین نقش افرینی کوتاه تاریخ از ان Peter Finch برای فیلم مشهور Network می باشد.)

  دیالوگ مشهور :
  البته که محترم هستم و همینطور پير.سياستمدارها،ساختمانها بد شکل، و فاحشه ها هم اگه زياد بتونند دوام بيارند محترم ميشند."Noah Cross"
  یکی از نکات جالب این فیلم این است که هیچ کدام از سکانس ها در Chinatown فیلم برداری نگردیده است.
  دوستی قدیمی بین Robert Towne( نویسنده اثر) و Jack Nicholson وجود داشت و همین دوستی هم سبب گردید که Nicholson علی الرقم بعضی مخالفت ها با اصرار رفیق قدیمی اش فیلم را بازی نماید.
  در فیلمنامه ی اصلی Evelyn Mulwray(شخصیت زن داستان) با شلیک به پدرش سبب مرگ وی می گردد که همین باعث به زندان رفتن او تا پایان عمرش می شود.اما Polanski برای صحنه های پایانی تصویری تلخ تر و تاریک تر را در نظر داشت.Towne بعدها اظهار کرد که تغییر پایان بندی فیلم به مراتب ملودراماتیک تر از کتابش بوده است. 

 

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
 • شما نمی توانید به پست ها پاسخ دهید
 • شما نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
 • شما نمی توانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
 • قدرت گرفته از سیستم vBulletin نسخه ی 4.2.3
 • قالب اختصاصی انجمن TvWorld نسخه ی 1.0
 • طراحی و اجرای قالب : نوژن
 • تمام حقوق مطالب و محتوا برای تی وی وُرلد محفوظ می باشد
Powered by vBulletin® Version 4.2.1
Copyright ©2000 - 2009, Jelsoft Enterprises Ltd.